بیمه بیکاری و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت آن در سال ۱۴۰۱

بیمه بیکاری برای حمایت از اقشاری که به‌صورت موقت و غیرارادی شغل خود را از دست داده‌اند، به‌وجود آمده‌است.  با توجه به نوسانات بالای اقتصادی، امکان از دست دادن اجباری شغل بیشتر  شده‌است. در چنین شرایطی، تامین نیازهای زندگی دشوار می‌شود. پاندمی کرونا کسب‌وکارهای زیادی را به تعطیلی کشاند و به همین خاطر نرخ بیکاری بالا رفت.برای گذر از بحران‌های مالی حاصل از آن می‌توان به بیمه بیکاری اتکا کرد. برای آشنایی با شرایط بیمه بیکاری تامین اجتماعی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه بدنه با بیمه بازار

بیمه بیکاری چیست؟

طبق قانون کار و تامین اجتماعی، به افرادی که بدون میل و اراده شخصی، شغل خود را از دست داده‌اند، مبلغی تحت عنوان بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. افراد برای استفاده از این بیمه باید تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشته باشند.

بیکار به چه کسی گفته می‌شود؟

پیش از توضیح این‌ که بیمه بیکاری چیست و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت این بیمه چیست؛نیاز داریم که بدانیم از نظر قانونی بیکار به چه کسی گفته می‌شود؟

بیمه‌شده‌ای که بدون میل و اراده خود بیکار شده، اما آماده به کار باشد را بیکار می‌نامند. بنابراین بیکاری از طریق ترک کار یا استعفا مشمول بیمه بیکاری نمی‌شود. اما سوال اصلی این است که چطور بیمه بیکاری بگیریم؟ اگر بیمه‌شده، «بیکار موقت» شناخته شود یا به دلایلی مانند سیل، زلزله و آتش‌سوزی بیکار شود، می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند. کارگران فصلی که در پایان فصل کار اخراج شده‌اند نیز مشمول  این بیمه می‌شوند.

برای اعلام بیکاری تا چه مدت فرصت داریم؟

بیمه‌شده باید حداکثر پس از گذشت ۳۰ روز از بیکاری خود، به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع بدهد و آمادگی‌اش را برای اشتغال به کار مشابه اعلام کند. تشخیص ارادی و غیرارادی بودن بیکاری، بر عهده گروهی متشکل از نمایندگان اداره کار و رفاه اجتماعی، تعاون و سازمان تامین‌ اجتماعی است. شعب تامین‌ اجتماعی پس از تایید ادار‌ه‌هایی که نام آنها گفته شد، درخصوص برقراری و پرداخت مستمری بیکاری برای بیمه‌شدگان اقدام می‌کنند. نکته مهم در این است که مبلغ  این بیمه از روز اول شروع بیکاری محاسبه و پرداخت می‌شود.

شرایط دریافت بیمه بیکاری برای کارگران روز مزد

کارگران روزمزد در صورتی که از بیمه برخوردار نباشند، مشمول دریافت بیمه بیکاری نخواهند بود. این بیمه تنها به شاغلینی تعلق خواهد گرفت که کارفرما حق بیمه آنها را پرداخت کرده باشد.

کدام بیمه شدگان بیکار شرایط بیمه بیکاری را دارا هستند؟

آن دسته از بیمه‌شدگان می‌توانند روی مستمری ماهانه بیمه بیکاری حساب باز کنند که شرایط زیر را دارا باشند:

 • حتما به‌صورت غیرارادی بیکار شده باشند.
 • بازنشسته، مستمری بگیر یا از کار افتاده نباشند.
 • پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 • حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
 • تبعه کشورهای دیگر نباشند.
 • یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 • بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند، مشمول این بیمه خواهند شد.
 • افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول این بیمه نیستند.
 • کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در میانه فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری این بیمه خواهند بود.
 • افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
 • چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه افراد بیکار استفاده کند.
مقالات دیگر  مرخصی زایمان و بیمه بیکاری پس از زایمان

شرایط دریافت بیمه بیکاری

مراحل تشکیل پرونده 

برای تشکیل پرونده این نوع بیمه، درصورتی‌که متقاضی بیمه با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت مقرری و داشتن شرایط بیمه بیکاری،‌ حداکثر ظرف مدت زمان ٣٠ روز از تاریخ بیکاری به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه آن اعلام کند، پرونده او به جریان خواهد افتاد.

اما درصورتی‌که متقاضی دریافت بیمه نتواند در این بازه زمانی به اداره کار مراجعه کند و موضوع را اطلاع دهد، مراجعه وی پس از ٣٠ روز با ارائه عذر موجه و تایید هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ٣ ماه امکان‌پذیر خواهد بود.

مدارک لازم برای بیمه بیکاری

برای دریافت این بیمه در شرایط کرونا و غیر از آن متقاضی بیمه باید مدارک زیر را به‌صورت حضوری به اداره کار و تعاون ارائه دهد:

 • اصل و کپی یکسال آخر قرارداد کار یا رای صادر شده
 • عکس ۴*۳ جدید (۴ قطعه)
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی یا فنی
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی گواهی کار از شرکت
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت (فقط برای آقایان)
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • معرفی‌نامه کارفرما

درخصوص گزینه آخر توضیح ضروری این‌که برای دریافت این بیمه، کارفرما باید در نامه‌ای به اداره کار مرکزی استان، دلیل بیکار شدن ناخواسته فرد را با درج زمان، به‌صورت مکتوب اعلام کند. تاریخ درج شده در این نامه باید یک روز پس از پایان قرارداد و آخرین روز ذکرشده در لیست بیمه باشد.

به‌عنوان مثال چنان‌چه شخص تا ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ با کارفرما قرارداد دارد، باید در نامه قید شود از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ آن مجموعه دیگر نیازی به حضور فرد مذکور ندارد.

ثبت‌نام غیرحضوری بیمه بیکاری چگونه انجام می‌شود؟

مراجعه حضوری برای درخواست بیمه، اجباری نیست و تمامی افراد می‌توانند با ورود به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند. البته مراحل نهایی پیگیری بیمه بیکاری نیازمند مراجعه حضوری است.

برای این کار پس از ورود کد ملی، شماره بیمه و شماره بیمه کارگاه دکمه ادامه را بزنید تا درخواست شما ثبت شود. منظور از شماره بیمه مربوط که منحصربه‌فرد و متعلق به شماست و شماره کارگاه، محلی‌ است که تا ۳۰ روز گذشته در آن مشغول به کار بوده‌اید.

در صورت اطلاع نداشتن از این شماره‌ها به پورتال تامین اجتماعی مراجعه کرده و آنها را دریافت کنید. درصورتی‌که ۳ درصد حق بیمه بیکاری شما پرداخت نشده باشد، واجد دریافت حقوق بیمه بیکاری نیستید و با پیام زیر مواجه خواهید شد:

بیمه بیکاری

توجه داشته باشید که در صورت وارد نکردن درست اطلاعات هم این پیام را مشاهده خواهید کرد، بنابراین از درست بودن محتوا اطمینان حاصل کنید.

در غیر این‌صورت به مرحله بعدی هدایت خواهید شد تا فرم مربوطه را پر کنید. تصویر فرم را در زیر مشاهده می‌کنید:

ثبت نام غیر حضوری بیمه بیکاری

پس از تکمیل این فرم و ثبت درخواست کد رهگیری به شما نمایش داده شده و برای شماره‌ای که وارد کرده‌اید پیامک می‌شود. این شماره را نیز نزد خود نگاه دارید و منتظر اطلاع‌رسانی‌های بعدی از طریق پیامک باشید.

ارسال از طریق پیامک:

مقالات دیگر  شرایط دریافت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی در سال 1403

توجه داشته باشید که درخواست بیمه بیکاری تنها شامل این مراحل نیست و برای تکمیل پروسه باید با در درست داشتن مدارک خود به اداره کار محل کارتان مراجعه کنید.

مدت زمان پرداخت 

مدت پرداخت این بیمه بستگی به سابقه پرداخت حق بیمه دارد. اما درنهایت مدت آن برای مجردین از ۳۶ ماه و متاهلین از ۵۰ ماه بیشتر نخواهد شد. البته محدودیتی در تعداد دفعات استفاده از این نوع بیمه وجود ندارد.

سابقه پرداخت حق بیمه مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری
متاهلین و یا متکلفین افراد مجرد
از 6 تا ۲۴ ماه کامل ۱۲ ماه ۶ ماه
از ۲۵ تا ۱۲۰ ماه ۱۸ ماه ۱۲ ماه
از ۱۲۱ تا ۱۸۰ ماه ۲۶ ماه ۱۸ ماه
از ۱۸۱ تا ۲۴۰ ماه ۳۶ ماه ۲۶ ماه
از ۲۴۱ ماه به بالا ۵۰ ماه ۳۶ ماه

 

استثناء: افراد مسن مشمول قانون بیکاری که در زمان بیکار شدن ۵۵ سال یا بالاتر سن و سابقه پرداخت ۱۰ سال حق بیمه دارند، می‌توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی از  این بیمه استفاده کنند.

مبلغ پرداختی بیمه بیکاری چگونه محاسبه می‌شود؟

میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری این بیمه نیز بهره‌مند شود.

حقوق بیمه بیکاری چه روزی از هر ماه واریز می‌شود؟

واریز حقوق این نوع بیمه معمولا بین دهم الی پانزدهم هر ماه انجام می‌شود. اگر پس از این مدت واریزی صورت نگرفت باید به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و علت را جویا شوید.

آیا عیدی به بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد؟

 این بیمه یکی از حمایت‌های تامین اجتماعی محسوب می‌شود و صندوق تامين اجتماعی مکلف است با دريافت حق بيمه مقرر، به بيمه‌شدگانی که طبق مقررات اين قانون به‌طور موقت بيکار می‌شوند، مقرری بيمه بيکاری پرداخت كند.

درصورتی‌که عیدی از طرف کارفرما و به سبب وجود رابطه اشتغال و مزدبگیری پرداخت می‌شود. بنابراین طی دوران دریافت بیمه، به شخص واجد شرایط عیدی تعلق نمی‌گیرد.

بیمه بیکاری در چه صورتی قطع خواهد شد؟

 • بیمه‌شده دوباره به کار اشتغال یابد.
 • بیمه‌شده از قبول شغل مشابه پیشنهادشده خودداری کند.
 • بیمه‌شده مستمری بازنشستگی دریافت کند یا دچار ازکارافتادگی کلی شود.
 • مدت زمانی که بیمه به شخص تعلق می‌گیرد پایان یابد.
 • بیمه‌شده فوت کند.
 • بیمه‌شده بدون دلیل موجه از شرکت در دوره‌های کارآموزی و سوادآموزی خودداری کند.

بیمه بیکاری مشمول چه کسانی نمی‌شود؟

 • اتباع خارجی
 • بازنشستگان
 • بیمه شده‌گان اختیاری
 • از کار افتادگان کلی
 • کارگران شاغل در کارگاه‌های خانوادگی

افراد تحت تکفل بیمه بیکاری چه کسانی هستند؟

 • همسر
 • فرزندان دختر مجرد که فاقد شغل و حرفه هستند.
 • فرزندان پسر که کمتر از 18 سال داشته باشند و فاقد شغل باشند.
 • پدر و مادری که حداقل 60 سال سن داشته باشند و پزشک تامین اجتماعی از کارافتادگی آنها تعیین کرده باشد و تحت تکفل فرد مشمول بیمه بیماری باشند.

حقوق بیمه بیکاری در سال 1401

حداقل حقوق بیمه بیکاری در سال 1401 برابر با 4 میلیون و دویست هزار تومان است. حداکثر مبلغ بیمه بیکاری در سال 1401 معادل با 55 درصد حقوق پایه در نظر گرفته می‌شود. برای اشخاصی که افراد تحت تکفل دارند تا 4 نفر به ازای 10% درصد اضافه می‌شود.

قوانین بیمه بیکاری

 ماده 1

تمام افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، مشمول بیمه بیکاری خواهند شد.

ماده 2

افرادی که به دلیل مانند سیل، زلزله یا جنگ شغل خود را از دست می‌دهند، مشمول بیمه بیکاری خواهند شد.

ماده 3

افرادی که تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند، موظف به پرداخت مقرری خود هستند.

ماده 4

اشخاص برای استفاده از این بیمه موظف به داشتن معرفی‌نامه از وزارت کار و امور اجتماعی محل خود هستند.

مقالات دیگر  بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

ماده 5

پرداخت حق بیمه بیکاری از وظایف کارفرما است.  در واقع 23 درصد از حق این بیمه توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

تبصره: مواردی همچون حق بیمه بیکاری، نحوه دریافت آن، تخلف در بیمه بیکاری و پرداخت آن توسط کارفرما توسط سازمان تامین اجتماعی مشخص شده است.

ماده 6

برای دریافت بیمه بیکاری افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

 •     شخص باید حداقل دارای یکسال سابقه بیمه باشد.
 •     فراد باید تا 30 روز بیکاری آمادگی خود را برای پیدا کردن شغل جدید اعلام کند. در صورت عدم پیدا کردن شغل مناسب و داشتن عذر موجه امکان تمدید بیمه بیکاری شخص تا 30 روز امکان پذیر است.

تبصره  مدت زمانی که فرد از بیمه بیکاری استفاده می‌کند جزو سابقه بیمه او به حساب خواهد آمد.

ماده 7

جمع مدت پرداخت مقرری جهت برخورداری از مزایای بیمه بیکاری، برای افراد مجرد 36 ماه و برای متاهلین حداکثر 50 ماه است.

تبصره: افراد 55 سال یا بیشتر، تا زمان بازنشستگی از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند شد.

ماده 8 

در شرایط زیر بیمه بیکاری قطع خواهد شد:

 •     فرد بیمه شده مجدد مشغول به کار شود.
 •     فرد بیمه شده شغل پیشنهادی مرتبط با تخصص خود را رد کند.
 •     شخص از مستمری یا بازنشستگی استفاده کند.

تبصره:  در صورتی که مشخص شود شخص بیمه شده به میل خود بیکار است، موظف به برگرداندن مبلغی است که از بیمه بیکاری دریافت کرده است.

ماده 9

کارفرمایان موظف هستند محل‌های کار خالی از شغل را به مراکز خدمات اشتغال معرفی کنند.

ماده 10

حساب‌های درآمد بیمه بیکاری هر سال باید به وزیر بهداشت و وزیر کار اعلام شود.

ماده 11

مجری قوانین بیمه بیکاری وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی است.

ماده 12

هزینه‌های مرتبط با بیمه بیکاری توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

چند نکته مهم درباره شرایط دریافت بیمه بیکاری

 • چنان‌چه بیمه‌شده‌ای بر اساس مقررات قانون کار و رای صادره از مراجع حل اختلاف به‌دلیل کوتاهی در انجام وظایف محوله‌ یا نقض آیین‌نامه‌های انضباطی محل کار توسط کارفرما اخراج شده‌ باشد،  این بیمه به او تعلق نخواهد گرفت.
 • وقتی یک فرد بیمه‌شده با دریافت حقوق روزهای بلاتکلیفی خود به کار قبلی بازگردد، باید تمامی مبالغ دریافت‌شده تحت ‌عنوان بیمه بیکاری را به سازمان تامین اجتماعی برگرداند.
 • اگر پس از پرداخت بیمه به بیمه‌شده‌، مشخص شود آن شخص به‌صورت ارادی از کار ترخیص شده، فرد مذکور موظف است کلیه حقوق دریافت‌شده تحت عنوان مقرری بیمه بیکاری را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.
 • چنان‌چه بیمه‌شده بیکار، باردیگر مشغول به کار شود و به هر علتی اشتغال مجددش را به سازمان تامین اجتماعی اطلاع ندهد و مبلغ ماهیانه بیمه را دریافت کند، باید دستمزدی که بابت بیمه از زمان بازگشت به کار دریافت کرده را به این سازمان بپردازد.
 • مقرری دریافت‌شده تحت عنوان بیمه بیکاری مانند سایر مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی از مالیات معاف است.
 • وابستگان تحت پوشش بیمه بیکاری درمانی عبارتند از: همسر، فرزندان اوناث به شرط عدم ازدواج و نداشتن شغل، فرزندان ذکور زیر ۱۸ سال، پسران بالای ۱۸ سالی که مشغول تحصیل هستند یا بنا بر تشخیص پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی از کارافتاده کلی محسوب می‌شود.
 • پدر و مادر در شرایطی که سن پدر بالای ۶۰ سال بوده، از کار افتاده کلی باشد و خرج زندگی او از طریق بیمه‌شده تامین شود به‌علاوه خواهر و برادر تحت تکفل با شرایط فرزندان مونث و مذکر.
 • کارگران فعال در پروژه‌هایی مانند فعالیت‌های عمرانی که ماهیت غیردائمی دارند و پس از پایان موضوع قرارداد یا اتمام قسمتی از کار بخشی از کارگران در آنها مازاد اعلام می‌شوند، مشمول این بیمه خواهند بود.
 • همسر شخصی که مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کند، می‌تواند مهریه خود را از محل این مستمری طلب کند.

 جمع‌بندی

قانون این بیمه امکان مناسبی است که طی دوران بیکاری هر فرد می‌تواند دست‌کم گوشه‌ای از هزینه‌های زندگی او و خانواده‌اش را تامین کند. از جمله مزایای بیمه بیکاری باید به این نکته اشاره کرد که تمام مدتی که مستمری مذکور به حساب یک فرد واریز می‌شود، برای او به‌‌عنوان سابقه خدمت منظور می‌شود؛ به این معنا که ایام استفاده از مقرری بیمه بیکاری جزو سوابق پرداخت حق بیمه کارگران به لحاظ بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت به حساب می‌آید. همچنین در صورت وجود نیاز به جذب نیرو، آن فرد در اولویت معرفی به واحدهای پذیرنده نیروی کار و اشتغال به کار جدید قرار می‌گیرد.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

2,208 نظر
 1. امیرحسین

  باسلام واحترام عرض ازمزاحمت،خواستم که اگه بخواهیم مابقی بیمه نشده سال‌های قبل چون کم کم داریم به سن ۵۰؛می‌رسیم..آیا امکان نقدی بیمه را پرداخت با قیمت مصوب..دارد که لااقل بیمه اخرعمری به متعلق بگیره..واقعاممنونم..خواهش میکنم جواب من بزرگی کرده وانشاا..خبرخوش به مادرم وخ میرسه..خدا خیرتون بده..

 2. امیرحسین

  درود . من برای بیمه بیکاری اقدام کردم به موقع. تمام مدارکم هم ارسال کردم . پیگری که کردم یه جا نوشته مرحله پرونده. موافقت با مقرری بیکاری‌ . نماینده شعبه بیمه نوشته موافق. درصورت داشتن احرازسایر شرایط بیمه بیکاری. مرحله بعد زده بررسی و ارسال به شعبه بیمه تامین اجتماعی‌ یعنی مقرری بیمه بیکاری شامل من شده. چقدر طول میکشه تا جواب بیاد . و پرداخت کنن

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   لطفا برای تسریع زمان به شعبه مراجعه فرمایید

 3. Vahidsh

  سلام من ۵ سال سابقه بیمه دارم وواسه بیمه بیکاری اقدام نکردم الان چند ساله که از این موضوع میگذره وجایی هم کار نکردم چجوری میتونم بیمه بیکاری بگیریم ایا این درسته که باید حداقل یه جا ۳ ماه کار کنم وبیمه باشم تا بتونم بگیرم

  1. سمیرا

   فقط یک ماه بعد بیکار شدن فرصت داری برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنی بعدم تو آخرین کارگاه حداقل یک سال باید کار کرده باشی تا بهت تعلق بگیره

 4. Vahidsh

  سلام ببخشید من ۶ سال سابقه بیمه دارم واقدام نکردم واسه بیمه بیکاری الان چند سالی گذشته چطوری میتونم بیمه بیکاری بگیرم به من گفتن باید ۳ماه یه جا کار کنی بیمه تو رد کنن تا بتونی بگیری این درسته یا نه

 5. علی حسنپور

  سلام
  با ۱۶.۵سال سابقه بیمه وبا مدرک لیسانس برای بیمه بیکاری اقدام کردم فرستادن مدرک فنی و حرفه‌ای بگیرم آیا برای بیمه بیکاری مدرک فنی و حرفه ای نیاز هست ؟

 6. بانو

  با سلام و عرض ادب
  من از فروردین سر کار نرفتم به علت جابجایی محل سکونت از تهران به کرج و پیدا نکردن کار
  میخواستم بدونم من میتونم اقدام کنم برای دریافت بیمه بیکاری یا خیر

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   برای دریافت بیمه بیکاری باید شرایط استفاده را داشته باشید
   برای دریافت تا ۳۰ روز بعد از بیکاری فرصت اقدام دارید
   برای اطلاع از شرایط و ثبت نام میتوانید با سابت بیمه بیکاری مراجعه فرمایید Bimebikari.mcls.gov.ir

 7. جواد بیرامی

  با سلام
  کسی که الان بیمه بیکاری دریافت میکند آیا افراد تحت تفکل که قبلا داشت الان هم به قوت خود باقی است یعنی افراد تحت تفکل میتونند از خدمات درمانی استفاده کنند یا نه؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   بله امکان دارد

 8. حمید

  سلام من در شرکت ایکس به مدت حداقل پنج سال مشغول به کار بودم و بیمه رد میشد و حالا نامه عدم نیاز گرفتم،از طرفی در شرکت ایگرگ عضو هیت مدیره هستم که بیمه رد نمی‌شود، آیا میتوانم از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنم؟

 9. س محمدی

  باسلام خدمت شما بنده تا تاریخ 4,17، 1402 سرکار بودم به علت جراحی دکتر برام 40 روز استراحت نوشت یعنی تا تاریخ 5,27 بعداز آن یکم حالم خوب نبود چهار روز نرفتم سرکار اما بعداز ین مدت رفتم سر کار اما کار فرما بیمه این چهار روز را برام حساب نکرده آیا برای بیمه بیکاری من بعدا مشکلی پیش نمیاد

  1. bimebazar

   وقت بخیر همراه عزیز
   خیر مشکلی پیش نخواهد امد

 10. هانیه

  سلام‌وقت بخیر. بنده ۱۹ ماه در یک شرکت پیمانکاریفعالیت داشتم که اوایل شهریور امسال با بنده قطع همکاری کردند.در مدت اون ۱۹ ماه مدیر شرکت .برای ثبت شرکت جدید اقدام کرده بود که بنده هم جزو بازرس های شرکت جدید ثبت کردند. حالا اسم من بعنوان بازرس ثبت هست . و برای بیمه بیکاری اقدام کردم و تمام مراحل پرونده م هم طی شده بود و موافقت کرده بودند .که دیروز باهام تماس گرفتند وگفتند پرونده مشکل داره و شما بازرس ی شرکت هستید و دیگه بهتون بیمه بیکاری تعلق نمیگیره( البته هنوز مبلغی برای من از طرف بیمه واریز نشده) .آیا میتونم کاری انجام بدم برای اصلاح ای مورد؟

 11. پویا

  سلام من دانشجو هستم و کارت پایان خدمت ندارم میتونم از معافیت تحصیلی به جای کارت پایان خدمت استفاده کنم؟

 12. ن خ

  سلام وقت بخیر آیا بر بیمه بیکاری باید از شورای حل اختلاف نامه گرفته شود

 13. Mary

  با سلام بازرس بیمه به محل زندگی من مراجعه کرده و خانوادم گفتن سرکارم اما کارآموزی و بدون حقوق اما واریزی رو قطع کردن امکانش هست دوباره اوکی شه و بقیه ماه ها رو پرداخت کنن؟؟

 14. سیدرضانبوی

  سلام من ۲۱سال بصورت پیوسته حق بیمه برایم توسط کارفرما پرداخت شده است و در آخرین کارگاه پس از گذشت ۳ سال عدم نیاز خوردم و ۲ ماه بصورت ۱۲روز در ماه کارهای نیمه تمام را برایشان انجام دادم که برای این موضوع حق بیمه این دوماه ۱۲ روز در هرماه پرداخت شده است و از طرفی در شرکتی جدید مشغول بکار شدم و ۳ ماه کامل از این شرکت جدید بصورت موازی برای من حق بیمه پرداخت شده است و پس از آن این شرکت هم عدم نیاز اینجانب را اعلام نمود ، حال با این شرایط آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟

 15. عادل

  لطفا سایتتان را بروزرسانی کنید
  این سایت بیکاری عوض شده و در سایت جدید بارگذاری مدارک وجود دارد که نیازی به مراجعه حضوری نیست

  1. مهسا محمد شفیعی

   ممنون از همراهی شما

 16. بهنوش کشاورزی

  سلام
  من دهم خرداد از محل کارم اخراج شدم ولی ۲۵ تیر ماه برای دهم خرداد برام ترک کار زدن .در اصل باید یازدهم تیر اقدام میکردم ولی من ۲۷ اقدام کردم آیا مورد قبول؟چون بیشتر از سی روز
  اگر نیست باید چیکار کنم،؟

 17. شعله

  سلام. شرکت ما قرارداد نمی بنده و قراردادی نداریم. نمیتونم از بیمه ی بیکاری استفاده کنم؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر لطفاً از طریق وزارت کار اقدام نمایید

 18. فاطمه

  سلام من معلم قراردادی شرکتی هستم تابستونا خودم بیمه رد میکنم قراردادم خرداد تموم شده آیا امسال میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟

 19. آیدا

  سلام وقت بخیر
  در صورت گذشتن دو یا سه ماه از دریافت بیمه بیکاری
  در صورت نیاز درخواست کارفرما به محل کار قبلی برگردیم
  باید میزان مبلغ دریافتی رو به سازمان برگردونیم؟

 20. ف

  سلام من بخاطر انتقال و تبعیت کاری همسرم مجبور شدم از کارم بیام بیرون آیا بیمه بیکاری شامل حالم میشود؟

 21. محمد

  سلام
  من 6 فروردین درخواست بیمه بیکاری تو سایت ثبت کردم ، 15 فروردین تو سایت زد بررسی کارشناس اداره کار : موافق ، ” باتوجه به بررسی مدارک و سوابق بیمه و مستند به بند 1 تفاهم نامه مشترک بیمه بیکاری موافقت میگردد ”
  الان مرحله پرورنده منو زده : بررسی نماینده شعبه تامین اجتماعی ، شعبه 1 تامین اجتماعی شمیرانات
  از 15 فروردین رو این حالت مونده ، کاری باید انجام بدم ؟

 22. مهسا

  سلام
  من ۳۹ سالم هست و متاهل هستم
  ۱۸ سال سابقه کار دارم ، که ۱۳ سال ش بیمه رد شده
  مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع
  پارسال یک اسفندماه ۱۴۰۱ ، از طرف شرکت به ما اعلام شد که یک سری از نیروها رو دیگه لازم ندارن ، من هم جز شون بودم
  ۱۴ فروردین برای پرونده بیمه بیکاری م پیگیری کردم
  دو تا جلسه برگزار شد
  جلسه اول موجه تشخیص دادن من رو برای دریافت بیمه بیکاری
  جلسه دوم ، کارفرما ایران نیستن ، نتونستن جلسه رو بیان ، خانم رمضانی اداره کار مشهد خیابان ارشاد ۹ ، من رو موجه تشخیص ندادن برای دریافت بیمه بیکاری
  میخوام دوباره پیگیری کنم برلی دریافت بیمه بیکاری م
  راهنمایی م میکنین
  ممنونم

 23. کیانا آقایی

  سلام من تقاضای بیمه بیکاری دادم و دادنامه اومده باید از کمیته بیمه بیکاری پیگیری کنم، میشه راهنمایی کنید

 24. نیما برزگر

  با سلام و خسته نباشید من به اداره بیمه مراجعه کردم ولی گفتند جزو هیئت مدیره هستی شاغل مهسوب میشه ولی گفتم این شرکت اصلا نه کارمند داره نه فیش حقوقی نه بیه تا به امروز برای کسی رد شده نه قرارداد بسته و کلا بدونه عالیت هست ولی تو سایت نظر کارشناس تامین اجتماعی زده موافق مشروط به احراز سایر شرایط و مرحله پرونده زده موافقت با پرداخت مقرری میخواستم بدونم الان مرحله بعد چکار باید بکنم ممنون .

 25. مجید

  سلام وقت بخیر
  کارفرمای من حدود 3 ماه بیمه من رو رد نکرده و الان بعد از 3 ماه میگه نیازی بهت نداریم و اخراج شدم.
  چطور میتونم پیگیر مطالباتم باشم و آیا بیمه بیکاری شامل من میشه؟
  ضمنا قرارداد هم ندارم و حدود 18 سال هم سابقه بیمه دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 26. حمید

  سلام من ۱۶ سال بیمه دارم و۵سال آخر تو نونوایی سر کارم به خاطر سنگینی کار تو گردنم یه غده ایجاد شده وخیلی اذیت میشم ودیگه قادر به انجام کار نیستم حالا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره

 27. فراهانی

  من سال 95 تا 96 از بیمه بیکاری خود استفاده کرده ام به مدت 26 ماه الان 2 سال هست جایی مشغولم اگر بیکار بشوم بازهم میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر بله

 28. سامان دهقان

  سلام وقت بخیر حدود ۵ سال در کارگاه (جوشکاری) پدرم مشغول به کارهستم و تعرفه پرداخت حق بیمه بنده از طریق پدر فرزندی محاسبه میشود و از اواسط فروردین امسال (۱۴۰۲) به خاطر پلمپ کارگاه به دلیل مشاع بودن سند مغازه بیکار شدم خواستم بدونم بیمه بیکاری به بنده تعلق خواهد گرفت و در صورت تعلق گرفتن چه مبلغی میباشد.

 29. فرهاد حسنپور

  سلام من در شرکتی مار میکردم که از تاریخ۱۴۰۱.۹.۳۰ مارو بصورت تعلیق نگه داشته که درعرض چند ماه آینده دوباره برگردونه.الان بعد از گذشت چند ماه میگه شرکت رو واگذار کردم.حالا سوال این هست که آیا الان که ۳ ما بیشتر شده ما میتونیم از بیمه بیکاری استفاده کنیم
  البته من خودم شخصا اواسط برج ۱۲ شکایت کردم ب اداره کار حدود۳سال و خرده هم سابقه دارم تو این شرکت
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 30. عادل عرمیشی

  سلام .مادرم وخواهرم حقوق بگیر بازنشستگی پدر فوت شده‌ام هستن (راه آهن) سوال من اینکه می شود مادر م تحت کفل خودم در بیارم درضمن مادرم ۷۵ سال به بالا است و خودم بیمه اختیاری دارم.باتشکر

 31. فرید

  سلام خسته نباشید من از بیمه بیکاری استفاده میکنم اگه اسنپ کار کنم بیمه بیکاریم قط میشه

 32. عادل

  سلام من حدود دو سال و نیم در یک کارخانه شیفت شب کار کردم 18ماه بیمه رد کرده برام الآنم من نمیتونم شیفت شب کار کنم کارفرما هم میگه نمیشه جا ندارم برای صبح .الان بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره یا ن

 33. پریسا

  سلام من ۳ سال سابقه بیمه دارم و مجرد هستم جدا شدم چقدر بیمه به من تعلق میگیره اگر تمام شرایط را که بیمه اعلام کرده داشته باشم ۱ سال یا ۱ سال و ۶ ماه؟

 34. منصور اوموی میلان‌هستم از‌شهرستان‌ ماکو

  سلام خسته نباشید بنده منصور اوموی میلان هستم از شهرستان ماکو بنده ۹ماهه‌درخواست بیمه بیکاری داشتم البته با ری‌اداره کار ماکو هنوز به جایی نرسیده است جوابی که به من گفتند این است که پرونده منو به استان اورمیه فرستاده‌اند جهت ادعای سابقه اما پرونده من انجا خواب رفته بیدار نمیشه من هم با ۳تا بچه ایجا داریم از گرسنگی تلف میشیم عيد نوروز هم که برايه مان حرام شد واقعا شرمندگی بزرگی بود برايه من کاش میشد زمین خدا دهان باز میکرد من ميرفتم توش واقعا خسته شدم دیگه نه پولي مانده‌ برايم نه طاقتی تو خدا پیگیری کنید نگذارید من با ۳تا بچه ایجا داریم از گرسنگی تلف میشیم البته اداره کل تامین اجتماعی اورمیه مانده‌ آنجا بايد پیگیری کنید ممنونم از شما

 35. مجید

  اگر بیمه بیکاری دریافت کنی ودر حین آن کارهایی در آمدی که دران کارها بیمه تامین اجتماعی نمی توانی داشته باشی آیا گرفتن حقوق بیمه بیکاری مشکل دارد؟

 36. سعیـد

  سلـام خسته نباشید میخواستم بدونم در صورتی که بازنشسته بشیم و استفاده ای نکرده باشیم حق بیمه بیکاری رو به ما یکجا پرداخت میکنند؟ باتشکر

 37. علی بختیاری

  با سلام بنده سال1400 کرونا گرفتم و بیمه بودم تا برج10/1400 چند نفر را تعدیل نیرو کردند وبا نامه معرفی کردند شرکت آتیه سازان مراحل قانونی را طی کردم چقدر زمان میبرد تا جواب دهند ایا بعد از سه ماه حقوق بگیر میشویم

 38. رحیم

  سلام من ۵ سال سابقه بیمه دارم، دو ماه هست که کار پیدا کردم و بیمه شدم بعد از دو ماه عدم نیاز زدن میتونم از بیمه بی کاری استفاده کنم

 39. بابک

  باسلام
  در شروط لازم جهت شامل شدن بیمه بیکاری اول شرط میکنه 6ماه سابقه بیمه داشته باشه بعدش شرط میکنه یک سال سابقه بیمه دراخرین کارگاه رو داشته باشه. اینجا شرط دوم خود به خود شرط اولو پاک میکنه. چون کسی یکسال سابقه بیمه داشته باشه صددرصد 6ماه بیمه رو هم داره. من اصلا وجود شرط 6ماه سابقه بیمه رو نتونستم درک کنم. وقتی یکسال بیمه لازمه پس دیگه شرط کردن 6ماه بیمه بی معنیه. لطفا کسی اطلاعات داره مارو هم روشن کنه. ممنون

 40. بابک

  باسلام. 1_ایا فردی که یازده ماه در اخرین کارگاه قرار داد کار داشته وبعداز یازده ماه اخراج شده،به هیچ وجه امکان استفاده ازبیمه بیکاری را ندارد.؟
  2_اگر علت اخراج شدن فرد از کار استعمال مواد مخدر باشد واین علت هم بعداز معرفی به کلینیک وانجام آزمایش ثابت نشود ایا شورا رأی به مشمول شدن فرد به بیمه بیکاری میدهد؟

 41. سمیرااحسانی شوشی

  سلام بنده نیرو ی طرحی پزشکان و پیرا پزشکان وزارت بهداشت هستم (قرارداد معین)2ساله، الان 2سال برام بیمه ی اجباری رد شده،حالا بیمه ی بیکاری به من تعلق میگیره که نوع استخدامم طرحی هست؟

 42. علیرضا

  سلام من همجوره واجد شرایط گرفتن بیمه بیکاری هستم سابقه مدارک همه جیزی کامل وقتیکه میخواستم برم سایت ثبت نام کنم ی مدتی طول کشید نامه عدم نیازم رو بزنن میدونستم از روز بیکاری ۳۰روز فرصته ثبت نام دارم دقیقا منم روز ۲۸عدم نیازم روهم گرفتم رفتم کافی نت ثبت نام کردم برگه رهکیریم مشخصاتم روهم پیرینت گرفت داد بهم دارمش تاریخشم خورده ۲۸ من یکم برج بیکار شدم ۲۸برج ثبت نام کردم بازم ۲روز فرصت داشتم حتی پیام تایید ک میگه درخواست شما تایید شد و پرونده مورد برسی قرار خواهد گرفت و ب شما پیامک خواهد شد ک یعنی واجد شرایط بودم چون ۷ساله سابقه دارم تابحال استفاده نکردم بعد۳ماه خبری نشد رفتم تامین اجتماعی امار بگیرم اسمم رو زده تو سیستم میگه درخواست ردشده چونکه دیر اقدام کردی باید تو ۳۰روز اقدام میکردی شما ۳۲ روز اقدام کردید خودم احتمال ۹۰درصد میدم ک اونروز ثبت نام کامل درخواست رو اپراتور دختره کارمیکرد نزدهیا زده نت تداخل ایجاد کرده چون اوج قطعی اینترنت بود الان میخوام برم اداره کار امیدی هست همه مدارک روهم با تاریخ سند دقیق شواهد دارم امیدی هست

 43. جمشید

  سلام خسته نباشین.من بیست ماه درشرکتی کارمیکنم.حالاشرکت نامه عدم نیازم روزده.حالاککه نگاه میکنم سه ماه پیش برای آذرماه ۲۲روزبیمه واریزکردن. بقیه ماه هاکامل واریز شده.حالابااین شرایط بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره یانه؟

 44. حمید

  سلام
  ممون از توضیحات مفید
  متوجه نشدم سقف پرداختی چقدر است.
  مثلا میانگین حقوق دو سال آخر 40 میلیون تومان است. به این فرد چقدر حق بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟
  حداقل 55% مزد روزانه + دو فرزند = 75% مزد روزانه یعنی 30 میلیون تومان؟

 45. هادی حسین زاده

  من ۱۹ سال سابقه دارم یک ماه به پایان قرار داد مونده میخوام سرکار نرم چه کار کنم بیمه بیکاری بهم تعلق بگیره ؟

 46. Daniyal

  سلام خسته نباشید من یک ساعت دارم میگردم تو نظرات دوستان کسی چنین سوالی نکرده بود ک جوابش ببینم دیگه مزاحم شما نشم میخاستم بدونم که بیمه بیکاری سر حقوق بازنشستگی تاثیر میزاره یا ن و اگه فردی مثلا یک سال دیگه تا بازنشستگی مونده طبق دریافتی حقوق بیمه بیکاری بهش حقوق تعلق میگیره یا ن ممنون و تشکر میشم جوابمو بدید

 47. بابک رضائی

  سلام،من در یک کارخانه کار میکنم حدود ۲سال در اینجا بیمه دارم ولی صاحب کار من به ما عیدی و پایان کار نمیدهدو من نمیتوانم از مخارج زندگی خود برآیم،صاحب کارم میگوید که من نمیتوانم پرداخت کنم،من میتوانم با مراجعه به اداره کار از صاحب کار خودم شکایت کنم و عیدی وپایان کار خودم را بگیرم،بعد هم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

 48. امیر مصیب

  با سلام و عرض ادب
  بنده به علت آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر و گردن در حال دریافت بیمه بیکاری بودم و جواز کسب سال ۹۷از اداره اصناف می‌باشم که جواز بنده غیر فعال می‌باشد اما تأمین‌اجتماعی به همین دلیل بیمه بیکاری من را قطع کرده لطفا جهت دریافت بیمه بیکاری راهنمایی می‌خوام

 49. سیاوش

  سلام وقت بخیر من کارت پایان خدمت ندارم متاهل هم هستم حدود 36 ماه سابقه بیمه دارم ایا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

 50. وحید اسلامی

  سلام بعد از 5 ماه کار در شرکتی بدلیل بحران مالی شرکت منحل گشته ولی طی این 5 ماه 3 بار قراردادم تمدید شده… جایی خوندم که برای دریافت بیمه بیکاری یا باید یکسال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشم یا حداقل یکبار قراردادم تمدید شده باشه؟ آیا من میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ حدود 12 سال هم سابقه بیمه دارم

 51. فرید ادیب منش

  سلام همه توضیحات جامع و کامل هستند به جز اینکه تعداد دفعات و فاصله بین استفاده از بیمه بیکاری مشخص نیست آیا درست است که کسی که یک‌بار از بیمه بیکاری استفاده کرده ننمی تواند تا ده سال دیگر استفاده کنید بطور مشخص آیا بایباید بعد از استفاده بار اول دهسال از آن گذشته و سابقه پرداخت به غیر از سابقه های قبلی داشته باشد ان م به مدت ده سال ؟

 52. ف

  سلام همه توضیحات جامع و کامل هستند به جز اینکه تعداد دفعات و فاصله بین استفاده از بیمه بیکاری مشخص نیست آیا درست است که کسی که یک‌بار از بیمه بیکاری استفاده کرده ننمی تواند تا ده سال دیگر استفاده کنید بطور مشخص آیا بایباید بعد از استفاده بار اول دهسال از آن گذشته و سابقه پرداخت به غیر از سابقه های قبلی داشته باشد ان هم به مدت ده سال ؟

 53. فریغ ادیب منش

  سلام بنده ۵۶ سال سن دارم و مجموع 12سال و سه ماه سابقه پرداخت دارم یکبار سال 83به مدت یکسال و نیم بیمه بیکاری گرفتم چهار ماه قبل از آخرین کارگاه اخراج شدم مجدداً ثبت نام کردم تا اینکه شعبه مربوطه میگه شما چون قبلاً بیمه بیکاری استفاده کردید شامل شما نمی شود جالب اینجاست که همین خانوم کارمند می گفت مشکل سابقه شش ماه اخیر هست ضمنأ بنده تمام مدارک لازم رو هم ارائه کرده ام باید چکار کنم

 54. رسول آذرفر

  سلام وقت بخیر من تو پارکینگ شرکت با موتور خوردم زمین و پاهام از زانو شکست دکتر معالجم گفته سه ماه باید استراحت کنی قرداد کاری داشتم موقع حادثه قرارداد من دو ماهه بوده حدود یکسال هم در این شرکت مشغول ب کار هستم حالا شرکت میگه یا باید بیای سرکار یا اخراجی هنوز استراحت پزشکی دارم اگر منو اخراج کنن آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره قبلا هم سابقه پرداخت بیمه رو داشتم حدود چهارسال

 55. علی

  ایا بیمه بیکاری به فرد که اسخدام شده تعلق می گیرد

 56. مهدی فارسی

  باسلام من سلبقه 7سال بیمه دارم و سه سال اخر را با یک کار گاه کار کردم ولی بعضی از ماه ها بیمه من کامل رد نشده است ایا ب من بیمه بیکاری تعلق میگیرد
  با تشکر

 57. زلیخا

  سلام

  من برای دریافت بیمه بیکاری چند روزی دیر اقدام کردم و نامه پزشکی ارایه دادم
  ولی متاسفانه در جلسه کمیسیون ، گواهی پزشکی رد شد
  اگر به کارگاه برگشت به کار بزنم چند ماه باید بیمه رد کنم تا محدد بتونم اقدام به دریافت بیمه بیکاری کنم

 58. رضا

  سلام وقت بخیر.من سالها قبل از بیمه بیکاری استفاده می کردم در عین حال با وانت هم کارمیکردم ولی گویا با داشتن وانت نمی توان از بیمه بیکاری استفاده کرد ومن دانسته یا ندانسته از بیمه بیکاری استفاده کردم و اکنون برای استفاده از استعلاجی برای عمل جراحی دیسک کمر به مشکل برخوردم و سوال من اینه که برای تصفیه بیمه بیکاری باید چه اقدامی انجام دهم؟آیابه نرخ زمان دریافت بیمه بیکاری محاسبه می شود یا به نرخ روز ؟آیا تاثیری بر سابقه بیمه دارد یعنی چیزی از سابقه بیمه کم می شود ؟التماس میکنم راهنمایی جامع بکنید که هر چه زودتر عمل جراحی دیسک کمر را انجام بدم. با سپاس فراوان.

 59. زینب

  سلام وقتتون بخیر من سال 97شش ماه بیمه بیکاری گرفتم میخواستم ببینم میتونم دوباره از بیمه بیکاری استفاده کنم مجرد هستم با تشکر

 60. حسین نیکوفر

  باسلام وخسته نباشید من بیمه بیکاری دریافت میکنم خواستم مرخصی بگیرم باید چکار کنم

 61. حسین نیکوفر

  باسلام وخسته نباشید من بیمه بیکاری دریافت میکنم خواستم مرخصی بگیرم باید چکار کنم وآیادرزمان دریافت بیمه بیکاری لازم است جایی اعلام حضورکنم

 62. علی رستمی

  سلام من ۱۳سال سابقه دارماخرین شرکتی که بودم دومع ب بود اخادج علق کرد ایا به من بیمه بیکاری ت

 63. علی

  کارگری که اسفند 1400 بازنشسته شده ، حقوقش از بازنشسته های سالهای قبل و شاغلین امسال بمراتب پایین تره . آیا این عدالته یا عین ظلمه؟!(مثله سوراخ قیف ، حقوق ما ته سوراخه و دو لبه قیف بازنشسته های چند سال قبل و کارگرانی هستند که هنوز بازنشسته نشده اند) . و این با عدالت منافات دارد.بنظر میرسد باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود تا حقوق بازنشستگان 1400 کمتر از بازنشستگان سالهای قبل نگردد.

 64. عابدین

  سلام
  وقت بخیر
  من در آخرین محل کارم ۶ ماه سابقه کار و ۶ ما ه بیمه دارم
  به من گفتند چن نزدیک به ۳ سال و ۹ سابقه بیمه داریم ( که از این مدت ۳ سال به صورت خویش فرما بوده و بعد آن ۴ ماه محل کار بعدیم و بعدش ۶ ماه بیمه نبودم و در انتها ۶ ماه هم محل کار آخرم )، و محل کارم به دلیل بستن مجموعه همه رو گفته برید و تسویه حساب، بنده به وزارت کار خیابان سمیه تهران مراجعه کردم و به من گفتند در صورت شکایت و طرح دادخواست تا قبل از تسویه حساب و ارائه مدارک تردد به مجموعه می تونید در اداره کار در خواست بیمه بیکاری رو‌مطرح کنید تا به این در خواست رای بدهند ، می خواستم ببینم آیا این کار شدنی هست و من من می تونم از بیمه بیماری استفاده کنم؟

 65. آرش

  سلام.من 15 ماه سابقه بیمه و 17 ماه سابقه کار در آخرین کارگاه دارم اما تامین اجتماعی میگه چون 2 ماه بیمه برات واریز نشده بیمه بیکاری بهم تعلق نمیگیره. شرکت هم بیمه واریز نمیکنه چون میگه شکایت کردم.راهنمایی بفرمایید چکار کنم

 66. شبنم

  با سلام من 9 سال سابقه بیمه دارم . زمان بیمه بیکاری من 12 ماه هست. اگر از بیمه بیکاری مثلا سه ماه استفاده کنم و مجدد سر کار دیگری مشغول شوم . بیمه بیکاری من و سابقه من برای بعد به چه صورت محاسبه می شود؟؟

 67. نورا

  سلام
  مدت مرخصی زایمان من تمام شده،و دوباره یک ماه سرکار برگشتم ولی کارفرما میگه نیازی نیست از سر برج سر کار برگردی.آیا شامل بیمه بیکاری میشوم که بعد از مرخصی زایمان تنها یک ماه بیمه برام رد کردن؟

 68. یاسر

  سلام من 7هشت سال پول به بیمه میدم ازموقع کرونابیکارم شرکت جمع کرد فتم شعبه میدان شهدا اینقدپاسکاریم کردن دنبال سابقه تایکروزحق بیمرم گفتن بایدپرداخت کنی ازآخرم گفتن شغل خانوادگی به شماتعلق نمیگیره لطفاراهنمایی کنیدالان دوسال بیکارم

 69. Jafarzade

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  فرایند دریافت بیمه بیکاری چقدر زمان میبره؟ یعنی از زمان درخواست تا دریافت اولین واریزی؟

 70. علی اصغر شریفی

  سلام خسته نباشید، از سال 1370 در پروژه های عمرانی و ساختمانی با عنوان سرپرست اجرا یا نقشه بردار مشغول به کار هستم . متاسفانه در آن سالها بیمه آنقدرها پیشرفت نداشت تا روزانه بتوان از وضعیت پرداخت بیمه توسط کارفرمایان مطلع شد ، بنابراین هرکه یکی دو ماه بیمه پرداخت میکرد میتوانست دفترچه بیمه دریافت کند، بیشتر کارفرمایان یا بیمه نمیکردند یا اگر بیمه میکردند همان چند ماه اول بود و بس. طی 30 سال با هزار بدبختی و گرفتاری تونستم 20 سال سابقه درست کنم. الان برای بیمه بیکاری اقدام کردم بعد از گذشت 3 ماه میفرمایند به شما تعلق نمیگیرد زیرا ماهیت کار شما موقت و پروژه ای است. آیا مگر الان استخدام دایمی هم وجود داردو یا ما حق بیمه کمتری نسبت به بقیه پرداخت میکنیم. ازطرفی هم مواردی از همکاران هم شرایط هستند که از بیمه بیکاری استفاده کرده اند. قبل از بیکار شدن اقدام به خرید اقساطی بیمه سربازی کردم و ماهیانه 590 هزار تومان میبایست پرداخت کنم که متاسفانه قادر به پرداخت آن نمیباشم. لطفا شما بفرمایید بنده با 5 سر عایله که دو نفر آنها محصل ابتدایی هستند چگونه امرار معاش کنم؟

 71. رامین

  اگر خانمی20سال سابقه بیمه داشته باشه ( حق بیمه کارگری پرداخت کرده) ولی سنش به 55 سال نرسیده باشه آیا میتونه تقاضای بازنشستگی بکنه ؟؟؟

 72. سیدابادی

  سلام میخواستم بدونم روند رسیدگی چقدر طول میکشه؟
  در صورت واجد دريافت بیمه بیکاری بودن
  از زمان تشکیل پرونده تا اعمال و دريافت حق بیمه چقدر زمان خواهد برد؟

 73. علی جلالی

  س وقت بخیر من توشرکت مشغول کار هستم وبیمه پرداخت میکنم اما کارت پایان خدمت ندارم بیمه بیکاری به من تعلق میگیره….ممنون

 74. جواداناری

  سلام و عرض ادب بنده سه سالی هست که در کارخانه ارد کار میکنم به علت سختی کار آرتروز زانو گرفتم و برای تشدید نشدن آن قادر به ادمه کار نیستم
  اما تا الان قرار داد کاری نداریم و برای دریافت بیمه بیکاری نامه عدم نیاز نمیدن .بندهذباید چیکار کنم با شکایت کارم پیش میره؟

 75. محمد علی جمالیان

  با سلام
  در شرکتی به مدت 5 سال کار میکردم ولی قرار داد کتبی نداشتم اما چهار سال و 7 ماه (55ماه ) توسط شرکت سابقه بیمه دارم و بنا به تشخیص خودشون دیگر نیاز به من نداشتن و همکاریمون تموم شد
  آیا میتونم برای برای بیمه بیکاری اقدام کنم و شامل من خواهد شد؟

 76. شبنم کشاورز

  سلام من ۷ سال بیمه دارم بیمه بیکاری تعلق میگیره اگه تعلق میگیره چند ماه ؟؟؟

 77. سهیلا

  سلام. ببخشید من از ابتدای اردیبهشت درخواست بیمه بیکاری دادم و موافقت هم شده اما مراحل بعدی هنوز اطلاع رسانی نشده و طبق قانون ۶ ماه بهم تعلق میگیره. سوالم اینه که اگر من از این ماه مشغول به کار بشم و برام بیمه رد بشه، تکلیف چی هست؟ چون مابقی کارهام انجام نشده شاغل بحساب میام و نقض قانون میشه؟

 78. پونه

  سلام من از ۱۲اردیبهشت ۹۹داخل یک شرکت بیمه برام رد شده از یک دی ماه ۹۸رفتم استعلاجی بارداری تا ۱۵اردیبهشت ۱۴۰۰ .ادامه اردیبهشت تا انتهای تیرماه ک زایمان کردم بیمه برام رد شده از ابتدای مرداد تا انتهای فروردین ۱۴۰۱رفتم مرخصی نه ماهه زایمان.از اردیبهشت۱۴۰۱ تا ۱خرداد۱۴۰۱ ک انتهای قراردادم بوده بیمه رد شده.الان می‌خوام بدونم بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره

 79. امید رهarzoprrporrk@gmail.comنما

  با سلام و عرض ارادت بنده بیست سال سابقه بیمه در اتحادیه صنفی دارم و الان میخوام برا هیت مدیره ثبت نام کنم راهنمایی بفرمایید که آیا استعفا بدم مشکلی برا بیمه پیش نمیاد و راهنمایی بفرمایید چطور باید انجام بدم برا بیمه پیش نمیاد و راهنمایی بفرمایید ممنون

 80. میشاهین

  سلام
  وقت بخیر
  من ویزیتور بودم و تمام شرایط رو دارم
  فقط میخوام بدونم برای محاسبه ۵۵ درصد حقوق ثابت رو حساب میکنن
  یا مبلغ پور سانت هم جز دریافتی محسوب میشه
  ممنونم

 81. ایمانی

  سلام نفر سه ماه از بیمه بیکاری خودش سپری شده که زایمان می کنه
  1- آیا مرخصی زایمان شامل میشه
  2- آیا بعد از مرخصی زایمان دوباره بیمه بیکاری مقرر خواهد شد

 82. یاور یادرگاری

  سلام آیا حقوق بازنسشته حداقل و حداکثر به هم نزدیک می‌شود بطور معمول بعد از چند سال و فرمول افزایش حقوق در پنج سال آخر به چه صورت باید باشد که متعارف باشد چون حقوق من بالاست ولی پایین رد می‌شود و احتمالا به دلیل اوضاع بد شرکت اخراج شوم اگر بعد از حقوق بیکاری به کار برگردم میتوانم با حقوق بالا در دو سال آخر بازنشست شوم بنده ۲۵ سال سابقه و ۵۵ سال دارم

 83. محمدرضا

  با سلام من درکلینیکی مشغول به کار هستم ک حقوقم دیر ب دیر پرداخت میشود ایا میتوانم از کارفرما خود بابت بیمه بیکاری شکایت کنم

 84. فرشته

  سلام وقت بخیر
  در صورتی که مدرک فنی حرفه ای تو یه رشته ای بگیرم ولی هنوز مشغول کار نشده باشیم بیمه بیکاری قطع می شود؟

 85. میلاد

  سلام بنده یک بار به مدت 18 ماه بیمه بیکاری گرفتم و بعد در شرکتی به مدت حدود 2 سال مشغول به کار شدم پس از پایان کار با گواهی عدم نیاز درخواست بیمه بیکاری دادم ولی به من گفتن برای استفاده دوباره از بیمه بیکاری باید حداقل 10سال سابقه بیمه داشته باشید! ، کل سابقه من حدود 7 سال هست ، من در قوانین بیمه بیکاری همچین قانونی ندیدم لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر.

 86. الهام

  سلام
  جسارتا من ۱۱ماه بیمه از شرکت آخرم دارم
  ماه اخر هنوز رد نکردن البته تا پایان این ماه رد میشه
  ولی باتوجه به قانون ۳۰روزه نمیتونم الان اقدام کنم و در اونصورتم دیر میشه
  لطفا راهنمایی کنید

 87. Shi

  با سلام
  بنده حدودا سه سال در شرکتی کار میکنم که کد کارگاهی من در همان شرکت به مدت سه ماه عوض شده
  به بنده اعلام شده که با نامه زدن برای بیمه که دو کارگاه با دو شعبه مختلف متعلق به یک شرکت می‌باشد و بنده مشمول بیمه بیکاری میشوم
  آیا این صحبت صحت دارد؟

 88. الهام جعفرزاده

  سلام. وقت بخیر. یه سوال داشتم. من 10 سال پیش بیمه بیکاری استفاده کردم. آیا امکانش هست مجدد استفاده کنم؟

 89. فاطمه اشتری ماهینی

  سلام من حدود دو ماه هست که بیکار شدم چون فکر میکردم دوباره برم سر کار اقدام نکردم الان میتونم اقدام کنم؟

 90. سپیده

  سلام وقت شما بخیر
  من در مجموع 10 سال سابقه بیمه دارم (تا الان 1 سال از بیمه بیکاری استفاده کرده ام و این 10 سال با احتساب آن مدت است). اگر الان بخوام مجددا از بیمه بیکاری استفاده کنم، چقدر بهم تعلق میگیره؟

 91. احمد نیرنگ

  سلام من از برج 5سال 1401بیکار شدم پیام رو گوشیم اومده که پرونده شما به شعبه تامین اجتماعی فرستاده شده و نتیجه نهایی اعلام میشود. هرچه قدر منتظر موندم. خبری نشد حالا چکار کنم

 92. جابری ا

  سلام،من شیش ساله تو یه شرکت مشغول به کار بودم،آخر همین ماه قرارداد تموم میشه و احتمالا تمدید نمیشه، البته نسخه اصل قراردادو به من ندادن ولی چند نسخه قبلی دارم چون اینا چند ماه قرارداد میبستن،مثلا همین نسخه آخر که‌ تحویل ندادن شیش ماهه س،ولی بیمه مستمر رد شده، خواستم ببینم شرایط بیمه بیکاریم چجوریه،ممنون

 93. اصغر

  سلام بنده 33ماهه درکارخانه منطقه آزاد ارسکارمیکنم الان کارفرما میخواد کارخونه راتعطیل کنه ومن 33 ماهه نگهبان هستم وکلا9سال بیمه تامین اجتماعی دارم چقدربیمه بیکاری دریافت میکنم باتشکر

 94. بهرام

  سلام وقت بخير. من جايي مشغول به كار بودم ولي به دليل اينكه ازدواج كردم و مجبورم به شهر همسرم برم نميتوانم سر كار بروم ايا بيمه بيكاري به من تعلق ميگيرد؟

 95. امیر

  سلام،شش ماهه از درخواست بیمه بیکاری و میگذره هرسری یه چیزی میخوان انگار نه انگار. شعبه کرج افتضاحه

 96. اذین

  سلام خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنین شرکت حق بیمه من رو اخر ماه بهعد واریز میکنه الان یکم شهریور هست و من از همین ماه از شرکت عدم نیاز گرفتم و دیگه نمیرم اما حق بیمه ماه قبلم پایان شهریور واریز میشه این باعث شده من گیج بشم که چه زمانی باید درخواست بیکاری بدم

 97. داریوش

  سلام من تمام شرایط که شما فرمودید دارم نامه عدم نیاز قرارداد یکساله و یکسال پرداخت حق بیمه در این کارگاه فقط کارت پایان خدمت ندارم آیا بیمه بیکاری به من تعلق می‌گیرد

 98. زهرا

  سلام وقت بخیر من شش سال و نیم در شرکتی مشغول بودم ولی استعفا دادم اکنون اگر در شرکتی دیگر یک سال سابقه بیمه داشته باشم و اونها به من نامه عدم نیاز بدهند ، من چه مدت میتوانم بیمه بیکاری دریافت کنم؟
  آیا آن شش سال ونیم هم برای بیمه بیکاری محاسبه میشود ؟ یعنی هجده ماه به من بیمه تعلق میگیرد؟
  اگر این بین چند ماه خودم خویشفرما رد کرده باشم چطور میشه؟

 99. ماهان

  عدم مراجعه بازرس به درب منازل صحت نداره، ،شان بیمه شده معنی نداره،هفته پیش اومدن،نه میشه مهارت آموزی کرد نه با خیال راحت حتی یک مصاحبه یا خرید ساده رفت، عملا باید تو خونه زندانی باشیم،بازرس هم خیلی واضح گفت باید خونه باشی

 100. محمد هارونی

  سلام خسته نباشید
  میدانیم از 30% حق بیمه بایت سایر بخشهایی مثل بیکاری4% و درمان ؟ ورزش؟ و آموزش؟ و… نیز سهم می برند اگر بفرمایید کدام موارد هستند و چه درصد یا رقمی را شامل می شود.
  از توجه و زحمات شما متشکرم.هارونی

 101. سایه

  لطفا در مورد بیمه نیمه وقت هم توضیح بدید
  الان من یک سال و نیم بیمه نیمه وقت دارم
  ایا همون یک سال و نیم رو در نظر میگیرن یا تقسیم بر دو میشه؟؟؟؟؟؟

 102. فاطمه

  سلام خسته نباشید.کارفرمای من بامن ماهانه قرارداد میبنده میخواستم بدونم بایک سال سابقه بیمه ای که ماهانه بسته شده م

 103. رضا

  سلام از اول امسال بیکار شدم و تشکیل پرونده دادم .تایید شد ولی تا به این تاریخ هیچ حقوقی دریافت نکردم و حتی سابقه بیمه هم رد نشده الان حدود ۵/۵ماه گدشته یا این طبیعیه؟

 104. مهشید

  من شرایط و مدارک لازم برای بیمه بیکاری دارم فقط مدرک تحصیلی در دسترسم نیست.ایا درخواستم بدون مدرک لغو میشه

 105. سپیده

  سلام
  بیمه بیکاری به چه مواردی از حقوق تعلق میگیره فقط به روزمزد ؟ یا به تمانی مواردی که بابتش کارگر، حق بیمه پرداخت میکرده ؟ مثلا من چند ایتم جداگانه به غیر از روزمزد در حقوقم دارم که بابتشون از من حق بیمه کسر میشه ولی کارفرما تو قرارداد کار فقط روزمزد رو ثبت کرده و بابت بقیه میگه بیمه بیکاری تعلق نمیگیره ؟! پس این بیمه پرداختی کجا میره اکه قرار نیست تو این روزا بدرد من بخوره ؟!

 106. مهسا سادات بنی هاشمی

  سلام وقت بخیر من در دوران کرونا درخواست بیمه بیکاری دادم ولی چون بلافاصله سرکار رفتم شماره شبا رو ثبت نکردم و چیزی دریافت نکردم الان که مرخصی زایمان ام تموم شده میخوام از بیمه بیکاری استفاده کنم ، آیا مشکلی پیش میاد ؟؟؟

 107. نفیسه

  سلام
  من 17 سال سابقه بیمه دارم که تقریبا 15 سال از آن بصورت کارفرمایی و بدون پرداخت حق بیمه بیکاری اعلام شده است، آیا به بنده بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

 108. علی

  سلام، من تا پایان قراردادم ۱۵ سال و ۱۰ روز بیمه دارم و متاهل هستم ،آیا شامل ۳۶ ماه بیمه بیکاری هستم؟

 109. محبوبه

  سلام وقت بخیر من ۶ سال سابقه کار دارم الان به دلیل بچه دار شدن مرخصی زایمان هستم. میخواستم بدونم بعد از زمان مرخصی زایمان من میتونم تقاضای بیمه بیکاری کنم. چون با توجه به کوچک بودن فرزندم امکان کار مجدد تا مدت ۲ سال رو ندارم.

 110. ناشناس

  سلام من کلا ۱۱ماه سابقه بیمه دارم در واقع بیشتر کار کردم ولی بیمه نمیکردن و منم به علت نبود کار قبول کردم.متاسفانه حقوق کامل هم برام نمیریزن.اگر شرکت تعدیل نیرو کنه من شامل بیمه بیکاری میشم؟

 111. آریانا

  با سلام ، شرکت ما قراردادها شو ۳ ماهه با کارمند تنظیم میکنه، و الان بعد از گذشت ۴ ماه به من اعلام عدم نیاز کردن. سابقه کلی بیمه در تامین اجتماعی بیشتر از ۱۰ سال دارم، ولی پیوسته نیست. می تونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 112. مهران حاجیان

  باسلام من دوسال آخرسابقه ام راازبیمه بیکاری استفاده کردم الان بازنشسته بشم چقدر حقوق میگیرم؟

 113. naghme

  با سلام ببخشید من یه بار بیکاری گرفتم دوباره به محض اتمام دوره بیکاری استخدام شدم الان ۱۳ماه کارکرد دوباره دارم و باز بیکار شدم آیا میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟سوابق بیمه ای ۱۲ساله دارم

 114. محمد

  من 8 ماه یه جا کار کردم و بیمه واسم رد شده. میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟

 115. محسن

  سلام روزتون بخير
  اگر من تعديل بشم ومشمول بيمه بيكاري قرار بگيرم ودر همين هين مجوز كسب وكار الكترونيك بگيرم ولي فعلاً خودم رو بيمه شخصي نكنم آيا بيمه بيكاري من قطع ميشه

 116. مهدی قنواتی

  اگردرکارهای پروژه ای که سالیان زیادی
  از پروژه هنوز مانده وگارگاه درحال کار وفعال بوده وکارفرما با قرارداد یک ماهه
  مارا بکار گرفته است بعد ازگذشت هفت ماه درپایان قرارداد ماه هفتم کارگر را علی رغم میلش اخراج نمایید ایا بیمه بیکاری به کارگرتعلق میگیرد

 117. امیر

  سلام یه سوال داشتم خدمتتون
  من و همکارم دو نفر هستیم که تو یه داروخونه کار میکنیم چند سال سابقه بیمه هم داریم . الان دو نفرمون قصد ترک کار داریم. شنیدم دو نفر همزمان نمی‌تونیم اینکارو بکنیم میخواستم بدونم این موضوع صحت داره یا نه ؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

 118. فرزانه

  سلام. کارفرما من با یک شرکتی به صورت قراردادی و پروژه ای کار میکنند و من الان که بیکار شدم و تقاضا بیمه بیکاری کردم، تأمین اجتماعی نامه زدن به دلیل اینکه نوع قرارداد موقت بوده بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیره، در صورتی که 30 درصد از بیمه من به خاطر بیمه بیکاری کسر میشده.
  کاری میتونم بکنم یا شکایت کنم از کارفرما از بیمه که نتیجه داشته باشه؟

 119. a.ansari

  سلام وقت بخیر من به مدت 6 ماه هست که بیمه بیکاری دریافت میکنم اما خانواده من که دو پسر 8 ساله و 16 ساله هستند و همسرم از خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی برخوردار نیستند و فقط خودم که بیمه شده اصلی هستم میتوانم از بیمه خدمات درمانی استفاده کنم سوال من اینست که آیا مگر طبق قانون افراد تحت تکفل فرد بیکار که بیمه بیکاری دریافت می کند هم تحت پوشش بیمه درمانی تامین اجتماعی نیستند پس چرا خدمات درمانی تامین اجتماعی برای خانواده من وجود ندارد و راهکار آن چیست ممنون میشوم پاسخ دهید.

 120. مسعود

  با سلام،من از بیمه بیکاری استفاده میکنم،تک پسرم و تمام‌مسعولیت خانواده با منه،پدرم رو باید ببرم ازمایش و عکس از قفسه سینه.چطوری میتونم به پدر مادرم خدمت کنم درصورتی که قانون کار میگه کسی‌که بیمه بیکاری میگیره نباید از خونه تکون بخوره و جایی بره؟؟

 121. مسعود

  با سلام.من از بیمه بیکاری استفاده میکنم،طبق قانونی که قرار دادن که باید از خونه تکون نخوری و جایی نری،چطور میتونم ۴ روز مسافرت برم و برام مشکلی پیش نیاد؟!؟

 122. وکیلی

  سلام من مراقب سلامت هستم درپایگاه های بهداشتی کارمیکردم۲ماه بایک کارفرماجدا و۵ماه هم سال۹۸برای کارفرمای فعلیم،دوباره ازآذرماه۱۴۰۰باهمین کارفرماشروع به کارکردم،امامتاسفانه تیر۱۴۰۱پایگاه روتحویل دادن یعنی۱۳ماه پیش ایشون بیمه دارم ولی ممتدنیست،ایابیمه بیکاری بهم تعلق میگره؟

 123. الهام

  سلام وقت بخیر برای ثبت نام و احراز هویت اولیه و دریافت کد باید سیم کارت بنام خودم باشه یا مهم نیست؟

 124. Mahboubeh

  پاسخ اداره بیمه موافقت با پرداخت مقرری اردیبهشت ماه انجام شد ولی هنوز واریزی انجام نشده است ممکنه بفرمایید چندماه زمان میبرد؟

 125. حسن غلامی

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس عزیز بنده در کارگاه کشاورزی بمدت ۷سال مشغول بکار بودم که کارفرما اول این برج بهم گفت که دیگه به حضورم نیاز ندارد(چون توان پرداخت حقوق واینها راندارد) و ترک کارمو زده ونامه عدم نیاز هم داده ودرضمن (درفصل کارهم قرارداریم)بنده به‌ اداره کار مراجعه کردم که گفتن طی بخشنامه ای که سال ۹۴ براشون اومده کلا به‌ بخش کشاورزی بیمه بیکاری تعلق نمیگیره چون کارگر فصلی محسوب می‌شوند وبخشی ازآن رودولت پرداخت می‌کند به ۱۴۲۰هم تماس گرفتم که کارشناسشون گفتن تعلق میگیرد چون‌ کارفرما حق۳٪بابت بیمه بیکاری رو پرداخت کرده لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم. ….؟

 126. ,منصور

  سلام اگه توکارگاهی به میل خودم بیام بیرون بیمه بیکاری و سنوات تعلق میگیره یانه ممنون میشم از راهنمایتون

 127. ندا

  سلام
  من ۳سال پیش ۱سال بیمه بیکاری گرفتم
  الان بعد از ۳سال که مشغول کار بودم میخام بیمه بیکاری بگیرم میگن تعلق نمیگیره درسته؟؟

 128. حدیث

  سلام وقت بخیر من ۱۷ ماه سابقه بیمه دارم ولی قراردادم توی شرکت ماهانه یا ۳ ماهه بوده الان بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

 129. جلیل

  سلام من به مدت 169 ماه سابق پرداخت بیمه بدون محاسبه خدمت را دار م البته 19 ماه خدمت سربازی را هم واریز کردم الان بخواهم بیمه بیکاری بگیرم چند ماه بهم تعلق میگیره

 130. جواد

  سلام وقتتون بخیر من ۷ سال سابقه دارم و تقریبا ۱۰ ماه هم هست شرکت جدید کار میکنیم ک احتمال تعدیل نیرو داره
  میخاستم بدونم حتما باید ی سال سابقه بیمه تو ی شرکت یا کارگاه رو داشته باشی برا بیمه بیکاری ؟ ممنون

 131. مجتبی اقایی

  سلام اینجانب باتوجه به رای اداره کار مشمول بیمه بیکاری شدم و با تایید نماینده بیمه محل اشتغال بلافاصله پرونده به محل تامین اجتماعی محل سکونت ارسال شد وقتی مراجعه کردم به تامین اجتماعی کارمند شعبه اظهار داشت چون 8ماه قبل از اخراج مدیرعامل همان شرکت بودی و بعد کارمند ان شرکت پیمانکاری شدی مشمول بیمه بیکاری نمیشی وقتی اصرار کردم ک حکم اداره کار دارم به اینجانب گفتند باید بررسی کنیم مجدد و اینکه باید هرچی حساب بانکی داری پرینت 3سال اخیر بگیری بیاری
  و به بهانه اینکه قبلا عضو هییت مدیره بودم و اینکه پدرم اکنون رییس هییت مدیره هست نمیخوان بیمه بیکاری پرداخت کنند ولی با مراجعه به اداره کار و طرح موضوع کارمند اداره کار کفت شما رای اخراج موجه از اداره کار داری و باید پرداخت کنند در غیراینصورت به دیوان شکایت کن و دیوان هم رای ب برقراری بیمه بیماری میدهد لطفا راهنمایی کنید تشکر

 132. مریم

  باسلام میبخشید مثلا کارفرماازاول تیرماه من رواخراج کرده ویاتعدیل نیرو دارد باتوجه به اینکه مهلت اعلام وثبت درخواست بیمه بیکاری یکماه پس ازاخراج ازکارهست ولی لیست بیمه های کارفرما با دو ماه تاخیرواریزمیشوند تکلیف ماچیست؟

 133. رضا

  سلام وقت بخیر
  در آخرین کارگاه یکسال سابقه بیمه دارم با توجه به اینکه قرارداد تمام شده 1400.3.31 تا 1401.3.31 و از 4.1 با داشتن نامه ی عدم نیاز از کارفرما و اصل قرداد اقدام کنم آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیرد؟

 134. T

  سلام ببخشید من مرخصی زایمان استفاده کردم و بعد از ان محل کارم تعدیل نیرو داشتن و من بیکار شدم ایا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد و اینکه چند ماه بعد از مرخصی زایمان میشه از بیمه بیکاری استفاده کرد

 135. عباسی

  سلام من بدون دلیل خواستن قسمتم را عوض کنن و من هم قبول نکردم،اگه اخراج بشوم نقض قانون کار هست ؟

 136. پژمان مافی

  درود . من به دلیل بیماری نتونستم ظرف یک ماه بعد از اخراج شدنم توسط کار فرما برای بیمه بیکاری اقدام کنم . مدارک مورد قبول اداره کار برای تایید چه نوع مدرکی باید باشه؟ مدرک پزشکی منظورمه مثلا گواهی پزشک کفایت میکنه یا مدارک پزشکی هم میخواد؟ چون من مدارک پزشکیم و نا خاسته دور انداختم . سپاس از شما

 137. پژمان مافی

  درود برشما . اگه فرصت یک ماهه به دلیل بیماری از دست بره . دقیقا چه مدرک پزشکی باید به شورای حل اختلاف اداره کار داده بشه که مورد تاییدشون هست؟

 138. Ihanera

  سلام من از اول خرداد ماه اخراج شدم و دوسال و نیم سابقه دارم ولی ن ب من نامه عدم نیاز دادن و ن قرارداد الان باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید ممنونم

 139. شونا

  سلام روز بخیر بنده ۲۲ ماه کامل بیمه شدم علاوه بر اون سه ماه هر کدوم ۲۵ و ۲۵ و ۱۷ روز بوده تو همون شرکت بیمه م پرداخت شده مجرد هستم تو شرایط دریافت بیمه بیکاری گفتین ۲۴ ماه کامل خواستم ببینم اون سه ماهی که ناقص بوده حساب میشه یا نه ،اگه میشه مدت دریافت مقرری بیکاریم چقد بوده شامل بیمه بیکاری میشم چون نامه عدم درخواست نیاز دارم

 140. کوثر

  سلام وقتتون بخیر من فروردین امسال درخواست بیمه بیکاری دادم الان تو سایت برام رد شده موافقت با پرداخت مقرری میخواستم ببینم نیاز به مراجعه حضوری به شعبه بیمه خودم داره؟؟

 141. محمدی

  سلام وقت بخیر
  من ۲۰ اسفند بیمه م رو شرکت قطع کرد اما کارای تکمیل پرونده بیمه بیکاری تو فروردین سال جدید افتاد و تایید شد مبلغ دریافتی من طبق سال ۱۴۰۰میشه یا سال ۱۴۰۱؟

 142. ملكي

  سلام ،براي من پيامك مبني بر اينكه بيمه بيكاري من تاييد شده و اولين واريزي برايم انجام شده است ، آيا ميبايست مثل سالهاي گذشته هر ماه به سازمان ببمه مراجعه و اعلام حضور با اثر انگشت انجام دهم و سوال دوم اينكه وقتي پيامك براي من امده كه با بيمه بيكاري من موافقت شده ايا مجدد بايد به اداره كار مراجعه كنم ؟

 143. اتنا

  سلام باردار هستم و محل کارم مخالف استفاده از مرخصی زایمان است. میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟؟

 144. فاطمه

  سلام اگر در مدت دریافت بیمه بیکاری به سفر چند ماهه برم اختلالی در دریافت بیمه بیکاری پیش نمیاد؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایین

 145. جامعی

  سلام. کسی که ۶ماه کامل(۳۰روزه) بیمه شده باشه مشمول بیمه بیکاری میشه؟ متوجه نشدم بالاخره حداقلش یک ساله یا ۶ ماه

 146. مجید حاجی لو

  سلام خسته نباشد من 6ماه در شرکت کار میکردم اخر ماه گفتن از فردا به شما نیاز نداریم ایا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد. ممنون

 147. مهدی محبی

  سلام من مدارکم برای گرفتن بیمه بیکاری رد شده ولی کارت پایان خدمت ندارم و پیام اومده که مدارکم بخاطره کارت پایان خدمت ناقص چیکار کنم بدونه کارت نمیتونم بیمه بیکاری بگیرم ،،

 148. محبوبه

  سلام،
  من مدت ۱ سال و ۹ ماه هست که در یک مجموعه مشغول به کارم و الان نامه قطع همکاری برای پایان قرارداد سه ماهه من داده اند آیا از نطر وزارت کار مشمول بیمه بیکاری هستم یا خیر؟

 149. محبوبه

  سلام،
  من مدت ۱ سال و ۹ ماه هست که در یک مجموعه مشغول به کارم و الان نامه قطع همکاری برای پایان قرارداد سه ماهه من داده اند آیا از نطر وزارت کار مشمول بیمه بیکاری هستم یا خیر؟

 150. شهرام

  سلام من 14سال سابقه بیمه در یک شرکت را دارم و تا اسفند سال قبل اسمم در یکی از کارگاه ها بیمه میشد و الان از امسال میخواهن در دفتر مرکزی بیمه رد شود

  ، آیا اگر تا اخر خرداد برایم بیمه رد شود شامل بیمه بیکاری میشود یا نه؟

 151. علی شریعتی

  سلام
  من عددی که کارفرما برام بیمه رد میکنه در ماه 18 میلیون تومان هست.
  میخواستم بدونم 55 درصد این عدد واریز میشه برام؟

 152. اعظم

  سلام وقتتون بخیر.زمان محاسبه بهره مندی بیمه بیکاری برای زنی که همسرش فوت شده و فرزند ندارد او را مجرد در نظر میگیرند یا متاهل؟با توجه به اینکه هدیه ازدواج از تامین اجتماعی گرفته باشد و فوتی همسر در شناسنامه ثبت شده باشد

 153. سنابانو

  باسلام با توجه به اینکه فرمودید یکی از شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی غیر ارادی بودن بیکار شدن فرد است یک سوال برای بنده پیش اومد.مادرم حدودا یکسال دریک شرکت کار میکرد که حدودا یکماهی بود که کارشان کساد بود و کارفرما در طول یک هفته ۲الی ۳روز به آنها میگفت که بیایند سرکار مادر من به مهندس همون قسمت گفته بود میشه نامه بنده رو جوری بزنید که من دیگه نیام شرکت باتوجه به اینکه آنها بازار کاارشان کساد بود و نیازشون به کارگر کم بود نامه عدم نیاز زد و ما بیمه بیکاری دریافت میکنیم….آیا واقعا مشمول دریافت بیمه میشدیم؟یاحقمون نیست؟

 154. حسینی

  سلام موقت بخیر
  بنده متاهل هستم و یکسال از بیمه بیکاری استفاده کردم
  . الان تو شرکت جدید ۱۰ ماه سابقه بیمه دارم و تعدیل نیرو شدم میخوام بدونم بیمه بیکاری باز هم بهم تعلق میگیره یا خیر و اگر بله چند ماه طول میکشه اولین واریزی بیمه ؟ یعنی روال کار چقدر طول میکشه؟ سپاس

 155. علی

  علی باسلام آیا برای گرفتن بیمه بیکاری باید طب کار تحویل بدی طب کار برای کسانی که استخدام میشن نه کسی که اخراج شده

 156. سوزان

  با سلام
  میخاستم بدونم با توجه به این که بیمه بیکاری فقط دو بار در طول عمر قابل استفاده هست و کسی که الان شامل 12 ماه استفاده از بیمه بیکاری هست و حقوق دو ماه هم از این 12 ماه رو گرفته اما الان خودش بعد دوماه کار پیدا کرده . حالا سوال اینجاست که آیا این دو ماه برای او حکم یکبار استفاده از بیمه بیکاری رو داره ؟ یا این دو ماه حساب نمیشه و طرف همچنان میتونه دو بار از این بیمه بیکاری استفاده کنه ؟

 157. BEHNAM

  سلام مدت 6ماه است دریک رستوران کارمیکنم اما بنابه دلایلی کارفرما میخواد رستوران راتحویل بده ومن بیکار میشوم سابقه بیمه هم دارم میتونم بیمه بیکاری بگیرم یانه؟

 158. Nassim

  سلام وقت بخیر من ۹ ماه سابقه بیمه دارم والان به دلایلی مجبور به ترک کار هستم بیمه بیکاری تعلق میگیره آیا برای من؟؟
  ضمن اینکه متاهل هستم و تمام این نه ماه از یک کارگاه بیمه رد شده

 159. ناصر

  باسلام.من ۹ماه در آخرین کارگاه کار کردم و سابقه بیمه دارم عدم نیازم زده شده .آیا بیمه بیکاری بمن تعلق میگیرد.باتشکر

 160. سیروس

  سلام خسته نباشید
  من راننده مسافربری پراید در روستا هستم از طریق شهرداری بیمه هستم و هرسال دفترچه رانندگی را تمدید میکنم الان دیسک کمر دارم میتونم بیمه بیکاری استفاده کنم؟

 161. مهدی

  سلام وقتتون بخیر.
  با توجه به اخبار اعلام شده حقوق بیمه بیکاری به نحوی افزایش پیدا کرده است که به حداقل حقوق مسبب برسد.آیا کسانی که بیش از 5 میلیون بیمه بیکاری می گیرند هم افزایش حقوق خواهند داشت یا خیر و چند درصد؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

 162. سعيد

  سلام وقت بخير
  من مشمول دريافت بيمه بيكاري شدم و ١٨ ماه به من پرداخت شده و به اتمام رسيده
  اما متاسفانه من هنوز موفق نشدم در جايي مشغول به كار شوم
  ايا امكان درخواست يا اعتراض براي ادامه دريافت حقوق بيكاري هست يا خير
  با تشكر

 163. شیما

  وقت بخیر من مدرک لیسانس م در دسترس نیست برای اقدام بیمه بیکاری ب مشکل میخورم ؟اگر راه حلی دارید بگید ممنون

 164. مجتبی

  سلام من یک سال هست که در یک شرکت کار میکنم ولی ماهی بیست روز برای من بیمه رد میشود ولی در سابقه بیمه من سه سال هست ولی در جای که کار میکنم الان حدود نه ماه رد شده آیا بعد از بیکار شدن میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا باید این ده روز را مابوالتفاوت کل سال را پرداخت کنم تا یکسال بشود آیا بیمه قبول میکند

 165. محمد براتی

  (پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
  حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.)
  این دو شرایط رو من نمیفهمم.باهم تناقص دارن..
  الان من کلا 7 ماهه که بیمه شدم.و الان اخراج شدم.سابقه کل من هم در یک کارگاه ثبت شده و کلا 7 ماه سابقه دارم.
  الان بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟بالاخره حداقل باید 1 سال یا 6 ماه بیمه داشته باشیم که بهمون تعلق بگیره؟

 166. Raziel

  ابطال قید «داشتن یک سال سابقه مستمر در آخرین کارگاه
  رأی هیأت عمومی
  مطابق بند الف ماده 6 قانون بیمه بیکاری مصوب سال 1369، شرط استحقاق بیمه شده بیکار برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت 6 ماه قبل از بیکار شدن تعیین شده است. نظر به اینکه در بند 7 تفاهم‌نامه مورد اعتراض، داشـتن یک سال سـابقه مستمر در آخرین کارگاه به عنوان شرط لازم برای استحقاق به دریافت مقرری بیمه بیکاری تعیین شده است، مغایر حکم قانون صدرالذکر است و قید مذکور به استناد بند 1 ماده 12 و مواد 13 و 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 از تاریخ تصویب ابطال می شود.
  هیأت عمومی دیوان عدالت اداری معاون قضائی دیوان عدالت اداری ـ علی مبشری

 167. ندا آزاد

  سلام وقت بخیر
  بنده به دلیل دیرکرد شرکت مربوطه در ارائه ی نامه 2 روز از زمان مجاز (30روز) دیرتر مدارک رو بارگذاری کردم و الان پیامی مبنی بر الزام بارگذاری فایل مراجعه خارج از موعد رو دریافت میکنم که نمیدونم از کجا باید بیارم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 168. ناصر

  سلام وقت بخیر
  من ساکن تبریزم اما بیمه ام از تهران رد میشدو محل کارم تبریز بود اما در قرارداد از محل کار هیچ چیز ثبت نشده واسه همون من بیمه بیکاری ادرس دفتر تهران رو زدم. خواستم بدونم من ادامه فرایند تکمیل پرونده رو چ کار باید کنم.باید واسه بیمه و اداره کار باید به تهران بیام؟ اصلا چ جوری پرونده ام رو انتقال بدم به شهرم.
  ممنونم مرسی

 169. سحر

  سلام وقت بخیر، من درخواست بیمه بیکاری دادم الان تو سایت نوشته موافقت با دریافت مقرری از طرفی تو بخش نظرات شعبه بیمه نوشته شده اتمام قرارداد مشروط ب احراز سایر شرایط، منظور از مشروط ب احراز سایر شرایط چی هست؟

 170. سمانه

  سلام وقت بخیر
  عذر میخوام چنانچه بعد از اتمام مرخصی زایمان کارفرما تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشد و فرد دیگری را جایگزین کرده باشد بنده میتوانم پیوست مرخصی زایمان بیمه بیکاری دریافت کنم
  سابقه بیمه بنده ۱۵ سال است

 171. رضا

  سلام
  به دلیل اینکه در آخرین کارگاهی که مشغول بودم یک سال کامل بیمه نشدم به من بیمه بیکاری پرداخت نشد.بعد از شکایت در دیوان و گذشت 2.5 سال رای نهایی به نفع من صادر و اداره کار رو محکوم به پرداخت بیمه بیکاری به بنده کردند.با توجه به این که در این 2.5 سال هیچ بیمه ای برای من رد نشده معیار محاسبه حق بیمه من برای سال های گذشته پرداخت میشه یا سال پرداخت مبلغ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 172. رحیم بخش بلوچی

  سلام.بنده تقریباً یکسالی داخل یه شرکت کار کردم.پایان سال اومدم خونه بعد از تحویل سال کارفرما زنگ میزنه به شما نیاز ندارم. آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره.یا نه .وای کارت پایان خدمت سربازی ندارم.میشه راهنمایی کنید.ممنون

 173. مجید

  سلام.من ازسال ۸۹تا الان تو یه شرکت در تهران کار کردم و حق بیمه تمامن تاالان پرداخت شده.الان بعد از اخراج مجبور به مهاجرت به مشهد شدهام.آیا میتوانم از مشهد برای بیمه بیکاری اقدام کنم.یا اینکه حتما باید از تهران اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کن

 174. حافظ

  سلام.خسته نباشین.من یک و نیم سال بهم بیمه بیکاری تعلق گرفته که تقریبا یک سال اون رو دریافت کردم در این حین زایمان کردم و الان دخترم پنج ماهشه.همسرم جایی که کار میکرد نمیخان باهاش قرارداد در سال نو ببندن از اونجا هم ده ماه بیمه رد شده .اگر نتونه کار دیگه پیدا کنه مجبور میشیم برگردیم به استان خودمون در اون صورت باید به بیمه اطلاع بدم و اگر اطلاع بدم بیمه بیکارم حذف میشه یا نه

 175. رضا

  سلام من متولد 1345/12/1هستم حدود 22سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم درسال93 ازکاربیکارشدم ومدت 26 ماه ازبیمه بیکاری استفاده کردم درپایان سال 95 مجدددریک شرکت بازرگانی مشغول بکارشدم درآخرین کارگاه حدودا 13ماه سابقه دارم وعضو هیات مدیره شرکت هستم ولی قراردادکارفرمایی درتامین اجتماعی ندارم آیا میتوانم تازمان بازنشستگی ازبیمه بیکاری استفاده کنم

 176. میرکی

  سلام وقت بخیر من یک کارگر داشتم که هر سه چهار ماه یک بار ترک کار میکرد وبعداز گذشت سه ماه دوباره سر کار میامد چهار سال برای من کار کرد به این شکل الان رفته شکایت کرده بابت ببمه ایا من میتونم ازم خودم دفاعی کنم که این اقا نامنظم کار میکرد به این خاطر نتونستم بیمه رو رد کنم .ممنون

 177. سمانه

  سلام در صورتی که کارفرما پس از تعدیل نیروها از دادن نامه عدم نیاز و قرارداد خودداری کنه و فرصت یک ماهه تکمیل مدارک بیمه بیکاری تموم بشه باید چی کار کرد ؟

 178. افشین

  سلام وقت بخیر اگر طی مدت یکسال اخر بیمه پرداختی از شرکت پنج روز بیمه بدون حقوق رد شده باشد ایا امکان گرفتن بیمه بیکاری وجود دارد

 179. علیرضا

  سلام وقت بخیر
  من 10 سال سابقه بیمه دارم و الانم هم توی کارخونه مشغول ب کارم
  مغازه هم دارم و پروانه کسب هم فعال. اگه از کارخونه بیام بیرون با توجه به پروانه م بیمه بیکاری میتونم بگیرم یا نه

 180. شريفي

  اين دو بند با هم تناقض دارند
  پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
  حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.

 181. محمدی

  سلام
  برای من از دو جا بیمه رد میشود یعنی دو شغله هستم اگه از یکی تعدیل شوم آیا بابت آن بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

 182. رضا

  سلام ۲ساله تو شرکت کار میکنم
  قبل عید گفتن اونورسال دیگه نیایید
  اما ۱۴ فروردین اومدیم سرکار ولی احتمالا عدم نیاز بزنن و بیمه فروردین رد نشه
  میخوام بدونم برای بیمه بیکاری امسال حتما باید بیمه فروردین رد بشه تا حقوق ۴۰۱ بهم تعلق بگیره یا نیازی،نیست همون بیمه اسفند کافیه
  بعد دریافتی بیمه بیکاریم جقدر میشه!؟

 183. رسول کیوانی

  ۵۴ سال سن دارم ۲۲ سال سابقه ایا تا ۶۰ سالگی بیمه بیکاری میدن ؟

 184. بیتا

  سلام
  سال گذشته برای بیمه بیکاری اقدام کردم و ۱۸ ماه بهم تعلق گرفته. مبلغ واریزی برابر پایه حقوق تامین اجتماعی سال ۱۴۰۰ هست. ایا برای سال ۱۴۰۱ دریافتی بیشتر میشه؟
  ۱۴ فروردین همون پایه حقوق پارسال برام واریز شد.

 185. ایلیا زاده

  با سلام
  آیا این امکان وجود دارد که جهت محاسبه مقرری بیمه بیکاری به جای میانگین حقوق سه ماه میانگین حقوق یکساله محاسبه گردد؟؟

 186. فاطمه

  سلام چرا کارفرماها از دادن بیمه بیکاری امتناع میکنن؟ چه ضرری برای اونا داره در صورتی که حق بیمه بیکاری رو به تامین اجتماعی پرداخت کردن و دیگه برنمیگرده؟

 187. بنده خدا ۱۳۸۴

  اگر در سن ۵۴ سالگی بیکار شدیم تا سن ۶۰ سالگی بیمه بیکاری میدن؟؟؟

 188. امین فتحی

  باعرض سلام بنده 6سال سابقه بیمه زیرنظر دانشکده علوم پزشکی دارم حتی 3سال خدمات روانپزشکی بودم ساده تر دیوانه های عزیزمونو تروخشک میکردم ولی با نامردی و توطئه رئیس خدمات بیکار شدم افسرده شدم الان بعداز 5سال برگش به اجتماع ویکساله توشرکت تولید شلوارجین سرکارمیرم کارموخیلی دوست دارماما حالا کلی نیروی افغانی گرفتن اسکان صبحانه ونهاروشامو دوبرابر ماحقوق میگیرن ولی بیمه نیستن دیگه. الا من یکسال 2اینجاسرکارم اما دوماه بعبعداز شروع بکار و وتارخ قرار دادم بیمه شدم ایا حالا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره

 189. ناشناس

  سلام وقت بخیر من چند ماهیه که بیکار شدم و مقرری بیمه بیکاری دریافت میکنم آیا با توجه به بیکار شدنم نیاز به ثبت مجدد در سامانه وزارت کار هست یا خودشون با توجه به رشته و سوابق شغلی من که در سایتشون موجوده موقعیت شغلی جدید رو به من معرفی میکنن و تامین اجتماعی و وزارت کار در این بین چه اطلاعاتی رو از هم میگیرند.

 190. محمدرضا یعقوبی

  من در پروژه عمرانی کار میکنم اما پروژه تمام نشده چون من در قسمت تاسیسات برقی فعالیت دارم. اما کارفرما میگه فعلا کارهای برقی را پول نداریم ادامه بدهیم لذا فعلا برو تا دوباره صدات کنیم. آیا میشود بیمه بیکاری دریافت کنم؟خیر من اولین بار است که اص

 191. محمدرضا یعقوبی

  من در پروژه عمرانی کار میکنم اما پروژه تمام نشده چون من در قسمت تاسیسات برقی فعالیت دارم. اما کارفرما میگه فعلا کارهای برقی را پول نداریم ادامه بدهیم لذا فعلا برو تا دوباره صدات کنیم. آیا میشود بیمه بیکاری دریافت کنم؟

 192. سعید عبادی

  باسلام واحترام.
  خانم بنده اگه تااخر امسال سرکار باشه و در سال جدید دیگه سرکار نباشه و واسه بیمه بیکاری اقدام کنه چه حقوقی بهش تعلق میگیره.حقوق جدید 1401 یا 1400؟؟؟؟؟؟ ممنون دار میشم راهنمایی کنین

 193. Rose

  سلام وقت بخیر بنده چندسالی برای یک شرکت کار کردم و الان اعلام عدم نیاز زده و من بصورت عضو علی البدل شرکت یکی از اقوام بودم که الان هم بصورت غیر فعال هست ایا توی دریافت بیمه بیکاری من اختلال ایجاد میکنه عضو علی البدل بودن ی شرکت(بدون پرداخت هیچ بیمه ای از اون شرکت)

 194. علی

  با عرض سلام و وقت بخیر نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری از روی حقوق اخرین ماه دریافتی است یا سه ماهه اخر؟

 195. ادموند

  ضمن عرض سلام سوالی داشتم اینکه بعد از تمام شدن دریافت بیمه بیکاری ایا میتوان بلافاصله خود را بیمه اختیاری کرد

 196. یوسف

  باسلام
  من 12 سال سابقه بیمه دارم و 49 سالم هست .درآخرین کارگاه 14 ماه سابقه کار دارم اما فقط 8 ماه آن حق بیمه رد کرده اند .

  1. آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده نمایم ؟
  2.آیا می توانم پس از اتمام بیمه بیکاری , با بیمه خویش فرما تا زمان بازنشستگی (55 سال ) ادامه دهم ؟(یعنی می توانم از سن 51 تا 55 سالگی بیمه خویش فرما باشم و بعد بازنشسته شوم ؟
  باسپاس

 197. Afsaneh

  من ۴ساله توشرکتی کار میکنم وبیمه هستم ودیگه نمیخوام کارکنم اماکارفرما نامه عدم نیاز نمیده میگه باید دلیل قانع کننده باشه و بامدرک حرفتونو ثابت کنیدخیلی ادم کله شقیه من باید چیکارکنم لطفا راهنماییم کنین

 198. پدرام

  با عرض سلام
  بنده در کارگاهی 2 سال سابقه کار دارم و بیمه کامل برام رد شده است، اما در ماه اخیر 2 روز برام بیمه رد نشده (مثلا قرار بروده 30 روز رد بشه اما 28 روز رد شده)، این مورد برای دریافت بیمه بیکاری برای من مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 199. محمد کریمیان

  سلام

  محمد کریمیان هستم مدت 13 سال سابقه بیمه دارم
  60 سال سن دارم در خدمات شهری شهرداری به عنوان رفتگر مشغول کار هستم به علت عدم توانائی و وضعیت جسمانی امکان ادامه همکاری برایم غیر ممکن است
  لطفا راهنمائی بفرملئید چگونه میتوانم ار بیمه بیکاری استفاده کنم
  با تشکر

 200. آرین

  سلام من آخرین شرکت پانزده ماه بیمه دارم اما به دلیل سنگینی کار وبه علت مبتلا شدن به کرونا طی دو مرحله بدنم ضعیف شده به همین خاطر می‌خوام یک سال استراحت کنم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره یانه

 201. آرین

  سلام من تو شرکتمون یک سال و سه ماه بیمه دارم والان بخاطر سنگینی کار تو این شرکت می‌خوام یک سال از بیمه بیکاری استفاده کنم وبرای استراحت برم چون دوبار مبتلا به کرونا شدم و بدنم ضعیف توان کارکردن سخت رو ندارم و احتیاج به استراحت دارم آیا به من با این شرایط بیمه بیکاری تعلق میگیره

 202. لیدا احمدی

  سلام. اینجانب خانمی هستم ۳۸ ساله به مدت ۲۰ سال در کارگاهی مشغول به کار بودم و الان عدم نیاز خوردم و با توجه به اینکه هنوز شرایط بازنشستگی ندارم میخوام ۴ سال بیمه بیکاری بگیرم بعد بازنشست شوم. سوالم اینه من از همسر اولم یه دختر ۱۲ ساله دارم که پیش من و همسرم زندگی میکنه و مارو برا زندگی انتخاب کرده و پدرش همسر سابقم برایش دفترچه درمانی پایه گرفته و من بیمه تکمیلی کرده ام. حالا سوالم این است ۱۰ درصد بابت دخترم به مقرری بیمه من افزوده میشود یا به دلیل بیمه پایه از جانب پدرش افزوده نمیشود؟ و اگر نمیشود راه حلی وجود دارد برای افزایش ۱۰ درصدی؟

 203. Mohammad

  سلام وقت بخیر
  ایا کسانی که با 55 سال سن با بیمه بیکاری اقدام به بازنشستگی کنند حوقوق و مزایایی پایین تر به انها تعلق میگرید؟!

 204. مهدی

  سلام وقتتون بخیر.بنده بیش از دو سال در یک کارگاهی مشغول به کار بودم قرار هس بعد عید بیرونمون کنه فقط متاسفانه بنده پایان خدمت ندارم چون در حین در حال تحصیل هم بودم ولی بنده تا ششم 1401 مرخصی تحصیلی دارم، میخواستم بدونم امکانش هست حداقل تا تمام شدن مرخصی تحصیلی از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

 205. بهنام

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ماه سابقه در پروژه عمرانی دولتی دارم قراردادم تا پایانه ساله پروژه رو به اتمام هست شاید دیگه لازم نباشه بزارن اونجا باشم من مشمول شرایط بیمه بیکاری میشم ؟

 206. آرمین

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید من نزدیک ۵ ساله که بیمه دارم و ۱۸ ماه گذشته از یک کارگاه بیمه دارم…از طرفی مدیرعامل یک شرکت هستم ولی اونجا سهام ندارم و بیمه ای هم از اونجا برام رد نمیشه.خواستم بدونم بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

 207. آرمین

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان نزدیک ۵ ساله که سابقه بیمه دارم و ۱۸ ماه اخیر هم از یک کارگاه بیمه دارم،ضمنا در کنار شغلم،مدیر عامل یک شرکت هستم،ولی اونجا نه سهام دارم نه واسم بیمه رد میشه،خواستم ببینم بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

 208. میثم

  با سلام و خسته نباشید ،دو سوال
  1-آیا بیمه بیکاری به فردی که به خارج از شرکت مهاجرت کرده تعلق میگیرد
  2-آیا با تغییر سال افزایش حقوق سالانه طبق قانون به دریافتی حقوق بیکاری اضافه میشود؟

 209. شهریار

  با سلام،
  من توی یه شرکت که در پروژه های نفتی فعال هست حدود دوساله که مشغول به کار هستم. اما به دلیل عدم نیاز بیشتر بیکار می شوم. سنم بالای 50 سال و سابقه بیمه هم حدود 18 سال هست. و حال دو سوال دارم یکی اینکه در صورت اخراج بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا نه؟ و دوم اینکه برای اقدام به تشکیل پرونده باید به اداره بیمه شهر محل اقامت خودم مراجعه کنم و یا به بیمه شهر محل کارم؟ ممنون از راهنمایی شما.

 210. مریم نوروزی

  سلام وقت بخیر
  من درخواست بیمه بیکاری کردم و تایید شده
  فقط یه موردی تو سابقم بود که که حل شده
  سه ماهه تغییری نمیکنه پرونده من از تیرماه درخواست دادم
  چه جوری میتونم پبگیر باشم

 211. میلاد

  سلام
  اگر شخصی 3ماه بیمه بیکاری دریافت کرده باشدو پس از گذشت 15 یا 16 ماه بعدمجدد میتواند اقدام و درخواست بیمه بیکاری کند؟

 212. محمد

  سلام میخواستم ببینم که بیمه خدمت سربازی و بیمه هایی که از بابت بیمه بیکاری به سابقه اضافه مشوند در محاسبه جدید مقرری بیمه بیکاری منظور میشوند یا نه ؟

 213. احمد

  سلام.من در تاریخ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ از کار اخراج شدم و متاسفانه دیر اقدام به درخواست بیمه بیکاری کردم.الان ۳۵روز از اخراجم گذشته.به نظرتون چه دلیلی باید ارایه بدم که درخواستم راقبول کنند؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   لطفا از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی اقدام فرمایید

 214. عرفان

  سلام
  من دوماه تو یه شرکت کار کردم چهار ماه هم تو یه شرکت کلاش شش ماه میشه ایا واسه من بیمه بیکاری شامل میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   خیر

 215. مهدی

  سلام ، با توجه به اینکه قیمت کاغذ چندین برابر شده و کار انتشارات نیمه تعطیل یا تعطیل شده و اینکه تامین داره کارگاههای کمک دولت رو حذف میکنن ما میتونیم تا پیدا کردن شغل مناسب از بیمه بیکاری استفاده کنیم . ده سال هست تو یه کارگاهم و حدود ۱۵ سال سابقه بیمه دارم

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   بله
   میتوانید از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی اقدام فرمایید

 216. غلام حسن نوایی نسب

  سلام به علت سنگین بودن کارم در شرکت،دچار کمر درد شدم ،کارفرما گفته کار شرکت سنگین است وجای سبک تر ندارم که شما رو آنجا قرار دهم،واعلام عدم نیاز کردن و باید تسویه حساب کنم ایا بیکاری به من تعلق می‌گیرد‌ راهنمایی کنید،ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

  2. آرزو

   باسلام داشتن یک سال سابقه بیمه در اخرین کارگاه یعنی چی اخه میگ

  3. فرزادهامونی

   فردی مدت ۸ سال در مدارس غیر انتفاعی مختلف تدریس می کنه و ۴ سال اخیر هم در یک مدرسه تدریس می کرد که به علت اتمام قراردادعدم همکاری اعلام نموده اند قرارداد ایشان ۸ ماهه بوده(سال تحصیلی ازاول مهر تا اخر اردیبهشت )واین ۸ماه قرارداد هرسال تکرار می شده ایا ایشان می توانند از بیمه بی کاری استفاده نمایند ایاداشتن سابقه یکسال بیمه میتواند منقطع باشد یا بایستی پیوسته باشد تا بتواند از بیمه بی کاری استفاده نماید .

 217. سهراب

  سلام و من26سال سابقه بیمه دارم و الان کارفرما من رو اخراج کنه آیا 50ماه بیمه بیکاری رو به من تعلق می‌گیرد.پنج سال اخر هم توی یک کارگاه بودم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

   1. شهاب

    سلام وقت بخیر
    من نه سال سابقه بیمه کار در زمین کشاورزی برادرم با پرداخت بیمه بیکاری بعلاوه خرید حق بیمه دوران سربازی به مدت ۱۸ ماه را دارم.
    در صورت اخراج من از کارگاه کشاورزی برادرم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟وچند ماه؟

   2. زهرا قلی پور

    سلام و عرض ادب
    ۲۹/۰۱/۱۴۰۱مرخصی زایمان به اتمام رسیده و تا دو روز دیگر با محل کارم قرارداد یکساله دارم و کارفرما اعلام کردن که فعلا به نیرو نیاز ندارن ایا بعد از مرخصی زایمان میتوانم بیمه بیکاری بگیرم ۴ سال سابقه کار با یک کد کارگاهی دارم ولی هر سال کارفرما عوض شده
    آیا بیمه بیکاری با ارایه مدارک نامه عدم نیاز و با توجه به دو روز مانده از قرارداد به من تعلق میگیرد
    دریافتی مرخصی زایمانم ۷۰ درصد پایه حقوقم بوده اگر بیمه بیکاری تعلق بگیره برچه پایه ای پرداخت میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  2. محمد

   سلام وقت بخیر
   بنده حدوداً ۷ سال است تو یکی نمایندگی شرکت سایپا مشغول بکار هستم ( مجرد)
   از همون ۷ سال پیش صاحبکارم به ما حداقل حقوق قانون کار رو هم نمیداد مبلغی کمتر از نصب حداقل حقوق میداد در حال حاضر ۲میلیون ۳۵۰ به بنده حقوق میده. با فشارهای وحشت ناک اقتصادی دیگه با این حقوق یک روز هم نمیشه زندگی کرد…
   با توجه با اینکه صاحب کار حاضر با پرداخت حداقل حقوق نیست.
   میخوام از بیمه بیکاری استفاده کنم میخوام کار ترک کنم صرفا بخاطر عدم پرداخت حداقل حقوق.
   در ضمن حق بیمه هر سال مرتبط کامل واریز میشده( شرکت پرداخت حق بیمه نمایندگی هارو مرتبط کنترل میکند صاحب کار مجبور حق بیمه هارو پرداخت کنه)
   ۱- چگونه میتوانم از بیمه بیکار استفاده کنم. ( صاحب کار بیمه هارو با یک ماه تاخیر پرداخت میکنه)
   ۲_ چنانچه بر سر پرداخت حقوق به توافق نرسیم من میتوانم با شکایت از کارفرما از بیمه بیکاری استفاده کنم

   تشکر از لطف و محبت شما
   🌹🌹🌹

 218. سارا

  سلام . من یک سال سابقه بیمه دارم اما چون شرکتمون با پروژه های مختلف کار میکنه بیمه ماهم از کارگاه های مختلف رد شده . ایا بیمه بیکاری به من تعلق نمیگیره؟ 

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خیر
   باید تمامی بیمه های اخیر از یک کارگاه رد شده باشد تا امکان دریافت بیمه بیکاری وجود داشته باشد

   1. رضا آگاهی

    اگر همه آنها زیر مجموعه یک هلدینگ باشد و بتوانید آنرا اثبات کنید (روزنامه رسمی و …) شاید بتوانید کاری انجام دهید ♥

 219. حسین

  سلام
  من ۱۸ سال سابقه بیمه دارم
  و الان بصورت شرکتی توی یک اداره کار میکنم
  و هر سال اداره ما با یه شرکت جدید قرارداد میبنده
  اگر وسط قرارداد اخراج بشم آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره یا نه؟
  و اینکه اگر ۲ سال بیمه بیکاری بهم تعلق بگیره
  مبلغ بیمه بیکاری طبق تعرفه سال افزایش پیدا میکنه یا همون مبلغی که روز اول پرداخت میکردن پرداخت میشه؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

  2. محمود

   افزایش حقوق سالیانه مشمول حق بیمه بیکاری نمیشود.فقط در صورتی که مستمری ایام بیکاری کمتر از حداقل حقوق بشود تا حداقل حقوق افزایش داده می شود.

   1. مهسا محمد شفیعی

    ممنون از همراهی شما

 220. محمود

  سلام و عرض ادب، درصورتیکه تا رسیدن به سن بازنشستگی از بیمه بیکاری استفاده کنم نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی به چه صورت است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 221. مهسا

  سلام خسته نباشید،من کلا ۱۶ ماه سابقه کار دارم میخواستم بدونم چه مدت بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره ؟(۶ماه یا ۱ سال)ضمن اینکه من ۱سال از ۱۶ماه بیمه رو یکجا دیگه مشغول کار بودم ومتاهل هستم؟ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

   1. طالب

    سلام بنده 58سال سن دارم مدت15 سال دریککارگاه سابقه کار دارم و کلا 28سال سابقه بیمه دارم و دو سال مانده به بازنشستگی، متاسفانه کارگاه بدلیل ضعف درامد و کسادی حقوق کامل بنده را پرداخت نمیکنه و کارفرما میگه برو شکایت کن از سالهای قبل هنوز طلبکارم پارسال شکایت کردم و یکسال بیمه بیکاری گرفتم که طی بازرسی بیمه بیکاری من قطع شد و برگشت به کار زدم الان دوباره با همان مشکل روبرو هستم ایا میتوانم مجددا تقاضای بیمه بیکاری کنم تشکر

  2. مهدی

   سلام
   بنده تا الان ۴ ماه از بیمه بیکاری استفاده کرده ام و بعد از این مدت مشغول کار شده ام و هم اکنون ۸ سال سابقه بیمه دارم . چنانچه از این کارگاهی که مشغول هستم اخراج بشم آیا میتونم از بیمه بیکاری مجددا استفاده کنم؟

 222. معین

  با سلام
  بنده از سال 94 تا کنون سابقه بیمه دارم ولی کارفرمای قبلی 2 ماه آخر کارم را بیمه رد نکرده است میخواستم ببینم الان اگر در کارگاه جدید یکسال برایم بیمه رد شود آنگاه میتوانم از 18 ماه بیمه بیکاری استفاده نمایم یا اینکه این 2 ماه وقفه که از سمت کارفرما در بیمه ام ایجاد شده است برایم مشکلی بوجود می آورد؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 223. مریم

  سلام وقتتون بخیر ،من حدود ۸سال پیش ۴ ماه سابقه بیمه داشتم‌ و الان یکسال هست که مشغول به کار شدم ولی دقیقا بعد ۳۶۵ روز کاری عدم نیازمو اعلام کردن ،میخواستم بدونم مشمول استفاده از بیمه بیکاری هستم یا خیر ؟ممنونم.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 224. مهدی

  با سلام
  بنده قبلا 8 ماه از بیمه بیکاری با توجه به دوسال کار در شرکتی استفاده نموده ام و الان 13 سال در شرکت دیگر سابقه دارم آیا جمع سوابق بیمه با 8 ماه بیمه بیکاری حساب میگردد یا بدون آن و اینکه اگر هرچند ماه برای 13 سال تعلق بگیرد ماههای استفاده شده از بیمه بیکاری قبلی کسر میگردد و مابقی تعلق میگیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 225. محمد

  سلام در شرکت اکتشافات لرزه نگاری مشغول بودم الان میگن نیاز به شما نداریم چه طور از بیمه بیکاری استفاده بکنم لطفأ راهنمایی بکنید ممنون میشم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 226. مهدی

  باسلام
  بنده با توجه به دوسال سابقه بیمه در شرکتی ، 8 ماه از بیمه بیکاری استفاده نموده ام و الان 13 سال هم در یک شرکت دیگر سابقه دارم.در نحوه محاسبات بیمه بیکاری آیا جمع کل سابق بیمه به همراه بیمه بیکاری دریافتی مشمول می شود یا سابقه بعد از دریافت بیمه بیکاری حساب میگردد؟بنده با احتساب بیمه بیکاری دریافتی وسابقه بیمه قبلی در کل 183 ماه بیمه دارم. ممنون از راهنماییتون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 227. علیرضا

  سلام اگه بیمه بیکاری بگیرم ودر کلاس های فنی حرفه ای ثبت نام کنم بیمه بیکاری من قطع میشه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر این دو به صورت مجزا از هم می باشند و ارتباطی با یکدیگر ندارند

 228. ماهور

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر کارفرمای من بعد از متوجه شدن بارداری من با تموم شدن قرار دادم حکم عدم نیاز بزنه برام من مشمول گرفتن بیمه بیکاری میشم؟۱۳ ماه سابقه کار تو همین شرکت دارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 229. سهی

  سلام خسته نباشید.
  مرحله درخواست بیمه بیکاری من سایت بیمه تامین اجتماعی در شرایط محاسبه و صدور حکم هست.ولی وضعیت پرداخت تایید نشده است.در آخرین مرحله حضوری که صدور حکم بود،کارشناس تامین اجتماعی گفت که نهایتا تا 20 پرداخت شروع میشه.می دونید وقتی وضعیت پرداخت تایید نشده است دلیلش چی می تونه باشه و چه کار میشه کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بهتر است با توجه به متوقف شدن شرایط ثبت نام شما با مراجعه به اداره کار این مورد را پیگیری نمایید

 230. رحمانی

  سلام وقت شما بخیر
  من مشمول بیمه بیکاری می باشم. اگر همسر من که تحت تکفل من هست مشغول به کار شود تداخلی با بیمه بیکاری من خواهد داشت یا خیر
  و در صورت بیمه شدن همسرم، اگر من تحت تکفل همسرم قرار بگیرم بیمه بیکاری من قطع خواهد شد یا خیر؟
  متشکرم راهنمایی بفرمائید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   بیمه بیکاری شما قطع نخواهد شد و ارتباطی به بیمه بیکاری شما ندارد

 231. سروش

  سلام من ۶ ماه هست بیمه بیکاری دریافت میکنم این ماه نصف واریز کردن برام ایا دلیل خاصی داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   محاسبات مقرری بیمه بیکاری،تنها از طریق اداره کار صورت می پذیرد و تنها این مرجع میتواند نسبت به این موضوع توضیحات لازم را ارائه دهد

 232. محمد

  سلام من ۱۸ ماه بیمه بیکاری گرفتم الان از کار اخراج شدم و با همون ۱۸ ماه ۱۲۲ ماه سابقه دارم ایا من میتونم ۸ماه بیمه بیکاری بگیرم یا اون۱۸ ماه جزو ۱۰ سال سابقه برای دریافت بیمه بیکاری محسوب نمیشه
  از اخرین کارگاهم هم ۲سال قرار داد دارم هم نامه اخراج از کار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای محاسبات بیمه بیکاری،مدت زمان خود بیمه بیکاری مذکور جز محاسبات مقرری نمی باشد

  2. حسین نیکوفر

   باسلام وخسته نباشید من بیمه بیکاری دریافت میکنم خواستم مرخصی بگیرم باید چکار کنم

  3. سمیرا

   ۸ ماهو از کجا آوردی؟چه جوری محاسبه کردی بیمه ۸ ماهه نداریم یا ۶ یا ۱۲ اونم واسه سابقه زیز ۵ نه ۱۰۴ ماهه

 233. داراب

  سلام ، من در کل حدود 12 سال سابقه بیمه دارم، در آخرین جایی که مشغول بکار بودم با وجود قرارداد یکساله ای که با من داشتند ، بعد از حدود 7 ماه گفتن که نیازی به کار من ندارند .
  آیا بیمه بیکاری شامل من میشود ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خیر
   باید در آخرین کارگاه سابقه 1 سال فعالیت باشد تا شامل دریافت بیمه بیکاری شوید

 234. اسماعیل محمدزاده

  سلام،وقتتون بخیر،
  بنده ۵سال از یه کارگاه سابقه بیمه داشتم بعدش بعلت نبود بازار ۸ماه نرفتیم کارگاه،بعد۸ماه دوباره برگشتم همون کارگاه وتو کارگاه الان چهار ماه هست دوباره بیمه هستم آیا بعداز گذشت ۶ماه با اخراج کارفرما میتونم اقدام به بیمه بیکاری کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 235. الهام

  سلام
  من الان ۳ ماه هستش که بعد از مرخصی زایمان به محل کارم برگشتم
  ولی به دلایلی مجبورم قطع همکاری کنم امکان استفاده از بیمه بیکاری برای من وجود داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان برای شما میسر است که نسبت به دریافت مقرری بیمه بیکاری در صورت داشتن شرایط ثبت نام اقدام نمایید

 236. داراب

  سلام ، من در کل ۱۲ سال سابقه بیمه دارم ، در آخرین جایی که مشغول بکار بودم علارغم اینکه قرارداد موقت یکساله داشتم بعد از ۶ ماه اعلام کردند که نیازی به من ندارند.
  آیا بیمه بیکاری شامل من میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 237. داراب

  سلام، من در کل حدود ۱۲ سال سابقه بیمه دارم ، در اخرین جایی که شاغل بودم با وجود قرارداد یکساله ای که باهاشون داشتم بعد از حدود ۷ ماه گفتن نیازبه همکاری با من ندارند،
  آیا بیمه بیکاری شامل من میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 238. محمدرضا

  من خدمت نرفتم ۲۰ سالمه و از کار اخراجم کردن ۲ سال تقریبا بیمه دارم ایا میتونم بیمه بیکاری دریافت کنم بدون پایان خدمت

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   داشتن کارت پایان خدمت جز مدارک اجباری برای استفاده از مقرری بیمه بیکاری می باشد

  2. محمد

   سلام ، من حدود یک سال پیش از محل کارم استعفا دادم ، آیا من الان میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    به طور قانونی ظرف یک ماه الی دو ماه از تاریخ اتمام قرارداد باید برای ثبت نام بیمه بیکاری اقدام نمایید
    اما بهتر است با مراجعه به اداره کار امکان ثبت نام با این تاخیر را ارزیابی نمایید

   2. کریمی

    در صورتی که تا سه ماه مدارک موجه بودن تاخیر را ارائه دهید امکانش هست

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله به همین صورت است

 239. تارا

  سلام وقتبخیر.من سابقه حدود۴ سال توی کارگاه دارمولی قرارداد یکسال اخر رو ندارم.عدم نیاز هم دارم.با شکایت بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 240. فاطمه

  سلام وقت بخیر
  جسارتا تکلیف اونایی که براشون بیمه ۱۵ روزه پرداخت میشه چیه و اگر قرار داد نداشته باشیم و کارفرماهم گواهی عدم نیاز ندن چی؟!

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نامه عدم نیاز و قرارداد رسمی دال بر همکاری بین طرفین موجود نیاشد امکان ثبت نام درخواست بیمه بیکاری موجود نمی باشد

 241. Yalda

  با سلام.آیا اداره کار به شخصی که بیمه بیکاری دریافت میکنه پیشنهاد کار میدهد؟ این پیشنهاد چندبار است و تا چند مرتبه شخص بیمه شده مجاز است شغل پیشنهادی را قبول نکند؟
  و شغلهای پیشنهادی بر اساس مدرک تحصیلی فرد است یا سمت فرد در سابقه بیمه ای؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   محدودیت رد یا پذیرش پیشنهاد بسته به شرایط شغلی و سطح درآمدی هر شخص متفاوت است و اطلاعات آن در اختیار سازمان بیمه تامین اجتماعی است
   پیشنهادات براساس سوابق کاری مربوطه معین میگردد

 242. مهدی کاری

  سلام خسته نباشید برای دریافت بیمه بیکاری آیا داشتن کارت پایان خدمت ضروری هست یا خیر؟
  هرجایی رو مطالعه کردم نوشته بودن که دیوان عدالت داشتن پایان خدمت رو ضروری نمیداند ولی اداره ی کار از من پایان خدمت میخواهد الان من چه کنم ممنون میشم راهنمایی بکنید
  خودمم دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله جز مدارک اجباری می باشد و باید هنگام ثبت درخواست بیمه بیکاری این مدرک ارائه شود

 243. راحله عظیمی

  سلام وقت بخیر
  به دکتر مراجعه کردم و گفتن بیمه نیستی
  درصورتیکه بیمه بیکاری دریافت میکردم
  چرا بیمه ام قطع شده ؟
  چطور باید پیگیری کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع شما در ارتباط با قطع شدن بیمه درمانی شما،امکان این موضوع بررسی و در صورت رفع مشکل برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 244. علی

  سلام وقت بخیر تا تاریخ قرارداد تموم نشده میتونم از کارخونه بیام بیرون؟ و بیمه بیکاری بگیرم؟ دقیقا 13 ماهه که بیمه هستم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نامه عدم نیاز از طرف مجموعه را داشته باشید امکان ثبت درخواست برای بیمه بیکاری را خواهید داشت

 245. سیما

  پس این مطلب در صفحه تون توضیح دادید به چه معناست؟
  پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
  حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به این معنی است که در یکسال اخیر در آخرین کارگاه که در آن مشغول به کار هستید سابقه پرداخت شش ماه بیمه داشته باشید

 246. امین زاده

  سلام وقت به خیر من حدود 14 سال سابقه دارم و قراره برای کار همسرم خارج از کشور برم آیا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟در صورتیکه شرکت موافقت کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 247. سیما

  اگر فرارداد یکساله باشه اما ۶ ماهش بیمه شده باشیم ، میشه؟ یا باید یکسال بیمه رد شده باشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   حتما باید سابقه یکساله در آخرین کارگاه موجود باشد

 248. سیما

  سلام. تگر ۱۷ سال سالقه کار داشته باشیم. ۲ سال بیکار باشیم و بعد دوباره مشغول به کار شویم، آیا می تونیم بعد از ۶ ماه از کار جدید ، درخواست بیمه بیکاری بدیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای اقدام به دریافت بیمه بیکاری بید حداقل سابقه یکسال فعالیت در آحرین کارگاه داشته باشید

 249. حسین

  سلام من یک سالیه تو یه کارخونه کار میکنم ولی بخاطر سخت بودن کارش و یسری مسائل این ماه که قراردادم داره تموم میشه دیگه میخوام نرم کارخونه آیا بمن بیمه بیکاری تعلق میگیره یا خیر?

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 250. نعیمه

  سلام، وقت بخیر
  من درخواست اینترنتی دریافت بیمه بیکاری را از اول تیر 1400 ثبت کردم. مرحله بعدی که بارگذاری سابقه بیمه بود انجام دادم ولی مورد قبول کارشناس اداره کار نبود چون شرکت به دلیل دیر پرداخت کردن بیمه ماههای اردیبهشت و خرداد، با بیمه به مشکل خوردند و هنوز در سایت بیمه ثبت نشده، الان بعد از گذشت 6 ماه پرونده من در همان مرحله مانده، این گذشت زمان اشکالی در پرونده ایجاد نمی کند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بهتر است برای جلوگیری از اختلال در پرداخت مقرری بیمه بیکاری در ماه های اخیر با مراجعه به اداره کار وضعیت پرداختی کارفرما سابق خود را پیگیری نمایید تا روند پرداخت تسریع شود

 251. حسین

  سلام من یک سالیه تو یه کارخونه کار میکنم ولی بخاطر سخت بودن کارش و یسری مسائل این ماه که قراردادم داره تموم میشه دیگه میخوام نرم کارخونه آیا بمن بیمه بیکاری تعلق میگیره یا خیر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 252. حمید

  باسلام بنده حدود هفت سال در یک شرکت کارمیکردم و در سال 1393منو اخراج کردن اون موقع برای دریافت بیمه بیکاری اقدام نکردم.ایا الان میتونم درخواست بیمه بیکاری بکنم.لطفا راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   متاسفانه امکان این مورد درحال حاضر برای شما به دلیل گذشت مدت زمان امکان پذیر نمی باشد

 253. سما

  سلام وقت شما بخیر
  من ۱۲۲ ماه سابقه بیمه دارم که ۱۲ ماه اون مربوط به بیمه بیکاری است که قبلا گرفته ام. آیا الان دوباره برای ۶ ماه بیمه بیکاری میتونم اقدام کنم؟ یا اون ۱۲ ماه جزو سابقه محسوب نمیشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دارای شرایط برای دریافت بیمه بیکاری باشید محدودیتی برای دریافت بیمه بیکاری از نظر تعداد وجود ندارد

 254. نازنین

  سلام. وقت بخیر

  من 16 ماه از طرف یک شرکت بیمه شدم. چند روز پیش لیست بیمه رو رد کردن و بیمه ی من رو تا آخر آبان زدن. با توجه به اینکه بیشتر از 30 روز از بیکاریم میگذره، باید چیکار کنم تا بتونم بیمه ی بیکاریم بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در بسیاری از مواقع با توجه به شرایط و براساس نامه عدم نیاز و تاریح آن امکان این موضوع وجود خواهد داشت
   در صورت مراجعه به کارگزاری های مجاز میتوانید اطلاعات بیشتری ازین بابت به دست بیاورید

 255. مصطفی

  سوالم اینه که من دو سال بیمه شدم از طرف یه شرکت و ۱ روز غیبت داشتم بازم ۲۴ ماه تعلق میگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مجموع سوابق شما در نظر گرفته خواهد داشت و به شرایط غیبت و حضور شما در مجموع سوابق شما لحاظ خواهد شد

 256. پرواز

  سلام متاسفانه کارفرما معرفی نامه رو انجام نمیدن آیا بیمه بیکاری تعلق میگیرد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   داشتن نامه عدم نیاز از طرف کارفرما جز مدارک اجباری برای ثبت نام بیمه بیکاری می باشد

 257. هومن مرادیان

  سلام، خدا قوت
  احتراما بنده حدود دوازده سال سابقه بیمه در شرکتهای عمرانی خصوصی دارم، آخرین قرارداد بنده اول اسفند 139‪9 شروع شده و آخر شهریور 140‪0 پروژه تمام شد. پس از آن هم به دلیل بی اطلاعی و مشکلات خانوادگی اقدامی جهت بیمه بیکاری انجام ندادم و به مشکلات شدید مالی برخورد کرده ام. آیا الان میتوانم اقدام نمایم. تشکر از دقت نظر و حوصله خوبتون در ارایه پاسخها. در پناه حق باشید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 258. مهدی

  سلام، پرونده بیمه بیکاری من در سامانه زده موافقت با پرداخت مقرری، خواستم بدونم مرحله بعدی چیه و چطور باید پیگیری کنم واینکه دیگه بیمه بیکاریم اوکی شده است؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تمامی مراحل از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد و بعد از اتمام فرایند چگونگی پرداخت را به شما اعلام خواهد شد

 259. ساسان

  سلام من برای ثبت نام بیمه بیکاری دیرکرد داشتم که بعد از آن با بردن استعلاجی تایید شد که موجه بوده و برای من پیامی اومد که دیر کرد شما موجه است
  لطفا راهنمایی بفرمایید حالا باید چه کار کنم
  باید منتظر بمونم پیام دیگری بیاد یا برم اداره کار خودم؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورت امکان با مراجعه به اداره کار وضعیت ثبت نام خود را استعلام و پیگیری نمایید

 260. رحیم

  سلام وقت بخیر شرکت همان شرکته گارکاهش عوض شده ششی ماه درکارکا آخری این شرکت بعلت عدم نیاز اخراجم کردند میتونم برا بیمه بیکاری اقدام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما در ارتباط با تغییر کد کارگاهی،امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

  2. فریده

   سلام بنده در خرداد سال ۱۴۰۰ به دلیل بعضی از مشکلات وفشارهای روحی از دانشگاهی که در آن کارمند قراددی بودم وسابقه بیمه ۱۲ سال را دارم در خواست باز خرید شدن رادادم ولی الان میخواستم بپرسم که بنده میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم

 261. رحیم

  سلام بنده چندین ساله درشرکت خصوصی کار کردم بیمه برام ریخته قطع نه شده ولی هرکارگاه جداگانه تاریخ استخدام نوشته گارکاه آخر شش ماه شده ولی بیمه ای که ریخته ادامه میباشد آیا میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 262. محمد

  سلام و عرض ادب بنده ۱۰ماه بیمه در شرکت دارم و قبلادهم‌سابقه پرداخت بیمه دارم قرارداد کاری بنده یک ماه یک ماه بوده و بخاطر پایان قرارداد تمدید نکردن و متاهل هم هستم الان بیمه بیکاری میتونم بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 263. اسدی

  سلام واسه من ارسال به مالی ۲۹ اذر زده بنظرتون الان چجوریه روال

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   درخواست شما در حال انجام است و به احتمال فراوان طی یک ماه آینده فرایند پرداخت شما انجام خواهد شد

 264. فرامرز

  سلام.من حدود ۹سال سابقه بیمه دارم.یکبار به مدت ۲سال بیمه بیکاری گرفتم.دوباره با این سابقه بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط دریافت بیمه بیکاری وجود داشته باشد از نظر تعداد دریافت بیمه بیکاری محدودیتی وجود نخواهد داشت

 265. ابراهیم

  سلام.اگر کارگری که ۲۵سال سابقه بیمه داشته باشد ودرسن ۵۴سالگی بیکارشود و ۲۴ماه بیمه بیکاری به وی تعلق گیرد(۲۶ماه را قبلا استفاده کرده) آیا میتواند تا رسیدن به سن بازنشستگی تحت پوشش بیمه بیکاری قرارگیرد.
  ممنون و سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان در دوران بیمه بیکاری بازنشسته شد وجود دارد و سوابق بیمه قرار خواهید گرفت

 266. حسین

  سلام بنده در محل کارم با یکی از مشتریان درگیر شدم و دیگر نمیتوانم به سر کارم برگردم و بیکارم آیا میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 267. محمدبختيارصالحي

  من ٧سال تو يه شركت دارويي خصوصي بودم ك اواخر بخاطر كاهش خيلي زياد حقوق؛خودم استعفاء دادم
  و بعد از ٤ماه استخدام يه شركت دارويي دولتي شدم ك پس از ٣ماه قرارداد اوليه، در پايان قرارداد؛شركت نامه قطع همكاري و عدم نياز رو زدن و ديگر قرار داد نبستن
  يعني قطع همكاري از جانب شركت بود نه بنده
  حالا ايا بيمه ي بيكاري به بنده تعلق ميگيرد.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 268. مژگان

  سلام. من از اول مهرماه ۱۴۰۰ بخاطر تعدیل نیرو ترک کار خوردم. و تا به امروز نمیدونستم که میشه از بیمه بیکاری استفاده کرد. و امروز دقیقا ۳ ماه فرصت من برای بیمه بیکاری تموم شده آیا راهی وجود داره که بتونم اقدام کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 269. Sepehr

  سلام خسته نباشید
  فردی در صورتی که تمامی مدارک رو داشته باشه به جز کارت پایان خدمت ‌. شامل استفاده لز بیمه بیکاری میشود ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   داشتن مدارک مربوط به پایان خدمت جز مدارک اجباری برای این مورد می باشد

 270. زهرا

  سلام
  من ۵ سال و ۶ماه سابقه بیمه دارم و از کارگاه اخر ۳ سال بیمه دارم الان مرخصی زایمانم ولی بهم گفتن بعدش نیاز به من ندارن ، چه مدت بیمه بیکاری به من تعلق میگیره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

   1. محمدبختيارصالحي

    من ٧سال تو يه شركت دارويي خصوصي بودم ك اواخر بخاطر كاهش خيلي زياد حقوق؛خودم استعفاء دادم
    و بعد از ٤ماه استخدام يه شركت دارويي دولتي شدم ك پس از ٣ماه قرارداد اوليه، در پايان قرارداد؛شركت نامه قطع همكاري و عدم نياز رو زدن و ديگر قرار داد نبستن
    يعني قطع همكاري از جانب شركت بود نه بنده
    حالا ايا بيمه ي بيكاري به بنده تعلق ميگيرد.

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
     حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
     بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
     پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
     حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
     تبعه کشورهای دیگر نباشند.
     مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
     یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
     بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
     افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
     کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
     افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
     چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

    2. رسول کیوانی

     ۵۴ سال سن دارم ۲۲ سال سابقه ایا تا ۶۰ سالگی بیمه بیکاری میدن ؟

 271. نابرده رنج گنج میسر نمیشود.

  با سلام و خسته نباشید
  بنده الان نزدیک به 14 سال هستش که بیمه دارم و از کارگاه آخرم هم نزدیک به 12 سال هستش که سابقه دارم .کارگاه ما هر 6ماه یکبار قرارداد میبنده .
  حالا اگر بخواهم من قبل از اتمام قرارداد که اخر شهریور 1401 هستش استعفا بدم بعد از عید آیا بیمه بکاری برای بنده شامل میشه یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 272. نازنین

  سلام
  من در شرکتی کار میکنم که پرسنل در دو شعبه بیمه هستند و من مدتی در شعبه اول بودم و بنا بدلایلی 6 ماه است که به شعبه دوم منتقل شدم الان هم ممکن استقراردادم تمدید نشود و نامه عدم نیاز بگیرم با توجه به اینکه کارفرما یک شرکت است وفقط شعبه برایم عوض شده آیا مشمول دریافت بیمه بیکاری هستم ؟ اپر نه چه کاری میتوانم بکنم اگر مجدد برگردم به شعبه قبل مشکلم حل میشود ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 273. طاهره

  سلام مبلغ دريافتي بيمه بيكاري براساس دستمزد اخرين حقوق هست يا ٢سال آخر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس میانگین شش ماه الی یکسال آخر محاسه می شود

 274. محمد

  با سلام من ۱۵ سال سابقه کار مداوم دارم ولی در کارگاه آخرم ۱۰ ماه هستم الان پروژه خاتمه یافته پروژه عمرانیه من میتونم بیمه بیکاری اقدام کنم؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 275. سها

  سلام خسته نباشید.

  وضعیت بیمه بیکاری من در حالت موافقت با دریافت مقرری است.آیا این مرحله نشان از تایید نهایی است؟
  من هیچ پیامکی دریافت نکرده ام.آیا نیازی به مراجعه حضوری می باشد؟من از اول مهر بیکار می باشم ولی هنور به مرحله دریافت حقوق بیکاری نرسیده ام.

  با تشکر از راهنمایی های خوب تون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   ممکن است سامانه پیامک با اختلال مواجه شده باشد
   بهتر است با تماس ابتدا وضعیت را استعلام نمایید تا در صورت نیاز به مراجعه حضوری این اقدام را انجام دهید

 276. محمد رضا مرادی

  سلام وقت بخیر جناب جسارتا یه سوال داشتم میخواستم بدونم که ما بیمه بیکاریو ثبت کردیم برای بانک صادراته مشکلی داره یا نه چون تو سامانه نگاه میکنیم زده مشگل داره اما اس ام اس نقص برامون نیومده

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تمامی نواقص از طریق پیامک به درخواست دهنده اطلاع داده خواهد شد

 277. صالحی

  سلام
  من بمدت 14ماه توی یه شرکت مهندسی مشاور ناظر پروژه بودم الان تعدیل نیرو کردن
  بیمه من از طرف شرکت مشاور (شماره قرارداد پروژه نبوده) و قراردادتمام وقت بوده
  بیمه بیکاری به من تعلق میگیره

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 278. مدرس

  سلام و عرض ادب
  ملاک پرداخت مبلغ ماهیانه حق بیمه بیکاری بر اساس متوسطچند ماه حقوق ماهیانه آخر است .مثلا میانگین دریافتی 6 ماه آ[ر ملاک است یا تعداد ماههای کمتر یا بیشتری ملاک است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   محاسبات مقرری بیمه بیکاری تنها براساس 55 درصد حقوق و دستمزد بیمه شده محاسبه میشود در مدت اشتغال در کارگاه آخر محاسبه میگردد

 279. ساناز

  سلام وقت بخیر
  من 2تا سوال داشتم
  سوال اول مبنا دریافت میزان حقوق بیکاری مقدار بیمه ای هستش که هرماه رد میشده یا میزان مبلغی هستش که شرکت پرداخت میکرده؟
  سوال دوم:
  برفرض یک نفر به مدت 1 سال ماهی 10 میلیون حقوق دریافت میکرده چقدر بهش حقوق بیکاری تعلق میگیره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مقرری براساس 55 درصد حقوق و دستمزد بیمه شده محاسبه میشود
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 280. عاطفه

  سلام وقت بخیر
  من الان نزدیک به چهار ماهه باردارم و کم کم می خوام از کار بیام بیرون و بیمه بیکاری بگیرم حدود دو سالی در این مجموعه بیمه برام رد شده و قبلا هم بیمه داشتم یکی از مدارکی که خواسته بود مدرک تحصیلی بود اما من با دانشگاهم تسویه نکردم برا مدرک حتما لازمه؟ و اگر کاری پیشنهاد بدن باید برم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت بیمه بیکاری داشتن همه مدارک الزامی است و باید تمامی موارد وشرایط رعایت شده باشد

 281. محمدتقی براتی

  سلام وعرض ادب
  من درکارخانه ی ذوب مشغول بکارم تعدیل نیرو دارن یکسال وچند ماه تواین شرکت کارکردم اما برج ۵ تعطیل کردن وبیمه ی من رد نشد ازبرگزاری برقرار شد آیامیتونم بیمه بیکاری استفاده کنم باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 282. نازنین

  سلام خداقوت

  من 7ماه در شرکت کار میکنم و به مدت 6 ماهو 17 روز بیمهواریز کردن الان رفتم به 7 ماه میگن نیا آیا بهمن بیمه بیکاری تعلق میگیری؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها در صورتی که دارای یکسال سابقه بیمه ای در آخرین کارگاه باشید بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد

 283. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، در صورتی که به علت تاخیر دانشگاه در صدور نامه ی معافیت تحصیلی زمان یک ماهه ی ثبت نام بیمه ی بیکاری بگذرد با توجه به این که احراز هویت قبل از زمان یک ماهه انجام شده چه اقدامی باید صورت پذیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 284. سپهر

  سلام خسته نباشید . اگر به علت بیماری تا ۳۰ روز بعد نتوانیم برای بیمه بیکاری اقدام کنیم .
  دیگه راه دیگه ای نداره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به کارگزاری های منتخب بیمه تامین اجتماعی و با توجه به موضوع درخواست شما امکان این موضوع بررسی و در صورت تایید برای شما امکان انجام این امر فراهم میگردد

 285. رضا

  سلام.اگر دوران بیمه بیکاری به بازنشستگی ختم شود آیا مستمری بازنشستگی بر اساس حقوق بیمه بیکاری خواهد بود؟ متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای محاسبه مقرری بازنشستگی شش ماه آخر قبل از بازنشستگی می باشد و براساس شرایط شش ماه آخر محاسبات صورت میگیرد

   1. رضا

    با تشکر، یعنی همون شش ماه آخر بیکاری و بر اساس حقوق بیکاری دریافتی از بیمه؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله به همین صورت است
     مبنای محاسبه پرداختی شش ماه پایانی است

 286. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، معذرت از مزاحمت دوباره. در صورت دانشجو بودن در قسمت مستندات نظام وظیفه چه چیزی رو باید بارگذاری کنیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید برگه معافیت تحصیلی خود را در قسمت مربوط به مستندات نظام وظیفه بارگذاری نمایید

 287. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، معذرت از مزاحمت دوباره. در فرایند ثبت نام بیمه ی بیکاری در قسمت بارگذاری مستندات نظام وظیفه در صورت دانشجو بودن چه چیزی رو باید بارگذاری کنیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید برگه معافیت تحصیلی خود را در قسمت مربوط به مستندات نظام وظیفه بارگذاری نمایید

 288. علی

  سلام، در صورت داشتن معافیت تحصیلی برای ثبت نام بیمه ی بیکاری وضعیت نظام وظیفه رو باید مشمول وارد کرد یا معاف؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها معافیت کامل شامل گزینه معافیت میشود و شما باید گزینه مشمول را انتخاب نمایید

 289. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، بنده معافیت تحصیلی دارم. برای فرم ثبت نام بیمه ی بیکاری وضعیت نظام وظیفه رو باید مشمول وارد کنم یا معاف؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها معافیت کامل شامل گزینه معافیت میشود و شما باید گزینه مشمول را انتخاب نمایید

 290. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، می خواستم ازتون بپرسم بنده که معافیت تحصیلی دارم در فرم ثبت نام بیمه ی بیکاری وضعیت نظام وظیفه رو باید مشمول وارد کنم یا معاف؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها معافیت کامل شامل گزینه معافیت میشود و شما باید گزینه مشمول را انتخاب نمایید

 291. مولودی

  با عرض سلام و خسته نباشید .من الان 18 سال سابقه بیمه دارم که با احتساب دو سال سابقه سربازی هستش. الان یک سال و دو ماه است که در آخرین کارگاه (کارخانه با 30% بیمه)مشغول به کارم ولی مشکلی که دارم اینه که از سوابق بیمه ای من 4 سال اول نیروی شرکتی اداره دولتی بودم بعد به مدت 8 سال استخدام پیمانی شدم و بیمه 27 درصد برای من رد شده بعد حدود دو سال از چند شرکت برام بیمه رد شد البته بصورت گسسته یعنی حدود شش ماهش رو پرداخت نکردن و بعدش بیمه اختیاری کردم حدود 2 سال خودم پرداخت کردم . والان یک سال و دو ماه است که کارخانه بیمه من رو پرداخت میکنه و مشغول بکارم و الان کارخونه می خواد تعدیل نیرو کنه در این صورت چقدر از بیمه بیکاری میتونم استفاده کنم؟ با احتساب دو تا بچه و همسر تقریبا دریافتی من چقدر میشه ؟اگر راهنمایی کنید ممنون میشم. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با سامانه بیمه تامین اجتماعی یا مراجعه به سایت های مربوط به محاسبه این مورد با همین شرایط عدد دریافت بیمه دریافتی خود را محاسبه نمایید

 292. اصغریوسف زاده

  سلام ایا میتوان موقع گرفتن بیمه بیکاری به عمل جراحی رفت یا باید از بیمه اجازه بگیریم؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   از نظر قانونی این مورد امکان پذیر است ولی باید حتما با سازمان بیمه هماهنگ باشید

 293. ستاره

  سلام
  من تا تاریخ 2 ابان مرخصی زایمان بودو قراردادم تا تاریخ 3ابان بود درخواست بیمه بیکاری دادم چون از همان اول ابان شرکت عدم نیازم را اعلام کرد و تا دو ابان بیمه رد کرده . یک روز اینجا هست ک‌من قرار داد دارم اما بیمه رد نشده یعنی خود روز سوم ابان .این مشکل ایجاد میکنه برای بیمه بیکاری؟چون هنوز نتیجه بهم اعلام نشده و راه حل چیه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر ازین بابت مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و در صورتی که شما دارای فاقد شرایط بیمه بیکاری باشید مشکلی ازین بابت برای شما پیش نخواهد آمد

  2. اصغریوسف زاده

   سلام ایا میتوان موقع گرفتن بیمه بیکاری به عمل جراحی رفت یا باید از بیمه اجازه بگیریم؟؟؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    از نظر قانونی این مورد امکان پذیر است ولی باید حتما با سازمان بیمه هماهنگ باشید

 294. علیرضا رحیمی دانش

  سلام، بنده ۳ سال در سازمانی کار می کردم که ۱۱ ماه و ۲۰ روز است که شرکتی شده است و کد کارگاه تغییر کرده است. می خواستم بدونم مشکلی برای گرفتن بیمه ی بیکاری پیش نمیاد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وفت بخیر
   مبنای محاسبات کد کارگاهی می باشد ولی به دلیل اینکه شرکت شما تغییر نکرده است میتوانید نسبت به درخواست برای بررسی سوابق خود اقدام نمایید

 295. مهرداد

  با سلام.بنده ۶سال سابقه بیمه دارم،یکسال اخر،فعالیت عمرانی بوده،به عنوان کارشناس ایمنی،که تموم شد.مابقی رو به صورت ازاد،خودم رد کردم.و باز ی مدتی هم به عنوان فعالیت عمرانی رد کردم.من میتونم درخواست بیمه بیکاری داشته باشم و در همون حین درس بخونم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

 296. F

  سلام در صورتی که صاحب کار فرد بیمه شده پدر او باشد بیمه بی کاری شامل او می شود ؟
  پ.ن :صاحب کار پدر و دو فرزند اون بیمه شده این کارگاه هستند

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   نسبت بین کارفرما و بیمه شده تاثیری در بیمه بیکاری و شرایط آن ندارد و محدودیتی در دریافت بیمه بیکاری ایجاد نمیکند

 297. مهدی

  با سلام، بنده 12 سال در شرکتی مشغول کار بودم، ولی سوابق بیمه از کارگاه‌های مختلف رد شده، و در آخرین کد کارگاه 6 ماه سابقه دارم، با توجه به اینکه برای یکسال اخر قرارداد هم دارم، آیا بیمه بیکاری تعلق میگیره یا نه؟؟ البته اقدام کردم و اداره کار تایید کرده و وضعیت پرونده در سامانه زده که توسط شعبه تامین اجتماعی در حال بررسی

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در بسیاری از مواقع با شش ماه سابقه در آخرین کارگاه بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد اما در برخی از اوقات ممکن است بسته به سوابق بیمه شما مجوز هایی اعطا شود

   1. فریدون

    سلام وقت بخیر
    من به مدت 26 ماه زمان زلزله سرپل ذهاب از بیمه بیکاری استفاده کردم دوباره شروع به کار کردم و به مدت 20 ماه حق بیمه دوباره پرداخت کردم و اکنون بیکار شده ام لطفاً راهنمایی کنید که بیمه بیکاری به من تعلق می گیرد یا نه؟
    اگر تعلق بگیرد تا چند وقت است؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
     حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
     بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
     پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
     حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
     تبعه کشورهای دیگر نباشند.
     مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
     یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
     بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
     افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
     کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
     افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
     چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.
     میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
     فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.

 298. مهدیه

  سلام وقت بخیر
  97/11 مشغول به کار شدم و 99/01 از کار استعفا دادم دوباره 99/05 در همان شرکت مشغول به کار شدم و بدلیل تمام شدن قرارداد و عدم نیاز 1400/08/30 از کار درومدم میخواستم بپرسم بین این دوبار ورودم به شرکت 4ماه فاصله افتاده آیا کل سابقه 29 ماه برای بیمه بیکاری استفاده میشه یا از اخرین ورودم که 99/05 تا به امروز بوده یعنی 15ماه؟ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای محاسبات براساس کل سوابق بیمه ای شما محاسبه میشود

 299. مرتضی

  سلام. به بنده گفتن شرکت نیاین ومنم آزادراه کاربازگشت به کار گفتم بزنن پرونده تامن برگردم سرکاراگه قبول نکردن شرکت باید به من عدم نیازبدن یامن خودم باید ثبت نام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که قصد اقدام درخواست برای بیمه بیکاری داشته باشید داشتن نامه عدم نیاز جز مدارک ضروری می باشد

 300. محمد

  سلام هشت ماه سابقه آخرین کارگاه دارم شما میگین یک سال ولی بالا تو جدول زده شش تا بیست‌و چهار ماه یکسال متاهل میتونه بیمه بیکاری بگیره اون جدول غلطه یعنی ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   داشتن شرط یکسال سابقه بیمه در یکسال گذشته از شروط اصلی دریافت بیمه بیکاری است و جدول مذکور مبنای محاسبه حقوق بیمه بیکاری است

 301. اخوان

  سلام وقت بخیر
  سال 94 شرکت تعدیل نیرو داشت و از بیمه بیکاری استفاده کردم و 6 ماه تعلق گرفت
  و سال 96 دوباره در همون شرکت مشغول به کار شدم
  و امسال قرارداد شرکت تموم می شود و شرکت تعطیل می شود از سال 97 بیمه شدم دوباره
  می خواستم بدونم می تونم دوباره ار بیمه بیکاری استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دارای شرایط استفاده از بیمه بیکاری باشید محدودیتی از بابت استفاده مجدد از آن وجود نخواهد داشت

 302. اخوان

  سلام وقت بخیر
  سال 94 شرکت ما به خاطر مشکلات مالی تعدیل نیرو داشت از بیمه بیکاری استفاده کردم و 6 تعلق گرفت
  بعد از یکسال دوباره شرکت نیرو می خواست برگشتم شرکت
  امسال قراداد داره تموم میشه و شرکت تعطیل می شود و سه سال بیمه بودم می تونم دوباره از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دارای شرایط استفاده از بیمه بیکاری باشید محدودیتی از بابت استفاده مجدد از آن وجود نخواهد داشت

 303. زمانی

  سلام منتو سایت برای بیمه بیکاری اقدام کردم در قسمت گزارشهای کارگری بیمه بیکارینوشته شده بررسی کارشناس اداره کار موافق اعلام کرده در تاریخ 1400/8/18ولی از اون موقع تا الان حدود 20 روز گذشته ولی پیامکی نیومده لازم هست به شعبه 25 تامین مراجه کنم حضوری یا خیر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیشتر فرایند به صورت غیرحضوری انجام می پذیرد
   در صورت نیاز به مراجعه حضوری شما مراتب اطلاع رسانی به شما اعلام خواهد شد

   1. رسول کیوانی

    ۵۴ سال سن دارم ۲۲ سال سابقه ایا تا ۶۰ سالگی بیمه بیکاری میدن ؟

 304. نرگس

  سلام ، بیمه بیکاریمو ثبت کردم ، مربوط به شهریور هستش ، موافقت شده ، اما هنوز چیزی پرداخت نشده

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی فرایند پرداخت بعد از تایید ثبت نام و بررسی مدارک زمان بر است و ممکن است با کمی تاخیر صورت پذیرد

 305. علی .علی

  سلام
  من ۲۲ سال سابقه بیمه دارم
  ولی در آخرین کارگاه فقط ۴ ماه سابقه دارم
  الان بیمه بیکاری به بنده تعلق میگیره؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خیر
   تنها در صورتی که در کارگاه آخر سابقه یکسال بیمه داشته باشید این مورد به شما تعلق میگیرد

 306. علی

  سلام
  من ۲۲ سال سابقه بیمه دارم
  ولی در آخرین کارگاه فقط ۴ ماه سابقه دارم
  الان بیمه بیکاری به بنده تعلق میگیره؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خیر
   تنها در صورتی که در کارگاه آخر سابقه یکسال بیمه داشته باشید این مورد به شما تعلق میگیرد

 307. کیان

  سلام من در یک شرکت پیمانکاری راه کار میکنم ولی کلا این شرکت به دست کارکنان هیچ برگه ی قراردادی نمیدهند فقط سابقه بیمم رو به عنوان مدرک دارم و حسابم که حقوق برام ریختن،میتونم واسه بیمه بیکاری اقدام کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از مدارک مورد احتیاج برای بیمه بیکاری داشتن مدرک معتبر به عنوان قرارداد و نامه عدم نیاز از سمت مجموعه می باشد

 308. پارسا

  سلام. من تلفنی با اداره کار که صحبت کردم گفتن مراجعه حضوری نباید انجام بدید برای بیمه بیکاری و اول باید یه کد احراز هویت از دفتر پیشخوان بگیرید و بقیه مراحل رو توی سایت انجام بدیم‌ پ. میخواستم ازتون بپرسم که خودم بصورت غیر حضوری میتونم انجام بدم؟ و ایا لازمه حضوری برم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیشتر فرایند به صورت غیرحضوری انجام می پذیرد
   در صورت نیاز به مراجعه حضوری شما مراتب اطلاع رسانی به شما اعلام خواهد شد

 309. مهدی پور

  با سلام و احترام بنده با رای دادگاه برای دریافت ماه هایی که بیمه رد نشده بود اقدام کردم و بعد از طی مراحل زیاد و وصول آن برای بیمه بیکاری اقدام کردم با دریافت سابقه از سیستم ماه های فروردین و اردیبهشت را که کارفرما 30روزه بیمه رد کرده بود مانع از برقراری بیمه بیکاری من شد بعد از پیگیریهای بسیار اداره کار رای صادره را حکم لازم الاجرا دانسته و تامین اجتماعی را جهت وصول 2 روز مسول می داند و اداره تامین اجتماعی هم به بنده گفتند برای ثابت کردن اینکه 31 در آن مدرسه کار کرده ای باید فیش حقوقی از بانک بیاوری در صورتی که بنده به طور نقدی حقوق دریافت کردم چطور میتونم از حقم دفاع کنم ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور حتمی نیاز به مدرکی دال بر دریافت حقوق به صورت قیش پرداختی احتیاج است
   در صورت امکان
   گواهی پرداختی از مجموعه مذکور دریافت نمایید

 310. محفوظ

  سلام. من 18 سال سابقه دارم و مهر آینده هم یکسال شرط رد شدن بیمه از یک کد کارگاهی سر میرسه. خانم هستم. به نظر شما، اگریکسال از بیمه بیکاری استفاده کنم(چون کارگاه احتمالا تعطیل بشه) و تقاضای بازنشستگی بدم،حقوق بر اساس قبل از بیمه بیکاری محاسبه خواهد شد، چه راهکاری میفرمایید که دریافتی ام بیشتر بشه و متضرر نشوم. بسیار ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای محاسبه حقوق براساس شش ماه آخر پرداختی شما صورت خواهد گرفت

 311. ارش معصومی

  من از تاریخ 1400/05/01 بیکار شدم و درخواست بیمه بیکاری کردم الکی 2 ماه منتظر کمیسیون بودم ودقیقا 30 روزه که پرونده من از اداره کار به تامین اجتماعی ارسال شده برای دریافت بیمه بیکاری پیامکش هم اومد ولی جوابی ندادند خوششون میاد خودشون هم حقوقشونو 4 ماه دیر بریزن کسی که بیمه بیکاری درخواست میده

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی فرایند پرداخت مقرری بیمه بیکاری زمانبر می باشد ولی بهتر است برای پیگیری این موضوع با مراجعه به اداره کار مراتب پیگیری را انجام دهید

  2. مژگان

   جای نگرانی نیست یک جا پرداختش میکنن تو اولین پرداخت من بهمن ترک کار داشتم تیرماه یک جا واریز کردن

   1. بیمه بازار

    سلام وفت بخیر
    ممنون از نظر شما

 312. علیرضا

  سلام وعرض ادب
  پس ازموافقت اداره کار،اداره بیمه موافقت مشروط به احراز سابقه درنظرات پرونده درج کرده.الان بایدچه اقدامی انجام بدهم
  باتشکرفراوان

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق سوابق این دسته بندی پیامک ها نیاز به اقدامی از سمت شما نمی باشد و تنها منتظر اطلاع رسانی های بعدی باشید

 313. منیره

  سلام وقتتون بخیرمن تو یه شرکت خصوصی مشغول به کارم، قراردادم تا آخر امسال ینی بیست و نهم اسفند، شرکت تعدیل نیرو داره،اگه یکم دی برای من نامه عدم نیاز بزنه من میتونم برا بیمه بیکاری اقدام کنم؟ قراردادم تا آخر ساله، باید ویرایش بشه یا اینکه همین نامه کفایت میکنه؟ آخه برا بیمه بیکاری قرارداد آخر نیازه
  قبلا از راهنماییتون سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بهتر است نامه عدم نیاز شما براساس تاریخی تنظیم شود که شما دارای یکسال سابقه فعالیت در مجموعه مذکور را داشته باشید

 314. آذرپرنذ

  سلام من در تاریخ ۱۹/۵ از طرف اداره کار با بیمه بیکاریم موافقت شد ولی هنوز با گذشت ۴ ماه در مرحله بررسی کارشناس بیمه مانده است یک‌بار هم به بیمه مراجعه کردم ولی گفتن باید صبر کنم به نظر شما لازم است باز به بیمه مراجعه کن یا این مدت زمان واقعا طول میکشد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در برخی از اوقات فرایند بررسی ممکن است با تاخیر زیادی مواجهه شود
   ولی بهتر است مجدد با مراجعه مجدد به اداره کار تسبت به پیگیری مورد خود با توجه به تاخیر پیش آمده اقدام نمایید

 315. محمدرضا نوریان

  با سلام من ۱۴سال در شرکت رجا مشغول بکار می‌باشم و احتمالا تعدیل نیرو داشته باشه و تو مدت ۱۴سال خدمت از بیمه بیکاری استفاده نکرده ام،ولی تو شرکت جدید ۸ماه مشغول میباشم،درصورتی که در توضیحات بالا ذکر شده بود ،در آخرین کارگاه باید ۱سال سابقه داشته باشید ،ممنون میشم که راهنمایی کنید .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که متقاضی بیمه بیکاری باشید باید حتما در آخرین کارگاه سابقه یکسال عضویت داشته باشید و این جز شرایط الزامی در این باره می باشد

 316. هاتف

  سلام من کلا ۷۸ ماه سابقه بیمه دارم ولی در آخرین کارگاه فقط دو ماه بیمه دارم یعنی بعد دو ماه قراردادم تموم شد آیا بیمه بیکاری تعلق میگیره به من؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   برای دریافت بیمه بیکاری باید سابقه یکسال عضویت در آخرین کارگاه داشته باشید که متاسفانه شما دارای این شرط نمی باشید

 317. محمد

  سلام خسته نباشید
  اگه یه شرکتی بیاد اسمشو عوض کنه و به ما بعد دوماه بگن و در حین کار ما اخراج بشیم از بیمه بیکاری میتونیم استفاده کنیم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تغییر اسم شرکت در صورتی که با همان کد کارگاه اتفاق افتاده باشد و شما دارای باقی شرایط مربوطه باشید ممانعتی در دریافت بیمه بیکاری شما ایجاد نمیکند

 318. شقایق

  سلام وقتتون بخیر،ببخشید یه سوال داشتم من 15 روز از 25 ماه سابقه بیمه کم دارم خواستم ببینم به من 6 ماه بیمه بیکاری تعلق میگیره یا اینکه راهی هست که بتونم یک سال بیمه بیکاری بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قانون داشتن شرط 6 ماه پرداختی در مدت یکسال آخر عضویت در کارگاهی که از آنجا تعدیل شده اید الزامی است و به مدت زمان سابقه بیمه شما ارتباطی ندارد

 319. فلاح

  سلام وقت به خیر. اگر فردی یکبار از بیمه بیکاری استفاده کند و مجدد وارد بازار کار شود و سابقه بیمه داشته باشد، اگر بعد از چند سال مجدد بیکار شود آیا امکان استفاده دوباره از بیمه بیکاری را دارد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط استفاده مجدد از بیمه بیکاری را داشته باشید محدودیتی از نظر دفعات قابل استفاده از بیمه بیکاری وجود ندارد

 320. زهره

  سلام
  مبلغ قانون کار برای کارگر در سال 1400 حدود چهارمیلیون و دویست هزار تومان است
  حالااگر کسی بخواهد بیمه بیکاری بگیرد باچه مبلغی میگیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است.

 321. مهدی رحیمی

  سلام بنده. به دلیل عدم آشنایی با قانون بیمه بیکاری یک روز در درخواست بیمه بیکاری تاخیر داشته ام که با مطرح شدن در جلسه هیات حل اختلاف با عذر بنده موافقت گردید و موجه دانسته شد.ولی با این حال شعبه تامین اجتماعی مربوطه رای هیات را مبنی بر موجه بود عذر من قبول نمیکند من چیکار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیمه‌شده باید حداکثر پس از گذشت ۳۰ روز از بیکاری خود، به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع بدهد و آمادگی‌اش را برای اشتغال به کار مشابه اعلام کند. تشخیص ارادی و غیرارادی بودن بیکاری، بر عهده گروهی متشکل از نمایندگان اداره کار و رفاه اجتماعی، تعاون و سازمان تامین‌ اجتماعی است.
   شعب تامین‌ اجتماعی پس از تایید ادارات نامبرده، درخصوص برقراری و پرداخت مستمری بیکاری برای بیمه‌شدگان اقدام می‌کنند. همچنین باید بدانید که مبلغ بیمه بیکاری از روز اول شروع بیکاری محاسبه و پرداخت می‌شود.

 322. مانی حق شناس

  من میخوام سابقه بیمه تامین اجتماعی خودم استعلام بگیرم ازهیچ روشی مقدورنیست بایدچکارکنم؟ آخه این چه سامانه ای هست..بگین چطوری انجام بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   دربرخی از مواقع سامانه با خطا مواجه میشود
   شما میتوانید با استفاده از وبسایت سازمان بیمه تامین اجتماعی نسبت به انجام این موضوع اقدام نمایید

 323. مهسا

  سلام روزتون بخیر.ببخشید یه سوال داشتم از حضورتون،من ۲۱ ماه در آخرین شرکتی ک کار کردم سابقه بیمه دارم.و در شرکت قبلی هم حدود یکسال سابقه بیمه دارم میخواستم بدونم پرداخت بیمه بیکاری بر اساس مدت زمانی ک در آخرین شرکت مشغول ب کار بودم هست یا کل شرکت ها حساب میشه؟ممنون میشم جواب

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس کل سوابق شما،وضعیت تاهل و افراد تحت تکفل شما محاسبات بیمه بیکاری برای شما صورت می پذیر

 324. النا

  سلام اینو متوجه نمیشم پیش از بیکاری ۶ ماه بیمه داشته باشیم بند بعدش نوشته حداقل یکسال سابقه بیمه در آخرین کارگاه بالاخره ۶ ماه یا یکسال

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در خیلی از مواقع ممکن است یکسال در آخرین کارگاه که از طریق آن بیمه اش رد میشود مشغول به کار باشد ولی به صورت نامنظم و پراکنده پرداختی ها انجام شده باشد
   به همین دلیل این دو شرط با هم برای دریافت بیمه بیکاری اجباری است

 325. زهره

  سلام بنده بیمه بیکاری بگیرم و بعداز اتمام بیمه بیکاری دیگه مشغول بکار نشم میتونم بیمه خویش فرما ادامه بدم و بازنشستگی به چه صورت میشه ؟ آیا تعلق میگیردیاخیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در اتمام مدت زمان بیمه بیکاری شما میتوانید از بیمه خویش فرما برای ادامه سوابق خود استفاده نمایید و مشکلی در فرایند بازنشستگی شما پیش نخواهد آمد

 326. سامان

  سلام.بنده کلا ۶ماه سابقه بیمه دارم ..همین ماه بخاطر تعدیل نیرو بیکارمیشم..ایا بیمه بیکاری بهمعلق میگیره؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس شروط زیر بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد
   اشخاص پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.

 327. علی

  با سلام
  من از ابتدای برج۴ سال ۱۴۰۰ مشمول دریافت بیمه بیکاری شدم ولی پس از گذشت ۵ماه از زمان شروع بیکاری فقط حقوق ۳ماه معوقه واریز شده، تکلیف اون ۲ماه باقیمانده چی میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بررسی سابقه دریافت بیمه بیکاری و نحوه محاسبه آن براساس سوابق بیمه ای شما و با نظر سازمان تامین اجتماعی محاسبه میگردد
   بهتر است برای پیگیری این موضوع با کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی در تماس باشید

 328. سودا

  با سلام. من در ۳۱ مرداد از کار اخراج شدم برای بیمه بیکاری اقدام کردم و بعد از انجام همه کارای اداری ، در تامین اجتماعی به من گفتند که ۳ روز از ۳۶۵ روز کم است و در ماه‌های فروردین اردیبهشت خرداد به جای اینکه بیمه ۳۱ روز را رد کنند ۳۰ روز پرداخت شده با کارفرما این قضیه را درمیان گذاشتم و ایشون هم بی اطلاع بودند. متوجه شدم که این ۳ روز کسری بیمه اشتباه سازمان تامین اجتماعی است . و الان کسی منو راهنمایی نمیکنه.
  لطفا اگر کاری می‌شود انجام داد منو در این زمینه راهنمایی کنین ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بابت اتفاقی که برای شما افتاده به شدت متاسفیم
   در صورتی که شما مدارک دال بر پرداخت برای روزهای مذکور دارید میتوانید با مراجعه به شعب پرونده خود را در جریان بندازید تا روند استعلامات شما به روز شود

 329. علیرضا

  سلام
  برای من پیام اومده که:
  برقراری به شرط احراز اشتغال قبل از بیکاری از تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱بلامانع است
  الان باید چیکار کنم من این پیام چی رو نشون میده ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   این پیام یکی از پیام های اطلاع رسانی برای استحضار متقاضیان از روند پیشبرد مراحل درخواست می باشد
   در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر برای در ارتباط با فرایند خود با کارگزاری مربوطه تماس حاصل نمایید

   1. علیرضا

    منظورم این بود شما ک تجربه داری بگی این پیام چی هست و نشون میده کار در چه مرحله ای قرار داره

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     متاسفانه بسیاری از پیام های ارسالی از سازمان مربوطه به همین میزان گنگ و گیج است
     ازین بابت ما نیز ابراز تاسف داریم

 330. علی اصغر عرب

  کسی که ۲۶ سال سابقه بیمه دارد وقبلا بیمه اختیاری پرداخت میکرده و الان مدت ۷ماه است که در شرکتی مشغول کار میباشد وبنا به دلایلی از کار بیکار می‌شود می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کند

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شخص تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.

 331. الهه

  با سلام. بنده از شهریور ماه بیکار شده ومشمول بیمه بیکاری بوده ام.اما تاکنون مبلغی واریز نشده .اگر چه پیامک آمده که 15 آبان واریز می شود. همچنین در سابقه بیمه تامین اجتماعی که بررسی کردم بیمه واریز نشده است. کی در سوابق بیمه ای درج می شود ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   سوابق بیمه ای تا روز 20 ام ماه بعد قابل مشاهده است
   به طور مثال سوابق مهر ماه تا روز 20 آبان در سیستم استعلام سوابق درج میگردد

 332. حمیده

  سلام خسته نباشید
  در رابطه با نظرات بررسی بیمه بیکاری نماینده تامین اجتماعی با نظر موافق در توضیحات قید کرده اند مشروط به احراز سابقه.آیا در این مرحله نیاز به مراجعه حضوری است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در بسیاری از موارد نیاز به مراجعه به حضوری نمی باشد
   اما در صورت نیاز به مراجعه شما به شعب
   از طریق پیامک مراتب اطلاع رسانی به شما اعلام خواهد شد

 333. نونا

  سلام روز خوش
  آیا بعداز دریافت بیمه بیکاری سابقه ی قبلی ما صفر می‌شود یعنی من ۸ سال سابقه بیمه دارم الان اگه بیمه بیکاری بگیرم سابقه ام از بین میره؟
  و اینکه آیا گرفتن بیمه بیکاری مضراتی هم برای فردی که بیمه بیکاری می‌خواد بگیره داره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   بیمه بیکاری نیز جز سوابق بیمه ای شما محسوب میشود
   و برای محاسبات مربوط به بازنشستگی شما نیز تنها شش ماه پایانی شما قبل از بازنشستگی ملاک قرار میگیرد

 334. فرهاد

  من بیکار شده‌م و باید برم شهرستان.
  شاید تا ۳-۴ ماه برنگردم تهران. در طول این مدت هم بیکار خواهم بود.
  آیا می‌تونم به کسی وکالت بدم که کارهای مربوط به درخواست بیمه بیکاری رو برام پیگیری کنه؟
  بازرسی از محل زندگی خودم هم مدتی شهرستان خواهد بود، اگر آدرس منزل تهران رو بدم و نباشم مشکلی پیش میاد؟
  لازمه که به صورت دوره‌ای حضوری به اداره‌ی کار مراجعه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیشتر فرایند بیمه بیکاری را به صورت غیرحضوری می باشد و فقط در بعضی از موارد نیاز به مراجعه حضوری می باشد که به صورت بازه زمانی اعلام میشود.
   بهتر است فرایند از طریق وکالت انجام نشود و در صورت نیاز به مراجعه خود متقاضی اقدام به مراجعه نماید

 335. فریال مقیسی

  من بیکار شده‌م و باید برم شهرستان.
  شاید تا ۳-۴ ماه برنگردم تهران. در طول این مدت هم بیکار خواهم بود.
  آیا می‌تونم به کسی وکالت بدم که کارهای مربوط به درخواست بیمه بیکاری رو برام پیگیری کنه؟
  بازرسی از محل زندگی خودم هم مدتی شهرستان خواهد بود، اگر آدرس منزل تهران رو بدم و نباشم مشکلی پیش میاد؟
  لازمه که به صورت دوره‌ای حضوری به اداره‌ی کار مراجعه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیشتر فرایند بیمه بیکاری را به صورت غیرحضوری می باشد و فقط در بعضی از موارد نیاز به مراجعه حضوری می باشد که به صورت بازه زمانی اعلام میشود.
   بهتر است فرایند از طریق وکالت انجام نشود و در صورت نیاز به مراجعه خود متقاضی اقدام به مراجعه نماید

 336. Taha

  سلام آیا به کارگری که تحت پوشش ومستمری بگیر بهزیستی هست.بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.
   میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
   فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.

 337. مریم

  سلام برای متاهلین که بخواهند برای بیمه بیکاری اقدام کنند ایا شرایط خاصی وجود دارد؟به طور مثال از تاریخ عقد باید زمان خاصی گذشته باشد که بیمه بیکاری متاهلی تعلق بگیرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.
   میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
   فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.

 338. ملیکا

  لام وقتتون بخیر.ببخشید یک سوال داشتم.من در شرکت پدرم کار میکردم و به تازگی تعدیل نیرو شدم و کارمند دیگر هم شرکت پدرم داره و سابقه بیمم هم بیش از یک سال هست .میخواستم بپرسم امکان داره چون شرکت پدرم هست با بیمه بیکاری من موافقت نشه؟با سپاس از شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن شرایط ذیل بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد
   حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.
   بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.
   پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.
   تبعه کشورهای دیگر نباشند.
   مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.
   یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
   بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.
   افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.
   کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.
   افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
   چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت ۲ ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.
   میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ۵۵ درصد متوسط حقوق و دستمزد بیمه‌شده است که براساس تعداد افراد تحت تکفل تا ۴ نفر و هر نفر ١٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن‌که از حداقل دستمزد همان سال که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود، کمتر و از ٨٠ درصد حقوق بیمه‌شده بیشتر نباشد.
   فردی که از مستمری ازکارافتادگی جزئی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.

 339. نریمان

  سلام من این ماه اخرین حقوق بیمه بیکاری دریافت میکنم ایا لازم هست به اداره تامین اجتماعی مربوطه مراجعه کنم یا نه؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله بهتر است با مراجعه به اداره کار وضعیت کاریابی خود را بررسی نمایید

 340. صلاح

  سلام من این ماه اخرین حقوق بیمه بیکاری دریافت میکنم ایا لازم هست به اداره تامین اجتماعی مربوطه مراجعه کنم یا نه؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله بهتر است با مراجعه به اداره کار وضعیت کاریابی خود را بررسی نمایید

 341. مهدی

  سلام
  ۵ روز پیش اداره کار موافقت اعلام و پرونده را به تامین اجتماعی ارجاع داده و منتظر بررسی کارشناس تامین اجتماعی هست آیا من باید به اداره بیمه مراجعه کنم و مدارک ارائه بدهم؟