خسارت افت قیمت

دریافت خسارت افت قیمت خودرو

تصادف‌های زیادی هستند که حتی تعمیر خودرو پس از حادثه هم، تلخی تصادف رو از ذهن مالکین خودرو در نمیاره. فرض کنید که شما مالک یه خودروی گرون قیمت هستید، یا حتی خودروی صفر خودتون رو به تازگی تحویل گرفتید، و در حالیکه خیلی با احتیاط در حال رانندگی هستید، با یک خودرو تصادف می­‌کنید. با توجه به قوانین بیمه، بیمه شخص ثالث، خسارت‌­های مالی وارد شده به خودروی زیان‌­دیده رو با سقف تعیین شده در بیمه­‌نامه پوشش می­ده. بر اساس قانون جدید هم، تا سقف خسارت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیازی به کروکی نیست.

اما در مورد بیمه بدنه خودرو، باید گفت که اگر شما خودتون مقصر حادثه باشید، این بیمه بدنه هست که خسارت­‌های وارد بر خودروی شما پوشش میده.

 

خسارت افت قیمت

اما مساله‌ای که باقی میمونه، اینه که وقتی خودروی شما یک تصادف شدید میکنه، علاوه بر هزینه‌های تعمیرات خودرو، که امیدواریم خودروی مقصر حادثه بیمه داشته باشه و خسارت شما رو پوشش بده، خسارت افت قیمت خودرو ناشی از تصادف هست.

خسارت افت قیمت خودرو بر اثر تصادف، تحت پوشش هیچ بیمه‌نامه‌ای قرار نمیگیره و زیان‌­دیده برای دریافت اون مجبوره که به شورای حل اختلاف محل زندگی مراجعه کنه. پس از ثبت دادخواست در شورای حل اختلاف، کارشناس مربوط به تصادفات تعیین میشه که ایشان با ملاحظه خودرو، خسارت افت قیمت را محاسبه میکنه.


حتما بخوانید:

چجوری میشه خلافی خودرو رو کم کرد؟


بعد از اینکه خسارت با توجه نظر کارشناس مشخص شد، دادخواست مطالبه خسارت دادگاه یا شورای حل اختلاف میشه، با این توضیح که اگه خسارت بیش از ۵ میلیون تومان باشه، رسیدگی به دادخواست مطالبه خسارت در صلاحیت دادگاه و اگر کمتر از آن بود، در صلاحیت شورای حل اختلاف است.

دریافت کروکی

در مورد مراجعه به شوراهای حل اختلاف، لازمه این نکته رو بهتون یادآوری کنیم که اگر در یک تصادف مقصر حادثه فرار کنه، و یا اینکه در صحنه تصادف کروکی کشیده نشده و بعدا نیاز به کروکی باشه، باید به یکی از شوراهای حل اختلاف مراجعه بشه تا با نظر کارشناس رسمی، کروکی تصادف کشیده بشه. حواستون باشه برای دریافت خسارت بیمه بدنه، سقف دریافت خسارت بدون کروکی در شرکت های بیمه متفاوته. پس بهتره اول با مرکز پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه تماس بگیرید، تا اگه نیاز بود، به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.


خرید بیمه آنلاین:

قیمت بیمه شخص ثالث تندر ۹۰

استعلام بیمه شخص ثالث ایران

قیمت بیمه شخص ثالث آسیا