خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

نخستین بیمه‌نامه خودرو چه سالی صادر شد؟ اولین سانحه رانندگی چه زمانی رخ داد؟

0 694

می‌­توان گفت که بخش بیش‌­تر قرن بیستم، شهرهای Detroit و Michigan  جزء شهرهایی به شمار می‌­رفتند که می‌شد نام آن‌­ها را در کنار صنعت خودروسازی آمریکا دید. این در حالی بود که که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، ایالت Ohio در پیشانی صنعت حمل و نقل ایالات متحده قرار داشت. به دلیل نقش زیادی که این ایالت در دوره­‌های ابتدایی صنعت خودرو داشت، بسیاری از وقایع مرتبط با خودرو، اولین بار در این ایالت اتفاق افتاده است. در سال ۱۸۹۱، جیمز ویلیام لمبرت، نامش به عنوان کسی که در اولین تصادف اتومبیل حضور داشت، در تاریخ ثبت شد. ویلیام لمبرت یکی از مخترعین صنعت اتومبیل بود که بیش از ۶۰۰ اختراع مختلف در این زمینه داشت. این تصادف در شهر Ohio City در ایالت Ohio ایالات متحده آمریکا اتفاق افتاد. در این تصادف، خودروی لمبرت که اولین اتومبیل تک سیلندر دیزلی محسوب می‌­شد، پس از برخورد با درختچه‌­ای، کنترل خودرو را از دست داد و با دیوار برخورد کرد.

در مورد اولین بیمه‌ خودرو نیز، نام ایالت Ohio به میان خواهد آمد. در سال ۱۸۹۷، در شهر Dayton این ایالت، آقای گیلبرت لومیز، با پرداخت مبلغ هزار دلاز به شرکت Travelers Insurance Company، از این شرکت بیمه‌­نامه مسئولیت خریداری کرد که در قبال آن شرکت بیمه وظیفه داشت، در صورتی‌که خودروی لومیز مسبب خسارت جانی شود یا به دارایی دیگران آسیب بزند، خسارت­‌های وارده را پوشش دهد. این در حالی بود که در سال ۱۸۹۱، نخستین جریمه رانندگی در همین شهر اتفاق افتاد و خودروی هری میرز که با سرعت ۱۹ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت بود، توسط پلیس متوقف و جریمه شد.

بیمه‌بازار اولین و بزرگترین سامانه مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه ثالث، بیمه بدنه، بیمه زلزله و آتش سوزی و بیمه عمر است که به شما عزیزان کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای خرید بیمه به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.