پوشش بیمه عمر برای چه کسانی ضروری است؟

در ابتدا می خواهیم بدانیم چه کسانی به پوشش بیمه عمر و تامین آتیه نیاز ندارند؟!

 • کسی که ادعا می کند از آینده با خبر است و به آینده خود اطمینان دارد.
 • شخصی که اطمینان دارد ورشکسته و بیمار نخواهد شد.
 • کسی که بتواند به راحتی چشم اندازی مناسب برای آینده خود داشته باشد و سود آن را تضمین کند و در عین حال بتواند از سایر پوشش‌های بیمه ای لازم برخوردار شود او هم نیازی به بیمه عمر ندارد.
 • شخصی که دوست ندارد در دوران کهنسالی و بازنشستگی در آسایش و رفاه به سر برد.

قطعا شما در هیچ یک از دسته‌های بالا قرار نمی‌گیرید و حق انتخابی ندارید. پس بیمه عمر نوعی اجبار در زندگی شماست.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، در جامعه امروز پوشش بیمه عمر حتی در زمره نیازهای اساسی مانند نیاز به آب و غذا قرار دارد. افرادی که می‌­خواهند آینده‌­ای تضمین شده همراه با آسایش و رفاه و سربلندی در پیش داشته باشند و با مشکلاتی که اغلب قشر بازنشسته در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنند رو به رو نشود؛ باید بی درنگ به خرید بیمه عمر اقدام کنند.

به صورت کلی تمامی قشرهای جامعه بدون در نظر گرفتن سن و یا موقعیت شغلی به پوشش بیمه عمر نیازمندند. تمامی افراد در جامعه مدرن باید برای آینده خود برنامه­‌ریزی کنند و چه برنامه و نقشه ای مناسب تر از بیمه عمر با این شرایط ایده آل و سود بالا!

داشتن بیمه عمر برای چه کسانی ضروری است؟

از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:

 1. کودکان
 2. سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
مقالات دیگر  بیمه عمر پس از فوت به چه کسی تعلق می‌گیرد؟

اگر در خردسالی برای کودکانمان بیمه عمر بخریم پس از اینکه آنها به سنین جوانی رسیدند اندوخته‌ای دارند که آینده آن‌ها را تضمین می‌کند.

در چنین حالتی پدر و مادر در سن‌ و سال جوانی فرزندشان، دغدغه هزینه ازدواج، خرید وسیله نقلیه مناسب یا هزینه ورود به بازار کار و مشکلات مسکن را نخواهند داشت. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام تنظیم قرارداد بیمه سرمایه پس انداز شده بیش‌ترین اهمیت را دارد و در اولویت است، شما باید با کسر کردن دیگر قابلیت‌ها در مخارج بیمه صرفه جویی کنید و به پس انداز نهایی خود اضافه کنید.

سرپرست های خانوار و افراد میان‌سال یا سالمند دومین قشری هستند که پوشش بیمه عمر برایشان بسیار لازم و حیاتی است.

این افراد با بیمه عمر در واقع آتیه خانواده و عزیزانشان را گارانتی می‌کنند. با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کنونی، هنگامی که سرپرست خانوار فوت کند، خانواده با بحرانی مالی دست به گریبان می‌شود، مخارج بالای زندگی خانواده‌هارا با چالش های جدی مواجه می‌­کند و ادامه زندگی برایشان بسیار سخت می‌شود.

اما در حالتی که سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه عمر باشد با سرمایه‌ای که برای خانواده‌­ اندوخته است، آینده آن‌ها را تضمین کرده و در نتیجه خانواده دیگر با چنین مشکلاتی گریبان‌گیر نخواهد بود، پس بیمه عمر باعث می‌­شود سرپرست خانواده نیز با خیالی آسوده و در آرامش زندگی کند.

این دسته از افراد باید به این نکته دقت کنند که هنگام عقد قرارداد بیمه عمر بالاترین سرمایه فوت را انتخاب نمایند و البته از سایر گزینه‌ها مانند پوشش در برابر بیماری‌ها، سرطان‌ها و سایر بیماری‌های خاص هم غافل نشوند.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

2 نظر
 1. حسین

  سلام بنده ۱۰سال بیمه عمر دارم آیا سرمایه گذاری خوبی کردم برای آینده خودم ک سن من میشود ۴۷سال.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه عمر یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری و تامین آتیه است.
   مبلغ بازنشستگی یا اندوخته شما پس از 10 سال به عواملی مانند سود و حق بیمه پرداختی و افزایش سرمایه سالیانه بستگی دارد.
   اما مطمئنا بیمه عمر یکی از کم ریسک ترین و مطمئن ترین راه های سرمایه گذاری برای آینده است.