بیمه سلامت ، حامی اقشار بدون بیمه

بیمه سلامت در سال ۹۳ به منظور خدمت‌رسانی به اقشاری از جامعه که تحت‌پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، بدون پرداخت حق‌بیمه (رایگان)  به‌وجود آمد. به این نکته توجه کنید که بیمه سلامت صرفاً بیمه‌درمانی است و مستمری بازنشستگی ندارد. در ادامه با این بیمه بیش‌تر آشنا خواهیم شد.

خرید بیمه تکمیلی

☂️ شرایط ثبت‌نام بیمه سلامت:

اولین مورد برای تحت‌پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت این است که فرد تحت‌پوشش هیچ بیمه‌ای مانند؛ بیمه خدمات‌درمانی، بیمه تأمین‌اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی نباشد. اگر یکی از این بیمه‌ها را دارید، نمی‌توانید تحت‌پوشش بیمه قرار بگیرید. نکته مهمی که باید توجه کنید این است که اگر الآن تحت پوشش بیمه‌ی تأمین‌اجتماعی نیستید، (دوران بیکاری) می‌توانید تحت‌پوشش بیمه سلامت قرار بگیرید، اما موقعی که تحت‌پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار گرفتید از این بیمه خارج خواهید شد، اما تا ۱ سال می‌توانید از مزایای بیمه سلامت استفاده کنید.

☂️ بیمه‌شدگان سلامت از چه خدماتی می‌توانند بهره‌مند شوند؟

همه خدمات بیمارستانی در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های دولتی، چه به‌صورت بستری و یا سرپایی، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی و خدمات پاراکلینیکی که طرف قرارداد بیمه سلامت هست.  شما می‌توانید همانند باقی بیمه‌ها از خدمات این بیمه بهره‌مند شوید!

☂️خانم‌های خویش سرپرست و پسرهای بالای ۱۸ سال می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند؟!

اگر پسر بالای ۱۸ سال هستید و تحت پوشش بیمه پدر نیستید، می‌توانید به‌عنوان سرپرست خود را بیمه کنید و از مزایای بیمه سلامت استفاده کنید. اگر خانم خویش سرپرست هستید نیز می‌توانید خود را به‌عنوان سرپرست بیمه کنید!

مقالات دیگر  جدول کامل حقوق و مزایا در سال جدید چگونه است؟

☂️ بیماران خاص هم تحت‌‌پوشش بیمه سلامت هستند؟!

بیماران تالاسمی، هموفیلی، بیماران کلیوی و دیالیزی و پیوند کلیه، MS و همه بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و براساس تعرفه مربوطه سازمان، هزینه‌های آن‌ها پرداخت می‌شود. شیمی‌درمانی جز بیماری‌های خاص محسوب نمی‌شود.

مطلب مرتبط: جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی

☂️ برای تائید نسخه‌ها باید به کجا مراجعه کرد؟!

شما می‌توانید به داروخانه مراجعه کرده و داروخانه اطلاعات شمارا در کامپیوتر وارد کرده و از طرف سازمان، تأییدیه اینترنتی را می‌گیرد. خودتان نیز می‌توانید از طریق اینترنت تأییدیه دارو را بگیرید. بعد از تائید دارو با پرداخت فرانشیز می‌توانید دارو را تحویل بگیرید! پرداخت فرانشیز به عهده بیمه‌شده است. اگر سرعت اینترنت خوب داشته باشید و تعداد اقلام داروی مورد نیازتان نیز کم باشد خیلی زود می‌توانید تأییدیه را بگیرید. برای اینکه ببینید دارویی که می‌خواهید تحت پوشش بیمه قرار دارد یا خیر می‌توانید به سایت http://mdp.ihio.gov.ir/ مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه: همه‌چیز در مورد بیمه اجباری و بیمه خویش‌فرمای تامین اجتماعی!

بیمه سلامت

☂️ همراه با بیمه سلامت می‌توان بیمه‌تکمیلی هم داشت؟!

بیمه سلامت یک بیمه پایه‌ای رایگان هست و شما هیچ محدودیتی بابت داشتن بیمه تکمیل‌درمانی نخواهید داشت، می‌توانید در کنار بیمه سلامت، بیمه‌تکمیلی هم داشته باشید.

☂️ بیش از ۱۰ میلیون نفر تحت‌پوشش بیمه سلامت!

طبق آماری که دولت منتشر کرد، ۸٫۵ میلیون نفر از این تعداد بیمه‌شده، درآمد زیر ۱ میلیون تومان دارند و پوشش رایگان برای این تعداد باقی خواهد ماند.  طرح اولیه دولت برای بیمه‌کردن ۵ میلیون نفر بود، اما با افزایش تعداد بیمه‌شدگان به ۱۰ میلیون نفر، مشکلاتی بر سر راه این طرح قرار گرفت که کسری بودجه سالیانه طرح تحول سلامت یکی از مهم‌ترین آن‌ها بود. لذا با توجه به اینکه کسانی که از ۲ دفترچه بیمه استفاده می‌کنند، بیش از ۶ میلیون نفر است احتمال حذف تعداد قابل‌توجهی از این افراد وجود دارد!

مقالات دیگر  همه چیز درباره قانون جدید سختی کار در سال 1401!

☂️  فرآیند صدور دفترچه به چه صورت است؟

✴️ مراجعه به سایت بیمه سلامت برای ثبت‌نام اینترنتی (ثبت‌نام اولیه اینترنتی خواهد بود)

✴️ اطلاعات سرپرست خانوار و اطلاعات درخواستی توسط شما پر می‌شود.

✴️ اطلاعات تکمیل‌شده توسط شما پس از ثبت‌نام، از بانک‌های اطلاعاتی موجود مورد استعلام قرار می‌گیرند. اگر تحت‌پوشش بیمه دیگری باشید به‌ عنوان ‌مثال بیمه تأمین‌اجتماعی، ثبت‌نام شما لغو می‌شود.

✴️ بعد از تکمیل این موارد، پیامکی از طرف سامانه برایتان ارسال می‌شود و زمان مراجعه حضوری به دفتر پیشخوان دولتی که هنگام ثبت‌نام مشخص کردید، اعلام می‌کند. بعد از مراجعه به دفتر پیشخوان و ارائه مدارک لازم دفترچه‌تان را تحویل بگیرید….

☂️اگر تحت‌پوشش هیچ بیمه‌ای نیستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از بیمه سلامت استفاده کنید.

بیمه‌بازار راهی جذاب و نوآورانه برای خرید بیمه

بیمه‌بازار به‌عنوان پیشتاز صنعت بیمه آنلاین در کشور، امکان مقایسه و خرید انواع بیمه ثالث، موتورسیکلت، بدنه، آتش‌سوزی و زلزله، عمر و درمان را به مشتریان می‌دهد تا خرید آنلاین، آسان و آگاهانه‌ای داشته باشند. با توجه به تقاضای بالای مردم نسبت به خدمات بیمه تأمین اجتماعی بیمه‌بازار هم‌زمان با هفته تأمین اجتماعی از محصول جدید خود رونمایی کرده تا تمدید و صدور دفترچه تأمین اجتماعی نیز به‌صورت آنلاین انجام بگیرد.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

4 نظر
 1. سید علی رضا

  سلام ببخشید مادرم تحت درمان است یعنی داره شیمی درمانی میشه آیا با داشتن بیمه سلامت میتونم دارو هاشو خرید کنم یا خیر ،؟ اگه امکان دارد من اقدام کنم تا کی دفترچه رو میتونم بدست بیارم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط خاص ایشان بهتر است قبل از اقدام با واحد پشتبانی بیمه سلامت تماس حاصل نمایید و بعد از اطمینان خاطر نسبت به دریافت دفترچه اقدام نمایید

 2. سایبان

  ممنون از مطالب خوبتون. به سایت کوچک
  ما هم سر بزنید

 3. آموزش آشپزی

  ممنون از سایت خوبتون. من هم توی سایتمون آموزش های زیادی گداشتم به سایت من هم سر
  بزنید