carbody

بیمه بدنه آسیا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

استعلام بیمه بدنه آسیا

خرید بیمه بدنه خودرو با امکان مقایسه‌ دقیق و استعلام قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان خودرو بوده است. بیمه‌بازار با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت از تمامی شرکت‌های بیمه در چند لحظه و مقایسه‌ی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه بدنه آسیا همراهی می‌کند.

برای استعلام قیمت بیمه بدنه آسیا در بیمه‌بازار فقط کافی‌ست تا اطلاعات خودرو خود را وارد کرده و و به دقت به سوالات پاسخ دهید. پس از استعلام و مقایسه در ادامه با بارگذاری مدارک و ثبت نهایی درخواست برای بازدید خودرو، به سمت مرحله‌ی پرداخت هدایت خواهید شد. نهایتا با بررسی و بازدید خودرو در محل دلخواه شما توسط کارشناس بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شده و به دست شما خواهد رسید.

مراحل خرید بیمه بدنه آسیا

1
step
ورود اطلاعات خودرو
اطلاعات و مشخصات خوردو خود را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه،کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید.
4
step
بازدید خودرو
پس از ثبت نهایی و پرداخت، کارشناس بیمه‌بازار به محل دلخواه شما مراجعه و از خودرو شما بازدید ‌می‌کند.
5
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه صادره را در همان روز تحویل بگیرید.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آسیا
بیمه آسیا
رتبه رضایتمندی
5
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

توضیحات بیمه بدنه آسیا

بیمه آسیا یکی از پرطرفدارترین بیمه در میان ایرانیان است. در سایت بیمه‌بازار می‌توانید به سادگی و بصورت آنلاین، قیمت بیمه بدنه آسیا را محاسبه کنید و پس از مقایسه قیمت با سایر شرکت‌های بیمه‌ای، بصورت اینترنتی بیمه بدنه آسیا (یا هر شرکت دیگر) را خریداری نمایید. برای استعلام نرخ بیمه بدنه آسیا و خرید بیمه بدنه:

✔ تنها کافیست اطلاعات خودرو را در فرم بالا وارد کنید.

✔ پس از انتخاب بیمه بدنه آسیا از میان پیشنهادات ارائه شده در صفحه مقایسه بیمه‌ها، اطلاعات خودرو و شخصی خود را تکمیل فرمایید.

✔ پس از تکمیل اطلاعات، با پرداخت آنلاین، خرید بیمه خود را کامل کنید. 

✔ بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان و مکان انتخابی بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان تحویل بگیرید. 

✔ در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران بیمه‌بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

خرید بیمه بدنه آسیا

 در بیمه بدنه آسیا وسیله نقلیه بیمه‌شده با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه در مقابل خطرات اصلی سرقت، صاعقه، آتش‌سوزی ،انفجار و تصادف تحت پوشش بیمه بدنه آسیا قرار گرفته و خسارت‌های جزئی و کلی وارد شده ناشی از خطرات اصلی به وسیله نقلیه بیمه‌شده به قیمت روز حادثه پرداخت می‌شود.


در این بیمه‌نامه علاوه بر پوشش‌های اصلی، می‌توان با پرداخت حق بیمه اضافی خودرو را در مقابل پوشش‌های اضافه‌ای مانند: حوادث طبیعی، شکسته شدن، هزینه ایاب و ذهاب، پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی، نوسانات قیمت، حوادث شخصی و ... بیمه کرد.

قیمت بیمه بدنه آسیا

عوامل متعددی مانند: مدل، سال ساخت، ارزش خودرو، پوشش‌های انتخابی و تخفیف هنگام محاسبه بیمه بدنه آسیا بر قیمت آن تاثیر خواهند گذاشت. وسایل نقلیه انواع گوناگونی دارند بنابراین هزینه بیمه بدنه متناسب با نوع وسیله نقلیه تغییر خواهد کرد. به طور مثال قیمت بیمه بدنه پراید با قیمت بیمه بدنه 206 متفاوت خواهد بود.

ارزش خودرو یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین نرخ بیمه بدنه است. دقت داشته باشید هنگام خرید بیمه بدنه آسیا ارزش واقعی خودرو را وارد کنید. زیرا در صورت تعیین ارزش خودرو به مبلغی کمتر از ارزش واقعی، در صورت بروز حادثه شرکت بیمه مبلغی کمتر از خسارت واقعی را پرداخت می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود خودروی خود را با ارزش واقعی آن بیمه کنید.

تخفیف بیمه بدنه آسیا

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه بدنه تخفیف است. بیمه آسیا هنگام خرید این بیمه‌نامه تخفیف‌های گوناگونی را به خریداران ارائه می‌دهد. این تخفیف‌ها عبارتند از: تخفیف خودرو صفر کیلومتر، تخفیف منطقه آزاد، تخفیف عدم خسارت بيمه بدنه، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث آگاهی از تمام تخفیف‌های این بیمه‌نامه کاری زمان‌بر و دشوار است.

بیمه ‌بازار این مشکل را برطرف کرده است. در وب سایت بیمه بازار این امکان برای شما فراهم شده است تا با در نظر گرفتن تخفیف‌های موردنظرتان، قیمت بیمه بدنه آسیا با تخفیف را محاسبه نمایید. همچنین در این سامانه شما می‌توانید قیمت و شرایط این بیمه‌نامه را با شرایط دیگر شرکت‌ها مقایسه کنید و بدین ترتیب بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید. 

صدور بیمه بدنه آسیا

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه بدنه:

 • اصل سوابق بیمه نامه قبلی و سند وسیله نقلیه
 • اصل کارت شهربانی وسیله نقلیه
 • اصل کارت ملی مالک وسیله نقلیه
 • حضور وسیله نقلیه موضوع بیمه جهت بازدید اولیه (در صورتی که خودرو دارای بیمه‌نامه بدنه معتبر نزد شرکت بيمه آسيا باشد و دارنده آن درخواست افزایش سرمایه یا اضافه نمودن دیگر پوشش بیمه‌ای نداشته باشد نیازی به بازدید خودرو توسط کارشناس نمی‌باشد)
 • تکمیل فرم پرسشنامه و امضاء آن توسط متقاضی یا نماینده قانونی آن

با خرید اینترنتی بیمه بدنه آسیا نیازی به ارائه مدارک بالا جهت صدور بیمه‌نامه نبوده و تنها کافیست مشخصات وسیله نقلیه و تصویر مدارک را از طریق سایت بیمه بازار ارسال نمایید تا بیمه‌نامه صادر شده و در زمان و مکان دلخواه شما به صورت رایگان ارسال شود.
همچنین با خرید بیمه بدنه بیمه بازار نیازی به مراجعه حضوری به شرکت بیمه جهت بازدید خودرو نبوده، کارشناسان بیمه در زمان و مکان دلخواه شما جهت بازدید مراجعه خواهند کرد.

دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا

برای دریافت خسارت بیمه بدنه، بیمه‌گزار موظف است با همراه داشتن مدارک زیر به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه آسیا مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کند.

مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت بیمه بدنه

 • اصل و تصویر بيمه بدنه آسیا به همراه الحاقیه‌های بیمه بدنه آسیا
 • اصل و تصویر بیمه شخص ثالث خودرو و گواهینامه راننده 
 • ارائه گزارش (کروکی) مقامات انتظامی 
 • اصل و تصویر کارت ملی بیمه‌گزار و راننده 
 • اصل و تصویر شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه و بنچاق 
 • اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات خودرو در صورت غیر قابل حرکت بودن آن
 • اصل فاکتور رسمی لوازم
 • داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و مشاهده سلامت خودرو

فرایند دریافت خسارت بیمه بدنه

 1. مراجعه بیمه‌گزار یا مالک یا نماینده قانونی آن به بخش پذیرش جهت اعلام خسارت و تشکیل پرونده 
 2. مراجعه به بخش ارزیابی خسارت به همراه پرونده تشکیل شده جهت برآورد خسارت 
 3. مراجعه به بخش پذیرش جهت انجام اقدامات بعدی و دریافت رسید مربوطه 
 4. اقدام برای انجام تعمیرات خودرو توسط بیمه‌گزار
 5. دریافت پرونده از بایگانی اداره و مراجعه به بخش کارشناسی خسارت جهت مشاهده سلامت خودرو و ارائه فاکتور و داغی لوازم در صورت نیاز 
 6. مراجعه به بخش محاسبه خسارت اداره جهت تعیین شدن مبلغ نهایی خسارت قابل پرداخت 
 7. مراجعه به بخش صدور چک و دریافت خسارت بیمه

خرید اینترنتی بیمه بدنه آسیا

برای خرید این بیمه‌نامه چند راه وجود دارد. معمول‌ترین روش خرید بیمه با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های بیمه است. این روش زمان‌بر بوده ضمن اینکه در این روش نمی‌توان قیمت و شرایط بیمه بدنه آسیا را با شرایط دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کرد و ارزانترین بیمه بدنه را انتخاب نمود.


روش دیگر خرید اینترنتی بیمه بدنه آسیا است. در این روش می‌توان از سامانه‌های آنلاین ارائه‌دهنده خدمات بیمه استفاده کرد. بیمه بازار به عنوان نخستین وب سایت خرید آنلاین بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با چند کلیک و به آسانی این بیمه را خریداری کنید. 


سفارش در بیمه بازار به آسانی صورت می‌گیرد تنها کافیست مشخصات خودروی خود را در فرم محاسبه گر بیمه وارد کنید و نسبت به استعلام نرخ بیمه بدنه آسیا اقدام کنید. 
در این سامانه شما می‌توانید قیمت و شرایط دیگر شرکت‌های ارائه دهنده بیمه را با یکدیگر مقایسه کنید، از طرح‌های تخفیفی بیمه بدنه آسیا و سایر شرکت‌های بیمه مطلع شوید و متناسب با نیاز خود مناسب‌ترین بیمه را خریداری کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟