خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

گم شدن بیمه ثالث ماشین

گم شدن بیمه ثالث مشکلات زیادی از جمله توقف خودرو توسط پلیس، سوء استفاده از بیمه‌نامه و... را ایجاد می‌کند.

0 2,690

حتما می‌دانید که داشتن بیمه ثالث برای خودرو اجباریست، با این حال هستند خودروهایی که هنوز هم بیمه ثالث ندارند! گذشته از آن، بسیاری از افراد به دلیل مشغله و یا هر دلیل دیگری بیمه‌نامه‌شان را گم می‌کنند. گم شدن بیمه ثالث دردسرهای زیادی برای افراد ایجاد می‌کند، از جمله امکان سوء استفاده از بیمه نامه، مشکلاتی که در زمان تصادف می‌تواند پیش بیاید و یا حتی توقف توسط پلیس! حالا اگر به دلیل حواس پرتی و مشغله و … بیمه‌نامه‌تان گم شد، باید چکار کنید؟ قبل از اینکه دیر شود، خیلی زود برای دریافت گواهی بیمه ثالث اقدام کنید!

گم شدن بیمه ثالث

✅ بیمه ثالث المثنی ندارد

بیمه شخص ثالث المثنی ندارد، یعنی اگر بیمه‌نامه‌تان را گم کردید، فکر گرفتن المثنی را از ذهن‌تان بیرون کنید! اما جریان به این سختی‌ها هم نیست، یعنی با اینکه بیمه ثالث، المثنی ندارد اما به جای آن گواهی بیمه ثالث صادر می‌شود که دقیقا کار بیمه ثالث را می‌کند با همان کارایی! پس جای نگرانی نیست.

✅ دردسرهای گم کردن بیمه ثالث

✔️ توقف خودروی‌تان توسط پلیس

اگر با فرمان ایست پلیس مواجه شدید و توقف کردید یکی از مدارکی که پلیس از شما می‌خواهد، همین بیمه ثالث است و اگر شما این بیمه را همراه‌تان نداشته باشید،  قانونا پلیس می‌تواند خودروی‌تان را متوقف کند و باید با ارائه گواهی بیمه ثالث ماشین‌تان را تحویل بگیرید.

✔️ خودروی‌تان در صورت تصادف توقیف می‌شود!

حتما می‌دانید که اگر خدای ناکرده تصادف کنید پلیس بعد از تشخیصِ مقصر، بیمه‌نامه‌ها را برای دریافت خسارت بین راننده ها جابجا می‌کند در این صورت فکرش را بکنید، اگر بیمه ثالث نداشته باشید، پلیس می‌تواند خودروی‌تان را به پارکینگ منتقل کند.

✔️ سوء استفاده از بیمه شخص ثالث شما

اگر در زمان گم شدن بیمه‌ثالث‌تان این برگه دست کسی بیفتد و از آن سوء استفاده کند به دردسر بدی می‌افتید، چرا که شخص می‌تواند به راحتی از بیمه شما استفاده کند. پس فورا بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث‌تان به شرکت بیمه‌تان بروید و گواهی دریافت کنید.   

گم کردن بیمه ثالث

✅ چطور برای گرفتن گواهی بیمه ثالث اقدام کنیم؟

اولین کار که باید بکنید این است که به همان نمایندگی خودتان که بیمه‌نامه را خریدید و یا شعب شرکت بیمه‌تان بروید. شاید باورتان نشود اما عده‌ای هستند که نمی‌دانند از کدام شرکتی بیمه‌ای خرید کردند! اگر جزو این دسته هستید به سایت بیمه مرکزی بروید و با داشتن هر یک از اطلاعات خودروی‌تان به اطلاعات شرکت بیمه خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله بعد رفتن به نمایندگی یا شعبه شرکت بیمه‌تان با داشتن سند و مدارک خودروی‌تان است، شرکت بیمه بعد از گرفتن استعلام‌های لازم، گواهی بیمه‌نامه شما را صادر می‌کند به همین راحتی!

توجه داشته باشید که صدور گواهی بیمه هیچ هزینه‌ای ندارد.

✳️ خرید آسان، آنلاین و سریع بیمه

ما در بیمه‌بازار که اولین سامانه آنلاین مقایسه و خرید بیمه ثالث، بدنه، زلزله، آتش‌سوزی و بیمه عمر در کشور است؛ سعی می‌کنیم اطلاعات بیمه‌ای موردنیاز شما عزیزان را ساده و بی‌طرفانه در اختیارتان قرار دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای مشاوره، مقایسه و خرید انواع بیمه به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۳.۸ از ۵ / تعداد نظرات: ۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.