بیمه‌بازار
با بیمه‌بازار بِپلک

بیمه‌بازار؛ متمایزتر از همیشه

توسعه و تغییرات در برند و تجربه کاربری بیمه‌بازار

داستان بیمه‌بازار

در سال 1396 بیمه‌بازار به منظور ارتقا سطح کیفی خرید بیمه، به عنوان اولین سایت فروش آنلاین بیمه در ایران آغاز به فعالیت کرد. از آنجا که فرآیند خرید بیمه به خاطر وجود اصطلاحات تخصصی، محاسبات پیچیده و عدم تنوع محصولاتی که نمایندگان بازار سنتی ارائه می‌دهند، همواره دشوار بوده است بیمه‌بازار همواره درصدد آن بوده تا به عنوان اولین و شناخته‌شده‌ترین پلتفرم مقایسه و فروش آنلاین بیمه، فرآیند استعلام، مقایسه و خرید بیمه از بین تمامی شرکت‌ها و محصولات بیمه‌ای را تسهیل کند. امروز با تجربیاتی که در سال‌های اخیر در رابطه با تجربه خرید آنلاین بیمه کسب کرده‌ایم در زمستان 98 پروژه‌ای را شروع کردیم که موجب سهولت و لذت‌بخش‌تر شدن هرچه بیشتر تجربه خرید از سایت بیمه‌بازار گردد.

پروژه جوجه تیغی

استفاده از قدرت سادگی برای موفقیت

جوجه‌تیغی برای پیشبرد اهدافش در اکوسیستم طبیعی تنها بر یک استراتژی تمرکز دارد؛ استفاده از تیغ‌هایش! ما در بیمه‌بازار دریافته‌ایم تنها تمرکز بر نیازمندی کاربران و رفع دغدغه‌ها و مشکلات آنان و ایجاد تجربه کاربری مطلوب باعث پیشبرد اهداف ما خواهد شد.
hedgehog

رابط کاربری بیمه‌بازار

رابط کاربری بیمه‌بازار نسبت به نسخه قبلی خود فرآیند خرید ساده‌تری پیدا کرده است. به وجود آوردن فضاهای متمرکز در طول فرآیند استعلام سرعت رسیدن کاربر را به هدف بهبود داده است. همچنین تلاش شده با استفاده از فیلدهای راهنما در طول مسیر خرید و استعلام، درصد خطا در هنگام ورود اطلاعات توسط کاربر به حداقل برسد. یکی دیگر از چالش‌هایی که معمولاً مشتریان بیمه با آن مواجه می‌شوند ادبیات تخصصی و ثقیل بیمه است که در این نسخه سعی شده حتی‌الامکان این ادبیات برای کاربران بیمه‌بازار ساده‌سازی شود.

برند بیمه‌بازار

در بهبود برند بیمه‌بازار سعی شده تا فضای بصری، متناسب با ترندهای روز دنیا در زمینهٔ دیزاین ارتقا پیدا کند و فضای بصری آرامش بخشی در اختیار کاربران قرار گیرد. همچنین بیمه‌بازار با لباس جدید خود توانسته بیش از پیش خود را از رقبا متمایز کند.
largeLogosmallLogo
لوگوی بیمه‌بازار ملهم از علامت کوچک و بزرگ در ریاضی است که مفهوم مقایسه و انتخاب بهترین بیمه را به مخاطب انتقال می‌دهد، لوگوی بیمه‌بازار از ابتدا این مفهوم را حفظ کرده اما به مرور زمان دستخوش تغییرات و بهبودهایی نیز شده است.

پالت رنگی

E0E0E0
000000
FFb453
پالت رنگی بیمه‌بازار از دو رنگ اصلی مشکی و زرد تشکیل شده است. حس وقار و اعتماد رنگ مشکی در ترکیب با پویایی و سرزندگی رنگ زرد در انتقال ویژگی‌ها و منش سازمانی بیمه‌بازار به کاربر فضای آنلاین یاری‌رسان ما است.

تصویرسازی

/media/illustration1.png/media/illustration2.png/media/illustration3.png
تصویرسازی بیمه‌بازار با محوریت یک کاراکتر انسانی در یک فضای مینیمال، متناسب با پالت رنگی بیمه‌بازار طراحی شده است، تصویرسازی‌ها در بستر یک کادر مربعی طراحی شده‌اند که متناسب با اکشن و نیاز کاراکتر و فضا این کادر شکسته می‌شود.

آیکون‌گرافی

مجموعه آیکون‌های بیمه‌بازار متناسب با هویت بصری برند و به صورت مینیمال طراحی شده است در طراحی این مجموعه آیکون عملکرد و خوانایی مناسب در فضای وب و موبایل، استفاده از گوشه‌های تیز و ساختار خطی مد نظر قرار گرفته است.