خرید آنلاین انواع بیمه

تظاهرات آمریکایی؛ این بار از جنس بیمه

0 345
به این پست امتیاز دهید.

همانطور که در مقالات گذشته بیان کردیم، بیمه درمان، یکی از ابزارهای دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید محسوب می‌شد. دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا، حتی پیش ازرسیدن به قدرت، تلاش‌های خود را برای لغو قانون بیمه درمان اوباماکر آغاز کرد. در حالیکه او هنوز به عنوان رئیس جمهور، بطور رسمی کار خود را آغاز نکرده بود، لغو قانون اوباماکر در مجلس نمایندگان و سنا به تصویب رسید؛ تا دونالد ترامپ، به تحقق یکی از اصلی‌ترین اهدافش نزدیک‌تر شود. اما پس از امضای لغو این فانون، نگرانی‌های سیاستمداران آمریکایی به شدت افزایش یافت، چراکه هنوز گزینه دیگری برای بیمه درمان از سوی ترامپ پیشنهاد نشده است، و عملا اوباماکر، بیمه‌ای بدون جایگزین بوده است. به گزارش بیمه‌بازار و به نقل از آیین، بر اساس آمار مرکز کنترل بیماری‌ها و پیشگیری آمریکا، در سال جاری برای نخستین بار میزان آمریکایی‌ها بیمه نشده به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

سناتور‌های دموکرات آمریکا برگزاری راهپیمایی سراسری در حمایت از برنامه سلامت “اوباماکر” را خواستار شدند. دو سناتور ارشد دموکرات در آمریکا با این فراخوان از آمریکایی‌ها خواستند تا بیست و پنجم ماه فوریه برای حمایت از این بیمه درمان که “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا با آن مخالف است، به خیابان بیایند.

“برنی سندرز” سناتور ایالت “ورمونت” و “چاک شومر” رییس اقلیت سنا با انتشار بیانیه مشترک از مردم آمریکا خواستند در حمایت از طرح سلامت “اوباماکر” به خیابان‌ها آمده و راهپیمایی کنند. این دو سناتور دموکرات تلاش جمهوری‌خواهان برای لغو اوباماکر را عامل بی‌نظمی دانستند و از مردم خواستند در راهپیمایی سراسری در حمایت از اوباماکر شرکت کنند. در بیانیه این دو سناتور آمده است: “از سناتور‌های دموکرات می‌خواهیم در ایالت‌های خود رهبری راهپمایی را برهده بگیرند. این مساله دموکرات‌ها، جمهوری‌خواه‌ها و یا احزاب مستقل نیست. اکثر مردم آمریکا، جدا از اینکه هوادار کدام حزب هستند، این مساله که ما باید در بخش سلامت به جلو حرکت کنیم را درک می‌کنند.”

دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا گفت، به زودی طرح درمانی جدیدی که قرار است جایگزین “اوباماکر” شود را ارائه می کند و این طرح شامل یک بیمه خدمات درمانی همگانی است. ترامپ جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد؛ اما افزود: “این طرح جدید می تواند آمریکایی‌ها را آسان‌تر و با هزینه‌ای کمتر نسبت به طرح کنونی “اوباماکر”، تحت پوشش قرار دهد.

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.