گم شدن بیمه ثالث ماشین

گم شدن بیمه ثالث مشکلات زیادی از جمله توقف خودرو توسط پلیس، سوء استفاده از بیمه‌نامه و... را ایجاد می‌کند.

بسیاری از افراد به دلیل مشغله و یا هر دلیل دیگری بیمه‌نامه‌شان را گم می‌کنند. گم شدن بیمه ثالث دردسرهای بسیاری برای افراد ایجاد می‌کند. حالا اگر به دلیل حواس پرتی و مشغله و … بیمه‌نامه‌تان گم شد، باید چکار کنید؟ قبل از اینکه دیر شود، خیلی زود برای دریافت گواهی بیمه ثالث اقدام کنید!

چطور المثنی بیمه شخص ثالث مفقودی را دریافت کنیم؟

در گذشته در صورت مفقود شدن بیمه شخص ثاث المثنی آن صادر میشد. اما در حال حضر بیمه شخص ثالث المثنی ندارد، یعنی اگر بیمه‌نامه‌تان را گم کردید، المثنی آن صادر نخواهد شد و تنها  گواهی مفقودی بیمه‌نامه به شما داده خواهد شد.

نحوه دریافت گواهی مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث

برای دریافت گواه مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث دو مرحله پیش رو دارید:

مرحله اول: ابتدا می‌بایست به شورای حل اختلاف و یا کلانتری رفته و نامه‌ای که  گم شدن بیمه‌نامه را تأیید می‌کند، از آنها دریافت کنید.

مرحله دوم: در این مرحله باید به شرکت بیمه‌ای که بیمه شخص ثالث را از آن خریداری کرده‌اید مراجعه کنید و مدارک شناسایی و مدارک خودروی خود را (در صورت موجود بودن) به شرکت ارائه کنید.

در این گواهی وضعیت بیمه‌نامه شما، تعداد کوپن‌‌های مصرف شده و تعداد سال‌های تخفیف بیمه‌نامه نوشته می‌شود.

گرفتن گواهی مفقودی بیمه شخص ثالث ک در زمان کوتاهی انجام می‌شود و دریافت آن هزینه‌ای برای افراد ندارد.

در چه مواقعی می‌توان از گواهی مفقودی بیمه شخص ثالث استفاده کرد؟

ارزش قانونی گواهی مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث با اصل بیمه‌نامه فرقی ندارد و همانند بیمه شخص ثالث در زمان بروز حادثه یا تصادف،  می‌توانید از آن برای گرفتن خسارت استفاده کنید.

توجه داشته باشید هنگام  مراجعه به شرکت بیمه برای دریافت خسارت، گواهی مفقودی شما باطل شده و گواهی جدیدی بر اساس شرایط جدید صادر خواهد شد.

در صورت پیدا شدن اصل بیمه‌نامه شخص ثالث، حتما به شرکت بیمه مراجعه کنید تا گواهی مفقودی بیمه‌نامه برای شما باطل شود.

دردسرهای گم کردن بیمه ثالث

 

✔️ توقف خودرو توسط پلیس

اگر با فرمان ایست پلیس مواجه شدید و توقف کردید یکی از مدارکی که پلیس از شما می‌خواهد، بیمه ثالث است و اگر شما این بیمه را همراه‌تان نداشته باشید، پلیس می‌تواند خودروی‌تان را متوقف کند و با ارائه گواهی بیمه ثالث خودرو می‌توانید آن را تحویل بگیرید.

✔️ توقیف خودرو در صورت تصادف

حتما می‌دانیددر زمان  تصادف پلیس بعد از تشخیصِ مقصر، بیمه‌نامه‌ها را برای دریافت خسارت بین راننده‌ها جابجا می‌کند در این صورت اگر بیمه ثالث نداشته باشید، پلیس می‌تواند خودروی‌تان را به پارکینگ منتقل کند.

✔️ سوء استفاده از بیمه شخص ثالث 

اگر در زمان گم شدن بیمه‌ثالث‌تان این برگه دست کسی بیفتد و از آن سوء استفاده کند به دردسر خواهید افتاد، چرا که شخص می‌تواند به راحتی از بیمه شما استفاده کند. پس فورا بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث‌تان به شرکت بیمه‌تان بروید و گواهی دریافت کنید.   

گم کردن بیمه ثالث

✳️ خرید آسان، آنلاین و سریع بیمه

بیمه‌بازار اولین سامانه آنلاین مقایسه و خرید انواع بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی و چند کلیک قیمت بیمه شخص ثالث، قیمت بیمه‌ بدنه و سایر رشته‌های بیمه‌ای را استعلام گرفته و با قیمت سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و بدین ترتیب بهترین بیمه را متناسب با نیازهای خود خریداری نمایید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید