بیمه کرونا

با پرداخت حق بیمه از ۲۱ هزار تومان، پوشش کامل پزشکی و یا فوت در اثر ابتلا به بیماری کرونا را به مدت یک سال دریافت کنید. خرید و صدور آنی

راهنما
بیمه کرونا

بیمه کرونا

این روزها فارغ از هر مسئله دیگری، بیماری کووید-۱۹ یا ویروس کرونا به یکی از دغدغه‌های مهم همگان تبدیل شده است. این بیماری که در مدت کوتاهی در کشورمان فراگیر شده علاوه بر در معرض خطر قرار دادن سلامت افراد جامعه، موجب تشویش و اضطراب ناشی از ترس از ابتلا به بیماری شده است. در آغاز شیوع این بیماری، شرکت‌های بیمه با قرار دادن این بیماری در شاخه بیماری‌های خاص بیمه عمر و بیمه مسافرتی، سعی در جبران هزینه‌های وارده داشتند؛ اما با افزایش نگرانی در خصوص هزینه‌های این بیماری، بیمه مرکزی مجوز ایجاد بیمه کرونا را صادر نموده و بدین ترتیب افراد می‌توانند با خرید بیمه کرونا به عنوان شاخه‌ای مستقل و مجزا، خود را در برابر این بیماری بیمه کنند.

شما می‌توانید بیمه کرونا را از شرکت سرمد با پوشش فوت و هزینه‌های پزشکی دریافت کنید. خرید این بیمه‌نامه کاملاً اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری ندارد. شما می‌توانید با توجه به پوششی که دریافت می‌کنید، حق بیمه متناسب با آن را بپردازید.

توجه داشته باشید که برای صدور بیمه کرونا، شماره تلفنی که با آن ثبت سفارش می‌شود باید حتما به نام خود فرد بیمه‌گزار باشد.

حق بیمه و پوشش بیمه کرونا

در جدول زیر حق بیمه و پوشش متناظر با آن را مشاهده می‌کنید:

 

حق بیمه پوشش هزینه پزشکی پوشش فوت
21.800 تومان 1 میلیون تومان 10  میلیون تومان
32.700 تومان 1.5 میلیون تومان 15 میلیون تومان
43.600 تومان 2 میلیون تومان 20 میلیون تومان
65.400 تومان 3 میلیون تومان 30 میلیون تومان
87.200 تومان 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
109.000 تومان 5 میلیون تومان 50 میلیون تومان
32.700 تومان 2 میلیون تومان 10 میلیون تومان
49.050 تومان 3 میلیون تومان 1 میلیون تومان
65.400 تومان 4 میلیون تومان 20 میلیون تومان
98.100 تومان 6 میلیون تومان 30 میلیون تومان
130.800 تومان 8 میلیون تومان 40 میلیون تومان
163.500 تومان 10 میلیون تومان 50 میلیون تومان

 

شرایط دریافت بیمه‌نامه

بیمه‌گزار (بیمه‌شده) تأیید می‌نماید پیش از صدور این بیمه‌نامه آگاه به ابتلا به بیماری کرونا یا ناقل بدون این ویروس نبوده و در حال حاضر در صحت و سلامت اقدام به صدور بیمه‌نامه می‌نماید. همچنین بیمه‌شده اعلام می‌دارد فاقد سابقه بیماری قلبی-عروقی، فشار خون، سکته قلبی و مغزی، بیماری تنفسی (مانند سرفه مزمن)، تنگی نفس، خلط چرکی و خونی، سل ریوی، آمفیزم، بیماری‌های عفونی (مانند هپاتیت، تب مالت، مالاریا، ایدز)، بیماری‌های خونی، انواع سرطان، دیابت، خونریزی‌های بدون علت و رماتیسم مفصلی است.

قوانین بیمه کرونا

موضوع بیمه عبارت است از فوت ناشی از مواجهه بیمه‌شده با ویروس کرونا بدون قصد قبلی و ابتلا به بیماری کرونا که به موجب آن بیمه‌گر متعهد می‌شود چنانچه بیمه‌شده در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه صرفاً به علت بیماری کرونا فوت نماید سرمایه مندرج در قرارداد به استفاده‌کننده (گان) را بپردازد. لذا چنانچه بیمه‌شده در انقضا مدت بیمه‌نامه در قید حیات باشد حق بیمه‌های پرداختی قابل استرداد نخواهد بود و همچنین بیمه‌گر متعهد می‌گردد در صورت ابتلا بیمه‌شده (گان) به بیماری کرونا مشروط به بستری شدن وی در مراکز درمانی هزینه‌های پزشکی را تا سقف مندرج در جداول این بیمه‌نامه بپردازد.

توجه داشته باشید که برای دریافت این بیمه‌نامه شماره موبایل متقاضی بیمه حتما باید به نام خود شخص باشد. همچنین هر فردی تنها می تواند برای خود بیمه تهیه کند.

سرمایه بیمه و یا غرامت بیمه: سرمایه بیمه و یا غرامت بیمه وجهی است که بیمه‌گر متعهد می‌گردد در صورت تحقق خطر (فوت در اثر کرونا یا ابتلا به بیماری کرونا) مشمول بیمه طبق شرایط این بیمه‌نامه به ذینفع بپردازد.

هزینه‌های پزشکی: به هزینه‌های اطلاق می‌گردد که بیمه‌گر در صورت ابتلای بیمه‌شده (گان) به بیماری کرونا؛ مشروط به بستری شدن بیمه‌شده در بیمارستان به وی می‌پردازد.

بیماری: وضعیت جسمی که موجب اختلال در عملکرد طبیعی و جهاز مختلف بدن گردد که به تشخیص پزشک ناشی از تأثیر ویروس کرونا تشخیص داده شود.

خسارت ارزیابی شده: مبلغی که بر اساس شرایط بیمه‌نامه و اعمال تعرفه‌های تشخیصی – درمانی مصوب مراجع ذیصلاح قانونی تعیین می-گردد یا بر اساس صورت هزینه‌های ارائه‌شده مراکز درمانی هرکدام که کمتر باشد محاسبه می‌گردد.

بیمه‌گر پایه: سازمان‌هایی از قبیل سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی و ... که طبق قانون بیمه درمان همگانی و سایر قوانین و مقررات مربوط موظف به ارائه خدمات درمان پایه هستند.

در صورت استفاده بیمه‌شده از خدمات بیمه‌گر پایه (در مواردی که در مراکز درمانی بستری شده است)؛ بیمه‌گر صرفاً نسبت به مابه‌التفاوت مبالغ صورت هزینه‌های ارائه‌شده تعهد خواهد داشت.

مدت زمان انتظار: از زمان صدور بیمه‌نامه به مدت پانزده روز (15) امکان استفاده از این پوشش‌های این بیمه‌نامه برای بیمه‌شده (گان) وجود نخواهد داشت.

اصل حسن نیت: بیمه‌گزار و بیمه‌شده مکلف‌اند با رعایت دقت و صداقت در پاسخ به پرسش‌های بیمه‌گر کلیه اطلاعات راجع به موضوع بیمه را در اختیار بیمه‌گر قرار دهند.

اگر بیمه‌گزار و بیمه‌شده در پاسخ به پرسش بیمه‌گر عمداً از اظهار مطلب خودداری نمایند و یا عمداً برخلاف واقع اظهار بنمایند بیمه‌نامه باطل و بلااثر خواهد بود ولو مطلبی که کتمان شده یا برخلاف واقع اظهار شده هیچ‌گونه تأثیری در ابتلا بیمه‌شده به کروناویروس نداشته باشد در این صورت نه فقط وجوه پرداختی بیمه‌گزار مسترد نخواهد شد، بلکه بیمه‌گر می‌تواند مانده حق بیمه را نیز مطالبه نماید.

پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار موظف است حق بیمه را در مقابل دریافت بیمه‌نامه نقداً بپردازد و قبض رسیدی که به مهر و امضاء بیمه‌گر رسیده باشد، اخذ نماید مگر اینکه طرفین به نحو دیگری نسبت به پرداخت حق بیمه توافق نمایند.

کتبی بودن اظهارات: هرگونه پیشنهاد و اظهار بیمه‌گزار و بیمه‌گر در رابطه با این بیمه‌نامه بایستی کتباً به آخرین نشانی اعلام شده ارسال گردد.

شرایط فسخ بیمه کرونا از سمت بیمه‌گر و بیمه‌گزار

بیمه‌گر در موارد زیر می‌تواند بیمه‌نامه را فسخ نماید. در این صورت برگشت حق بیمه به‌صورت روزشمار محاسبه خواهد شد.

 • عدم پرداخت تمام یا قسمتی از حق بیمه در موعد معین.
 • هرگاه بیمه‌گزار سهواً و یا بدون سوء نیت مطالبی را اظهار نماید و یا از اظهار مطالبی خودداری نماید به نحوی که در نظر بیمه‌گر موضوع خطر را تغییر داده و یا از اهمیت آن بکاهد.
 • در صورت تشدید خطر موضوع بیمه‌نامه و یا تغییر وضعیت بیمه‌شده به نحوی که اگر وضعیت مزبور قبل از قرارداد موجود بود بیمه‌گر، حاضر برای انعقاد قرارداد با شرایط مذکور در قرارداد نمی‌گشت و عدم موافقت بیمه‌گزار با تعدیل حق بیمه.
 • در صورتی که بیمه‌نامه برای مدت بیش از یک سال باشد در پایان هر سال

ب- موارد فسخ از طرف بیمه‌گزار : بیمه‌گزار می‌تواند بیمه‌نامه را فسخ نماید در این صورت بیمه‌گر حق بیمه تا زمان فسخ را براساس تعرفه کوتاه‌مدت محاسبه می‌نماید، مگر در مواردی که فسخ توسط بیمه‌گزار مستند به یکی از دلایل زیر باشد که در این صورت حق بیمه تا زمان فسخ به طور روزشماره محاسبه خواهد شد.

انتقال پرتفوی بیمه‌گر

کاهش خطر موضوع بیمه و عدم موافقت بیمه‌گر با تعدیل حق بیمه.

موارد انفساخ بیمه‌نامه: در صورت فوت بیمه‌شده به علت تحقق خطری که تحت پوشش این بیمه‌نامه نیست بیمه‌نامه از زمان فوت بیمه‌شده فسخ می‌گردد.

در موارد انفساخ حق بیمه مدت منقضی شده براساس تعرفه کوتاه‌مدت محاسبه می‌شود.

آثار فسخ

 • در صورتی که بیمه‌گر بخواهد بیمه‌نامه را فسخ نماید، موظف است موضوع را به‌وسیله نامه و سایر وسایل مقتضی به طرف دیگر اطلاع دهد، در این صورت بیمه‌نامه یک ماه پس از اعلام مراتب به بیمه‌گزار ، فسخ شده تلقی می‌گردد.
 • بیمه‌گزار می‌تواند با تسلیم درخواست کتبی به بیمه‌گر تقاضای فسخ بیمه‌نامه را بنماید. در این صورت از تاریخ تسلیم درخواست مزبور به بیمه‌گر بیمه‌نامه فسخ شده محسوب می‌شود.
 • چنانچه در درخواست بیمه‌گزار تاریخ مشخصی برای فسخ تعیین شده باشد، اثر فسخ از تاریخ اخیر خواهد بود.

وظایف بیمه‌شده، بیمه‌گزار و ذینفع در صورت بروز بیماری

 • به محض ابتلا به بیماری کرونا، بیمه‌شده موظف است به پزشک مراجعه نموده و دستورهای وی را رعایت و خود را تحت معالجه قرار دهد و بیمه‌شده یا بیمه‌گزار موظف‌اند حداکثر ظرف پنج روز بعد از ابتلا، مراتب را کتباً به اطلاع بیمه‌گر برسانند.
 • در صورت فوت بیمه‌شده، بیمه‌گزار و یا ذینفع مراتب را باید در اسرع وقت حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ فوت کتباً به اطلاع بیمه‌گر برسانند. مگر اینکه ثابت نمایند به علت خارج از اراده خود قادر به اعلام نبوده‌اند.
 • برحسب مورد بیمه‌گزار، بیمه‌شده و یا ذینفع باید مدارک مورد لزوم را به بیمه‌گر تسلیم نموده و به کلیه سؤالاتی که در رابطه با حادثه از ایشان می‌شود، از روی صداقت پاسخ دهند.
 • بیمه‌شده و یا ذینفع ملزم به قبول انجام هرگونه تحقیقات و یا معاینات پزشکی است که هزینه آن مورد قبول بیمه‌گر واقع شده.

زمان‌بندی ارائه مستندات رسیدگی به پرونده

هزینه پزشکی و مبلغ مندرج در صورتحساب درمانی مربوط مشروط بر آنکه حداکثر ظرف مدت 60 روز پس از پرداخت هزینه، صورتحساب آن به بیمه‌گر تسلیم شده باشد، قابل رسیدگی و پرداخت است و بیمه‌گر پس از دریافت اصل کلیه مدارک مربوط به خسارت، حداکثر ظرف مدت 30 روز، مدارک را بررسی و در صورتی که خسارت از سوی وی قابل پرداخت شناخته شود، نسبت به پرداخت آن اقدام می‌نماید.

در صورت بروز هرگونه ابهام و یا اختلاف در خصوص مواردی که در این بیمه‌نامه تشریح نشده است بیمه‌گر و بیمه‌گزار تابع قوانین ج.ا.ایران و آئین‌نامه‌های بیمه مرکزی می‌باشند.

بیمه‌بازار

بیمه‌بازار سامانه مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. در وبسایت بیمه‌بازار میتوانید قیمت انواع بیمه را از تمامی شرکتها استعلام بگیرید، شرایط و پوششها را با هم مقایسه کنید و بیمه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال میشود.

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بیمه‌بازار