خرید آنلاین انواع بیمه

جمعه سیاه؛ برخورد قطارها در سمنان بد بیاری‌های قطاری را کامل کرد

0 484

ساعت ‌07:45‌‌ صبح‌ دیروز، دو قطار مسافر‌ی سمنان – مشهد متعلق به شرکت ریل ترابر سبا و‌ ‌تبریز – مشهد متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در ایستگاه هفت‌خوان در ناحیه راه‌آهن شمال شرق کشور بین دامغان و سمنان با یکدیگر برخورد کردند که‌ این حادثه به کشته و زخمی شدن تعدادی از مسافران انجامید.‌ حادثه تلخی که تعداد کشته­‌ها و مجروحان آن از ۱۵۰ نفر بالاتر رفت. جزئیات این تصادف به این گونه است که دو قطار از پشت سر با یکدیگر برخورد می کنند که دلیل این برخورد، توقف قطار نخست یعنی قطار مسافربری شماره ۴۸۰تبریز – مشهد در پنج کیلومتری ایستگاه هفت خوان سمنان بوده است. چند روز گذشته نیز، حادثه تروریستی در منطقه حله عراق، کام مردم ایران را حسابی تلخ کرد.

۱۹۵۷۲۲۰_۲۱۸

 

تهران – مشهد شلوغ ترین محور ریلی راه آهن ایران

به گزارش پایگاه خبری مهر، عباس آخوندی شامگاه جمعه در خلال نشست مدیریت بحران استانداری سمنان و در جمع خبرنگاران بیان داشت: جلسه ستاد بحران با هدف اقدامات و حادثه بلافاصله در بدو حضور بنده در سمنان تشکیل و به موضوع تصادف این دو رام قطار رسیدگی شد.

آخوندی بیان داشت: اجرای سیستم‌های اتوماتیک وضعیت ایمنی در این محور شلوغ‌ترین محور ایران یعنی تهران – مشهد ایمنی خوبی را ایجاد کرده بود اما این حادثه به دلیلی نامعلوم رخ داده است. وی درباره علت بروز این واقعه، توضیح داد: زود است که در این باره اظهار نظر شود اما پس از بررسی و برگزاری این نشست و رسیدگی به حال مجروحان می توان علت را بیان کرد.

 

تمامی مسافران قطار بیمه درمانی سفر هستند

صادق سکری، مدیر کل روابط عمومی راه آهن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان، در خصوص بیمه مسافران حادثه ریلی روز گذشته گفت: کل مسافران حادثه دیده در روز گذشته تحت پوشش بیمه بوده‌اند و تمامی خسارت حادثه بر عهده بیمه خواهد بود. وی در ادامه افزود: تمامی شرکت‌های ریلی موظف هستند مسافرین خود را بیمه کرده و تمام هزینه های مربوط به خسارت را پردخت کنند. 

در سوی دیگر و به گزارش ایلنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، عبدالناصرهمتی با اشاره به شهادت زائران کربلای حسینی و کشته و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان عزیز در حادثه قطار سمنان گفت: این حوادث غم بزرگی برای ملت ایران برجای گذاشت. صنعت بیمه برای حمایت از این آسیب دیدگان آمادگی خود را اعلام کرده و امیدوارم شرکت بیمه دانا بیمه‌گر زوار کربلا و بیمه پارسیان بیمه‌گر راه آهن در حادثه قطار سمنان همچون گذشته، در کمترین زمان ممکن نحوه پرداخت خسارت را بررسی نموده تا با انجام وظیفه به موقع بتوانیم مرهمی کوچک بر درد و رنج خانواده های این عزیزان باشیم.

همتی اضافه کرد: بیمه غرامت فوت شهدای حادثه کربلا و نیز بیمه مسئولیت فوت شدگان حادثه قطار هر دو دیه کامل و معادل ۱۹۳ میلیون تومان است و مصدومین  هر دو حادثه نیز مشمول بیمه هزینه پزشکی تا سقف ۵۰ میلیون  تومان است.

 

اگرچه هیچ‌کدام از این خسارت‌ها، بیمه‌ها، معذرت می‌خواهم‌ها و من نبودم‌ها، نمی‌تواند اندوه و درد و رنج خانواده‌های کشته‌شدگان این حادثه تلخ و مردم ایران را تسکین بدهد. امیدواریم روزی برسد تا بدون دغدغه‌ای از واژگونی اتوبوس، سقوط هواپیما و یا تصادف قطار، با خیال راحت سفر کنیم.  

 


بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.