انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و تغییرات آن در سال ۱۴۰۰

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث مخصوصا برای کسانی‌که قوانین را رعایت کرده‌ و در صورت بروز تصادفی که مقصر بوده‌اند پرداخت هزینه خسارت را شخصا بر عهده گرفته‌اند، در زمان فروش خودروی قدیمی و خرید اتومبیل جدید بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل این پرسش که «چگونه تخفیف بیمه شخص ثالث را انتقال دهم؟» همواره یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو به‌حساب می‌آید. سوالاتی که با تغییر قوانین بیمه‌ای در هر سال، مرتب بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

براساس جدیدترین ویرایش قانون، همچنان شانس انتقال تخفیف‌های خسارت بیمه شخص ثالث به خودروی جدید و اعضای درجه یک خانواده وجود دارد. اما چگونه می‌توانیم تخفیف بیمه را انتقال بدهیم؟ امکان حفظ تخفیف بیمه شخص ثالث تحت چه شرایطی محفوظ است؟ برای پاسخ به این سوال‌ها و پرسش‌های دیگر پیشنهاد می‌کنیم نوشتار جامع پیشِ رو را از دست ندهید:

شرایط انتقال بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، برخلاف بیمه بدنه برای همه خودروهای سبک، نیمه‌سنگین و سنگین اجباری است. شخص ثالث به کسی اطلاق می‌شود که خسارت جانی یا مالی به او وارد شده؛ در حقیقت شخص اول «راننده مقصر»، شخص دوم «بیمه» و شخص ثالث، «فرد خسارت‌دیده» است.

اما نکته مهم این‌جاست که این بیمه طبق ماده 6 مصوبه شورای نگهبان در سال ۱۳۹۶، که تحت عنوان اصلاحیه قانون بیمه شخص ثالث در سال پیش از آن شناخته می‌شود، راننده‌محور به حساب می‌آید نه خودرومحور.

به‌این‌ترتیب شانسی برای مالکان پدید می‌آید که تخفیف‌هایشان را به اتومبیل جدید خود منتقل کنند تا حین تمدید بیمه شخص ثالث هزینه بسیار کمتری در مقایسه با شرایط بدون تخفیف بپردازند. به این‌صورت که از سال دوم به بعد، هر سال ۵ درصد به تخفیف بیمه آنها افزوده می‌شود.

یعنی بیمه شخص ثالث کسی که تصادف نکرده یا اگر هم حادثه‌ای برایش پیش آمده از بیمه خسارت نگرفته، در سال چهاردهم ۷۰ درصد تخفیف دارد. کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث نیز برای دریافت خسارت‌های مالی با تکرار یک‌بار، دوبار، سه‌بار و بیشتر به‌ترتیب برابر ۲۰، ۳۰ و ۴۰ درصد و برای خسارات جانی با تکرار یک‌بار، دوبار، سه‌بار و بیشتر به‌ترتیب برابر ۳۰، ۷۰ و ۱۰۰ درصد خواهد بود.

تا اواخر سال ۱۳۹۹ نحوه انتقال بیمه شخص ثالث به این شکل بود که فروشنده می‌توانست ثمره رانندگی ایمن یا عدم دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه را در قالب تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار خودروی جدید انتقال بدهد. البته این انتقال تحت شرایط زیر ممکن می‌شد:

 • هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
 • انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
 • انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.

اما با شروع سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برقرار شده است. اکنون براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.

پس باید به صراحت اعلام کنیم امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، دیگر در صورتی‌‌ که او شخصی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده نباشد، وجود ندارد. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا برقرار هستند.

علت این تغییر تا حدودی عدم اطلاع برخی فروشندگان از شرایط و انتقال ناخواسته تخفیف بیمه ثالث به مالک جدید بود. موردی که پس از انتقال سند قطعی برای مالک قبلی یک خسارت به حساب می‌آمد و اگر او در این زمان جهت بازپس‌گیری تخفیف بیمه خود اقدام می‌کرد، قانون راهی پیش پایش نمی‌گذاشت.

از دیگر سو وقتی قابلیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار وجود داشته باشد، عملا نگاه تشویقی به رانندگان مطیع قانون از میان می‌رود و یک راننده متخلف و بدسابقه می‌تواند با خرید اتومبیل جدید از تخفیف‌های تشویقی بیمه شخص ثالث راننده‌ای قانون‌مدار برخوردار شود!

طبق مواردی‌که در قوانین جدید سال ۱۴۰۰ به آنها اشاره شده، چنان‌چه فردی به هر نحوی تخفیف بیمه ثالث خود را به شخص دیگری خارج از دایره اعضای درجه یک خانواده‌ منتقل کند، مجرم شناخته می‌شود. در صورت فوت صاحب خودرو نیز تخفیف بیمه اتومبیل او قابل انتقال به وارث یا یکی از وارثان و نماینده قانونی وی خواهد بود.

انتقال بیمه شخص ثالث چگونه انجام می‌شود؟

انتقال تخفیف بیمه ثالث براساس قانون سال ۱۴۰۰ می‌تواند در حالت‌های زیر اتفاق بیفتد:

 1. به خودروی جدید مالک فعلی خودرو (که نمی‌تواند صفرکیلومتر باشد.)
 2. به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و فرزندان
 3. از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک که باید حتما کارکرده باشد.
 4. از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر از اموال همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

در شرایط فعلی امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اتومبیل صفرکیلومتر وجود ندارد. چراکه هر خودروی نو طبق ضوابط کارخانه از بیمه شخص ثالث برخوردار است و دست‌کم تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف به آن وجود ندارد.

در خصوص خودروهای فرسوده نیز باید بگوییم روش انتقال بیمه شخص ثالث این اتومبیل‌ها به خودروی دیگر که تحت مالکیت شما یا اعضای درجه یک خانواده‌تان است، نیازمند ارائه مدارک ذیل خواهد بود:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند قطعی خودروی جدید
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

ارائه همه این مدارک برای اثبات از رده خارج شدن خودروی قبلی است. یعنی شما باید ثابت کنید اتومبیل فرسوده‌تان از نظر قانون دیگر وجود خارجی ندارد. زیرا قانون جدید تعیین کرده که اگر هم‌زمان دو خودرو یا بیشتر داشته باشید، نمی‌توانید تخفیف بیمه ثالث‌تان را بین آنها جابه‌جا کنید.

روش انتقال بیمه شخص ثالث به خودروی جدید چگونه است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید نیازمند مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی آن شرکت بیمه‌گر است. البته باید حتما مدارک ذیل را نیز همراه خود داشته باشید:

 • کپی کارت خودروی قبلی
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی
 • اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اسقاطی باشد
 • اصل و کپی کارت خودروی جدید
 • بیمه‌نامه خودروی جدید

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با توجه به حذف بیمه‌نامه کاغذی، اگر بیمه به‌صورت آنلاین خریداری شده باشد، گواهی دیجیتال اصالت بیمه‌نامه که از بیمه مرکزی قابل دریافت است یا لینکی که به موبایل بیمه‌گذار پیامک شده، به‌جای اصل نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث کفایت می‌کند.

در این فرآیند شرکت بیمه با صدور یک الحاقیه تخفیف‌های بیمه شخص ثالث قبلی را حذف و با دریافت مابه‌التفاوت بیمه‌نامه، آن‌را به خودروی جدید انتقال می‌دهد. مابه‌التفاوت نیز به محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی در روزهای باقی‌مانده بدون لحاظ تخفیف- به‌علت انتقال آن به خودروی دیگر- مربوط می‌شود.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر امکان‌پذیر است؟

گاهی ممکن است از خدمات شرکت بیمه‌ای که پیش‌تر خودرویتان ‌را بیمه کرده رضایت نداشته باشید. در این شرایط اجباری به ادامه با آن شرکت وجود ندارد و به‌سادگی می‌توانید بیمه شخص ثالث‌تان ‌را به همراه تخفیف‌هایش به یک شرکت بیمه دیگر انتقال بدهید. البته برای این‌کار باید مواردی را مدنظر داشته باشید:

 • برای تغییر شرکت بیمه‌گر باید چند روز پیش از انقضای بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.
 • اگر بیمه‌تان را به‌صورت آنلاین تمدید می‌کنید، باید تصویر کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی را در سایتی که از آن بیمه خریداری می‌کنید بارگذاری کنید.
 • اگر به‌صورت حضوری برای تمدید بیمه‌نامه خود در یک شرکت جدید اقدام می‌کنید نیز باید بیمه‌نامه قبلی و کارت خودرو را همراه داشته باشید.

به‌این‌ترتیب به‌سادگی می‌توانید یک شرکت بیمه تواناتر را جایگزین شرکت قبلی و خدمات بیمه‌ای باکیفیت‌تری در یافت کنید.

عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

در پاسخ به این پرسش که در ذهن بسیاری از مالکان خودرو وجود دارد، باید به روشنی بگوییم: «عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حین فروش خودرو هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آورد. تنها اگر در زمان مناسب اقدامی در این خصوص صورت ندهید، در حقیقت تخفیف بیمه ثالث خود را از دست داده‌اید.» اما از نگاه قانون این انتقال یک انتخاب از سوی مالک خودر به حساب می‌آید و اجباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

همچنین در صورت عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و هم‌نام نبودن سند خودرو و بیمه‌نامه شخص ثالث بازهم شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارت‌های احتمالی به طرف مقابل طبق قوانین و تعهدات خود خواهد بود. حتی می‌توان از بیمه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد. به بیان ساده‌تر تخفیف بیمه ثالث تنها هزینه سالانه تمدید بیمه را کاهش می‌دهد و تفاوتی در نوع خدمات پدید نمی‌آورد.

پاسخ به پرسش‌هایی که می‌توانند سوال شما نیز باشند:

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در نظر بسیاری از مالکان خودرو یک موضوع گُنگ و پرابهام است. دلیل این ابهام را نیز می‌توان اعمال تغییرات و اصلاحات جدید در قوانین طی هر سال دانست.

بر همین اساس در این بخش می‌کوشیم به چند سوال پرتکرار در این زمینه پاسخ بدهیم. پرسش‌هایی که تا حد زیادی در میان کسانی‌که قصد دارند درباره برگرداندن تخفیف بیمه اطلاعات کسب کنند، مشترک هستند.

۱- آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد یا انتقال بخشی از آن و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل انجام بشود و انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد.

۲- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر. برای این کار نیازی به انتظار تا اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نیست. اما باید توجه داشت که زمانی می‌توان تخفیف را به خودروی جدید منتقل کرد که زمان تمدید بیمه شخص ثالث آن خودرو فرارسیده باشد.

۳- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندانی که هنوز به سن هجده سال تمام نرسیده‌اند وجود ندارد.

۴- آیا در صورتی‌ که خودروی‌مان‌ را فروخته و تا مدتی قصد خرید خودروی جدید نداشته باشیم، می‌توانیم تا زمان خرید اتومبیل جدید، تخفیف بیمه شخص ثالث‌مان را حفظ کنیم؟

بله. برای این کار باید به نمایندگی یا دفتر مرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه و گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان را دریافت کنید تا در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

 • البته توضیح ضروری این‌که اگر خودروی جدید شما صفرکیلومتر باشد، برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید تا سررسید انقضای بیمه ثالث صادر شده از سوی کارخانه که معمولا یک‌ساله است صبر کنید.
 • در قانون جدید این امکان نیز فراهم شده که اگر سابقه خسارتی نداشته باشید، در فاصله زمانی بین خرید ۲ خودرو، باز هم سالانه ۵ درصد تخفیف بیمه شامل حال‌تان بشود. در چنین شرایطی استفاده از مشاوره آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۵- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حتما باید خودرو را فروخته باشیم؟

بله، فروش قطعی خودرو خارج از چارچوب‌های وکالتی و قول‌نامه‌ای برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود یا بستگان درجه اول الزامی است.

۶- آیا امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در شرایطی‌که تاریخ انقضای آن گذشته و تمدید نشده باشد وجود دارد؟

خیر. تخفیف بیمه‌نامه فاقد اعتبار و منقضی‌شده قابل انتقال نیست. پس باید توجه داشته باشید اگر بیمه شخص ثالث خودروی شما رو به اتمام است و قصد فروش و انتقال تخفیف آن به خودروی جدید خودتان یا دیگر بستگان درجه یک را دارید، حتما آن‌را سر موعد مقرر تمدید کنید.

۷- اگر بیمه شخص ثالث را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشیم، چگونه می‌توانیم از صحت آن اطمینان حاصل کنیم؟

برای حصول اطمینان از صحت و اعتبار بیمه شخص ثالثی که به‌صورت آنلاین برای شما صادر شده می‌توانید به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سامانه سَنهاب مراجعه و تنها با چند کلیک صحت بیمه‌نامه را تائید کنید. بدیهی است در صورت عدم صحت بیمه‌نامه امکان انتقال آن نیز وجود ندارد.

۸- آیا امکان تجمیع تخفیف بیمه‌نامه منتقل شده به خودروی جدید با تخفیف بیمه شخص ثالث خود آن وجود دارد؟

خیر، در این شرایط میزان تخفیف بیشتر از میان خودروی قبلی و جدید، سقف تخفیفی است که بیمه برای بیمه‌نامه شخص ثالث آن خودرو لحاظ می‌کند.

پیشنهاد بیمه بازار

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مخصوصا اگر سال‌های سال روی هم انباشته شده باشد، امکانی است که هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم با فروش خودرو آن‌ را از دست بدهید.

همچنین با توجه به جزئیات و ریزه‌کاری‌های قانونی توصیه می‌شود پیش از فروش خودرو و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، حتما از مشاوره‌های شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برخوردار از سایت‌های ثبت‌شده هستند، بهره بگیرید. توصیه میکنم پرسش خود را در زیر این پست بنویسید و کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهند داد.

با وجود تلاش ما در جهت گردآوری یک نوشتار جامع و مانع درباره شرایط و نیازمندی‌های انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ بازهم این امکان وجود دارد که در شرایط خاص مدنظر شما یا انتقال اصلا ممکن نباشد یا قانون‌گذار پیش‌نیازهایی برای آن در نظر گرفته باشد.

بنابراین اگر احساس می‌کنید موضوعی در سابقه بیمه‌ای خودروی شما وجود دارد که می‌تواند مانع از انتقال آن براساس قوانین جدید شود، حتما پیش از هر اقدامی از مشاوره افراد آگاه کمک بگیرید تا امکان تخفیفی که برای شما فراهم شده از میان نرود. در خاتمه فراموش نکنید انواع بیمه را می‌توانید در سایت بیمه بازار بصورت آنلاین خریداری کنید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

539 نظر
 1. توسلی

  سلام من ۸ سال پیش ی پراید خریدم وتا چن سال نتونستم سند بزنم وپلاک ماشین هم به اسم طرف بوده ..الان سند زدم پلاک رو هم تحویل دادم وی پلاک جدید گرفتم ..بیمه ماشین تموم شده الان تخفیفات روی همون پلاک مونده ..نمیتونم به پلاک جدید خودم منتقلش کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه با توجه به اینکه شما تا زمانی که پلاک خودرو را منتقل نکنید مالک خودرو شناخته نمی‌شوید، تخفیف های قبلی به شما تعلق نخواهد گرفت.
   اما جای نگراتی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 2. کارخانه

  سلام، وقت بخیر
  بهمن ماه ۹۹ پراید با ۳۵ درصد تخفیف رو با تعویض پلاک فروختم و سند سبز به نام خریدار صادر شد و بیمه پراید اردیبهشت ۱۴۰۰ تموم شد و خریدار نتونست از تخفیف من استفاده کنه! الان می تونم تخفیف پراید رو روی سمند صفری که دیماه ۹۹ به نام خانمم تحویل گرفتم و آذر ۱۴۰۰ بیمه اش تموم میشه، منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، شما میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه درخواست دهید تا تخفیف های بیمه خودرو سابق خود را به بیمه نامه خودرو همسر منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 3. اسماعیل

  سلام من پراید هاچ بک داشتم فروختم که ۹ سال تخفیف بیمه داشته حالا می خوام کارت سبز ماشینی که فروختم رو از خریدار بگیرم اما موفق نمی شم چون ایشون به کس دیگه ای فروخته و از اون طرف خبر و شماره ای نداره
  ممنونم میشم راهنمایی کنید چه کار باید بکنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به فروش دوباره خودرو توسط خریدار جدید، عملا برگ سبز خودرو هیچ نشانی از شما نخواهد داشت.
   در ضمن برای انتقال تخفیف حتی بدون داشتن برگه سبز می‌توانید از سابقه بیمه خود استعلام بگیرید که این کار توسط کارشناسان بیمه بازار انجام میگیرد.

 4. عزیزی

  سلام بنده خودرو قبلی با قولنامه فروختم که بیمه نامه اش تا تا ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ مهلت دارد و تا اسفند امثال تعویض پلاک بنام خریدار میشود و خودرو جدیدی خریداری نمودم بیمه اش ۶ ماه مهلت داره تا سال ۱۴۰۱ ولی پلاک گذاری تا ده روز دیگه بنام خودم پلاک میزنم و الان دقیقا باید چه کارهای انجام بدم جهت تخفیفات انتقال بیمه نامه ماشین قبلیم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از تعویض پلاک خودروی قبلی خود، خودرو جدیدی به نام شما بشود بر اساس قانون شما دارای ۲ خودرو خواهید بود و نمیتوانید تخفیف ها را بین این ۲ اتومبیل منتقل کنید.
   شرط اول انتقال تخفیف این است که پلاک خودروی قبلی بر روی خودرو جدید نصب شود و در این حالت برای انتقال تخفیف بیمه نیازی به اقدامی از طرف شما نیست.

 5. Ali

  سلام وقت بخیر
  بنده ماشینم رو چند روز پیش فروختم که پلاک ماشین ۱۵ سال تخفیف داشت الان تعویض پلاک کردم میخوام تخفیفش بزنم روی خودرو جدیدی ک دارم مدل ۹۸ هستش باید چیکار کنم؟ اون خودرو هم ک فروختم ۹۸ بود اما پلاکش تخفیف داشت

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده مستقیما روی خودرو جدید نصب شده باشد بدون هیچ مشکلی می‌توانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   اما در صورتی که اینطور نباشد تخفیف ها محفوظ می‌ماند تا زمانی که پلاک شما روی خودروی دیگری نصب شود.
   اما جای نگرانی نیست چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” چه با تخفیف و چه بدون تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

  2. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده مستقیما روی خودرو جدید نصب شده باشد بدون هیچ مشکلی می‌توانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   اما در صورتی که اینطور نباشد تخفیف ها محفوظ می‌ماند تا زمانی که پلاک شما روی خودروی دیگری نصب شود.
   اما جای نگرانی نیست چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” چه با تخفیف و چه بدون تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 6. سید شجاع

  سلام. از سال ۹۵ بیمه گذار ماشین بودم. سال ۹۸ همون ماشین با همون شماره موتور و شماره بدنه ولی با پلاک جدید به نام من خرده. متاسفانه سال ۹۹ کار گذار بیمه واسه تمدید بیمه جدید پلاک قبل رو درج میکنه رو بیمه نامه. در صورتی که از سال ۹۸ ماشین به نام من پلاک خرده. امسال واسه اینکه بیمه جدید رو تمدید کنم به مشکل خوردم میگن نمیتونی از تخفیف استفاده کنی. حالا باید چه کار کنم؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اشتباه از کارگزار و نماینده بیمه باشد می‌توانید به صورت قانونی از بیمه مرکزی پیگیری کنید.
   اما توجه داشته باشید این قانون به نوعی از سال ۹۷ اجرایی شده و در صورتی که مالک پلاک قبلی اقدام کند میتواند تخفیف های تا سال ۹۸ را برای خود نگه دارد.
   با این حال با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 7. فرنام ایزدی

  من خودروی اردی مدل ۸۳ خود که ۷۰ درصد تخفیف دارد و ۱۱ سال سنوات ثالث و حوادث دارد فروخته ام و بیمه نامه در دست من است حالا چه اقدامی باید انجام دهم که تخفیف برای خودم بماند بیمه معلم است و تا برج ۱۱ امسال اعتبار دارد

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای نگه داشتن تخفیف نیازی به اقدامی از طرف شما نیست.
   چرا که تخفیف ها براساس قانون جدید امکان انتقال ندارد و برای مالک محفوظ است.
   هر زمان که پلاک خودروی فروخته شده روی خودرو جدید نصب شد میتوانید برای انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث اقدام کنید.

 8. محمد باقر

  سلام خودروی من پژو مدل 89 بوده سال 98 ان را فروخته و فک پلاک کردم آیا الان می‌توانم تخفیف بیمه آن را انتقال دهم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله تخفیف ها برای شما ذخیره شده و در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده در حال حاضر بر روی خودرو دیگری نصب شده باشد می‌توانید برای انتقال تخفیف بیمه اقدام کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید تخفیفدهای خود را منتقل کنید و علاوه بر تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 9. مهدی نوروزی

  سلام من رفتم ماشینمو بیمه کنم مدارک کامل بیمه و ماشین قبلیمو بردم وبی گفتن باید از سال ۹۷ مالک ماشین قبلی می بودی ولی من ۹۸ خریده بودم آیا این درسته ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال ۹۷ اجرایی شده اما اطلاع رسانی کافی برای عموم انجام نشده بود و به همین دلیل احتمال دارد مالک قبلی بدون اطلاع به شما تخفیف ها را به خود منتقل کرده باشد.
   اما باز هم جای نگرانی نیست!
   چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 10. ابیرام

  سلام ماشین برادرم به نام من هست بخوام ماشین روبزنم بنام خودش میتونم بیمه هم بهش انتقال بدم؟?

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قانون جدید تخفیف ها فقط میتواند به بستگان درجه یک انتقال پیدا کند.
   بستگان درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان می‌شود و برادر شامل این قانون نمیشود.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی در صورت نداشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 11. کاظم

  سلام با توجه ب اینکه جدیدا با تعویض پلاک شناسنامه مالکیت خودرو صادر میشود و در حکم سند است و دیگر کسی اقدام به سند قطعی محضری نمیکند ایا انتقال تخفیفات ب بستگان درجه یک همچنان ب قوت خود باقی است ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   هرچند سند قطعی اختیاری است، اما میتوانید در صورت توافق در دفاتر اسناد رسمی سند بزنید.
   اما این مورد تاثیری بر انتقال تخفیف به بستگان درجه یک نخواهد داشت.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 12. خسروی

  سلام من یه پراید داشتم یک ماه پیش با ۷۰ درصد بیمه فروختم حالا اگه ماشین جدید بخرم و اقدامی واسه برگرداندن تخفیفم نکنم به طور خودکار به ماشین جدیدم برمیگرده یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف شما باقی میماند اما در زمان تمدید بیمه نامه لازم است تا به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا فرآیند انتقال انجام گیرد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 13. میلاد

  سلام من یه پراید مدل ۸۱ خریدم در سال ۱۳۸۸ و در سال ۱۴۰۰ فروختم و بازم یه پراید مدل ۸۱ گرفتم بیمه هم ۷۰ درصد تخفیف داشت و بیمه ایران بود آیا الان میشود تخفیفم رو رو پراید جدید اعمال کنم؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلا
   بله تخفیف خودرو قبلی برای شما محفوظ است و زمان تمدید بیمه خودرو جدید میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید تخفیف قبلی خود را اعلام کنید و علاوه بر تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 14. مجید

  با سلام بنده خودرو پرایدم رو که 9 سال تخفیف داشت در آذر ماه 99 فروختم‌ و خریدار بعد از تعویض پلاک در دی ماه 99 بیمه رو با پلاک خودش تمدید کرد، آیا این تخفیفات به بنده تعلق میگیره یانه، با توجه به اینکه خودرو 9 سال به نام من بوده

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به ابلاغ قانون جدید از دی ماه سال 1399، تخفیف ها برای شما باقی است.
   برای استعلام تخفیف ها میتوانید به سامانه سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 15. فرزاد

  سلام.
  من فروردین ۹۹ یه ماشین سمند خریدم.
  اردیبهشت۹۹ تعویض پلاک کردم.
  مهر ۹۹ بیمه نامه را تمدید کردم.
  الان شماره پلاک درج در بیمه نامه و شماره پلاک نصب شده بر روی ماشین همه بنام خودم هست.و ۷۰ درصد تخفیف بیمه پلاک فروشنده قبلی هم در بیمه نامه ی من درج شده.امروز رفتم بیمه نامه رو تمدید کنم نمایندگی بیمه گفت احتمالا باید تخفیفات شما صفر بشه.چون بخشنامه بیمه مرکزی اومده که انتقال پلاک باید قبل از تاریخ بهمن سال ۹۷ باشه.آیا چنین موضوعی صحت داره؟
  الان بیمه نامه و پلاک و درصد های تخفیف همه بنام منه آیا مشکلی داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال 1397 اجرایی شده و در سال 1399 تکمیل گردیده، اما به دلیل اطلاع رسانی نادرست بسیاری از این موضوع آسیب دیده اند.
   در صورتی که مالک قبلی مدارک خودرو را در اختیار داشته، میتوانسته تخفیف های بیمه را بدون اطلاع به شما به خود منتقل کند.
   اما جای نگرانی نیست، ما سعی داریم تا بخشی از این خسارت شما را جبران کنیم.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

  2. رضا بیگی

   من دقیقا بعد از 3 سال بیمه کردن ماشینم با تخفیف 70 درصد طبق این قانون تخفیف من امروز صفر شده !!!
   صاحب قبلی بعد سه سال یادش افتاده که بیمه داشته من ماشینم تیر 98 خریدم اون زمان با تخفیف بیمه خریدم الان این چه قانونی مسخره ای هست که امده نمیدونم.
   حالا هرچه تخفیف این سه سال من چه شد؟؟؟؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی ضعیف بیمه مرکزی درباره این قانون جدید بسیاری از خریداران خودرو متوجه خسارت های جبران ناپذیری شده اند.
    اما بیمه بازار در تلاش است تا این ضرر را تا حدی جبران کند!
    با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 16. داوود

  سلام ماشین فروختم و فعلا نمی خواهم ماشین بخرم با ۶۰ درصد تخفیف خریدار تعویض پلاک کرده اگر الان تصادفی داشته باشه از تخفیف من کم میشه یا چون تعویض پلاک شده از تخفیف من کم نمی شود می خواهم تخفیف نگه دارم باید چیکار کنم خریدار هم تازه ماشین خریده و تخفیفات نداره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه تعویض پلاک انجام شده است، تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و خسارات خریدار بر تخفیف شما تاثیرگذار نیست.
   برای نگه داشتن تخفیف نیاز به هیچ اقدامی نیست چرا که سوابق شما در بیمه مرکزی موجود است.
   در ضمن فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده حق بیمه پرداخت میکنید.

 17. رضا اعتماد

  سلام
  وقت بخیر
  پدر بنده یک خودروی پژو 405 مدل 1385 با تخفیف 15 ساله بیمه شخص ثالث دارد.
  همچنین ایشان مالک یک پژو پارس مدل 96 هم هستند.
  پژو 405 را با بیمه شخص ثالثی که دارای اعتبار تا تاریخ 15 فروردین 1400 بوده ،جدیدا فروخته اند.
  از طرفی مادر من (همسر ایشان) یک سمند مدل 1400 را تا حدود یک ماه دیگر تحویل خواهند گرفت که طبیعتا تا آبان سال 1401 بیمه خواهد داشت.
  به چه صورت میتوان تخفیف بیمه بیمه پژو 405 را به سمند منتقل کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تعویض پلاک انجام شده باشد، تخفیف بیمه خودرو قبلی برای پدر شما محفوظ است.
   در ضمن همانطور که اشاره کردید خودرو صفر به صورت کامل بیمه خواهد داشت، اما برای انتقال تخفیف ها باید تا زمان تمدید بیمه خودرو جدید صبر کنید و هنگام تمدید، موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید.
   فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد!

 18. ناصر

  با سلام خودروی صفر کیلومتر هست و کارخانه بیمه کرده برج 12 بیمه اش تمام میشه و پلاک هم کارخانه زده وماشینی که 70 درصد تخفیف داره برج 6 هست فروختم ایا تخفیف برای پلاک جدید که کارخانه نصب کرده شامل میشه یانه؟ درضمن موقع تعویض پلاک ماشین قبل عدم تخفيف خسارت زدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که خود شما نیز اقدام کرده اید، تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است.
   اما در صورتی که در زمان تحویل خودرو جدید، خودرو قبلی نیز در مالکیت شما بوده باشد، نمیتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   تحفیف ها زمانی قابلیت انتقال داند که پلاک همان خودرو بر روی خودرو جدید نصب شوند.

 19. الهام

  سند ماشین سال ۹۲ هست ولی پلاک تعویض نکردم تا ۱۳۹۹ یعنی ۸ سال من تخفیف درست کردم
  حال طبق قانون ۱۴۰۰
  میگن پلاک جدید من بدون تخفیف هست
  چون اون ۸ سال تخفیف برای پلاک قبلیه
  لطفا راهنمایی کنین

  1. بیمه بازار

   سلام
   سند مورد اشاره شما احتمالا قولنامه است و متاسفانه خرید و فروش قول نامه ای در مراجع قانونی معتبر نیست و تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نباشد، شما مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   به همین دلیل است که تخفیف ها به شما تعلق نخواهد گرفت.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد تا بخشی از ضرر شما جبران شود.

 20. مهدی

  سلام
  من یه ماشین داشتم که حدود 11 ماه بیمه ثالثش باقی مونده بود و کامل تخفیف بود و اون رو فروختم. و ماشین جدیدی که خریدم حدود یک ماه دیگه ثالثش تموم میشه.
  آیا برای انتقال بیمه ثالثم به ماشین جدید باید هزینه پرداخت کنم؟ چقدر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا باید گفت بیمه خودرو قابل انتقال نیست، بلکه تخفیف بیمه نامه شخص ثالث منتقل میشود.
   اما در بیمه بازار نیازی به پرداخت هزینه برای انتقال تخفیف نیست.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 21. عیس

  سلام ایا فرزند پسر میتواند تخفیف بیمه را به مادر خودطبق قانون جدید منتقل کند و طبق قانون جدید مادرمیتواند با انتقال سند تخفیف بیمه را بنام دختر خود انتقال دهد

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قوانین جدید، انتقال تخفیف بیمه به اعضای درجه یک خانواده بلامانع است.
   انتقال تخفیف از برادر به خواهر امکان پذیر نیست اما از شما به مادر و از مادر به فرزند دیگر قابل انجام است.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 22. احد

  با سلام بنده سال پیش پرایدی داشتم که فروختم و تخفیفش 70 درصد بود که شامل من میشه و خریدار استفاده نکرده الان که میخام استفاده کنم از تخفیفش مدارک چی میخاد متاسفانه من مدرکی پیش خودم نگه نداشتم از ماشین قبلی

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای استفاده از تخفیف ها نیاز به ارائه مدرک ندارید، سوابق شما در پرونده بیمه مرکزی موجود است و میتوانید استعلام کنید.
   برای استفاده از تخفیف بیمه شخص ثالث کافی است تا اطلاعات خود را در “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” وارد کنید و منتظر صدور بیمه نامه باشید.

 23. محسن صادقی

  با سلام
  بنده سال 94 یک دستگاه خودروی سمند مدل 92 به صورت قولنامه ای خریداری نمودم که در سال 94 دوسال از تخفیف بیمه شخص ثالث برخوردار بود وتا الان که سال 1400 می باشد تعویض پلاک نکردم حالا قضیه تخفیفات بیمه در طول این 6 سال که خودرو دست بنده بوده چه می‌شود؟
  بنده الان بخوام خودروی خود را که قولنامه اش مال سال 94 است را بیمه کنم تخفیفاتش مال من هست یا به صاحب پلاک که 6سال پیش به من فروخته است منتقل می گردد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   قولنامه در مراجع قانونی سند خودرو محسوب نمیشود، بر همین اساس زمانی که بیمه کننده و صاحب پلاک دو شخص متفاوت باشند، تخفیف ها به مالک خودرو یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

  2. محمد باطبی

   با سلام خدمت شما/ من از تخفیف ده ساله بیمه استفاده میکردم و ماشینم رو فروختم و ماشین جدید مدل 94 گرفتم/ تاریخ پایان بیمه ماشین اولی اردیبهشت 1401 است و تاریخ پایان ماشین جدیدم دی ماه 1400 است. ماشینی که فروختم هنوز سند نزدم به اسم خریدار و شاید یکی دوماه طول بکشه، اگه این وسط اتفاقی(تصادف مثلا) بیفته و طرف از بیمه من استفاده کنه چی میشه؟ من چه کاری از دستم بر میاد الان؟ راه حل چیه

   1. بیمه بازار

    سلام
    با توجه به این موضوع از نظر قانون شما در حال حاضر مالک 2 خودرو شناخته میشوید و تخفیف های خودرو اول را نمیتوانید به خودرو جدید منتقل کنید.
    در صورت وقوع تصادف و استفاده از بیمه، از تخفیف های شما کم خواهد شد.
    بهترین راه ذخیره تخفیف ها انتقال سریع مالکیت خودرو است.
    در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 24. محمد

  سلام،بنده قبلا خودروی اردی داشتم سال ۹۹فروختم همان سال وانت نیسان خریدم ایامیتوانم تخفیف بیمه ام رابه خودروی جدیدانتقال بدم ممنون میشم جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قوانین جدید که از دی ماه 1399 اجرا شده است، تخفیف ها فقط به وسائل نقلیه دارای کاربری یکسان قابل انتقال است.
   البته تخفیف ها برای شما محفوظ است و میتوانید زمانی که مجددا خودرو سواری خریداری کردید تخفیف ها را منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 25. حسین فرزین زاد

  سلام خدا قوت ، انقضای بیمه نامه خودرویی که فروختم ۱۱/۲۱ هست میخوام تخفیفش رو انتقال بدم به خودرویی که دخترم خریده و تاریخ انقضاش ۷/۱۷ هست چطور میتونم آنلاین بیمه رو تمدید کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   از نظر انتقال تخفیف ها به خودروی دختر شما مشکلی وجود ندارد چرا که بر اساس قانون جدید میتوانید تخفیف ها را به اعضای درجه یک خانواده منتقل کنید.
   اما برای این انتقال باید تا زمان تمدید بیمه نامه خودرویی که خریده اید منتظر بمانید.
   در زمان تمدید بیمه نامه در تاریخ 17ام موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنند.

 26. هادی

  درود اگر تخفیف ۷۰ درصدی خودرو قبلی رو به خودرو جدید انتقال دهم تکلیف تخفیف ۵۰ درصدی خودرو کنونی چی میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت خرید خودروی جدید تخفیف های قبلی آن به مالک قبلی تعلق خواهد داشت.
   در ضمن حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث 70% میباشد و شرکت های بیمه بیشتر از این مقدار تخفیف بر روی بیمه نامه اعمال نمیکنند.
   البته با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی با داشتن حداکثر تخفیف بیمه نامه، باز هم مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 27. پیمان

  با سلام و وقت بخیر ببخشین اینجانب یه ماشین روآ داشتم که فروردین سال ۹۹ فروختم وتیر ماه ۹۹ بیمه تمام شده بوده و طرف با تخفیف های بنده بیمه را تمدید نمودند و الان بنده ماشین گرفتم و تخفیف ندارم. آیا قانون همینطور میگوید؟؟؟
  پس تخفیفی که من آن همه سال جمع کردم چه میشود؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی ضعیف این قانون بسیاری مانند شما متضرر شده اند.
   به دلیل این که خودرو شما قبل از ابلاغ قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث معامله شده و در همان زمان هم بیمه تمدید شده است، اگر شما اقدامی برای نگه داشتن تخفیف ها نکرده باشید تخفیف ها منتقل شده است.
   اما جای نگرانی نیست.
   بیمه بازار این ضرر شما را جبران میکند!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 28. جواد جوادی

  سلام وقت بخیر
  اینجانب مدت ۶ سال هست خودرو را خریدم و در این مدت شماره پلاک به نام کسی دیگه هست و بیمه نامه هم به نام اون میباشد .ولی از روز اول تنها خودرو در اختیار من بوده .چند روز پیش گفتن ماشین بنام خودم بزنند .تازه متوجه شدم تخفیف بیمه از طرف من ازبین میرود .ایا برای این رانندگان تبصره ای در این قانون هست یا نه ببخشید .ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اطلاع‌رسانی نامناسب، بسیاری از افراد مانند شما متضرر شده‌اند.
   باتوجه به اینکهلاک به نام شما نبوده است، شما نمی‌توانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما جای نگرانی نیست! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 29. جواد نقدی

  سلام
  بنده یه پراید دارم با ۷۰تخفیف و بیمه و پلاک بنام خودم هست تا برج شش سال دیگه
  اگه یه خودرو سواری دیگه با بیمه انقضا اردیبهشت بنام خودم بخرم و تعویض پلاک کنم و بعدا پراید را بفروشم آیا میتوانم تخفیف خودرو اول را به ماشین دوم تو اردیبهشت منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون در صورتی که پلاک خودروی فروخته شده بر روی خودرو جدید نصب شود ‌می‌توانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما در صورتی که پلاک خودروی قبلی فک شود و پلاک جدید بر روی خودرو جدید نصب شود با سابقه موجود در پرونده میتوان اقدام به انتقال تخفیف ها نمود.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 30. محمدرضا

  ماشینم رو فروختم به خواهرم میتونه از تخفیف بیمه استفاده کنه اگ نمیتونه من میتونم خودم براش بیمه کنم فقط باید تعویض پلاک کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف ها فقط به اقوام درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان) قابل انتقال است.
   در صورتی که خودرو به نام ایشان تعویض پلاک شده باشد شما نمیتوانید خودرو را به نام خود بیمه کنید و از تخفیف استفاده کنید.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 31. غلامرضاایزدی

  سلام..من حدود۱۰ ساله یک ماشین خریدم پلاکش بنام من نبود ولی امسال تعویض پلاک انجام دادم..در این مدت ۱۰ سال بیمه نامه هم به نام خودم بوده..حالا میخوام ببینم میتوانم ازبیمه پلاک قبلی استفاده کنم..فقط همین یک خودرو را دارم…باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نباشد نمیتوان شما را مالک خودرو شناخت.
   با توجه به این موضوع در صورتی که پلاک به نام شخص دیگر و بیمه کننده شخص متفاوتی باشد، تخفیف ها به مالک پلاک تعلق خواهد گرفت.
   اما جای نگرانی نیست، با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی با وجود نداشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 32. علی

  سلام ببخشید ما قبل از قانون جدید یک ماشین خریدیم و ماشین که خریده بودیم قبل از تعویض پلاک بیمه اش تموم شده بود و بیمه رو تمدید کردیم و بعد ازتمدید بیمه تعویض پلاک انجام شد در واقع چون تمدید بیمه یک روز قبل از تعویض پلاک بود پلاک فردی که ماشین به ما فروخت توی برگه بیمه است و طبق قانون جدید امروز که برای تمدید بیمه رفتیم گفتن که هفتاد درصد تخفیف شما صفر است و تخفیف ندارید یعد هر چی ما تخفیف جمع کرده بودیم صفر شده تورخدا راه حل چیه

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس نظر پلیس راهور و شرکت بیمه، تا زمانی که پلاک خودرو به نام شخص نباشد، فرد نمیتواند ادعای مالکیت بر خودرو داشته باشد.
   بر همین اساس تخفیف های بیمه شخص ثالث زمانی که بیمه کننده و صاحب پلاک متفاوت باشد به مالک خودرو یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 33. حسین صادقی

  سلام ارزان ترین بیمه موتور کدام شرکت هست ممنونم منتظرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   حق بیمه موتورسیکلت تمام شرکت های بیمه یکسان است.
   اما شما میتوانید با ورود اطلاعات موتور سیکلت و بیمه نامه قبلی خود در صفحه “خرید بیمه موتورسیکلت بیمه بازار” مبلغ کمتری از حق بیمه محاسبه شده پرداخت کنید.

 34. حسن

  سلام من برج 11 سررسید بیمه ماشین هست میخواهم دوماه زودتر ماشین را بفروشم وتعویض پلاک کنم ومیخواهم تخفیفات بیمه را برای خودم نگه دارم آیا تخفیف این سال آخر شامل حالم می‌شود یا باید صبر کنم همان برج 11 انتقال سند وتعویض پلاک انجام بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه سال جاری که توسط شما انجام شده نیز برای شما محاسبه خواهد شد.
   شما هر زمان از سالی که در آن خودرو را بیمه کرده اید اقدام به فروش خودرو کنید تخفیف های آن سال نیز برای شما خواهد بود و به خریدار منتقل نمیشود.

 35. بهروز سرحدی

  سلام بیمه خودرو خود را تازه تمدید کردم و ماشین را فروختم ، مدارکی از خودرو در دست ندارم خریدار نیز مدارکی از خودرو و بیمه آن بمن تحویل نمی‌دهد چطور تخفیفم را برای ماشینی که در اینده قصد خریدش را دارم نگهدارم ؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف نیازی به ارائه مدرکی از خودروی قبلی نیست.
   تمام سوابق شما در بیمه مرکزی موجود است و در زمان خرید و یا تمدید بیمه نامه جدید در بیمه نامه لحاظ خواهد شد.
   برای مشاهده تخفیف ها میتوانید به سامانه سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید.

 36. ناصر

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان بابت اين همه اطلاعات مفید من ماشینم رو ۱ماه نیم پیش فروختم و ۲ماه زمان دادام به خریدار برای تعویض پلاک و احتمالا فردا قراره بره برای تعویض پلاک .الان من بابت تخفیف بیمه خودرو قبلم که بتونم نگه دارم برای ماشین بعدی چیکار باید کنم؟با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف نیاز به انجام اقدامی از جانب شما نیست.
   تخفیف بیمه نامه در پرونده شما در بیمه مرکزی موجود است و هنگام تمدید و یا خرید بیمه جدید از طرف بیمه بازار استعلام خواهد شد.
   فقط کافیست در هنگام خرید بیمه، تخفیف قبلی خود را انتخاب کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 37. هادی مهر

  سلام بنده یک پراید داشتم پارسال فروختمش با تخفیف الان رفتم ماشین جدیدمو بیمه کنم دیدم تخفیف بیمه رو پلاک من هستش الان من ماشین با ۷۰ درصد تخفیف بیمه کردم الان کسی که ماشین قبلی رو خریده شاکی میگه راضی نیستم

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال قبل اجرا شده و بدون انجام اقدامی از طرف شما تخفیف ها برایتان حفظ شده است.
   با توجه به اینکه خریدار از اقوام درجه یک شما نیست شما نمیتوانید تخفیف ها را به او منتقل کنید اما میتوانید به او پیشنهاد کنید تا با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کند.

 38. قاسم

  سلام آیا خودرویی را که من از پدرم خریدم تخفیفات بیمه ای آن به من منتقل میشود

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون ابلاغ شده جدید، میتوان تخفیف بیمه را به اعضای درجه یک خانواده انتقال داد و پدر و پسر نیز شامل این قانون میباشند.
   این تخفیف که در پرونده تخفیف پدر شما موجود است با درخواست ایشان و صدور الحاقیه میتواند به شما منتقل شود.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 39. علی محمدی

  سلام
  من یه ماشین۹۹/۳/۲۳خریدم و همون روز انتقال دادم
  و۹۹/۶/۲۷به نام خودم بیمه کردم وامروز رفتم بیمه کنم
  گفتند صاحب قبلی الحاقیه زده تخفیفات را برداشته آیا امکان داره

  1. بیمه بازار

   سلام
   این موضوع مربوط به قانون جدید نیست و مالکین خودرو در گذشته نیز میتوانستند با صدور الحاقیه تخفیف ها را برای خود محفوظ نگه دارند.
   مالک قبلی خودرو شما نیز از این قانون استفاده کرده و متاسفانه با اطلاع ندادن به شما باعث متضرر شدن شما شده است.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 40. سمانه

  باسلام
  بنده ماشینم رو برج ۴ فروختم و برج ۸ قراره پلاک بزنم بنام خریدار.بیمه ماشین برج ۶ تموم شده و بیمه گزار بنام خودش بیمه کرده ولی به پلاک من
  ماشین جدیدی با پلاک جدید خریدم که مهلت بیمه ان برج ۲ سال دیگرست
  چگونه میتونم تخفیفات رو انتقال بدم روی ماشین جدید
  ایا قبل تعویص پلاک قبلی مدارکی لازم است ببرم دفتر بیمه برای انتقال بیمه؟یا خودکار میتونم از تخفیفات استفاده کنم در زمان تمدید بیمه جدید ماشین جدید روی پلاک جدید…

  چون بیمه نامه رو بنام خودش گرفته ولی با پلاک من زمانیکه پلاک بنامش بخوره تخفیفات برای مالک جدید ثبت میشه؟!

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که بیمه نامه شخص ثالث خودرو با پلاک شما تمدید شود تخفیف ها برای شما اعمال میشود و در صورت تعویض پلاک تخفیف ها منتقل نمیشود و در پرونده شما باقی میماند.
   در حال حاضر 2 پلاک به نام شما وجود دارد و بر اساس قانون نمیتوان تخفیف ها را بین دو پلاک در یک زمان منتقل کرد اما پس از تعویض پلاک در زمان تمدید بیمه خودروی جدید در صورت وجود تخفیف در پرونده شما، تخفیف ها بر روی آن اعمال خواهد شد.

 41. بهنام

  خودروی من قولنامه ای بوده و ۷۰ درصد تخفیف و ۱۳ سال بیمه شخص ثالث به اسم من صادر گردیده است آیا هیچ راهی برای انتقال تخفیفات وجود ندارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در انتقال وکالتی و قولنامه ای خودرو به دلیل اینکه پلاک به نام شما منتقل نمیشود، شما برای بیمه مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   بر همین اساس زمانی که تعویض پلاک میکنید تخفیف ها بر روی پلاک مالک قبلی باقی میماند و به شما منتقل نمیشود.
   اما با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 42. بهنام

  با سلام خدمت شما و مطالب کامل و مفیدتون،این تصمیمات جدید شرکت بیمه اول به نفع خودشان بوده و گرنه میتوانستند انتقال تخفیفات را اختیاری کنند و ظلم در حق عده ای ک خودروهای قول نامه ای خرید کرده و سالهای متمادی تخفیفات بیمه دارند بهترین کار این بود ک تخفیفات به اسم فرد بیمه کننده باشد نه مالک پلاک خودرو

  1. سمانه

   سلام
   با اینکار میخان دلالی کمتر بشه

 43. عقیل یلالی

  با سلام من از سال ۸۷ تا ۹۶ پراید داشتم بعدش رفتم سال ۹۷ نیسان وانت خریدم پلاک پراید انداختم رو نیسان سال ۹۸ نیسان فروختم الان سال ۱۴۰۰پراید خریدم میشه تخفیفات بندازم رو پراید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که خریدار خودرو نیسان تا قبل از دی ماه 99 خودرو را با تخفیف های شما بیمه نکرده باشد، تخفیف ها در پرونده شما محفوظ است اما فقط میتوانید با وسیله نقلیه با کاربری یکسان انتقال دهید که در اینصورت نمیتوانید به خودرو سواری منتقل کنید.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 44. مسعود داودآبادی

  سلام
  بنده سال۹۸ ماشینمو فرختم و تا الان ماشین نداشتم. حالا که قصد خرید دارم چطور میتونم از تخفیفاتم اطلاع پیدا کنم و انتقال بدم به ماشین جدید
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه از سال 98 تا 99 امکان تمدید بیمه نامه توسط خریدار خودرو وجود داشته است، این احتمال وجود دارد که تخفیف ها به خریدار منتقل شده باشد.
   با مراجعه به سامانه سنهاب بیمه مرکزی میتوانید از تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث خود مطلع شوید.
   در ضمن در هر زمان میتوانید با تمدید و یا خرید بیمه نامه از صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار مبلغ کمتری از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 45. ابوالفضل

  من یک پیکان و الان یک خودروی ال ۹۰ خریدم میتونم بیمه پیکان که ۷۰ درصد تخفیف یعنی تمام تخفیف است روی ال ۹۰ بزارم و اینکه پیکان مال من نیست یعنی سند پیکان یا پلاک پیکان مال من نیست فقط یک قولنامه مال منه تمام وسایل مال اون فروشنده هستش و بیمه ال ۹۰ اگه از صفر شروع کنم ۳ میلیون و ۳۰۰ هستش و اگه بیمه پیکان رو بذارم روی ال نود ۹۰۰ هزار تومان هستش و اینکه خیلی اختلاف است و آیا میتونم بیمه پیکان رو ال ۹۰ بزارم خیلی بیمه ایران هستش ممنونم اگه جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه پلاک خودرو پیکان به نام شما نیست، تخفیف های بیمه نامه نیز به مالک پلاک تعلق دارد و به شما تعلق نخواهد گرفت.
   با توجه به اختلاف قیمت موجود شما میتوانید با تمدید بیمه نامه خودرو ال 90 از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 46. مهدی عبدی

  سلام وقت بخیر. من دوسال پیش ماشین خریدم با تخفیف بیمه. بعد چند روز پیش تعویض پلاک کردم. و دو مرحله بیمه ماشین به اسم خودم کردم ولی روی پلاک قبلی. حالا دوسال بیمه ای که من ریختم به مالک قبلی تعلق میگیره یا به خودم

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما زمانی مالک خودرو شناخته خواهید شد که پلاک خودرو به نام شما باشد، به همین جهت در صورتی که مالک پلاک و بیمه کننده متفاوت باشد تخفیف ها به مالک خورد یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما شما میتوانید با تمدی بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتری از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 47. مهدی

  سلام خسته نباشین من برج ۳درسال ۹۷یک خودرو پرایدمدل۷۶ ازپسرعمویم خریده ام باشرط تخفیف بیمه و۳سال است که بیمه راخودم پرداخت میکنم ایاامکان انتقال تخیف بیمه به من وجودداردیانه البته خودش هم میگویدحاظرم دردفتربیمه تخیف بیمه بهت انتقال بدم ایا امکان دارد یاخیر

  1. بیمه بازار

   سلام
   انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث طبق قانون جدید فقط بین اقوام درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان) امکان پذیر است.
   در غیر اینصورت اگر پلاک به نام شخص دیگر و بیمه کننده شخص دیگری باشد، تخفیف ها به صاحب پلاک تعلق خواهد گرفت.
   اما برای پرداخت مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه میتوانید به “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مراجعه کنید.

 48. محسن

  سلام وقت بخیر
  بنده خودرویی دارم که اعتبار برگه بیمه اش تا پایان سال جاری هست ولی تعویض پلاک انجام داده ام میخواستم بدونم این برگه بیمه اعتباری دارد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که خودرویی خرید و فروش میشود، هرچند تخفیف ها منتقل نمیشود اما اصل بیمه نامه معتبر است و خریدار تا زمان تمدید بیمه نامه نیازی به خرید بیمه نامه جدید و یا دریافت الحاقیه نخواهد داشت.

   1. توحید

    من سال گذشته یه ماشین بصورت قولنامه ای فروختم که بیمه اش برج ۸ سال ۹۹ تموم شد و صاحب ماشین با پلاک من ماشین رو بیمه کرد و برج ۱۱ هم تعویض پلاک کرد .و اون پلاک الان روی ماشین منه .با توجه به بیمه ایی که روی پلاک من انجام شده آیا الان من میتونم ماشین جدیدمو با اون تخفیف بیمه کنم؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     تا زمانی که پلاک شما روی خودرو بوده و با آن پلاک تمدید بیمه انجام شده است، تخفیف ها به شما تعلق خواهد داشت.
     در صورت تمدید بیمه خودروی جدید تخفیف ها بر روی آن بیمه نامه الحاق خواهد شد.
     با خرید و تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 49. جواد کبیری

  سلام وقت بخیر
  بنده خودروی تیبایی داشتم با تخفیف بیمه شصت درصد
  و الان پراید خریدم
  چه زمان و چگونه میتوانم تخفیف بیمه ماشین قبلی را به جدیدم منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که خودروی قبلی به نام شما بوده و پس از فروش و تعویض پلاک خودروی قبلی، اقدام به خرید خودروی جدید کرده اید تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   برای انتقال تخفیف ها فقط کافی است در زمان تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید و تمدید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” کارشناسان را از این موضوع مطلع کنید.

 50. رحیم خانپور

  اینجانب خودروی تیبای تولید سال 92 را از برادرم خریداری نمودم.با توجه به این که ایشان یک خودرو دیگر دارد می تواند تخفیف بیمه خودروی تیبا را به اینجانب منتقل کند؟
  به چه میزان این تخفیف قابل انتقال می باشد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف ها فقط بین اقوام درجه یک قابل انتقال است.
   اقوام درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان هستند و برادر و خواهر شامل این افراد نمیشوند.
   اما شما میتوانید با تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شاخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 51. صابر

  سلام.من یه ماشین سواری داشتم که تازه فروختم و ۷۰درصد تخفیف بیمه دارم.و الان درحال خرید وانت هستم که امکان انتقال تخفیف واسم وجود ندارد چون کاربری متفاوت دارند.چندتا سوال دارم.
  اول اینکه میتونم به ازای ۷۰درصد تخفیف که دارم از بیمه پول دریافت کنم و تخفیفات رو باطل کنم؟
  دوم اینکه درصورت بایگانی تخفیفات محدودیت زمانی وجود نداره تا خرید خودرو سواری بعدی؟مثلا ۲سال دیگه بخرم ماشین جدید رو؟
  ممنون میشم واضح راهنمایی کنید.سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که اشاره کردید نمیتوانید تخفیف بیمه خودرو سواری را به وانت انتقال دهید.
   اما این تخفیف بدون محدودیت در پرونده شما باقی میماند و در آینده میتوانید آن را به خودرو سواری دیگری انتقال دهید.
   اما شما میتوانید در هر زمان بیمه نامه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ حق بیمه محاسبه شده تمدید کنید.

 52. مهدی

  سلام
  یه تیبا خریداری کردم و بیمه چند روز دیگه تمومه و صاحب ماشین نمیاد خودرو را بزنه به ناممون و پلاکشم روشه و خودرو هم نو هست سال 99 بوده و حالا کاراش تو محضر کردیم که بیاد وکالت بهمون بده هر روز امروز و فردا میکنه و بیمشم تمومه میخواستم ببینم میشه بیمه خودرو بابام رامنتقل کنم رو این ماشین جدید و پدرم تخفیف بیمه داره 10سال و میشه ماشین منم بیمه کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه پدر شما میتواند به بیمه نامه خودرو شما منتقل شود اما ایشان نمیتواند همزمان دو خودرو را با تخفیف بیمه کند.
   با توجه به اینکه پلاک در حال حاضر به نام مالک قبلی است، در صورت تمدید بیمه نامه توسط شما، تخفیف سال جدید نیز به مالک قبلی تعلق خواهد گرفت، پس توصیه میکنیم تا زمان تعویض پلاک اقدام به تمدید بیمه نامه نکنید.
   در هر زمان میتوانید بیمه نامه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه نامه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید کنید.

 53. پدرام

  با سلام و ممنون از پاسخگویی،
  بنده خودروی جدیدی (صفر کیلومتر-دنا) خریداری کرده ام و الان و بعد از گذشت 9 ماه از تاریخ دریافت آن (دارای کارکرد) تصمیم به فروش خودروی قدیمی (پراید) و انتقال تخفیفات بیمه به خودروی جدید (دنا) دارم.
  سوالی که مطرحه اینه که از اونجاییکه تاریخ انقضای بیمه نامه پراید 08/15 و تاریخ سررسید بیمه نامه خودروی دنا 08/30 هست، نمیدوم باید چیکار کنم! (جهت اطلاع شرکت بیمه گر پراید بیمه ایران و شرکا بیمه گر دنا بیمه پارسیان است)
  آیا میشه خودروی پراید را فروخت و با توجه به عدم سر رسید تمدید بیمه نامه دنا، انتقال تخفیف را انجام داد یا باید فروش خودرو را تا بعد از تاریخ سررسید بیمه دنا به تعویق انداخت؟
  لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون به این مورد اشاره شده که در صورتی که همزمان 2 خودرو داشته باشید نمیتوانید تخفیف ها را بین آن ها منتقل کنید.
   در صورت فروش خودرو پراید تخفیف های آن برای شما محفوظ خواهد ماند.
   در زمان تمدید بیمه نامه خودرو دنا میتوانید در صفحه “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اعلام کنید تا در صورت امکان تخفیف ها را به بیمه نامه خودرو جدید الحاق کنند.

 54. داودعباسی

  سلام.بنده در سال ۹۹خودرو پژو خودمو فروختم و یه پراید ۹۰ خریدم با اتمام بیمه جهت تمدید که مراجعه کردم بیمه گر دانا گفت که باید بیمه صفر بذارم روش.وقتی گفتم تخفیف پژو رو میتونم منتقل کنم گفت نه شخصی که ماشین رو از شما خریده با همون تخفیف بیمه ماشینو بیمه کرده و دیگه نمیشه.و من مجبور شدم بیمه صفر کنم .من امسال هم پراید ۹۰ رو فروختم و یه پراید ۹۸ گرفتم آیا الان میتونم تخفیف بیمه پژو رو به این ماشین منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو قبلی رو خودروی جدید نصب شده باشد و همچنین زمان تمدید بیمه خودرو پژو شما پس از دی ماه 1399 بوده باشد، تخفیف بیمه برای شما محفوظ خواهد بود و به شما تعلق خواهد داشت.
   برای انتقال تخفیف های بیمه خودرو های قبلی به خودرو جدید کافی است تا در هنگام تمدید بیمه نامه موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید .

 55. هیبتی

  سلام. من ماشین قبلیم که فروختم از برگ سبز کپی نگرفتم آیا با کپی کارت ماشین قبلی امکان انتقال تخفیف بیمه به ماشین جدید وجود دارد؟ یا حتما برگ سبزلازمه؟
  واگر لازمه راهی برای کپی تهیه کردن از برگ سبز ماشین فروخته شده وجود ندارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اخیرا و بعد از دی ماه 1399 خودرو خود را فروخته باشید نیازی به ارائه کپی برگه سبز نیست.
   مدارک شما در پرونده بیمه شما موجود است و فقط کافی است در هنگام تمدید بیمه نامه اطلاعات مورد نظر را در صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار وارد کنید و موضوع را به کارشناسان بیمه بازار ارائه دهید.

 56. مجید

  سلام آیا درخواست الحاق تخفیف بیمه شخص ثالث ماشین قبلی هزینه دارد

  1. بیمه بازار

   سلام
   در هنگام انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث نیاز به پرداخت مابه‌التفاوت نیست.
   در صورتی که قصد ذخیره کردن تخفیف ها را داشته باشید نمایندگی بیمه هزینه ای را دریافت خواهد کرد.
   اما شما میتوانید برای انتقال بدون دردسر تخفیف بیمه خود در هنگام تمدید فقط موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید.

 57. علی

  سلام ،من چند ماه پیش ماشینمو عوض کردم ولی برای ماشین جدید پلاک جدید گرفتم،میتونم از تخفیف پلاک قبلی استفاده کنم؟ اگر میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور باید انجام بشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه احتمالا در مقطعی شما همزمان ۲ پلاک فعال داشته‌اید امکان انتقال تخفیف وجود نداشته.
   اما اگر پلاک قبلی در حال حاضر فک شده باشد میتوانید با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار در زمان تمدید بیمه نامه فعلی تخفیف ها را منتقل کنید.

 58. طالب

  با سلام
  سال 95 برای ماشین ام پلاک زدم و شش ماه پیش ماشین ام رو فروختم تخفیفات تمام پلاک سال 95 بر روی ماشین جدید ام که دوباره پلاک جدید زدم میاد یا نه؟ میشه راهنمایی کنید و چه مدارکی باید ببریم
  در ضمن پلاک 95 رو فک پلاک انجام دادم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تمام تخفیف های بیمه نامه خودرو فروخته شده شما در پرونده محفوظ است.
   در زمان تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بازار” موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اعلام کنید تا علاوه بر پرداخت مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده، در صورت امکان تخفیف ها نیز به بیمه نامه جدید انتقال یابند.

 59. آرش

  من دوتا پلاک دارم که هر جفتش فک پلاک شده برا تخفیف بیمه هر کدام از پلاکامو رو نصب کنم رو خودرو جدید میتونم از تخفیف بیمه استفاده کنم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف هر دو پلاک شما برایتان محفوظ خواهد بود و با نصب هر کدام از آن ها تخفیف بیمه پلاک نیز به بیمه نامه الحاق خواهد شد.
   همانطور که میدانید میتوانید برای نصب پلاک، پلاکی را انتخاب کنید که تخفیف بیمه بیشتری داشته باشد.
   در ضمن با خرید بیمه از طریق صفحه “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 60. وحید

  سلام خانمم تازه ماشین خریده وپلاک جدیدگرفته آیا بابیمه نامه پلاک قبلی فروشنده میشه ترددکرد یاالان ماشین بدون بیمه میباشد وباید تابیمه جدیدبگیره وترددکنه

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر نیازی به تهیه مجدد بیمه‌نامه نیست و بیمه قبلی تا زمان انقضای بیمه معتبر است و پس از آن باید اقدام به تمدید بیمه‌نامه به نام خود کنید.
   صرفا تخفیف های بیمه نامه به شما منتقل نمیشود اما خود بیمه نامه اعتبار خواهد داشت.

 61. حسین

  با سلام و خسته نباشید.من امروز از تخفیف بیمه پدرم برای ماشین خودم استفاده کردم ولی در برگ بیمه که به من داده شد شماره vin ماشین پدرم که از تخفیف بیمه آن استفاده کردم ثبت شده است . آیا درست می باشد یا خیر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در بیمه نامه شخص ثالث باید مشخصات خودروی شما نوشته شود.
   حتی در صورتی که تخفیف از خودروی دیگری به شما منتقل شده باشد باز هم اطلاعات شخص شما و خودروی شما باید در بیمه نامه درج شود

 62. اصغر مرادی

  باسلام و احترام .
  بنده مالک یک خودروی تیبا میباشم که دارای بیمه نامه ثالث با سقف حداکثر تخفیف یعنی ۷۰ درصد میباشد که تا پایان تیر ماه سال بعد یعنی ۱۴۰۱ نیز دارای اعتبار است و اکنون قصد فروش خودروی مذکور را دارم و به خریدار گفته ام که خودرو تا تیر سال بعد بیمه نامه ثالث دارد حال سوالاتم این است
  یک: آیا با فروش قطعی خودرو همین بیمه نامه تخفیف دار تا پایان اعتبار برای خریدار جدید معتبر است یا نه؟
  دو: اگر معتبر نیست،چون قول تامین بیمه ثالث را تا تیر سال بعد به خریدار داده ام آیا بنده باید الحاقیه بگیرم و بابت ایام باقی مانده از مدت بیمه نامه مابه التفاوت (بدون تخفیف) پرداخت کنم؟
  ممنون و سپاسگزار از پاسخ صریح و روشن شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   در زمان نقل و انتقال خودرو بیمه شخص ثالث از اعتبار ساقط نمیشود و عینا به خریدار جدید تحویل داده میشود.
   این بیمه نامه تا پایان زمان انقضای بیمه نامه معتبر است و صرفا در زمان تمدید بیمه توسط خریدار جدید امکان استفاده از تخفیف های موجود در بیمه نامه وجود ندارد.
   در زمان انتقال خودرو نیاز به دریافت هیچ گونه الحاقیه برای بیمه نامه شخص ثالث خودرو نیست.

 63. arash

  سلام بنده 7 سال تخفیف بیمه دارم و الان ماشینم رو فروختم و 2 ماه اینده خودرو جدیدم رو از ایران خودرو تحویل خواهم گرفت … چطور میتونم سوابق بیمه ام رو به خودرو جدید انتقال بدم؟ تاریخ انقضا بیمه تیر ماه 1401 خواهد بود و خودرو جدید هم احتمالا از آبان 1400 بیمه خواهد شد.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه خودرو فروخته شده برای شما محفوظ است.
   اما برای انتقال تخفیف تا پیش از زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو جدید نمیتوانید اقدامی انجام دهید.
   هر زمان که موعد تمدید بیمه نامه خودرو جدید فر برسد با اعلام داشتن تخفیف به کارشناسان بیمه بازار، تخفیف ها بر روی بیمه نامه جدید اعمال خواهد شد.

 64. مرتضی

  تخفیف بیمه با کد ملی است یا با پلاک قبلی؟
  اگر با خودرو جدید پلاک جدید به نامم ثبت شود تکلیف تخفیف پلاک قبلی چه می شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه بر روی پلاک خودرو و به کد ملی شما در پرونده ثبت است.
   در صورتی که شما خودرو خود را به فروش برسانید و تعویض پلاک کنید، در زمان خرید خودرو مجددا همان پلاک بر روی خودرو جدید نصب میشود مگر اینکه زمانی بگذرد و پلاک قیچی شود.
   در این شرایط شما میتوانید با اطلاع به کارشناسان بیمه بازار تخفیف ها را به پلاک جدید منتقل کنید.

 65. مسلمی

  سلام من یه ماشین اردی دارم با ۷۰ درصد تخفیف بعد خانمم یه ماشین ثبت نام کرده چه جوری میتونم تخفیفش انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   خودرو ثبت نام شده در ابتدا دارای بیمه نامه است.
   امکان انتقال تخفیف به همسر نیز در قانون جدید وجود دارد.
   زمانی که موعد تمدید بیمه نامه خودرو جدید رسید میتوانید با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار و ارائه مدارک شناسایی تقاضای انتقال تخفیف ها را ثبت کنید.

 66. محمد

  سلام وقت بخیر…من برج ۲ سال ۹۹ پراید خریدم ۵۰ درصد تخفیف..برج ۳ تعویض پلاک کردم…برج ۷ هم بیمه رو به نام خودم صادر کردم…بیمه به من تعلق میگیره یا به صاحب قبلیش..ممنون میشم…

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از دی ماه 99 اقدام به تعویض پلاک کرده باشید، تخفیف ها به نام شما ثبت شده و در زمان تمدید بیمه سال 1400 تخفیف ها مجددا در بیمه نامه شما لحاظ خواهد شد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 67. سعید

  سلام وقت بخیر
  من سمند برج ۴ سال ۹۹ فروختم و برج ۵ سال ۹۹ فک پلاک کردم و برج ۱۰ سال ۹۹ پلاک جدید خودرو با تخفیفات من بیمه کرده.
  اکنون در سال ۱۴۰۰ میتوانم تخفیفات ۹ سال گذشته خودم رو بردارم.باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از اجرای قانون جدید بوده باشد تخفیف ها به نام خریدار شده است اما در صورتی که پس از اجرای قانون جدید در دی ماه 99 بیمه خودرو تمدید شده باشد، تخفیف ها در پرونده شما موجود است.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 68. سهراب

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من چندماه پیش ماشینمو با ۱۰ سال تخفیف فروختم و حالا ماشین صفر گرفتم و خودش تا یکسال بیمه داره.میخواستم بدونم بعد از یکسال تخفیف من منقضی نمیشه و میتونم اعمالش کنم ؟؟؟ تا چه مدت میتونم تخفیف رو نگه دارم که تا سند در رهن برام ازاد بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف های بیمه بدون انقضا در پرونده شما باقی میماند، شما در زمان تمدید بیمه خودرو جدید میتوانید به کارشناسان بیمه بازار داشتن تخفیف را اعلام کنید و با استعلام از بیمه مرکزی، تخفیف ها را به بیمه خودرو جدید منتقل کنید.
   در ضمن سند در رهن به نام شما است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 69. سید احمد رضا موسوی

  با سلام و احترام من ماشینم رو در مرداد ماه فروختم ولی هنوز پلاک بنام خودم بود و یک ماشین دیگه خریدم با یک پلاک جدید الان رفتم ماشین فروخته شده رو بنام طرف زدم و پلاک ماشینم فک شده میخواستم بپرسم تخفیفات پلاک اولم که در تعویض پلاک بایگانی است برای این ماشین جدیم که با یک پلاک جدید است لحاظ میگردد.لطفا راهنمایی نمایید .با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   تاز زمانی که پلاک شما در بایگانی موجود باشد نمیتوانید تخفیف های ذخیره شده را به پلاک جدید انتقال دهید اما در صورت قیچی شدن پلاک میتوانید تخفیف ها را به پلاک فوق انتقال دهید.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 70. سیدباهوشی

  من ماشین۲۰۶مدل۸۸ را فروختم که بیمه شخص ثالث ان یکم ابانماه تمام میشود .ماشین V8 از کسی خریدم که این ماشین ۸ماه است بیمه ان تمام سده.(البته سوارنشدم)در حال حاضر میخواهم تعویض پلاک کنم و بیمه شخص ثالث۲۰۶ را به ماشین جدید(V8) منتقل نمایم ایا تخفیف شامل من می گردد یا نه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی نیست تا اتمام زمان بیمه خودروی قبلی صبر کنید.
   در صورتی که خودروی فروخته شده را تعویض پلاک کرده باشید، هر زمان میتوانید تخفیف آن را بر روی بیمه نامه خودروی جدید منتقل کنید.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 71. سعید حبیبی

  سلام،پنج ساله خودروی خودمو بیمه میکنم ولی امسال پلاک خودرو رو به اسم خودم زدم چه طوری تخفیف خودرو رو روی پلاکم بیاورم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که صاحب پلاک و فرد بیمه کننده متفاوت باشند، صاحب پلاک مالک خودرو شناخته می‌شود.
   در این صورت تخفیف ها به صاحب پلاک تعلق می‌گیرد.
   اما نگران نباشید شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 72. محمد زارع

  سلام من چهار تا پلاک فک شده دارم که در سالهای 94 و 97 و 98 و 98 فک پلاک شده که همه تخفیف بیمه داشته ولی از اخرین فک پلاک دو سال گذشته و خودروی جدید به نامم نبوده ایا میتونم تخفیف هیچکدوم از پلاک هام را برگردونم و برای خودرویی که جدید خریداری میکنم لحاظ کنند

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان زیادی از فک پلاک های شما گذشته است و پیش از دی ماه 99 احتمال تمدید بیمه توسط خریداران خودرو از شما وجود داشته، احتمال وجود تخفیف در پرونده شما کم است اما در صورت که شخصی از تخفیف بیمه شما استفاده نکرده باشد در پرونده شما موجود خواهد بود.
   اما شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 73. مرتضی نظری

  ایا تاکسی هم شامل قانون انتقال تخفیفات میشود؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله تاکسی ها نیز مشمول قانون انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث هستند.
   اما با توجه به اینکه تخفیف ها به خودروهای با کاربری یکسان قابل انتقال هستند، تخفیف بیمه تاکسی فقط به تاکسی قابل انتقال است.

   1. افشار

    با سلام
    بنده مهر 99 یه ماشین با تخفیف کامل خریدم و انتقال مالکیت انجام شده ولی بیمه به اسم فروشنده هستش الان که بخوام مجددا بیمه کنم آیا تخفیفات بیمه به من تعلق میگیره؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه نامه بعد از ابلاغ قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث است، تخفیف های بیمه نامه به مالک قبلی تعلق دارد و به شما منتقل نخواهد شد.
     شما میتوانید با خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار مبلغ کمتری از حق بیمه محاسبه شده پرداخت کنید.
     برای استعلام و خرید بیمه اینجا کلیک کنید.

 74. علی محمدپور

  ایا مالک خودروی قبلی که ماشین خود رو با تخفیف کامل به مالک جدید فروخته است درصورتی که اعضای درجه یک اونباشد اجباری به برداشت تخفیف نیست و مالک جدید میتواند صاحب تمام تخفیفات شود

  1. بیمه بازار

   سلام
   در حقیقت برعکس گفته شما صادق است.
   یعنی فقط در صورتی که خریدار خودرو جدید از اقوام درجه یک باشد امکان انتقال تخفیف وجود دارد، در غیر اینصورت تخفیف ها برای مالک قبلی باقی میماند و نمیتواند ادعا کند خودرو را با تخفیف بیمه فروخته است.

 75. علی

  سلام اگر من ۱ ماشین با تخفیف کامل داشته باشم و یک ماشین دیگر هم بخرم تخفیفها شامل اون یکی ماشینم میشه یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه مخصوص به یک خودرو است و در صورتی که شما همزمان ۲ خودرو دارید میتوانید تخفیف ها را بر روی یکی از آن ها اعمال کنید.
   اما شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خودروی دیگر از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 76. علی

  سلام من خودرو ۲۰۶ مدل ۹۶ خریدم آیا تخفیف بیمه نامه به من انتقال می یابد ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بعد از دی ماه 99 اقدام به خرید خودرو کرده باشید، تخفیف های بیمه متعلق به مالک قبلی خودرو خواهد بود و به شما منتقل نمیشود.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 77. مهرداد

  سلام من یه خودرو داشتم که ۹ سال تخفیف بیمه داشت و سرقت شد حالا من میخوام تخفیف بیمه این ماشین رو که پلاکش تو لیست سیاه آگاهی هست رو به پلاک جدیدم انتقال بدم
  میخواستم بدونم امکانش هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که از پلیس+10 گزارش سابقه پلاک خود را به نمایندگی بیمه یا کارشناسان بیمه بازار انتقال دهید میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 78. سجاد

  سلام خسته نباشید من یک پراید سال ۹۷خریداری کردم وبرج ده نودو هفت تعویض پلاک و انتقال سند دادم ولی بیمه داشت بیمه نامه جدید هم که دوسال پیاپی زدم متاسفانه اشتباها با شماره پلاک قبلی بیمه گذار زده با وجود ارسال تمام مدارک خواستم ببینم تخفیفات بیمه من چطور میشه ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اشتباه از جانب نمایندگی بیمه بوده باشد، میتوانید با مراجعه به بیمه مرکزی اقدام به اصلاح پلاک و بازگرداندن حق خود نسبت به تخفیف ها نمایید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 79. محسن حسینی

  سلام
  من خودرو سواری خودم رو در سال ۹۸ فروختم الان میتونم برای انتقال سابقه بیمه خودم اقدام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار مالک طی سال 99 و قبل از اجرای قانون جدید اقدام به تمدید بیمه به نام خود کرده باشد شما نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 80. مهدی

  سلام . من‌میخوام خودروام را که ۱۲ سال تخفیف بیمه داره بفروشم و یک خودرو صفر کیلومتر بخرم . آیا میتونم هنگام فروختن ماشینم که تخفیف داره تخفیف را بگیرم و نگه دارم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیاز به اقدامی از جانب شما نیست.
   بر اساس قانون جدید در هنگام فروش خودرو تخفیف ها برای مالک قبلی محفوظ خواهد ماند و میتوانید بر روی خودرو جدید اعمال کنید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 81. mostafa

  با سلام .من یک خودرو می خوام بخرم که حق بیمه آن ماه پیش توسط صاحب آن با 70 درصد تخفیف پرداخت شده . با توجه به قوانین جدید و با توجه به اینکه با تعویض پلاک ،شماره پلاک دیگه با اون شماره تو بیمه نامه یکی نخواهد بود آیا من باید همین الان به محض تعویض پلاک دوباره ماشین رو بیمه کنم ؟؟آیا سال بعد باید این کار رو بکنم ؟؟ با توجه به تعویض پلاک وقتی شماره پلاک ماشین و شماره ای که تو بیمه نامه هست یکسان نیست چه اتفاقی می افتد ؟؟ لطفا راهنمایی کنید .

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی به تمدید بیمه یا خرید بیمه جدید در زمان خرید بیمه نیست.
   متفاوت بودن پلاک خودرو در بیمه نامه برای خودروهای خرید و فروش شده امری طبیعی است و مشکلی از این بابت تا زمان تمدید مجدد بیمه نامه توسط شما وجود نخواهد داشت.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 82. محمد جواد منصوری

  سلام خسته نباشید.
  بنده 16/6/99 یک عدد پراید خریدم با تخفیفات کامل بیمه و ماشین دوماه بیمه نداشت به همین دلیل فروشنده همان روز ماشین را بیمه یکساله کرد با مشخصات خودش و 10 روز بعد من تعویض پلاک کردم الان 15/6/1400 بیمه تمام می‌شود من در سایت سنهاب مشاهده تخفیفات با پلاک خودم را زدم و دیدم تخفیفات با پلاک و کد ملی من ثبت شده الان بخام بیمه را تمدید کنم تعویض پلاک را بزنم یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد، شما مالک خودرو شناخته نمی‌شوید.
   تخفبف های مشاهده شده در سنهاب بر اساس کد ملی مربوط به تخفیف های شما در پلاک های خود و برای خودروهای قبلی است، در صورتی که تخفیف از قبل داشته باشید در هنگام تمدید بیمه نامه، تخفیف ها اعمال خواهد شد.

 83. رضا

  سلام
  من سال 87 از یکی از بستگانم خودرو خریدم ولی به دلیل یه سری مشکلات تا حالا موفق به انتقال سند و پلاک به نام خودم نشدم ولی این مدت همه بیمه ها رو به اسم خودم گرفتم الان این تخفیفات برای منه یا مالک پلاک؟ اگه نه راهی وجود داره برای انتقالش؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نخواهید شد، بر همین اساس بیمه در مواردی مانند موضوع شما صاحب پلاک را مالک خودرو میداند و در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به شما منتقل نمیشود.
   اما در هر زمان میتوانید بیمه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید و یا خریداری کنید.

 84. ابولفضل

  با سلام،ببخشید ماشین خودم رو بیمه کردم و بعد از یه مدت کوتاه فروختم،وکالت فروش به شخص خریدار دادم تا فرصت داشته باشه تو این اوضاع باز و بسته شدن تعویض پلاک ها ،پلاک رو عوض کنه،،خودم یه ماشین دیگه خریدم و موعد بیمه اش نزدیکه،حالا میخوام واسه این که لنگ اون کسی که ماشینمو روختم نباشم یه پلاک جدید واسه خودم بگیرم برای ماشین جدید،خالا سوالم اینه که ایا میتونم از تخفیف خودم استفاده کنم برای بیمه جدید یا حتما باید منتظر باشم شخص خریدار تعویض پلاک کنه و پلاک قبلیمو بردارم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اعلام بیمه مرکزی تخفیف ها بر روی همان پلاک قابل انتقال است.
   چرا که در صورت دریافت پلاک جدید شما مالک 2 پلاک خواهید بود و بر اساس قانون امکان انتقال تخفیف بین 2 پلاک نیست.
   در ضمن در هر زمان میتوانید بیمه خود را از طریق بیمه بازار با قیمتی کمتر از نرخ واقعی حق بیمه تمدید کنید.

 85. محسن

  سلام خوبین من سال ۹۵ یه پراید خریدم بصورت قولنامه ای که طرف آشنا بود و پلاک و سند ماشینم به نام اون بود و هست و تا الان من بیمه کردم پلاک اونوینی ۵ ساله من بیمه میکنم پلاک طرفو چجوری میتونم ینی قانونی هست که من بتونم وقتی تعویض پلاک کردم اون تخفیفارو بیارم رو پلاک جدید؟؟؟ آخه ۵ ساله من بیمه میکنم باید شرکت بیمه یه استثناهایی قائل بشه بنظرمن!

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه در قانون جدید برای این مورد استثنایی قائل نشده اند.
   در ضمن تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نمیشوید و بر این اساس تخفیف ها به مالک پلاک تعلق خواهد گرفت.

  2. سینا

   سلام ببخشید مادرم یک پلاک فعال رو ماشینش داره آیا میتواند تخفیف ها را به پلاک من انتقال دهد؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    با توجه به قانون جدید انتقال تخفیف بیمه، نمی‌توان تخفیف ها را منتقل کرد اما اقوام درجه یک از این استثنا شده‌اند.
    یعنی بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توان تخفیف ها را بین اقوام درجه یک منتقل کرد.

 86. مجید

  سلام بنده 2 ماه پیش خودرو خودم رو که 11 سال تخفیف بیمه داشت فروختم و امروز خودروی جدید گرفتم خریدار خودروی خودم فقط تعویض پلاک کرده و هیچ تمایلی برای بنام کردن سند به اسم خودش را ندارد حالا با این تفاصیر که فروش خودروی قبلی و خرید خودروی جدید با تعویض پلاک انجام گرفته آیا انتقال تخفیف بیمه خودروی قبل به خودرویی که جدیدا خریداری کردم هست یاخیر؟ وآیا تا منقضی شدن بیمه های هر دو خودرو باید صبر کنم؟ ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام
   انتقال سند دفترخانه بر اساس اظهار نظر راهنمایی و رانندگی اختیاری است و نیازی نیست حتما سند دفترخانه ای تنظیم شود.
   ملاک بیمه برای انتقال تخفیف ها پلاک خودرو است و در صورتی که پلاک شما بر روی خودرو نصب شده است میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   لازم است برای انتقال تخفیف ها تا زمان تمدید بیمه نامه صبر کنید.

 87. قاسم ایزانلو

  آیاتخفیف بیمه سال ۹۹ هم شامل این قانون میباشد چون من ماشین قبلیم ۷۰ درصد تخفیف بیمه داشت وبرج۹۹/۵ فروختم . پلاک قبلیم رو هم روی ماشین فعلیم نصب کردم والان بیمه این خودرو که وقتی خریدم بیمه داشت الان تموم شده میتونم از تخفیف ماشین قبلی استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تاریخ اتمام بیمه نامه بعد از اجرا شدن قانون جدید باشد، در اینصورت تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   در زمان تمدید بیمه نامه با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار میتوانید تخفیف ها را بر روی بیمه نامه خودرو جدید اعمال کنید.

 88. مهدی

  سلام خسته نباشید.بنده تقریبا ماشینم و دو سال پیش فروختم و تخفیفش کامل بودو الان پلاکش بایگانیه.الان ماشین جدید خریدم و میخوام همون پلاکمو استفاده کنم آیا اون تخفیف بیمه رو میتونم استفاده کنم .

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان اتمام بیمه بعد از اجرایی شدن قانون جدید باشد و یا خریدار از تخفیف ها استفاده نکرده باشد، تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   البته توجه داشته باشید بر اساس قانون جدید پلاک هایی که بیش از 1 سال در انبار بمانند قیچی میشوند و در زمان خرید خودرو پلاک جدیدی به شما تعلق میگیرد اما تخفیف در پرونده شما موجود است.

 89. علی

  سلام
  سند به اسم کسی دیگست پلاک به اسم منه
  تخفیفم هم نداره
  اگر الان بیمه کنم تخفیفهایی که درسالهای بعد محاسبه میشه برای من محاسبه میشه یا برای صاحب سند

  1. بیمه بازار

   سلام
   ملاک مالکیت خودرو برای بیمه، پلاک خودرو میباشد.
   در صورتی که پلاک به نام شما است میتوانید تخفیف هایی که به نام شما بوده را به بیمه نامه جدید منتقل کنید و تخفیف های بیمه این خودرو را در آینده به خودرو جدید خود انتقال دهید.

 90. مهدی.ص

  سلام من مادرم ماشین خود رو به دلیل اینکه دیگه توانایی رانندگی نداشت به نام من زد و تخفیف کامل بیمه بدنه و ثالث داره، الان که که می‌خوام بیمه رو تمدید کنم و به نام خودم میشه ،آیا همون تخفیف 70 درصدی شامل من میشه باز،ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید این موضوع کاملا روشن توضیح داده شده است.
   در قانون اجرایی از دی ماه سال 99 تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال بین اقوام درجه یک از جمله مادر و فرزند است و در زمان تمدید میتوانید این موضوع را به کارشناسان بیمه بازار توضیح داده و تخفیف ها را منتقل کنید.

 91. زهرا

  سلام وقتتون بخیر
  من بهمن ماه ۱۳۹۹ پراید خریدم و ماشین تا مرداد ۱۴۰۰ بیمه داره ولی بیمه شخص ثالث بنام صاحب قبلی ماشین هست . لازمه که قبل از تموم شدن تاریخ انقضای بیمه ، بیمه شخص ثالث رو به نام خودم بزنم ؟ یا صبر کنم تا تاریخ بیمه تموم بشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید فقط تخفیف های بیمه به شما منتقل نخواهد شد اما پوشش بیمه بر روی خودرو باقی است.
   برای استفاده از بیمه شخص ثالث تا زمان تمدید بیمه نامه نیازی به تغییر مالک بیمه نامه نیست و بیمه نامه شخص ثالث معتبر خواهد بود.

 92. امین

  جایگزینی پلاک به نام خودم که بایگانی هست با پلاک فعلی خودم برای استفاده از تخفیف بیمه پلاک قبلی چگونه هست؟ پلاک فعلی هم بنام خودما است

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید به این موضوع نیز توجه شده است. متاسفانه نمیتوانید با تعویض پلاک خود بر روی خودروی خودتان از تخفیف های پلاک قبلی استفاده کنید.
   از طرفی این موضوع هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت.
   با این حال میتوانید حق بیمه خود را با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده از طریق “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” پرداخت کنید.

 93. مجید

  سلام م ممنون از مشاوره شما. من نیمه دوم سال 98 پرایدم را فروختم با بیمه تخفیف کامل. چون خریدار فک پلاک رو 2 ماه بعد انجام داد من برای ماشین جدیدم پلاک دیگه زدم . و حدود یک سال و نیم از فک پلاک اون ماشین میگذره . چند روز پیش برای تمدید بیمه ماشین جدیدم رفتم گفتن میتونی از بیمه اون پلاک پراید که یک و نیم سال پیش فروختی استفاده کنی . همین کار رو کردم و 55 درصد تخفیف از اون پلاکم به پلاک جدیدم منتقل شد.الان از دیروز تا حالا عذاب وجدان گرفتم چون خریدار پراید یک سال و نیم پیش ماشین رو با تخفیف کامل بیمه خرید و بعد از اون هم دو سال از تخفیفات استفاده کرده و چند ماه دیگه که برای تمدید بره بهش میگن تخفیفات بیمه منتقل شده و ناراحت میشه . دو تا سوال دارم از محضرتون :
  1- آیا میشه تخفیفات رو به همون پلاک قبلیم برگردونم تا اون خریدار برای سالهای بعد هم بتونه استفاده کنه؟
  2- اگه من ابن تخفیفات را منتقل نمی کردم تا کی اون خریدار میتونست از بیمه من استفاده کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه تخفیف ها را استفاده کرده اید دیگر قابل انتقال به فردی غیر از اقوام درجه یک نیست.
   از طرفی اگر شما از تخفیف ها استفاده نمیکردید خریدار خودرو تخفیف ها را استفاده میکرد و پس از گذشت 3 سال شما دیگر نمیتوانستید ادعایی بر تخفیف ها داشته باشید.

 94. سید جعفر نورایی

  سلام
  در صورت فروختن ماشین و تنظیم سند و وکالت نامه تعویض پلاک خللی در نگهداری تخفیف بیمه ایجاد نمی شود؟
  سوال من اینه گکهآیا تا وقتی خوردو، تعویض پلاک نشده شخصی که خودروی ای که تخفیف بیمه نامه به اون تعلق داره رو می خره اگر حادثه ای براش پیش بیاد می تونه از بیمه نامه استفاده کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که تعویض پلاک صورت نگیرد، تخفیف ها به پلاکی تعلق دارد که در پرونده بیمه نامه ثبت شده است.
   توجه داشته باشید در صورت تعویض پلاک فقط تخفیف ها منتقل نمیشود ولی بیمه نامه دارای اعتبار است و پوشش های آن با خودرو منتقل میشود.

   1. سینا

    سلام من اولین باره که ماشین خریدم و هیچ پلاکی تاحالا نداشتم، ماشینی که خریدم ۳سال تخفیف داره و ده روز دیگه موعد پرداختش هست، اگر من قبل از تعویض پلاک بیمه رو تمدید کنم میتونم از تخفیف استفاده کنم و تا سال بعد از خدمات بیمه استفاده کنم؟ و سوال دیگه اینکه سال بعد بیمه چطور با من حساب میکنه؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     تا زمانی که این پلاک بر روی خودرو باشد و با آن بیمه را تمدید کنید میتوانید از تخفیف های آن استفاده کنید.
     اما به محض تعویض پلاک تخفیف ها حذف خواهد شد.
     پیشنهاد میکنیم بیمه نامه را بعد از تعویض پلاک به نام خود بیمه کنید تا از همین امسال تخفیف های خود را داشته باشید.
     در ضمن با تمدید بیمه نامه از بیمه بازار، بیمه نامه خود را با مبلغی کمتر از حق بیمه محاسبه شده تمدید کنید.

 95. احمدی

  سلام و سپاس از توضیحات شما

  بنده برج ۲ سال ۹۹ یه پراید خریدم در تاریخ اول ۵ همان سال بیمه اش رو تمدید کردم بنام خودم منتها در برج ۶ همان سال تعویض پلاک انجام دادم.

  الان که باید بازم بیمه رو تمدید کنم تخفیفات به من تعلق میگیره یا خیر؟

  یعنی قبل از اجرای شدن قانون جدید بیمه رو بنام خودم تمدید کرده ام و تعویض پلاک نیز انجام داده ام ولی در بیمه نامه پلاک قبلی ثبت است.

  ممنون میشم اگه عاجل راهنماییم فرمایید!

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به توضیحات شما، بیمه نامه به نام شما شده اما پلاک پس از آن به نام شما انتقال یافته است.
   در صورتی که برای تعویض پلاک الحاقیه داشته باشید میتوانید از تخفیف ها استفاده کنید اما اگر پلاک بیمه نامه به نام مالک قبلی باشد، تخفیف ها به شما منتقل نمیشود.
   برای راهنمایی بیشتر میتوانید با شماره تلفن 02191311100 با کارشناسان بیمه بازار تماس بگیرید.

 96. حمید

  باسلام.من خودرویی رو فروختم که خریدار قبل تعویض پلاک خودرو رو با نام خودش و پلاک بنده یکسال بیمه نموده آیا سوابق تخفیفات بیمه من باطل و به نام خریدار شده؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک به نام شما بوده و بیمه نامه به نام فرد دیگری تمدید شده باشد، در اینصورت باز هم تخفیف ها برای شما خواهد بود و میتوانیدس از تعویض پلاک به خودتان منتقل کنید، چرا که تا زمانی که پلاک به نام شما است، شخص شما مالک خودرو شناخته میشوید.

 97. کرمی

  سلام پدر بنده اردیبهشت امسال (1400) فوت کردند و یه پیکان به نام‌شون بود و بیمه نامه هم با تخفیف کامل که اردیبهشت تمدید کردیم به نام پدرم هست.
  الان بعد از انحصار وراثت و انتقال پلاک و سند به نام خودم
  سال آینده هنگام تمدید بیمه، تخفیف بیمه هم به نامم منتقل میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که میدانید در قانون جدید امکان انتقال تخفیف ها از پدر به فرزند وجود دارد.
   اما در مورد خاص شمل، با توجه به اینکه پس از انحصار وراثت پلاک و سند به نام شما شده است در زمان تمدید بیمه نامه با اعلام موضوع و ارائه برگه انحصار وراثت میتوانید تخفیف ها را نیز به خودتان منتقل کنید.

 98. محسن

  سلام وقت بخیر من ماشینمو وکالتی فروختم به وکالت فروش ۴ ماهه، ۳ ماه دیگه بیمه ام تمام میشه آیا بعد تمام شدن بیمه اگر من نتوانم ماشین بخرم تخفیف بیمه واسه من محفوظ میشه یا نه؟ و یا آیا با وکالتی که من دادم خریدار میتونه از تخفیف بیمه من بدون اطلاع من استفاده کنه.
  ممنون میشم راهنمایی کنین سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   در فروش وکالتی خودرو چون تعویض پلاک صورت نمیگیرد، شما همچنان برای بیمه مالک خودرو شناخته میشوید.
   با توجه به قتنون جدید خریدار خودرو نمیتواند از تخفیف ها استفاده کند. تخفیف بیمه برای شما محفوظ خواهد ماند و زمانی که شما همان پلاک را بر روی خودرو جدید نصب کنید میتوانید مجددا از تخفیف ها استفاده کنید.

 99. بهروز حسینی

  سلام
  من سال ۹۹ ماشینمو فروختم با ۱۰ سال تخفیف بیمه
  ۱. سال ۹۷ ماشینو خریدم و تا سال ۹۹، ۲ دفعه تمدید کردم مالک قبل ۸ سال تخفیف داشته الان ۱۰ سال تخفیف مال منه یا ۲ سال تخفیف
  ۲. در ضمن کسی که ماشینو خرید بهش تخفیف ۱ سالو دادن و نتوانسته از تخفیفات استقاده کنه
  ۳ لطفا راهنمایی کنید چون هیچ یک از نمایندگیها نمیدنن چکار باید کرد
  ۴ .مراجعه کردم به نمایندگی میگه یاید تا انقضای بیمه صبر کنم با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در مورد سوال اول باید گفت سابقه 10 سال تخفیف برای شما خواهد بود.
   در ادامه باید گفت خریدار خودرو نمیتواند از تخفیف های شما استفاده کند، در زمانی که پلاک خودرو قبلی شما بر روی پلاک جدید نصب شود میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع داده و تخفیف ها را به خودرو جدید منتقل کنید.

 100. اکبر محمدزاده

  با عرض سلام بنده خودرو پراید خودم را در مورخ ۹۹/۲/۱۸ فروخته ام که تا مورخ ۹۹/۱۰/۲ بیمه نامه از شرکت بیمه آسیا دارای اعتبار بوده و بعد از آن مالک جدید با پلاک جدید اقدام به تمدید بیمه از بیمه سامان به نام خود کرده است. من حالا خودرو جدید خریده ام و در مورخ 1400/4/14 پلاکهای خودرو قبلی را نصب نموده ام و می خواهم تخفیفات خودرو قبلی را بگیرم راهکار چیست؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید تخفیف ها در پرونده شما موجود است و اگر شما از سال 97 مالک خودرو قبلی بوده باشید، میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید با اعلام موضوع تخفیف ها را به این بیمه نامه منتقل کنید و از آن استفاده کنید.

 101. رضا

  سلام
  من خودرو پراید داشتم سال ۹۸ فروختم، دو هفته پیش پراید خریدم با این قانون من دو سر ضرر میکنم چه کار باید بکنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که از سال 97 مالک خودروی قبلی بوده اید امکان استفاده از تخفیف ها برای شما وجود دارد.
   اما تخفیف های بیمه خودرو جدید به شما منتقل نمیشود.
   بعلاوه اینکه شما میتوانید با تمدید بیمه نامه از طریق بیمه بازار اضافه بر تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید!

 102. بهروز

  سلام
  من یه خودروخریدم که چند سال به نام خودم صادر کردم اما سندشا تازه دوماه انتقال دادم
  با توجه به اینکه پلاک به نام شخص دیگه بوده اما بیمه به نام خودم و اکنون نیز پلاک به نام خودم شده تخفیفات متعلق به من است
  داخل بیمه چند سال پلاک قبلی ذکر شده

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که میدانید بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد، شما مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   بر همین اساس در قانون بیمه نیز برای خودروهایی که مالک و بیمه کننده متفاوت باشند تخفیف ها برای مالک خواهد بود.
   شما میتوانید در ادامه با تمدید بیمه نامه از طریق بیمه بازار، بیمه نامه خود را با مبلغی کمتر از حق بیمه تمدید کنید.

 103. خانم آقاسی

  باسلام ما مهرماه سال گذشته یک ماشین خریدیم که دارای تخفیفات کامل بیمه شخص ثالث بود. الان موعد بیمه رسیده ولی وقتی به یکی از شعب بیمه مراجعه کردیم گفتند از بهمن ماه قانون آمده که دیگه تخفیفات قابل انتقال نیست. حتی از ماشین قبلی مون هم گفتند نمیشه انتقال داد و تخفیفات بیمه ما از صفر شروع میشه. ما الان چکار کنیم؟ خیلی مبلغ بیمه بالا میشه که😔

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه این قانون بدون اطلاع رسانی کافی اجرا شده و بسیاری از افراد به همین دلیل در معامله خودروهای خود متضرر شده اند.
   اما با خرید بیمه شخص ثالث از طریق بیمه بازار میتوانید حق بیمه خود را با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.
   برای استعلام قیمت و خرید میتوانید وارد “صفحه فروش بیمه شخص ثالث” شوید.

 104. حسین پاک نژاد

  سلام
  من یک خودرو پیکان با ۷۵درصد تخفیف داشتم آبان۹۹ فروختم وکالتی بوده، منتها از سال ۹۳ پلاک به نام من بوده تا آخر اسفند ۹۹ بیمه داشت. یه پراید از سال ۹۸ دارم الان بیمه پراید ۲۴تیر بود تمدید کردم با دوسال تخفیف
  الان من می توانم تخفیف بیمه پیکان را روی پراید بگیرم. خواهشا راهنمایی کنید
  ممنون از لطف شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه خودرو قبلی خود را به صورت وکالتی فروخته اید یعنی در حال حاضر دو خودرو به نام شما میباشد.
   در اینصورت امکان انتقال تخفیف بیمه وجود ندارد. در صورتی میتوانید تخفیف خودرو قبلی را استفاده کنید که پلاک آن خودرو را بر روی خودروی جدید نصب کنید.
   با این حال میتوانید حق بیمه خود را با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده از طریق “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” پرداخت کنید.

 105. شکاری

  سلام من ده سال پیش خودرو از خواهرم خریدم که تعویض پلاک نکردیم و سند نزدیم حالا میتونم سند بزنم و از تخفیفاتش استفاده کنم ؟
  بینه بدنه بنام خودم هست وبیمه ثالث بنام خواهرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه پلاک به نام شما نیست، خواهر شما مالک خودرو شناخته میشود و نمیتوانید در حال حاضر تخفیف ها را منتقل کنید.
   در قانون جدید فقط میتوان تخفیف را به بستگان درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان منتقل کرد.
   با این حال میتوانید حق بیمه خود را با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده از طریق “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” پرداخت کنید.

 106. محمد

  سلام برج 8 سال 98 تعویض پلاک کردم و برج 8 سال 99 به نام خودم بیمه کردم ماشین رو، ماشین هم تخفیفش کامل بوده، الان میخام تمام تخفیفش رو روی پلاک جدیدم ک یک ماه پیش گرفتم منتقل کنم آیا امکان داره؟؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید شخصی که همزمان 2 خودرو دارد، نمیتواند تخفیف ها را بین خودروهای خود منتقل کند.
   تخفیف برای شما محفوظ است و در صورتی که خودرو را بفروشید و پلاک آن را بر روی خودرو جدیدی نصب کنید میتوانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید تخفیف ها را به آن منتقل کنید.

 107. رضا نظام. D

  سلام وعرض ادب وخسته نباشید من تقریبا 11ماه پیش خودروی خود را با پلاک بنام خود فروخته ام وهمان موقع هم بیمه کرده ام وتقریبا تا یک ماه دیگه اعتبار داره. وتا حالا هم خودرو خرید نکرده ام. الان هم قصد خرید خودرو دارم. آیا از تخفیف بیمه قبلیم میتونم استفاده کنم؟ البته کپی بیمه نامه قبلی و حتی کپی برگ سبز ویا کارت ماشین رو هم در اختیار ندارم تقریبا به خریدار دسترسی ندارم. ممنونم از راهنمای هاتون.

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که خودرو را تعویض پلاک نکرده اید و خودرو جدیدی بخرید مصداق این موضوع است که همزمان 2 خودرو دارید چرا که شما هنوز هم مالک خودرو قبلی شناخته میشوید.
   تخفیف های خودرو قبلی برای شما مجفوظ است و هر زمان پلاک فک شده آن را بر روی خودرو جدیدی نصب کنید میتوانید تخفیف ها را به آن منتقل کنید.
   اما هر زمان که بخواهید میتوانید بیمه نامه خود را با مبلغی کمتر از نرخ حق بیمه محاسبه شده از اینجا تمدید کنید.

 108. مهدی

  سلام یدونه پژو سال ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ انتقال پلاک کردیم بنام خودم وقتی خریدیم بیمه داشت برا یک سال .یک بار پدرم به نام خودش بیمه کرد.
  سال ۹۹/۰۵/۰۴ ماشین و فروختیم طرف رفت پلاک زد به نام خودش.بیمه هم برج۹ تموم شد و طرف رفت بیمه بنام خودش کرده.
  بعد من خودم ماشین خریدم قبل دی ماه ۹۹ اما پلاک بعد دی ماه بنام خودم زدم. الان هم بیمه ماشین داره تموم میشه منم موندم هوا …؟ انصاف نیس

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه اطلاع رسانی کاملی درباره قانون جدید انجام شده و این موضوع باعث متضرر شدن بسیاری از خریداران و فروشندگان خودرو شده است از جمله در مورد بیمه نامه شما.
   اما شما در هر زمان میتوانید بیمه نامه شخص ثالث خود را از طریق صفحه “خرید و تمدید بیمه نامه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید کنید.

 109. امیرحسین

  سلام من مهر پارسال خودرویی را فروختم که 50 درصد تخفیف بیمه داشت و بیمه ی آن تا شهریور 400 اعتبار دارد، و یک خودروی پراید را امسال خریدم که به نام فرزند سه ساله ام پلاک کردم، اکنون جهت تمدید بیمه ماشین جدید میتوانم از تخفیفات خودم استفاده کنم؟؟؟ و اینکه آیا این اجباری هست که حتما بیمه ی ماشین جدیدم به نام پسرم که پلاک به اسمش هست باشه یا میتونم به نام خودم بیمه کنم و از تخفیف قبلی استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث شما میتوانید تخفیف بیمه خودرویی که به نام خودتان بوده را به فرزندتان منتقل کنید.
   توجه داشته باشید در صورتی که در بیمه نامه پلاک و بیمه کننده 2 شخص متفاوت باشند، تخفیف های بیمه متعلق به فردی خواهد بود که پلاک به نام اوست.

 110. مصطفی ملکی

  من یه خودرو خریدم 2 سال دستمه اما چون از اشنا خریدم فقط قولنامه نوشتم و سند نزدم 2 بار هم بیمه کردم به نام خودم الان تخفیف بیمش انتقال پیدا نمیکنه واسم هیچ جوره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه چون خودرو به صورت قولنامه ای منتقل شده، پلاک به نام شما نشده و نزد مراجع قانونی شما به عنوان مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   در صورتی که بیمه نامه به نام شما باشد ولی پلاک به نام شما نباشد، تخفیف ها متعلق به نام مالک پلاک خواهد بود.
   در صورت تمایل میتوانید بیمه نامه خود را از طریق بیمه بازار با مبلغی کمتر از نرخ حق بیمه تمدید کنید.

 111. عرفان

  سلام من ماشینم نیسان پاترول دو در (سواری کار) بیمه ی تکمیل هم دارد، آیا تخفیفات بیمه ای این خودرو به خودروی پیکان سواری قابل انتقال است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث، تخفیف ها فقط بین وسائط نقلیه با کاربری یکسان قابل انتقال است.
   در صورتی که خودرو پاترول در کارت مالکیت خودرو با کاربرد سواری باشد، انتقال تخفیف ها مانعی ندارد.

 112. رباط جزی

  سلام
  من سال 98 یه پراید خریدم و تیر 99 هم اون رو به اسم خودم بیمه کردم،سند و همه چیز هم به اسم خودمه
  الان که تیر 1400 شده با بیمه تماس گرفتم بهم گفتن که مالک قبلی ،14 فروردین 1400،سوابق تخفیف بیمه رو به خودش انتقال داده
  مگه این قانون از دی 1399 اجرایی نشده پس چطور ایشون همچین کاری رو کرده؟ممکنه بیمه گذار اشتباه کرده باشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی ضعیف بیمه مرکزی از اجرا و شرایط اجرایی این قانون بسیاری مانند شما دچار ضرر جبران ناپذیری شده اند.
   بر اساس قانون اگر فردی از سال 97 مالک خودرو بوده باشد میتواند بدون اطلاع خریدار تخفیف ها را به نام خود منتقل کند.
   البته شما میتوانید در هر لحظه از طریق صفحه “خرید و تمدید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” بیمه نامه خود را با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید کنید.

 113. vahid

  سلام من یه پراید دارم میخوام پلاک و تخفیفات رو به خانومم انتقال بدم چه مراحلی باید طی کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   این مورد بر اساس قانون جدید قابل انجام است اما شما در ابتدا باید پلاک خودرو را به نام همسر خود منتقل کنید.
   در ادامه و در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو با ارائه مدارک شناسایی و اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار، تخفیف های بیمه را به نام همسر خود منتقل کنید.

 114. یوسف شیر

  سلام ماشینمو 10 روز پیش فروختم که تخفیف داشت و ماشین جدید خریدم با پلاک جدید و ماشین قبلی رو تازه پلاک عوض کردن تخفیف اونو میتونم رو پلاک جدید خودم بزنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   به دلیل اینکه در مقطعی هر دو پلاک به نام شما بوده است نمیتوانید تخفیف های بیمه نامه را به خودرو جدید منتقل کنید.
   اما تخفیف بیمه نامه قبلی برای شما محفوظ است و هر زمان پلاک قبلی را بر روی خودرو جدیدی نصب کنید میتوانید تخفیف های آن را برای بیمه شخص ثالث استفاده کنید.

 115. اسماعيل

  با سلام و خسته نباشید
  چند سال پیش یه خودرویی داشتیم به مدت 4 سال, فروختیمش و یه خودرو دیگه خریدیم با همون پلاک خودرو قبلی و 7 ساله داریمش, سوالم اینه تخفیف اون 4 سال هم به این 7 سال اضافه میشه یا نه؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه خودرو قبلی با 4 سال تخفیف بیمه سال های گذشته فروخته شده و احتمالا چندین بار توسط خریدار آن تمدید شده احتمالا تخفیف های آن منتقل شده است.
   اما این 7 سال برای شما باقی است و در ادامه با فروش خودرو محفوظ مانده و میتوانید بر روی خودرو جدید از آن استفاده کنید.

 116. میلاد

  سلام
  من یک ماشین پارسال داشتم که فروختم و تعویض پلاک هم کردیم و این ماشین ۵۰ درصد تخفیف داشت
  پلاک اون را روی یک ماشین صفر که خریدم گذاشتم
  الان تخفیف ماشین قبلی که روی پلاک من بوده را میتونم زمان تمدید بیمه این ماشین صفر انتقال بدم یا پریده؟ باید الحاقیه میگرفتم؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی به الحاقیه نیست.
   در صورتی که زمان تمدید بیمه نامه خودرو قبلی بعد از اجرایی شدن قانون جدید انتقال تخفیف ها باشد، تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و فقط کافی است در زمان تمدید بیمه نامه موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید و تخفیف ها را به بیمه نامه خودرو جدید منتقل کنید.

 117. محمد سعیدی

  باسلام پدر سال ۸۴ یک پراید داشت که فروخت و سال ۹۵ تعویض پلاک انجام دادن الان میشه تخفیفات خودرو قبلی که فروخته شده رو به ماشین جدید انتقال داد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به گذشت چند سال از تعویض پلاک، در صورتی که زمان نقل و انتقال برای نگه داشتن تخفیف‌ها اقدامی نکرده‌اید احتمالا چندیدن دوره بیمه‌نامه به نام خریدار تمدید شده و تخفیف ها به او منتقل شده است.

 118. reza

  با سلام و احترام
  ضمن عرض خسته نباشید ، الحاقیه حذف تخفیفات لزوما باید قبل از تعویض پلاک صادر گردد ؟ از یکی از شرکت های بیمه سوال کردم میگن الزامی وجود نداره و تا پایان بیمه نامه می توان این الحاقیه را صادر کرد.
  سوال بعدی این که هر گاه الحاقیه حذف تخفیفات صادر و تعویض پلاک انجام شد ، مالک جدید باید خودرو را مجدد بیمه کند؟ یا این که بیمه نامه خودرو تا پایان بیمه نامه قبلی دارای اعتبار است و صرفا تخفیفات حذف شده است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قوانین جدید دیگر نیازی به الحاقیه نیست.
   شما در صورتی که خودرو خود را به شخص دیگری منتقل کنید، دیگر مانند گذشته تخفیف های آن برای خریدار قابل استفاده نیست و برای شما محفوظ خواهد بود.
   زمانی که خودرو را منتقل میکنید هرچند تخفیف ها منتقل نمیشود اما خود بیمه نامه معتبر بوده و نیازی به صدور مجدد بیمه نامه برای خودرو نیست.

 119. محمد

  اگر جفت پلاک ماشین رو دزد ببره و پلاک جدید گرفته شود تخفیف ماشین صفر میشه ،اگر صفر میشه که یک قانون ناقصیه ، باید یک تبصره برای این چنین موارد بزارن .

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید انتقال تخفیف ها به این موضوع نیز توجه شده است.
   با توجه به اینکه سابقه پلاک شما در پرونده راهنمایی و رانندگی موجود است، زمانی که پلاک خودرو به سرقت میرود میتوانید با ارائه گواهی از پلیس و سابقه پلاک راهنمایی و رانندگی در زمان تمدید بیمه نامه، تخفیف ها را به پلاک جدید منتقل کنید.

 120. امین مکاری

  سلام من سال 96 یه سمند خریدم با 55 درصد تخفیف الان هم سه بار خودم بیمه کردم شده تمام تخفیف همون سال 96 هم پلاک و سند رو هم به اسم خودم تعویض کردم حالا اون 55 درصد که مالکای قبلی آخه ماشین سه دست چرخیده بود زده بودند برای من محفوظ میشه یا برای مالکای قبلی اینم بگم دوباره که من همون سال 96 که ماشین رو خریدم هم تعویض پلاک به اسم خودم انجام دادم هم سند قطعی زدم و هم سه بارهم تا حالا بیمه نامه به اسم خودم زدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه شما در زمان خرید، پلاک را به نام خود تعویض کرده اید و سه بار بیمه نامه به نام شما تمدید شده است نگرانی از بابت از دست رفتن تخفیف ها نداشته باشید.
   در ادامه نیز بدون انجام اقدام اضافی بیمه نامه شما همراه با تخفیف تمدید خواهد شد.

 121. کمی

  سلام
  ماشینی که من چند روز پیش خریدم، سررسید بیمه ش دو هفته دیگه س، اگه از الان میتونم بیمه ش رو تمدید کنم و فردا به تعویض پلاک برم و تعویض پلاک کنم، مشکلی برام پیش نمیاد؟
  برای تخفیف بیمه ترجیحم اینه که رو همین پلاکی که در حال حاضر داره، بیمه رو تمدید کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بیمه نامه را با پلاک قبلی تمدید کنید میتوانید از تخفیف های قبلی آن استفاده کنید اما در صورتی که بعدا پلاک را به نام خودتان منتقل کنید دیگر نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید و در هر صورت تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد.

 122. امیر دانشور

  سلام من سال99ماشینو خریدم اگه فروشنده قید حیات نباشه بیمه رو به نام خودش نکرده باشه من میتونم از تخفیفش ایا استفادع کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه‌نامه شما بعد از اجرایی شدن قانون جدید باشد، تخفیف بیمه به شما تعلق نخواهد گرفت.
   در صورت فوت مالک قبلی، تخفیف بیمه‌نامه به وراث قانونی وی پس از انحصار وراثت منتقل می‌شود.

 123. سعیدکیا

  سلام. آبان 98 همسرم خودرویی را فروخته. دی 98 خودروی دیگری را با شماره پلاک جدید به نام من خریداری کرده ایم. آیا می توان تخفیفات خودروی قبل را به خودروی جدید انتقال دهیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تخفیف بیمه خودروی قبلی را با دریافت الحاقیه برای خود نگه داشته‌اید می‌توانید منتقل کنید.
   اما در صورتی که اقدامی نکرده باشید، تخفیف ها در زمان تمدید به خریدار خودرو قبلی منتقل شده و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

 124. الف

  سلام؛ با توجه به انتقال تخفیف بیمه ثالث به بستگان درجه یک، آیا همسر مطلقه هم شامل آنها میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید تخفیف بیمه به شرط نقل و انتقال خودرو، فقط به بستگان درجه یک یعنی پدر، مادر، همسر و فرزندان قابل انتقال است.
   همسر مطلقه جزو بستگان فرد محسوب نمی‌شود.

   1. احمد

    سلام پدرم پراید مدل ۸۵ باسابقه و تخفیف کامل بیمه داره که من سال ۹۴ ازش خریدم ولی تا تاریخ دی ۹۹ تمام مدارک و پلاکش بنام پدرم بود و هر سال از طریق بیمه گذار محل کارم با ارائه مدارک پدرم بطور اقساطی بیمش میکردم، تا اینکه بعد انتقال سند و تعویض پلاک بنام خودم دی ۹۹، تاریخ بیمش دیروز ۲ تیر ۴۰۰آخرین روزش بود رفتم بیمه گذار مدارک بنام خودمو دادم میگن چون تعویض پلاک کردی تخفیف ماشین برداشته میشه نزدیک ۳ میلیون تومن باید بدم. چکار کنم تا تخفیف بیمه ماشین به نام من انتقال شود؟؟؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     با توجه به قانون جدید، امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک امکان پذیر است.
     با توجه به این موضوع شما میتوانید تخفیف هایی که به نام پدرتان بوده را به خودتان منتقل کنید.
     فقط کافی است در زمان تمدید بیمه نامه موضوع را به کارشناسان بیمه بازار منتقل کنید.

 125. رعنا

  سلام. من سال ۹۴ یک پرايد خریدم که فروشنده تعهد داده بود تخلفات خودش رو تا اون تاریخ پرداخت خواهد کرد اما متاسفانه پرداخت نکرد تا اینکه اسفند ماه ۹۹ خودم پرداخت کردم و سند و پلاک رو به نام خودم زدم ولی از سال ۹۵ بیمه به نام خودم بوده. آذر ماه بیمه ماشینم تموم میشه آیا باز هم تخفیف برای فروشنده خواهد بود یا اینکه با توجه به اینکه تعهد خودش رو فروشنده انجام نداده بود میتونم اقدامی انجام بدم که برای خودم بمونه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه پلاک به نام فرد دیگری بوده و او مالک خودرو شناخته میشده تخفیف ها براساس قانون به شما منتقل نمی‌شود اما برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره تلفن 02191311100 تماس حاصل کنید.

 126. سعید سلیمی

  سلام من ۹ماه پیش خودروی خود را فروختم الان یک خودرو جدید خریدم چه جوری تخفیف بیمه را انتقال دهم

  1. بیمه بازار

   سلام
   این موضوع بستگی به این دارد که زمان تمدید بیمه خودرو قبلی چه زمانی بوده است.
   در صورتی که بیمه خودرو قبلی پیش از دی ماه ۱۳۹۹ تمدید شده باشد، تخفیف ها به خریدار آن خودرو منتقل شده.
   اما اگر زمان تمدید پس از این تاریخ بوده، تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   برای انتقال تخفیف می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره تلفن 02191311100 تماس بگیرید.

 127. سینا

  سلام من قبل این قانون جدید ماشینی خریدم وبیمه کردم ولی برای مشکل سندش نشد تعویض پلاک کنم تا الان راهی نداره ک بیمه ک من کردم ولی نشده تعویض پلاک کنم ب نام خودم بشه؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   توجه داشته باشید تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نیست مالکیت خودرو به نام شما شناخته نمی‌شود.
   در قانون جدید نیز ذکر شده در صورتی که نام بیمه کننده و صاحب پلاک متفاوت باشد، تخفیف بیمه به صاحب پلاک تعلق خواهد گرفت.
   با این حال شما در هر زمان می‌توانید بیمه خود را با مبلغی کمتر از نرخ حق بیمه از بیمه بازار خریداری کنید.

 128. رضا دلایی میلان

  سلام خسته نباشید من سال 99 یه خودرو پراید 88 داشتم که فروختم بیمه‌ش رو هم خودم به نام خودم برای این ماشین گرفتم فقط هم یک سال من ماشین رو بیمه کردم و ماشین دستم بوده الان این ماشین رو فروختم و یه پراید دیگه خریدم بیمه ماشین قبلیم پاسارگاد بود الان که میخوام برم از تخفیف های قبلیم استفاده کنم میگن بخشنامه جدید او مده که کسی که قبل از سال 97 مالک ماشین بوده میتونه از تخفیف ها استفاده کنه و یا باید حداقل سه سال برای ماشین بیمه گرفته باشی خواهش میکنم جواب بدین که این بخشنامه و این چیزی که اینها به من میگن درست هست یا دارن منو میپیچونن

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید ذکر نشده که حتما باید ۳ سال مالک خودرو باشید، در صورتی که بیمه به نام شما و پلاک نیز به نام شما بوده تخفیف ها به شما تعلق دارد.
   در صورتی که پلاک خودرو قبلی روی پلاک خودروی جدید نصب شده برای انتقال مشکلی وجود ندارد.
   برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره تلفن 02191311100 تماس بگیرید.

 129. حسین

  سلام خسته نباشید من ماشین ۳ سال پیش با ۱۲ سال تخفیف فروختم الان میخوام ماشین بخرم تخفیف این پلاک برام منظور میشه یا نه ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون جدید انتقال تخفیف ها از دی ماه 99 اجرایی شده و اگر شما خودروی خود را فروخته باشید و تا پیش از این تاریخ بیمه شما توسط خریدار خودرو تمدید شده باشد، تخفیف ها به او منتقل شده و دیگر نمیتوانید از آن تخفیف استفاده کنید.
   البته فراموش نکنید در هر زمان میتوانید بیمه نامه خود را از طریق بیمه بازار با کمترین حق بیمه تمدید کنید.

 130. صابر صادقی

  سلام. من ماشینمو برج 99/2خریدم با 70%تخفیف. بیمه ماشین برج 3یعنی یک ماه بعد تمام شد و من رو پلاک قبلیم بیمه کردم چون بخاطر کرونا چند وقتی تعویض پلاک بسته بود و… الان رفتم بیمه کنم ماشین میگه کل 70%تخفیفت رفته چون باید قبل از بیمه کردن تعویض پلاک میکردی خب شرایطش نبوده الان من هیچ راهی برای برگردوندن تخفیفاتم دارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه تا زمانی که پلاک را به نام خود نزده باشید شما مالک خودرو شناخته نمی‌شوید.
   بر همین اساس در قانون جدید تاکید شده زمانی که پلاک و بیمه نامه به نام دو شخص متفاوت باشد، تخفیف ها به مالک خودرو یعنی صاحب پلاک تعلق خواهد گرفت.

 131. میثم

  سلام وقت بخیر
  بنده یه پراید۸۷ فروختم.از اون سال تا همین چند روز پیش پلاک و برگ سبز ماشین به نام بنده بوده.چند ردز پیش پلاک رو انداختم تو انبار.الان نیخام پلاک رو بندازم رو ماشین خودم که مدل ۹۵ هست و بنام دخترم هست.اگه راه و روشش رو بهم بگید ممنون میشم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به ابنکه پلاک خودرو تا بعد از اجرای قانون جدید به نام شما بوده است، تخفیف ها برای شما بر روی این پلاک محفوظ است.
   در صورتی که این پلاک را بر روی خودرو جدید خود نصب کنید، میتوانید تخفیف ها را بر روی بیمه نامه خود لحاظ کنید.
   در ضمن از آنجا که خودرو به نام فرزند شما است میتوانید بدون تعویض پلاک نیز تخفیف ها را به این خودرو انتقال دهید.

 132. حجت چهکندی

  من ماشین قبلیم کلا تخفیفه که بیمه نامه ها هر ساله به اسم خودم میشده ولی پلاک بنام یکی از دوستانم بوده که سابقه بیمه شخص ثالث که به نام خودش هستش یکی دوبار تصادف کرده منتها با ماشین خودش که باز پلاک ماشینشان به اسم پسر عموشه الان میشه من تخفیف بیمه نامه که به اسمم بیمه کردم انتقال بدم به ماشین جدیدم چون صاحب قبلیش استفاده کرده از بیمه ش

  1. بیمه بازار

   سلام
   پلاک خودرو قبلی به نام فرد دیگری بوده و در قانون اگر پلاک به نام فردی دیگر و بیمه به نام شخص دیگری باشد، صاحب پلاک مالک خودرو شناخته می شود و بر همین اساس تخفیف ها نیز به او تعلق نیگیرد و شما نمیتوانید آن را منتقل کنید.

 133. محسن نظری ابادی

  بنده سال 98 پراید خریدم مدل 88 برج 5 بیمه رو از فروشنده به اسم خودم انتقال دادم ولی تعویض پلاک و سند موند ایا اون زمان که بیمه به اسم من زده شده تخیف برام میمونه و تازه تعویض پلاک کردیم تشکر از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه بیمه نامه به نام شما صادر شده است، اما تا زمانی که پلاک خودرو به نام مالک قبلی بوده شما به عنوان مالک شناخته نمی‌شوید.
   با توجه به اینکه تعویض پلاک شما بعد از اجرای قانون جدید انجام شده، تخفیف ها برای مالک قبلی محفوظ خواهد ماند.

 134. ابراهیم

  سلام یک ماشین خریدم ۱۱ ماه بیمه شخص ثالث داره
  تخفیف هاش هم کامله
  ولی بیمه به اسم کسی دیگه هست و صاحب سند کس دیگری هست اگر صاحب پلاک سند به نام من بزنه تخفیف بیمه مال من میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک و بیمه نامه به نام اشخاص متفاوتی جز شما باشد، تخفیف ها متعلق به شخصی است که پلاک به نام او است.
   حتی با تغییر پلاک به نام شما نیز تخفیف ها به شما منتقل نمی شود.
   با این حال شما میتوانید با خرید بیمه شخص ثالث از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث” بیمه بازار، بیمه خود را با قیمتی پایین تر از نرخ حق بیمه تمدید کنید.

 135. حمید

  سلام خسته نباشید،من سال ۹۹ وانت خودم رو فروختم و برج ۱۰ ۹۹ بیمه کردن ماشینو ولی تعویض پلاک نکردم و به اسم من هست،الان یه وانت خریدم و تعویض پلاک کردم،میشه تخفیف وانت اولی رو بعد از تعویض پلاک بیارم برا خودم,ممننون میشم

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قانون جدید در صورتی که همزمان 2 پلاک فعال بر روی خودروها داشته باشید حتی در صورت فروش یکی از خودرو ها نمیتوانید تخفیف ها را به پلاک دیگر انتقال دهید.
   تخفیف بیمه نامه خودرو قبلی برای شما محفوظ است و زمانی که همان پلاک بر روی خودروی دیگری نصب شود میتوانید تخفیف های آن را به بیمه نامه جدید منتقل کنید.
   توجه داشته باشید خودرو جدید نیز باید کاربری یکسانی با خودروی قبلی داشته باشد.

   1. سعیده زمانی

    سلام شوهرم پراید داشت فروخت پژو خرید. پژو تعویض پلاک کردیم به اسم من. الان برای انتقال تخفیف بیمه پراید باید قبل سند یا تعویض پلاک پراید برم یا بعدش؟ بیمه پژو برای برج 8 هست. و اینکه پراید تو برج 4 بیمه شد از همین تخفیف بیمه ما به اسم شوهرم.

    1. بیمه بازار

     سلام
     تخفیف های بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است.
     با توجه به قانون جدید امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک از جمله همسر امکان پذیر است.
     شما میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اعلام کنید و تخفیف ها را منتقل کنید.

  2. داود

   باسلام و خسته نباشید من دی ماه ۹۹ سواری خودم فروختم و نشد تعویض پلاک کنم و همان روز سواری دیگه با پلاک جدید گرفتم تخفیف بیمه پلاک قبلی چطوری میشه آورد روی پلاک جدید ممنون میشم راهنمایی کنین

   1. بیمه بازار

    سلام
    باتوجه به اینکه پلاک خودرو قبلی به نام شما است و در حال حاضر ۲ پلاک فعال دارید، بنابر قانون جدید نمی‌توانید تخفیف را بین دو خودرو خود منتقل کنید.
    تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است اما زمانی می‌توانید تخفیف را منتقل کنید که همان پلاک را بر روی خودرو جدید نصب کنید.

 136. عمران رعدی

  سلام خسته نباشید ، من خودروی پژویی دارم که ۶ الی ۷ سال پیش ازش خریدم ولی سندش چون برادر هستیم هنوزم به نام خودشه ولی این چند سال بیمه را من بنام خودم ریختم ،حالا قصد فروش خودرو را دارم چکار باید بکنم تا از تخفیف بیمه که ۷۰% هم هست بتوانم استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نباشد نمیتواند ادعای مالکیت بر خودرویی داشته باشید.
   در صورتی که پلاک به نام برادر شما باشد و بیمه نامه به نام شما، تخفیف ها به برادر شما تعلق میگیرد و با فروش خودرو نیز برای ایشان محفوظ خواهد ماند.

 137. علی صفری

  سلام.
  من در حال حاضر یه خودرو پژو 207 که پارسال صفر کیلومتر خریدم، دارم که بیمه نامش دیروز منقضی شده و من امروز میخوام تمدیدش کنم.
  یه خودرو 206 رو فروختم و قراره چند روز دیگه پلاکش به نام خریدار منتقل بشه. این ماشین 30 درصد تخفیف بیمه داشته.
  چطور میتونم تخفیف بیمه خودرو قبلیم رو به خودرو جدیدم، بعد از انتقال پلاک خودرو قبلی به خریدار، جابجا کنم؟ من امروز باید حق بیمه ماشین جدید رو پرداخت کنم دیگه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه خودرو 206 برای شما باقی میماند ولی نمیتوانید آن را به خودروی جدید منتقل کنید.
   زمانی میتوانید مجددا از تخفیف بیمه نامه استفاده کنید که همان پلاک خودرو قبلی را بر روی خودروی جدیدی نصب کنید.
   با این حال میتوانید با تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث” بیمه بازار، بیمه نامه خود را با حق بیمه کمتری پرداخت کنید.

 138. احمد

  سلام وقت بخیر
  بنده دوسال قبل خودرو فروختم ک تخفیف بیمه کامل بود ولی تعویض پلاک نکردیم.۲۵/۹/۱۴۰۰ موعد اتمام بیمه و وکالت دوماهه دادم برای تعویض پلاک.
  کپی برگ سبز سندو دارم فقط
  برج ۴ میخام بیمه رو انتقال بدم به ماشین مادرم
  الان چکار کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا باید گفت تخفیف ها برای شما محفوظ است اما تا زمانی که پلاک خودرو فک نشود نمیتوانید تخفیف آن را منتقل کنید.
   در قانون جدید انتقال تخفیف بین پدر و مادر و فرزند نیز امکان پذیر است و کافیست در زمان تمدید بیمه نامه خود از طریق بیمه بازار با کارشناسان ما با شماره تلفن 02191311100 تماس بگیرید و موضوع را اطلاع دهید.

 139. آرمین

  سلام
  من یه ماشین داشتم امروز تعویض پلاک کردم که اما بیمه‌ش برج ۶ امساله یه ماشین از ایران خودرو توی قرعه کشی که یه نفر دیگه برنده شده بود خریدم که بیمش برج ۱۰ تموم میشه
  ایران خودرو سند رو آخر یک سال از تحویل خودرو میده از طرفی واسه تعویض پلاک داشتن بیمه اجباریه
  حالا من باید یکسال ماشین رو بدون تخفیف بیمه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف خودروی فروخته شده برای شما باقی می‌ماند، هر زمان که پلاک خودرو قبلی روی پلاک خودروی جدید نصب شد می‌توانید در زمان تمدید بیمه، تخفیف ها را منتقل کنید.
   دقت کنید در صورتی که پلاک خودروی جدید به نام فرد دیگری است و شما آن را بیمه کنید نمی‌توانید تخفیف ها را به آن انتقال دهید.

 140. نیما

  سلام اگر ماشینی که میخریم را تعویض پلاک نکنیم و بعد از منقضی شدنه بیمه بخواهیم تمدید کنیم تخفیف بیمه صفر نمیشود؟(مثلا در مواردی که صاحب پلاک میگه به پلاک نیازی ندارم و ما هم میخواهیم فقط ماشین بیمه بشود و تخفیف از دست نرود.) و آیا برای تمدید بیمه مدارکی مثل کپی شناسنامه یا کپی گواهینامه صاحب پلاک لازم است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما می‌توانید خودرو را با پلاک مالک قبلی با نام خودتان بیمه کنید و تخفیف ها را نیز حفظ کنید اما در صورت تعویض پلاک در آینده دیگر تخفیف ها متعلق به شما نخواهد بود و به مالک پلاک قبلی منتقل خواهد شد.
   بر اساس قانون زمانی شما مالک خودرو شناخته می‌شوید که پلاک به نام شما تعویض شده باشد.

 141. میثم عسکری

  با سلام من خودروی خود را طبق قولنامه فروختم ولی هنوز به دفترخانه برای دادن وکالت تعویض پلاک نرفتم میشه راهنمایی کنید در کدام مرحله از کار باید اقدام به انتقال به تخفیف بیمه بدهم

  1. بیمه بازار

   سلام
   پس از فروش خودرو و تعویض پلاک، هر زمان که پلاک بر روی خودرو جدید نصب شود در زمان تمدید بیمه می‌توانید تخفیف قبلی را منتقل کنید.
   در زمان نقل و انتقال نیازی به انجام انتقال تخفیف نیست و برای شما محفوظ می‌ماند.

 142. نیما

  سلام٬ بنده در آذر۹۹ یه پژو۴۰۵ مدل۸۰خریدم که بیمه شخص ثالت۴۰درصد تخفیف داشت. و تاریخ انقضا تا۲۸بهمن۹۹بود. من۳۰بهمن۹۹به مدت سه ماه مجددا بیمه کردم و تخفیف بیمه هم درج شد. الان مجددا میخوام بیمه کنم و نمیدونم که تخفیف بیمه مجددا بهم تعلق میگیره یا نه. درضمن ماشین را قولنامه‌ای خریدم و از صاحبش وکالت انتقال گرفتم. اما هیچگونه تعویض پلاک و یا انتقال سندی صورت نگرفته. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که اقدامی جهت تعویض پلاک انجام ندهید، شما مالک خودرو شناخته نمی‌شوید.
   بیمه نامه تمدید شده توسط شما نیز با پلاک مالک قبلی است و زمانی که بخواهید بیمه را تمدید کنید، تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد.
   با این حال می‌توانید با تمدید بیمه‌نامه خود را از طریق بیمه‌بازار با قیمتی کمتر از حق بیمه محاسبه شده خرید کنید.

 143. فرهمند

  سلام..بیمه ماشینم امروزتموم شده ماشین قبلی روفروختم ولی سندبه نام خودمه هنوز.چجوری میتونم تخفیفاتشوانتقال بدم لطفا راهنمائی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که سند و پلاک خودرو به نام شما باشد شما همچنان مالک خودرو شناخته می‌شوید، تخفیف‌های بیمه به شما تعلق خواهد داشت، برای شما محفوظ می‌ماند و به خریدار منتقل نمیشود.
   اما زمانی می‌توانید تخفیف‌ها را به بیمه خودرو جدید منتقل کنید که پلاک خودرو قبلی بر روی خودرو جدید نصب شود.

 144. محمد

  سلام بنده خودرومو سال۹۸فروختم سال ۹۹یک خودروی جدید خریدم الان به شرک بیمه مراجعه کردم میگن تخفیفات خودرو جدید رو نمیتونی استفاده کنی خودرو قبلی رو هم چون اون خریدار بیمه کرده نمیتونی بگیری.راهکار شما چیه؟
  کارت خودرو قبلی رو هم ندارم
  لطفا راهنمائی بفرمائید

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه خودرو قبلی شما در سال 98 در صورتی که اقدامی برای انتقال به خود نکرده باشید در زمان تمدید بیمه نامه به خریدار منتقل شده است.
   اما از پایان سال 99 قانون جدیدی اجرا شده که تخفیف از فروشنده به خریدار منتقل نمیشود.
   با این حال شما میتوانید با تمدید بیمه نامه خود از طریق بیمه بازار از تخفیف های ویژه استفاده کنید.
   برای راهنمایی بیشتر میتوانید با کارشناسان بیمه بازار از طریق شماره تماس 91311100-021 در ارتباط باشید.

 145. حسن این

  سلام
  من پراید مدل ۹۴ دارم که سال ۹۵ از برادرم گرفتم ولی سند نزدم و پلاک هم به اسم برادرم هست ولی بیمه نامه ها به اسم من هست. الان چطور میتونم تخفیفات رو به اسم خودم کنم؟آیا برادرم ماشین رو به اسم من سند بزنه میشه؟ آیا راه حلی وجود داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که پلاک و سند خودرو به نام شخص دیگری باشد، آن فرد مالک خودرو شناخته می‌شود حتی اگر بیمه نامه به نام شما باشد.
   در اینصورت تخفیف‌ها برای مالک است و به شما منتقل نخواهد شد.
   با این حال اگر مالک قبلی خودرو برای تمدید بیمه نامه اقدام کند تخفیف ها بر روی بیمه نامه باقی می‌ماند و در زمان تمدید تخفیف‌ها محاسبه می‌شود.

 146. مرتضی

  سلام من سال 99 برج 6 یه پژو پارس خریدم با تخفیف 70 درصد و همون موقع هم بیمه شده بود با پلاک قبلی من ک ماشین رو گرفتم هم تعویض پلاک کردم و هم سند قطعی رو زدم آیا برای من مشکلی ب وجود میاد برای بیمه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه نامه شما از دی ماه سال ۱۳۹۹ به بعد باشد باید گفت که تخفیف ها به فروشنده خودرو تعلق دارد و به شما منتقل نخواهد شد.
   اما اگر بیمه نامه قبل از این تاریخ به نام شما تمدید شده باشد، تخفیف ها به شما منتقل شده است.

 147. مهداد

  درود بر شما – من ماشین سواری مدل 94 را فروختم و بیمه نامه آن 30 درصد تخفیف داشته و الان مالک جدید آن پلاک هم برای خودش گرفته و حالا من ماشین سواری مدل 98 خریداری کردم که تازه میخوام تعویض پلاک کنم بعد از تعویض پلاک میتونم مراجعه کنم به بیمه گزار قبلی و بیمه ماشین قبلی را انتقال بدم به ماشین جدید ؟
  و در صورتی که این کار بشه نفر جدیدی که ماشین و از من خریده در واقع دیگه بیمه نداره و چطوری متوجه میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو قبلی فک شده و بر روی پلاک خودروی جدید شما نصب شود می‌توانید در زمان تمدید بیمه به کارشناسان بیمه بازار گزارش کنید و تخفیف ها را منتقل کنید.
   در مورد خودرو قبلی نیز اینطور نیست که مالک جدید خودرو بیمه نداشته باشد، بلکه فقط تخفیف های بیمه به او منتقل نمی‌شود.

 148. حسین

  سلام وقت بخیر
  ماشین پژومدل 91 هستش فروختمش تاریخ انقضا بیمه1400/3/28 هستش ماشینو تازه وکلات یکماه زدم به نام خریدارالان تخفیفات اون چجوری میشه
  با انتقال سند تخفیفات برام محفوظه وتخفیف برای همین پلاکیکه به نام من هستش باقی میمونه
  میتونم چند ماه دیگه رو ماشین جدیدم استفاده کنم
  تا قبل از سررسیدش کار خاصی باید انجام بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید لازم نیست برای انتقال تخفیف اقدامی انجام دهید.
   با تعویض پلاک و سند زدن به نام خریدار خودرو، تخفیف‌ها برای شما محفوظ می‌ماند و با نصب پلاک بر روی خودرو جدید می‌توانید تخفیف‌ها را بر روی بیمه نامه جدید خود منتقل کنید.

 149. علیرضاسرپرست

  سلام من پلاک ماشین بنامم نبودو۶سال تخفیف بیمه به نام خودم است الان همون ماشین پلاکشو بنام خودم کردم رفتم بیمه تمدید کنم مگن چون پلا ک ماشین عوض شده تخفیف باطل شده ماشین همون ماشین بیمه ازا اول بنام خودم هست فقط پلاک عوص شده حالا تکلیف من چیه

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نشده باشد، شما مالک خودرو شناخته نمی‌شوید.
   در قانون جدید نیز ذکر شده در صورتی که نام بیمه کننده و صاحب پلاک متفاوت باشد، در صورت انتقال پلاک، تخفیف ها به مالک پلاک قبلی تعلق خواهد داشت.

 150. فرشاد فراهانی

  سلام وقت بخیر
  من پارسال یعنی 1399/05/10 ماشین خریدم بیمشم تخفیف 50 درصد داشت
  الان بیمش تموم شده رفتم بیمش کنم میگن چون تعویض پلاک داشتی تخفیفت میپره
  من ماشین خودمم تخفیفش کامل بوده پارسال تعویض پلاک کردم رفته
  الان باید چیکار کنم ؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه خودرو قبلی بعد از دی ماه ۹۹ بوده باشد، تخفیف خودرو قبلی برای شما محفوظ است.
   اگر پلاک خودرو قبلی روی خودرو جدید نصب شده باشد می‌توانید تخفیف ها را در زمان تمدید به این بیمه نامه منتقل کنید در غیر اینصورت میتوانید بیمه خود را از طریق بیمه بازار با مبلغی پایین تر از نرخ حق بیمه خریداری کنید.

 151. علیرضا

  سلام خسته نباشید من یه 111مدل 89 تیر ماه 1399خریدم وبرج 9سال 99هم بیمه ش تموم شد و من به اسم خودم بیمه کردم و 70درصد تخفیف ماشین برای خودم شد الان صاحب قبلی ماشین میتونه تخفیف های من برداره؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک به نام شما تعویض شده و بیمه به نام شما تمدید شده باشد دیگر تخفیف ها قابل انتقال نیست چرا که تخفیف ها در بیمه نامه شما محاسبه شده است.
   اما در صورتی که تعویض پلاک نکرده باشید، مالک پلاک تخفیف ها را می‌تواند به نام خود منتقل کند.

 152. امیر

  با سلام
  بنده یک وانت پیکان دارم به نام خودم و 8 سال تخفیف بیمه دارد، پلاک خودرو به نام شرکت تغییر دادیم. بهمن ماه 99 تعویض پلاک شد. شرکت به نام پدرم هست. آیا امکان انتقال تخفیف به پلاک شرکتی که به نام پدرم هست وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   انتقال تخفیف از فرد حقیقی به فرد حقوقی امکان پذیر نیست.
   در قانون جدید تخفیف ها فقط به بستگان درجه اول مانند پدر، ماد، همسر و فرزند قابل انتقال است.
   تخفیف ها بر روی پلاک قبلی و به نام شما محفوظ است و در صورت نصب پلاک قبلی بر روی خودرو یکسان (وانت) می‌توانید تخفیف ها را برای بیمه نامه جدید منتقل کنید.

 153. حسام

  ایا امکان انتقال تخفیف به برادر یا خواهر وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید تخفیف‌ها قابلیت انتقال ندارند مگر در شرایط خاص.
   یکی از از این شرابط این است که تخفیف‌ها را در صورت انتقال خودرو فقط می‌توان به بستگان درجه یک یعنی پدر، مادر، همسر و فرزندان منتقل کرد.

 154. احمد

  سلام وقتتون بخیر من پراید مدل ۸۵ پارسال برج ۶سال ۹۹ خریدم فقط تعویض پلاک کردم سند قطعی نزدم وبیمه هم ۵روز دیگه تموم میشه باتخفیف کامل حالا موقع تمدید بیمه تخفیف ها به من منتقل میشه؟!!
  باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   باتوجه به اینکه زمان تمدید بیمه‌نامه شما پس از اجرای قانون جدید می‌باشد، تخفیف ها برای فروشنده خودرو محفوظ است و به شما انتقال نمی‌یابد.
   در صورتی که شما نیز تخفیفی از بیمه‌نامه های گذشته داشته‌اید که منتقل نشده می‌توانید آن را در زمان تمدید به بیمه‌نامه خود منتقل کنید.

 155. مهدی

  سلام من دو تا پلاک دارم و از حدود بیست سال پیش هم چندین ماشین داشته ام که هر کدام تخفیف بیمه از یک سال تا حتی ده دوازده سال و حتی تخفیف کامل هم بوده.سوالم اینه که الان یه ماشین جدید گرفتم فروشنده میگه بیمه ش رو میخواد خب الان تکلیف من چیه باید از نو نرخ بیمه کامل رو بپردازم یا این که اون سوابق سالهای قبلی من محاسبه میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   در گذشته برای نگه داشتن تخفیف ها باید به بیمه مراجعه میکردید و بابت تخفبف ها به شما الحاقیه داده میشد. اگر اینکار را برای خودروهای قبلی خود کرده باشید تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   در غیر اینصورت تخفیف ها به خریداران منتقل شده است.
   براساس قانون جدید تخفیف ها به خریدار منتقل نمی شود و اگر شما تخفیفی بر روی پلاک قبلی خود داشته باشید در صورت نصب آن بر روی خودروی جدید تخفیف های آن بر روی بیمه این خودرو اعمال میشود.

 156. میر امین تقی زاده

  سلام من یدونه پلاک دارم که تازه باز شده و تخفیفش کامل .میشه به این یکی پلاکم خودم که الان رو ماشینمه انتقال بدم.هردو پلاک به نام خودمه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف های بیمه شما بر روی پلاک فک شده باقی خواهد ماند و هر زمان که این پلاک بر روی خودرو جدیدی نصب شود تخفیف های آن قابل استفاده خواهد بود.
   در صورتی که پلاک شما ابطال شود، با توجه به سابقه آن میتوانید از تخفیف ها بر روی پلاک های دیگر خود استفاده کنید.

 157. شادمهر

  سلام بنده قبلا تاکسی تخفیف کامل داشته ام،پژو ۴۰۵ ۵ساله تاکسی رو فروختم،الان ۴۰۵ گرفتم شخصی،تخفیف تاکسیه قابل انتقال هستش؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   مطابق با قانون جدید برای انتقال تخفیف بیمه لازم است کاربری هر دو وسیله نقلبه یکسان باشد، یعنی تخفیف بیمه تاکسی ها فقط به تاکسی قابل انتقال است و نمیتوان تخفیف ها را از تاکسی به خودرو سواری شخصی منتقل کرد.

 158. دانیال

  سلام من یه وانت پیکان داشتم ۷۰ درصد تخفیف
  فروختم پژو خریدم همون پلاک وانت رو روش زدم اما تخفیفو بهم ندادن میگن تخفیف وانت ب پژو نمیرسه
  مگه الان بیمه راننده محور نشده ؟ پس اینا چی میگن ؟
  اگه راننده محوره چرا منی که ده سال بیشتر بیمه واریز کردم باید دوباره بدون تخفیف ۳۲۰۰ پول ناحق بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث، تخفیف ها هر نوع وسیله نقلیه به همان نوع از وسیله نقلیه قابل انتقال است.
   با توجه به اینکه وسیله نقلیه قبلی شما وانت بوده تخفیف ها فقط به وانت انتقال پیدا می کند، چرا که تعهدات هر وسیله نقلیه با نوع دیگر متفاوت است.
   در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید با پشتیبانی بیمه بازار با شماره تماس 91311100-021 تماس بگیرید.

 159. حسین

  سلام.من یک سمند با تخفیف کامل دارم.و یک ساینا مدل ۹۸.قصد فروش سمند رو دارم.چطور میتونم تخفیف سمند رو ه ساینا انتقاد بدم.(در ضمن برگ سبز سمند رو گم کردم).

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید بیمه شخص ثالث که از دی ماه سال 99 اجرایی شده، فرد نمی تواند تخفیف ها را بین خودروهای خود که همزمان مالک آن ها است منتقل کند.
   تخفیف ها فقط زمانی انتقال پیدا می کند که پلاک خودروی فروخته شده بر روی خودروی جدیدی نصب شود.

 160. اسلام

  با سلام من سواری سمند 84 با سقف تخفیف فروختم به داداشم و یک سواری پژو پارس به نام یکی دیگر از برادرانم از نمایندگی خریدم میشه تخفیف بیمه سمند رو انتقال بدم به پژو پارس سواری که به نام برادر دیگرم هست ولی من صاحب ماشینم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خودرو قبلی خود را پس از دی ماه ۹۹ فروخته باشید، تخفیف بیمه آن برای شما محفوظ است اما فقط می‌توانید آن را به خودرو خود انتقال دهید.
   در قانون جدید تخفیف ها را فقط به بستگان درجه یک (والدین، همسر و فرزندان) می‌توان انتقال داد.

 161. بیتا

  سلام من ماشین جدید مو که پلاک جدید زدم آیا تخفیف پلاک قبلیم میاد رو این پلاک

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه شخص ثالث شما برای شما بر روی پلاک قبلی محفوظ خواهد بود و زمانی که پلاک قبلی بر روی خودرویی نصب شود می‌توانید از تخفیف آن استفاده کنید.
   در صورتی که پلاک شما ابطال شود با توجه به سابقه پلاک می‌توانید از تخفیف بر روی پلاک های دیگر خود استفاده کنید.

 162. احسان

  سلام من يه ماشين داشتم پارسال فروختم پدرخانمم ٣سال بيمه ميكرد وبه نام خودش بود بيمه نامه ولي پلاك و سند به نام من بود الان تخفيفات مال منه صاحب پلاكه يا پدر خانمم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید، تخفیف‌های بیمه‌نامه برای مالک خودرو و پلاکی که بر روی بیمه نامه درج شده قابل ذخیره است.
   بنابراین تخفیف ها برای شما که مالک خودرو هستید ذخیره خواهد شد.

 163. پویان

  سلام من یه سمند دارم به اسم مادرمه الان نیسان گرفتم میخوام بزنم به اسم خودم آیا تخفیف بیمشه سمند رو میشه انتقال بدم رو نیسانم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث می توان تخفیف بیمه را به بستگان درجه یک از جمله مادر انتقال داد.
   اما باید توجه داشت که نوع وسائل نقلیه نیز باید یکسان باشد، یعنی تخفیف بیمه خودرو سواری فقط به خودرو سواری قابل انتقال است و وانت به وانت.

 164. علی قربان یار

  سلام ماشین پراید خریدم که در تاریخ 9نود و نه تعویض پلاک شده ولی بیمش تا برج 7 هزار چهار صد هست ایا تخفیفش برای منه یا صاحب ماشین قبلیs

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه زمان تعویض پلاک شما قبل از دی ماه 1399 است اما با توجه به اینکه تاریخ تمدید بیمه شخص ثالث خودرو شما بعد از اجرا شدن قانون جدید می باشد، تخفیف ها برای مالک قبلی ذخیره خواهد شد و به شما منتقل نخواهد شد.

 165. زهره پورموسوی

  سلام مرداد ۹۹ پراید مدل ۸۵خریدم با تخفیف کامل تعویض پلاک کردم ولی سند قطعی ۱۴۰۰ زدیم.برج ۱۱ بیمه کردم.الان بخوام تخفیف ب فروشنده انتقال بدم باید باز حق بیمه پرداخت کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، پس از دی ماه ۹۹ تخفیف ها قابل انتقال بین افراد نیست و فقط به بستگان درجه یک قابل انتقال است و حتی با پرداخت حق بیمه نیز نمی‌توان تخفیف را منتقل کرد.
   برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره 91311100-021 تماس بگیرید.

   1. مجید

    سلام
    پراید ۸۸ داشتم برج۶سال ۹۷ فروختم و تعویض پلاک کردم ۸ سال تخفیف داشتم. بیمه اش تا برج ۸ سال ۹۷ بود
    سال ۱۴۰۰ برج ۳ میخوام ماشین جدیدم رو بیمه کنم و پلاک همان پراید روش هست
    میگن نمیشه
    خواهشا جواب بدهید

    1. بیمه بازار

     سلام
     در صورتی که در زمان فروش اقدامی در جهت حفظ تخفیف ها برای خود انجام نداده اید، بیمه به نام خریدار خودرو قبلی تمدید شده و دیگر نمی‌توانید ادعایی بر روی تخفیف ها داشته باشید.
     اما در هر زمان می‌توانید از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث” بیمه‌نامه خود را با مبلغی پایین تر از نرخ بیمه‌نامه تمدید کنید.

 166. حیدر

  سلام،من یه خودرو دارم به نام پدرم بوده، الان پدرم فوت شده و میخوام پلاک را به خودم انتقال بدم ،آیا تخفیف بیمه به خودم انتقال پیدا میکنه؟ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید تخفیف‌های بیمه شخص ثالث از پدر به فرزند قابل انتقال است.
   در صورتی که پدر فوت شده باشد، تخفیف ها پس از انحصار ورثه به وراث قانونی او انتقال می‌یابد.
   برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره 91311100-021 تماس بگیرید.

 167. علی

  سلام من سال 95 یه ماشین خریدم ولی تعویض پلاک انجام ندادم به نام خودم بیمه میکردم الان تخفیف ها میشه مال صاحب پلاک درسته راهی نداره انتقال بدم به نام خودم

  1. بیمه بازار

   سلام
   یکی از مواردی که در زمان نقل و انتقال خودرو لازم است انجام گیرد تعویض پلاک است.
   شخصی که پلاک به نام او است مالک خودرو شناخته می‌شود.
   با توجه به این موضوع تخفیف‌های بیمه خودرو شما به شخصی که پلاک به نام او است تعلق دارد و به شما منتقل نخواهد شد.

 168. علی

  سلام من ماشین داشتم به تازگی تعویض پلاک کردم تخفیف بیمه ندارم مادرم ماشینش تخفیف بیمه داره پلاک شم به نام خودشه هر دو ماشینم پراید هست میخواد بفروشد میشه تخفیف هاشو بیارم روی ماشین خودم ایا باید اون ماشین فک پلاک بشه یا نه الان میشه انتقال داد بعدش ماشین بفروشیم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید میتوان تخفیف های بیمه شخص ثالث دو خودروی یکسان (سواری به سواری) را بین بستگان درجه یک از جمله مادر و فرزند منتقل کرد.
   برای اطلاع از نحوه انتقال تخفیف میتوانید با کارشناسان پشتیبانی بیمه بازار با شماره 913111000-021 تماس حاصل کنید.

 169. امین

  سلام من پراید مدل 86 دارم ازسال 94بیمه به نام خودم هست دیماه سال 99 تعویض پلاک کردم ولی سند به نام نزدم مرداد سال 1400باید بیمه تمدیدکنم آیا تخفیف ها شامل پلاک من میشه یا برای صاحب قبلی هست ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه بیمه نامه از سال 94 به نام شما بوده اما پلاک خودرو از دی ماه 99 به نام شما شده است، و چون مدارک مالکیت خودرو در پرونده بیمه شما موجود است، این موضوع به این معنا است که مالک خودرو تغییر کرده و تخفیف ها به مالک قبلی تعلق می گیرد.

 170. میلاد

  سلام من یه موتور سیکلت دارم که ۵۰ درصد تخفیف بیمه داره و یک موتور سیکلت جدید خریداری کردم و باید به سرعت تعویض پلاک کنم در صورتی که موتور قبلیمو نفروختم . میخواستم بدونم بعد تعویض پلاک و با پلاک جدید میتونم وقتی موتور قدیمیمو فروختم تخفیفات را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف بیمه‌نامه قبلی برای شما ذخیره می‌شود اما تا زمانی که هر دو وسیله نقلیه به نام شما باشد نمی‌توانید تخفیف‌ها را منتقل کنید.
   اما بعد از فروش موتورسیکلت امکان انتقال تخفیف‌ها به موتورسیکلت دیگر به نام شما وجود دارد.

 171. حسین

  سلام ببخشین من یه پراید سال ۸۶ از یک آشنا خریدم، تعویض پلاک نکردم سندهم نزدم.ازهمون سال تو سیستم بیمه، نام بیمه گذاربه اسم خودمه، الان هفتاددرصد تخفیفم پرهست و مالک قبلی میخاد خودروثبت نام کنه وبایداین پلاک راغیر فعال کنه. بااین کار تخفیف بیمه من میره پیش مالک چی که پانزده سال پیش خودرورا بدون تخفیف به بنده فروخته.الان نام بیمه گذار نمیتونه ناجی من باشه؟ واقعا اگه شرکت بیمه میخاستن حق را به حقدار بدهند باید بجای صاحب پلاک ، بیمه گذار را صاحب حق میدانستند ،چون خیلی ها به این مشکلی که بنده دارم مبتلا هستند و حقشون ازبین میره. آیا قابل پیگیری هست که بتونم مثلا موردی پیگیری کنم و موافقت بیمه مرکزی را بگیرم؟چون تمام این سالها بنده بیمه گذار بودم.
  ترا خدا راهی پیش پای من بگذارید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید تخفیف بیمه خودرو برای مالک آن محفوظ است اما به دلیل اینکه در پرونده بیمه خودرو شماره پلاک خودرو و مدارک شناسایی خودرو نیز درج میشود، این موضوع به شرطی است که خودرو نیز به نام مالک بیمه باشد.
   به عبارت دیگر تخفیف بیمه برای نگرفتن خسارت از بابت خودرو خود شما است نه خودرو شخصی دیگر.

 172. سعید

  سلام وقت بخیر ماشین قبلی به نام خانومم بودپراید پارسال فروختمش ایا میشه تخفیفات بیمشو به نیسان وانت انتقال بدم؟جفتش سند خورده و پلاک شدن.بیمه پراید یه ماه دیگس.

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید بیمه‌شخص ثالث به این مورد اشاره شده است که امکان انتقال تخفیف به اقوام درجه یک مانند همسر وجود دارد.
   اما شرط دیگری که برای انتقال تخفیف وجود دارد، این است که هر دو خودرو باید یکسان باشند یعنی تخفیف خودرو سواری فقط به خودرو سواری انتقال می‌یابد و تخفیف وانت به وانت.

 173. مصطفی

  سلام،من یه پراید با تخفیف بیمه ۷۰ درصد رو برج ۱ /۱۴۰۰ فروختم الان یه ماشین خریدم میخواستم بپرسم میشه تخفیف بیمه رو انتقال داد البته هنوز هیچ کدوممون تعویض پلاک نکردیم اگه امکانش هست راهنماییم کنید چکار کنم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف بیمه نامه را می توان به خودروی جدید منتقل کرد اما مشروط به اینکه پلاک خودروی قبلی بر روی خودرو جدید نصب شود.
   در ضمن تا زمانی که پلاک خودرو تعویض نشود نمیتوان ادعای مالکیت خودرو را داشت چرا که برای تمدید بیمه نامه لازم است برگ سبز و یا کارت خودرو را که به نام شما باشد ارائه دهید.
   پس از انتقال مالکیت خودروها برای انتقال تخفیف بیمه نامه میتوانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره 91311100-021 تماس بگیرید.

 174. علی

  سلام، من سال ۹۸ ماشینمو ک ده سال تخفیف داشت تعویض پلاک کردم بنام عموم، اسفند ۹۹ دوباره همون پلاک قبلی خودم رو پس گرفتم و روی ماشین نصب شد، بیمه نامه ۹۹ بنام بنده است اما پلاک عموم روش درج شده، الان میگن در‌بیمه حدید تخفیفاتت از بین رفته، ایا راهی هست ک بشه تخفیفات رو پس گرفت، چون گویا در سال ۹۸ هم این قانون بوده اما شرکت های بیمه انجام نمیدادن، منم اصلا اطلاعی نداشتم ، میشه شکایت کرد ک تخفیفات برگرده به همین پلاک

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه خودروی شما پس از اجرای قانون جدید تعویض پلاک شده و در بیمه نامه سال قبل پلاک خودرو متفاوت بوده، به همین دلیل تخفیف ها به شما بازگردانده نمیشود.
   با این حال میتوانید برای پیگیری و راهنمایی بیشتر با کارشناسان بیمه بازار با شماره تلفن 91311100-021 تماس بگیرید.

 175. داوود

  سلام بنده یه پراید 87 از یکی از اقوام خریدم اما پلاک و سند به نام خودم نزدم اما چند سالی هست بیمه را به نام خودم میگیرم و تخفیفات کامل هست میخواستم ببینم در صورت خرید ماشین جدید امکان استفاده از تخفیفات را دارم و اینکه چون فامیل بنده خود ماشین دارد برای تمدید بیمه نامه ها به مشکل برنمیخوریم

  1. بیمه بازار

   سلام
   صاحب پلاک، مالک خودرو شناخته می‌شود و در قانون جدید ذکر شده اگر بیمه‌گزار و پلاک خودرو به یک اسم نباشند، تخفیف ها به مالک یعنی صاحب پلاک منتقل می‌شود و با توجه به این مورد تخفیف بیمه شخص ثالث به شما منتقل نمی‌شود.

 176. سامان

  ماشینم رو با تخفیف کامل فروختم البته بطور وکالتی چند ماهه در طی یه ماه من یه ماشین دیگ گرفتم اون طرف هم اون اقا هنوز تعویض پلاک انجام نداده ایا تخفیف روی پلاک دوم انجام میشه
  ممنونم از جواب گرانبهاتون
  قدردانتونم سلامت باشید

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر همزمان دو خودرو به نام شما باشد نمی‌توانید تخفیف‌ها را از یک خودرو به دیگری منتقل کنید.
   در قانون جدید چنانچه خودرو به فروش برسد تخفیف‌ها برای شما محفوظ میماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی روی پلاک جدید نصب شود تخفیف‌ها منتقل می‌شود.

 177. شهرام

  با سلام من ماشینی داشتم باهفت سال تخفیف ان را آخر دی ماه ۹۹ فروختم وسند به نام خریدار زدم وییمه اش به نام من است و تا ۱۴۰۰.۱۰ اعتبار داردالان که ماشین جدید خریدم چگونه میتوانم تخفیف ان را به این ماشینم انتقال بدهم یعنی چه مدارکی بایداز خریداربگیرم؟ اگه مدارک نداشته باشم تخفیفم از بین میره؟ ممنون از پاسخگویی شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف‌های خودروی قبلی برای شما ذخیره شده و نیازی به ارائه مدرکی از جانب خریدار نیست.
   با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های بیمه خود در زمان تمدید میتوانید درخواست دهید تا تخفیف‌ها به بیمه خودرو جدید انتقال پیدا کند.

 178. پیمان

  سلام من 6ماه پیش ماشین خریدم بخاطر تخفیف کاملش چند تومن بالا تر خریدم تاریخ بیمه ی ماشین هم ماه بعد هست،الان بمن تخفیف تعلق نمیگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه خودروی شما قبل از قانون جدید تعویض پلاک شده است اما چون تاریخ تمدید بیمه نامه خودرو بعد از اجرایی شدن قانون جدید است، تخفیف ها برای مالک قبلی باقی میماند و منتقل نمی شود.

 179. رحمانی

  سلام بنده یه ماشین پیکان تمام تخفیف حدوداً سه سال قبل فروختم پلاکش به نام من بود. همون موقع رفتم یه پراید خریدم پلاکش تعویض کردم زدم بنام خودم. تا امروز خریدار پیکان با بهانه های جورواجور پلاک تعویض نکرده.الان میگوید بشرطی تعویض پلاک میکنم که تخفیف پلاک واگذار کنید برام. آیا واگذاری تخفیف پلاک امکان پذیر است. اگر واگذار بشه تخفیف پلاک جدیدم از بین نمیره. لطفاً راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به شخص دیگری غیر از والدین، همسر و فرزند مالک خودرو وجود ندارد.
   تخفیف خودروی جدید شما جای خود باقیست و حتی در صورت تعویض پلاک خودروی قبلی با نصب پلاک آن بر روی خودروی دیگر، تخفیف ها بر روی آن اعمال خواهد شد.

 180. سید علیرضا حسینی عمله

  با سلام من په ۲۰۶ اس دی سال ۹۷ خریدم همون موقع تعویض پلاک کردم ولی هنوز سند قطعی نزدم الانم دو بار بیمه نامه را تمدید کردم اول تیر ماه هم باید دوباره تمدید کنم
  آیا برگ سبز بنام هست کافیه یا حتما باید سند قطعی میزدم که تخفیفات شامل خودم بشه و آیا تیر ماه امسال تخفیف من صفر میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای تمدید بیمه نامه ارائه بیمه نامه قبلی و برگ سبز یا کارت ماشین کافی است و با توجه به اینکه پیش از اجرای قانون جدید بیمه به نام شما تمدید شده، تخفیف های بیمه نامه بر روی بیمه شخص ثالث سال جدید هم اعمال خواهد شد.

 181. Seyed

  با سلام
  دو سال پیش مادرم ماشین پیکان رو فقط از طریق وکالت تعویض پلاک فروخت ولی سند قطعی رو بنام خریدار منتقل نکرد آیا من میتونم از تخفیفات ماشین استفاده کنم چون تو قانون نوشته بود حتی سال ۹۸ و ۹۷ انتقال تخفیفات با سند قطعی منتقل میشود آیا تخفیفات در دو سال پیش با وکالت تعویض پلاک هم منتقل میشود یا خیر
  ممنون از راهنمایی تون

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار خودرو با وکالت تعویض پلاک خودرو را به نام خود کرده باشد و برگه سبز و کارت خودرو به نام او شده باشد، بیمه نامه در زمان تمدید به نام او شده است و تخفیف ها به او منتقل شده است.
   اما اگر هنوز پلاک را تعویض نکرده باشد تخفیف ها برای شما محفوظ است.

 182. مریم

  سلام تو روخدا جواب منو بدید من دیروز ماشینمو فروختم وکالت دادم که بره تعویض پلاک و من ماشینم ۷۰ ٪تخفیف بیمه داره الان باید چیکار کنم برای خرید خودرو جدیدم با همون پلاک خودم تخفیف میتونم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف ها پس از فروش خودرو منتقل نمی شود.
   تخفیف های بیمه خودرو قبلی بر روی پلاک ذخیره می شود و زمانی که پلاک قبلی را روی خودروی جدید نصب کنید می توانید تخفیف های بیمه را به آن منتقل کنید.

 183. حامد

  من ماشین خودمو که تخفیفات بیمه اش کامل بود، فروختم و یه ماشین جدید گرفتم که تخفیف بیمه نداره و بخاطر بسته بودن مراکز تعویض پلاک هیچ کدومشو نتونستم تعویض پلاک کنم. ماشینی که تازه خریدم امروز بیمه اش تموم شدکه با هزینه دو میلیون و پانصد بیمه کردم، میخواستم بدونم بعد از تعویض پلاک و انتقال تخفیفات بیمه میتونم الباقی مبلغ رو از بیمه بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه خودروی قبلی بر روی پلاک آن خودرو که به نام شما بوده است محفوظ خواهد بود اما در صورتی می توانستید تخفیف ها را انتقال دهید که همان پلاک را بر روی خودروی جدید نصب می کردید.
   با این حال در صورتی که تخفیف انتقال پیدا کند مابه التفاوت حق بیمه توسط شرکت بیمه پرداخت می شود.

 184. علی

  سلام من یه سمند ۸۶ داشتم با ۷۰ درصد تخفیف که ۶ بهمن ۹۹ با نام خودم بیمه کردم بعد فروختمش خریدار تعویض پلاک رو اسفند ۹۹ انجام داد البته هنوز سندش به نام خودم هست از طرف دیگه یه پارس صفر از کارخونه دراوردم که بیمش ۲۳ اسفند ۹۹ شروع میشه به نام خودمم هست می خواستم بدونم با توجه به اینکه بیمه سمند تا ۶ بهمن ۱۴۰۰ هست و بیمه پارس تا ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ است و اینکه سمند تعویض پلاک به نام خریدار زدم ولی سند به نام خودمه برای انتقال تخفیف بیمش به پارس باید چه کار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف بیمه خودرو اول برای شما محفوظ است و برای انتقال آن نیازی به مدرک خاصی نیست.
   اما توجه داشته باشید که در قانون جدید برای انتقال تخفیف باید پلاک خودروی قبلی روی خودروی جدید شما نصب شود.

 185. بهار

  سلام ما یک پراید در حال حاضر داریم با سند و بیمه که به نام شوهرم شده ولی بدون تخفیفات آخه تازه خریدیم. یک وانت پیکان هم داریم که تازه فروختیم. و واسه چند روز دیگه شوهرم میره که تعویض پلاک و سند کنه به صاحب جدید وانت پیکان. آیا میشه وانتی که سند بزنیم و تعویض پلاک. تخفیفات رو به پراید در حال حاضرمون انتقال بدیم یا نه فقط به ماشینی که تازه بخریم انتقال میشه؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف خودرویی که فروخته شده برای شما محفوظ است و زمانی میتوانید از این تخفیف ها استفاده کنید که پلاک خودروی فروخته شده روی خودروی جدید شما نصب شود.
   در اصل میتوان گفت که تخفیف ها بر روی پلاک شده ذخیره خواهد شد.

 186. واحد

  سلام.بند یه پراید با تخفیف۷۰درصد داشتم و خرداد ۹۹فروختم انتقال پلاک و سند رو برای طرف انجام دادم.الان خودم یه ماشین صفر گرفتم راهنمایی کنید که تخفیف رو چه طور میتونم برگردونم .ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر تاریخ تمدید بیمه نامه به نام خریدار خودرو فروخته شده قبل از دی ماه 99 و تاریخ اجرا شدن قانون جدید باشد، تخفیف بیمه به شخص خریدار منتقل شده است.
   اما اگر تاریخ تمدید بیمه نامه بعد از اجرا شدن قانون جدید باشد، تخفیف ها برای شما حفظ خواهد شد و اگز پلاک خودرو جدید شما همان پلاک خودرو قبلی باشد می توانید تخفیف ها را انتقال دهید.

 187. وحید امیدوار

  سلام من برج 4 سال 99ماشینم رو فروختم و یک ماشین دیگه خریدم با یک شماره پلاک دیگه الان که موقع تمدید بیمه ایا میتونم سوابق بیمه قبلی رو به خودرو فعلی به شماره پلاک جدید انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار خودروی قبلی بیمه نامه را قبل از اجرای قانون جدید تمدید کرده باشد، تخفیف ها به او منتقل شده.
   اما اگر اینطور نباشد، تخفیف ها برای شما ذخیره شذه و در صورتی می توانید از آن بر روی خودروی جدید استفاده کنید که پلاک خودروی جدید و قبلی یکسان باشد.

 188. آراد

  سلام
  این آیین نامه نگفته که تاریخ دقیق اجرا شدنش کی هست
  در صورتی که در مهر 97 مصوب شده و تغییراتی هم در دی ماه 97 داشته آیا کسانی که سال 98 ماشیی که 70 درصد تخفیف داشته و فروخته میتونه تخفیفات رو برگردونه
  لطفا دقیق بگید
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از دی ماه 1399 اجرایی شده است.
   اگر تا قبل از این تاریخ خودرو را فروخته باشید و بیمه هم به نام مالک جدید تا قبل از این تاریخ تمدید شده باشد، تخفیف ها منتقل شده و دیگر شما امکان استفاده از تخفیف ها را ندارید.

 189. روح الله

  سلام
  من ماشین پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ داشتم ۷۰ درصد تخفیف الان ماشین دنا گرفتم بصورت وکالتی میخوام بزنم به نام خودم
  اما پژو طرف گفته باید وکالتی یکماه کاری بزنم الان میتونم انتقال بدم در صورتی که هنکز ماشین پژو به نام من هست تا یک ماه اما مبایعه نامه دارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   طبق قانون جدید تخفیف بیمه براساس پلاک خودرو انتقال پیدا می‌کند.
   تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ خواهد بود و تا زمانی که پلاک خودرو قبلی روی خودرو جدید نصب نشود نمی‌توانید تخفیف بیمه را منتقل کنید‌.

 190. شریفی

  سلام بیمه ماشین بنده ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمام میشه. ماشین و بیمه آن به نام خانمم بود بدج ۹ تعویض پلاک کردم به نام خودم الان میخوام ماشینو بیمه کنم به نام خودم چطوری تخفیفات رو از خانمم انتقال بدم به خودم چطوری و از کجا شروع کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید امکان انتقال تخفیف به همسر و فرزندان وجود دارد.
   برای انتقال تخفیف‌ها در زمان تمدید بیمه نامه باید به یکی از شعب بیمه خود مراجعه کنید و با ارائه مدارک درخواست انتقال تخفیف‌ را ارائه دهید.

 191. محسن

  سلام من برج آذر ۹۹ یک ماشین پی کی از خانمم خریدم که ۱۲ اردیبهشت بیمه ماشین تمام میشه الان بخوام ماشینو بیمه کنم تخفیفات بیمه قبلی ماشین که به نام خانمم هست به بیمه جدید که میخوام بکنم انتقال داده میشه؟ لطفا راهنمایی بفرمائید از کجا و چطور شروع کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه به همسر وجو دارد.
   در زمان تمدید بیمه نامه به یکی از نمایندگی های شرکت بیمه خود مراجعه کنید و با ارائه مدارک شناسایی می‌توانید تخفیف ها را به بیمه نامه جدید منتقل کنید.

 192. باقر

  سلام
  وقت بخیر
  من پارسال برج ۳ یه پراید داشتم فروختم ، بیمش تا برج ۹ داشت و اون شخص برا تمدید بیمه از تخفیف بیمه ای که به اسم من بود استفاده کرد،
  همون موقع من سمند خریدم بیمه نامه به اسم فروشنده است
  بیمش تا اخرای برج ۲ امسال داره،کارت ماشین از همون موقع به اسم خودم خورده ، الان اگه فروشنده بیاد میتونه تخفیف به اسم من بکنه

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه خودرو قبلی مربوط به قبل از اجرایی شدن قانون جدید بوده، تخفیف ها به شخص خریدار منتقل شده.
   اما چون زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید شما با قانون جدید است، تخفیف ها برای مالک قبلی خواهد ماند و به شما انتقال داده نمی شود.
   در قانون جدید تخفیف ها فقط به همسر، فرزند و والدین منتقل می شود.

 193. ارمین مرتضایی

  سلام من یک ماشین پیکان خریداری کردم تمام تخفیف است وبیمه تا اذر ماه داره ایا تخفیف برای من میماند ممنون ازشما لطفن پاسخ دهید

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه های شخص ثالث، تخفیف ها برای مالک قبلی حفظ خواهد شد و به شما منتقل نمی شود.
   در زمان تمدید بیمه نامه اگر شما از بیمه های قبلی خود تخفیف داشته باشید می توانید آن را به بیمه نامه خود منتقل کنید.

 194. ارزو

  سلام من یه ماشین پراید دارم که از پدرم خریدم و تخفیف کامل هست مدل ۸۸ سه سال پیش خریدم وانتقال سند رو برج ۱۱ انجام دادم بیمه نامه قبلی به اسم خودم هست یعنی ۳ساله به اسم خودم بیمه میگیرم الن که رفتم واسه تمدید بیمه میگه یه مرکی ارایه بده که این ماشین به اسم پدرت بوده تا تخفیف ها انتقال پدا کنه باید چکار کنم مدکی از سند و کارت قبلی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از پدر به فرزند وجود دارد.
   شما با ارائه مدارکی مانند برگ سبز یا کارت قبلی خودرو یا سند دفترخانه‌ای قبلی خودرو می‌توانید این تخفیف را منتقل کنید.
   تائیدیه این مدارک از طریق دفاتر پلیس +10 قابل دریافت است.

 195. جمال کوهسرخی

  سلام من برج7سال 99ماشین با پلاک قبلی بیمه کردیم وبعد از یک ماه تعویض پلاک کردم.ایا بیمه را میتوانم به پلاک خودم منتقل نمایم.در ضمن من خودرو را با شرایط 70درصد تخفیف خریدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه شما با پلاک جدبد بعد از تاریخ اجرای قانون جدید است، اگر بیمه نامه فعلی به نام مالک قبلی باشد، در زمان تمدید بیمه نامه تخفیف ها انتقال پیدا نخواهد کرد.

 196. معین حسنی

  با سلام.من یک خودرو پارس دارم با تخفیف ۷۰ درصدی .اکنون یک خودرو دیگر هم خریدم و همزمان دو خودرو دارم.سوال من اینه که ایا به خودرو دومم هم تخفیف ۷۰ درصدی تعلق میگیرد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث فقط به یک خودرو تعلق دارد و شما فقط می توانید تخفیف را روی خودرو اول اعمال کنید.
   در ضمن انتقال تخفیف بین خودروهای شخص تا زمانی که یکی از خودرو ها از مالکیت او خارج شود هم امکان پذیر نیست.

 197. جلال فروتن

  سلام من یه پراید داشتم با هفتاد درصد تخفیف بیمه تا برج شش 1400اعتبار دارهماشینرو فروختم و ماشین جدید خریدم بیمه اش تموم شده میتونم از تخفیف های ماشین قبلی استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله براساس قانون جدید انتقال تخفیف عدم خسارت، تخفیف بیمه نامه قبلی شما پس از انتقال خودرو برای شما محفوظ است و می توانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید تخفیف های بیمه خودرو قبلی را منتقل کنید.

 198. سیروان

  سلام من سال ۹۵ پراید ۱۴۱خریدم وسال ۹۶ فروختم تخفیف بیمه کامل بود وسال گذشته برج ۵ ۹۹ یه تاکسی خریدم العا میتوان سوابق بیمه خودرو پراید رابه تاکسی انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   باتوجه به اینکه شما خودرو را 4 سال قبل فروخته اید، اگر در آن زمان تخفیف بیمه را به نام خود منتقل نکرده باشید احتمالا به دلیل تمدید های متوالی به نام خریدار جدید، تخفیف ها به او منتقل شده است.
   اما اگر تخفیف ها را از طریق شعبه بیمه به نام خود منتقل کرده باشید، میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید تخفیف ها را منتقل کنید.

 199. صحرا

  سلام
  سال گذشته ماشین خواهرمو خریدم و مراحل تعویض پلاک و برگ سبز رو با وکالت از ایشون طی کردم،ایا سابقه بیمه ۹ سال که داره به من تعلق میگیره یا حذف میشه؟
  تمدید بیمه من فروردین هستش،باید چی کار کنم؟
  قبل از انتقال سند ،ماشین بیمه کرده بودم البته بیمه های قبلی هم به نام خودم بوده

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به گفته خود شما اگر بیمه نامه های قبلی هم به نام شما بوده باشد این تخفیف ها به نام شما منتقل خواهد شد.
   اما اگر بیمه نامه به نام خواهر شما باشد در صورت تمدید بیمه شخص ثالث تخفیف ها به نام شما منتقل نخواهد شد.
   توجه داشته باشید در قانون جدید تخفیف ها فقط به پدر، مادر، همسر و فرزند قابل انتقال است.

 200. مصطفي

  با سلام؛
  بنده خودروي قبلي خود را در بهمن ماه پارسال فروختم كه بيمه البرز داشت با تخفيف كامل و تا 15 اسفند 1399 اعتبارش بود.
  بلافاصله خودروي جديد خريدم كه بيمه ايران داشت و تا 9 خرداد 1400 اعتبارش است و تخفيف كامل مثل من دارد ولي به نام فروشنده.
  الان براي انتقال بيمه قبلي و تمديد بيمه براي خودروي جديد، بايد تا 9 خرداد 1400 صبر كنم يا اينكه اقدام ديگه اي لازمه كه انجام ندادم؟ لطفاً راهنمايي كنيد…

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید در حین قرارداد بیمه امکان اضافه کردن تخفیف وجود ندارد.
   تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است و در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید میتوانید از نمایندگی درخواست کنید تا تخفیف عدم خسارتی که به نام شما ثبت شده را در بیمه نامه جدید اضافه نمایند.

 201. مالک

  سلام
  من ماشینم را فروختم تقریبا ۹ ماه پیش .تخفیفات کامل هست.ولی هنوز سند نزدم.یعنی سند ب اسم خودم میباشد ولی بیمه ماشین به اسم خریدار گرفته شده.خاستم ببینم تخفیفات به من تعلق میگیرد

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه تمدید بیمه نامه 9 ماه قبل و قبل از اجرای قانون جدید انجام شده و بیمه نامه به نام خریدار جدید است احتمالا تخفیف ها به ایشان منتقل شده است.
   در گذشته اگر قصد انتقال تخفیف ها را داشتید باید قبل از فروش آن را به نام خود منتقل می کردید، اما در قانون جدید که از دی ماه 99 اجرایی شده است با انتقال خودرو تخفیف های آن منتقل نمی شود.

 202. احسان

  سلام وقت بخیر
  من یه سوالی داشتم در مورد انتقال بیمه
  من ماشین فدیمیم پلاک ماشین و بیمه نامه به اسم خودم بود و برگه سبز داشتم چند سالی ماشین دستم بود
  ماشین رو از پدر خانمم خریده بودم سند قطعی به نام خودش بود
  ماشبن رو چند روز پیش فروختم
  سند قطعی رو همون روز فروش به نام خودم زدم و همون موقع به نام خریدار جدید

  با این حساب می تونم تخفیفات بیمه ماشینم رو به نام خودم بزنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به این که پلاک و بیمه نامه خودرو به نام شما بوده تخفیف بیمه برای شما محفوظ است و با خرید خودرو جدید با همان پلاک تخفیف عدم خسارت بیمه به آن منتقل خواهد شد.

 203. محمد

  سلام وقتتون بخیر من پدر همسرم یه سمند 96 تاکسی داشت که 70 درصد هم تخفیف داره و با وارث ها که خانم و برادر خانم ام بود به تفاهم رسیدم و من ماشین رو خردیم ماشین هم تا بر 6 امسال بیمه داره و بخاطر کارنامه و پروانه گرفتن تاکسی باید به نام خودم میشد و تعویض پلاک کردم .الان اگرمن بخوام برج 6 ماشین رو بیمه کنم چطوری میشه تخفیف هاس میسوزه یا روش چون من این ماشین رو با خط و این تخفیف او اینا گرفتم حتی تو قلنامه هم ذکر شده .من الان باید چیکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید تخفیف عدم خسارت بیمه به اشخاص تعلق دارد و با خرید و فروش خودرو تخفیف آن منتقل نمیشود.
   در ضمن تخفیف بیمه شخص ثالث فرد فوت شده به وراث قانونی یعنی همسر، والدین و فرزندان متوفی قابل انتقال است.

 204. منصور اقبالی

  سلام من شهریور 99 با پرایدم که 70درصد تخفیف داشت تصادف کردم و از تخفیف بیمه هم مالی و هم جانیش که برای سه نفر زخمی استفاده کردمو بیمه اش تا برج7سال99بود ولی فروختم با خریدار دو ماه وکالت تعویض پلاک دادم و ایشون هم در طول این دو ماه تعویض پلاک انجام داد ولی من فروردین 1400 ماشین گرفتم و تا برج7سال1400بیمه داره و به اسم فروشنده است گفتم اگه من تعویض پلاک انجام بدم با پلاک خودم ایا تخفیفش بر چه مبنای حساب میشه در قانون جدید در ضمن هر دو سواری شخصی است ممنون که راهنمایی کنین

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر قبل از دی ماه سال 99 بیمه خودرو قبلی شما به نام خریدار جدید تمدید شده باشد، تخفیف های آن نیز به فرد جدید منتقل شده است.
   اما اگر بعد از این تاریخ بیمه آن تمدید شده باشد، تخفیف بیمه قبلی برای شما محفوظ است و با تعویض پلاک خودروی جدید و تمدید بیمه نامه به نام شما، تخفیف به خودرو جدید منتقل خواهد شد.
   در مورد خودرو جدید نیز تخفیف آن برای مالک قبلی محفوظ است و پس از تمدید به شما منتقل نخواهد شد.

 205. مهدی

  باسلام
  پدر بنده ماشین پراید مدل ۸۴ با ۷۰ درصد تخفیف بیمه داره من نیز ماشین کوییک صفر خریدم الان که میخوام پراید بفروشم میشه تخفیفش به ماشین من انتقال داد؟ایا انتقال تخفیف هزینه داره؟چقدر میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید که از دی ماه سال 1399 اجرایی شده انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه در هنگام فروش امکان پذیر نیست.
   اما در شرایطی میتوان این تخفیف را انتقال داد که یکی از این حالت ها انتقال تخفیف بین پدر و فرزند است.
   مانعی که پیش روی شما است این است که تخفیف امکان انتقال به خودروی صفر را ندارد و در صورتی که بخواهید تخفیف بیمه خودروی دیگر را به خودرو صفر منتقل کنید باید تا زمان تمدید بیمه نامه آن صبر کنید و خودروی دیگر نیز تا آن زمان به نام پدر شما باشد و بیمه آن اعتبار داشته باشد.

 206. مهدی

  سلام خسته نباشین ببخشین یه نیسان گازوئیلی مدل 92 خرید پدرم 4 سالی میشه ولی سند و پلاک به نام نزدیم و الان بیمه شو خودمون تو این مدت کردیم و تمام تخفیف هست بیمه به نام پدرم هست و بیمه کردیم امسال رو هم میخواستم ببینم اگه برم تعوض پلاک و بزنم به نام خودم تخفیفات اش رو میشه انتقال داد به من

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف چه در گذشته و قبل از اجرایی شدن قانون جدید و چه حالا که قانون جدید اعمال می شود، علاوه بر بیمه نامه باید مدارک شناسایی و مالکیت خودرو هم به نام شخص باشد.
   با توجه به اینکه پلاک خودرو به نام شما نیست یعنی مدارک مالکیت به نام شما نیست، در صورت تعویض پلاک هم تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد.

 207. یونی

  سلام بنده پراید مدل ۸۶ داشتم سال۹۸ برج ۴ فروختم همراه با بیمه و ۴۰۵ مدل ۹۵ خریدم و بیمه برج ۵ بیمه کردم و حالا اطلا پیدا کردم می توانم تخفیف قبلی را انتقال بدم و خریدار ماشین قبلی هم بیمه را تمدید کرده حالا باید چه کنم بیمه ماشین قبلی برج ۱۰ بود

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال بیمه در گذشته باید قبل از فروش خودرو اقدام می‌کردید.
   اگر بیمه نامه خودرو قبلی بعد از اجرا شدن قانون جدید تمدید شده باشد، تخفیف برای شما محفوظ است و در زمان تمدید بیم نامه خودرو جدید می‌توانید تخفیف را به این بیمه نامه منتقل کنید.
   اما اگر قبل از اجرا شدن قانون جدید بیمه خودرو قبلی به نام خریدار تمدید شده باشد، تخفیف به او منتقل شده است.

 208. سهیل

  سلام 206 داشتم نزدیک 65 درصد تخفیف که 12/25/ 99 بیمه کردم حالا الان فروختم و ماشین 3 سال آخر دسته من بوده که بیمه کردم و ماشین جدید خریدم می‌خوام بدونم تخفیف کامل 206 میاد رو ماشین جدید یا فقط اون سه سال که من بیمه کردم میاد رو پلاکم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث تمام تخفیف های بیمه نامه به مالک خودرو تعلق دارد و حتی پس از فروش و تعویض پلاک خودرو نیز تخفیف ها به خریدار منتقل نخواهد شد.
   با توجه به اینکه 3 سال آخر بیمه توسط شما انجام شده، تمام تخفیف های گذشته نیز به نام شما منتقل شده و تمام 65% تخفیف برای شما ذخیره خواهد شد.

 209. حمید

  سلام سال نو بر شما مبارک.من سال 97 یک پراید مدل 87 با تخفیف کامل خریدم در برج 10 سال 98ماشینو با تخفیف کامل خودم بیمه کردم و برج11فروختم الان ماشین دست خریداره و در برج10سال 99 بیمش تموم شده من اطلاع ندارم اون از تخفیف استفاده کرده یا اون تخفیف برای من حساب میشه.الان یک ساینا صفر کیلومتر از کارخونه گرفتم بنام همسرم خودش بیمه هست تا برج12 سال400.من میتونم از تخفیف اون برای ساینا استفاده کنم در زمانی که بیمش تموم بشه یا تخفیف برای اون طرف که خریده میره ..ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   نقل و انتقال خودرو بدون بیمه نامه معتبر ممکن نیست و با توجه به اینکه خودرو شما بعد از اجرایی شدن قانون جدید فروخته شده حتما بیمه آن تمدید شده بوده.
   تخفیف بیمه آن برای شما محفوظ خواهد بود و در قانون جدید می توانید آن را به همسر خود منتقل کنید.
   برای انتقال تخفیف در زمان تمدید بیمه نامه می توانید با کارشناسان پشتیبانی بیمه بازار با شماره تلفن 91311100-021 در تماس باشید.

 210. مصطفی

  سلام،
  بنده یه پیکان قبل سال خریدم، همون موقع بیمه نامه جدید رو بنام خودم گرفتم با تخفیفات کامل، منتهی هنوز تعویض پلاک نکردم، صاحب پلاک قبلی هم فوت شدن، چطور میتونم از تخفیفات استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   از آنجا که پلاک به نام مالک قبلی است، حتی اگر بیمه نامه هم به نام شما باشد در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد اما تا زمانی که با این پلاک بیمه را تمدید کنید مشمول تخفیف خواهید بود.
   اما در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به مالک قبلی تعلق دارد و در صورت فوت هم ورثه می توانند از تخفیف ایشان استفاده کنند.

 211. علی

  سلام من دارای خودرویی هستم که پلاکش به نام شخص دیگری هست ولی حدود ۶ساله که بیمه نامه به نام خودم هست آیا بعد از تعویض پلاک میتوانم تخفیف بیمه را به پلاک جدیدی که به نام خودمه انتقال بدم
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه بیمه نامه 6 سال به نام شما تمدید شده اما پلاک آن به نام شما نبوده.
   از آنجا که در زمان تمدید بیمه نامه مدارک مالکیت خودرو دریافت می شود، در صورتی که تعویض پلاک انجام دهید در زمان تمدید بیمه به این معنا است که خودرو منتقل شده پس تخفیف ها به مالک قبلی تعلق خواهد داشت و شما نمی توانید آن را منتقل کنید.

 212. رضا

  باسلام ایا برادر جز افراد درج یک محسوب میشود برای انتقال تخفیف بیمه با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف بیمه نامه شخص ثالث فقط به بستگان درجه یک که شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان میشوند منتقل می شود.
   برادر و خواهر جزو بستگان درجه یک به حساب نمی آیند.

 213. صادق

  سلام من بیمه شخص ثالث موتور سیکلت را از همین سایت بیمه بازار تمدید کردم چندروز پیش موتورم را سارقی بسرقت برده والان میخوام یه موتورسیلکت فاقد بیمه ومدل پایین تر را جایگزین موتور سرقتی ام کنم ایا امکان انتقال بیمه شخص ثالث وجود دارد

  1. بیمه بازار

   بیمه شخص ثالث چون به نام بیمه کننده است این امکان وجود دارد فقط شما باید از کلانتری نامه مفقودی بیمه را دریافت کنید.

  2. بیمه بازار

   برای بازنشستگی شما یا باید حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید یا 60 سال سن. خیر احتیاج به حضور شما نیست.

 214. amir

  سلام من چطوری میتونم تخفیف بیمه بخرم واسه ماشینم وانت نیسان

  1. بیمه بازار

   با شماره 021-91311100 تماس بگیرید تا همکاران ما در پشتیبانی راهنمایی‌تون کنن.

 215. احمد

  خودرو مدل ۹۲ هست و بخاطری ۱۳۰۰هزار تومان از بیمه برداشت کرده و هم تخفیف های بیمه رو از بین برده حالا من میتونم تخفیف بیمه خودروم رو از شرکت بیمه بخرم

  1. بیمه بازار

   بله امکان پذیر است.

 216. ساراناز

  سلام
  من می‌خوام ماشین پرایدمو که 13 سال تخفیف داره بفروشم ولی تخفیف بیمه رو برای ماشین بعدیم استفاده کنم
  اول باید ماشین دوم رو بخرم بعد اولیو بفروشم ؟ یعنی همزمان هردو بنامم باشن؟ چون میخواهم پلاک قبلی رو ماشین جدیدم بیاد
  ماشین جدید هم باید پراید باشه یا هر مدل سواری میشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   کاربر گرامی درصورت سواری بودن خودروی جدید انتقال تخفیفات امکان پذیر هست و نیازی به همزمانی بودن نقل و انتقال نیست در واقع امکان نقل و انتقال تخفیف پس از فروش خودرو پابرجاست با روالی که در ذیل اعلام میگردد:
   پس از فروش و انتقال سند وسیله نقلیه، با در دست داشتن اصل بیمه‌نامه به واحد صدور بیمه مراجعه نمایید.
   با صدور الحاقی برگشت تخفیف عدم خسارت، حق بیمه تخفیف داده‌ شده در زمان صدور بیمه‌نامه از شما دریافت خواهد شد و ضمن ثبت در سیستم نرم‌افزاری شرکت بیمه، روی بیمه‌نامه شما مهر الحاقی زده می‌شود. از این تاریخ به مدت یک سال فرصت دارید تا با معرفی یک خودرو که متعلق به خودتان، همسرتان، والدین یا فرزندانتان باشد از تخفیف‌ عدم خسارت بهره‌مند شوید.
   با تشکر از همراهیتان

 217. علی

  سلام. من 2 تا خودرو دارم یکیش 70 درصد تخفیف بیمه داره اون یکی 20 درصد. میشه تخفیف بیمه هاشونو با هم جابجا کرد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام انتقال بیمه نامه صرفا به خودروهای مشابه و اسناد هر دو به نام یک نفر باشد، امکان‌پذیراست.

 218. امیرحسین

  با سلام
  شاید برای پرسیدن این سوال دیر شده باشه ولی با خوندن مطالب بالا خواستم ازتون راهنمایی بگیرم.
  ماشین برادرم ۸ سال پیش با بیمه، تخفیف کامل اسقاط شده الان که من ماشین خریدم میتونیم با برگ اسقاط اون بیمه رو دوباره به ماشین من انتقال بدیم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام انتقال بیمه نامه صرفا به خودروهای مشابه امکان‌پذیراست.

 219. ایت

  سلام خوبید
  ماشین من بیمه ش تخفیف نداره خریدم چطور میتونم براش بیمه بخرم

  1. بیمه بازار

   سلام. تخفیف نداشتن مانعی برای خرید بیمه نیست. اگر در سایت بیمه بازار اطلاعات خودرو رو وارد کنید و تخفیف عدم خسارت رو هم صفر انتخاب کنید، می‌تونید قیمت‌های پیشنهادی از شرکت‌های مختلف رو ببینید و بیمه‌تون رو سفارش بدین.

 220. رسول

  سلام. .من ی پراید گرفتم با تخفیفات کامل بیمه . برج پنج بیمش تموم میشه آیا. اون تخفیفات برای من که خریدار خودرو هستم لحاظ میشه یا نه .در ضمن پلاک و سندو ب اسمم زدم. ولی بیمه به اسم صاحب قبلیه ماشینه ..الان موقع تمدید بیمه مدارکی چیزی از صاحب قبلی نمیخوان .لطفا یکم توضیح بدین. مرسی

  1. بیمه بازار

   با سلام
   تمام تخفیفات را میتوانند به شما انتقال دهند و در هنگام تمدید بیمه نامه جدید مشخصات خود را وارد کنید .

 221. امین

  سلام یه پرایددارم8سال تخفیف داره میخوام بفروشمش یه ماشینوازنمایندگی بگیریم طول میکشه تاازنمایندگی دربیادمیتونم 8تخفیف روسرماشین جدیدم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان انتقال تخفیفات وجود دارد و باید به یکی از شعبه های بیمه نامه خود مراجعه کنید .

 222. علی

  سلام
  پراید داشتم با 8 سال سابقه بیمه که تاریخ انقضایش اردیبهشت بود. در هنگام فروش قرارداد این بود که بیمه به خودم بربگرده اما طرف رفت و برنگشت تا الآن که تیرماه است و می خداد بیمه رو بربگردونه. امکانش هست؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان دارد ولی به ازای هر روز دیرکرد باید جریمه آن را پرداخت کنید .

 223. علی

  سلام.
  ماشین من 8 سال سابقه بیمه داشت و تا اردیبهشت تاریخ انقضایش بود. طرفی که به او ماشین فروختم رفت و برنگشت تا الآن که تیرماه است بگشته و موی خاهد بیمه را انتقال بدهد. آیا امکان دارد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله میتواند به اسم خود تمدید کند ( البته اگه کارت خودرو به اسم خودشان منتقل شده باشد)

 224. حسام

  برای انتقال سابقه بیمه ثالث،منظور از بستگان درجه یک،دقیقا چه کسانی را شامل میشود؟آیا همسر و فرزندان هم شامل می شود؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز همسر و فرزندان رو شامل می شود.

 225. علی

  سلام من ی ماشین خریدم که بیمه اون تموم شده.یکی از دوستانم پیشنهاد خرید بیمه بهم داده.میخواستم ببینم این کار اشکالی نداره و مشکلی واسم ایجاد نمیکنه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز لطفا یشتر توضیح بدید.

 226. کیوان

  سلام
  من ماشین خریدم سند زدم و الان ماشین به اسم من هستش
  اما بیمه نامه و شماره پلاک توی بیمه نامه به اسم صاحب قبلیش هستش
  ماشین ۱۴ سال تخفیف بیمه داره
  اگر من برم ماشینو بیمه کنم الان با ۱۴ سال تخفیف حساب میشه؟
  مشکلی به وجود نمیاد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد.

 227. علی

  با توجه به اینکه الحاقیه خودرو قدیم خودم گرفتم وتاتاریخ۹/۲۴بیمه داردو بعد از واگذاری خودرو قدیم وانتقال سندو کپی برابر اصل از برگ سبز خودرو .میخاستم ببینم سند باید به نام خریدار میشد بعد مراحل انتقال تخفیفات انجام بشه.و باتوجه به اتمام بیمه چه زمانی طول میکشه جهت انتقال؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز انتقال تخفیفات درباره کدامیک از بیمه های شخص ثالث یا بدنه است؟

 228. سعید

  آیا میشود از ده سال تخفیف بیمه، پنج سال تخفیف انتقال یابد،ممنون؟

  1. بیمه بازار

   سلام خیر نمیشه کل تخفیفات رو فقط میشه به خودروی دیگه یا به خودروی اقوام درجه یک انتقال بدین

 229. poya

  سلام این برگ الحاقیه پس از انتقال تخفیفات بر روی خودروی جدید در سیستم فناوران چگونه چاپ گرفته می شود. منظورم در سیستم فناوران هست، یک بیمه نامه با سابقه دارد بدون تخفیف به بیمه گذار می دهیم تا تحویل خریدار دهد و یک برگ الحاقیه، این برگ الحاقیه از کجا چاپ گرفته می شود هر چقدر میگردم پیدا نمی کنم لطفا هر کی میدونه کمکم بکنه ممنون

 230. محمد

  سلام خانوم محمدی ،ماشین پدرم ۱۲ سال تخفیف بیمه دارد و سندومدارک به اسم خودش است ،میتونم تخفیفات ماشین پدرم رو به ماشین خودم که اون اسنادش به اسم خودم است انتقال بدم ؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز طبق تبصره ماده 6 قانون جدید بیمه شخص ثالث تصوییب شده در سال 95، تخفیف های بیمه نامه متعلق به انتقال دهنده ی سند مالکیت خودرو بوده و انتقال دهنده می تواند این تخفیفات را به خودروی دیگری از همان نوع که متعلق به خود یا همسر و والدین و یا فرزند بلاواسطه میباشد منتقل کند.

 231. رضا

  سلام
  خودرویی با ۹ سال تخفیف بیمه خریدم و سند خودرو و سند محضری هم عوض شده.ولی بیمه به نام من نیس و به نام مالک قبلی است.۱۰ روز دیگر موعد پرداخت بیمه هست.آیا بیمه و تخفیفاتش به نام من میشه.اگر نه راه حل چیست که تخفیفات بیمه به اسم من انتقال داده شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله اگر فروشنده خودرو به شما انتقال داده باشن میتونین از بیمه استفاده کنین

 232. مهیار

  با عرض سلام و خسته نباشی.
  من یه پیکان داشتم دادم ۷ ماهه دادم اسقاط و ۷ سال تخفیف بیمه دارم ، امکانش وجود داره الان به خودروی جدید انتقال بدم اینم در نظر بگیرید برگ اسقاط رو ۷ ماه پیش گرفتم ، ممنون میشم فوری جواب بدین مهمه

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین انتقال بدین

 233. مهیار

  سلام خسته نباشین.
  من ۷ ماه پیش یه پیکان داشتم دادم به اسقاط و بیمه نامش ۷ سال تخفیف داره. الان امکانش وجود داره که انتقالش بدم به ماشین جدید البته در نظر بگیرید برگ اسقاط ۷ ماه از تاریخ گذشته . لطفا راهنمایی نمایید خیلی مهمه فوری. ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   اگر کاربری و دسته بدنی هر دو خودرو یکی باشد در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید می تونید تخفیفات را انتقال دهید.

 234. صادق

  با سلام یک عدد پژو پرشیا با ۷ سال تخفیف بیمه ایران می خواهم به رنو ساندرو منتقل کنم آیا شدنی هست یعنی هر دو سواری هستند قاعدتا که طبق متن قانون باید امکانپدیر باشد ممنون میشم راهنمایی بکنید

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونید منتقل کنید

 235. صادق

  با سلام یک عدد پژو پرشیا با ۷ سال تخفیف بیمه ایران می خواهم به رنو ساندرو منتقل کنم هر دو به نام خودم هست آیا شدنی هست یعنی هر دو سواری هستند قاعدتا که طبق متن قانون باید امکانپدیر باشد ممنون میشم راهنمایی بکنید

 236. صاحبی

  سلام و خسته نباشید
  ایا برای انتقال تخفیف خودرو اسقاطی علاوه بر بنام بودن برگ سبز و سند خودرو نیاز به همنام بودن بیمه شخص ثالث( بیمه ایران) نیز نیاز می باشد یا نه؟
  و این برگ الحاقیه حذف تخفیفات را تا چه زمانی معتبر است تا فرد خودرو بخرد و انتقال دهد؟
  تشکرات فراوان

  1. بیمه بازار

   سلام بیمه ایران اگر بخواین حتما باید نام بیمه ثالث با نام دارنده خودرو یکی باشه. بعضی شرکتها تا ۶ ماه اجازه انتقال میدن بعضی هم محدودیت خاصی ندارن

 237. حمید

  سلام من یه پراید دارم که چهارده سال تخفیف بیمه داره که بیمه وپلاکش به نام خودم هست،والان یک پژوخریدم که پلاکش بنام خودم هست و لی بیمش به نام من نیست،واین ماشین هم چهارسال تخفیف بیمه داره حالا میتونم این دوتا بیمه جابه جاکنم،ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز یکی از شرایط انتقال این است که مالک خودروی قبلی، مالک خودروی جدید و مالک ‌بیمه‌نامه‌های قبلی، یک نفر باشد اگر شما این شرایط رو دارین میتونین انتقال بدین.

 238. حمید

  ایانقل و انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث در همه دفاتر بیمه انجام میشود ؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 239. صاحبی

  با عرض سلام و احترام
  در هنگام انتقال تخفیف بیمه خودرو فرسوده ایا نیاز به هم نام بودن بیمه هردو خودرو هست ؟
  یا در بیمه های غیر همنام هم میتوان تخفیف را انتقال داد
  تشکر بابت راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز برای انتقال بیمه خودرو فرسوده نام مالک و نام بیمه گذار بایستی یکی باشد همچنین هر دو خودرو دسته بدنی و کاربری یکسانی داشته باشند.

 240. ahad

  با سلام خدمت خانم محمدی
  ضمن تشکر بابت جواب سوالات
  بنده قصد دارم خودروی فرسوده بخرم سند زده و تخفیف بیمه اش را به خودرو صفر کیلومترم انتقال دهم
  بیمه ماشین بنده ایران و برج ۹۷/۴ تمام میشه ایا یک مانده باید اقدام کنم یا از هم اکنون میتونم فرسوده بخرم و تخفیف انتقال دهم ؟
  تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام میتونین تخفیفتون رو انتقال بدین

 241. پارسا

  واقعا چه جامعه ای داریم که ازحداقل اطلاعات هم بی اطلاع هستند به این میگن جامعه بیسواد طرف اومده میگه مثلا پانزده سال تخفیف دارم نیمی ازاون رو انتقال بدم بخودرو جیدید یاصفرهمینو کم داریم تا تواین کارهم بازار دلال بازی رونق بگیره

  1. بیمه بازار

   درسته خیلی ها هنوز قوانین رو نمیدونن.

 242. علی

  سلام
  من یه پراید با تخفیف هفت سال دارم برگ سبز وپلاک به نام هست ولی سند محضری به نامم نیست میخوام بفدوشم وتخفیف بیمه رو منتقل کنم به پارس تندر که جدید خریدم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. بیمه بازار

   نگران نباشید به نمایندگی بیمتون مراجعه کنید تا مراحل انتقال بیمه نامه انجام بشه.

 243. عزت لاه

  با سلام ماشینمو یک ماه بیمه کردم با پنج سال تخفیف،چون سند بنامم نیست ماشینمو توقیف اموال زدن چطوری میتونم بیمشو فسخ کنم لطفا راهنمای کنید

  1. بیمه بازار

   سلام بیمه ثالث قابلیت فسخ نداره میتونین به ماشین جدیدتون انتقالش بدین

 244. ابوالفضل

  سلام،مابه التفاوت یعنی چی،چون من الان هم باید بیمه کامل تخفیف صفر شده رو بدم،هم ششصدو پنجاه هزار تومن مابه التفاوت گرفتن،یعنی دو تا ماشین،که بیمه شون میشد یک میلیونو چهارصد،با جابجا کردن بیمه ،شد دو میلیون و سیصد هزار تومن، اینکه،جریمه و تنبیه شدنه!

  1. بیمه بازار

   سلام شما میتونین تخفیف هاتون رو به طور کامل انتقال بدین 

 245. ابوالفضل

  سلام،مابه التفاوت یعنی چی،چون من الان هم باید بیمه کامل تخفیف صفر شده رو بدم،هم ششصدو پنجاه هزار تومن مابه التفاوت گرفتن،یعنی دو تا ماشین،که بیمه شون میشد یک میلیونو چهارص،با جابجا کردن بیمه ،شد دو میلیون و سیصد هزار تومن، اینکه،جریمه و تنبیه شدنه!

 246. مهراد

  سلام.سوال من همون سوال اقای صفریان هست.ایا میشه مقداری از تخفیف بیمه رو منتقل کرد مثال4سالشو

  1. بیمه بازار

   سلام خیر نمیشه. کل تخفیف رو میتونین انتقال بدین

 247. مریم

  سلام ب شما.از سال ۹۲خودرو پدر مرحومم در اختیار من بوده و تا امروز پنج سال شده که بیمه نامه ب نام خودم صادرشده و خودرو چهارده سال تخفیف بیمه داره.از سال تولید ۸۲تا الان که امروز بیمه پرداخت کردم هیچ خسارتی نداشته.همسرم خودرو صفر خریده که کارخانه خودش بیمه ش کرده.میخوام بدونم ایا میتونم سنواتی که برای خودرویی که متعلق ب پدر مرحومم هست و بیمه نامه ب نام خودم گرفتم به خودرو جدیدمون که به نام شوهرم هست انتقال بدم.واضح تربگم،من بدم ماشین جدیدمون ب نام خودم بیمه کنم ایا تخفیف بیمه نامه قبلی که خودرو ب نام پدرم هست ب بیمه نامه جدید منتقل میشه یا نه؟ضمنا تاریخ فوت پدرم سال ۹۲هست و انحصار وراثت نکردیم مشکلی با بقیه وراث ندارم فقط دونفر برادر و مادرم هستند که خودرو ب من واگذارکردن البته ثبت نشده و کارت خودرو برگ سبز ب نام مرحوم پدرم هست.شرمنده شما عزیزان که طولانی نوشتم.درصورت امکان خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.یک دنیا ممنونم

 248. علی

  سلام 

  من خودرویی رو خریدم که به علت تصادف ۲ تا از کوپن هاشو از دست داده و تخفیفش هم از بین رفته 

  ایا می تونم تخفیف بیمه اش را خریداری کنم؟به خاطر اینکه هزینه بیمه خیلی بالا

 249. فرزین

  سلام.این عملکرد دارای نقصه.کسی که بعد از فروش خودرو اقدام به خرید خودرو دیگر میکنه چه کار باید بکنه؟ متاسفانه هنگام قانون گذاری فکر درستی نمیشه

 250. مهدی علمی

  ممنون از راهنمایی واطلاعات عالی سایت وکارشناسان محترم

 251. مهرداد

  سلام آقای صفریان

  من هم این کار را کردم گفتند باید هر دو ماشین بنام شما باشد
  بیمه قبلی ماشین کهنه ابطال و گواهی عدم تخفیف صادر کردند و ما بقی مبلغ بیمه را (چیزی در حد 30 تومان) پس دادند
  تا اینجا همون چیزی بود که در ذهن من بود
  ولی قسمت ناجور از این به بعد بود
  گفتند باید ماشین کهنه را بیمه کنم و بابت آن مبلغ سالیانه 1300 تومان بپردازم؟!

  ادامه دارد…..

 252. محسن

  اگر بیمه نامه را به شماره خودرو اختصاص میدادند و در هر نقل و انتقال الحاقیه میزدند بهتر نبود؟ شرایط برای چیست؟ مهم نیست حق به مستحق برسد که شرایط گذاشته اند باید خودرو سکان باشد؟ لااقل یک الگو برداری درست می کردند بعد از این همه سال اجحاف به کسانی که مستحق تخفیف بوده اند.

 253. صفريان

  سلام من تخفيفات بيم شخص ثالث ١٠ساله دارم ميخواهم ماشينم را بفروشم و ماشين صفر از كمپاني دريافت كنم كه ان هم بيمه كامل يكساله دارد تخفيفات هم چگونه محاسبه ميشود و ايا بايد مبلغي به شركت بيمه پرداخت كتم

 254. مهرداد

  سلام

  آیا امکان انتقال بخشی از تخفیف عدم خسارت هم وجود دارد؟

  یعنی فرضا کسی از ده سال تخفیف  هشت سالش را منتقل و دو سال از آن را بر روی بیمه نامه قبلی نگه دارد؟

 255. سید رضا

  با عرض سلام

  من دارای ماشینی هستم که بیمه ی شخص ثالث و بدنه آن دارای ۹ سال تخفیف می باشد و به تازگی از کمپانی خودرو جدیدی را ثبت نام کرده ام و تحویل آن در مرداد یا شهریور است و همچنین قصد فروش ماشین قدیمی خود را فعلا ندارم آیا میتوان تخفیف بیمه شخص ثالث و بدنه را به خودروی جدید انتقال داد؟؟

  خواهشمندم راهنمایی فرمایید . ممنون

   

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین انتقال بدین

   1. مهرداد

    سلام
    منظورتون پاسخ به کدام سوال بود لطفا؟

 256. محمد دباغی پور

  اگر فردی بعد از صدور بیمه نامه خودرویی را خریداری کند و سند قطعی زده شود بعد از مدتی قصد فروش دارد ولی شرکتهای بیمه نام فردی که در بیمه نامه ذکر شده است را ملاک قرار میدهند نا صاحب خودرو را لطف کنید پاسخ فرمایید

  1. سجاد آشوری

   طبق آیین نامه بیمه شخص ثالث، پس از نقل و انتقال خودرو، لازم است تا با دریافت الحاقیه، بیمه نامه ثالث به مالک جدید انتقال داده شود.

   1. صمد

    سلام و خسته نباشید
    آیا امکان انتقال تخفیف بیمه از گروه پی کی یا پیکان به گروه تندر۹۰ یا پژو ۴۰۵ وجود دارد یا نه؟
    هنگام انتقال تخفیف بیمه با توجه به قانون جدید آیا برای داشتن تخفیف ۷۰٪ ۸ سال تخفیف کافی است یا بایستی خودرو دارا تخفیف ۱۴ ساله باشد؟
    مرسی و تشکر

    1. بیمه بازار

     سلام بله قابل انتقال هست. برای چک کردن قیمت ثالثتون با تخفیف های جدید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید.
     https://bimebazar.com

 257. کارشناس بیمه

  این راه حل فعلی راه بسیار سختی است.

  راه حل بهتر این طوری است:

  موقع خرید و فروش هیچ بیمه نامه ای به خریدار منتقل نمی شود خریدار خودش باید بیمه نامه تهیه کند.

  فروشنده هم می تواند بیمه نامه خود را تا خرید ماشین جدید معلق کند

  به همین سادگی

  1. رضا

   افرین بهترین راه حل

  2. سیاوش

   کاش این روش رو انجام شود,
   چون روش فعلی تقریبا غیر قابل انجام است!

   1. رضا قرایی

    سلام من بیمه ماشینم یک ماه دیگه تموم میشه ماشینمو از برادرم ۶ماه پیش خریدم آیا تخفیفای ماشین به من میرسه یا به برادرم.

    1. بیمه بازار

     سلام
     چون تمدید بیمه نامه شما بعد از اجرایی شدن قانون جدید است، تخفیف ها به مالک قبلی تعلق دارد و به شما منتقل نمی شود.
     در قانون جدید تخفیف ها را می توان به اقوام درجه یک (والدین، همسر و فرزندان) انتقال داد اما از طرف سایر بستگان مانند برادر و خواهر امکان پذیر نیست.

 258. تورج

  سلام

  می خواستم ببینم منظور از خودروهای مشابه یعنی چه؟

  1. سجاد آشوری

   سلام بر شما، منظور از خودروی مشابه ، کاربری وسیله نقلیه ای است که در بیمه نامه آورده شده است. مثلا سواری، ون یا اتوبوس

 259. مسلم

  قانون انتقال تخفیفات ثالث بسیار عالی هست چون تخفیفات ثالث به معنیه مهارت شخص راننده بررانندگی ماشین می باشد که تصادف نداشته پس تخفیفاتش هم باید برای خود راننده باشه

  1. ممد

   شما درست میفرمایین ولی اگه مثلا یه خانواده ای یه ماشین داشته باشن همه از همین یه ماشین استفاده کنن که کل زندگی رو باید بدن به بیمه که هر کدوم بتونه سوار ماشین شه

  2. اسماعیل

   سلام دوستان.
   من الحاقیه گرفتم واسه انتقال تخفیف بیمه ثالث به خودروی جدیدم.بابت الحاقیه ۹۱۷ هزارتومن شرکت بیمه ماشین سابقم ازم گرفت وتخفیفات اون رو صفر کرد.
   مسئول صدور گفت برم شرکت بیمه ماشین جدید مدارک روبدم ووجهی که به شرکت اونا دادم بعد از اعمال تخفیفات از شرکت بیمه ماشین جدید بگیرم.
   مراجعه کردم گفتن بزار انقضای بیمه نامت فرابرسه بعد مراجعه کن.
   الان میخام بدونم اون پولی که از من بابت الحاقیه گرفتن به من برمیگرده؟ممنون اگه راهنمایی بفرمائید

   1. مهدی

    سلام من سال ۹۸ برج ۳ خودرویی خریداری کردم با ۷۰ درصد تخفیف بیمه یک سال هم به نام خودم بیمه کردم برج ۷ سال ۹۹ خودرو را فروختم هم تعویض پلاک کردم هم سند زدم خریدار جدید هم اواخر دی ماه ماشین رو با پلاک جدید با همون ۷۰ درصد بیمه کرده الان تخفیف بیمه متعلق به من هست یا خریدار جدید؟