خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

فروش هوای پاک در چین؛ هر نفس، ۲۰ سنت!

0 446

به گزارش بیمه بازار و به نقل از ایرنا، این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که در هفته‌های گذشته در سراسر کشور چین بارها هشدار آلودگی هوا صادر شده است. مردم چین پیشتر نیز اقدام به خرید و تهیه هوای پاک که گفته می‌­شد از مناطق جنگلی کانادا وارد این کشور شده، تا مبلغ ۵۰ دلار هم کرده اند. با این حال تازه ترین گزارشها نشان می دهد که بطری‌های اکسیژن پاک اکنون به صورت آنلاین با محتوی هوای نیوزیلند در هر بطری به قیمت ۳۰ دلار به آن‌ها فروخته می‌شود. بر اساس محاسباتی که نشریه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ انجام داده است هر ۱۰ تنفسی که از این بطری‌ها می‌شود برای خریدار آن ۲ دلار هزینه خواهد داشت.
نشریه جوانان پکن در گزارشی آورده است؛ مناطق شمالی چین به شدت هوای آلوده را در ماه‌های گذشته تجربه کرده اند و بیشترین خریداران این بطری‌ها از این نواحی هستند. آلودگی در شهر پکن پایتخت چین نیز بارها از مرز استاندارد گذشته و بعضا ۱۰ تا ۲۰ برابر آلودگی بالاتر از حد مجاز را تجربه کرده است. گزارش حاکیست، بیشتر بطریهای هوای پاک علاوه بر نیوزیلند از کانادا نیز به چین ارسال می شود که خریداران زیادی هم دارد.خریداران این بطری‌های اکسیژن می‌گویند، دست کم می‌دانند وقتی نفس می‌کشند، دود و آلودگی وارد دستگاه تنفسی آن‌ها نمی‌شود. فروشندگان این هوا به ساکنان شهر پکن اعلام کرده‌اند با توجه به آلودگی بسیار بالای پایتخت چین حاضرند تخفیف‌های ویژه‌ای نیز برای خریداران خود قائل شوند.

canned-air-v2-00_00_02_20-still006

آمار نشان می‌دهد سالانه دست کم ۷۵۰ هزار نفر در چین به علت آلودگی هوا و آب می­‌میرند و طی ۱۰ سال اخیر، آمار سرطان ریه تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. گزارش­‌ها حاکیست که فقط در سال ۲۰۱۳ حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در چین بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادهاند. برخی گزارش­‌ها نیز بیانگر این موضوع است که چنانچه این روند ادامه یابد سالانه بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر دچار مرگ های زودرس به دلیل استنشاق هوای آلوده در چین خواهند شد.

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.