نحوه دریافت هزینه‌های درمانِ تکمیلی بیمه ایران

هزینه‌های سرسام‌آور درمانی در بیمارستان‌ها چه خصوصی و چه دولتی، همه ما را ملزم به استفاده از بیمه‌گر دوم و یا همان بیمه درمان تکمیلی کرده است. برای همین شرکت‌های بیمه درمان تکمیلی، هزینه‌هایی را که بیمه‌گران پایه مانند تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و… بر عهده نمی‌گیرند را پرداخت می‌کنند که این پشتوانه‌ی بسیار خوبی برای بیماران است. در این مقاله نحوه پرداخت هزینه‌های درمانِ “بیمه درمان تکمیلی ایران” را موردبررسی قرار می‌دهیم:

 

 

💢 دو روش اساسی برای استفاده از بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران وجود دارد:

✅ روش آنلاین یا مستقیم:

در این روش شما مستقیم به مراکز و بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه ایران می‌روید و از خدمات درمانی استفاده می‌کنید. مراکز درمانی طرف قرارداد از طریق سیستم آنلاین سدا با واردکردن کد ملی شما به اطلاعات و جزئیات بیمه درمان تکمیلی شما دسترسی پیدا می‌کنند و به شما خدمات درمانی لازم را ارائه می‌دهند. در این روش هیچ هزینه‌ای به‌جز فرانشیز از شما دریافت نمی‌شود.

✅ روش آفلاین یا غیرمستقیم:

شما در این روش به مراکزی که طرف قرارداد بیمه ایران نیستند، مراجعه می‌کنید و هزینه‌های پزشکی‌تان را خودتان پرداخت می‌کنید. سپس مدارک و اسناد مربوط به بیمارستان را به شرکت بیمه تحویل می‌دهید و بعد از بررسی‌های لازم که احتمالاً تا یک هفته طول می‌کشد، مبلغ تعیین‌شده به‌حساب شما واریز می‌شود.

مطالب مرتبط: خرید بیمه تکمیلی

اگر احیاناً به بیمارستان‌هایی مراجعه کردید که با سازمان تأمین اجتماعی طرف قرارداد نیستند برای دریافت سهم سازمان تأمین اجتماعی از هزینه‌های انجام‌شده، باید صورت‌حساب خود را به سازمان تأمین اجتماعی تحویل بدهید تا موردبررسی قرار بگیرد. این بررسی معمولاً تا یک ماه طول می‌کشد و بعد از آن سهم تأمین اجتماعی به حساب‌تان واریز می‌شود. می‌توانید گواهی پرداخت وجه را دریافت کرده و به شرکت بیمه درمان تکمیلی ایران تحویل دهید و مبلغ تعهد شده را دریافت کنید.

مقالات دیگر  چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنیم؟

بهتر است از روش مستقیم استفاده کنید، برای اینکه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. و اینکه در این روش از تخفیف‌های خوبی می‌توانید استفاده کنید.بیمه درمان تکمیل ایران

💢 شیوه‌های دریافت هزینه درمان بیمه ایران

 

✅ دریافت هزینه‌های درمان در مراکز طرف قرارداد بیمه ایران

 1.  به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌گر پایه خود (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان و…) مراجعه کنید.
 2. در مرحله بعد شما باید به بخش پذیرش بیمارستان مراجعه کنید و کد‌ملی خود را ارائه دهید. (می‌توانید دفترچه بیمه‌گر اول خود را هم نشان دهید). در اینجا خود را به‌عنوان بیمه‌شده درمان تکمیلیِ بیمه ایران معرفی کنید.
 3. تمامی هزینه‌های درمانی شما در این مراکز از طرف بیمه‌گر اول و بیمه ایران، البته تا سقف تعهد شده که در قرارداد آمده، به شما پرداخت می‌شود. دیگر نیازی نیست هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید.

✅ دریافت هزینه‌های درمان در مراکز غیر طرف قرارداد بیمه ایران

 1. مراجعه به مراکزی که با بیمه ایران طرف قرارداد نیستند.
 2. اقدامات درمانی لازم را  در این مراکز دریافت و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنید.
 3. مدارک درمانی خود را کمتر از ۲۰ روز به بیمه‌گر درمان تکمیلی ایران، تحویل می‌دهید.
 4. دریافت سهم بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران بعد از ۱۰ روز

برای خرید بیمه درمان تکمیلی از هر شرکتی، باید اطلاعات کامل هر شرکتی را دریافت و مقایسه کنید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. بیمه‌بازار که اولین سامانه مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه ثالث، بیمه بدنه، بیمه درمان، بیمه آتش ‌سوزی و زلزله و بیمه عمر است،  سعی دارد اطلاعات بیمه‌ای را به‌صورت کامل و بی‌طرفانه به شما عزیزان ارائه دهد تا انتخابی معقول داشته باشید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

9 نظر
 1. لیلا

  من 15 ساله بیمه ایران دارم و یکی از مزخرف ترین بیمه هاست. پرداخت هم ده روزه انجام نمی شه حداقل یکی دو ماه باید صبرکرد و اینکه اینقدر از مدارک ایراد می گیرند که عملا بی خیال پولش می شین. مراکز طرف قراردادشون هم زنگ می زنی نصفشون لغو قرارداد کردن وبقیه هم ضعیف ترین و فرسوده ترین مراکز هستن که مردم بدون بیمه حاضر نیستن بهشون مراجعه کنند. یعنی این پولی که بابت این بیمه مزخرف دادم یک بیستمش و ازشون نگرفتم این مدت.

  1. مهسا محمد شفیعی

   ممنون از همراهی شما

 2. حسن جامعی

  اگر به سازمانی که طرف قرداد بیمه ایران نباشد مراجعه کردین و هزینه درمان بالا بود و نتوانیم پرداخت کنین آیا می‌توانیم یک گواهی از بیمه ایران به یک مبلغ عل الحساب بگیرم و به بیمارستان اراء دهیم به جای پول نقد.

 3. امید

  ببخشید هزینه های درمان بعداز ارایه فاکتور چقدر زمان میبره که هزینه پرداخت بشه ….

 4. امید

  ببخشید هزینه های درمان بعداز ارایه فاکتور چقدر زمان میبره که هزینه پرداخت بشه

 5. سعید آلبوغبیش

  الان پنج ماه شد هنوز هزینه درمان رو پرداخت نکرده این چجور بیمه ای هستش

 6. سعید آلبوغبیش

  واقعاً افتضاح کرده بیمه ایران بااین جور اطلاع رسانی هرکاری میکنم نمیتونم هزینه درمان خسارت رو پیگیری کنم

 7. محمد حسین محمدی

  حوالی ده میلیون فاکتور عمل جراحی دیسک کمر را تحویل دادم ۴۷۰۰ سند خورده برا بازگشت مبلغ پرداختی بنده چرا اینقدر کم

 8. ساغر حسین پور

  سلام درود وقت شما به خیر
  من میخوام بدونم کدام بیمه تکمیلی بالاترین مبلغ هزینه برگشتی داره برای عمل اسلیو معده برای کسی که شاخص توده بدنیش بالاتر از ۴۰ هست و در حقیقت این عمل درمانیه نه زیبایی