خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

۲۵ هزار میلیارد تومان؛ ظرفیت بالقوه صنعت بیمه در ایران

0 454

به گزارش بیمه‌بازار و به نقل از اقتصاد آنلاین، عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در آغاز به کار بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه گفت: در کشور ما رقم سرمایه گذاری بیمه‌ها به ارزش دفتری ۱۷ هزار میلیارد تومان است که با احتساب مطالبات معوق در مجموع به حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که رقمی معادل بودجه عمرانی کشور است و نشان از ظرفیت بالقوه صنعت بیمه در ایران دارد.

وی افزود: در ۷ ماهه اول سال جاری رشد صنعت بیمه معادل ۲۰ درصد بوده است که تا پایان سال بیش از این افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر تاثیر “سیستم بانکی” در ارزش افزوده بازارهای مالی ایران حدود ۹۰ درصد، “بیمه” حدود ۶ درصد و “بازار سرمایه” کمتر از ۲ درصد است.

وی همچنین گفت: بیمه‌های عمر در آینده به عنوان بیمه‌های تخصصی مورد توجه جدی قرار خوهد گرفت و تا پایان آذر ماه فرم‌های جدید بیمه مرکزی در حوزه بیمه عمر به نمایندگان ارسال خواهد شد و کار بر مبنای دستورالعمل جدید ادامه خواهد یافت.

همتی افزود: هم اکنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر در صنعت بیمه کشور شاغل هستند که از این تعداد کمتر از ۵ درصد در بخش دولتی فعال هستند.

او گفت: بیش از ۷۵۰ میلیارد دلار از تعهدات و دارایی های کشور توسط بیمه‌ها دارای پوشش‌های ضروری هستند. ظرف ۷ ماه گذشته بیش از ۱۷ میلیون فرقه پرداخت خسارت صورت گرفته است.

وی  افزود: بیش از ۱۳ میلیون نفر از مردم دارای پوشش بیمه عمر هستند. استفاده از ابزارهای نوین برای نظارت بیشتر در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفته است. اصلاحات جدی در ساختار نظارت بیمه مرکزی ایجاد کردیم. چرا که حمایت از حقوق بیمه‌گذاران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. رییس کل بیمه مرکزی گفت: صنعت بیمه ۱۴ درصد مالیات و عوارض پرداخت می‌کند و سود شرکت‌های بیمه ۳ درصد حق بیمه است که این تناسب ندارد و به صنعت بیمه آسیب می‌زند. من از نمایندگان مجلس محترم می‌خواهم برای رفع این مشکل تدبیری بیاندیشند.

وی ادامه داد: پلکان رشد دیه باید اصلاح  شود، چرا که مردم دارند آسیب می‌بینند و توان خرید بیمه نامه شخص ثالث را ندارند. باید به محیط کسب و کار صنعت بیمه بیشتر توجه کرد.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.