شرایط و مدارک لازم برای گرفتن کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی

بعد از ثبت شرکت‌تان یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام بدهید، مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی و گرفتن کد کارگاهیست. بعد از گرفتن کد کارگاهی، افراد شاغل در شرکت‌تان را معرفی می‌کنید و لیست بیمه‌شان را رد می‌کنید.

دریافت کد کارگاه

بهترین زمان برای مراجعه و گرفتن کد کارگاهی 15 روز بعد از ثبت شرکت است. به نزدیک‌ترین شعبه حوالی شرکت خود مراجعه کنید، و به واحد بازرسی شعبه بروید. آدرس محل فعالیت خود را تائید کنید و بعد فرم تشکیل پرونده مطالباتی را بگیرید. فرم را پرکنید و با مدارکی که در ادامه اشاره می‌کنیم دوباره به شعبه بروید. (برای تائید اطلاعات شرکت و نوع فعالیت شرکت‌تان، نیاز دارید دوباره به شعبه بروید).

مدارک لازم برای گرفتن کد کارگاه (اشخاص حقوقی)

 1. نامه اعلام تأسیس شرکت
 2. اصل و تصویر روزنامه رسمی متضمن آگهی تاسیس شرکت و هرگونه آگهی تغییرات
 3. اصل و تصویر اظهارنامه ثبت شرکت‌ها و یا موافقت اصولی
 4. اصل و تصویر تمام صفحات اساس‌نامه
 5. اصل و تصویر سند مالکیت یا اجاره‌نامه محل شرکت
 6. تصویر قبض تلفن

مدارک لازم برای گرفتن کد کارگاه (اشخاص حقیقی)

 1. اصل و تصویر پروانه کسب، تولید، بهره‌برداری، اجازه کار و یا عوارض نوسازی و مشاغل سال گذشته شهرداری
 2. اصل و تصویر سند مالکیت، حقوق صنفی، سرقفلی، اجاره‌نامه
 3. اصل و تصویر مدارک شراکت و بهره‌برداری در صورت وجود شریک
 4. اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی کارفرما
 5. اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی مالک
 6. قبوض آب، برق، تلفن، در صورتی که کارگاه فاقد جواز کسب است.

بعد انجام مراحل بالا و پس از شناسایی کارگاه و تعداد کارگران شاغل در شرکت، پرونده کارگاه شما تشکیل می‌شود و شماره کارگاه به شما اختصاص می‌یابد.

دریافت کد کارگاهی

ارسال لیست کارکنان هر چه زودتر

شما به‌عنوان کارفرما باید هرماه، لیست کارگران مشمول قانون تأمین اجتماعی را بدون در نظر گرفتن  نوع قراردادشان و ترتیب استخدام‌شان و… حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان تأمین اجتماعی بفرستید.

دریافت شماره بیمه کارکنان

نکته‌ای که باید حتماً توجه کنید این است که زمانی که اولین لیست بیمه را می‌خواهید تحویل بدهید، باید اصل و تصویر شناسنامه تمام کارکنان شرکت خود را به واحد نام‌نویسی شعبه خود ارائه دهید تا شماره بیمه کارکنان را دریافت کنید تا کارکنان‌تان بتوانند از خدمات و مزایای بیمه استفاده کنند.

چقدر طول می‌کشد که کد کارگاه بگیریم؟

بعد از ارائه مدارک و تکمیل مراحل بالا از کارگاه شما بازرسی  به عمل می‌آید و درنهایت حداکثر تا 30 روز، کد کارگاه به آدرس شرکت‌تان ارسال می‌شود.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

72 نظر
 1. م بهاری

  سلام وقت بخیر.
  من مستمری پدر مرحومم را از آموزش و پرورش میگیرم و بیمه خدمات درمانی هستم. الان میخوام نمایندگی بیمه دی بگیرم و برای اینکار نیاز به گرفتن کد کارگاهی از تامین اجتماعی هست. سوال اینه که چون نمیخوام حقوق پدرم از دست بدم چجوری باید اقدام کنم .. اگه کد کارگاهی بگیرم باید حتما بیمه رد کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که اشاره کردید برای دایر کردن نمایندگی لازم است تا کدکارگاهی دریافت کنید.
   با داشتن کد کارگاه نیازی به ارسال لیست بیمه نیست اما یعنی شما اشتغال پیدا کرده اید.
   در قانون بازنشستگی نیز این موضوع ذکرشده، زمانی که فرزند دختر شاغل نباشد مشمول دریافت حقوق والدین فوت شده است و در صورتی که مشغول به کار شود حقوق قطع خواهد شد.

 2. جلال

  سلام
  من ب تازگی شرکت تعمیرگاهی ثبت کردم و میخوام ب عنوان پیمانکار با یک اداره دولتی قرار داد ببندم و اونا میگن لیست افراد برای بیمه میخوایم ولی افرادم خودشون به صورت شخصی بیمه رد میکنن حالا باید چکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه قرارداد پیمانکاری بین شما و طرف مقابل برقرار شده و یکی از الزامات قرارداد پیمانکاری پرداخت حق بیمه اعضای شاغل در پروژه مدنظر است.
   در ضمن با پرداخت حق بیمه از طرف پروژه پیمانکاری مشکلی در بیمه های پرداخت شده توسط پرسنل ایجاد نمیشود و میتوانند با قطع پرداخت بیمه قرارداد مجددا خود را بیمه کنند..

 3. صفوی

  سلام بنده پزشک هستم و چند ماه هست که در مطب مشغول کار هستم چند سوال دارم
  آیا حتما خودم هم بایستی برای خودم حق بیمه پرداخت کنم؟
  منشی به صورت پاره وقت مشغول است برای پرداخت حق بیمه به چه صورت محاسبه میشود؟
  اگر منشی جای دیگری بیمه ساعتی برایش رد شده باشد باز هم بنده باید ایشان را بیمه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در مورد سوال اول باید گفت خیر، نیازی نیست کارفرما هم حتما بیمه شده باشد.
   اما در مورد سوال دوم، فرد میتواند در صورت حضور به صورت پاره وقت در دو یا چند کارگاه بیمه شود اما در صورتی که ساعات کاری وارد شده در لیست بیمه تداخل نداشته باشد.
   پس شما میتوانید برای ایشان به صورت پاره وقت حق بیمه پرداخت کنید.

 4. ایمان

  با سلام
  من به تازگی یک شرکت ثبت کردم و خودم به عنوان مدیرعامل شرکت هستم و در حال حاضر کارمندی ندارم. آیا میتوانم برای گرفتن کد کارگاهی بیمه اقدام کنم و اینکه برای خودم و رییس هیئت مدیره بیمه رد کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله امکان دریافت کد کارگاه دارید اما برای موضوع لیست بیمه در قوانین بیمه تامین اجتماعی حالت در نظر گرفته شده است.
   در صورتی که مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مزد و حقوق دریافت کنند میتوان نام آن ها را در لیست بیمه مانند کارکنان وارد کرد اما در غیر اینصورت میتوانند بیمه خویش فرما خود را تحت عنوان کارفرما در قالب لیست بیمه شرکت وارد کنند.

 5. حمید

  سلام
  بنده شرکتی ثبت کردم و میخاستم کد کارگاهی بگیرم ولی چون نیرویی ندارم و نمیخام بیمه برای کسی رد کنم مشکلی نداره و کد کارگاهی میدن بهم.
  یعنی کد کارگاهی داشته باشم ولی فعلا بیمه برای کسی رد نکنم چون نیرویی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اقدام به دریافت کد کارگاه نمایید و کارگاه مشغول فعالیت باشد بازرس برای بررسی حضور یا عدم حضور کارمند به محل فعالیت شما مراجعه خواهد کرد.
   داشتن کد کارگاهی برای شما منعی ندارد اما در صورتی که بازرس مراجعه کند و شخص دیگری غیر از شما در کارگاه حضور داشته باشد احتمال دارد نام آن فرد را به نام کارمند شما وارد لیست کند و شما مشمول جریمه شوید.

 6. zahra

  سلام
  شرکتی با 5ماه فعالیت و از ابتدا کدکارگاهی گرفته و لیست بیمه رد کرده و این ماه مدیرعامل شرکت میخواهد وارد لیست بیمه بعنوان کارمند شود آیا امکانش وجود دارد؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مدیر عامل به عنوان پست دیگری در شرکت فعالیت داشته باشد و حقوق دریافت کند، میتواند به عنوان کارمند بیمه اجباری شود اما در صورتی که صرفا مدیرعامل و کارفرما باشد امکان ورود در لیست به عنوان کارمند نیست.

 7. وحید

  سلام
  من مدیرعامل یه شرکت هستم که واسه نیروهام بیمه رد میکنم،اما واسه خودم چندسالی هست که از یه شرکت دیگه بعنوان نیروی فنی بیمه رد میشه،اگه بیمم از اون شرکت قطع بشه میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟کارفرما بودنم در شرکت خودم مانع این مسئله نمیشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اول از همه باید به این نکته اشاره کرد که برای کارفرمایان امکان استفاده از بیمه بیکاری وجود ندارد.
   در صورتی که شما تقاضای بیمه بیکاری داشته باشید و تقاضای شما نیز از جانب بیمه قبول شود، زمانی که بیمه متوجه کارفرما بودن شما شود علاوه بر قطع بیمه بیکاری شما مشمول جریمه خواهید شد.

 8. رضایی

  با سلام من یه شرکت کوچک دارم و مدیر عامل هم هستم ولی خودمم هم کار میکنم میتونم برا خودم بیمه کارگری رد کنم با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   نام مدیرعامل میتواند در لیست کارگاه وارد شود اما بیمه محاسبه شده برای او باید به صورت مشاغل آزاد محاسبه شود و نمیتوان وی را کارگر کارگاه به حساب آورد.
   اما مدیرعامل میتواند در کارگاهی دیگر به عنوان کارمند بیمه شود و در لیست کارگاه خود بیمه نشود.

 9. علی

  سلام دارای کارت بازرگانی حقیقی هستم سالهاست بیمه تامین اجتماعی نیستم چون جانبازم. کد کارگاهی ندارم خودم یک نفرم بدون کارمند، مالک ملک خودم هستم. آیا کد کارگاهی لازم هست ، و چه ربطی به عوارض شهرداری داره آیا الزام هست

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که قصد بیمه شدن دارید میتوانید با استفاده مدارک مربوط به کسب و کار خود، به صورت خویش فرما و مشاغل آزاد اقدام کنید.
   این بیمه مربوط به افرادی است که به صورت آزاد فعالیت میکنند و ارتباطی به کد کارگاهی و عوارض شهرداری ندارد.

 10. علی

  سلام من یه خواروبار فروشی دارم اجاره کردم جواز کسب ندارم آیا میشه با این شرایط خودمو بیمه کارفرمایی کنم یا حتما جواز میخوان

  1. بیمه بازار

   سلام
   هرچند یکی از مدارک لازم برای دریافت کد کارگاه جواز کسب است، اما در صورتی که باقی مدارک شما کامل باشد میتوانید با ارائه برگه عوارض نوسازی مشاغل درخواست کد کارگاهی کنید.
   دریافت کد کارگاهی نیاز به تایید بازرس بیمه دارد و کارگاه های بسیاری بدون داشتن جواز کسب کد کارگاه دریافت کرده و حق بیمه را پرداخت میکنند.

 11. علی

  سلام، ایا امکانش هست مدیرعامل یک شرکت بیمه خود را در شرکت دیگری تحت عنوان کارگر رد کند و در شرکت خود جزء لیست بیمه نباشد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   مدیرعامل میتواند در لیست بیمه کارگاه خود برای خودش حق بیمه پرداخت کند اما بیمه او خویش فرما محسوب میشود.
   اما در صورتی که مدیرعامل در لیست بیمه کارگاه بیمه نشده باشد میتواند از طریق کارگاه دیگری به عنوان کارگر بیمه شود.

 12. مهدی

  با سلام بنده دفتر نمایندگی بیمه باز کردم و کارمند ندارم و پروانه در مرحله صدور هست، احتیاج به گرفتن کد کارگاهی هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   کد کارگاهی برای افرادی لازم است که قصد دارند کارگاه خود و کارمندان شاغل در آن محیط را بیمه کنند، در غیر اینصورت میتوانید برای بیمه شماغل آزاد اقدام کنید که نیازی به کد کارگاهی نیست و فقط شماره بیمه به شما تخصیص پیدا میکند.
   برای راهنمایی بیشتر مقاله “نحوه ثبت‌نام و مراحل بیمه خویش فرما” را مطالعه کنید.

 13. تقی

  با سلام
  من به تازگی در دفتر خانه شروع به کار کردم کارفرما هم کد کارگاه نداره چطوری می توانم بیمه بشوم با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای اینکه بیمه شوید لازم است در ابتدا کارفرما برای دریافت کد کارگاه اقدام کند، در ادامه با داشتن کد کارگاهی به شعبه بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و برای دریافت شماره بیمه اقدام کنید.
   پس از طی این مراحل بازرس به محل کار مراجعه کرده و از محل و کارمندان بازرسی میکند و در ادامه کارفرما میتواند برای شما حق بیمه واریز کند.
   در غیر اینصورت شما میتوانید به صورت خویش فرما بیمه شوید که توضیحات آن در مقاله “نحوه ثبت‌نام و مراحل بیمه خویش فرما” موجود است.

 14. ابراهیم

  سلام کسی که کارفرما باشه و جوازکسب داشته باشه و جای دیگه کارگر باشه و مشغول به کار و تو محل کارش براش بیمه رد میکنن ….
  اوضاعش به چه صورت میشه؟ آیا میتونه برا ما بیمه رد کنه؟ و در کل هزینه های بیمه کارفرما به چه صورت میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که کارفرما در جای دیگری به عنوان کارگر بیمه شده باشد منعی برای رد کردن بیمه برای کارکنان خود ندارد.
   اما باید توجه داشته باشد که فقط برای کارکنان لیست بیمه رد کند و نام خود را وارد لیست نکند.
   هزینه های بیمه اجباری نیز 23% بر عهده کارفرما و 7% بر عهده کارگر است.

 15. ابراهیم

  سلام ما یه سالن ارایشگاه مردانه هستیم ، کارفرمای من تازه پروانه کسب گرفتن و میخوان برای کدکارگاهی اقدام کنن و بیمه برای ما رد کنن ، من یک کارگر ساده هستم و تازه دارم یاد میگیرم …کارفرما بهم میگه وقتی بازرس بیمه بیاد نمیتونم اسمتو برا لیست بیمه رد کنم و بازرس تآیید نمیکنه ..چون هنوز بلد نیستی پیرایش انجام بدی! و بازرس ایراد میگیره… آیا واقعیت داره و درست میگن ؟؟و نمیتونن برام بیمه رد کنن ؟؟ ممنون میشم جوابمو بدین و برا ایمیلم بفرستین و توضیح بدین با سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که بازرس بیمه برای بازرسی از کارکنان یک کارگاه به محل مراجعه می‌کند تمام افراد شاغل در کارگاه را در لیست ثبت می‌کند.
   کارشناسان به دلیل تازه‌کار بودن کارگر نمی‌توانند نام فرد را ثبت نکنند و یا لیست بیمه را تائید نکنند.

 16. امیر

  سلام وقت بخیر
  من یک شرکت برنامه نویسی کوچیک دارم. میخواستم نیروهای شرکت که ۴ نفر هستند رو بیمه سلامت شرکت‌های خصوص کنم اما ازم کد کارگاهی بیمه خواستند. میشه کد کارگاهی گرفت اما اعضا رو توی تامین اجتماعی بیمه نکرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که اقدام به اخذ کد کارگاهی برای محل فعالیت خود میکنید، این اجازه را به سازمان تامین اجتماعی میدهید تا بازرسان خود را جهت بازرسی به کارگاه شما بفرستد.
   در صورت حضور بازرس و مشاهده کارمندان، شما ملزم به پرداخت حق بیمه برای کارکنان خواهید بود.

 17. Saba

  سلام.اگر مدارک لازم جهت تشکیل کارگاه به بیمه تحویل داده بشه. بازرسی توسط بیمه هم انجام بشه ولی کارگاه بنا به هر دلیلی تعطیل بشه و بقیه روند طی نشه مشکلی برای کارفرما در آینده پیش میاد؟ مثلا ممکنه به خاطر عدم پیگیری جریمه بشه؟به نظر شما در این مورد کارفرما چه روندی رو باید طی کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در هر مرحله از تکمیل پرونده جهت کد کارگاهی لازم است تا در صورت تعطیلی کارگاه مراتب را به شعبه تامین اجتماعی مورد نظر اعلام کنید.
   چرا که در صورتی که تعطیلی اعلام نشود، کد کارگاه صادر میشود و در صورت عدم ارسال لیست بیمه ماهانه مشمول جریمه خواهید بود.

 18. سهراب

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده نماینده بیمه هستم و از جای دیگری برام حق بیمه رد میشه و کد کارگاه از اونجا دارم آیا میشود برای دفتر نمایندگیم کد کارگاه بگیرم ولی فقط منشیم را بیمه کنم و در واقع دو کد کارگاه داشته باشم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که از کارگاه دیگری بیمه شده اید شماره کارگاهی به نام شما نیست، شما میتوانید برای کارگاه خود شماره کارگاه دریافت کنید و حق بیمه پرسنل خود را پرداخت کنید.
   حق بیمه شما را از کارگاه دیگر پرداخت خواهند کرد و این موضوع مصداق 2 کد کارگاه نیست.

 19. احمدی

  صاحب نمایندگی بیمه که کارفرما محسوب میشه باید برای خودش بیمه رد کنه و در جای دیگر هم مشعول هست و اونجا هم براش بیمه رد میشه. آیا این مشکلی براش پیش میاره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که جواز کسب داشته باشید و کارفرما باشید نمی‌توانید جای دیگر به عنوان کارگر فعالیت داشته باشید.
   اگر جواز کسب نداشته باشید این موضوع امکان پذیر است اما در نهایت حق بیمه براساس حقوق دریافتی محاسبه می‌شود.

 20. کریمی

  سلام. مدیرعامل شرکت ما جای دیگه براش بیمه رد میشه و حقوق دریافت میکنه از اونجا، میتونیم توی لیست بیمه شرکت ایشون رو وارد نکنیم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   از آنجا که در شرکت ها برای اعضای هیئت مدیره حقوق و دستمزد در نظر گرفته نشده و آن ها کارفرما محسوب می‌شوند، نمی‌توان آن‌ها را به عنوان کارمند در لیست بیمه وارد کرد و در صورتی که وارد شوند هم باید به عنوان خویش فرما و اختیاری حق بیمه آن ها پرداخت شود.
   در ضمن توجه داشته باشید یک نفر را نمی‌توان در دو لیست بیمه وارد کرد.

 21. علیرضا

  سلام، من یک شرکت مشاور ساختمان به آدرس منزلم ثبت کردم و کارهای کوچیکی انجام میدم که پرسنل نمیخواد ولی اخیرا یه کاری گرفتم که از شروط قراردادش داشتن کد کارگاهه و حالا میخوام به همین آدرس کد کارگاه بگیرم، اگر بازرس بیاد و ببینه که اینجا منزله آیا کد کارگاه میدن؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون اگر در منزلی فعالبت اقتصادی انجام بگیرد که برای آن آگهی روزنامه ثبت شود، میتوان آن را تجاری به حساب آورد.
   اما از آنجا که کارگاه های مد نظر تامین اجتماعی باید امکان بازرسی داشته باشند و این امکان برای منازل مسکونی وجود ندارد، برای همین لیست بیمه برای آن ها قابل قبول نیست.
   البته میتوانید با مراجعه به شعب بیمه تامین اجتماعی و مشاوره با کارشناسان دقیق تر از این موضوع مطلع شوید.

 22. بهروز

  سلام یک سوال، آیا می توان برای مدیر عامل و هیئت مدیره در لیست بیمه شرکت، بیمه رد کرد؟ با سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر مدیرعامل و هیئت مدیره در شرکت شاغل باشند و حقوق دریافت کنند میتوان با درخواست به شعبه تامین اجتماعی و بازرسی از کارگاه اسامی آنان را مانند کارمندان در لیست بیمه وارد کرد.
   اما اگر از شرکت حقوقی دریافت ننمایند باید در لیست بیمه به عنوان کارفرما ثبت شوند و حق بیمه آنان معادل حق بیمه اختیاری پرداخت گردد.

 23. پوریا

  سلام ببخشید آیا به هر قرار داد یک کد کارگاه تخصیص می یابد؟ شرکت مشاوره ای می باشد

  1. بیمه بازار

   سلام
   به هر شخص حقیقی (افراد) و حقوقی (شرکت ها) با توجه به نوع فعالیت یک کد کارگاه اختصاصی تعلق می گیرد.
   اگر منظور شما شرکت مشاوره ای پیمانکاری باشد، باید پس از عقد قرارداد به شعبه بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهید تا شماره پیمان و کد کارگاه به شما تخصیص پیدا کند.

 24. سعیده

  آیا میتوانم همسر خود که به عنوان کارگر درکارگاه کارمند بیمه کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون کار از آنجا که رابطه حقوق و دستمزد بین همسران وجود ندارد متاسفانه امکان بیمه کردن همسر به عنوان کارگر یا کارمند وجود ندارد.
   اما میتوانید همسر خود را به صورت خویش فرما بیمه کنید و از مزایای مستمری و بازنشستگی آن استفاده کنید.

 25. S.sab

  با سلام. من میخوام برای محل کسبم که پروانه کسب داره شماره کارگاه بگیرم و بیمه برادرم که کار میکنه اونجا رو رد کنم, حتما باید خود کارفرما هم سابقه بیمه ماهانه رد کنه?چون من بیمه خویش فرما یا آزاد نیستم, مجردم و رو بیمه پدرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که کارفرما باشید نیازی به وارد کردن نام شما در لیست بیمه و پرداخت حق بیمه نیست.
   شما میتوانید کد کارگاه دریافت کنید و فقط پرسنل خود را بیمه کنید.
   اما توجه داشته باشید تحت تکفل بودن صرفا برای پوشش درمانی است و برای شما سابقه بیمه لحاظ نمیشود و بهتر است خود را نیز به صورت خویش فرما بیمه کنید تا علاوه بر پوشش درمان از مزایای بازنشستگی نیز استفاده کنید.

 26. عباسی

  سلام و روز بخیر

  برای گرفتن کد کارگاهی سند اداری ضروریه؟یا با موقعیت اداری هم می شه کد گرفت؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که برای محل فعالیت سند اداری موجود نباشد میتوانید با سندی که با آن جواز کسب گرفته اید اقدام کنید.
   ملاک مکانی است که بازرس امکان ورود به آن و بازرسی از محل کار و کارمندان را داشته باشد که این موضوع برای ساختمان های مسکونی غیرقابل قبول است.

 27. محمد

  سلام. آیا کارفرما میتواند برای خودش شماره بیمه بگیرد در همان کارگاه؟

  1. حسین

   خیر یک نفر نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد و بیمه شده خودش

 28. حسین

  باسلام
  آیا میشود برای کارگاه های ساختمان سازی ( شخصی سازی – بساز بفروشی) که فاقد شرکت ثبت شده بوده ولی دارای پروانه ساختمان از سوی شهرداری برای ملک مذکور می باشد کد کارگاهی جهت تهیه لیست بیمه نمود؟

  1. بیمه بازار

   خیر نمی شود.

 29. کیوان.نوید

  سلام وقت بخیر بنده رفتم برا دریافت کد کارگاه برا شرکت.
  جواز تاسیس خواستن ایا جواز تاسیس نیاز هست یا اینکه اشتباه شده؟

  1. بیمه بازار

   بله نیاز است

 30. منصور بتویی

  قربان سلام و احترام .شرکت به ثبت رسانده ایم و الان آدرس شرکت محل سکونت ما است که اجاره ای و قولنامه ای است ایا اداره محترم بیمه موافقت خواهد کرد و کد کارگاه خواهد تا ما پرسنل را بیمه نماییم سپاس از همراهی شما

  1. بیمه بازار

   بله باید کد کارگاه تهیه فرمایید.

 31. مجتبی

  سلام. جهت بیمه بیکاری میگه شماره بیمه و شما ه بیمه کارگاه میخواستم ببینم شماره بیمه کارگاه رو کجا نوشتن. و دفترچه بیمم از محل کار قبلیم گرفتم

  1. بیمه بازار

   باید با بیمه آخرتون دفترچه بیمه تهیه فرمایید داخل دفترچه ثبت شده است.

 32. ستوده

  ایا کسی که خودش و بیمه خویش فرما کرده میتونه کد کارگاه بگیره

  1. بیمه بازار

   بله می تواند.

 33. Sh

  سلام درصورتی که ملکی بصورت هبه در اختیار باشه و قرارداد هبه رسمی ثبت شده باشه امکان گرفتن کدکارگاه هست!؟ یا حتما باید قرارداد اجاره.. داشته باشه

  1. بیمه بازار

   بله میتوانید کد کارگاه بگیرید.

 34. بهداد

  آیا یه شخص حقیقی میتونه کد متمرکز بگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   کاربر گرامی درصورتی که منظورتان کد کارگاهی هست طبق متن خبری که مشاهده نمودید این امکان برای اشخاص حقیقی نیز فراهم است.
   با سپاس از همراهیتان

 35. ساناز

  ما برای شرکت کد کارگاه گرفتیم منتها ما یه دفتر مرکزی داریم با تعدادی کارومد و یه کارگاه داریم با تعدادی کارگر برای بیمه کردن این کارمندان باید چیکار کنیم ؟

  1. حسین

   دفتر یا کارگاه یکی به عنوان مرکز اصلی و دیگری به عنوان شعبه یا نمایندگی تبعی زیر مجموعه خواهد شد و لیست های بیمه به طور جداگانه ارسال خواهد شد.مشاوره

 36. میثم

  سلاپ بر اساس شماره کارگاه از کجا میتونیم متوجه بشیم که اسم کدوم کارگاه به عنوان سابقه شغلی برای ما رد شده، فقط ارمندای تانین اجتماعی میتونن؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در سایت تامین اجتماعی (مشاهده سوابق بیمه) کد کارگاه رو می‌تونید ببینید. اگر بر اساس کد کارگاه قصد دارید آدرس شرکت رو ببینید، باید با داشتن مشخصات شرکت و مشخصات قرارداد به واحد درآمد اون شعبه که بیمه ازش رد شده مراجعه کنید. ممکنه بعضی از شعبه‌ها تلفنی هم پاسخگو باشن.