خرید آنلاین انواع بیمه

بیمه استفاده محور ؛ حق‌بیمه براساس میزان استفاده و نحوه‌ رانندگی، رویکردی نو در صنعت‌بیمه!

0 495
به این پست امتیاز دهید.

? پیشرفت تکنولوژی باعث تغییرات اساسی و مؤثر در صنایع گوناگون شده است، صنعت‌بیمه نیز از این تغییرات مستثنا نیست، بیمه‌گران خودرو همیشه در پی راه‌حلی برای تعیین عادلانه نرخ حق‌بیمه بودند که با ظهور اینترنت و دستگاه‌های ارتباط از راه‌ دور امکان‌پذیر شده است.

? بیمه استفاده محور:
امروزه بیمه‌گران خودرو در حال روی آوردن به بیمه کارکرد محور هستند، برای این کار دلایل مهمی دارند، اعم از تقسیم‌بندی مشتریان و بهبود مدیریت دعاوی. در بیمه استفاده محور، حق‌بیمه خودرو براساس نحوه رانندگی شخص و یا میزان استفاده از خودرو تعیین می‌گردد. برای تخمین میزان استفاده از خودرو از جمله نحوه رانندگی، می‌توان از وسایل ارتباط از راه دور که اطلاعات را به‌صورت لحظه‌ای ارسال می‌کنند استفاده کرد. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و کارایی و امکانات بالای گوشی‌های هوشمند، از جمله GPS، سیستم‌های ردیابی، شتاب‌سنج‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل، به مرور جای دستگاه‌های ارتباط از راه دور را گرفته‌اند.

? بیمه استفاده محور در حال افزایش!
احتمالا در سال‌های آتی حدود ۳۶ درصد حاملان‌بیمه، از بیمه استفاده محور، مبتنی بر فناوری ارتباط از راه دور استفاده خواهند کرد. شرکت‌های بیمه “بیمه استفاده محور” را به ۲ صورت به اجرا درمی‌آورند:
✅ پرداخت به‌اندازه میزان رانندگی: در این نوع بیمه، حق بیمه براساس مسافتی که خودرو طی کرده محاسبه می‌شود (بیمه برای مسافت کم)
✅ پرداخت براساس نحوه رانندگی: در این نوع بیمه، حق‌بیمه براساس ارزیابی نحوه رانندگی شخص تعیین می‌شود.

یکی از پیامدهای این موضوع تقسیم‌بندی بهتر مشتریان است و البته ظهور کسب‌وکارهای جدید بیمه‌ای که از طریق تکنولوژِی اینترنت به مشتریانشان خدمت‌رسانی می‌کنند. این در حالی‌است که شرکت‌های بیمه می‌توانند با تولیدکنندگان خودرو برای نصب دستگاه‌های ارتباط از راه دور بر روی خودروها همکاری کنند.

 

برای استعلام بیمه ثالث و خرید بیمه به سایت بیمه بازار مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.