افزایش جریمه‌های رانندگی در سال۹۷+ جدول

دردناک است که سوانح رانندگی دومین علت مرگ‌ومیر پس از بیماری‌های قلبی است. پیش‌گیری از تصادفات انسانی، مدت‌هاست که دغدغه جهانیان است. اما در کشورمان در حال حاضر با توجه به زیر ساخت‌های ضعیف و خودروهایی که ایمن نیستند، آیا واقعا تنها راه کاهش تصادفات، افزایش نرخ جریمه‌های رانندگیست؟ در سال ۹۷ با افزایش جرائم رانندگی مواجه هستیم که در ادامه به آن می‌پردازیم:

جریمه رانندگی

جاده‌های ناامن، خودروهای ناایمن و خطای انسانی دلایل اصلی تصادفات

سالانه تعداد زیادی از هموطنا‌ن‌مان به خاطر بی‌احتیاطی‌هایی از جمله سرعت غیر مجاز، عدم توجه به جلو و نبستن کمربند ایمنی در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. به غیر از بی‌احتیاطی‌هایی که مسبب آن خود افراد هستند، جاده‌ها و خودروهای ناامن نیز نقش مهمی در بروز تصادفات بازی می‌کنند. بسیاری بر این باورند که جریمه‌های رانندگی شاید تا حدودی نقش بازدارنده را داشته باشد، اما سیر صعودی تصادفات این باور را نقض می‌کند. در ادامه لیست کاملی از نرخ‌های جدید جریمه‌های رانندگی را آوردیم:

جریمه‌های سال ۹۷

  • جریمه ۲۰۰ هزارتومانی برای سرعت غیرمجاز
  • جریمه عبور از چراغ قرمز ۲۰۰ هزارتومان
  • جریمه رانندگی در حالت مستی ۴۰۰ هزارتومان

جرائم رانندگی

  • جریمه عدم‌استفاده از کمربند ایمنی ۶۰ هزارتومان
  • جریمه عدم‌پرداخت عوارض مقرر در آزادراه‌ها ۳۰ هزارتومان
  • جریمه نداشتن گواهی معتبر معاینه‌فنی خودرو ۵۰ هزارتومان

بیمه‌بازار به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی بیمه، امکان مقایسه و خرید انواع بیمه ثالث، بیمه بدنه، بیمه زلزله و آتش سوزی و بیمه عمر را برای شما عزیزان فراهم کرده تا شرکت‌های بیمه را از هر لحاظ مقایسه کنید و بهترین را آنلاین بخرید و با ارسال رایگان درب منز‌ل‌تان تحویل بگیرید.

 

نظر یا پرسش خود را بنویسید