چگونه تخفیف بیمه بدنه را انتقال بدهیم؟

تخفیف بیمه بدنه

یکی از بهترین مزایای بیمه بدنه امکان استفاده از تخفیف‌های مناسبی هست که به آن تعلق می‌گیرد. تخفیف‌های عدم خسارت برای تشویق رانندگان به محتاط و قانون‌مند رانندگی کردن است. برای همین بیمه بدنه و ثالث، راننده محور است نه خودرو محور! پس اگر خودروی‌تان را فروختید می‌توانید تمام تخفیفات بیمه بدنه خود را به ماشین جدیدتان منتقل کنید.

بیمه بدنه

انتقال تخفیف بیمه بدنه

برای انتقال تخفیف بیمه بدنه خود باید به شرکت بیمه‌تان مراجعه کنید و الحاقیه انتقال تخفیف تهیه کنید. شرکت بیمه پس از کم کردن حق بیمه بدنه اتومبیل اول، بابت مدت بیمه منقضی شده، مبلغ باقیمانده را از حق بیمه محاسبه‌شده برای اتومبیل دوم کم می‌کند. اما اگر می‌خواهید بیمه بدنه خودروی اول خود را فسخ کنید مبلغ باقی‌مانده، بابت بقیه مدت بیمه بدنه را دریافت می‌کنید. برای مثال؛ اگر بخواهید بیمه خودرو اول‌تان را فسخ کنید و 3 ماه از مدت بیمه‌نامه‌تان باقی‌مانده است، مبلغ این 3 ماه به شما پرداخت می‌شود.

نکته مهمی که باید حتماً توجه کنید این است که نقل‌وانتقال باید حتماً تا 24 ساعت بعد از فروش ماشین‌تان انجام بشود.

مدارک لازم  برای انتقال تخفیف بیمه بدنه

 1. کارت خودرو
 2. سند فروش خودرو
 3. مدارک شناسایی مانند کارت ملی، شناسنامه و…

بیمه‌بازار راه حلی برای خرید آگاهانه بیمه

بیمه‌بازار به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی بیمه، امکان مقایسه و خرید انواع بیمه ثالث ، بیمه بدنه، بیمه زلزله و آتش سوزی، بیمه درمان انفرادی و گروهی و بیمه عمر را برای شما عزیزان فراهم کرده تا شرکت‌های بیمه را از هر لحاظ مقایسه کنید و بهترین را آنلاین بخرید و با ارسال رایگان درب منز‌ل‌تان تحویل بگیرید.


از دست ندهید:

محاسبه قیمت بیمه بدنه پژو ۲۰۶

محاسبه بیمه بدنه پراید با تخفیف

چگونه می توان خسارت بیمه بدنه در تصادف را دریافت کرد؟

بهترین بیمه بدنه خودرو را کدام شرکت ارائه می‌دهد؟

نظر یا پرسش خود را بنویسید

2 نظر
 1. اسدی

  سلام وعرض ادب و احترام.سال گذشته۲۰۶sdخریدم والحاقیه بیمه بدنه گرفته و بیمه ماشین قبلی رابه جدیدانتقال دادم امسال برای تمدیدمراجعه کردم نمایندگی بیمه ایران میگه میشه بیمه جدیدصادرکردولی اگرماشین دیگری بخرید نمیشه این بیمه بدنه به ماشین دیگری انتقال بدین.لطفا راهنمایی کنید ضمنا بیمه ایران هست و۵سال تخفیف بیمه بدنه دارم.سپاس فراوان

  1. بیمه بازار

   با سلام
   در صورتی که همزمان دو خودرو داشته باشین نمیتونید تخفیفات را منتقل کنید