بیمه درمان آسیا

همه‌چیز در مورد بیمه درمان آسیا

بیمه‌گرهای پایه‌ای مانند بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی و بیمه ارتش و نیروهای مسلح تا حد کمی از هزینه‌های درمان را تحت‌پوشش قرار می‌دهند. داشتن بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه‌های درمان که معمولا سر به فلک می‌کشد اجتناب‌ناپذیر است. بیمه درمان آسیا از آن دسته بیمه‌هایی است که خدمات مناسبی به بیماران ارائه می‌دهد.

بیمه درمان آسیا

در بیمه درمان آسیا هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری و حوادث احتمالی و همچنین پوشش‌های اضافی درمان، تا سقف معین پرداخت می‌شود. افرادی که می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، کارکنان شاغل در سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد تحت تکفل آن‌ها مانند فرزند، والدین و همسر هستند.

مطالب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

خطرات تحت پوشش:

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی، انواع سنگ‌شکن، شیمی‌درمانی و مراکز جراحی محدود و day care
 • هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی
 • هزینه همراه افراد بالاتر از ۷۰ سال و کمتر از ۷ سال

پوشش‌های اضافی:

شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر پوشش‌های اضافی زیر را نیز خریداری کنید.

 • هزینه‌های زایمان (طبیعی و سزارین) تا ۵۰% سقف تعهد سالانه
 • اگر پوشش‌های زایمان را خریداری کنید، می‌توانید هزینه‌های درمان مربوط به درمان نازایی و ناباروری را حداکثر معادل سقف تعهد زایمان دریافت کنید.
 • دوره انتظار جهت استفاده از پوشش زایمان برای گروه‌های زیر۲۵۰ نفر، نه ماه و از ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر، ۶ماه و برای گروهای بالای ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار است.
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی مانند: هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، اندوسکپی، ام آر آی، استرس‌اکو، اسکن و… حداکثر ۲۰ درصد تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه‌شده.
 • جبران هزینه‌های مانند تست ورزش، تست تنفس، نوار عضله، تست آلرژی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم، با سقف تعهد ۱۰ درصد تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه‌شده.
 • جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی مانند آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی، نوار قلب، فیزیوتراپی با سقف ۱۰ درصد تعهد سالیانه برای هر بیمه‌شده
 • جبران هزینه‌های دارو و ویزیت تا سقف ۵ درصد تعهد سالیانه
 • جبران هزینه‌های دندانپزشکی حداکثر تا ۱۰ درصد سقف تعهد پایه سالیانه
 • جبران هزینه‌های مربوط به خرید عینک طبی و لنز تماس طبی تا سقف ۲ درصد تعهد پایه سالیانه
 • جبران هزینه‌های اعمال مجاز سرپایی مانند گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، تخلیه کیست، شکستگی و دررفتگی … تا سقف ۱۰ درصد تعهدات پایه سالانه
 • جبران هزینه‌های تهیه اعضای طبیعی بدن، هزینه تهیه اروتز و هزینه‌های تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین، اگر پوشش زایمان تهیه‌شده باشد.
بیشتر بخوانید  بررسی اجمالی عملکرد شرکت‌های بیمه در سال ۹۵ و ۹۶

مطالب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

نحوه استفاده از خدمات بیمه درمان آسیا

بیمه آسیا با بیشتر از ۱۰۰۰ مرکز درمانی، اعم از بیمارستانی، تشخیصی درمانی پاراکلینیکی، قرارداد بسته تا بیمه‌شدگان به‌راحتی از خدمات درمانی استفاده کنند. البته بیمه‌شدگان در استفاده از تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها آزاد هستند.

استفاده از خدمات مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه آسیا:

بیمه‌شده به یکی از شعب بیمه آسیا در کشور مراجعه می‌کند و با ارائه مدارک لازم، معرفی‌نامه‌ای دریافت می‌کند و به مرکز درمانی ارائه می‌دهد.

استفاده از خدمات مراکز درمانی و بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد بیمه آسیا:

بیمه‌شده هزینه‌های درمانی را شخصاً پرداخت می‌کند و اصل مدارک را به بیمه‌گر اول تحویل می‌دهد، رونوشت برابر با اصل مدارک را به همراه چک دریافت شده از بیمه‌گر اول به بیمه آسیا ارائه می‌کند. بیمه آسیا مابه‌التفاوت هزینه‌ها را براساس تعرفه مراکز درمانی هم‌درجه‌ی طرف قرارداد و هم با در نظر گرفتن تعهدات بیمه‌نامه به بیمه‌شده پرداخت می‌کند.

مطالب مرتبط: نحوه دریافت هزینه‌های درمانِ بیمه تکمیلی ایران

بیمه درمان آسیا

مهلت پرداخت خسارت بیمه درمان:

بیمه‌گر باید حداکثر تا ۱۵ روز کاری پس از تاریخ دریافت کلیه اسناد و مدارک که میزان خسارت و تعهد در آن مشخص‌شده باشد خسارت را پرداخت کند.

نحوه فسخ قرارداد:

 • اگر بیمه‌گر بخواهد بیمه‌نامه را فسخ کند موظف است موضوع را به‌وسیله نامه سفارشی به بیمه‌شده اطلاع بدهد. در این صورت بیمه یک ماه پس از اعلام موضوع به بیمه‌شده فسخ می‌شود.
 • بیمه‌شده هم می‌تواند با درخواست کتبی به بیمه‌گر، بیمه‌نامه را فسخ کند.
بیشتر بخوانید  اگر شرکت بیمه ورشکست شود تکلیف بیمه‌‌های عمر چه می‌شود؟

مطالب مرتبط: بیمه تکمیل درمان انفرادی ملت

 

برای خرید بیمه درمان تکمیلی از هر شرکتی، باید اطلاعات کامل هر شرکتی را دریافت و مقایسه کنید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. بیمه‌بازار که اولین سامانه مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش ‌سوزی و زلزله، بیمه درمان و بیمه عمر است،  سعی دارد اطلاعات بیمه‌ای را به‌صورت کامل و بی‌طرفانه به شما عزیزان ارائه دهد تا انتخابی معقول داشته باشید.

 

 

 

[تعداد: ۲   میانگین: ۳.۵/۵]