پوشش سرقت در بیمه بدنه خودرو؛ آیا قیمت بیمه بدنه در شرکت‌ها متفاوت است؟

سرقت خودرو یکی از نگرانی همیشگی کسانی است که در بسیاری از اوقات، مجبور هستند خودروی خود را در خیابان‌­ها و یا کوچه‌های خلوت پارک کنند. اگرچه گاهی اوقات فکر می‌کنیم که پیشرفت سیستم‌های امنیتی کار را برای سارقان سخت می‌کند، اما استفاده از شگردهای جدیدتر و بروزتر در سرقت خودرو، دوباره نگرانی را به ذهن ما برمی‌گرداند.

فقدان لوازم ایمنی در خودرو، سوار کردن مسافر با بی دقتی و یا ترک کردن خودرویی که مسافر در آن نشسته است، سهل انگاری‌هایی از جمله باز گذاشتن درب و یا شیشه خودرو، قرار دادن وسایل روی صندلی‌ها و یا نصب لوازم گران قیمت در خودرو که باعث جلب توجه و تحریک سارقان می‌شود، عدم رعایت اصول امنیتی با پارک کردن خودرو در مکان‌­های ناامن از جمله دیگرعواملی است که احتمال سرقت خودرو را افزایش می‌دهد.

مدت‌ها است که مسئولان نیروی انتظامی در راستای مبارزه با مجرمانی که تعداد زیادی از آن‌ها سرقت خودرو را به عنوان جرم مادر مرتکب می‌شوند، اقدام به اعلان عمومی نواقص خودروها کرده‌اند تا از این طریق خریداران خودرو برای اطمینان از حفظ سرمایه‌شان، خودرویی را برای خرید انتخاب کنند که ضعف کمتری در مقابل شگردهای سارقان خودرو داشته باشد. علاوه بر خودروهای تولید داخل مانند پراید، پژو پارس، سمند و یا حتی نیسان که سارقان علاقه بیش­تری به سرقت آن‌­ها دارند، خودروهای سح بالاتر مانند زانتیا، مزدا و یا حتی بنز هم مورد توجه سارقان است.

توصیه­‌های مسئولان نیروی انتظامی به خودروسازان داخلی به منظور رفع مشکلات خودروهای داخلی، باعث شد تا این خودروها از سال ۸۶ به بعد به سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر مجهز شوند؛ اما اما متاسفانه به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته، هنوز ضعف‌های مشهودی بویژه در طراحی بدنه و درب‌های این خودروها دیده می‌شود. شاید هزینه‌های برطرف کردن نقایص، کارخانه‌های تولیدکننده خودرو در داخل کشور را بر آن داشته که نسبت به وضعیت موجود همچنان بی‌توجه باشند.

در بسیاری از موارد هم خودروی سرقت شده یا اسقاط می‌شود، و یا به نحوی با نصب پلاک جعلی بر روی آن، از دیده مامورهای نیروی انتظامی مخفی می­‌ماند. همچنین، بازار گرم لوازم دست دوم خودرو که در آن می‌شود قطعات و تجهیزات با ارزش را با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت اصلی پیدا کرد، باعث شده است تا سارقان به سرعت بدنبال فروش این قطعات باشند. سرقت این لوازم نه تنها برای سارقان خودرو دردسر کمتری دارد و به سختی قابل ردیابی است، بلکه فروش راحت آن در بازار سبب می‌شود تا بسیاری از آن‌ها خود را چندان به زحمت نیاندازند!!

پوشش سرقت در بیمه بدنه

به هرحال، شاید باید به این نتیجه رسید استفاده از سیستم‌های امنیتی، نمی‌تواند به تنهایی پاسخگوی مشکلات سرقت خودرو باشد. بلکه استفاده از بیمه بدنه و پوشش سرقت، بتواند تا حد زیادی خیال ما را راحت کند. شما می‌توانید با انتخاب پوشش سرقت درجای تمام قطعات (حتی لوازم اضافی آن) و پرداخت کمی حق بیمه بیشتر، نگرانی خود را  از سرقت قطعات اتومبیل مانند کامپیوتر آن از بین ببرید. البته، بسیاری عقیده دارند که قیمت بیمه بدنه برای خودروی آن‌ها بالاست و یا باید شرایطی برای مقایسه بیمه در شرکت‌های مختلف وجود داشته باشد؛ زیرا خرید یک بیمه بدنه مناسب که بر اساس پوشش‌های دلخواه شما انتخاب شده باشد، ممکن است تفاوت‌های قیمتی قابل توجهی در بین شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشد. علاوه بر این، شرکت‌های بیمه‌ای، تخفیف‌های مختلفی را برای افراد در نظر می‌گیرند که باعث بوجود آمدن تفاوت‌های زیادی در قیمت آن‌ها می‌شود. بنابراین اگر این امکان برای شما وجود داشته باشد که بتوانید حق بیمه بدنه خودرو خود را در شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و از بین آن‌ها به صرفه‌ ترین بیمه را خریداری کنید، دیگر نگرانی در مورد سرقت خودروی خود نخواهید داشت.

اگر سوالی در مورد بیمه بدنه خودرو دارید، می‌توانید به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید