خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

بیمه عمر بخر؛ اپل واچ ببر

0 683

شرکت کانادایی در اقدام جالبی برای تشویق خریداران بیمه عمر به فعالیت جسمانی بیشتر، هزینه خرید این ساعت‌ها را به آنان در قالب سوبسید پرداخت می‌کند. جان هانکوک، شرکتی فعال در زمینه‌های مالی و اقتصادی است و یکی از بزرگ­ترین ارائه‌کنندگان بیمه عمر در آمریکا می‌باشد. این شرکت بیمه در سال ۲۰۱۵، برنامه‌ای اجرا کرده است که در آن، بیمه عمر به بیمه سرزندگی (Vitality program) تغییر پیدا کرده است و به بیمه‌گذران امکان دریافت پاداشی را ارائه می‌دهدکه با انجام اقداماتی در مسیر زندگی سالم­تر قدم بردارند. مانند پیاده‌روی، ورزش روزانه و یا انجام آزمایش‌های پزشکی منظم.

جان هانکوک، در اقدامی نوآورانه، به منظور افزایش انگیزه بیمه‌شدگان، شرایطی فراهم کرده است که افراد بتوانند با استفاده از ساعت اپل فعالیت‌های جسمانی خود را کنترل کنند. بیمه‌شدگان این شرکت می‌توانند نسل دوم ساعت اپل را تنها با قیمت ۲۵ دلار تهیه کنند. جان هانکوک، اولین شرکت بیمه در ایالات متحده است که با استفاده از این طرح خلاقانه اقدام به این کار کرده است.

پیش از این هم، در طرحی، بیمه‌شدگان این شرکت می‌توانستند سالیانه تا مبلغ ۶۰۰  دلار را از فروشگاه‌های مشخصی، میوه و سبزیجات خریداری کنند. بر اساس گفته نماینده این شرکت، هدف از این برنامه‌ها، تشویق به زندگی سالم و حفاظت و از منابع مالی آینده است.

بیمه‌گذاران این شرکت بیمه می‌توانند با انتخاب ساعت مورد نظر خود، پس از پرداخت ۲۵ دلار (به علاوه مالیات)، کار خود را در این برنامه شروع کنند. پس از آن بر اساس فعالیت آن‌ها، از اینکه تمایل داشته باشند که راه بروند، بدوند، دوچرخه سواری و یا شنا کنند، به سادگی همه فعالیت‌های آن‌ها رصد می‌شود و می‌توانند امتیاز دریافت کنند. این امتیازات به عنوان مبلغی که قرار است برای ساعت پرداخت کنند، به صورت ماهیانه و در طی دو سال جمع‌آوری خواهد شد. یعنی اینکه آن‌ها می‌توانند در مدت این دو سال، معادل کل مبلغ ساعت امتیاز دریافت کنند.

این اقدام شرکت کانادایی در شرایطی صورت می‌گیرد که برخی از کارشناس تاکید می‌کنند نمی‌توان درباره درستی اطلاعات دریافتی از ابزارهای پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند با قاطعیت سخن گفت. اما با این حال شرکت جان هانکوک به دیگر رقبای خود در صنعت بیمه ملحق شده است و می‌خواهد مشتریانش را متقاعد به انجام فعالیت‌های جسمانی بیشتر با استفاده از نسل دوم ساعت‌های هوشمند اپل کند.

بر اساس گفته آلن پالارد، مدیر گروه برنامه سرزندگی، تحقیقات کارشناسان این گروه در جنوب آفریقا نشان داده است که استفاده از ساعت اپل در این برنامه توانسته است تا ۴۶ درصد، فعالیت‌های جسمانی را نسبت به استفاده از سایر ابزارهای فیتنس افزایش دهد؛ که در نهایت، این افزایش تحرک و فعالیت‌های جسمانی منجر به بالا رفتن سطح سلامتی افراد خواهد شد.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.