خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

آشتی بیمه عمر با بیماران مبتلا به ایدز

1 755

در اوایل سال ۲۰۱۶ بود که سایت رویترز در گزارشی به شرایط نامساعد افراد مبتلا به بیماری ایدز برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه عمر پرداخت و در نهایت در خبری خوشایند تصریح کرد دو شرکت «پرودنشال فایننشال» و «آکوالیس» شروع به فروش بیمه عمر به افراد مبتلا به ویروس HIV کردند. توجیه این شرکت‌ها آن بود که امید به زندگی در مبتلایان به ایدز به بقیه مردم نزدیک شده بود. همچنین آن‌ها بر گزارش محققان در سال ۲۰۱۳ در همین حوزه اتکا کرده بودند که بنابرآن یک جوان ۲۰ ساله که تازه مبتلا به ایدز شده بود، چنانچه درمان را سریع آغاز می‌کرد، می‌توانست تا ۵۰ سال دیگر عمر کند.

اما امروز به نقل از ایندیپندنت پس از گذشت حدود یک سال از آغاز این روند، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در این حوزه اتفاق افتاده است. تا جایی که اکنون حدود ۷۵ درصد از شرکت‌های بیمه، بیمه عمر برای افراد مبتلا به ویروس HIV ارائه می‌کنند. این رشد چشم گیر در ارائه خدمات به مبتلایان به HIV کمی تعجب برانگیز بوده است.

با نگاهی دقیق‌تر به این موضوع می‌توان دلایل اقتصادی قابل قبولی برای توجیه این امر پیدا کرد، چراکه تاکنون هیچ شرکت بیمه بر پایه استدلال‌های انسان دوستانه تاسیس نشده است. این واقعیت که طول عمر، که پارامتر کلیدی برای شرکت بیمه گر می باشد، در افراد مبتلا به ایدز قابل مقایسه با طول عمر افراد سالم است منجر به آن شده تا شرکت های بیمه گر به این بخش از جامعه نیز به چشم یک بازار بالقوه برای بیمه عمر نگاه کنند. بویژه افرادی که تحت درمان هستند با اقدامات پزشکی درصدد آن هستند که در ابعاد مختلف زندگی، از جمله طول عمر، مانند افراد سلامت جامعه باشند.

اما با وجود استدلال‌های فوق برای سودآور بودن ارائه بیمه عمر به افراد مبتلا به ویروس HIV، هنوز ۲۵ درصد از شرکت‌های بیمه هیچ گونه خدماتی به این افراد ارائه نمی‌دهند. این امر، نه تنها شرکت‌های مذکور را از رسیدن به سود موجود در این بخش محروم می‌کند، بلکه باعث می‌شود افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی با انتخاب‌های محدودی روبرو شوند. همچنین، نکته حائز اهمیت دیگر آن است که این افراد با وجود ارائه خدمات بیمه عمر، هنوز از محدودیت‌های بیمه‌ای فراوانی مانند بیمه‌های حمایتی مانند بیمه درآمد و یا بیمه بیماری‌های خاص، تقریبا محروم هستند. اما این روند افزایشی تعداد بیمه‌های ارائه دهنده بیمه عمر برای مبتلایان به ویروس اچ آی وی شاید شروعی است برای توجه بیشتر به این افراد و ارائه خدمات متنوع تر و بهتر به آن‌ها.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.