بخشودگی 100 درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

رئیس بیمه مرکزی ایران اعلام کرد که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر، تمامی جریمه‌ دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه از جمله خودروهای سواری، تاکسی، کامیون و اتوبوس شامل بخشودگی شده است. مالکان این خودروها می‌توانند تا پایان بهمن ماه، بدون پرداخت جریمه دیرکرد نسبت به تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند و از این بخشودگی بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

توصیه می‌شود کلیه افرادی که تاریخ بیمه‌نامه شخص ثالث‌شان به اتمام رسیده است از این فرصت طلایی استفاده کنند. زیرا بر اساس این طرح، در صورتی که افراد تا پایان بهمن ماه 97 نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث خودرو خود اقدام نکنند، ملزم به پرداخت کامل جریمه دیرکرد تمدید بیمه ثالث هستند. در واقع این بخشودگی تنها شامل آن دسته از مالکان است که تا پایان بهمن بیمه ثالث خودروی خود را تمدید کنند.

 

 

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتور سیکلت

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد علاوه بر بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ثالث، دارندگان موتور سیکلت و همین‌طور ماشین آلات کشاورزی نیز از ۱۲بهمن ماه ۹۷، به مدت شش ماه فرصت دارند تا بیمه‌نامه ثالث موتور سیکلت خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد تمدید کنند. برای محاسبه هزینه بیمه ثالث موتور سیکلت خود می‌توانید از طریق محاسبه‌گر بیمه موتور سیکلت بیمه بازار اقدام نمایید.

عواقب عدم تمدید به موقع بیمه شخص ثالث

در ایران داشتن بیمه ثالث اجباریست و نداشتن آن برای مالک خودرو جرم محسوب می‌شود و عواقب جبران‌ناپذیری به بار می‌آورد. خودرویی که بیمه ثالث نداشته باشد به ازای هرروز تأخیر، شامل جریمه دیرکرد می‌شود. در صورت بروز حادثه شرکت بیمه هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت ندارد و تمامی هزینه‌ها باید از جیب پرداخت شود.

از همین رو، تمدید به موقع این بیمه‌نامه اهمیت بسیاری دارد که در موارد بسیاری به علت مشغله زیاد بیمه‌گذاران، فراموش می‌شود. جریمه دیرکرد تمدید این بیمه‌نامه، به صورت روزشمار محاسبه شده و بر اساس نوع وسیله نقلیه متفاوت است. در صورتی که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید با ثبت یادآور بیمه ثالث، چند روز پیش از پایان تاریخ انقضا بیمه از آن مطلع شوید.

لازم به ذکر است جریمه دیرکرد تنها تا یک سال (۳۶۵ روز) محاسبه و به‌حق بیمه اضافه می‌شود.

با توجه به اهمیت تمدید بیمه شخص ثالث و وجود بخشودگی جرایم دیرکرد ،بهتر است مالکان وسایل نقلیه، تا پایان بهمن ماه نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنند.

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو یا موتور سیکلت به سایت بیمه بازار مراجعه کنید. سفارش در بیمه بازار به راحتی انجام می‌شود. تنها کافیست مشخصات وسیله نقلیه و تعداد سال‌های تخفیف بیمه را وارد کرده و نرخ  این بیمه‌نامه را در معتبرترین شرکت‌های بیمه مشاهده و مقایسه نمایید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

2 نظر
 1. مهرزاد

  سلام بخشودگی جریمه دورکرد بیمه بهمن‌ماه مناسبت دهه فجر در 1400 کی شروع میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تا به امروز خبری در ارتباط با این موضوع برای سال جاری مخابره نشده است