همه چیز درباره‌ی بیمه تکمیلی عمل زیبایی

بیمه تکمیلی عمل زیبایی از جمله بیمه‌هایی است که فقط در صورت تاثیر در سلامت افراد برقرار می‌شود. جراحی‌های زیبایی در کشور ما از پرطرفدارترین جراحی‌ها هستند. بسیاری از جراحی‌های زیبایی هیچ تاثیری روی سلامت انسان ندارد و در حال حاضر هیچ‌کدام از بیمه‌های تکمیلی هم آنها را پوشش نمی‌دهند.

برخی از جراحی‌های زیبایی کارکردی دوگانه دارند و هم سلامتی فرد را تامین می‌کنند و هم روی زیبائی او تاثیرگذارند. این‌گونه جراحی‌ها با شرایطی زیر پوشش بیمه تکمیلی جراحی زیبایی قرار می‌گیرند.

به‌طور کلی می‌توان گفت بیمه تکمیلی هیچ عملی را که فقط به‌دلیل زیبایی انجام شود به‌طور مستقیم پوشش نمی‌دهد.

البته می‌توان برخی هزینه‌های جانبی جراحی‌های زیبایی را با بیمه تکمیلی پرداخت کرد.

خرید بیمه تکمیلی

عمل زیبایی چیست؟

به عمل جراحی‌ای که برای رفع نقص‌های ظاهری افراد و به‌منظور زیباتر شدن چهره یا اندام فرد انجام شود، جراحی زیبایی گفته می‌شود. می‌توان گفت جراحی زیبایی ربطی به سلامت فرد ندارد و فقط بر اساس درخواست و سلیقه شخصی افراد صورت می‌گیرد.

البته گاهی نیز برخی از این عمل‌ها، (مانند عمل شکستگی بینی) علاوه بر زیبائی، سلامت افراد را هم به دنبال دارد. اما تعریف کلی جراحی زیبایی شامل هر عمل جراحی می‌شود که ضرورت پزشکی برای انجام ندارد.

 

بیمه تکمیلی عمل زیبایی چیست؟

بیمه تکمیلی جراحی زیبایی هیچ عملی را که فقط برای زیبایی انجام شود پوشش نمی‌دهد. اما بعضی عمل‌های جراحی که جنبه درمانی دارند و ممکن است جزو جراحی‌های زیبایی هم قرار بگیرند، از طرف شرکت‌های بیمه تکمیلی حمایت می‌شوند.

نکته مهمی که باید حتما در نظر گرفت این است که این جبران هزینه‌ها تنها مشمول بیمه‌های تکمیلی گروهی می‌شود و بیمه‌های تکمیلی انفرادی چنین پوششی ندارند.

مقالات دیگر  توان‌گری مالی شرکت‌های بیمه چیست و چه اهمیتی دارد؟

 

بیمه تکمیلی عمل زیبایی کدام جراحی‌ زیبایی را پوشش می‌دهد؟

بیمه تکمیلی سازمان یا گروهی، تنها عمل‌هایی را پوشش می‌دهد که نقشی در سلامت بدن فرد و رفع مشکلات تنفسی یا زیستی او داشته باشند. در ادامه به چند مورد از جراحی‌های زیبایی که زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

جراحی اسلیو معده:

عمل اسلیو معده، جراحی کوچک کردن معده به‌منظور کم شدن وزن بیمار است. به‌طور معمول افرادی که اضافه‌وزن زیادی دارند، به این جراحی رو می‌آورند. با کوچک کردن معده، فرد خوراک کمتری می‌خورد و در نتیجه در زمان نسبتا کوتاهی مقدار زیادی از وزن خود را از دست می‌دهد.

پرداخت هزینه عمل اسلیو معده را شرکت‌های بیمه تکمیلی می‌پردازند، اما به شرطی که BMI یا شاخص توده بدنی فرد بالای ۴۰ باشد. شرط دیگر برقراری بیمه جراحی اسلیو معده این است که افراد باید دارای بیمه تکمیلی گروهی باشند.

جراحی اسلیو معده برای کسانی که BMI آنها زیر ۴۰ باشد، عمل زیبایی به حساب می‌آید، بنابراین بیمه به آن تعلق نمی‌گیرد. البته توجه داشته باشید که محاسبه BMI بیمار باید توسط پزشک مورد اعتماد بیمه انجام شود.

 

جراحی بای پس معده:

عمل بای پس معده هم برای لاغری صورت می‌گیرد. این عمل جراحی روی مسیر گذر مواد خوراکی از مری به روده انجام می‌شود و این مسیر کوتاه می‌شود.

در این عمل جراحی که میان‌بر هم به آن گفته می‌شود، حجم معده کم می‌شود و مواد خوراکی اضافه که در معده جا نمی‌گیرد، وارد روده می‌شود.

این کار باعث سیری زودرس شده و مواد خوراکی اضافه به ‌سمت مسیر دفع هدایت می‌شوند. عمل بای پس معده یکی از راه‌های کاستن سریع وزن است و فقط مناسب کسانی است که از اضافه‌وزن زیاد رنج می‌برند. از طرفی این عمل نوعی جراحی زیبایی هم به‌شمار می‌رود.

بیمه تکمیلی عمل زیبایی در صورتی هزینه عمل بای پس معده را پرداخت می‌کند که مانند عمل اسلیو، BMI فرد بالاتر از ۴۰ باشد. البته این مورد هم باید به تأیید پزشکان مورداعتماد بیمه تکمیلی برسد.

مقالات دیگر  جریمه‌های رانندگی؛ پرداخت به موقع جرایم برای جلوگیری از دو برابر شدن

 

بیمه تکمیلی

 

جراحی سپتوپلاستی بینی:

عمل بینی هم می‌تواند زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد، به شرطی که با هدف درمان انجام شود. به‌طور کلی دو نوع عمل جراحی بینی وجود دارد. یکی از این دو، جراحی رینوپلاستی و دیگری سپتوپلاستی است.

جراحی رینوپلاستی عمل جراحی بینی با هدف تغییر فرم بینی و زیبایی است. جراحی رینوپلاستی ضرورت پزشکی ندارد. جراحی سپتوپلاستی عمل درمانی برای برطرف کردن انحراف بینی است. گاهی نقص‌هایی به‌صورت مادرزادی در بینی فرد است که باعث می‌شود او نتواند به آسانی نفس بکشد. گاهی هم این اشکال‌ها در اثر شکسته شدن بینی او به وجود آمده است. چنین مشکلاتی از راه جراحی برطرف می‌شود و بیمه تکمیلی هم به آنها تعلق می‌گیرد.

بیمه تکمیلی عمل بینی شامل چه جراحی‌هایی می‌شود؟

پرطرفدارترین عمل زیبایی در ایران جراحی بینی است. همان‌گونه که اشاره شد، اگر این جراحی‌ها فقط به‌دلیل زیباتر شدن صورت انجام شود، شامل بیمه نمی‌شود. اما برخی از جراحی‌های بینی را بیمه تکمیلی پوشش می‌دهد.

بیشترین اشکال‌های بینی که منجر به عمل جراحی می‌شود و زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد، عبارتند از:

  • زمانی که با رشد دیواره‌های داخلی بینی، دهلیز بینی تنگ می‌شود و در نتیجه نفس کشیدن فرد دچار اشکال می‌شود.
  • هنگامی که مخروط‌های بینی دچار رشد بی‌رویه می‌شوند و در نتیجه مانعی جلوی ورود و خروج هوا را می‌گیرد و سخت شدن تنفس فرد را به دنبال دارد.
  • زمانی که شکسته شدن استخوان بینی و کج شدن دیواره آن باعث تنگ شدن مجرای تنفسی می‌شود و در نتیجه نفس کشیدن برای فرد سخت می‌شود.

آیا بیمه تکمیلی عمل زیبایی هزینه آزمایش‌های پیش از عمل جراحی را پوشش می‌دهد؟

برخی از شرکت‌های بیمه بخشی از هزینه‌های پیش از عمل جراحی بینی مانند سی تی اسکن و آزمایش خون را به بیمه‌شده پرداخت می‌کنند. همچنین در صورت داشتن بیمه تکمیلی گروهی ممکن است همۀ هزینه‌های پیش از عمل جراحی زیبایی به آنان پرداخت شود. این مورد به توافق میان سازمان و شرکت بیمه بستگی دارد.

مقالات دیگر  بیمه تکمیلی نازایی و ناباروری را بیشتر بشناسیم

شرکت‌های پوشش‌دهنده بیمه تکمیلی عمل زیبایی کدامند؟

شرکت‌های بیمه تکمیلی درصدی از هزینه‌های عمل جراحی سیتوپلاستی بینی را با شرایط گفته‌شده پرداخت می‌کنند:

ردیف نام شرکت بیمه شرایط پرداخت بیمه مقدار پرداخت
1 بیمه سامان ارائه سی تی اسکن و معرفی‌نامه به کلینیک تا سقف ۲ میلیون تومان
2 بیمه پاسارگاد با تشخیص شکستگی یا انحراف بینی پرداخت کامل هزینه
3 بیمه پارسیان با دستور پزشک و سی تی اسکن و تأیید کارشناسان پرداخت هزینه توافق شده
4 بیمه ایران با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌ها
5 بیمه سینا با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
6 بیمه ما با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
7 بیمه رازی با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
8 بیمه آسیا با دستور پزشک و تایید کارشناسان بیمه پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
9 بیمه کارآفرین با ارائه گزارش رادیولوژی به‌صورت نیم‌رخ یا سی تی اسکن و با دستور پزشک تا سقف تعیین شده
10 بیمه ملت جراحی انحراف بینی و سینوس پرداخت هزینه طبق تعرفه
11 بیمه البرز با بررسی اولیه پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
12 بیمه دی با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
13 بیمه دانا با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت طبق تعرفه‌ها
14 بیمه فرهنگیان با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۲۰ درصد هزینه‌ها
15 بیمه آسماری با دستور پزشک و سی تی اسکن پرداخت ۳۰ درصد هزینه‌ها
16 بیمه آرمان با دستور پزشک و سی تی اسکن تا ۵ میلیون تومان

البته بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌های سازمان‌های مختلف، مانند سازمان نیروهای مسلح هم در صورت شکستن بینی تا 60 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

برای دریافت هزینه بیمه تکمیلی ابتدا باید مدارک مورد نیاز را برای ارائه به شرکت بیمه آماده کنید. همه اطلاعات موردنیاز برای دریافت هزینه بیمه تکمیلی جراحی زیبایی را در این مقاله بخوانید.

شاید با خواندن این مقاله شما هم به این موضوع فکر می‌کنید که برای خریداری بیمه تکمیلی چگونه اقدام کنید. برای خرید بیمه تکمیلی راه آسانی پیش روی شما است.

برای خرید این بیمه کافی است وارد سایت صفحه خرید بیمه تکمیلی شوید، بیمه‌های تکمیلی فردی یا گروهی شرکت‌های مختلف را ببینید و با شرایط آنها آشنا شوید. پس از آن بهترین بیمه مناسب خود را از نظر قیمت و شرایط انتخاب و آنلاین خریداری کنید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید