اهمیت دوچندان بیمه بدنه برای خودروهای لوکس

حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده است که در صورت تصادف با خودروهای گران‌قیمت چه مقدار از خسارت توسط بیمه شخص ثالث  پرداخت می‌شود؟ یا تمام خسارت‌های وارد شده به خودروهای گران قیمت توسط راننده مقصر پرداخت خواهد شد؟ یا در صورت افزایش قیمت خودروهای لوکس چه باید کرد؟ در این مقاله همراه شما هستیم تا به سوالات شما در این باره پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

ملاک تشخیص خودرو لوکس از معمولی چیست؟

بر اساس قانون بیمه خودروها به دو دسته متعارف (معمولی) و نامتعارف (لوکس) تقسیم می‌شوند:

خودرو متعارف: خودروی سواری که ارزش روز آن در زمان وقوع حادثه به تشخیص کارشناسان ارزیابی خسارت برابر یا کمتر از،  سقف تعهدات بدنی که در ابتدای هر سال اعلام می‌شود یا ۵۰ درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام باشد.

خودرو نا متعارف( لوکس): خودروی سواری که ارزش روز آن در زمان وقوع حادثه به تشخیص کارشناسان ارزیابی خسارت بیشتر از،  سقف تعهدات بدنی که در ابتدای هر سال اعلام می‌شود یا ۵۰ درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام باشد.

 دیه سال ۱۳۹۷ برای یک فرد مسلمان در ماه حرام ۳۰۸ میلیون تومان می‌باشد.

محاسبه خسارت به صورت زیر خواهد بود:

نحوه محاسبه خسارت در تصادف با خودروهای لوکس 

در این حادثه بیمه شخص ثالث تنها متعهد به پرداخت مبلغ 13میلیون و 750 هزار تومان است و باقی مانده خسارت از محل بیمه بدنه خودروی بنز پرداخت خواهد شد.

 

بیمه بدنه ماشین گران قیمت

با توجه به قانون بیمه شخص ثالث در رابطه با تصادف با خودروهای گران‌قیمت ضرورت خرید بیمه بدنه برای این دسته از خودروها بیش از پیش احساس می‌شود. زیرا این بیمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه باقیمانده خسارت در تصادفاتی که بیمه شخص ثالث راننده مقصر خسارت حادثه را پرداخت نمی‌کند تقبل خواهد کرد.

همچنین از آنجایی که ارزش خودرو در محاسبه بیمه بدنه یکی از گزینه‌های بسیار مهم می‌باشد، بنابراین مالکان خودروهای لوکس بایستی به این نکته توجه داشت باشند که با افزایش قیمت ارز و بالارفتن قیمت خودروهای لوکس نسبت به خرید الحاقیه افزایش سرمایه در بیمه بدنه اقدام نمایند.


 حتما بخوانید: 

 جبران خسارت در تصادف با خودرو‌های لوکس


به عنوان مثال اگر ارزش خودروی شما در زمان خرید بیمه بدنه ۱۵۰ میلیون تومان باشد و ارزش روز خودروی شما ۲۰۰ میلیون تومان باشد میزان خسارت پرداختی به شما به اندازه ۱۵۰ میلیون تومانی است که در زمان خرید بیمه‌نامه در بیمه بدنه خودرو درج شده است، می‌باشد. در چنین شرایطی الحاقیه افزایش سرمایه در بیمه بدنه به کمک شما می‌آید.

خرید آنلاین بیمه بدنه بیمه بازار

سامانه بیمه بازار این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به سادگی بتوانید با ثبت مشخصات خودرو قیمت بیمه بدنه خودرودر شرکت‌های معتبر بیمه مانند بیمه بدنه ایران،‌ بیمه بدنه آسیا و . . .  را استعلام قیمت بگیرید و با یکدیگر مقایسه نمایید و متناسب با نیاز خود بهترین بیمه بدنه ماشین را خریداری نمایید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید