خرید بیمه درمان تکمیلی

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور سریع بیمه
صدور سریع بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه

توضیحات تکمیلی بیمه درمان تکمیلی

خرید بیمه تکمیلی، یکی‌از مهم‌ترین قدم‌های سرمایه‌گذاری آینده‌نگرایانه برای حفظ سلامتی فردی‌ست. هرچند انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی منطبق بر شرایط مالی و جسمانی فردی از میان انواع بیمه‌ها و شرکت‌های بیمه ارائه دهنده، ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. بیمه‌بازار با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت از تمامی شرکت‌های بیمه در چند لحظه و مقایسه‌ی دقیق ویژگی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی همراهی می‌کند.

بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه‌های مرتبط با سلامت انسان است و از انواع بیمه اشخاص به شمار می‌رود. بیمه تکمیلی پوشش‌های بسیاری دارد و انواع خدمات پزشکی را شامل می‌شود. حق بیمه قابل پرداخت برای خرید بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

در این صفحه با انواع بیمه درمان، خدماتی که ارائه می‌دهد، قیمت بیمه درمان و سایر نکات مهم درباره این بیمه آشنا می‌شویم. همچنین شما می‌توانید استعلام، خرید و تمدید بیمه درمان تکمیلی خود را از طریق همین صفحه انجام دهید.

انواع بیمه درمان تکمیلی

ابتدا لازم به ذکر است که بیمه درمان تکمیلی تنها بیمه درمان قابل ارائه از سوی شرکت‌های بیمه نیست، بلکه بیمه درمان تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه درمان نیروهای مسلح و ... نیز از جمله بیمه‌های درمان پایه به شمار می‌روند که برای بعضی از شرکت‌های بیمه داشتن این بیمه‌های پایه برای خرید بیمه تکمیلی الزامی است. یعنی متقاضی بیمه تکمیلی باید یکی از بیمه‌های پایه را داشته باشد تا بتواند برای خرید بیمه درمان تکمیلی خود اقدام کند.

بیمه درمان تکمیلی گروهی

بیمه تکمیلی گروهی را سازمان‌ها، شرکت‌ها، ادارات یا کارگاه‌ها برای کارمندان خود تهیه می‌کنند.

 • برای انجام این کار، اعضای آن سازمان باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی از طرف همان سازمان باشند و شماره کارگاهی یا سازمانی درج شده در دفترچه بیمه آن‌ها یکی باشد. در واقع مشخصات اعضا باید در لیست تامین اجتماعی کارکنان بیمه گذار درج شده باشد.
 • افرادی که از بیمه تکمیلی گروهی بهره‌مند هستند، می‌توانند اعضای درجه یک خانواده خود مانند مادر، پدر، همسر، فرزندان یا افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش قرار دهند.
 • سن افراد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی می‌تواند از ابتدای تولد تا ۶۰ سال باشد. افراد با سن بالاتر نیز می‌‌توانند از بیمه تکمیلی گروهی بهره‌مند شوند ولی سنین ۶۰ تا ۷۰ سال، ۵۰٪ افزایش حق بیمه خواهند داشت و افراد بالای ۷۰ سال نیز با ۱۰۰٪ افزایش حق بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • در سازمان‌های بیشتر از ۱۰۰۰ نفر و بزرگتر عموما محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با هر سنی می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند بدون اینکه نیاز به پرداخت حق بیمه بیشتر باشند.
 • در حال حاضر بیمه آسماری، به سازمان‌های بالای ۱۵ نفر خدمات بیمه تکمیلی گروهی را ارائه می‌دهد که ممکن است از نظر مبلغ حق بیمه و سقف تعهدات درمانی با بیمه تکمیلی گروهی بالای ۵۰ نفر متفاوت باشد. مابقی شرکت‌های بیمه تنها به شرکت‌ها و سازمان‌های بالای ۵۰ نفر خدمات بیمه درمان تکمیلی گروهی ارائه می‌دهند.

بیمه درمان تکمیلی خانواده

 • بیمه تکمیلی خانواده یکی از انواع بیمه‌های درمان است که در آن تمامی اعضای خانواده می‌توانند بدون اینکه بیمه تامین اجتماعی‌شان از یک‌جا رد شود و با پرداخت حق بیمه به‌صورت جداگانه از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره‌مند شوند.
 • در بیمه تکمیلی خانواده تعداد افراد متقاضی مهم نیست.
 • حق بیمه در این نوع بیمه از بیمه تکمیلی گروهی بیشتر و عموما پوشش‌های آن کمتر است.
 • بیمه درمان تکمیلی انفرادی
 • در بیمه تکمیلی انفرادی پوشش‌ها به‌صورت کامل در اختیار فرد متقاضی قرار می‌گیرد.
 • برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی نیازی به داشتن بیمه تامین اجتماعی یا هر نوع بیمه پایه دیگری نیست و در عوض مقدار فرانشیز در آن بیشتر است.

نکته: مسافران خارج از کشوری که دارای بیمه مسافرتی هستند نیز می‌توانند در صورت وقوع حادثه یا برای جبران خسارت‌های درمانی از بیمه تکمیلی استفاده کنند.

بیمه SOS

علاوه بر شرکت‌های بیمه مانند سامان، آسماری، ایران، ملت، دانا، تعاون و ... که ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی هستند، SOS یا شرکت کمک‌رسان ایران نیز بیمه درمان تکمیلی را ارائه می‌دهد. بعلاوه این شرکت با شرکت‌های بیمه قرارداد دارد و از طریق آنها بیمه تکمیلی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی

 • شرکت‌های بیمه مختلف، پوشش‌های متفاوتی ارائه می‌دهند. یک شرکت بیمه می‌تواند تمامی پوشش‌های بیمه تکمیلی را ارائه دهد اما شرکت دیگر، بخشی از پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و بعضی دیگر را به عنوان پوشش‌های اضافی در اختیار متقاضیان قرار دهد که در این‌صورت افراد نیاز به پرداخت حق بیمه بیشتری هستند.

  پوشش‌های قابل ارائه از سوی شرکت‌های مختلف عبارت است از:

 • هزینه‌ بستری در بیمارستان، آنژیوگرافی قلب، رادیوتراپی، شیمی درمانی، مراکز جراحی محدود، Day Care و انواع سنگ شکن در بیمارستان
 • جراحی‌های مهم به‌جز جراحی ستون فقرات
 • هزینه زایمان
 • هزینه‌های پاراکلینیکی
 • هزینه مربوط به عمل‌های سرپایی
 • هزینه عیوب انکساری چشم
 • هزینه خدمات آزمایشگاهی
 • هزینه ویزیت، دارو و خدماتی که نیاز به بستری شدن نیست
 • هزینه آمبولانس
 • دندانپزشکی (به جز خدمات زیبایی دندان)
 • هزینه درمان نازایی و ناباروری، میکرو اینجکشن، IUI،GIFT،ZIFT و ...
 • هزینه خرید عینک و سمعک
 • ارائه پوشش بلایای طبیعی
 • هزینه مربوط به تست‌های غربالگری

هزینه‌های پاراکلینیکی در بیمه درمان تکمیلی

هزینه‌های پاراکلینیکی عموما در قالب دو گروه ارائه می‌شود:

پاراکلینیکی نوع اول: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، دانسیتومتری، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، سونوگرافی، ام آر آی، استرس اکو

پاراکلینیکی نوع دوم: نوار عضله، نوار مغز، شنوایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم، بینایی‌سنجی، تست تنفسی، تست ورزش، نوار مثانه، مانیتورینگ قلب

حق بیمه درمان تکمیلی

چند عامل مهم در تعیین هزینه بیمه تکمیلی تاثیرگذار است:

 • شرایط سنی بیمه گذار: عموما در بیمه تکمیلی گروهی و در سازمان‌های کمتر از ۱۰۰۰ نفر، افراد بالاتر از ۶۰ سال حق بیمه بیشتری پرداخت می‌کنند. همچنین بازه سنی در بیمه تکمیلی انفرادی از بدو تولد تا ۶۰ سال است.
 • سقف تعهداتی که هر طرح ارائه می‌دهد: هرچه میزان پوشش‌ها بالاتر باشد، حق بیمه هم بیشتر خواهد بود.
 • تعداد بیمه گذاران در بیمه تکمیلی گروهی: هرچه تعداد افراد بیشتر باشد، حق بیمه کمتری پرداخت خواهند کرد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی

به‌صورت کلی برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی، اصل نسخه پزشک و اصل فاکتور هزینه‌های انجام شده به همراه مهر پزشک و مهر مرکز درمانی موردنیاز است.

در حالت کلی اگر بیمه گذار به مراکز درمانی یا آزمایشگاه‌های طرف قرارداد با بیمه تکمیلی خود مراجعه کند، عموما بیمه گذار تنها فرانشیز را از کل هزینه درمان پرداخت خواهد کرد اما اگر مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی وی نباشند، برای گرفتن خسارت باید مدارک موردنیاز را برای شرکت بیمه ارسال کرده و طی مدت زمان کوتاهی هزینه با کسر فرانشیز برای بیمه گذار پرداخت می‌شود.

در بعضی مواقع حتی اگر مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی بیمه گذار باشد هم برای گرفتن خسارت معرفی نامه نیاز است و هزینه قابل پرداخت به صورت آنلاین محاسبه نمی‌شود.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی

 • فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمانی است که بیمه گذار باید پرداخت کند و هرچقدر این درصد بیشتر باشد بدیهی است که سهم بیمه‌ گذار از هزینه‌ها بیشتر و حق بیمه پرداختی کمتر می‌شود.

  اگر از بیمه‌گر اول (بیمه پایه) مانند تأمین اجتماعی و یا خدمات درمانی استفاده کنید، فرانشیزی از شما کم نمی‌شود. اما اگر بیمه‌گر اول ندارید برای گروه‌های زیر ۱۰۰۰ نفر ۴۰٪ و برای گروهای بالای ۱۰۰۰ نفر ۳۰٪ فرانشیز کم می‌شود. البته این مقدار می‌تواند با توجه به شرایط قرارداد تغییر کند.

دوره انتظار در بیمه درمان تکمیلی

مدت یا دوره انتظار آن مدت زمانی است که شرکت بیمه نسبت به جبران خسارت تعهدی ندارد. این دوره از زمان شروع قرارداد آغاز می‌شود و تا مدت مشخص شده هیچگونه پوششی به بیمه گذار تعلق نمی‌گیرد. بنابراین کسانی که می‌خواهند در یک مدت زمان مشخص از بیمه تکمیلی خود استفاده کنند حتما چند ماه پیش از آن برای خرید بیمه نامه خود اقدام کنند.

دوره انتظار پوشش خدمات پاراکلینیکی بیمه‌های تکمیلی انفرادی و گروهی عموما سه ماه است و دوره انتظار پوشش زایمان ۹ ماه که با افزایش تعداد افراد گروه این دوره می‌تواند کاهش یابد.

بهترین بیمه درمان تکمیلی

پوشش‌ها و طرح‌هایی که هر شرکت بیمه ارائه می‌دهد ممکن است متفاوت باشد که همین موضوع باعث تفاوت قیمت بیمه تکمیلی ارائه شده از سوی شرکت‌ها می‌شود. برای انتخاب بیمه درمان تکمیلی بهتر است شرکت‌های بیمه را باهم مقایسه نمایید تا بتوانید بهترین بیمه را خریداری کنید.

از طریق سایت بیمه بازار می‌توانید از قیمت‌ها، نحوه پرداخت خسارت در بیمه تکمیلی و تعداد مراکزی که با هر شرکت بیمه قرارداد دارند، مطلع شوید و در نهایت خرید خود را با درنظر گرفتن تمامی شرایط از طریق همین سایت انجام دهید.

استثنائات بیمه درمان تکمیلی

مواردی که جزو پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی قرار نمی‌گیرند، شامل موارد زیر هستند:

 • سقط جنین بدون تشخیص پزشک معالج
 • خودکشی
 • ترک اعتیاد
 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، آشوب ، اعتصاب و ...
 • هزینه‌های مربوط به اتاق خصوصی در مراکز درمانی
 • هزینه مربوط به عمل‌های زیبایی
 • هزینه زایمان برای فرزند چهارم یا بیشتر

البته لازم به ذکر است در بعضی از شرکت‌های بیمه در صورت پرداخت حق بیمه بیشتر ممکن است این موارد در زمره پوشش‌های بیمه نامه قرار گیرند.

خرید بیمه درمان تکمیلی

برای خرید بیمه تکمیلی بهتر است پیش از هرچیز از شرکت‌های ارائه دهنده این بیمه استعلام قیمت بگیرید و پس از مقایسه شرایط شرکت‌ها خرید خود را با اطمینان خاطر انجام دهید.

شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌های بیمه موردنظر و پس از دریافت راهنمایی از کارشناسان، استعلام قیمت را انجام داده و اقدام به خرید بیمه خود کنید.

هرچند برای اینکار لازم است به شرکت‌های مختلف مراجعه کنید که علاوه بر صرف هزینه، نیازمند وقت و حوصله زیاد است.

راه دیگری که طی چند سال اخیر از سوی سایت‌های اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، خرید آنلاین بیمه تکمیلی می‌باشد که روشی ساده، کم هزینه و نیازمند زمان بسیار اندک است.

بیمه بازار نخستین سایت شناخته شده در زمینه فروش اینترنتی بیمه نامه این امکان را در اختیار متقاضیان بیمه درمان تکمیلی قرار داده است تا خریدی آسان، بهینه و مطمئن را تجربه کنند.

مراحل خرید بیمه تکمیلی

1
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
2
step
ورود مشخصات فردی
اطلاعات و مشخصات فردی خود را به دقت وارد کنید.
3
step
بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند کارت ملی، صفحه اول شناسنامه و صفحه اول دفترچه بیمه خود را بارگذاری کنید.
4
step
تکمیل فرم سلامت و پرداخت
فرم سلامت خود را به دقت تکمیل کرده و پس از ثبت نهایی، پرداخت را انجام دهید.
5
step
تایید فرم سلامت و صدور بیمه نامه
پس از بررسی مدارک و تایید فرم سلامت توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر می‌شود.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید
googlemyketbazaar

سوالات متداول

 • در بیمه تکمیلی انفرادی، افراد عموما تا ۶۰ یا ۷۰ سال می‌توانند بدون محدودیت تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

 • در بیمه تکمیلی گروهی کمتر از ۱۰۰۰ نفر فرانشیز افراد بالای ۶۰ سال بیشتر است و حق بیمه بالاتری پرداخت می‌کنند.

 • در بیمه تکمیلی گروهی بیشتر از ۱۰۰۰ نفر عموما محدودیت سنی برای بیمه شدن افراد وجود ندارد.

چه کسانی می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار گیرند؟

استعلام قیمت بیمه تکمیلی و اطلاع از شرایط و پوشش‌های شرکت‌های مختلف را می‌توانید از طریق سایت بیمه بازار انجام دهید.

هزینه ثبت نام بیمه درمان تکمیلی چقدر است؟

در بعضی از شرکت‌ها داشتن بیمه تامین اجتماعی یا هر بیمه پایه‌ای برای خرید بیمه تکمیلی الزامی است اما در بعضی از شرکت‌ها الزامی وجود ندارد.

اگر بیمه تامین اجتماعی نداشته باشیم می‌توانیم بیمه تکمیلی شویم؟

دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان برای زایمان 9 ماه هست. دوره انتظار پوشش زایمان به این معناست که باید 9 ماه از مدت خرید بیمه‌نامه بگذرد تا بتوانید از آن پوشش استفاده کنید.

دوره انتظار برای بیمه تکمیلی سامان برای زایمان چقدر است؟

با خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا گروهی (سازمانی) می‌توانید از پوشش‌های بیمه تکمیلی بهره‌مند شوید.

چگونه بیمه تکمیلی شویم؟

بله. اما توجه داشته باشید که بعضی از بیمه‌های تکمیلی مانند بیمه تکمیلی زایمان دارای دوره انتظار هستند؛ بنابراین، برای اینکه بتوانید به هنگام زایمان از بیمه تکمیلی استفاده کنید باید از قبل این بیمه را خریداری کنید.

آیا بیمه درمان تکمیلی هزینه زایمان را هم شامل می‌شود؟