شرایط دریافت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی در سال 1403

زنان خانه‌دار هم می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند!

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های کاربردی است که همه اقشار جامعه می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند؛ زنان خانه‌دار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بیمه زنان خانه ‌دار یکی از اقسام بیمه است که خانم‌های خانه‌دار با استفاده از آن می‌توانند خود را در برابر حوادث بیمه نمایند. برای آشنایی بیشتر  با شرایط دریافت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی در سال 1403 در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بیمه زنان خانه دار چیست؟

در پی دغدغه زنان خانه‌دار برای داشتن بیمه، از سال 1387 بیمه تامین اجتماعی طرحی به ‌نام بیمه زنان خانه‌دار اجرا نمود. بانوان خانه‌دار که شغل دیگری ندارند با تحت پوشش قرارگرفتن این بیمه، ذغدغه‌ای برای آینده مالی خود نخواهند داشت. بیمه خویش‌فرما نیز نوعی بیمه برای زنان خانه‌دار محسوب می‌شود که توسط بیمه‌های خصوصی ارائه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله بیمه خویش فرما را بخوانید.

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه‌دار مناسب چه کسانی است؟

 • خانم‌های خانه‌دار که در هیچ سازمانی استخدام و مشغول به کار نیستند.
 • خانم‌هایی که سابقه پرداخت بیمه دارند و قبلاً در جایی مشغول به کار بودند ولی در حال حاضر خانه‌دار هستند. این افراد اگر از این بیمه استفاده کنند، سابقه بیمه‌شان به بیمه زنان خانه‌دار اضافه می‌شود.
 •  خانم‌هایی که با دریافت حقوق از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی، مشغول به کار هستند.
 • افراد بیش از ٥٠ سال، در صورتی مشمول این بیمه می‌شوند که به معادل هرسال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشند.

شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار

 • زنان خانه‌داری که کمتر از ۵۰ و بیشتر از ۱۸ سال سن دارند می‌توانند این بیمه را تهیه کنند. اگر سن فرد هنگام بستن قرارداد بیش از ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست آن پذیرفته می‌شود که به معادل هرسال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.
مقالات دیگر  همه چیز درباره بیمه نوزاد!

به طور مثال: در صورتی که متقاضی ۵۴ سال سن در زمان درخواست قرارداد بیمه داشته باشد بایستی دارای ۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 • در صورتی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه‌دار سابقه بیمه داشته باشید؛ کلیه سوابق قبلی نیز هنگام بازنشستگی برای شما در نظر گرفته می‌شود.
 • به این گروه از بیمه‌شدگان تعهدات کوتاه‌مدت همانند کمک‌هزینه ازدواج، هزینه ایام بیماری و بارداری تعلق نمی‌گیرد. اما سایر امتیازهای سازمان تامین اجتماعی از جمله ازکارافتادگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی در صورت تعیین آن در قرارداد، پرداخت حقوق بازنشستگی و بهره مندی از امتیازهای دفترچه درمانی در صورت واریز حق سرانه درمان به این گروه تعلق می‌گیرد.
 • در این نوع از بیمه افراد واجد شرایط در این نوع از بیمه می‌توانند با داشتن ٥٥ سال سن تمام و ٢٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشستگی و دریافت مستمری سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.
 • متقاضی بیمه زنان خانه‌دار در صورتی که پدر خانواده فاقد پوشش بیمه‌ای باشد، می‌تواند با پرداخت حق سرانه درمان، فرزندان خود را بیمه درمانی کند.
 • در بیمه خانم‌های خانه‌دار، فرانشیز بیمه برای خدمات درمانی بستری ۱۰ درصد و برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد است.

بازنشستگی زنان خانه‌دار

1- بازنشستگی خانم خانه‌دار با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
۲-  بازنشستگی خانم خانه‌دار با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
۳-  بازنشستگی خانم خانه‌دار با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولین قانون کار
۴-  بازنشستگی خانم خانه‌دار با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
۵-  بازنشستگی خانم خانه‌دار با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
۶- داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
۷- داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی برای خانم خانه دار
۸- زنانی که ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه دارند؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.
۹- بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.

مقالات دیگر  شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی- ثبت نام اینترنتی

مبلغ بیمه زنان خانه‌دار

حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه‌دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه ( ٣١ و ٣٠ روزه ) * حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر

حداقل دستمزد روزانه در سال مورد‌نظر: هرساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین  می‌شود که برای سال 1403برابر است با 518,289 هزار تومان

نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نماید.

همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال: با توجه به دستمزد سال ۱۴۰۱ مبلغ حق بیمه یک ماه فرد با نرخ انتخابی ۱۲ درصد در ماه مهر‌ماه برابر است با:

۱۳۹ x ۳۰ x ۱۲٪ = ۳۴.۷۵۰

حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار

بانوان خانه‌دار با پرداخت درصدهای مختلف حق بیمه شرایط بازنشستگی متفاوتی دارند.

شرایط پرداخت حق بیمه ۱۲ درصدی:

اگر فرد بیمه شده قبل از بازنشستگی فوت کند، مستمری به خانواده فرد مذکور داده نمی‌شود، اما اگر بعد از بازنشستگی فوت کند، مستمری آن فرد به خانواده‌اش داده می‌شود.

شرایط پرداخت حق بیمه ۱۴ درصدی:

در این مورد چه فرد قبل از بازنشستگی فوت کند چه بعد از آن در هر صورت مستمری به خانواده‌اش داده می‌شود.

شرایط پرداخت حق بیمه ۱۸ درصدی:

اگر حق بیمه ۱۸ درصدی پرداخت نمایید علاوه بر اینکه چه فرد قبل از بازنشستگی فوت کند چه بعد از آن در هر صورت مستمری به خانواده‌اش داده می‌شود، تحت پوشش ازکارافتادگی و خدمات درمانی نیز قرار می‌گیرد.

راهنمای ثبت نام بیمه زنان خانه دار

افراد می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی، مراحل ثبت نام و دریافت بیمه خود را انجام دهند. مراحل دریافت این بیمه به شرح زیر است:

 • مراجعه به سایت tamin.ir
 • کلیک بر روی گزینه بیمه‌شدگان خاص
 • ورود به بخش انعقاد قرارداد
 • پس از ورود اطلاعات و طی کردن مراحل لازم، شخص می‌تواند از مزایای بیمه بهره‌مند شود.
مقالات دیگر  همه چیز درباره روش محاسبه سنوات سال 1403

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره بیمه تامین اجتماعی!

مزایای بیمه زنان خانه ‌دار

 • دریافت مستمری مادام العمر
 • در صورتی که پدر بیمه نباشد، فرزندان زنان خانه‌دار می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.
 • بیمه‌شدگان می‌توانند با پرداخت حق بیمه از مستمری بازنشستگی و کمک هزینه امور فوت بهره‌مند شوند.

 

مزایای بیمه زنان خانه دار

نحوه تهیه بیمه زنان خانه‌دار

برای دریافت بیمه زنان خانه‌دار باید ابتدا مدارک زیر را تهیه کنید و سپس به مراکز کارگزاری بیمه مراجعه نمایید. (مشاهده فهرست شعب کارگزاری بیمه تامین اجتماعی)

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • کارت ملی و کپی کارت ملی
 • یک عکس 3*4
 • تکمیل فرم مربوط به بیمه زنان خانه‌دار

اگر دفترچه بیمه برای خدمات درمانی می‌خواهید گزینه درمان را باید بزنید. در صورتی که سابقه پرداخت بیمه دارید حتماً ذکر کنید تا به سابقه‌تان اضافه شود.

اگر به سوابق بیمه خود احتیاج دارید مقاله مشاهده سوابق بیمه می‌تواند برای شما مفید باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی، شرایط و نحوه دریافت آن پرداختیم. چنانچه تجربه‌ای در زمینه استفاده از این بیمه دارید در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید. فراموش نکنید با مراجعه به سایت بیمه بازار می‌توانید بیمه‌نامه مورد نظر خود را به صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری نمایید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل خرید تا صدور بیمه‌نامه در کنار شما خواهند بود.

 

نظر یا پرسش خود را بنویسید

1,062 نظر
 1. محمدی

  من راننده ام ماهی ۱۶۰۰ دارم پول بیمه میدم که ایایروز بمن باز نشستگی بدن.من مالیات ودوتا بیمه به دولت میدم.من از موقعی که خودما شناختم همش کار کردم.اما جمهوری اسلامی عوض اینکه .مردم کشورشا سطح رفاهشونا افزایش بده .میبینیم .که عربها وافغانهارا وارد مملکت کرده.یعنی بهشون اسکان داده.بهشون اقامت داده.عربها یی که از عراق فلسطین سوریه یمن.این کار درستی نیست که بیگانگان را وارد مملکت کرده .در اینده.بچه های این بیگانگان مدعی مملکت وطلب کار از مردم اصلی ایران میشوند. این کاررا برای تداوم جمهوری اسلامی کردن.این اشنباهه.علی رقم اینکه اکثریت انها سونی هستند.بیگانگان هیچ دستاوردی برای مملکت ما ندارند.وجز مصرف کنندگان اصلی درجه یک منابع بحساب می ایند. وهیچ خاصیتی برای جامعه ایران ندارند.وبه هزینه اضافی بر اقتصاد ایران متهمل میکنند.من اینهمه کار کردم هنوز خونه وسرپناه برای بچه هام ندارم.این عدالت این اقایون هست.

  1. حمید

   چرا چرت و پرت میگی برادر من
   چرا ماست ها رو میریزی تو قیمه ها
   همه کشورها برای اقتدار و امنیت شون هزینه میکنند
   حالا یا مستقیم و آشکار یا غیر مستقیم و نیابتی
   مثلا آمریکا از پول مالیات دهنده خودشون بمب رایگان میدهد اسرائیل بچه های فلسطینی رو بکشه!
   هر بودجه ای تو کشور جای خودش هزینه میشه، نظامی و امنیتی هم جای خودش رو داره
   این آخه چه تحلیل آب دوغ خیاری که شما میکنی
   البته اگر اکانت فیک موساد نباشی!!!
   برای ما شیعه و سنی هم نداره
   کمک به آوارگان افغانستانی هم از اصول اولیه نوع دوستی هست
   البته که مشکلات اقتصادی و فساد اداری و مدیریتی در برخی قسمتها داریم
   ولی اینطور حمله به کشور خودمون بی انصافی و بو دار است

 2. مریم صادقی

  سلام ، چطور میشه بیمه خانه داری

  دختر ۳۸ ساله هستم

 3. نجمه

  سلام.من۳۹ سالمه و ۸سال اول بیمه اجباری بودم و ۶ سال هست که بیمه زنان خانه دار میریزم .شرایط اینکه من با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال بازنشسته بشم به من تعلق میگیره یا باید تمام این ۲۰ سال را اجباری میریختم.من ۶ساله دیگه که بیمه بریزم به حساب ۲۰ سال سابقه میشه و ۴۵ سالم میخام بازنشستگی بگیرم امکانش هست ۲ سال آخر را اجباری بریزم یا باید ۲۰ سال را اجباری میریختن؟

 4. Mohamad

  سلام خسته نباشید من در یک بیمارستان خصوصی کار میکنم بیمه تامین اجتماعی هستم و همسرم هم زیر مجموعه من هست حال میخواهم همسرم که ۲۳ سال سن داره بیمه خانه داری تامین اجتماعی کنم ۱۲در صد فقط برای بازنشستگی .ایا اگه بیمه بکنم از زیر مجموعه من میاد بیرون؟یا نه ربطی نداره؟

 5. ف ب

  سلام ۳۹ سال سن دارم ۱۴ سال بیمه زن خانه دار دارم به خاطر مشکلات مالی دیگه توان پرداخت حق بیمه ندارم این ۱۴ سال حق بیمه ای که ریختم چطور برام محاسبه میشه راهنمایی ام کنین

 6. ف ب

  با سلام ببخشین من ۳۹ سال سن دارم دارای ۱۴ سال سابقه بیمه زن خانه دار هستم اما دیگه توان پرداخت بیمه رو ندارم خیلی مشکل مالی دارم بیمه هم هرسال خیلی نرخ اش بالا میره من به عنوان یک زن خانه دار هم که حقوقی ندارم اگه انصراف بدم این ۱۴ سال حق بیمه ای که پرداخت کردم چی میشه تروخدا راهنمایی ام کنینس

 7. ف ب

  با سلام ببخشین من ۳۹ سال سن دارم دارای ۱۴ سال سابقه بیمه زن خانه دار هستم اما دیگه توان پرداخت بیمه رو ندارم خیلی مشکل مالی دارم بیمه هم هرسال خیلی نرخ اش بالا میره من به عنوان یک زن خانه دار هم که حقوقی ندارم اگه انصراف بدم این ۱۴ سال حق بیمه ای که پرداخت کردم چی میشه تروخدا راهنمایی ام کنین

 8. هما رمضانی

  من سال ۱۴۰۳ ۵۵ سالم میشه به ۱۲ سال مو ۹ ماه بیمه اگه بخوام تقاضای بازنشستگی بدم میتونم ۲ سال و ۳ ماه بیمه رو بخرم تا با ۱۵ سال بازنشسته بشم

 9. هما

  سلام سلام من یه دختر مجردم که پدرم الان بازنشسته است و به سرپرستی پدرم دفترچه تامین اجتماعی داریم.اگه من خودم به شخصه بخوام برای خود بیمه واریز کنم اونوقت بیمه ای که توسط پدرم دارم باطل میشه؟

 10. زهرا

  باسلام من یک زن خانه دار هستم و همسرم جانباز هست بخاطر بیمه زنان خانه دار بنده نمیتونیم از بیمه همسرم استفاده کنیم چطور میتونم بیمه زنان خانه دار رو لغو کنم تا از خدمات جانبازی استفاده کنیم و اینکه درصورت لغو مبالغ پرداختی قابل عودت هست یا خیر؟

 11. زهرا

  سلام
  بنده 28 سالمه و 1سال و نیم سابقه بیمه خویش فرما 12٪ رو دارم که دو سالی میشه ادامه ندادم، در کنارش بیمه عمر هم با حق بیمه خیلی پایین دارم که تا الان تونستم پرداختش کنم،،و الانم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی همسرم هستم، میخواستم بدونم برای بیمه بازنشستگی خودم همون بیمه خویش فرما رو ادامه بدم یا بیمه عمر کافیه و اینکه بیمه خویش فرما رو به خانه دار تغییر بدم یا خیر؟ اگرم که از نظرتون بیمه تامین رو ادامه بدم بنظرتون قرارداد چند ساله باشه برام بهتره؟؟ پیشاپیش سپاس از راهنماییتون

 12. سولماز

  با سلام
  من خانم خانه دار هستم که جایی شاغل نیستم نمیدونم باید بیمه زنان خانه دار ر ثبت نامم کنم یا صاحبان حرف و مشاغل آزاد ؟ بعد اگر من جایی مشغول کار بشوم این سابقه بیمه من انتقال پیدا میکنه و جزو سابقه من میشه ؟

 13. مهدی

  با سلام. طبق قرارداد وقتی پرداخت ماهیانه به تاخیر میافته تامین اجتماعی ماه های قبلی رو دریافت نمیکنه. میگه باید قرارداد جدید بنویسیم و امضا بکنید.در طول 7 سال گذشته دوبار این اتفاق افتاده. این موضوع چه معایبی داره به جز مثلا یک ماه فاصله در پرداخت بیمه؟ آیا به دلیل ایجاد فاصه در پرداخت بیمه در زمان بازنشستگی مشکلی ایجاد میشه؟

 14. Maryam

  سلام
  من پارسال خودمو بیمه زنان مشاغل کردم و الان چندماه میشه ک نتونستم واریز کنم ،الان میخوام ادامه بدم آیا میتونم اون چند ماهی ک نتونستم الان واریز کنم یکجا؟؟

 15. مجید

  سلام خانوم بنده سه ماه است که بیمه زنان خانه دار 18 درصد پرداخت میکنه .آیا درصورت باردار شدن بازهم باید بیمه پرداخت کنه یا خیر راهنمایی کنید تشکر

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   افرادی که در آمد خاصی برای پرداخت حق بیمه زنان خانه دار ندارند و همسر آن ها نیز در آمد خوبی ندارد، به سختی می توانند حق بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنند. در صورت بروز حوادث، بیماری، بارداری و غیره، غرامت خاصی برای زنان باردار، در نظر گرفته نخواهد شد. مبلغ پرداخت شده به عنوان حق بیمه، بازگشت پذیر نمی باشد.

 16. مجید

  سلام همسر بنده سه ماه است که بیمه زنان خانه دار رو پرداخت میکنه خواستم ببینم در صورتی که باردار شود هم باید بیمه پرداخت کند یا خیر راهنمایی بفرمایید چیکار باید انجام دهد تشکر

 17. مریم روزبهانی

  سلام وقت بخیر
  من بیمه عمر ایران دارم،میتونم بیمه زنان خانه دار هم همزمان داشته باشم؟

 18. میم ر

  سلام وقت بخیر من تقریب پانزده یاشانزده سال پیش برای بیمه زنان خانه دار اقدام کردم و دفترچه رو هم گرفتم یکی دوقسط پرداخت کردم دیگه پرداخت نکردم تا الان الان ۴۵ساله هستم باید چیکار کنم تا حقوق بازنشستگی بگیرم البته ازطرف همسرم بیمه تامین اجتماعی دارم از این بیمه فقط می‌خوام حقوق بازنشستگی بگیرم چون حقوق همسرم کافی نیست

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر موضوع شما نیازمند پیگیری از طریق سازمان تامین اجتماعی هست

 19. Lili

  سلام وقت بخیر،من سابقه بیمه ندارم،بیمه سلامت داشتم که اونم دو سالی هم تمدید نکردم،میتونم به صورت خویش فرما بیمه خدمات درمانی زنان خانه دار کنم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر بله
   بیمه خویش فرما، یک نوع بیمه است که در آن فرد بیمه‌گزار (متقاضی) بدون نیاز به وجود کارفرما می‌تواند خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد. در این نوع بیمه، شخص متقاضی می‌تواند بدون واسطه جهت ثبت ‌نام و پرداخت حق بیمه خود اقدام نماید
   بیمه زنان خانه دار با هدف تامین مالی این بانوان در سنین بالا ایجاد شده است. علاوه بر تامین مالی، بانوان می‌‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر و انتخاب برخی پوشش‌ها، هزینه درمان خود و فرزندانشان را هم با این بیمه جبران کنند. پوشش‌های بیمه می‌تواند هزینه‌های مختلف درمانی افراد را کاهش دهد.

 20. صدف

  سلام روزبخیر
  مادربیمه اجباری داشته و الان بیمه زنان خانه دار هست. تا سن 55سالگی سابقه وی 26سال میشود در اینصورت مبلغ بازنشستگی چقدر به ایشان تعلق میگیرد؟
  باتوجه به اینکه با55سال سن و سابقه20سال بازنشستگی کامل میگیرد.

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بر اساس مصوبه مجلس، سابقه موردنیاز برای بازنشستگی مردان از ۳۰ به ۳۵ سال و برای زنان از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش خواهد یافت و حداقل سن بازنشستگی نیز به‌تدریج برای مردان به ۶۲ سال و برای زنان به ۵۵ سال افزایش پیدا می‌کند. البته شاغلان در صورت احراز شرط سابقه، فارغ از اینکه چند سال داشته باشند، می‌توانند بازنشسته شوند.

 21. مرجان

  با سلام من ۳۳سالم هس ۲ماه و۱۱روزسابقه بیمه دارم الان رفتم بیمه بشم گفتن بیمه ۱۴درصد زنان خانه دار بشم وقرارداد برام تنظیم کردن ولی هنوز پرداخت نکردم چون قشنگ برام روشن نشده که بیمه زنان خانه دار با بیمه آزاد فرق داره؟و اینکه بیمه زنان خانه دار بازنشستگیش کمتر از ازاد هس یا خیر

 22. مریم

  من ۴۴ سال و ۱۱ ماه و ۲۱ روز سن دارم و تو سایت تامین اجتماعی ثبت نام نمیکنند ؟ چرا بدون سابقه بیمه .تا ۵۵ سالگی میشه ۱۰ سال دیگه

 23. ه..م

  با سلام من الان خانه دار هستم و تحت بیمه همسرم هستم از قبل حدودا ۴ سال سابقه بیمه دارم بیمه تامین اجتماعی
  اگر بیمه زنان خانه دار رو ثبت نام کنم از تحت سرپرست بودن همسرم برای بیمه درمانی و تکمیلی خارج میشم؟؟؟ و دیگه نمیتونم از خدمات بیمه همسرم استفاده کنم؟

 24. کبری

  من 39ساله ام زن خودسر پرست خانوار مددجوی گمیته بیمه درمانی همگانی سلامت دارم برای بیمه بازنشستگی چه بیمه ای بیمه کنم وبه کجا مراجهه ممنون میشم پاسخ دهی

 25. سلماز

  سلام و‌وقت بخیر اگر بنده ۲۵ سال بیمه از زنان خانه دار واریز کنم سالهای اخربیمه رو میتوانم تغییر دهم به بیمه از شرکت ؟

 26. بیتا

  سلام من 48 سال دارم و 13 سال حق بیمه اجباری دارم آیا می توانم حق بیمه یکجا تا سقف 20 سال را بدهم تا بازنشسته شوم لطفا راهنمایی کنید مرا.

  1. بیتا

   سلام من 48 سال دارم و 13 سال حق بیمه اجباری دارم آیا می توانم حق بیمه خانه داری رل یکجا تا سقف 20 سال را بدهم تا بازنشسته شوم لطفا راهنمایی کنید مرا.

  2. ارمیتا

   سلام من 48 سال دارم و 13 سال و یک ماه حق بیمه اجباری دارم آیا می توانم حق بیمه خانه داری رل یکجا تا سقف 20 سال را بدهم تا بازنشسته شوم لطفا راهنمایی کنید .

 27. بیتا

  سلام من 48 سال دارم و 13 سال حق بیمه اجباری دارم آیا می توانم حق بیمه یکجا تا سقف 20 سال را بدهم تا بازنشسته شوم

 28. راضیه حیدری وند

  سلام زنان خانه‌دار بیمه شده تأمین اجتماعی ۱۸درصد پس از بازنشستگی بیمه تکمیلی دارند ؟؟

 29. به توچه

  سلام وقت بخیر آخه مگه یه خانم خانه دار حقوق بگیره که امسال ۲۰۰ تومن روش رفته از کجا باید بیاریم این افزایش قیمت نباید رو بیمه زنان خانه دار باشه آخه چه وضعیه چرا این همه دزدی مرده شور هرچی دزد و شکم خوار رو ببرند که کسی نیست رسیدگی کنه

 30. قاصدک

  سلام کسی که پروانه کسب داشته باشه میتونه بیمه زنان خانه دار کنه خودشو؟

 31. فاطمه مرادی

  سلام من اگر بخوام ۱۸ درصد بیمه زنان خانه داررا انتخاب کنم باتوجه که بیمه پدرم هم هستم ، چون این بیمه شامل خدمات درمان میشه آیا خدمات درمان پدرم محروم میشم؟؟
  میخوام یه طوری باشه بیمم از کارافتادگی را شامل بشه ولی درمان پدرم قطع نشه،میشه یا باید ۱۴درصد راانتخاب کنم.باتشکر

 32. اعظم رضایی هستم

  سلام من متولد۱۱۳۴۵/۵،هستم
  امکان بیمه شدنم هست
  میخوام بیمه خانه داری بگیریم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 33. رصا

  سلام وقت بخیر .ایا زنی که همسرش بیمه اجباری تامین اجتماعی دارد و خودش بیمه زنان خانه دار .آیا هنگام فوت زن مستمری به خانواده تعقل میگیرد یا خیر

 34. سعید

  سلام و خسته نباشین
  من کارمند ذوب آهن اصفهان هستم
  و در اوایل کارم حق بیمه سربازی را در تامین اجتماعی شعبه زرین شهر پیگیری و پرداخت کردم
  اما محل کارم پیگیری کردم برای مقدار سابقه کاری، که در سیستم شما (سابقه بیمه پرداخت شده خدمت سربازی) جایی ثبت نشده.
  گفتن باید از خود تامین اجتماعی پیگیری کنید
  لطفا راهنمایی کنید که من کجا میتونم اون سابقه را که خودم پرداخت کردم ببینم
  ممنونم

 35. حامدی

  روز خوش . پدر من بیمه تامین اجتماعی بودن و فوت شدن و من هم مجرد و خانه دار هستم در صورت اقدام برای بیمه خانه داری حقوق بازنشستگی خانه داری هم به من تعلق میگیره ؟؟ یا دو تا حقوق از یه سازمان پرداخت نمیشه ؟؟؟

 36. سمیرا

  سلام من ۴۰ ساله هستم و۱۷سال سابقه کاردارم اگر بیمه زنان خانه دار شوم میتوانم با ۲۰ سال بازنشسته شوم وحقوق بازنشستگی چقدر حساب می‌شود

 37. ش.م.ف

  باسلام من ۵۵ ساله وخانه دار هستم قبلا بوسیله شوه م بیمه بودیم ولی بیمه مون قطع شده من چطور میتونم بیمه زنان خانه دار بشم وبطور میتونم بازنشستگی بگیرم

 38. زینب

  من خانومی چهل ساله و مجرد هستم ..ده سال سابقه بیمه دارم ..پدرم بازنشسته است..در صورتی که پدرم فوت کند آیا میتوانم از حقوق بازنشستگی پدرم برخوردار شوم و یا باید از حق بیمه تامین اجتماعی به طور کامل صرف نظر کنم؟

 39. رحیمی

  سلام من ۵۷ سال سن دا رم ده سال سابقه بیمه زنان خانه داررودارم،آیامیتونم بازنشسته بشم؟
  مستمری بازنشستگی ۱۴۰۱ چقدرمیدن باده سال سابقه؟

 40. امیر

  سلام وقت بخیر
  آیا از نظر قانونی ایرادی نداره که خانومی که جایی به صورت پاره وقت (۴ساعت در روز ) کار میکنه به جای بیمه ۱۵ روزه بیمه زنان خانه دار بشه؟

 41. سحر

  سلام.وقت بخیر.
  امکان اینکه نرخ انتخابی سهم بیمه رو تغییر بدیم بعدازچندسال وجود داره؟
  مثلا ۵سال بانرخ ۱۲٪باشه بعدازاون بخوام بشه ۱۸٪

 42. سپیده

  سلام من ۶ سال سابقه بیمه دارم برای اینکه بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنم چند سالگی بازنشستگی میشوم؟ و اینکه ۱۲ درصدی یا ۱۴درصدی یا ۱۸ درصدی مناسب اینجانب میباشد؟

 43. سکینه

  سلام من خانوم خانه دار هستم سنم 45 سال هستش تحت پوشش بیمه شوهرم که تامین اجتماعی هست قراردارم وبیمه هستم
  آیا میتونم بیمه زنان خانه دار بشم ؟ آیا بیمه قبلیم قطع نمیشه؟

 44. حلما

  سلام من خانوم خانه دار هستم سنم 45 سال هستش تحت پوشش بیمه شوهرم که تامین اجتماعی هست قراردارم وبیمه هستم
  آیا میتونم بیمه زنان خانه دار بشم ؟ آیا بیمه قبلیم قطع نمیشه؟

 45. سید مهناز موسوی

  با عرض سلام و خسته نباشید من متولد خرداد ۵۱ هستم آیا من می‌توانم از این طرح بیمه استفاده کنم مستمری بگیر پدر هستیم و تامین اجتماعی و هیچ سابقه بیمه ای برای من ثبت نشده است

 46. سهیلا

  سلام وخسته نباشید من 30 سال تحت پوشش بیمه شوهرم بودم وتاکنون بیمه نپرداختم . سوال من اینه ایا میتونم حق بیمه 10 سال رو یکجا بپردازم وبازنشسته شم .در ضمن سنم 60 سال هست. ممنون

 47. سهیلا

  سلام وخسته نباشید من به مدت 30 سال تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی دانای شوهرم بودم و تحت پوشش هیچ بیمه ای به غیر از بیمه شوهرم نبودم. سنم 60 سال هست. میخاستم بدونم ایا میتونم هزینه 10 سال بیمه زنان خانه دار را یکجا بپردازم وبازنشسته بشم با تشکر

 48. سهیلا

  سلام وخسته نباشید من به مدت 30 سال تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی دانای شوهرم بودم و تحت پوشش هیچ بیمه ای به غیر از بیمه شوهرم نبودم. سنم 60 سال هست. میخاستم بدونم ایا میتونم هزینه 10 سال بیمه زنان خانه دار را یکجا بپردازم وبازنشسته بشم با تشکر

 49. س

  سلام وقتبخیر ببخشید ۷ماه قسط بیمه زنان خانه دارو واریز نکردم برای ادامه باید قرارداد جدید ببندم یا معوقه ها رو پرداخت کنم به شعبه مراجعه کنم یا با سایت امکان ثبت نام هست؟

 50. علیرضا احمدی شیخ شبانی

  سلام من مادرم سنش ۷۵ سال دارد ابا میتونه از بیمه زنان خانه دار بهره‌مند بشه و ثبت نام کنه سابقه هم داره

 51. علیرضا احمدی

  سلام من مادرم سنش ۷۵ سال دارد ابا میتونه از بیمه زنان خانه دار بهره‌مند بشه و ثبت نام کنه سابقه هم داره

 52. ثریا

  سلام من یه خانم ۳۳ساله هستم بایک سال سابقه میتوانم بیمه خانه داری بشوم؟

 53. ب م

  سلام بنده 14 سال سابقه بیمه دارم به من سختی کار خورده حدود شش سال به سابقه ام اضافه می شود 40 سالمه آیا میتونم درخواست بازنشستگی با بیست روز حقوق بدهم اگر نمیشه آیا با پرداخت حق بیمه زنان خانه دار به صورت یکجا برای خودم 25 سال سابقه درست کنم و درخواست بازنشستگی بدهم واقعا نمیتونم تا 42 سالگی صبر کنم به خاطر یه بچه زیر شش سال واقعا سخته صبحها خیلی بهانه میگیره واقعا متعجبم از قانون تصویب شده در مورد 42 سن با بیست سال سابقه و یا 30سال سابقه و 45 سال سن بر چه اساسی این مصوب شده با هم جور در نمیاد

 54. سحر ناصری

  درود،طبق قانون بازنشستگی بیمه خانه داری باید ۲۰ سال سابقه واریز بیمه و ۵۵ سال سن داشت تا بازنشست شد. من الان ۴۲ ساله هستم و تا الان ۱۰ سال و یک ماه و ۱۷ روز سابقه بیمه دارم، پایان سن ۵۵ سالگی سابقه واریز حق بیمه می شود۲۳ سال،آیا من می توانم این ۳ سال رو واریز نکنم و بعد از گذر از ۵۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه اعلام بازنشستگی کنم؟در صورت واریز نکردن این ۳ سال ۲۰ سال سابقه از بین می رود یا نمی رود؟ و با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن حقوق کامل یک ماه را دریافت می کنم یا ۲۰ روز؟ ممنون

 55. محمد رضا

  آیا خانومی که ده سال بیمه داده میتونه ده سال دیگه هم یجا بخره که حقوقش کامل باشه؟

 56. فاطمه

  با سلام
  ۴۳سالمه و دو سال سابقه بیمه زنان خانه دار و ۸سال بیمه قالیبافی دارم.الان میخام دوباره برگردم به بیمه زنان خانه دار.آیا این امکان وجود داره؟و اینکه بین دریافتی بازنشستگی قالیبافی و خانه داری تفاوتی وجود داره یا خیر؟

 57. نارین

  با سلام
  ۴۳سالمه و دو سال سابقه بیمه زنان خانه دار و ۸سال بیمه قالیبافی دارم.الان میخام دوباره برگردم به بیمه زنان خانه دار.آیا این امکان وجود داره؟و اینکه بین دریافتی بازنشستگی قالیبافی و خانه داری تفاوتی وجود داره یا خیر؟

 58. ماهان

  سلام وقت شما بخیر من الان بخوام بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم درماه چقدر به تومان باید پول پرداخت کنم درماه

 59. فرزانه

  من كارمند بانك هستم با ٩سال سابقه تامين اجتماعي سن ٣٨ايا ميتونم درخواست بيمه زنان شاغل بدم و بقيه حق بيمه رو خودم بدم وازكارم بيرون بيام؟

 60. ندامهاجراني

  سلام وقت بخير
  امكان اينكه الان با نرخ ١٢ درصد بيمه زنان خانه دار پرداخت كنم بعد ٥ سال اخر با ١٨ درصد پرداخت كنم
  حقوق بازنشستگي با همون ١٨ درصد حساب ميشود؟؟؟

 61. الهام

  سلام من پنج سال شاغل بودم بیمه داشتم پانزده سال بیکار بودم بیمه نداشتم و یکساله بیمه زنان خانه دار شدم ایا میتونم این پانزده سال خالی بین بیمه هامو مبلغ بیمه اش رو پرداخت کنم تا به سوابقم اضافه بشه؟و اگر میشه چطور محاسبه میشه؟

 62. حیدری

  سلام لطفا پاسخ دهید شوهر من بیمه رانندگان و تامین اجتماعی هست تقریبا یک ساله.من ۳۱ سالمه می تونم زیر پوشش بیمه زنان خانه دار برم و شوهرم بیمه شو قطع کنه و زیر پوشش من بره همراه با فرزندانم؟

 63. حیدری

  سلام لطفا پاسخ دهید شوهر من بیمه رانندگان و تامین اجتماعی هست تقریبا یک ساله.من ۳۱ سالمه می تونم زیر پوشش بیمه زنان خانه دار برم و شوهرم بیمه شو قطع کنه و زیر پوشش من بره همراه با فرزندانم؟

 64. پوریازن

  باسلام.برای بیمه شدن زنان خانه داردرمنطقه شهریاربایدبه کجامراجعه کنیم.الان حق بیمه زنان خانه دارچقدراست؟ممنون ازشما

 65. مریم

  سلام وقت بخیر، من پدرم بیمه روستایی پرداخت میکنن الان خواهرم که ۲۵ سال سن داره ومجرد میخواد برای خودش بیمه زنان خانه دار رد کنه، امکانش هست یا باید قبلش از کفالت پدرم خارج بشه

 66. Mahya

  سلام 26سال سن دارم بدون سابقه بیمه در چندسالگی میتونم بازنشسته باشم ؟

 67. مریم

  سلام آیا یک خانم با ۵۵ سن و ۱۵ سال سابقه بیمه می‌تواند حق بیمه بیشتری را یکجا پرداخت کند تا بتواند بازنشستگی بیشتری دریافت کند؟؟؟؟؟

 68. هاجر

  سلام
  من مستمری پدرم را در حال حاضردارم دریافت میکنم بیمه زنان خانه دار هم دارم پرداخت میکنم آیا در آینده درصورتی که ازدواج نکنم میتونم هر دو حقوق دریافت کنم

 69. مونا

  سلام لطفا بفرمایید بنده ۳۷سالمه و سه سال سابقه بیمه دارم با نرخ ۱۸درصد چ مبلغی و چند سال باید حق بیمه واریز کنم و میزان حقوق بازنشستگی چ میزان هست و از کی پرداخت میشه و اینکه بعدن میتونم دفترچه درمان بگیرم چون الان تحت تکفل پدرم هستم

 70. ف م

  درود
  اگر مدتی بعد از تهیه ااین بیمه، شخص بیمه شده مشغول به کار در شرکتی شود که تحت پوشش بیمه است، آیا سوابق این بیمه زنان خانه دار برایش محفوظ و به سوابق آینده او افزوده می شود یا خیر؟

 71. فرحناز محدث

  درود
  اگر مدتی بعد از تهیه ااین بیمه، شخص بیمه شده مشغول به کار در شرکتی شود که تحت پوشش بیمه است، آیا سوابق این بیمه زنان خانه دار برایش محفوظ و به سوابق آینده او افزوده می شود یا خیر؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   نظر شما تکراری است

 72. گلرنگ

  من ۴۹سال دارم و بیمه خانه داری انجام دادم ایا سر ۵۵سال میتونم خودمو بازنشست کنم حقوق بگیرم؟ حداقل حقوقی ک میتونم بگیرم ب پول الان تقریبا ( حدودا )چقدره

 73. مومن

  سلام ، من ۱۱ سال شاغل بوده و بیمه تامین اجتماعی اجباری داشتم ، بعد از آن ۸ سال بیمه زنان خانه دار هستم.
  اکنون ۳۷ سال سن دارم ، آیا امکان درخواست بازنشستگی در حال حاضر را دارم؟؟
  شرایط ادامه پرداخت حق بیمه را ندارم.

 74. کارگر

  سلام،
  من ۳۴ سال سن دارم، تا کنون سابقه پرداخت بیمه رو نداشتم و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرم بودم،
  از امسال شروع به پرداخت حق بیمه ی زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد کرده‌ام، با توجه به اینکه تحت تکفل پدرم هست و پدرم امسال بازنشسته شده، آیا بیمه و دفترچه ی درمانی پدرم برای من قطع می شود یا مشکلی ندارد؟

 75. ناصر

  عرض سلام و احترام
  بنده بیمه تامین اجتماعی هستم و اگر بازنشسته شوم و همسرم که بیمه زنان خانه دار هستش اگر فوت کنه در حالی که 14 درصد پرداخت میکردیم…
  در این صورت مستمری بعد از فوت ایشان به بنده تعلق می‌گیرد یا خیر ؟
  اما در حالت عکس یعنی همسرم بعد از فوت بنده مستمری میگیره و بعد از مدتی خودش از بیمه زنان خانه دار بازنشسته میشه…در این صورت هردو تا حق رو میگیره یا یکی حذف میشه ؟
  تشکر از زحمات شما

 76. ناصر

  با عرض سلام و احترام
  بنده بیمه تامین اجتماعی هستم و اگر بازنشسته شوم و همسرم که بیمه زنان خانه دار هستش اگر فوت کنه در حالی که 14 درصد پرداخت میکردیم…
  در این صورت مستمری بعد از فوت ایشان به بنده تعلق می‌گیرد یا خیر ؟

 77. مهدیه

  معذرت نتونستم با تعاریف شما درست حساب کنم.. لطفا بگید دقیقا چقدر ماهانه برای بیمه باید پرداخت کنم؟؟ ممنون و متشکرم

 78. باران

  سلام و احترام
  ببخشیذ من 42سال سن دلرم خانم هستم متاسفلنه سایقه ی بیمه خیلی ندارم به نظر شما الان با این سن دیگه بیمه ی زنان خانه دار برای من فایده ای دارد ؟و اینکه یمی از دوستلن اصرار دارند بیمه عمز آسیا بشوم تو رو خدا بم یگید کدام بهتر است با این سن

 79. آیدا

  سلام من 13سال سرکار رفتم و بیمه تامین اجتماعی دارم آیا میتونم بیمه زنان خانه داروادامه بدم بعد بازنشسته بشم

 80. الهه

  سلام وعرض ادب.. اگه امکان داره راهنمایی کنید. پدر من 30 سال پیش فوت کرده وبیمه داشتن و بعد از فوت پدر من و مادرم مستمر بگیر هستیم وخودم هم دفترچه بیمه دارم ومجرد هستم . حالا من میتونم با پرداخت بیمه خودم. جز بیمه زنان خانه دار محسوب شوم؟ لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم از شما

 81. حسن آذرخش

  سلام درصورتی که زن خانه داردارای شوهرکارمندباشدوحق بیمه ی تامین اجتماعی راپرداخت کندوشوهرش فوت نمایدباتوجه به اینکه حقوق شوهربه اوپرداخت خواهدشدآیاحقوق بیمه ی تامین اجتماعی که خودآن راپرداخت کرده، به وی پرداخت خواهد شدیاقطع خواهدشدچون گفته می شود که هیچ فردی نبایداز2سازمان حقوق دریافت کند، آیاچنین قانونی دراین موردهم صادق خواهد بود، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 82. مریم

  سلام
  با 55 سال سن و 20 سال سابقه پرداخت بیمه . با 20 روز حقوق بازنشسته میشیم یا 30 روز حقوق ؟

 83. مریم

  سلام من زنی ۵۹ ساله بد سر پرست هستم اگر بخواهم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم شرایطش چی هست در ضمن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی همسرم هستم ولی با ازدواج مجدد همسرم نگران آینده هستم و هیچگونه سابقه کار کردن وبیمه برای خودم ندارم لطفا منو راهنمایی کنید

 84. لیلا

  با سلام
  بنده 41 سال سن دارم و 20 سال و 6 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی، در حال حاضر شاغل هستم می خواهم بدانم می توانم سال بعد بازنشستگی پیش از موعد بگیرم و حقوق بازنشستگی بگیرم و بقیه را تا 30 سال (9 سال دیگه) را به صورت بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم تا حقوق کامل دریافت کنم؟

 85. ساناز

  سلام خسته نباشید هزینه بیمه زنان خانه دار بدون دفترچه چقدره؟

 86. Y.s

  سلام .۳۶ سالمه و ۵ سال سابقه بیمه زنان خانه دار دارم .در حال حاضرحقوق بازنشستگی پدرم به من تعلق گرفته .میخواستم بدونم میشه در آینده از مزایای اون بیمه خودم هم استفاده کنم یا نه .واگر نه پرداختی این ۵ سال چی میشه؟

 87. طلایی

  سلام ببخشید الان مبلغی که باید ماهانه پرداخت بشه سیصد و چهل هزار تومن هست یا سه میلیون و چهارصد هزار تومن ؟

 88. نرگس

  سلام و خسته نباشید
  من بیمه زنان خانه دار هستم با ۱۶ سال سابقه بیمه .متاسفانه قبض بیمه ک تاریخ سررسید ۸/۱ بوده رو یادم رفته و پرداخت نکردم .الان میتونم پرداخت کنم .جریمه میشم یا کلا بیمه ام قطع میشه .ممنون میشم سریع پاسخ منو بدهید .سپاس

 89. محمدیان

  سلام من 10سال بیمه قالیبافی دارم بخوام از این به بعد بیمه زنان خانه‌دار بکنم .چطور هست مزایای بیمه زنان خانه‌دار کمتر هست از بیمه قالیبافی ؟

 90. سلیمی

  سلام میخواستم بدونم حق بیمه نرخ ۱۲ درصد چقدر حقوق بازنشستگی داره و اینکه بعد بازنشستگی نمیشه از دفترچه بیمه استفاده کرد؟؟؟

 91. مرضیه

  سلام ببخشید من شیش سال سابقه کار دارم ویک سال و نیم بیمه بیماری و چهار سال بیمه خویش فرما نرخ ۱۲ درصد میخواستم بدونم با همین نرخ ۱۲ درصد اگه ادامه بدم در زمان بازنشستگی چه مقدار حقوق میدن بهم حالا بیست سال یا سی سال سابقه
  مثلا الان اگه یک نفر با این شرایط بخواد بازنشسته بشهقدر حقوق میگیره با نرخ ۱۲ درصد؟؟؟؟؟

 92. ا.ح

  سلام.من خانمی مطلقه هستم که بیمه زنان خانه دار واریز میکنم.پدرم بازنشسته فرهنگی هستن.اگر بعد از فوت ایشان،مستمری پدرم به من تعلق بگیرد،حقوق بازنشستگی زنان خانه دار خودم چه میشود؟امکان دارد من هر دو را دریافت کنم؟هم حقوق بازنشستگی خودم و هم مستمری پدرم؟

 93. جنگی

  سل شرایط از کار افتادگی بیمه زنان خانه دار رو متوجه نمیشم میشه توضیح بدین برای چه حوادثی در نظر گرفته شده؟

 94. م ص

  سلام ببخشید من تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی از طرف همسرم که بیمه رانندگان است می باشم آیا میتوانم فقط برای بازنشستگی بیمه زنان خانه دار شوم و درمانی از بیمه همسرم استفاده کنم؟

 95. فرناز

  باسلام ..شوهر بنده که بازنشسته تامین اجتماعی بود فوت شدن و من حقوق همسرمو دریافت میکنم…خودم هم ۱۳ سال سابقه بیمه زنان خانه دار دارم.اگر خودم هم بازنشسته بشم میتونم همزمان هم حقوق شوهرمو بگیرم هم حقوق خودمو؟؟؟

 96. مینا

  سلام وقت بخیر
  من ۲۳ سال سن دارم برای بیمه زنان خانه دار باید چند سال بریزم؟

 97. آرامی

  سلام وقت بخیر
  در بیمه زنان خانه دار میتونن دوتا بچه هامم بیمه درمانی تحت تکفل خودم باشن؟

 98. سودا

  من تحت تکفل بیمه تامین اجتماعی پدرم هستم وچند ماهه تمدید نکردم والان میخام بیمه زنان ودخنران هم باشم.اول بیمه تامین اجتماعی را تمدید کنم بعد بیمه زنان ثبت نام کنم یا فرقی نمیکنه؟چون ثبت نام از طریق سایت هست بیمه تامین تحت تکفلم تمدید نشه وبیمه زنان ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟

 99. محمد

  گفتن چند سال پیش بعد از ثبت نام دولت ۹سال حق بیمه رو پرداخت می‌کرد و بقیشو شخص می‌ریخت قضیه چیه؟

 100. عاطفه بیرامی

  سلام
  من تحت تکفل همسرم بیمه درمانی تاامین اجتماعی هستم الان میخوام بیمه بازنشستگی زنان خانه دار داشته باشم بدون بیمه درمانودفترچه درمان.
  ایا ممکن هست تحت تکفل همسرم بمونم وبیمه بازنشستگی هم داشته باشم؟

 101. ساناز

  باسلام حداقل سن بازنشستگی برای دریافت مستمری با سابقه ده سال چقدر است؟

 102. فاطمه

  سلام و عرض ادب
  38 سالمه و 6 سال سابقه بیمه دارم.
  بابام بازنشسته ست و مستمری بگیر.
  اگر من خودم رو بیمه ی زنان خانه دار کنم تا چند سال باید حق بیمه بریزم تا بازنشست بشم؟
  حال وقتی از طریق بیمه‌ی زنان خانه دار بازنشست شدم آیا بعدا میتوانم از حقوق بابام هم استفاده کنم و بگیرم؟
  ینی هم حقوق خودم رو بگیرم و هم حقوق بابام رو؟؟ باتشکر از راهنمایی شما سروران

 103. نذیری

  من ۱۵سال سابقه بیمه در بخش خصوصی دارم.یکسال است که بیمه زنان خانه را پرداخت کردم و تاتکمیل ۲۰ سال ادامه خواهم داد تا در ۴۲ سالگی بازنشسته بشم.آیا من هم مشمول این قانون میشم یعنی ۴۲سال و سابقه۲۰سال(۱۵سال بیمه قانون کار+ ۵سال بیمه زنان خانه دار)

 104. زهرا

  با سلام. میخواستم بدونم اگه خودمو بیمه زنان خانه دار کنم و بعد اگر بخوام جایی کار کنم و بیمه بشم، این بیمه خانه داری جزء سابقه بیمه م محسوب میشه؟؟؟؟

 105. حسن

  سلام
  منظور از خدمات درمانی در بیمه نرخ ۱۸درصد چیست؟ دفترچه درمان منظور است یا پرداخت هزینه عینک و دندانپزشکی و …

 106. اعظم معظمی

  سلام من خانم ۴۳ساله هستم سابقه ی بیمه ما بیمه عمر دارم میتونم بیمه زنان خان داربشم ببمه عمر سابقه حساب میشه؟؟؟؟؟؟؟

 107. ملیکا

  سلام من معلم غیردولتی هستم و فقط ۱۰ روز بیمه میکنند و تابستان ها من بیمه زنان خانه دار ۳۰ روز پرداخت میکنم آیا امکان داره من ۱۰ روز بیمه مدرسه باشم و ۲۰ روز بیمه زنان خانه دار؟

 108. مریم فروهر

  سلام من ۴۷ سال سن دارم میتونم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم بعد ماهی چقد باید پرداخت کنم و چندسال

 109. م ه س

  سلام من خانمه 40ساله هستم8سال سابقه بیمه دارم برای باز نشستگی 10روز چقدر باید بیمه اختیاری چند سال بریزم وچند درصد بریزم، و سن چند سالگی میتونم10روزباز نشستگی بگیرم

 110. م م ی

  سلام من خانمیبه 40ساله هستم8سال سابقه بیمه دارم برای باز نشستگی 10روز چقدر بایدسخته بیمه اختیاری چند سال بریزم وچند درصد بریزم، و سن چند سالگی میتونم10روز از بیمهدریا بگیرم

 111. م.م

  سلام وقت بخیر، حقوق بازنشستگی بیمه ۱۸ درصدی زنان خانه دار با بیمه اجباری کارمندی چه مقدار تفاوت دارد؟

 112. مهسا

  سلام وقت بخیر، بیمه درمانی بیمه ۱۸ درصدی زنان خانه دار با بیمه درمانی بیمه اجباری کارمندی چه تفاوتی داره ؟ آیا بیمه درمانی اجباری کارمندی بهتر از بیمه درمانی زنان خانه دار هستش؟

 113. سمیرا

  سلام وقت بخیر
  درصورتی که بیمه زنان خانه دار استفاده کنم ولی قبلا شاغل بوده باشم ، ایا حقوق بازنشستگی بر اساس مبلغ دو سال اخر محاسبه میشه؟ ( باتوجه به اینکه مبلغ حقوق بازنشستگی برای زنان خانه دار خیلی کمتر از عددی هست که از طرف شرکت بیمه شدم)

 114. مهدی

  سلام
  عدد محاسبه شده در فرمول اشتباه است
  لطفا اصلاح کنید

 115. نیر

  باسلام
  خانم ۴۷ ساله هستم ۵ سال سابقه بیمه اجباری متناوب دارم و ۱۳ سال هم سابقه پرداخت بیمه زنان خانه‌دار.ایا میتونم دو سال دیگه باز نشسته بشم یا باید تا۵۵ سالگی بیمه پرداخت کنم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 116. مریم اعظم رجبیان

  سلام من بیکار شدم ومدتیه که دارم خودم حق بیمه پرداخت میکنم ۴۴ سالمه وسابقه بیمه ام ۱۰ ساله نمی شه بازخرید بشم درخواست طرحی برای بازنشستگیم دارم

 117. راحله

  سلام . من از خرداد۹۷ دیگر شاغل نیستم. و امسال تصمیم گرفتم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم. آیا می توانم ۳ سال نیم فاصله ی بیمه ای خودم را یکجا پرداخت کنم. تا این کسری پر شود. و از امسال تا پایان زمان بازنشستگی حق بیمه زنان خانه دار را بپردازم

 118. So

  سلام خانم خانه دار ۳۷ ساله ای هستم که تحت پوشش بیمه همسرم بودم و در حال حاضر همسرم بیمه ندارن و یک فرزند هم داریم بنده میتونم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم که هم خودم و هم فرزندم تحت پوشش بیمه درمانی باشیم و هم اینکه بازنشستگی و داشته باشم و بتونم سالهای آتی مستمری دریافت کنم و کدوم نوع بیمه برام بهتره ؟

 119. tamizi

  سلام خسته نباشید من با ۴۰ سال سن، ۱۷ سال سابقه بیمه اجباری دارم در خلال این ۱۷ سال در چند بازه زمانی مختلف کسری سابقه دارم بهترین پیشنهادی که میتونید برای جبران کسری سابقه داشته باشید چیه؟ بیمه خویش فرما یا بیمه زنان خانه دار کدومش بهتره؟ و آیا با ۲۰ سال سابقه فقط ۲۰ روز حقوق بازنشستگی دریافت می کنم؟

 120. آرزو

  سلام وقت تون بخیر من 45 ساله هستم و خانه دار ولی سابقه بیمه 5 سال و دو ماه بین سالهای 76 تا 81 رو دارم آیا می تونم از بازنشستگی زنان خانه‌دار استفاده کنم؟
  سپاس از پاسخگویی تون

 121. نگار

  سلام
  من ۲۵ سالمه ۴ ماه سابقه بیمه به عنوان. کارمند دارم اگر بخوام بیمه زنان خانه دار رو بدم تا دوباره جایی استخدام بشم همه اینها باهم سابقه بیمه حساب میشه تا در آینده ۳۰ سال رو پر کنم؟؟

 122. هاشمی

  سلام من خانمی۵۲ساله هستم با۱۰سال سابقه شرایط جسمی خوبی برای کارکردن ندارم باید دیسک کمروتنگی نخاع عمل کنم میتونم قبل عمل جراحی درخواست بازنشستگی بدم یاخیرممنون میشم راهنمایی کنید

 123. زنجانی

  سلام ،من از طریق همسرم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی هستم، من اگر متقاضی بیمه بازنشستگی۱۴ درصدی زنان خانه دار باشم ، بیمه های قبلی ام رو از دست نمیدم؟.میتونم هم تحت پوشش بیمه همسرم باشم هم بیمه بازنشستگی ۱۴ درصدی زنان خانه دار رو داشته باشم؟

 124. فهیم

  سلام من ۴۲ سالم هست ۱۵سال سابقه بیمه اجباری و بیکاری کامل دارم تا آخرمرداد اما هنوز دوماه بیمه بیکاریم پرداخت نشده بخوام ازاول شهریور بیمه زنان خانه دار بشم برم تو سایت بیمه بیکاریم که قطع نمیشه مهلت رد کردن بیمه تا چه مدت هست

 125. سارا

  سلام وقت بخیر من۳۷سالمه مطلقه هستم اما تحت پوشش بیمه پدرم که تامین اجتماعی هستش هستم آیا اگه بخوام بیمه زنان خانه داربشوم تاثیری برحقوق پدرم داره؟واینکه بعدازفوت پدرم میتوانم ازحقوقش بهره مندشوم وبیمه ام هم پابرجاباشد.یعتی هم بیمه زنان خانه داربپردازم هم بعدازفوت پدرم حقوقش تعلق میگیره؟

 126. shahan

  سلام
  من زنی ۴۳هستم و تا کنون هیچ بیمه ای پرداخت نکرده ام و در روستا زندگی میکنم
  آیا می‌توانم پول بیمه‌ی چند سال را ی جا پرداخته کنم .؟!
  و بعد از آن بیمه‌ی از کار افتادگی یا همان بیمه‌ی زنان خانه‌دار را بگیرم
  با تشکر

 127. عبدالرضا قزلباش

  بیمه زنان خانه دار جهت تامین اتیه و یا مستمری از کجا تهیه کنم

 128. زهرا قاسملو

  سلام وقت بخیر
  من خانونی ۳۱ ساله هستم و هیچ بیمه ایی ندارم
  میخوام بیمه کنم خودمو باید ماهی چقدر واریز کنم

 129. سحر

  سلام هرسال نرخ حق بیمه برای بیمه شده تغییر میکنه با توجه به حداقل دستمزد روزانه ؟

 130. ررر

  سلام.درصورتی که بیمه 14 درصد این طرح توسط متقاضی پرداخت شود درصورتی که بیمه شده باردار شود طرحی با عنوان فرزند آوری یا استفاده از مزایای ان(استعلاجی،دریافت حقوق،دریافت هدیه و ..)شامل حال او نمی‌شود ؟

 131. گل بهار

  سلام وقت بخیر من خانم خاندار ۳۸ ساله با سابقه بیمه اجباری وفرش وخانداری کل سابقه ۱۸سال ۶ماه میخواستم بدونم من چند سال باید بیمه بریزم باچه نرخی ؟ الان ۱۲درصد ریختم تا الان؟حقوق بازنشستگی ام بالا باشد؟ایا باید بیمه ام اجباری باشه تا دریافتی خوبی داشته باشم؟؟یا نرخ بیمه رو افزایش بدم ؟چه سالی این اقدام رو انجام بدم؟؟ایا این ۲۰سال سابقه با ۳۰روز حقوق هست یا کمتر هست؟؟سپاسگزارم

 132. حاجیه

  سلام من 53 سال دارم قبل از40 سالگی بیمه محل کارم بودم و وقتی بیرون اومدم بیمه رد نشد آیا الان میتونم ادامشو بدم و کسری سنواتو پرداخت کنم

 133. نگار

  سلام وقت بخیر امروز رفتم بیمه زنان خانه دار انجام بدم مسئولش بهم گفت در هیچ یک از ۱۲ و ۱۴ و۱۸ درصد اگر خدایی نکرده فوت کنید مستمری به خانواده تعلق نمیگیره ولی اینجا داخل متن خوندم که تعلق میره،من میخام به پسرم تعلق بگیره و چون از همسرم جدا شدم مسئول گفت چون پدر فرزندت در قید حیاته به پسرت بعد از فوتت مستمری تعلق نمیگیره،چکار کنم بنظرتون؟

 134. پروانه

  سلام ۴۵ سالمه ۶ سال سابقه کار دارم با حقوق بیش از پایه، یک سال و نیم ببمه بیکاری گرفتم و دو سال هم بیمه خانه دارم ایا دوسال بیمه اختیاری کنم با ده سال سابقه میتونم بازنشسته بشم؟ البته بعد ۵۵ سالگیم

 135. طیبه

  سلام من پرستار هستم دوسال طرح داشتم ولی تو بیمه من لحاظ نشده و الان به اداره تامین اجتماعی مراجعه کردم چون در طرح بیمه خدمات درمانی داشتم ولی الان تامین اجتماعی دارم اون دوسال لحاظ نشده چکار کنم

 136. اعطم

  سلام خانمی۴۶ ساله هستم تاحالا بیمه نبودم میتونم ۱۰ سال ۱۸درصدیبیمه پرداخته کنم بازنشستگی بگیر م حقوقش کفاف میکنه

 137. م.ن

  سلام وقت شما بخیر
  برای اینکه بز بیمه بازنسستگی تحت پوشش بیمه درمان هم قرار بگیرند کدام یک از درصدهای ذکر شده را انتخاب کنند؟ ۱۲ ، ۱۴ یا ۱۸ درصد؟

 138. اعطم

  سلام من۴۶ سال دارم میخام ۱۸درصدی بیمه باز کنم بعد از ده سال بازنشستگی ۱۰ روز میگیرم و چقدر میشه ممنون راهنماییم کنید وتابحال بیمه نبودم دیر نیس بیمه باز کنم

 139. اعطم

  سلام من۴۶ سال دارم میخام ۱۸درصدی بیمه باز کنم بعد از ده سال بازنشستگی ۱۰ روز میگیرم و چقدر میشه ممنون راهنماییم کنید

 140. Sm

  سلام.آیا می شود برای سالهای گذشته بیمه زنان خانه دار رد کرد؟

 141. Shin

  سلام
  ایابا پرداخت ۲۰ سال حق بیمه برای زنان و ۵۵سال سن در نهایت مستمری۲۰روز درماه را دریافت میکنند؟
  شرایط برای دریافت مستمری کامل یعنی حقوق ۳۰ روز در ماه چگونه است ؟

 142. فروزان

  سلام آیا بیمه زنان خانه دار مثل بیمه تامین اجتماعی دفترچه درمانی داره؟

 143. m

  سلام وقت بخیر. من ۲۵ سال دارم که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح پدرم هستم. میخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار بکنم ولی میخوام دفترچه و خدمات درمانی پدرم رو داشته باشم. آیا امکانش هست؟ خدمات درمانی نیروهای مسلح رو از دست نمیدم؟ و اینکه در صورت فوت پدرم حقوق بازنشستگی ایشون به من هم تعلق میگیره یعنی میشه همزمان هم حقوق خودم رو بگیرم هم پدر؟

 144. فرزاد

  سلام،همسرم۲۶سالش هستش میخوام بیمه زنانه خانه دار براش انجام بدم،اگه۲۰سال بیمه پرداخت کنم سنش۴۶میشه اون وقت بازنشسته میشه؟

 145. Elnaz

  سلام وقت بخیر .من ۲۲ سالمه و جایی مشغول به کارم اما بیمه نیستم. مجردم و پدرم فوت کرده و حقوق پدرم به من و مادرم میرسه . میتونم بیمه ی زنان خانه دار بشم ؟؟؟؛ و اینکه الان ۱۲ درصد من ماهانه چند باید پرداخت کنم ؟

 146. محبوبه عسگرزاده

  سلام عزیزم خوبید من یازده سال و دوماه و بیست روز بیمه ی قالی بافی رد کردم اما الان در حال حاضر بیمه ام قطع شد و در مدرسه ای مشغول به کار هستم .چند سال باید بیمه رد کنم تا باز نشسته سوم ممنون میشم راهنمایی کنید

 147. آمنه

  سلام وقت بخیر خانمی هستم ۳۱ ساله دارای ۲ فرزند و همسرم اعتیاد داره و هیچگونه سابقه بیمه نداره میخواستم واسه بیمه زنان خانه دار ثبتنام کنم و چون قبلا سابقه پرداخت بیمه نداشتم میخواستم بپرسم برای بیمه ۱۸ درصد هر ماه چقدر و چند سال باید پرداخت کنم تا مستمری دریافت کنم و اینکه آیا فرزندانم هم میشه از همین بیمه استفاده کنن

 148. نوشین

  درود..من‌متولد اردیبهشت ۱۳۵۱ هستم آیا بیمه زنان خانه دار به من تعلق میگیره.؟.چون ۵۰ ساله هستم..چون شما نوشتید بیش از ۵۰ سال..گویا به من تعلق بگیره.و اینکه چطور میتونم بازنشستگی ۱۰ ساله واسم لحاظ بشه با اینکه شما فرمودید ۵۵ سال بازنشستگی هست..آیامیتونم حق بیمه به مدت ۵ سال را به بیمه گزار یک جا پرداخت کنم..اگه این بیمه به من تعلق نمی گیره..لطفا در مورد بیمه ای موازی در این زمینه راهنمایی کنید..ممنون از مهرتون

 149. پریناز

  سلام وقت بخیر یع سوال داشتم من مادرم ۱۱سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارن والان سنشون۵۵ هستش چقدر در ماه حقوق دریافت خواهند کرد؟

 150. اعظم شیرازی

  سلام وقت بخیر من خدود 6 سال سابقه کار دارم آیا میشود الباقی آن حدود 4 سال دیگر پرداخت کنم تا بعدا بتوانم سابقه بیمه خود را بگیرم یعنی چقدر باید پرداخت کنم اگر بله بعد از چند ماه بهم تعلق میگیره ممنونم اگر پاسخ بدهید

 151. نادیا

  سلام وقت بخیر،من ۱۵ماه پیش طلاق گرفتم بعدش بیمه خانه داری روشروع کردم قبلا طلاق ازطریق شوهرم بیمه تامین اجتماعی ۱۰سال سابقه ایابه بیمه خانه داری تعلق میگیره یانه؟؟

 152. S.f

  باسلام.من بیمه زنان خانه دار هستم چهارده درصد.میخاستم بدونم ایا بعداز فوت, بازنشستگی به پسربالغ یا همسرم میرسه؟اگرنمیرسه لااقل دوازده درصد پرداخت کنم؟ممنون.

 153. S.f

  باسلام.من بیمه زنان خانه دار هستم چهارده درصدمیخاستم بدونم ایا بعداز فوت بازنشستگی به پسربالغ یا همسرم میرسه؟

 154. مهین

  سلام ۵۷ ساله خانم مجرد هستم هیچ جا بیمه نیستم و درآمدی ندارم حقوق مادر پدری را می تونم دریافت کنم پدرم نیز بعد از مادر بزرگم فوت شده

 155. سهیلا

  سلام خواهرم طلاق گرفته و از بیمه پدرم و بازنشستگی استفاده میکنهایا این حق برای خواهر دیگرم که طلاق گرفته هم وجود دارد که از بیمه پدر استفاده کنند

 156. زارعی

  سلام درصورتیکه خانمی با توجه به تبعی بودن بیمه همسرش (درمانی نیروهای مسلح ] بخواهد از بیمه زنان خانه دار استفاده نماید تبعی بودن ایشان از بیمه همسرش قطع میشود ؟ چون اقدام به نامنویسی کردم در قسمتی که اطلاعات را بارگذاری نمودم سیستم پیام داد شما دارای بیمه تبعی هستید در صورت ادامه ارتباط تبعی شما قطع میگردد !!!!!

 157. زهرامعادنی

  سلام من خانه دارم وسابقه بیمه ندارم وتحت پوشش بیمه همسرم هستم تامین اجتماعی و۳۹سال دارمایا تا ۱۱سال دیگه بیمه ۳۲۰۰رو هر سال بدم جز حقوق بگیران میشوم.چقدر شامل میشود؟

 158. مریم

  درود آیا میشود بیمه دوازده درصدی بدون خدمات درمانی استفاده کنیم وخدمات درمانی تحت پوشش همسر بشویم

 159. احمدی

  سلام وقتتون بخیر،من یکی دوست از طریق شرکت حق بیمه رو برام پرداخت کردن حدود ۲سال هم خودم واریز کردم،الان دیگه نمیخوام ادامه بدم،می‌توانم این پولی که واریز کردمو پس بگیرم ؟

 160. شیما

  سلام
  اگر بعد از چند سال پرداخت بیمه زنان خانه دار جایی شاغل شویم و بخوایم خودمون رو بیمه اون شعل کنیم ایا بیمه زنان خانه دار جزو سابقه بیمه محسوب میشه یا از بین میره؟

 161. مهناز

  با عرض سلام وادب بنده تا زمان مجردی ام تحت پوشش بیمه خدمات درمانی پدرم که تکمیلی بود ،بودم ودر حال حاضر حدود هشت سالی هست که تحت پوشش بیمه خویش فرما هستم.این در بیمه بازنشستگی لحاظ میشه اگر درخواست بدم؟

 162. نظرزاده

  سلام وقت بخیر من ۳۴ سالمه و بیمه قالی بافی داشتم که متاسفانه سال ۹۷ قطع شد الان میتونم بیمه زنان خانوار رو ادامه بدم و از سال ۹۷ تا الان رو یکجا بیمه ام را پرداخت کنم که سابقم بیشتر بشه البته می‌خوام مثل قبل هم برای خودم و دو فرزندم دفترچه بگیرم

 163. م خ

  سلام خانمی هستم ۳۸ ساله۸ سال سابقه بیمه اجباری دارم و ۴ سال هم هست که بیمه زنان خانه دار میبرم چند سالگی میتونم بازنشست بشم؟؟

 164. م خ

  سلام خانمی هستم که ۸ سال سابقه بیمه اجباری دارم الان ۴ سال هست بیمه زنان خانه دار میبرم چند ساله میتونم خودم رو بازنشست کنم؟

 165. no name

  سلام وقت بخیر ما به مدت چندین سال بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی بودیم ولی متاسفانه پدرم یه سال واریز نکردن و قطع شد من میتونم از طریق سابقه بیمه ای که داشتیم برای مادرم این کارو انجام بدم و بیمه زنان خانه دار بشه و سابقه بیمه که قبلا توسط کار بابام داشتیم برای بیمه زنان خانه دار برای مامانم بخوره؟؟؟بعدش در هزینه های درمان تاثیری داره؟؟؟درضمن مامانم ۴۹ سالشه

 166. فاطمه زهرا

  سلام
  اگر حقوق بیمه زنان خانه دار دریافت کنیم آیا حقوق مستمری همسر فوت شده قطع میشه؟ یعنی باید فقط از یکی از حقوق ها استفاده کنیم یا امکان دریافت هر دو حقوق وجود دارد؟

 167. فاطمه

  سلام .من 36 سال دارم با واریز 20 سال خق بینه تا سن 56سالکی ، ایا حق بازنشستگی من کامل سی روز است ؟ یا بیست روز حقوق حداقلی دریافت میکنم ؟ تشکر

 168. معصومه

  سلام خانمی هستم ۳۸ ساله ۸ سال سابقه بیمه اجباری دارم و ۴ سال هم بیمه زنان خانه دار چند سالگی میتونم بازنشست بشم؟

 169. سهیل

  سلام، محاسبه ای که برای مثال انجام دادین اشتباه است، با نرخ ۱۲ درصد حق بیمه ماهانه را دوباره حساب میکنید لطفا، چقدر میشه؟

 170. سید

  با سلام اگر کسی بیمه زنان خانه دار باشد و استخدام شود سوابق بیمه ای برای او محاسبه می شود؟

 171. مریم

  نوشتید زن خانه دار یعنی کسیکه حقوق نداره ماهی ۵۰۰ خیلی زیاده

 172. آ.س

  با سلام
  با توجه به اینکه بیمه اختیاری خویش فرما نیاز به سابقه پرداخت بیمه حداقال نیاز دارد آیا می توان بعد از چند ماه پرداخت بیمه زنان خانه دار نوع بیمه را به بیمه خویش فرما تغییر داد؟

 173. م س

  با سلام من ۵ سابقه بیمه در شرکت خودرو سازی داشتم و ۱۰ سال هم بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم . طی ده سال حق سرانه درمان پرداخت نکردم اما در حال حاضر نیاز به بیمه درمانی دارم چگونه میتونم اقدام کنم و مبلغ حق سرانه درمان چقدر است؟

 174. رۆژدا

  سلام وقت بخیر،من در مورد میزان حقوق بازنشستگی سوال داشتم،بیمە خانه داری دارم میتونم دوسال آخر حق بیمه رو بر مبنای حداکثر حقوق پرداخت کنم؟اونوقت میزان دریافتی بازنشستگیم بیشتر میشە؟

 175. روشا

  با سلام،
  سوال من اینه که میزان حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار همان حداقل پایه حقوق هر سال است که برای همه بیمه های تامین اجتماعی تعیین میشود؟

 176. فرناز

  من قبلا شاغل بودم و از بیمه تامین اجتماعی پدرم خارج شدم الان دیگه کار نمی‌کنم اگر خودم را بیمه‌ام را به صورت زنان خانه‌دار ادامه بدهم، میتونم بیمه پدرم شوم و حقوق مستمری پدرم را بگیرم؟

 177. مهشاد

  باسلام
  بنده دارای دو بیمه ی ایران هستم(زنان خانه دار) آیا آن دونیمه با بیمه ی شما فرق میکند؟؟
  حالا اگر بخواهم یکی از آن دونیمه با شما ادامه دهم امکانش میباشد؟؟؟؟

 178. سعیده

  سلام. وقت بخیر
  من بیست و هفت سالمه و مجرد هستم. در منزل پدری با خانواده زندگی میکنم. با مدرک کارشناسی. بدون سابقه کار و بیمه.
  میتونم برای بیمه ی زنان خانه دار یا خویش فرما اقدام کنم؟ اگر ممکنه کدوم یک، گزینه بهتری هست؟ و اگر قرار باشه حق بیمه رو یکجا پرداخت کنم تا حقوق ماهانه برقرار بشه ،شدنیه؟
  ممنون از وقتی که میگذارید.

 179. سعیده

  سلام. ما این افزایش دو برابری حق بیمه زنان خانه دار رو کجا باید پیگیری کنیم؟ چرا یهو از 350 رسیده به 608 هزار تومن؟ ما از کجا بیاریم پرداخت کنیم؟ این واقعا ظلمه آخه

 180. زهرا

  سلام من يه خانم ٣٧ ساله هستم با سابقه بيمه ٩ سال و الان خانه دار شدم و مي خوام تا ٢٠ سال بيممو پرداخت كنم تا بازنشست بشم . واقعا نمي دونم چه بيمه اي انتخاب كنم بيمه زنان خانه دار ؟؟يا بيمه ازاد ؟؟ ١١ سال ديگه من ٤٩ سالم مي شه و اگر بيمه زنان خانه دار رو بدم بازنشست مي شم يا بايد ٥٥ سالم بشه ؟؟ حقوق بازنشستگي كدوم بهتر هست ؟؟ ممنون مي شم منو از اين سردرگمي بيرون بياريد و راه خوب و بهم معرفي كنيد

 181. ام‌البنین‌

  سلام ‌من ‌خانمی ‌هستم ‌با 7سال‌سابقه‌می‌خوام‌خودم‌بیمه‌‌بریزم‌هزینش‌چقدره‌الانم‌خانه‌دارم

 182. ام‌البنین‌اکاتی

  سلام ‌من ‌خانمی ‌هستم ‌با 7سال‌سابقه‌می‌خوام‌خودم‌بیمه‌‌بریزم‌هزینش‌چقدره‌الانم‌خانه‌دارم

 183. سارا

  سلام وقت بخیر
  من 37 سالمه زیرپوشش بیمه تامین احتماعیی از طرف پدرم هستم وبیمه تکمیلی زیرپوشش پدرم هستم البته پدرم بازنشسته شدن میخاستم بدون باتوجه به داشتن بیمه اجتماعی ایا میتونم خودمو بیمه خانداری کنم که ذراینده هم خودم حقوق بازمشستگی داشته باشم و هم حقوق و بیمه تکمیلی پدرم؟؟تشکر

 184. سارا

  سلام وقت بخیر
  من 37 سالمه زیرپوشش بیمه تامین احتماعیی از طرف پدرم هستم وبیمه تکمیلی زیرپوشش پدرم هستم البته پدرم بازنشسته شدن میخاستم بدون باتوجه به داشتن بیمه اجتماعی ایا میتونم خودمو بیمه خانداری کنم که ذراینده هم خودم حقوق بازمشستگی داشته باشم و هم حقوق و بیمه تکمیلی پدرم؟؟

 185. مرشدی

  با سلام و وقت بخیر ،کسی که بیمه زنان خانه دار واریز میکنه تا چند سال حقوق بازنشستگی بهش میدن؟
  و سوال دومم اگه فوت بشه به چه کسی حق بازنشستگی رو پرداخت میکنن ؟فرزند یا همسر؟و تا چند سال بهشون این حقوق رو میدن
  باتشکر از پاسخگویی شما

 186. لیلا

  سلام،وقت بخیر
  مقدار حقوق یا مستمری بازنشستگی زنان خانه دار ۱۲درصدی در۱۴۰۱ چقدر هست؟من بعداز ۷ سال دیگه بازنشسته میشم،،برای اینکه حقوق دریافتیم بیشتر باشه چکار باید بکنم
  اگه راهنماییم بکنین ممنون میشم

 187. داود یاوری

  بادرود
  باتوجه به پرداخت ماهانه 318 هزارتومان وافزایش سالیانه حداقل دستمزد بعد از بیست سال آیاحقوق بازنشستگی زنان خانه دار میانگین پرداختی 20 سال میباشد؟ یا براساس پرداختی 2 سال آخر محاسبه میشود؟
  ضمنا پرداخت حقوق بازنشستگی همان عدد پرداختی ماهیانه است یا حداقل حقوق ماهیانه وزارت کار در آن سال میباشد؟

 188. میترا

  سلام ،من درقسمت نامنویسی برای اخذ شماره بیمه به مشکل خوردم مینویسه شما اطلاعات تکمیل نشده دارید

 189. سمیه آقامحمدی

  با سلام من بیمه خانم های خانه دارم هشت سال .شوهرمو اختیاری ۲۰ساله بیمه هست آیا بعد فوت همسرم بیمه به من تعلق خواهد گرفت یا بخاطر بیمه بودنم به من تعلق نخواهد گرفت؟؟؟؟

 190. نیلوفر

  سلام ببخشید من27سالمه و مجرد و بیکار و پدرم بیمه تامین اجتماعی هس و من چون مجردم تحت تکلف پدرم هستم اما الان بخوام بیمه رد کنم با توجه ب اینکه چندسال دیگ متاهل میشم چ بیمه ای از الان رد کنم بهتره؟

 191. زهرا

  سلام وقتتون بخیر من ۳۸سال سن دارم ۵سال ونیم بیمه مشاغل خانگی فرش بافی بودم مدت ۴سال هست بیمه ام قطع شده الان نزدیک ۴ماه است آزاد پرداخت میکنم ولی توان پرداخت ماهانه را ندارم میتونم ۴سال رو یکجا پرداخت کنم ۱۰سال بازنشسته بشم با حقوق ۱۰روز؟ ممنون میشم پاسخ منو بفرمایین

 192. سا عدی

  ساعدی. سلام من بیمه زنان خانه دارهستم و38سال سن دارم. سوال. اگردرپرداخت حق بیمه مثلا یک سال قطع کنی دوباره می توانی ادامه بدی؟
  باتشکر.

 193. م.م

  باعرض سلام وخسته نباشید
  بنده خانمی 36ساله هستم که 10سال سابقه کار دربیمارستان دارم ولی به دلایلی الان سرکارنمیرم حدود 7ماه هستش که بیمه زنان خانه دارهستم وبعلاوه بیمه درمان که پولش رو خودم واریز میکنم میخواستم بدونم هزینه خودبیمه زنان وبیمه درمان باهم چقدر میشه البته اگه 12%باشه چون من قبلا 318000هزارتومن پرداخت میکردم ولی الان بایدحدود530000تومن پول بیمه واریز کنم میشه لطفا توضیح بدیدچرا اینجوریه

 194. نجفی

  سلام من 46 سال. دارم و 20 سال سابقه بیمه که 8 سال. کارفرما. بیم تامین. اجتماعی برام پرداخت کرده و بقیه بیمه زنان خانه‌دار در چه سنی برای بازنشستگی باید اقدام کنم ؟آیا با 20 سال سابقه بیمه.زنان خانه دار در 50 سالگی میتوان برای بازنشستگی اقدام کرد؟

 195. هادی

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم بیمه
  1- اگه کسی ۱۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشه و بخواد بره جایی کار کنه که بیمه اش خدمات درمان هستش ..آیا شرایط بازنشستگی خدمات درمان هم عین تامین اجتماعی سن که به ۴۲ برسه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته میشه یا نه ؟
  2- برای تبدیل کردن بیمه تامین اجتماعی به خدمات درمان ۱۶ سالش چقدر هزینه میشه؟
  میخوام ببینم اصلا چنین چیزی امکانش هست؟ یا نه
  سپاسگزارم

 196. سپیده

  سلام، من این ماه تازه شروع به رد کردن بیمه کردم و بیمه حرف و مشاغل آزاد هست،به من گفتن چون خانم هستی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن با حقوق کامل میتونی بازنشست بشی چون ۵ سال دولت و ۵ سال خود بیمه به بانوان تخفیف میده،درسته؟

 197. رویا شالی پور

  سلام وقت بخیرمن ۴۲ سال سن دارم ازسال ۸۶ شروع به کار کردم وسایقه بیمه دارم دراین بین سالهایی که بیمه نبودم رو میتونم یکجا پرداخت کنم و به سابقه من اضافه بشه ؟درضمن من پرداخت بیمه بیکاری هم داشتم که میخواستم بدونم در آخر برای بازنشستگی حساب میشه یاخیر؟درحال حاضر نیز بیمه زنان خانه دار پرداخت میکنم.
  ممنونم از پاسخگویی شما

 198. مینا

  سلام
  من ۳۹ دارم ۶ ساله بیمه خانه داری پرداخت کردم سال ۹۶ با ۱۰۰ هزار تومن الان تا ماه پیش ۳۰۰ تومن شده بود که این ماه ۲۰۰ هزار تومن یهویی اضافه کردن الان باید ماهی ۵۰۰ هزار تومن بدون دفترچه پرداخت کنم به خدا این دیگه خیلی ظلمه خدا ازتون نگذره هر سال اینقدر اضافه میکنید اخه یه خانم خانه دار باید از کجا بیاره ،هر سال چند برابر اضافه میکنید اخرش با دو تومن یا سه تومن باز نشت میکنید اخه این انصافه تازه اگه زودتر هم ۲۰ سال تموم بشه ،تا سنت به ۵۵ نرسیده پولی بهت پرداخت نمیشه بعد ۵۵ سال بهت حقوق میدن خیر سرشون من این اشتباه رو کردم شما نکنید به خدا بیخود پول تو جیب این دولت نریزید ،تازه اگه دختر هم نداشته باشید بعد شما این پول مال دولته تازه ۱۰ سال اگه هم پرداخت کنید با شرایط خیلی سخت میتونید خودتون رو باز خرید کنید وگرنه اگه دیگه توان پرداخت نداشته باشید این ۶ سال مثل من بیمه تون رو هواست ،و بازم پولی بهتون تعلق نمیگیره و باز این پول میره تو جیب دولت ،کاری هم نمیشه کرد الهی خیر نبینید ،الهی درد بیافته تو جونتون درمونش پیدا نشه چرا اینقدر روز به روز به مردم سخت میگیرین
  به خدا اشتباه نکنید این پولو تو یه حساب واسه خودتون پس انداز کنید به این دولت هم کوفت ندین از ما گفتن

 199. Mohsen

  سلام @Mohsen1991b به این ایدی تلگرم من سر بزن لطفا

 200. علیزاده

  سلام
  من راننده تاکسی هستم بیمه اجباری تامین اجتماعی پرداخت می کنم ودر۶۰سالگی با۲۵ سال سابقه بازنشسته میشم
  اگه دوسال خدمت سربازی ام رابخرم به حقوقم فرق می کنه یانه ممنون

 201. علیزاده

  علیزاده
  سلام من راننده تاکسی هستم وبیمه تامین اجتماعی دارم وخانمم بیمه خانه داری پرداخت می کنه
  آیا بعدازفوت بنده به خانم دوتاحقوق میدن یاکدامش رامی دن چه طوری میشه ممنون ازراهنمایععی تان

 202. سارا

  سلام و وقت بخیر. من خانم ۳۰ ساله هستم ۴ سال سابقه بیمه دارم و تحت بیمه خدمات درمانی و تکمیلی پدرم هستم. میشه راهنمایی بفرمایین از بیمه خویش فرما استفاده کنم یا زنان خانه دار؟

 203. سارا

  سلام. من تحت بیمه همسرم هستم. و بیمه تکمیلی هم داریم. خواستم بدونم میتونم بیمه زنان خانه دار شم و از بیمه همسرم خارج نشم؟

 204. مم

  سلام مادرم در سن 39 سالگی بیمه زنان خاندار ثبت نام کردن و دفترچه گرفتن سه ماه حق بیمه رو دادن اما بنا به شرایط بد مالی دیگه نتونستن حق بیمه پرداخت کنن الان یکسالو نیم گزشته میخان مجددا حق بیمشون رو پرداخت کنن خاستم ببینم ایا امکانش هست ک مجددا بیمه شون رو پرداخت کنند یا دیگه امکان بیمه داشتن رو ندارن

 205. رضوانه پریان فر

  من خودم رو بیمه زنان خانه دار کردم ماه اول به مبلغ صدو چهل و هشت تومن واریز کردم چرا ماه دوم دومیلیون برام حساب کرد

 206. خانپور

  سلام وقت بخیر ، من ۳۶ سال سن دارم کلا خانه دار هستم و سابقه کاری و بیمه ندارم ، این بیمه شامل حال من هم میشه ؟؟!

 207. نوری

  سلام و خسته نباشید ببخشیدبرای بیمهرمشاعل آزاد ۱۴ درصد شامل از کار افتادگی می شود البته ۴ ماه ۱۴درصد ۸ ماه ۱۸ درصد هیست البته گفتند طی ۱۰ سال یکسال سابقه میخاد

 208. امید

  سلام، مادربنده الان 10 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی رو دارن و 50 سالشون هست و تا سن 55 سالگی سابقه بیمشون میشه 15 سال یعنی با 15 روز حقوق باز نشسته میشن، حالا سوال من این هست آیا راه حلی داره که تا سن 55 سالگیشون 5سال بیمه براشون بخرم که 20 سال سابقه بیمشون بشه برا دریافت بازنشستگی کامل یعنی میتونم الان 5 سال بیمه رو براشون بخرم تا به سن 55 سالگی نرسیده

 209. بهار

  سلام من 40 سال دارم و هیچ سابقه بیمه ای ندارم .اگه برا بیمه زنان خانه دار 14% بدون استفاده از دفترچه بیمه اقدام کنم ،شامل چند سال بیمه بازنشستگی میشوم در آخر.
  و آیا همزمان میتونم از بیمه پدرم که بیمه نیروهای مسلح هست هم استفاده کنم؟

 210. زری

  سلام من خانمی ۴۵ ساله هستم و ۱۳ سال بیمه طبق قانون کار ۱۸ ماه بیمه خانه داری دارم ایا میتونم با این سابقه بازنشسته بشم یا نه و میزان حقوق چند روز میشه!

 211. حمیده محمد قاسمی

  سلام من 34 شالمه و جدا شدم از سال 93 بیمه مشاغل آزاد بودم .ودفترچه خدمات درمانی دارم .امسال بخاطر هزینه گران بیمه و اینکه دیگه ککارنمیکنم میخوام بیمه زنان خانه دار با 18 درصد دفترچه بیمه داشته باشم .من کجا باید مراجعه کنم متشکرم

 212. س

  سلام
  میشه شرایط دریافت مستمری رو توضیح بدین؟
  یعنی من هروقت بخوام میتونم خودم رو بازنشست کنم یا باید حتما یه مدت معین بگذره از پرداختهای حق بیمه؟
  من اینو متوجه نمیشم

 213. دیانا

  سلام وقت بخیر. من 30سال دارم و میخوام بیمه زنان خانه دار رو داشته باشم. میتونم در ابتدا مبلغی رو به عنوان سابقه بیمه واریز کنم٠؟

 214. زهرا

  با سلام و احترام
  من حدود ۴ ماهه بیمه زنان خانه دار میریزم بدون گزینه درمان.
  حالا دو ماهه باردار شدم میخواستم بدونم اگه گزینه درمان رو فعال کنم برای زایمان میتونم استفاده کنم

 215. هلن عنایتی

  ایا اگر ۲۰ سال بیمه زنان خانه دار بریزیم میتوانیم بعد بازنشستگی حقوق ۳۰ روز رو دریافت کنیم،

 216. م. ت

  /سلام وقت به خیر
  من خانمی 40 ساله هستم ، در حال حاضر در منزل کار تایپ و ترجمه انجام میدهم و هم چنین تحت پوشش بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی پدرم هستم. خواستم بدونم در این شرایط امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای من وجود داره ؟

 217. بهرامی

  سلام
  من از سال ۱۳۹۱ بیمه خویش فرما نظام مهندسی ساختمان پرداخت می کنم.
  متولد ۱۳۶۴ هستم.
  کی می تونم بازنشست بشم؟ و با چه حقوقی؟

 218. عبدالهی

  سلام مادر من چند سال تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده از طرف پدرم.متولد ۴۵ هستن و الان ۵۵ سال سن دارن میخواستم بپرسم امکان اینکه بیمه زنان خانه دار بشن و بازنشسته شن وجود داره یا خیر

 219. فهیمه

  با سلام
  زنان خانه دار بالای 50 سال که هیچگونه سابقه بیمه ندارند چگونه میتوانند بیمه شوند

 220. خاطره

  سلام میخواستم بدونم حق بیمه ۱۲درصدزنان خانه دار ماهانه چقدره؟؟

 221. سجاد

  سلام وقت بخیر

  ممنون میشم به سوالم جواب بدین :

  مرد متاهل 29 ساله ای هستم که دارای 8 سال سابقه (بیمه اجباری 6 سال وخرید سربازی 2 سال ) و در حال حاضر هم مشغول به کار هستم اما تا پایان امسال بدلایل شخصی قرار است از کاز بیرون بیایم وشغل ازاد و بیمه اختیاری رو انتخاب کنم . اما الان میانگین حقوق من در سایت بیمه 6300 ( شش میلیون سیصد هزار تومان ) است . و دوس دارم با این مبلغ بالا و افزایش سالانه بیمه خود را تا اخر ادامه بدهم ایا امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا اینکه بعد از بیرون امدن از سرکار و انتخاب بیمه ازاد باید حتما بیمه پایین مثلا سال 1400 که قانون کار 3800 رو انتخاب کرد ناچارم انتخاب کنم ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید تا چیکار کنم تا بتونم میانگین بالای حقوق و بازنشستگی رو ادامه بدم

 222. ناصر

  سلام فردی که ۳۰ سال خدمت آن در سازمان تمام شده ولی هنوز در سازمان مشغول به کار است، اگر در این مدت فرد فوت کند نحوه پرداخت سنوات پایان خدمت به چه صورت می باشد. با تشکر

 223. ش الف

  سلام من خانمی هستم ۴۶ساله شوهرم فرهنگی بازنشسته هستن ایا من میتوانم خودم را بیمه زنان خاندار کنم ..بیمه درمانی شوهرم برای من قطع نمیشود یا حقوق باز نشستگی ایشان بعد فوت ممنون

 224. اکرم

  سلام
  من قبلا شاغل بودم ولی چند سال هست که دیگه کار نمیکنم و خودم رو بیمه زنان خانه دار کردم و دفترچه گرفتم
  سوالی داشتم
  من ام اس دارم و هر شش ماه باید آمپول تزریق کنم میخواستم بدونم بیمه هزینه آمپول های منو میده؟

 225. ف

  سلام
  من درحقیقت متولد ۱۳۴۲هستم و۵۸سال سن دارم
  و الان هشت سال وده ماه سابقه بیمه زنان خانه دار دارم
  اما درسال۱۳۷۵بنابدلیلی ۵سال سن شناسنامه ام راکم کردم.ودرحال حاضر سال ذکرشده در شناسنامه۱۳۴۷است.
  وسن من۵۳.
  برای بازنشستگی به بیمه مراجعه کردم که مبلغ یکسال ودوماه کسری رانیز بپردازم باده سال بازنشسته شوم
  اما به دلیل اینکه میگویند سن شناسنامه ای الان ملاک است قبول نمیکنند ومیگویند ۲سال دیگرباید حق بیمه بپردازی.تا۵۵ساله شوی.
  سوالم این است آیا برای افرادی مثل من راه حلی وجود دارد؟
  ممنون از پاسخگویی شما

 226. اکرم

  سلام
  من قبلا شاغل بودم ولی الان دیگه کار نمیکنم و خودم رو بیمه زنان خانه دار کردم و مجرد هستم
  مبتلا به بیماری ام اس هستم میخواستم بدونم بیمه هزینه آمپول من رو که باید هر شش ماه یک بار تزریق کنم پرداخت میکنه یا نه؟

 227. ج ز

  سلام وقت بخیر
  من خانمی ٣۴ ساله هستم مادر من فوت کردن بازنشسته آموزش و پرورش بودن چون من مجرد هستم و شاغل هم نمی‌باشم الان حقوق بازنشستگی مادرم رو دریافت میکنم آیا میتونم بیمه زنان خانه دار داشته باشم و بعدا حقوق بازنشستگی خودم رو دریافت کنم؟؟
  آیا با ثبت نام در بیمه زنان خانه دار این حقوق مستمری مادرم که الان دریافت میکنم قطع میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی این امکان برای شما وجود دارد که با ثبت نام بیمه زنان خانه دار از مزایای آن بهره مند شوید

   1. سیمین

    سلام.واسه این بیمه ضامن هم میخواد؟

  2. محسن

   سلام @Mohsen1991b به این ایدی تلگرم من سر بزن لطفا

  3. Mohsen

   سلام @Mohsen1991b به این ایدی تلگرم من سر بزن لطفا

  4. نسترن

   سلام وقت بخیر بنده بعد فوت پدرم مستمری ایشون می گیرم با بیمه کردن خودم تو این قسمت حقوقم قطع نمیشه؟

  5. محبوبه عسگرزاده

   سلام عزیزم خوبید من یازده سال و دوماه و بیست روز بیمه ی قالی بافی رد کردم اما الان در حال حاضر بیمه ام قطع شد و در مدرسه ای مشغول به کار هستم .چند سال باید بیمه رد کنم تا باز نشسته سوم ممنون میشم راهنمایی کنید

  6. ط

   سلام وقت بخیرمن بیمه زنان خانه دار هستم ۴۱سال سن دارم وهشت سال بیمه دارم اگرحق بیمه رو پرداخت نکنم چیزی به من تعلق میگیرد

 228. ناهی

  سلام
  آیا با ۴۳ سال سن و ۲۰سال سابقه میتوان بازنشسته شد؟۲سال سابقه کار دارم ۱سال و نیم سابقه بیمه بیکاری و شانزده سال و نیم سابقه زنان خانه دار.آیا امکان بازنشستگی دارم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما در ارتباط با دریافت مستمری ،امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

  2. رحیمی

   سلام من بیمه مشاغل واریزمیکنم تقریبا ده سال سابقه36سالم هست،میتونم تغییر بدم به زنان خانه دارودختران،مجردهستم،واینکه در بازنشستگی وفرانشیز چه فرقی میکنه؟ ممنون

  3. ساحل

   سلام وقت بخير. من داراي بيمه تكميلي هستم و ميخواهم از كارم بيرون بيام و بيمه ام قطع ميشه و تصميم دارم بيمه زنان خانه دار بشم ايا با اين بيمه ميتونم بيمه تكنيليم رو حفظ كنم يا خير؟

 229. ستایش

  سلام برای خانم45ساله ک سابقه کار نداره و خانه دار هست میشه بیمه رو فعال کرد و میشه پولش رو همه رو یکجا برای چندسال بدیم تا بتونه هر ماه پول بگیره؟ لطفا جواب بدین. متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما در ارتباط با پرداخت یکجا حق بیمه مدت مذکور ،امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

  2. ف

   سلام،من خانومی ۳۸ ساله هستم که فقط یک برادر دارم ک بالای ۱۸ سال است و من ازدواج کرده ام، به همین دلیل مادرم مستمری پدرم را کامل میگیرد،من تازه طلاق گرفته ام و میخواهم از مستمری پدرم استفاده کنم،اگر خودم را بیمه زنان خانه دار کنم ایا مستمری پدرم برایم قطع میشود؟ و اگر بعد از فوت مادرم میتوانم از بیمه پدر و بیمه زنان خانه دار به طور همزمان استفاده کنم؟

 230. صلاحی

  سلام ببخشیدزن بی سرپرستی که دارای یک فرزند دختر است باچه مبلغی میتواند خودش را بیمه تامین اجتماعی کندکه فرزندش درنبوداوازمزایای بیمه استفاده کندممنون از راهنماییتون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشید میتوایند از بیمه خویش فرما استفاده نمایید
   امکان درخواست برای بیمه زنان خانه دار برای شما میسر می باشد

   1. جنگی

    تفاوت بیمه خویش فرما با بیمه زنان خانه دار چیست؟

  2. حسین

   انشالله هزار ساله بشید
   شما بهتره خودتون رو در تامین اجتماعی تحت عنوان بیمه زنان خانه دار بیمه کنید
   وحتی دو یا سه سال هم که بیمه بریزید وخدایی نکرده اتفاقی بیفتد فرزند شما میتواند مستمری دریافت کند

  3. باقری

   سلام خانمی پنجاه ساله هستم همسرم بیمه تامین اجتماعی هست اما من می خوام بیمه خانمهای خانه دار بشم با سن پنجاه سال امکانش برام هست یا نه ؟خانه دار هستم و سابقه بیمه ندارم

 231. هادی

  سلام.
  ایا زنان بالا ۵۰سال و بدون سابقه بیمه،امکان بیمه کردن ندارن؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   اگر سن فرد هنگام بستن قرارداد بیش از ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست آن پذیرفته می‌شود که به معادل هرسال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

  2. فرضی زاده

   سلام
   برای خانمی که ۲۷ سال سابقه پرداخت بیمه زنان خانه دار داره در سن ۵۵ سالگی حقوق بازنشستگی چند روزه پرداخت میشه

 232. ناهید

  سلام لطفا بفرمایید نرخ ۱۴ درصد شامل از کارافتادگی میشود یاخیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها در صورتی که نرخ 18 درصد انتخاب شود پوشش از کارافتادگی را شامل میشود

   1. هادی

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم بیمه
    1- اگه کسی ۱۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشه و بخواد بره جایی کار کنه که بیمه اش خدمات درمان هستش ..آیا شرایط بازنشستگی خدمات درمان هم عین تامین اجتماعی سن که به ۴۲ برسه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته میشه یا نه ؟
    2- برای تبدیل کردن بیمه تامین اجتماعی به خدمات درمان ۱۶ سالش چقدر هزینه میشه؟
    میخوام ببینم اصلا چنین چیزی امکانش هست؟ یا نه
    سپاسگزارم

 233. مریم

  سلام وقت بخیر منَ۴۱ سال سن دارم۱۷َ سال کار کردم ولی۷ سال بیمه اجباری دارم آیا میتونم بیمه سال‌های قبل رو بیمه زنان خانه دار بشوم واگر نمی‌شود میتوانم ۳سال بیمه زنان خانه دار شوم بعد خود را باز نشست کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که برای تکمیل سوابق خود این اقدام را انجام دهید

 234. خاتون

  سلام، ۳۹ سال دارم، هیچ بیمه درمانی و بازنشستگی ندارم و خانه دار هستم. می خواستم بدونم بین بیمه بازنشستگی خانه دار و بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی کدومش برای درمان و بازنشستگی بهتر هست؟ و اینکه اگر بیمه بازنشستگی خانه دار بگیرم ، می تونم برای درمان، بیمه تکمیلی خویش فرمای سامان بگیرم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای موارد درمان بیمه خویش فرما تامین اجتماعی بیمه مناسب تری است
   و داشتن بیمه تکمیلی منافاتی با دو بیمه ی مذکور ندارد و شما میتوانید نسبت به این موضوع اقدام نمایید

 235. فران

  سلام وقت بخیر آیا وقتی خانومهایی که خودشونو بیمه زنان خاندار می کنن در آینده بیمه و حقوق مستمری همسرشون بهشون تعلق می گیره ؟
  یعنی هم بیمه بازنشستگی خودشون رو داشته باشن هم بتونن از حقوق و بیمه همسرشون استفاده بکنن؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله تا به امروز قانون برای دریافت این دو نوع بیمه متفاوت محدودیتی لحاظ نکرده است

 236. پریسا

  سلام بنده با ۱۲ سال پرداخت بیمه حرف ومشاغل آزاد بیمه تامین اجتماعی مربوط به زنان خانه دار که وارد ۵۱ سالگی در سال آینده میشم میتونم باز نشسته بشم وحقوق دریافت کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   حداقل سابقه دریافت بازنشستگی آن هم بسته به شرایط خاص 15 سال می باشد

  2. مصطفی

   برای بیمه زنان خانه دار ۱۸ درصد ماهانه چقدر باید پرداخت بشه

  3. بهشت

   با سلام ببخشین من ۳۹ سال سن دارم دارای ۱۴ سال سابقه بیمه زن خانه دار هستم اما دیگه توان پرداخت بیمه رو ندارم خیلی مشکل مالی دارم بیمه هم هرسال خیلی نرخ اش بالا میره من به عنوان یک زن خانه دار هم که حقوقی ندارم اگه انصراف بدم این ۱۴ سال حق بیمه ای که پرداخت کردم چی میشه تروخدا راهنمایی ام کنین

 237. مریم

  سلام لطفاً منو راهنمایی کنید، من درحال حاضر از بیمه درمانی نیروهای مسلح پدرم استفاده میکنم و تحت تکفل ایشون هستم، میخواستم برای بیمه زنان خانه‌دار بدون قطع شدن بیمه درمانیم اقدام کنم، آیا امکانش هست؟ درصورتی که فقط بازنشستگی رو انتخاب کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون امکان تهیه دو بیمه از دو نوع متفاوت به دلیل ایجاد همپوشانی وجود نخواهد داشت
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 238. مریم

  سلام وقت بخیر
  من بیمه درمانی نیروهای مسلح هستم از طرف پدرم و می‌خوام بیمه زنان خانه‌دار فقط شامل بازنشستگی بشم، آیا امکانش هست بدون قطع شدن بیمه درمانی قبلیم ثبت نام کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون امکان تهیه دو بیمه از دو نوع متفاوت به دلیل ایجاد همپوشانی وجود نخواهد داشت
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 239. مامان امیرحسین

  سلام وقت به خیر خانم خانه دار ۲۸ ساله ای هستم که ۱۱ سال حق بیمه خانه داری پرداخت کردم آیا امکانش هست بازنشسته بشم ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

  2. رستمی

   با سلام ،
   من ۱۳ سال مشغول بکار بودم ۲ سال بیمه بیکاری دریافت کردم ۴ سال حق بیمه ۱۴ درصدی زنان خانه دار پرداخت کردم و الان مشغول به کار در شرکت هستم و بیمه پرداخت می کنم آیا با ۴۴ سال سن و ۲۰ سال سابقه می توانم درخواست بازنشستگی کنم؟

 240. مظفری

  سلام و خداقوت خدمت عوامل بیمه بازار . خانم خانه دار ۴۰ ساله که هیچ سابقه‌ی بیمه‌ای نداره باید چند سال بیمه پرداخت کنه تا بازنشسته بشه ؟ چند سالگی بازنشسته میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی برای بازنشستگی باید حتما سابقه 20 سال سابقه داشته باشید مگر در مواقع خاص و با بررسی سوابق طی مراجعه به کارگزاری های منتخب این مهم ایجاد گردد

 241. مظفری

  سلام . خانم خانه دار ۴۰ ساله که هیچ سابقه‌ی بیمه‌ای نداره باید چند سال بیمه پرداخت کنه تا بازنشسته بشه ؟ چند سالگی بازنشسته میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی برای بازنشستگی باید حتما سابقه 20 سال سابقه داشته باشید مگر در مواقع خاص و با بررسی سوابق طی مراجعه به کارگزاری های منتخب این مهم ایجاد گردد

  2. قاسمی

   پدرم فوت شدن حقوق ایشون رو به من ومادرم میدن ازذذوب آهن،،،،،، اااگر در55سالگی بیمه زنان خانه دار،، به من حقوق بدهد،، حقوق پدرم راقطع می کنند؟؟

 242. افسانه

  سلام من ۳۶ سال دارم و دوتا دختر ۱۲ ساله دارم و اصلا جایی کار نکردم تا برای خودم سابقه کار داشته باشم ميتونم خودم رو و دوتا دخترام رو هم بیمه بکنم تا در آینده مبلغی برایشان بذارم آیا همچین بیمه ای هست تا حقوق بازنشستگی بگیرم یا دخترام پول بازنشستگی من رو بگيرند
  ممنون میشم اگه جواب منو بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 243. بدر

  باسلام من 16 سال سابقه بیمه دارم و الان برای فرزندآوری 9 ماه و بیمه بیکاری1 سال و نیم می تونم بازم استفاده کنم . الان که دو سال به بازنشستگی اضافه شده من دوسال کم میارم که با 42 سال بازنشسته بشم . مسی خواستم بپرسم آیا می تونم دو سال آخرم رو زنان خانه دار 18 درصدبدهم تا بتونم بازنشسته شوم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که شما با پرداخت هر نوع از بیمه های اختیاری سوابق خود را تکمیل نمایید

 244. رضا

  با عرض سلام
  همسر من 8سال بیمه اجباری داشته و 12سال بیمه زنان خانه‌دار و مجموع سوابق بیمه‌ای بیست سال می‌باشد سن ایشان 52سال است آیا امکان بازنشستگی دارد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 245. مریم

  سلام. بهترین پیشنهاد شما برای یک دختر مجرد 30 ساله، که سابقه بیمه ندارد و فقط تحت پوشش بیمه درمانی پدرش است، کدام بیمه و نرخ سود است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سابقه 30 روز بیمه تامین اجتماعی داشته باشید میتوانید از خدمات بیمه اختیاری خویش فرما استفاده نمایید و در صورتی که فاقد این سوابق باشید بهترین گزینه تهیه بیمه عمر می باشد

  2. محمد

   سلام عمر دست خداست ولي در صورت فوت پدر ، مستمري ايشان بين همسر و دختران مجرد و پسران نابالغ تقسيم ميشود

 246. شهره

  سلام

  من شانزده سال و نیم سابقه بیمه دارم و ۴۶ ساله هستم و تمام بیمه ام اجباری بوده بجز شش ماه در سال۸۷ که اختیاری بود. آیا اگر بخوام با بیست سال سابقه بازنشست زنان بشم این شش ماه اختیاری حساب میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله تمامی سوابق بیمه ای در مجموع سوابق بیمه شده محاسبه خواهد شد

 247. Fb

  سلام.ببخشید برای ثبت بیمه زنان خانه‌دار حتما باید حضوری مراجعه کنیم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام اولیه و تکمیل مدارک باید مراجعه حضوری به کارگزاری های تامین اجتماعی داشته باشید

 248. معصومی

  سلام
  من دارای 14 سال سابقه کار می باشم و اخرین پایه اینجانب 8 میلیون تومان رد شده است.از ماه بعد پایان قراردادم است و می خواهم برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنم که وقفه بین بیمه ام نیافته. سوالی که دارم اینه که ایا پایه بیمه زنان خانه دارم نیز با همین مبلغ پایه 8 میلیون رد می شود؟یا با پایه وزارت کار؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   حق بیمه زنان خانه دار در سال ۱۴۰۰ با توجه به فرمول زیر محاسبه می شود:
   حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ به مدت یک ماه (۳۱ یا۳۰ روزه) * نرخ انتخابی سهم بیمه شده =میزان مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه (حق بیمه) برای یک ماه
   البته زنان خانه دار می‌توانند با پرداخت حق بیمه حداقل ۳۱۸ هزار تومان از مزایای بازنشستگی در آخر استفاده کنند.

  2. عرفانی

   سلام
   من ۳۴ سالم هست
   سابقه یکسال بیمه اجباری و ۵ سال اختیاری دارم
   میخواستم بدونم میتونم بیمه اختیاری رو به بیمه زنان خانه دار تغییر بدم
   مبلغ ماهانه برای پرداخت به بیمه با نرخ ۱۸ درصد ماهانه چقدر میشه؟
   و اینکه بعد از بازنشستگی مبلغ حداقل حقوق وقت بهم پرداخت میشه؟؟

 249. محمدی

  سلام برای سن 51 سال میشه برای بیمه خانه داری اقدام کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 250. زهرا

  سلام.ملغ حقوق بازنشستگی زنان خانه دار هم مثل حقوق بازنشستگان کارگر بیمه شده است ب طور مثال امسال من با ۲۰ سال سابقه و۵۵ سال سن چقدر حقوق میگیریم.ممنون ازپاسخگوییتوک

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 251. سمانه امیدی

  سلام،من دو تا سوال داشتم،یک من بیمه زنان خانه‌دار پرداخت میکنم اسفند سال گذشته به دلیل دیر پرداخت کردن خودم برایم ثبت نشد اما من پول به بیمه پرداخت کردم هر جا رفتم نتونستم پول اون ماه پس بگیرم چجوری پولمو برگردونم،دوباره قرارداد بستم ادامه بیمه ریختم،سوال دوم،من 13 سال بیمه خودم از قبل دارم اگر هفت سال بیمه زنان خانه‌دار بریزم می تونم شامل قانون بازنشستگی با بیست سال سابقه کار با سن 42 سال بشوم الان 37 سالم تا هفت سال بریزم 42 تمام میشوم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به شعب بیمه تامین اجتماعی و در صورت داشتن مستندات مربوط به پرداخت حق بیمه این امکان وجود دارد که مورد ثبت نشده خود را پیگیری نمایید
   شرایط بازنشستگی برای مورد مذکور شما سن55 سال و سابقه 20 سال می باشد

 252. حقیقت

  باسلام
  ردیف بازنشستگی زنان خانه دار با ۴۲ سال سن منظور از شمول قانون کار چیست و آیا با ۳۰ روز حقوق بازنشسته می شوند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای برخی افراد شرایطی را استثنا کرده اند که با درنظر گرفتن سوابق بیمه گری و با توجه به قراردادهای شخص این امکان برای بازنشستگی فراهم شده است

   1. حنانه

    سلام ببخشید من ۱۰سال سابقعچه بیمه اجباری دارم الان بخواهم خودم رو بیمه کنم کدوم بیمه با چه نرخی برای من مناسب هست که در بازنشستگی حقوق من با بیمه کارفرمایی یکی باش.

 253. علی از بندر عباس

  ممنونم نظرات جالب بود

  1. بیمه بازار

   ممنون از شما

 254. آیلین

  سلام ‌وقت بخیر
  من یکسال که عضو بیمه زنان خانه دار بیمه ما شدم .الان میخواستم تو بیمه اجتماعی خودمو بیمه کنم آیا دوتا بیمه به اسم یه نفر امکان پذیر هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها میتوانید از یک نوع بیمه ای در سازمان تامین اجتماعی استفاده نمایید
   سوابق شما در هر نوع بیمه قابل انتقال به نوع دیگر می باشد

   1. پ

    سلام من ۳۲ سال دارم چون ازدواج نکردم هنوز از بیمه پدرم ک بانک صادرات استفاده میکنم .میخاستم بدونم میشه الان بیمه خانه داری انجام بدم و اینکه نمیخام دفترچه خدماتی شو استفاده کنم .مشکلی پیش نمیاد واسم ؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله این امکان برای شما وجود دارد
     و مغایرتی با بیمه مذکور شما ندارد

     1. مسعود

      سلام وقت بخیر
      همسره من مستمری همسره قبلیشو دریافت میکنه
      و بجز اون هم شش سال سابقه بیمه اجباری داره
      ایا میتونه خودشو بیمه زنان خانه دار کنه و نهایتا بازنشستکی بگیره؟ایا در زمان بازنشستگی حقوق مستمری قبلی قطع نمیشه؟ممنونم

 255. محمدرضا شاکر

  سلام همسرم ۸سال سابقه در نساجی دارد و۴۰سال سن وحدود ۱۲سال است که خانه دار است
  ۱_ایا می توانداز این طرح بیمه زنان خانه دار استفاده کند
  ۲_ایا ۸سال سابقه درنساجی محاسبه می شود
  ۳_چند سال دیگر باید حق بیمه در این طرح پرداخت کند تا بتواند از مزایای بازنشستگی استفاده کند
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که از طرح مذکور استفاده شود
   سوابق قبلی نیز به سوابق از اینجا به بعد بیمه شده اضافه و در مقرری مربوط به بازنشستگی محاسبه میگردد

 256. ثنا

  لطفا یک سایت بزارید جهت ثبت نام بیمه بازنشستگان زنان خانه دار و از همین طریق هزینه بیمه ماهیانه پرداخت بشه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   پیشنهاد شما باید توسط خود سازمان بیمه تامین اجتماعی امکان سنجی شود
   ما به نوبه خود امیدواریم تغییرات براساس نظرات اشخاص بررسی و اجرایی شود

   1. مریم

    سلام خانم ۴۱ ساله هستم که حدود ۱۲ سال شاغل بودم و بیمه ام از طرف همون سازمان رد میشد الان هم خودم حدود ۴ سال است بیمه زنان خانه دار دارم امکانش هست جمع سوابق بیمه ام که ۲۰ سال یعنی در ۴۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه بازنشست بشم؟

  2. مریم

   سلام خانم ۴۱ ساله هستم که حدود ۱۲ سال شاغل بودم و بیمه ام از طرف همون سازمان رد میشد الان هم خودم حدود ۴ سال است بیمه زنان خانه دار دارم امکانش هست جمع سوابق بیمه ام که ۲۰ سال یعنی در ۴۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه بازنشست بشم؟

 257. فاطمه

  به نظر من مردانی که کار میکنند وبیمه اجتمایی هستن از حقوقشون جهت بازنشستگی خانمهاشون کسر گردد .چون حقشون ضایع میشه تو خونه خانمها کار کنن هیچ درامدی هم ندارن تازه بعضی از اقایون پول تو جیبی هم نمیدن و بیچاره برای گرفتن پول باید هی رو بزنن به اقایون و غرورشون زیز پا بزارن.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   پیشنهاد شما باید توسط خود سازمان بیمه تامین اجتماعی امکان سنجی شود
   ما به نوبه خود امیدواریم تغییرات براساس نظرات اشخاص بررسی و اجرایی شود

   1. باغبانی

    با سلام من ۵۶ ساله و خانه دار هستم و همسرم مرا بیمه کرده می خواستم بدونم من چطور میتوانم بیمه زنان خانه دار بشم و از حقوق بازنشستگی برخوردار بشم

 258. پرهام

  سلام من معلم هستم،امکانش هست بیمه خودمو بیمه زنان خانه دار هم کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیمه زنان خانه دار برای افردای تعبیه شده است صرفا در گذشته دارای سابقه بیمه بوده اند و در حال حاضر در مجموعه ای تحت پوشش بیمه ای نیستند

 259. حسین

  سلام چرا از طریق سایت بیمه نمیشه مراحل انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار را تکمیل کرد؟ تنها نام‌نویسی می‌شود انجام داد بعد برات پیام میاد قرارداد شما تکمیل نشده است چرا نمی‌دانیم.آیا باید حتما به کارگزاریها مراجعه کرد؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وفت بخیر
   در بسیاری از مواقع خطاهای این چنینی پیش می آید و بهتر است با مراجعه به کارگزاری های مربوطه درخواست خود را پیگیری نمایید

 260. حسین

  سوال: یعنی فرد با ۱۰ سال پرداخت حق بیمه و ۵۵
  سالگی بازنشستگی بش تعلق نمیگیره؟ خب تکلیف چیه
  چون یکی از آیکونها(بند ۸) گفته با ۱۰ سال پرداختی حق بیمه با ۱۰ روز میتونید بازنشست بشید. لطفا راهنمایی کنید؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله براساس این بند تنها معادل یک سوم ماه به شخص بازنشستگی تعلق میگرد و در صورتی که قرارداد تا بیست سال ادامه یابد عدد کامل تعلق میگیرد

   1. مینا

    سلام ، چطور میتونم با سابقه بیمه تامین اجتماعی ۱۲سال و سن۴۱ سال از قانون ۲۰. سال برای بازنشستگی اقدام کنم؟

 261. حسین

  سوال: یعنی فرد با ۱۰ سال پرداخت حق بیمه و ۵۵
  سالگی بازنشستگی بش تعلق نمیگیره؟ خب تکلیف چیه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله براساس این بند تنها معادل یک سوم ماه به شخص بازنشستگی تعلق میگرد و در صورتی که قرارداد تا بیست سال ادامه یابد عدد کامل تعلق میگیرد

 262. محسن

  همسر بنده، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بنده هست. در صورتی که بیمه زنان خانه دار را برایشان ایجاد کنیم، از خدمات درمانی رایگان به دلیل تحت تکلف بنده بودن، محروم میشن؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   این امکان وجود دارد که در صورت عدم درخواست برای موارد درمانی برای همسر همچنان از طریق شما تحت پوشش بیمه ای شما باشد

 263. حسین

  سلام. من الان مادرم ۴۹ سال دارد اگر خود را بیمه زنان خانه دار کند میتواند تا ۵۹ سالگی بیمه رد کند و بعد با ۱۰ سال سابقه بازنشسته بشود یا در ۵۵ سالگی بازنشسته میشود و باید ۴ سال را زودتر پرداخت کند از قبلا که ۶۰ سال سن بازنشستگی بود چطور شده الان ۵۵ سالگی؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای بازنستگی باید شرایط 55 سال و 20 سال سابقه بیمه یا معادل پرداختی 20 سال وجود داشته باشد تا بازنسشتگی صورت پذیرد

   1. حسین

    سوال: یعنی فرد با ۱۰ سال پرداخت حق بیمه و ۵۵
    سالگی بازنشستگی بش تعلق نمیگیره؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله براساس این بند تنها معادل یک سوم ماه به شخص بازنشستگی تعلق میگرد و در صورتی که قرارداد تا بیست سال ادامه یابد عدد کامل تعلق میگیرد

   2. مریم

    سلام وقت بخیر من ۱۱ سال سابقه بیمه دارم به مدت ۵ سال بیمه نبودم ولی الان حدود یکساله بیمه زنان خانه دار شدم امکانش هست اون ۵ سالی که بیمه نبودم یکجا پرداخت کنم طبق قرارداد بیمه زنان خانه دار؟

    1. مهسا محمد شفیعی

     وقت بخیر
     لطفا از طریق سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایید شرایط متفاوت است بابد پیگیر شوید

 264. سمیه

  سلام من ۳۸ سال سن دارم چندین ساله که کار میکنم ولی یک روز هم بیمه ندارم آیا این امکان هست که پول ۲۰ سال قبل بیمه رو پرداخت کنم و خودمو بازنشست کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

  2. بیتا

   سلام
   من مستمری پدرم را در حال حاضردارم دریافت میکنم بیمه زنان خانه دار هم دارم پرداخت میکنم آیا در آینده درصورتی که ازدواج نکنم میتونم هر دو حقوق دریافت کنم

  3. سپیده

   سلام من ۶ سال سابقه بیمه دارم برای اینکه بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنم چند سالگی بازنشستگی میشوم؟ و اینکه ۱۲ درصدی یا ۱۴درصدی یا ۱۸ درصدی مناسب اینجانب میباشد؟

 265. sh.a

  من سال ۹۴تا۹۶ سه سال جایی کار کردم به ما گفته بودن بیمه کامل ریخته میشه ولی بعد که از کار درومدم و جای دیگه مشغول شدم وازاونجاهم به خار کرونا خارج شدم سوابق خواستن برا بیمه بیکاری رفتم سوافق بگیرم دیدم اون سه سال رو خیلی از ماه هاشو ده روزه برام واریز کرده بوده طرف و من اینو الان فهمیدم میتونم شکایتی کنم ؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله امکان طرح دعوی برای این موضوع برای شما وجود دارد تا در صورت تایید اطلاعات شخص خاطی جریمه شود

 266. عسگری

  سلام برای بیمه شدن زنان خانه دار به کجا مراجعه کنیم ؟ایا بصورت آنلاینی هم میشه ؟لطفا ادرس یا سایتی بفرمایید ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مراحل ثبت نام به شرح ذیل است
   ۱- مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.
   مدارک مورد نیاز شامل اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی و هم چنین ۵ قطعه عکس سه در چهار می باشد.
   ۲- مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی در شهر محل سکونت
   با در دست داشتن مدارکی که اشاره کردیم می بایست به نزدیک ترین شعبه سازمان تأمین اجتماعی شهر محل سکونت مراجعه کنید. باید در نظر داشته باشید که روند بررسی کُند بوده و معمولاً تا دو ماه نیز ممکن است به طول بینجامد. پاسخ درخواست شما یا از طریق مراجعه حضوری یا از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. از زمان تاریخ ارسال پیامک شما باید طی ۲۰ روز قرارداد را در شعبه تأمین اجتماعی مورد نظر منعقد کنید و سپس تا دو روز پس از عقد قرارداد می بایست اولین فیش را بپردازید

 267. مهدی

  حقوق کسی که با ۲۰ یا ۳۰ سال سنوات در بیمه زنان خانه دار بازنشسته شده چقدر است ؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 268. مهدی

  سلام با عرض خسته نباشید
  ببخشید بعد از ۲۰ یا ۳۰ سال پرداختی سازمان به عنوان حقوق چه مبلعی میباشد . مثل مبلع دریافتی بازنشستگان در همون سال میباشد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 269. اسدی

  به نظر شما این مبلغ ها تو این دوروزمونه خیلی کم و ناچیز نیستن؟؟!!! اومدین حساب کردین با ۱۲درصد شده حقوق بازنشستگی یک ماه۳۱۸تومن با ۳۱۸تومن همین الانش چی میشه خرید .بیست سال سی سال بیمه پرداخت کنی اخرشم ۳۰۰تومن بهت بدن خیلی کم نیست به نظرتون؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   با توجه به میزان پرداختی این عدد در سالهای آینده افزایش خواهد یافت
   اما به طور کلی متاسفانه عدد مقرری نسبت به شرایط فعلی آنچنان مناسب نیست

  2. محمد رضا

   318تومن حق بیمه پرداختیه نه حقوق

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    بله به همین صورت است

 270. لیلی

  سلام خسته نباشید
  حق بیمه رو ماهانه پرداخت میکنند یا سالانه؟؟
  تقریبا چقدر میشه حق بیمه ی 18٪

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   منظور شما اگر حق بیمه واریزی از سمت شما می باشد
   براساس فرمول زیر محاسبه میشودحداقل دستمزد روزانه در سال مورد‌نظر: هرساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌گردد که برای سال ۱۴۰۰ برابر است با ۸۸۵۱۶۵ ریال
   نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نماید.
   همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد متفاوت می‌باشد.
   به عنوان مثال: با توجه به دستمزد سال ۱۴۰۰ مبلغ حق بیمه یک ماه فردی با نرخ انتخابی ۱۲ درصد در ماه مهر‌ماه برابر است با:
   ۸۸۵۱۶۵ x ۳۰ x ۱۲٪ = ۳.۱۸۶.۵۹۴ (مبلغ یک ماه به ریال)

 271. بهرامی

  سلام وقت شما بخیر مادر بنده با 55سال سن و سابقه 9سال بیمه روستاییان ایا میتونه به تامین اجتماعی منتقل کنه و چقدر هزینه مابتفاوت میشه با توجه به شرایط سنی و سابقه بیمه قبلی و پرداخت مابتفاوت امکان بازنشستگی داره و حدودا چقدر هزینه باید پرداخت کنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال سوابق از یک نهاد به نهاد دیگری وجود ندارد اما ایشان میتوانند نسبت به ثبت نام در بیمه تامین اجتماعی با توجه به شرایطشان با مراجعه به کارگزاری های منتخب اقدام نمایند

 272. هانا

  سوال دومم اینه که من درمانم چون تحت تکفل پدرم هستم نخواستم ، آیا زمان بازنشستگی بمن درمان تعلق خواهد گرفت !؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس نرخ انتخاب شما و در صورتی که نرخ 18 درصد انتخاب شده باشد خدمات درمانی نیز تحت پوشش خواهد بود

   1. soheila

    سلام کارشناس بزرگوار،من پنجاه سال دارم واز بیمه دوازده درصد خودم ودو درصد دولت،که همون بیمه زنان خانه دار هست،بیمه پرداخت میکنم.یعنی پنجاه سال از سنم گذشته،من ده سال هست ک بیمه زنان خانه دار به درصد،دوازده درصد خودم ودو درصد دولت، پرداخت کردم.حالا میخواستم بدونم که ایا من اگر کارافتاده بشوم،بمن مستمری تعلق میگیرد؟یا اگر بمیرم خدای نکرده،به خانواده ام مستمری تعلق میگیرد؟بعد اگر فکرکنید من بازنشسته شدم،حقوق مستمری من امروزه چقدر هست؟یک محاسبه کوچک.سوال دیگرم این هست،چند سال دیگر باید حق بیمه یعنی ماه بماه پول بیمه زنان خانه دار بپردازم تا بازنشسته شوم؟باتشکر

 273. هانا

  باسلام ، بنده ۳۵ سال سن دارم، امروز یعنی یکم آذرماه هزار و چهارصد اقدام به بستن قرارداد بیمه زنان خانه دار با ۱۸ درصد کردم ، دقیقا در سن ۵۵ سالگی با پرداخت ۲۰ سال پرداخت حق بیمه بازنشسته میشم ، آیا من اون زمان فقط ۲۰ روز ماهیانه مستمری خواهم گرفت یا خیر ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قوانین اعلامی فعلی بله براین مبنا برای شما محاسبه خواهد شد
   ولی ممکن است قوانین در آینده دستخوش تغییراتی شود

  2. زهرا

   سلام بیست روز رو ب حداقل میرسونن میدن یعنی ۳۰ روز و حد اقل دستمزد نگران نباشید

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    بله در بسیاری از مواقع این اتفاق میافتد
    اما در حال حاضر بر مبنای بیست روز محاسبه میشود

 274. فرزادی

  سلام
  میشه با بیمه زنان خانه دار وام گرفت؟ شرایطش چجوریه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در بیمه تامین اجتماعی وام به بیمه شدگان نداریم و فقط وام برای بازنشستگان می باشد

 275. بهناز

  سلام
  من میخوام زنان خانه دار ۱۲ درصد بنویسم اگر من فوت کنم پولی که تا ااون موقع به عنوان حق بیمه پرداخت کردم به خانوادم داده نمیشه؟ اگه نمیشه پس پولی که برای حق بیمه دادم چی میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   کسورات میتواند مربوط به هزینه های بیمه گری و عوارض و مالیات باشد

 276. ه.ر

  با سلام در نرخ ۱۲ درصد وقتی که بعد از فوت مستمری به بازماندگان تعلق نمی گیرد پس مبلغی که از حقوق فرد متوفی کسر شده چه می شود ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   کسورات میتواند مربوط به هزینه های بیمه گری و عوارض و مالیات باشد

 277. فرزادی

  سلام من بیمه زنان خانه دار رو با ۱۴ درصد پرداخت میکردم الان میتونم با ۱۲ درصد ادامه بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری یا شعب بیمه تامین اجتماعی و در صورت ثبت درخواست به منظور انجام مورد مذکور این مورد برای شما پس از تایید و دریافت مجوز امکان پذیر خواهد بود.

 278. شیلا

  سلام وقت به خیر. بنده ۵۱ ساله هستم و میخوام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار رو داشته باشم اما شرط سنی تا ۵۰ هست آیا من میتونم این بیمه رو داشته باشم؟ این شرطی که بالای ۵۰ هست یعنی چی میشه یکم توضیح بدید؟ الان من اگه بخوام این بیمه رو داشته باشم باید اول از همه حق بیمه یک سال کامل رو نقدا و یک جا پرداخت کنم؟ و اون مقدار چه قدره؟ مثلا برای بیمه ۱۴ درصد چه قدر باید در ابتدا پرداخت کنم؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.
   به طور مثال در صورتی که متقاضی ۵۴ سال سن در زمان درخواست قرارداد بیمه داشته باشد بایستی دارای ۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.
   حق بیمه پرداختی در بیمه زنان خانه دار از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:
   مبلغ حق بیمه یک ماهه = نرخ انتخابی سهم بیمه شده * مدت یک ماه ( ٣١ و ٣٠ روزه )* حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر
   حداقل دستمزد روزانه در سال مورد نظر: هر ساله توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین می‌گردد که برای سال ۹۸ برابر است با ۵۰۵۶۲۷ریال
   نرخ انتخابی سهم بیمه شده: بیمه شده هنگام عقد قرارداد بیمه می‌تواند به انتخاب خود یکی از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد را انتخاب نماید.
   همانطور که در بالا توضیح داده شد میزان پوشش بیمه در هر یک از سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد متفاوت می‌باشد.
   به عنوان مثال با توجه به دستمزد سال ۹۸مبلغ حق بیمه یک ماه فردی با نرخ انتخابی ۱۲ درصد در ماه مهر ماه برابر است با:

 279. ندا

  با عرض سلام
  اگر شخصی بطور مثال ۱۸ سال بیمه زنان خانه دار باشد و ۲ سال آخر را در مجموعه ای اشتغال یابد و به بیمه اجباری تغییر پیدا کند ملاک حقوق بازنشستگی حقوق ۲ سال آخر است یا به نحوی دیگر محاسبه می شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای محاسبه مستمری بازنشستگی 6 ماه پایانی قبل از تکمیل سوابق می باشد

 280. فرهادی

  سلام وقتتون به خیر
  من ۳ سال سابقه بیمه زنان خانه دار دارم و دوسال هم مدرسه غیرانتفاعی درس میدادم و بیمه شدم میخواستم ببینم اگه من استخدام آموزش پرورش بشم میشه این بیمه ها رو انتقال دادو از طرف آموزش پرورش بیمه بشم؟ واینکه اگه بازنشسته آموزش پرورش بشم باتوجه به این که بیمه هام تلفیقی بوده از تمام مزایای بازنسشتگی آموزش پرورش میتونم استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای محاسبه برای دریافت مستمری بازنشستگی ، نوع و عدد پرداختی در 6 ماه آخر قبل از بازنشستگی و تکمیل سوابق می باشد

 281. آزاد

  سلام
  من ۲۸ سالمه اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم و بعد استخدام آموزش پرورش بشم میشه این بیمه رو انتقال بدم و بازنشسته آموزش پرورش بشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که از یک سازمان برای شما بیمه رد شود محدودیتی از بابت تجمیع سوابق وجود نخواهد داشت

 282. ملکی

  سلام
  من میخوام بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنم برای ثبت نام باید مبلغی پرداخت کنم؟ و اینکه ۶ ماه اول رو باید یکجا برای بیمه پرداخت کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   حق بیمه زنان خانه دار در سال ۱۴۰۰ با توجه به فرمول زیر محاسبه می شود:
   حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ به مدت یک ماه (۳۱ یا۳۰ روزه) * نرخ انتخابی سهم بیمه شده = مبلغ حق بیمه برای یک ماه
   البته زنان خانه دار می‌توانند با پرداخت حق بیمه حداقل ۳۱۸ هزار تومان از مزایای بازنشستگی در آخر استفاده کنند.

 283. امیر

  سلام مادر من ۴۳ سال سن دارد و حدودا یک ماه است که بیمه زنان خانه دار پرداخت میکندبا نرخ۱۸ درصد و هیچ سابقه ای ندارد به گفته بیمه تامین اجتماعی ایشان تا سن ۵۵ سال بیشتر نمی تواند بیمه پرداخت کند یعنی سابقه ایشان ۱۲ سال تا آن موقع می شود آیا هیچ راهی وجود ندارد که ایشان با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند تا حقوق کامل را بگیریند و اگر بخواهند با ۱۲ سال سابقه بازنشته شوند حقوق ایشان احتمالا بین چقدر میشود میشه بگیر حداقل حقوق با سابقه ۱۲ سال چقدره

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   زنان خانه داری که کمتر از ۵۰ و بیشتر از ۱۸ سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار اقدام نمایند. در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.
   محاسبات حقوق به میانگین سه ماه آخر پرداختی شخص ارتباط دارد

 284. امیر

  سلام مادر من ۴۳ سال سن دارد و حدودا یک ماه است که بیمه زنان خانه دار پرداخت میکند و هیچ سابقه ای ندارد به گفته بیمه تامین اجتماعی ایشان تا سن ۵۵ سال بیشتر نمی تواند بیمه پرداخت کند یعنی سابقه ایشان ۱۲ سال تا آن موقع می شود آیا هیچ راهی وجود ندارد که ایشان با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند تا حقوق کامل را بگیریند

  1. بیمه بازار

   زنان خانه داری که کمتر از ۵۰ و بیشتر از ۱۸ سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار اقدام نمایند. در صورتی که سن متقاضی هنگام انعقاد قرارداد بیش از سن ٥٠ سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر ٥٠ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

 285. آرزو

  سلام من ۳ سال سابقه بیمه کار دارم و ۳ سال سابقه بیمه زنان خانه دار. میشه بیمه زنان خانه دار رو منتقل کنم؟ اون وقت سابقه بیمه کارم ۶ سال میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   سوابق تامین اجتماعی به صورت یکپارچه محاسبه میشود و نوع بیمه انجام شده تفاوتی در سابقه ی بیمه شما ایجاد نمیکند

 286. آرزو

  سلام من ۳ سال سابقه بیمه کار دارم و ۳ سال سابقه بیمه زنان خانه دار. میشه بیمه زنان خانه دار رو منتقل کنم؟ اون وقت سابقه بیمه کارم ۶ سال میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   سوابق تامین اجتماعی به صورت یکپارچه محاسبه میشود و نوع بیمه انجام شده تفاوتی در سابقه ی بیمه شما ایجاد نمیکند

 287. ا.س. ص

  با سلام :
  مادرم ۶۰ سالشون هست . آیا امکان داره با این سن بتونن بیمه تامین اجتماعی واریز کنند؟
  البته مدرک فنی حرفه ای هم دارند ولی متاسفانه به موقع برای بیمه صنایع دستی اقدام نکردند . آیا الان امکانش هست یا محدودیت سنی دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   حداکثر سن جهت انجام بیمه خویش فرما سازمان تامین اجتماعی ۵۰ سال است و به شرطی بعد از این سن میتوان بیمه شد که حق بیمه مابه‌التفاوت سن تا ۵۰ سال را پرداخت کرد، برای مثال برای مادر شما باید حق ببمه ۱۰ سال را در ابتدا پرداخت کنید.

 288. کریمیان

  سلام من خانمی ۴۹ ساله ام مجموع سنوات بازنشستگی ام که هم اجباری بوده و هم خانه داری ۲۰ سال و چند ماه بود الان پنج ماهه ک از خانه داری ب اجباری تغییر کرده و من مشمول قانون کارم .آیا میتونم با ۲۱ سال سابقه و البته ۵ ماه تغییر بیمه از خانه داری ب اجباری درخواست بازنشستگی بدم الان سرکار هستم و می‌خواهم طبق قانون بازنشستگی پیش از موعد بازنشسته بشم

  1. بیمه بازار

   سلام
   قانون بازنشستگی پیش از به افرادی تعلق میگیرد که تمام سوابق بیمه آن ها مشمول قانون کار باشد یا به زبان دیگر همه سوابق آن ها اجباری باشد.
   افراد دارای سوابق تلفیقی نمیتوانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشته باشند.
   در ضمن شما تا زمان بازنشستگی فاصله زیادی ندازید و در 55 سالگی بازنشسته خواهید شد.

 289. زهرا

  سلام
  خواهر من ۴۸ سال سن دارد. هیچ سابقه بیمه ندارد.
  ماهی چقدر و تا چند سال باید واریز کند تا حقوق بازنشستگی بگیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   حداقل سن بازنشستگی 55 سال و حداقل سابقه جهت بازنشستگی برای خانم ها 10 سال است.
   با توجه به سن کنونی، ایشان میتوانند تا 55 سالگی 7 سال سابقه بیمه پرداخت کنند و در این سن با پرداخت 3 سال باقیمانده با 10 سال سابقه و حقوق 10 روز از ماه بازنشسته شوند.
   اما در صورتی که قصد بازنشستگی با حقوق کامل را دارند باید تا 68 سالگی حق بیمه پرداخت کنند تا سابقه ایشان به 20 سال (حداقل سابقه لازم برای بازنشستگی با حداقل حقوق پایه) برسد.
   میزان حق بیمه پرداختی نیز به نزخ انتخابی ایشان بستگی دارد و برای همه یکسان نیست.

  2. آرمین

   با سلام. من 50 سالمه . در سال 83 با 7 سال سابقه به دلیل تولد فرزندم ترک کار کردم. بعد از 10 سال وقفه از سال 93 مجددا مشغول به کار شدم. الان 14 سال سابقه پرداخت بیمه دارم. آیا میتونم با پرداخت حق بیمه زنان خانه دار از سال 83 تا 93 که منزل بودم 10 سال به سابقه ام اضافه کنم؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    امکان پرداخت بیمه در سال های اعلامی شما در صورت تایید کارگزاری وجود خواهد داشت اما این امر نیاز به دریافت مجوز دارد و امکان عدم تایید آن وجود دارد

 290. فیروزه

  سلام . خانمی هستم با 54 سال و 9 ماه سن
  من 7 سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم 3 ماه دیگه 55 ساله میشوم آیا میتوانم مابه التفاوت تا 20 سال پرداخت کنم و با 20 روز حقوق بازنشسته شوم . ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان پرداخت مابه التفاوت فقط برای حداقل سابقه جهت بازنشستگی یعنی 10 سال وجود دارد یعنی شما میتوانید 3 سال را یکجا پرداخت کنید و با 10 روز حقوق بازنشسته شوید.
   در ضمن زمانی که سابقه شما به 20 سال برسد، با حداقل حقوق پایه یعنی حقوق کامل بازنشسته خواهید شد.

 291. لیلا

  مادر من 54 ساله هستند و 9 سال سابقه بیمه اجباری از طرف کارفرما و8 سال سابقه بیمه زنان خانه دار دارند یعنی مجموعا 17 سال… ایا تو سن 55 سالگی اگه بخوان با حقوق کامل بازنشسته بشند راهی وجود داره که سه سال باقبماتده تا 20 سال رو یکجا واریز کنند؟. چه راهی رو شما برای بازنشستگی با خقوق کامل براشون پیشنهاد میکنید؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به گفته شما ایشان در 55 سالگی 18 سال سابقه خواهند داشت.
   با 18 سال سابقه ایشان با 18 روز حقوق بازنشسته میشوند، برای بازنشستگی با حداقل حقوق کامل باید ایشان 20 سال سابقه داشته باشند و امکان پرداخت 2 سال سابقه لازم به صورت یکجا وجود ندارد.
   ایشان میتوانند در 57 سالگی با 20 سال سابقه با حداقل حقوق پایه بازنشسته شوند.

 292. نرگس ب

  سلام من زنی مطلقه ۳۸ ساله هستم که در حال حاصر با پدرمادرم زندگی میکنم پدرم بازنشسته کشوری هستن شنیدم که پس از فوت پدر بازنشسته فرزند دختر اگه طلاق گرفته باشه حقوق پدرش بهش میرسه من خودم چند سال سابقه بیمه مشاغل آزاد دارم و الان میخام بیمه زنان خانه دار بشم و تا ۵۵ سالگی ۲۰ سال سابقه بیمم تکمیل بشه. سوالم اینه اگه ازدواج نکنم و خودم بازنشسته بشم در ۵۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه. اونوقت پس از فوت پدرم حقوق ایشون باز هم بمن تعلق میگیره؟ یا چون خودم حقوق بازنشستگی میگیرم دیگه حقوق پدرم رو نمیتونم دریافت کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت فوت پدر، اگر دختر مجرد یا مطلقه باشد سهمی از حقوق بازنشستگی پدر را دریافت خواهد کرد.
   از طرفی بیمه زنان خانه دار شما مانعی برای دریافت حقوق پدر نخواهد بود و شما میتوانید همزمان هر دو حقوق را دریافت کنید.

 293. زهرا

  با سلام وخسته نباشید. بنده 46سال دارم و 4 سال سابقه بیمه کارفرمایی دارم و 4سال هم بیمه زنان خانه دار، من باید چندسال دیگه و تاچندسالگی بیمه واریز کنم تا بتونم بازنشستگی دریافت کنم؟
  و بیمه من الان18درصد واریز میکنم آیا امکان تغییربه 14 یا 12 درصد هست یانه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا به این نکته اشاره میکنیم که امکان تغییر نرخ حق بیمه در صورتی که حق بیمه ماه های پیش رو را پرداخت نکرده باشید برای شما وجود دارد.
   برای بازنشستگی نیز باید حداقل 55 سال سن و 10 سال سابقه داشته باشید تا با حداقل 10 روز حقوق بازنشسته شوید.

   1. نرگس الف

    باسلام.بنده خانمی ۴۳ ساله هستم.
    ۱۰ سال در جایی خصوصی کار میکردم.اما در طی این چندسال حق بیمه برای من واریز نشد.سال ۹۶ ازدواج کردم.اگر حق بیمه اون ۱۰ سال رو واریز کنم و الان خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم با چه شرایطی و در چه سنی مشمول حقوق بازنشستگی میشوم؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 294. بهمنی

  سلام
  من 8 سال نیم سابقه پرداخت بیمه دارم فروردین 55 سالم تمام میشود آیا میتوانم مابه التفاوت حق بیمه را پرداخت کنم و با 10 یا 20 سال بازنشسته شوم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، از نظر سنی مشمول بازنشستگی خواهید شد اما پرداخت یکجای حق بیمه و بازنشستگی با 20 سال امکان پذیر نیست ولی میتوانید مابه التفاوت حق بیمه تا 10 سال را پرداخت کنید و با 10 روز حقوق بازنشسته شوید.

 295. لیلا

  سلام.
  همسر من بیمه نیروهای مسلح هست .و در حال خدمت .
  من میخوام خودمو بیمه کنم.بیمه تامین اجتماعی ک فقط بازنشستگی داشته باشم.
  حالا سوال من این هست.بعد فوت همسرم من و بچه هام میتونم هم از تامین اجتماعی حقوق بگیرم.هم حقوق همسرم و؟
  یا بعد فوت من .حقوق من و همسرم و بچه هام دریافت کنه ؟
  یعنی هم بیمه نیروهای مسلح هم تامین اجتماعی؟
  بیمه نیروهای مسلح و حذف نمیشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان تجمیع دو بیمه ی متفاوت برای خدمات درمانی وجود ندارد ولی اگر هر دو بیمه شرایط بازنشستگی داشته باشد در صورت اعلام ذی نفعان برای دریافت غرامت فوت محدودیتی ازین مورد در قانون وجود ندارد.

 296. لیلا

  بنده 9سال سابقه ی بیمه اجباری داشتم و6 سال هم بیمه خانه داری پرداخت کردم و الان 55 سال دارم.ایا میتوانم حق بیمه ی تا 20 سال رو یکجا پرداخت کنم و بازنشستگی با حقوق کامل 30 روزه بگیرم؟ یا بازنشستگی من با 15 سال سابقه و حقوق 15 روز حساب میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان پرداخت یکجای حق بیمه فقط در صورتی ممکن است که شما شرایط بازنشستگی با حداقل حقوق ممکن را نیز نداشته باشید، با توجه به اینکه شما میتوانید در حال حاضر با حقوق 15 روز بازنشسته شوید امکان پرداخت ادامه حق بیمه به صورت یکجا برای شما وجود ندارد. اما با پرداخت حق بیمه تا 5 سال دیگر با حقوق کامل بازنشسته خواهید شد.

 297. هستی

  سلام من ۲۳ سال سن دارم و ۱۰سال هم سابقه بیمه دارم توسط پدرم یعنی زیرمجموعه ایشون هستم اگه بخوام ثبت نام کنم میتونم این سابقه رو هم عنوان کنم تا ۱۳ سال دیگه بازنشسته بشم ویا این زیر مجموعه بودن حساب نمیشه ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   زیرمجموعه بودن شما تحت پوشش پدر برای شما سابقه محسوب نمیشود و شما صرفا تحت پوشش ایشان از پوشش درمانی بیمه استفاده میکرده اید.
   در صورتی که همین امروز اقدام به پرداخت حق بیمه کنید باید تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید تا به شرایط بازنشتسگی برسید.

  2. بیمه بازار

   سلام
   زیرمجموع بودن شما تحت پوشش پدر برای شما سابقه محسوب نمیشود و شما صرفا تحت پوشش ایشان از پوشش درمانی بیمه استفاده میکرده اید.
   در صورتی که همین امروز اقدام به پرداخت حق بیمه کنید باید تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید تا به شرایط بازنشتسگی برسید.

   1. امید

    سلام، مادربنده الان 10 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی رو دارن و 50 سالشون هست و تا سن 55 سالگی سابقه بیمشون میشه 15 سال یعنی با 15 روز حقوق باز نشسته میشن، حالا سوال من این هست آیا راه حلی داره که تا سن 55 سالگیشون 5سال بیمه براشون بخرم که 20 سال سابقه بیمشون بشه برا دریافت بازنشستگی کامل یعنی میتونم الان 5 سال بیمه رو براشون بخرم تا به سن 55 سالگی نرسیده

 298. سارا

  سلام من ٣٥ سال سن دارم و ٤ سال سابقه بيمه كارفرمايي،
  ميخواستم بدونم كه آيا من بايد از چهار سال بعد شروع كنم بيمه ي زنان خانه دار رو بدم تا اون چهار سال سابقه خودم از بين نره؟ يا اگه از همين الان شروع كنم پرداخت كنم با ٢٤ سال بازنشسته ميشم اونوقت ٤ سال اضافه حق بيمه دادم؟
  ميخوام با ٢٠ سال سابقه و ٥٥ سال سن بازنشسته بشم

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی به ایجاد وقفه نیست و شما از همین امروز میتوانید خود را بیمه کنید.
   از نظر بازنشستگی، ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن برای دریافت حداقل حقوق پایه است و هرچه سابقه حق بیمه شما بیشتر شود، مبلغ دریافتی بازنشستگی شما بیشتر خواهد شد.

 299. مینا

  باسلام. من 46 سال سن دارم 4سال بیمه کارفرمایی دارم و الان 4سال هم بیمه زنانخانه دار. من بایدچندسال دیگه برای بازنشستگی باید حق بیمه واریز کنم؟ وسوال بعدی اینکه من الان 18درصد حق بیمه واریز میکنم امکانش هست تغییر بدم مثلا14درصد و ایا در حق بازنشستگی این درصدها تاثیر داره یا نه با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   نرخ های بیمه بر روی حقوق بازنشستگی هیچ تاثیری ندارند و امکان تغییر نرخ برای شما وجود دارد.
   اما در مورد سن بازنشستگی باید گفت حداقل سن برای بازنشستگی زنان در بیمه تامین اجتماعی 55 سال است و تا این سن باید حق بیمه پرداخت کنید.
   با توجه به سابقه 8 ساله، شما در سن 55 سالگی 17 سال سابقه خواهید داشت که میتوانید با 17 روز حقوق بازنشسته شوید اما برای بازنشستگی با حقوق کامل باید تا 58 سالگی حق بیمه پرداخت کنید.

 300. T

  سلام مادر من ۵۳ سالشونه تحت تکلف پدرم ولی خودشون تاحالا بیمه پرداخت نکردن حالا بخواد بیمه کنه چطوری محاسبه میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که ایشان شخصا تا به حال سابقه بیمه نداشته باشند، باید از ابتدا برای خود حق بیمه پرداخت کنند.
   اما برای بیمه شدن حداکثر سن 50 سال است و در صورتی که بعد از این سن قصد بیمه شدن داشته باشند باید حق بیمه مابه التفاوت سن تا 50 سال را پرداخت کنند (برای مادر شما 3 سال).

 301. محسن

  با سلام. همسر بنده 34سالش هست و میخوام براش بیمه زنان خانه دار با 3 برابر حداقل حقوق فعلی بریزم. با توجه به اینکه تا 55 سالگی تعداد سال واریز حق بیمه 21 سال میشود. آیا با 3 برابر حداقل حقوق زمان بازنشتگی بازنشست میشود یا با 21 روز برای 3 برابر حداقل حقوق بازنشت میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان پرداخت حق بیمه به صورت غیرمعقول وجود ندارد و حق بیمه با چهارچوب تعیین شده توسط بیمه تامین اجتماعی محاسبه و پرداخت میشود.
   در صورتی که در سن 55 سالگی 21 سال سابقه بیمه داشته باشند، اگر حقوق محاسبه شده برای ایشان از حداقل حقوق پایه کمتر باشد، همان حداقل حقوق پایه به ایشان تعلق میگیرد اما در غیر اینصورت همان حقوق محاسبه شده پرداخت خواهد شد.

 302. پیرنیا

  با سلام.
  توی تمام موارد قید شده سن بازنشستگی 55 سال. اما یکی از موارد 20 سال سابقه با مشمولیت قانون کار هست. من 14 سال سابقه کار زیر نظر کارفرما رو دارم و دوسال هم بیمه بیکاری گرفتم. اگه بخوام با 20 سال بازنشست بشم و سنم به 42 میرسه باید حتما بیمه کارفرما رد بشه؟ و از بیمه زنان خانه دار نمیشه استفاده کنم؟
  و یا اینکه سه سال بیمه زنان خانه دار رد بشه و سال اخر رو مجدد بیمه کارفرما رد بشه. میتونم با 20 سال با حداقل پایه بازنشسته بشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   حداقل سن بازنشستگی زنان خانه دار 55 سال است که با 20 سال سابقه (تلفیقی) میتوان بازنشسته شد.
   اما موردی که با 20 سال سابقه و 42 سال سن بتوان بازنشسته شد فقط برای خانم هایی است که تمام سوابق آنان توسط کارفرما رد شده و دارای سختی کار بوده اند.

 303. آسیه

  با سلام من بیمه خانه داری با دوازده درصد ثبت نام کردم و هزینه سه ماه را هم پرداخت کردم ولی بعد از پرداخت متومه شدم برای من هزینه خدمات درمانی هم ثبت شده و از آنجایی که تحت پوشس بیمه تانین اجتماعی خدمات درمانی شوهرم هستم حالا میخواهم خدمات درمانی را از بیمه خانه داری خودم حذف کنم تا هزینه آن برایم حساب نشود آیا امکان دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   سرانه درمان در قراردادهای بیمه برای یک سال پرداخت میشود و قابل برگشت نیست
   شما میتوانید سال جاری را از پوشش درمانی بیمه خود استفاده کنید و از سال آینده مجددا تحت پوشش درمانی بیمه همسر قرار بگیرید.

 304. زهره

  من خانمی هستم با ۵۲ سال سن با ۱۰ سال سابقه بیمه دولتی و ۹ سال و ۵ ماه مشاغل آزاد زنان خانه‌دار میتونم درخواست بازنشستگی بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   سن بازنشستگی زنان در بیمه 55 سال است اما حداقل سابقه 20 سال میباشد.
   در صورتی که سابقه شما به 20 سال رسیده اما هنوز سن شما به 55 سال نرسیده است نمیتوانید درخواست بازنشستگی کنید.
   با توجه به شرایط شما در 55 سالگی با حدود 23 سال سابقه بازنشسته خواهید شد.

 305. عطیه

  سلام.مادر من ۵۵ سال سن دارند و هیچ سابقه بیمه ای ندارند. شرایطی وجود داره که الان بیمه زنان خانه دار بشن؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، این امکان وجود دارد با پرداخت حق بیمه مابه التفاوت سن ایشان تا 50 سال بیمه شوند.
   حتی در صورتی که ایشان با این شرایط نتوانند بیمه زنان خانه دار شوند، راه بیمه شدن ایشان با شرایط ذکرشده به صورت اختیاری نیز وجود دارد.

 306. فیضی

  سلام من 39 سالمه و حدود 13 سال سابقه کار دارم که یک سال و نیم آن بیمه بیکاری بوده ، چند سوال دارم:
  بیمه بیکاری جز سابقه کاری حساب نمیشه؟
  ۱- بیمه خانه دار و بیمه خویش فرما ، مزایای موقع بازنشستگی آنها و مبلغ حقوق دریافتی آنها فرق دارد؟ کدام بهتر است؟
  ۲- اگر تا ۵۵ سالگی بیمه پرداخت کنم براساس سال پرداخت بیمه حقوق میدن؟یعنی ممکنه حقوق کامل رو بدن؟
  سوال آخرم اینکه اگر تا سن ۴۶ سالگی بیمه پرداخت کنم و از ۴۶ تا ۵۵ سالگی بیمه پرداخت نشه بازهم با ۲۰ سال سابقه بازنشسته میشم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، بیمه بیکاری جزو سوابق شما محاسبه میشود.
   در مورد سوال دیگر شما باید گفت بیمه زنان خانه دار به نوعی همان بیمه خویش فرما برای خانم ها است، پوشش درمانی بیمه زنان خانه دار بهتر است اما حقوق بازنشستگی بستگی به حقوق 2 سال پایانی شما دارد.
   حقوق بازنشستگی براساس سن و سابقه محاسبه میشود و درحال حاضر شرایط بازنشستگی با حداقل حقوق کامل 55 سال سن و 20 سال سابقه است.
   برای بازنشستگی باید ارتباط فعال با بیمه داشته باشید و نمیتوانید صرفا به دلیل داشتن سابقه قبلی و بدون داشتن بیمه در سن لازم برای بازنشستگی به بیمه مراجعه کنید.

 307. Sima

  سلام
  آیا میشه زیر یک سال بیمه زنان خانه دار را تغییر داد
  مثلا 14 درصد بشه 12 درصد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که حق بیمه یک سال را یکجا پرداخت نکرده باشید میتوانید پیش از پرداخت حق بیمه ماه بعد اقدام به تغییر قرارداد از 14% به 12% نمایید.
   اما در صورت پرداخت یکجا باید تا زمان قرارداد جدید منتظر بمانید.

 308. آرزو

  سلام وقت بخیر.دختر مجرد ۳۱ساله هستم.قبلا کارفرما بیمه م کرده بود ۱۵ماه بیمه دارم و بیمه بیکاری ۶ماه دریافت کردم.که به ۱۵ماه اضافه میشه.۲۱ ماه سابقه دارم اگر اشتباه هست تصحیح کنید.
  سوالم اینه الان چندماه بیمه نیستم حتی پدرم.ایا میتونم بیمه زنان خانه دار بشم ۱۸٪؟و اگر مجدد سرکار برم و بیمه کنن ایا باید این بیمه رو باز ادامه بدم؟سابقه ها باهم ادغام میشه؟سوال دیگه اینکه به من گفتن از دفترچه پدرم استفاده کنم بهتر و از دفترچه زنان خانه دار استفاده نکنم.درسته؟حالا اگر خدایی نکرده پدرم فوت بشن اونوقت شرایط دخترمجرد با بیمه زنان خانه دار چه جوری میشه اونموقع دفترچه خانه دار باید بگیرم یا نه؟اینکه تغییر بدم بگم دفترچه خانه دار میخوام چه تغییرات ایجاد میشه و حقوق دریافتی از پدر فوت شده برای دختر چه شکلی؟؟؟ممنون میشم کلا توضیح بدین چون میخوام اقدام کنم.و مبلغ واریز هر ماه ۱۸٪ چقدر ۱۴۰۰ ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قانون ۶ ماه سابقه در آخرین کارگاه کافی است، درحالی که کارشناسان سازمان تامین اجتماعی بر سابقه یک سال پافشاری میکنند.
   در صورتی که شما دارای بیمه بیکاری باشید و بعد در مجموعه مشغول به فعالیت شوید سوابق شما باهم تجمیع میشود
   برای اطمینان خاطر پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان حاضر در شعب سازمان تامین اجتماعی مشورت کنید.

 309. Simin

  سلام
  من خانمی با ۴۴ سال سن سابقه بیمه ۲۱ سال که ده سال آن کارفرمایی و مابقی آن زنان خانه دار میباشد آیا میتوانم درخواست بازنشستگی دهم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   سوابق شما برای بازنشستگی با حداقل حقوق پایه کافی است اما با توجه به سن، شما تا 55 سالگی امکان بازنشستگی ندارید البته در صورتی که پیش از این سن سابقه شما 30 سال شود میتوانید درخواست بازنشستگی دهید.

 310. سونیا

  عرض ادب
  ببخشید برای دریافت حقوق کامل بازنشستگی در سن 55 سالگی 20 سال سابقه کافیه ؟
  پس نیاز نیست 30 سال بیمه بریزیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی در 55 سالگی حتی داشتن 10 سال سابقه نیز کفایت میکند اما همانطور ک خود شما نیز اشاره داشتید، برای بازنشستگی با حداقل حقوق کامل باید 20 سال سابقه داشته باشید.

 311. Sonia

  عرض ادب و احترام
  ببخشید درصد انتخابی بیمه در مبلغ بازنشستگی تاثیر خواهد داشت؟ یعنی کسی که بیمه 18 درصد رد کرده باشه پرداختیش در زمان بازنشستگی بیشتر خواهد بود؟
  چون طبق فرمولی که در بالا نوشته میزان حقوق روزانه رو در تعداد روز و درصد انتخابی ضرب کرده

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر درصد انتخابی حق بیمه صرفا به علت پوشش های فوت و ازکارافتادگی متفاوت است.
   این نرخ بر روی حقوق بازنشستگی تاثیری ندارد چرا که حقوق بازنشستگی بر اساس حقوق مبنا محاسبه میشود نه نرخ حق بیمه.

 312. بی نام

  سلام بنده 23 سالمه 3 سال هم سابقه کار دارم میخوام تحت پوشش بیمه زنان خانه دار شوم ولی با 10 روز حقوق میخوام بازنشسته شم سئوالم اینه که از چند سالگی باید بیمه بریزم تا 10 سالم پر بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در حال حاضر شرایط بازنشستگی با 10 سال سابقه، داشتن حداقل 55 سال سن است که با این شرایط و سابقه قبلی شما باید از 48 سالگی تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید.
   اما با توجه به فاصله سنی شما تا زمان بازنشستگی و احتمال تغییر قوانین تا آن زمان توصیه میکنیم حق بیمه خود را به صورت مستمر پرداخت کنید چرا که با 30 سال سابقه در هر سنی میتوانید بازنشسته شوید.

 313. Mina

  سلام من ۳۶ سال دارم ۵سال سابقه بیمه.من اگر ۱۵ سال بیمه خانه داری واریز کنم با ۲۰ سال حقوق کامل بازنشستگی دریافت میکنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله در صورتی که 15 سال دیگر حق بیمه واریز کنید، از نظر سابقه مشمول بازنشستگی خواهید شد ولی از نظر سن نیز باید حداقل 55 سال تمام داشته باشید تا بتوانید با 20 سال سابقه بازنشسته شوید.
   پس لازم است 4 سال اضافه تر حق بیمه واریز کنید تا با 55 سال سن و 24 سال سابقه با حقوق بیشتری بازنشسته شوید.

 314. ن.و

  سلام بنده تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستم اگر بعد 55 سالگی خودم و همسرم که الان شاغل هستن بازنشسته شویم، در صورتی که خدای نکرده همسرم فوت کند میتوانم از حقوق مستری خودم وهمسرم همزمان استفاده کنم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بنا بر قانون اگر زن و شوهر همزمان مستمری بازنشستگی دریافت کنند، با توجه به اینکه مرد به نوعی سرپرست خانواده است در زمان فوت بخشی از حقوق که بابت عائله مندی دریافت میکرده به همسر و فرزندانی که شرایط دریافت حقوق را داشته باشند پرداخت میشود.
   یعنی برای دریافت دو حقوق به صورت همزمان منعی وجود ندارد.

 315. فرزانه

  سلام وقت بخیر
  من ۳۱ سالمه و از ۲۴ سالگی برام بیمه اجباری رد شده و الان دو ساله تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستم، ب نحوی ک من متوجه شدم بازنشستگی ۲ لازمه اصلی سن ۵۵ سال و ۲۰ سال سابقه کار رو داره، حالا اگر من تا سن ۵۵ سالگی بیمه رد کنم سابقم میشه ۳۱ سال و در واقع من ۱ سال بیشتر از سایرین واریزی انجام دادم و تکلیف این ۱ سال چیه؟ و سوال دیگه اینه کسی ک ۵۵سال سن داره فرقی داره ک ۲۰ سال یا ۳۰ سال سابقه رد کرده باشه؟ تا جایی ک من متوجه شدم در هر دو صورت پایه حقوق وزارت کار رو دریافت میکنن، اگر اینطور باشه من میتونم ۱۱ سال بیمه رد نکنم؟؟!

  1. بیمه بازار

   سلام
   سن بازنشستگی برای زنان در بیمه تامین اجتماعی 55 سال میباشد.
   اگر در این سن بین 10 تا 20 سال سابقه داشته باشند، حقوق بازنشستگی 10 تا 20 روز از ماه به آنان پرداخت میشود.
   در صورتی که 20 سال سابقه داشته باشند و حقوق بازنشستگی محاسبه شده برای آن ها از پایه حقوق کمتر باشد در اینصورت پایه حقوق پرداخت میشود.
   اما در صورتی که سابقه از 20 سال بیشتر باشد قطعا حقوق بازنشستگی محاسبه شده از پایه حقوق بیشتر خواهد بود.

  2. ن.و

   سلام بنده الان 23 سالمه با سه سال سابقه کاری اگه خواهان 10 روز حقوق باشم میتونم 7 سال بقیه رو تحت پوشش بیمه زنان خانه دار بشم و حقوق 10 روز دریافت کنم؟ واینکه این 7 سال واریزی رو باید از کی شروع کنم؟میشه از الان واریز کنم یا اینکه 7 سال قبل بازنشستگی باید واریز کنم

   1. بیمه بازار

    سلام
    بازنشستگی با 10 سال سابقه در 55 سالگی امکان پذیر است و شما تا این سن فاصله زیادی دارید.
    در طی سال های پیش رو امکان تغییر قانون وجود دارد و توصیه ما این است شما حق بیمه خود را به صورت متوالی پرداخت کنید تا امکان بازنشستگی با حقوق کامل پیش از رسیدن به 55 سالگی را داشته باشید (بازنشستگی با 30 سال سابقه در 50 سالگی).

 316. مریم

  سلام ممنون میشم راهنمایی کنید من ۳۹ سالمه و ۱۶ سال سابقه بیمه دارم که حدود ۱۰ سال شرکتی و ۶ سال بیمه زنان خانه دار ،چه سنی میتونم بازنشسته شوم و اینکه اگر الان بیمه قطع شود میتونم ۵۵ سالگی اقدام کنم برای دریافت مستمری؟
  واینکه درسته اگر زن و شوهر مستمری بگیر تامین باشن ، سازمان بعد از فوت شوهر فقط یک حقوق میده؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید در سن اعلامی خودتان نسبت به دریافت مقرری با پرداخت حق بیمه مابقی سال های مورد به صورت یکجا اقدام نمایید
   در ارتباط با مستمری نیز باید در جریان باشید که قوانین ممکن است با گذر زمان تغییراتی داشته باشد

 317. زندی

  باسلام و وقت بخیر.بنده ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی و خانداری دارم و همچنان مشغول واریز بیمه خانه داریم.بخاطر متارکه منزل پدرم که بازنشسته هستند ،زندگی میکنم.آیا میتونم همچنانکه بیمه خودم رو واریز کنم از بیمه درمانی تکمیلی پدرم استفاده کنم،یا نه؟ درآن صورت من میتوانم هزینه سرانه درمانو از پرداختی بیمم حذف کنم وبعد اگر روزی خواستم دوباره تقاضا بدم،

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان استفاده از بیمه تکمیلی از سمت پدر شما در قانون فعلی براساس محدودیت های فعلی وجود ندارد

 318. فاطمه سحر

  سلام من سرپرست هستم، تا حالا بیمه نبودم، اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم، اگه ازدواج کنم و همسرم بیمه باشه، دیگه بیمه ام از بین میره؟یا میتونم ادامه بدمش برا خودم؟
  بعد از فوت همسر و بازنشستگی خودم، شامل کدام حقوق بازنشستگی میشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت ازدواج میتوانید باز هم بیمه خود را ادامه دهید.
   در صورت فوت همسر با توجه به اینکه همسر سرپرست خانواده بوده، حقوق وی به بازماندگان می‌رسد.
   و با توجه به اینکه شما نیز بیمه بوده‌اید مشکلی اما مشکلی در پرداخت ۲ حقوق بازنشستگی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 319. نگار

  سلام من ماما هستم و شاغل رسمی در مرکز بهداشت و درمان و دارای ۱۵ سال سابقه کار خواستم بپرسم آیا رشته مامایی جزء مشاغل سخت محسوب می‌شود در سال ۱۴۰۰ و اینکه بازنشستگی ب چه صورت هست میشه با ۲۰ سال سابقه و ۱۰ سال ارفاق سنوات بازنشست شد و حقوق ۳۰ روز رو دریافت کنم؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما دارای شرط -داشتن ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه- باشید میتوانید با تکمیل فرم بازنشستگی مشاغل سخت نسبت به دریافت مقرری اقدام نمایید

 320. مریم

  سلام
  من در سن ۳۰ سالگی با سابقه ۴سال بیمه از سمت محل کارم میخام دیگه سر کار نرم و اقدام کنم برای این بیمه، سوال اولم اینه برای انواع ۱۲، ۱۴ یا ۱۸٪ چقد ماهانه باید واریز داشته باشم
  سوال بعدی اینکه همونطور که فرمودید در ۵۵ سالگی که بازنشسته میشم دریافتی من به چه صورت خواهد بود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شخص در صورت داشتن شرط ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق).
   مبلغ پرداختی برای هر کدام از طرح ها بین 250 الی 400 هزار تومان در سال جاری می باشد

 321. اکرم

  سلام وقت بخیر
  من ۴۳ سال سن دارم و ۱۸ سال سابقه بیمه که ۸ سالش بیمه خانه داری است و مبتلا به بیماری ام اس هستم.
  با توجه به بیماریم آیا امکانش هست که من دو سال دیگه با ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن بازنشسته بشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که برای بیماری به کمیسیون پزشکی مراجعه کنید، احتمال این وجود دارد که از کارافتاده تشخیص داده شوید و بتوانید پیش از موعد تقاضای بازنشستگی کنید در غیر اینصورت باید تا ۵۵ سالگی حق بیمه پرداخت کنید.

 322. بهمنی

  با سلام
  من 55 سال و سه ماهه سن دارم و قبلا 8 سال و یکماه پرداخت بیمه داشتم آیا با پرداخت مابه التفاوت میتوانم سابقه ( 10 سال و سه ماه)
  بازنشسته شوم یا همان 10 سال تمام باید باشد

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه شما به سن بازنشستگی رسیده اید و در گذشته سابقه بیمه داشته اید،میتوانید با پرداخت مابه التفاوت سابقه تا 10 سال (1 سال و 11 ماه حق بیمه) بازنشسته شوید.
   در این صورت حقوق بازنشستگی شما یک سوم حقوق یک ماه کامل (10 روز) خواهد بود.

 323. سحر

  سلام
  شما در پاسخهاتون فرمودین در ۴۵ سالگی با ده سال سابقه میشه بازنشست شد و حقوق ده روز دریافت کرد.
  ولی بعضی جاها گفتین ۵۵ سال.
  درست متوجه نشدم. من که بخوام به ده سال سابقه بازنشسته بشم باید تا چه سنی صبر کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   منظور از 45 سالگی، شروع سن بیمه پردازی است، یعنی کسی که در 45 سالگی شروع به پرداخت بیمه کند میتواند در 55 سالگی با حداقل 10 سال بازنشسته شود.
   حداقل سن بازنشستگی برای زنان خانه دار 55 سالگی است و بازنشستگی زودتر از این سن منوط به داشتن 30 سال سابقه بیمه میباشد.

 324. زهره

  وقت بخیر
  من ۳۹ سالمه و ۷ سال بیمه دارم. اگر سه سال بیمه زنان خانه دار بریزم ،میتوانم در سن ۴۲ سالگی و با ده سال سابقه خودم رو بازنشست کنم و حقوق ده روز رو بگیرم؟
  یا طبق پاسخهای پایینترتون باید حداقل ۴۵ سالم باشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی با 10 سال سابقه برای خانم هایی امکان پذیر است که به حداقل سن بازنشستگی یعنی 55 سال رسیده باشند.
   45 سال اشاره به سن آغاز بیمه پردازی دارد. یعنی خانم هایی که در 45 سالگی شروع به بیمه پردازی نمایند میتوانند در 55 سالگی با 10 سال سابقه و حقوق 10 روز از ماه بازنشسته شوند.

 325. سحر

  با سلام
  من ۴ سال بیمه از دفترخونه دارم و سه سال بیمه قالیبافی و ۳۹ سالمه. سوالاتم اینه و ممنون میشم از پاسخگوییتون.
  ۱. اینکه میگن قالیبافی جزئ مشاغل سخته، مجموع بیمه من همون ۷ ساله یا فرقی نداره چه بیمه ای باشی؟
  ۲. من میخوام بیمه زنان خانه دار رد کنم، الان شروع کنم تا سه سال دیگه، بازنشست میشم و حقوق ده روز رو میگیرم؟ یا باید به سن خاصی برسم؟
  ۳. حقوقم چطور میشه با توجه به اینکه بیمه قالیبافی هم بودم.
  ۴. اگه من ۱۲ سال بریزم، حقوق ۱۲ روز میگیرم؟ یا حداقد میشه همون ده روز؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   قالیبافی جزو مشاغل سخت محسوب میشود اما بازنشستگی با شرایط مشاغل سخت منوط به این است که شما 20 سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید.
   با توجه به اینکه سن بازنشستگی زنان 55 سال میباشد، شما باید حداقل یا به این سن برسید و یا پیش از این سن 30 سال سابقه بیمه داشته باشید.
   شما میتوانید با پرداخت حق بیمه تا 55 سالگی به 23 سال سابقه برسید که در این صورت با حقوق کامل بازنشسته شوید.

 326. بهمنی

  سلام
  1-من در سال 91 بیمه زنان خانه دار شدم بعد از چند سال بین آن وفقه افتاد مجبور شدم دوباره با قرارداد بیمه مشاغل آزاد (با توجه به بالا رفتن سن قانونی آن زمان )ثبت نام کردم بعد از 8 سال سابقه پرداخت بیمه از ابتدای سال 99 بیمه پرداخت نکردم الآن دوباره بیمه زنان خانه دار با نرخ 18% قرارداد بستم با توجه به اینکه تا الآن سه بار قرارداد بستم میتوانم قراردادم را از 18% به 12% تعییر دهم ؟
  2- باتوجه به اینکه من حق بیمه 955 هزار تومانی را انتخاب کردم با 10 سال پرداخت حق بیمه چقدر مستمری به من تعلق میگیرد?

  1. بیمه بازار

   سلام
   تغییر نرخ بیمه نامه محدودیتی ندارد و میتوانید پیش از پرداخت حق بیمه ماه جدید با مراجعه به کارگزاری های تامین اجتماعی درخواست تغییر نرخ بیمه نامه از 18% یه 12% را داشته باشید، این موضوع روی سوابق گذشته شما تاثیر نخواهد داشت.
   در مورد سوال دوم، در زمان بازنشستگی با 10 سال سابقه حقوق 10 روز از ماه به شما پرداخت خواهد شد، یعنی یک سوم حداقل حقوق پایه به شما پرداخ میشود.

 327. آشنا

  خانم خانه دار ۵۵ ساله که ۱۰ سال بیمه خانه داری با نرخ ۱۲٪ دارد . اگر درخواست بازنشستگی کند در سال۱۴۰۰ ، دریافتی ماهانه اش چقدر است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نرخ بیمه 12% صرفا بر روی حق بیمه پرداختی موثر است و تاثیری در حقوق بازنشستگی ندارد.
   اما زمانی که در 55 سالگی با 10 سال سابقه اقدام به بازنشستگی کنید، حقوق 10 روز از ماه به شما تعلق میگیرد.
   با توجه به حقوق پایه سال 1400 مبلغ پرداختی به شما حدود 900 هزارتومان حقوق بازنشستگی پرداخت خواهد شد.
   این مبلغ حدودی است و به عوامل دیگری مانند عائله مندی و سرانه مسکن و … نیز بستگی خواهد داشت.

 328. لیلا سرته

  سلام بنده متولد ۵۱ هستم ودوسال هست که حق بیمه زنان خانه دار را میدهم برای خودم دفترچه دارم مادرپیری دارم آیا من می تونم برای اون هم دفترچه درمان بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   والدین و فرزندان تحت شرایطی میتوانند تحت پوشش بیمه شما قرار بگیرند.
   در صورتی که سن مادر از 55 سال بیشتر باشد و از جایی حقوق دریافت نکنند میتوانید ایشان را به عنوان فرد تحت تکفل خود بیمه کنید.
   اما در صورتی که از یکی از صندوق های بازنشستگی حقوق دریافت کنند و یا از محل دیگری بیمه شده باشند این امکان وجود نخواهد داشت.

 329. پرنیا

  مادر من 55 سال سن دارد و 12 سال حق بیمه زنان خانه دار میتواند 8سال از بیمه اش را یکجا پرداخت نماید و با 20 سال حقوق کامل دریافت کند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   پرداخت یکجای حق بیمه فقط برای بازنشستگی با حداقل حقوق امکان پذیر است و برای سابقه بیشتر باید در زمان مقرر حق بیمه پرداخت شود.
   یعنی اگر در ۵۵ سالگی حداقل میزان سابقه جهت بازنشستگی (۱۰ سال) را نداشته باشند، میتوانند باقی مانده سابقه تا ۱۰ سال را یکجا پرداخت کنند.

 330. سپیده

  با سلام بیمه زنان حانه دار برای فردی که تا دوماه قبل بیمه تامین اجتماعی داشته ولی الان شاغل نیست بنظر شما بهترین بیمه که خودش پرداخت بکنه همین بیمه زنان خانه دار هست یا بیمه خویش فرما بخاطر حقوقش میگم بعد باز نشستگی ،از کجا متوجه بشوم کدام بیمه برای من بهتره من ۴۹سالم هست و۱۱سال بیمه دارم تا دوماه قبل ؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی میکنید کدام بیمه رو انجام بدم که در بازنشستگی بهترین حقوق رو دریافت کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   عمده تفاوت بیمه اختیاری و بیمه زنان خانه دار در حق بیمه است.
   در بیمه زنان خانه دار مانند بیمه مشاغل آزاد امکان انتخاب حق بیمه بین 12، 14 و 18% وجود دارد در حالی که بیمه اختیاری حق بیمه 27% دارد.
   پوشش درمانی بیمه زنان خانه دار نیز نسبت به بیمه احتیاری فرانشیز کمتری دارد.

 331. ضیاپور

  من تحت پوشش کمیته امداد هستم میتونم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   حق بیمه زنان سرپرست خانوار توسط کمیته امداد پرداخت میشود.
   اما در غیر اینصورت اگر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستید و میخواهید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید میتوانید با مراجعه به کمیته و درخواست معرفی به بیمه، خود را بیمه کنید و از پرداخت جزئی از حق بیمه معاف شوید.

 332. دریاچه

  با سلام و خسته نباشید، بنده خواستم بینه زنان خانه دار شوم، ولی سوالم این هست،که تحت بیمه همسر هستم،اگر خدایی نکرده بازمانده شوم،میشود حقوق بیمه بازنشستگی خودم و همسر را دریافت کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید، متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما از نظر درمانی تحت تکفل بیمه همسر هستید.
   زمانی که تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار میگیرید علاوه بر اینکه حقوق بازنشستگی دریافت میکنید و از پوشش درمانی بیمه خود استفاده میکنید، خدای ناکرده در صورت فوت همسر با توجه به اینکه جزو عائله وی محسوب میشوید سهم خود از حقوق ایشان را نیز جداگانه دریافت خواهید کرد.

 333. soheila

  سلام ببخشید مبلغ دریافتی بازنشسته خانه داری کمتر از حالت عادیه یا برابر حداقل دستمزد میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که با سابقه 20 سال و در سن 55 سالگی بازنشسته شوید حقوق کامل یعنی حداقل حقوق پایه به شما پرداخت خواهد شد اما در صورتی که سابقه شما بین 10 تا 20 روز باشد، حقوق پرداختی برابر 10 تا 20 روز از ماه خواهد بود.

 334. رضوی فرد

  سلام خانم خانه دار با 12 سال سابقه و 55 سال سن امسال سال 1400 چقدر حقوق می‌گیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه بیکاری خود را محاسبه نمایید

 335. khabat

  سلام میخواستم تفاوت بیمه ۱۲ درصد با ۱۴ درصد بیمه زنان خانه دار رو بدونم و چرا از کار افتادگی تعلق نمیگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اصلی ترین تفاوت حق بیمه 12% و 14% در پرداخت حقوق بازنشستگی در زمان فوت است.
   در 14% پرداخت حقوق بازنشستگی به بازماندگان پیش از فوت و پس از فوت امکان پذیر است، درحالی که در 12% حقوق بازنشستگی فقط پس از فوت امکان پذیر است.
   و یکی دیگر از تفاوت های حق بیمه 18% با حق بیمه های 12 و 14 درصد پوشش ازکارفتادگی است.
   کاهش و افزایش پوشش ها برای متناسب سازی حق بیمه ها انجام میگیرد.

 336. قلی پور

  سلام
  یکی از بیمه پارسیان تماس گرفته میگه سالی حدود ۵۰۰هزار تومان بدین تا بیمه زنان خانه دار بشین می خواستم بدونم بیمه های خصوصی هم بیمه رنان خانه دار دارند
  من تحت تکفل همسرم هستم که او بیمه داره و در صورت فوت به من مستمری تعلق میگیره میتونم هم زمان از دو بیمه استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برخی از شرکت ها در قالب طرح های مختلف این خدمات را ارائه میدهند
   به طور کلی امکان تجمیع مستمری در چند قالب ولی تا سقف معین از سمت شرکت های بیمه و بیمه تامین اجتماعی وجود دارد

 337. زهرا

  با سلام من 12 سال سابقه بیمه دارم ، که 5 سال اون را قبلا بیمه داشتم و 7 سال را خودم بیمه خانه داری ریختم . همسرم هم بازنشسته تامین اجتماعی هست . سوالی که دارم اینه که اگه خدایی ناکرده همسرم فوت کنه ، آیا بجز حقوق همسرم ،خودم هم میتوانم حقوق بازنشستگی از تامین اجتماعی بگیرم یا اینکه هر چه که برای بیمه پول ریختم نابود میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر، اینطور نیست.
   در صورتی که هر دو نفر مستمری بگیر بیمه تامین اجتماعی باشید، در صورت فوت همسر حقوق ایشان نیز به شما تعلق خواهد گرفت.
   در ضمن در صورت قطع حقوق (که براساس قانون تا امروز به این شکل نیست)، حقوق بازنشستگی شخص شما در اولویت است و حق بیمه پرداختی شما بی اثر نخواهد بود.

 338. لیلا

  سلام من متولد ۶۲ هستم میخاستم بیمه زنان خانه دار بشم باید چند سال پرداخت کنم تا حقوق مستمری داشته باشم ایا میشه چند سال را باز خرید کرد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط بازنشستگی زنان خانه دار به شرح زیر می باشد
   ۱- بازنشستگی با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه
   ۲- بازنشستگی با ۵۵ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه
   ۳- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن برای مشمولین قانون کار
   ۴- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور
   ۵- بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان
   ۶- داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
   ۷- داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
   ۸- داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.
   ۹- بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.

 339. رها

  سلام خواهرم ۳۳ساله هست و مجرد و سابقه بیمه ندارد تا چند سال بیمه زنان خانه دار را بریزد بازنشسته میشود و ایا ۵ سال قبول میکنند یک جا واریز کند.؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.

 340. رها

  سلام من۴۶ ساله ام و بیست سال پیش به مدت ۸سال بیمه زنان خانه دار واریز کردم ولی پدرم رفت و کنسل کرد و دیگر نریخت و مبلغی که دراین ۸سال واریز شد را پس گرفت از تامین اجتماعی. حالا من هیچ سابقه بیمه ایی ندارم.چطور میتوانم با بیمه زنان خانه دار ان ۸ سال را ادامه دهم یا ایا ان هشت سال اگر پولشو پس گرفته نشده باشد میتوان ادامه داد؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت دریافت مستمری امکان بازنگری سوابق بیمه وجود دارد و شما فاقد سوابق می باشید

 341. قیصر

  عرض سلام اگه بخوام ۱۸ درصد رو پرداخت کنم دقیقا چقدر حق بیمه در ماه باید پرداخت کنم این فرمول رو متوجه نشدم اون ستاره ها چه معنی میده لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   میزان دستمزد روزانه مصوب قانون هر سال ضرب در نرخ درصد مد نظر ضرب در روزهای ماه می باشد

 342. لیدا پیریایی

  سلام روزبخیر
  خانمی ۴۶ ساله هستم که ۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم . اگر الان بخواهم بیمه ۱۴٪ زنان خانه دار واریز کنم از چتد سالگی مشمول بازنشستگی و مزایای ان خواهم شد ؟ چند روز حقوق دریافت میکنم ؟
  سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شخص میتواند با داشتن ۵۵ سال سن با حداقل۱۰ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه؛ در این حالت بیمه‌شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر تا ۲۰ سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین ۱۰ تا ۲۰ روز حقوق). در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

 343. سحر

  سلام اگه پرداخت بیمه زنان خانه دار هنوز به بیست سال سابقه نرسیده باشه واون فرد ۵۵ساله بشه میتونه برای اینکه میزان حقوق بازنشستگی بیشتر بشه تا ۶۰ سالگی حق بیمه پرداخت کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بانوانی که سن آن‌ها به ۵۵ سال رسیده، ولی زیر ۱۰ سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.

 344. سحر

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون بنده با38 سال سن 10 سال بیمه اجباری دارم 8 سال در ادامه زنان خاندار ریختم با این شرایط بیمه زنان خاندار که نمیتوانم 20سال بازنشسته بشم ولی اگه مشمول کار باشم می‌شود پس میتونم چند ماه آخرو جای مشغول به کار بشم تا بیمه اجباری برام ثبت شه بتونم 20سال بازنشسته بشم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.
   میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
   فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.

 345. دلارام

  باسلام، اگر فرزندان متقاضی بیمه زنان خانه دار، تحت تکلف بیمه تامین اجتماعی شوهر باشند، امکان اینکه تحت تکلف زن خانه دار هم همزمان قرار بگیرند، هست؟به عبارت دیگر در این شرایط بیمه۱۲درصدی و ۱۴ درصدی تفاوتی خواهد داشت؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت حق بیمه 12% و 14% در این است که در بیمه 12% پوشش ازکار افتادگی و فوت وجود ندارد و در بیمه 14% فقط از کار افتادگی پوشش داده نمیشود.
   اما این موضوع تاثیری بر تکفل وجود ندارد.
   فرزندان فقط میتوانند تحت پوشش یکی از بیمه ها باشند و در صورتی که تحت تکفل 2 بیمه قرار بگیرند مشمول جریمه خواهند بود.

 346. فرزانه

  عرض سلام و ادب
  بنده از خرداد ۱۴۰۰ قرارداد بیمه مشاغل آزاد بستم.
  نیروی غیر انتفاعی هستم، و از مهر ماه کارفرما ۱۲ روز بیمه برام رد می کنه. میتونم ۱۸ روز دیگه را که خانم خانه دار هستم را طبق بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم؟
  از سال ۹۶ نیروی غیر انتفاعیم و کار فرما به ازای ساعات تدریس برام بیمه رد کرده آیا زمان هایی که خلا بوده و بیمه نداشتم را طبق زنان خانه دار میتونم بریزم؟
  ممنون میشم اگر پاسخ دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   باید به این نکته توجه داشت که به طور همزمان نمیتوان هم بیمه اجباری داشت و هم بیمه خویش فرما.
   سازمان تامین اجتماعی اخیرا حالتی را در سامانه اینترنتی خود فراهم کرده تا بتوان کسری سابقه را با پرداخت مبلغی جبران کرد اما این مورد نمیتواند با پرداخت بیمه زنان خانه دار یا خویش فرما باشد.

   1. الی

    پس ب چ نحوی می‌توان ماه‌های گذشته ک خالی بودن و جبران کرد

    1. بیمه بازار

     سلام
     به هیچ وجه نمیتوان برای ماه های قبل که زمان آن گذشته حق بیمه پرداخت کرد.
     مگر آن که در این مدت مشغول به کار بوده باشید و برای آن مدرک مستدل داشته باشید و پیگیری آن نیز از طریق مجرای قانونی و اداره کار است.

 347. نیروانا

  سلام روز بخیر

  مادر من ۵۳ سال دارن الان امکان داره براشون بیمه واربز کنم، مثلا این دوسال و بیمه ۱۲ درصد واریز کنم سنشون که به ۵۵ رسید ۸ سال و یجا واریز کنم با ده سال سابقه بازنشسته بشن،امکان داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان بیمه شدن وجود دارد اما باید به 2 نکته توجه داشته باشید:
   1. حداکثر سن بیمه شدن 50 سال است و با توجه سن ایشان ابتدا باید مابه التفاوت 3 سال اختلاف سن را پرداخت کنید.
   2. امکان واریز یکجا تا 10 سال در سن 55 سالگی ایشان وجود دارد اما تفاوتی ندارد که حق بیمه را 12% یا 14%، اینن اعداد صرفا در تعهدات بیمه تفاوت دارند و در حقوق تاثیرگذار نیستند.

 348. لیلا

  سلام من 30سال سن دارم تازه برای بیمه زنان خانه دار ثبت نام کردم چندسال باید حق بیمه بانرخ 12درصد پرداخت کنم ؟؟البته بچه هام هم بیمه کردم؟؟
  آیا سابقه ی بیمه سلامت هم برای این بیمه لحاظ میشه یانه؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بیمه سلامت یک بیمه درمانی است و نمیتوان سابقه آن را برای بازنشستگی محاسبه کرد.
   برای بازنشستگی کامل حداقل تا 55 سالگی باید حق بیمه پرداخت کنید اما در صورتی که بخواهید میتوانید در 45 سالگی با 15 سال حق بیمه و 15 روز حقوق بازنشسته شوید..

   1. نصیحت

    سلام و خسته نباشید
    من ۲۵ ساله هستم و یک سال سابقه بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد دارم
    تا چندسالگی باید پرداخت کنم که بازنشسته بشم؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     شرایط پرداخت برای آقایان با حداقل سن 50 سال داشتن 30 سال سابقه بیمه می باشد

 349. قیاسب

  با سلام بنده۲۶ سال است که توسط همسرم بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده ام ولی الان می خواهم خودم بیمه بازنشستگی داشته باشم ، لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام
   26 سال گذشته شما صرفا تحت پوشش بیمه همسر خود بوده اید و از پوشش درمانی بیمه استفاده کرده اید.
   اما در صورتی که زیر 50 سال دارید میتوانید بدون هیچ منعی تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرید اما در صورتی که بیش از 50 سال دارید باید ما به التفاوت سن خود تا 50 سال را پرداخت کنید.
   برای ثبتنام میتوانید به کارگزاری ها و یا وبسایت بیمه تامنی اجتماعی مراجعه کنید.

 350. الهه

  سلام می خواستم بپرسم بیمه زنان خانه دار ۱۲ درصد تفاوت با ۱۸ درصد چیه اگر فقط از بازنشستگی استفاده کنم می تونم از دفترچه تحت تکفل همسرم برای درمان استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تفاوت بیمه 12% و 18% در تعهدات بیمه نسبت به بیمه شده است که شامل از کارافتادگی و فوت میباشد و تاثیری بر حقوق بازنشستگی ندارد.
   از آنجا که دفترچه درمان در بیمه زنان خانه دار اختیاری است و برای دریافت آن باید سرانه درمان پرداخت کنید میتوانید در صورت تحت پوشش بودن از دریافت آن صرف نظر کنید.

 351. Faride

  سلام من متولد ۵۱ هستم سال ۹۳ تا ۹۸ بیمه قالی بافی داشتم وبعد ان را تا الان خانه داری ۱۸درصد ادامه میدم، چند ساله دیسک کمر جراحی کردم و جراحی تخلیه رحم، میتوانم بازنشتگی قبل از موعد بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   این موضوع توسط کمیسیون پزشکی بیمه تامین اجتماعی بررسی شود.
   متاسفانه از کارافتادگی شامل بیمه زنان خانه دار نمیشود و از نظر قانونی این موضوع امکان پذیر نیست اما برای اطلاعات بیشتر میتوانید به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید و نظر کارشناسان سازمان تامین اجتماعی را جویا شوید.

 352. مینا غلامیان

  سلام خسته نباشید من با ۳۴ سال سن و۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی هستم و یه دوره از بیمه قالی بافی که پرداختش سه ماهه دوم یادم رفت و پرداخت نکردم بیمه رو قطع کردن الان میتونم بیمه زنان خانه دار شم لطفا به من راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت فراموشی پرداخت حق بیمه میتوانید مجددا مراجعه کرده و برای برقراری بیمه قالی بافی اقدام کنید.
   اما هر زمان که بخواهید میتوانید نوع قرارداد خود را تغییر دهید و در ادامه نیز میتوانید به جای پیگیری بیمه قالی بافی به سراغ بیمه زنان خانه دار بروید.

 353. بهار

  سلام خواهر من ۴٩سالشه ٢۵سال سابقه بیمه داره که تقریبا نصفش بیمه زنان خانه داره ، می‌تونه الان بازنشسته بشه ؟
  با چند روز حقوق بازنشست میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   امکان بازنشستگی پیش از 55 سالگی برای خانم ها وجود ندارد. برای بازنشستگی لازم است تا 55 سالگی بیمه خود را ادامه دهند یا به سابقه 30 سال برسند، که با توجه به سابقه ایشان میتوانند در 54 سالگی با 30 سال سابقه کامل بازنشسته شوند.

 354. بهار

  سلام خواهر من ۴٩سالشه و ٢۵سال سابقه بیمه داره که نصف سابقه بیمه اش زنان خانه داره، سوالم اینه میتونه الان بازنشسته بشه ؟ با چند روز حقوق بازنشست میشه؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   سابقه ایشان برای بازنشستگی با حداقل حقوق کافی است اما سن ایشان هنوز به بازنشستگی نرسیده است.
   بهترین حالت برای بازنشستگی ایشان در زمانی است که تا سن ۵۴ سالگی حق بیمه خود را پرداخت کنند و با ۳۰ سال سابقه و حقوق کامل بازنشسته شوند.

 355. حسین

  سلام
  لطفآ کمکم کنید
  بنده ۵۸ ساله هستم
  و بیمه نداشته ام تا بحال
  و از ماه دیگه قرار بیمه کارگر ساختمانی رد کنم
  با چه شرایطی میتوان بازنشسته ۱۰ ساله بشوم.
  اگه مازاد بخواهم بخرم هزینه اش چقدر است؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بخواهید با 10 روز حقوق بازنشسته شوید باید حداقل 10 سال سابقه بیمه داشته باشید.
   اما شرط دیگر بازنشستگی آقایان این است که حداقل 60 سال سن داشته باشند، در اینصورت شما در 60 سالگی میتوانید سابقه باقیمانده تا 10 سال را به صورت یکجا خریداری کنید که محاسبه آن بر اساس حقوق مصوب آن زمان خواهد بود.

 356. لیلا

  باسلام.
  لطفآ منو راهنمایی کنید.کسی جوابم درست نداد
  پدرم متولد ۴۱ هستن ۵۹ ساله هستن و ۸ سال کارت مهارت کارگر ساختمانی دارند ولی( تا به حال بیمه رد نکرده اند)…امسال میخوان بیمه کارگر ساختمانی بشوند.شرایط بازنشستگیشون چیه؟ آیا اگر ده سال بیمه بشوند با سن ۶۹ میتوانند مستمری ۱۰ روزه بازنشستگی بگیرند؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله در صورتی که 10 سال سابقه بیمه داشته باشند و سن ایشان بیش از 60 سال باشد میتوانند پس از 10 سال سابقه با 10 روز حقوق بازنشسته شوند.
   یکی دیگر از راه های پیش روی ایشان بازنشستگی پس از 60 سال با پرداخت یکجای مابه التفاوت 10 سال حق بیمه است که در اینصورت نیز با 10 روز میتوانند در همان 60 سالگی بازنشسته شوند.

 357. شادی

  سلام،روزتون بخیر،من خانمی ۵۰ ساله هستم، مدت ۱۷ سال و ۹ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم، میخوام برای گرفتم حقوق بازنشستگی اقدام کنم، راهنمایی بفرمایید،ضمن اینکه آیا حتما بیمه زنان خانه دار باید قرار داد ببندم؟ برای گرفتن حقوق بازنشستگی در همین زمان چه اقدامی کنم، لطفا راهنمایی کنید،

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای بازنشستگی با حداقل حقوق کامل باید سن شما حداقل به 55 سال برسد و حداقل 20 سال سابقه داشته باشید.
   بهترین گزینه پیش روی شما همین بیمه زنان خانه دار است که میتوانید با مراجعه به وبسایت و یا کارگزاری های تامین اجتماعی اقدام به پرداخت کنید و تا 55 سالگی حق بیمه پرداخت کنید.

 358. سلیمانی

  سلام من 38 سالم ده سال سابقه بیمه دارم می‌خوام بازنشسته بشم امکانش هست و حقوقش چقدر میشه هفت سال بیمه کارگاه ویژه سه سال خانه داری خواهش میکنم جواب بدید

  1. بیمه بازار

   سلام
   بازنشستگی علاوه بر سابقه به سن افراد نیز بستگی دارد، زمانی می‌توانید با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شوید که حداقل ۵۵ سال سن داشته باشید که در این صورت با ۱۰ روز حقوق بازنشسته خواهید شد.

  2. ژینا

   سلام وقت بخیر، من 34 سالم و 4 سال سابقه بیمه دارم، اکنون تحت تکلف پدرم هستم اگر بیمه زنان خانه دار بشم هنگام بازنشستگی از تکلف پدرم خارج میشم؟ و فقط حقوق تامین اجتماعی خودم رو خواهم داشت؟ ممنون

   1. بیمه بازار

    سلام
    در صورتی که شخص شما بیمه باشید از تکفل خارج خواهید شد، در زمان بازنشستگی حقوق خود را دریافت خواهید کرد و در محاسبه حقوق پدر شما، حق اولاد حذف خواهد شد.
    اما در صورتی که پدر فوت کند و شما مجرد باشید میتوانید همزمان علاوه بر حقوق خود، حقوق ایشان را نیز دریافت کنید.

 359. آزیتا

  با سلام
  من ۵۴ سال سن دارم و از بهمن سال نود سابقه بیمه دارم که البته این دو سال آحر بیمه خانه داری هستم . میخواستم بپرسم که اولا میتونم خودمو بازنشست کنم و دوما حقوقی که بهم تعلق میگیره چقد است ؟ با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه سابقه شما ده سال میباشد، شما میتوانید از طرف بیمه زنان خانه دار تقاضای بازنشستگی کنید.
   توجه داشته باشید در اینصورت حقوق شما به میزان 10 روز از ماه محاسبه خواهد شد.
   به طور مثال در سال 1400 حقوق شما حدود 1 میلیون و 300 هزارتومان خواهد بود.

 360. پری

  سلام وقتتون بخیر من ۵۰ ساله هستم و به تازگی بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی شدم ۱۴ درصد ، ۵ سال سابقه بیمه خدمات درمانی دارم که گفتن میشه که به سابقه بیمه ام اضافه بشه ، خواستم بدونم در سن ۵۵ سالگی که سن بازنشستگی است میتوانم سنوات سابقه بیمه رو اضافه کنم و با ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته بشم و اگر امکانپذیر باشد و حقوق بازنشستگی من کامل است یا ۲۰ روز حداقل حساب میشه؟ و سوال دومم اینکه اگر قبل از ۵۵ سالگی فوت بشوم در چه صورت به بچه هام حقوق بازنشستگیم تعلق میگیره؟ ممنون میشم از پاسختون ، با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که به سن بازنشستگی رسیده باشید ولی سابقه شما به حداقل سابقه برای بازنشستگی (10 سال) نرسیده باشد، میتوانید صرفا باقی ماند