مبلغ عیدی در سال ۹۸ چقدر است؟

یکی از مهمترین موضوعات در روزهای پایانی سال ۹۸ برای کارمندان، کارگران و صاحبان کار مبلغ عیدی سال ۹۸ است. مبلغ عیدی و پاداش در سال ۹۸ همانند سال‌های گذشته برای کارگران کاملا وابسته به میزان پایه حقوق هر فرد است و متناسب با آن تعیین و پرداخت می‌شود و برای کارمندان دولت نیز توسط هیات وزیران تعیین می‌شود.

مبلغ عیدی سال ۹۸ کارگران

تمامی کارگاه‌های مشمول قانون کار موظف هستند عیدی و سنوات هر یک از کارگران خود را پرداخت نمایند. مبنای محاسبه عیدی و پاداش کارگران برای یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد وی می‌باشد. مبلغ پرداختی عیدی و پاداش نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه هر یک از کارکنان بیشتر باشد.

مبلغ عیدی سال ۹۸ کارگران برای افرادی که که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند با در نظر گرفتن ماخذ ۶۰ روز مزد و متناسب با ایام کارکرد وی در سال محاسبه می‌گردد. مبلغ پرداختی برای این افراد در هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق بیشتر باشد.

حداقل عیدی سال ۹۸ کارگران‌، برای کارگرانی که یک سال کامل در کارگاه مربوطه مشغول به کار بوده‌اند دو برابر حداقل حقوق پایه و سقف عیدی سال ۹۸ کارگران به شرط این که از مصوبه قانون کار بیشتر نشود، سه برابر پایه حقوق خواهد بود.

بیشتر بخوانید  صنعت بیمه روزانه ۴۵ میلیارد تومان خسارت پرداخت می‌کند؟!

عیدی و پاداش سال 98

حداقل و حداکثر عیدی سال ۹۸ مطابق جدول بالا محاسبه می‌شود. حداقل عیدی کارگران در سال ۹۸ برای افرادی که یکسال کامل در واحد مربوطه مشغول به کار بودند، ۲ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۱۲ تومان و حداکثر عیدی سال ۹۸ نیز ۳ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۶۸ تومان است.

میزان عیدی سال ۹۸ کارکنان دولت

محاسبه مبلغ عیدی کارکنان دولت از عیدی کارگران متفاوت است و از ترکیب این دو، یعنی میزان امتیاز عیدی و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می‌شود. براساس قانون مدیریت خدمات کشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ است و از سوی دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مشخص می‌کند، ولی در نهایت در روزهای پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی کرده و رقم نهایی را اعلام می‌کنند.

 

مبلغ عیدی سال ۹۸ کارکنان دولت یک میلیون تومان (۱.۰۰۰.۰۰۰) به نسبت مدت خدمت تمام وقت کارمند در سال ۱۳۹۷ است.

میزان عیدی سال ۹۸ بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه وراث متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، حقوق وظیفه از کارافتادگی و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کارافتاده کلی نیز معادل یک میلیون تومان (۱.۰۰۰.۰۰۰) است.

زمان واریز عیدی بازنشستگان در سال ۹۸ 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی بیان کرد که «عیدی» مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند ماه سال ۹۷ واریز خواهد شد.

بیشتر بخوانید  تاریخچه بیمه در جهان ؛ چگونه نیاز به بیمه احساس شد؟

جدول عیدی در سال ۹۸مبلغ عیدی سال ۹۸

خرید اینترنتی بیمه از بیمه بازار

بیمه بازارنخستین سامانه مقایسه و خرید اینترنتی انواع بیمه با فراهم ساختن بستر آنلاین محاسبه‌گر بیمه، این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا به راحتی قیمت بیمه شخص ثالث پراید، قیمت بیمه بدنه با تخفیف و سایر رشته‌های بیمه‌ای  را به راحتی استعلام گرفته و خریداری کنید و به صورت رایگان در زمان و مکان دلخواه تحویل بگیرید.


به خواندنش می‌ارزد:

از جزئیات و نحوه خرید طرح ترافیک مطلع شوید

بیمه بیکاری و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت آن

با پرداخت ۱۰ قسط بازنشسته شوید و مستمری دریافت کنید

۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید

[تعداد: ۳۲   میانگین: ۲.۸/۵]