خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

بازنشستگی زنان خانه‌دار با ۱۰ سال سابقه (تامین اجتماعی)

زنان خانه‌دار هم می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند!

بیمه زنان خانه‌دار

تامین آینده و پس‌اندازِ‌قابل اتکا برای زنان خانه‌داری که شاغل نیستند، از مهم‌ترین دغدغه‌هاست. در راستای رفع این دغدغه، سازمان تامین اجتماعی «بیمه زنان خانه‌دار» را برای این افراد ارائه کرده است. تمامی زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال، چه متاهل باشند و چه مجرد،‌ می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی، ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه‌دار مناسب چه کسانی است؟

 • زنانی که شاغل نبوده یا فاقد رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند.
 • زنانی مدتی مشغول به کار بوده و سابقه پرداخت حق بیمه دارند اما آن را ادامه نداده‌اند، می‌توانید از بیمه زنان خانه‌دار و مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر مدتی را جایی شاغل بودید و چند سالی سابقه پرداخت حق بیمه دارید، اما این سابقه را ادامه ندادید تا بتوانید بارنشست شوید، می‌توانید به راحتی با بیمه زنان خانه‌دار سابقه‌تان را ادامه دهید.

 

شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار : 

۱- زنان خانه داری که کمتر از ۵۰ و بیشتر از ۱۸ سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار اقدام نمایند. در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ۵٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ۵٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

به طور مثال در صورتی که متقاضی ۵۴ سال سن در زمان درخواست قرارداد بیمه داشته باشد بایستی دارای ۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

۲- در صورتی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار سابقه بیمه داشته باشید؛ کلیه سوابق قبلی نیز هنگام بازنشستگی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

۳- به این گروه از بیمه‌شدگان تعهدات کوتاه مدت همانند کمک هزینه ازدواج ، هزینه ایام بیماری و بارداری تعلق نمی گیرد. اما سایر امتیازهای سازمان تامین اجتماعی از جمله ‌از کار افتادگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی در صورت تعیین آن در قرارداد ، پرداخت حقوق بازنشستگی و بهره مندی از امتیازهای دفترچه درمانی در صورت واریز حق سرانه درمان( حق سرانه درمان برای هر نفر در سال ۹۷، ۴۴ هزار تومان است) به این گروه تعلق می‌گیرد.

۴- در این نوع از بیمه افراد واجد شرایط در این نوع از بیمه می‌توانند با داشتن ۵۵ سال سن تمام و ٢٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه از بازنشستگی و دریافت مستمری سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

۵- متقاضی بیمه زنان خانه‌دار در صورتی که پدر خانواده فاقد پوشش بیمه‌ای باشد، می‌تواند با پرداخت حق سرانه درمان فرزندان خود را بیمه درمانی نماید.

۶- در این نوع از بیمه فرانشیز بیمه برای خدمات درمانی بستری ۱۰ درصد و برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد است.


حتما بخوانید:

مقدار عیدی سال ۹۸ چقدر است؟


شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار

۱- بازنشستگی با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
۲- بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
۳- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولین قانون کار
۴- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
۵- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
۶- داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
۷- داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
۸- داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.
۹- بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.


حتما بخوانید:

مرخصی زایمان و بیمه بیکاری پس از زایمان


محاسبه حقوق بازنشستگی 

اگر قصد دریافت بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار را دارید و قبلاً هیج سابقه بیمه‌ای نداشتید، حق انتخاب دارید! می‌توانید دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل و حداکثر حقوق مصوب شورای عالی کار انتخاب کنید. حق‌بیمه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید به شرح زیر است.

بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی ۱۲ درصد: در این حالت در صورتی که بیمه‌شده قبل از بازنشستگی فوت نماید، مستمری به خانواده پرداخت نمی‌شود و تنها در صورتی که بیمه شده بعد از بازنشستگی فوت نماید به خانواده مستمری تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی ۱۴ درصد: در این حالت در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی مستمری به خانواده تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی  ۱۸ درصد و سرانه درمان برای خدمات درمانی: در این حالت علاوه بر پرداخت مستمری به خانواده در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی، از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد.


حتما بخوانید

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی


مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه دار:

حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه ( ٣١ و ٣٠ روزه )*  حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر

حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر: هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌گردد که برای سال ۹۸ برابر است با ۵۰۵۶۲۷ریال

نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نماید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد  میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال با توجه به دستمزد سال ۹۸مبلغ حق بیمه یک ماه فردی با نرخ انتخابی ۱۲ درصد در ماه مهر ماه برابر است با:

 ( مبلغ یک ماه به ریال ) ۱۸۲۰۲۵۷= ١٢  درصد *۳۰*۵۰۵۶۲۷


حتما بخونید:

مشاهده سوابق بیمه‌ شدگان تامین اجتماعی


مدارک لازم بیمه زنان خانه‌دار

 •  اگر به یکی از کارگزاری‌های رسمی تأمین اجتماعی مراجعه کردید، حتماً شناسنامه و کپی آن همراه‌تان باشد.
 •  کارت ملی و کپی کارت ملی فراموش نشود!
 •  عکس ۳*۴ الزامیست
 •  و در آخر فرم بیمه زنان خانه‌دار را پر کنید. اگر دفترچه بیمه هم می‌خواهید، گزینه درمان را انتخاب کنید!

در اینجا لازم است بدانید اگر قبلاً سوابق بیمه داشتید، حتماً به کارگزاری بگویید.

بیمه بازار که اولین و معتبرترین سایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه ثالث و بدنه، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه تکمیلی و بیمه عمر است. شما می‌توانید پس از خرید بهترین و ارزانترین بیمه از تمامی شرکت های بیمه‌ای ایران، آن را در محل دلخواه بصورت رایگان تحویل بگیرید. بیمه بازار سعی دارد تا با ارائه بهترین و مهم‌ترین اطلاعات بیمه‌ای به شما عزیزان کمک کند کند تا راحت‌تر و بهتر خرید کنید! 


بیشتر بدانید:

بیمه خویش فرما، نحوه ثبت‌نام و مراحل آن

شرایط و ضوابط لازم برای بازنشسته شدن

۵ دلیل اصلی که ما ایرانی‌ها بیمه عمر نمی‌خریم

بازنشستگی با بیمه‌های عمر “ملت” و “پارسیان”

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۲.۹ از ۵ / تعداد نظرات: ۳۵۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

177 نظرات
 1. سارینا می گوید

  با سلام من۳۷ ساله هستم و ۶ سال سابقه بیمه دارم چند ماه است که خود را بیمه ۱۴ درصدی زنان خانه دار کرده ام سوال من این است که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده نتوانستم حق بیمه ماهانه خود را پرداخت کنم ،آیا پرداخت‌های قبلی بی نتیجه خواهند ماند یا خیر؟

  1. حامد بختیاری می گوید

   با سلام
   کاربرگرامی درصورتی که پرداختی حق بیمه شما ادامه نداشته باشد عملا نتیجه ای نخواهد داشت مگر طبق شرایطی که در خبر درج شده عمل نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

  2. مژگان برزعلی می گوید

   دوست عزیز بیمه های تامین اجتماعی تنها درصورت پرداخت کامل قابلیت استفاده دارند ولی بیمه های عمر و سرمایه گذاری مانند سامان که بازنشستگی ده ساله هم دارد هر زمان که بخواهید میتونید متوقفش کنید و کل مبلغ واریزی و سودشو پس بگیرید تازه امکان وام بدون ضامن و ثیقه هم دارند

 2. سارینا می گوید

  با سلام من ۳۷ سال دارم و ۶ سال سابقه بیمه دارم و بتازگی اقدام به بیمه خانه داری ۱۴ درصدی کردم.سوالم این هست که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده در پرداخت ماهانه حق بیمه دچار مشکل شدم و نتوانستم ادامه بدهم ،آیا تمام پرداختی های من تا آن موقع میسوزند یا میتونیم از بیمه دریافت کنیم؟؟

  1. حامد بختیاری می گوید

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره ۱۴۲۰ تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

 3. شهرام سلطانی می گوید

  سلام مادر من تحت پوشش بیمه پدرم هست میتونه خودش تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیره منظورم اینه زنان حتما باید بدون سرپرست باشن و همسر باشن تا بتونن بیمه زنان خانه دار باشن

  1. حامد بختیاری می گوید

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره ۱۴۲۰ تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

  2. مژگان برزعلی می گوید

   دوست عزیز اگر مادر شما زیر ۵۰ سال داردبرایش یک بیمه ی عمر و آتیه سامان تهیه کنید تا بتوانند ظرف ده سال از مستمری یا بازنشستگی برخوردار شوند در این بیمه اصلا مهم نیست چند بیمه ی دیگر داشته باشید

 4. Aaaaaaa می گوید

  سلام خسته نباشدمادرمن ۶سال سابقه بیمه زنان خانه دارو۵۰ سال سن داردایامیتواند مبلغی روبه ازای چندسال بیمه پرداخت کندوباده سال بیمه امسال بازنشست شود؟؟؟؟؟؟؟؟باتشکر

  1. مشاوره بیمه تامین اجتماعی می گوید

   تا ۵۵ سالگی باید حق بیمه پرداخت کند و با ۱۱ سال سایقه بیمه بازنشسته شود(۱۱ روز حقوق میگیرد).یا اینکه بعد از ۵۵ سالگی باقیمانده بیمه را پرداخت کند تا به ۲۰ سال برسد و با حقوق کامل بازنشسته شود

 5. نازنین می گوید

  با سلام و خسته نباشید میخاستم بدونم اگه من بیمه زنان خانه دار بشم و در آینده مستمری دریافت کنم در صورت فوتم فرزندم میتونه مستمری ماهانه ی من را دریافت کنه

  1. مژگان برزعلی می گوید

   دوست عزیز شما میتونید از بیمه های عمر و آتیه استفاده کنین که علاوه بر مبلغی که تا کنون حق بیمه دادین و سود آن تا ۲۵ برابر حق بیمه ی سالانتون بعنوان سرمایه ی فوت به ذینفعی که مشخص کردین برسه

 6. نسیم می گوید

  با سلام من ۵سال هست بیمه خانه داری رو پرداخت کردم الان که پدرم فوت کرده میخوام حقوقش رو دریافت کنم ایا حقوق خانه داری رو هم میتونم بعدا دریافت کنم یا اصلا ادامه ندم؟

 7. ناجی صگوری می گوید

  سلام حق بیمه زنان خانه دار چقد میشه

 8. سهیلا می گوید

  سلام
  اگر کسی بخواهد از کارش استعفا بده آیا می تونه خودش را بیمه کنه با فرض ۱۳ سال سابقه کار؟

  1. راهنمای بیمه بازار می گوید

   با سلام
   بله امکان بیمه خویش فرما فراهم هست

 9. زهره می گوید

  سلام هیچ بیمه ای نیست ک بتونم برای زایمان استفاده کنم؟؟

  1. آرزو درزی می گوید

   سلام
   بیمه درمان تکمیلی پوشش زایمان رو داره اما باید قبل از بارداری تهیه کرده باشین تا موقع زایمان هزینه‌ها تحت پوشش قرار بگیره.

  2. محمد می گوید

   بله در بیمه نوین هستش

 10. زهره می گوید

  سلام اگه بیمه زنان خاندار بشیم نمیشه واسه زایمان ازش استفاده کرد؟

  1. آرزو درزی می گوید

   سلام. بیمه زنان خانه‌دار پوشش زایمان نداره. برای زایمان بهتره از بیمه تکمیلی استفاده کنید، که البته اون هم دوره انتظار داره. مثلا اگر دوره انتظار ۹ ماه باشه، باید ۹ ماه قبل از تولد فرزندتون بیمه شده باشید.

 11. E.A می گوید

  با سلام
  من ۴۴ سالمه و۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم ببینم با نرخ ۱۲ درصد هزینه بیمه خانه داری ماهانه چقدر میشه وهرسال چقدر بهش اضافه میشه وتا چند سال باید پرداخت بشه وموقع بازنشستگی مبنای محاسبه حقوق چیه وحقوق بازنشستگی چقدر میشه؟ لطفا در صورت امکان‌ با اراءه مثال وفرمولهایه مربوطه راهنمایی بفرمایید. باتشکر

 12. سحر می گوید

  سلام
  و وقت بخیر
  من ۲۷ ساله هستم و بیکارم
  پدرم بیمه تامین اجتماعی هست.
  من میتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم ؟
  و همچنان از دفترچه ی بیمه ی پدرم استفاده کنم؟
  میشه حدودا هزینه ی ماهیانه ی حق بیمه رو هم بگید؟

  1. محمد می گوید

   سلام بله بیمه زنان خانه دار تکمیل کننده بیمه تامین اجتماعی هستش ومیتوانید درمدت ۱۰سال خودتونو بازنشسته کنید

 13. الهام والی می گوید

  سلام خسته نباشید.
  حدود دوازده سال سابقه کار وبیمه تامین اجتماعی دارم.اگر بیمه زنان خانه دارتامین اجتماعی رو از حالاشروع کنم چندسال باید این بیمه روپرداخت کنم تا مستمری دریافت کنم/چهل ساله هستم.ممنونم

  1. آرزو درزی می گوید

   سلام. شما ده سال دیگه، یعنی در سن ۵۰ سالگی می‌تونید بازنشسته بشید.

 14. زهرا می گوید

  سلام با دفترچه بیمه زنان خانه‌دار میشه جراحی انجام داد؟ ممنونم

  1. آرزو درزی می گوید

   برای انجام جراحی باید بیمه تکمیلی تهیه کنید که مبلغ قابل توجهی از هزینه‌ها رو پوشش بده

 15. فاطمه می گوید

  سلام من ۲۱ سالمه و میخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم حداقل مبلغی که ماهانه باید پرداخت کنم چه مقدار است؟ واینکه اگر سر کار دولتی رفتم وازاون طریق بیمه شدم این بیمه رو باید قطع کنم؟

  1. آرزو درزی می گوید

   سلام. اگر بیمه درمانی نیاز دارید بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کنید، اگر هم هدفتون پس‌انداز و دریافت مستمریه، بیمه عمر گزینه بهتریه. در بیمه عمر خودتون حق بیمه رو تعیین می‌کنید و در صورت اشتغال هم مشکلی پیش نمیاد. بیمه عمر پوشش‌های متنوعی داره، مثل بیماری‌های خاص و … . عمدتا شرکت‌های بیمه، بیمه عمر رو با عنوان بیمه زنان خانه‌دار به شما پیشنهاد می‌دهند.

 16. همتا می گوید

  سلام اگه بینه خانه دارى بشیم از بیمه پدر و مادر استفاده نمیشه کرد؟
  و در بازنشستگى مثل قانون کار حقوق میدن؟
  بیمه خانه دارى بهتره یا جایى مشغول بشیم و آنها بیمه بدن و اگه درومدیم ادامه اون بیمه میشه خودمون بیمه خاندارى بریزیم و مبلغش هر ماه چقدره؟

  1. آرزو درزی می گوید

   سلام. شرکت‌ها معمولا بیمه عمر رو به عنوان بیمه خانه‌داری بهتون معرفی می‌کنند. بیمه عمر به این صورته که به میزانی که خودتون تعیین می‌کنید حق بیمه پرداخت می‌کنید و بعد از مدت قرارداد می‌تونید اندوخته رو یک‌جا یا به صورت مستمری دریافت کنید. اندوخته هم شاما حق بیمه ها به علاوه‌ی سود مشارکت و سود قطعیه. این بیمه منافاتی با بیمه تامین اجتماعی والدین یا خودتون نداره. اگر هم جایی مشغول به کار شدین می‌تونید همزمان بیمه تامین اجتماعی بشید. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر به نوعی مکمل‌اند و همزمان می‌تونید هر دو رو داشته باشید.

  2. همام می گوید

   فعلا رو هوا هستیم. تا شما بازنشسته بشوید وضع تغییر می کند.

 17. مصطفی زاده می گوید

  سلام خسته نباشید خانمی که بیمه خانه داری میکنه بعد که بازنشست شد ،در صورت فوت همسرشون آیا مستمری بیمه شوهرشون بعد فوت به این خانم تعلق میگیره

  1. راهنمای بیمه بازار می گوید

   با سلام بله

 18. سعید می گوید

  ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون

 19. سارا می گوید

  با سلام و خسته نباشبد
  خواهر من ۳۵ سالشون هست اگر برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنند ماهیانه جقدر باید پرداخت کنند و چند سالگی با چقدر حقوق بازنشسته میشوند

  1. راهنمای بیمه بازار می گوید

   باسلام
   “حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:
   مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه (٣١ و ٣٠ روزه) * حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر
   حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌شود که برای سال ۹۷ برابر است با ۳۷۰۴۲۳ ریال”

 20. iman nazari می گوید

  سلام،بنده ۲ماه که از طرف شرکت بیمم رد شده و‌هم خودم و هم همسرم دفترچه درمانیمونو گرفتیم،من پدرم چند ساله فوت شده و مادرم خانه داره تک فرزندم وسنش ۴۵ ساله،من میتونم مادرمو تحت تکلف خودم در بیارم و واسش دفترچه بگیرم؟ ممنون

  1. راهنمای بیمه بازار می گوید

   با سلام
   اگر مادر شما از سمت پدرتون بیمه نشده باشن و مستمری از تامین اجتماعی دریافت نکنن میتونید ایشان را تحت تکفل خود قرار دهید

 21. بهمنی می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  حقوق بیکاری و وام گرفتن نیز مشمول بیمه زنان خانه دار میباشد؟ در صورت پرداخت ۱۲ درصد برای بازنشستگی حداقل مبلغ حقوق وزارت کار آن سال را دریافت میکنیم؟

 22. آزاده می گوید

  سلام مامان من ۴.۵سال بیمه قالی بافی بودن که یه اشتباه در تاریخ باعث شد بیمه شون قطع بشه الان میخوان بیمه زنان خانه‌دار بشن امکانش هست و شرایط ش چجوریه

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونن از بیمه زنان خانه دار استفاده کنند و سوابق بیمه اشون به بیمه زنان خانه دار منتقل میشود.

 23. مانیا می گوید

  سلام.خسته نباشید.مادر من ۵۰سال دارند و هیچگونه بیمه ای نداشتن قصد دارن بیمه زنان خانه دار پرداخت کنن.بعداز چندسال بازنشسته میشن؟واینکه حقوق بازنشستگی برای ایشون چقدره؟و آیا در همه نرخهای بیمه دفترچه بیمه میدن یانه؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز شرایط سنی برای استفاده از خدمات بیمه زنان خانه را دارند.
   حقوق بازنشستگی متناسب با سال های پرداخت حق بیمه و پرداختی ایشون در ۲ سال آخر تعیین می‌شود. و در نرخ ۱۸ درصد می تونن از خدمات درمانی هم استفاده کنند.

 24. پریسا پروین می گوید

  مادرم ۶ سال سابقه بیمه عشایربا ۵۵ سال سن داره میتونه تطبیق بده به زنان خانه دار در کل ۱۰ ساله بازنشست بسه

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز بله این امکان با ارائه نامه کارگذاری صندوق روستاییان وجود دارد.

 25. علیدوستی می گوید

  سلام . کسی که درسن ۵۵ سالگی با۱۰ سال بیمه پردازی بازنشست میشه با چند روز حقوق باز نشست میشه ? و حقوقش چقد میشه?
  سپاس

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با ۱۰ سال حقوق بازنشسته میشود و حقوق بازنشستگی هم متناسب با حقوق دو سال آخر محاسبه می شود.

 26. نادر می گوید

  با سلام و خسته نباشید.
  مادرم یه ماهه که سن ۵۰ رو رد کرده و سابقه استفاده از این نوع بیمه رو نداشته. شرایط ثبت نامش چجوریه؟
  با تشکر

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز از شرایط بیمه زنان خانه دار داشتن حداکثر ۵۰سال سن هست. مگر اینکه معادل هر سال سن مازاد بر ۵٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 27. نازنین می گوید

  سلام
  من ۲۹ سالمه و ۱ سال سابقه بیمه دارم اگه بیمه زنان خانه دار بشم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما می تونین در سن ۵۵ سالگی بازنشسته بشین.

 28. مهدیه می گوید

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون خسته نباشید. من بیشتر از ۳سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم ولی ۴روز از مهلت پرداختم گذشته و بیمم قطع شده آیا راهی هست که بتونم دوباره بیمه را پرداخت کنم؟ آیا بیمه قالیبافی بهتر است یا بیمه زنان خانه دار؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   لطف دارید دوست عزیز، با مدارک پرداختی و دفترچه بیمه و کارت ملی به شعبه مربوطه مراجعه نمایید. در رابطه با سوال دومتون هم بیمه قالیبافی از بیمه زنان خانه دار بهتر است.

 29. بارانا می گوید

  سلام خانم محمدی. من ۳ سال بیمه دارم الان میخام با بیمه زنان خانه دار ادامش بدم . سوالم اینه که حقوق بیمه زنان خانه دار چقدره؟؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز منظور شما حقوق بازنشستگی زنان خانه دار هست یا حق بیمه پرداختی این بیمه؟

 30. سوگند می گوید

  سلام من ۲۹سالمه وسابقه بیمه ندارم شوهرم دوساله بیمه نداره چون شغل ازاد داره یه دختر پنج ساله دارم میتونم بیمه زنان خانه داربشم وبرای دخترم هم دفترچه بیمه تهیه کنم؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز

 31. کانی می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من معلمم بیمه خدمات درمانی هستم ۳۸ سالمه و مجرد. میتونم از بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنم که بتونم از مزایای دفترچه بیمه تامین اجتماعی و. … استفاده کنم؟؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز

 32. بزرگواری می گوید

  سلام خانم محمدی چند سوال داشتم از خدمتتون
  ۱_ اگه بیمه ۱۲ درصد رو انجام بدم میتونم دفترچه درمانی بگیرم؟
  ۲_بابت دفترچه درمانی چه مبلغی اضافه باید واریز کنم؟
  ۳_ دفترچه بیمه تامین اجتماعی به من تعلق میگیره؟
  ۴_من قبلا بیمه سلامت شدم و متاسفانه تقریبا هیچ جا قبول نمیکنن و میگن تحت پوشش نیستن برای بیمارستان قابل استفاده است؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   ۱- خیر دوست عزیز به بیمه ۱۲ درصد دفترچه درمان تعلق نمی گیرد.
   ۲- سرانه درمان در سال ۹۷ برای هر فرد ۴۴۰۰۰ تومان است.

 33. جمالی می گوید

  سلام من خانمی ۲۶ساله هستم شوهرم نظامی هستن و الان دفترچه نظامی داریم می خوام از این طرح بیمه بازنشستگی استفاده کنم میشه آیا و مشکلی نداره ماهیانه چقد باید پرداخت کنم ؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز خیر مشکلی ندارد. حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه است.

 34. بهنام می گوید

  سلام همسر من ۱۰ سال سابقه بیمه دارد و ۴۰ ساله است آیا میتونه با پرداخت بیمه زنان خانه دار در ۶۰ سالگی با ۳۰ روز بیمه بازنشسته بشه؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز همسرتون میتونن در سن ۵۵ سالگی با ۲۵ روز بیمه بازنشسته بشن.

 35. دنیا می گوید

  سلام من ۲۴ سالمه ومیخوام جداازهمسرم خودمو بچمو بیمه کنم باردارم ویه ماه دیگه دفترچه میخوام به نظرتون چه بیمه ای مناسب تره. شوهرم کارگا داره از طرف اون باشه بهتره یا جدا که برای خودم باشه؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما می‌تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و بعد از مدت زمان لازم بازنشسته کنید. فرزندتون رو هم میتونید تحت تکفل خودتون یا همسرتون بیمه کنید.

   1. بابک می گوید

    سلام ما چند روزه مطلع شدیم که خانومم بارداره الان میتونم براش دفترچه تامین اجتماعی بگیرم وهزینه ماهانه چند است. ممنون

    1. آرزو درزی می گوید

     سلام. بهتون تبریک میگیم. شما می‌تونید هر زمان که مایل باشید بیمه رو برقرار کنید؛ اما اگر هدفتون دریافت بیمه تکمیلی و پوشش هزینه‌های زایمانه، این مورد دوره انتظار داره. در واقع برای اینکه بیمه تکمیلی هزینه زایمان رو پوشش بده باید حداقل ۹ ماه قبل از زایمان بیمه رو دریافت کرده باشید.

 36. قصیدھ می گوید

  سلام من۲۲سالمھ و خانھ دارم و تحت پوشش بیمھ ھمسرم ھستم..میتونم بیمھ بشم…چقد باید پرداخت کنم؟؟؟ممنون از شما

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید. با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 37. لیلا می گوید

  سلام من خانم ۳۳ساله ومتاهلم تابحال هیچ بیمه ای نکردیم شوهرم هم بیمه نیست میخاستم خودمو ازاین ماه بیمه زنان خانه دار بکنم چند سال بایدپرداخت کنم تا بازنشسته بشم ودر چند سالگی بازنشسته میشم

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما میتونید در سن ۵۵ سالگی به تعداد سالهای سابقه بیمه اتون بازنشسته بشین.

 38. مرجان می گوید

  شوهرم پایان خدمت نداره من اگر بخوام خودمو بیمه خانه داری کنم میتونم بچه هامم بیمه کنم .حق بیمه جدا باید براشون پرداخت کنم؟؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید فرزندانتون رو تحت تکفل خودتون قرار بدین و برای هر فرزند باید حق بیمه درمان یاد را بپردازید.

 39. نسرین می گوید

  سلام من خانه دارم میخاستم خودمو بیمه زنان خانه دار بکنم البته شوهرم نظامیه و دفترچه بیمه دارم آیا میتونم بیمه کنم خودمو؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز

 40. مریم می گوید

  سلام. میخواستم بدونم فرق بیمه خویش فرما و زنان خانه دار و مشاغل آزاد چیه و من که حدود ۵ سال جایی کار کردم و بیمه برام رد شده و الان اومدم بیرون بهتره از کدوم یکی استفاده کنم؟ ضمنا ۳۴ سالمه. خانم. مجرد.

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیر بیمه زنان خانه دار در زمره بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد که یکی از انواع بیمه خویش فرما است، قرار گرفته اند.
   شما می تونید از بیمه زنان خانه دار و بیمه اختیاری خویش فرما استفاده کنید. برای مطالعه تفاوت های این دو بیمه پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونید.

 41. پروانه می گوید

  با سلام اگر بیمه زنان خانه دار برمبنای حداقل حقوق باشد بعد از بازنشستگی با ۱۷سال سابقه، مشمول افزایش سالیانه میشود؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز

 42. محمد می گوید

  با سلام. مادرم‌ خانه‌ دار هست‌ و الان‌ ۵۳سالشه‌ هیچ‌ جا‌ بیمه‌ نبوده‌ الان‌ میتونه‌ بیمه‌ خانه دار‌ بشن‌ و چنددرصد‌ بهتره‌ بیمه‌ بشن.

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر دوست عزیز حداکثر سن برای بیمه زنان خانه دار ۵۰ سال هست.

 43. منصوره می گوید

  سلام. بیمه زنان خانه دار شامل شرایط از کار افتادگی هم میشه یا فقط بازنشستگی و فوت هستش؟؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   دوست عزیز در صورتی که با نرخ ۱۸ درصد بیمه رو پرداخت کنید، بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی پوشش داده می شود.

 44. نیلوفر می گوید

  با سلام من ۲۵سالم ومتاهل تقریبا ۲/۵درشرکت متفاوت بیمه واسم رد شده الان کار نمیرم و میخوام بیمه زنان خانه دارشوم آیا با سن من اشکالی نداره و من در چه سنی بازنشسته میشوم و اگ بیشتر از ۲۰سال رد کنم به مبلغ بازنشستگیم اضافه میشه یا خیر؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   بله با سن شما هم میشه از این بیمه استفاده کرد، شرایط بازنشستگی متفاوت است که در متن توضیح داده شد دوست عزیز.

 45. مصدق می گوید

  سلام
  من شوهرم شغل آزاد داره و بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمیکنه ، میخواستم ببینم من اگر بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم ، میتونم برای خودم و فرزندم دفترچه بیمه بگیرم ؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   بله دوست عزیز

 46. الهه می گوید

  سلام،من بیمه ندارم وتو خونه مزون دارم خیاطی انجام میدم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم واسه خیاطی چه بیمه ایی میتونم بکنم خودمو واینکه بچهامم میتونم بیمه کنم،

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه خویش فرما کنید
   بله فرزندانتون هم می تونن تحت تکفل شما قرار بگیرن

 47. فرزان می گوید

  سلام من سی و دو سالمه قبلا شیش ماه تو کارخونه کار کردم سابقه بیمه دارم منم با این سن میتونم تو ده سال حقوق باز نشستی بگیرم

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   برای بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه بیمه باید ۵۵ سال داشته باشید.

  2. پریسا حسنی راد می گوید

   سلام
   برای بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه بیمه باید ۵۵ سال داشته باشید.

 48. گرجي می گوید

  سلام
  من ٣٣ سالمه،٢/۵سال اول کارم بیمه بیکاری برام رد شده
  ٨ سال بعدی کارمند جای نیمه دولتی بودم که برام بیمه بیکاری رد نشده(٢٧%)
  الان عدم نیاز شدم
  آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟
  آیا با ١٠ سال سابقه اجباری میتونم خودمو بیمه ١٢٪؜خانه داری کنم ؟
  اگر دوباره سر کار برم این بیمه خانه داری سابقه من حساب میشه؟
  آیا میتونم با پرداخت ١٠ سال خانه داری،با ۴٢ سال و ٢٠ سال سابقه بازنشست بشم؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خود را بیمه زنان خانه دار کنید.
   دوست عزیز برای مشاوره تکمیلی درباره بیمه بیکاری و زنان خانه دار با شماره ۰۲۱۴۵۸۹۷۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

 49. ویانا می گوید

  سلام
  اگر یه اقایی خودشون بیمه تامین اجتماعی باشن و در آینده از این بیمه بازنشستگی دریافت کنن بعد خانومشون بیمه شما بشه و بازنشستگی دریافت کنه در صورت فوت اقا ایا چون خود خانوم بیمه هستن و بازنشستگی دریافت میکنن حقوق شوهرشون قطع میشه؟
  ویک سوال دیگه این که یه خانوم ۳۴ ساله اگر با این سن تازه ثبت نامه بشه دقیقا چند سال باید ماهیانه پرداخت داشته باشه تا بتونه حقوق بازنشستگی دریافت کنه؟
  ممنون

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   در رابطه با سوال اول در صورتی که خانم بازنشستگی دریافت می کنند، حقوق همسرشون قطع میشه و در رابطه با سوال دوم، باید حداقل ۱۵ سال سابقه بیمه داشته باشند یا ۶۰سال سن داشته باشند تا بتونن از حقوق بازنشستگی استفاده کنند.

 50. صديقه می گوید

  با سلام اگر در سن ۵۵سالگی با سابقه ٢٠به بالا بازنشسته شویم ایا حقوق سی روز را دریافت میکنیم؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر حقوق ۲۰ روز رو دریافت می کنید.

 51. سمیه می گوید

  سلام.خسته نباشید.من ۳۲ساله و مجرد هستم و تا الان بیمه پرداخت نکردم.اگه ازالان بخوام بیمه زنان خانه دار بشم حداقل چند سال باید رد کنم تا بازنشستگی بگیرم؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   برای دریافت مزایای بازنشستگی بایستی ۳۰ سال سابقه کار یا با ۵۵ سال سن حداقل ۲۰ سال سابقه کار داشته باشید.
   در صورت دریافت اطلاعات بیشتر درباره بیمه زنان خانه دار با شماره ۰۲۱۵۴۸۹۷۰۰۰ تماس بگیرید.

 52. پارسا می گوید

  سلام خانم محمدی ممنونم از سایت خوبتون من ۲۲ ساله دارم کار می کنم و بیمه نشدم فقط یکسال و حدود دوماه دو جا برام بیمه رد کردند و دیگه اومدم بیرون زیر پوشش پدرم بودم ولی الان دوساله که مستقل زندگی میکنم و مجرد هم هستم میتونم بیمه زنان شاغل بشم و با دفترچه و بازنشستگی ؟ و چطور می تونم اون سابقه بیمه رو هم به ین بیمه وصل کنم من خیلی سر درنیاوردم از ایم جداول بیمه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   ممنون از انرژی مثبت شما
   بله دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و از مزایای بازنشستگی بهره مند بشید.

 53. ریحانه می گوید

  سلام من چندبار برای بیمه زنان خانه دارتو سازمان تامین اجتماعی شهرم مراجعه کردم ولی میگویند خمچین طرحی به ماداده نشده میتوانیدبه من کمک کنید که به کجامراجعه کنم شهرسراوان استان سیستان وبلوچستان هستم. باتشکر

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای انجام امور مربوط به بیمه زنان خانه دار مجداا به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده یا تماس بگیرید.

 54. زهرا می گوید

  سلام من چهار سال پیش بیمه زنان خانه دار کردم با بیمه قبلیم روی هم الن بیست سال پرداخت کردم با چهل دو سال سن میتونم باز نشست بشم اگه بازنشت شم حقوق بیست روز رو به من میدن

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر دوست عزیز در حال حاضر به دلیل اینکه سن شما کمتر از ۵۵ سال است نمی توانید باز نشست شوید.

 55. لیلا می گوید

  سلام من یک سال سابقه بیمه در سال ۹۳ دارم و الان می خوام بیمه زنان خانه دار بشم آیا می تونم فاصله سال ۹۳ تا حالا رو یک جا بریزم و به عنوان سابقه ام متظور بشه

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر دوست عزیز با این کار این مدت زمان جز سابقه بیمه محسوب نمی شود.

 56. فهیمه می گوید

  سلام خانم محمدی من ۷سال سابقه کار دارم والان دارم بیمه بیکاری میگیرم چندماه دیگه بیمه بیکاری من تمام میشه ایامیتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که سابقه بیمه من رد بشه .بعد این ۱۲ درصد و ۱۴ درصد و ۱۸ درصد چه فرقی باهم دارن و ایا حقوقی هم داده میشه.

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   بله دوست عزیز
   پس از اتمام دوره پرداخت مستمری پرداخت می شود.
   حق بیمه در شرایط ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد متفاوت است.

 57. فاطمه می گوید

  سلام من ۳۲ ساله هستم ۱سال هم بیمه دارم
  با حداقل پرداختی ماهانه و حداکثر پرداختی در مستمری ماهانه بعد از بازنشستگی چقدره؟

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   دوست عزیز در مستمری بازنشستگی حقوقی که در دو سال آخر قبل از بازنستگی دریافت می کنید تاثیر بسیاری دارد بنابراین متناسب با مبلغ آن تغییر خواهد کرد.

 58. سمیه باقرپور می گوید

  سلام من چند ماهی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم اما الان میخوام کل ۲۰ سالو یکجا پرداخت کنم امکانش هست??? کلا چقدر میشه?

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر دوست عزیز

 59. سمیه باقرپور می گوید

  سلام من ۵ الی ۶ ماه بیمه زنان خانه دارو پرداخت کردم الان میخوام کل ۲۰ سالو پرداخت کنم امکانش هست? کلا چقدر باید پرداخت کرد?

  1. پریسا حسنی راد می گوید

   با سلام
   خیر دوست عزیز امکان پذیر نیست

 60. راضیه حکیمی می گوید

  سلام من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .ماهیانه چه مبلغی باید پرداخت کنم . وزمانی که بازنشسته بشیم چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره .مثل وزارت کار حساب میشه یا فرق داره ؟

 61. ساحل می گوید

  سلام، من اصلا بیمه نداشتم الان میخوام یه بیمه انتخاب کنم سیو دوسالمه، بیمه زنان خانه دار انتخاب کنم یا بیمه ازاد تامین اجتماعی فرقش چیه کدوم برام بهتره ممنون؟

 62. نرگس سباح نژاد می گوید

  سلام.من شش سال بیمه نویسندگان بودم.و ۴۸ سال دارم میشه بیمه زنان خانه دار بشم و چند سال دیگه باید واریز کنم حق بیمه رو تا باز نشست بشم؟

 63. مريم گلي می گوید

  سلام من مادرم الان ۴٧ سالشونه و هیچ سابقه بیمه ای نداره باید چیکار کنم که بیمه زنان خانه دار بشه؟اصلا بهشون تعلق میگیره ؟دریافتی حقوقشون چقد هست،

 64. Zahra می گوید

  سلام وقت بخیر من ۲۷ سالمه متاهلم میتونم بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام اگر ۴۵ سال دارید، باید ۳۰ سال حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اگر ۵۵ سال دارید، باید ۱۰ سال یا بیشتر حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اما اگر ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارید، نیازی به‌شرط سنی ندارید و با هر سنی با خیال راحت می‌توانید بازنشسته شوید.

   1. راضیه حکیمی می گوید

    سلام .من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .بایدماهیانه چقد پرداخت کنم . و وقتی باز نشسته بشیم .چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره؟ مثل مبلغ وزارت کار حساب میشه ؟

   2. F.ghalavand می گوید

    سلام من۲۳سال دارم اگراز۹۸بیمه پرداخت کنم چندسالگی میتونم بازنشست بشم؟وحداقل حقوق بیمه و حداکثرش چقدره؟

    1. پریسا حسنی راد می گوید

     با سلام
     دوست عزیز شما در سن ۵۵ سالگی می تونید بازنشته بشید. مبلغ حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 65. فاطمه می گوید

  چه بیمه ای واسه من بهتراست با۴۰سال سن بایدچندسال حق بیمه پرداخت کنم تابازنشست شم؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام شما میتونین با ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه البته در سن ۵۵ سالگی بازنشسته بشید.

 66. ستاره می گوید

  سلام. من ۳۱ سالم هست و میخوام بیمه زنان خانه دار شوم. میتوانم قسمت درمانی را انتخاب نکنم و از دفترچه بیمه شوهرم برای درمان استفاده کنم؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام در فرمی که بهتون میدن تا پر کنین میتونین دفترچه بیمه رو انتخاب نکنین

 67. الهام سعیدی می گوید

  من ۵۷ ساله هستم می توانم بیمه زنان خانه دار شوم؟

 68. مهدی می گوید

  متشکر از پاسخ های خوب شما

 69. مریم می گوید

  سلام
  مادرم حدودا ۵۵ ساله هستن می تونن خودشون و بیمه کنن؟ چه نوع بیمه ای بهتر؟
  ممنون از راهنمایی تون

 70. زهرا می گوید

  سلام من مدرس هستم و میخوام بیمه ای داشته باشم که هم درمانی باشه و هم بازنشستگی و حقوق داشته باشه.و همینطور معتبر باشه.میشه راهنمایی کنید و بگید هر ماه حداقل و حداکثر چقدر باید پرداخت بشه؟

 71. مریم محمدی می گوید

  سلام من مدرس زبان هستم واموزشگاه تدریس میکنم وبیمه نیستم.میتونم بیمه زنان خانه داربشم و۱۳۳هزارپرداخت کنم و کارم رو هم ادامه بدم؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونید بیمه زنان خانه دار که جزو مشاغل آزاده را انتخاب کنید و حق بیمه پرداخت کنین

 72. پرستو می گوید

  سلام دخترم ۱۸ سالشه.و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرش..الان میخواد بیمه زنان خانه دار بشه.آیا مغایرتی با پوشش بیمه ای پدرش داره؟ و آیا این بیمه جزو سابقه بیمه براش حساب میشه؟ و اینکه مبلغ پرداختی ماهانه چقدر هست و به کجا باید مراجعه کنه

 73. پریسا می گوید

  مبلغ حق بیمه پرداختی چقدر هست برای بیمه زنان خانه دار؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 74. شیوا شفیعی می گوید

  سلام من مجرد هستم و مستمری بگیر مادرم هستم. به همین دلیل فعلا نمیتونم شاغل بشم. میتونم بیمه زنان خانه دار بگیرم ؟ و آیا این امکان هست که بعد از ازدواج و شاغل شدن بیمه خانه داری ک ریختم روی سابقه کارم اضافه بشه؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله بیمه زنان خانه دار زیر شاخه بیمه مشاغل آزاد هست. و جزو سابقتون محسوب میشه

 75. سیما می گوید

  سلام من میخوام بیمه بازنشستگی خانه داری بکنم دوسال سابقه دارم الان ۵۰ساله شدم چطوری میتونم بگیر م میشه ؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونین ۸ سال دیگه پرداخت کنیدو ۶۰ سالگی بازنشست بشید

 76. سیما می گوید

  سلام تیرماه امسال۵۰ساله شدم دوسال سابقه بیمه دارم آیامیتونم بیمه بازنشستگی بگیرم ؟؟چطوری میتونم بگیرم لطفا بگیدسپاس

 77. مهرداد می گوید

  کسی که شوهرش شاغل هست و به همسرش بیمه بازنشستگی پرداخت کرده و بعد از سی سال حقوق بازنشستگی دریافت می نماید آیا پس از شوهرش می تواند حقوق شوهرش را نیز علاوه بر حقوق بازنشستگی خودش دریافت نماید .؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میشه

 78. ازاده می گوید

  من ۷سال سابقه بیمه دارم . حالا می خوام بیمه بگیرم. بیمه زنان خانه داربرام مناسب تر هست یا بیمه مشاغل ازاد البته شاغل هستم اما بیمه ندارم.

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام میتونین بیمه زنان خانه دار بشید و اینکه بیمه زنان خانه دارد زیر شاخه مساغل آزاد هست

 79. کژال می گوید

  سلام من ۹ سال سابقه بیمه دارم الان یک ماهه باردارم و از کار اخراج شدم آیا میتوانم بعنوان زن خانه دار بیمه خود را رد کنم تا سابقه کارم مختل نشه ؟چه کاری میتونم انجام بدم واقعا ناراحتم و در دورانی هس که نیاز به بیمه دارم ممنون

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونین بیمتون رو به عنوان زنان خانه دار ادامه بدین.

  2. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونین بیمه با بیمه زنان خانه‌دار سابقتون رو ادامه بدین

 80. مریم می گوید

  اگر من خودم رو بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار کنم،بعد میتونم خودم بیمه تکمیلی هم ثبت نام کنم؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونین داشتن هر دو بیمه باهم مشکلی ایجاد نمیکنه

 81. منیژه میرمکری می گوید

  با سلام و عرض ادب
  من دو خواهر خانه دار دارم که یکیشون فقط بیمه درمانی دارند و بیمه زنان خانه دار پرداخت نکرده اند. در سنین ۴۴ و ۴١ سال هستند. اگر آنها پول چند سال بیمه رو با هم پرداخت کنند شامل مزایای استفاده از بیمه زنان خانه دار می شوند؟ آیا بازنشستگی و مقرری آن شامل آنها هم خواهد شد؟ دقیقا چه مبلغی رو و به چه ارگانی باید پرداخت کنند؟ با سپاس

 82. فرزانه می گوید

  سلام واقعا من بعنوان زن خانه دار از شهریه بیمه که همش داره زیاد میشه خسته شدم این چه بیمه ای هست اگه اسم خانه دار روش هست چرا ما اینهمه باید هزینه بپردازیم نزدیک ۱۸۰ تومن هر سالم دوبارم اضافه میشه من اصلا راضی نیست اگه شاغل بودیم پول درمیاوردیم نیاز به این بیمه نبود لطفا یکم ملاحظه زنان حانه دار رو بکنید واینقدر مبلغ اشو نبرید بالا ما خانه دارها از پس اش برنمیایم لطفا ترتیب اثر بدید

 83. افشار می گوید

  سلام و خسته نباشید خانم محمدی
  خانم من ۷ سال سابقه بییمه تامین اجتماعی دارد میتونم ۳ سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم که جمعاً ۱۰ سال بشه و با باز نشستگی ۱۰ روز حقوق باشد؟

 84. هلن می گوید

  سلام من ۱۴ سال سابقه بیمه دارم الان شاغل نیستم وبه صورت اختیاری پرداخت میکنم اگر بخوام بیمه زنان خانه دار بشم شرایط بازنشستگی وحقوقم پس از باز نشستگی با بیمه اختیاری فرق میکنه الان نرخ ۲۷ درصد پرداخت میکنم.

 85. مریم جهانیفر می گوید

  سلام من دوسال بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم ایا دوباره اگر بیمه شوم اون دوسال جزه سابقه حساب میشود یا نه ؟

  1. الهام محمدی می گوید

   سلام بله میتونین ادامه بدین سابقتون رو

   1. نسرین می گوید

    سلام خانم محمدی . بازنشستگی برای بیمه زنان خانه دار با حقوق کامل میباشد یا مانند بیمه قالیبافی نصف بیمه عادی میباشد؟

    1. الهام محمدی می گوید

     بله با حقوق کامل بازنشسته میشوند.

  2. پريسا می گوید

   سلام من تحت پوشش بیمه شوهرم بودم که١٨ سال میشه حالا اگر بخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم آیا میتونم از سوابق ١٨ سالى که قبلاً مال شوهرم بوده استفاده کنم؟

 86. آوا می گوید

  سلام.با پرداخت این حق بیمه از زیر پوشش همسرم خارج نمیشم؟میشه باز هم از دفترچه درمانی تامین اجتماعی که همسرم داره پرداختش میکنه استفاده کنم؟

 87. عاطفه می گوید

  باعرض سلام میخواستم بیمه کارگری بشم ولی توشهرستان بهارهمدان کسی جواب دقیق نمیدن ازاین قسمت به اون قسمت میفرستند

 88. فاطمه بشارتی می گوید

  سلام خانم محمدی عزیز لطفا بفرمایید تفاوت های بیمه زنان با مردان در دوران بازنشستگی و فوت چگونه است آیا زنی که بیمه بوده قادر ب دریافت همزمان بیمه بازنشستگی همسرش با بازنشستگی خودش می بازنشسته یا اینکه قطع میشود? آیا درصورتیکه که زنی سابقه بیمه نداشته فوت نماید مستمر او به کسی پرداخت میشود یا خیر? و اینکه به نظر شما زنان می توانند افرادی را تحت تکفل داشته باشند که مستمری زن به آنها پرداخت شود?
  من بیمه با نرخ ۱۸ درصد با سابقه ۲ سال پرداخت دارم میخواستم بدونم اگر شرایط خوبی در انتظارم نیست بیمه ام رو قطع کنم و فقط درمان رو بپردازم ۳۳ سال دارم.

 89. اکرم کشاورز می گوید

  سلام خسته نباشید می خواستم بودنم کسی که بیمه زنان خانه دار به مدت ۱۰ سال واریز کرده و سنش ۵۵ سال بهشه حقوق بازنشستگی ماهیانه چقدر دریافت میکنه ممنون میشم اگه پاسخ بدید؟

 90. زهرا می گوید

  سلام …چرا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار هر سال افزایش پیدا میکنه ….من ۴۰ ساله و فاقد شغل هستم ….لطفا افزایش ندید …همین ۱۱۵ باشه…..تازه برای من زیادم هست….تشکر

 91. نفیسه می گوید

  سلام من ۳۴ سال سن دارم و ۹ سال سابقه بیمه دارم، میشه یه سال بیمه زنان خانه دار رد کنم که سابقم بشه ده سال …که بعدا بتونم ازمستمری بازنشستگی استفاده کنم.میشه راهنمایی کنید.

 92. الهام محمدی می گوید

  سلام و سپاس از نظرتون

  1. شاهین می گوید

   سلام دوست عزیز خوبین ببخشید خواهر خانه دار هستش میخواد بیمه خانه دار بشه شرایط ۵۴۰ تومن سالانه و ۲۴۰ تومن سالانه فرقش چیه

   1. پریسا حسنی راد می گوید

    با سلام
    دوست عزیز برای بیمه زنان خانه میتونین یکی از سه نرخ ۱۲درصد، ۱۴درصد و ۱۸ درصد رو انتخاب کنید. که تفاوت این سه مورد در تفاوت آنها در بازنشستگی، ازکارافتادگی و خدمات درمانی است.

  2. قاسمب می گوید

   سلام من ۵۲سال سن دارم آیا میتوانم اربیمه زنان خانه دار استفاده کنم

   1. پریسا حسنی راد می گوید

    با سلام
    دوست عزیز حداکثر سن برای پذیرش در بیمه زنان خانه دار ۵۰ است.
    در صورتی که ۲ سال سابقه بیمه داشته باشین می‌تونین از بیمه زنان خانه دار استفاده کنید.

    1. زهره می گوید

     سلام من ۷ سال سابقه پرداخت بیمه زنان خانه دار بیمه ایران را دارم ایا. میتونم ببم تامین اجتماعی خانه دار بشم