خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

کدام شرکت بیمه، رتبه رضایت مشتری بهتری دارد؟

15 23,832

آیا از عملکرد شرکت بیمه خود راضی هستید؟ از میزان پرداخت خسارت شرکت بیمه خود چطور؟ آیا می‌دانید شاخص‌هایی برای ارزیابی عملکرد شرکت‌های بیمه وجود دارد که توسط پژوهشکده بیمه منتشر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا شرکت‌های بهتر را ازنظر میزان رضایت مشتری، شناسایی کنید و بعد اقدام به خرید بیمه‌نامه کنید؟  در حال حاضر ۱۳ شاخص اصلی برای سنجیدن میزان رضایت مشتریان از شرکت‌های بیمه وجود دارد، از شاخص تبلیغات و صدور بیمه‌نامه تا مرحله پرداخت خسارت و کیفیت ارتباط با مشتری و ارائه اطلاعات مناسب به مشتری و…

بیمه مرکزی به کمک پژوهشکده بیمه این ۱۳ فاکتور را بررسی و نتیجه آن را اعلام می‌کند تا مشتریان بتوانند؛ انتخاب مناسب‌تری داشته باشند و هم‌چنین، انتشار این اطلاعات باعث می‌شود شرکت‌های بیمه تلاش کنند، خدمات بهتری به مشتری ارائه دهند تا رتبه بهتری را کسب کنند که این به‌شدت به نفع خریدار است.

 

رضایت مشتری

شاخص‌های رضایت‌مندی مشتریان

 مرحله تبلیغات: آیا شرکت‌های بیمه درزمینهٔ تبلیغات خوب عمل کردند؟ کدام شرکت بیمه توانسته علاوه بر نوآوری در تبلیغات،  اطلاع‌رسانی مفیدی هم داشته باشد؟

مرحله صدور بیمه‌نامه: آیا شرایط بیمه‌نامه با نیازهای مشتری منطبق است؟ آیا اطلاعات مناسبی به مشتری داده می‌شود تا بتواند با چشم‌باز خرید کند؟ ازنظر سرعت و سادگی صدور بیمه، شرکت چگونه عمل کرده؟

مرحله خسارت: سادگی و سرعت در پرداخت خسارت، فاکتور بسیار مهمی در میزان رضایت مشتری است. رضایت از مبلغ پرداختی خسارت نیز بسیار مهم است، آیا مشتری از میزان خسارت پرداختی از طرف شرکت بیمه رضایت دارد یا خیر؟

دانش کارکنان: میزان تحصیلات کارمندان شرکت بیمه چقدر است؟ آیا تحصیلات مرتبط بیمه‌ای دارند؟ یا ازنظر اطلاعات بیمه‌ای می‌توانند به مشتریان کمک کنند؟

کیفیت ارتباط با مشتری: شرکت‌های بیمه چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند؟ کانال‌ها و راه‌های ارتباطی‌شان چگونه است؟

رسیدگی به شکایات: مشتریان چگونه می‌توانند شکایت خود را به شرکت بیمه تسلیم کنند؟ رسیدگی به شکایت مشتری چقدر زمان می‌برد؟

پاسخگویی: مشتری از میزان پاسخگویی شرکت بیمه چقدر رضایت دارد؟

محیط فیزیکی: شرکت بیمه چه تعداد شعبه در کشور دارد؟ نمایندگی‌ها و شعب شرکت بیمه تا چه حد در دسترس هستند؟

رتبه رضایت مشتری

رتبه‌بندی این شاخص‌ها، همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، مشتریان بیش‌ترین رضایت را  از سادگی و سرعت صدور بیمه‌نامه و کم‌ترین میزان رضایت را از مبلغ خسارت دریافتی داشتند. شاخص‌های چون پاسخ‌گویی به مشتریان، دانش کارکنان و محیط فیزیکی نیز در وضعیت مناسبی قرار دارند، اما تبلیغات صحیح، ارائه اطلاعات مناسب به مشتری در زمان خسارت و رسیدگی به شکایات وضعیت مطلوبی از دید مشتریان ندارند که باید بیش‌تر موردتوجه بیمه‌گران قرار بگیرند.

رضایت مشتری

رتبه شرکت‌های مختلف بیمه در تامین رضایت مشتری، به تفکیک هر یک از شاخص‌های رضایت??

رتبه رضایت مشتری

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، در شاخص تناسب شرایط بیمه‌نامه با نیاز مشتری، بیمه آسیا جایگاه اول را به خود اختصاص داده که نشان از مشتری مداری این شرکت دارد. هم‌چنین بیمه ایران و دانا به ترتیب، رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. شرکت‌های بیمه آرمان با رتبه ۱۹، بیمه سرمد با رتبه ۱۸ و بیمه تعاون با رتبه ۱۷ به ترتیب بدترین عملکرد در این شاخص را داشتند.

در شاخص پاسخگویی، شرکت رازی بهترین و شرکت آرمان بدترین عملکرد را داشتند. شرکت‌های آسیا و ایران به ترتیب بهترین رتبه‌ها بعد از بیمه رازی را داشتند. شرکت‌های بیمه سرمد و البرز نیز به ترتیب بدترین عملکرد بعد از بیمه آرمان را داشتند.

در شاخص ارائه اطلاعات مناسب به مشتری در هنگام خسارت بهترین عملکرد را شرکت آسیا و بدترین عملکرد را شرکت آرمان داشتند.

در شاخص رضایت از حق‌بیمه پرداختی، بهترین عملکرد را بیمه تعاون و بدترین عملکرد را بیمه البرز داشتند. شرکت‌های سرمد و رازی نیز به ترتیب رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند که بسیار مطلوب است. شرکت‌های آرمان و سامان به ترتیب بدترین رتبه را در این شاخص بعد از بیمه البرز کسب کردند.

در شاخص سرعت و سادگی در پرداخت خسارت که برای مشتریان اهمیت زیادی دارد. بیمه آسیا رتبه یک، ایران دو و دانا سه را به خود اختصاص دادند. بدترین عملکرد نیز به ترتیب به شرکت‌های آرمان، تعاون و سرمد تعلق دارد.

اگر بخواهیم با توجه به‌تمامی شاخص‌ها قضاوت و رتبه‌بندی کنیم؛ باید بگوییم شرکت‌های آسیا، دانا و معلم بهترین رتبه رضایت مشتری را کسب کردند و شرکت‌های آرمان، ما و سرمد بدترین عملکرد در جلب رضایت مشتری داشتند.

✴️ بیمه‌بازار با جمع‌آوری این رتبه‌ها و شاخص‌ها سعی کرده، اطلاعات را به‌صورت شفاف و دقیق به شما مشتریان عزیز ارائه دهد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خوب است بدانید می‌توانید بیمه‌ شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی و بیمه عمر را از شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، پاسارگاد، ما، ملت، نوین، دی، رازی و کارآفرین را از طریق سایت بیمه‌بازار مقایسه، خریداری و همان روز با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۲.۶ از ۵ / تعداد نظرات: ۴۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 نظرات
 1. احمد می گوید

  با سلام
  بنظر من از بسیاری از جهات بیمه البرز واسیا بدترین شرکت های بیمه هستن
  اسیا حتی به ابلاغ رای هیات حل اختلاف که یک نهاد قضایی وکارشناسان بیطرف تشکیل شده ارزشی قایل نشده واز ١٢٠٠٠٠٠تومان فقط۴٠٠٠٠٠ تومان پرداخت کرده حتی رقمی که صافکاری در خیابان اشتغال دارد را نمیپردازد شما بخوان حدیث مفصل از این مجمل !!!!!

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام ممنون از نظرتون

   1. شکیبا می گوید

    سلام ببخشید کدوم شرکت برای بیمه بدنه بهتره تشکر

    1. پریسا حسنی راد می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تمامی شرکت های بیمه ، بیمه بدنه خودرو را ارائه می نمایند و تفاوت چندانی با یکدیگر در کل ندارند ، فقط کمی اختلاف حق بیمه در بین شرکت ها وجود دارد .
     شما می توانید با مراجعه به سایت بیمه بازار و وارد کردن اطلاعات خودرو، قیمت و شرایط شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید و بهترین شرکت بیمه را انتخاب نمایید.
     توصیه ما به شما این است که به تعداد مراکز پرداخت خسارت در شهر خود توجه داشته باشید.

    2. م می گوید

     بیمه بدنه دانا خیلی خوبه و اگه شخص ثالث هم ازهمون شرکت خریداری کنید شامل تخفیف میشید

   2. فراز می گوید

    سلام خ محمدی عزیز ..من میخوام ..به تازگی .در صنعت بیمه ..فعالیت کنم …به نظرتون کدوم شرکت مناسب ..هستش واسه ..نمایندگی ..ممنونم میشم راهنمایم کنید فراز هستم مزاحمتون میشم ..ممنونم تشگر ازبیدار لطف بی دریقتان

    1. پریسا حسنی راد می گوید

     سلام
     دوست عزیز بررسی های شرکت های بیمه رو باید خودتون شخصا انجام بدید. چون هر شرکتی ممکنه در یک رشته خاص رقابت پذیر تر باشه.
     ولی ترجیحا شرکتی رو انتخاب کنید که در شهر شما شعبه پرداخت خسارت داشته باشه و به تعداد نمایندگی ها هم توجه داشته باشین

 2. سيروان نادري می گوید

  سپاس وتشکر از الهام عزیز ، مطالب بسیار کامل جامع و مفید. پاینده باشید

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام ممنونم از نظر شما

 3. بنفشه می گوید

  بیمه معلم سوم هست نه بیمه ایران اشتباه نوشتید

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام این امار از بیمه مرکزی منتشر شده و البته تغییر میکنه که حتما تغییرات رو اصلاح میکنیم. ممنون از نظرتون

 4. امیرعلی می گوید

  با.سلام.از.مقاله ای که زحمت کشیدید.و.نوشتید.سپاسگذارم…من چند سال بیمه ایران ماشینم رو بیمه میکردم..بعد ی وقفه ای افتاد نتونستم بیمه کنم.و.ماشین هم رو کاملا خوابوندم چون خراب شده بود.و.لوازمش گیر نمییومد.بعد ۲ سال رفتم بیمش کنم هر جا رفتم بالای سه میلیون میشد.با.جریمه هاش..بعد رفتم بیمه دانا.و.زیر.۲میلیون.ماشین رو بیمه کرد.خدا.اجرشون بده.دمشون گرم.

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   ممنون از انرژی مثبتتون

 5. محمد طهوریان می گوید

  باسلام
  احتراما کدام بیمه بهترین بیمه نامه عمر وتامین اتیه را دارد
  باتشکر

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تفاوت شرکت های بیمه تنها در ارائه پوشش های بیمه ای متنوع می باشد. برای خرید بیمه عمر مهم تر از نام شرکت بیمه، این است که قرارداد بیمه عمر را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید.