نرخ دیه سال ۹۹ افزایش یافت + قیمت و جزئیات دیه در سال 99

نرخ دیه در جلسه‌ای که مسئولان عالی قضایی در آخرین روزهای اسفند ۹۸ برگزار کردند، اعلام شد:

بنابراین مبلغ دیه در ماه‌های غیرحرام سال 99 نسبت به سال گذشته ، ۲۰٪ یافته است همچنین مبلغ آن در ماه‌های حرام سال 99 نسبت به سال گذشته، ۱۱۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مابه‌التفاوت نرخ دیه جدید در سال ۹۹ و نرخ تعهد شده توسط شرکت بیمه را صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت خواهد کرد. بنابراین دارندگان بیمه شخص ثالثی که پیش از تغییر نرخ دیه، بیمه‌نامه تهیه کرده‌اند، نیازی به دریافت الحاقیه برای بیمه‌نامه‌های خود ندارند.

 

نرخ دیه سال ۹۹ در ماه‌های عادی ۳۳۰ میلیون تومان
نرخ دیه سال ۹۹ در ماه‌های حرام ۴۴۰ میلیون تومان ۱ تا ۶ فروردین
۳ تیر تا ۲۹ شهریور
۲۵ بهمن تا ۲۴ اسفند

افزایش نرخ دیه و قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ 

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و قیمت آن در تمامی شرکت‌ها تقریبا یکسان است، اما نرخ دیه تأثیر مستقیم روی قیمت بیمه شخص ثالث خواهد داشت چرا که پوشش جانی بیمه شخص ثالث به اندازه مبلغ دیه است. با توجه به اعلام بیمه مرکزی قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ تا ۲۵٪ افزایش داشته است.

جدول مقایسه نرخ دیه در سال‌های مختلف

برای اطلاع از جزئیات کامل بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ این مطلب را مطالعه بفرمایید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت بیمه بازار و مقایسه تمامی شرکت‌های بیمه استعلام بگیرید و، کمترین نرخ را از بهترین و معتبرترین شرکت‌ها سفارش دهید تا بیمه‌نامه برای شما رایگان ارسال گردد.

بیمه‌بازار اولین سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه: بیمه ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و زلزله در کشور است. ما در بیمه‌بازار، اطلاعات بیمه‌ای موردنظر شما عزیزان را به‌صورت جامع و ساده در اختیارتان قرار می‌دهیم، تا بتوانید در سریع‌ترین زمان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

نظر یا پرسش خود را بنویسید

6 نظر
 1. کوهرنگ

  بادرودبشما،من پسرم درمرداد۹۹تصادف کردوازبین رفت وتاحالادنبال کاغذبازی هسیم و یکی میگه۶ما یکی میگه۱تا۲سال طول میده تادیه رو پرداخت کنن سوالم اینه ک مبلغ دریافتی برابرباسال تصادف هست یا برابرباسال بعدوقتی دریافت دیه؟
  باسپاس اززخمت شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   از اتفاقی که برای فرزند شما افتاده بسیار متاسف شدیم.
   با توجه به ﻣﺎده 13 ﻗﺎﻧﻮن ﺑﯿﻤﻪ اﺟﺒﺎري ﺧﺴﺎرات وارد ﺷﺪه ﺑﻪ ﺷﺨﺺ ﺛﺎﻟﺚ در اﺛﺮ ﺣﻮادث ﻧﺎﺷﯽ از وﺳﺎﯾﻞ ﻧﻘﻠﯿﻪ، مبلغ دیه بر اساس مبلغ روز در زمان پرداخت محاسبه میشود و پرداخت میگردد.
   البته در صورتی که طرفین بر سر مبلغ دیه توافق کنند و این مبلغ در سندی نوشته شود، دیه همان مبلغ ثبت شده خواهد بود.

 2. ارسلان

  بنظر میرسد که در جدول نمودار دیه در سالهای قبل اشکالاتی از قبیل تفاوت 10 ساله در تاریخ های ذکر شده وجود دارد لطفا اصلاح گردد.

  1. بیمه بازار

   بررسی می گردد.

 3. حسن

  چرا با این گرانی دلار وبدبختی دیه افزایش نیافته شتر هم گران شده

  1. بیمه بازار

   سلام دیه افزایش پیدا کرده.