نحوه انتقال تخفیف بیمه ثالث

اگرچه کارشناسان بیمه، همیشه سعی داشتند که حق بیمه ثالث را وابسته به راننده نمایند و در هنگام ریسک سنجی آن در واقع نحوه رانندگی راننده را عامل اصلی قرار دهند؛ در مقالات گذشته نیز به تفصیل در مورد این مساله توضیح داده‌ایم که بیمه شخص ثالث، راننده محور است، نه خودرو محور. اگرچه، مدت‌های طولانی است که سیستم تعیین حق بیمه خودرو در دنیا بر اساس ویژگی‌های رفتاری راننده است، اما ساز و کارهای تعیین حق بیمه در ایران، به خوبی اجرا نشده است. در گذشته و حتی حال حاضر هم، هر فرد در هنگام فروش خودرو، بیمه ثالث را به همراه آن به خریدار واگذار می‌کرد. در این حالت راننده پرخطر و کم خطر با هم تفاوت نخواهند داشت و اگر چند سال تخفیف برای رانندگی صحیح به راننده تعلق گرفته باشد، به سادگی به مالک جدیدی واگذار می‌شود که میزان ریسک پوشش او مشخص نیست.


حتما بخوانید:

در چه شرایطی استفاده از کوپن بیمه شخص ثالث به صرفه است؟


موضوع ماده ۶ بیمه شخص ثالث مصوبه شورای نگهبان

بنا به موضوع ماده ۶ قانون اصلاح قانون بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی، انتقال قطعی مالکیت وسیله نقلیه، انتقال‌دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه نامه می‌تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده رابه وسیله نقلیه از نوع مشابه متعلق به خود یا افراد درجه اول خود منتقل نماید. بیمه‌گر مکلف است سوابق تخفیف عدم خسارت وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه جایگزین انتقال دهد و تخفیف مربوط به آن را با کسر مدت باقی مانده وسیله نقلیه منتقل شده در بیمه نامه وسیله نقلیه جایگزین اعمال نماید. حق بیمه وسیله نقلیه منتقل شده در سررسید بیمه نامه آن خودرو بر اساس سوابق بیمه‌گذار جدید دریافت خواهد شد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در نقل و انتقال خودرو

 • هردو وسیله نقلیه باید بنام شخص واحد یا بستگان درجه ۱ بیمه گذار باشد.
 • انتقال بیمه نامه صرفا به خودروهای مشابه امکان‌پذیراست.
 • انتقال سند مالکیت باید بصورت قطعی باشد هرنوع وکالت(اعم از تعویض پلاک،کاری،بلاعزل) یا قولنامه قابل قبول نمی‌باشد.

به طور مثال در صورتی که خودروی شما تندر 90 باشد و بخواهید تخفیف بیمه شخص ثالث آن را انتقال دهید خودرو دیگر نیر می‌بایست در دسته خودرو قبلی باشد. بدین ترتیب انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث ال نود به خودرویی مانند کامیون  یا موتور سیکلت امکان پذیر نیست.


حتما بخوانید:

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث که جریمه نشویم


مدارک لازم جهت بررسی احراز شرایط انتقال تخفیف

۱- اصل و کپی سند خودروی جدید
۲- بیمه نامه خودرو جدید
۳- کپی سند خودروی قدیم
۴- کپی بیمه ثالث خودروی قدیم
۵- اصل الحاقیه حذف سوابق خودروی قدیم


بیمه بازار: مقایسه و خرید بیمه با تضمین بهترین قیمت

بیمه بازار اولین و بزرگترین سامانه مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی و… می‌باشد که با فراهم ساختن امکان مقایسه قیمت بیمه ها در فضای آنلاین، خرید اینترنتی بیمه را آسان‌تر ساخته است. با انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو، ثالث و یا سایر بیمه‌ها، به راحتی و آنلاین خریداری کنید و بصورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.


از دست ندهید:

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران

نحوه خرید طرح ترافیک ۹۹

خرید ارزان ترین بیمه بدنه

استعلام حق بیمه ثالث ملت

نظر یا پرسش خود را بنویسید

178 نظر
 1. علی

  سلام من ماشین داشتم به تازگی تعویض پلاک کردم تخفیف بیمه ندارم مادرم ماشینش تخفیف بیمه داره پلاک شم به نام خودشه هر دو ماشینم پراید هست میخواد بفروشد میشه تخفیف هاشو بیارم روی ماشین خودم ایا باید اون ماشین فک پلاک بشه یا نه الان میشه انتقال داد بعدش ماشین بفروشیم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید میتوان تخفیف های بیمه شخص ثالث دو خودروی یکسان (سواری به سواری) را بین بستگان درجه یک از جمله مادر و فرزند منتقل کرد.
   برای اطلاع از نحوه انتقال تخفیف میتوانید با کارشناسان پشتیبانی بیمه بازار با شماره 913111000-021 تماس حاصل کنید.

 2. امین

  سلام من پراید مدل 86 دارم ازسال 94بیمه به نام خودم هست دیماه سال 99 تعویض پلاک کردم ولی سند به نام نزدم مرداد سال 1400باید بیمه تمدیدکنم آیا تخفیف ها شامل پلاک من میشه یا برای صاحب قبلی هست ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه بیمه نامه از سال 94 به نام شما بوده اما پلاک خودرو از دی ماه 99 به نام شما شده است، و چون مدارک مالکیت خودرو در پرونده بیمه شما موجود است، این موضوع به این معنا است که مالک خودرو تغییر کرده و تخفیف ها به مالک قبلی تعلق می گیرد.

 3. میلاد

  سلام من یه موتور سیکلت دارم که ۵۰ درصد تخفیف بیمه داره و یک موتور سیکلت جدید خریداری کردم و باید به سرعت تعویض پلاک کنم در صورتی که موتور قبلیمو نفروختم . میخواستم بدونم بعد تعویض پلاک و با پلاک جدید میتونم وقتی موتور قدیمیمو فروختم تخفیفات را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف بیمه‌نامه قبلی برای شما ذخیره می‌شود اما تا زمانی که هر دو وسیله نقلیه به نام شما باشد نمی‌توانید تخفیف‌ها را منتقل کنید.
   اما بعد از فروش موتورسیکلت امکان انتقال تخفیف‌ها به موتورسیکلت دیگر به نام شما وجود دارد.

 4. حسین

  سلام ببخشین من یه پراید سال ۸۶ از یک آشنا خریدم، تعویض پلاک نکردم سندهم نزدم.ازهمون سال تو سیستم بیمه، نام بیمه گذاربه اسم خودمه، الان هفتاددرصد تخفیفم پرهست و مالک قبلی میخاد خودروثبت نام کنه وبایداین پلاک راغیر فعال کنه. بااین کار تخفیف بیمه من میره پیش مالک چی که پانزده سال پیش خودرورا بدون تخفیف به بنده فروخته.الان نام بیمه گذار نمیتونه ناجی من باشه؟ واقعا اگه شرکت بیمه میخاستن حق را به حقدار بدهند باید بجای صاحب پلاک ، بیمه گذار را صاحب حق میدانستند ،چون خیلی ها به این مشکلی که بنده دارم مبتلا هستند و حقشون ازبین میره. آیا قابل پیگیری هست که بتونم مثلا موردی پیگیری کنم و موافقت بیمه مرکزی را بگیرم؟چون تمام این سالها بنده بیمه گذار بودم.
  ترا خدا راهی پیش پای من بگذارید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید تخفیف بیمه خودرو برای مالک آن محفوظ است اما به دلیل اینکه در پرونده بیمه خودرو شماره پلاک خودرو و مدارک شناسایی خودرو نیز درج میشود، این موضوع به شرطی است که خودرو نیز به نام مالک بیمه باشد.
   به عبارت دیگر تخفیف بیمه برای نگرفتن خسارت از بابت خودرو خود شما است نه خودرو شخصی دیگر.

 5. سعید

  سلام وقت بخیر ماشین قبلی به نام خانومم بودپراید پارسال فروختمش ایا میشه تخفیفات بیمشو به نیسان وانت انتقال بدم؟جفتش سند خورده و پلاک شدن.بیمه پراید یه ماه دیگس.

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید بیمه‌شخص ثالث به این مورد اشاره شده است که امکان انتقال تخفیف به اقوام درجه یک مانند همسر وجود دارد.
   اما شرط دیگری که برای انتقال تخفیف وجود دارد، این است که هر دو خودرو باید یکسان باشند یعنی تخفیف خودرو سواری فقط به خودرو سواری انتقال می‌یابد و تخفیف وانت به وانت.

 6. مصطفی

  سلام،من یه پراید با تخفیف بیمه ۷۰ درصد رو برج ۱ /۱۴۰۰ فروختم الان یه ماشین خریدم میخواستم بپرسم میشه تخفیف بیمه رو انتقال داد البته هنوز هیچ کدوممون تعویض پلاک نکردیم اگه امکانش هست راهنماییم کنید چکار کنم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف بیمه نامه را می توان به خودروی جدید منتقل کرد اما مشروط به اینکه پلاک خودروی قبلی بر روی خودرو جدید نصب شود.
   در ضمن تا زمانی که پلاک خودرو تعویض نشود نمیتوان ادعای مالکیت خودرو را داشت چرا که برای تمدید بیمه نامه لازم است برگ سبز و یا کارت خودرو را که به نام شما باشد ارائه دهید.
   پس از انتقال مالکیت خودروها برای انتقال تخفیف بیمه نامه میتوانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره 91311100-021 تماس بگیرید.

 7. سامان

  ماشینم رو با تخفیف کامل فروختم البته بطور وکالتی چند ماهه در طی یه ماه من یه ماشین دیگ گرفتم اون طرف هم اون اقا هنوز تعویض پلاک انجام نداده ایا تخفیف روی پلاک دوم انجام میشه
  ممنونم از جواب گرانبهاتون
  قدردانتونم سلامت باشید

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر همزمان دو خودرو به نام شما باشد نمی‌توانید تخفیف‌ها را از یک خودرو به دیگری منتقل کنید.
   در قانون جدید چنانچه خودرو به فروش برسد تخفیف‌ها برای شما محفوظ میماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی روی پلاک جدید نصب شود تخفیف‌ها منتقل می‌شود.

 8. شهرام

  با سلام من ماشینی داشتم باهفت سال تخفیف ان را آخر دی ماه ۹۹ فروختم وسند به نام خریدار زدم وییمه اش به نام من است و تا ۱۴۰۰.۱۰ اعتبار داردالان که ماشین جدید خریدم چگونه میتوانم تخفیف ان را به این ماشینم انتقال بدهم یعنی چه مدارکی بایداز خریداربگیرم؟ اگه مدارک نداشته باشم تخفیفم از بین میره؟ ممنون از پاسخگویی شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف‌های خودروی قبلی برای شما ذخیره شده و نیازی به ارائه مدرکی از جانب خریدار نیست.
   با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های بیمه خود در زمان تمدید میتوانید درخواست دهید تا تخفیف‌ها به بیمه خودرو جدید انتقال پیدا کند.

 9. پیمان

  سلام من 6ماه پیش ماشین خریدم بخاطر تخفیف کاملش چند تومن بالا تر خریدم تاریخ بیمه ی ماشین هم ماه بعد هست،الان بمن تخفیف تعلق نمیگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه خودروی شما قبل از قانون جدید تعویض پلاک شده است اما چون تاریخ تمدید بیمه نامه خودرو بعد از اجرایی شدن قانون جدید است، تخفیف ها برای مالک قبلی باقی میماند و منتقل نمی شود.

 10. رحمانی

  سلام بنده یه ماشین پیکان تمام تخفیف حدوداً سه سال قبل فروختم پلاکش به نام من بود. همون موقع رفتم یه پراید خریدم پلاکش تعویض کردم زدم بنام خودم. تا امروز خریدار پیکان با بهانه های جورواجور پلاک تعویض نکرده.الان میگوید بشرطی تعویض پلاک میکنم که تخفیف پلاک واگذار کنید برام. آیا واگذاری تخفیف پلاک امکان پذیر است. اگر واگذار بشه تخفیف پلاک جدیدم از بین نمیره. لطفاً راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به شخص دیگری غیر از والدین، همسر و فرزند مالک خودرو وجود ندارد.
   تخفیف خودروی جدید شما جای خود باقیست و حتی در صورت تعویض پلاک خودروی قبلی با نصب پلاک آن بر روی خودروی دیگر، تخفیف ها بر روی آن اعمال خواهد شد.

 11. سید علیرضا حسینی عمله

  با سلام من په ۲۰۶ اس دی سال ۹۷ خریدم همون موقع تعویض پلاک کردم ولی هنوز سند قطعی نزدم الانم دو بار بیمه نامه را تمدید کردم اول تیر ماه هم باید دوباره تمدید کنم
  آیا برگ سبز بنام هست کافیه یا حتما باید سند قطعی میزدم که تخفیفات شامل خودم بشه و آیا تیر ماه امسال تخفیف من صفر میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای تمدید بیمه نامه ارائه بیمه نامه قبلی و برگ سبز یا کارت ماشین کافی است و با توجه به اینکه پیش از اجرای قانون جدید بیمه به نام شما تمدید شده، تخفیف های بیمه نامه بر روی بیمه شخص ثالث سال جدید هم اعمال خواهد شد.

 12. Seyed

  با سلام
  دو سال پیش مادرم ماشین پیکان رو فقط از طریق وکالت تعویض پلاک فروخت ولی سند قطعی رو بنام خریدار منتقل نکرد آیا من میتونم از تخفیفات ماشین استفاده کنم چون تو قانون نوشته بود حتی سال ۹۸ و ۹۷ انتقال تخفیفات با سند قطعی منتقل میشود آیا تخفیفات در دو سال پیش با وکالت تعویض پلاک هم منتقل میشود یا خیر
  ممنون از راهنمایی تون

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار خودرو با وکالت تعویض پلاک خودرو را به نام خود کرده باشد و برگه سبز و کارت خودرو به نام او شده باشد، بیمه نامه در زمان تمدید به نام او شده است و تخفیف ها به او منتقل شده است.
   اما اگر هنوز پلاک را تعویض نکرده باشد تخفیف ها برای شما محفوظ است.

 13. مریم

  سلام تو روخدا جواب منو بدید من دیروز ماشینمو فروختم وکالت دادم که بره تعویض پلاک و من ماشینم ۷۰ ٪تخفیف بیمه داره الان باید چیکار کنم برای خرید خودرو جدیدم با همون پلاک خودم تخفیف میتونم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف ها پس از فروش خودرو منتقل نمی شود.
   تخفیف های بیمه خودرو قبلی بر روی پلاک ذخیره می شود و زمانی که پلاک قبلی را روی خودروی جدید نصب کنید می توانید تخفیف های بیمه را به آن منتقل کنید.

 14. حامد

  من ماشین خودمو که تخفیفات بیمه اش کامل بود، فروختم و یه ماشین جدید گرفتم که تخفیف بیمه نداره و بخاطر بسته بودن مراکز تعویض پلاک هیچ کدومشو نتونستم تعویض پلاک کنم. ماشینی که تازه خریدم امروز بیمه اش تموم شدکه با هزینه دو میلیون و پانصد بیمه کردم، میخواستم بدونم بعد از تعویض پلاک و انتقال تخفیفات بیمه میتونم الباقی مبلغ رو از بیمه بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه خودروی قبلی بر روی پلاک آن خودرو که به نام شما بوده است محفوظ خواهد بود اما در صورتی می توانستید تخفیف ها را انتقال دهید که همان پلاک را بر روی خودروی جدید نصب می کردید.
   با این حال در صورتی که تخفیف انتقال پیدا کند مابه التفاوت حق بیمه توسط شرکت بیمه پرداخت می شود.

 15. علی

  سلام من یه سمند ۸۶ داشتم با ۷۰ درصد تخفیف که ۶ بهمن ۹۹ با نام خودم بیمه کردم بعد فروختمش خریدار تعویض پلاک رو اسفند ۹۹ انجام داد البته هنوز سندش به نام خودم هست از طرف دیگه یه پارس صفر از کارخونه دراوردم که بیمش ۲۳ اسفند ۹۹ شروع میشه به نام خودمم هست می خواستم بدونم با توجه به اینکه بیمه سمند تا ۶ بهمن ۱۴۰۰ هست و بیمه پارس تا ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ است و اینکه سمند تعویض پلاک به نام خریدار زدم ولی سند به نام خودمه برای انتقال تخفیف بیمش به پارس باید چه کار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف بیمه خودرو اول برای شما محفوظ است و برای انتقال آن نیازی به مدرک خاصی نیست.
   اما توجه داشته باشید که در قانون جدید برای انتقال تخفیف باید پلاک خودروی قبلی روی خودروی جدید شما نصب شود.

 16. بهار

  سلام ما یک پراید در حال حاضر داریم با سند و بیمه که به نام شوهرم شده ولی بدون تخفیفات آخه تازه خریدیم. یک وانت پیکان هم داریم که تازه فروختیم. و واسه چند روز دیگه شوهرم میره که تعویض پلاک و سند کنه به صاحب جدید وانت پیکان. آیا میشه وانتی که سند بزنیم و تعویض پلاک. تخفیفات رو به پراید در حال حاضرمون انتقال بدیم یا نه فقط به ماشینی که تازه بخریم انتقال میشه؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف خودرویی که فروخته شده برای شما محفوظ است و زمانی میتوانید از این تخفیف ها استفاده کنید که پلاک خودروی فروخته شده روی خودروی جدید شما نصب شود.
   در اصل میتوان گفت که تخفیف ها بر روی پلاک شده ذخیره خواهد شد.

 17. واحد

  سلام.بند یه پراید با تخفیف۷۰درصد داشتم و خرداد ۹۹فروختم انتقال پلاک و سند رو برای طرف انجام دادم.الان خودم یه ماشین صفر گرفتم راهنمایی کنید که تخفیف رو چه طور میتونم برگردونم .ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر تاریخ تمدید بیمه نامه به نام خریدار خودرو فروخته شده قبل از دی ماه 99 و تاریخ اجرا شدن قانون جدید باشد، تخفیف بیمه به شخص خریدار منتقل شده است.
   اما اگر تاریخ تمدید بیمه نامه بعد از اجرا شدن قانون جدید باشد، تخفیف ها برای شما حفظ خواهد شد و اگز پلاک خودرو جدید شما همان پلاک خودرو قبلی باشد می توانید تخفیف ها را انتقال دهید.

 18. وحید امیدوار

  سلام من برج 4 سال 99ماشینم رو فروختم و یک ماشین دیگه خریدم با یک شماره پلاک دیگه الان که موقع تمدید بیمه ایا میتونم سوابق بیمه قبلی رو به خودرو فعلی به شماره پلاک جدید انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار خودروی قبلی بیمه نامه را قبل از اجرای قانون جدید تمدید کرده باشد، تخفیف ها به او منتقل شده.
   اما اگر اینطور نباشد، تخفیف ها برای شما ذخیره شذه و در صورتی می توانید از آن بر روی خودروی جدید استفاده کنید که پلاک خودروی جدید و قبلی یکسان باشد.

 19. آراد

  سلام
  این آیین نامه نگفته که تاریخ دقیق اجرا شدنش کی هست
  در صورتی که در مهر 97 مصوب شده و تغییراتی هم در دی ماه 97 داشته آیا کسانی که سال 98 ماشیی که 70 درصد تخفیف داشته و فروخته میتونه تخفیفات رو برگردونه
  لطفا دقیق بگید
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از دی ماه 1399 اجرایی شده است.
   اگر تا قبل از این تاریخ خودرو را فروخته باشید و بیمه هم به نام مالک جدید تا قبل از این تاریخ تمدید شده باشد، تخفیف ها منتقل شده و دیگر شما امکان استفاده از تخفیف ها را ندارید.

 20. روح الله

  سلام
  من ماشین پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ داشتم ۷۰ درصد تخفیف الان ماشین دنا گرفتم بصورت وکالتی میخوام بزنم به نام خودم
  اما پژو طرف گفته باید وکالتی یکماه کاری بزنم الان میتونم انتقال بدم در صورتی که هنکز ماشین پژو به نام من هست تا یک ماه اما مبایعه نامه دارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   طبق قانون جدید تخفیف بیمه براساس پلاک خودرو انتقال پیدا می‌کند.
   تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ خواهد بود و تا زمانی که پلاک خودرو قبلی روی خودرو جدید نصب نشود نمی‌توانید تخفیف بیمه را منتقل کنید‌.

 21. شریفی

  سلام بیمه ماشین بنده ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمام میشه. ماشین و بیمه آن به نام خانمم بود بدج ۹ تعویض پلاک کردم به نام خودم الان میخوام ماشینو بیمه کنم به نام خودم چطوری تخفیفات رو از خانمم انتقال بدم به خودم چطوری و از کجا شروع کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید امکان انتقال تخفیف به همسر و فرزندان وجود دارد.
   برای انتقال تخفیف‌ها در زمان تمدید بیمه نامه باید به یکی از شعب بیمه خود مراجعه کنید و با ارائه مدارک درخواست انتقال تخفیف‌ را ارائه دهید.

 22. محسن

  سلام من برج آذر ۹۹ یک ماشین پی کی از خانمم خریدم که ۱۲ اردیبهشت بیمه ماشین تمام میشه الان بخوام ماشینو بیمه کنم تخفیفات بیمه قبلی ماشین که به نام خانمم هست به بیمه جدید که میخوام بکنم انتقال داده میشه؟ لطفا راهنمایی بفرمائید از کجا و چطور شروع کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه به همسر وجو دارد.
   در زمان تمدید بیمه نامه به یکی از نمایندگی های شرکت بیمه خود مراجعه کنید و با ارائه مدارک شناسایی می‌توانید تخفیف ها را به بیمه نامه جدید منتقل کنید.

 23. باقر

  سلام
  وقت بخیر
  من پارسال برج ۳ یه پراید داشتم فروختم ، بیمش تا برج ۹ داشت و اون شخص برا تمدید بیمه از تخفیف بیمه ای که به اسم من بود استفاده کرد،
  همون موقع من سمند خریدم بیمه نامه به اسم فروشنده است
  بیمش تا اخرای برج ۲ امسال داره،کارت ماشین از همون موقع به اسم خودم خورده ، الان اگه فروشنده بیاد میتونه تخفیف به اسم من بکنه

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه خودرو قبلی مربوط به قبل از اجرایی شدن قانون جدید بوده، تخفیف ها به شخص خریدار منتقل شده.
   اما چون زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید شما با قانون جدید است، تخفیف ها برای مالک قبلی خواهد ماند و به شما انتقال داده نمی شود.
   در قانون جدید تخفیف ها فقط به همسر، فرزند و والدین منتقل می شود.

 24. ارمین مرتضایی

  سلام من یک ماشین پیکان خریداری کردم تمام تخفیف است وبیمه تا اذر ماه داره ایا تخفیف برای من میماند ممنون ازشما لطفن پاسخ دهید

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه های شخص ثالث، تخفیف ها برای مالک قبلی حفظ خواهد شد و به شما منتقل نمی شود.
   در زمان تمدید بیمه نامه اگر شما از بیمه های قبلی خود تخفیف داشته باشید می توانید آن را به بیمه نامه خود منتقل کنید.

 25. ارزو

  سلام من یه ماشین پراید دارم که از پدرم خریدم و تخفیف کامل هست مدل ۸۸ سه سال پیش خریدم وانتقال سند رو برج ۱۱ انجام دادم بیمه نامه قبلی به اسم خودم هست یعنی ۳ساله به اسم خودم بیمه میگیرم الن که رفتم واسه تمدید بیمه میگه یه مرکی ارایه بده که این ماشین به اسم پدرت بوده تا تخفیف ها انتقال پدا کنه باید چکار کنم مدکی از سند و کارت قبلی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از پدر به فرزند وجود دارد.
   شما با ارائه مدارکی مانند برگ سبز یا کارت قبلی خودرو یا سند دفترخانه‌ای قبلی خودرو می‌توانید این تخفیف را منتقل کنید.
   تائیدیه این مدارک از طریق دفاتر پلیس +10 قابل دریافت است.

 26. جمال کوهسرخی

  سلام من برج7سال 99ماشین با پلاک قبلی بیمه کردیم وبعد از یک ماه تعویض پلاک کردم.ایا بیمه را میتوانم به پلاک خودم منتقل نمایم.در ضمن من خودرو را با شرایط 70درصد تخفیف خریدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه شما با پلاک جدبد بعد از تاریخ اجرای قانون جدید است، اگر بیمه نامه فعلی به نام مالک قبلی باشد، در زمان تمدید بیمه نامه تخفیف ها انتقال پیدا نخواهد کرد.

 27. معین حسنی

  با سلام.من یک خودرو پارس دارم با تخفیف ۷۰ درصدی .اکنون یک خودرو دیگر هم خریدم و همزمان دو خودرو دارم.سوال من اینه که ایا به خودرو دومم هم تخفیف ۷۰ درصدی تعلق میگیرد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث فقط به یک خودرو تعلق دارد و شما فقط می توانید تخفیف را روی خودرو اول اعمال کنید.
   در ضمن انتقال تخفیف بین خودروهای شخص تا زمانی که یکی از خودرو ها از مالکیت او خارج شود هم امکان پذیر نیست.

 28. جلال فروتن

  سلام من یه پراید داشتم با هفتاد درصد تخفیف بیمه تا برج شش 1400اعتبار دارهماشینرو فروختم و ماشین جدید خریدم بیمه اش تموم شده میتونم از تخفیف های ماشین قبلی استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله براساس قانون جدید انتقال تخفیف عدم خسارت، تخفیف بیمه نامه قبلی شما پس از انتقال خودرو برای شما محفوظ است و می توانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید تخفیف های بیمه خودرو قبلی را منتقل کنید.

 29. سیروان

  سلام من سال ۹۵ پراید ۱۴۱خریدم وسال ۹۶ فروختم تخفیف بیمه کامل بود وسال گذشته برج ۵ ۹۹ یه تاکسی خریدم العا میتوان سوابق بیمه خودرو پراید رابه تاکسی انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   باتوجه به اینکه شما خودرو را 4 سال قبل فروخته اید، اگر در آن زمان تخفیف بیمه را به نام خود منتقل نکرده باشید احتمالا به دلیل تمدید های متوالی به نام خریدار جدید، تخفیف ها به او منتقل شده است.
   اما اگر تخفیف ها را از طریق شعبه بیمه به نام خود منتقل کرده باشید، میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید تخفیف ها را منتقل کنید.

 30. صحرا

  سلام
  سال گذشته ماشین خواهرمو خریدم و مراحل تعویض پلاک و برگ سبز رو با وکالت از ایشون طی کردم،ایا سابقه بیمه ۹ سال که داره به من تعلق میگیره یا حذف میشه؟
  تمدید بیمه من فروردین هستش،باید چی کار کنم؟
  قبل از انتقال سند ،ماشین بیمه کرده بودم البته بیمه های قبلی هم به نام خودم بوده

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به گفته خود شما اگر بیمه نامه های قبلی هم به نام شما بوده باشد این تخفیف ها به نام شما منتقل خواهد شد.
   اما اگر بیمه نامه به نام خواهر شما باشد در صورت تمدید بیمه شخص ثالث تخفیف ها به نام شما منتقل نخواهد شد.
   توجه داشته باشید در قانون جدید تخفیف ها فقط به پدر، مادر، همسر و فرزند قابل انتقال است.

 31. مصطفي

  با سلام؛
  بنده خودروي قبلي خود را در بهمن ماه پارسال فروختم كه بيمه البرز داشت با تخفيف كامل و تا 15 اسفند 1399 اعتبارش بود.
  بلافاصله خودروي جديد خريدم كه بيمه ايران داشت و تا 9 خرداد 1400 اعتبارش است و تخفيف كامل مثل من دارد ولي به نام فروشنده.
  الان براي انتقال بيمه قبلي و تمديد بيمه براي خودروي جديد، بايد تا 9 خرداد 1400 صبر كنم يا اينكه اقدام ديگه اي لازمه كه انجام ندادم؟ لطفاً راهنمايي كنيد…

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید در حین قرارداد بیمه امکان اضافه کردن تخفیف وجود ندارد.
   تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است و در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید میتوانید از نمایندگی درخواست کنید تا تخفیف عدم خسارتی که به نام شما ثبت شده را در بیمه نامه جدید اضافه نمایند.

 32. مالک

  سلام
  من ماشینم را فروختم تقریبا ۹ ماه پیش .تخفیفات کامل هست.ولی هنوز سند نزدم.یعنی سند ب اسم خودم میباشد ولی بیمه ماشین به اسم خریدار گرفته شده.خاستم ببینم تخفیفات به من تعلق میگیرد

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه تمدید بیمه نامه 9 ماه قبل و قبل از اجرای قانون جدید انجام شده و بیمه نامه به نام خریدار جدید است احتمالا تخفیف ها به ایشان منتقل شده است.
   در گذشته اگر قصد انتقال تخفیف ها را داشتید باید قبل از فروش آن را به نام خود منتقل می کردید، اما در قانون جدید که از دی ماه 99 اجرایی شده است با انتقال خودرو تخفیف های آن منتقل نمی شود.

 33. احسان

  سلام وقت بخیر
  من یه سوالی داشتم در مورد انتقال بیمه
  من ماشین فدیمیم پلاک ماشین و بیمه نامه به اسم خودم بود و برگه سبز داشتم چند سالی ماشین دستم بود
  ماشین رو از پدر خانمم خریده بودم سند قطعی به نام خودش بود
  ماشبن رو چند روز پیش فروختم
  سند قطعی رو همون روز فروش به نام خودم زدم و همون موقع به نام خریدار جدید

  با این حساب می تونم تخفیفات بیمه ماشینم رو به نام خودم بزنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به این که پلاک و بیمه نامه خودرو به نام شما بوده تخفیف بیمه برای شما محفوظ است و با خرید خودرو جدید با همان پلاک تخفیف عدم خسارت بیمه به آن منتقل خواهد شد.

 34. محمد

  سلام وقتتون بخیر من پدر همسرم یه سمند 96 تاکسی داشت که 70 درصد هم تخفیف داره و با وارث ها که خانم و برادر خانم ام بود به تفاهم رسیدم و من ماشین رو خردیم ماشین هم تا بر 6 امسال بیمه داره و بخاطر کارنامه و پروانه گرفتن تاکسی باید به نام خودم میشد و تعویض پلاک کردم .الان اگرمن بخوام برج 6 ماشین رو بیمه کنم چطوری میشه تخفیف هاس میسوزه یا روش چون من این ماشین رو با خط و این تخفیف او اینا گرفتم حتی تو قلنامه هم ذکر شده .من الان باید چیکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید تخفیف عدم خسارت بیمه به اشخاص تعلق دارد و با خرید و فروش خودرو تخفیف آن منتقل نمیشود.
   در ضمن تخفیف بیمه شخص ثالث فرد فوت شده به وراث قانونی یعنی همسر، والدین و فرزندان متوفی قابل انتقال است.

 35. منصور اقبالی

  سلام من شهریور 99 با پرایدم که 70درصد تخفیف داشت تصادف کردم و از تخفیف بیمه هم مالی و هم جانیش که برای سه نفر زخمی استفاده کردمو بیمه اش تا برج7سال99بود ولی فروختم با خریدار دو ماه وکالت تعویض پلاک دادم و ایشون هم در طول این دو ماه تعویض پلاک انجام داد ولی من فروردین 1400 ماشین گرفتم و تا برج7سال1400بیمه داره و به اسم فروشنده است گفتم اگه من تعویض پلاک انجام بدم با پلاک خودم ایا تخفیفش بر چه مبنای حساب میشه در قانون جدید در ضمن هر دو سواری شخصی است ممنون که راهنمایی کنین

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر قبل از دی ماه سال 99 بیمه خودرو قبلی شما به نام خریدار جدید تمدید شده باشد، تخفیف های آن نیز به فرد جدید منتقل شده است.
   اما اگر بعد از این تاریخ بیمه آن تمدید شده باشد، تخفیف بیمه قبلی برای شما محفوظ است و با تعویض پلاک خودروی جدید و تمدید بیمه نامه به نام شما، تخفیف به خودرو جدید منتقل خواهد شد.
   در مورد خودرو جدید نیز تخفیف آن برای مالک قبلی محفوظ است و پس از تمدید به شما منتقل نخواهد شد.

 36. مهدی

  باسلام
  پدر بنده ماشین پراید مدل ۸۴ با ۷۰ درصد تخفیف بیمه داره من نیز ماشین کوییک صفر خریدم الان که میخوام پراید بفروشم میشه تخفیفش به ماشین من انتقال داد؟ایا انتقال تخفیف هزینه داره؟چقدر میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید که از دی ماه سال 1399 اجرایی شده انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه در هنگام فروش امکان پذیر نیست.
   اما در شرایطی میتوان این تخفیف را انتقال داد که یکی از این حالت ها انتقال تخفیف بین پدر و فرزند است.
   مانعی که پیش روی شما است این است که تخفیف امکان انتقال به خودروی صفر را ندارد و در صورتی که بخواهید تخفیف بیمه خودروی دیگر را به خودرو صفر منتقل کنید باید تا زمان تمدید بیمه نامه آن صبر کنید و خودروی دیگر نیز تا آن زمان به نام پدر شما باشد و بیمه آن اعتبار داشته باشد.

 37. مهدی

  سلام خسته نباشین ببخشین یه نیسان گازوئیلی مدل 92 خرید پدرم 4 سالی میشه ولی سند و پلاک به نام نزدیم و الان بیمه شو خودمون تو این مدت کردیم و تمام تخفیف هست بیمه به نام پدرم هست و بیمه کردیم امسال رو هم میخواستم ببینم اگه برم تعوض پلاک و بزنم به نام خودم تخفیفات اش رو میشه انتقال داد به من

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف چه در گذشته و قبل از اجرایی شدن قانون جدید و چه حالا که قانون جدید اعمال می شود، علاوه بر بیمه نامه باید مدارک شناسایی و مالکیت خودرو هم به نام شخص باشد.
   با توجه به اینکه پلاک خودرو به نام شما نیست یعنی مدارک مالکیت به نام شما نیست، در صورت تعویض پلاک هم تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد.

 38. یونی

  سلام بنده پراید مدل ۸۶ داشتم سال۹۸ برج ۴ فروختم همراه با بیمه و ۴۰۵ مدل ۹۵ خریدم و بیمه برج ۵ بیمه کردم و حالا اطلا پیدا کردم می توانم تخفیف قبلی را انتقال بدم و خریدار ماشین قبلی هم بیمه را تمدید کرده حالا باید چه کنم بیمه ماشین قبلی برج ۱۰ بود

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال بیمه در گذشته باید قبل از فروش خودرو اقدام می‌کردید.
   اگر بیمه نامه خودرو قبلی بعد از اجرا شدن قانون جدید تمدید شده باشد، تخفیف برای شما محفوظ است و در زمان تمدید بیم نامه خودرو جدید می‌توانید تخفیف را به این بیمه نامه منتقل کنید.
   اما اگر قبل از اجرا شدن قانون جدید بیمه خودرو قبلی به نام خریدار تمدید شده باشد، تخفیف به او منتقل شده است.

 39. سهیل

  سلام 206 داشتم نزدیک 65 درصد تخفیف که 12/25/ 99 بیمه کردم حالا الان فروختم و ماشین 3 سال آخر دسته من بوده که بیمه کردم و ماشین جدید خریدم می‌خوام بدونم تخفیف کامل 206 میاد رو ماشین جدید یا فقط اون سه سال که من بیمه کردم میاد رو پلاکم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون جدید انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث تمام تخفیف های بیمه نامه به مالک خودرو تعلق دارد و حتی پس از فروش و تعویض پلاک خودرو نیز تخفیف ها به خریدار منتقل نخواهد شد.
   با توجه به اینکه 3 سال آخر بیمه توسط شما انجام شده، تمام تخفیف های گذشته نیز به نام شما منتقل شده و تمام 65% تخفیف برای شما ذخیره خواهد شد.

 40. حمید

  سلام سال نو بر شما مبارک.من سال 97 یک پراید مدل 87 با تخفیف کامل خریدم در برج 10 سال 98ماشینو با تخفیف کامل خودم بیمه کردم و برج11فروختم الان ماشین دست خریداره و در برج10سال 99 بیمش تموم شده من اطلاع ندارم اون از تخفیف استفاده کرده یا اون تخفیف برای من حساب میشه.الان یک ساینا صفر کیلومتر از کارخونه گرفتم بنام همسرم خودش بیمه هست تا برج12 سال400.من میتونم از تخفیف اون برای ساینا استفاده کنم در زمانی که بیمش تموم بشه یا تخفیف برای اون طرف که خریده میره ..ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   نقل و انتقال خودرو بدون بیمه نامه معتبر ممکن نیست و با توجه به اینکه خودرو شما بعد از اجرایی شدن قانون جدید فروخته شده حتما بیمه آن تمدید شده بوده.
   تخفیف بیمه آن برای شما محفوظ خواهد بود و در قانون جدید می توانید آن را به همسر خود منتقل کنید.
   برای انتقال تخفیف در زمان تمدید بیمه نامه می توانید با کارشناسان پشتیبانی بیمه بازار با شماره تلفن 91311100-021 در تماس باشید.

 41. مصطفی

  سلام،
  بنده یه پیکان قبل سال خریدم، همون موقع بیمه نامه جدید رو بنام خودم گرفتم با تخفیفات کامل، منتهی هنوز تعویض پلاک نکردم، صاحب پلاک قبلی هم فوت شدن، چطور میتونم از تخفیفات استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   از آنجا که پلاک به نام مالک قبلی است، حتی اگر بیمه نامه هم به نام شما باشد در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به شما منتقل نخواهد شد اما تا زمانی که با این پلاک بیمه را تمدید کنید مشمول تخفیف خواهید بود.
   اما در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به مالک قبلی تعلق دارد و در صورت فوت هم ورثه می توانند از تخفیف ایشان استفاده کنند.

 42. علی

  سلام من دارای خودرویی هستم که پلاکش به نام شخص دیگری هست ولی حدود ۶ساله که بیمه نامه به نام خودم هست آیا بعد از تعویض پلاک میتوانم تخفیف بیمه را به پلاک جدیدی که به نام خودمه انتقال بدم
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با اینکه بیمه نامه 6 سال به نام شما تمدید شده اما پلاک آن به نام شما نبوده.
   از آنجا که در زمان تمدید بیمه نامه مدارک مالکیت خودرو دریافت می شود، در صورتی که تعویض پلاک انجام دهید در زمان تمدید بیمه به این معنا است که خودرو منتقل شده پس تخفیف ها به مالک قبلی تعلق خواهد داشت و شما نمی توانید آن را منتقل کنید.

 43. رضا

  باسلام ایا برادر جز افراد درج یک محسوب میشود برای انتقال تخفیف بیمه با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف بیمه نامه شخص ثالث فقط به بستگان درجه یک که شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان میشوند منتقل می شود.
   برادر و خواهر جزو بستگان درجه یک به حساب نمی آیند.

 44. صادق

  سلام من بیمه شخص ثالث موتور سیکلت را از همین سایت بیمه بازار تمدید کردم چندروز پیش موتورم را سارقی بسرقت برده والان میخوام یه موتورسیلکت فاقد بیمه ومدل پایین تر را جایگزین موتور سرقتی ام کنم ایا امکان انتقال بیمه شخص ثالث وجود دارد

  1. بیمه بازار

   بیمه شخص ثالث چون به نام بیمه کننده است این امکان وجود دارد فقط شما باید از کلانتری نامه مفقودی بیمه را دریافت کنید.

  2. بیمه بازار

   برای بازنشستگی شما یا باید حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید یا 60 سال سن. خیر احتیاج به حضور شما نیست.

 45. amir

  سلام من چطوری میتونم تخفیف بیمه بخرم واسه ماشینم وانت نیسان

  1. بیمه بازار

   با شماره 021-91311100 تماس بگیرید تا همکاران ما در پشتیبانی راهنمایی‌تون کنن.

 46. احمد

  خودرو مدل ۹۲ هست و بخاطری ۱۳۰۰هزار تومان از بیمه برداشت کرده و هم تخفیف های بیمه رو از بین برده حالا من میتونم تخفیف بیمه خودروم رو از شرکت بیمه بخرم

  1. بیمه بازار

   بله امکان پذیر است.

 47. ساراناز

  سلام
  من می‌خوام ماشین پرایدمو که 13 سال تخفیف داره بفروشم ولی تخفیف بیمه رو برای ماشین بعدیم استفاده کنم
  اول باید ماشین دوم رو بخرم بعد اولیو بفروشم ؟ یعنی همزمان هردو بنامم باشن؟ چون میخواهم پلاک قبلی رو ماشین جدیدم بیاد
  ماشین جدید هم باید پراید باشه یا هر مدل سواری میشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   کاربر گرامی درصورت سواری بودن خودروی جدید انتقال تخفیفات امکان پذیر هست و نیازی به همزمانی بودن نقل و انتقال نیست در واقع امکان نقل و انتقال تخفیف پس از فروش خودرو پابرجاست با روالی که در ذیل اعلام میگردد:
   پس از فروش و انتقال سند وسیله نقلیه، با در دست داشتن اصل بیمه‌نامه به واحد صدور بیمه مراجعه نمایید.
   با صدور الحاقی برگشت تخفیف عدم خسارت، حق بیمه تخفیف داده‌ شده در زمان صدور بیمه‌نامه از شما دریافت خواهد شد و ضمن ثبت در سیستم نرم‌افزاری شرکت بیمه، روی بیمه‌نامه شما مهر الحاقی زده می‌شود. از این تاریخ به مدت یک سال فرصت دارید تا با معرفی یک خودرو که متعلق به خودتان، همسرتان، والدین یا فرزندانتان باشد از تخفیف‌ عدم خسارت بهره‌مند شوید.
   با تشکر از همراهیتان

 48. علی

  سلام. من 2 تا خودرو دارم یکیش 70 درصد تخفیف بیمه داره اون یکی 20 درصد. میشه تخفیف بیمه هاشونو با هم جابجا کرد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام انتقال بیمه نامه صرفا به خودروهای مشابه و اسناد هر دو به نام یک نفر باشد، امکان‌پذیراست.

 49. امیرحسین

  با سلام
  شاید برای پرسیدن این سوال دیر شده باشه ولی با خوندن مطالب بالا خواستم ازتون راهنمایی بگیرم.
  ماشین برادرم ۸ سال پیش با بیمه، تخفیف کامل اسقاط شده الان که من ماشین خریدم میتونیم با برگ اسقاط اون بیمه رو دوباره به ماشین من انتقال بدیم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام انتقال بیمه نامه صرفا به خودروهای مشابه امکان‌پذیراست.

 50. ایت

  سلام خوبید
  ماشین من بیمه ش تخفیف نداره خریدم چطور میتونم براش بیمه بخرم

  1. بیمه بازار

   سلام. تخفیف نداشتن مانعی برای خرید بیمه نیست. اگر در سایت بیمه بازار اطلاعات خودرو رو وارد کنید و تخفیف عدم خسارت رو هم صفر انتخاب کنید، می‌تونید قیمت‌های پیشنهادی از شرکت‌های مختلف رو ببینید و بیمه‌تون رو سفارش بدین.

 51. رسول

  سلام. .من ی پراید گرفتم با تخفیفات کامل بیمه . برج پنج بیمش تموم میشه آیا. اون تخفیفات برای من که خریدار خودرو هستم لحاظ میشه یا نه .در ضمن پلاک و سندو ب اسمم زدم. ولی بیمه به اسم صاحب قبلیه ماشینه ..الان موقع تمدید بیمه مدارکی چیزی از صاحب قبلی نمیخوان .لطفا یکم توضیح بدین. مرسی

  1. بیمه بازار

   با سلام
   تمام تخفیفات را میتوانند به شما انتقال دهند و در هنگام تمدید بیمه نامه جدید مشخصات خود را وارد کنید .

 52. امین

  سلام یه پرایددارم8سال تخفیف داره میخوام بفروشمش یه ماشینوازنمایندگی بگیریم طول میکشه تاازنمایندگی دربیادمیتونم 8تخفیف روسرماشین جدیدم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان انتقال تخفیفات وجود دارد و باید به یکی از شعبه های بیمه نامه خود مراجعه کنید .

 53. علی

  سلام
  پراید داشتم با 8 سال سابقه بیمه که تاریخ انقضایش اردیبهشت بود. در هنگام فروش قرارداد این بود که بیمه به خودم بربگرده اما طرف رفت و برنگشت تا الآن که تیرماه است و می خداد بیمه رو بربگردونه. امکانش هست؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان دارد ولی به ازای هر روز دیرکرد باید جریمه آن را پرداخت کنید .

 54. علی

  سلام.
  ماشین من 8 سال سابقه بیمه داشت و تا اردیبهشت تاریخ انقضایش بود. طرفی که به او ماشین فروختم رفت و برنگشت تا الآن که تیرماه است بگشته و موی خاهد بیمه را انتقال بدهد. آیا امکان دارد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله میتواند به اسم خود تمدید کند ( البته اگه کارت خودرو به اسم خودشان منتقل شده باشد)

 55. حسام

  برای انتقال سابقه بیمه ثالث،منظور از بستگان درجه یک،دقیقا چه کسانی را شامل میشود؟آیا همسر و فرزندان هم شامل می شود؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز همسر و فرزندان رو شامل می شود.

 56. علی

  سلام من ی ماشین خریدم که بیمه اون تموم شده.یکی از دوستانم پیشنهاد خرید بیمه بهم داده.میخواستم ببینم این کار اشکالی نداره و مشکلی واسم ایجاد نمیکنه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز لطفا یشتر توضیح بدید.

 57. کیوان

  سلام
  من ماشین خریدم سند زدم و الان ماشین به اسم من هستش
  اما بیمه نامه و شماره پلاک توی بیمه نامه به اسم صاحب قبلیش هستش
  ماشین ۱۴ سال تخفیف بیمه داره
  اگر من برم ماشینو بیمه کنم الان با ۱۴ سال تخفیف حساب میشه؟
  مشکلی به وجود نمیاد؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد.

 58. علی

  با توجه به اینکه الحاقیه خودرو قدیم خودم گرفتم وتاتاریخ۹/۲۴بیمه داردو بعد از واگذاری خودرو قدیم وانتقال سندو کپی برابر اصل از برگ سبز خودرو .میخاستم ببینم سند باید به نام خریدار میشد بعد مراحل انتقال تخفیفات انجام بشه.و باتوجه به اتمام بیمه چه زمانی طول میکشه جهت انتقال؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز انتقال تخفیفات درباره کدامیک از بیمه های شخص ثالث یا بدنه است؟

 59. سعید

  آیا میشود از ده سال تخفیف بیمه، پنج سال تخفیف انتقال یابد،ممنون؟

  1. بیمه بازار

   سلام خیر نمیشه کل تخفیفات رو فقط میشه به خودروی دیگه یا به خودروی اقوام درجه یک انتقال بدین

 60. poya

  سلام این برگ الحاقیه پس از انتقال تخفیفات بر روی خودروی جدید در سیستم فناوران چگونه چاپ گرفته می شود. منظورم در سیستم فناوران هست، یک بیمه نامه با سابقه دارد بدون تخفیف به بیمه گذار می دهیم تا تحویل خریدار دهد و یک برگ الحاقیه، این برگ الحاقیه از کجا چاپ گرفته می شود هر چقدر میگردم پیدا نمی کنم لطفا هر کی میدونه کمکم بکنه ممنون

 61. محمد

  سلام خانوم محمدی ،ماشین پدرم ۱۲ سال تخفیف بیمه دارد و سندومدارک به اسم خودش است ،میتونم تخفیفات ماشین پدرم رو به ماشین خودم که اون اسنادش به اسم خودم است انتقال بدم ؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز طبق تبصره ماده 6 قانون جدید بیمه شخص ثالث تصوییب شده در سال 95، تخفیف های بیمه نامه متعلق به انتقال دهنده ی سند مالکیت خودرو بوده و انتقال دهنده می تواند این تخفیفات را به خودروی دیگری از همان نوع که متعلق به خود یا همسر و والدین و یا فرزند بلاواسطه میباشد منتقل کند.

 62. رضا

  سلام
  خودرویی با ۹ سال تخفیف بیمه خریدم و سند خودرو و سند محضری هم عوض شده.ولی بیمه به نام من نیس و به نام مالک قبلی است.۱۰ روز دیگر موعد پرداخت بیمه هست.آیا بیمه و تخفیفاتش به نام من میشه.اگر نه راه حل چیست که تخفیفات بیمه به اسم من انتقال داده شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله اگر فروشنده خودرو به شما انتقال داده باشن میتونین از بیمه استفاده کنین

 63. مهیار

  با عرض سلام و خسته نباشی.
  من یه پیکان داشتم دادم ۷ ماهه دادم اسقاط و ۷ سال تخفیف بیمه دارم ، امکانش وجود داره الان به خودروی جدید انتقال بدم اینم در نظر بگیرید برگ اسقاط رو ۷ ماه پیش گرفتم ، ممنون میشم فوری جواب بدین مهمه

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین انتقال بدین

 64. مهیار

  سلام خسته نباشین.
  من ۷ ماه پیش یه پیکان داشتم دادم به اسقاط و بیمه نامش ۷ سال تخفیف داره. الان امکانش وجود داره که انتقالش بدم به ماشین جدید البته در نظر بگیرید برگ اسقاط ۷ ماه از تاریخ گذشته . لطفا راهنمایی نمایید خیلی مهمه فوری. ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   اگر کاربری و دسته بدنی هر دو خودرو یکی باشد در زمان تمدید بیمه نامه خودرو جدید می تونید تخفیفات را انتقال دهید.

 65. صادق

  با سلام یک عدد پژو پرشیا با ۷ سال تخفیف بیمه ایران می خواهم به رنو ساندرو منتقل کنم آیا شدنی هست یعنی هر دو سواری هستند قاعدتا که طبق متن قانون باید امکانپدیر باشد ممنون میشم راهنمایی بکنید

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونید منتقل کنید

 66. صادق

  با سلام یک عدد پژو پرشیا با ۷ سال تخفیف بیمه ایران می خواهم به رنو ساندرو منتقل کنم هر دو به نام خودم هست آیا شدنی هست یعنی هر دو سواری هستند قاعدتا که طبق متن قانون باید امکانپدیر باشد ممنون میشم راهنمایی بکنید

 67. صاحبی

  سلام و خسته نباشید
  ایا برای انتقال تخفیف خودرو اسقاطی علاوه بر بنام بودن برگ سبز و سند خودرو نیاز به همنام بودن بیمه شخص ثالث( بیمه ایران) نیز نیاز می باشد یا نه؟
  و این برگ الحاقیه حذف تخفیفات را تا چه زمانی معتبر است تا فرد خودرو بخرد و انتقال دهد؟
  تشکرات فراوان

  1. بیمه بازار

   سلام بیمه ایران اگر بخواین حتما باید نام بیمه ثالث با نام دارنده خودرو یکی باشه. بعضی شرکتها تا ۶ ماه اجازه انتقال میدن بعضی هم محدودیت خاصی ندارن

 68. حمید

  سلام من یه پراید دارم که چهارده سال تخفیف بیمه داره که بیمه وپلاکش به نام خودم هست،والان یک پژوخریدم که پلاکش بنام خودم هست و لی بیمش به نام من نیست،واین ماشین هم چهارسال تخفیف بیمه داره حالا میتونم این دوتا بیمه جابه جاکنم،ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز یکی از شرایط انتقال این است که مالک خودروی قبلی، مالک خودروی جدید و مالک ‌بیمه‌نامه‌های قبلی، یک نفر باشد اگر شما این شرایط رو دارین میتونین انتقال بدین.

 69. حمید

  ایانقل و انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث در همه دفاتر بیمه انجام میشود ؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 70. صاحبی

  با عرض سلام و احترام
  در هنگام انتقال تخفیف بیمه خودرو فرسوده ایا نیاز به هم نام بودن بیمه هردو خودرو هست ؟
  یا در بیمه های غیر همنام هم میتوان تخفیف را انتقال داد
  تشکر بابت راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز برای انتقال بیمه خودرو فرسوده نام مالک و نام بیمه گذار بایستی یکی باشد همچنین هر دو خودرو دسته بدنی و کاربری یکسانی داشته باشند.

 71. ahad

  با سلام خدمت خانم محمدی
  ضمن تشکر بابت جواب سوالات
  بنده قصد دارم خودروی فرسوده بخرم سند زده و تخفیف بیمه اش را به خودرو صفر کیلومترم انتقال دهم
  بیمه ماشین بنده ایران و برج ۹۷/۴ تمام میشه ایا یک مانده باید اقدام کنم یا از هم اکنون میتونم فرسوده بخرم و تخفیف انتقال دهم ؟
  تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام میتونین تخفیفتون رو انتقال بدین

 72. پارسا

  واقعا چه جامعه ای داریم که ازحداقل اطلاعات هم بی اطلاع هستند به این میگن جامعه بیسواد طرف اومده میگه مثلا پانزده سال تخفیف دارم نیمی ازاون رو انتقال بدم بخودرو جیدید یاصفرهمینو کم داریم تا تواین کارهم بازار دلال بازی رونق بگیره

  1. بیمه بازار

   درسته خیلی ها هنوز قوانین رو نمیدونن.

 73. علی

  سلام
  من یه پراید با تخفیف هفت سال دارم برگ سبز وپلاک به نام هست ولی سند محضری به نامم نیست میخوام بفدوشم وتخفیف بیمه رو منتقل کنم به پارس تندر که جدید خریدم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. بیمه بازار

   نگران نباشید به نمایندگی بیمتون مراجعه کنید تا مراحل انتقال بیمه نامه انجام بشه.

 74. عزت لاه

  با سلام ماشینمو یک ماه بیمه کردم با پنج سال تخفیف،چون سند بنامم نیست ماشینمو توقیف اموال زدن چطوری میتونم بیمشو فسخ کنم لطفا راهنمای کنید

  1. بیمه بازار

   سلام بیمه ثالث قابلیت فسخ نداره میتونین به ماشین جدیدتون انتقالش بدین

 75. ابوالفضل

  سلام،مابه التفاوت یعنی چی،چون من الان هم باید بیمه کامل تخفیف صفر شده رو بدم،هم ششصدو پنجاه هزار تومن مابه التفاوت گرفتن،یعنی دو تا ماشین،که بیمه شون میشد یک میلیونو چهارصد،با جابجا کردن بیمه ،شد دو میلیون و سیصد هزار تومن، اینکه،جریمه و تنبیه شدنه!

  1. بیمه بازار

   سلام شما میتونین تخفیف هاتون رو به طور کامل انتقال بدین 

 76. ابوالفضل

  سلام،مابه التفاوت یعنی چی،چون من الان هم باید بیمه کامل تخفیف صفر شده رو بدم،هم ششصدو پنجاه هزار تومن مابه التفاوت گرفتن،یعنی دو تا ماشین،که بیمه شون میشد یک میلیونو چهارص،با جابجا کردن بیمه ،شد دو میلیون و سیصد هزار تومن، اینکه،جریمه و تنبیه شدنه!

 77. مهراد

  سلام.سوال من همون سوال اقای صفریان هست.ایا میشه مقداری از تخفیف بیمه رو منتقل کرد مثال4سالشو

  1. بیمه بازار

   سلام خیر نمیشه. کل تخفیف رو میتونین انتقال بدین

 78. مریم

  سلام ب شما.از سال ۹۲خودرو پدر مرحومم در اختیار من بوده و تا امروز پنج سال شده که بیمه نامه ب نام خودم صادرشده و خودرو چهارده سال تخفیف بیمه داره.از سال تولید ۸۲تا الان که امروز بیمه پرداخت کردم هیچ خسارتی نداشته.همسرم خودرو صفر خریده که کارخانه خودش بیمه ش کرده.میخوام بدونم ایا میتونم سنواتی که برای خودرویی که متعلق ب پدر مرحومم هست و بیمه نامه ب نام خودم گرفتم به خودرو جدیدمون که به نام شوهرم هست انتقال بدم.واضح تربگم،من بدم ماشین جدیدمون ب نام خودم بیمه کنم ایا تخفیف بیمه نامه قبلی که خودرو ب نام پدرم هست ب بیمه نامه جدید منتقل میشه یا نه؟ضمنا تاریخ فوت پدرم سال ۹۲هست و انحصار وراثت نکردیم مشکلی با بقیه وراث ندارم فقط دونفر برادر و مادرم هستند که خودرو ب من واگذارکردن البته ثبت نشده و کارت خودرو برگ سبز ب نام مرحوم پدرم هست.شرمنده شما عزیزان که طولانی نوشتم.درصورت امکان خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.یک دنیا ممنونم

 79. علی

  سلام 

  من خودرویی رو خریدم که به علت تصادف ۲ تا از کوپن هاشو از دست داده و تخفیفش هم از بین رفته 

  ایا می تونم تخفیف بیمه اش را خریداری کنم؟به خاطر اینکه هزینه بیمه خیلی بالا

 80. فرزین

  سلام.این عملکرد دارای نقصه.کسی که بعد از فروش خودرو اقدام به خرید خودرو دیگر میکنه چه کار باید بکنه؟ متاسفانه هنگام قانون گذاری فکر درستی نمیشه

 81. مهدی علمی

  ممنون از راهنمایی واطلاعات عالی سایت وکارشناسان محترم

 82. مهرداد

  سلام آقای صفریان

  من هم این کار را کردم گفتند باید هر دو ماشین بنام شما باشد
  بیمه قبلی ماشین کهنه ابطال و گواهی عدم تخفیف صادر کردند و ما بقی مبلغ بیمه را (چیزی در حد 30 تومان) پس دادند
  تا اینجا همون چیزی بود که در ذهن من بود
  ولی قسمت ناجور از این به بعد بود
  گفتند باید ماشین کهنه را بیمه کنم و بابت آن مبلغ سالیانه 1300 تومان بپردازم؟!

  ادامه دارد…..

 83. محسن

  اگر بیمه نامه را به شماره خودرو اختصاص میدادند و در هر نقل و انتقال الحاقیه میزدند بهتر نبود؟ شرایط برای چیست؟ مهم نیست حق به مستحق برسد که شرایط گذاشته اند باید خودرو سکان باشد؟ لااقل یک الگو برداری درست می کردند بعد از این همه سال اجحاف به کسانی که مستحق تخفیف بوده اند.

 84. صفريان

  سلام من تخفيفات بيم شخص ثالث ١٠ساله دارم ميخواهم ماشينم را بفروشم و ماشين صفر از كمپاني دريافت كنم كه ان هم بيمه كامل يكساله دارد تخفيفات هم چگونه محاسبه ميشود و ايا بايد مبلغي به شركت بيمه پرداخت كتم

 85. مهرداد

  سلام

  آیا امکان انتقال بخشی از تخفیف عدم خسارت هم وجود دارد؟

  یعنی فرضا کسی از ده سال تخفیف  هشت سالش را منتقل و دو سال از آن را بر روی بیمه نامه قبلی نگه دارد؟

 86. سید رضا

  با عرض سلام

  من دارای ماشینی هستم که بیمه ی شخص ثالث و بدنه آن دارای ۹ سال تخفیف می باشد و به تازگی از کمپانی خودرو جدیدی را ثبت نام کرده ام و تحویل آن در مرداد یا شهریور است و همچنین قصد فروش ماشین قدیمی خود را فعلا ندارم آیا میتوان تخفیف بیمه شخص ثالث و بدنه را به خودروی جدید انتقال داد؟؟

  خواهشمندم راهنمایی فرمایید . ممنون

   

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین انتقال بدین

   1. مهرداد

    سلام
    منظورتون پاسخ به کدام سوال بود لطفا؟

 87. محمد دباغی پور

  اگر فردی بعد از صدور بیمه نامه خودرویی را خریداری کند و سند قطعی زده شود بعد از مدتی قصد فروش دارد ولی شرکتهای بیمه نام فردی که در بیمه نامه ذکر شده است را ملاک قرار میدهند نا صاحب خودرو را لطف کنید پاسخ فرمایید

  1. سجاد آشوری

   طبق آیین نامه بیمه شخص ثالث، پس از نقل و انتقال خودرو، لازم است تا با دریافت الحاقیه، بیمه نامه ثالث به مالک جدید انتقال داده شود.

   1. صمد

    سلام و خسته نباشید
    آیا امکان انتقال تخفیف بیمه از گروه پی کی یا پیکان به گروه تندر۹۰ یا پژو ۴۰۵ وجود دارد یا نه؟
    هنگام انتقال تخفیف بیمه با توجه به قانون جدید آیا برای داشتن تخفیف ۷۰٪ ۸ سال تخفیف کافی است یا بایستی خودرو دارا تخفیف ۱۴ ساله باشد؟
    مرسی و تشکر

    1. بیمه بازار

     سلام بله قابل انتقال هست. برای چک کردن قیمت ثالثتون با تخفیف های جدید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید.
     https://bimebazar.com

 88. کارشناس بیمه

  این راه حل فعلی راه بسیار سختی است.

  راه حل بهتر این طوری است:

  موقع خرید و فروش هیچ بیمه نامه ای به خریدار منتقل نمی شود خریدار خودش باید بیمه نامه تهیه کند.

  فروشنده هم می تواند بیمه نامه خود را تا خرید ماشین جدید معلق کند

  به همین سادگی

  1. رضا

   افرین بهترین راه حل

  2. سیاوش

   کاش این روش رو انجام شود,
   چون روش فعلی تقریبا غیر قابل انجام است!

   1. رضا قرایی

    سلام من بیمه ماشینم یک ماه دیگه تموم میشه ماشینمو از برادرم ۶ماه پیش خریدم آیا تخفیفای ماشین به من میرسه یا به برادرم.

    1. بیمه بازار

     سلام
     چون تمدید بیمه نامه شما بعد از اجرایی شدن قانون جدید است، تخفیف ها به مالک قبلی تعلق دارد و به شما منتقل نمی شود.
     در قانون جدید تخفیف ها را می توان به اقوام درجه یک (والدین، همسر و فرزندان) انتقال داد اما از طرف سایر بستگان مانند برادر و خواهر امکان پذیر نیست.

 89. تورج

  سلام

  می خواستم ببینم منظور از خودروهای مشابه یعنی چه؟

  1. سجاد آشوری

   سلام بر شما، منظور از خودروی مشابه ، کاربری وسیله نقلیه ای است که در بیمه نامه آورده شده است. مثلا سواری، ون یا اتوبوس

 90. مسلم

  قانون انتقال تخفیفات ثالث بسیار عالی هست چون تخفیفات ثالث به معنیه مهارت شخص راننده بررانندگی ماشین می باشد که تصادف نداشته پس تخفیفاتش هم باید برای خود راننده باشه

  1. ممد

   شما درست میفرمایین ولی اگه مثلا یه خانواده ای یه ماشین داشته باشن همه از همین یه ماشین استفاده کنن که کل زندگی رو باید بدن به بیمه که هر کدوم بتونه سوار ماشین شه

  2. اسماعیل

   سلام دوستان.
   من الحاقیه گرفتم واسه انتقال تخفیف بیمه ثالث به خودروی جدیدم.بابت الحاقیه ۹۱۷ هزارتومن شرکت بیمه ماشین سابقم ازم گرفت وتخفیفات اون رو صفر کرد.
   مسئول صدور گفت برم شرکت بیمه ماشین جدید مدارک روبدم ووجهی که به شرکت اونا دادم بعد از اعمال تخفیفات از شرکت بیمه ماشین جدید بگیرم.
   مراجعه کردم گفتن بزار انقضای بیمه نامت فرابرسه بعد مراجعه کن.
   الان میخام بدونم اون پولی که از من بابت الحاقیه گرفتن به من برمیگرده؟ممنون اگه راهنمایی بفرمائید