بازنشستگی زنان خانه‌دار با ۱۰ سال سابقه (تامین اجتماعی)

زنان خانه‌دار هم می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند!

بیمه زنان خانه‌دار

تامین آینده و پس‌اندازِ‌قابل اتکا برای زنان خانه‌داری که شاغل نیستند، از مهم‌ترین دغدغه‌هاست. در راستای رفع این دغدغه، سازمان تامین اجتماعی «بیمه زنان خانه‌دار» را برای این افراد ارائه کرده است. تمامی زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال، چه متاهل باشند و چه مجرد،‌ می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی، ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه‌دار مناسب چه کسانی است؟

 • زنانی که شاغل نبوده یا فاقد رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند.
 • زنانی مدتی مشغول به کار بوده و سابقه پرداخت حق بیمه دارند اما آن را ادامه نداده‌اند، می‌توانید از بیمه زنان خانه‌دار و مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر مدتی را جایی شاغل بودید و چند سالی سابقه پرداخت حق بیمه دارید، اما این سابقه را ادامه ندادید تا بتوانید بارنشست شوید، می‌توانید به راحتی با بیمه زنان خانه‌دار سابقه‌تان را ادامه دهید.

 

شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار : 

1- زنان خانه داری که کمتر از 50 و بیشتر از 18 سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار اقدام نمایند. در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

به طور مثال در صورتی که متقاضی 54 سال سن در زمان درخواست قرارداد بیمه داشته باشد بایستی دارای 4 سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

2- در صورتی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار سابقه بیمه داشته باشید؛ کلیه سوابق قبلی نیز هنگام بازنشستگی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

3- به این گروه از بیمه‌شدگان تعهدات کوتاه مدت همانند کمک هزینه ازدواج ، هزینه ایام بیماری و بارداری تعلق نمی گیرد. اما سایر امتیازهای سازمان تامین اجتماعی از جمله ‌از کار افتادگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی در صورت تعیین آن در قرارداد ، پرداخت حقوق بازنشستگی و بهره مندی از امتیازهای دفترچه درمانی در صورت واریز حق سرانه درمان( حق سرانه درمان برای هر نفر در سال 97، 44 هزار تومان است) به این گروه تعلق می‌گیرد.

4- در این نوع از بیمه افراد واجد شرایط در این نوع از بیمه می‌توانند با داشتن ٥٥ سال سن تمام و ٢٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه از بازنشستگی و دریافت مستمری سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

5- متقاضی بیمه زنان خانه‌دار در صورتی که پدر خانواده فاقد پوشش بیمه‌ای باشد، می‌تواند با پرداخت حق سرانه درمان فرزندان خود را بیمه درمانی نماید.

6- در این نوع از بیمه فرانشیز بیمه برای خدمات درمانی بستری 10 درصد و برای خدمات پزشکی سرپایی 30 درصد است.


حتما بخوانید:

مقدار عیدی سال ۹۸ چقدر است؟


شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار

۱- بازنشستگی با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
۲- بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
۳- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولین قانون کار
۴- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
۵- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
۶- داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
۷- داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
۸- داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.
۹- بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.


حتما بخوانید:

مرخصی زایمان و بیمه بیکاری پس از زایمان


محاسبه حقوق بازنشستگی 

اگر قصد دریافت بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار را دارید و قبلاً هیج سابقه بیمه‌ای نداشتید، حق انتخاب دارید! می‌توانید دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل و حداکثر حقوق مصوب شورای عالی کار انتخاب کنید. حق‌بیمه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید به شرح زیر است.

بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی ۱۲ درصد: در این حالت در صورتی که بیمه‌شده قبل از بازنشستگی فوت نماید، مستمری به خانواده پرداخت نمی‌شود و تنها در صورتی که بیمه شده بعد از بازنشستگی فوت نماید به خانواده مستمری تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی ۱۴ درصد: در این حالت در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی مستمری به خانواده تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی  ۱۸ درصد و سرانه درمان برای خدمات درمانی: در این حالت علاوه بر پرداخت مستمری به خانواده در صورت فوت بیمه شده قبل و بعد از بازنشستگی، از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد.


حتما بخوانید

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی


مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه دار:

حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه ( ٣١ و ٣٠ روزه )*  حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر

حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر: هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌گردد که برای سال ۹۸ برابر است با ۵۰۵۶۲۷ریال

نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ 12، 14 و 18 درصد را انتخاب نماید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد  میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ 12، 14 و 18 درصد متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال با توجه به دستمزد سال ۹۸مبلغ حق بیمه یک ماه فردی با نرخ انتخابی 12 درصد در ماه مهر ماه برابر است با:

 ( مبلغ یک ماه به ریال ) ۱۸۲۰۲۵۷= ١٢  درصد *۳۰*۵۰۵۶۲۷


حتما بخونید:

مشاهده سوابق بیمه‌ شدگان تامین اجتماعی


مدارک لازم بیمه زنان خانه‌دار

 •  اگر به یکی از کارگزاری‌های رسمی تأمین اجتماعی مراجعه کردید، حتماً شناسنامه و کپی آن همراه‌تان باشد.
 •  کارت ملی و کپی کارت ملی فراموش نشود!
 •  عکس ۳*۴ الزامیست
 •  و در آخر فرم بیمه زنان خانه‌دار را پر کنید. اگر دفترچه بیمه هم می‌خواهید، گزینه درمان را انتخاب کنید!

در اینجا لازم است بدانید اگر قبلاً سوابق بیمه داشتید، حتماً به کارگزاری بگویید.

بیمه بازار که اولین و معتبرترین سایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه ثالث و بدنه، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه تکمیلی و بیمه عمر است. شما می‌توانید پس از خرید بهترین و ارزانترین بیمه از تمامی شرکت های بیمه‌ای ایران، آن را در محل دلخواه بصورت رایگان تحویل بگیرید. بیمه بازار سعی دارد تا با ارائه بهترین و مهم‌ترین اطلاعات بیمه‌ای به شما عزیزان کمک کند کند تا راحت‌تر و بهتر خرید کنید! 


بیشتر بدانید:

بیمه خویش فرما، نحوه ثبت‌نام و مراحل آن

شرایط و ضوابط لازم برای بازنشسته شدن

۵ دلیل اصلی که ما ایرانی‌ها بیمه عمر نمی‌خریم

بازنشستگی با بیمه‌های عمر “ملت” و “پارسیان”

نظر یا پرسش خود را بنویسید

235 نظر
 1. Sara

  با سلام، خانم ۳۴ ساله متاهل هستم. مشغول به کار هستم ولی سابقه بیمه ندارم. برای بیمه زن خانه دار شرایط به چه صورت هست ؟ و اگر مدتی بعد در کار بیمه شوم همچنان باید حق بیمه زن خانه دار واریز شود یا جز سابقه می ماند؟

  1. بیمه بازار

   با مراجعه به مرکز بیمه می توانید بیمه خانه دار شوید و در صورت بیمه شدن از جای دیگر این بیمه قطع می گردد. بله بیمه خانه داری هم جزو سوابق حساب می گردد.

 2. اعلایی

  سلام،من درسن پنچاه سالگی به ۲۳ سال سابقه میرسم ایا دراین سن بابیمه زنان خانه دار میتونم بازنشسته بشم یا رساندن بیمه به ۵۵ سال اجباری هست

  1. بیمه بازار

   خیر باید به حداقل سن 55 سال برسید.

  2. بیمه بازار

   شما می توانید از مراجع قضایی پیگیر شکایت باشید تا از بیمه دیه فرزند و همسرتان را دریافت نمایید.

 3. سید مرتضی زرگری

  خانم بنده بیمه زنان خانه دار می باشد دو سال حق بیمه مربوطه را پرداخت نموده با ضریب ۱۲ درصد سن ایشون الان ۳۵ سال است .
  سوال من اینه ایشون تا چند سال بعد بازنشسته میشن .
  یه جا گفتن ۲۰ سال یه جا گفتن ۱۰ سال یه جا میگن ۳۰ سال
  ممنون میشم اطلاعات لازم رو بهم بگید

  1. بیمه بازار

   ایشون با حداقل سن 55 سال بازنشسته می شوند.

 4. نایس

  سلام کسی که شوهرش شاغل هست و تحت بیمه تامین اجتماعی همسرش هست،میتونه بیمه زنان خانه دار داشته باشه؟ وآیا بعد از فوت حقوق شوهر بهش تعلق میگیره علاوه بر حقوق بازنشیتگی خودش ؟

  1. بیمه بازار

   بله می توانید. بله دریافت می کنید.

 5. نقره پیرموسی

  سلام دوست عزیز بنده 29سال هستم و میخوام بیمه خانه دار بشم ماهانه چقدر باید بپردازم هم بازنشتگی داشته باشه هم درمان و هم احتمالا بیمه تکمیلی انجام بدم میشه دقیق توضیح بدید بی زحمت ممنون از شما اگر بشه جداگانه

  1. بیمه بازار

   اگر قصد دریافت بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار را دارید و قبلاً هیج سابقه بیمه‌ای نداشتید، حق انتخاب دارید! می‌توانید دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل و حداکثر حقوق مصوب شورای عالی کار انتخاب کنید. حق‌بیمه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید

 6. خانم ابراهیمی

  سلام یک خانم ۵۴ ساله هستم ۱۲ سال سابقه بیمه دارم ۴ ماه است که به علت تعدیل نیرو بیمه ام قطع شده من تصمیم دارم در ۵۵ سالگی خودم را بازنشسته کنم آیا همان حقوق ۱۰ روز از ماه به من تعلق میگیره یا ۳ سال اضافش تاثیر داره بر مبلغ حقوق؟

  1. بیمه بازار

   برای تعیین میزان مستمری متعلقه به هر فرد بازنشسته، پس از محاسبه متوسط مزد یا حقوق بیمه شده، عدد بدست آمده در سابقه پرداخت حق بیمه ضرب شده و سپس عدد حاصله بر ۳۰ تقسیم می شود.

 7. نگار

  با سلام. من 30 ساله هستم. شاغل نیستم. چه بیمه ای برای خودم انجام بدم بهتره؟ زنان خانه دار یا خویش فرما؟ چون مدت زمان 30 سال زیاده برای بازنشستگی. و اینکه اگه بیمه کنم خودم رو بعد از فوت پدر ، حقوق بازنشتگی اش به من میرسد که مجرد هستم؟

  1. بیمه بازار

   بیمه خانه دار مناسب تر است چون سابقه پرداخت حق بیمه از شما نمی خواد. بله. اگر بازمانده باشید به شما تعلق می گرد.

 8. زهرا

  سلام ببخشيد من 27ساله هستم واز حالا بيمه خانه داري ميريزم 20ساله ديگه ميشم 47ساله بايد 7سالم اضافه بريزم که 55ساله بشم؟؟؟
  واينکه اگر بعد ها بيمه همسرم به من برسه همزمان ميتونم هم بيمه خودمو بگيرم هم بيمه همسرمو؟

  1. بیمه بازار

   بله باید به حداقل سن 55 سال برسید. اگر منظورتان مستمری گرفتن بعد از فوت همسر است، بله می توانید مستمری همسر را هم دریافت نمایید.

 9. محمدی

  با سلام مادر من 52سال سن دارند.میتونم بیمه زنان خانه دارشون کنم؟

  1. بیمه بازار

   در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ۵٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 10. لیلا

  سلام من ۴۰سال دارم ۶سال بیمه خانه دار پرداخت کردم سوال من اینه که اگه۱۰سال پرداخت کنم حقوق مستمری چقد خواهد بود وسوال دیگه چطوری بفهمم ک بیمه من چنددرصدی؟؟؟

  1. بیمه بازار

   بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
   امکان پذیر است.

 11. علی

  سلام و خسته نباشید سوال اول اینست که خانمی که بیمه خانه دار بشود در صورتی که شوهرش هم حق بیمه برای خودش پرداخت کند آیا در آینده پس از فوت شوهر میتواند از مستمری خود و مستمری شوهر (هر دو استفاده کند) یا خیر؟
  سوال دوم اینکه خانم میتواند حق بیمه 12درصد بپردازد و برای درمان از بیمه همسر استفاده کند ؟یعنی دفترچه درمان بعنوان تحت تکفل بودن شوهر برایش صادر میشود؟

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید. اما از دفترچه بیمه خودتان باید استفاده کنید .

 12. سمیه

  با سلام خدمت شما من مجرد هستم و ۴ ماه سابقه دارم و الان سر کار نمیرم میخواستم بدونم میشه خودمو بیمه زنان خانه دار کنم و برای دفترچه بیمه از دفترچه بیمه تکفل پدرم استفاده کنم و برای دفترچه بیمه هزینه جداگانه پرداخت نکنم

  1. بیمه بازار

   سلام خیر . امکان استفاده از خدمات دو بیمه وجود ندارد .

 13. ساحل

  سلام من ۲۹ سالمه و با نرخ ۱۲ درصد میخوام بیمه بشم
  ۲۰ سال باید بیمه بریزم یعنی ۴۹ سالگی بازنشست میشم؟؟
  یا باید از ۴۹سالگی تا ۵۵ سالگی صبر کنم تا بازنشستگی بگیرم ؟؟
  ممنونم که پاسخ بدید

  1. بیمه بازار

   بله. با 20 سال سابقه پرداخت بیمه، باید حداقل 55 سال سن داشته باشید

 14. ساحل

  سلام من ۲۹ سالمه و با نرخ ۱۲ درصد میخوام بیمه بشم
  ۲۰ سال باید بیمه بریزم یعنی ۴۹ سالگی بازنشست میشم؟؟
  یا باید از ۴۹سالگی تا ۵۵ سالگی صبر کنم تا بازنشستگی بگیرم ؟؟

  1. بیمه بازار

   بله. با 20 سال سابقه پرداخت بیمه، باید حداقل 55 سال سن داشته باشید

 15. مرجان اکبری

  با عنوان بیمه زنان خانه دار در بیمه تامین اجتماعی خودم را با نرخ ۱۸درصد در سال ۸۷بیمه کردم.والان که سال ۹۸ هستیم ۱۱سال است که بیمه پرداخت میکنم سنم ۴۸ است آیا میتوانم بازنشست شوم؟البته دستمزد روزانه ام را ۵۰۵۶…زده اند که گمانم این برای ۱۲درصد است ولی به من گفتند۱۸درصده.حالا راهنماییمیخوام.همسرم ۱۲ ساله فوت شده ومن دیگر توان پرداخت بیمه ندارم

  1. بیمه بازار

   از شرایط بازنشستگی با حداقل 20 سال سابقه و حداقل سن 55 سالگی می باشد

 16. ali

  با سلام
  من 47 سالمه با 10 سال بیمه قالی بافی باید چند سال بیمه خانه داری بدم تا بازنشسته میشم

  1. بیمه بازار

   شما در سن 55 سالگی می‌توانید با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری شما به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق شما از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

 17. ali

  سلام من ده سال بیمه قالی بافی دارم الان بیمه من قطع شده به نظر شما چه بیمه ای بکنم بهتره ؟

  1. بیمه بازار

   اگر کمتر از 55 سال سن دارید و خانم هستید می توانید بیمه خانه داری را انتخاب نمایید.

 18. سارینا

  با سلام من۳۷ ساله هستم و ۶ سال سابقه بیمه دارم چند ماه است که خود را بیمه ۱۴ درصدی زنان خانه دار کرده ام سوال من این است که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده نتوانستم حق بیمه ماهانه خود را پرداخت کنم ،آیا پرداخت‌های قبلی بی نتیجه خواهند ماند یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   کاربرگرامی درصورتی که پرداختی حق بیمه شما ادامه نداشته باشد عملا نتیجه ای نخواهد داشت مگر طبق شرایطی که در خبر درج شده عمل نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

   1. سیما نیکزادپور

    سلام ی سوال داشتم من ۶ سال بیمه زنان خانه دار هستم میتونم یک ماه فقط ی شرکت برا یک ماه بیمه منو رد کنه و از ماه بعد بینه خودمو ادامه بدم بیمه من قط نمیشه یا مشکلی پیش نمیاد ؟؟

    1. بیمه بازار

     خیر امکانپذیر نیست و شما باید دوباره اقدام به ثبت نام برای بیمه خانه داری کنید.

    2. بیمه بازار

     کاربر گرامی جهت بررسی و پاسخ در خصوص اطلاعات وارد شده در سامانه تامین اجتماعی ، لطفا با شماره ۱۴۲۰ تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir مسئله خود را مطرح نمایید.

  2. مژگان برزعلی

   دوست عزیز بیمه های تامین اجتماعی تنها درصورت پرداخت کامل قابلیت استفاده دارند ولی بیمه های عمر و سرمایه گذاری مانند سامان که بازنشستگی ده ساله هم دارد هر زمان که بخواهید میتونید متوقفش کنید و کل مبلغ واریزی و سودشو پس بگیرید تازه امکان وام بدون ضامن و ثیقه هم دارند

   1. نایس

    سلام کسی که شوهرش شاغل هست و تحت بیمه تامین اجتماعی همسرش هست،میتونه بیمه زنان خانه دار داشته باشه؟ وآیا بعد از فوت حقوق شوهر بهش تعلق میگیره علاوه بر حقوق بازنشیتگی خودش ؟

    1. بیمه بازار

     بله می توانید. بله دریافت می کنید.

 19. سارینا

  با سلام من ۳۷ سال دارم و ۶ سال سابقه بیمه دارم و بتازگی اقدام به بیمه خانه داری ۱۴ درصدی کردم.سوالم این هست که اگر به هر دلیلی طی سالهای آینده در پرداخت ماهانه حق بیمه دچار مشکل شدم و نتوانستم ادامه بدهم ،آیا تمام پرداختی های من تا آن موقع میسوزند یا میتونیم از بیمه دریافت کنیم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره 1420 تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

 20. شهرام سلطانی

  سلام مادر من تحت پوشش بیمه پدرم هست میتونه خودش تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیره منظورم اینه زنان حتما باید بدون سرپرست باشن و همسر باشن تا بتونن بیمه زنان خانه دار باشن

  1. بیمه بازار

   سلام
   کاربر گرامی درحال حاضر بیمه بازار تا اطلاع ثانوی بنا به دلایلی قادر به همکاری با بیمه تامین اجتماعی نیست فلذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا با شماره 1420 تماس حاصل نموده یا به ایمیل crm@tamin.ir سوالات خود را مطرح نمایید.
   با تشکر از همراهیتان

  2. مژگان برزعلی

   دوست عزیز اگر مادر شما زیر ۵۰ سال داردبرایش یک بیمه ی عمر و آتیه سامان تهیه کنید تا بتوانند ظرف ده سال از مستمری یا بازنشستگی برخوردار شوند در این بیمه اصلا مهم نیست چند بیمه ی دیگر داشته باشید

 21. مریم

  سلام خسته نباشید من 25سالمه و میخوام خودمو بیمه زنان خانه دارکنم چند سوال دارم
  1_چند سال باید حق بیمه پرداخت کنم تا حداقل 25روز ازماه بازنشستگی دریافت کنم؟
  2_اگر18درصد را انتخاب کنم ماهی چقدر باید پرداخت کنم؟

  1. بیمه بازار

   شما برای دریافت مستمری بازنشستگی باید حداقل 30 سال پرداخت بیمه یا حداقل 55 سال سن داشته باشید

 22. مژگان۱۲۱

  سلام ببخشید من ۳۶ سال سن دارم و میخوام آزمونهای استخدامی رو شرکت کنم خواستم ببینم اگر از حالا شروع کنم به پرداخت بیمه زنان خانه دار برام سابقه بیمه حساب میشه که بتونم تا دو سه سال دیگه استخدامی شرکت کنم یا سابقه کار محسوب نمیشه

  1. بیمه بازار

   بله براتون سابقه محسوب می شود.

 23. Aaaaaaa

  سلام خسته نباشدمادرمن ۶سال سابقه بیمه زنان خانه دارو۵۰ سال سن داردایامیتواند مبلغی روبه ازای چندسال بیمه پرداخت کندوباده سال بیمه امسال بازنشست شود؟؟؟؟؟؟؟؟باتشکر

  1. مشاوره بیمه تامین اجتماعی

   تا 55 سالگی باید حق بیمه پرداخت کند و با 11 سال سایقه بیمه بازنشسته شود(11 روز حقوق میگیرد).یا اینکه بعد از 55 سالگی باقیمانده بیمه را پرداخت کند تا به 20 سال برسد و با حقوق کامل بازنشسته شود

 24. نازنین

  با سلام و خسته نباشید میخاستم بدونم اگه من بیمه زنان خانه دار بشم و در آینده مستمری دریافت کنم در صورت فوتم فرزندم میتونه مستمری ماهانه ی من را دریافت کنه

  1. مژگان برزعلی

   دوست عزیز شما میتونید از بیمه های عمر و آتیه استفاده کنین که علاوه بر مبلغی که تا کنون حق بیمه دادین و سود آن تا ۲۵ برابر حق بیمه ی سالانتون بعنوان سرمایه ی فوت به ذینفعی که مشخص کردین برسه

 25. نسیم

  با سلام من ۵سال هست بیمه خانه داری رو پرداخت کردم الان که پدرم فوت کرده میخوام حقوقش رو دریافت کنم ایا حقوق خانه داری رو هم میتونم بعدا دریافت کنم یا اصلا ادامه ندم؟

 26. ناجی صگوری

  سلام حق بیمه زنان خانه دار چقد میشه

 27. Maryam

  باسلام
  من ۳۲ سالمه تازگی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم همسرم ۸ ساله بیمه واختیاریه ایا بعد فوت همسر میتونم از بازنشتگی همسرم استفاده کنم علاوه بر بازنشتگی خودم
  اگر نه میتونم بازنشتگیه خودمو حذف کنم از بازنشستگی همسرم استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 28. محمدی

  سلام و خدا قوت. من از ازدواج قبلیم ی فرزند دارم و در حال حاضر خودم تحت بیمه همسرم هستم، اما فرزندم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست، به من پیشنهاد دادن خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که بتونم فرزندم رو هم بیمه کنم. میخواستم بدونم این راه درستیه؟ و اینکه هزینش چقدره؟ ایا راه بهتری هم وجود داره؟

  1. بیمه بازار

   بله. می توانید با بیمه خانه داری، فرزند خود را بیمه کنید. پرداخت بیمه هم به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد از حداقل دستمزد سال جاری است که در هنگام عقد قرار داد می توانید انتخاب نماید.

 29. Maryam

  باسلام
  من ۳۲ سالمه تازگی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم همسرم ۸ ساله بیمه واختیاریه ایا بعد فوت همسر میتونم از بازنشتگی همسرم استفاده کنم علاوه بر بازنشتگی خودم

  1. بیمه بازار

   بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 30. سهیلا

  سلام
  اگر کسی بخواهد از کارش استعفا بده آیا می تونه خودش را بیمه کنه با فرض 13 سال سابقه کار؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله امکان بیمه خویش فرما فراهم هست

 31. زهره

  سلام هیچ بیمه ای نیست ک بتونم برای زایمان استفاده کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه درمان تکمیلی پوشش زایمان رو داره اما باید قبل از بارداری تهیه کرده باشین تا موقع زایمان هزینه‌ها تحت پوشش قرار بگیره.

  2. محمد

   بله در بیمه نوین هستش

 32. زهره

  سلام اگه بیمه زنان خاندار بشیم نمیشه واسه زایمان ازش استفاده کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام. بیمه زنان خانه‌دار پوشش زایمان نداره. برای زایمان بهتره از بیمه تکمیلی استفاده کنید، که البته اون هم دوره انتظار داره. مثلا اگر دوره انتظار ۹ ماه باشه، باید ۹ ماه قبل از تولد فرزندتون بیمه شده باشید.

 33. E.A

  با سلام
  من ۴۴ سالمه و۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم ببینم با نرخ ۱۲ درصد هزینه بیمه خانه داری ماهانه چقدر میشه وهرسال چقدر بهش اضافه میشه وتا چند سال باید پرداخت بشه وموقع بازنشستگی مبنای محاسبه حقوق چیه وحقوق بازنشستگی چقدر میشه؟ لطفا در صورت امکان‌ با اراءه مثال وفرمولهایه مربوطه راهنمایی بفرمایید. باتشکر

 34. سحر

  سلام
  و وقت بخیر
  من ۲۷ ساله هستم و بیکارم
  پدرم بیمه تامین اجتماعی هست.
  من میتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم ؟
  و همچنان از دفترچه ی بیمه ی پدرم استفاده کنم؟
  میشه حدودا هزینه ی ماهیانه ی حق بیمه رو هم بگید؟

  1. محمد

   سلام بله بیمه زنان خانه دار تکمیل کننده بیمه تامین اجتماعی هستش ومیتوانید درمدت 10سال خودتونو بازنشسته کنید

 35. الهام والی

  سلام خسته نباشید.
  حدود دوازده سال سابقه کار وبیمه تامین اجتماعی دارم.اگر بیمه زنان خانه دارتامین اجتماعی رو از حالاشروع کنم چندسال باید این بیمه روپرداخت کنم تا مستمری دریافت کنم/چهل ساله هستم.ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام. شما ده سال دیگه، یعنی در سن ۵۰ سالگی می‌تونید بازنشسته بشید.

 36. زهرا

  سلام با دفترچه بیمه زنان خانه‌دار میشه جراحی انجام داد؟ ممنونم

  1. بیمه بازار

   برای انجام جراحی باید بیمه تکمیلی تهیه کنید که مبلغ قابل توجهی از هزینه‌ها رو پوشش بده

 37. فاطمه

  سلام من 21 سالمه و میخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم حداقل مبلغی که ماهانه باید پرداخت کنم چه مقدار است؟ واینکه اگر سر کار دولتی رفتم وازاون طریق بیمه شدم این بیمه رو باید قطع کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام. اگر بیمه درمانی نیاز دارید بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کنید، اگر هم هدفتون پس‌انداز و دریافت مستمریه، بیمه عمر گزینه بهتریه. در بیمه عمر خودتون حق بیمه رو تعیین می‌کنید و در صورت اشتغال هم مشکلی پیش نمیاد. بیمه عمر پوشش‌های متنوعی داره، مثل بیماری‌های خاص و … . عمدتا شرکت‌های بیمه، بیمه عمر رو با عنوان بیمه زنان خانه‌دار به شما پیشنهاد می‌دهند.

 38. همتا

  سلام اگه بينه خانه دارى بشيم از بيمه پدر و مادر استفاده نميشه كرد؟
  و در بازنشستگى مثل قانون كار حقوق ميدن؟
  بيمه خانه دارى بهتره يا جايى مشغول بشيم و آنها بيمه بدن و اگه درومديم ادامه اون بيمه ميشه خودمون بيمه خاندارى بريزيم و مبلغش هر ماه چقدره؟

  1. بیمه بازار

   سلام. شرکت‌ها معمولا بیمه عمر رو به عنوان بیمه خانه‌داری بهتون معرفی می‌کنند. بیمه عمر به این صورته که به میزانی که خودتون تعیین می‌کنید حق بیمه پرداخت می‌کنید و بعد از مدت قرارداد می‌تونید اندوخته رو یک‌جا یا به صورت مستمری دریافت کنید. اندوخته هم شاما حق بیمه ها به علاوه‌ی سود مشارکت و سود قطعیه. این بیمه منافاتی با بیمه تامین اجتماعی والدین یا خودتون نداره. اگر هم جایی مشغول به کار شدین می‌تونید همزمان بیمه تامین اجتماعی بشید. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر به نوعی مکمل‌اند و همزمان می‌تونید هر دو رو داشته باشید.

  2. همام

   فعلا رو هوا هستیم. تا شما بازنشسته بشوید وضع تغییر می کند.

 39. مصطفی زاده

  سلام خسته نباشید خانمی که بیمه خانه داری میکنه بعد که بازنشست شد ،در صورت فوت همسرشون آیا مستمری بیمه شوهرشون بعد فوت به این خانم تعلق میگیره

  1. بیمه بازار

   با سلام بله

 40. سعید

  ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون

 41. سارا

  با سلام و خسته نباشبد
  خواهر من ۳۵ سالشون هست اگر برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنند ماهیانه جقدر باید پرداخت کنند و چند سالگی با چقدر حقوق بازنشسته میشوند

  1. بیمه بازار

   باسلام
   “حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:
   مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه (٣١ و ٣٠ روزه) * حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر
   حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌شود که برای سال ۹۷ برابر است با ۳۷۰۴۲۳ ریال”

 42. iman nazari

  سلام،بنده ۲ماه که از طرف شرکت بیمم رد شده و‌هم خودم و هم همسرم دفترچه درمانیمونو گرفتیم،من پدرم چند ساله فوت شده و مادرم خانه داره تک فرزندم وسنش ۴۵ ساله،من میتونم مادرمو تحت تکلف خودم در بیارم و واسش دفترچه بگیرم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   اگر مادر شما از سمت پدرتون بیمه نشده باشن و مستمری از تامین اجتماعی دریافت نکنن میتونید ایشان را تحت تکفل خود قرار دهید

 43. بهمنی

  باسلام و خسته نباشید
  حقوق بیکاری و وام گرفتن نیز مشمول بیمه زنان خانه دار میباشد؟ در صورت پرداخت 12 درصد برای بازنشستگی حداقل مبلغ حقوق وزارت کار آن سال را دریافت میکنیم؟

 44. آزاده

  سلام مامان من 4.5سال بیمه قالی بافی بودن که یه اشتباه در تاریخ باعث شد بیمه شون قطع بشه الان میخوان بیمه زنان خانه‌دار بشن امکانش هست و شرایط ش چجوریه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونن از بیمه زنان خانه دار استفاده کنند و سوابق بیمه اشون به بیمه زنان خانه دار منتقل میشود.

 45. مانیا

  سلام.خسته نباشید.مادر من ۵۰سال دارند و هیچگونه بیمه ای نداشتن قصد دارن بیمه زنان خانه دار پرداخت کنن.بعداز چندسال بازنشسته میشن؟واینکه حقوق بازنشستگی برای ایشون چقدره؟و آیا در همه نرخهای بیمه دفترچه بیمه میدن یانه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز شرایط سنی برای استفاده از خدمات بیمه زنان خانه را دارند.
   حقوق بازنشستگی متناسب با سال های پرداخت حق بیمه و پرداختی ایشون در 2 سال آخر تعیین می‌شود. و در نرخ 18 درصد می تونن از خدمات درمانی هم استفاده کنند.

 46. پریسا پروین

  مادرم 6 سال سابقه بیمه عشایربا 55 سال سن داره میتونه تطبیق بده به زنان خانه دار در کل 10 ساله بازنشست بسه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز بله این امکان با ارائه نامه کارگذاری صندوق روستاییان وجود دارد.

 47. علیدوستی

  سلام . کسی که درسن 55 سالگی با10 سال بیمه پردازی بازنشست میشه با چند روز حقوق باز نشست میشه ? و حقوقش چقد میشه?
  سپاس

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز با 10 سال حقوق بازنشسته میشود و حقوق بازنشستگی هم متناسب با حقوق دو سال آخر محاسبه می شود.

 48. نادر

  با سلام و خسته نباشید.
  مادرم یه ماهه که سن 50 رو رد کرده و سابقه استفاده از این نوع بیمه رو نداشته. شرایط ثبت نامش چجوریه؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز از شرایط بیمه زنان خانه دار داشتن حداکثر ۵۰سال سن هست. مگر اینکه معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 49. نازنین

  سلام
  من 29 سالمه و 1 سال سابقه بیمه دارم اگه بیمه زنان خانه دار بشم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما می تونین در سن ۵۵ سالگی بازنشسته بشین.

 50. مهدیه

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون خسته نباشید. من بیشتر از ۳سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم ولی ۴روز از مهلت پرداختم گذشته و بیمم قطع شده آیا راهی هست که بتونم دوباره بیمه را پرداخت کنم؟ آیا بیمه قالیبافی بهتر است یا بیمه زنان خانه دار؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   لطف دارید دوست عزیز، با مدارک پرداختی و دفترچه بیمه و کارت ملی به شعبه مربوطه مراجعه نمایید. در رابطه با سوال دومتون هم بیمه قالیبافی از بیمه زنان خانه دار بهتر است.

 51. بارانا

  سلام خانم محمدی. من 3 سال بیمه دارم الان میخام با بیمه زنان خانه دار ادامش بدم . سوالم اینه که حقوق بیمه زنان خانه دار چقدره؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز منظور شما حقوق بازنشستگی زنان خانه دار هست یا حق بیمه پرداختی این بیمه؟

 52. سوگند

  سلام من ۲۹سالمه وسابقه بیمه ندارم شوهرم دوساله بیمه نداره چون شغل ازاد داره یه دختر پنج ساله دارم میتونم بیمه زنان خانه داربشم وبرای دخترم هم دفترچه بیمه تهیه کنم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 53. کانی

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من معلمم بیمه خدمات درمانی هستم ۳۸ سالمه و مجرد. میتونم از بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنم که بتونم از مزایای دفترچه بیمه تامین اجتماعی و. … استفاده کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 54. بزرگواری

  سلام خانم محمدی چند سوال داشتم از خدمتتون
  ۱_ اگه بیمه ۱۲ درصد رو انجام بدم میتونم دفترچه درمانی بگیرم؟
  ۲_بابت دفترچه درمانی چه مبلغی اضافه باید واریز کنم؟
  ۳_ دفترچه بیمه تامین اجتماعی به من تعلق میگیره؟
  ۴_من قبلا بیمه سلامت شدم و متاسفانه تقریبا هیچ جا قبول نمیکنن و میگن تحت پوشش نیستن برای بیمارستان قابل استفاده است؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   با سلام
   ۱- خیر دوست عزیز به بیمه ۱۲ درصد دفترچه درمان تعلق نمی گیرد.
   ۲- سرانه درمان در سال ۹۷ برای هر فرد ۴۴۰۰۰ تومان است.

 55. جمالی

  سلام من خانمی ۲۶ساله هستم شوهرم نظامی هستن و الان دفترچه نظامی داریم می خوام از این طرح بیمه بازنشستگی استفاده کنم میشه آیا و مشکلی نداره ماهیانه چقد باید پرداخت کنم ؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز خیر مشکلی ندارد. حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه است.

  2. كياشمشکی

   من خانمی ۳۹ ساله هستم.همسرم بیمه خدمات درمانی دارد.آیا بنده میتوانم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم.در صورت فوت همسرم از هر دو حقوق بازنشستگی (خودم و همسرم) میتوانم استفاده کنم یا خیر؟

   1. بیمه بازار

    بله مطابق ماده 81 قانون تامین اجتماعی مستحق دریافت مستمری بازماندگان میباشید.

 56. بهنام

  سلام همسر من ۱۰ سال سابقه بیمه دارد و ۴۰ ساله است آیا میتونه با پرداخت بیمه زنان خانه دار در ۶۰ سالگی با ۳۰ روز بیمه بازنشسته بشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز همسرتون میتونن در سن ۵۵ سالگی با ۲۵ روز بیمه بازنشسته بشن.

 57. دنیا

  سلام من 24 سالمه ومیخوام جداازهمسرم خودمو بچمو بیمه کنم باردارم ویه ماه دیگه دفترچه میخوام به نظرتون چه بیمه ای مناسب تره. شوهرم کارگا داره از طرف اون باشه بهتره یا جدا که برای خودم باشه؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما می‌تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و بعد از مدت زمان لازم بازنشسته کنید. فرزندتون رو هم میتونید تحت تکفل خودتون یا همسرتون بیمه کنید.

   1. بابک

    سلام ما چند روزه مطلع شدیم که خانومم بارداره الان میتونم براش دفترچه تامین اجتماعی بگیرم وهزینه ماهانه چند است. ممنون

    1. بیمه بازار

     سلام. بهتون تبریک میگیم. شما می‌تونید هر زمان که مایل باشید بیمه رو برقرار کنید؛ اما اگر هدفتون دریافت بیمه تکمیلی و پوشش هزینه‌های زایمانه، این مورد دوره انتظار داره. در واقع برای اینکه بیمه تکمیلی هزینه زایمان رو پوشش بده باید حداقل ۹ ماه قبل از زایمان بیمه رو دریافت کرده باشید.

     1. پروانه۳۶۵۳

      سلام بنده حدود ۸سال که سابقه بیم هه دارم اگر بخوام باردار بشم آیا میتونم هم بیمه زایمان بگیرم و بعدش به راحتی بیمه بیکاری
      سوال دوم بیمه اجباری وبیمه زنان خانه دار چطوری محاسبه میکنم برای بازنشستگی
      در ضمن من ۳۷ سال سن دارم

     2. بیمه بازار

      با سلام برای بیمه مرخصی زایمان باید قبل از شروع مرخصی یا مشغول به کار باشید یا در مرخصی استحقاقی باشید و بعد از این دوره درخواست بیمه بیکاری ( با داشتن شرایط ) می توانید داشته باشید.
      به تعداد روزهایی که بیمه پرداخت کرده باشید چه اجباری چه خانه داری.

 58. قصیدھ

  سلام من22سالمھ و خانھ دارم و تحت پوشش بیمھ ھمسرم ھستم..میتونم بیمھ بشم…چقد باید پرداخت کنم؟؟؟ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید. با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 59. لیلا

  سلام من خانم ۳۳ساله ومتاهلم تابحال هیچ بیمه ای نکردیم شوهرم هم بیمه نیست میخاستم خودمو ازاین ماه بیمه زنان خانه دار بکنم چند سال بایدپرداخت کنم تا بازنشسته بشم ودر چند سالگی بازنشسته میشم

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز شما میتونید در سن ۵۵ سالگی به تعداد سالهای سابقه بیمه اتون بازنشسته بشین.

 60. مرجان

  شوهرم پایان خدمت نداره من اگر بخوام خودمو بیمه خانه داری کنم میتونم بچه هامم بیمه کنم .حق بیمه جدا باید براشون پرداخت کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید فرزندانتون رو تحت تکفل خودتون قرار بدین و برای هر فرزند باید حق بيمه درمان ياد را بپردازید.

 61. نسرین

  سلام من خانه دارم میخاستم خودمو بیمه زنان خانه دار بکنم البته شوهرم نظامیه و دفترچه بیمه دارم آیا میتونم بیمه کنم خودمو؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 62. مریم

  سلام. میخواستم بدونم فرق بیمه خویش فرما و زنان خانه دار و مشاغل آزاد چیه و من که حدود 5 سال جایی کار کردم و بیمه برام رد شده و الان اومدم بیرون بهتره از کدوم یکی استفاده کنم؟ ضمنا 34 سالمه. خانم. مجرد.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیر بیمه زنان خانه دار در زمره بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد که یکی از انواع بیمه خویش فرما است، قرار گرفته اند.
   شما می تونید از بیمه زنان خانه دار و بیمه اختیاری خویش فرما استفاده کنید. برای مطالعه تفاوت های این دو بیمه پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونید.

 63. پروانه

  با سلام اگر بیمه زنان خانه دار برمبنای حداقل حقوق باشد بعد از بازنشستگی با 17سال سابقه، مشمول افزایش سالیانه میشود؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز

 64. محمد

  با سلام. مادرم‌ خانه‌ دار هست‌ و الان‌ ۵۳سالشه‌ هیچ‌ جا‌ بیمه‌ نبوده‌ الان‌ میتونه‌ بیمه‌ خانه دار‌ بشن‌ و چنددرصد‌ بهتره‌ بیمه‌ بشن.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز حداکثر سن برای بیمه زنان خانه دار ۵۰ سال هست.

 65. منصوره

  سلام. بیمه زنان خانه دار شامل شرایط از کار افتادگی هم میشه یا فقط بازنشستگی و فوت هستش؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   دوست عزیز در صورتی که با نرخ 18 درصد بیمه رو پرداخت کنید، بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی پوشش داده می شود.

 66. نیلوفر

  با سلام من ۲۵سالم ومتاهل تقریبا ۲/۵درشرکت متفاوت بیمه واسم رد شده الان کار نمیرم و میخوام بیمه زنان خانه دارشوم آیا با سن من اشکالی نداره و من در چه سنی بازنشسته میشوم و اگ بیشتر از ۲۰سال رد کنم به مبلغ بازنشستگیم اضافه میشه یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله با سن شما هم میشه از این بیمه استفاده کرد، شرایط بازنشستگی متفاوت است که در متن توضیح داده شد دوست عزیز.

 67. مصدق

  سلام
  من شوهرم شغل آزاد داره و بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمیکنه ، میخواستم ببینم من اگر بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم ، میتونم برای خودم و فرزندم دفترچه بیمه بگیرم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله دوست عزیز

 68. الهه

  سلام،من بیمه ندارم وتو خونه مزون دارم خیاطی انجام میدم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم واسه خیاطی چه بیمه ایی میتونم بکنم خودمو واینکه بچهامم میتونم بیمه کنم،

  1. بیمه بازار

   سلام
   دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه خویش فرما کنید
   بله فرزندانتون هم می تونن تحت تکفل شما قرار بگیرن

 69. فرزان

  سلام من سی و دو سالمه قبلا شیش ماه تو کارخونه کار کردم سابقه بیمه دارم منم با این سن میتونم تو ده سال حقوق باز نشستی بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه باید 55 سال داشته باشید.

  2. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه باید 55 سال داشته باشید.

 70. گرجي

  سلام
  من ٣٣ سالمه،٢/٥سال اول كارم بيمه بيكاري برام رد شده
  ٨ سال بعدي كارمند جاي نيمه دولتي بودم كه برام بيمه بيكاري رد نشده(٢٧%)
  الان عدم نياز شدم
  آيا بيمه بيكاري بهم تعلق ميگيره؟
  آيا با ١٠ سال سابقه اجباري ميتونم خودمو بيمه ١٢٪؜خانه داري كنم ؟
  اگر دوباره سر كار برم اين بيمه خانه داري سابقه من حساب ميشه؟
  آيا ميتونم با پرداخت ١٠ سال خانه داري،با ٤٢ سال و ٢٠ سال سابقه بازنشست بشم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز میتونید خود را بیمه زنان خانه دار کنید.
   دوست عزیز برای مشاوره تکمیلی درباره بیمه بیکاری و زنان خانه دار با شماره 02145897000 تماس حاصل نمایید.

 71. ویانا

  سلام
  اگر یه اقایی خودشون بیمه تامین اجتماعی باشن و در آینده از این بیمه بازنشستگی دریافت کنن بعد خانومشون بیمه شما بشه و بازنشستگی دریافت کنه در صورت فوت اقا ایا چون خود خانوم بیمه هستن و بازنشستگی دریافت میکنن حقوق شوهرشون قطع میشه؟
  ویک سوال دیگه این که یه خانوم 34 ساله اگر با این سن تازه ثبت نامه بشه دقیقا چند سال باید ماهیانه پرداخت داشته باشه تا بتونه حقوق بازنشستگی دریافت کنه؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   با سلام
   در رابطه با سوال اول در صورتی که خانم بازنشستگی دریافت می کنند، حقوق همسرشون قطع میشه و در رابطه با سوال دوم، باید حداقل 15 سال سابقه بیمه داشته باشند یا 60سال سن داشته باشند تا بتونن از حقوق بازنشستگی استفاده کنند.

 72. صديقه

  با سلام اگر در سن ٥٥سالگي با سابقه ٢٠به بالا بازنشسته شويم ايا حقوق سي روز را دريافت ميكنيم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر حقوق 20 روز رو دریافت می کنید.

 73. سمیه

  سلام.خسته نباشید.من ۳۲ساله و مجرد هستم و تا الان بیمه پرداخت نکردم.اگه ازالان بخوام بیمه زنان خانه دار بشم حداقل چند سال باید رد کنم تا بازنشستگی بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   برای دریافت مزایای بازنشستگی بایستی 30 سال سابقه کار یا با 55 سال سن حداقل 20 سال سابقه کار داشته باشید.
   در صورت دریافت اطلاعات بیشتر درباره بیمه زنان خانه دار با شماره 02154897000 تماس بگیرید.

 74. پارسا

  سلام خانم محمدی ممنونم از سایت خوبتون من 22 ساله دارم کار می کنم و بیمه نشدم فقط یکسال و حدود دوماه دو جا برام بیمه رد کردند و دیگه اومدم بیرون زیر پوشش پدرم بودم ولی الان دوساله که مستقل زندگی میکنم و مجرد هم هستم میتونم بیمه زنان شاغل بشم و با دفترچه و بازنشستگی ؟ و چطور می تونم اون سابقه بیمه رو هم به ین بیمه وصل کنم من خیلی سر درنیاوردم از ایم جداول بیمه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   با سلام
   ممنون از انرژی مثبت شما
   بله دوست عزیز شما می تونید خودتون رو بیمه زنان خانه دار کنید و از مزایای بازنشستگی بهره مند بشید.

 75. ریحانه

  سلام من چندبار برای بیمه زنان خانه دارتو سازمان تامین اجتماعی شهرم مراجعه کردم ولی میگویند خمچین طرحی به ماداده نشده میتوانیدبه من کمک کنید که به کجامراجعه کنم شهرسراوان استان سیستان وبلوچستان هستم. باتشکر

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز برای انجام امور مربوط به بیمه زنان خانه دار مجداا به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده یا تماس بگیرید.

 76. زهرا

  سلام من چهار سال پیش بیمه زنان خانه دار کردم با بیمه قبلیم روی هم الن بیست سال پرداخت کردم با چهل دو سال سن میتونم باز نشست بشم اگه بازنشت شم حقوق بیست روز رو به من میدن

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز در حال حاضر به دلیل اینکه سن شما کمتر از 55 سال است نمی توانید باز نشست شوید.

 77. لیلا

  سلام من یک سال سابقه بیمه در سال ۹۳ دارم و الان می خوام بیمه زنان خانه دار بشم آیا می تونم فاصله سال ۹۳ تا حالا رو یک جا بریزم و به عنوان سابقه ام متظور بشه

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز با این کار این مدت زمان جز سابقه بیمه محسوب نمی شود.

 78. فهیمه

  سلام خانم محمدی من ۷سال سابقه کار دارم والان دارم بیمه بیکاری میگیرم چندماه دیگه بیمه بیکاری من تمام میشه ایامیتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که سابقه بیمه من رد بشه .بعد این ۱۲ درصد و ۱۴ درصد و ۱۸ درصد چه فرقی باهم دارن و ایا حقوقی هم داده میشه.

  1. بیمه بازار

   با سلام
   بله دوست عزیز
   پس از اتمام دوره پرداخت مستمری پرداخت می شود.
   حق بیمه در شرایط 12، 14 و 18 درصد متفاوت است.

 79. فاطمه

  سلام من 32 ساله هستم 1سال هم بیمه دارم
  با حداقل پرداختی ماهانه و حداکثر پرداختی در مستمری ماهانه بعد از بازنشستگی چقدره؟

  1. بیمه بازار

   با سلام
   دوست عزیز در مستمری بازنشستگی حقوقی که در دو سال آخر قبل از بازنستگی دریافت می کنید تاثیر بسیاری دارد بنابراین متناسب با مبلغ آن تغییر خواهد کرد.

 80. سمیه باقرپور

  سلام من چند ماهی خودمو بیمه زنان خانه دار کردم اما الان میخوام کل 20 سالو یکجا پرداخت کنم امکانش هست??? کلا چقدر میشه?

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز

 81. سمیه باقرپور

  سلام من 5 الی 6 ماه بیمه زنان خانه دارو پرداخت کردم الان میخوام کل 20 سالو پرداخت کنم امکانش هست? کلا چقدر باید پرداخت کرد?

  1. بیمه بازار

   با سلام
   خیر دوست عزیز امکان پذیر نیست

 82. راضیه حکیمی

  سلام من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .ماهیانه چه مبلغی باید پرداخت کنم . وزمانی که بازنشسته بشیم چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره .مثل وزارت کار حساب میشه یا فرق داره ؟

 83. ساحل

  سلام، من اصلا بیمه نداشتم الان میخوام یه بیمه انتخاب کنم سیو دوسالمه، بیمه زنان خانه دار انتخاب کنم یا بیمه ازاد تامین اجتماعی فرقش چیه کدوم برام بهتره ممنون؟

 84. نرگس سباح نژاد

  سلام.من شش سال بیمه نویسندگان بودم.و ۴۸ سال دارم میشه بیمه زنان خانه دار بشم و چند سال دیگه باید واریز کنم حق بیمه رو تا باز نشست بشم؟

 85. مريم گلي

  سلام من مادرم الان ٤٧ سالشونه و هيچ سابقه بيمه اي نداره بايد چيكار كنم كه بيمه زنان خانه دار بشه؟اصلا بهشون تعلق ميگيره ؟دريافتي حقوقشون چقد هست،

 86. Zahra

  سلام وقت بخیر من ۲۷ سالمه متاهلم میتونم بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم چند سالگی بازنشست میشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام اگر ۴۵ سال دارید، باید ۳۰ سال حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اگر ۵۵ سال دارید، باید ۱۰ سال یا بیشتر حق بیمه پرداخت کرده باشید.

   اما اگر ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارید، نیازی به‌شرط سنی ندارید و با هر سنی با خیال راحت می‌توانید بازنشسته شوید.

   1. راضیه حکیمی

    سلام .من میخوام بیمه زنان خانه دار بشم .بایدماهیانه چقد پرداخت کنم . و وقتی باز نشسته بشیم .چه مبلغی به عنوان بازنشستگی به ما تعلق میگیره؟ مثل مبلغ وزارت کار حساب میشه ؟

   2. F.ghalavand

    سلام من۲۳سال دارم اگراز۹۸بیمه پرداخت کنم چندسالگی میتونم بازنشست بشم؟وحداقل حقوق بیمه و حداکثرش چقدره؟

    1. بیمه بازار

     با سلام
     دوست عزیز شما در سن 55 سالگی می تونید بازنشته بشید. مبلغ حق بیمه با حقوق ۱۲% ۱۳۳ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۴% ۱۵۵ هزار تومان ماهانه، با نرخ ۱۸% ۲۰۷ هزار تومان ماهانه

 87. فاطمه

  چه بیمه ای واسه من بهتراست با40سال سن بایدچندسال حق بیمه پرداخت کنم تابازنشست شم؟

  1. بیمه بازار

   سلام شما میتونین با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه البته در سن 55 سالگی بازنشسته بشید.

 88. ستاره

  سلام. من 31 سالم هست و میخوام بیمه زنان خانه دار شوم. میتوانم قسمت درمانی را انتخاب نکنم و از دفترچه بیمه شوهرم برای درمان استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام در فرمی که بهتون میدن تا پر کنین میتونین دفترچه بیمه رو انتخاب نکنین

 89. الهام سعیدی

  من 57 ساله هستم می توانم بیمه زنان خانه دار شوم؟

 90. مهدی

  متشکر از پاسخ های خوب شما

 91. مریم

  سلام
  مادرم حدودا ۵۵ ساله هستن می تونن خودشون و بیمه کنن؟ چه نوع بیمه ای بهتر؟
  ممنون از راهنمایی تون

 92. زهرا

  سلام من مدرس هستم و میخوام بیمه ای داشته باشم که هم درمانی باشه و هم بازنشستگی و حقوق داشته باشه.و همینطور معتبر باشه.میشه راهنمایی کنید و بگید هر ماه حداقل و حداکثر چقدر باید پرداخت بشه؟

 93. مریم محمدی

  سلام من مدرس زبان هستم واموزشگاه تدریس میکنم وبیمه نیستم.میتونم بیمه زنان خانه داربشم و۱۳۳هزارپرداخت کنم و کارم رو هم ادامه بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونید بیمه زنان خانه دار که جزو مشاغل آزاده را انتخاب کنید و حق بیمه پرداخت کنین

 94. پرستو

  سلام دخترم ۱۸ سالشه.و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرش..الان میخواد بیمه زنان خانه دار بشه.آیا مغایرتی با پوشش بیمه ای پدرش داره؟ و آیا این بیمه جزو سابقه بیمه براش حساب میشه؟ و اینکه مبلغ پرداختی ماهانه چقدر هست و به کجا باید مراجعه کنه

 95. پریسا

  مبلغ حق بیمه پرداختی چقدر هست برای بیمه زنان خانه دار؟

  1. بیمه بازار

   سلام با حقوق 12% 133 هزار تومان ماهانه، با نرخ 14% 155 هزار تومان ماهانه، با نرخ 18% 207 هزار تومان ماهانه

 96. شیوا شفیعی

  سلام من مجرد هستم و مستمری بگیر مادرم هستم. به همین دلیل فعلا نمیتونم شاغل بشم. میتونم بیمه زنان خانه دار بگیرم ؟ و آیا این امکان هست که بعد از ازدواج و شاغل شدن بیمه خانه داری ک ریختم روی سابقه کارم اضافه بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله بیمه زنان خانه دار زیر شاخه بیمه مشاغل آزاد هست. و جزو سابقتون محسوب میشه

 97. سیما

  سلام من میخوام بیمه بازنشستگی خانه داری بکنم دوسال سابقه دارم الان ۵۰ساله شدم چطوری میتونم بگیر م میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین 8 سال دیگه پرداخت کنیدو 60 سالگی بازنشست بشید

 98. سیما

  سلام تیرماه امسال۵۰ساله شدم دوسال سابقه بیمه دارم آیامیتونم بیمه بازنشستگی بگیرم ؟؟چطوری میتونم بگیرم لطفا بگیدسپاس

 99. مهرداد

  کسی که شوهرش شاغل هست و به همسرش بیمه بازنشستگی پرداخت کرده و بعد از سی سال حقوق بازنشستگی دریافت می نماید آیا پس از شوهرش می تواند حقوق شوهرش را نیز علاوه بر حقوق بازنشستگی خودش دریافت نماید .؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میشه

 100. ازاده

  من 7سال سابقه بیمه دارم . حالا می خوام بیمه بگیرم. بیمه زنان خانه داربرام مناسب تر هست یا بیمه مشاغل ازاد البته شاغل هستم اما بیمه ندارم.

  1. بیمه بازار

   سلام میتونین بیمه زنان خانه دار بشید و اینکه بیمه زنان خانه دارد زیر شاخه مساغل آزاد هست

 101. کژال

  سلام من ۹ سال سابقه بیمه دارم الان یک ماهه باردارم و از کار اخراج شدم آیا میتوانم بعنوان زن خانه دار بیمه خود را رد کنم تا سابقه کارم مختل نشه ؟چه کاری میتونم انجام بدم واقعا ناراحتم و در دورانی هس که نیاز به بیمه دارم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین بیمتون رو به عنوان زنان خانه دار ادامه بدین.

  2. بیمه بازار

   سلام بله میتونین بیمه با بیمه زنان خانه‌دار سابقتون رو ادامه بدین

 102. مریم

  اگر من خودم رو بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار کنم،بعد میتونم خودم بیمه تکمیلی هم ثبت نام کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین داشتن هر دو بیمه باهم مشکلی ایجاد نمیکنه

 103. منیژه میرمکری

  با سلام و عرض ادب
  من دو خواهر خانه دار دارم که یکیشون فقط بیمه درمانی دارند و بیمه زنان خانه دار پرداخت نکرده اند. در سنین ۴۴ و ۴١ سال هستند. اگر آنها پول چند سال بیمه رو با هم پرداخت کنند شامل مزایای استفاده از بیمه زنان خانه دار می شوند؟ آیا بازنشستگی و مقرری آن شامل آنها هم خواهد شد؟ دقیقا چه مبلغی رو و به چه ارگانی باید پرداخت کنند؟ با سپاس

 104. فرزانه

  سلام واقعا من بعنوان زن خانه دار از شهریه بیمه که همش داره زیاد میشه خسته شدم این چه بیمه ای هست اگه اسم خانه دار روش هست چرا ما اینهمه باید هزینه بپردازیم نزدیک ۱۸۰ تومن هر سالم دوبارم اضافه میشه من اصلا راضی نیست اگه شاغل بودیم پول درمیاوردیم نیاز به این بیمه نبود لطفا یکم ملاحظه زنان حانه دار رو بکنید واینقدر مبلغ اشو نبرید بالا ما خانه دارها از پس اش برنمیایم لطفا ترتیب اثر بدید

 105. افشار

  سلام و خسته نباشید خانم محمدی
  خانم من ۷ سال سابقه بییمه تامین اجتماعی دارد میتونم ۳ سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم که جمعاً ۱۰ سال بشه و با باز نشستگی ۱۰ روز حقوق باشد؟

 106. هلن

  سلام من ۱۴ سال سابقه بیمه دارم الان شاغل نیستم وبه صورت اختیاری پرداخت میکنم اگر بخوام بیمه زنان خانه دار بشم شرایط بازنشستگی وحقوقم پس از باز نشستگی با بیمه اختیاری فرق میکنه الان نرخ ۲۷ درصد پرداخت میکنم.

 107. مریم جهانیفر

  سلام من دوسال بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم ایا دوباره اگر بیمه شوم اون دوسال جزه سابقه حساب میشود یا نه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام بله میتونین ادامه بدین سابقتون رو

   1. نسرین

    سلام خانم محمدی . بازنشستگی برای بیمه زنان خانه دار با حقوق کامل میباشد یا مانند بیمه قالیبافی نصف بیمه عادی میباشد؟

    1. بیمه بازار

     بله با حقوق کامل بازنشسته میشوند.

  2. پريسا

   سلام من تحت پوشش بيمه شوهرم بودم كه١٨ سال ميشه حالا اگر بخوام خودم رو بيمه زنان خانه دار كنم آيا ميتونم از سوابق ١٨ سالى كه قبلاً مال شوهرم بوده استفاده كنم؟

 108. آوا

  سلام.با پرداخت این حق بیمه از زیر پوشش همسرم خارج نمیشم؟میشه باز هم از دفترچه درمانی تامین اجتماعی که همسرم داره پرداختش میکنه استفاده کنم؟

 109. عاطفه

  باعرض سلام میخواستم بیمه کارگری بشم ولی توشهرستان بهارهمدان کسی جواب دقیق نمیدن ازاین قسمت به اون قسمت میفرستند

 110. فاطمه بشارتی

  سلام خانم محمدی عزیز لطفا بفرمایید تفاوت های بیمه زنان با مردان در دوران بازنشستگی و فوت چگونه است آیا زنی که بیمه بوده قادر ب دریافت همزمان بیمه بازنشستگی همسرش با بازنشستگی خودش می بازنشسته یا اینکه قطع میشود? آیا درصورتیکه که زنی سابقه بیمه نداشته فوت نماید مستمر او به کسی پرداخت میشود یا خیر? و اینکه به نظر شما زنان می توانند افرادی را تحت تکفل داشته باشند که مستمری زن به آنها پرداخت شود?
  من بیمه با نرخ ۱۸ درصد با سابقه ۲ سال پرداخت دارم میخواستم بدونم اگر شرایط خوبی در انتظارم نیست بیمه ام رو قطع کنم و فقط درمان رو بپردازم ۳۳ سال دارم.

 111. اکرم کشاورز

  سلام خسته نباشید می خواستم بودنم کسی که بیمه زنان خانه دار به مدت ۱۰ سال واریز کرده و سنش ۵۵ سال بهشه حقوق بازنشستگی ماهیانه چقدر دریافت میکنه ممنون میشم اگه پاسخ بدید؟

 112. زهرا

  سلام …چرا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار هر سال افزایش پیدا میکنه ….من ۴۰ ساله و فاقد شغل هستم ….لطفا افزایش ندید …همین ۱۱۵ باشه…..تازه برای من زیادم هست….تشکر

 113. نفیسه

  سلام من ۳۴ سال سن دارم و ۹ سال سابقه بیمه دارم، میشه یه سال بیمه زنان خانه دار رد کنم که سابقم بشه ده سال …که بعدا بتونم ازمستمری بازنشستگی استفاده کنم.میشه راهنمایی کنید.

  1. امینی

   سلام ۳۷ سال سن و ۱۰ سال و پنج ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم چطور میتونم خودمو بیمه زنان خانه دار کنم چقدر ماهانه باید پول پرداخت کنم کی میتونم بازنشست بشم و و چقدر در بازنشستگی دریافت میکنم

   1. بیمه بازار

    شما می توانید با مراجعه به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی، ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید. با داشتن حداقل سن 55 سالگی امکان بازنشستگی دارید .
    برای پرداخت حق بیمه هم هنگام عقد قرارداد بیمه می‌توانید به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نمایید.

 114. بیمه بازار

  سلام و سپاس از نظرتون

  1. شاهین

   سلام دوست عزیز خوبین ببخشید خواهر خانه دار هستش میخواد بیمه خانه دار بشه شرایط ۵۴۰ تومن سالانه و ۲۴۰ تومن سالانه فرقش چیه

   1. بیمه بازار

    با سلام
    دوست عزیز برای بیمه زنان خانه میتونین یکی از سه نرخ 12درصد، 14درصد و 18 درصد رو انتخاب کنید. که تفاوت این سه مورد در تفاوت آنها در بازنشستگی، ازکارافتادگی و خدمات درمانی است.

  2. قاسمب

   سلام من 52سال سن دارم آیا میتوانم اربیمه زنان خانه دار استفاده کنم

   1. بیمه بازار

    با سلام
    دوست عزیز حداکثر سن برای پذیرش در بیمه زنان خانه دار ۵۰ است.
    در صورتی که ۲ سال سابقه بیمه داشته باشین می‌تونین از بیمه زنان خانه دار استفاده کنید.

    1. نیوشا

     سلام خسته نباشید ببخشید من الان ۸ساله بیمه زنان خانه دار هستم خودم ولی سرانه درمان با همسرم هست الان به من دفترچه بیمه از طرف همسرم نمی‌دن میخواستم منو راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم

     1. بیمه بازار

      می توانید از بیمه خانه داری خودتان دفترچه بیمه تهیه فرمایید.

    2. زهره

     سلام من 7 سال سابقه پرداخت بیمه زنان خانه دار بیمه ایران را دارم ایا. میتونم ببم تامین اجتماعی خانه دار بشم