خرید آنلاین انواع بیمه

هجوم مردم آمریکا در آخرین روز اوباماکِر: بیمه‌ای بدون جایگزین

1 633
به این پست امتیاز دهید.

به گزارش بیمه‌بازار، ترامپ که در اولین اقدام خود پس از تکیه بر مسند ریاست جمهوری دستور داد تا شرایط لغو طرح بیمه اوباماکر را فراهم کنند، هنوز از جزئیات طرح جایگزین خود که قرار است “چیزی محشر” باشد حرفی نزده است. اما همان‌طور که خبرگزاری واشنگتن تایمز بیان کرده بود، کارشناسان دو ماه قبل پیش‌بینی کرده بودند نتیجه لغو طرح بیمه اوباما ایجاد ۳۰ میلیون نفر بدون بیمه خواهد بود.

روز ۳۱ ژانویه آخرین روز کاری شعب بیمه اوباماکر بوده است. آخرین فرصت برای مردم آمریکا تا در سال ۲۰۱۷، خود را زیر چتر طرح اوباما قرار دهند. نکته حائز اهمیت حول این موضوع درآخرین روز کاری شعب بیمه اوباماکر نهفته است. جایی که به گفته کارمندان آن‌ها، روزهای پایانی روزهای بسیار شلوغی برای این سازمان بوده است. کیتی نیکل، مدیر ارشد و ناظر این شرکت در گفتگو با خبرنگار نشنال پابلیک رادیو، از شلوغی شعب این سازمان گفته است. بنابر سخنان خانم نیکل در طی روزهای اخیر، این شرکت با ازدحام مششتری روبرو بوده است. به گفته او این امر تعجب برانگیزی است که با توجه به عدم اطمینان موجود در مورد این بیمه، در آخرین روزهای فعالیت آن، این تعداد مشتری سراغ این سازمان رفته است.

دلیل استقبال مردم از این طرح را می‌توان در موارد مختلفی جستجو کرد. اما شاید مهمترین دلیل عدم ارائه طرح جایگزین باشد. چراکه مردمی که حتی از این طرح ناراضی باشند، هنوز نمی‌دانند که در صورت لغو این بیمه، از چه پوشش بیمه‌ای و تحت چه شرایطی می‌توانند استفاده کنند. بیمه درمان یکی از عوامل اصلی در انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهور این کشور بوده است. بنابراین، بیمه سلامت، موضوعی با اهمیت است که عدم توجه مناسب به آن می‌تواند اعتراضات بیشتری را نسبت به رئیس جمهور پرحاشیه ایالات متحده بوجود آورد. طبق گفتگو سناتور مک کانل با واشنگتن پست، جمهوری خواهان قرار بود به زودی طرح جایگزین را معرفی کنند؛ اما با گذشت یک ماه هنوز خبری از جزئیات طرح جایگزین نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] بیمه درمان از سوی ترامپ پیشنهاد نشده است، و عملا اوباماکر، بیمه‌ای بدون جایگزین بوده است. به گزارش بیمه بازار و به نقل از آیین، بر […]