خرید آنلاین انواع بیمه

هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به ازای هر روز چقدر است؟

1 11,097

همان‌طور که می‌دانید داشتن بیمه شخص ثالث، برای تمامی خودروها اجباری است و بیمه‌گذار با پرداخت حق بیمه‌ای، خودروی خود را در برابر حوادث بیمه می‌کند. بدیهی است در صورت پرداخت نکردن و یا به تعویق انداختن پرداخت حق‌بیمه، جریمه دیرکرد به آن تعلق می‌گیرد که با توجه با نوع خودرو هزینه متفاوتی دارد. اگر در همین مدت که بیمه ثالثتان را تمدید نکرده‌اید دچار حادثه‌ای بشوید، باید خسارت را از جیب خودتان پرداخت کنید و شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبال شما ندارد.

 

✅ هزینه جریمه دیرکرد بیمه ثالث به ازای هرروز چقدر است؟

حتماً برایتان اتفاق افتاده به دلیل مشغله زیاد، تاریخ سررسید بیمه شخص ثالثتان را فراموش کردید و مشمول جریمه دیرکرد نیز شده‌اید. به‌عنوان مثال؛ در مدتی که تاریخ انقضای بیمه ثالث شخص، گذشته باشد اگر حادثه‌ای چه مالی و چه جانی رخ دهد، تحت پوشش بیمه نیست و شخص باید از جیب خود خسارت را پرداخت کند. اگر از آن دسته افراد هستید که  تاریخ انقضای ثالث خود را فراموش می‌کنید؛ حتماً تاریخ سررسید بیمه خود را در سایت بیمه بازار ثبت کنید تا به شما یادآوری کنیم.

مطالب مرتبط: چطور خلافی خودرو را قسطی پرداخت کنیم؟

✅ جریمه دیرکرد بیمه چگونه محاسبه می‌شود؟

جریمه دیر کرد هر روز برابر است با حق‌بیمه کامل بدون تخفیف یک سال آن خودرو تقسیم بر۳۶۵

علاوه بر این موضوع بابت هرروز دیرکرد، باید هزینه‌ای پرداخت شود که در جدول زیر آمده است. توجه داشته باشید که جریمه دیرکرد فقط تا مدت ۱سال  به‌ حق‌بیمه اضافه می‌شود و تأخیر ۱ سال به بالا ثابت است.

برای خودروهای تیپ پراید و پیکان  ۲۴۷۰تومان روزانه
برای خودروهای تیپ پژو و سمند ۲۹۰۰تومان روزانه
برای خودروهای بارکش تا ۱ تن ۲۵۵۰تومان روزانه
برای خودروهای بارکش تا ۳ تن ۳۷۵۰ تومان روزانه

میزان جریمه دیرکرد، تأثیری بر روی تخفیفات خودرو ندارد و تخفیفات عدم‌خسارت به قوت خود باقی هست. این جریمه به‌حساب صندوق تأمین خسارت‌های بدنی واریز می‌شود؛ بنابراین هیچ ربطی به نماینده ندارد به همین علت، جریمه دیرکرد بخشیده نمی‌شود و اگر نماینده‌ای این کار را انجام دهد، تخلف محسوب می‌شود. مبلغ جریمه دیرکرد، به‌ حق‌بیمه ثالث خودرو اضافه می‌شود، در صورت ثبت تاریخ انقضای بیمه شخص ثالثتان در سایت “بیمه بازار” مبلغ جریمه دیرکرد به‌صورت خودکار محاسبه می‌شود و امکان پرداخت و خرید بیمه شخص ثالث وجود دارد.

✅ در چه صورتی جریمه دیرکرد، بخشیده می‌شود؟

فقط در ۱ صورت جریمه دیرکرد بخشیده می‌شود، آن‌هم زمانی که خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی توقیف باشد که با بردن نامه رفع توقیف به شرکت بیمه از پرداخت جریمه دیرکرد، معاف می‌شود.

✅ اگر خودرو به سرقت رفته باشد در این مدت مشمول جریمه دیرکرد می‌شود؟

خیر؛ جریمه این مدت بخشیده و از شما دریافت نخواهد شد، فقط کافی است با گرفتن گواهی از کلانتری با موضوع سرقت با مشخصات خودروی شما و تاریخ به سرقت رفتن، به شرکت بیمه خود مراجعه کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. مناقصات می گوید

    too many thanks ممنون از سایتتون