اگر تمدید بیمه خودرو خود را فراموش می‌کنید…

در طول روز هر یک از ما نیازمند استفاده از اطلاعات بسیار زیادی هستیم که شاید به ذهن سپردن همه آن‌ها کار دشواری باشد. برای مثال رمز عبور حساب‌های کاربری خود از قبیل ایمیل، اینستاگرام، توییتر و اینترنت بانک‌ها، رمز اصلی و دوم کارت‌های عابر بانک و شماره تلفن افراد مختلف از جمله اطلاعاتی هستند که قطعا انسانها روزانه به آن‌ها نیاز دارند. اما همه ما قادر به حفظ کردن تمام این اطلاعات نیستیم و بعضا تنها دو یا سه موردی که برایمان در اولویت هستند را حفظ کرده و سایر موارد را به عهده دفتر یادداشت یا گوشی هوشمند خود می‌گذاریم.

فراموش کردن کارهای روزانه، عدم اطمینان از بستن در خودرو و یا آپارتمان، گم کردن زمان، از اتاقی وارد اتاق دیگر می شوید و از خود می پرسید به منظور انجام چه کاری وارد این اتاق شدم؟ عدم توانایی در به یاد سپردن شماره تلفن ها و موارد دیگر، هر فرد ممکن است این حالت های فراموشی و ضعف حافظه را به طور کوتاه مدت یا گاهی دراز مدت تجربه نماید و افزایش سن ظاهراً نقش مهمی در ایجاد آن ایفا نمی کند. در تمامی گروه‌های سنی از جوانان تا افراد مسن ممکن است این حالات دیده شوند. عوامل روانی و بیوشیمی مختلفی در ایجاد فراموشی و ضعف حافظه دخیل هستند مانند عدم خواب و استراحت کافی، عدم استفاده از ذهن و حافظه، استرس و کم‌خونی.

همه ما تا حدودی دچار معضل فراموشی هستیم و این موضوع با توجه به مشغله بسیار زیاد، مخصوصا برای افرادی که در شهرهای شلوغ ساکن هستند، طبیعی جلوه میکند. اما برای جلوگیری از آسیب‌های آن تکنولوژی به کمک انسان آمده است. تقویم‌های هوشمند امروزه وظیفه یادآوری روز تولد یا سالروز ازدواج بعضی افراد را بر عهده گرفتهاند. و در مواردی هم  قراردادهای مهمی در زندگی ما وجود دارد که تاخیر و یا اهمال در تمدید آن‌­ها ممکن است خسارت‌های سنگینی را بر ما وارد کند. بیمه خودرو هم از موارد مهمی است که لازم است تمدید آن پیش از سررسید بیمه نامه انجام شود. چراکه نداشتنن بیمه نامه معتبر و بروز حادثه‌ای ناگوار، ممکن است یک عمر پشیمانی و همچنین خسارت مالی بسیار زیادی به همراه داشته باشد. اگر مایل هستید تا پیش از سررسید تاریخ بیمه­‌نامه، زمان تمدید را به شما یادآوری کنیم، کافیست شماره همراه خود را در پنل یادآوری تمدید بیمه در سایت بیمه بازار ثبت کنید.

مقالات دیگر  پنج نکته درباره بیمه شخص ثالث که بهتر است بدانید

 

 

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

نظر یا پرسش خود را بنویسید

1 نظر
  1. مسلم

    این پنل جهت یادآوری بیمه بسیار عالی و کاربردی می باشد