خرید آنلاین انواع بیمه

اندر حکایات اجاره‌نشینی؛ بیمه آتش سوزی بر دوش مالک یا مستاجر؟!

0 1,140

همانطور که در مقالات گذشته هم صحبت شد، بیمه آتش سوزی دارای کمترین ضریب نفوذ در میان بیمه‌هاست و نیاز به شناسانده شدن دارد. اگرچه نرخ بیمه آتش­سوزی، در واحدهای مسکونی، بسیار پایین است، اما توجه به آن در بین اقشار مختلف جامعه مغفول مانده است. شاید یکی از دلایل آن، عدم اطلاع از قیمت این بیمه نامه باشد که باعث شده است مردم هنوز به عنوان یک کالای لوکس و غیر ضروری به آن نگاه کنند. ممکن است که باور اینکه شما بتوانید تنها با پرداخت ۲۰ هزار تومن، آپارتمان ۱۰۰ متری به همراه ۳۰ میلیون تومان اثاثیه را بیمه کنید سخت باشد. حتی می‌توانید با پرداخت ۱۵هزار تومان بیش‌­تر، پوشش اضافی زلزله هم خریداری کنید. اگر این مبالغ را با قیمت چیزهای ساده و کوچک مقایسه کنید، متوجه ارزش خرید بیمه آتش سوزی خواهید شد. قیمت یک پیتزا یا همبرگر، چند پاکت سیگار، حدودا دو کیلو تخمه، و حتی کمتر از پول یک ماه یارانه!!!

اما نکته قابل اهمیت آن است که در شهرهای بزرگی مانند تهران که اجاره نشینی در آن بسیار زیاد است، خرید بیمه آتش سوزی بر عهده کیست؟ در روابط میان مالک و مستاجر یک قانون وجود دارد که مستاجر می بایست ملک مورد اجاره را سالم تحویل دهد، بنابراین مستاجر با استناد به این قانون می‌تواند به شرکت بیمه مراجعه کند و برای ملکی که در آن سکونت دارد، تقاضای خرید بیمه نامه داشته باشد تا در پرداخت خسارت‌های احتمالی به ملک در دورانی که ملک تحت اجاره شخص است از مزایای بیمه استفاده کند. بنابراین مستاجر، با خرید بیمه نامه آتش سوزی نه تنها از پرداخت خسارت‌های احتمالی پیشگیری خواهد کرد، بلکه می‌­تواند اثاثه خود را با خرید پوشش‌های سرقت و یا ترکیدگی لوله، از آسیب‌های احتمالی بیمه کند.

در صورتیکه مایل هستید تا از پوشش‌های مختلف بیمه آتش سوزی و نرخ شرکت‌های مختلف بیمه اطلاع پیدا کنید، می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه بازار و پنل بیمه آتش سوزی، استعلام نرخ بگیرید.

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.