خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

خرید اینترنتی بیمه؛ پدیده‌ای نوظهور در صنعت بیمه کشور

0 681

به گزارش بیمه‌بازار و به نقل از عصرایران، بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، رییس کل بیمه مرکزی و بیش از ۲۵۰۰ نفر از فعالین صنعت بیمه، روز شنبه، سیزدهم آذرماه برگزار شد و رئیس هیئت مدیره وبسایت بیمه بازار، اولین فروشگاه اینترنتی بیمه در ایران با سخنرانی در نشست نهایی همایش مدلی برای تسریع در روند طراحی و تصویب طرح‌های نوین بیمه‌ای ارایه داد.

در این همایش، به محورهایی هم چون «فضای کسب و کار در صنعت بیمه»، «تحلیل ساختارهای بازارهای مستقیم و اتکایی»، «قیمت‌گذاری در بازار»، «نوآوری در محصولات بیمه‌ای»، «تعامل‌ با دیگر بازارهای مالی» و«ورود بیمه‌گران خارجی» پرداخته شد.

نوآوری در محصولات بیمه‌ای یکی از محورهای اصلی همایش بیمه بود که از سوی دکتر همتی، رییس کل بیمه مرکزی، نیز مورد توجه قرار گرفت. وی در سخنرانی خود اظهار داشت: «استفاده از ابزارهای نوین برای نظارت بیشتر در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفته است. ما اصلاحات جدی در ساختار نظارت بیمه مرکزی ایجاد کرده‌ایم؛ چرا که حمایت از حقوق بیمه‌گذران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.»

بیمه بازار؛ جامع‌ ترین سامانه خرید اینترنتی بیمه
بیمه بازار؛ جامع‌ترین سامانه خرید اینترنتی بیمه

در نشست نوآوری در صنعت بیمه نیز، مقالاتی با موضوعات بانک-بیمه، تاثیر نوآوری بر رضایت مشتریان، و کاربردهای داده‌کاوی در انتخاب نمایندگان بیمه ارائه شد. پس از ارائه­ مقالات، داوران که از استادان اقتصاد دانشگاه‌های صنعتی شریف و علامه طباطبایی بودند، به نقد و بررسی موضوعات پرداختند.

بیمه بازار نیز در این همایش علاوه بر معرفی خود به مدیران صنعت بیمه، در نشست نوآوری در محصولات بیمه‌ای حضور فعال داشت. سید محمدرضا فرحی، رییس هیئت مدیره بیمه‌بازار، به عنوان سخنرانِ نهایی نشست با جمع ­بندی مباحث مطرح شده توسط سخنرانان قبلی، با ارائه یک مدلِ مفهومی جامع، پیشنهادی برای ایجاد نهادی واسط و بی طرف برای ساماندهی و تسریع روند طراحی و تصویب طرح‌های نوین بیمه‌ای ارایه داد. این موضوع مورد استقبال از جمله رییس هیئت مدیره­ بیمه البرز، مدیرعامل بیمه دی و سایر مدیران ارشد صنعت بیمه قرار گرفت و چندین قرارِ ملاقات برای پیگیری‌های آتی در مورد مباحث سخنرانیِ مذکور تنظیم شد. بیمه‌بازار امیدوار است بتواند با نوآوری که در صنعت بیمه ایجاد کرده و برای اولین بار تمامی مراحل خرید بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه را به صورت آنلاین طراحی و اجرا کند، سهمی در شکوفایی و رشد صنعت بیمه و بیشتر برای ایرانیان داشته باشد.

بیمه بازار اولین فروشگاه اینترنتی بیمه در ایران و نماینده شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، پاسارگاد، کارآفرین، نوین، ما و رازی است و امکان مقایسه نرخ بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه شرکت‌های مختلف بیمه، دریافت مشاوره از متخصصان بیمه‌ای و خرید اینترنتی بیمه را فراهم می‌کند. همچنین در بخش سؤالات متداول بیمه بازار  نیز به بسیاری  از سوالات بیمه‌گذاران پاسخ داده شده است.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.