خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

مراقب بیمه نامه‌های تقلبی باشید!

راه‌های تشخیص بیمه‌نامه‌های اصل و تقلبی!

0 3,322

کلاه‌برداری به شرکت‌های بیمه و بیمه‌نامه‌های صادره هم کشیده شد! داستان از جایی شروع شد که مردی بعد از تصادف به‌عنوان مقصر با هزار امید، به شرکت بیمه خود مراجعه کرد تا از بیمه‌نامه‌اش استفاده کند که متوجه شد، ای دل غافل! بیمه‌نامه‌اش جعلیست و عملاً شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبالش ندارد و باید کل مبلغ خسارت را از جیبش پرداخت کند! اما چرا و چطور؟

بیمه تقلبی

دستگیری کلا‌ه‌برداران

بعد از بررسی‌های زیادی که پلیس آگاهی انجام داد، متوجه شد که این مردِ ساده از همه‌جا بی‌خبر، فریب کسی را خورده که در قبال دریافت حق بیمه، به او بیمه‌نامه‌ای جعلی داده! این جریان با شکایت‌های بیشتری که افراد انجام دادند، به‌صورت جدی‌تری دنبال شد؛ تا درنهایت افراد شیادی که از این افراد ساده، کلاه‌برداری کردند بازداشت شدند! با توجه به تکرار این نوع کلاه‌برداری آن‌هم با تعدادِ زیاد، تصمیم گرفتیم این موضوع را بررسی کنیم و راه‌حل‌هایی ارائه بدهیم تا هم‌وطنانمان در دام چنین شیادانی گرفتار نشوند!

وعده‌های وسوسه‌انگیز اما پوچ!

نکته مشترک و جالب توجه همه این شکایات این بود که فرد کلاه‌بردار به آن‌ها پیشنهادهای وسوسه‌انگیز، همچون اضافه کردن سال‌های تخفیف و تخفیف‌های بالا و غیرعادی بیمه ثالث (بیش از ۲/۵ درصد) و بخشودگی جریمه دیرکرد، می‌داد که باید گفت تمامی این وعده‌ها پوچ و واهی است! باید توجه داشته باشید که بیمه ثالث نظارت‌های فراوانی دارد و قوانینش کاملاً معین و یکپارچه است. برای مثال؛ همه‌ی شرکت‌های بیمه تنها اجازه دارند تا ۲/۵ درصد تخفیف بدهند که به‌جز بیمه ایران، بقیه شرکت‌های خصوصی این تخفیف را ارائه می‌دهند. در صورت وعده تخفیف بیشتر، حتما مطمئن شوید این تخفیف به حساب خود نماینده است و نه شرکت بیمه! اگر نماینده‌ای بخواهد برای تشویق افراد به خرید بیمه شخص ثالث تخفیفی به غیر از این ۲/۵ درصد بدهد، باید این مبلغ را از جیب پرداخت کند و در بیمه‌نامه همان قیمت اصلی درج ‌شود. بخشودگی جریمه دیرکرد نیز یک توهم است و هرکسی چنین وعده‌ای داد باور نکنید! جرائم دیرکرد بخشودنی نیست، این قانون از طرف بیمه مرکزی برای تمام شرکت‌های بیمه اعمال می‌شود و غیر ازآن تخلف محسوب می‌شود! تخفیف‌های عدم خسارت نیز در سیستم‌های شعب بیمه‌ها، ثبت‌شده و تحت هیچ شرایطی قابل‌تغییر نیست. اگر کسی وعده افزایش تخفیف عدم خسارت داد شیادی بیش نیست. این‌زمانی مشخص می‌شود که خدای‌نکرده تصادفی اتفاق بیفتد و اطلاعات ثبت‌شده در سیستم و بیمه‌نامه هم‌خوانی نداشته باشد، پس هوشیار باشید!

سؤالاتی که باید حتماً از خود بپرسید:

بیمه ماشین‌تان مربوط به کدام شرکت بیمه است؟

آیا این شرکت ازنظر بیمه مرکزی معتبر است و مجوزهای لازم را کسب کرده؟ برای دیدن این لیست به سایت بیمه مرکزی و یا سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید و لیست شرکت بیمه‌های مجاز در صنعت بیمه را مشاهده کنید!

آیا بیمه ماشین‌تان تمدیدشده؟ از کجا بفهمید ماشین‌تان بیمه‌شده؟

بعد از صدور بیمه‌نامه، حتماً سری به سایت بیمه مرکزی، “سامانه سنهاب” بزنید تا از معتبر بودن بیمه‌نامه مطمئن شوید. خوب است بدانید می‌توانید از لینک سامانه “سنهاب بیمه مرکزی” در سایت بیمه‌بازار نیز استفاده کنید.

بیمه تقلبی

ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱  روش کاربردی دیگری است؛ برای آن دسته از افرادی که ارتباط چندانی با فضای اینترنت ندارند.

طریق استفاده به شکل زیر است 👇🏻

بیمه تقلبی

مجوز بیمه‌بازار از بیمه مرکزی

“بنا بر اعلام بیمه مرکزی، بازاریابان (آنلاین) محصولات بیمه، باید مجوزهای لازم را از نهادهای ذی‌صلاح در حوزه تجارت الکترونیک نظیر ای- نماد (از وزارت صنعت، معدن و تجارت) و نماد ساماندهی (از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) اخذ کرده باشند.” (https://nezarat.centinsur.ir/#) پس فقط به سایت‌هایی اطمینان کنید که این مجوزها را داشته باشند! مجوزهای رسمی بیمه‌بازار 👇🏻

بیمه تقلبی

کد یکتای بیمه‌نامه خود را حتما چک کنید!

طبق دستور بیمه مرکزی، از ابتدای مهر سال ۹۶ تمام شرکت‌های بیمه، باید بیمه شخص ثالث را با اخذ کد یکتا از بیمه مرکزی صادر کنند و این کد را روی بیمه‌نامه چاپ کنند! به همین علت بیمه نامه‌هایی که فاقد این کد هستند، از نظر بیمه مرکزی اعتبار ندارند. لذا شما مشتریان عزیز حتما کد یکتای بیمه مرکزی روی بیمه‌نامه تحویلی از شرکت بیمه را کنترل کنید! لازم است بدانید تمامی بیمه نامه‌های ارسالی از بیمه‌بازار دارای کد یکتا و قابل پیگیری هستند!

از بیمه‌بازار مطمئن خرید کنید

بیمه‌بازار به عنوان اولین پلتفرم مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه، خود صادر کننده بیمه نیست؛ بلکه بیمه‌نامه‌ها توسط نمایندگان رسمی شرکت‌های بیمه صادر می‌شود و توسط پیک بیمه‌بازار به دست شما می‌رسد.

تمامی بیمه‌هایی که از سایت بیمه‌بازار خریداری می‌کنید با مهر رسمی نمایندگی بیمه است که از طریق سامانه سنهاب بیمه مرکزی قابل پیگیری است! شما می‌توانید لیست تمامی شرکت‌های بیمه همکار بیمه‌بازار را از سایت بیمه مرکزی چک کنید! بعد از خرید از بیمه بازار می‌توانید به‌سرعت از سایت سنهاب بیمه مرکزی استعلام بگیرید! روند خرید بیمه‌نامه از سایت بیمه‌بازار به‌صورت شفاف در دسترس عموم مردم قرارگرفته! به این صورت که شما با وارد کردن اطلاعات خودرو خود و مقایسه شرکت‌های مختلف بیمه، شرکت موردنظر خود را انتخاب می‌کنید و سفارش می‌دهید! کافیست اطلاعات شخصی موردنیاز صدور بیمه‌نامه مانند؛ نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن، آدرس و… وارد کنید و سپس تصویر پشت و روی بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید و مراحل پرداخت آنلاین را انجام دهید! سپس با توجه به شرکت بیمه‌ای که انتخاب کردید، نماینده بیمه رسمی و معتبر شرکت بیمه، اقدام به صدور بیمه‌نامتان می‌کند و ظرف کمتر از یک روز بیمه‌نامه به دستتان می‌رسد!

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۳.۵ از ۵ / تعداد نظرات: ۲

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.