انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و تغییرات آن در ۱۴۰۱

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث مخصوصا برای کسانی‌که با رانندگی خوب و محتاطانه تا جای ممکن قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت کرده‌اند مهم است. این اهمیت، همچنین، برای افرادی که هنگام تصادف و در شرایطی که مقصر بوده‌اند هزینه خسارت را شخصا بر عهده گرفته‌اند؛ موقع فروش خودرو پر رنگ‌تر می‌شود.

به همین دلیل این پرسش که «چگونه تخفیف بیمه شخص ثالث را انتقال دهم؟» همیشه یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو محسوب می‌شود. سوالاتی که با تغییر قوانین بیمه‌ای مرتبط با خرید و تمدید بیمه شخص ثالث در هر سال، مرتب بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. مطابق قانون جدید سال ۱۴۰۰، شانس انتقال تخفیف‌های خسارت بیمه شخص ثالث به خودروی جدید و اعضای درجه یک خانواده وجود دارد. اما چگونه می‌توانیم تخفیف بیمه را انتقال بدهیم؟ امکان حفظ تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان خرید تحت چه شرایطی محفوظ است؟

انتقال بیمه شخص ثالث و اهمیت آن برای مالکان خودرو

بیمه شخص ثالث، برخلاف بیمه بدنه برای همه خودروهای سبک، نیمه‌سنگین و سنگین اجباری است. شخص ثالث به کسی اطلاق می‌شود که خسارت جانی یا مالی به او وارد شده؛ در حقیقت شخص اول «راننده مقصر»، شخص دوم «بیمه» و شخص ثالث، «فرد خسارت‌دیده» است.

شرایط جدید انتقال بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰

تا اواخر سال ۱۳۹۹ نحوه انتقال بیمه شخص ثالث به این شکل بود که فروشنده می‌توانست ثمره رانندگی ایمن یا عدم دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه را در قالب تخفیف بیمه شخص ثالث، به خریدار خودروی جدید انتقال بدهد. البته این انتقال تحت شرایط زیر ممکن بود:

 • هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
 • انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
 • انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.

اما با شروع سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برقرار شده است. اکنون براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین از این به بعد،  انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ فردی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده دیگر ممکن نیست. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.

تغییرات انتقال تخفیف بیمه ثالث و علت آن

 علت این تغییرات قانونی، بی‌اطلاعی برخی از فروشندگان درباره شرایط و انتقال ناخواسته تخفیف بیمه ثالث به مالک جدید بود.

مقالات دیگر  دریافت خسارت در تصادفی که مقصر متواری شده

موردی که پس از انتقال سند قطعی برای مالک قبلی، یک خسارت به حساب می‌آمد و اگر او در این زمان برای بازپس‌گیری تخفیف بیمه‌اش اقدام می‌کرد، قانون راهی پیش پایش نمی‌گذاشت.

از سوی دیگر وقتی قابلیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار وجود داشته باشد، عملا نگاه تشویقی به رانندگان مطیع قانون از بین می‌رود و یک راننده متخلف و بدسابقه می‌تواند با خرید اتومبیل جدید از تخفیف‌های تشویقی بیمه شخص ثالث راننده‌ای قانون‌مدار برخوردار شود!

مطابق قانون جدید سال ۱۴۰۰، چنانچه فردی به هر نحوی تخفیف بیمه ثالث خود را به شخص دیگری خارج از دایره اعضای درجه یک خانواده‌ منتقل کند، مجرم شناخته می‌شود. در صورت فوت صاحب خودرو نیز تخفیف بیمه اتومبیل به وارث یا یکی از وارثان و نماینده قانونی او قابل انتقال خواهد بود.

تبصره‌های قانون بیمه شخص ثالث در سال 1401

 • اگر فروشنده پلاک ماشین را به نام خود تغییر دهد، کلیه تخفیف‌های عدم خسارت بیمه ثالث حذف خواهد شد.
 • سوابق عدم خسارت بیمه ثالث را نمی‌توان به خریدار خودرو انتقال داد.
 • در صورت انتقال بیمه شخص به خودروی جدید، حق بیمه از بیمه‌گزار دریافت نخواهد شد.
 • برای خودرو‍‌های فرسوده، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودرو‌های دیگر، خودرو باید تحت مالکیت شخص یا اعضای خانواده آن باشد.
 •  گرفتن حق بیمه مدت زمان باقی مانده از بیمه ثالث، برای انتقال تخفیف بیمه ثالث قانونی نیست.

در خصوص خودروهای فرسوده نیز روش انتقال بیمه شخص ثالث این اتومبیل‌ها به خودروی دیگر که تحت مالکیت شما یا اعضای درجه یک خانواده‌تان است، نیازمند ارائهاین مدارک است:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند قطعی خودروی جدید
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

ارائه همه این مدارک برای اثبات از رده خارج شدن خودروی قبلی است. یعنی شما باید ثابت کنید اتومبیل فرسوده‌تان از نظر قانون دیگر وجود خارجی ندارد. زیرا قانون جدید تعیین کرده که اگر هم‌زمان دو خودرو یا بیشتر داشته باشید، نمی‌توانید تخفیف بیمه ثالث‌تان را بین آنها جابه‌جا کنید.

انتقال تخفیفی بیمه شخص ثالث

 

 شرایط انتقال بیمه شخص ثالث در سال 1402

 • در صورتی که شخص مالک دو خودرو باشد امکان انتقال تخفیف از خودرویی به خودروی دیگر وجود ندارد.
 • مالک خودروی فرسوده در صورتی می‌تواند بیمه شخص ثالث را به خودروی جدید انتقال دهید که خودروی جدید کار کرده باشد.
 • در صورت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید، حق بیمه از بیمه‌گذار ردیافت نخواهد شد.
 • در صورتی که شخص مالک دو خودرو باشد، انتقال تخفیف از خودرویی به خودری دیگر برای او وجود ندارد.

انتقال تخفیف بیمه ثالث زمان خرید خودرو چگونه انجام می‌شود؟

تا پیش از این، بعد از فروش خودرو باید با تخفیف‌های بیمه ثالث آن هم خداحافظی می‌کردید. چرا که بیمه‌نامه ماشین به خریدار جدید آن انتقال داده می‌شد. اما در حال حاضر و پس از اجرای قانون «انتقال تخفیف به فرد»، می‌توانید پس از خرید خودرو به راحتی تخفیف‌های بیمه شخص ثالث‌تان را به خودروی جدید انتقال بدهید. البته این انتقال منوط به رعایت شرط‌هایی است که حتما باید در نظر گرفته شود. شروطی مثل:

• کاربری خودرو همانند خودروی قبلی باشد

• ماشین صفر کیلومتر نباشد

• خودروی فرسوده قبلی به ماشین جدید اما کارکرده ارتقا پیدا کرده باشد.

در صورتی که از میزان دقیق تخفیف آگاهی نداشته باشد یا بین زمان خرید و فروش خودرو جدید، فاصله زمانی قابل توجهی وجود داشته باشد؛ باید پیش از انتقال به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و از میزان دقیق آن استعلام بگیرد. بعد از این کار می‌توانید با مراجعه به شرکت بیمه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید. تعداد کمی از شرکت‌های بیمه این کار را به راحتی و به صورت آنلاین انجام می‌دهند و برای مابقی شرکت‌های بیمه نیاز است تا با در دست داشتن مدارک لازم (کپی کارت خودروی قبلی، کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی، اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اقساطی باشد، اصل و کپی کارت خودروی جدید، بیمه‌نامه خودروی جدید) به شعبه مورد نظر شرکت بیمه مراجعه کنید و کار انتقال تخفیف را به پایان برسانید.

مقالات دیگر  قوانین تصادف با عابر پیاده و هر آن‌چه باید در این‌باره بدانید

روش انتقال بیمه شخص ثالث به خودروی جدید چگونه است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید نیازمند مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی آن شرکت بیمه‌گر است. البته هنگام مراجعه حتما باید این مدارک را به همراه داشت:

 • کپی کارت خودروی قبلی
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی
 • اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اسقاطی باشد
 • اصل و کپی کارت خودروی جدید
 • بیمه‌نامه خودروی جدید

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با توجه به حذف بیمه‌نامه کاغذی، اگر بیمه خود را به‌صورت آنلاین از بیمه‌بازار خریداری کرده باشید، گواهی دیجیتال اصالت بیمه‌نامه که از بیمه مرکزی قابل دریافت است یا لینکی که به تلفن‌همراه شما پیامک شده، به‌جای اصل نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث معتبر است.

در این فرآیند شرکت بیمه با صدور یک الحاقیه تخفیف‌های بیمه شخص ثالث قبلی را حذف و با دریافت مابه‌التفاوت بیمه‌نامه، آن‌را به خودروی جدید انتقال می‌دهد. مابه‌التفاوت نیز به محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی در روزهای باقی‌مانده بدون لحاظ تخفیف- به‌علت انتقال آن به خودروی دیگر- مربوط می‌شود.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر امکان‌پذیر است؟

گاهی ممکن است از خدمات شرکت بیمه‌ای که پیش‌تر خودرویتان ‌را بیمه کرده‌اید؛ رضایت نداشته باشید. در چنین شرایطی هیچ اجباری به ادامه مسیر با آن شرکت وجود ندارد و به‌ سادگی می‌توانید بیمه شخص ثالث‌تان ‌را به همراه تخفیف‌هایش به یک شرکت بیمه دیگر انتقال بدهید.

البته شرط‌هایی برای این کار وجود دارد:

 • برای تغییر شرکت بیمه‌گر باید چند روز پیش از انقضای بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.
 • اگر بیمه‌تان را به‌صورت آنلاین تمدید می‌کنید، باید تصویر کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی را در سایتی که از آن بیمه خریداری می‌کنید بارگذاری کنید.
 • اگر به‌صورت حضوری برای تمدید بیمه‌نامه خود در یک شرکت جدید اقدام می‌کنید نیز باید بیمه‌نامه قبلی و کارت خودرو را همراه داشته باشید.
 • به‌این‌ترتیب به‌سادگی می‌توانید یک شرکت بیمه تواناتر را جایگزین شرکت قبلی و خدمات بیمه‌ای باکیفیت‌تری در یافت کنید.

 مطلب مرتبط: نحوه شکایت از شرکت بیمه

بیمه شخص ثالث چه زمانی قابل انتقال است؟

انتقال بیمه شخص ثالث در شرایط زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

 • انتقال بیمه شخص ثالث به شرکت دیگر
 • انتقال بیمه شخص ثالث از خودروی قدیمی به جدید
 • انتقال دادن بیمه به مالک خودروی جدید
 • انتقال بیمه به همسر، فرزندان، پدر یا مادر

انتقال ندادن تخفیف بیمه شخص ثالث چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پاسخ روشن به این سوال این است که «عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حین فروش خودرو هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آورد.»

تنها اگر در زمان مناسب اقدامی در این باره انجام نشود، در حقیقت تخفیف بیمه ثالث خود را از دست داده‌اید. اما از نگاه قانون این انتقال یک انتخاب از سوی مالک خودر به حساب می‌آید و اجباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

همچنین در صورت منتقل نکردن تخفیف بیمه شخص ثالث و هم‌نام نبودن سند خودرو و بیمه‌نامه شخص ثالث، بازهم طبق قوانین، شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارت‌های احتمالی به طرف مقابل خواهد بود.

مقالات دیگر  دیه ضربه مغزی در تصادف

حتی می‌توان از بیمه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد. به بیان ساده‌تر تخفیف بیمه ثالث تنها هزینه سالانه تمدید بیمه را کاهش می‌دهد و تفاوتی در نوع خدمات پدید نمی‌آورد.

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

نکات مهم در زمان انتقال بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در نظر بسیاری از مالکان خودرو یک موضوع گُنگ و پرابهام است. دلیل این ابهام را هم می‌توان به اعمال تغییرات و اصلاحات جدید در قوانین هر سال دانست. بر همین اساس در این بخش می‌کوشیم به چند سوال پرتکرار در این زمینه پاسخ بدهیم. پرسش‌هایی که تا حد زیادی در میان کسانی‌که قصد دارند درباره برگرداندن تخفیف بیمه اطلاعات کسب کنند، مشترک هستند.

سوالات متداول

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد یا انتقال بخشی از آن و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل انجام بشود و انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر. برای این کار نیازی به انتظار تا اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نیست. اما باید توجه داشت که زمانی می‌توان تخفیف را به خودروی جدید منتقل کرد که زمان تمدید بیمه شخص ثالث آن خودرو فرارسیده باشد.

 آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندانی که هنوز به سن هجده سال تمام نرسیده‌اند وجود ندارد.

آیا در صورت فروش خودور تا زمان خرید خودروی جدید می‌توانیم تخفیف بیمه شخص ثالث‌ را حفظ کنیم؟

بله. برای این کار باید به نمایندگی یا دفتر مرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه و گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان را دریافت کنید تا در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

البته توضیح ضروری این‌که اگر خودروی جدید شما صفرکیلومتر باشد، برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید تا سررسید انقضای بیمه ثالث صادر شده از سوی کارخانه که معمولا یک‌ساله است صبر کنید.

در قانون جدید این امکان نیز فراهم شده که اگر سابقه خسارتی نداشته باشید، در فاصله زمانی بین خرید ۲ خودرو، باز هم سالانه ۵ درصد تخفیف بیمه شامل حال‌تان بشود. در چنین شرایطی استفاده از مشاوره آنلاین بیمه‌بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حتما باید خودرو را فروخته باشیم؟

بله، فروش قطعی خودرو خارج از چارچوب‌های وکالتی و قول‌نامه‌ای برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود یا بستگان درجه اول الزامی است.

 آیا امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در شرایطی‌که تاریخ انقضای آن گذشته و تمدید نشده باشد وجود دارد؟

خیر. تخفیف بیمه‌نامه فاقد اعتبار و منقضی‌شده قابل انتقال نیست. پس باید توجه داشته باشید اگر بیمه شخص ثالث خودروی شما رو به اتمام است و قصد فروش و انتقال تخفیف آن به خودروی جدید خودتان یا دیگر بستگان درجه یک را دارید، حتما آن‌را سر موعد مقرر تمدید کنید.

اگر بیمه شخص ثالث را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشیم، چگونه می‌توانیم از صحت آن اطمینان حاصل کنیم؟

برای حصول اطمینان از صحت و اعتبار بیمه شخص ثالثی که به‌صورت آنلاین برای شما صادر شده می‌توانید به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سامانه سَنهاب بیمه بازار مراجعه و تنها با چند کلیک صحت بیمه‌نامه را تائید کنید. بدیهی است در صورت عدم صحت بیمه‌نامه امکان انتقال آن نیز وجود ندارد.

آیا امکان تجمیع تخفیف بیمه‌نامه منتقل شده به خودروی جدید با تخفیف بیمه شخص ثالث خود آن وجود دارد؟

خیر، در این شرایط میزان تخفیف بیشتر از میان خودروی قبلی و جدید، سقف تخفیفی است که بیمه برای بیمه‌نامه شخص ثالث آن خودرو لحاظ می‌کند.

پیشنهاد بیمه‌بازار

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو، مخصوصاً اگر سال‌های سال برای ذخیره کردن آن تلاش کرده باشید، امکانی است که هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم با فروش خودرو آن‌ را از دست بدهید. هم‌چنین با توجه به جزئیات و ریزه‌کاری‌های قانونی توصیه می‌شود پیش از فروش خودرو و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، حتما از مشاوره‌های شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برخوردار از سایت‌های ثبت‌شده هستند، بهره بگیرید. توصیه ما این است که پرسش خود را زیر این پست بنویسید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

2,424 نظر
 1. مهرداد

  سلام من یه ماشین فروختم دو ماه پیش وکالت کاری دادم به خریدار الان خریدار می خواد بده اسقاط چطوری می تونم تخفیف بیمه نامه رو ماشین جدید بیارم

 2. محمد شریعتی

  باسلام تحویل خودرونو پسرم در31فروردین 1403 است وبیمه خودرو من با70در تخفیف در16 فروردین 1403 انقضا می شود ومی خواهم این خودرو را در2تا3 ماه آینده بفروشم وتخفیفات آن را به پسرم انتقال دهم بهترین راه ممکن را توصیه بفرمایید. متشکرم

  1. مهسا محمد شفیعی

   سلام وقت بخیر
   پس از فک شدن پلاک از مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیف هایش را دارید را دریافت فرمایید
   در صورت فعال بودن بیمه لازم است با مراجعه به شعبه بیمه قبلی یا یکی از شعب شرکت بیمه قبلی الحاقیه حذف و انتقال دریافت نمایید
   با تشکر

 3. محمد رامان

  سلام و خسته نباشید
  من از خودروی مدل ۹۰ سابق، دوازده سال تخفیف داشتم.
  خودروی صفری در زمستان ۱۴۰۱ خریدم و پلاک قبلی را نصب کردم(خودروی سابق را فروختم)
  در زمستان ۱۴۰۲ برای صدور بیمه ثالث جدید فراموش کردم سابقه را اعمال کنم و بیمه گذار هم بررسی نکرد
  آیا برای سال آینده می‌توانم از تخفیف خودروی سابق استفاده کنم؟ از متصدی بیمه پرسیدم اطلاع نداشتند.

  1. مهسا محمد شفیعی

   سلام وقت بخیر
   بله
   در صورت فک شدن پلاک و درصد تخفیف بیشتر از ۱۰ درصد (که قصد انتقال تخفیف هایش را دارید)
   به مراکز تعویض پلاک مراجعه فرمایید و تاریخچه پلاک قبلی خود را دریافت فرمایید
   با ارائه این برگه به شرکت های بیمه انتقال تخفیفات امکان پذیر میباشد

 4. مریم

  سلام من در سال ۹۵ خودرو تیبا خریدم و بعد از ۵ سال آن را فروختم و تخفیفات آن را به خودروی پارس که به نام همسرم بود منتقل کردم و بعد از یک سال خودرو پارس را هم فروختم و الحاقیه انتقال تخفیفات که مجموعا ۳۵ درصد شده بود را از شرکت بیمه گرفتم و الان میخوام همون تخفیفات را به خودرو جدیدم منتقل کنم ولی شرکت بیمه میگه امکان نمیشه و الحاقیه شرکت بیمه را که نوشته ۳۵ درصد تخفیف را قبول نداره و فقط سابقه پلاک خودرو قبلیم که یک سال به نامم بوده را قبول داره و زیر بار سوابق قبلیم که ۳۵ درصد بوده نمیره آیا اصلا قانونی داریم که بگه سوابق فقط یک بار قابل انتقاله یا نه

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   لطفا با مراجعه به مراکز فک پلاک تاریخچه مهر خورده پلاکی که قصد انتقال تخفیفات اش را دارید دریافت نمایید و به همراه برگه الحاقیه فسخ و انتقال تخفیفات به نمایندگی های بیمه ارائه نمایید
   با تشکر

 5. علی صمدزاده

  با سلام و وقت بخیر
  بنده ماشین دست دوم مدل ۸۷ سواری خریدم(۱۴۰۲)، و کاری باید برای بیمه نامه شخص ثالث ماشین انجام بدهم؟ یا نه…. لطفا راهنمایی کنید

 6. رضا زحمتکش

  سلام ، من خودروی سمند خود را فروختم با دارای ۱۰ سال تخیفف ، بیمه را از بیمه بازار گرفتم ، تاریخچه پلاک دارم ، راهنمایی کنید که چطور از بیمه بازار الحاقیه تخفیف برای خودروی دیگر بگیرم

 7. رضا زحمتکش

  سلام ، من خودروی سمند خود را فروختم با دارای ۱۰ سال تخیفیف می‌باشد. بیمه را از بیمه بازار خریداری کرده و بیمه تعاون می‌باشد. من تاریخچه پالک هم گرفتم. ولی موقعی که به بیمه تعاون مراجعه کردم که تخفیف را به خودروی دیگر خودم انتقال بدهم به من گفتند به بیمه بازار مراجعه کنید. من با بیمه بازار تماس گرفتم ولی پیشتبانی کمکی به من نکرد. میتوانید راهنمایی کنید چه کار باید انجام بدهم.

 8. کمال

  سلام خسته نباشید من چهار سال ماشین خریدم سند تعویض پلاک همه مدارک ها به اسم خودم است سه سال بیمه کردم الان رفتم بیمه ایران بهم گفتن تخفیفت بیمه راگرفتن در این چهار سال اصلا تصادف نداشتم ازبیمه استفاده نکرده ام صاحب قبلی بعد از چهار سال میتواند ازتخفیف ماشین من استفاده بکند لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

 9. آرزو غرقی

  سلام من یه پراید داشتم که برج۵ به نمایشگاه فروختم وکالتی اما هنوز تعویض پلاک نشده،خودرو جدید با پلاک جدید گرفتم بیمه خودرو جدید تموم شده،بیمه پراید که به نام خودم هست هم تموم شده میخوام بیمه نامه پراید روی ماشین جدید بندازم میگن تا فک پلاک نشه نمیشه باید چیکار کنم میشه لطفا راهنماییم کنید؟

 10. میلاد

  با سلام
  من ماشین پراید دارم و یک خودرو به نام همسرم در قرعه کشی برنده شده ایم،میخواستم راهنماییم کنید چگونه میتوانم تخفیفات بیمه پراید رو به ماشین جدید که به نام همسرم هست منتقل کنم؟
  با تشکر

  1. مهسا محمد شفیعی

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال
   ۱پلاک حتما از روی خودرو پراید فک شده باشد
   ۲ تخفیفات پلاک بیشتر از ۱۰ درصد باشد
   اگر شرایط محیا بود
   با مراجعه به مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیف هایش را دارید دریافت نمونده و لا مراجعه به نمایندگی بیمه قبلی پلاک یا نمایندگی های همان شرکت بیمه الحاقیه فسخ و انتقال تخفیفات رو دریافت فرمایید ارائه این دو مدرک برای انتقال تخفیفات ضروری میباشد
   با تشکر

 11. مجید قادرپور

  سلام؛
  وقت بخیر، با امید سلامتی واسه تموم کارشناسان عزیز و زحمت کش.
  من سمند مدل 1390داشتم و بیمه آسیا بود، اون سال من ماشینو صفر از نمایندگی خریدم و هم پلاک و هم سند به نام خودم بود.
  تا اینکه سال گذشته ماشین را با یکی از دوستام معامله کردم و یک پارس مدل 1387گرفتم.
  چون آشنا بود، این یک سال را با پلاک یکدیگر سوار شدیم. الان من وکالت دادم به همسرم، تا برود تعویض پلاک وهم ماشین رو بزنه به نام خودش، وبیمه این ماشین پارس ۲ روز دیگه تموم میشه، وخانمم تا الان ماشین به نامش نبوده تا ازتخفیف بیمه استفاده کند.
  لطف کرده و راهنمایی کنید که چکار کنم چون خودم 11 سال تخفیف دارم، آیا دوباره این ماشین رو بزنم به نام خودم، یا نه
  دوم اینکه همه اون ۱۱ سال تخفیفات به این ماشین منتقل میشود، با توجه به اینکه این ماشین ۳ مدل از ماشین اولی پایین تر هستش.
  ممنونم

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   تخفیفات شما به اعضای درجه یک خانواده و همسر قابل انتقال هست
   برای انتقال لازم است پلاک دارای تخفیف از روی خودرو فک شده باشد
   و تاریخچه پلاک مهر خورده از مراکز تعویض پلاک دریافت شود
   و همچنین الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات از شرکت بیمه قبلی
   و صفحه اول و دوم شناسنامه مالک پلاک قبلی و همسر
   با تشکر

 12. محمدی

  سلام. همزمان 2 خودرو پراید 111 و پارس تندر داشتم که پراید را فروختم، بیمه شخص ثالث پراید، پارسیان بود و بیمه ثالث پارس تندر، تعاون است.موعد اتمام بیمه پراید 4 مهر 1403 است و موعد اتمام بیمه پارس تندر 12 اسفند 1402 است.
  برای پراید تخفیف ثالث 50 درصد و تخفیف حوادث آن 70 درصد است. برای پارس تندر تخفیف ثالث 20 درصد و تخفیف سرنشین 25 درصد است. در صورت انتقال تخفیف، برای پارس تندر تخفیف چند درصد خواهد شد؟
  مراحل انتقال تخفیف بیمه پراید به پارس تندر چگونه داست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   (در صورتی که مالک هر دو پلاک یک شخص یا اعضای درجه یک آن شخص باشند امکان پذیر است)
   تخفیف ها با هم جمع نمی‌شوند و صرفا تخفیف یک پلاک بر خودرو اعمال خواهد شد
   پلاکی که میخواهید تخفیف هایش را منتقل فرمایید حتما باید فک شده باشد و تاریخچه پلاک مهر خورده از مراکز تعویض پلاک دریافت شود و همچنین الحاقیه فسخ و انتقال را از شرکت بیمه گر قبلی دریافت فرمایید و با مراجعه به شرکت های بیمه و ارائه این مدارک انتقال تخفیفات امکان پذیر است

 13. حق دوست

  باسلام خودرو خود را فروخته ام و تاریخ انقضا آن 3 روز دیگر است و خودرو جدید صفر گرفته ام چگونه میتوانم تخفیفات را برای یکسال ذخیره کنم

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   لطفا با مراجعه به مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاک قبلی را دریافت نموده و با مراجعه به شکرت بیمه گر قبلی الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات را دریافت نمایید
   حتما باید پلاک شما از روی خودرو قبلی فک شده باشد
   با ارائه این مدارک به شرکت های بیمه تخفیفات پلاک شما قابل انتقال است

 14. شهرام

  سلام خسته نباشید بنده پراید مدل۸۹ پنج ساله خریدم پلاکشو مه مردادسال ۹۹ به نامم زدم و ۷۰ درصد تخفیف به نام خودم زده شده که سال ۹۹ و ۴۰۰ به نام خودم و پلاک خودم ۷۰ درصد تخفیف داشتم ۵ ماه پیش پراید رو فروختم ماشین خشک شاهین گرفتم صبر کردم تا بیمه شاهین تموم بشه رفتم بیمه کنم که تخفیف ۷۰ درصد پراید رو بزنم رو شاهین گفتن ۱۵ درصد تخفیف به پلاک جدید تعلق میگیره پس ۷۰ درصد من چی میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   در صورتی که برگه سبز بخ اسم شما باشد طی ۱۴ سال تخفیفات قابل استفاده است
   و مدارک مورد نیاز تاریخچه پلاک
   و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات

 15. مجید شیرمحمدی

  سلام وقت بخیر
  من دو هفته پیش بیمه ماشینم رو از بیمه بازار تمدید کردم الان ماشینم رو فروختم ماشین جدید گرفتم میخوام بیمه ماشین جدید رو با تخفیف بیمه قبلی تمدید کنم لطفاً راهنمایی کنید
  ممنون

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر لطفاً حتماً خودرو فک پلاک شده باشد و با مراجعه به مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاک قبلی را تهیه فرمایید و همچنین با مراجعه به شعبه شرکت بیمه‌گر قبلی الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات را تهیه فرمایید و در صفحه بارگذاری مدارک بارگذاری نمایید توجه داشته باشید که خودرو باید به اسم خود شما یا اعضای درجه یک خانواده شما باشد

 16. وحید

  با سلام وخسته نباشید
  من از سال 88 بیمه شخص ثالث دار پرداخت کردم و در سال 99خودرو خود که هیوندا بود را فروختم قبل از فروختم اون یک پژو 405خریدم که این را هم بیمه کردم با 70درصد تخفیف البته پلاک به نام همسر بود ولی بیمه نامه به نام من پژو را هم برج 8 سال 1401فروختم ویک تندر90 خریدم که تا 1402/7/21بیمه داشت الن که مراجعه می کنم به دفتر بیمه میگن 10درصد تخفیف تحقق میگیره می خواستم بدونم می تونیم بیمه خودرو هیوندا را قبلاً فروختم بیارم به خودرو جدید

 17. حسن پورشاه نظری

  سلام خسته نباشید من ماشینم را که برج ۱۲ بیمه اش تمام می شود فروختم والان ماشین خریدم بیمه اش برج ۹ تمام می‌شود وپلاک ماشین قبلی را گذاشتم روی ماشین جدیدی و۹سال تخفیف دارد مشکلی ندارد سررسید بیمه ماشین زودتر است برای تخفیف هایم

 18. ریحانه رسولی

  من 70 درصد تخفیف ثالث دارم و ماشینم را به نام دخترم کرده ام و یک ههته فرصت بیمه نامه فعلی باقیست ولی برای انتقال تخفیفاتم به نفر جدید یعنی دخترم ، از من تاریخچه و سوابق پلاکم را می خواهند.
  من چگونه می توانم بدون این کار (مراجعه به مراکز تعویض پلاک و گرفتن سوابق) تخفیفاتم را منتقل کنم

 19. علی اسدی

  سلام و درود من از سال 96تا 99 پراید داشتم بعد 1400تا1402 پژو405 تخفیف پلاک حساب شد برام اما الان 405 را فروختم یه 405slxمدل بالتر خریدم تخیف ففط 10 درصد بهم دادن هرسه تا ماشین هم یه پلاک داشتم گفت چون سه تا ماشین عوض کردی تفیف شامل نمیشه فقط 2سال. ممنون میشم جواب بدین

 20. غلامرضا احمدوند

  سلام
  وقت بخیر
  از تاریخ 1387/10/7 خودرویی خریدم که پلاک مشخص شده بر روی خودرو نصب شده و با وی ای ان 698…..تا تاریخ 1389/12/10 که از تاریخ1390/12/11 بر روی خودروی جدید تا تاریخ 1396/6/4 و از تاریخ 1397/2/25 بر روی خوروی دیگر واز تاریخ 1399/7/30 بر روی خودروی دیگر تا تاریخ 1401/9/14 ( که روی بیمه نامه 35% تخفیف هست ) با یک خسارت ،
  و در تاریخ 1401/9/24 بر روی خودروای دیگر نصب که تاریخ بیمه نامه 1402/6/5 باید تمدید بشود چند درصد تخفیف تعلق می گیرد.
  09125407516

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   با توجه به اینکه با فرایند انتقال تخفیفات آشنا هستید
   در واقع تنها تخفیفات یک پلاک قابل انتقال هست و همان ۳۵ درصد منتقل خواهد شد

 21. مونا

  سلام همسرم پژو پارس با تخفیف بیمه ۱۵ سال داشتن رو در بنگاه بصورت قولنامه ایی فروخته و همزمان پژو ۲۰۶ خریداری کردند که نا ۵ ماه آینده به محض پاس شدن چک ها سند ماشین ۲۰۶ آن به اسم من که همسرشون هستم خورده مبشه خواستم بدونم تخفیفات بیمه ایشان قابل انتقال به نام من که همسرشونم هست ؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   انتقال تخفیفات به خود شخص و اعضای درجه یک آن شخص امکان پذیر است

 22. رضوان اله

  سلام. خودروی بنده70درصد تخفیف بیمه شخص ثالث دارد- قصد فروش آن را دارم- بیمه خودروی من البرز میباشد- آیا لازماست برای ذخیره این تخفیف به شعب بیمه البرز مراجعه کنم یا بصورت غیر حضوری هم ممکن است؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بله
   لطفا با مراجعه به شعب نمایندگی بیمه البرز الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات بیمه را دریافت و همچنین با مراجعه به مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاک خود را دریافت فرمایید .

   با ارائه اصل و مهر خورده این دو مدرک امکان انتقال تخفیفات امکان پذیر است

 23. حسین

  سلام
  ی سوال داشتم خدمتتون
  من ی الحاقیه از ماشین قبلیم به میزان 45 در صد تخفیف دارم
  یک ماشین صفرم پارسال تا الاان دارم
  که الان باید بیمه کنم ماشین جدید را
  که تخفیف آن از پارسال تا االان میشه 5 درصد
  خواستم بدونم این پنج درصد با چهل و پنج درصد ک از ماشین قبلی که فروختم و الحاقیه دارم جمع میشود ؟؟؟
  ممنون میشم کسی اگه میدونه ج بده
  مررررسی

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   خیر
   صرفا تخفیفات یک پلاک قابل انقال است و با تخفیفات قبلی جمع نخواهد شد

 24. فرزاد

  اگر شماره پلاک جدید مربوط به شهر دیگری باشد اما به نام خود همان شخص پلاک دریافت شود
  آیا باز هم میتوان تخفیف بیمه را انتقال داد ؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بله
   انتقال تخفیفات به خود شخص و اعضای درجه یک ان شخص قابل انتقال است
   در صورتی که پلاک از خودرو قبلی فک شده باشد
   و مدارکی مثل تاریخچه پلاک و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات در دست باشد

 25. رضا

  با سلام
  یه ۲۰۶ با ۱۲ سال تخیف بیمه که به نام خودم بود رو فروختم و پلاک به نام خریدار انتقال یافت.امکان گرفتن برگ سبز یا مدارک جدید از خریدار نیست.راهی هست که بتونم تخفیف بیمه پلاک قبلی رو به خودرو جدیدم انتقال بدم.ممنون از پاسخ شما

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله
   با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و گرفتن تاریخچه قبلی بله
   دقت فرمایید که پلاک قبلی حتما از روی خودرو فک شده باشد و بیش از 10 درصد تخفیف داشته باشد

 26. رضا

  سلام من چند سال پیش ماشینم رو فروختم با تخفیفات ویه ماشین دیگه داشتم که تخفیف نداشت پارسال پلاک ماشین منو دزدیدن ومن هم درخواست پلاک جدید دادم که پلاک قبلی من که تخفیف داشت رو نصب کردن به ماشین بنده و یه سال بیمه هم کردم بدون تخفیف الان متوجه شدم که هفتاد درصد تخفیف در پلاک فعلی بنده بوده که خریدار ماشین قبلی داره ازش استفاده میکنه الان من میتونم اون تخفیفات رو بگیرم؟واگه آره اون شخص شاکی میتونم بشه؟ممنونم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کر

 27. مهران

  سلام . من ماشین پراید مدل90 که ب نام پدرم بود . با نام خودم بیمه میکردم .بعد سال 99ماشین و فروختیم سند هم زدیم.9سال تخفیف داشت.ولی هیچ اقدامی برای انتقال تخفیف بیمه نکردیم.همون سال هم یه 206خریدم ب نام خودم. حالا میشه کاری کرد کجا باید مراجعه کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کر

 28. امیر

  سلام
  پدرم خودروی دنا 1395 داشته و فوت شد و این خودرو به من رسیده البته خودم همش پشت این خودرو بودم و وکالت رو به برادرم داده ایم حالا میخوام ماشینو به اسم خودم بزنم آیا تخفیفات بیمه پدرم که فوت شده به من تعلق میگیره ؟ و اینکه چه اقدامی باید انجام بدم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 29. علی

  سلام من دو دستگاه ماشین دارم و دو پلاک
  خودرو جدیدی که خریدم و پلاک شد پلاکش مربوط به یک خودرو اسقاطی که ۱۰ سال قبل اسفاط شد در ضمن از تاریخ انقضا بیمه فعلیم ۴۵ روز گذشته آیا می تونم با مراجعه به راهنمایی و رانندگی و تجمیع سوابق پلاک از تخفیف بیمه قبلی تستفاده کنم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید انتقال تخفیفات امکان پذیر است
   دقت داشته بایشی که انتقال تخفیفات از پلاک به خود مالک و اعضای درجه 1 ان شخص قابل انتقال است

   1. bimebazar

    وقت بخیر
    بله، بیمه شخص ثالث خسارات مالی جانی افراد آسیب دیده در تصادف را پرداخت می‌کند.

 30. للی

  سلام من دو دستگاه ماشین دارم و دو پلاک
  خودرو جدیدی که خریدم و پلاک شد پلاکش مربوط به یک خودرو اسقاطی که ۱۰ سال قبل اسفاط شد در ضمن از تاریخ انقضا بیمه فعلیم ۴۵ روز گذشته آیا می تونم با مراجعه به راهنمایی و رانندگی و تجمیع سوابق پلاک از تخفیف بیمه قبلی تستفاده کنم

 31. مهین

  ایا قبل از انقضای مهلت بیمه خودرویی که فروخته شده میشود تخفیف بیمه را به خودروی جدید منتقل کرد؟
  بیمه خودرو جدید باید شهریور ۱۴۰۲ تمدید شود و بیمه خودرو فروخته شده تا اریبهشت۱۴۰۳ اعتبار دارد. ایا میشود از تخفیف استفاده کرد. ؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله با گرفتن الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات از نمایندگی های شرکت بیمه گر قبل
   و همچنین درخواست تاریخچه پلاک از مراکز تعویض پلاک

 32. مهین

  ایا قبل از انقضای مهلت بیمه خودرویی که فروخته شده میشود تخفیف بیمه را به خودروی جدید منتقل کرد؟
  بیمه خودرو جدید باید شهریور ۱۴۰۲ تمدید شود و بیمه خودرو فروخته شده تا اریبهشت ۱۴۰۲ اعتبار دارد. ایا میشود از تخفیف استفاده کرد. ؟

 33. سميه

  سلام وقت بخير
  من ماشين جديدم رو چندروز پيش تعويض پلاك كردم
  الان براى انتقال تخفيف بيمه بايد سوابق پلاك رو از تعويض پلاك بگيرم دوباره نياز به نوبت هست ؟

 34. کاوه

  سلام یکماه پیش خودرویی را خریده ام ( خرداد 1402 ) . دارای 40 درصد تخفیف ثالث می باشد اما فک پلاک نشده و بیمه نامه آن دو روز پیش تمام شده آیا میتوانم بیمه نامه جدید را بنام خودم با اعمال 40 درصد تخفیف بگیرم ؟؟ با توجه به اینکه فرد دیگری مالک خودرو است.

 35. میلاد محمودی

  با سلام بنده سال ۹۲ خودرو ی پراید خود را فروختم و اکنون که یک پراید مدل ۸۹ خریده ام میتوانم از تخفیفات بیمه خودرو قبلی،استفاده کنم . پلاک خودروی اول هنوز بنام بنده هستش. و از مکان آن بی اطلاعم. ممنون

  1. مهسا محمد شفیعی

   بله با تهیه تاریخچه پلاک پلاک قبلی و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات امکان پذیر است

 36. رضا

  سلام. یک پلاک برای سال 93 دارم که غیرفعال است. اگر الان خودرو بخرم و این پلاک را نصب کنم آیا تخفیفهای بیمه ای آن معتبر است یا اینکه صفر می شود؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر بله با تهیه تاریخچه پلاک و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اگر همان پلاک استفاده شود تاریخچه پلاک کفایت می کند

 37. حسین احسان

  سلاممن سال ۹۸ خودرویی رو خریدم و ازون به بهد یکبار خودرو فروختم و خودپی دیگه ای رو خریدم با یکبار تصادف الان ۵۰ درصد تخفیف دارم ولی میگن چون دوسال پلاک به نامتوم بوده فقط همین دوسالو تخفیف میگیرید با توجه به اینکه قانون انتقال بیمه بین دو نفر غیر خانواده درجه ۱ سال ۱۴۰۰ تصویب شده ایا امکان انتقال تخفیفات وجود داره یا فقط همین دوسال بهم تعلق میگیره

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 38. کاوس

  سلام من خودرو خودم فروختم تعویض پلاک هم شده وبا وجود اینکه تخفیف کامل را هم داره. و سال آینده میخوام برای خودرو همسرم انتقال بدم. آیا نیازی هست از همین حالا به بیمه مراجعه کنم و سوال دیگر اینکه اگر خودرو که فروختم تصادف کند تخفیف من از بین نمیرود ؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 39. عبدالامیر

  سلام آیا با کد ملی می‌توان استعلام گرفت؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر بله

 40. گنجی

  سلام، من ماشینم رو با بیمه نامه 70 درصد تخفیف سال 1401 فروختم، اعتبار بیمه نامه تا آبان 1402 هست. الان میخوام ماشین خودم رو بیمه کنم با درصد تخفیف انتقالی . آیا باید تا آبان ماه صبر کنم که مدت اعتبار بیمه نامه قبلی که دست خریدار هست تموم شه؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 41. سعید

  سلام خودروی پدرم با۶۰درصد تخفیف فروختم بعد یک ماه خودروی صفر با یکسال بیمه کمپانی به اسم خودم گرفتم
  آیا بعد یکسال میتونم از تخفیف پدرم استفاده کنم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 42. فاطمه

  من سال ۹۷ بیمه بدنه ایران کردم امسال بدنه تجارت نو کردم میشه ادغام کنم تخفیف هارو یانه پلاک فکر کنم

  1. bimebazar

   وفت بخیر
   خیر . تنها تخفیفات یک پلاک قابل اعمال است

 43. آرت

  بادرود.بنده ۸ساله یه ماشین سواری بصورت وکالتی خریدم تابحال تعویض پلاک نکردم واین مدت بنام خودم ماشینو بیمه کردم ….الان مخام تعویض پلاک کنم تکلیف اینهمه تخفیف بیمه ثالث چه میشه ؟؟
  آیا با تعویض پلاک تخفیفات همچنان روی ماشین میمانه چون خودم بیمه گزار بودم؟ یا اینکه تخفیفات رو از دست میدم و می‌ره برای مالک پلاک قبلی ؟
  تکلیف چیه آیا ۸سال آب در هاون کوبیدم؟یا راهی هست که تخفیفاتی که خودم گرفتم بشه برای من؟؟؟ لطفاً راهنمایی کنید

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر بله
   با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و گرفتن تاریخچه پلاک و همچنین گرفتن برگه الحاقیه حذف و انتقاتل تخفیفات از شرکت بیمه گر قبلی امکان پذیر است

 44. کاظمی

  سلام
  من ماشینم رو فروختم و سند قطعی قراره به نام خریدار بزنم هفتاد درصد تخفیف بیمه دارم ولی ممکنه خرید ماشین جدید چند ماهی طول بکشه آیا چند ماه بعد که ماشین خریدم میتونم تخفیف رو انتقال بدم یا منقضی میشه ؟
  با تشکر

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 45. خسروی فر

  سلام
  یه مشکل که اکثرا همه درگیرن
  من ماشین تیبا داشتم رو بیمه نامه 55 درصد تخفیف نوشته دارم این ماشین فروختم تا آذر ماه 1402 بیمه داشت اگه تمدید میزدم میشد 60 درصد
  رفتم ماشین ساینا خریدم تا خرداد 1402 بیمه داشته که تموم شد
  بعد تخفیف 55 درصدی رو آوردم رو ساینا چون من ماشین خسارتی نداشت باید با 60 درصد تخفیف ثبت میکردن اما با 55 درصد دوباره صادر کردن میخواستم بپرسم پس اون 5 درصد تخفیف عدم خسارت کجا رفت ؟

 46. امیر

  سلام
  من قبلاً یه پراید داشتم که به نام همسرم بود و بیمه هم به نامش زده بودم الآن. پارسال پراید فروختم و تیبا صفر به نام خودم خریدم.
  الان که میخوام بیمه رو تمدید کنم میتونم از تخفیفات بیمه قبلی که به نام همسرم بوده استفاده کنم؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر لطفاً پس از گرفتن تاریخچه پلاک از طریق تعویض پلاک و الحاقیه حذف و تخفیفات و انتقال آن و صفحه اول و دوم شناسنامه خودتان و همسرتان به شرکت بیمه مراجعه نمایید

 47. احسان احمدی

  سلام من خودرو سال ۹۸ خریدم و تا سال ۱۴۰۱ خودم به اسم پلاک قبلی که مال من نبوده بیمه کروم ولی بیمه به اسم خودم هست حالا من میتونم از این سه سال بیمه که پرداخت کردم استفاده کنم.

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 48. احسان احمدی

  سلام من خودرو سال ۹۸ خریدم و تا سال ۱۴۰۱ خودم به اسم پلاک قبلی که مال من نبوده بیمه کروم ولی بیمه به اسم خودم هست حالا من میتونم از این سه سال بیمه که پرداخت کردم استفاده کنم

 49. ساسان

  سلام
  من ماشین فروختم و هنوز ماشین نخریدم. از برگ سبز خودم کپی ندارم. چطور وقتی ماشین خریدم سوابق رو منتقل کنم؟
  اینم بگم که شخص ثالثم الکترونیک صادر شده.

 50. مهدی

  سلام
  خانومم یه پرایدی که یه امتیاز خریدخودرو راداشت به فردی چندروز قبل فروخت تااسقاط واز امتیازش استفاده کنه
  پراید داری تخفیف ۶۰٪بود ودرتاریخ ۱۷/اردیبهشت وقت تمدیدش بودکه بدلیل اسقاط تمدید نشد.حالا میخواد یه ماشین صفرثبت نام کنه که تحویلش احتمالا تاآخرساله البته چون پلاک پراید به خودرو جدیدمنتقل میشه وفعاله ،ثبتنام نمیتونه بکنه.میشه من خودروی خودم روبنام خانومم کنم تاتخفبفاتش بیفته رو اون؟بعدخودرو را بنام خودم ثبت نام کنم؟
  بعدشم تخفیف خودرو من که حدودا۴ساله به خودروی جدید منتقل میشه؟
  ممنون

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 51. مهدی

  ممنون میشم راهنمایی کنید، من خودرو خانمم که تخفیف داشته رو به نام خودم کردم، با توجه به این که پلاک خودرو خانمم بایگانی شده ، برای انتقال تخفیف بیمه به خودرو دیگر خودم چه کار باید کرد، بیمه گفته کپی برگ سبز خودرو قبلی رو بیار در صورتی که تعویض پلاک از ما گرفته

 52. زارع

  سلام، من بیمه ی ماشینم انلاین بوذه و ماشین جدید فقط هشت هزارتا کار کرده و صفر بوده موقع خرید، میتونم بیمه رو بهش انتقال بدم؟ واینکه آنلاین بوده باید حضوری اینکار رو انجام بدم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 53. محمد

  سلام
  من ماشینم رو بنام خواهرم زدم می خواستم بدونم تخفیف بیمه رو می تونم به ایشون انتقال بدم؟

 54. مجید رضایی

  سلام من سال 1400 خوردروی خود را فروختم با 8سال تخفیف
  سال 401 یک خودروصفر تحویل گرفتم که تا برج8 سال 402 بیمه دارد من برای امسال میتونم بیمه ماشین قبلی رو به این ماشین انتقال بدم …ممنون

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله، تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است. اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 55. میلاد

  سلام،من خودرو خودم رو به مادرم فروختم آیا امکانش هست که بعد از تعویض پلاک تخفیف ۸ ساله خودرو رو انتقال بدم به ایشون؟

 56. محمد

  سلام ماشین به نام خواهرم هست که پدرم چند سال پیش خریده ولی به نام خودش نزده الان اون ماشین رو من از پدرم خریدم چطور میشه تخفیف رو برای خودم انتقال بدم…؟؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 57. محمد

  سلام ماشین به نام خواهرم هست که پدرم چند سال پیش خریده ولی به نام خودش نزده الان اون ماشین رو من از پدرم خریدم چطور میشه تخفیف رو برای خودم انتقال بدم؟؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 58. سالار

  سلام مرسی از پاسخ های کاملتون
  من یه پژو داشتم ۱۴ سال تخفیف بیمه داره الان یه ماکسیما خریدم تخفیف نداره چجوری میتونم تخفیف پژو که دستمه رو روی پلاک جدیدم رو ماکسیما بزنم چون شاید آینده پژو رو بخوام بفروشم

  1. مهسا محمد شفیعی

   پس از فک پلاک از روی پژو و در دست داشتن تاریخچه پلاک و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اقدام نمایید

 59. لیلا

  آیا وقتی ماشین هنوز بیمه تخفیف دار دارد و ماشین به شخص دیگری فروخته شود ولی تا قبل از پایان مدت بیمه شخص جدید تصادف کند و از بیمه استفاده کند آیا کلیه تخفیف های پلاک قبلی حذف میشود؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   در صورت فک شدن پلاک از روی خودرو خیر در غیر این صورت
   بله از بین خواهد رفت
   برای جلوگیری از این موضوع به شرکت بیمه گر قبلی مراجعه کرده و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات را در یافت نمایید

 60. محسن

  سلام من یه نیسان وانت مدل ۱۳۸۰ داشتم با ۱۵ سال تخفیف الان ماشین رو فروختم و یک تاکسی ۴۰۵ خریدم آیا میتونم تخفیف بیمه ی ماشین قبلم رو بیارم روی تاکسی ؟ اگه نمیشه بفرمایید تکلیف این همه سال تخفیف بیمه ی من چی میشه ، اعضای درجه یکم کسی نیسان نداره که بخوام تخفیفهام رو بهش بدم
  لطفا منو راهنمایی کنید
  ممنون

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   خیر در انتقال تخفیفات کاربری خودرو اهمیت ارد

 61. نظری

  سلام بنده خودرو قبلی خودم را در محضر وکالت نقل و انتقال دادم و خودرو جدید را به همین روش خریده ام، خودرو قبلی 60 درصد تخفیف بیمه ثالث داشت و خودرو جدید ده درصد برای نقل و انتقال نوبت گرفتم، چه زمانی و چگونه برای انتقال تخفیف بیمه ثالث اقدام کنم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 62. مهدی

  سلام
  من قصد فروش خودروی خود را که 8سال تخفیف بیمه ثالث و بدنه دارد ،دارم. و یک خودرو ثبت نامی به نام همسرم در نوبت تحویل داریم.
  امکان استفاده از تخفیفات بیمه بدنه و ثالث برای خودرو جدید وجود دارد؟چطوری؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر بله
   توجه داشته باشید کاربری دو خودرو یکی باشد
   همینطورتعداد سیلندر
   با گرفتن تاریخچه پلاک از مراکز تعویض پلاک
   و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات از نمایندگی های شرکت بیمه گر قبلی

 63. Omidhashemi

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من سال ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ماشین ال نود خریدم با بیمه نامه ایران از اون موقع تا الان ۷۰ درصد تخفیف بیمه داشتم اونو سال ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ فروختم پلاکم فک شد بعد از چند روز ماشین جدید خریدم مدل ۹۷ با پلاک جدید پلاک ماشین جدید بیمه شخص ثالث تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ میباشد من تخفیف بیمه ماشین قبلی میخوام رو پلاک جدیدم داشته باشم که ۷۰ درصد بوده این تخفیف میتونم رو پلاک ماشین جدید داشته باشم وتخفیف کامل میاد
  ممنون میشم جواب بدین

 64. یوسف

  بنده سال 1401ماشن فروختم با حداکثر تخفیف بیمه ثالث که اعتبار آن تا آذر 1401 بود ،همان موقع ماشین جدید کارکرده خریدم الان رفتم بیمه میگن باید تاریخچه پلاک بیاری تا اگر ممکن شد تخفیفات برگرده،یه سئوال اینکه اعتبار بیمه نامه قبلی آذر سال قبل تمام شده،امکان برگشت تخفیفات وجود داره یا خیر؟ممنون

 65. رضا

  سلام من از سال 91 تا 94 بیمه داشتم و تخفیف داشت و فروختم و از سال 95 تا 97 باز بیمه ثالث داشتم و تخقیف داشت. الان چجوری انتقال بدم به ماشین جدیدم اونا رو

 66. حمید

  سلام
  وقت بخیر
  با توجه به ابلاغ و اعمال قانون جدید از سال گذشته که قانونگذار میگوید برگ سبز خودرو همان سند اصلی بوده و نیازی به تغییر سند کمپانی در دفترخانه اسناد رسمی نمی باشد، ایا برای انتقال تخفیف بیمه، فقط تعویض پلاک کافیست یا بایستی سند خودرو نیز در دفترخانه اسناد رسمی بنام خریدار بشود؟

 67. حسن طهماسب نژاد

  سلام
  من سال 1400 ماشین با پلاک خودم داشتم و7سال تخفیف داشت و بیمه کردم و فروختم ، الان بعد 2سال ماشین خریدم و تعویض پلاک کردن ،تعویض پلاک گفته پلاکت قبلی که تخفیف 7ساله داشته، واگذار شد و پلاک جدید بهم داد ولی این پلاکم تخفیفی نداره، الان چیکار باید بکنم که تخفیف پلاکی که داشتم و اونو واگذار کردن دوباره به پلاک جدیدم انتقال بدم؟

 68. محسن

  سلام من یک دستگاه اتوبوس مسافربری داشتم اون ماشین را فروختم الان کشنده باری خریدم امکانش هست که تخفیف بیمه اتوبوس را روی کامیون انتقال بدم؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر متاسفانه کاربری خودرو ها باید حتما یکی باشد

 69. عادل

  سلام پدر من چند سال پیش ماشین خودش رو فروخت و میخواست حق تخفیف بیمه ثالت خودش رو به من بده اما تو اون سال این امکان برداشته شده بود به همین خاطر پدرم نتونست حق تخفیف بیمه ثالث ماشینشو به من بده سول الان که دولت تصویب کرده که این کار امکان پذر است پدرم میتونه کل حق بیمه ی خودش رو به من واگذار کنه

 70. کریم

  سلام سال 1388 پراید خریدم سال 1393 فروختم تخفیف اون رو الان میتونم تو ماشین جدیدم بزنم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 71. امید

  سلام من یک خودرو پراید مدل 83دارم که 70درصد تخفیف داره و قصد دارم این ماشین رو بفروشم و قصد خرید یک خودرو هایما صفر کیلومتر دارم چجوری میتونم از تخفیف های ماشین قدیمی خودم استفاده کنم لطفاً راهنمایی کنید

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 72. بهمن ع

  سلام . ماشین صفر خریدم که بیمه از کارخانه داره . ماشین قدیم رو استفاده تمیکنم و احتمالا چند وقت بعد خواهم فروخت . می خواهم تخفیف بیمه ماشین قدیم خودم رو به ماشین جدیدم ( بیمه ثالث داره ) انتقال بدهم ؟
  با توجه به اینکه هیچ بیمه ثالث جدیدی رو در حال حاضر نمیخرم ، چه کاری باید انجام دهم ؟

  با احترام . بهمن

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 73. احسان محمدیان

  خودرویی که فروخته شده بیمه ثالث باقی مانده اش متعلق به خریدار است یا فروشنده

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   متعلق به مالک قبلی خودرو است که با گرفتن تاریخچچه پلاک قابل انتقال است

 74. ابراهیم علیزاده

  سلام. من سال ۹۸ماشین خریدم بیمه کامل داشت همان سال برج ۹تعویض پلاک کردم ایا تخفیف بیمه ماشین ازابتدا مال من است.

 75. حمید

  سلام
  آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث به بیمه بدنه خودرو اشخاص ثالث (مثلا همسر) وجود دارد ؟
  آیا انتقال تخفیف بیمه بدون نقل و انتقال(فروش) وجود دارد؟

 76. امین

  سلام وقت بخیر من ماشینمو ۲ ماه پیش فروختم به داییم. و اون چمد روز پیش براب بیمه ک رفته از تخفیف من استفاده کرده چجوری امکان این وجود دارد؟
  و اینکه من اگ ماشین بخرم مبتونم تخفیف برگردونم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   بله انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 77. مجتبی معینی

  سلام
  بنده شهریور ۹۷ خودرو خریدم تعویض پلاک کردم و ۷۰٪ تخفیف هر سال استفاده کردم بهمن ۴۰۱ خودرو را فروختم و خودرو جدید با پلاک جدید گرفتم آیا ۷۰٪ تخفیف به بنده انتقال داده میشود؟تاریخچه پلاک ۴ سال میباشد با تشکر

 78. سپیده

  سلام . من ماشینم رو دارم میفروشم ولی هنوز ماشین جدید نگرفتم . چه زمانی اقدام کنم برای انتقال تخفیفش . ممنون

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   تخفیف بیمه شخص ثالث به شما قابل انتقال نیست اما انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 79. مسعود صوفی

  سلام.من خودروپژوراکه ۷۰درصدتخفیفات داشت چندماه پیش فروختم وچون ۵ماه ازبیمه مانده بودتعویض پلاک کردیم.وازقانون خبرنداشتیم.حالامهلت بیمه تمام شده.ومنراراهنمایی بفرمایید چون کارت پژورامن ندارم ولی کپی ازبرگ سبزش که بنام خودم بوددارم.ممنون

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر

   بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید انتقال تخفیفات امکان پذیر است
   دقت داشته بایشی که انتقال تخفیفات از پلاک به خود مالک و اعضای درجه 1 ان شخص قابل انتقال است

 80. محسن

  سلام وقت بخیر
  من اذر ماه 1401 ماشین خودم را با 70 درصد تخفیف بیمه ثالث فروختم.یه ماشین دیگه با 40 درصد تخفیف که روی بیمه نامه ش است خریدم.از یه ادم غریبه
  / اعتبار بیمه نامه ماشینی که خریدم 2 روز که تمام شده ولی اعتبار بیمه نامه قبلی که 70 درصد تخفیف داشتم تا مرداد ماه است.
  من الان باید چیکار کنم _بیمه نامه جدید بخرم ایا ؟
  برا انتقال 70 درصد تخفیف بیمه نامم چیکار کنم ؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید انتقال تخفیفات امکان پذیر است
   دقت داشته بایشی که انتقال تخفیفات از پلاک به خود مالک و اعضای درجه 1 ان شخص قابل انتقال است

 81. محمد تبریی

  با عرض سلام و وقت بخیر ، اینجانب درسال 96 یک خودرو بصورت وکالت بلاعض خریداری کردم ، خودرو در زمان خرید قابل تردد نبود و نیاز به بازسازی داشت در حالی که هیچ سابقه بیمه ای نداشت بنده از زمان خرید خودرو را بیمه کردم ،پس از مدتی که بازسازی آن به اتمام رسید و قابل تردد شد با مالک تماس گرفتم تا برای انتقال سند و تعویض پلاک اقدام نماید،مالک قبلی حاضر به تعویض پلاک نشد و تقاضای مبلغ بیشتری از مقدار معامله کرد، بنده نیز از طریق شورای حل اختلاف اقدام کردم و پس از سیر مراحل قانونی موفق به اخذ حکم الزام به سند شدم و خودرو بدون حضور مالک قبلی تعویض پلاک شد ، آیا بنده می توانم تخفیفات بیمه ای را که توسط خودم قبل از تعویض پلاک داشته ام را به پلاک جدیدم روی همان خودرو منتقل کنم ؟ و ممنون می شوم اگر مراحل آن را توضیح بفرمایید.

 82. حمیداسماعیلی راد

  سلام من ماشین سال ۹۲ خریدم پلاک به نام صاحب ماشین می باشد وکالت بدون تاریخ دارم ایا میتونم بیمه نامه روانتقال بدم به پلاک جدید که میخوام تعویض کنم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 83. سامنی

  سلام
  من جدیدأ یک خودرو ساندرو خریدم که بیمه شخص ثالث اون داره تموم میشه و یک ماشین دیگه دارم که ۷۰٪ تخفیف داره و می خوا نگه دارم برای تمدید بیمه ماشین جدیدم تخفیفی به من داده میشود یا باید بدون تخفیف بیمه کنم.
  ممنون از راهنمایی شما

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 84. ali

  درود وقت بخیر

  مادر من یه ماشین داشته و سال ۹۹اون رو فروخته و پلاکش ۶سال تخفیف داره،
  الان من یه ماشین خریدم میتونم تخفیف بیمه مادرم رو روی پلاک خودم اعمال کنم؟
  روشش چطوریه؟داخل تعویض پلاک باید کاری انجام بدم؟

 85. rabito

  سلام خسته نباشید پلاک ماشین من به نام پدرم هست الان میخوام ماشین رو بفروشم و به نام خریدار غریبه پلاک بزنم میشه تخفیف بیمه رو روی ماشین خودم که تازه میخوام بخرم انتقال بدم؟

 86. *

  درود. چنانچه بهمراه اعضای درجه یک خانواده قصد مهاجرت داشته باشیم ، اونوقت چطور میتونیم تخفیفی که صاحبش هستیم و حقمون هست رو بصورت نقدی بدست بیاریم. چون دیگه نه ماشینی میخریم که بخوایم بیمه ش کنیم نه اصلا ایران هستیم که بخوایم بین اعضای خانواده ی خودمون منتقلش کنیم

 87. آریان

  سلام .من خودرو ساندرو 97 که از صفر دست خودم بوده,فروختم و وکالت فروش دادم , خریدار هنوز تعویض پلاک نکرده و پلاک ساندرو بنام من است و بیمه ثالث ساندرو هم ۵روز دیگه تا ۱۴۰۱۱۱۲۴ تمام میشود.آیا برای استفاده از تخفیفات ساندرو باید خریدار تعویض پلاک کنه و بیمه ثالث بنام من تمدید بشه ؟در ضمن یک ماشین دیگه بنام همسرم است که شش ماه بیمه داره و میخوام تخفیفات بیمه ساندرو رو به ماشین همسرم انتقال بدم.باتشکر

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 88. علی

  سلام من ی ماشین سال 98 خریدم و 1401فروختم و دوباره یک ماشین دیگه خریدم میخوام بپرسمتخفیفات قبل از 98وی میشه

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 89. SalarPersian

  با سلام سال ۹۷ تعویض پلاک شده ولی گفتن بعد ۹۷ تعویض پلاک دیگه تخفیف شاملش نخواهد شد هیچ راهی نیست تخفیف گرفت آخه خیلی گرونه بدون تخفیف لطفا کمک کنید

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 90. علی سلطانی

  سلام وقت بخیر امکان استفاده از تخفیف بیمه شخص ثالث پدر برای فرزند در صورتی که پدر خودرو خود را فروخته باشد و خودرو جدید خریداری نکرده باشد وجود دارد ؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله امکان پذیر است با تهیه الحاقیه فسخ و انتقال تخفیفات //و همچنین تهیه تاریخچه پلاک از مراکز تعویض
   و ارائه صفحه اول و دوم شناسنامه خود و فرزندتان این مورد امکان پذیر است

 91. دیبا

  با سلام، من ماشینم را قبل از اتمام بیمه شخص ثالث فروخته ام و ماشین صفر کیلومتر خریدم، با توجه به اینکه ماشین صفرکیلومتر بیمه بصورت شرکتی دارد،، طبق گفته شما نیازی به انتقال تخفیفات بیمه‌ای ماشین قبلی تا زمان سررسید بیمه ماشین جدید نیست، سوالی که برای من پیش اومده اینه که بعداز اتمام سررسید بیمه ماشین قبلی آیا پرونده بیمه قبلی مختومه میشه و لازم نیست من کاری انجام بدهم؟ منظورم اینه که تا سررسید بیمه ماشین جدید نیازی نیست من کاری انجام بدم؟ واینکه تخفیفاتم سرجاش میمونه؟ توی این مدت زمان نزدیک یکسال تا سررسید بیمه ماشین جدید مشکلی پیش نمیاد؟ چونکه بیمه گذار قبلی و بیمه گذار جدید باهم متفاوت هستند…
  ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 92. حمید

  سلام بنده سال 97ماشینم رو فروختم آیا الان که سال 401عست میتوانم تخفیفات خودرو فروخته شده در97را انتقال بدهم

 93. امید مقدم

  باسلام و خسته نباشید
  من ماشینم و با ۷۰درصد تخفیف فروختم ولی هنوز خریدار نرفته تعویض پلاک بعد من یه ماشین دیگه ایی خریدم با پلاک جدید چجوری میتونم تخفیفات ماشین قبلی و انتقال بدم به این ماشین جدیدم که مدلش ۸۵ هستش

 94. علی

  سلام من چندین سال ماشینی رابیمه کردم امافقطبیمه به نام من بود سندبهنامبستگان بود حالامیتونمانتقالش بدم به خودروی دیگر

 95. منیژه جوادی

  با سلام،من ۷ ماه پیش ۲۰۶ تیپ ۲ مدل۸۹ خود را فروختم و هنوز ۴ ماه دیگر از اعتبار ثالثم باقیست و می خواهم یک ماه دیگر تخفیف خود را به ماشین پسرم دنا پلاس توربو مدل اسفند ۹۹ انتقال بدهم.اما نمی دانم برای چه باید به شماره گذاری مراجعه کنم و از آنجا باید چه گواهی ای برای انتقال بیمه به پسرم بگیرم. سپاس از لطف شما.🙏

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 96. عباس

  سلام . وقتی پلاکی که روی ماشینی که فروختی تخفیف داره و روی ماشینی که خریدی اومده . بازم باید برای تخفیفاش تاریخچه پلاک و…انجام شود یا خیر

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بله حتما باید تخفیفات منتقل شود

 97. داود باقری

  سلام وقت بخیر
  من ده روز پیش ماشینم رو فروختم و انقضای بیمه آن 1401/11/27 هست هنوز هم نتونستم ماشین تهیه کنم حالا تخفیف این چند سال بیمه چی میشه ، با توجه به اینکه من هنوز ماشین تهیه نکردم
  راهنمایی بفرمایید ممنون

 98. بهاری

  من خودرویی در در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۹ خریداری کردم که تخفیف روی بیمکردم ه داشته و تا الان هم از برگه بیمه استفاده نکردم و الان که برای تمدید بیمه مراجعه کردم ، شرکت بیمه اعلام کرده که فروشنده چند دست قبل که حدود ۳ سال قبل خودرو رو فروخته و تخفیفات روبه نام خودش انتقال داده .
  با توجه به اینکه نقل و انتقال خودرو قبل از تاریخ صدور قانون جدید بوده و قانون هم عطف به ماسبق نمیشه و در زمان صدور قانون جدید نقل و انتقال پلاک و بیمه بنام اینجانب بوده آیا باز هم انتقال تخفیف بیمه قانونی بوده ؟؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 99. رضا

  سلام
  من یه خودرو سمن مدل ۸۹ داشتم که در سال ۹۸ فروختم و بیمه اش با سررسید مهرماه و تمام تخفیف بود و یه خودروی سمند مدل ۹۷ با سررسید بیمه اسفند ماه خریدم و تاکنون از تخفیف خودروی قبلی استفاده نکردم چطور میتونم در زمان تمدید بیمه اسفند ماه امسال تخیفاتو انتقال بدم .

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 100. ابراهیم

  سلام
  سال ۹۴ ماشین خریدم تعویض پلاک نکردم ۶سالم بنام خودم بیمه کردم ۱ماه قبل تعویض پلاک کردم تخفیفاتش صفر میشه؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 101. علی

  سلام من یک خودرو خرید کردم که صفر کیلومتر بوده برگ سبز و پلاک و بیمه نامه به نام شخص دیگری بوده است الان تعویض پلاک انجام دادم برگ سبز هم به نام من شده است میخواستم ببینم بیمه نامه شخص ثالث آن چه میشود باید من برای آن بیمه نامه جدید بگیرم؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   تا مهلت سر رسید بیمه شخص ثالث قبلی امکان بیمه مجدد وجود ندارد
   در صورتی که مالک قبلی الحاقیه فسخ و انتقال تخفیفات را بگیرد

 102. محمود موقر

  سلام خودرویی که من فروختم سندش بنام دامادم بوده ولی بیمه نامه به نام خودم بوده بفرمایید که آیا تخفیف بیمه این خودرو به خودروی جدیدی که خریداری کرده ام امکان پذیره؟ خودروی قبلی پژو ۲۰۶مدل ۸۵بوده و خودروی جدید پژو ۲۰۶مدل ۹۴
  با تشکر از شما

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 103. احسان

  سلام
  ببخشید این تاریخ 1397/12 که در بخشنامه انتقال تخفیف به آن استناد میکنند چیه و آیا محدوده تاریخ برای انتقال تخفیف وجود دارد؟

 104. اصغر بزرگي راد

  سلام خسته نباشید
  اینجانب خودروی suvداشتم و سال ۹۸ بدو ن استفاده از تخفیف بیمه شخص ثالث فروختم وپارسال فک پلاک کردم و این سه سال بدون تخفیف خودروی جدید رو بیمه کردم پلاک دیگری داشتم که بیمه اون خودرو به خواهرم منتقل کردم (پلاک سومی)حالا ايا از امتياز تخفيف بيمه اولي مينونم براي خودم استفاده كنم

 105. ستایش

  سلام ماشین بنام برادرم است قصد فروش داریم چطوری میتونیم تخفیف بیمه این ماشین رو به من که خواهرش هستم و ماشینم صفرکیلومتره انتقال بدیم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 106. فرزاد

  سلام
  بنده در سال های 92-93-96-98-1400 اقدام به خرید خودرو کرده ام و در این سال ها بیمه ثالث و بیمه بدنه داشتم و تاکنون هیچگونه خسارتی نداشتم. آیا می تونان تمامی تخفیفات این سال ها را به خودروی جدیدم انتقال بدهم؟ دی این صال ها تعویض نمره پلاک هم نداشتم و همه خودروها به نام خودم بودند.آیا امکان تجمیع همه آنها به خودروی حال حاضرم وجود دارند؟

 107. صابر نادری

  سلام خسته نباشید پدر من دوتا ماشین داشت یکی پراید یکی پژو پارسال یکی از ماشینارو فروختیم
  هر دو ماشین ها دارای تخفیف بودن و به نام پدرم آیا این ماشینی ک فروختیم تخفیف بیمه حذف شده یا تو سیستم بیمه هنوز ثبته ؟

 108. مسعود

  سلام
  ازچهتاریخی تخفیفات برای فروشنده باقی میماند مستند قانونی لطف کنید

 109. اورنگ

  سلام
  من دو خودرو بنام خودم دارم یکی را تازه خریدم و میخوام بیمه کنم آیا میتونم تخفیفات ماشین قدیمی تر رو به ماشین جدید منتقل کنم؟

 110. رامین

  سلام موتور من دزدیدن ۵۰ درصد تخفیف داشت موتور جدید گرفتم چجوری بیارم رو این تخفیفشو

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید انتقال تخفیفات امکان پذیر است
   دقت داشته بایشی که انتقال تخفیفات از پلاک به خود مالک و اعضای درجه 1 ان شخص قابل انتقال است

 111. افشین

  سلام و احترام.
  من 4ماهی است پراید خریدم که بیمه نامه اش یک ماهی است تمام شده ، الآن داخل سایت میرم برای تمدید با احتساب تخفیف 70درصدی بیمه نامه قبلی هزینه جاری برایم میاد.
  الآن سوالم این است که با این تخفیف 70درصدی بیمه کنم روی پلاک خودم تخفیف اعمال میشه ؟
  چون خودرو سند قطعی خورده والان هم 2ماه از اعتبار بیمه نامه گذشته تخفیفات روی پلاک من اعمال میشه یا پلاک قبلی ؟
  خودرو پراید 85 است.
  چون من هر سایتی میرم این تخفیف 70درصدی نشان داده میشه ، میتونم استفاده کنم ؟ بعد از استفاده مشکلی نیست ؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 112. فرزادشماسایی

  سلام بنده یک م به ناما شین 405 را سال 97 خریده ام و تا چند روز پیش پلاک ان را به نام خود نزده بودم ولی بیمه نامه ان هرسال به نام خودم صادر میشد
  ایا امسال که میخواهم بیمه کنم تخفیف به من تعلق میگیره (بیمه گذار) یا صاحب قبلی ان (پلاک قبلی)؟
  با تشکر وسپاس

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   خیر باید برگه سبز به اسم شما باشد

 113. مصطفی روان

  سلام وقت بخیر من در تاریخ 10/10/1397ماشینم را فروختم همان رو تعویض پلاک کردم سندزدم بنام خریدار میتوانم تخفیفات رابزنم روی پلاک جدیدم

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر
   بله با گرفتم برگه تاریخچه پلاک و الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات میسر میباشد

 114. شکوه غازانی

  سلام
  ما یک ماه پیش تیبا ۲ خریدیم و ۴ درصد تخفیف داره و یک ماه دیگه بیمه تموم میشه
  حالا تصادف کردیم برام سواله که
  ۱ . اون تخفیف ها برا ما شده یا مالک قبلی
  و ۲ . کپن که کنده بشه تخفیف ها اگه برا ما باشه چی میشن
  و ۳. میشه با قضیه تصادف بازم ماشین رو قسطی بیمه بکنیم یا نه؟

  1. مهسا محمد شفیعی

   وقت بخیر بستگی به شرکت بیمه گر دارد

 115. سلمان

  ماشینم را فروختم و 45 درصد تخفیف داشت ایا هنگام فروش خودرو همزمان باید برویم شرکت بیمه ایران و تخفیف خودرو را برداریم یا بعدا بدون داشتن مدرک از ماشینی که فروختم هم میشه تخفیف را بردارم؟؟؟
  سوال دومم اگه فردی که ماشین من را خریده تصادف کنه میتونه از بیمه من استفاده کنه و بیمه من خسارت میخوره و از تخفیفش کم میشه؟؟

 116. مازیار

  سلام، من پلاک ماشین رو سال ٩٨ به نام دیگری زدم اما سند ثبتی را انتقال ندادم. الان میخوام پلاک رو به نام خودم برگردانم. بیمه را همواره به نام خودم گرفته ام. تکلیف تخفیف بیمه چی میشه؟ اینکه اول بیمه رو تمدید کنم یا اول تعویض پلاک رو انجام بدم تاثیری داره

 117. نیکخواه

  سلام وقت بخیر ماشین فروختم خریدارتعویض پلاک نرفته باپلاک جدیدتخفیف بیمه پلاک قبل قابل انتقال هست سپاس

  1. bimebazar

   خیر حتما باید پلاک از خودروی قبلی فک شده باشد

 118. علی

  سلام وقت بخیر ماشین فروختم خریدارتعویض پلاک نرفته باپلاک جدیدتخفیف بیمه پلاک قبل قابل انتقال هست سپاس

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر حتما باید پلاک از خودروی قبلی فک شده باشد

 119. جواد

  سلام بنده خودرو سواری قبلاداشتم ودر سال ۹۶ فروختم به یک شرکت واسقاط شده ایاالان میتونم از تخفیف اون استفاده کنم یا خیر؟ ضمنا ماشین با پلاک من اسقاط شده

 120. میثم

  سلام من میتونم تخفیف بیمه ام رو به همسرم انتقال بدم

 121. محمد

  سلام
  من یه خودروی دسته دوم به صورت وکالت نامه ای برای تعویض پلاک خردیم و پلاک به نام خودم شده . الان آیا میتونم برای گرفتن بیمه ثالث از تخفیف های مالک قبلی خودرو استفاده کنم . و اگر این امکان وجود داره چه طوری باید تخفیف های اونو به خودم انتقال بدم؟

 122. جبار

  سلام وقت بخیر
  من 1400، یک خودرو فروختم. فروشنده قبل از فک پلاک من (و دریافت پلاک جدید برای خودش)، اقدام به تمدید بیمه من کرد. روی پلاک من 70 درصد تخفیف بوده اما حالا که همان پلاک روی ماشین جدید من هست و می خواهم آن 70 درصد را روی پلاک خودرو جدیدم بیاورم، سیستم بیمه ارور می ده! (پلاک ماشین قبلی و فعلی من یکی است). یعنی آیا عملا من 70 درصد تخفیف را از دست داده ام؟ ظاهرا 70 درصد بیمه روی پلاک من به اسم خریدار ماشین قبلی من ثبت شده. آیا این قانونی است؟ بیمه اشتباه نکرده؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 123. حسن

  سلام من ماشینم را تازه از کارخانه گرفتم امکان انتقال چرا برای ماشین های صفر فراهم نیست؟

 124. علی

  سلام

  ماشین رو فروختم قبلاً بیمه ایران شده بود و چند ماه بعد بعد از تعویض پلاک خریدار بیمه سامان زده.. الان بعد نصب پلاک قبلی خودم روی ماشین جدید و انقضای بیمه اش از شعبه مرکزی شهرستان سابقه بیمه رو گرفتم..با مراجعه به بیمه ایران ازم خواستن که الحاقیه بیمه سامان رو بیارم ولی بیمه سامان میگه چون خریدار از تخفیف استفاده کردند دیگه سابقه بیمه برای شما تخفیفی ندارد … همچین مسأله ای امکان داره ؟؟
  با تشکر

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله

 125. ذاکری

  باسلام و درود
  من پراید مدل ۸۵ دارم که فرسوده محسوب میشه و شما فرموده بودید که باید گواه اسقاط ارائه بدهید در صورتی که من دارم میفروشم،حالا چه جوری تخفیفش رو منتقل کنم؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاک و همچنین برگه اسقاط
   انتقال این تخفیفات به مالک و اعضای درجه یک مالک قابل انتقال است

 126. مهدی

  سلام، همسربنده ماشینی داشته که به تازگی فروخته ، خوده من هم به تازگی خودروی ثبت نامی گرفتم که ۵ ماه ازش میگذره آیا میشه همسرم تخفیف بیمه اش رو به من انتقال بده

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   با دریافت برگه تاریخچه پلاک از مراکز تعویض پلاک
   و همچمپنین تهیه برگه الحاقیه فسخ و انتقال تخفیفات از نمایندگی بیمه قبلی
   و ارائه صفحه اول و دوم شناسنامه مالک وو همسرشان انتقال این تخفیفت امکان پذیر است
   توجه داشته باشید این تخفیفات باید بیشتر از 10 درصد باشد

 127. محسن

  سلام. من سال ۹۸ ماشینی را خریداری کردم که ۵۰ درصد تخفیف بیمه داشت. تا سال ۱۴۰۰ تخفیف بیمه برای من سالیانه لحاظ شد اما امسال برای تمدید شخص ثالث که اقدام کردم گفتن که مالک قبلی خودرو از تخفیف بیمه ۶۰ درصدی استفاده کرده برای خودروی جدیدش. در صورتی که مالک قبلی کلا ۱ سال ماشین به نامش بوده و قبل اون ۳ نفر دیگه مالک خودرو بودند و تخفیف بیمه امسال من از زمان خرید ماشین برای من لحاظ شده. میخواستم بدونم که آیا از لحاظ قانونی من میتونم پیگیر تخفیف بیمه ثالث ماشینم بشم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 128. سید محمد

  سلام وقت به خیر بنده یه ماشین پراید خریدم که تخفیفش کامل بود سه سال هم خودم بیمه ش کردم حتی تاریخ 8 آبان 1400″ ماشین رو بیمه کردم کلا 1 میلیون شد
  الان ماشینو فروختم بعد چند روز ماشین جدید خریدم خریدار ماشین قبلیم فک پلاک کرده و من پلاک قبلیمو روی ماشین جدید زدم که مدلش 1400 و چند روز دیگه بیمش تموم میشه میتونم از تخفیف ماشین قبلیم استفاده کنم؟؟ پلاکمم همون قبلیه

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 129. خانم جبارى

  سلام سند و كارت خودرو به نام خودم هست و براى اولين بار ماشين رو بيمه ميكنم و سابقه بيمه نداشتم . كارمند بيمه به اشتباه بيمه نامه رو به نام خواهرم صادر كرده من چطور ميتونم تغييرش بدم به نام خودم اين امكان وجود داره يا بايد صبر كنم يكسال تموم شه تا بيمه به نام من بخوره و تخفيف اين يكسال هم كنسل ميشه

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   به شرکت بیمه مراجعه نمایید و درخواست صدور الحاقیه بدهید

 130. مهیار محمدی

  سلام وقت بخیر. من ۱۴ سال تخفیف بیمه دارم ماشین رو فروختم ولی خریدار تعویض پلاک نکرده. آیا میتونم از پلاک قبلی به پلاک جدید خودم تخفیفات بیمه رو انتقال بدم؟ یا خریدار بعد چند ماه فک پلاک کنه میتونم تخفیف رو انتقال بدم ؟ یا راهی هست ، ممنون میشم راهنمایی کنین

 131. جعفری

  البته بیمه ماشین جدید یه ماه دیگه تمکم میشه ، به ماشین صاحب قبلی میشه بیمه اونو نگهداشت یا چوون عریبه نمیشه و بیمه از اول حساب میشه و تخفیف نمیخوره ، ماشین قبلی ۱۸ سال تخفیف داشت اما یادمون رفت انتقال بدیم الان میشه الحاقیه زد ؟و انتقال بدبم تخفیف به ماشین جدید که همون پلاک قبلی میخوایم بزنیم ،هنوز ماشین جدید تعویض پلاک نکردیم و بیمه ماشین جدید یه ماه دیگه تموم میشه ،ماشین قبلی تا خرداد بیمه داره ، اگه میشه انتقال داد قبل تعویص پلاک یا قبل تموم شدن بیمه ماشین جدید یا بعدشون هم میشه الحاقیه گرفت

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 132. جعفری

  سلام خسته نباشید ما ماشین داشتیم فروختیم نمیدونستیم قبلش باید بیمه انتقال بدیم ، الان یه ماشین گرفتیم هنوز به اسم نزدیم میتونیم بیمه انتقال بدیم ، همون پلاک میخوایم بزاریم روش ، لطفا راهنمایی کنید

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 133. ساسان

  سلام،من یک پرایددرسال98خریدم وان رابه اسم خودکردم،همان پرایدرادرامسال1401به اسم فرزندم کردم،آیا می توان بیمه را به فرزندم انتقال دهم ممنون

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 134. سیدسعیدفرانسه

  سلام من۸ساله هرسال بیمه ماشینم روبنام خودم ثبت میکنن من وکالت فروش بدون تاریخ دارم راهی داره بتونم تخفیف روبگیرم طرف میگه پلاک رومیخام من ازبیمه استفاده نکردم رعایت کردم حالازورداره تخفیف روبدم به طرف
  راهنماییم میکنید

 135. مهران

  خسته نباشید ماشین مدل 79 با تخفیف 75 درصد رو سال گذشته فروختم همون زمان همماشین با مدل 81 خریدم الان زمان بیمه شخص ثالث فرا رسیده. آیا میتونم از تخفیف ماشین قبلی استفاده کنم چون پلاک همون پلاک هستش ک رو ماشین قبلی بود

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک و تهیه تاریخچه پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید انتقال تخفیفات امکان پذیر است
   دقت داشته بایشی که انتقال تخفیفات از پلاک به خود مالک و اعضای درجه 1 ان شخص قابل انتقال است

 136. یاسر

  سلام وقت بخیر ،بنده یه وانت بار سال ۹۳ خریدم ،اما به دلایل نا معلوم طرفهای ماشین اقدام به تعویض پلاک نکردن،سال ۴۰۱ به وسیله شکایت و دادگاه آمدن وماشین تعویض پلاک شد،این ۸سال بیمه به نام خودم انجام می‌دادم، آیا راهی هست تخفیف که خودم بیمه میکردم به خودم برگردد،تشکر از شما

 137. احمد محمدی نژاد

  با سلام بنده سال 92خودرویی به صورت قولنامه خریدم و الان میخوام به نام بزنم به خاطر عدم پرداخت اقساط لیزینگ ولی بیمه رو خودم پرداخت کردم و مدارک موجود هست باید چیکار کنم آیا راهی هست بیمه به نام بنده منتقل بشه

 138. حسین

  سلام من یک وانت پیکان باپلاک شخصی داشتم که ۶۰درصد تخفیف بیمه ایران داشتم الان ۶ماه که فروختم الان یک پراید ۸۳خریدم حالاتخفیف بیمه وانت میشه بیارم رو سواری ممنونم راهنمایی کنید چکار باید انجام بدم

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   کاربری خودرو در انتقال تخفیفات مورد اهمیت می باشد

 139. علی

  سلام
  خودروی مگان و بیمه شخص ثالث آن با یکسال تخفیف به اسم برادرم بود که تازگی به اسم من شده و می‌خواهم بیمه را تمدید کنم و از تخفیف یک سال بیمه قبلی برادرم استفاده کنم.
  آیا می شود؟
  فردا تاریخ انقضای بیمه قبلی میباشد

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر امکان انتقال تخفیفات زیر 10 درصد (دو سال ) امکان ندارد
   انتقال تخفیفات به خواهر و برادر هم ممکن نیست

 140. علی‌رضا

  با سلام بنده در سال۹۸ماشین خریدم و ماشین ۷۰درصد تخفیف داشت .مالک ماشین گفتن تخفیفات از شما.در بهمن همان سال تعویض پلاک کردم و ۴سال شده بیمه به نام من هست.در حال حاضر آیا کل ۷۰درصد به من تعلق میگیره.

 141. مرتضی

  سلام
  یه خودرو حدود ۱۰ سال توسط من بیمه شده
  ولی پلاک به نام دوستم بوده
  الان که پلاک به نام خودم زدم تخفیف بیمه چی میشه

 142. محمد معياري

  سلام خودرو قبلي من تا ماه اسفند اعتبار و70درصد تخفيف را دارد در فروردين سال جاري خودروي صفر با پلاك جديد گرفته ام وخودروي قبلر را فروخته ام چگونه تخفيف آن رابه خودرو جديد وپلاك جديد منتقل كنم ضمنا هميشه بيمه نامه آنلاين ميخرم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 143. کمال معبودی

  سلام دوسال قبل خودروخودرابا٪۷۰تخفیف بیمه شخص ثالث به صورت قطعی فروختم واکنون خودرودیگری خریده ام.ایاپس ازپایان انقضا بیمه نامه فعلی میتوانم ازتخفیف خودروقبل استفاده کنم.ممنون ازپاسخگویی شما

 144. انتخاب

  سلام بنده یک خودرو خریدم که هنوز تعویض پلاک انجام نشده و پلاکها به اسم صاحب قبلی است و بیمه اش پنجاه درصد تخفیف دارد و دو سال است که من بیمه کرده ام میخواهم بدانم که با تعویض پلاک تخفیف بیمه از خوردروی من برداشته میشه یا فقط زمانی که صاحب قبلی اقدام به دریافت تخفیفات کند برداشته می شود یا با تعویض پلاک به اسم من تخفیف از بین می‌رود

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   با تعویض پلاک تخفیفات صفر میشود

 145. روح اله خسروی

  سلام،بنده۱۵سال تخفیف بیمه روی ماشین پیکان داشتم برج۵سال۹۸آن رافروختم وهمان موقع ماشین صفرخریدم وفک پلاک کردم وسندهم بنام طرف انتقال دادم،هنوزتخفیف بیمه راانتقال نداده ام.آیاالان میتوانم برای انتقال تخیفیف بیمه به ماشین فعلیم که مدل۹۸هست اقدام کنم؟بیمه شخص ثالث ازنمایندگی ایران گرفتم.

 146. بهرام

  سلام بنده خودرو پزو۴۰۵ رو‌‌‌برج ۸ سال ۱۴۰۰ با پلاک دیگری بنام خودم بیمه کردم الان تخفیف قبلی با پلاک جدید شامل حالم میشه

 147. عليرضا

  سلام. خودروي قبلي خودرا با 9 سال سابقه تخفيف اخيرا فروخته ام. براي تعويض پلاك به خريدار وكالت داده ام كه ايشان هم نسبت به تعويض پلاك اقدام كرده است. ايا با داشتن تصوير وكالت نامه نميتوانم براي انتقال سوابق بيمه شخص ثالث به خودروي جديدم اقدام كنم؟ بمن گفته اند بايد برگه اي بنام استعلام فك پلاك داشته باشم. ايا بايد براي دريافت اين برگه با اخذ نوبت اينترنتي به مراكز تعويض پلاك مراجعه كنم؟ يا نياز به نوبت گيري نيست؟ متشكرم

 148. راضیه

  سلام.موقعی که من ماشین رو بیمه کردم.کسی که ماشین رو بیمه کرده توجهی به تخفیفات نکرده.وقتی اعتراض کردم گفت انشالله سال بعد .آیا چون هنوز 24ساعت نگذشته آیا نمیشه کاری کرد

 149. محمد

  سلام خانم بنده ماشینی با 9 سال تخفیف داره ماشین من بهمن ماه در قرعه کشی ایران خودرو تحویل داده میشه که خوب صفر کیلومتره پس از تحویل گرفتن ماشین جدید قدیمی را باید بفروشم،آبان زمان تمدید بیمه شخص ثالث ماشین است.میشه گواهی بیمه همسرم رو قبل از فروختن ماشین بگیرم و بهمن بعدی از تخفیفش استفاده کنم؟؟؟آیا نیازی هست بیمه نامه رو امشال به نام خودم بگیرم یا به نام خودش بگیرم؟؟

 150. حسین

  با سلام
  راننده تخلف نمیکنه تخفیف برا پلاک هست
  قانون از کجا اختراع میشه
  پس چرا گواهینامه میگیریم با گواهینامه صاحب پلاک رانندگی کنیم

  1. bimebazar

   متوجه سوال شما نشدیم!

 151. محمدرضا حجرالاسودي

  سلام من يه وانت پيكان داشتم تخفيفاتش كامل بود الان به پرايد سواري خريدم و ميخوام تخفيفاتما به ماشين جديد انتقال بدم ميخواستم بدونم از وانت به سواري شدنيه؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر کاربری خودرو اهمیت دارد برای انتقال تخفیفات

 152. احمد محمدی

  با سلام و خسته نباشید من از خودرو قبلیم 15 سال تخفیف دارم و تازه گیها یه خودرو صفر خریداری نموده ام آیا برای انتقال تخفیف خودرو کهنه به خودرو تازه باید تا اتمام بیمه خودرو جدید صبر کنم و یکی 2 ماه مانده به اتمام بیمه خودرو تازه انتقال را انجام دهم یا…… لطفا و خواهشن راهنمایی بفرمایید با تشکر فراوان

  1. bimebazar

   قت شما بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 153. علی ش

  با سلام
  مدت ده سال هست خودروی از خواهرم خریده ام
  ولی سند و پلاک تزده ام و فقط قولنامه دست نویس بین خودمون نوشته ایم
  الان چطور میتونم تخفیف بیمه را بنام خودم بزنم
  آیا میشه بنام مادرم بزنم و بعد چند ماه بنام خودم بزنم که اعضای شناره یک محسوب بشه

 154. محمد

  سلام من یکبار پارسال تخفیف بیمه ثالث خودروی مادرم رو انتقال دادم برای ماشین خودم الان دوباره ماشینم رو فروختم و یک ماشین دیگه خریدم میتونم تخفیفم رو انتقال بدم روی ماشین جدیدم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 155. رضا

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من ماشین پراید داشتم فروختم ولی بیمه نامه ۶ سال تخفیفش رو انتقال ندادم حالا تاریخ سر رسید بیمه نامه هشت ماهه تموم شده ویک ماشین پرشیا خریدم الان میتونم اون تخفیف بیمه نامه قبلی رو به ماشین جدید انتقال بدم یا باید قبل از تاریخ سررسید بيمه نامه اقدام میکردم؟
  باتشکر از پاسخگویی شما

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 156. مصطفی

  سلام
  من ۱۰ سال تخفیف رو بیمه ماشینم دارم. الان در حال خرید ماشینی صفر کیلومتر بنام همسرم هستیم و مجبورم ماشین خودم رو هم بفروشم و ماشین صفر هم که کارخانه یکسال بیمه میکند. من میتونم بعد از فروش ماشین خودم تا یکسال بیمه ام رو نگه دارم و وقتی موعد بیمه ماشینی که بنام همسرم هست فرا برسه انتقال بیمه خودم به ایشون رو انجام بدم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 157. احمد

  سلام.لزوم مراجعه به مرکز تعویض پلاک برای انتقال تخفيف بیمه به خودروی جدید برای چیه ؟! (تمام مراحل تعویض پلاک و ثبت سند انجام شده)…

 158. Mch

  سلام
  من سال ۹۹ ماشینی خریدم که ۷۰ درصد تخفیف داشت و تعویض پلاک هم شد. تاریخ بیمه برج ۱۲ همون سال بود که گفتن طبق قانون جدید امکان انتقال بیمه وجود ندارد و مجبور شدم دوباره هزینه کامل پرداخت کنم. ماشین رو سال ۱۴۰۰ فروختم، بعد از حدود ۸ ماه ماشین کارکرده جدید خریدم، الان برای بیمه مراجعه کردم و باز هم گفتن جتی ۵ درصد تخفیف هم شامل نمیشه و مجبور شدم مجدد کل هزینه رو پرداخت کنم، آیا نمیشد ۵ درصد تخفیف رو شامل بشه؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 159. مرتضی

  سلام من سال 99 یک خودرو فروختم که تخفیف بیمه داشت و الان در سال 1401 یک ماشین به نام همسرم خریدم چگونه میتوانم اون تخفیف رو به این خودرو منتقل کنم ؟با تشکر

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 160. هادی عباسی

  سلام میشه تخفیف سواری رو به وانت انتقال داد؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد
   انتقال تخفیفات فقط به خودرو های دارای کاربری مشابه امکان پذیر است

 161. علی خرمی

  سلام‌ پدرم خودرو به نامش هست با تخفیف ۷۰ درصدحالا میخواد خودرو و بفروشه و دیگه نمیخواد داشته باشه منم میخوام یه خودرو کارکرده بخرم، آیا میشه تخفیفات پدرم و انتقال داد برای من؟؟؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 162. حسین یعقوبی

  با سلام من پراید خودم را برج شش امسال بیمه کردم الان فروختم و ماشین 405 خریدم که برج نه بیمش تموم میشه چطور باید تخفیف را انتقال بدم؟ آیا شامل امسال هم میشه یا باید وایستم بیمه پراید تموم شه که انتقالش بیاد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 163. وطن پرست

  سلام.
  نیروی انتظامی و دادستان کل کشور گفته برای خرید و فروش خودرو و سند زدن نیازی به ثبت در دفتر خانه نیست و برگ سبز معادل سند قطعیست.
  شما و بیمه برای انتقال تخفیف سند محضری میخواین. خواستم بگم چه مملکت بی صاحاب و بی قانونی داریم

  1. bimebazar

   ممنون از همراهی شما

 164. ماه بنی هاشم

  سلام خسته نباشید،بنده ماشینی خریداری کردم سال 1399وهمه چیزش رو بنام خودم زدم اعم از پلاک ،برگ سبزوسند، دوسال هم خودم بیمه کردم واز تخفیف بیمه هم استفاده کردم،الان رفتم بیمه کنم میبینم صاحب قبلی الحاقیه زده بیمه من صفر شده،خواستم ببینم بااینکه چند سال میگذره و همه چیز بنام من بوده ایشون حق چنین کاری رو داشته یا خیر،ممنون از راهنمایی شما

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 165. حسین اقایی

  سلام هیچ راهی وجود ندارد که خودرو قبلی سواری بوده خودرو فعلی بارکش است از تخفیف بیمه استفاده کند

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد
   انتقال تخفیفات فقط به خودرو های دارای کاربری مشابه امکان پذیر است

 166. عزیزی

  سلام وقت بخیر، من یه ماشین پراید مدل ۹۵ داشتم که فروختم و تخفیفات که ۲۵درصد میشد رو الحاقیه اش رو گرفتم و دوباره یه پژو مدل ۹۷ خریدم و این تخفیفات رو منتقل کردم روی اون.و حدود یکسال پژو رو داشتم وچند ماه پیش فروختم الن یه پراید خریدم تخفیفات منتقل میشه روی این پراید؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 167. نوید

  با سلام، می خواستم بدونم امکان انتقال تخفیف بیمه بین دو خودرو به نام خودم وجود داره؟
  یکی مدل ۸۱ هستش و دیگری ۹۸ اما هر دو به نام خودم هستن و قصد فروش خودرو رو ندارم اما فقط می خوام تخفیف بیمه یکی رو به دیگری انتقال بدم

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   پلاکی که قصد انتقال تخفیفاتش را دارید باید حتما فک پلاک شود

 168. سیدمحمدرضا

  سلام و عرض ادب. من یه تیبا با تخفیف 65 درصد داشتم و از همون سال 90 دست خودم بود. ولی بعضی سالها برادرم بیمه میکرد و بیمه نامه به نام اون میخورد. آیا این موضوع مشکلی برام ایجاد نمیکنه برای انتقال تخفیف بیمه به ماشین جدیدم؟
  ممنون و سپاسگذار

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 169. سیدمحمدرضا

  سلام و عرض ادب. من یه تیبا 90 با تخفیف 65 درصد داشتم و از همون سال 90 دست خودم بود. ولی بعضی سالها برادرم بیمه میکرد و بیمه نامه به نام اون میخورد. آیا این موضوع مشکلی برام ایجاد نمیکنه برای انتقال تخفیف بیمه به ماشین جدیدم؟
  ممنون و سپاسگذار

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 170. سیدمحمدرضا

  سلام من یه تیبا مدل 90 با تخفیف بیمه 65 درصد داشتم. چند روز پیش فروختمش ولی هنوز کارهای انتقالش رو انجام ندادم و قرار است که تا هفته آینده کارهای انتقالش رو انجام بدم. الان یه خودرو جدید صفر کیلومتر خریدم. آیا میتونم بعد از انتقال ماشین اولم(تیبا) تخفیف 65 درصد رو به خودروی صفر کیلومتر الانم که سررسید بیمش 8 ماه دیگه است منتقل کنم. ممنون میشم از پاسخگویی شما.

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 171. کامران

  با سلام . من پژو پارس دارم که ۱۴ ساله از بیمه استفاده نکردم (خسارتی تا حالا نگرفتم ، بدلیل عدم تصادف)حالا میخوام تخفیفات بیمه ام را به اتومبیل دخترم که پژو ۲۰۶ هست و چند روز دیگه بیمه اش پایان مییابد و باید تمدید کند ، منتقل کنم . آیا بدون اینکه اتومبیل خودم رو بفروشم امکان پذیره ؟ توضیح اینکه شرکت بیمه هامون هم با هم فرق داره .

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 172. زهره

  سلام من تقریبا یک سال پیش ماشینم رو فروختم و یه ماشین دیگه خریدم الان سررسید بیمه ماشینم هست و پلاک قبلیم هم که رفته بایگانی حالا من الان چجوری باید اقدام کنم برای انتقال تخفیف به پلاک جدیدم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 173. اسکان

  سلام وقت بخییر.
  تخفیف بیمه ثالث رو کد ملی است یا پلاک

 174. نسترن

  سلام
  من دی ماه سال 96 ییک پراید خریدم و بهمن ماه بیمه اش رو پرداخت کردم.. تا بهمن سال 99 که بیمه پرداخت کردم 35درصد تخفیف بیمه داشتم و 35 درصد تخفیف حوادث راننده…
  فروردین 1400 تصادف کردم و از بیمه خسارت گرفتم..آبان 1400 پراید رو فروختم و 206 خریدم…
  الان که شهریور1401 هست برای تمدید بیمه 206 رفتم بیمه ایران میگه تخفیف بیمه 15 درصد داری وتخفیف حوادث راننده همون 35 درصد
  و 5 درصد سال 1400 از من کم شده و به مالک جدید پراید اضافه شده..
  مگه میشه ازمن کم بشه به مالک بعدی اضافه بشه
  یعنی از سال 99 به بعد هیچ تخفیفی شامل من نمیشه؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 175. DR MAXWELL.MM

  آیا می خواهید کلیه، اعضای بدن بخرید یا می خواهید کلیه یا اعضای بدن خود را بفروشید؟ آیا به دنبال فرصتی برای فروش کلیه خود به دلیل خرابی مالی هستید و نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، پس همین امروز با ما تماس بگیرید تا مبلغ 500000 دلاری برای کلیه شما به شما پیشنهاد کنیم. نام من دکتر MAXWELL .CH است. و من یک متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان بیل راث هستم. بیمارستان ما در زمینه جراحی کلیه تخصص دارد و همچنین با یک اهدا کننده زنده و مربوطه به خرید و پیوند کلیه می پردازیم. ما در هند، ایالات متحده آمریکا، مالزی، سنگاپور واقع شده ایم. ژاپن.

  لطفاً در صورت تمایل به فروش یا خرید کلیه به ما اطلاع دهید
  ارگان لطفا در تماس با ما در و از طریق ایمیل دریغ نکنید.

  ایمیل: birothhospital@gmail.com
  شماره برنامه چیست: +35795537941
  تلگرام: +35795537941
  وایبر: +35795537941

  با احترام
  دکتر مکسول. CH. (مدیر)
  INT AFILIATION HEAD.

 176. قدیر بهزادی

  با سلام . بنده ماشینم و در تاریخ آبان ۱۴۰۰ تعویض و در همان تاریخ بیمه کردم از ۷۰ درصد تخفیف الحاقیه زده فقط پانزده درصد انتقال دادند ( توضیح بر اینکه گفتن باید ماشین قبلی از تاریخ ۹۷.۷.۱۵ به نام خودت باشد . حالا این تاریخ تغییر یافته ۹۷.۱۱.۱۲ شده . ) با تاریخ جدید تخفیف بهم تعلق می گیره ولی میگن یک بار الحاقیه زدیم دوباره نمی تونیم .
  بنده چطور می تونم ۵۵ درصد باقی مانده رو انتقال دهم دهم .

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 177. صادق

  سلام وقت بخیر
  ماشینی که فروختم دو سال تخفیف داشت
  ماشینی که خریدم سال اول تخفیف رو داره
  ۱۰ درصد قبل . ۵درصد الآن آیا میشه این تخفیف ها رو تجمیع کرد؟
  که بشه ۱۵ درصد ؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر خیر این امکان وجود ندارد

 178. سیدمرتضی اسعدی

  سلام و خسته نباشید
  بنده ۳ سال قبل ماشین خود را فروخته‌ام و در این مدت با وجود خرید خودرو جدیداقدام به تعویض پلاک نکردم و پلاک قبلی هم که ۷ سال تخفیف داشته واگذار شده و پلاک جدید به من تعلق گرفت سوالم اینه که باز میشه از تخفیف سابقم استفاده کنم و راهش چیه؟
  با تشکر

 179. محمد

  سلام
  فروشنده خودرو تا چه زمانی فرصت انتقال تخفیف به خودرو جدید خود را دارد؟ و اگر اقدامی نکند خریدار تا چه زمانی می تواند از تخفیف استفاده کند؟

 180. محمود

  سلام ببخشید من در اوایل سال ۱۳۹۲خودروی تیبا به اشنا بدون تعویض پلاک یا نوشتن قولنامه انتقال سند در محضر!!!فقد با یک کاغذ به صورت دستی فروختم!!!
  …ودوباره در اواخر همان سال ۱۳۹۲خودروی دیگری (ام وی ام)که پلاک اون هم به نام من بود را به توافقی بدون تعویض پلاک یا انتقال سند در محضر و نوشتن قولنامه بنگاه!!! بازهم به صورت یک کاغذ دستی به یکی از اقوام فروختم!!!
  که هر دو خودرو پس از پیگیری های مکرر نهایتاً تا سال
  گذشته یعنی (۱۴۰۰) با اجبار واسرار من که اقدام به تهدید به توقیف پلاک ها کرد!!! مجبور به آمدن به دفتر محضر شودند ! که اقدام به تعویض پلاک هایم شودم !!!!!! که در ضمن در تی این مدت ۸سال هم خودرو که از پلاک من استفاده می‌کردند!! و پلاک های من از بیمه استفاده می‌کردند… خلاصه…
  و من در سال ۱۴۰۱ اقدام به خرید خودرو پژو کردم که در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲مدت اعتبار بیمه به پایان می‌رسد!!!
  (میخواستم بدونم علان که هدود ۸ ماه از تعویض پلاک هایم گذاشته میشه با کمک شما اقدام به برگشت تخفیف های پلاک هام کاری کنیم و به این پلاک ماشین خدم برگردانم؟؟ هست با کمک شما این کار انجام شود ؟؟؟در هر صورت راهنمایی کنید…. ممنون میشم ازتون.که توجوه کردید.بازم ممنون از لطفتون…
  اگه راهی هست

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 181. محمد

  سلام
  من چندماهه پیش یک خودرو خریدم که هنوز انتقال سند و تعویض پلاک نکردم اما صاحب سند فوت شده و یک ماه دیگه بیمه اش تموم میشه و ۷۰٪تخفیف داره،الان من یک ماه دیگه بیمه کنم تخفیف بیمه اش مال منه مال کیه؟

  1. bimebazar

   برای اعضای درجه 1 مالک

 182. محمد

  باسلام
  من یک خودرو چند ساله خریدم اما تعویض پلاک و انتقال سند نکردم،اما از همون موقع به اسم خودم دارم بیمه اش میکنم و تخفیف بیمه داره،اما الان اگه بخوام تعویض پلاک کنم و سند بزنم تخفیف بیمه تکلیفش چیه؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 183. محمد

  من قصد دارم خودروی خود را که ۶۰ درصد تخفیف شخص ثالث دارد ، بفروشم و خودروی دیگری به اسم همسرم بخرم که هنوز ۱۱ ماه از بیمه شخص ثالث آن مانده است. آیا می توانم تخفیف بیمه این خودرو را از همان زمان خرید خودروی جدید به اسم همسرم ، به نام وی منتقل نمایم؟ و اگر نتوانم آیا تا زمان اتمام بیمه ۱۱ ماهه خودروی جدید ، آیا تخفیف بیمه خودروی قبلی کنسل نمی شود؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 184. رضابابایی

  سلام وقت بخیر
  من دو سال و نیم قبل ماشین گرفتمو تعویض پلاک هم کردم و تخفیف بیمه کامل داشته. حالا بعد از دوسال و نیم که گذشته مالک قبلی داره تخفیف بیمه شو برمیداره. این مسئله قانونیه؟

 185. وفا

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  اگر خریدار به شرط تخفیف بیمه، ماشین رو خریده باشه و مالک قبلی تخفیف رو انتقال نده خریدار تا چه زمانی میتونه از تخفیف استفاده کنه و آیا قانون بیمه مانع خواهد شد یا خیر

 186. ممحمدرضا یزدان پرست

  باسلام واحترام وخسته نباشیدخدمت شما
  ببخشید من برج 8سال 1398یه سمند داشتمت با70درصد تخفیف بیمه فروختم ولی سال 99 یه پژوخریدم که تاسال 1400بیمه داشت وبرای تمدیدبیمه به واحدبیمه مراجعه کردم ولی گفتن که تخفیف ماشین قبلی به من تعلق نمیگیره خیلی ناراحت شدم وهنوزم ماشیونو دارم وکامل هزینه بیمه روپرداخت کردم .ایاامسال میتونم اون تخفیفهای قبلیمو زنده کنم یانه؟؟ممنون ازراهنمایتون

 187. رضا توکلی فر

  سلام
  بنده چند سال خودرو اجاره کردم پلاک به نامم نبود ولی بیمه نامه را خودم پرداخت میکردم و هیچ خسارتی نداشتم حالا خودم ماشین خریدم چطور میتونم از تخفیفهام استفاده کنم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   برای انتقال تخفیفات پلاک باید یا به نام شما و یا به نام اعضای درجه یک شما بوده باشد

 188. سجاد

  سلام وقت بخیر

  من یه پراید مدل ۸۰ را سال ۱۳۸۸بصورت قولنامه دستی از یکی دوستان خریدم ولی چون مورد اطمینان بود تعویض پلاک نکردم و همچنان سند به نام ایشان است ولی بیمه به نام خودم بوده و ۱۲ سال(۷۰درصد ) تخفیف بیمه و ۷۰درصد تخفیف راننده (که خودم باشم) دارم . آیا اکنون که می‌خواهیم تعویض پلاک کنم‌ وبه نام من بشود آیاتخفیف ها به من منتقل میشود ؟

  با توجه به اینکه فروشنده ادعائی نسبت به تخفیف بیمه ندارد چگونه میتوانم به حقم برسم .چون راننده من بوده ام .(اگر راهکاری هست بزرگوارانه ، مرا راهنمائی کنید)

  از راهنمائی تان سپاسگزارم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 189. سعید

  سلام من پراید مدل90داشتم سند مالکیت و بیمه بنامم بوده وبیمه کلن تخفیف بود فروختم و 11ماه بیمه داشت.الان یه شاسی بلند خریدم مدل92 هس 5ماه بیمه دارد.در اتمام بیمه شاسی بلند بیمه پرایدم با تخفیفاتش شامل ماشین جدیدم خواهد شد؟؟

 190. فرزانه

  سلام من برج ۲ سال ۹۹ ماشینم رو تمام و کمال به مادر شوهرم فروختم و تا اون زمان ۴۰ درصد تخفیف داشتم و مادر شوهرم این ۲ سال بیمه رو به اسم بنده رد کرده وتو تخفیف بیمه خورده ۵۵ درصد حالا من کوییک صفر خریدم و تا سال دیگه بیمه خودش داره و مادرم ماشین رو میخواد بفروشه حالا میخواستم بدونم این ۵۵ درصد به نام من هست یا مادرم و یا همون ۴۰ درصد بهنام من هست واون ۱۵ درصد جدید به نام پلاک جدید شده یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 191. بابک

  سلام وقت بخیر من ماشین از سال97/5دارم بیمه رو به نام خودم پرداخت میکنم ولی پلاک سال 99به نام خودم خورده آیا میتونم تخفیف ماشینو انتقال بدم

 192. وحید

  لطفا ماده ۶قوانین ومقررات بیمه شخص ثالث که در سایت بیمه مرکزی بارگزاری شده را تفسیر کنید
  سابقه تخفیف عدم خسارت وسایل نقدی از رده خارج شده و همچنین سابقه تخفیف عدم خسارت وسایل نقلیه ای که به موجب احکام قضایی و اجراییه ثبت انتقال مالکیت میابند با رعایت ضوابط این ایین نامه قابل انتقال میباشند

 193. علی عباسی

  سلام
  من ماشین رو فروختم و قصد ندارم تا ۲ سال آینده ماشین جدید بگیرم
  چطور می تونم تخفیفات ماشین قبلی رو تو این مدت حفظ کنم
  لطفآ راهنماییم کنید
  با تشکر

  1. bimebazar

   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 194. مجتبی

  سلام من بیمه نامه ماشینم تا برج۱۱ امسال(۱۴۰۱)، آیا قبلش ماشین بفروشم و برم نمایندگی بیمه گواهی سابقه بیمه نامه بگیرم. میشه سال ۱۴۰۲ استفاده ش کنم یا سال ۱۴۰۲ انتقالش بدمش خودرو پدرم؟

  1. bimebazar

   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 195. علی

  سلام
  ماشینی که دست من بود 70 درصد تخفیف بیمه داشت وقتی که 5 سال پیش خریدم 30 درصد تخفیف داشت، الان که فروختمش، تمام 70 درصد رو میتونم به ماشین جدیدم انتقال بدم ، یا اون چند سال اول شامل حال من نمیشه و از تخفیف بیمه من کم میشه؟ ، چون در اون زمان بیمه ثالث برای ماشین بود نه شخص

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 196. مهدی

  سلام من ماشین پراید را خریدم که بیمش به نام شخص دیگری است و پلاک به نام من شده به تازگی و 10 سال هم تخفیف داره ، میخواستم ببینم من میتونم از تخفیفاتش استفاده کنم؟

 197. تیمور

  سلام من سال۹۸برج ۴ پیکان خریدم وماشین ۱۰سال تخفیف داشت وبرج ۵سال ۹۸ وسال بعدش هم خودم بیمه گرفتم ایا تخفیف شامل بنده میشه ممنون

 198. قاسم مجدی

  سلام ماشین من ۱۵ سال تخفیف دارد و زمان تمدید آن بهمن ۱۴۰۱ است ماشین مدل ۱۳۹۱ را با وکالت انتقال دو ماهه خریده ام که اعتبار بیمه آن یک ماه دیگر تمام است. چنانچه ماشین اولم را خواسته باشم بفروشم با چه ترتیبی عمل کنم تا تخفیف به ماشین دوم منتقل شود؟ ممنونم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 199. فرحناز طاهری

  سلام
  من بیمه شخص ثالث ماشینم در شهریور ماه تمام میشه لذا مجلورم مجدد ان را تمدید کنم و از طرف دیگر ماشین جدیدم را در بهمن ماه قراراست دربافت کنم که لا توجه باینکه خود ماشین صفر بیمه دارد و یکسال طول می کشه تا ببمه نامه ماشین دوم تمام بشه ایا بعد از یک سال و نیم کد تخفیف ببمه نانه ناشین قبل قابل مصرف است
  سپاس از شما

 200. امیرام

  سلام ماشین سمند ۸۴داشتم ۹/۱۰/۹۷فک پلاک کردم یه پژو پارسی در تاریخ ۱۰/۸/۹۸خریدم الان هرجا مراجعه میکنم تخفیفات بیمه سمنده را بهم‌نمیدن پارس ۳ساله خریدم صاحب قبلیش تخفیفاتشا برداشته من موندم ۳سال تخفیف،،تاریخچه پلاکم‌گرفتم به بیمه ایرانم سر زدم ولی برنگردوندند

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 201. rezabakhshi

  سلام من چند سال قبل یک موتور به صورت وکالتی خریده ام. شماره پلاک به نام شخص فروشنده است.ولی بیمه به نام من به عنوان بیمه گذار است. اگر من انتقال سند به نام خودم بدهم تخفیفات بعد از تعویض پلاک به بیمه من منتقل میشود یا از بین میرود؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 202. امیر

  این مدل جدید دزدی شرکتهای بیمه هست . اگه سابقه ی تخفیفات بیمه متعلق به شخصیه که محتاط رانندگی کرده و مثلا تخفیف کامل داره : چرا شخص نمیتونه تخفیفش را از وانت به سواری یا بالعکس انتقال بده؟ چه فرقی بین تخفیف بیمه ی وانت و سواری هست؟یک شخص وانت دار که وانتش را به شخصی که وانت نداره و همون شخص وانت دار وقتی بخواد سواری بخره : دو بار مورد دزدی بیمه قرار میگیره. سابقه ی بیمه ی خودش از بین میره و وقتی سواری را هم بخره تخفیف بیمه ای بهش نمیخوره . این یعنی دزدی آشکار که البته در ایران عجیب نیست.

 203. امیدی

  سلام بنده خودروی ۲۰۶ مدل ۸۶ از دختر عمویم خریدم که ایشان به دلیل درمان نازایی نتوانست در تعویض پلاک حضور یابد وتعویض پلاک وسند را اواخر سال ۱۴۰۰ انجام دادیم ومتآسفانه کلیه ی تخفیفات خودرو برای ایشان رفت.باتوجه به اینکه اطلاع رسانی در خصوص قانون جدید بیمه شخص ثالث نشده بود چه راهکاری برای گرفتن سالهای تخفیف خودروی بنده وجوددارد.از بیمه شکایت کنم یا از دختر عمویم؟نتیجه دارد؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   طبق قانون انتقال تخفیف که از اول سال 98 اجرایی شده تخفیفات پلاک روی کد ملی مالک قبلی باقی خواهد ماند امکان این کار برای شما وجود ندارد

 204. جابر

  با سلام من یه خودرو پراید دارم که با یه خودرو 405معامله کردیم تاریخ اتمام بیمه پراید 10/8هست و تاریخ بیمه 40510/12هست الان الان اول باید پراید به نام طرف بزنم تا بتونم تخفیف بیمه استفاده کنم

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 205. پیام

  با سلام
  ببخشید من یه پژو داشتم که ده سال سابقه تخفیف داشت. سال 1399 دزدیده شد و تاکنون نیز پیدا نشده است. میتونم سوابق بیمه اش را روی ماشین جدیدم منتقل کنم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند
   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!
   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.
   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.
   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 206. 09123035039

  با سلام
  من یک خودروی پژو ۴۰۵ مدل ۸۳ داشتم که از کارخانه تحویل گرفته بودم . من این خودرو رو در سال ۹۸ فروختم و نسبت به انتقال تخفیفات آن اقدام نکردم آیا الان میتوانم آن را انتقال دهم

 207. حامد

  سلام چندسال پیش ماشین فروختم امسال ماشین خریدم پلاک قبلیم واگذار شده تخفيف اونو میتونم بگیرم

 208. سعید سالمی

  با سلام. ضمن تشکر بابت مطالب ارائه شده.
  بنده ۳ سال پیش خودرویی خریدم که بیمه نامه آن دارای تخفیف کامل است که طی این ۳ سال بیمه بنام خودم صادر شده و حالا قصد تعویض پلاک و سند بنام خودم را دارم. در این حالت تکلیف تخفیفات چگونه است

 209. حمید رضا

  سلام من سال ۹۰ تا۹۴ بیمه روی پلاک ماشین داشتم و حالا از ۹۷تا۱۴۰۱ روی همان پلاک روی ماشین بیمه کردم .آیا میشود این همه بیمه روی پلاک ماشین جمع کنم.. مرسی از راهنمایی

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 210. میثم

  سلام من مالک خودریی درسال ۱۴۰۰به مدت یکسال بودم که تخفیف بیمه ی خودری قبلی رابه ان انتقال داده بودم ودرسال ۱۴۰۱خودردیگری خریدم وقبلی رافروختم الان رفتم بیمه شرکت بیمه میگه چون خودروقبلی کمترازدوسال دست شمابوده تخفیف بیمه به خودرفعلی انتقال نمیابد

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 211. حامد

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده سال ۹۹ پلاک جدید گرفتم و تا سال ۱۴۰۱ از این پلاک استفاده کردم و بعد همین ملاک تعویض پلاک کردم روی ماشین جدیدم و اون ماشین فروختم
  الان که می‌خواهم تخفیفات همون پلاک رو از ماشین قبلی به ماشین جدیدم انتقال بدم بیمه ایران میگه امکان نداره چون پلاک واسه قبل از ۹۷.۱۰.۱۷ نمی‌باشد و این امکان ندارد
  اگه امکان دارد راهنمایی کنید سپاسگزارم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 212. حامد

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده سال ۹۹ پلاک جدید گرفتم و تا سال ۱۴۰۱ از این پلاک استفاده کردم و بعد همین ملاک تعویض پلاک کردم روی ماشین جدیدم و اون ماشین فروختم
  الان که می‌خواهم تخفیفات همون پلاک رو از ماشین قبلی به ماشین جدیدم انتقال بدم بیمه ایران میگه امکان نداره چون پلاک واسه قبل از ۹۷.۱۰.۱۷ نمی‌باشد و این امکان ندارد
  اگه امکان دارد راهنمایی کنید سپاسگزارم

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر

   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط (برای ماشین‌های فرسوده).

 213. قاسم

  سلام من چند روز پیش . ماشینم با وکلات فروختم .طرف بچه شهر دیگه هست مدراک هم دست خودشه من میتونم اقدام کنم . برای الحاقیه چه مدرکی میخاد

 214. قاسم

  سلام من چند روز پیش . ماشینم با وکلات فروختم .طرف بچه شهر دیگه هست . برای الحاقیه چه مدرکی میخاد

 215. اقبال

  سلام من پلاك شهرستان دارم با ٧ سال تخفيف الان ميخوام پلاك تهران بگيرم ايا ميشه تخفيفات انتقال داد به پلاك جديد ؟!

 216. مسیح

  سلام بنده ماشینم رو فروختم با وکالتنامه و هنوز موعد تعویض پلاکش توسط خریدار نرسیده. خودم ماشین جدید گرفتم و تعویض پلاک، پلاک‌جدید بهم داد ، آیا میتونم بعد از تعویض پلاک خودرو و پلاک قبلی توسط خریدار، تخفیفات شماره پلاک قبلی رو ب پلاک جدیدم انتقال بدم؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 217. ایمان

  من ده سال پیش قولنامه ای ماشین خریدم و به اسمم نیست ،تخفیف هاش چی میشه الان که میخوام ماشین جدید بخرم

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   تخفیفات برای مالک خودرو است

 218. امیر جمیلی

  سلام من یه پراید داشتم به اسم خودم ماه پیش فروختم که 5 سال تخفیف بیمه داشت و الان به اسم مادر یه ماشین صفر گرفتم که بیمه داره میتونم برای بیمه سال بعد انتقال بدم به این ماشین جدیدمون؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 219. علی

  سلام.
  من خودرویی را در سال ۹۹ فروختم که آن خودرو از سال ۹۴ تحت مالکیت بنده و دارای بیمه نامه شخص ثالث با جمیع تخفیفات تا آن زمان بوده، بعد از فروش خودرو تا مرداد سال ۱۴۰۰ پلاک بنده فعال نبود و در آن تاریخ با خریداری خودروی جدید پلاک هم روی آن خودرو نصب شده.
  در حالی که از تخفیفات بیمه نامه بنده خبری نبود و با این توضیح بیمه گر که تخفیفات شما به صاحب فعلی خودروی قدیمی انتقال پیدا کرده، ناگزیر به خرید بیمه نامه جدید بدون تخفیف برای خودروی فعلی شدم و یک سال نیز از آن تاریخ میگذرد
  النهایه برای تمدید بیمه نامه میتوانم تخفیفات سابق خود را بروی خودروی فعلی برگردانم ؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط

 220. Kj

  سلام.من ماشینم راسال ۹۸فروختم،آیا میتونم تخفیف بیمه را به خودروی همسرم انتقال بدم،

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 221. ساسان

  سلام برای انتقال تخفیف بیمه ایران به دفتر مرکزی مراجعه کردم گفتندچون زیر یکسال پلاک فک شده قابل انتقال نیست پس تخفیف ٧٠ درصد رو کی استفاده میکنه؟ممنون از راهنمایی

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 222. علی

  سلام
  من حدودا ۵ سال ماشینمو با اسم خودم بیمه کردم ولی پلاکش بنام خواهرزادم بودامسال پلاک به نام خودمه تخفیفش منتقل میشه؟

 223. علی

  سلام
  من پارسال تاکسی درون شهری داشتم وفروختمش وخودروی صفرازایران خودرودراوردم.می خواستم بدونم امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تاکسی به خودروی شخصی هست؟

 224. وحید

  با سلام
  خوددروی صفر از کارخانه به نام مادر خانوم بنده درآمد،پول خودرو رو بنده پرداخت کردم و خودرو در اختیار من است، الان نزدیک اتمام بیمه کارخانه است، بیمه جدید رو چگونه میتوانم به نام خودم بزنم که تخفیفات ان در آینده برای خودم باشد؟

  1. bimebazar

   بیمه را نمیتوان به نام خود زد باید سند به نامتان باشد
   امکان انتقال تخفیفات از مادر به فرزند قابل انتقال است

 225. حمید

  سلام.ممنون لز راهنماییهاتون من سال ۹۵ پژو مدل ۸۹ خریدم و تا سال ۹۹ داشتم و از تخفیف بیمه اش استفاده می‌کردم. الان برای انتقال تخفیف به خوردی جدیدم آیا تخفیف کامل یهم میدن یا فقط سال هایی ک پلاک به نامم بود.ممنون در ضمن تعویض پلاک در اسفند ۹۹ بوده موقع فروش

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 226. حمید

  سلام.ممنون لز راهنماییهاتون من سال ۹۵ پژو مدل ۸۹ خریدم و تا سال ۹۹ داشتم و از تخفیف بیمه اش استفاده می‌کردم. الان برای انتقال تخفیف به خوردی جدیدم آیا تخفیف کامل یهم میدن یا فقط سال هایی ک پلاک به نامم بود.ممنون

 227. ط

  من 2تا پلاک فعال داشتم که امروز یکیشو زدم بنام شخص دیگری که هر دو اتمام بیمه شون اواخر برج4سال آینده هست چطور میتونم تخفیف انتقال بدم روی پلاکی که دارم؟ ممنون

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 228. حسن

  سلام، وقت بخیر.
  ممنون از اطلاعات خوب شما.
  سوال بنده اینه که آیا میشه تخفیف بیمه از برادر به برادر انتقال داده بشه ؟
  سوال بعدی اینکه میشه تخفیف بیمه رو چند بار انتقال داد؟

 229. امیر

  سلام وقت بخیر من سال قبل ی تصادف کوچیک جرحی داشتم ۶ سال تخفیف بیمه داشتم متاسفانه طرف شکایت کرد ی مبلغ زیر ۲ میلیون دیه گرفت بیمه به من گفت تخفیفات دوباره اعمال میشه فقط بیمه ی جریمه رو بیمه نامه جدید از من میگیره میخواستم ببینم درسته اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

 230. پارسا

  سلام وقت بخیر من سال ۹۸ یک پراید ۸۳ خریدم وسال ۱۴۰۱ فروختم ولی هنوز سند بنام خریدار نشده ومن یک کوییک ۱۴۰۰ خریدم ومیخوام تخفیف بیمه پراید برای کوییک بگیرم آیا امکان پذیر هست

 231. جواد صبوری

  سلام و عرض ادب
  خسته نباشید
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین

  بنده دیروز در نمایشگاه یه دستگاه سمند رو که پلاکش متعلق به بنده ست فروختم که این پلاک ۵ سال تخفیف بیمه داره که سررسید بیمه هم فروردین ۱۴۰۲ هستش

  و بجاش یه پراید گرفتم که سررسید بیمه آن هم اردیبهشت ۱۴۰۲ هستش البته بیمه نامه به طبع به نام شخص دیگری هست و تخفیف هم نداره

  حالا سوال بنده اینه ، با توجه به اینکه هنوز ماشین سمند خودم به مشتری خاصی فروخته نشده و در بنگاه به صورت امانت هستش تا فروخته بشه و بنده چند روز دیگه برای تعویض پلاک این پراید خریداری شده میتونم اقدام بکنم ، چه کاری باید انجام بدم که تخفیف بیمه سمند به پراید منتقل بشه ، در ضمن بیمه گر هم از ۲ شرکت متفاوت هستن
  پیشاپیش تشکر میکنم از راهنمایی که در این خصوص محبت میفرمایین 🙏

 232. خواجه پور

  سلام
  سندخودروبنامم نیست فقط قولنامه ووکالت دارم ولی ببمه نامه چندیاله که بنام منه آیامیشه تخفیف این چندسال روبه خودروی دیگرم که سندش هم بنامم هست انتقال بدم هردوخودروهم سواری است

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   پیرو تبصره‌های قبلی قانون بیمه شخص ثالث، مصوب ۱۳۹۵، بیمه مرکزی در هشتم دی ماه ۱۳۹۹، طی بخشنامه شماره ۹۹/۴۰۱/۱۳۰۱۰۷، انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث و نحوه تعلق سوابق تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث را، به شرح زیر تصویب نمود:

   سوابق تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، به شخص انتقال دهنده تعلق دارد. به هیچ وجه، امکان انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، به مالک جدید خودرو (شخص انتقال گیرنده) وجود ندارد.
   واحدهای صدور بیمه و سامانه‌های آنلاین خرید بیمه موظف هستند، که در هنگام صدور بیمه‌نامه مدارک احراز مالکیت خودرو را رویت نمایند. مدارک احراز هویت خودرو شامل، کارت و برگ سبز خودرو هستند.
   در صورت تغییر پلاک خودرو، باید تخفیفات بیمه‌نامه شخص ثالث برای انتقال گیرنده حذف شود.
   هنگام تمدید بیمه شخص ثالث، استعلام بیمه از سنهاب و درج اطلاعات براساس آن، ضروری است. این امر در زمان انتقال تخفیفات عدم خسارت بیمه‌نامه اول به بیمه نامه دوم نیز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 233. هادی

  سلام
  وقت بخیر
  من یه پراید مدل ۸۹ ، تیر ماه ۱۳۹۹ خریدم وبرج ۶ سال ۹۹هم بیمه ش تموم شد و من به اسم خودم بیمه کردم و ۷۰درصد تخفیف ماشین برای خودم شد الان صاحب قبلی ماشین می‌تونه تخفیف‌های بنده رو برداره؟؟
  آیا این تخفیفات قابل انتقال به خودروی جدید می‌باشد؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   تخفیفات خودرو مالک محور است
   و بله می توانند تخفیفات را منتقل کنند

 234. رحمت اله باقریان

  سلام من یه پراید۸۱ سال ۹۵خریدم تا الان نتونستم سندبزنم تمام بیمه نامه ها بنام خودم کد ملی خودم است الان میخوام سند بزنم سابقه بیمه ام چی میشد ایا امکان انتقال سوابق وجود داردهیچ نسبتی بین من وصاحب سند وجودنداردپلاک هاهم بنام صاحب سنداست لطفا راهنماییم کنید

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 235. حبیب

  سلام
  خسته نباشید
  من مشینم رو سال 97 فروختم و در سال 1400 ماشین جدید خریدم ایا امکانش هست تخفیف بیمه نامه قبلی رو استفاده کنم؟
  با تشکر
  حبیب علی زاده

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 236. پرویز راد

  سلام اتوموبیل با ۷۰ درصد تخفیف خریداری شده برای بیمه جدید لحاط خواهدشد ..سپاس از شما

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   تخفیفات خودرو برای مالک خودرو است

 237. عماد

  باسلام بنده ماشینم را قولنامه ای فروختم خریدار حاظر به فک پلاک نیست اگه پلاک جدیدبگیرم می تونم تخفیفات رو به پلاک جدید انتقال بدم

 238. مصطفی رضایی

  با سلام بنده سال 94 ماشینی را خریده ام مدل 87 از همان سوال بیمه به نام من خورده و مالک برای تعویض پلاک مراجعه نکرده تا اینکه از طرف دادگاه شکایت.شد و سند و پلاک سال 1400به نام بنده خورده .سوال اینجاست این 6 سال تخفیف بیمه که بنده واریز کردم به نام کی میخور و تکلیفش چیست. ایشون ادعا کرده تمام تخفیفات برای ایشان اعمال شود

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   تخفیفات پلاک مالک محور است
   و بر روی کد ملی شخص مالک ثبت میشود
   و مالک بلی در صورتی که برگه سبز یا همان سند خودرو به اسم شما نباشد
   می توانند تخفیفات را منتقل کنند

 239. عماد

  باسلام بنده ماشین ۴۰۵پژو فروختم ولی هنوز هیچ گونه نقل و انتقالی صورت نگرفته و پلاک به اسم خودم هست(با ۷۰درصد تخفیف) .الان خریدار بخواد فک پلاک بکنه ومن از همین پلاک دوباره روی یه ماشین۴۰۵ کارکرده استفاده بکنم تخفیفاتش برام مخفوظ هستن؟ یا ازبین میرنن؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 240. رمضان

  سلام ده سال پیش ماشین فروختم تعویض پلاک نکرده خریدارامسال که ۱۴۰۱میخوام تخفیفات. را برا خودم بردارم میشه؟

 241. نادر

  سلام.من یک ماشین سال ۹۵فروختم‌.خریدارسال ۹۹تعویض پلاک کرده.آیا میتوانم تخفیف پلاکم را بردارم.

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 242. یلدا

  سلام من یه خودروی پراید داشتم که ۱۳سال تخفیف بیمه بدنه وشخص ثالث داره هنوزم تاریخ هیچ کدوم نگذشته به بنگاه دار فروختم و یه ماشین رانا که مال ۱۴۰۱وبه نام شخص دیگری هست برداشتم شرط کردم که پلاک پراید رو می‌خوام تا انتقال به رانا بدم ، رانا تا فروردین ۱۴۰۲ بیمه ثالث داره ،من میتونم بیمه پراید رو انتقال بدم به ماشین جدیدم بعد از به نام شدنم؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 243. احمدفخری

  سلام وقت بخیر.من به صورت قسطی سه خودرو فزندانم را چندسالی بیمه بنام خودم کردم وتخفیف هرسال گرفتیم.آیا مشکلی برای بیمه های که کردم پیش می آید..ممنونم اگر جواب دهید

 244. اورنگ حاجی محمدی

  سلام
  من ماشینم رو فروختم ولی خریدار برای تعویض پلاک اقدام نمیکنه و مفقودالمکانه.
  و دسترسی به اطلاعات بیمه فعلیش ندارم آیا راهی هست که بتونم تخفیفاتش رو به ماشین جدیدم که کارکرده هم هست انتقال بدم؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر

   با مراجعه به یکی از شعب شرکت بیمه گر قبلی الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات را دریافت نمایید

 245. امین

  با عرض سلام خودروی پدر من 14 سال تخفیف بیمه داره و الان هم فوت کرده میخواستم بدونم همه 14 سال تخفیف به من منتقل میشه یا نه؟

 246. حاجی محمد

  با سلام بنده پژو ۴۰۵ با تخفیف ۱۴ سال بیمه ثالث داشتم که آن خودرو را سال ۹۵ خریداری نمودم ودر سال ۱۴۰۱ فروخته ام به صورت وکالتی تعویض پلاک . و الان از قرعه کشی ایران‌خودرو برای همسرم پژو ۲۰۶ تیپ دو در آمده است . با توجه به این که ماشین قبلی من تاریخ انقضا آن در برج یک است و خودرو جدید تاریخ شروع آن برج ۳ است چگونه میتوانم تخفیف بیمه شخص ثالث خود را برای خودرو همسرم بزنم . ویا برای خودم میتوانم تخفیف های ثالث را نگهداری کنم . با تشکر از شما.

 247. حاجی محمد شیرمحمدلی

  با سلام بنده پژو ۴۰۵ با تخفیف ۱۴ سال بیمه ثالث داشتم که آن خودرو را سال ۹۵ خریداری نمودم ودر سال ۱۴۰۱ فروخته ام به صورت وکالتی تعویض پلاک . و الان از قرعه کشی ایران‌خودرو برای همسرم پژو ۲۰۶ تیپ دو در آمده است . با توجه به این که ماشین قبلی من تاریخ انقضا آن در برج یک است و خودرو جدید تاریخ شروع آن برج ۳ است چگونه میتوانم تخفیف بیمه شخص ثالث خود را برای خودرو همسرم بزنم . با تشکر از شما.

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   اگر خودروی شما فرسوده یا اسقاطی شده و دارای ‌بیمه‌نامه است؛
   اگر قصد فروش خودروی دارای ‌بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید دارید.
   البته در انتقال بیمه شخص ثالث باید توجه داشته باشید که حتما انتقال سند مالکیت خودرو به صورت قطعی انجام شده باشد؛ چراکه امکان انتقال بیمه شخص ثالث خودرو با وکالت‌نامه یا قولنامه، تعویض پلاک، وکالت کاری ممکن نیست. درضمن مالک خودروی قبلی و جدید و مالک بیمه‌نامه باید یک‌نفر باشد یا مالک جدید از اعضای درجه یک خانواده مالک (مادر، پدر، همسر یا فرزند) قبلی باشد. همچنین حواستان باشد که انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن صورت نمی‌گیرد. می‌توانید پیش از اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن برای انتقال اقدام کنید، منتها در زمان تمدید بیمه‌نامه تخفیفات به خودروی جدید منتقل می‌شود.
   نکته مهم دیگر شرایط انتقال تخفیف بیمه و تخفیف‌های عدم خسارت آن، این است که هر دو نوع خودرو یکی باشد؛ مثلا بیمه شخص ثالث یک خودروی سواری را نمی‌توان به موتور سیکلت یا کامیون منتقل کنید. یا اگر بیمه‌نامه شما برای خودرو ۴ سیلندر ثبت شده، تخفیفات آن فقط می‌تواند به یک خودروی ۴ سیلندر دیگر منتقل شود. البته تخفیف‌ها از سواری به تاکسی و از تاکسی به سواری قابلیت انتقال دارد.
   یمه‌نامه ماشین جدید؛
   کپی کارت ماشین قدیم؛
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم؛
   اصل کارت ماشین خودروی جدید؛
   کپی کارت ماشین جدید؛
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط

 248. حاجی محمد شیرمحمدلی

  با سلام بنده پژو ۴۰۵ با تخفیف ۱۴ سال بیمه ثالث داشتم که آن خودرو را فروخته ام به صورت وکالتی تعویض پلاک . و الان از قرعه کشی ایران‌خودرو برای همسرم پژو ۲۰۶ تیپ دو در آمده است . با توجه به این که ماشین قبلی من تاریخ انقضا آن در برج یک است و خودرو جدید تاریخ شروع آن برج ۳ است چگونه میتوانم بیمه شخص ثالث خود را برای خودرو همسرم بزنم . با تشکر از شما.

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 249. ساسان

  سلام وقت بخیر . بنده یک ماشین فروختم با وکالت تعویض پلاک و تاریخ تمدید بیمه هشت ماه مهلت داره و فعلا قصد خرید ماشین ندارم چطور میتونم تخفیف بیمه نامه قبلی رو برای خودم حفظ کنم ؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   اگر خودروی شما فرسوده یا اسقاطی شده و دارای ‌بیمه‌نامه است؛
   اگر قصد فروش خودروی دارای ‌بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید دارید.
   البته در انتقال بیمه شخص ثالث باید توجه داشته باشید که حتما انتقال سند مالکیت خودرو به صورت قطعی انجام شده باشد؛ چراکه امکان انتقال بیمه شخص ثالث خودرو با وکالت‌نامه یا قولنامه، تعویض پلاک، وکالت کاری ممکن نیست. درضمن مالک خودروی قبلی و جدید و مالک بیمه‌نامه باید یک‌نفر باشد یا مالک جدید از اعضای درجه یک خانواده مالک (مادر، پدر، همسر یا فرزند) قبلی باشد. همچنین حواستان باشد که انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن صورت نمی‌گیرد. می‌توانید پیش از اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن برای انتقال اقدام کنید، منتها در زمان تمدید بیمه‌نامه تخفیفات به خودروی جدید منتقل می‌شود.
   نکته مهم دیگر شرایط انتقال تخفیف بیمه و تخفیف‌های عدم خسارت آن، این است که هر دو نوع خودرو یکی باشد؛ مثلا بیمه شخص ثالث یک خودروی سواری را نمی‌توان به موتور سیکلت یا کامیون منتقل کنید. یا اگر بیمه‌نامه شما برای خودرو ۴ سیلندر ثبت شده، تخفیفات آن فقط می‌تواند به یک خودروی ۴ سیلندر دیگر منتقل شود. البته تخفیف‌ها از سواری به تاکسی و از تاکسی به سواری قابلیت انتقال دارد.
   یمه‌نامه ماشین جدید؛
   کپی کارت ماشین قدیم؛
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم؛
   اصل کارت ماشین خودروی جدید؛
   کپی کارت ماشین جدید؛
   اصل و کپی برگه گواهی اسقاط

 250. Faryad

  عده ای سه سال پیش ماشین و با تخفیف۵۰ درصد قیمت گذاری کرده و فروختن حالا بعد سه سال الحاقیه گرفتن و با تخفیف ۶۵ درصذ تخفیف بیمه رو پس گرفتن وجدانها مرده و همه مردم و دزد و حرام خور کردن افرین به رهبر

  1. bimebazar

   ممنون از همراهی شما

 251. Abolfazl

  من ماشین و بخاطر اینکه تخفیف داشت با قیمت بالاتر خریدم سه سال هم بعد اون خودم ریختم اگه تخفیف نداشت نمیخریدم این چه قانونیه بعد سه سال بیان تخفیف ماشین تو بگیرن حتی سه سالیکه خود با پلاک جدید. ریختم و بگیرن واقعا این از دزدی هم بدتر قبل از این که این قانون باشه ۹۸ معامله شده طرف با بیمه اش فروخته کلی مانور داده که تخفیف داره حالا درسته واقعا حق دیگران و پایمال کنن چه کسی جواب گوی این ناحقی هاست؟؟؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   تخفیفات بیمه بر روی کد ملی مالک پلاک ثبت میشوند
   زیرا شخصی که دچار تخلف نشده است مالک خودرو می باشد نه پلاک یا خودرو

 252. امین

  من ماشین و بخاطر اینکه تخفیف داشت با قیمت بالاتر خریدم سه سال هم بعد اون خودم ریختم اگه تخفیف نداشت نمیخریدم این چه قانونیه بعد سه سال بیان تخفیف ماشین تو بگیرن حتی سه سالیکه خود با پلاک جدید. ریختم و بگیرن واقعا این از دزدی هم بدتر قبل از این که این قانون باشه ۹۸ معامله شده طرف با بیمه اش فروخته کلی مانور داده که تخفیف داره حالا درسته واقعا حق دیگران و پایمال کنن چه کسی جواب گوی این ناحقی هاست؟؟؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   تخفیفات بیمه بر روی کد ملی مالک پلاک ثبت میشوند
   زیرا شخصی که دچار تخلف نشده است مالک خودرو می باشد نه پلاک یا خودرو

 253. ابوالفضل چکاو

  سلام من ماشین دارم یک نفر کار کنه و خودش بیمه را تمدید کنه الان آخر دوسال بیمه به نام او بود و پلاک برای خودم والان سال گذشته ماشینو فروخته ام الان میتونم از تخفیف بیمه استفاده کنم

 254. مجتبي

  با سلام
  من يك خودروسواري با پلاك و سند خودم از سال 90 تا 96 بيمه كرده بودم. الان تازه يك سواري خريدم مي توانم تخفيف ان سالها را اعمال كنم؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 255. جواد دالائی

  درود
  آیا برای بردن تخفیف بیمه روی خودرو جدید با همان پلاک قدیم نیاز به تاریخچه پلاک هست ؟

 256. مهراد

  سلام وقت بخیر.من خودرویی رو ۴ سال پیش از پدرخانومم خریدم و ماشین و پلاک و سند بنام خودشون هست و تخفیف کامل داره.این امکان هست ک طبق قانون وابستگی درجه ۱ برای انتقال اول بنام خانومم انتقال بدم و بعد بنام خودم بزنم تا تخفیف بیمه هم با پلاک منتقل بشه؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   بله این امکان وجود دارد اما توجه داشته باشد که امکان انتقال تخفیفات یکبار در سال امکان پذیر است
   و با توجه به گفته شما دوسال این انتقال تخفیفات طول خواهد کشد

 257. ایمان

  سلام وقت بخیر من پراید مدل 87را فروختم و یک ماشین جدید خریدم ماشین جدید را تعویض پلاک انجام دادم و یک پلاک جدید گرفتم ولی پراید مدل 87 نمیاد برای تعویض پلاک آیا امکان داره قبل از تعویض پلاک تخفیفات را به پلاک جدیدم انتقال بدم ممنون میشم جواب بدید

 258. منوچهر عبودی

  آیا شرکت های بیمه بدون اطلاع مالک اصلی پلاک می توانند تخفیف بیمه را به ماشین های دیگر انتقال بدند

 259. علی

  سلام سابقه بیمه ماشینمو میخوام انتقال بدم به نام خواهرم خودرو هم نداره خارج کشوره چه راهی داره این کارو بکنم؟

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   انتقال تخفیفات فقط به اعضای درجه 1 قابل انتقال است

 260. تقی

  سلام ماشینو سال 98خریدم و همون سال پلاک.کردم به نام خودم
  بشرط بیمه 70درصد خریدمش
  الان سال1401میبینم صاحب قیلی رفته تخفیفاتشو برده
  که این 70درصد یکی از شرایط خرید خوردروی ایشان بوده
  الان من باید چکار کنم
  لطفا راهنمای کنید

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 261. فردین

  سلام من یه پراید داشتم سال یا 98 فروختم بعدش وانت خریدم پلاک پراید رو روی وانت نصب کردم 1400 هم وانت رو فروختم حالا میخواستم ببینم من میتونم تخفیف پراید رو انتقال بدم روی یه پراید جدید که 1401 خربدم
  لطفا شرایطش رو بگید ممنون

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   در انتقال تخفیفات کاربری خودرو ها باید یکسان باشد

 262. محسن حسيني

  من اگر بخواهم ماشينم را به دوستم بفروشم و تخفيف بيمه هم را بهش بدم راه چاره اش چيست؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   امکان پذیر نمی باشد و کاملا بیمه شخص ثالث راننده محور می باشد و تنها امکان انتقال به اعضای درجه یک خانواده مثل مادر، پدر، همسر و فرزندان را دارد

 263. یعقوب

  سلام من یک پراید داشتم فروختم بیمش اخر یازده نودو نه تموم شده ماشین جدیدمم پرایده با همون پلاک بیمش تیر ۱۴۰۰ تموم شد رفتم بیمه کردم تخفیفای جدیدرو حذف کردن تخفیفای قبلی روهم ندادن بدون تخفیف بیمه کردم الان راهی داره بتونم تخفیفهای ماشین قبلی رو بگیرم صاحب ماشین قبلیم هم از تخفیفاتش برخوردارنشده

 264. کارو

  سلام وقت بخیر من سال98 ی پراید گرفتم که دوسال است که بیمه رو به اسم خودم پرداخت میکنم الان رفتم برای تمدید بیمه بیمه میگه مالک قبلی کلا انتقال داده تخفیفات رو خواستم بدونم اون 2سال که خودم پرداخت کردم میتونم رو تخفیف سال بعد اعمال کنم.ممنون

 265. جواد توسلی

  باسلام
  من یه ماشین داشتم که سال ۱۴۰۰فروختم با ده سال تخفیف بیمه و یه ماشین صفر مدل ۱۴۰۰ خریدم امکان انتقال بیمه به ماشین جدیدم هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

 266. ابوالفضل عبدالهی

  سلام باتشکر ازاطلاعات مفیدتان بنده دارای 9سال تخفیف هستم وبعدازفروش خودرووخریدجدید بیمه تجارت نوتخفیفات رالحاظ نکردبعدازصدوربیمه نامه وقتی فهمیدم و اعتراض کردم گفتن برات الحاقیه میزنیم ولی سال بعد اعمال میشود ایا این امرقانونیه وچطورمطمئن باشم سال بعدالحاقیه اعمال میگردد؟درضمن شرکت بیمه قبلی وفعلی یکی میباشد

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 267. علیرضا

  سلام
  وقت بخیر
  تیرماه سال 1400 بعد از اتمام بیمه, ماشین را بیمه کردم ولی پلاک به نام خودم نبود مرداد ماه همان سال تعویض پلاک کردم.الان تخفیف بیمه برای من چند درصد محاسبه میشه..؟ممنون

 268. اميرحسين

  سلام من ماشين داشتم سال 97 فروختم حالا امسال يه ماشين خريدم چطوري ميتونم تخفيفات قبلي رو به اين ماشين انتقال بدم؟

 269. عباس

  سلام. من سال ۹۳ یه ماشین خریدم و تعویض پلاک نکردم و الان میخوام برم تعویض پلاک و بعدش بیمه رو تمدید کنم، آیا تخفیف های این چندین سال از بین میره.؟ نمیشه انتقال بدم برای خودم.؟

 270. مسعود

  با سلام و خسته نباشید:
  من ماشینم رو یک ماه پیش فروختم و وکالت تعویض پلاک سه ماهه دادم یعنی دو ماه دیگه مونده تا تعویض پلاک و الان دوباره خریدار رفته و ماشین رو بیمه کرده با پلاک من  که الان رو ماشین هستش اگر در دو ماهه باقی مانده  که پلاک من روی ماشین هستش اتفاق یا تصادفی رخ بده از تخفیف  بیمه من کم میشه؟
  واینکه ملاک تخفیف بیمه ثالث کد ملی هستش یا پلاک خودرو؟
              
                                باتشکر از شما

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   برای ثبت تخلف یا حادثه تاریخ خسارت و برگه سبز مقایسه خواهد شد

 271. رضا موسوی

  با سلام و درود
  بنده یک خودروی سواری مدل94 دارم و قصد فروش ان را دارم میخواستم تخفیف سنوات خودم را به خوردوی سواری خانمم که صفر میباشد انتقال بدم با توجه به اینکه خودرو خانمم صفر میباشد میتونم بعد از تمام شدن سال اول بیمه ایشان این تخفیف سنوات را نگهداری کنم سپس ان را به خودروی ایشان انتقال دهم

  1. bimebazar

   وقت بخیر بله
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 272. ارش آگشته

  سلام
  خوردروی پیکان دارم با۷۰٪ تخفیف وپرشیا با ۵٪ تخفیف.قصد فروش پیکان را دارم.باتعویض پلاک پیکان امکان انتقال تخفیف رو روی پرشیا دارم.
  باسپاس
  آگشته

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 273. آرمین

  سلام بند سال قبل یک خودرو فروختم با ۷۰ درصد تخفیف و هنوز تعویض پلاک نشده به تازگی متوجه شدم خریدار ۳ بار از بیمه من استفاده کرده آیا میتونم درخواست خسارت کنم چون بخشی از تخفیف های من از بین رفته؟

  1. bimebazar

   وقت شما بخیر
   جهت اعمال خسارت ها به تاریخ برگه یبز و تصادفات توجه میشود و اگر بعد از تاریخ فروش باشد تخفیفات برای نفر قبلی است

 274. حجت

  سلام من سال،۹۸ ماشینمو فروختم اما تعویض پلاک نه کرده الان توقیف پلاک کردم اما ماشین معلوم نیس کجاست الان ماشین جدید گرفتم با پلاک جدید میشه تخفیف پلاکی که توقیف کردم بیارم روی پلاک جدید

  1. bimebazar

   وقت بخیر
   بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست اگر در زمان فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدید و انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید را ندارید، می‌توانید با دریافت گواهی حفظ تخفیف‌های عدم خسارت شخص ثالث از شرکت بیمه، این تخفیفات را تا زمان خرید خودروی جدید برای خود محفوظ نگه داریدمهم است که کاربری خودروی قبلی با خودروی جدید یکی باشد.
   رای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث باید حتما مدارک زیر را به کارشناس بیمه تحویل دهید:

   بیمه‌نامه ماشین جدید
   کپی کارت ماشین قدیم
   کپی بیمه شخص ثالث ماشین قدیم
   اصل کارت ماشین خودروی جدید

 275. Reza

  سلام وقت بخیر من ماشین خریدم بیمش پنج درصد بود خواستم خودم بیمه بریزم ک برا خودم تخفیف بخوره به دلیل مشکل مالی ی اشنا داشتیم ک امتیاز داشت که قسطی پرداخت کنه الان بیمه به اسم ایشون صادر شده ولی با پلاک من میخواستم ببینم الان تخفیفی که از سال بعد اعمال میشه برای ایشون ثبت میشه یا برای پلاک من که بعد بتونم به اسم خودم بیمه بگیریم تخفیفی ک تو این چن سال پیش رو اعمال میشه برای چه کسی قابل استفاده هست؟

  1. bimebazar

   سلام وقت بخیر
   انتقال آن تنها در دو شرایط امکان‌پذیر است: اگر خودرو فرسوده یا اسقاطی شده باشد، یا اگر قصد فروش خودروی دارای بیمه‌نامه و خرید خودروی جدید داشته باشید. همچنین، مهم است که سند مالکیت خودرو به‌طور قطعی انتقال یابد و تخفیف‌ها قبل از انقضای اعتبار بیمه‌نامه انتقال داده شوند

   در قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث که از دی ماه ۱۳۹۸ توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است، بیمه شخص ثالث به‌طور کامل راننده‌محور شده است؛ یعنی تخفیف‌های عدم خسارت با فروش خودرو به خریدار منتقل نمی‌شود، مگر اینکه انتقال از خودروی فرد به خودروی دیگر او یا از بیمه‌شده به خانواده درجه یک او (والدین، همسر و فرزندان) باشد؛ یعنی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به برادر هم حتی ممکن نیست!

   یکی از شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، یکسان بودن کاربری وسایل نقلیه است. در واقع باید هر دو خودرو در یک گروه قرار بگیرند و امکان انتقال سابقه بیمه شخص ثالث از انواع وانت به سواری یا عکس آن وجود ندارد.

   برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید، معمولاً نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی شرکت بیمه‌گر است. تخفیف‌های قبلی حذف شده و با دریافت مابه‌التفاوت هزینه بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها به خودروی جدید انتقال داده می‌شود.

   و همچنین جهت انتقال تخفیفات نیاز به تاریخچه پلاک است که از مراکز تعویض پلاک میتوان تهیه کرد

 276. مهدی

  سلام یه هفته میشه ماشین پدرم رو به اسم خودش بیمه کردم میتونم به اسم خودم(کدملی خودم) تغییرش بدم؟

 277. سینا فراهانی

  سلام
  من شهریور سال ۹۷ یه پراید به صورت قولنامه خریدم
  که مدارک و بیمه رو کاملا از فروشنده تحویل گرفتم
  تاریخ بیمه شخص ثالث تموم شد و من بیمه رو با‌اسم خودم تمدید کردم که ۷۰ درصد تخفیف داشت
  و هنوز ماشین قولنامه دستمه که قصد فروش ماشین رو کردم.
  الان ببمه مال خودمه یا کسی که ماشین و سال ۹۷ خریدم ازش؟؟؟
  واینکه الان در سال ۱۴۰۱ ماشین رو میخوام بفروشم بیمه رو میتونم تحویل خریدار بدم؟؟؟؟
  چون فعلا قصد خرید ماشین جدید رو ندارم.
  ….ماشین هنوز قولنامه دستمه الان اگه بفروشمش خریدار باید بره پیش فروشنده اولی که وکالت بگیره ماشین و بنام بزنه…….

  سپاسگزارم🙏

 278. م

  سلام؛ واقعا خیلی خجالت آور است؛ نمی دانم چرا خیلی از ماها وجدان را کنار گذاشتیم؛ فقط دنبال سود خودمان هستیم؛ وقتی قبلا ماشینی را با تخفیفات فروختیم؛ بخواهیم برگرداندیم؛ در حق خریدار ظلم است؛ چون شاید به خاطر تخفیف با قیمت بیشتری خریده و اگر تخفیف نداشت ماشین دیگری می خرید؛ این قانون جدید خوب است ولی باید از همان لحظه ی تصویب اجرا می شد نه چند سال قبل
  اگر سال ۹۹ ماشینی را فروختم و تخفیفات بیمه شخص ثالث به نام خریدار است؛ آیا اگر کاری نکنم تخفیفات به نام ایشان باقی می ماند؟ یا این که قانون خودش انتقال می دهد؟

 279. م

  سلام؛ واقعا خیلی خجالت آور است؛ نمی دانم چرا خیلی از ماها وجدان را کنار گذاشتیم؛ فقط دنبال سود خودمان هستیم؛ وقتی قبلا ماشینی را با تخفیفات فروختیم؛ بخواهیم برگرداندیم؛ در حق خریدار ظلم است؛ چون شاید به خاطر تخفیف با قیمت بیشتری خریده و اگر تخفیف نداشت ماشین دیگری می خرید؛ این قانون جدید خوب است ولی باید از همان لحظه ی تصویب اجرا می شد نه چند سال قبل