نرخ دیه سال ۹۹ افزایش یافت + قیمت و جزئیات دیه در سال 99

نرخ دیه سال ۹۹ برای ماه‌های غیرحرام، ۳۳۰ میلیون تومان است

نرخ دیه در سال ۹۸ در جلسه‌ای که مسئولان عالی قضایی در آخرین روزهای اسفند ۹۸ برگزار کردند، اعلام شد.

بدین ترتیب نرخ دیه بر اساس نشست گروهی از کارشناسان و متخصصان تعیین شده و مبلغ دیه برای یک مرد مسلمان در سال ۹۹، ۳۳۰ میلیون تومان برای ماه‌های غیرحرام و یک سوم همین مبلغ برای ماه‌های حرام به این مبلغ اضافه خواهد شد. بدین ترتیب نرخ دیه برای ماه‌های حرام برابر با ۴۴۰ میلیون تومان است.

بنابراین مبلغ دیه در ماه‌های غیرحرام سال 99 نسبت به سال گذشته ، ۲۰٪ یافته است همچنین مبلغ آن در ماه‌های حرام سال 99 نسبت به سال گذشته، ۱۱۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مابه‌التفاوت نرخ دیه جدید در سال ۹۹ و نرخ تعهد شده توسط شرکت بیمه را صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت خواهد کرد. بنابراین دارندگان بیمه شخص ثالثی که پیش از تغییر نرخ دیه، بیمه‌نامه تهیه کرده‌اند، نیازی به دریافت الحاقیه برای بیمه‌نامه‌های خود ندارند.

 

نرخ دیه سال ۹۹ در ماه‌های عادی۳۳۰ میلیون تومان
نرخ دیه سال ۹۹ در ماه‌های حرام۴۴۰ میلیون تومان۱ تا ۶ فروردین
۳ تیر تا ۲۹ شهریور
۲۵ بهمن تا ۲۴ اسفند

 

افزایش نرخ دیه و قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ 

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و قیمت آن در تمامی شرکت‌ها تقریبا یکسان است، اما نرخ دیه تأثیر مستقیم روی قیمت بیمه شخص ثالث خواهد داشت چرا که پوشش جانی بیمه شخص ثالث به اندازه مبلغ دیه است. با توجه به اعلام بیمه مرکزی قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ تا ۲۵٪ افزایش داشته است.

جدول مقایسه نرخ دیه در سال‌های مختلف

برای اطلاع از جزئیات کامل بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ این مطلب را مطالعه بفرمایید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت بیمه بازار و مقایسه تمامی شرکت‌های بیمه استعلام بگیرید و، کمترین نرخ را از بهترین و معتبرترین شرکت‌ها سفارش دهید تا بیمه‌نامه برای شما رایگان ارسال گردد.


حتما بخوانید:

دیه و پرداخت خسارت‌های جانی شخص ثالث


بیمه‌بازار اولین سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه: بیمه ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و زلزله در کشور است. ما در بیمه‌بازار، اطلاعات بیمه‌ای موردنظر شما عزیزان را به‌صورت جامع و ساده در اختیارتان قرار می‌دهیم، تا بتوانید در سریع‌ترین زمان، بهترین انتخاب را داشته باشید.


از دست ندهید:

آیا به راننده مقصر هم دیه تعلق می‌گیرد؟

مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و سامان

نحوه انتقال تخفیف بیمه ثالث

با پرداخت ۱۰ قسط بازنشسته شوید و مستمری دریافت کنید

نظر یا پرسش خود را بنویسید

از ایمیل شما فقط برای اعلان پاسخ کامنت شما استفاده خواهد شد

4 نظر
 1. ارسلان

  بنظر میرسد که در جدول نمودار دیه در سالهای قبل اشکالاتی از قبیل تفاوت 10 ساله در تاریخ های ذکر شده وجود دارد لطفا اصلاح گردد.

  1. بیمه بازار

   بررسی می گردد.

 2. حسن

  چرا با این گرانی دلار وبدبختی دیه افزایش نیافته شتر هم گران شده

  1. بیمه بازار

   سلام دیه افزایش پیدا کرده.