راهنمای خرید
سوالات متداول
دریافت مشاوره

راهنمای استعلام قیمت و خرید بیمه موتور سیکلت

واردکردن اطلاعات موتور سیکلت

پس از انتخاب بيمه موتور سیکلت اطلاعاتی مانند نوع و مدل وسیله نقلیه، سال ساخت، تعداد سال تخفیف و تاریخ انقضای بیمه‌نامه را وارد کنید و پیشنهادات مختلف را دریافت کنید.

مقایسه و انتخاب بهترین بیمه

لیست قیمت بیمه موتور سیکلت را در شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

درخواست خرید و تکمیل اطلاعات

پس از انتخاب بهترین بیمه موتور، مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه‌نامه و مکان و زمان ارسال را وارد کنید.

صدور و ارسال بیمه‌نامه

سفارش شما پس از پرداخت نهایی می‌شود. در صورت تکمیل سفارش تا ساعت 7 بعدازظهر در تمامی روزها، بیمه‌نامه در همان روز صادر می‌شود.

ارسال رایگان

ارسال به تمامی مراکز استان‌ها و سایر شهرهای تحت پوشش رایگان است. زمان ارسال در تهران یک روز و در سایر شهرها تا ۷۲ساعت است.

تأیید صحت بیمه‌نامه از طریق بیمه مرکزی

پس از گذشت ۷ الی ۱۰ روز از صدور بیمه‌نامه، می‌توانید صحت صدور را با استعلام بیمه‌نامه در بیمه مرکزی بررسی کنید.

بیمه موتور‌سیکلت

بیمه موتور‌سیکلت، مانند بیمه شخص ثالث، 2 نوع پوشش مالی و جانی دارد. پوشش مالی : جبران خسارت‌های مالی که به اشخاص ثالثی که در حادثه زیان‌دیده‌اند، وارد می‌شود. پوشش جانی که خود شامل ۲ بخش است: ۱- پرداخت دیه فوت اشخاص ثالث در حادثه ۲- پرداخت هر نوع دیه ناشی از نقص‌عضو و ازکارافتادگی.

تعهدات جانی و مالی بیمه موتور سیکلت

 • تصادف، واژگونی، سقوط و آتش‌سوزی وسیله نقلیه (موتور)
 • جبران خسارت‌های وارده به محموله‌های وسیله نقلیه اشخاص ثالث
 • جبران هزینه‌های درمانی ناشی از مصدومیت اشخاص ثالث در سوانح رانندگی
 • پرداخت غرامت فوت و نقص‌عضو دائم و موقت اشخاص
 • جبران خسارت‌های مالی وارده به اشخاص ثالث
 • مدارک لازم برای خرید بیمه موتور سیکلت: اصل بیمه‌نامه ثالث سال قبل، کارت ملی و کارت موتور‌سیکلت

   

  قیمت بیمه موتور سیکلت

  نرخ حق بیمه موتور سیکلت ابتدای هرسال توسط بیمه مرکزی با توجه به نرخ دیه و البته تعداد سیلندر وسیله نقلیه تعیین می‌شود. حق بیمه شخص ثالث موتورسیکلت براساس نرخ دیه از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۳۱ میلیون تومان در ماه‌های غیرحرام و مبلغ ۳۰۸ میلیون تومان در ماه‌های حرام تعیین‌شده است.

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث برای موتور سيکلت‌ها همانند بیمه شخص ثالث خودرو اجباری است. با این وجود موتورسواران بسیاری بدون خریداری این بیمه در شهر تردد می‌کنند و آشنایی چندانی با این بیمه و خطرات تحت پوشش آن ندارند. این بیمه‌نامه خطرات جانی و مالی وارد شده به شخص زیان دیده در حادثه یا وسیله نقلیه وی را تا سقف تعهدات بیمه جبران می‌کند. منظور از شخص ثالث در این بیمه‌نامه، كليه اشخاصی هستند كه در اثر حادثه دچار زیان‌های بدنی يا مالی شده‌اند؛‌ راننده مقصر حادثه شخص ثالث محسوب نمی‌شود. اما سوالی که در اینجا ممکن است ذهن شما درگیر کند این است که:

بیمه موتور سیکلت به رانندگان بدون گواهینامه تعلق می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت در صورت بروز حادثه اگر راننده فاقد گواهینامه مقصر حادثه شناخته شود، شرکت بیمه موظف است مبلغ خسارت را به فرد زیان دیده حادثه پرداخت کند و پس از آن مبلغ خسارت پرداخت شده را به صورت اقساطی یا یکجا از موتورسیکلت سوار مقصر دریافت کند.

خسارات تحت پوشش بیمه موتور سیکلت

خسارات تحت پوشش این بیمه به ‌صورت زیر است:

 • خسارات مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث حادثه:

  با خرید این بیمه‌نامه در صورتی که طی حادثه‌ای خسارت مالی و جانی به اشخاص ثالث حادثه وارد شود؛ مطابق پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توان از این بیمه استفاده کرد.
 • خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر:

  در این پوشش در صورتی که راننده موتور دچار خسارت جانی شود،‌ بیمه خسارت وارد شده به او را جبران خواهد کرد.

نرخ بیمه موتور سیکلت

نرخ بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

نوع موتور سيکلت:

موتور سيکلت‌ها انواع گوناگونی دارند و در چهار دسته کلی تقسیم‌ می‌شوند:
 • موتور سيکلت گازی
 • موتور سيکلت دنده‌ای یک سیلندر
 • موتور سيکلت با دو سیلندر و بالاتر
 • موتور سيکلت سه چرخ و سایدکار

لیست قیمت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت در هر دسته متفاوت خواهد بود و هر چه تعداد سیلندر و چرخ‌های موتور بیشتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد رفت.

 

مدل موتور سيکلت:

هر یک از انواع موتور سيکلت مدل‌های گوناگونی دارند که تعداد سیلندر و ساختار موتور آن متفاوت خواهد بود. هر چه قدرت و ابعاد موتور سيکلت بیشتر باشد، مقدار حق بیمه آن بیشتر خواهد شد.

 

همانطور که بیان شد نرخ این بیمه بر اساس نوع و مدل آن متفاوت خواهد بود. علاوه بر این عوامل تخفیف عدم خسارت بیمه و جریمه دیرکرد نیز بر قیمت آن تاثیر خواهند گذاشت که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

تخفیف عدم خسارت بیمه موتور سیکلت

منظور از تخفیف عدم خسارت بیمه موتور سیکلت تعداد سال‌هایی است که بیمه‌گزار از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده است در واقع می‌توان گفت تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه‌نامه است.

میزان تخفیف در سال‌های مختلف بیمه متفاوت بوده و به شرح زیر است:

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه موتورسیکلت 97 جریمه دیرکرد است. از آنجایی که خرید این بیمه‌نامه اجباری است در صورتی که تاخیری در تمدید بیمه شخص ثالث موتور بیفتد علاوه بر حق بیمه بایستی مبلغی را تحت عنوان »جریمه دیرکرد« پرداخت کرد.

مبلغ این جریمه به صورت روزشمار و حداکثر تا ۳۶۵ روز (یک سال) محاسبه می‌شود. بنابراین اگر دیرکرد این بيمه بیشتر از یک سال باشد بیمه‌گزار بایستی تنها جریمه ۳۶۵ روز را پرداخت کند.

در صورتی که جز آن دسته از افرادی هستید که تاریخ انقضا بیمه را فراموش می‌کنید،‌ همین حالا تاریخ انقضا بیمه را در یادآور بیمه بازار ثبت کنید و یادآوری تمدید بیمه را به ما بسپارید.

انتقال بیمه موتور سیکلت

این بیمه‌نامه نیز همانند بیمه شخص ثالث ماشین قابلیت انتقال را دارد. انتقال این بیمه به چند روش است:

اولین روش انتقال،‌ انتقال مالکیت موتور سیکلت است. بیمه شخص ثالث موتور برای وسیله نقلیه است بنابراین با انتقال وسیله نقلیه بیمه نیز به مالک جدید منتقل می‌شود. به مالک جدید منتقل می‌شود. به همین خاطر در این روش عدم انتقال رسمی بیمه از طریق نمایندگی رسمی بیمه ممنوعیتی ندارد به مالک جدید منتقل می‌شود.

دومین روش انتقال،‌ در صورتی است که نخواهید بیمه موتور را به مالک جدید منتقل کنید و بخواهید آن را برای خود نگه دارید یا به بستگان درجه اول خود انتقال دهید. برای اینکار می‌توانید با ارائه سند وسیله نقلیه به یکی از شعب شرکت بیمه خود مراجعه کنید و تخفیف‌های بیمه را منتقل کنید.

بیمه موتور سیکلت اقساطی

از آنجایی که نرخ بیمه موتور سیکلت 97 نسبت به قیمت این بیمه‌نامه برای سایر وسایل نقلیه پایین است. بنابراین شرکت‌های بیمه تمایلی جهت ارائه بیمه موتور سیکلت اقساطی ندارند و تنها امکان خرید نقدی این بیمه‌نامه وجود دارد.

خرید ارزانترین بیمه موتور سیکلت

برای خرید ارزانترین بیمه ثالث موتور سیکلت 97 بایستی قیمت و شرایط این بیمه‌نامه را در شرکت‌های مختلف بررسی و با یکدیگر مقایسه کرد. انجام این کار در محیط سنتی زمانبر بوده و نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با نمایندگی‌های بیمه دارد. در چنین شرایطی بهترین راه برای خرید ارزان ترین بیمه شخص ثالث استفاده از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه است.

بیمه بازار به عنوان نخستین سامانه خرید اینترنتی بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا قیمت و شرایط بیمه موتور سیکلت را در شرکت‌های مختلف استعلام گرفته و ارزانترین بیمه را خریداری کنید.

استعلام قیمت بیمه موتور سیکلت

برای استعلام قیمت این بیمه‌نامه روش‌های گوناگونی وجود دارد. می‌توانید به نمایندگی‌های بیمه مراجعه کرده یا تماس بگیرید و قیمت این بیمه‌نامه را استعلام بگیرد. این روش بسیار زمانبر است ضمن اینکه در این روش نمی‌توان قیمت بیمه را در شرکت‌های دیگر مقایسه کرد.

روش دیگر استعلام آنلاین قیمت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت است که بر خلاف روش وقتگیر سنتی به سادگی و با چند کلیک می‌توانید نرخ این بیمه‌نامه را در شرکت‌های مختلف استعلام گرفته و مقایسه کنید. برای اینکار کافیست اطلاعات موتور خود را در سامانه بیمه بازار وارد کنید پس از ثبت اطلاعات حق بیمه به صورت خودکار محاسبه خواهد شد.

خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت

امروزه با پیشرفت صنعت بیمه این امکان برای شما فراهم شده است تا بدون مراجعه به دفاتر نمایندگی به صورت آنلاین بیمه مورد نظر را خریداری نمایید. بیمه بازار نخستین سامانه اینترنتی بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی با وارد کردن اطلاعات موتور سیکلت مانند نوع، مدل، سال ساخت، تاریخ انقضا و تعداد سال‌های تخفیف نرخ بیمه موتور ایران، بیمه موتور سیکلت معلم، بیمه موتور سیکلت پارسیان و نرخ این بیمه در سایر شرکت‌های بیمه را محاسبه کنید؛ سپس با تکمیل مشخصات فردی و ارسال مدارک مورد نیاز،خریداینترنتی بیمه موتور سیکلت را تجربه کنید.