خرید آنلاین انواع بیمه

آیا بیمه ریسک‌های اصلی کمپانی‌های بزرگ در سال ۲۰۱۷ را پوشش خواهد داد؟

0 384
به این پست امتیاز دهید.

آمار سالیانه ریسک‌های اصلی شرکت‌های بزرگ، همواره مرجع مناسبی برای شرکت‌های بیمه که وظیفه کاهش و کنترل ریسک را دارند، بوده است. اگر تاکنون موارد موجود در لیست ریسک‌های صاحبان مشاغل کلان مورد توجه شرکت‌های بیمه قرار نگرفته باشند، می‌توانند موضوع بیمه نامه‌های آینده‌ی نه چندان دور شرکت‌های بیمه‌گر باشند؛ تا با ارائه این خدمات نه تنها سود خود را افزایش دهند، بلکه موجب آسودگی خاطر برای کمپانی‌های بزرگ باشند.

به گزارش بیمه‌بازار و به نقل از اینشورنس ژورنال، توقف کسب و کار برای پنجمین سال متوالی مهم‌ترین ریسک کمپانی‌های بزرگ در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. اما بر اساس گزارش سالیانه آلیانز ریسک بارومتر، نگرانی‌ها بابت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (Brexit) و رییس جمهور جدید امریکا، دونالد ترامپ، از دغدغه‌های بزرگ این کمپانی‌ها در سال جاری می‌باشد. با توجه به همزمانی این دو اتفاق مهم در عرصه بین الملل، شاید امسال را بتوان یکی از پرریسک‌ترین سال‌های موجود در چند دهه اخیر نام برد.

گزارش امسال این موسسه بر اساس نظرسنجی از ۱۲۳۷ متخصص حوزه ریسک از ۵۵ کشور تهیه شده است. طبق نتایج این ارزیابی ۳۷ درصد از افراد پاسخگو توقف کسب و کار را اصلی‌ترین نگرانی کمپانی‌های بزرگ دانسته‌اند. عوامل متعددی برای توقف فعالیت کمپانی‌ها نیز ارائه شده است؛ که به ترتیب آتش‌سوزی و انفجار (۴۴ درصد)، بلایای طبیعی (۴۳ درصد)، تضعیف یا شکست تأمین کننده (۳۳ درصد)، حوادث سایبری (۲۹ درصد) و شکست ماشین آلات (۲۹ درصد) از عوامل مهم در توقف فعالیت شرکت‌های بزرگ می‌باشند.

حوادث سایبری با حدود ۳۰ درصد، امسال هم در جمع ریسک‌های اصلی کسب و کار قرار گرفته است. این مورد شامل جرایم سایبری و اختلالات آی تی و اطلاعات می‌باشد. فجایع طبیعی که شامل طوفان، سیل و زلزله می‌شود نیز از نظر ۲۴ درصد از رای دهنده‌ها از موارد اصلی در لیست ریسک‌های شرکت‌های بزرگ می‌باشد.

طبق این نظرسنجی ۱۰ دغدغه اصلی شرکت‌های بزرگ به شرح زیر می‌باشد:

  1. توقف فعالیت شرکت (این مورد در پاسخ ۳۷ درصد از افراد رای دهنده به سوال “سه مورد اصلی ریسک‌های مربوط به کمپانی‌های بزرگ را نام ببرید” آورده شده است)
  2. ضعف در توسعه بازار که شامل نوسانات بازار، رقابت شدید با رقبا، رکود بازار و بی ثباتی می‌شود (۳۱ درصد)
  3. حوادث سایبری (۳۰ درصد)
  4. فجایع طبیعی (۲۴ درصد)
  5. تغییر در قوانین و مقررات مانند تغییر دولت، تحریم‌های اقتصادی، حمایت‌های دولتی و… (۲۴ درصد)
  6. توسعه اقتصاد کلان، شامل پروژه‌های ریاضت اقتصادی، افزایش بهای مواد اولیه، کاهش قیمت محصول و تورم (۲۲ درصد)
  7. آتش سوزی و انفجار (۱۶ درصد)
  8. ریسک‌های سیاسی و خشونت، مانند جنگ، تروریسم و… (۱۴ درصد)
  9. از دست دادن اعتبار و ارزش برند (۱۳ درصد)
  10. تکنولوژی‌های جدید؛ برای مثال اثر افزایش روابط داخلی و یا نانو تکنولوژی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.