خرید آنلاین انواع بیمه

سرمایه گذاری قابل توجه گوگل در حوزه بیمه

1 551
به این پست امتیاز دهید.

کمپانی Alphabet به عنوان شرکت اصلی (مادر) صاحبان گوگل دارای چندین مجموعه در حوزه سرمایه گذاری و مشاوره استارتاپ‌ها و شرکت‌های در حال توسعه است. برای مثال شرکت GV یکی از زیرمجموعه‌های Alphabet Inc. است که در حوزه سرمایه گذاری ریسک پذیر بر روی شرکت‌های نوپا فعالیت می‌کند. یا شرکت CapitalG که فعالیتی مشابه GV  دارد؛ تنها با این تفاوت که تمرکز آن‌ها بر روی شرکت‌های در حال توسعه است. در این مرحله Alphabet Inc. با استفاده از داده‌های آماری که متخصصان گوگل از بررسی فعالیت‌های کاربران خود بدست می‌آورند، به شرکت‌های در حال توسعه مشاوره می‌دهد که این امر می‌تواند منجر به توسعه سریع‌تر و یا پایدارتر آن شرکت‌ها شود. سرمایه گذاری‌های اخیر دو شرکت GV و CapitalG معطوف بر شرکت‌های بیمه‌ای بوده است. در ادامه مروری داریم بر سرمایه گذاری‌های این دو شرکت در ماه‌های گذشته.

۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵

این اولین سرمایه گذاری گوگل بعد از معرفی Alphabet بود. CapitalG مبلغ ۳۲٫۵ میلیون دلار بر روی Oscar Health Insurance سرمایه گذاری کرد. چنانچه در تحلیل مجله Forbes آورده شده است، ارزش کل سازمان بیمه سلامت اسکار پس از دریافت این مبلغ در مدت زمان ۶ ماه ارزش از ۱٫۷ میلیارد دلار به ۲٫۷ میلیارد افزایش یافت. این رشد چشمگیر می‌تواند توجیه اصلی گوگل برای سرمایه گذاری‌های بعدی خود در سال‌های بعد باشد.

سرمایه گذاری گوگل در بیمه

۱۵ اکتبر ۲۰۱۵

GV بر روی شرکت Collective Health به میزان ۸۱  میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. این سرمایه گذاری به منظور گسترش بازار بیمه کارمندان توسط کارفرما که توسط Collective Health در شهر کالیفرنیا راه‌اندازی شده بود به سایر ایالات آمریکا انجام شده است. همچنین این شرکت پیشگام در ارائه طرح‌های نوین بیمه‌­های خویش ­فرما، کارگری و جمعی در ایالت کالیفرنیا است. این بیمه نوین در طرح خود، به کارفرما گزینه‌های متنوع پوششی برای کارکنان آن‌ها ارائه می‌دهد. به گفته علی دیاب، بنیان‌گذار اصلی این شرکت، تمرکز اصلی این سازمان تغییر هدف بیمه از سودآوری بیشینه به ایجاد امنیت و آرامش بیش‌تر برای مردم است.

۱۶ دسامبر ۲۰۱۶

حدود ده روز قبل، GV به میزان ۳۴ میلیون دلار بر روی شرکت lemonade سرمایه گذاری کرد. عمده فعالیت‌های این شرکت بر روی بیمه‌های مربوط به صاحبان خانه و مستاجرین و نهایتا وسایل خانه تمرکز دارد. لیموناد که استارتاپی ۳ ساله است، تا امروز تنها در ایالت نیویورک مجوز فعالیت داشته است. اما با توجه به اینکه این شرکت در مدت زمان کوتاهی نظر عمده مردم نیویورک را به خود جلب کرده است، توانسته است در کانون توجه سرمایه گذاران قدرتمندی همچون GV قرار گیرد و در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. در هفته اخیر این شرکت در هدف‌گذاری اصلی خود برای سال ۲۰۱۷ اعلام کرد تا انتهای سال ارائه خدمات خود را برای سایر ایالت‌های آمریکا نیز فراهم خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] ی خانه کار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، اینجا کلیک […]