خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

بیمه رسوایی؛ از دوپینگ ماریا شاراپووا تا رسوایی جنسی وین رونی

0 400

سرمایه‌گذاری روی افراد مشهور بسیار سنگین و پرهزینه است. رفتار برخی از آنان همواره در صدر اخبار جهان قرار می‌گیرد و به سرعت از طریق توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و یا رسانه‌­های دیگر در دنیا پخش می‌­شود. بعضی اوقات، این چهره‌های مشهور، رفتارهایی غیرعادی و عجیب دارند.

 بطور مثال، استفاده ماریا شاراپووا، ستاره تنیس جهان از مواد ممنوعه؛ رسوایی‌های جنسی وین رونی، ستاره فوتبال تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد، و تایگر وودز، گلف باز مطرح آمریکایی باعث ضرر دیدن برندهای حامی این ستاره‌ها شده‌است. و یا مثلا درگیری ری رایس، ستاره فوتبال آمریکایی، در آسانسور؛ دوپینگ دوچرخه سوار مطرح آمریکایی، لنس آرمسترانگ، که هر کدام خسارت­‌های زیادی را به کمپانی نایک وارد کردند و باعث فسخ قراردادشان این شرکت شدند. این مسائل، برای برندهایی که از شخصیت‌های معروف و سلبریتی‌ها حمایت می‌کنند، همیشه چالش بزرگی بوده است. این رفتارها در برخی مواقع خسارت‌های گسترده‌ای را به شرکت‌های بزرگ تجاری وارد می‌کند و حتی آن‌ها را تا مرز ورشکستگی می‌کشاند. اما اکنون صنعت بیمه برای تحت پوشش قرار دادن این قبیل زیان‌های مالی آماده شده است. در واقع، صنعت بیمه در ابتدای مسیری قرار گرفته است که انواع مختلف ریسک‌های موجود در جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه رسوایی

گروهی از شرکت‌های بیمه‌ای محصول جدیدی را به بازار ارائه کرده‌اند که طبق آن اشتباه‌ها، خطاها و رفتارهای نامناسب افراد مشهور در جهان تحت پوشش قرار می‌گیرد که معروف است به “بیمه رسوایی“. در بیمه رسوایی، شرکت بیمه با توجه به ریسک‌های موجود و رفتارهای گذشته شخصیت‌ها، نرخ‌های متفاوتی را پیشنهاد می‌کند. برای مثال، ریسک پوشش ستارهای مانند راجر فدرر، تنیس­ باز مطرح سوئیسی در مقایسه با بوکسور آمریکایی، فلوید میودر، متفاوت است.

شاید اکنون رفتار نامناسب یک فرد مشهور مساله مهمی به شمار نرود؛ اما هر اقدام اشتباهی در آینده می‌تواند زیان گسترده‌ای را وارد کند؛ خسارتی که در گذشته، صنعت بیمه برای تحت پوشش قرار دادن آن، اقدامی انجام نداده بود. اما حال که فعالان این صنعت به درک مناسبی از خطرها و تهدیدها رسیده‌اند، شرکت‌های تجاری نیز بهتر می‌توانند در زمینه مدیریت ریسک عمل کنند.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.