پرداخت خسارت شرکت های بیمه

کدام شرکت های بیمه بهتر و سریعتر خسارت پرداخت می‌کنند؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب شرکت بیمه مناسب، نحوه پرداخت خسارت، زمان رسیدگی به شکایت و رعایت انصاف در ارزیابی خسارت است. در بیمه ثالث، ما عملا با بیمه مقصر سروکار داریم، ولی در بیمه بدنه ماشین، بیمه عمر و حوادث و بیمه مسافرتی  و… با بیمه‌نامه‌های خودمان سروکار داریم، این‌جاست که پرداخت به‌موقع و عادلانه اهمیت پیدا می‌کند؛ در اکثر موارد، ما اقدام به خرید بیمه می‌کنیم، تا در مواردی که به آن احتیاج داریم از ما به خوبی حمایت کند. حال اگر شرکتِ بیمه، در موقع پرداخت خسارت، آن‌طور که انتظار داریم پرداخت نکند یا آن‌قدر روند پرداختش طولانی باشد که از گرفتن خسارت صرف‌نظر کنیم، عملاً خرید بیمه چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ در این مقاله قصد داریم نحوه پرداخت خسارت و رسیدگی به شکایت شرکتهای بیمه را بررسی کنیم تا بتوانید با چشم‌باز خرید کنید.

بیمه بهتر و پرداخت خسارت

جدول عوامل رضایت‌مندی به ترتیب رتبه در تأمین رضایت

رتبهعوامل رضایت‌مندی به ترتیب رتبه در تأمین رضایتسطح رضایت
۱سادگی و سرعت صدور۴٫۳۶۸
۲پاسخگویی۴٫۱۸۲
۳دانش کارکنان۴٫۱۷۹
۴محیط فیزیکی۴٫۱۳۶
۵کیفیت ارتباط با مشتری۴٫۰۰۰
۶سادگی و سرعت (خسارت)۳٫۸۷۵
۷تناسب شرایط بیمه‌نامه با نیاز مشتری۳٫۸۷۰
۸ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (صدور)۳٫۸۰۹
۹رضایت مالی (حق‌بیمه پرداختی)۳٫۷۴۵
۱۰تبلیغات صحیح۳٫۶۷۱
۱۱ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (خسارت)۳٫۵۴۷
۱۲رسیدگی به شکایات۳٫۵۱۱
۱۳رضایت مالی (مبلغ خسارت دریافتی)۳٫۳۸۸

در جدولِ بالا همان‌طور که می‌بینید، پایین‌ترین رتبه مختص به مبلغ خسارتِ دریافتی است. یعنی مردم کمترین رضایت را از نحوه پرداخت خسارتِ شرکت‌های بیمه داشته‌اند. طی تحقیقاتی که انجام‌شده، مردم همیشه کمتر از مبلغی که انتظار داشتند، خسارت دریافت کردند که همین مهم‌ترین عامل نارضایتی‌شان است.

جدول رتبه شرکت‌ها در شاخص‌های مربوط به پرداخت خسارت

شرکت بیمهرسیدگی به شکایاترضایت از مبلغ خسارت دریافتیسادگی و سهولت پرداخت خسارت
ایران۱۲۲
آسیا۳۳۱
البرز۱۵۱۹۱۵
دانا۲۴۳
معلم۴۶۴
پارسیان۱۰۸۵
رازی۱۳۵۶
کارآفرین۱۴۱۵۱۳
سینا۱۱۹۸
ملت۷۱۳۹
دی۶۱۱۱۰
سامان۱۲۱۸۱۴
نوین۸۱۲۱۱
پاسارگاد۵۱۴۷
میهن۹۱۰۱۲
ما۱۸۷۱۶
آرمان۱۷۱۶۱۹
تعاون۱۶۱۱۸
سرمد۱۹۱۷۱۷

.

سادگی و سهولت پرداخت خسارت

شاخص بعدی که تأثیر زیادی بر انتخاب ما دارد، سادگی و سهولت پرداخت خسارت است، سادگی و سهولت یعنی تعداد مراکز پرداخت خسارت زیاد و در دسترس باشد، یعنی روند اداری خسارت گرفتن سخت و وقت‌گیر نباشد. همه ما که خریدار بیمه هستیم؛ توقع داریم موقعی که به آن احتیاج داریم، بدون بروکراسی‌های اضافی اداری، بتوانیم به‌راحتی از بیمه‌مان استفاده کنیم. در این شاخص بهترین رتبه را شرکت آسیا و بعد ایران و دانا دارند. پس اگر کم‌حوصله‌اید و از روندهای طولانی اداری خسته‌اید این ۳ شرکت را در بین انتخاب‌هایتان قرار دهید.

شاخص رسیدگی به شکایات مشتری

گزارش شکایات شرکت‌های بیمه به تفکیک شرکت بیمه و رشته بیمه‌ای، هرماه بر روی وب‌سایت بیمه مرکزی قرارگرفته و شما می‌توانید از نحوه عملکرد شرکت‌های بیمه باخبر شوید و سپس انتخاب کنید. در جدول بالا بهترین رتبه در این شاخص، به شرکت بیمه ایران و بعد شرکت بیمه دانا و بیمه آسیا تعلق دارد. یعنی اگر از این شرکت‌ها شکایتی داشته باشید، کمتر از ۶ روز به آن پاسخ داده می‌شود.

تمامی این شاخص‌ها در سایت بیمه بازار اعمال‌شده و قابل‌رؤیت است. با مراجعه با سایت بیمه‌بازار امکان مقایسه همه‌ی بیمه‌ها از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه زلزله، آتش سوزی و بیمه عمر را در یک قاب خواهید داشت. بعد از مقایسه، می‌توانید بیمه مورد نظر خود را انتخاب، خریداری و سپس با ارسال رایگان تحویل بگیرید.


حتما بخوانید:

بیمه شخص ثالث اقساطی بدون چک در بیمه بازار

ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت

نحوه انتقال تخفیف بیمه ثالث

محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی

[تعداد: ۶۱   میانگین: ۳.۲/۵]