خرید آنلاین انواع بیمه

GTA در تهران، آیا خسارت خودروهای آسیب‌دیده را بیمه می‌دهد؟

0 453

امروز در شبکه‌های اجتماعی ویدیوئی منتشر شد که در آن یک خودروی وانت وارد خیابانی یک ­طرفه می‌­شود، یک خودروی هیوندای را در مقابل خود می‌­بیند؛ اما در کمال ناباوری!!! به خودرویی که در کنار خیابان پارک شده بود می­‌کوبد. اما این پایان داستان نبود و خودروی وانت که علت اصلی کار او مشخص نیست، به کوبیدن به خودروها ادامه می‌­دهد تا در نهایت پس آسیب زدن به هشت خودرو (البته تا آن­جا که دوربین­‌ها نشان می‌­دهد!!!)، متوقف می‌­شود.

 

این فیلم ناخودآگاه ما را یاد بازی GTA خواهد انداخت. در بعضی از مأموریت­‌های این بازی، شما باید عمداً با ضربه زدن به خودرو­های مشخصی به آن‌ها آسیب می‌زدید تا امتیاز بدست بیاورید.

اما سؤال مهمی که ذهن بسیاری از مخاطبان را به خود درگیر می‌کند، این است که هزینه وارد شده به خودروهای آسیب دیده را چه کسی پرداخت خواهدکرد؟ و یا اگر خدایی ناکرده در این حادثه، کسی آسیب می‌­دید و راننده فرار می‌­کرد، پرداخت هزینه‌­های درمانی و یا دیه بر عهده‌ی چه کسی بود؟

پاسخ سوال اول این است؛ اگر شخصی به خودروی شما آسیب وارد کند و آن شخص مقصر فرار کند، در صورتی که بیمه بدنه نداشته باشید، باید خسارت خودرو را تماما از جیب خودتان پرداخت کنید، اما در صورتی که خودروی شما بیمه بدنه شده باشد، شرکت بیمه موظف به پرداخت خسارت شما خواهد بود.

در پاسخ به سؤال دوم نیز باید گفت که در صورتی که راننده مقصر حادثه، از صحنه تصادف فرار کرده باشد، پوشش مربوط به آسیب‌­های جانی بر عهده صندوق تأمین خسارت بدنی است. یکی از وظایف این صندوق، حمایت از زیان‌دیدگانی از حوادث رانندگی است که هزینه‌های درمان و یا دیه آن‌ها به دلیل نداشتن بیمه‌نامه، و یا شناخته نشدن مسئول حادثه قابل پرداخت نیست. (قوانین بیمه شخص ثالث خودرو را می­‌توانید در سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بخوانید.)

در کلان ­شهرهایی مانند تهران که کمبود پارکینگ یکی از دغدغه­‌های همیشگی رانندگان است، آسیب رسیدن به اتومبیل پارک شده شما در کنار کوچه یا خیابان، یکی از اصلی­‌ترین نگرانی­‌های شما می­‌تواند باشد. علاوه بر خطر تصادف و آسیب‌دیدگی خودروی شما (حتی در صورت بروز حوادث طبیعی مانند طوفان و یا صاعقه)، احتمال سرقت از اتومبیل شما نیز وجود دارد که با داشتن بیمه بدنه خودرو، می­‌توانید این نگرانی را از ذهنتان پاک کنید.

 

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.