خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

مقایسه توانگری مالی شرکت‌های بیمه در سال ۹۶

توانگری مالی نشان دهنده این است که آیا شرکت بیمه توانایی انجام تعهدات خود را دارد یا نه!

2 15,480

می‌خواهید بیمه بخرید ولی بین این همه شرکت بیمه، انتخاب براتون سخت شده؟ بین این همه تبلیغات و پیشنهادهای رنگ و لعاب‌دار شرکت‌های بیمه، بالاخره باید کدوم رو انتخاب کنید؟ باید بدونید که بیمه مرکزی، معیارهای خوبی برای انتخاب شرکت بیمه داره! که از همه مهم‌تر، توانگری مالی شرکت‌هاست. توانگری مالی چی هست و چرا این‌قدر مهمه؟ توانگری مالی، یعنی شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، توانایی عمل کردن به تعهداتش رو داره یا نه؟ به عبارتی می‌شه رو شرکت بیمه حساب کرد یا نه؟ در این مقاله توانگری مالی شرکت‌های  بیمه در سال ۹۶ رو بررسی می‌کنیم:

توانگری مالی

از ما مشاوره رایگ

❎ شرکت بیمه با چه توانگری مالی خوبه؟

توانگری مالی ۵ سطح داره، سطح یک بهترین و سطح پنج بدترین!! خوب اینجا معلومه باید شرکتی رو انتخاب کنیم، که سطح توانگری‌ بالاتری داره! البته معیارهای دیگه‌ای وجود دارن که باید بهشون توجه کرد! اما، یکی از مهم‌ترین‌ معیارها همین توانگری مالی هست، که بهتره در چند سال بررسی بشه تا قابل اتکا باشه! برای همین در جدول بالا آمار سال ۹۱ تا ۹۶ رو آوردیم!

❎ ملت و ما در صدر بهترین توانگری مالی

اگر شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، توانگری مالی‌ یک داشت، یعنی خیلی خوب می‌تونه به تعهداتش عمل کنه! نسبتش هم برابر با ۱۰۰ یا حتی بیشتره!

شرکت‌های آسیا، البرز، ملت، سامان، نوین، پاسارگاد، کارآفرین، ما، سرمد، اتکایی ایرانیان، امید، ایران معین، آسماری، اتکایی امین در این سطح قرار می‌گیرن! اگر این شرکت‌ها رو انتخاب کردین، پس خیال‌تون باید راحت باشه که می‌تونن به تعهداتشون عمل کنن!

❎ دانا، پارسیان، رازی خوب اما…

سطح دو، یعنی نسبت توانگری مالی شرکت بیمه از ۱۰۰ کمتر ولی از ۷۰ بیشتره، این گروه هم جایگاه خوب و قابل‌اعتمادی دارن، ولی باید برای سه سال آینده، برنامه ارتقا خودشون به سطح یک رو، برای بیمه مرکزی بفرستن! شرکت‌های دانا، پارسیان، رازی، سینا، کوثر، تعاون تو این دسته قرار می‌گیرن!

توانگری مالی

سطح سه، توانگری مالی شرکت، بالاتر از ۵۰ اما پایین‌تر از ۷۰ هست. خوب، معلومه که شرکت‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرن علاوه بر برنامه ترمیم وضعیت‌مالی، باید برنامه افزایش سرمایه خودشون رو برای ۲ سال آینده، به بیمه مرکزی تحویل بدن! جالبه در حال حاضر هیچ‌کدوم از شرکت‌های بیمه در این سطح قرار نمی‌گیرن!

❎ ایران، دی، میهن نگران کننده!

سطح چهار، توانگری شرکت‌های بیمه‌ای که در این دسته قرار می‌گیرن، باید افزایش پیدا کنه. یعنی شرکت بیمه باید برنامه‌ترمیم وضعیت‌مالی و همین‌طور برنامه افزایش سرمایه برای یک سال آینده رو به بیمه مرکزی ارائه بده و حداقل ظرف یک‌سال، سطح توانگری مالیش رو به سه برسونه! نسبت توانگری سطح ۴ از ۱۰ بیشتر، اما از ۵۰ کمتر هست. این شرکت‌ها وضعیت مناسبی ندارن!

ایران، دی، میهن در این سطح قرار می‌گیرن! وجود بزرگ‌ترین شرکت بیمه در کشور، یعنی بیمه ایران در این گروه، جالب‌توجه هست که امیدواریم زودتر توان مالی خودش رو افزایش بده.

سطح پنج: سطح توانگری مالی شرکت بیمه کمتر از ده! با این اوصاف دیگه کسی پیدا می‌شه به این سطح اعتماد کنه؟خداروشکر که هیچ شرکت بیمه فعالی در ایران، سطح ۵ نیست!

 

بیمه‌بازار اولین وب‌سایت مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه شخص ثالث، بدنه، آتش سوزی، زلزله و عمر هست. ما در وبلاگ بیمه‌بازار، سعی می‌کنیم تمام معیارهایی که شما عزیزان برای خرید بیمه، لازم دارین رو در اختیارتون قرار بدیم تا بهترین و مطمئن‌ترین خرید رو داشته باشید!

 

 

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۳.۵ از ۵ / تعداد نظرات: ۲۲

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. حمید می گوید

    سلام
    ببخشید فرق بین اندوخته و اندوخته با نرخ تحمل چیه و ما باید روی کدوم حساب باز کنیم کدوم یک از این دو مبالغ بعد از مدت تعیین شده دست بیمه شده میرسه؟

    1. الهام محمدی می گوید

      سلام در بیمه های عمر دو نوع سود تضمینی و مشارکتی داریم سود تضمینی از طرف بیمه مرکزی اعلام میشود و ثابته برای همه شرکتها. ولی سود مشارکتی یا محتمل سودی هست که هر شرکت با شرکت دیگه متفاوته و هر دو سود به شما تعلق میگیره