بازنشستگی زنان خانه‌دار با ۱۰ سال سابقه (تامین اجتماعی)

زنان خانه‌دار هم می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند!

بیمه زنان خانه‌دار

تامین آینده و پس‌اندازِ‌قابل اتکا برای زنان خانه‌داری که شاغل نیستند، از مهم‌ترین دغدغه‌هاست. در راستای رفع این دغدغه، سازمان تامین اجتماعی «بیمه زنان خانه‌دار» را برای این افراد ارائه کرده است. تمامی زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال، چه متاهل باشند و چه مجرد،‌ می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی، ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه‌دار مناسب چه کسانی است؟

 • زنانی که شاغل نبوده یا فاقد رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند.
 • زنانی مدتی مشغول به کار بوده و سابقه پرداخت حق بیمه دارند اما آن را ادامه نداده‌اند، می‌توانید از بیمه زنان خانه‌دار و مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر مدتی را جایی شاغل بودید و چند سالی سابقه پرداخت حق بیمه دارید، اما این سابقه را ادامه ندادید تا بتوانید بارنشست شوید، می‌توانید به راحتی با بیمه زنان خانه‌دار سابقه‌تان را ادامه دهید.

 

شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار : 

1- زنان خانه داری که کمتر از 50 و بیشتر از 18 سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار اقدام نمایند. در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

به طور مثال در صورتی که متقاضی 54 سال سن در زمان درخواست قرارداد بیمه داشته باشد بایستی دارای 4 سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

2- در صورتی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار سابقه بیمه داشته باشید؛ کلیه سوابق قبلی نیز هنگام بازنشستگی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

3- به این گروه از بیمه‌شدگان تعهدات کوتاه مدت همانند کمک هزینه ازدواج ، هزینه ایام بیماری و بارداری تعلق نمی گیرد. اما سایر امتیازهای سازمان تامین اجتماعی از جمله ‌از کار افتادگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی در صورت تعیین آن در قرارداد ، پرداخت حقوق بازنشستگی و بهره مندی از امتیازهای دفترچه درمانی در صورت واریز حق سرانه درمان( حق سرانه درمان برای هر نفر در سال 97، 44 هزار تومان است) به این گروه تعلق می‌گیرد.

4- در این نوع از بیمه افراد واجد شرایط در این نوع از بیمه می‌توانند با داشتن ٥٥ سال سن تمام و ٢٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه از بازنشستگی و دریافت مستمری سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

5- متقاضی بیمه زنان خانه‌دار در صورتی که پدر خانواده فاقد پوشش بیمه‌ای باشد، می‌تواند با پرداخت حق سرانه درمان فرزندان خود را بیمه درمانی نماید.

6- در این نوع از بیمه فرانشیز بیمه برای خدمات درمانی بستری 10 درصد و برای خدمات پزشکی سرپایی 30 درصد است.


حتما بخوانید:

مقدار عیدی سال ۹۸ چقدر است؟


شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار

۱- بازنشستگی با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
۲- بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
۳- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولین قانون کار
۴- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
۵- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
۶- داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
۷- داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
۸- داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.
۹- بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.


حتما بخوانید:

مرخصی زایمان و بیمه بیکاری پس از زایمان


محاسبه حقوق بازنشستگی 

اگر قصد دریافت بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار را دارید و قبلاً هیج سابقه بیمه‌ای نداشتید، حق انتخاب دارید! می‌توانید دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل و حداکثر حقوق مصوب شورای عالی کار انتخاب کنید. حق‌بیمه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید به شرح زیر است.

بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی ۱۲ درصد: در این حالت در صورتی که بیمه‌شده قبل از بازنشستگی فوت نماید، مستمری به خانواده پرداخت نمی‌شود و تنها در صورتی که بیمه شده بعد از بازنشستگی فوت نماید به خانواده مستمری تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی ۱۴ درصد: در این حالت در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی مستمری به خانواده تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی  ۱۸ درصد و سرانه درمان برای خدمات درمانی: در این حالت علاوه بر پرداخت مستمری به خانواده در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی، از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد.


حتما بخوانید

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی


مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه دار:

حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه ( ٣١ و ٣٠ روزه )*  حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر

حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر: هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌گردد که برای سال ۹۸ برابر است با ۵۰۵۶۲۷ریال

نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ 12، 14 و 18 درصد را انتخاب نماید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد  میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ 12، 14 و 18 درصد متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال با توجه به دستمزد سال ۹۸مبلغ حق بیمه یک ماه فردی با نرخ انتخابی 12 درصد در ماه مهر ماه برابر است با:

 ( مبلغ یک ماه به ریال ) ۱۸۲۰۲۵۷= ١٢  درصد *۳۰*۵۰۵۶۲۷


حتما بخونید:

مشاهده سوابق بیمه‌ شدگان تامین اجتماعی


مدارک لازم بیمه زنان خانه‌دار

 •  اگر به یکی از کارگزاری‌های رسمی تأمین اجتماعی مراجعه کردید، حتماً شناسنامه و کپی آن همراه‌تان باشد.
 •  کارت ملی و کپی کارت ملی فراموش نشود!
 •  عکس ۳*۴ الزامیست
 •  و در آخر فرم بیمه زنان خانه‌دار را پر کنید. اگر دفترچه بیمه هم می‌خواهید، گزینه درمان را انتخاب کنید!

در اینجا لازم است بدانید اگر قبلاً سوابق بیمه داشتید، حتماً به کارگزاری بگویید.

بیمه بازار که اولین و معتبرترین سایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه ثالث و بدنه، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه تکمیلی و بیمه عمر است. شما می‌توانید پس از خرید بهترین و ارزانترین بیمه از تمامی شرکت های بیمه‌ای ایران، آن را در محل دلخواه بصورت رایگان تحویل بگیرید. بیمه بازار سعی دارد تا با ارائه بهترین و مهم‌ترین اطلاعات بیمه‌ای به شما عزیزان کمک کند کند تا راحت‌تر و بهتر خرید کنید! 


بیشتر بدانید:

بیمه خویش فرما، نحوه ثبت‌نام و مراحل آن

شرایط و ضوابط لازم برای بازنشسته شدن

۵ دلیل اصلی که ما ایرانی‌ها بیمه عمر نمی‌خریم

بازنشستگی با بیمه‌های عمر “ملت” و “پارسیان”

نظر یا پرسش خود را بنویسید

426 نظر
 1. سونیا

  عرض ادب
  ببخشید برای دریافت حقوق کامل بازنشستگی در سن 55 سالگی 20 سال سابقه کافیه ؟
  پس نیاز نیست 30 سال بیمه بریزیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی در 55 سالگی حتی داشتن 10 سال سابقه نیز کفایت میکند اما همانطور ک خود شما نیز اشاره داشتید، برای بازنشستگی با حداقل حقوق کامل باید 20 سال سابقه داشته باشید.

 2. Sonia

  عرض ادب و احترام
  ببخشید درصد انتخابی بیمه در مبلغ بازنشستگی تاثیر خواهد داشت؟ یعنی کسی که بیمه 18 درصد رد کرده باشه پرداختیش در زمان بازنشستگی بیشتر خواهد بود؟
  چون طبق فرمولی که در بالا نوشته میزان حقوق روزانه رو در تعداد روز و درصد انتخابی ضرب کرده

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر درصد انتخابی حق بیمه صرفا به علت پوشش های فوت و ازکارافتادگی متفاوت است.
   این نرخ بر روی حقوق بازنشستگی تاثیری ندارد چرا که حقوق بازنشستگی بر اساس حقوق مبنا محاسبه میشود نه نرخ حق بیمه.

 3. بی نام

  سلام بنده 23 سالمه 3 سال هم سابقه کار دارم میخوام تحت پوشش بیمه زنان خانه دار شوم ولی با 10 روز حقوق میخوام بازنشسته شم سئوالم اینه که از چند سالگی باید بیمه بریزم تا 10 سالم پر بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در حال حاضر شرایط بازنشستگی با 10 سال سابقه، داشتن حداقل 55 سال سن است که با این شرایط و سابقه قبلی شما باید از 48 سالگی تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید.
   اما با توجه به فاصله سنی شما تا زمان بازنشستگی و احتمال تغییر قوانین تا آن زمان توصیه میکنیم حق بیمه خود را به صورت مستمر پرداخت کنید چرا که با 30 سال سابقه در هر سنی میتوانید بازنشسته شوید.

 4. ن.و

  سلام بنده تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستم اگر بعد 55 سالگی خودم و همسرم که الان شاغل هستن بازنشسته شویم، در صورتی که خدای نکرده همسرم فوت کند میتوانم از حقوق مستری خودم وهمسرم همزمان استفاده کنم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بنا بر قانون اگر زن و شوهر همزمان مستمری بازنشستگی دریافت کنند، با توجه به اینکه مرد به نوعی سرپرست خانواده است در زمان فوت بخشی از حقوق که بابت عائله مندی دریافت میکرده به همسر و فرزندانی که شرایط دریافت حقوق را داشته باشند پرداخت میشود.
   یعنی برای دریافت دو حقوق به صورت همزمان منعی وجود ندارد.

 5. فرزانه

  سلام وقت بخیر
  من ۳۱ سالمه و از ۲۴ سالگی برام بیمه اجباری رد شده و الان دو ساله تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستم، ب نحوی ک من متوجه شدم بازنشستگی ۲ لازمه اصلی سن ۵۵ سال و ۲۰ سال سابقه کار رو داره، حالا اگر من تا سن ۵۵ سالگی بیمه رد کنم سابقم میشه ۳۱ سال و در واقع من ۱ سال بیشتر از سایرین واریزی انجام دادم و تکلیف این ۱ سال چیه؟ و سوال دیگه اینه کسی ک ۵۵سال سن داره فرقی داره ک ۲۰ سال یا ۳۰ سال سابقه رد کرده باشه؟ تا جایی ک من متوجه شدم در هر دو صورت پایه حقوق وزارت کار رو دریافت میکنن، اگر اینطور باشه من میتونم ۱۱ سال بیمه رد نکنم؟؟!

  1. بیمه بازار

   سلام
   سن بازنشستگی برای زنان در بیمه تامین اجتماعی 55 سال میباشد.
   اگر در این سن بین 10 تا 20 سال سابقه داشته باشند، حقوق بازنشستگی 10 تا 20 روز از ماه به آنان پرداخت میشود.
   در صورتی که 20 سال سابقه داشته باشند و حقوق بازنشستگی محاسبه شده برای آن ها از پایه حقوق کمتر باشد در اینصورت پایه حقوق پرداخت میشود.
   اما در صورتی که سابقه از 20 سال بیشتر باشد قطعا حقوق بازنشستگی محاسبه شده از پایه حقوق بیشتر خواهد بود.

 6. فاطمه سحر

  سلام من سرپرست هستم، تا حالا بیمه نبودم، اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم، اگه ازدواج کنم و همسرم بیمه باشه، دیگه بیمه ام از بین میره؟یا میتونم ادامه بدمش برا خودم؟
  بعد از فوت همسر و بازنشستگی خودم، شامل کدام حقوق بازنشستگی میشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت ازدواج میتوانید باز هم بیمه خود را ادامه دهید.
   در صورت فوت همسر با توجه به اینکه همسر سرپرست خانواده بوده، حقوق وی به بازماندگان می‌رسد.
   و با توجه به اینکه شما نیز بیمه بوده‌اید مشکلی اما مشکلی در پرداخت ۲ حقوق بازنشستگی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 7. اکرم

  سلام وقت بخیر
  من ۴۳ سال سن دارم و ۱۸ سال سابقه بیمه که ۸ سالش بیمه خانه داری است و مبتلا به بیماری ام اس هستم.
  با توجه به بیماریم آیا امکانش هست که من دو سال دیگه با ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن بازنشسته بشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که برای بیماری به کمیسیون پزشکی مراجعه کنید، احتمال این وجود دارد که از کارافتاده تشخیص داده شوید و بتوانید پیش از موعد تقاضای بازنشستگی کنید در غیر اینصورت باید تا ۵۵ سالگی حق بیمه پرداخت کنید.

 8. بهمنی

  با سلام
  من 55 سال و سه ماهه سن دارم و قبلا 8 سال و یکماه پرداخت بیمه داشتم آیا با پرداخت مابه التفاوت میتوانم سابقه ( 10 سال و سه ماه)
  بازنشسته شوم یا همان 10 سال تمام باید باشد

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه شما به سن بازنشستگی رسیده اید و در گذشته سابقه بیمه داشته اید،میتوانید با پرداخت مابه التفاوت سابقه تا 10 سال (1 سال و 11 ماه حق بیمه) بازنشسته شوید.
   در این صورت حقوق بازنشستگی شما یک سوم حقوق یک ماه کامل (10 روز) خواهد بود.

 9. سحر

  سلام
  شما در پاسخهاتون فرمودین در ۴۵ سالگی با ده سال سابقه میشه بازنشست شد و حقوق ده روز دریافت کرد.
  ولی بعضی جاها گفتین ۵۵ سال.
  درست متوجه نشدم. من که بخوام به ده سال سابقه بازنشسته بشم باید تا چه سنی صبر کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   منظور از 45 سالگی، شروع سن بیمه پردازی است، یعنی کسی که در 45 سالگی شروع به پرداخت بیمه کند میتواند در 55 سالگی با حداقل 10 سال بازنشسته شود.
   حداقل سن بازنشستگی برای زنان خانه دار 55 سالگی است و بازنشستگی زودتر از این سن منوط به داشتن 30 سال سابقه بیمه میباشد.

 10. زهره

  وقت بخیر
  من ۳۹ سالمه و ۷ سال بیمه دارم. اگر سه سال بیمه زنان خانه دار بریزم ،میتوانم در سن ۴۲ سالگی و با ده سال سابقه خودم رو بازنشست کنم و حقوق ده روز رو بگیرم؟
  یا طبق پاسخهای پایینترتون باید حداقل ۴۵ سالم باشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی با 10 سال سابقه برای خانم هایی امکان پذیر است که به حداقل سن بازنشستگی یعنی 55 سال رسیده باشند.
   45 سال اشاره به سن آغاز بیمه پردازی دارد. یعنی خانم هایی که در 45 سالگی شروع به بیمه پردازی نمایند میتوانند در 55 سالگی با 10 سال سابقه و حقوق 10 روز از ماه بازنشسته شوند.

 11. سحر

  با سلام
  من ۴ سال بیمه از دفترخونه دارم و سه سال بیمه قالیبافی و ۳۹ سالمه. سوالاتم اینه و ممنون میشم از پاسخگوییتون.
  ۱. اینکه میگن قالیبافی جزئ مشاغل سخته، مجموع بیمه من همون ۷ ساله یا فرقی نداره چه بیمه ای باشی؟
  ۲. من میخوام بیمه زنان خانه دار رد کنم، الان شروع کنم تا سه سال دیگه، بازنشست میشم و حقوق ده روز رو میگیرم؟ یا باید به سن خاصی برسم؟
  ۳. حقوقم چطور میشه با توجه به اینکه بیمه قالیبافی هم بودم.
  ۴. اگه من ۱۲ سال بریزم، حقوق ۱۲ روز میگیرم؟ یا حداقد میشه همون ده روز؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   قالیبافی جزو مشاغل سخت محسوب میشود اما بازنشستگی با شرایط مشاغل سخت منوط به این است که شما 20 سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید.
   با توجه به اینکه سن بازنشستگی زنان 55 سال میباشد، شما باید حداقل یا به این سن برسید و یا پیش از این سن 30 سال سابقه بیمه داشته باشید.
   شما میتوانید با پرداخت حق بیمه تا 55 سالگی به 23 سال سابقه برسید که در این صورت با حقوق کامل بازنشسته شوید.

 12. بهمنی

  سلام
  1-من در سال 91 بیمه زنان خانه دار شدم بعد از چند سال بین آن وفقه افتاد مجبور شدم دوباره با قرارداد بیمه مشاغل آزاد (با توجه به بالا رفتن سن قانونی آن زمان )ثبت نام کردم بعد از 8 سال سابقه پرداخت بیمه از ابتدای سال 99 بیمه پرداخت نکردم الآن دوباره بیمه زنان خانه دار با نرخ 18% قرارداد بستم با توجه به اینکه تا الآن سه بار قرارداد بستم میتوانم قراردادم را از 18% به 12% تعییر دهم ؟
  2- باتوجه به اینکه من حق بیمه 955 هزار تومانی را انتخاب کردم با 10 سال پرداخت حق بیمه چقدر مستمری به من تعلق میگیرد?

  1. بیمه بازار

   سلام
   تغییر نرخ بیمه نامه محدودیتی ندارد و میتوانید پیش از پرداخت حق بیمه ماه جدید با مراجعه به کارگزاری های تامین اجتماعی درخواست تغییر نرخ بیمه نامه از 18% یه 12% را داشته باشید، این موضوع روی سوابق گذشته شما تاثیر نخواهد داشت.
   در مورد سوال دوم، در زمان بازنشستگی با 10 سال سابقه حقوق 10 روز از ماه به شما پرداخت خواهد شد، یعنی یک سوم حداقل حقوق پایه به شما پرداخ میشود.

 13. آشنا

  خانم خانه دار ۵۵ ساله که ۱۰ سال بیمه خانه داری با نرخ ۱۲٪ دارد . اگر درخواست بازنشستگی کند در سال۱۴۰۰ ، دریافتی ماهانه اش چقدر است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نرخ بیمه 12% صرفا بر روی حق بیمه پرداختی موثر است و تاثیری در حقوق بازنشستگی ندارد.
   اما زمانی که در 55 سالگی با 10 سال سابقه اقدام به بازنشستگی کنید، حقوق 10 روز از ماه به شما تعلق میگیرد.
   با توجه به حقوق پایه سال 1400 مبلغ پرداختی به شما حدود 900 هزارتومان حقوق بازنشستگی پرداخت خواهد شد.
   این مبلغ حدودی است و به عوامل دیگری مانند عائله مندی و سرانه مسکن و … نیز بستگی خواهد داشت.

 14. لیلا سرته

  سلام بنده متولد ۵۱ هستم ودوسال هست که حق بیمه زنان خانه دار را میدهم برای خودم دفترچه دارم مادرپیری دارم آیا من می تونم برای اون هم دفترچه درمان بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   والدین و فرزندان تحت شرایطی میتوانند تحت پوشش بیمه شما قرار بگیرند.
   در صورتی که سن مادر از 55 سال بیشتر باشد و از جایی حقوق دریافت نکنند میتوانید ایشان را به عنوان فرد تحت تکفل خود بیمه کنید.
   اما در صورتی که از یکی از صندوق های بازنشستگی حقوق دریافت کنند و یا از محل دیگری بیمه شده باشند این امکان وجود نخواهد داشت.

 15. پرنیا

  مادر من 55 سال سن دارد و 12 سال حق بیمه زنان خانه دار میتواند 8سال از بیمه اش را یکجا پرداخت نماید و با 20 سال حقوق کامل دریافت کند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   پرداخت یکجای حق بیمه فقط برای بازنشستگی با حداقل حقوق امکان پذیر است و برای سابقه بیشتر باید در زمان مقرر حق بیمه پرداخت شود.
   یعنی اگر در ۵۵ سالگی حداقل میزان سابقه جهت بازنشستگی (۱۰ سال) را نداشته باشند، میتوانند باقی مانده سابقه تا ۱۰ سال را یکجا پرداخت کنند.

 16. سپیده

  با سلام بیمه زنان حانه دار برای فردی که تا دوماه قبل بیمه تامین اجتماعی داشته ولی الان شاغل نیست بنظر شما بهترین بیمه که خودش پرداخت بکنه همین بیمه زنان خانه دار هست یا بیمه خویش فرما بخاطر حقوقش میگم بعد باز نشستگی ،از کجا متوجه بشوم کدام بیمه برای من بهتره من ۴۹سالم هست و۱۱سال بیمه دارم تا دوماه قبل ؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی میکنید کدام بیمه رو انجام بدم که در بازنشستگی بهترین حقوق رو دریافت کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   عمده تفاوت بیمه اختیاری و بیمه زنان خانه دار در حق بیمه است.
   در بیمه زنان خانه دار مانند بیمه مشاغل آزاد امکان انتخاب حق بیمه بین 12، 14 و 18% وجود دارد در حالی که بیمه اختیاری حق بیمه 27% دارد.
   پوشش درمانی بیمه زنان خانه دار نیز نسبت به بیمه احتیاری فرانشیز کمتری دارد.

 17. ضیاپور

  من تحت پوشش کمیته امداد هستم میتونم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   حق بیمه زنان سرپرست خانوار توسط کمیته امداد پرداخت میشود.
   اما در غیر اینصورت اگر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستید و میخواهید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید میتوانید با مراجعه به کمیته و درخواست معرفی به بیمه، خود را بیمه کنید و از پرداخت جزئی از حق بیمه معاف شوید.

 18. دریاچه

  با سلام و خسته نباشید، بنده خواستم بینه زنان خانه دار شوم، ولی سوالم این هست،که تحت بیمه همسر هستم،اگر خدایی نکرده بازمانده شوم،میشود حقوق بیمه بازنشستگی خودم و همسر را دریافت کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید، متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما از نظر درمانی تحت تکفل بیمه همسر هستید.
   زمانی که تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار میگیرید علاوه بر اینکه حقوق بازنشستگی دریافت میکنید و از پوشش درمانی بیمه خود استفاده میکنید، خدای ناکرده در صورت فوت همسر با توجه به اینکه جزو عائله وی محسوب میشوید سهم خود از حقوق ایشان را نیز جداگانه دریافت خواهید کرد.

 19. soheila

  سلام ببخشید مبلغ دریافتی بازنشسته خانه داری کمتر از حالت عادیه یا برابر حداقل دستمزد میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که با سابقه 20 سال و در سن 55 سالگی بازنشسته شوید حقوق کامل یعنی حداقل حقوق پایه به شما پرداخت خواهد شد اما در صورتی که سابقه شما بین 10 تا 20 روز باشد، حقوق پرداختی برابر 10 تا 20 روز از ماه خواهد بود.

 20. دلارام

  باسلام، اگر فرزندان متقاضی بیمه زنان خانه دار، تحت تکلف بیمه تامین اجتماعی شوهر باشند، امکان اینکه تحت تکلف زن خانه دار هم همزمان قرار بگیرند، هست؟به عبارت دیگر در این شرایط بیمه۱۲درصدی و ۱۴ درصدی تفاوتی خواهد داشت؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت حق بیمه 12% و 14% در این است که در بیمه 12% پوشش ازکار افتادگی و فوت وجود ندارد و در بیمه 14% فقط از کار افتادگی پوشش داده نمیشود.
   اما این موضوع تاثیری بر تکفل وجود ندارد.
   فرزندان فقط میتوانند تحت پوشش یکی از بیمه ها باشند و در صورتی که تحت تکفل 2 بیمه قرار بگیرند مشمول جریمه خواهند بود.

 21. فرزانه

  عرض سلام و ادب
  بنده از خرداد ۱۴۰۰ قرارداد بیمه مشاغل آزاد بستم.
  نیروی غیر انتفاعی هستم، و از مهر ماه کارفرما ۱۲ روز بیمه برام رد می کنه. میتونم ۱۸ روز دیگه را که خانم خانه دار هستم را طبق بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم؟
  از سال ۹۶ نیروی غیر انتفاعیم و کار فرما به ازای ساعات تدریس برام بیمه رد کرده آیا زمان هایی که خلا بوده و بیمه نداشتم را طبق زنان خانه دار میتونم بریزم؟
  ممنون میشم اگر پاسخ دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   باید به این نکته توجه داشت که به طور همزمان نمیتوان هم بیمه اجباری داشت و هم بیمه خویش فرما.
   سازمان تامین اجتماعی اخیرا حالتی را در سامانه اینترنتی خود فراهم کرده تا بتوان کسری سابقه را با پرداخت مبلغی جبران کرد اما این مورد نمیتواند با پرداخت بیمه زنان خانه دار یا خویش فرما باشد.

   1. الی

    پس ب چ نحوی می‌توان ماه‌های گذشته ک خالی بودن و جبران کرد

    1. بیمه بازار

     سلام
     به هیچ وجه نمیتوان برای ماه های قبل که زمان آن گذشته حق بیمه پرداخت کرد.
     مگر آن که در این مدت مشغول به کار بوده باشید و برای آن مدرک مستدل داشته باشید و پیگیری آن نیز از طریق مجرای قانونی و اداره کار است.

 22. نیروانا

  سلام روز بخیر

  مادر من ۵۳ سال دارن الان امکان داره براشون بیمه واربز کنم، مثلا این دوسال و بیمه ۱۲ درصد واریز کنم سنشون که به ۵۵ رسید ۸ سال و یجا واریز کنم با ده سال سابقه بازنشسته بشن،امکان داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان بیمه شدن وجود دارد اما باید به 2 نکته توجه داشته باشید:
   1. حداکثر سن بیمه شدن 50 سال است و با توجه سن ایشان ابتدا باید مابه التفاوت 3 سال اختلاف سن را پرداخت کنید.
   2. امکان واریز یکجا تا 10 سال در سن 55 سالگی ایشان وجود دارد اما تفاوتی ندارد که حق بیمه را 12% یا 14%، اینن اعداد صرفا در تعهدات بیمه تفاوت دارند و در حقوق تاثیرگذار نیستند.

 23. لیلا

  سلام من 30سال سن دارم تازه برای بیمه زنان خانه دار ثبت نام کردم چندسال باید حق بیمه بانرخ 12درصد پرداخت کنم ؟؟البته بچه هام هم بیمه کردم؟؟
  آیا سابقه ی بیمه سلامت هم برای این بیمه لحاظ میشه یانه؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه سلامت یک بیمه درمانی است و نمیتوان سابقه آن را برای بازنشستگی محاسبه کرد.
   برای بازنشستگی کامل حداقل تا 55 سالگی باید حق بیمه پرداخت کنید اما در صورتی که بخواهید میتوانید در 45 سالگی با 15 سال حق بیمه و 15 روز حقوق بازنشسته شوید..

 24. قیاسب

  با سلام بنده۲۶ سال است که توسط همسرم بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده ام ولی الان می خواهم خودم بیمه بازنشستگی داشته باشم ، لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام
   26 سال گذشته شما صرفا تحت پوشش بیمه همسر خود بوده اید و از پوشش درمانی بیمه استفاده کرده اید.
   اما در صورتی که زیر 50 سال دارید میتوانید بدون هیچ منعی تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرید اما در صورتی که بیش از 50 سال دارید باید ما به التفاوت سن خود تا 50 سال را پرداخت کنید.
   برای ثبتنام میتوانید به کارگزاری ها و یا وبسایت بیمه تامنی اجتماعی مراجعه کنید.

 25. الهه

  سلام می خواستم بپرسم بیمه زنان خانه دار ۱۲ درصد تفاوت با ۱۸ درصد چیه اگر فقط از بازنشستگی استفاده کنم می تونم از دفترچه تحت تکفل همسرم برای درمان استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت بیمه 12% و 18% در تعهدات بیمه نسبت به بیمه شده است که شامل از کارافتادگی و فوت میباشد و تاثیری بر حقوق بازنشستگی ندارد.
   از آنجا که دفترچه درمان در بیمه زنان خانه دار اختیاری است و برای دریافت آن باید سرانه درمان پرداخت کنید میتوانید در صورت تحت پوشش بودن از دریافت آن صرف نظر کنید.

 26. Faride

  سلام من متولد ۵۱ هستم سال ۹۳ تا ۹۸ بیمه قالی بافی داشتم وبعد ان را تا الان خانه داری ۱۸درصد ادامه میدم، چند ساله دیسک کمر جراحی کردم و جراحی تخلیه رحم، میتوانم بازنشتگی قبل از موعد بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   این موضوع توسط کمیسیون پزشکی بیمه تامین اجتماعی بررسی شود.
   متاسفانه از کارافتادگی شامل بیمه زنان خانه دار نمیشود و از نظر قانونی این موضوع امکان پذیر نیست اما برای اطلاعات بیشتر میتوانید به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید و نظر کارشناسان سازمان تامین اجتماعی را جویا شوید.

 27. مینا غلامیان

  سلام خسته نباشید من با ۳۴ سال سن و۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی هستم و یه دوره از بیمه قالی بافی که پرداختش سه ماهه دوم یادم رفت و پرداخت نکردم بیمه رو قطع کردن الان میتونم بیمه زنان خانه دار شم لطفا به من راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت فراموشی پرداخت حق بیمه میتوانید مجددا مراجعه کرده و برای برقراری بیمه قالی بافی اقدام کنید.
   اما هر زمان که بخواهید میتوانید نوع قرارداد خود را تغییر دهید و در ادامه نیز میتوانید به جای پیگیری بیمه قالی بافی به سراغ بیمه زنان خانه دار بروید.

 28. بهار

  سلام خواهر من ۴٩سالشه ٢۵سال سابقه بیمه داره که تقریبا نصفش بیمه زنان خانه داره ، می‌تونه الان بازنشسته بشه ؟
  با چند روز حقوق بازنشست میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان بازنشستگی پیش از 55 سالگی برای خانم ها وجود ندارد. برای بازنشستگی لازم است تا 55 سالگی بیمه خود را ادامه دهند یا به سابقه 30 سال برسند، که با توجه به سابقه ایشان میتوانند در 54 سالگی با 30 سال سابقه کامل بازنشسته شوند.

 29. بهار

  سلام خواهر من ۴٩سالشه و ٢۵سال سابقه بیمه داره که نصف سابقه بیمه اش زنان خانه داره، سوالم اینه میتونه الان بازنشسته بشه ؟ با چند روز حقوق بازنشست میشه؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   سابقه ایشان برای بازنشستگی با حداقل حقوق کافی است اما سن ایشان هنوز به بازنشستگی نرسیده است.
   بهترین حالت برای بازنشستگی ایشان در زمانی است که تا سن ۵۴ سالگی حق بیمه خود را پرداخت کنند و با ۳۰ سال سابقه و حقوق کامل بازنشسته شوند.

 30. حسین

  سلام
  لطفآ کمکم کنید
  بنده ۵۸ ساله هستم
  و بیمه نداشته ام تا بحال
  و از ماه دیگه قرار بیمه کارگر ساختمانی رد کنم
  با چه شرایطی میتوان بازنشسته ۱۰ ساله بشوم.
  اگه مازاد بخواهم بخرم هزینه اش چقدر است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بخواهید با 10 روز حقوق بازنشسته شوید باید حداقل 10 سال سابقه بیمه داشته باشید.
   اما شرط دیگر بازنشستگی آقایان این است که حداقل 60 سال سن داشته باشند، در اینصورت شما در 60 سالگی میتوانید سابقه باقیمانده تا 10 سال را به صورت یکجا خریداری کنید که محاسبه آن بر اساس حقوق مصوب آن زمان خواهد بود.

 31. لیلا

  باسلام.
  لطفآ منو راهنمایی کنید.کسی جوابم درست نداد
  پدرم متولد ۴۱ هستن ۵۹ ساله هستن و ۸ سال کارت مهارت کارگر ساختمانی دارند ولی( تا به حال بیمه رد نکرده اند)…امسال میخوان بیمه کارگر ساختمانی بشوند.شرایط بازنشستگیشون چیه؟ آیا اگر ده سال بیمه بشوند با سن ۶۹ میتوانند مستمری ۱۰ روزه بازنشستگی بگیرند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله در صورتی که 10 سال سابقه بیمه داشته باشند و سن ایشان بیش از 60 سال باشد میتوانند پس از 10 سال سابقه با 10 روز حقوق بازنشسته شوند.
   یکی دیگر از راه های پیش روی ایشان بازنشستگی پس از 60 سال با پرداخت یکجای مابه التفاوت 10 سال حق بیمه است که در اینصورت نیز با 10 روز میتوانند در همان 60 سالگی بازنشسته شوند.

 32. شادی

  سلام،روزتون بخیر،من خانمی ۵۰ ساله هستم، مدت ۱۷ سال و ۹ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم، میخوام برای گرفتم حقوق بازنشستگی اقدام کنم، راهنمایی بفرمایید،ضمن اینکه آیا حتما بیمه زنان خانه دار باید قرار داد ببندم؟ برای گرفتن حقوق بازنشستگی در همین زمان چه اقدامی کنم، لطفا راهنمایی کنید،

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با حداقل حقوق کامل باید سن شما حداقل به 55 سال برسد و حداقل 20 سال سابقه داشته باشید.
   بهترین گزینه پیش روی شما همین بیمه زنان خانه دار است که میتوانید با مراجعه به وبسایت و یا کارگزاری های تامین اجتماعی اقدام به پرداخت کنید و تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید.

 33. سلیمانی

  سلام من 38 سالم ده سال سابقه بیمه دارم می‌خوام بازنشسته بشم امکانش هست و حقوقش چقدر میشه هفت سال بیمه کارگاه ویژه سه سال خانه داری خواهش میکنم جواب بدید

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی علاوه بر سابقه به سن افراد نیز بستگی دارد، زمانی می‌توانید با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شوید که حداقل ۵۵ سال سن داشته باشید که در این صورت با ۱۰ روز حقوق بازنشسته خواهید شد.

  2. ژینا

   سلام وقت بخیر، من 34 سالم و 4 سال سابقه بیمه دارم، اکنون تحت تکلف پدرم هستم اگر بیمه زنان خانه دار بشم هنگام بازنشستگی از تکلف پدرم خارج میشم؟ و فقط حقوق تامین اجتماعی خودم رو خواهم داشت؟ ممنون

   1. بیمه بازار

    سلام
    در صورتی که شخص شما بیمه باشید از تکفل خارج خواهید شد، در زمان بازنشستگی حقوق خود را دریافت خواهید کرد و در محاسبه حقوق پدر شما، حق اولاد حذف خواهد شد.
    اما در صورتی که پدر فوت کند و شما مجرد باشید میتوانید همزمان علاوه بر حقوق خود، حقوق ایشان را نیز دریافت کنید.

 34. آزیتا

  با سلام
  من ۵۴ سال سن دارم و از بهمن سال نود سابقه بیمه دارم که البته این دو سال آحر بیمه خانه داری هستم . میخواستم بپرسم که اولا میتونم خودمو بازنشست کنم و دوما حقوقی که بهم تعلق میگیره چقد است ؟ با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه سابقه شما ده سال میباشد، شما میتوانید از طرف بیمه زنان خانه دار تقاضای بازنشستگی کنید.
   توجه داشته باشید در اینصورت حقوق شما به میزان 10 روز از ماه محاسبه خواهد شد.
   به طور مثال در سال 1400 حقوق شما حدود 1 میلیون و 300 هزارتومان خواهد بود.

 35. پری

  سلام وقتتون بخیر من ۵۰ ساله هستم و به تازگی بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی شدم ۱۴ درصد ، ۵ سال سابقه بیمه خدمات درمانی دارم که گفتن میشه که به سابقه بیمه ام اضافه بشه ، خواستم بدونم در سن ۵۵ سالگی که سن بازنشستگی است میتوانم سنوات سابقه بیمه رو اضافه کنم و با ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته بشم و اگر امکانپذیر باشد و حقوق بازنشستگی من کامل است یا ۲۰ روز حداقل حساب میشه؟ و سوال دومم اینکه اگر قبل از ۵۵ سالگی فوت بشوم در چه صورت به بچه هام حقوق بازنشستگیم تعلق میگیره؟ ممنون میشم از پاسختون ، با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که به سن بازنشستگی رسیده باشید ولی سابقه شما به حداقل سابقه برای بازنشستگی (10 سال) نرسیده باشد، میتوانید صرفا باقی مانده تا 10 سال را پرداخت کنید و با 10 روز حقوق بازنشسته شوید.
   اما در صورتی که سابقه خود را تا 20 سال ادامه دهید میتوانید با حداقل حقوق پایه بازنشسته شوید.
   در صورتی که بیمه شده در 10 سال آخر پیش از فوت حداق یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشد به شرطی که 90 روز در سال پایانی سابقه پرداخت بیمه داشته باشد به بازماندگان وی حقوق بازنشستگی تعلق میگیرد.

 36. نصر

  سلام ،بنده معلم مدارس غیر انتفاعی هستم و ۱۲ ماه هست که توسط کارفرما بیمه ی تامین اجتماعی شده ام و در حال حاضر باردار هستم و در آذر ماه ۱۴۰۰ زایمان خواهم داشت ، اما متاسفانه در سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ بدلیل بارداری برای بنده بیمه توسط کارفرما رد نخواهد شد، یکی از دوستان پیشنهاد دادن تا زمان زایمان برای خودم بیمه ی زنان خانه دار رد کنم تا بتوانم از مزایای مرخصی زایمان استفاده کنم، آیا امکان چنین کاری هست و من میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   مرخصی زایمان به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمان اعلام بیماری یا بارداری مشغول به کار بوده‌اند.
   به این نکته توجه داشته باشید، مرخصی زایمان فقط به افرادی که از طرف کارفرما بیمه شده اند پرداخت می‌شود و در بیمه های اختیاری یا زنان خانه دار این مرخصی وجود ندارد.

 37. مهتاب

  سلام
  من ۲۴ سالمه و ۸ ماه سابقه بیمه دارم از مرداد ۹۹ تا اسفند ۹۹ . فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ جایی کار کردم ولی بیمه نشدم الانم تازه جایی مشغول شدم که بیمه داره خداروشکر .
  میخواستم بدونم من میتونم فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ رو خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم یا اینکه گذشته نمیشه ؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   سابقه 8 ماه گذشته در پرونده شما محفوظ است و سابقه جدید در ادامه قبلی لحاظ خواهد شد.
   با توجه به اینکه زمان گذشته است نمیتوان برای ماه های گذشته حق بیمه پرداخت کرد.
   حق بیمه از روزی که قرارداد ثبت میشود قابل پرداخت و محاسبه است.

 38. Ali

  با سلام مادر من الان ۴۵ سالشه و ۵ سال پرستار سالمندان بوده و بیمه زنان خانه دار رو با سود ۱۸ درصد ۴ سال ریخته الان ۲ سالی هست که با سود ۱۲ درصد واریز می‌کنه حدود ۱۳ سال کلأ سابقه بیمه داره میخواستم ببینم با چند روز حقوق میگیره به نرخ الان چقدر میگیره ممنون میشم جواب بدید

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه سابقع بیمه ایشان تلفیقی از بیمه زنان خانه دار و اجباری است، پیش از 55 سالگی امکان بازنشستگی برای ایشان وجود ندارد.
   امکان بازنشستگی ایشان در 55 سالگی با حدود 23 سال سابقه و23 روز حقوق بازنشسته شوند.

 39. لیلا

  سلام
  من میخوام بیمه بشوم.ولی بین بیمه خانه داری و قالی بافی کدوم بهتره؟ از لحاظ مبلغ بازنشستگی و سن بازنشستگی…
  لطفآ منو راهنمایی کنید.ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه زنان خانه‌دار در اصل همان بیمه مشاغل آزاد برای خانم ها است در حالی که بیمه قالی‌بافی به نوعی همان بیمه اجباری محاسبه می‌شود.
   از نظر حق بیمه، میتوان گفت حق بیمه قالی‌بافی ۷٪ سهم بیمه شده و حق بیمه زنان خانه دار به انتخاب شما ۱۲،۱۴ یا ۱۸٪ سهم بیمه شده است.
   از نظر فرانشیز نیز بیمه قالیبافی فرانشیز درمانی کمتری دارد اما از نظر زمان بازنشستگی تفاوتی بین این دو بیمه وجود ندارد.

   1. لیلا

    از نظر مبلغ حقوق بازنشستگی بینه قالیبافی و خانه داری فرق دارند؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     حقوق بازنشستگی در تمام بیمه ها بر اساس حقوق توافق شده در قرارداد محاسبه می شود.
     حق بیمه در بیمه زنان خانه دار و بیمه قالی بافی بر مبنای حداقل حقوق محاسبه میشود و در نتیجه حقوق بازنشستگی در هر دو بیمه یکسان است.
     تفاوت این 2 بیمه در میزان حق بیمه است.

 40. شهرزاد

  سلام.
  من ۲۰ ساله که بیمه زنان خانه دار ۱۴ در صد ریختم.
  الان سنم ۵۱ ساله.
  میخوام بدونم با توجه به اینکه حداقل دستمزد هستم آیا ۴ سال دیگه بریزم تا سنم هم ۵۵ سال بشه تاثیری در حقوقم داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که الان اقدام به بازنشستگی کنید با توجه به اینکه به سن بازنشستگی نرسیده اید با ۲۰ روز حقوق بازنشسته می‌شوید اما اگر تا ۵۵ سالگی اقدام به پرداخت حق بیمه کنید، اگر حقوق شما به حداقل حقوق نرسد، حداقل حقوق به شما پرداخت می‌شود.

 41. مژگان

  وقت بخیر من حدودا ۱۰ سال پیش جایی مشغول به کار بودم که حدودا دوسال بیما دارم بعد از اون بیمه نبودم حالا بخوام بیمه زنان خانه دار بشه ایا امکان دارم که این چند سال که بیمه نبودم رو الان هزینشو بدم و جز سوابق باشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که شما تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار بگیرید ۲ سال سابقه قبلی به سوابق شما اضافه می‌شود اما برای دوره هایی که بیمه نبوده‌اید این امکان وجود ندارد که حق بیمه پرداخت کنید و به سابقه خود اضافه کنید.

 42. لیلا

  سلام.تفاوت بیمه خانه داری و بیمه قالی بافی درمبلغ حقوق بازنشستگی و سن چیه؟ کدوم بهتره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه زنان خانه دار مانند بیمه مشاغل آزاد محاسبه میشود و حق بیمه 12%، 14%، 18% قابل پرداخت است.
   اما بیمه زنان خانه دار حق بیمه 7% پرداخت میباشد و پوشش و فرانشیز درمانی آن مانند بیمه اجباری محاسبه میشود.
   حقوق بازنشستگی بیمه قالیبافی از بیمه زنان خانه دار با توجه به حقوق بیشتر است.

 43. گندم

  سلام من ۳۰ سالمه و ۱ سال بیمه محل کارم بوده و ۸ ماه هم بیمه زنان خانه دار واریز کردم میخواستم بدونم من تا ۵۰ سالگی باید بیمه واریز کنم تا حقوق کامل دریافت کنم ۳۰ روزه یا تا ۵۵ سالگی باید بیمه واریز کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در واقع برای دریافت حقوق کامل یا باید به سابقه 30 سال پرداخت حق بیمه برسید یا به سن 55 سالگی و 20 سال سابقه که در اینصورت حقوق کامل اما به صورت حداقل حقوق پایه را دریافت خواهید کرد.
   با توجه به سابقه تلفیقی شما که 1 سال و 8 ماه میباشد، حداقل در سن 55 سال و با 25 روز حقوق بازنشسته خواهید شد که این میزان از حداقل حقوق بیشتر خواهد بود.

 44. افسانه

  سلام .من ۲۹ سالمه ومیخوام بیمه خانه داری ۱۴درصدروانتخاب کنم میخواستم بدونم من درچندسالگی بازنشست میشم وحقوق من چقدرمیشه
  وسوال دیگرم اینکه جایی نوشته بودبیمه خانه داری با۱۰ سال سابقه بیمه بازنشسته شوید!حقیقت داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که امکان بازنشستگی با 10 سال سابقه در 45 سالگی وجود دارد اما حقوق 10 روز از ماه به شما پرداخت خواهد شد.
   شما میتوانید در 55 سالگی و با 26 سال سابقه بیمه و با حقوق کامل بازنشسته شوید.
   حقوق بازنشستگی بر اساس حقوق توافق شده در 2 سال پایانی بیمه شما محاسبه می شود و چنانچه مبلغ آن از حداقل حقوق آن سال کمتر باشد، حداقل حقوق پرداخت خواهد شد.

 45. فرهنگ

  سلام
  من معلم موسسات هستم و دارم واسه خودم بیمه مشاغل آزاد رد میکنم و اگر مشغول به کار شرکتی بشم کارفرما بیمه برام رد می‌کند و خواستم بدونم اگر در زمان پیری بازنشسته بشم و من و همسرم هر دو حقوق بازنشستگی بگیریم از تامین اجتماعی آیا در زمان فوت، حقوق بازنشستگی مثلا مرد که فوت شده واسه زنش که خودش هم بازنشستگی میگیره قطع میشه؟ یعنی آیا دو تا حقوق بازنشستگی به زنش تعلق نمیگیره یا میگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   حقوق بازنشستگی مرد پس از فوت به همسر تحت تکفل او پرداخت میشود، دریافت حقوق بازنشستگی توسط همسر مانعی برای دریافت حقوق همسر فوت شده نیست و می تواند 2 حقوق بازنشستگی دریافت کند.

 46. لی لی

  سلام من ۳۳ سالمه و ۷ سال سابقه بیمه از محل کارم دارم و دوساله بیمه زنان خانه دار می ریزم، اگه ۵۵ سالگی بازنشسته بشم با ۳۱ سال سابقه، مبلغ مستمری دریافتیم با شخصی که با ۲۰ سال سابقه بازنشست میشه چقدر تفاوت داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   مبلغ حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین حقوق ۲ سال پایانی شما محاسبه می‌شود.
   طبیعتا هر چه سال‌های پرداخت حق بیمه بیشتر باشد، مبلغ حقوق بازنشستگی بالاتر خواهد رفت.

 47. فریبا

  سلام. من تحت پوشش بیمه همسرم هستم. اگه بخوام بیمه زنان خانه دار بشم از پوشش بیمه همسرم میام بیرون؟ یعنی باید دفترچه تامین اجتماعی بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که از جانب بیمه همسرتان دارای دفترچه درمانی هستید، می‌توانید بیمه زنان خانه‌دار را بدون سرانه درمانی پرداخت کنید.
   در اینصورت از نظر درمانی تحت پوشش بیمه همسرتان خواهید بود اما در ادامه از طرف بیمه زنان خانه‌دار بازنشسته خواهید شد.

 48. بهنام

  سلام. اگر همسر شاغل بخش خدمات درمان باشد و زن دارای بیمه زنان خانه دار بعد از فوت همسر هر دو بیمه بازنشستگی شامل همسر متوفی و زنان خانه دار به زن تعلق می گیرد یا فقط از یکجا میتواند مستمری دریافت کند با تشکر فراوان

  1. بیمه بازار

   سلام
   محدودیتی در دریافت 2 حقوق وجود ندارد و با توجه به اینکه همسر شما دارای بیمه اجباری است، شما تحت تکفل وی محسوب میشوید و علاوه بر حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار، در صورت فوت همسر حقوق ایشان نیز به شما پرداخت خواهد شد.

 49. مرضیه

  سلام میخواستم بدونم حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد با بیمه زنان خانه دار فرق میکنه؟
  من حدود ۷سال سابقه کاردارم والان خانه دار هستم میخواستم بدونم ادامه سابقه م رو بصورت بیمه مشاغل آزاد پرداخت کنم یا بیمه زنان خانه دار

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه زنان خانه دار در حقیقت همان بیمه مشاغل آزاد است چرا که خان‌داری نیز یک شغل آزاد محسوب می‌شود.
   شما در زمان ثبتنام بیمه زنان خانه‌دار برای خود در حقیقت تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد قرار می‌گیرید.
   حقوق بازنشستگی نیز بر اساس حقوق مورد توافق در ۲ سال پایانی محاسبه می‌شود و تفاوتی در بیمه‌های مختلف ندارد.

 50. زینب محمدی

  سلام من 5 سال بیمه تامین اجتماعی اجباری دارم
  اگر الان که بیکارم بیمه اختیاری پرداخت کنم بعدا که سرکار بروم جز سابقه من محسوب میشود

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله در صورتی که همین حالا نیز برای بیمه اختیاری اقدام کنید، این بیمه در ادامه سابقه بیمه قبلی شما لحاظ شده و در زمان بازنشستگی جزو سوابق شما محاسبه میشود.
   با توجه به سابقه شما میتوانید در صورتی که بیش از 30 روز از زمان بیکاری شما نگذشته برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

 51. الهام

  سلام و عرض ادب
  بنده حدود 9 سال است بیمه دارم 7 سال از طریق کارفرما رد شده و دو سال دیگه خودم بیمه مشاغل آزاد برای خود رد میکنم جهت سابقه و انشاله بازنشستگی
  از طرفی شوهرم شاغل هستند در کارخانه ایی و بیمه تامین اجتماعی هستند و اگر هر دو به زمان بازنشستگی برسیم اگر
  من بازنشسته بشم و شوهرم هم همینطور و هر دو حقوق بازنشستگی بگیریم
  آیا چون من حقوق بازنشستگی میگیرم اگر خدایی نکرده همسرم فوت بشن حقوق ایشون دیگه به بنده زنش تعلق نخواهد گرفت.؟؟؟
  یکی دو سال پیش همینجا سوالی با همین مفهوم کردند و شما فرمودید دیگه حقوق شوهر به همسرش تعلق نمی‌گیرد آیا صحت دارد؟ یا این قانون دیگه وجود نداره و عوض شده.
  سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   محدودیت دریافت حقوق بازنشستگی وجود دارد.
   در شرایط خاص امکان دارد حقوق متوفی به افراد تحت تکفل وی پرداخت نشود اما به صورت عمومی در صورتی که شخصی حقوق بازنشستگی دریافت کند و همسرش فوت کند تا زمانی که مجددا ازدواج نکند میتواند حقوق وی را نیز میتواند دریافت کند که این مورد منوط به انحصار وراثت است.

 52. مینا

  سلام من حدود ۱۰ سال بیمه پرداخت کردم زنان خانه‌دار. اگه بخوام که این بیمه رو به دخترم انتقال بدم آیا امکان داره یا نه. که این تعداد سنوات برای دخترم منظور بشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   سابقه بیمه هر فرد فقط برای خودش اعتبار دارد و قابل انتقال به غیر نیست.
   اما در صورتی که تا زمان بازنشستگی حق بیمه با تعهدات فوت پرداخت کنید، در صورت فوت حقوق بازنشستگی شما به فرزند قابل پرداخت است.

 53. مینا

  سلام مادر من ۵۴ سال سن دارد و ۸ سال و نیم بیمه زنان خانه دار پرداخت کرده میخواستم بدونم امکانش هست تا ۱۰ سالو یک جا پرداخت کنه که بتونه زودتر حقوق دریافت کنه یا نه ؟ و اینکه مبلغ دریافتیش با احتساب ۱۰ سال سابقه چقدر میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی ایشان حداقل باید ۵۵ سال سن داشته باشند.
   در ۵۵ سالگی ایشان می‌توانند با ۱۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی زودتر از موعد با ۱۰ روز حقوق را داشته باشند، اما در صورتی که قصد بازنشستگی با حقوق کامل را داشته باشند می‌توانند تا ۲۰ سال حق بیمه پرداخت کنند و دد ۶۵ سالگی بازنشسته شوند.

 54. Niki

  سلام این بیمه برای خدمات درمانی بارداری هم می‌شود ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که حق بیمه ۱۸٪ با سرانه درمان را پرداخت کنید می‌توانید از پوشش‌‌های دفترچه درمانی استفاده کنید.
   اما اگر منظور شما کمک هزینه بارداری و مرخصی زایمان است، این پوشش‌ها فقط مخصوص بانوان شاغل است و آن‌ها می‌توانند از این مزایا استفاده کنند.
   می‌توانید برای مطالعه بیشتر مقاله “مرخصی زایمان و بیمه بیکاری پس از زایمان” را مطالعه کنید.

 55. کیوان

  سلام وقت بخیر من خانمم ۲۵ سالش هست اگه بیمه زنان خانه دار رو براش بگیرم ایا من هم میتونم دفترچه خدمات درمانی بگیرم از بیمه ایشون من هیچ بیمه ای ندارم؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تحت پوشش بیمه نباشید و از جایی حقوق دریافت نکنید (نام شما در لیست حق بیمه نباشد) همسر شما می‌تواند شما را تحت تکفل خود قرار داده و برای شما دفترچه بیمه درمانی دریافت کند.

 56. داریوش

  سلام من ۳۰سال سن دارم بخوام بیمه زنان خانه‌دار بشم بعد ۲۰ سال پرداخت بیمه ۵۰ سالم میشه چقدر باید بیمه پرداخت کنم تا بازنشسته بشم؟
  و اینکه مثلا الان ۱۲ درصد بردارم بعد چند سال تغییر بدم به ۱۴ درصد تو حقوق دریافتی اخر مشکلی نداره یا همین اول باید ۱۴ درصد بزنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تا ۵۰ سالگی ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید در ۵۵ سالگی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شوید.
   امکان تغییر در درصدها وجود دارد اما این درصد ها در حقوق دریافتی تاثیری ندارد و تنها تعهدات آن‌ها متفاوت است.

 57. مهسا

  سلام.ببخشید من میخواستم برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنم ولی نمیدونم بیمه 12% یا 14% یا 18% انتخاب کنم آیا میزان حقوق بازنشستگی برای 18% در مقایسه با 14% یا 12% بیشتر پرداخت میکنند یا فقط تو کار افتادگی و فوت باهم فرق دارن من میخواستم حداکثر دریافت حقوق بازنشستگی رو دریافت کنم.
  2)میشه حق بیمه ایی که مثلا 5سال پیش متاسفانه 2ماه پرداخت نشده رو خودمون الان پرداخت کنیم تا بیمه یک سالمون کامل بشه.
  ۳) در مورد بیمه زنان خانه دار دو سال آخر و میشه حق بیمه رو از طریق یه شرکتی بیشتر پرداخت کرد تا پرداخت حقوق بازنشستگی بیشتر باشه.
  ببخشید .
  تشکر فراوان🙏

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت در درصدهای پرداخت حق بیمه صرفا در تعهدات شرکت بیمه مانند فوت، ازکارافتادگی و درمان نسبت به شما است.
   این درصدها تاثیری در میزان حقوق بازنشستگی نخواهد داشت و حقوق شما بر اساس میزان حقوق توافق شده در قرارداد ۲ سال پایانی محاسبه می‌گردد.
   اگر حق بیمه دو سال پایانی تفاوت بسیاری با سایر حق بیمه سال های قبل داشته باشد، بیمه آن را بررسی می‌کند و در صورت تخلف حداقل حقوق پرداخت می‌شود.
   حق بیمه‌های عقب افتاده در سال‌های گذشته را در زمان بازنشستگی و به شرط رسیدن به سن بازنشستگی و کم داشتن حداقل سابقه می‌توانید پرداخت کنید.

 58. تنهای بی کس

  سلام
  من ده سال در دانشگاه حق التدریس بودم ولی بیمه نداشتم امسال استخدام آموزش و پرورش شدم و بیمه تامین اجتماعی آیا راهی هست که حق بیمه اون ده سال پرداخت کنم و به جاش برام ده سال سابقه بیمه بدهند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای سال های گذشته نمیتوان حق بیمه پرداخت کرد.
   تنها راهی که میتوان برای این دوره اقدام کرد این است که فردی در آن زمان از طرف محل کار شما بیمه شده باشد و شما از بابت این موضوع به اداره کار مراجعه کنید و به صورت قانونی این مورد را دنبال کنید که این امر معمولا مراحل اداری و دوندگی فراوانی دارد و فقط در صورتی که از صحت گفته خود مطمئن باشید توصیه میکنیم از این طریق اقدام کنید.

 59. ندا

  سلام من الان حدود ۹ سال سابقه بیمه دارم و ۳۲ ساله هستم میخوام برای بازنشستگی زنان خانه دار اقدام کنم
  چه راهی بهتره؟من از الان شروع به پرداخت حق بیمه کنم تا سن ۵۵ سالگی میشه حدود ۳۰ سال سابقه یعنی حق پرداختی من هم طبق ۳۰ سال کامل پرداخت میشه؟؟؟
  با فقط ۲۰ سال ملاکه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی در بیمه زنان خانه دار هم به سن بستگی و هم به سابقه بیمه.
   اما با توجه به شرایط ما حداقل سن بازنشستگی ۵۵ سال و حداقل سابقه ۲۰ سال می‌باشد که در این صورت با حداقل حقوق بازنشسته خواهید شد.
   البته در سن ۵۵ سالگی شما به سابقه ۲۷ سال خواهید رسید و حقوق شما بر اساس سابقه بیمه ۲ سال پایانی محاسبه خواهد شد.

 60. شایان

  سلام وقتتون بخیر
  من تیرماه سال ۹۷ سرباز شدم و تا آخر سال ۹۸ بیمه نیروهای مسلح بودم ، از اردیبهشت ۹۹ بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد گرفتم و تا الان دارم پرداخت میکنم..بعد تمام شدن خدمتم چون جای دولتی مشغول نشدم مجبور شدم کار آزاد داشته باشم و بیمه مشاغل ازاد بدون دفترچه بگیرم..حالا سوال من اینه که آیا در شرکتی مشغول به کار بشم و بعد از چند سال بخوام بازنشسته بشم ، این مدتی رو که بیمه مشاغل آزاد بودم رو میتونم به سابقم اضافه کنم یا نه؟
  سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا باید گفت می‌توانید با داشتن حداقل ۲۴ ماه سابقه بیمه، مدت زمان خدمت سربازی خود را نیز به سابقه بیمه اضافه کنید.
   در مورد سوال اصلی نیز باید گفت بله تمام سوابق شما در پرونده بیمه ای شما موجود است و در صورتی که در کارگاهی مشغول به کار شوید،سابقه بیمه شما در ادامه سابقه قبلی محاسبه خواهد شد.

 61. گزمه

  سلام.من الان تحت پوشش بیمه پدرم هستم الان مبخوام خودم رو بیمه خویش فرما کنم آبا میتونم از سابقه بیمه قبلی استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   تحت تکفل بودن شما در بیمه به معنای امکان استفاده از پوشش های درمانی بوده و برای شما سابقه محاسبه نمی‌شود.
   در صورت شروع بیمه خویش‌فرما، سابقه‌ای بابت بیمه پدر در پرونده شما وجود نخواهد داشت و از روز شروع قرارداد خویش‌فرما برای شما سابقه منظور می‌گردد.

 62. رویا

  سلام.من چهل سالمه.و اگر خودمو بیمه زنان خانه دار کنم.تا سن ۵۵ سالگی پونزده سال پرداخت کردم.چطور میتونم قبل از رسیدن به پنجاه و پنح سالگی سابقه م رو به سی سال برسونم که درآینده حداکثر حقوق رو دریافت کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   حقوق بازنشستگی ارتباطی به سال‌های پرداخت حق بیمه ندارد.
   این مبلغ براساس حق بیمه پرداخت شده در ۲ سال آخر پرداخت بیمه محاسبه می‌شود.
   شما می‌توانید در ۶۰ سالگی با داشتن ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته شوید.

 63. مهسا

  سلام
  مادر بنده ۴۷سال سن دارند آیا میتوانند خود را بیمه کنند؟و در صورت بیمه شدن و فوت پدرم آیا میتوانند از بیمه پدرم هم علاوه بر بیمه خودشان استفاده کنند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله ایشان با توجه به اینکه سن کمتر از 50 سال دارند بدون مشکل خاصی میتوانند برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنند.
   استفاده همزمان از 2 حقوق بازنشستگی منعی ندارد و در صورت فوت همسر در صورتی که تحت تکفل ایشان باشند و مجددا ازدواج نکنند میتوانند از حقوق بازنشستگی ایشان هم استفاده کنند.

 64. زهرا

  سلام برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار باید قرار داد مشاغل ازاد تکمیل کنیم یا بیمه اختیاری؟؟
  میشه لطفا مراحل ثبت نام رو راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه زنان خانه دار یک نوع مستقل از بیمه خویش فرما برای خانم ها است و قرارداد آن کاملا از بیمه اختیاری و مشاغل آزاد مستقل است.
   برای ثبتنام بیمه زنان خانه دار در صورتی که در گذشته سابقه بیمه داشته اید میتوانید به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و در صورتی که سابقه نداشته اید باید حضوری به شعب و یا کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

 65. Ansari

  سلام
  خانم من 15سال بیمه خانه داری دارد می تونه 5سال بعدی را از کارگاهی بیمه رد کنه وبا42سال سن و20سال سابقه بازنشسته بشود.

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون بازنشستگی با 42 سال سن و 20 سال سابقه فقط مختص خانم هایی است که تمام 20 سال را در کارگاه ها بوده و بیمه اجباری داشته باشند در غیر اینصورت این مورد مشمول سوابق تلفیقی (اجباری و زنان خانه دار و اختیاری) نمیباشد و حداقل 20 سال سابقه و 55 سال سن ملاک بازنشستگی ایشان است.

 66. Zoha

  سلام فرق بیمه بازنشستگی خانه داری تامین اجتماعی با بیمه عمر و بازنشستگی شرکت های خصوصی مثل ملت و… چیه؟ من 30سالمه اگه بخوام 14درصد خودمو بیمه خانه داری کنم تا 30 سال سابقه این مبلغ ثابته یا هرسال اضافه میشه؟ بیمه خانه داری تامین اجتماعی بعد 30 حدودی چقدر بازنشتگی بهم میدن؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی علاوه بر بازنشستگی پوشش درمانی نیز دارد اما حق بیمه آن بر اساس حقوق مصوب سالانه محاسبه میشود و در پایان حقوق بازنشستگی که بر اساس حقوق 2 سال پایانی محاسبه میشود به شما پرداخت میشود.
   در مقابل بیمه عمر بیشتر از جنبه سرمایه گذاری برای سال های بازنشستگی مطرح میشود و حق بیمه را خود شما انتخاب میکنید و در پایان قرارداد مبلغی را یکجا دریافت میکنید.

 67. aram

  سلام و درود
  من 2سال و نیم بیمه بودم ( شاغل در یه کارگاه خصوصی ) بعدش بیکار شدم و 18ماه بیمه بیکاری گرفتم، بعد از یک سال و نیم عدم پرداخت حق بیمه، این بار خودمو بیمه زنان خانه دار کردم، جوری که الان روی سایت سازمان تامین اجتماعی 6سال و6ماه بیمه تلفیقی دارم و احتمالا تا یک سال آینده مهاجرت کنم ، آیا با حدود 7-8سال سابقه بیمه میتوانم درخواست بازنشستگی کنم ؟ یا بازخرید کنم ؟ یا هیچ راهی نداره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه تامین اجتماعی امکان بازخرید ندارد و در صورتی که بخواهید به صورت زودتر از موعد بازنشسته شوید باید حداقل 55 سال سن داشته باشید و در این سن با 10 سال سابقه و 10 روز حقوق بازنشسته شوید در غیر اینصورت سابقه شما به حالت تعلیق خواهد آمد تا زمانی که مجددا بیمه شوید.

 68. Ansari

  سلام خانم من سه سال کار میکرده وبیمه پرداخت می شد برایش وترک کار کرده وده سال بعد خودش را بیمه زنان خانه دار کرده اولا فاصله قبل ازده سال خانه داری را می تونه پرداخت کنه یا نه ثانیا الان که 15 سال بیمه داره می تونه بروه سر کار واز اونجا بیمه برایش رد بشه تا با 20 سال و42 سال سن بازنشست بشوه.ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   خلا سابقه بیمه را فقط در صورت اثبات اشتغال می‌توان پرداخت کرد.
   یکی دیگر از شرایط پر کردن خلا، خرید سابقه ۱۰ ساله در زمان رسیدن به سن بازنشستگی خانم‌ها یعنی ۵۵ سالگی است.
   بازنشستگی با ۲۰ سال و ۴۲ سال سن فقط مخصوص خانم‌هایی است که کل ۲۰ سال را شاغل به کار بوده باشند.

 69. Roya

  سلام من اگه بخوام بیمه زنان خانه دار بشوم دوازده درصد باید چه مقدار پرداخت کنم و اینکه من تحت تکفل بیمه مادرم هستن اگه خدایی نکرده روزی ایشون فوت کنن مستمریش با توجه به اینکه من خودم بیمه کنم به من میرسه یا قطع میشه یعنی من میتونم هم مستمری مادرم بگیرم و هم خودم مستمری خودم بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   مبلغ حق بیمه براساس حقوق توافق شده در قرارداد محاسبه می شود و حداقل مبلغی بین 318 تا 329 هزارتومان خواهد بود.
   اما در مورد سوال دوم شما چون بیمه شما اختیاری محسوب میشود با قرارگرفتن تحت پوشش بیمه زنان خانه دار، می توانید همزمان از حقوق بازنشستگی والدین خود در صورت فوت استفاده کنید.

 70. محمدی

  با سلام من حدود 12سال سابقع بیمه داشتم که ترک کار کردم . الان دارم حق بیمه زنان خانه دار و پرداخت میکنم با 20سال سابقه و 42 سال سن میتونم ار حقوق 20روز استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون بازنشستگی با 20 سال سابقه و 42 سال سن مشمول افرادی می شود که 20 سال را مشغول به کار بوده باشند.
   برای بازنشستگی پیش از موعد نیز باید حداقل 55 سال سن داشته باشید.

 71. مینا

  سلام
  سن من ۴۰ سال می باشد و در حال حاضر هجده سال سابقه ی بیمه دارم .( ده سال از طرق محل کارم بیمه بودم و هشت سال هم هست که خودم رو بیمه زنان خانه دار کردم ) من تصمیم دارم که در یک شرکتی که قانون کار شاملش می شود مشغول به کار شوم و ادامه ی بیمه ام از طریق این شرکت پرداخت شود. حالا سوال من این است که اگر دو سال در این شرکت کار کنم و بیمه ام رد شود آیا می توانم با بیست سال سابقه و چهل و دو سال سن خودم را بازنشسته کنم؟ ممنون می شوم اگر جواب سوال من را بدهید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون بازنشستگی یا 20 سال سابقه و 42 سال سن مشمول افرادی است که 20 سال را مشغول به کار بوده باشند.
   سابقه تلفیقی بیمه خویش فرما و اجباری از این قانون تبعیت نمی کند و باید براساس 20 سال سابقه و 55 سال سن بازنشستگی خود را محاسبه کنید.

 72. طهرانی

  سلام امکانش هست من بیمه با ۱۲یا ۱۴ درصد را به ۱۸ درصد تغییر بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله امکان تغییر در قرارداد بیمه وجود دارد.
   فقط برای تغییر وضعیت بیمه به قرارداد 18% لازم است تا معاینات پزشکی که توسط بیمه تامین اجتماعی ارائه می شود را انجام دهید.

 73. سمیه طلعتی

  سلام
  من ۲۸ سالمه .در سن ۴۸ سالگی با پرداخت ۲۰ سال بیمه زنان خانه دار میتوانم بازنشسته شوم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی بیمه زنان خانه دار با 20 سال سابقه و 55 سال سن امکان پذیر است.
   بازنشستگی پیش از موعد برای شما امکان پذیر نیست و برای بازنشستگی باید حتما به سن 55 برسید.

 74. سمیه طلعتی

  سلام خسته نباشید
  دفترچه خدمات درمانی شامل بیمه زنان خانه دار ۱۴ درصد میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت درصدهای حق بیمه در تعهدات شرکت بیمه نسبت به فرد بیمه شده است.
   پوشش درمانی بیمه تامین اجتماعی یکی از تعهدات این شرکت است و با پرداخت حق بیمه 18% و هزینه سرانه درمان امکان پذیر است.

 75. زهرا

  سوال دیگه اینکه
  خواهر من 12 درصد واریز میکنه
  آیا بعدا حقوق 12 درصد خواهرم و 18 درصد من اختلاف دارند ؟ یا یکسانه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که گفتیم تفاوت درصد ها در حق بیمه به تعهدات شرکت بیمه به شما مربوط می شود.
   حقوق بازنشستگی براساس حق بیمه پرداختی در 2 سال پایانی محاسبه می شود و در صورتی که از حداقل حقوق آن سال کمتر باشد، حقوق پایه آن سال به شما پرداخت خواهد شد.

 76. زهرا

  سلام
  من بیمه خانه داری 18 درصد واریز می کنم
  و مجردم
  ایا در صورت خدای نکرده فوت من بیمه شامل خانواده ام و یا از کار افتادگی ، بیمه شامل خودم می شه یا نه ؟
  ایا 12 درصد واریز کنم بهتر نیس چون مجردم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت حق بیمه 18% و 12% در میزان تعهدات شرکت بیمه است.
   با توجه به اینکه شما از بیمه زنان خانه دار استفاده می کنید و در کارگاهی شاغل نیستید، ازکارافتادگی شامل حال شما نمی شود.
   اما در صورت فوت، حقوق بیمه شده به افراد تحت تکفل او پرداخت می شود.

 77. حسینی

  سلام.من دانشجو هستم.خواستم بدونم بیمه دانشجویی بر بیمه زنان خانه دار چه مزیتی داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه زنان خانه دار یکی از انواع بیمه های خویش فرما برای خانم ها است که علاوه بر دریافت بازنشستگی، می توانید از پوشش های درمانی آن نیز استفاده کنید.
   اما بیمه های دانشجویی معمولا بیمه های حوادث هستند و برای اتفاقاتی ممکن در دوران دانشجویی و توسط خود دانشگاه ها انجام می شود و شامل حقوق بازنشستگی و پوشش های درمانی نیستند.

 78. زهرا

  سلام ، من متولد 59 هستم و هم اکنون 41 سالمه . حدودا 13/5 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم .اگر بیمه زنان خانه دار بشم و 6/5 سال دیگه حق بیمه واریز کنم با قانون 42 سال سن و 20 سال سابقه
  ، به من حقوق بازنشتگی تعلق میگیره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون بازنشستگی زنان با 42 سال سن و 20 سال سابقه فقط برای مشمولان قانون کار امکان پذیر است.
   در صورتی که بخواهید با شرایط بیمه زنان خانه دار بازنشسته شوید، در سن 55 سالگی و حداقل 20 سال سابقه بیمه بازنشستگی امکان پذیر است.

 79. پردیس

  میخاستم در مورد تفاوت حق بیمه های ۱۲-۱۴-۱۸ درصد زنان خانه دار بپرسم که مقدار حقوق موقع بازنشستگی فرق داره باهم؟؟؟
  سا تفاوتشان برمیگرده به ازکار افتادگی و مستمری به بازمانده فقط

  1. بیمه بازار

   سلام
   حقوق بازنشستگی براساس حقوق وارد شده در لیست بیمه در ۲ سال آخر محاسبه می‌شود و اگر این مبلغ از پایه حقوق پایین‌تر باشد، حقوق پایه آن سال به فرد پرداخت خواهد شد.
   تفاوت درصدهای حق بیمه به تعهدات شرکت بیمه مانند فوت و از کارافتادگی و سرانه درمان بستگی دارد و بر روی حقوق بازنشستگی تاثیری ندارد.

 80. سعید

  با سلام
  من یک کسب و کار اینترنتی دارم و با کسب کد کارگاهی میتونم خانواده یا نیروهام رو هم بیمه کنم
  الان سوالم این هست که همسرم رو از طریق کسب و کار خودم بیمه کنم یا بیمه زنان خانه دار؟ کدوم مناسب تره
  توضیحات: همسرم قبلا از طریق محل کارشون 5 سال سابقه بیمه دارن ولی الان بیمه براشون رد نمیشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در هر دو صورت شما می توانید همسر خود را بیمه کنید که در برخی پوشش های درمانی و حق بیمه تفاوت هایی دارند.
   اما با توجه به اینکه همسر شما سابقه بیمه اجباری از محل کار قبلی خود دارند، در صورتی که توسط کارگاه بیمه شوند می توانند از شرایط بازنشستگی با مزایای قانون کار (20 سال سابقه و 42 سال سن) بهره مند شوند.

 81. م

  سلام ، مادر من بیمه کرده بود خودشو بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار ۱۸ درصد، الان بازنشسته شده ، الان باید چقدر ماهیانه بهش بیمه بازنشستگی پرداخت کنند؟ فعلا یک میلیون و صد هزار پرداخت کردن بهش ولی گفتند اشتباه محاسبه شده و کمترپرداخت کردن

  1. بیمه بازار

   سلام
   حقوق بازنشستگی براساس حقوق وارد شده در لیست بیمه در 2 سال آخر محاسبه می شود.
   در صورتی که این مبلغ از حداقل حقوق پایه در سال کمتر باشد، این مبلغ به عنوان حقوق بازنشستگی واریز خواهد شد.
   حداقل حقوق پرداختی در سال 1400 در حدود 2 میلیون و 655 هزار تومان خواهد بود.

 82. مهتاب

  من ۲۴ سالمه و امسال خودمو بیمه خویش فرما کردم میخواستم ببینم با ۲۰ سال سابقه بیمه خانه داری که میشه ۴۴ سال بهم حقوق بازنشستگی تعلق می‌گیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با بیمه زنان خانه دار حتما باید حداقل ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشت.
   شرط دیگر رسیدن به ۳۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن است.
   با توجه به شرایط، شما در سن ۵۴ سالگی و ۳۰ سال سابقه با حداکثر حقوق بازنشستگی بازنشسته می‌شوید.

 83. علی نظم آبادی

  سلام آیا خانم ها با 12 سال حق بیمه پرداختی از سوی شرکت و 8 سال بیمه زنان خانه دار می توانند از قانون بازنشستگی با سن 42 سال و 20 سال سابقه استفاده نمایند و بازنشسته شوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر اگر با بیمه زنان خانه دار بازنشسته شوند مشمول قانون کار نخواهند بود.
   بازنشستگی با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه کار فقط برای مشمولین قانون کار است یعنی کسانی که توسط کارفرما بیمه شوند.

 84. الهام

  سلام
  شوهر من ایشاله طی ده سال آینده بازنشسته میشه و حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی خواهد گرفت
  و من هم برای خودم دارم بیمه رد میکنم که ایشاله حقوق بازنشستگی نصیبم بشه الان نزدیک به 9 ساله که دارم که حق بیمه رد میکنم
  چون هر دو بیمه ها مون تامین اجتماعی هست در چه صورتی ممکنه حقوق همسرم به من نرسه
  میشه توصیح بدید آخه خوندم که یجا میگفت اگر همسر خدایی نکرده فوت بشه چون منم دارم حقوق بازنشستگی میگیرم دیگه حقوق شوهر قطع میشه درسته؟؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   حقوق بازنشستگی همسر در صورت فوت، به افراد تحت تکفل او منتقل خواهد شد.
   افراد تحت تکفل شامل: همسر (در صورتی که ازدواج مجدد نکند)، فرزندان پسر قبل از سن 18 سالگی و فرزندان دختر در صورتی که ازدواج نکنند.
   تنها در شرایطی حقوق به شما تعلق نخواهد گرفت که دوباره ازدواج کنید.

 85. ترمه

  من برای پرداخت اینترنتی مشکل دارم،چجوری میتونم از طریق عابر بانک پرداخت کنم؟
  یا اینکه توضیح بدین مشکل چیه،من همیشه اینترنتی پرداخت میکردم.الان دریافت برگ پرداخت رو که میزنم و ۳ماه رو انتخاب میکنم ارور میده،حتی از ۱ تا ۴ ماه هم ارور میده

  1. بیمه بازار

   سلام
   علاوه بر امکان پرداخت اینترنتی شما میتوانید به یکی از خودپردازهای بانک رفاه، ملی، صادرات و یا تجارت مراجعه کنید و با انتخاب گزینه سایر خدمات و سرویس ها، پرداخت حق بیمه را انتخاب کنید.
   برای پرداخت حق بیمه باید شناسه برگ پرداخت و مبلغ حق بیمه را حتما دقیق وارد کنید.

 86. کتایون نصر

  سلام روزتون بخیر ببخشید من ۴۳ ساله هستم تا چند سال باید بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم که بیشترین حقوق رو بعدا دریافت کنم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که گفته شد حقوق بازنشستگی به سن افراد و میزان سابقه افراد بستگی دارد.
   با توجه به سن، اگر شما تا 55 سالگی 12 سال حق بیمه پرداخت کنید در ادامه میتوانید حق بیمه فاصله 12 سال تا 20 سال را که 8 سال میشود، یکجا پرداخت کنید و با حداقل حقوق بازنشسته شوید.
   در غیر اینصورت شما تا 30 سال میتوانید حق بیمه پرداخت کنید و با حداکثر حقوق بازنشسته شوید.

 87. علی

  سلام، خسته نباشید آیا خانوم های خانه دار که مشکل اعصاب و روان پیدا مکنن، از کار افتادگی بهشون تعلق می‌گیرد؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زنان خانه دار بیشترین حق بیمه (18%) را پرداخت کنند پوشش از کار افتادگی هم شامل حال آن ها می شود.
   برای بررسی شرایط از کارافتادگی باید پرونده بیمه شده و میزان بیماری وی در کمیسیون پزشکی بررسی شود.

 88. زنگنه

  سلام وقت بخیر من 24 سالمه میخواستم خودمو بیمه زنان خانه دار کنم سوالم اینه که اگه بعدا شاغل بشم تکلیف بیمم چطوری میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما می‌توانید حق بیمه زنان خانه‌دار را پرداخت کنید و هر زمان که شاغل شوید، بیمه اجباری برای شما دایر می‌شود.
   بیمه اجباری در ادامه سابقه بیمه زنان خانه‌دار برای شما محاسبه خواهد شد و هر زمان که بخواهید می‌توانید در صورت ترک کار ادامه بیمه زنان خانه‌دار را پرداخت کنید.
   ملاک بازنشستگی مجموع سوابق بیمه‌ای شما خواهد بود.

 89. پرستو

  سلام زیر50سال دارم می خواهم بیمه زنان خانه دارشوم ضمن اینکه دو بیماری خاص هم دارم راهنمایی بفرمایید کدام یک ازانواع 12,14یا18درصدراانتخاب نمایم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه احتمالا مراجعات شما برای امور درمانی نسبت به سایرین بیشتر است، پیشنهاد می‌شود حق بیمه ۱۸٪ را پرداخت کنید.
   چرا که در این نوع از حق بیمه علاوه بازنشستگی از کار افتادگی و پوشش درمانی هم وجود دارد.

 90. Sara

  با سلام، خانم ۳۴ ساله متاهل هستم. مشغول به کار هستم ولی سابقه بیمه ندارم. برای بیمه زن خانه دار شرایط به چه صورت هست ؟ و اگر مدتی بعد در کار بیمه شوم همچنان باید حق بیمه زن خانه دار واریز شود یا جز سابقه می ماند؟

  1. بیمه بازار

   با مراجعه به مرکز بیمه می توانید بیمه خانه دار شوید و در صورت بیمه شدن از جای دیگر این بیمه قطع می گردد. بله بیمه خانه داری هم جزو سوابق حساب می گردد.

 91. اعلایی

  سلام،من درسن پنچاه سالگی به ۲۳ سال سابقه میرسم ایا دراین سن بابیمه زنان خانه دار میتونم بازنشسته بشم یا رساندن بیمه به ۵۵ سال اجباری هست

  1. بیمه بازار

   خیر باید به حداقل سن 55 سال برسید.

  2. بیمه بازار

   شما می توانید از مراجع قضایی پیگیر شکایت باشید تا از بیمه دیه فرزند و همسرتان را دریافت نمایید.

 92. سید مرتضی زرگری

  خانم بنده بیمه زنان خانه دار می باشد دو سال حق بیمه مربوطه را پرداخت نموده با ضریب ۱۲ درصد سن ایشون الان ۳۵ سال است .
  سوال من اینه ایشون تا چند سال بعد بازنشسته میشن .
  یه جا گفتن ۲۰ سال یه جا گفتن ۱۰ سال یه جا میگن ۳۰ سال
  ممنون میشم اطلاعات لازم رو بهم بگید

  1. بیمه بازار

   ایشون با حداقل سن 55 سال بازنشسته می شوند.

 93. نایس

  سلام کسی که شوهرش شاغل هست و تحت بیمه تامین اجتماعی همسرش هست،میتونه بیمه زنان خانه دار داشته باشه؟ وآیا بعد از فوت حقوق شوهر بهش تعلق میگیره علاوه بر حقوق بازنشیتگی خودش ؟

  1. بیمه بازار

   بله می توانید. بله دریافت می کنید.

 94. نقره پیرموسی

  سلام دوست عزیز بنده 29سال هستم و میخوام بیمه خانه دار بشم ماهانه چقدر باید بپردازم هم بازنشتگی داشته باشه هم درمان و هم احتمالا بیمه تکمیلی انجام بدم میشه دقیق توضیح بدید بی زحمت ممنون از شما اگر بشه جداگانه

  1. بیمه بازار

   اگر قصد دریافت بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار را دارید و قبلاً هیج سابقه بیمه‌ای نداشتید، حق انتخاب دارید! می‌توانید دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل و حداکثر حقوق مصوب شورای عالی کار انتخاب کنید. حق‌بیمه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید

 95. خانم ابراهیمی

  سلام یک خانم ۵۴ ساله هستم ۱۲ سال سابقه بیمه دارم ۴ ماه است که به علت تعدیل نیرو بیمه ام قطع شده من تصمیم دارم در ۵۵ سالگی خودم را بازنشسته کنم آیا همان حقوق ۱۰ روز از ماه به من تعلق میگیره یا ۳ سال اضافش تاثیر داره بر مبلغ حقوق؟

  1. بیمه بازار

   برای تعیین میزان مستمری متعلقه به هر فرد بازنشسته، پس از محاسبه متوسط مزد یا حقوق بیمه شده، عدد بدست آمده در سابقه پرداخت حق بیمه ضرب شده و سپس عدد حاصله بر ۳۰ تقسیم می شود.

 96. نگار

  با سلام. من 30 ساله هستم. شاغل نیستم. چه بیمه ای برای خودم انجام بدم بهتره؟ زنان خانه دار یا خویش فرما؟ چون مدت زمان 30 سال زیاده برای بازنشستگی. و اینکه اگه بیمه کنم خودم رو بعد از فوت پدر ، حقوق بازنشتگی اش به من میرسد که مجرد هستم؟

  1. بیمه بازار

   بیمه خانه دار مناسب تر است چون سابقه پرداخت حق بیمه از شما نمی خواد. بله. اگر بازمانده باشید به شما تعلق می گرد.

 97. زهرا

  سلام ببخشيد من 27ساله هستم واز حالا بيمه خانه داري ميريزم 20ساله ديگه ميشم 47ساله بايد 7سالم اضافه بريزم که 55ساله بشم؟؟؟
  واينکه اگر بعد ها بيمه همسرم به من برسه همزمان ميتونم هم بيمه خودمو بگيرم هم بيمه همسرمو؟

  1. بیمه بازار

   بله باید به حداقل سن 55 سال برسید. اگر منظورتان مستمری گرفتن بعد از فوت همسر است، بله می توانید مستمری همسر را هم دریافت نمایید.

 98. محمدی

  با سلام مادر من 52سال سن دارند.میتونم بیمه زنان خانه دارشون کنم؟

  1. بیمه بازار

   در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ۵٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

  2. parvin

   باسلام ،من میخوام بیمه زنان خانه دارروپرداخت کنم ،رفتم تو سایت تامین اجتماعی ،نمیدونم ازکجا پرداخت رو بزنم ،ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. بیمه بازار

    سلام
    ثبتنام آنلاین بیمه زنان خانه دار فعلا راه اندازی نشده است.
    برای برقراری بیمه زنان خانه دار ابتدا باید با در دست داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید، فرم های مربوطه را تکمیل و قرارداد بیمه را امضا کنید.
    پس از آن می توانید با مراجعه به سایت بیمه تامین اجتماعی اقدام به دریافت لیست بیمه و پرداخت آن به صورت آنلاین نمایید.

 99. لیلا

  سلام من ۴۰سال دارم ۶سال بیمه خانه دار پرداخت کردم سوال من اینه که اگه۱۰سال پرداخت کنم حقوق مستمری چقد خواهد بود وسوال دیگه چطوری بفهمم ک بیمه من چنددرصدی؟؟؟

  1. بیمه بازار

   بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
   امکان پذیر است.

 100. علی

  سلام و خسته نباشید سوال اول اینست که خانمی که بیمه خانه دار بشود در صورتی که شوهرش هم حق بیمه برای خودش پرداخت کند آیا در آینده پس از فوت شوهر میتواند از مستمری خود و مستمری شوهر (هر دو استفاده کند) یا خیر؟
  سوال دوم اینکه خانم میتواند حق بیمه 12درصد بپردازد و برای درمان از بیمه همسر استفاده کند ؟یعنی دفترچه درمان بعنوان تحت تکفل بودن شوهر برایش صادر میشود؟

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید. اما از دفترچه بیمه خودتان باید استفاده کنید .

 101. سمیه

  با سلام خدمت شما من مجرد هستم و ۴ ماه سابقه دارم و الان سر کار نمیرم میخواستم بدونم میشه خودمو بیمه زنان خانه دار کنم و برای دفترچه بیمه از دفترچه بیمه تکفل پدرم استفاده کنم و برای دفترچه بیمه هزینه جداگانه پرداخت نکنم

  1. بیمه بازار

   سلام خیر . امکان استفاده از خدمات دو بیمه وجود ندارد .

 102. ساحل

  سلام من ۲۹ سالمه و با نرخ ۱۲ درصد میخوام بیمه بشم
  ۲۰ سال باید بیمه بریزم یعنی ۴۹ سالگی بازنشست میشم؟؟
  یا باید از ۴۹سالگی تا ۵۵ سالگی صبر کنم تا بازنشستگی بگیرم ؟؟
  ممنونم که پاسخ بدید

  1. بیمه بازار

   بله. با 20 سال سابقه پرداخت بیمه، باید حداقل 55 سال سن داشته باشید

 103. ساحل

  سلام من ۲۹ سالمه و با نرخ ۱۲ درصد میخوام بیمه بشم
  ۲۰ سال باید بیمه بریزم یعنی ۴۹ سالگی بازنشست میشم؟؟
  یا باید از ۴۹سالگی تا ۵۵ سالگی صبر کنم تا بازنشستگی بگیرم ؟؟

  1. بیمه بازار

   بله. با 20 سال سابقه پرداخت بیمه، باید حداقل 55 سال سن داشته باشید

 104. مرجان اکبری

  با عنوان بیمه زنان خانه دار در بیمه تامین اجتماعی خودم را با نرخ ۱۸درصد در سال ۸۷بیمه کردم.والان که سال ۹۸ هستیم ۱۱سال است که بیمه پرداخت میکنم سنم ۴۸ است آیا میتوانم بازنشست شوم؟البته دستمزد روزانه ام را ۵۰۵۶…زده اند که گمانم این برای ۱۲درصد است ولی به من گفتند۱۸درصده.حالا راهنماییمیخوام.همسرم ۱۲ ساله فوت شده ومن دیگر توان پرداخت بیمه ندارم

  1. بیمه بازار

   از شرایط بازنشستگی با حداقل 20 سال سابقه و حداقل سن 55 سالگی می باشد

 105. ali

  با سلام
  من 47 سالمه با 10 سال بیمه قالی بافی باید چند سال بیمه خانه داری بدم تا بازنشسته میشم

  1. بیمه بازار

   شما در سن 55 سالگی می‌توانید با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری شما به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق شما از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

 106. ali

  سلام من ده سال بیمه قالی بافی دارم الان بیمه من قطع شده به نظر شما چه بیمه ای بکنم بهتره ؟

  1. بیمه بازار

   اگر کمتر از 55 سال سن دارید و خانم هستید می توانید بیمه خانه داری را انتخاب نمایید.

 107. سارینا

  با سلام من۳۷ ساله هستم و ۶ سال سابقه بیمه دارم چند ماه است که خود را بیمه ۱۴ درصدی زنان خانه دار کرده ام سوال من این است که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده نتوانستم حق بیمه ماهانه خود را پرداخت کنم ،آیا پرداخت‌های قبلی بی نتیجه خواهند ماند یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   کاربرگرامی درصورتی که پرداختی حق بیمه شما ادامه نداشته باشد عملا نتیجه ای نخواهد داشت مگر طبق شرایطی که در خبر درج شده عمل نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

   1. سیما نیکزادپور

    سلام ی سوال داشتم من ۶ سال بیمه زنان خانه دار هستم میتونم یک ماه فقط ی شرکت برا یک ماه بیمه منو رد کنه و از ماه بعد بینه خودمو ادامه بدم بیمه من قط نمیشه یا مشکلی پیش نمیاد ؟؟

    1. بیمه بازار

     خیر امکانپذیر نیست و شما باید دوباره اقدام به ثبت نام برای بیمه خانه داری کنید.

    2. بیمه بازار

     کاربر گرامی جهت بررسی و پاسخ در خصوص اطلاعات وارد شده در سامانه تامین اجتماعی ، لطفا با شماره ۱۴۲۰ تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir مسئله خود را مطرح نمایید.

  2. مژگان برزعلی

   دوست عزیز بیمه های تامین اجتماعی تنها درصورت پرداخت کامل قابلیت استفاده دارند ولی بیمه های عمر و سرمایه گذاری مانند سامان که بازنشستگی ده ساله هم دارد هر زمان که بخواهید میتونید متوقفش کنید و کل مبلغ واریزی و سودشو پس بگیرید تازه امکان وام بدون ضامن و ثیقه هم دارند

   1. نایس

    سلام کسی که شوهرش شاغل هست و تحت بیمه تامین اجتماعی همسرش هست،میتونه بیمه زنان خانه دار داشته باشه؟ وآیا بعد از فوت حقوق شوهر بهش تعلق میگیره علاوه بر حقوق بازنشیتگی خودش ؟

    1. بیمه بازار

     بله می توانید. بله دریافت می کنید.

 108. سارینا

  با سلام من ۳۷ سال دارم و ۶ سال سابقه بیمه دارم و بتازگی اقدام به بیمه خانه داری ۱۴ درصدی کردم.سوالم این هست که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده در پرداخت ماهانه حق بیمه دچار مشکل شدم و نتوانستم ادامه بدهم ،آیا تمام پرداختی های من تا آن موقع میسوزند یا میتونیم از بیمه دریافت کنیم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره 1420 تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

 109. شهرام سلطانی

  سلام مادر من تحت پوشش بیمه پدرم هست میتونه خودش تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیره منظورم اینه زنان حتما باید بدون سرپرست باشن و همسر باشن تا بتونن بیمه زنان خانه دار باشن

  1. بیمه بازار

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره 1420 تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

  2. مژگان برزعلی

   دوست عزیز اگر مادر شما زیر ۵۰ سال داردبرایش یک بیمه ی عمر و آتیه سامان تهیه کنید تا بتوانند ظرف ده سال از مستمری یا بازنشستگی برخوردار شوند در این بیمه اصلا مهم نیست چند بیمه ی دیگر داشته باشید

 110. مریم

  سلام خسته نباشید من 25سالمه و میخوام خودمو بیمه زنان خانه دارکنم چند سوال دارم
  1_چند سال باید حق بیمه پرداخت کنم تا حداقل 25روز ازماه بازنشستگی دریافت کنم؟
  2_اگر18درصد را انتخاب کنم ماهی چقدر باید پرداخت کنم؟

  1. بیمه بازار

   شما برای دریافت مستمری بازنشستگی باید حداقل 30 سال پرداخت بیمه یا حداقل 55 سال سن داشته باشید

 111. مژگان۱۲۱

  سلام ببخشید من ۳۶ سال سن دارم و میخوام آزمونهای استخدامی رو شرکت کنم خواستم ببینم اگر از حالا شروع کنم به پرداخت بیمه زنان خانه دار برام سابقه بیمه حساب میشه که بتونم تا دو سه سال دیگه استخدامی شرکت کنم یا سابقه کار محسوب نمیشه

  1. بیمه بازار

   بله براتون سابقه محسوب می شود.

 112. Aaaaaaa

  سلام خسته نباشدمادرمن ۶سال سابقه بیمه زنان خانه دارو۵۰ سال سن داردایامیتواند مبلغی روبه ازای چندسال بیمه پرداخت کندوباده سال بیمه امسال بازنشست شود؟؟؟؟؟؟؟؟باتشکر

  1. مشاوره بیمه تامین اجتماعی

   تا 55 سالگی باید حق بیمه پرداخت کند و با 11 سال سایقه بیمه بازنشسته شود(11 روز حقوق میگیرد).یا اینکه بعد از 55 سالگی باقیمانده بیمه را پرداخت کند تا به 20 سال برسد و با حقوق کامل بازنشسته شود

 113. نازنین

  با سلام و خسته نباشید میخاستم بدونم اگه من بیمه زنان خانه دار بشم و در آینده مستمری دریافت کنم در صورت فوتم فرزندم میتونه مستمری ماهانه ی من را دریافت کنه

  1. مژگان برزعلی

   دوست عزیز شما میتونید از بیمه های عمر و آتیه استفاده کنین که علاوه بر مبلغی که تا کنون حق بیمه دادین و سود آن تا ۲۵ برابر حق بیمه ی سالانتون بعنوان سرمایه ی فوت به ذینفعی که مشخص کردین برسه

 114. نسیم

  با سلام من ۵سال هست بیمه خانه داری رو پرداخت کردم الان که پدرم فوت کرده میخوام حقوقش رو دریافت کنم ایا حقوق خانه داری رو هم میتونم بعدا دریافت کنم یا اصلا ادامه ندم؟

 115. ناجی صگوری

  سلام حق بیمه زنان خانه دار چقد میشه

 116. Maryam

  باسلام
  من ۳۲ سالمه تازگی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم همسرم ۸ ساله بیمه واختیاریه ایا بعد فوت همسر میتونم از بازنشتگی همسرم استفاده کنم علاوه بر بازنشتگی خودم
  اگر نه میتونم بازنشتگیه خودمو حذف کنم از بازنشستگی همسرم استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 117. محمدی

  سلام و خدا قوت. من از ازدواج قبلیم ی فرزند دارم و در حال حاضر خودم تحت بیمه همسرم هستم، اما فرزندم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست، به من پیشنهاد دادن خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که بتونم فرزندم رو هم بیمه کنم. میخواستم بدونم این راه درستیه؟ و اینکه هزینش چقدره؟ ایا راه بهتری هم وجود داره؟

  1. بیمه بازار

   بله. می توانید با بیمه خانه داری، فرزند خود را بیمه کنید. پرداخت بیمه هم به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد از حداقل دستمزد سال جاری است که در هنگام عقد قرار داد می توانید انتخاب نماید.

 118. Maryam

  باسلام
  من ۳۲ سالمه تازگی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم همسرم ۸ ساله بیمه واختیاریه ایا بعد فوت همسر میتونم از بازنشتگی همسرم استفاده کنم علاوه بر بازنشتگی خودم

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 119. سهیلا

  سلام
  اگر کسی بخواهد از کارش استعفا بده آیا می تونه خودش را بیمه کنه با فرض 13 سال سابقه کار؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان بیمه خویش فرما فراهم هست

 120. زهره

  سلام هیچ بیمه ای نیست ک بتونم برای زایمان استفاده کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه درمان تکمیلی پوشش زایمان رو داره اما باید قبل از بارداری تهیه کرده باشین تا موقع زایمان هزینه‌ها تحت پوشش قرار بگیره.

  2. محمد

   بله در بیمه نوین هستش

 121. زهره

  سلام اگه بیمه زنان خاندار بشیم نمیشه واسه زایمان ازش استفاده کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام. بیمه زنان خانه‌دار پوشش زایمان نداره. برای زایمان بهتره از بیمه تکمیلی استفاده کنید، که البته اون هم دوره انتظار داره. مثلا اگر دوره انتظار ۹ ماه باشه، باید ۹ ماه قبل از تولد فرزندتون بیمه شده باشید.

 122. E.A

  با سلام
  من ۴۴ سالمه و۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم ببینم با نرخ ۱۲ درصد هزینه بیمه خانه داری ماهانه چقدر میشه وهرسال چقدر بهش اضافه میشه وتا چند سال باید پرداخت بشه وموقع بازنشستگی مبنای محاسبه حقوق چیه وحقوق بازنشستگی چقدر میشه؟ لطفا در صورت امکان‌ با اراءه مثال وفرمولهایه مربوطه راهنمایی بفرمایید. باتشکر

 123. سحر

  سلام
  و وقت بخیر
  من ۲۷ ساله هستم و بیکارم
  پدرم بیمه تامین اجتماعی هست.
  من میتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم ؟
  و همچنان از دفترچه ی بیمه ی پدرم استفاده کنم؟
  میشه حدودا هزینه ی ماهیانه ی حق بیمه رو هم بگید؟

  1. محمد

   سلام بله بیمه زنان خانه دار تکمیل کننده بیمه تامین اجتماعی هستش ومیتوانید درمدت 10سال خودتونو بازنشسته کنید

 124. الهام والی

  سلام خسته نباشید.
  حدود دوازده سال سابقه کار وبیمه تامین اجتماعی دارم.اگر بیمه زنان خانه دارتامین اجتماعی رو از حالاشروع کنم چندسال باید این بیمه روپرداخت کنم تا مستمری دریافت کنم/چهل ساله هستم.ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام. شما ده سال دیگه، یعنی در سن ۵۰ سالگی می‌تونید بازنشسته بشید.

 125. زهرا

  سلام با دفترچه بیمه زنان خانه‌دار میشه جراحی انجام داد؟ ممنونم

  1. بیمه بازار

   برای انجام جراحی باید بیمه تکمیلی تهیه کنید که مبلغ قابل توجهی از هزینه‌ها رو پوشش بده

 126. فاطمه

  سلام من 21 سالمه و میخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم حداقل مبلغی که ماهانه باید پرداخت کنم چه مقدار است؟ واینکه اگر سر کار دولتی رفتم وازاون طریق بیمه شدم این بیمه رو باید قطع کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام. اگر بیمه درمانی نیاز دارید بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کنید، اگر هم هدفتون پس‌انداز و دریافت مستمریه، بیمه عمر گزینه بهتریه. در بیمه عمر خودتون حق بیمه رو تعیین می‌کنید و در صورت اشتغال هم مشکلی پیش نمیاد. بیمه عمر پوشش‌های متنوعی داره، مثل بیماری‌های خاص و … . عمدتا شرکت‌های بیمه، بیمه عمر رو با عنوان بیمه زنان خانه‌دار به شما پیشنهاد می‌دهند.

 127. همتا

  سلام اگه بينه خانه دارى بشيم از بيمه پدر و مادر استفاده نميشه كرد؟
  و در بازنشستگى مثل قانون كار حقوق ميدن؟
  بيمه خانه دارى بهتره يا جايى مشغول بشيم و آنها بيمه بدن و اگه درومديم ادامه اون بيمه ميشه خودمون بيمه خاندارى بريزيم و مبلغش هر ماه چقدره؟

  1. بیمه بازار

   سلام. شرکت‌ها معمولا بیمه عمر رو به عنوان بیمه خانه‌داری بهتون معرفی می‌کنند. بیمه عمر به این صورته که به میزانی که خودتون تعیین می‌کنید حق بیمه پرداخت می‌کنید و بعد از مدت قرارداد می‌تونید اندوخته رو یک‌جا یا به صورت مستمری دریافت کنید. اندوخته هم شاما حق بیمه ها به علاوه‌ی سود مشارکت و سود قطعیه. این بیمه منافاتی با بیمه تامین اجتماعی والدین یا خودتون نداره. اگر هم جایی مشغول به کار شدین می‌تونید همزمان بیمه تامین اجتماعی بشید. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر به نوعی مکمل‌اند و همزمان می‌تونید هر دو رو داشته باشید.

  2. همام

   فعلا رو هوا هستیم. تا شما بازنشسته بشوید وضع تغییر می کند.

 128. مصطفی زاده

  سلام خسته نباشید خانمی که بیمه خانه داری میکنه بعد که بازنشست شد ،در صورت فوت همسرشون آیا مستمری بیمه شوهرشون بعد فوت به این خانم تعلق میگیره

  1. بیمه بازار

   با سلام بله

 129. سعید

  ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون

 130. سارا

  با سلام و خسته نباشبد
  خواهر من ۳۵ سالشون هست اگر برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنند ماهیانه جقدر باید پرداخت کنند و چند سالگی با چقدر حقوق بازنشسته میشوند

  1. بیمه بازار

   باسلام
   “حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:
   مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه (٣١ و ٣٠ روزه) * حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر
   حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌شود که برای سال ۹۷ برابر است با ۳۷۰۴۲۳ ریال”

 131. iman nazari

  سلام،بنده ۲ماه که از طرف شرکت بیمم رد شده و‌هم خودم و هم همسرم دفترچه درمانیمونو گرفتیم،من پدرم چند ساله فوت شده و مادرم خانه داره تک فرزندم وسنش ۴۵ ساله،من میتونم مادرمو تحت تکلف خودم در بیارم و واسش دفترچه بگیرم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   اگر مادر شما از سمت پدرتون بیمه نشده باشن و مستمری از تامین اجتماعی دریافت نکنن میتونید ایشان را تحت تکفل خود قرار دهید

 132. بهمنی

  باسلام و خسته نباشید
  حقوق بیکاری و وام گرفتن نیز مشمول بیمه زنان خانه دار میباشد؟ در صورت پرداخت 12 درصد برای بازنشستگی حداقل مبلغ حقوق وزارت کار آن سال را دریافت میکنیم؟

 133. آزاده

  سلام مامان من 4.5سال بیمه قالی بافی بودن که یه اشتباه در تاریخ باعث شد بیمه شون قطع بشه الان میخوان بیمه زنان خانه‌دار بشن امکانش هست و شرایط ش چجوریه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونن از بیمه زنان خانه دار استفاده کنند و سوابق بیمه اشون به بیمه زنان خانه دار منتقل میشود.

 134. مانیا

  سلام.خسته نباشید.مادر من ۵۰سال دارند و هیچگونه بیمه ای نداشتن قصد دارن بیمه زنان خانه دار پرداخت کنن.بعداز چندسال بازنشسته میشن؟واینکه حقوق بازنشستگی برای ایشون چقدره؟و آیا در همه نرخهای بیمه دفترچه بیمه میدن یانه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز شرایط سنی برای استفاده از خدمات بیمه زنان خانه را دارند.
   حقوق بازنشستگی متناسب با سال های پرداخت حق بیمه و پرداختی ایشون در 2 سال آخر تعیین می‌شود. و در نرخ 18 درصد می تونن از خدمات درمانی هم استفاده کنند.

 135. پریسا پروین

  مادرم 6 سال سابقه بیمه عشایربا 55 سال سن داره میتونه تطبیق بده به زنان خانه دار در کل 10 ساله بازنشست بسه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز بله این امکان با ارائه نامه کارگذاری صندوق روستاییان وجود دارد.

  2. خانم

   سلام من ۵۰ سال سن دارم و ۲۰ سال زیر پوشش بیمه شوهرم بودم و پرداخت کردیم و ایشون بازنشست شدند و از بازنشستگی شان ۱۰ سال می‌گذرد
   آیا سابقه بیمه که زیر پوشش شوهرم بودم هم حساب میشه و در ۵۵ سالگی می‌توانم باز نشسته بیمه خانه داری شوم و حقوق کامل ۳۰ روز بگیرم؟
   حقوقش چه قدر میشود؟ .

   1. بیمه بازار

    سلام
    زمانی که شما تحت تکفل همسرتان قرار میگیرید، این مدت به عنوان سابقه محاسبه نمیشود و صرفا شما میتوانید از دفترچه بیمه درمانی استفاده کنید.
    چنانچه شما سابقه بیمه مستقل ندارید باید از ابتدا حق بیمه پرداخت کنید و حداقل در 60 سالگی با 10 سال سابقه و معادل 10 روز حقوق بازنشسته خواهید شد.

 136. علیدوستی

  سلام . کسی که درسن 55 سالگی با10 سال بیمه پردازی بازنشست میشه با چند روز حقوق باز نشست میشه ? و حقوقش چقد میشه?
  سپاس

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز با 10 سال حقوق بازنشسته میشود و حقوق بازنشستگی هم متناسب با حقوق دو سال آخر محاسبه می شود.

 137. نادر

  با سلام و خسته نباشید.
  مادرم یه ماهه که سن 50 رو رد کرده و سابقه استفاده از این نوع بیمه رو نداشته. شرایط ثبت نامش چجوریه؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز از شرایط بیمه زنان خانه دار داشتن حداکثر ۵۰سال سن هست. مگر اینکه معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 138. نازنین

  سلام
  من 29 سالمه و 1 سال سابقه بیمه دارم اگه بیمه زنان خانه دار بشم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما می تونین در سن ۵۵ سالگی بازنشسته بشین.

 139. مهدیه

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون خسته نباشید. من بیشتر از ۳سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم ولی ۴روز از مهلت پرداختم گذشته و بیمم قطع شده آیا راهی هست که بتونم دوباره بیمه را پرداخت کنم؟ آیا بیمه قالیبافی بهتر است یا بیمه زنان خانه دار؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   لطف دارید دوست عزیز، با مدارک پرداختی و دفترچه بیمه و کارت ملی به شعبه مربوطه مراجعه نمایید. در رابطه با سوال دومتون هم بیمه قالیبافی از بیمه زنان خانه دار بهتر است.

 140. بارانا

  سلام خانم محمدی. من 3 سال بیمه دارم الان میخام با بیمه زنان خانه دار ادامش بدم . سوالم اینه که حقوق بیمه زنان خانه دار چقدره؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز منظور شما حقوق بازنشستگی زنان خانه دار هست یا حق بیمه پرداختی این بیمه؟

 141. سوگند

  سلام من ۲۹سالمه وسابقه بیمه ندارم شوهرم دوساله بیمه نداره چون شغل ازاد داره یه دختر پنج ساله دارم میتونم بیمه زنان خانه داربشم وبرای دخترم هم دفترچه بیمه تهیه کنم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 142. کانی

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من معلمم بیمه خدمات درمانی هستم ۳۸ سالمه و مجرد. میتونم از بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنم که بتونم از مزایای دفترچه بیمه تامین اجتماعی و. … استفاده کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 143. بزرگواری

  سلام خانم محمدی چند سوال داشتم از خدمتتون
  ۱_ اگه بیمه ۱۲ درصد رو انجام بدم میتونم دفترچه درمانی بگیرم؟
  ۲_بابت دفترچه درمانی چه مبلغی اضافه باید واریز کنم؟
  ۳_ دفترچه بیمه تامین اجتماعی به من تعلق میگیره؟
  ۴_من قبلا بیمه سلامت شدم و متاسفانه تقریبا هیچ جا قبول نمیکنن و میگن تحت پوشش نیستن برای بیمارستان قابل استفاده است؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   با سلام
   ۱- خیر دوست عزیز به بیمه ۱۲ درصد دفترچه درمان تعلق نمی گیرد.
   ۲- سرانه درمان در سال ۹۷ برای هر فرد ۴۴۰۰۰ تومان است.

 144. جمالی

  سلام من خانمی ۲۶ساله هستم شوهرم نظامی هستن و الان دفترچه نظامی داریم می خوام از این طرح بیمه بازنشستگی استفاده کنم میشه آیا و مشکلی نداره ماهیانه چقد باید پرداخت کنم ؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز خیر مشکلی ندارد. حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه است.

  2. كياشمشکی

   من خانمی ۳۹ ساله هستم.همسرم بیمه خدمات درمانی دارد.آیا بنده میتوانم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم.در صورت فوت همسرم از هر دو حقوق بازنشستگی (خودم و همسرم) میتوانم استفاده کنم یا خیر؟

   1. بیمه بازار

    بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 145. بهنام

  سلام همسر من ۱۰ سال سابقه بیمه دارد و ۴۰ ساله است آیا میتونه با پرداخت بیمه زنان خانه دار در ۶۰ سالگی با ۳۰ روز بیمه بازنشسته بشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز همسرتون میتونن در سن ۵۵ سالگی با ۲۵ روز بیمه بازنشسته بشن.

 146. دنیا

  سلام من 24 سالمه ومیخوام جداازهمسرم خودمو بچمو بیمه کنم باردارم ویه ماه دیگه دفترچه میخوام به نظرتون چه بیمه ای مناسب تره. شوهرم کارگا داره از طرف اون باشه بهتره یا جدا که برای خودم باشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما می‌تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و بعد از مدت زمان لازم بازنشسته کنید. فرزندتون رو هم میتونید تحت تکفل خودتون یا همسرتون بیمه کنید.

   1. بابک

    سلام ما چند روزه مطلع شدیم که خانومم بارداره الان میتونم براش دفترچه تامین اجتماعی بگیرم وهزینه ماهانه چند است. ممنون

    1. بیمه بازار

     سلام. بهتون تبریک میگیم. شما می‌تونید هر زمان که مایل باشید بیمه رو برقرار کنید؛ اما اگر هدفتون دریافت بیمه تکمیلی و پوشش هزینه‌های زایمانه، این مورد دوره انتظار داره. در واقع برای اینکه بیمه تکمیلی هزینه زایمان رو پوشش بده باید حداقل ۹ ماه قبل از زایمان بیمه رو دریافت کرده باشید.

     1. پروانه۳۶۵۳

      سلام بنده حدود ۸سال که سابقه بیم هه دارم اگر بخوام باردار بشم آیا میتونم هم بیمه زایمان بگیرم و بعدش به راحتی بیمه بیکاری
      سوال دوم بیمه اجباری وبیمه زنان خانه دار چطوری محاسبه میکنم برای بازنشستگی
      در ضمن من ۳۷ سال سن دارم

     2. بیمه بازار

      با سلام برای بیمه مرخصی زایمان باید قبل از شروع مرخصی یا مشغول به کار باشید یا در مرخصی استحقاقی باشید و بعد از این دوره درخواست بیمه بیکاری ( با داشتن شرایط ) می توانید داشته باشید.
      به تعداد روزهایی که بیمه پرداخت کرده باشید چه اجباری چه خانه داری.

 147. قصیدھ

  سلام من22سالمھ و خانھ دارم و تحت پوشش بیمھ ھمسرم ھستم..میتونم بیمھ بشم…چقد باید پرداخت کنم؟؟؟ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید. با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 148. لیلا

  سلام من خانم ۳۳ساله ومتاهلم تابحال هیچ بیمه ای نکردیم شوهرم هم بیمه نیست میخاستم خودمو ازاین ماه بیمه زنان خانه دار بکنم چند سال بایدپرداخت کنم تا بازنشسته بشم ودر چند سالگی بازنشسته میشم

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما میتونید در سن ۵۵ سالگی به تعداد سالهای سابقه بیمه اتون بازنشسته بشین.

 149. مرجان

  شوهرم پایان خدمت نداره من اگر بخوام خودمو بیمه خانه داری کنم میتونم بچه هامم بیمه کنم .حق بیمه جدا باید براشون پرداخت کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید فرزندانتون رو تحت تکفل خودتون قرار بدین و برای هر فرزند باید حق بيمه درمان ياد را بپردازید.

 150. نسرین

  سلام من خانه دارم میخاستم خودمو بیمه زنان خانه دار بکنم البته شوهرم نظامیه و دفترچه بیمه دارم آیا میتونم بیمه کنم خودمو؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 151. مریم

  سلام. میخواستم بدونم فرق بیمه خویش فرما و زنان خانه دار و مشاغل آزاد چیه و من که حدود 5 سال جایی کار کردم و بیمه برام رد شده و الان اومدم بیرون بهتره از کدوم یکی استفاده کنم؟ ضمنا 34 سالمه. خانم. مجرد.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیر بیمه زنان خانه دار در زمره بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد که یکی از انواع بیمه خویش فرما است، قرار گرفته اند.
   شما می تونید از بیمه زنان خانه دار و بیمه اختیاری خویش فرما استفاده کنید. برای مطالعه تفاوت های این دو بیمه پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونید.

 152. پروانه

  با سلام اگر بیمه زنان خانه دار برمبنای حداقل حقوق باشد بعد از بازنشستگی با 17سال سابقه، مشمول افزایش سالیانه میشود؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 153. محمد

  با سلام. مادرم‌ خانه‌ دار هست‌ و الان‌ ۵۳سالشه‌ هیچ‌ جا‌ بیمه‌ نبوده‌ الان‌ میتونه‌ بیمه‌ خانه دار‌ بشن‌ و چنددرصد‌ بهتره‌ بیمه‌ بشن.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز حداکثر سن برای بیمه زنان خانه دار ۵۰ سال هست.

 154. منصوره

  سلام. بیمه زنان خانه دار شامل شرایط از کار افتادگی هم میشه یا فقط بازنشستگی و فوت هستش؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   دوست عزیز در صورتی که با نرخ 18 درصد بیمه رو پرداخت کنید، بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی پوشش داده می شود.

 155. نیلوفر

  با سلام من ۲۵سالم ومتاهل تقریبا ۲/۵درشرکت متفاوت بیمه واسم رد شده الان کار نمیرم و میخوام بیمه زنان خانه دارشوم آیا با سن من اشکالی نداره و من در چه سنی بازنشسته میشوم و اگ بیشتر از ۲۰سال رد کنم به مبلغ بازنشستگیم اضافه میشه یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله با سن شما هم میشه از این بیمه استفاده کرد، شرایط بازنشستگی متفاوت است که در متن توضیح داده شد دوست عزیز.

 156. مصدق

  سلام
  من شوهرم شغل آزاد داره و بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمیکنه ، میخواستم ببینم من اگر بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم ، میتونم برای خودم و فرزندم دفترچه بیمه بگیرم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله دوست عزیز

 157. الهه

  سلام،من بیمه ندارم وتو خونه مزون دارم خیاطی انجام میدم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم واسه خیاطی چه بیمه ایی میتونم بکنم خودمو واینکه بچهامم میتونم بیمه کنم،

  1. بیمه بازار

   سلام
   دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه خویش فرما کنید
   بله فرزندانتون هم می تونن تحت تکفل شما قرار بگیرن

 158. فرزان

  سلام من سی و دو سالمه قبلا شیش ماه تو کارخونه کار کردم سابقه بیمه دارم منم با این سن میتونم تو ده سال حقوق باز نشستی بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه باید 55 سال داشته باشید.

  2. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه باید 55 سال داشته باشید.

 159. گرجي

  سلام
  من ٣٣ سالمه،٢/٥سال اول كارم بيمه بيكاري برام رد شده
  ٨ سال بعدي كارمند جاي نيمه دولتي بودم كه برام بيمه بيكاري رد نشده(٢٧%)
  الان عدم نياز شدم
  آيا بيمه بيكاري بهم تعلق ميگيره؟
  آيا با ١٠ سال سابقه اجباري ميتونم خودمو بيمه ١٢٪؜خانه داري كنم ؟
  اگر دوباره سر كار برم اين بيمه خانه داري سابقه من حساب ميشه؟
  آيا ميتونم با پرداخت ١٠ سال خانه داري،با ٤٢ سال و ٢٠ سال سابقه بازنشست بشم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خود را بیمه زنان خانه دار کنید.
   دوست عزیز برای مشاوره تکمیلی درباره بیمه بیکاری و زنان خانه دار با شماره 02145897000 تماس حاصل نمایید.

 160. ویانا

  سلام
  اگر یه اقایی خودشون بیمه تامین اجتماعی باشن و در آینده از این بیمه بازنشستگی دریافت کنن بعد خانومشون بیمه شما بشه و بازنشستگی دریافت کنه در صورت فوت اقا ایا چون خود خانوم بیمه هستن و بازنشستگی دریافت میکنن حقوق شوهرشون قطع میشه؟
  ویک سوال دیگه این که یه خانوم 34 ساله اگر با این سن تازه ثبت نامه بشه دقیقا چند سال باید ماهیانه پرداخت داشته باشه تا بتونه حقوق بازنشستگی دریافت کنه؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   در رابطه با سوال اول در صورتی که خانم بازنشستگی دریافت می کنند، حقوق همسرشون قطع میشه و در رابطه با سوال دوم، باید حداقل 15 سال سابقه بیمه داشته باشند یا 60سال سن داشته باشند تا بتونن از حقوق بازنشستگی استفاده کنند.

 161. صديقه

  با سلام اگر در سن ٥٥سالگي با سابقه ٢٠به بالا بازنشسته شويم ايا حقوق سي روز را دريافت ميكنيم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر حقوق 20 روز رو دریافت می کنید.

  2. علی نظم آبادی

   دوست عزیز 20 روز حقوق به شرط اینکه از حداقل حقوق اون سال کمتر نباشه

 162. سمیه

  سلام.خسته نباشید.من ۳۲ساله و مجرد هستم و تا الان بیمه پرداخت نکردم.اگه ازالان بخوام بیمه زنان خانه دار بشم حداقل چند سال باید رد کنم تا بازنشستگی بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   برای دریافت مزایای بازنشستگی بایستی 30 سال سابقه کار یا با 55 سال سن حداقل 20 سال سابقه کار داشته باشید.
   در صورت دریافت اطلاعات بیشتر درباره بیمه زنان خانه دار با شماره 02154897000 تماس بگیرید.

 163. پارسا

  سلام خانم محمدی ممنونم از سایت خوبتون من 22 ساله دارم کار می کنم و بیمه نشدم فقط یکسال و حدود دوماه دو جا برام بیمه رد کردند و دیگه اومدم بیرون زیر پوشش پدرم بودم ولی الان دوساله که مستقل زندگی میکنم و مجرد هم هستم میتونم بیمه زنان شاغل بشم و با دفترچه و بازنشستگی ؟ و چطور می تونم اون سابقه بیمه رو هم به ین بیمه وصل کنم من خیلی سر درنیاوردم از ایم جداول بیمه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   با سلام
   ممنون از انرژی مثبت شما
   بله دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و از مزایای بازنشستگی بهره مند بشید.

 164. ریحانه

  سلام من چندبار برای بیمه زنان خانه دارتو سازمان تامین اجتماعی شهرم مراجعه کردم ولی میگویند خمچین طرحی به ماداده نشده میتوانیدبه من کمک کنید که به کجامراجعه کنم شهرسراوان استان سیستان وبلوچستان هستم. باتشکر

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز برای انجام امور مربوط به بیمه زنان خانه دار مجداا به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده یا تماس بگیرید.

 165. زهرا

  سلام من چهار سال پیش بیمه زنان خانه دار کردم با بیمه قبلیم روی هم الن بیست سال پرداخت کردم با چهل دو سال سن میتونم باز نشست بشم اگه بازنشت شم حقوق بیست روز رو به من میدن

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز در حال حاضر به دلیل اینکه سن شما کمتر از 55 سال است نمی توانید باز نشست شوید.

 166. لیلا

  سلام من یک سال سابقه بیمه در سال ۹۳ دارم و الان می خوام بیمه زنان خانه دار بشم آیا می تونم فاصله سال ۹۳ تا حالا رو یک جا بریزم و به عنوان سابقه ام متظور بشه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز با این کار این مدت زمان جز سابقه بیمه محسوب نمی شود.

 167. فهیمه

  سلام خانم محمدی من ۷سال سابقه کار دارم والان دارم بیمه بیکاری میگیرم چندماه دیگه بیمه بیکاری من تمام میشه ایامیتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که سابقه بیمه من رد بشه .بعد این ۱۲ درصد و ۱۴ درصد و ۱۸ درصد چه فرقی باهم دارن و ایا حقوقی هم داده میشه.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز
   پس از اتمام دوره پرداخت مستمری پرداخت می شود.
   حق بیمه در شرایط 12، 14 و 18 درصد متفاوت است.

 168. فاطمه

  سلام من 32 ساله هستم 1سال هم بیمه دارم
  با حداقل پرداختی ماهانه و حداکثر پرداختی در مستمری ماهانه بعد از بازنشستگی چقدره؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز در مستمری بازنشستگی حقوقی که در دو سال آخر قبل از بازنستگی دریافت می کنید تاثیر بسیاری دارد بنابراین متناسب با مبلغ آن تغییر خواهد کرد.

 169. سمیه باقرپور

  سلام من چند ماهی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم اما الان میخوام کل 20 سالو یکجا پرداخت کنم امکانش هست??? کلا چقدر میشه?

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز

 170. سمیه باقرپور

  سلام من 5 الی 6 ماه بیمه زنان خانه دارو پرداخت کردم الان میخوام کل 20 سالو پرداخت کنم امکانش هست? کلا چقدر باید پرداخت کرد?

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز امکان پذیر نیست

 171. راضیه حکیمی

  سلام من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .ماهیانه چه مبلغی باید پرداخت کنم . وزمانی که بازنشسته بشیم چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره .مثل وزارت کار حساب میشه یا فرق داره ؟

 172. ساحل

  سلام، من اصلا بیمه نداشتم الان میخوام یه بیمه انتخاب کنم سیو دوسالمه، بیمه زنان خانه دار انتخاب کنم یا بیمه ازاد تامین اجتماعی فرقش چیه کدوم برام بهتره ممنون؟

 173. نرگس سباح نژاد

  سلام.من شش سال بیمه نویسندگان بودم.و ۴۸ سال دارم میشه بیمه زنان خانه دار بشم و چند سال دیگه باید واریز کنم حق بیمه رو تا باز نشست بشم؟

 174. مريم گلي

  سلام من مادرم الان ٤٧ سالشونه و هيچ سابقه بيمه اي نداره بايد چيكار كنم كه بيمه زنان خانه دار بشه؟اصلا بهشون تعلق ميگيره ؟دريافتي حقوقشون چقد هست،

 175. Zahra

  سلام وقت بخیر من ۲۷ سالمه متاهلم میتونم بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام اگر ۴۵ سال دارید، باید ۳۰ سال حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اگر ۵۵ سال دارید، باید ۱۰ سال یا بیشتر حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اما اگر ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارید، نیازی به‌شرط سنی ندارید و با هر سنی با خیال راحت می‌توانید بازنشسته شوید.

   1. راضیه حکیمی

    سلام .من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .بایدماهیانه چقد پرداخت کنم . و وقتی باز نشسته بشیم .چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره؟ مثل مبلغ وزارت کار حساب میشه ؟

   2. F.ghalavand

    سلام من۲۳سال دارم اگراز۹۸بیمه پرداخت کنم چندسالگی میتونم بازنشست بشم؟وحداقل حقوق بیمه و حداکثرش چقدره؟

    1. بیمه بازار

     با سلام
     دوست عزیز شما در سن 55 سالگی می تونید بازنشته بشید. مبلغ حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 176. فاطمه

  چه بیمه ای واسه من بهتراست با40سال سن بایدچندسال حق بیمه پرداخت کنم تابازنشست شم؟

  1. بیمه بازار

   سلام شما میتونین با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه البته در سن 55 سالگی بازنشسته بشید.

 177. ستاره

  سلام. من 31 سالم هست و میخوام بیمه زنان خانه دار شوم. میتوانم قسمت درمانی را انتخاب نکنم و از دفترچه بیمه شوهرم برای درمان استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام در فرمی که بهتون میدن تا پر کنین میتونین دفترچه بیمه رو انتخاب نکنین

 178. الهام سعیدی

  من 57 ساله هستم می توانم بیمه زنان خانه دار شوم؟

 179. مهدی

  متشکر از پاسخ های خوب شما

 180. مریم

  سلام
  مادرم حدودا ۵۵ ساله هستن می تونن خودشون و بیمه کنن؟ چه نوع بیمه ای بهتر؟
  ممنون از راهنمایی تون

 181. زهرا

  سلام من مدرس هستم و میخوام بیمه ای داشته باشم که هم درمانی باشه و هم بازنشستگی و حقوق داشته باشه.و همینطور معتبر باشه.میشه راهنمایی کنید و بگید هر ماه حداقل و حداکثر چقدر باید پرداخت بشه؟

 182. مریم محمدی

  سلام من مدرس زبان هستم واموزشگاه تدریس میکنم وبیمه نیستم.میتونم بیمه زنان خانه داربشم و۱۳۳هزارپرداخت کنم و کارم رو هم ادامه بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونید بیمه زنان خانه دار که جزو مشاغل آزاده را انتخاب کنید و حق بیمه پرداخت کنین

 183. پرستو

  سلام دخترم ۱۸ سالشه.و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرش..الان میخواد بیمه زنان خانه دار بشه.آیا مغایرتی با پوشش بیمه ای پدرش داره؟ و آیا این بیمه جزو سابقه بیمه براش حساب میشه؟ و اینکه مبلغ پرداختی ماهانه چقدر هست و به کجا باید مراجعه کنه

  1. م کافی

   با سلام و خسته نباشبد…. من ۱۰ سال بیمه کارفرما بودم زیر نظر شرکت کامپیوتری… اگر ۱۰ سال دیگر را بیمه زنان خانه دار پر کنم میتوانم از قانون ۲۰ سال سابقه با ۴۲ سال سن استفاده کنم ؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    شما می‌توانید ادامه بیمه خود را به‌صورت خویش‌فرما پرداخت کنید اما قانون ۲۰ سال و ۴۲ سال سن برای اشخاصی است که ماه های پایانی بیمه خود را در کارگاه‌ها شاغل باشند.
    اگر ادامه بیمه را به صورت خویش‌فرما پرداخت کنید باید با قانون ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه و یا ۴۵ سال و ۳۰ سال سابقه بازنشسته شوید.

 184. پریسا

  مبلغ حق بیمه پرداختی چقدر هست برای بیمه زنان خانه دار؟

  1. بیمه بازار

   سلام با حقوق 12% 133 هزار تومان ماهانه، با نرخ 14% 155 هزار تومان ماهانه، با نرخ 18% 207 هزار تومان ماهانه

 185. شیوا شفیعی

  سلام من مجرد هستم و مستمری بگیر مادرم هستم. به همین دلیل فعلا نمیتونم شاغل بشم. میتونم بیمه زنان خانه دار بگیرم ؟ و آیا این امکان هست که بعد از ازدواج و شاغل شدن بیمه خانه داری ک ریختم روی سابقه کارم اضافه بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله بیمه زنان خانه دار زیر شاخه بیمه مشاغل آزاد هست. و جزو سابقتون محسوب میشه

 186. سیما

  سلام من میخوام بیمه بازنشستگی خانه داری بکنم دوسال سابقه دارم الان ۵۰ساله شدم چطوری میتونم بگیر م میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین 8 سال دیگه پرداخت کنیدو 60 سالگی بازنشست بشید

 187. سیما

  سلام تیرماه امسال۵۰ساله شدم دوسال سابقه بیمه دارم آیامیتونم بیمه بازنشستگی بگیرم ؟؟چطوری میتونم بگیرم لطفا بگیدسپاس

 188. مهرداد

  کسی که شوهرش شاغل هست و به همسرش بیمه بازنشستگی پرداخت کرده و بعد از سی سال حقوق بازنشستگی دریافت می نماید آیا پس از شوهرش می تواند حقوق شوهرش را نیز علاوه بر حقوق بازنشستگی خودش دریافت نماید .؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میشه

 189. ازاده

  من 7سال سابقه بیمه دارم . حالا می خوام بیمه بگیرم. بیمه زنان خانه داربرام مناسب تر هست یا بیمه مشاغل ازاد البته شاغل هستم اما بیمه ندارم.

  1. بیمه بازار

   سلام میتونین بیمه زنان خانه دار بشید و اینکه بیمه زنان خانه دارد زیر شاخه مساغل آزاد هست

 190. کژال

  سلام من ۹ سال سابقه بیمه دارم الان یک ماهه باردارم و از کار اخراج شدم آیا میتوانم بعنوان زن خانه دار بیمه خود را رد کنم تا سابقه کارم مختل نشه ؟چه کاری میتونم انجام بدم واقعا ناراحتم و در دورانی هس که نیاز به بیمه دارم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین بیمتون رو به عنوان زنان خانه دار ادامه بدین.

  2. بیمه بازار

   سلام بله میتونین بیمه با بیمه زنان خانه‌دار سابقتون رو ادامه بدین

 191. مریم

  اگر من خودم رو بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار کنم،بعد میتونم خودم بیمه تکمیلی هم ثبت نام کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین داشتن هر دو بیمه باهم مشکلی ایجاد نمیکنه

 192. منیژه میرمکری

  با سلام و عرض ادب
  من دو خواهر خانه دار دارم که یکیشون فقط بیمه درمانی دارند و بیمه زنان خانه دار پرداخت نکرده اند. در سنین ۴۴ و ۴١ سال هستند. اگر آنها پول چند سال بیمه رو با هم پرداخت کنند شامل مزایای استفاده از بیمه زنان خانه دار می شوند؟ آیا بازنشستگی و مقرری آن شامل آنها هم خواهد شد؟ دقیقا چه مبلغی رو و به چه ارگانی باید پرداخت کنند؟ با سپاس

 193. فرزانه

  سلام واقعا من بعنوان زن خانه دار از شهریه بیمه که همش داره زیاد میشه خسته شدم این چه بیمه ای هست اگه اسم خانه دار روش هست چرا ما اینهمه باید هزینه بپردازیم نزدیک ۱۸۰ تومن هر سالم دوبارم اضافه میشه من اصلا راضی نیست اگه شاغل بودیم پول درمیاوردیم نیاز به این بیمه نبود لطفا یکم ملاحظه زنان حانه دار رو بکنید واینقدر مبلغ اشو نبرید بالا ما خانه دارها از پس اش برنمیایم لطفا ترتیب اثر بدید

 194. افشار

  سلام و خسته نباشید خانم محمدی
  خانم من ۷ سال سابقه بییمه تامین اجتماعی دارد میتونم ۳ سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم که جمعاً ۱۰ سال بشه و با باز نشستگی ۱۰ روز حقوق باشد؟

 195. هلن

  سلام من ۱۴ سال سابقه بیمه دارم الان شاغل نیستم وبه صورت اختیاری پرداخت میکنم اگر بخوام بیمه زنان خانه دار بشم شرایط بازنشستگی وحقوقم پس از باز نشستگی با بیمه اختیاری فرق میکنه الان نرخ ۲۷ درصد پرداخت میکنم.

 196. مریم جهانیفر

  سلام من دوسال بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم ایا دوباره اگر بیمه شوم اون دوسال جزه سابقه حساب میشود یا نه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین ادامه بدین سابقتون رو

   1. نسرین

    سلام خانم محمدی . بازنشستگی برای بیمه زنان خانه دار با حقوق کامل میباشد یا مانند بیمه قالیبافی نصف بیمه عادی میباشد؟

    1. بیمه بازار

     بله با حقوق کامل بازنشسته میشوند.

  2. پريسا

   سلام من تحت پوشش بيمه شوهرم بودم كه١٨ سال ميشه حالا اگر بخوام خودم رو بيمه زنان خانه دار كنم آيا ميتونم از سوابق ١٨ سالى كه قبلاً مال شوهرم بوده استفاده كنم؟

 197. آوا

  سلام.با پرداخت این حق بیمه از زیر پوشش همسرم خارج نمیشم؟میشه باز هم از دفترچه درمانی تامین اجتماعی که همسرم داره پرداختش میکنه استفاده کنم؟

 198. عاطفه

  باعرض سلام میخواستم بیمه کارگری بشم ولی توشهرستان بهارهمدان کسی جواب دقیق نمیدن ازاین قسمت به اون قسمت میفرستند

 199. فاطمه بشارتی

  سلام خانم محمدی عزیز لطفا بفرمایید تفاوت های بیمه زنان با مردان در دوران بازنشستگی و فوت چگونه است آیا زنی که بیمه بوده قادر ب دریافت همزمان بیمه بازنشستگی همسرش با بازنشستگی خودش می بازنشسته یا اینکه قطع میشود? آیا درصورتیکه که زنی سابقه بیمه نداشته فوت نماید مستمر او به کسی پرداخت میشود یا خیر? و اینکه به نظر شما زنان می توانند افرادی را تحت تکفل داشته باشند که مستمری زن به آنها پرداخت شود?
  من بیمه با نرخ ۱۸ درصد با سابقه ۲ سال پرداخت دارم میخواستم بدونم اگر شرایط خوبی در انتظارم نیست بیمه ام رو قطع کنم و فقط درمان رو بپردازم ۳۳ سال دارم.

 200. اکرم کشاورز

  سلام خسته نباشید می خواستم بودنم کسی که بیمه زنان خانه دار به مدت ۱۰ سال واریز کرده و سنش ۵۵ سال بهشه حقوق بازنشستگی ماهیانه چقدر دریافت میکنه ممنون میشم اگه پاسخ بدید؟

 201. زهرا

  سلام …چرا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار هر سال افزایش پیدا میکنه ….من ۴۰ ساله و فاقد شغل هستم ….لطفا افزایش ندید …همین ۱۱۵ باشه…..تازه برای من زیادم هست….تشکر

 202. نفیسه

  سلام من ۳۴ سال سن دارم و ۹ سال سابقه بیمه دارم، میشه یه سال بیمه زنان خانه دار رد کنم که سابقم بشه ده سال …که بعدا بتونم ازمستمری بازنشستگی استفاده کنم.میشه راهنمایی کنید.

  1. امینی

   سلام ۳۷ سال سن و ۱۰ سال و پنج ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم چطور میتونم خودمو بیمه زنان خانه دار کنم چقدر ماهانه باید پول پرداخت کنم کی میتونم بازنشست بشم و و چقدر در بازنشستگی دریافت میکنم

   1. بیمه بازار

    شما می توانید با مراجعه به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی، ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید. با داشتن حداقل سن 55 سالگی امکان بازنشستگی دارید .
    برای پرداخت حق بیمه هم هنگام عقد قرارداد بیمه می‌توانید به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نمایید.

 203. بیمه بازار

  سلام و سپاس از نظرتون

  1. شاهین

   سلام دوست عزیز خوبین ببخشید خواهر خانه دار هستش میخواد بیمه خانه دار بشه شرایط ۵۴۰ تومن سالانه و ۲۴۰ تومن سالانه فرقش چیه

   1. بیمه بازار

    با سلام
    دوست عزیز برای بیمه زنان خانه میتونین یکی از سه نرخ 12درصد، 14درصد و 18 درصد رو انتخاب کنید. که تفاوت این سه مورد در تفاوت آنها در بازنشستگی، ازکارافتادگی و خدمات درمانی است.

  2. قاسمب

   سلام من 52سال سن دارم آیا میتوانم اربیمه زنان خانه دار استفاده کنم

   1. بیمه بازار

    با سلام
    دوست عزیز حداکثر سن برای پذیرش در بیمه زنان خانه دار ۵۰ است.
    در صورتی که ۲ سال سابقه بیمه داشته باشین می‌تونین از بیمه زنان خانه دار استفاده کنید.

    1. نیوشا

     سلام خسته نباشید ببخشید من الان ۸ساله بیمه زنان خانه دار هستم خودم ولی سرانه درمان با همسرم هست الان به من دفترچه بیمه از طرف همسرم نمی‌دن میخواستم منو راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم

     1. بیمه بازار

      می توانید از بیمه خانه داری خودتان دفترچه بیمه تهیه فرمایید.

    2. زهره

     سلام من 7 سال سابقه پرداخت بیمه زنان خانه دار بیمه ایران را دارم ایا. میتونم ببم تامین اجتماعی خانه دار بشم