خرید آنلاین انواع بیمه

سایه سنگین بیمه امروز بر سر بهارستانی‌ها افتاد!

0 524

گویا امروز بهارستانی‌ها جلسه‌ای بیمه محور داشتند. چراکه اخبار متعددی از تصمیمات نمایندگان در حوزه بیمه‌های مختلف منتشر شد. در ادامه چکیده تصمیمات امروز مجلس که مرتبط با صنعت بیمه، بخصوص بیمه تأمین اجتماعی است، آورده شده است.

زنان خانه‌دار دارای سه فرزند بیمه می‌شوند:

در راستای سیاست‌های تحکیم خانواده، نمایندگان مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردند طرح لازم برای ایجاد بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار حداقل دارای ۳ فرزند را تهیه کند. به گزارش بیمه‌بازار و به نقل از خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی) با تصویب بند دیگری از ماده ۱۱۸ لایحه برنامه ششم توسعه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردند در راستای سیاست‌های تحکیم خانواده، ظرف شش ماه طرح لازم برای ایجاد بیمه تأمین‌اجتماعی زنان خانه‌دارِ حداقل دارای ۳ فرزند را فراهم کند و آن را برای تصمیم‌گیری قانونی ارائه دهد.

مستمری بازنشستگان پیش از موعد طبق دو سال آخر پرداخت حق بیمه محاسبه می‌شود:

به گزارش بیمه بازار و به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی) پارلمان و در جریان رسیدگی به مواد الحاقی لایحه برنامه ششم، پیشنهاد الحاقی بند ب ماده ۱۳ این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند. به موجب مصوبه مجلس، سازمان تأمین اجتماعی موظف شد در اجرای تعهد ایجاد شده در تبصره ۲ قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (مصوب ۵/ ۶/ ۱۳۸۶) که حقوق بازنشستگی و نیز کسورات بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرمان نسبت به ایام سنوات ارفاقی را به مأخذ اشتغال و ضریب ۱/۱، ‌دریافت نموده است؛ و منطبق بر تعهدات بیمه‌ای (ماده ۷۷ قانون تأمین اجتماعی و تبصره ذیل آن)، مستمری بازنشستگان مشمول قانون مذکور را بر اساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه و با احتساب سنوات ارفاقی (در صورت نرسیدن به حد مذکور آخرین ۲ سال پرداخت بیمه) از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت کند. طبق تبصره ذیل این بند نیز سازمان و برنامه و بودجه کشور موظف شد اعتبارات آن گروه از دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون فوق‌الاشاره (تبصره یک) که سهم سازمان تأمین اجتماعی بابت مابه‌التفاوت حقوق سنوات ارفاقی ( تبصره ۲) را به صورت کامل پرداخت ننموده‌اند را تعهد و در بودجه سنواتی کشور پیش‌بینی و پرداخت نماید. همچنین شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع تبصره ۳ قانون مذکور نیز با استفاده از منابع داخلی خود مشمول این حکم (پرداخت مابه‌التفاوت حقوق سنوات ارفاقی) می‌باشند.

اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند:

به گزارش بیمه بازار و به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی) پارلمان، با الحاق بندی به ماده ۱۰۷ لایحه برنامه ششم، با ۱۴۱ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در صحن علنی، موافقت کردند. به موجب مصوبه مجلس، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه که شغل خود را از دست می‌دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند. در تبصره این ماد مقرر شد آیین‌نامه اجرایی این ماده را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و سازمان صدا و سیما تهیه و به تصویب هیأت وزیران پس از ۶ ماه از لازم‌الاجرا شدن این قانون می‌رساند.

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.