سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
استعلام بیمه شخص ثالث خودرو از سامانه سنهاب بیمه مرکزی

استعلام بیمه شخص ثالث خودرو از سامانه سنهاب بیمه مرکزی

برای دریافت کد تخفیف، کافیست اطلاعات زیر را وارد کنید.
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی
استعلام آنی بیمه شخص ثالث با شماره پلاک
جهت استعلام بیمه شخص ثالث خودرو، با وارد کردن شماره پلاک در سامانه سنهاب بیمه بازار، اطلاعات خودرو از قبیل نوع کاربری وسیله نقلیه، نوع خودرو، برند، سال تولید و همچنین کلیه سوابق بیمه خودرو مانند تاریخ شروع، تاریخ پایان و درصد تخفیف ثالث و راننده نمایش داده خواهد شد.
استعلام سنهاب

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات تکمیلی

سامانه سنهاب (سامانه سنهاب، سامانه نظارت و هدایت الکترونیک بیمه) پلتفرمی است که از سمت بیمه مرکزی جهت استعلام بیمه شحص ثالث خودرو و موتورسیکلت طراحی شده است. این سامانه، سوابق بیمه شخص ثالث خودرو را در کوتاه‌ترین زمان در اختیار بیمه‌‌گذار قرار می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید از صحت بیمه‌نامه خریداری شده و تاریخ انقضای آن مطلع شوید.

روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث

برای دریافت استعلام از بیمه شخص ثالث خودروی خود می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید: 

استعلام بیمه شخص ثالث با کد یکتا

برای استفاده از این روش لازم است وارد سایت بیمه مرکزی شوید، و با انتخاب پزینه استعلام بیمه‌نامه و با ورود به بخش اصالت‌ بیمه‌نامه، کد یکتای درج شده بر روی بیمه خود را وارد کنید. در مرحله بعدی می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث خودروی خود را انجام دهید.

استعلام بیمه شخص ثالث با شماره پلاک

استعلام بیمه شخص ثالث در سامانه سنهاب از طریق شماره پلاک و کدملی امکان‌پذیر است. کافی‌ست اطلاعات پلاک و کد ملی خود را در در فیلد‌های خواسته شده در صفحه سامانه سنهاب بیمه بازار وارد کنید. 

استعلام بیمه شخص ثالث با پیامک

شما می‌توانید با ارسال کد یکتا و کد vin به شماره 30002621 سوابق بیمه‌نامه خود را چک کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این بیمه‌نامه، صاحب سیم‌کارت و بیمه باید یک‌نفر باشند. پیامک ارسالی توسط بیمه‌گذار باید طبق یکی از قالب‌های زیر باشد:

  • شماره بیمه نامه چاپ شده* شماره بیمه گزار*1

  • کد یکتای بیمه نامه* کد ملی بیمه گزار* 2

  • VIN *کد ملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده * 3

استعلام وضعیت بیمه نامه با کد VIN

در صورتی که شماره بیمه‌نامه و یا کد یکتای خود را در دسترس نداشته باشید، می‌توانید از طریق کد VIN اقدام به استعلام بیمه نامه شخص ثالث خود نمایید. کد VIN یک شماره 17 رقمی است که از اعداد و حروف تشکیل شده و برای هر خودرو منحصربه‌فرد است. با استفاده از کد VIN می‌توانید از بیمه‌نامه خود استعلام دریافت نمایید.

استعلام تخفیفات بیمه شخص ثالث از سامانه سنهاب

سازمان بیمه مرکزی برای بیمه گذاران تخفیفاتی را به صورت درصدی جهت خرید بیمه شخص ثالث در نظر گرفته است. به این صورت که رانندگانی که چندین سال پی‌درپی، تصادفی نداشته‌اند و سابقه خسارت به بیمه شخص ثالث را ندارند، می‌توانند جهت خرید بیمه ثالث، تخفیف دریافت کنند.

تخفیف ارائه شده به بیمه‌گذاران در بیمه شخص ثالث، بر اساس سال‌هایی که فرد خسارت و حوادث رانندگی نداشته، متغیر است. درواقع هر چقدر بیمه گذار سال های بیشتری را خسارت دریافت نکرده باشد، تخفیف بیشتری خواهد گرفت.

از طریق ورود به بخش "استعلام تخفیفات ثالث" در سامانه سنهاب می‌توانید با توجه به آخرین سوابق رانندگی خود، اقدام به استعلام میزان تخفیف بیمه شخص ثالث نمایید. 

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید