خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

اگر شرکت بیمه ورشکست شود تکلیف بیمه‌‌های عمر چه می‌شود؟

0 12,230

اگر ۲۵ سال بعد شرکت بیمه ورشکست شد، تکلیف پول‌هایی که واریز کردیم چه می‌شود؟ مهم‌ترین دغدغه تمام کسانی که می‌خواهند بیمه عمر بخرند همین است! شاید بتوان گفت اصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود از خرید بیمه عمر منصرف شویم، همین ترس از ورشکست شدن شرکت بیمه است. اما آیا این ترس منطقی‌ست؟ در این مقاله به جواب این سؤال می‌پردازیم تا ابهامات شما عزیزان برطرف شود!

بررسی قانونی بیمه عمر

طبق ماده ۳۷ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران، ثبت هر شرکت بیمه‌ای در ایران، منوط به گرفتن پروانه تأسیس از طرف بیمه مرکزی است. بعد از تأسیس هم، هر نوع تغییری در اساسنامه و حتی میزان سرمایه شرکت نیز باید با موافقت و مجوز بیمه مرکزی باشد! پس نتیجه می‌گیریم تمام شرکت‌های بیمه‌ای که در حال حاضر فعالیت می‌کنند، مجوز رسمی از بیمه مرکزی دارند. در ادامه لیست شرکت‌های بیمه مجاز از نظر بیمه مرکزی را ارائه می‌دهیم:

بیمه عمر

حق تقدم با بیمه عمر است

ماده ۶۰ قانون تأسیس بیمه مرکزی به ما می‌گوید در صورت انحلال و یا ورشکستگی یک شرکت بیمه، بیمه‌گذاران و بیمه‌شدگان نسبت به باقی بستانکاران حق تقدم دارند و البته در میان رشته‌های مختلف، حق تقدم با بیمه عمر است. این قانون یعنی در صورت منحل شدن شرکت بیمه و یا ورشکستگی، حق‌وحقوق بیمه‌گذاران عمر در اولویت و رأس تمامی بدهکاری‌های آن شرکت بیمه قرار دارد. شرکت بیمه ورشکسته باید قبل از هرگونه بدهی، حتی بدهی به دولت و بانک‌ها، بدهی بیمه‌گذاران را پرداخت کند و این نشان از اهمیت بیمه عمر در قانون دارد.


محاسبه بیمه عمر پارسیان

محاسبه و مقایسه قیمت عمر در تمامی شرکت‌های بیمه، فقط با چند کلیک

بیمه عمر

۵۰% حق بیمه‌های عمر نزد بیمه مرکزی

طبق ماده ۷۱ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران، تمامی شرکت‌های بیمه‌ای که در ایران فعالیت می‌کنند، باید ۵۰% حق بیمه‌های عمر و ۲۵% در سایر رشته‌های بیمه‌ای را نزد بیمه مرکزی، بیمه اتکایی کنند. به معنای واضح‌تر یعنی ۵۰% حق بیمه‌ عمر و زندگی که از بیمه‌گذاران دریافت می‌شود، به‌حساب بیمه مرکزی واریز می‌شود. بیمه مرکزی هم در قبال دریافت این ۵۰% در صورت ضرر کردن شرکت بیمه، به‌صورت اتکایی عمل می‌کند و از ورشکستگی شرکت بیمه جلوگیری می‌کند.

انواع بیمه عمر را بهتر بشناسیم

بیمه عمر

با توجه به این قوانین نتیجه می‌گیریم که بیمه مرکزی پشتوانه محکمی برای بیمه‌های عمر و زندگیست. بیمه‌بازار که اولین سامانه مقایسه و خرید انواع بیمه ثالث، بدنه، زلزله، آتش سوزی و بیمه عمر در ایران است، این امکان را به شما مشتریان عزیز می‌دهد تا با استفاده از مشاوره آنلاین بیمه عمرِ بیمه‌بازار، با پاسخ به چند سؤال، بهترین بیمه عمر مناسب شرایطتان را انتخاب و خریداری کنید! شما هم‌چنین می‌توانید از مشاوران متخصص بیمه عمر بیمه‌بازار نیز کمک بگیرید! همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید! شماره تماس بیمه‌بازار ۰۲۱۵۴۸۹۷۰۰۰

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۲.۵ از ۵ / تعداد نظرات: ۱۴

ارسال یک پاسخ