انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و تغییرات آن تا آبان ۱۴۰۰

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث مخصوصا برای کسانی‌که با رانندگی خوب و محتاطانه به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی پرداختند و یا در صورت بروز تصادفی که مقصر بوده‌اند پرداخت هزینه خسارت را شخصا بر عهده گرفته‌اند، در زمان فروش خودروی قدیمی و خرید اتومبیل جدید اهمیت بسیاری دارد.

به همین دلیل این پرسش که «چگونه تخفیف بیمه شخص ثالث را انتقال دهم؟» همواره یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو به‌حساب می‌آید؛ سوالاتی که با تغییر قوانین بیمه‌ای مرتبط با خرید بیمه شخص ثالث در هر سال، مرتب بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

براساس جدیدترین ویرایش قانون در سال ۱۴۰۰، همچنان شانس انتقال تخفیف‌های خسارت بیمه شخص ثالث به خودروی جدید و اعضای درجه یک خانواده وجود دارد.

اما چگونه می‌توانیم تخفیف بیمه را انتقال بدهیم؟ امکان حفظ تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان خرید تحت چه شرایطی محفوظ است؟ پیشنهاد می‌دهیم برای پاسخ به این سوال‌ها و پرسش‌های دیگری که درباره‌ی این موضوع در ذهنتان نقش بسته است، در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

انتقال بیمه شخص ثالث و اهمیت آن برای مالکان خودرو

بیمه شخص ثالث، برخلاف بیمه بدنه برای همه خودروهای سبک، نیمه‌سنگین و سنگین اجباری است. شخص ثالث به کسی اطلاق می‌شود که خسارت جانی یا مالی به او وارد شده؛ در حقیقت شخص اول «راننده مقصر»، شخص دوم «بیمه» و شخص ثالث، «فرد خسارت‌دیده» است.

شرایط جدید انتقال بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰

تا اواخر سال ۱۳۹۹ نحوه انتقال بیمه شخص ثالث به این شکل بود که فروشنده می‌توانست ثمره رانندگی ایمن یا عدم دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه را در قالب تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار خودروی جدید انتقال بدهد. البته این انتقال تحت شرایط زیر ممکن بود:

 • هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
 • انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
 • انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.

اما با شروع سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برقرار شده است. اکنون براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.

پس باید به صراحت اعلام کنیم امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ که او شخصی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده نباشد، دیگر وجود نخواهد داشت. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.

تغییرات انتقال تخفیف بیمه ثالث و علت آن

بسیاری علت این تغییرات قانونی را عدم اطلاع برخی فروشندگان از شرایط و انتقال ناخواسته تخفیف بیمه ثالث به مالک جدید می دانند. موردی که پس از انتقال سند قطعی برای مالک قبلی یک خسارت به حساب می‌آمد و اگر او در این زمان جهت بازپس‌گیری تخفیف بیمه خود اقدام می‌کرد، قانون راهی پیش پایش نمی‌گذاشت.

از سوی دیگر وقتی قابلیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار وجود داشته باشد، عملا نگاه تشویقی به رانندگان مطیع قانون از میان می‌رود و یک راننده متخلف و بدسابقه می‌تواند با خرید اتومبیل جدید از تخفیف‌های تشویقی بیمه شخص ثالث راننده‌ای قانون‌مدار برخوردار شود!

طبق مواردی‌که در قوانین جدید سال ۱۴۰۰ به آنها اشاره شده، چنان‌چه فردی به هر نحوی تخفیف بیمه ثالث خود را به شخص دیگری خارج از دایره اعضای درجه یک خانواده‌ منتقل کند، مجرم شناخته می‌شود.

در صورت فوت صاحب خودرو نیز تخفیف بیمه اتومبیل او قابل انتقال به وارث یا یکی از وارثان و نماینده قانونی وی خواهد بود.

انتقال تخفیف چگونه انجام می‌شود؟

انتقال تخفیف بیمه ثالث براساس قانون سال ۱۴۰۰ می‌تواند در حالت‌های زیر اتفاق بیفتد:

 • به خودروی جدید مالک فعلی خودرو (که نمی‌تواند صفرکیلومتر باشد.)
 • به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و فرزندان
 • از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک (که باید حتما کارکرده باشد.)
 • از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر از اموال همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

در شرایط فعلی، با توجه به اینکه هر خودروی نو طبق ضوابط کارخانه از بیمه شخص ثالث برخوردار است دست‌کم تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اتومبیل صفرکیلومتر وجود ندارد.

در خصوص خودروهای فرسوده نیز باید بگوییم روش انتقال بیمه شخص ثالث این اتومبیل‌ها به خودروی دیگر که تحت مالکیت شما یا اعضای درجه یک خانواده‌تان است، نیازمند ارائه مدارک ذیل خواهد بود:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند قطعی خودروی جدید
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

ارائه همه این مدارک برای اثبات از رده خارج شدن خودروی قبلی است. یعنی شما باید ثابت کنید اتومبیل فرسوده‌تان از نظر قانون دیگر وجود خارجی ندارد. زیرا قانون جدید تعیین کرده که اگر هم‌زمان دو خودرو یا بیشتر داشته باشید، نمی‌توانید تخفیف بیمه ثالث‌تان را بین آنها جابه‌جا کنید.

روش انتقال بیمه شخص ثالث به خودروی جدید چگونه است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید نیازمند مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی آن شرکت بیمه‌گر است. البته باید حتما مدارک ذیل را نیز همراه خود داشته باشید:

 • کپی کارت خودروی قبلی
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی
 • اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اسقاطی باشد
 • اصل و کپی کارت خودروی جدید
 • بیمه‌نامه خودروی جدید

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با توجه به حذف بیمه‌نامه کاغذی، اگر بیمه خود را به‌صورت آنلاین از بیمه‌بازار خریداری کرده باشید، گواهی دیجیتال اصالت بیمه‌نامه که از بیمه مرکزی قابل دریافت است یا لینکی که به تلف همراه شما پیامک شده، به‌جای اصل نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث معتبر است.

در این فرآیند شرکت بیمه با صدور یک الحاقیه تخفیف‌های بیمه شخص ثالث قبلی را حذف و با دریافت مابه‌التفاوت بیمه‌نامه، آن‌را به خودروی جدید انتقال می‌دهد.

مابه‌التفاوت نیز به محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی در روزهای باقی‌مانده بدون لحاظ تخفیف- به‌علت انتقال آن به خودروی دیگر- مربوط می‌شود.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر امکان‌پذیر است؟

گاهی ممکن است از خدمات شرکت بیمه‌ای که پیش‌تر خودرویتان ‌را بیمه کرده‌اید رضایت نداشته باشید. در این شرایط اجباری به ادامه با آن شرکت وجود ندارد و به‌سادگی می‌توانید بیمه شخص ثالث‌تان ‌را به همراه تخفیف‌هایش به یک شرکت بیمه دیگر انتقال بدهید.

البته برای این‌کار باید مواردی را مدنظر داشته باشید:

 • برای تغییر شرکت بیمه‌گر باید چند روز پیش از انقضای بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.
 • اگر بیمه‌تان را به‌صورت آنلاین تمدید می‌کنید، باید تصویر کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی را در سایتی که از آن بیمه خریداری می‌کنید بارگذاری کنید.
 • اگر به‌صورت حضوری برای تمدید بیمه‌نامه خود در یک شرکت جدید اقدام می‌کنید نیز باید بیمه‌نامه قبلی و کارت خودرو را همراه داشته باشید.
 • به‌این‌ترتیب به‌سادگی می‌توانید یک شرکت بیمه تواناتر را جایگزین شرکت قبلی و خدمات بیمه‌ای باکیفیت‌تری در یافت کنید.

عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

در پاسخ به این پرسش که در ذهن بسیاری از مالکان خودرو وجود دارد، باید به روشنی بگوییم: «عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حین فروش خودرو هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آورد.

تنها اگر در زمان مناسب اقدامی در این خصوص صورت ندهید، در حقیقت تخفیف بیمه ثالث خود را از دست داده‌اید.» اما از نگاه قانون این انتقال یک انتخاب از سوی مالک خودر به حساب می‌آید و اجباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

همچنین در صورت عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و هم‌نام نبودن سند خودرو و بیمه‌نامه شخص ثالث بازهم شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارت‌های احتمالی به طرف مقابل طبق قوانین و تعهدات خود خواهد بود.

حتی می‌توان از بیمه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد. به بیان ساده‌تر تخفیف بیمه ثالث تنها هزینه سالانه تمدید بیمه را کاهش می‌دهد و تفاوتی در نوع خدمات پدید نمی‌آورد.

نکات مهم در زمان انتقال بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در نظر بسیاری از مالکان خودرو یک موضوع گُنگ و پرابهام است. دلیل این ابهام را نیز می‌توان اعمال تغییرات و اصلاحات جدید در قوانین طی هر سال دانست.

بر همین اساس در این بخش می‌کوشیم به چند سوال پرتکرار در این زمینه پاسخ بدهیم. پرسش‌هایی که تا حد زیادی در میان کسانی‌که قصد دارند درباره برگرداندن تخفیف بیمه اطلاعات کسب کنند، مشترک هستند.

۱- آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد یا انتقال بخشی از آن و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل انجام بشود و انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد.

۲- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر. برای این کار نیازی به انتظار تا اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نیست. اما باید توجه داشت که زمانی می‌توان تخفیف را به خودروی جدید منتقل کرد که زمان تمدید بیمه شخص ثالث آن خودرو فرارسیده باشد.

۳- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندانی که هنوز به سن هجده سال تمام نرسیده‌اند وجود ندارد.

۴- آیا در صورتی‌ که خودروی‌مان‌ را فروخته و تا مدتی قصد خرید خودروی جدید نداشته باشیم، می‌توانیم تا زمان خرید اتومبیل جدید، تخفیف بیمه شخص ثالث‌مان را حفظ کنیم؟

بله. برای این کار باید به نمایندگی یا دفتر مرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه و گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان را دریافت کنید تا در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

البته توضیح ضروری این‌که اگر خودروی جدید شما صفرکیلومتر باشد، برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید تا سررسید انقضای بیمه ثالث صادر شده از سوی کارخانه که معمولا یک‌ساله است صبر کنید.

در قانون جدید این امکان نیز فراهم شده که اگر سابقه خسارتی نداشته باشید، در فاصله زمانی بین خرید ۲ خودرو، باز هم سالانه ۵ درصد تخفیف بیمه شامل حال‌تان بشود. در چنین شرایطی استفاده از مشاوره آنلاین بیمه‌بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۵- آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حتما باید خودرو را فروخته باشیم؟

بله، فروش قطعی خودرو خارج از چارچوب‌های وکالتی و قول‌نامه‌ای برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود یا بستگان درجه اول الزامی است.

۶- آیا امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در شرایطی‌که تاریخ انقضای آن گذشته و تمدید نشده باشد وجود دارد؟

خیر. تخفیف بیمه‌نامه فاقد اعتبار و منقضی‌شده قابل انتقال نیست. پس باید توجه داشته باشید اگر بیمه شخص ثالث خودروی شما رو به اتمام است و قصد فروش و انتقال تخفیف آن به خودروی جدید خودتان یا دیگر بستگان درجه یک را دارید، حتما آن‌را سر موعد مقرر تمدید کنید.

۷- اگر بیمه شخص ثالث را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشیم، چگونه می‌توانیم از صحت آن اطمینان حاصل کنیم؟

برای حصول اطمینان از صحت و اعتبار بیمه شخص ثالثی که به‌صورت آنلاین برای شما صادر شده می‌توانید به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سامانه سَنهاب مراجعه و تنها با چند کلیک صحت بیمه‌نامه را تائید کنید. بدیهی است در صورت عدم صحت بیمه‌نامه امکان انتقال آن نیز وجود ندارد.

۸- آیا امکان تجمیع تخفیف بیمه‌نامه منتقل شده به خودروی جدید با تخفیف بیمه شخص ثالث خود آن وجود دارد؟

خیر، در این شرایط میزان تخفیف بیشتر از میان خودروی قبلی و جدید، سقف تخفیفی است که بیمه برای بیمه‌نامه شخص ثالث آن خودرو لحاظ می‌کند.

پیشنهاد بیمه‌بازار

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو، مخصوصاً اگر سال‌های سال برای ذخیره کردن آن تلاش کرده باشید، امکانی است که هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم با فروش خودرو آن‌ را از دست بدهید.

هم‌چنین با توجه به جزئیات و ریزه‌کاری‌های قانونی توصیه می‌شود پیش از فروش خودرو و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، حتما از مشاوره‌های شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برخوردار از سایت‌های ثبت‌شده هستند، بهره بگیرید.

توصیه میکنم پرسش خود را زیر این پست بنویسید و کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهند داد.

با وجود تلاش ما در جهت گردآوری یک نوشتار جامع درباره‌ی شرایط و نیازمندی‌های انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ بازهم این امکان وجود دارد که در شرایط خاص مدنظر شما یا انتقال اصلا ممکن نباشد یا قانون‌گذار پیش‌نیازهای آن در نظر نگرفته باشد.

بنابراین اگر احساس می‌کنید موضوعی در سابقه بیمه‌ای خودروی شما وجود دارد که می‌تواند مانع از انتقال آن براساس قوانین جدید شود، حتما پیش از هر اقدامی از مشاوره افراد آگاه و یا کارشناسان بیمه‌بازار کمک بگیرید تا امکان تخفیفی که برای شما فراهم شده از بین نرود.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

1,144 نظر
 1. علی زارعی

  اگر گواهی تخفیف از نمایندگی بگیرم ولی به هر دلیلی خودرو تا زمان تمدید بعدی بیمه نامه هنوز فروش نرفته باشد چه اتفاقی می افتد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وفت بخیر
   زمانی امکان دریافت الحاقیه برای انتقال تخفیفات صورت می پذیرد که نقل و انتفال خودور به صورت رسمی انجام شده باشد

 2. اسماعیل تقوی

  در ضمن صاحب قبلی راهی دارپ که بدون اجازه من تخفیفات اون ماشین را به نام خودش انتقال بدهد.

  1. بیمه بازار

   بله این امکان برای مالک قبلی وجود دارد که تخفیفات را به خودشان انتقال دهند

 3. اسماعیل تقوی

  سلام من ماشینی خریدم با بیمه نامه تمام تخفیف الان بعد از دو سال مالک قبلی اقدام به گرفتن تخفیفات ماشینی که به من فروخته کرده است.ایا کار او قانونی است و میتواند تخفیفات را از من بگیرد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 4. حسین

  سلام وقت بخیر من ماشین پراید داشتم و سال ۹۹ فروختم که بیمه تخفیف ۷۰ درصد داره الان بنده خواستم بیمه خودروی خودم که اون پلاک که سال ۹۹ فروختم روش بیمه کنم اما متاسفانه بهم میگه تخفیف رو اون خریدار برده چون تو ماشین سال ۹۹ فروختی و تخفیفت واسه اون فروشند رفته راست میگن راه حل چی هست ممنون جواب بدید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد میتوانند با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنند

 5. حمیدرضا امامی

  سلام پراید قبلیم ۷۰ درصد بیمه داشت.۹۹ فروختم .خریدار تصادف کردش تخفیف شد ۵درصد.الان من میتونم از اون تخفیف یعنی پراید قبلیم رو این ماشینم استفاده کنم.؟؟پلاک الانم همون پلاک ماشین قبلیمه .ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد تخفیفات شما تا سال قبل از انتقال تخفیف به شما انتقال داده شوذ

 6. مهدی

  سلام، وقت بخیر، اگر طی خرید خودرو جدید پلاک جدیدی برا ی من صادر شود که شماره آن با شما هم پلاک قبلی مغایرت داشته باشد آیا امکان انتقالتخفیف بیمه وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که تخفیفات را از روی پلاک قبلی با دریافت الحاقیه ،انتقال دهید

   1. احسانی

    سلام.
    من از سال 1389 که اولین ماشینم رو خریداری کردم هر 3الی4 سال یکبار ماشینم رو عوض کردم که معمولا از اشنا نزدیک میخریدم. ولی هیچ کدام ازشون رو سند یا پالاک نکردم ، ولی بیمه نامهاشون به نام خودم صادر میشد و هرگز تصادف هم نداشتم که منجر به استفاده از بیمه نامه های بنامم باشه.
    خواستم بدونم آیا شرکت بیمه سوابق بیمه هایی که به نام بنده بوده وهرگز هم خسارتی پرداخت نشده رو داره؟
    و اینکه ، میشه برای ماشین جدیدی که دارم میخرم ، و قراره به نام کنم از این سابقه عدم دریافت یا پرداخت خسارت به عنوان تخفیف استفاده کرد.؟
    ایا بیمه مرکزی سوابق بیمه رو هم در این موارد مدنظر داره؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     به طور کلی براساس قانون مبنای انتقال تخفیفات تاریخ نقل و انتقال سند می باشد و براساس سوابق مالکیت پلاک تخفیفات منتقل میشود

 7. مینا صفری

  سلام بیمه ماشینی که سه ماه پیش خریدم
  امروز اتمام است مراجعه کردم که بیمه جدید بگیرم گفتن تخفیف بیمه قبلی شما باید بروید تعویض پلاک انتقال سند قطعی را اوکی کند .در صورتی که من سند قطعی دارم
  بیمه قبلی من پارسیان و ایران بوده
  این بیمه ماشین که سه ماه خریدم آسیا است
  چگونه تخفیف بگیرم من ۱۰ سال است تخفیف دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که روی پلاک قبلی خود تخفیفات عدم خسارت داشته باشید میتوانید با دریافت الحاقیه نسبت به انتقال تخفیفات خود اقدام نمایید

 8. حمید

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من سال ۹۵ تا ۹۷ یه سمند داشتم و مجموع تخفیفش ۱۵ درصد شد. اون رو فروختم و یه پراید گرفتم و اونم دو سال دستم بود و مجموع تخفیفش ده درصد شد. الان پراید رو هم فروختم که خود پراید ۴۵ درصد تا پارسال تخفیف داشت و یه رانا گرفتم که به اسم همسرم کردمش. الان خواستم برم بیمه رو تمدید کنم، بیمه گر گفتش از اون ۴۵ درصد تخفیف پراید فقط ده درصدش برای شماست و بقیه اش برای صاحب قبلی هستش و شما میتونی فقط از ۱۵ درصد تخفیف سمند استفاده کنی و اونو انتقال بدی و حتی نمیتونی مجموع دو تخفیف سمند و پراید رو استفاده کنی.
  الان میخوام بدونم که واقعا همچین قانونی هستش و من فقط ۱۵ درصد تخفیف سمند رو میتونم انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در انتها شما میتوانید از تخفیفات تنها یک خودرو استفاده نمایید و تحفیفات دو خودرو باهم تجمیع نمیشوند
   از مورد اتومبیل قبلی شما نیز تخفیفات دو سال که تحت مالکیت شما به شما تعلق میگیرد

 9. رضا

  سلام وقت بخیر خودرو پراید باتخفیف ۵۵ درصد بیمه پاسارگاد فروختم خریدار بعد از اتمام بیمه در بیمه ملت تمدید کرده برای گرفتن الحاقیه به کدام بیمه گذار مراجعه کنم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت الحاقیه باید به شرکت بیمه نامه جاری خود مراجعه نمایید

 10. ماهان

  با سلام
  من خودرو خود را فروخته ام و قولنامه دارم اما در دفاتر ثبت به ثبت نرسیده ولی پلاک فک شده و برگ سبز و کارت خودرو نیز به نام خریدار صادر شده است.آیا خریدار میتواند علیرغم میل اینجانب از تخفیف بیمه ثالث استفاده کند؟ در صورتی که ایشان بخواهد از تخفیف اینجانب استفاده کند چطور میتوانم جلوی این کار را بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 11. تورج

  سلام آیا برای انتقال تخفیف بیمه پلاک ماشین قدیم با ماشین جدید باید یکی باشد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   انتقال تخفیفات براساس سوابق تخفیفات روی پلاک اعمال میگردد

 12. هادی

  سلام

  وقت بخیر ایا امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خواهر و برادر وجود دارد؟
  اگر بعد از فروش خودروی داری تخفیف بیمه قصد خرید خودرو نداشته باشیم تا چه مدت تخفیف بیمه محفوظ میماند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   تنها انتقال تخفیف به اعضای خانواده به شرح ذیل امکان پذیر است
   پدر ،مادر ،همسر و فرزند

 13. ایرج

  سلام، اگه ماشینی رو که فروختی و فک پلاک شده و انتقال پیدا کرده است تا پایان اتمام بیمه نامه قبلی و توسط مالک فعلی(خریدار ماشین) تصادفی داشته باشد تخفیف های قبلی باطل میشوند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که سررسید بیمه نامه نرسیده باشد مورد خسارت برروی بیمه جاری اعمال میگردد

   1. Hoosin

    سلام وقت بخیر من ماشین پراید داشتم و سال ۹۹ فروختم که بیمه تخفیف ۷۰ درصد داره الان بنده خواستم بیمه خودروی خودم که اون پلاک که سال ۹۹ فروختم روش بیمه کنم اما متاسفانه بهم میگه تخفیف رو اون خریدار برده چون تو ماشین سال ۹۹ فروختی و تخفیفت واسه اون فروشند رفته راست میگن راه حل چی هست ممنون جواب بدید.

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
     البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 14. خانم عبدی

  سلام. من تقریبا چهار سال پیش ماشین پسر عمویم را خریدم و دو هفته قبل برای تعویض پلاک اقدام کردم و (ماشین هم اکنون به نام من است). بیمه نامه ماشین را در سال قبل از بیمه بازار و به نام همسرم دریافت کردیم. آیا امکان انتقال تخفیفات به من وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   برای انتقال مالکین باید حتما شرط نسبت درجه یک به معنی (پدر ،مادر ،فرزند و همسر) رعایت شود

 15. میثم

  سلام مدارک لازم برای انتقال بیمه چیه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیمه نامه قبلی
   مدارک شناسایی مالک
   تاییدیه نقل و انتقال خودرو
   برگه سبز یا سند مالکیت

 16. کیمیا

  سلام وقتتون بخیر
  من یک پی کی مدل ۸۳، در ۱۳۹۹/۲/۲۷ خریدم پلاک ماشین به اسم خودمه و دوساله تا الان که سال ۱۴۰۰ هست امروز بیمه کردم. ضمن ینکماشین ۷۰ درصد بیمه داره و تخفیف کامل هست در این دوسال که بیمه کردم. من میخوام این ماشین رو بفروشم و یکی دیگه بخرم بیمه اش رو میخوام. آیا به من تعلق میگیره؟ اگر الحاقیه تخفیفات بیمه رو بگیرم رسمی میشه به نام خودم؟ خریدار قبلی سال ۹۷ و ۹۸ هم ماشین به اسمش بوده از کجا بدونم برای دریافت بیمه اقدام نکرده؟ و اینکه این بیمه رو به من میدن یا ایشان؟ چیکار کنم که بیمه رو به نام خودم قطعی کنم که نتونن درخواست بدن در ضمن بخشنامه انتقال تخفیفات بیمه از ۹۷ اومده ولی از ۹۹ اجرا شده به کدوم تعلق میگیره
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی مهمه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 17. مسعود

  سلام من یه سمند سال ۹۸ برج ۱۰ خریداری وتعویض پلاک کردم یه ماه پیش فروختم ویه ماشین جدید خریدم می تونم تخفیف بیمه رو انتقال بدم به ماشین جدیدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 18. ابراهیم الماسی

  سلام.
  فردی خودروی را چند سال پیش خریده است و تا کنون نسبت به انتقال سند اقدام نکرده است. در طی این سالها به نام خود بیمه نامه برای خودرو خریداری شده تهیه کرده است. اگر فرض کنیم بیمه نامه این فرد اکنون درصد تخفیف دارد و در سال 1400 اقدام به انتقال خودرو به نام خود بکند آیا تخیفها با توجه به تغییر پلاک و مالکیت خودرو از بین می رود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 19. حسین عسک

  با سلام خودرو سواری به نام پدرم دارم، اگر تعویض پلاک بنام خودم بزنم ،برای انتقال تخفیفهای بیمه شخص ثالث پدرم ،به نام خودم، تعویض پلاک کافیست یا باید سند را هم در دفتر خانه بنام خودم بزنم؟ ومدارک لازم برای بنام زدن بیمه به نام خودم چیست و ایا پدرم هم باید برای بنام زدن در دفتر بیمه حضور یابد ؟ممنون میشم اگر توضیح دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای انتقال تخفیفات باید به طور حتمی مالکیت خودرو انتقال داده شده باشد
   مدارک مورد نیاز
   برگه سبز
   برگه تاییدیه نقل و انتقال
   بیمه نامه
   مدارک شناسایی طرفین
   نامه درخواست کتبی
   صرف داشتن نامه درخواست کتبی کفایت میکند و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد

 20. حسین عسکری

  با سلام خودرو سواری به نام پدرم دارم، اگر تعویض پلاک بنام خودم بزنم ،برای انتقال تخفیفهای بیمه شخص ثالث پدرم ،به نام خودم، تعویض پلاک کافیست یا باید سند را هم در دفتر خانه بنام خودم بزنم؟ ومدارک لازم برای بنام زدن بیمه به نام خودم چیست و ایا پدرم هم باید برای بنام زدن در دفتر بیمه حضور یابد ؟ممنون میشم اگر توضیح دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای انتقال تخفیفات باید به طور حتمی مالکیت خودرو انتقال داده شده باشد
   مدارک مورد نیاز
   برگه سبز
   برگه تاییدیه نقل و انتقال
   بیمه نامه
   مدارک شناسایی طرفین
   نامه درخواست کتبی

 21. عزیزی

  با سلام،من از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ حدود ۷ تا ماشین مختلف داشتم که هرکدوم رو حداقل یکبار بیمه شخص ثالث کردم و فروختمشون، با توجه به اینکه مدارک شناسایی این ماشین هارو ندارم برای دریافت الحاقیه بیمه این ماشین ها باید چکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها برای یک خودرو از خودروهایی که بعد از دی ماه 1397 نقل و انتقال مالکیت آن را انجام داده اید میتوانید درخواست الحاقیه انتقال تخفیفات داشته باشید

 22. حسین مدبر

  سلام وقت بخیر، من ماشینی داشتم که تخفیف بیمه کامل داشت و مهر ۱۴۰۰ فروختمش، البته من این ماشین رو مهر ۱۳۹۸ خریداری کرده بودم و ۲ سال بیمه شخص ثالث ان را تمدید کردم، حال سوال من این است که الان اگر برای دریافت الحاقیه تخفیفات این ماشین اقدام کنم تخفیف ۲ سال این ماشینو به بنده میدهند یا تخفیف کامل ان را؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مالک قبلی نسبت به دریافت تخفیفات اقدام کرده باشد تنها دو سال از تخفیفات با دریافت الحاقیه به شما تعلق میگیرد در غیر این صورت تمامی تخفیفات قابل انتقال به شما می باشد

 23. aliafroz

  با سلام . آیا عروس خانواده هم جزو اقوام درجه ۱ برای انتقال تخفیفات حساب میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   فقط پدر،مادر،فرزند و همسر جز اقوام درجه یک محسوب میشوند

 24. قانع

  سلام وقت بخیر من8سال تخفیف بیمه روی پلاکم دارم الان ماشین جدید گرفتم پلاکمم روی ماشین جدیدمه آیا تخفیف قبلیمو میتونم برای ماشین جدیدم استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 25. علی ۴۰

  سلام چون من درآینده نزدیک قصدفروش خودرو خودم رادارم آیامیتوانم تخفیف ۷۰ درصدی پژو خودم را با تخفیف ۳۵ درصدی پژوهمسرم جابجاکنم؟ضمنادر آذرماه یعنی چندروزدیگرموعدتمدید بیمه هردو خودرو هست

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله امکان انتفال تخفیف بین دو خودرو با دریافت دو الحاقیه مجزا برای این امر وجود دارد

 26. علی اکبربرزگر

  باسلام آیامیتوانم تخفیفات بیمه شخص ثالث خودروپژو خودم را که ۷۰ درصدهست با بیمه خودرو همسرم که پژو هست و ۳۵ درصد تخفیف دارد جابجا کنم ؟شایددرآینده نزدیک بخواهم ۴۰۵ خودم رابفروشم ومیخواستم تخفیفاتش را به خودروهمسرم بدهم ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این انتقال را انجام دهید اما در جریان باشید که تخفیفات دو خودرو با هم تجمیع نمیشوند

 27. علی اکبربرزگر

  باسلان آیامیتوانم تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو ۴۰۵ خودم را که ۷۰ درصدهست با بیمه خودرو همسرم که پارس هست و ۳۵ درصد تخفیف دارد جابجا کنم ؟شایددرآینده نزدیک بخواهم ۴۰۵ خودم رابفروشم ومیخواستم تخفیفاتش را به خودروهمسرم بدهم ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این انتقال را انجام دهید اما در جریان باشید که تخفیفات دو خودرو با هم تجمیع نمیشوند

 28. حمید

  سلام و خسته نباشید.
  یک سوال در مورد الحاقیه برای انتقال تخفیف دارم.
  من در تاریخ 11.97 یک خودرو خریداری کردم و الان دارای تخفیف کامل هست.
  میخوام بدونم که اگر من الان بخوام خودرو خود را بفروشم. الحاقیه انتقال تخفیف را باید قبل از فروش خودرو و برگ سبزی که به نام خودم هست بگیرم ؟ یا بعد از فروش خودرو و با برگ سبز جدید باید این کار انجام شود؟
  ایا نیاز به سند هست یا همون برگ سبز کفایت میکنه؟

  و این که چند سال میتونم این تخفیفات رو نگه دارم تا به خودروی جدید انتقال داده بشه؟

  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد الحاقیه انتقال تخفیف برای انتقال تخفیف وجود دارد
   بعد از تغییر مالکیت این امکان برای شما وجود دارد
   تخفیفات شما نیز تا یکسال باپرجا باقی می ماند

 29. کاظمی

  سلام.خسته نباشید…اگه ۴ سال پیش خودرویی خریده باشیم که مالک به دلیل بدهی به کمپانی نتونسته سندخودرو رو به ما انتقال بده تکلیف تخفیف بیمه ثالث این ۴ سال چی میشه ؟ واسه مالک میمونه یاماکه خریداریم و۴ ساله ماشین دست مابوده واین تخفیفا درزمان ما به ماشین تعلق گرفته میتونیم موقع انتقال سندتخفیفاروهم انتقال بدیم؟
  درضمن
  چندروزیه بیمه ثالث ماشین منقضی شده
  میشه الان تعویض پلاک کنیم وسندروانتقال بدیم بعدبیمه ثالث روتمدید کنیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 30. مریم

  سلام، اگر با وجود یکی بودن شماره پلاک در بیمه نامه و کارت ماشین، تخفیفات بدلیل قانونی که میگه بعداز ۹۷/۱۰/۱۷ هر کسی اولین بار برای ماشین بیمه نوشته تخفیفات برای اونه تخفیف ها پاک بشه و بیمه نامه با۵%تخفیف تمدید بشه میشه با تاریخچه نصب پلاک تخفیفات قبلی با این 5% رو گرفت

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات برای خودروهایی که از این تاریخ به بعد انتقال مالکیت داشتند تخفیفات به طور قانونی برای مالک قبلی خودرو می باشد

   1. مریم

    ببخشید الان من که دو سال بود بیمه ماشین رو تمدید میکردم با امسال که اگر تمدید میکردن میشد سه سال برای من چند درصد تخفیف قابل انتقال هست

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     براساس قانون به ازای هرسال که خودرو دارای سابقه تخفیف باشد 5 درصد تعلق میگیرد

 31. جواد عظیمی

  سلام
  من یه ماشین تخفیف دار میخوام بخرم.
  مالک میگه تخفیف بیمه رو هم بهت میدم. آیا می‌تواند این کار را انجام دهد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون خیر
   این مورد برای انتقال طبق قوانین جدید امکان پذیر نیست و تنها در صورتی که نسبت درجه یک وجود داشته باشد و نسبت به دریافت الحاقیه اقدام کرده باشید این امکان فراهم میگردد

  2. شاهین

   سلام ماشینم چند ساله که دارمش و پلاک بنام صحاب قبلیش هست باتعویض پلاک تخفیف بیمه برمیگردن برا اون؟ و بعد تعویض پلاک تخفیف بیمه ام میشه برا خودم بشن؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

    1. شاهین

     اگه الان تعویض پلاک کنم تخفیف بیمه از بین میرن و ماشینم با بیمه کامل میشه؟

     1. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که بین شما و مالک قبلی نسبت درجه یک باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این تخفیفات را انتقال دهید در غیر این صورت این امکان وجود ندارد

    2. شاهین

     اگه الان تعویض پلاک کنم تخفیف بیمه از بین میرن و ماشینم با بیمه کامل میشه؟ چاری میشه انجام داد که بیمه بنام خودمون بشه

     1. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که بین شما و مالک قبلی نسبت درجه یک باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این تخفیفات را انتقال دهید در غیر این صورت این امکان وجود ندارد

     2. محسن

      باسلام
      بنده درتاریخ 11/98یه خودرو باتخفیفات کامل خریداری کردم وپلاک خودرو روبنام خودم زدم درهمون تاریخ
      امروز یعنی موررخ7/9/1400برای گرفتن الحاقیه بیمه مراجعه کردم برای انتقال تخفیف بیمه قبلی که بنام خودم بود رو بنام پلاک جدید که باز بنام خودم هست بزنم
      ولی بیمه مرکزی گفتن تخفیفات کامل قابل انتقال نیست
      درصورتی
      که نقل وانتقال بعد ازسال 97بوده
      وگفتن تخفیفات این دوسال قابل انتقاله
      درصورتی که طبق گفته های شما برای دوستان
      این امر قابل اجراس

     3. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      تنها تخفیفاتی قابل انتفال به مالک فعلی است که بعد از دی ماه 1397 صورت گرفته باشد و تخفیفات قبلی در صورت دریافت الحاقیه به مالک قبلی تعلق خواهد گرفت

 32. پیمان

  سلام
  من یه پراید برج 8 سال 97 تعویض پلاک کردم میخواستم بدونم تخفیف بیمه اون ماشین میاد رو خودو من.
  و یه ماشین همون موقع خریداری کردم که پلاک تعویض نکردم میخواستم بدونم تخفيف بیمه بعد تعویض پلاک میونه رو این خودرو یا نه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای این قانون براساس خودروهایی است که قبل و بعد از سال 1397 نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد
   به دلیل اینکه برای شما دقیقا در همین سال قرار گرفته است بهتر است با مراجعه به واحد صدور خود امکان این مورد را پیگیری نمایید

 33. پیمان

  سلام
  من خودرو که پلاکش رو برج 8 سال 97 فروختم و فک پلاک شده و همون موقع من خودرو خریدم و پلاک تعویض نکردم و الان میخوام تعویض پلاک کنم آیا میتونم تخفیف بیمه ماشین که فروختم سال 97 رو بیارم رو این ماشین و تخفیف بیمه این ماشین که الان دستمه چی میشه بعد تعوض پلاک.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای این قانون براساس خودروهایی است که قبل و بعد از سال 1397 نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد
   به دلیل اینکه برای شما دقیقا در همین سال قرار گرفته است بهتر است با مراجعه به واحد صدور خود امکان این مورد را پیگیری نمایید

 34. ایمان

  سلام.برای گرفتن گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث چه مدارکی لازم هست؟آیا حالا که خودرو را فروخته ایم و مدارک ماشین از جمله بیمه نامه تحویل خریدار خودرو شده برای گرفتن این گواهی برگه بیمه نامه خودرو را باید داشته باشیم؟
  ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای درایافت الحاقیه داشته داشتن مدرکی دال بر داشتن بیمه برای خودرو مورد نظر الزامی است
   به طور کلی نیز برگه نقل و انتقال خودرو،برگه سبز خودرو، مدارک شناسایی مالک و بیمه جز مدارک مورد احتیاج است

 35. محمد

  سلام وقت بخیر
  من مهر1398 یک پراید مدل88 که 70 درصد تخفیف داشت و هفته پیش برای سومین سال بیمه اش رو با 70 درصد پرداخت کردم. الان پراید رو فروختم و تیبا مدل96 خریدم. آیا میتونم تخفیف پراید رو به ماشین جدید انتقال بدم؟
  ماشین و بیمه نامه قبلی 2 سال به نام بودن و ماشین دیگه نداشتم. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید میتوانید تخفیفات عدم خسارت خود را منتقل نمایید

 36. محمد کربلائی

  سلام بنده در سال 99برج 2یک پراید خریدم تمام تخفیف بود و پلاک به اسم خودم بود که چند هفته پیش فروختم یک ماشین دیگه خریدم که اینم تمام تخفیفه میخوام به اسم همسر بزنم تخفیف های ماشین قبل میاد به این؟؟خیلی ممنون راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 37. نیکروز

  سلام
  من ۳ سال پیش خودرو خریدم ولی بیمه گذار با همون پلاک قدیم بیمه میزد برام و الان هم(۱۴۰۰/۰۹/۰۱) یادم رفته بود که شماره پلاک جدیدم را بهش بگم و با پلاک قدیمی که به نام شخص دیگر هست بیمه زد
  آیا راهی وجود دارد تخفیفش را الان به پلاک جدیدم بزنم
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 38. احمد

  سلام،بنده سال قبل (1399) خودروی چانگان مدل 96 با تخفیف بیمه کامل داشتم که بیمه شخص ثالث را بصورت آنلاین از بیمه بازار مورخ 1399/04/13 لغایت 1400/04/13 تهیه کردم.اسفند پارسال چانگان رو فروختم و خرداد 1400 خودروی تیوولی مدل 2017 با تاریخ انقضای بیمه ثالث مورخ 1400/09/21 خریداری کردم.لطفا بفرماییدآیا میتونم از تخفیف بیمه ثالث خودروی قبلی استفاده کنم یا خیر؟ با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما با شماره تماس 91311100 درخواست خود را اعلام نمایید
   در صورت تایید اطلاعات و مدارک شما حتما انجام این کار امکان پذیر می باشد

 39. صادق

  سلام من سال 94 ماشین پژو خریدم و صاحب پلاک از ترس هزینه وکالت بمن وکالت پلاک نداد تا حالا که سال 1400 شده بیمه اش هم 60 درصد تخفیف خورده حالا اومده که پلاک کن . حالا این تخفیفات من از بین میروند . اصلاً راهی نیست از اقوام درجه یک هم نیست .

  من هم یک وانت دارم که دست یکی دیگر است و پلاکش بنام من است ایا میشود تخفیفات پیکان وانت رو روی این پژو آورد ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند خودروی پژو قبل از دی 1397 باشد امکان این انتقال تخفیف برای مالک قبلی وجود ندارد ولی در غیر این صورت این امکان برای مالک وجود خواهد داشت
   برای انتقال بین دو خودرو نیز باید کاربری هر دو خودرو یکسان باشد که برای خودروی شما این مورد وجود ندارد

 40. صدرا

  باعرض سلام.بفرمایید حالا که طبق قانون جدید الزامی به ثبت سند بصورت ثبت در دفترخانه اسناد رسمی نیست آیا همان سند و برگه سبز راهنمایی و رانندگی مصداق سند قطعی محسوب میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   قوانین در این زمینه بسیار جدید می باشد و بهتر است در این زمینه همچنان نسبت به داشتن هر دو نوع سند اقدام نمایید

 41. حسین

  با سلام من ماشین ۲۰۶ از سال ۹۳ تا ۱۴۰۰ پلاک به نام من بوده و تخفیف میگرفتم و ماشین رو برج دو ۱۴۰۰ فک پلاک کردم ،دوباره امسال ماشین ال ۹۰ خریدم ولی موقع فک پلاک ،پلاک دیگری برای من نام من دادن و من موقع تمدید بیمه ال ۹۰ آیا تخفیف قبلی به پلاک جدیدم میخوره یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما نسبت به دریافت الحاقیه برای خودرویی که فک پلاک کرده اید از طریق نماینده قبلی خود اقدام نمایید میتوانید در سررسید خودرو فعلی خود از تخفیفات عدم خسارت مذکور بهره مند شوید

 42. مصطفی

  با سلام
  پدر من دو خودرو به نامشون هست که هر کدام بیمه مجزا از شرکت بیمه ایران دارند. یکی ۷۰ درصد تخفیف داره و دیگری حدود ۵۰ درصد . پارسال ایشون فوت شدن و حالا میخواستم بدونم انتقال این تخفیف ها که مربوط به دو خودرو هست به دو نفر از وراث امکان پذیر است؟ یا اینکه فقط یکی از تخفیفات فوق را میشه به یک نفر از وراث منتقل کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که یک وکالت نامه به یکی از وراث از طرف باقی وراث تعلق گیرد امکان انتقال تخفیف تنها برای یک خودرو با تخفیف بیشتر امکان پذیر می باشد

 43. امیر

  سلام من دو تا سه ماهه و یک دو ماهه و یک چهار ماهه بیمه کوتاه مدت دارم که جمعشون یکسال میشه الان که میخواهم ماشین را بیمه کنم بیمه گر میگوید که امکانش نیست چون بینشون یه بیمه یگساله خورده در صورتی که همشون به نامه خودمه و در این مدت هیچ تصادفی و یا گرفتن خسارتی از بیمه گر اتفاق نیافتاده .
  میخوام بگم با این هزینه ها که تازه بیمه گرها بیمه کوتاه مدت را خیلی گرانتر محاسبه میکنند واین واقعیت که اتومبیل در این زمان هیچ خسارتی از بیمه نگرفته ایا این عادلانه است که تخفیفهای بیمه های کوتاه مدت محاسبه نشه ؟
  و اینکه ایا راه حلی برای محاسبه این یکسال تخفیف وجود داره ؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قوانین هر شرکتی برخی محدودیت ها را برای تجمیع تخفیفات مربوط به سوابق کوتاه مدت بیمه شخص ثالث اعمال میکند
   مورد شما نیز براساس قوانین شرکت بیمه وضع شده است
   به طور کلی بیمه های کوتاه مدت به دلیل ترغیب به خرید بیمه یکساله و با توجه به ریسک بالاتر آن و هزینه های بیمه گری به نسبت بیمه های یکساله گرانتر است
   به دلیل اینکه بین بیمه های شما فاصله ای افتاده است امکان این مورد مگر با دریافت مجوز از طریق شعب بالادست نماینده مذکور امکان پذیر نیست

 44. علی

  سلام من تاکسی دارم والان ۵۵درصدتخفیف داردمدل ۹۶.
  اگرخودروی شخصی بخرم امکان انتقال تخفیف وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   تنها در صورتی امکان انتقال تخفیف برای شما وجود دارد که کاربری و گروه خودرو یکسان باشد
   علاوه بر شخصی بودن هر دو خودرو باید تعداد سیلندرها نیز یکسان باشد

 45. علی حیدری

  سلام من پارسال ۱۰,۹,۹۹ ی پژو خریدم با ۹ سال تخفیف ،انتقال سند و تعویض پلاکو همرو انجام دادم ،الان سر رسید بیمه ۳,۹,۱۴۰۰ هست.
  ایا میشه از تخفیف بیمه استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   براساس قانون جدید تخفیفات شامل شما نمیشود و باید در سیستم های صدور گزینه دارای مالکیت یعنی بدون سابقه تخفیف ثبت شود

 46. دانیال

  باسلام
  مماشینی داشتم که از ۸۳/۰۹/۲۱تا۹۷/۱۱/۳۰ در مالکیت فروشنده قبلی و از ۹۷/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۰ در مالکیت من بوده و از تخفیف کامل بیمه استفاده میکردم
  ماشین رو فروختم و‌تعویض پلاک شده با خرید ماشین جدید میتوانم تخفیف الحاقیه تخفیف بیمه رابه ماشین با پلاک قبلیم انتقال دهم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

  2. دانیال

   سلام
   در صورتی که نقل و انتقال بعد از دی ماه ۹۷ باشد نیاز به این مورد هست که بیمه گذار هم تا این تاریخ خودم باشم

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    طبق قانون ملاک مالکیت است و به بیمه گذار اشاره ای نشده است

 47. رضا میرکریمی

  سلام وقت بخیر.انقضای بیمه نامه من 3 آذر است و من ماشین رو به برادرم فروختم و ماشین جدیدی خریداری کرده ام .انقضای بیمه ماشین جدید من برج12 است .میخواستم بپرسم اولا من میتونم ماشین قبلیو به نام خودم بیمه کنم و دوم اینکه چجوری میتونم این تخفیف رو به ماشین جدید منتقل کنم ؟ آیا حتما باید ماشین قبلی رو سند تعویض پلاک کنم یا همینجوری هم میشه ؟ وآیا این تعویض پلاک قبل از انقضا باید باشه؟

  ماشین از سال96 به نام من بوده 70 درصد تخفیف داره.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال تخفیف براساس توضیحات شما نیاز به دو شرط دارد
   شرط اول اینکه حتما نقل و انتقال سند به طور کامل انجام شده باشد
   شرط دوم اینکه انتقال بین پدر ،مادر همسر و فرزند صورت گرفته باشد
   برای شما شرط دوم صورت نگرفته است ولی میتوانید به یکی از افراد مذکور انتقال را انجام دهید

 48. ناصر صمدزاده

  سلام و خسته نباشید
  در تاریخ ۹/۱۱/۱۳۹۸ پژو تمام تخفیف گرفتم فروشنده برا انتقال سند نیامد. تا شکایت کردم و دادگاه رای ب نفع بنده داد. ولی الان ک قانون فرق کرده من چیکار کنم؟!! هنوز پلاک فروشنده رو ماشینم هست. اجرای حکم زدم. دو ساله خودم دارم بیمه اش میکنم ولی با پلاک فروشنده.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مالک قبلی اقدام به حذف تخفیفات نکرده باشد امکان استفاده از تخفیفات برای شما به روال سابق وجود دارد

 49. حسن

  سلام وقتتون بخیر
  من ماشینی داشتم در تاریخ99/3/5فروختم که تازه حدود یک هفته بود بیمه کرده بودم با تخفیف کامل وتا تاریخ 1400/05/05 ماشینی نداشتم و در این تاریخ تازه ماشین خریدم ایا میتوانم از تخفیفات ماشین قبلی استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 50. اصغر ثامنی

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پراید مدل۸۹را در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۸فروختم تاریخ اتمام بیمه پراید ۱۳۹۹/۸/۲۸بود ماشین به اسم خودم بود ولی بیمه به نام و کد ملی پدرم
  همان روزی که پراید رو فروختم پژو مدل ۸۳گرفتم و همان پلاک قبلیمو زدم رو ماشین بیمه پژو برج۱۳۹۹/۱۰/۷تموم شد ماشینو به اسم خودم ولی با پلاک قبلی خودرو بیمه کردم چون گفتن باید تاریخ بیمه پراید تموم شه تا بتونم از تخفیفاتش تو ماشین جدید استفاده کنم
  الان میخوام بدونم تخفیفات ماشین قبلیم میاد روی پلاکم یا کد ملی پدرم و یا کلا میره به اسم همون کسی که پرایدو خریده ازم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 51. شهاب

  سلام.ماشین بنام خانمم هست و پلاک شهرستان … الان قصد داریم پلاک تهران بگیریم.بیمه نامه هم بنام خانمم هست…چهار روز بعد از تاریخی که برای تعویض پلاک تعیین شده،بیمه نامه منقضی میشه…. الان میشه سوابق بیمه از پلاک قبلی به پلاک جدید همان خودرو انتقال پیدا کنه؟و اینکه چه کاری باید انجام داد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 52. علی زارع

  سلام.خودرو قبلی ام که فروختم 17 مهر 1400تاریخ بیمه اش تمام شد و 14 سال تخفیف بیمه دارد متاسفانه چون تعویض پلاک خریدار انجام نداده نتونستم تخفیفات راانتقال بدم.آیا انتقضای بیمه خودرو قبلی مانع اعمال تخفیف روی خودرو فعلی که نمی شود؟ممنون میشم جواب سوال منو بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 53. محمد

  با عرض سلام و احترام
  من ماشینم را هفته گذشته فروختم. قبل از فروش، بیمه شخص ثالث آن را که هفتاد درصد تخفیف داشت، تا آبان ۱۴۰۱ تمدید کردم. الان یک ماشین خریدم که هفت ماه بیمه داره. هفت ماه دیگه که بخوام بیمه را تمدید کنم، آیا می‌توانم از تخفیف بیمه خودم استفاده کنم؟
  سوال دوم این‌که آیا الان می‌توانم بیمه شخص ثالث خودرویی که فروختم را کنسل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 54. امیر

  با سلام
  من ی خودرو ۲۰۶ سال ۹۸ خریداری کردم که مدل ان ۹۷ و تاریخ تحویلش برج ۱۱ /۱۳۹۷بود از سال بعد من خودم بیمه کردم تا امسال و حالا که ماشین رو فروختم
  بیمه به من میگه که تخفیفات برای مالک اول است
  ایا این موضوع درسته ؟؟
  ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 55. علی۶۸

  سلام من پارسال برج ۲۰,۹,۹۹ ماشین پژو ۴۰۵ با ۹سال تخفیف خریدم
  سند قطعی و تعویض پلاک هم همون تاریخ انجام دادم.
  سر رسید بیمه امسال۳,۹,۱۴۰۰ هست،ایا میتونم از تخفیف ببمه اش استفاده کنم؟
  اگر میشه لطفا راهنمایی کنید تا از بیمه بازار سریع اقدام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 56. مجتبی علیزاده

  اخه این قانون بی اساسی هست
  وقت بخیر بنده در سال ۹۹مرداد ماه پراید با وکالت تعویض پلاک و سند قطعی خریداری کردم وتا آخر برج نه۹وکالت مهلت داشت.وبه دلیل محدودیت های کرونا نشد تعویض پلاک بکنم ودر تاریخ آذر ۹۹ بیمه نامه رو مجبور بودم با پلاک قبلی آمدید کنم ولی با آدرس تلفن و اسم خودم و در تاریخ ۲۰/آذر ۹۹ پلاک رو تعویض و به نام خودم زدم……واینکه پلاک به نام مادر زن برادرم هست و نه تا به حال پشت فرمان خودرو نشسته نه گواهی نامه داره وتمام سال‌های گذشته بیمه به نام برادر من بوده .ولی پلاک به نام مادرزن.ش .والان بیمه میگه تخفیف برای صاحب پلاک هست . کسی که رانده نیست پلاک فقط به نامش هست. خواهشن جواب بدین . واین که بنده دو تا خودرو پراید دارم و اون یکی خودرو هم بنام خودم هست و ۱۳سال تخفیف داره. اگر شما میگید این قانون برای راننده های بدون تخلف هست.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 57. مجتبی علیزاده

  سلام بنده در سال ۹۹مرداد ماه پراید با وکالت تعویض پلاک و سند قطعی خریداری کردم وتا آخر برج نه۹وکالت مهلت داشت.وبه دلیل محدودیت های کرونا نشد تعویض پلاک بکنم ودر تاریخ آذر ۹۹ بیمه نامه رو مجبور بودم با پلاک قبلی آمدید کنم ولی با آدرس تلفن و اسم خودم و در تاریخ ۲۰/آذر ۹۹ پلاک رو تعویض و به نام خودم زدم……واینکه پلاک به نام مادر زن برادرم هست و نه تا به حال پشت فرمان خودرو نشسته نه گواهی نامه داره وتمام سال‌های گذشته بیمه به نام برادر من بوده .ولی پلاک به نام مادرزن.ش .والان بیمه میگه تخفیف برای صاحب پلاک هست . کسی که رانده نیست پلاک فقط به نامش هست. خواهشن جواب بدین . واین که بنده دو تا خودرو پراید دارم و اون یکی خودرو هم بنام خودم هست و ۱۳سال تخفیف داره.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 58. جعفر زاده

  با سلام
  بنده پراید با ۱۲سال تخفیف بیمه دارم پراید به اسم خانمم هستش و بیمه نامه به اسم خودم .
  در حال حاضر از نمایندگی ماشین صفر تحویل گرفتم به نام خودم و پراید را گذاشتم برای فروش
  آیا برای استفاده از تخفیف های پراید. برای ماشین جدید قبل از فروش باید چکاری انجام بدهم ؟؟
  با تشکر از بیمه بازار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 59. مریم

  باسلام
  اگر بیمه نامه ای با تخفیفات ۵٪ به صورت اقساطی تمدید بشود و مبلغ اولیه را پرداخت بکنیم آیا با صدور الحاقیه برای اعمال تخفیفات ما به التفاوت مبلغ پرداختی برمیگردد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مازاد پرداختی براین اساس صورت گرفته باشد امکان صدور الحاقیه بازگشتی برای عودت وجه پرداختی وجود دارد

 60. علی

  باسلام. آیا امکان داره من خودرو بنام خودم به برادرم بفروشم چون قصد خرید خودرو ندارم. تخفیفات بیمه ثالث به بیمه ثالث برادرم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید تنها به افراد ذیل تخفیفات عدم خسارت خود را انتقال دهید
   پدر ،مادر ، همسر و فرزندان

 61. حسین

  با عرض سلام و احترام
  من یه ماشین ریو داشتم اما قولنامه ای بوده و 14 سال تخفیف دارم بیمه نامه با تخفیف بنام من هست.ولی پلاک نه . الان به صورت قولنامه ای فروختم و یه 405 خریدم و تعویض پلاک کردم. میتونم تخفیف به ماشین جدیدمنتقل کنم. ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 62. رسول

  سلام خسته نباشید.من ماشینم را فروختم ولی هنوز فک پلاک نکردم و اعتبار بیمه اش تا برج 10است و5 سال تخفیف دارد والان پدرم یک ماشین به نامش دراومده ومن ماشین را ازش خریدم ولی تا یک سال در رهن سایپا است ونمیتونه به نام من بزنه میخواستم بدونم چطور اون 5سال تخفیف را به ماشین جدیدم که تا یک سال دیگه هنوز به نام پدرم است را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 63. رسول

  سلام خسته نباشید.من ماشینم را فروختم ولی هنوز فک پلاک نکردم و اعتبار بیمه اش تا برج 10است و5 سال تخفیف دارد والان پدرم یک ماشین به نامش دراومده ومن ماشین را ازش خریدم ولی تا یک سال در رهن سایپا است ونمیتونه به نام من بزنه میخواستم بدونم چطور اون 5سال تخفیف را به ماشین جدیدم که تا یک سال دیگه هنوز به نام پدرم است را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 64. اسماعیل

  آیا شخصی که ماشین را خریداری میکنه اگر فقط در تعویض پلاک انتقال پیدا کنه،و سند دفتر خانه ای نزند،مالک جدید خودرو تصادف کنه بیمه به اون تعلق میگیره،مثلا ماشین ۴ماه بیمه داره خریدم،تصادف کردم،دفتر خانه هم نرفتم؟؟؟؟؟
  🌟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در این صورت خسارت به بیمه گذار قبلی تعلق میگرد و در صورت داشتن قولنامه میتواند این خسارات را به استفاده کننده فعلی انتقال دهد

 65. ابراهیم

  با عرض سلام و احترام ؛
  من صاحب دو دستگاه خودرو هستم که یکی تخفیف کامل داره و با یکی چون تصادف کردم و خسارت از بیمه گرفتم دیگه تخفیف نداره …
  آیا میتونم با فروش خودرویی که تخفیف کامل داره ، تخفیف بیمه آن را به خودرو فعلیم که سابقه خسارت داره منتقل کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

  2. محمد

   با عرض سلام و خسته نباشید
   قبلا یک پراید مدل ۸۹ با ۷۰ درصد تخفیف بیمه با پلاک به نام خودم داشتم چند ماهه فروختم ولی هنوز طرف به دلایل مختلف نیومده برای تعویض پلاک الان یک پژو ۴۰۵ مدل ۹۹ با پلاک به نام پدرم دارم یک ماه دیگه بیمه اش تموم میشه
   میخواستم ببینم راهی هست تا از تخفیف ماشین قبلیم برای این ماشین جدیدم استفاده کنم
   ممنون میشم راهنماییم کنید
   در ضمن کسی که ماشین رو بهش فروختم مرداد ماشین رو بیمه کرده تکلیف این بیمه چی میشه با تعویض پلاک جا به جا میشه برای ماشین جدیدم یا روی ماشین خودش باقی میمونه؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 66. وحید

  سلام و عرض احترام
  بنده ۹ سال یک ماشین سواری داشتم با پلاک نجف آباد که به تازگی فروختمش و ۲هفته قبل از فروشش یک سواری جدید خریدم که تعویض پلاک کردم به آدرس جدیدم توی یک شهر جدید، یعنی پلاک ماشین جدیدم با قبلی فرق می کنه، از بیمه یک الحاقیه گرفتم مبنی بر محفوظ ماندن تخفیفات که گفتند موقع اتمام بیمه ماشین جدیدم باید ارائه بدم. سوالم این هست که آیا با تغییر شماره پلاک مشکلی در انتقال تخفیفات به بیمه ماشین جدیدم به وجود نمیاد؟ یعنی تخفیفات من به نام کدملی من هست یا شماره پلاکم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. وحید

    یعنی اینکه شماره پلاک ماشین جدیدم نسبت به ماشین قبلی که تخفیفش رو برداشتم تغییر کرده مشکلی نیست؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که مالک خودرو باشید امکان مراجعه به واحد صدور و دریافت الحاقیه برای شما وجود دارد

 67. روح اله

  سلام وقت بخیر
  بنده راننده تاکسی هستم، ماشینم را سال 1391 خریدم
  ودرتمام این سالها بیمه به نام خودم و شماره پلاک قبلی بوده است، بعد از تغییر قانون بیمه بنام خودم پلاک زدم، ایا پلاک جدید تخفیف دارم ،بیمه های قبلی با شماره ملی خودم هست
  تشکر از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 68. بهروزی

  آیا در این طرح که جهت تشویق رانندگان محطاط و شخص محور میباشد، یک راننده محتاط که خودروی دوم خریداری کرده و تخفیف های خودروی دوم به فروشنده انتقال داده شده هیچ تخفیف بیمه ثالثی برای خودروی جدید مشمول میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 69. جعفر

  سلام من یک پراید ویک پیکان بار فروختم هر دو تعویض پلاک نکردن هنوز میتونم زمان تعویض تخفیف بیمه ها را روی پلاک هام نگه دارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با استفاده از الحاقیه تخفیفات خود را حذف کنید و در صورت خریداری خودروی دیگری به همان کاربری قابل انتقال می باشد

 70. یوسف

  سلام وعرض ادب بنده تاکسی دار هستم پارسال برج هشت بیمه شخص ثالث رو به نام خود ولی باپلاک صاحب ماشین بیمه نمودم برج ده سال۹۹ تعویض پلاک کرده ویه الحاقیه هم بابت تعویض پلاک ازبیمه گرفتم که از استعلامی که ازبیمه گرفتم تمامی تخفیفات مالک قبلی به شماره پلاک جدیدم انتقال داده شده وتخفیفات مالک صفرشده حال من به چه صورت میتونم تخفیفات که روپلاکم هستش رو دوباره به بیمه جدید که دوروز بعدتموم میشه انتقال بدم…همانطورکه خدمتتون توضیح دادم تمامی تخفیفات مالک روپلاکی که به اسمم هست نشون داده میشه ولی بیمه گرامیگن چون تعویض پلاک کردی تخفیف شامل شمانمیشه هرچقدربهشون میگم تواستعلام بیمه مرکزی تخفیفات مالک صفرشده رو پلاک خودم اومده کسی راهنماییم نمیکنه چیکارکنم ممنون میشم محض رضای خدا کمکم کنید کدملیم 6038513922 پلاکی که روبیمه هست 75ت۴۱۳ایران ۲۲ پلاکی که پارسال بهمن تعویض پلاک کردم والحاقیه گرفتم 41ت545ایران11

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   نماینده قبلی موظف است که با استناد به الحاقیه که در دست شماست تخفیفات را در سررسید بیمه به خودرو شما منتقل کند مگر اینکه مالک قبلی نسبت به برداشت تخفیفات خودش مجدد اقدام کرده باشد

 71. جلال الدین جلتلی

  با سلام و تشکر از پاسخ شما
  همانطوریکه خدمتتان عرض کرده بودم خودرو قبلی در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ فروخته و فک پلاک کردم ولی پس مراجعه به دفتر بیمه با گرفتن پرینت مشخص شد که من از سال ۸۷ تا تاریخ فک رهن یعنی ۱۰ سال بیمه بدون دریافت خسارت خودرو را بیمه ایران کرده ولی مالک فعلی خودرو را در تاریخ ۹۹/۹/۴ به مدت یکسال بیمه میهن در کرج بیمه کرده بود. از من خواسته شد با مراجعه به سرپرستی بیمه میهن در اهواز که محل سکونت بنده است ، در خواست انتقال حذف تخفیفات کردم . متأسفانه مدیر بیمه میهن پاسخ ذیل (عینا خدمتتان نگارش میکنم) را کتبا ذیل درخواستم نوشتند :
  «با توجه به ابلاغ بخشنامه در اسفند ۹۹ امکان انتقال تخفیفات با توجه به فروش خودروی مذکور در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ امکانپذیر نمی باشد.» بفرمایید چه اقدام قانونی می‌توانم انجام دهم تا بتوانم ۱۰ تخفیفات بیمه خودم را به خودرو جدیدم انتقال دهم ؟؟؟
  از راهنمایی و لطف شما متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 72. ژولیت

  با سلام من ماشین را فروش قطعی کردم و خریدار برای تعویض پلاک به شهرستان رفته و من حضور نداشتم. ایا تخفیف بیمه ثالث بنده اتوماتیک منتقل میشه به ماشینی که خریدم از نمایندگی در حد نو بوده ولی کمی استفاده شده بود؟

  بیمه از من مدرک تعویض پلاک از جانب خریدار میخواهد خریدار هم میگه من مدرکی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی اس

 73. مهدی

  سلام
  من دو ماه پیش ماشینم رو فروختم ۱۸ سال سابقه بیمه دارد قصد خرید و انتقال سوابق را هم ندارم چکار کنم که سوابقم نسوزد؟؟شاید چند سال دیگه ماشین خریدم و خواستم از سوابق استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی اس

 74. جلال الدین جلالی

  با درود و سپاس از لطفتان
  عنایت بفرمایید :
  خودرو سمندم را در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ فک پلاک کردم بمدت ۱۰ سال بیمه ایران بدون هیچ خسارتی کردم. این خودرو در سال مهر ۹۸ با تخفیفات قبلی متعلق به خودم بیمه البرز شود باز در ۴ آذر ۹۹ با تخفیفات بیمه میهن شد. بنده سال ۹۹ درخواست انتقال سوابق تخفیفات بیمه کردم ولی چون خودرو فعلی (پژو۲۰۶) صفر کیلومتر بود به من شفاها گفته شد تا آذر ۱۴۰۰ که موعد پایان بیمه شخص ثالث‌خودرو فعلیم می رسد اقدام کنم. هفته گذشته به بیمه ایران در اهواز مراجعه و تقاضای الحاقیه انتقال تخفیفات به خودرو جدید کردم. بیمه ایران جهت استفاده از سوابق عدم خسارت از من خواست به سرپرستی بیمه میهن ضمن تسلیم کلیه مدارک مستند خواستار انتقال تخفیفات شدم . مسئول سرپرستی پاسخ را ذیل درخواستم کتبا اینگونه داده اند « با توجه به ابلاغ بخشنامه اسفند ۹۹ امکان انتقال تخفیفات با توجه به فروش خودرو مذکور در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ امکان پذیر نمی باشد.»
  استدعا میکنم راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. جلال الدین جلالی

    ضمن سپاسگزاری از لطفت و راهنمایی شما، فروش خودرو ۹۷/۱۲/۸ انجام و همان روز فک پلاک شد. با توجه به موعد پایان بیمه شخص ثالث خودرو جدیدم برای انتقال تخفیفات بیمه به کجا مراجعه کنم که تخفیفات در بیمه نامه اعمال شود. لازم میدانم خدمتتان عرض کنم که گواهی فک پلاک و رونوشت انتقال ثبتی ، کپی کارت و خلاصه بیمه های انجام شده از سال ۱۳۸۷ نا کنون خودرو قبلی همگی را دارم ولی چون مالک فعلی خودرو را بیمه میهن کرده بودند که البته تا ۱۴۰۰/۹/۴ پایان می یابد از دفتر سرپرستی اهواز تقاضای انتقال تخفیفات کردم که ایشان از انجام آن امتناع می ورزند.
    بفرمایید چکار باید کرد. از محبتتان سپاسگزارم

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورت درخواست شما و تایید مدارک شما نماینده موظف به صدور الحاقیه می باشد
     در صورت عدم انجام درخواست شما میتوانید با مراجعه به شعب بیمه مذکور مراتب اعتراض خود را اعلام نمایید

 75. یعقوب صادقی

  عرض ادب. کامیونت دارم میخرم آیا تخفیفهای بیمه ثالث فروشنده به من منتقل میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت انتقال به خودروی دیگری با همین کاربری انتقال تخفیفات امکان پذیر است

  2. هاشم

   با سلام. تابستان امسال خودروی پرایدم را فروختم و بعد ماشین ثبت نامی به نام خانمم را دریافت کردیم. تاریخ انقضاء بیمه ثالث پراید فروخته شده ام برج ۱۰ امسال است و می خواهم تخفیف آنرا به ماشین صفر خانمم که تا تابستان بعد بیمه دارد منتقل کنم. روند کار چگونه است؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 76. امین

  با سلام من مدتی پیش ماشینم رو فروختم وماشین دیگه ای گرفتم موقعی که خریدار میخواست انتقال پلاک انجام بده ماشین به سرقت رفت وموفق به انجام تعویض پلاک نشد الان میشه لطفا راهنمایی کنین که میتونم در این وضعیت تخفیفات رو انتقال بدم وچطور این کار انجام بدم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

  2. هومن

   وقت بخیر خرداد ۱۴۰۰ خودرو فروختم و مهر بیمش تموم شد با ۳سال تخفیف که پلاک بنام مادرم بود الان خودرو خریدم و میخوام تخیفاتش انتقال بدم به خودم چکار باید بکنم و چه چیزی لازمه.؟.ممنون

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 77. مجیدی

  سلام
  من یکسال است ماشین قبلی خود را فروخته ام و خریدار قصد بنام زدن ندارد ، و الان یک ماشین جدید نو خریده ام آیا میتوانم سوابق بیمه خودرو قبلی را به ماشین جدیدم منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 78. صالحی

  درود، من ماشینم رو با ۱۲ سال تخفیف سال ۹۸ فروختم و سند رو به نام خریدار زدم، اون وقت این قانون نیامده بود که بتونم تخفیف رو بنام خودم به ماشین بعدی انتقال بدم، الان بتازگی ماشین خریدم ،الان میتونم اون ۱۲ سال تخفیف رو به ماشین جدیدم منتقل کنم؟؟ سپاسگزارم از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 79. محسن شاهنباتی

  سلام من یک خودرو پژو مدل ۹۵ از دوستم در سال اسفند ۹۸ خریدم یکسال خودم بیمه کردم به نام خودم، با پلاک دوستم اسفند ۹۹ خودرو به نام همسرم تعویض پلاک شد الان میگن ۵۵ ٪تخفیفی که داشتی هیچی میشه و بدون تخفیف باید بیمه کنی.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 80. محمود صیادی

  شرکت بیمه مزبور با دریافت وجه کامل بیمه که تا 4 دیماه امسال اعتبار دارد از قبول الحاقیه وعودت مبالغ اضافی به اینجانب به بهانه امکان استفاده در هنگام تمدید بیمه نامه یعنی 4 دیماه امسال استنکاف میورزد در حالیکه برخی دیگر از شرکتها حتی شرکت صادره کننده الحاقیه به صراحت منعی را در احتساب مبلغ اضافی و عودت ان قائل نمیداند. لطفا ماده قانونی و یا راه حلی که بتوان به واسطه آن بیمه گذار را قانع نمود را بفرمایید در ضمن خودرو خرداد پارسال سند خورده و یکبار دیگر نیز سند خورده و تعویض دو بار پلاک هم شده است. بی نهایت از بذل محبتی که میفرمایید سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   ممکن است هدف واحد صدور مذبور این باشد که شما با استقاده ازین الحاقیه حتما برای تمدید به همان واحد مراجعه کنید ولی طبق قانون این کار قابل پیگیری و طرح دعوی ست و میتوانید با تماس با واحد شکایات شرکت مربوطه یا بیمه مرکزی این اقدام را انجام دهید

 81. محمود صیادی

  سلام باتشکر ازشما لطفا مرا راهنمایی کنید من سال 99 خودرو خودم که تا تاریخ 30بهمن تخفیف کامل داشت فروختم و خودرو جدید را با پرداخت کامل هزینه بیمه در 5دیماه 99 بیمه نمودم امسال متوجه شدم تخفیفات خودرو قبلی برای خریدار اعمال نمیشود لذا مبادرت به دریافت الحاقیه تخفیفات بیمه قبلی نمودم و با مراجعه به شرکت بیمه گذار درخواست اعمال تخفیفات و برگشت مبلغ اصافی حق بیمه خود شدم که اعلام کردن امکان بازگشت این مبلغ تا زمان تمدید بیمه نامه وجود ندارد در صورتی که اولا خودرو جدید نو نیست ثانیا برخی از شرکت های بیمه امکان این عمل را قانونی میدانند لطفا در زاره این دوگانگی در اجرای قانون توصیحات لازم را بدهید با سپاس از شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد
   طبق این قانون محدودیتی برای شما وجود ندارد و باید حق بیمه از طریق الحاقیه برگشتی به شما عودت داده شود

 82. سعید

  سلام من هفت سال تخفیف بیمه دارم الحاقیه ام گرفتم الان ماشین نمیخوام بخرم خواهرم یه ماشین صفر گرفته میخواستم بدونم میتونم من تخفیف بیممو به ماشین خواهرم انتقال بدم ممنون میشم راهنمایی کنید چون یجا زدین پدر مادر همسر فرزند یه جاام زدیم اقوام درجه یک ممنون میشم سوالمو جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   منظور از اقوام درجه یک صرفا همسر،فرزند،پدر و مادر می باشد باقی افراد خارج از لیست در این محدوده قرار نمیگیرند

 83. آرش

  سلام
  سال ۹۸ خودرو تیبا فروختم.خودرو رفت اصفهان
  از همون سال یک خودرو ساینا خریدم که تا الان ۲ سال تخفیف داره
  خودرو تیبا ۵ سال تخفیف داشت
  الان اگر بخوام اقدام کنم میتونم تخفیف اون خودرو رو بندازم رو ابن ماشین؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت تمایل برای استفاده از بیمه ی خودروی قبلی باید این نکته را در نظر بگیرید که امکان استفاده از تخفیفات عدم خسارت خودرو فعلی برای شما وجود ندارد و تخفیفات دو خودرو متفاوت تجمیع نمیشود

 84. حسین جباری

  با سلام و احترام
  برادرم خودرویی دارد که دارای 11ماه اعتبار بیمه تمام تخفیف به نام خودش بیمه شده
  در صورت فروش قطعی خودرو به پدرم (فرزند به پدر)امکان انتقال تخفیف بیمه به پدرم است و اگر پدرم در مدت این 11ماه خودرو را به نفر دیگر بفروشد تخفیفات به برادرم می رسد یا پدرم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر از زحمات بیمه‌ بازار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال تخفیف به شرح ذیل می باشد
   هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
   انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.
   براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.
   امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ که او شخصی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده نباشد، دیگر وجود نخواهد داشت. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.

 85. فرزاد

  با سلام واحترام
  من ده ساله که از برادرم ماشینشو خریدم اما به خاطر رابطه برادری نسبت به نقل وانتقال ان اقدام نکردم و هر سال به نام خودم بیمه کردم تا حالا حدود ۵۰ درصد تخفیف داره حال اگر نقل و انتقال رو انجام بدم طبق قانون جدید چطور می تونم همچنان از این تخفیف بهره مند شوم لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت انتقال مالکیت باید به این نکته توجه داشت که انتقال تخفیفات در بیمه شخص ثالث بین اعضای درجه یک خانواده(همسر،فرزند، پدر ،مادر) امکان پذیر است و در غیر این صورت این امکان وجود ندارد.

 86. محمدحسین

  باسلام خدمت شما، بنده 9 سال تخفیف بیمه دارم درحال حاضر خودروی که 9 سال تخفیف بیمه شاملم می شد فروختم، وماشین جدید خریداری کردم وآنرا بنام یکی از بستگان درجه یکم زدم باشماره جدیدآیا تخفیف بیمه قبلی میتوانم بنام آنها انتقال بدم، باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که انتقال تخفیفات به مالک جدید این امکان وجود ندارد ولی اگر این تخفیفات انتقال داده نشده باشد با مراجعه به واحد صدور بیمه نامه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید

 87. محمد درخشان ‌‌زاده

  سلام بنده دو هفته پیش خودروی خود را بیمه کردم اما فقط نام خودم رو بعنوان استفاده کننده وارد کردم
  الان میتونم فرد جدیدی بعنوان استفاده کننده (فرزندانم) اضافه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که منظور شما از استفاده کننده شخصی است که گواهینامه فردی است که برای صدور ارائه شده است باید در جریان باشید که به معنی تنها شخص استفاده کننده از بیمه شخص ثالث نیست و تنها برای تکمیل فرایند صدور آن مدرک دریافت شده است و ازین بابت نگرانی نداشته باشید.

   1. محمد درخشان ‌‌زاده

    یعنی درصورتیکه تصادفی صورت بگیرد و راننده یکی از فرزندانم باشد بیمه شامل حال میشود؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله همه افراد چه راننده چه شخص ثالث تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار میگیرند

 88. علیرضا درخشان

  سلام و وقت بخیر بنده دو هفته پیش خودروی خود را بیمه کردم
  اما فقط نام خودم رو بعنوان استفاده کننده وارد کردم
  الان میتونم استفاده کننده جدیدی اضافه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر نیاز به انجام این مورد نیست و ازین بابت نگرانی در ارتباط با موارد مربوط به خسارت نداشته باشید

 89. مهدی پرانداخ

  سلام
  بنده قصد فروش خودروی خود را دارم
  و میخواهم برای خرید خودروی جدید اقدام کنم
  چه زمانی باید برای انتقال تخفیف بیمه ثالث اقدام کنم؟
  قبل از فروش خودرو
  یا بعد از خرید خودروی جدید؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت درخواست پیش از فروش خودرو میتوانید به نمایندگی بیمه مراجعه کنید و برای تخفیف های خود الحاقیه دریافت کنید.
   اما در صورتی که الحاقیه نداشته باشید نیز تخفیف ها را میتوانید منتقل کنید.
   پس از فروش خودرو و نصب پلاک خودرو فروخته شده بر روی خودروی جدید میتوانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید تخفیف ها را منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 90. حسین قربانی

  با سلام. بنده حدود یک ماه پیش خودروی خود را فروختم. اگر تا مدتی طولانی خودروی جدید خریداری نکنم، و در این فاصله پلاک خودروی فروخته شده از مالکیت بنده خارج شود ، و در آینده خودرویی خریداری کنم که دارای پلاکی جدید و متفاوت با پلاک سابق باشد، آیا امکان انتقال تخفیف وجود دارد؟ چون پلاک تا مدتی معینی برای مالک قبلی محفوظ مانده و بعدا میتواند به نام دیگری صادر شود. با این اوصاف پلاک معیار مناسبی برای انتقال تخفیف نیست. آیا در قانون پلاک برای انتقال تخفیف ، ملاک میباشد یا کد ملی یا چیز دیگری؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف ها بدون هیچ محدودیتی برای شما با کد ملی و به شماره پلاک متعلق به شما محفوظ است.
   در صورتی که پلاک شما قیچی شود یا از مالکیت شما خارج شود، با استناد به خلاصه وضعیت پلاک (صادره از پلیس راهور) میتوانید برای انتقال تخفیف ها اقدام کنید.
   حال در صورتی که کپی مدارک خودرو قبلی خود را در اختیار دارید میتوانید با مراجعه به نمایندگی بیمه برای انتقال تخفیف ها الحاقیه دریافت کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. حسین قربانی

    با تشکر فراوان

 91. رامین گل دوست

  وقت بخیر
  خودرو قبلی من 50 درصد تخفیف بیمه داشت که هفته پیش با وکالت کاری با عتبار 2 ماهه فروختم. بیمه این خودرو تا 30 آبان معتبر هستش. کپی سندی که به نام خودم بود و برگ سبز این خودرو رو دارم ولی کارت خودرو و بیمه نامه رو ندارم
  خودرو جدیدم مدل 99 هست که اخیرا بیمه آن توسط مالک قبلی تمدید شده. سند دفترخونه ای نزدم ولی تعویض پلاک انجام شده
  آیا امکان انتقال تخفیف بیمه به خودرو جدید هست؟
  در صورت، به بنده وقت مشاوره بدید. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف خودرو قبلی به خودرو جدید لازم بوده که پلاک خودرو قبلی بر روی خودرو جدید نصب میشده و اکنون شما دارای 2 پلاک فعال هستید و براساس قانون نمیتوانید تخفیف ها را بین 2 خودرو خود منتقل کنید.
   اما جای نگرانی نیست، چرا که تخفیف ها برای شما محفوظ خواهد ماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی را بر روی خودرو دیگری نصب کنید میتوانید تخفیف ها را به آن منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 92. تقی

  سلام.
  من‌ماشینی که ۸سال تخفیف بیمه داشت را سال ۹۹ فروختم و خریدار در دی ماه ۹۹ بیمه را با پلاکی که به نام خودش زده تمدید کرده و از تخفیفات استفاده کرده.
  آیا میتونم از نمایندگی بیمه و آن خریدار شکایت کنم به خاطر اینکه دی ماه۹۹ که قانون جدید آمده نباید تخفیف را اعمال میکردند.و میتوانم به حقم برسم؟ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه نامه در دی ماه 99 و پیش از اجرای قانون جدید بوده باشد و از طرفی شما نیز اقدامی برای نگه داشتن تخفیف انجام نداده باشید خلافی اتفاق نیفتاده چرا که تا پیش از ابلاغ این قانون برای ذخیره تخفیف حتما شما باید درخواست میدادید.
   اما در صورتی که بعد از اجرای قانون جدید بوده باشد میتوانید از طریق بیمه مرکزی اقدام کنید.
   در ضمن فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. hossinmohammad646@gmail.com

    باسلام خدمت شما، بنده 9 سال تخفیف بیمه دارم درحال حاضر خودروی که 9 سال تخفیف بیمه شاملم می شد فروختم، وماشین جدید خریداری کردم وآنرا بنام یکی از بستگان درجه یکم زدم باشماره جدیدآیا تخفیف بیمه قبلی میتوانم بنام آنها انتقال بدم، باتشکر

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که انتقال تخفیفات به مالک جدید این امکان وجود ندارد ولی اگر این تخفیفات انتقال داده نشده باشد با مراجعه به واحد صدور بیمه نامه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید

 93. محسن

  سلام من ی پراید مدل ۸۴ رو به یکی از اقوام دادم ولی ایشون نه سند قطعی زده و نه پلاک عوض کردن تا سال ۹۹ شامل تخفیف بیمه ای بودیم ولی این اقا ۷۰ درصد تخفیف بیمه رو صفر کردن و به خودشون یا یکی از بستگان انتقال دادن آیا من میتونم با شکایت این چند سال تخفیف بیمه رو بگیرم و به بنده گفتن سال ۹۷ این بخشنامه که تخفیفات باید به پلاک انتقال یابد ولی چون بیمه تو سال ۹۷ بوده ولی برج ۱۱ بوده توانسته انتقال بده آیا میتوانم تخفیفاتم رو پس بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   هرچند این قانون از سال 97 اجرایی شده اما نحوه اجرای قانون به این صورت بوده که شما باید برای نگه داشتن تخفیف ها به نمایندگی بیمه مراجعه میکردید و الحاقیه انتقال تخفیف دریافت میکردید.
   اما از دی ماه سال 99 این انتقال به صورت خودکار انجام شده است، بنابراین پیش از این تاریخ خریدار خودرو میتوانسته تخفیف ها را به خود منتقل کند و کار خلاف قانون انجام نداده است.
   بیمه بازار سعی دارد با ارائه راهکاری، بخشی از ضرر شما را جبران کند.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 94. کوییک سوار

  سلام پرایدم در تاریخ برج ۳ سال ۱۴۰۰ فروختم و در تاریخ برج ۷ سال ۱۴۰۰ بیمش تموم شده و بنده کوییک صفر کیلومتر خریدم که تاریخ اتمام بیمش برج ۶ سال ۱۴۰۱ هست و اینکه پلاک ماشین جدیدم هم جدید بهش دادن و پلاک ماشین قبلی ندادن بهم . خواستم ببینم آیا تخفیفم قابل انتقال هست ؟ چه مدارکی لازم هست برای انتقال ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف خودرو پراید برای شما محفوظ است اما در صورتی که زمان تعویض پلاک خودروی جدید، خودرو پراید همچنان به نام شما بوده باشد امکان انتقال تخفیف به شما وجود ندارد اما در صورتی که اینطور نباشد با رجوع به سابقه پلاک میتوانید تخفیف ها را در زمان تمدید بیمه خودرو کوئیک منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 95. محمد

  سلام من یک خودرو پراید۸۸ با تخفیف ۱۲ سال دارم و میخواهم یک پژومدل ۹۶ بخرم تاریخ بیمه پراید برج ۵ و بیمه پژو برج ۷ است چگونه میتوانم تخفیفات بیمه پراید را به خودرو پژو جدید خریداری شده انتقال دهم با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو پراید روی خودرو پژو نصب شود، تخفیف ها به صورت خودکار منتقل خواهد شد.
   اما شما میتوانید پیش از فروش خودرو پراید برای رفع نگرانی ناشی از انتقال تخفیف اقدام به اخذ الحاقیه برای انتقال تخفیف نمایید و در زمان تمدید بیمه خودرو جدید، الحاقیه را ارائه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 96. محمدرضا سلطانی

  سلام ده ساله که به صاحب اولیه ماشین جهت تعویض پلاک و بنام کردن سند دسترسی نداشتم و این چند سال ماشین را بیمه کردم آیا این از نظر شرعی و خدا پیغمبری درسته که نتونم تخفیفات بیمه استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   عدم تعویض پلاک علاوه بر اینکه امکان انتقال تخفیف را از شما خواهد گرفت، از نظر قانونی نیز برای شما تبعاتی خواهد داشت.
   در معاملات خودرو حتما تعویض پلاک را انجام دهید، چرا که از نظر قانون مالک خودرو شخصی است که پلاک به نام او باشد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 97. امین

  سلام
  من یه خودرو داشتم فروختم با ۷۰ درصد تخفیف که مال خودم بوده معاوضه کردم با خودرویی دیگه که اصلا تخفیف نداره که موعد سر رسید بیمشون هم فروردین ۱۴۰۰ هست تو یه روز فرقشون هست حالا من چه جور انتقال بدم تخفیفات ماشین قبلی که به اسم خودم بوده رو ماشین فعلی. و دوم باید پلاک ماشین قبلی رو که تخفیف داره رو این ماشینم نصب کنم یا پلاک جدید هم مشکل نداره؟
  ممنون از توضیحات شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف لازم است تا پلاک خودرو قبلی که تخفیف دارد بر روی خودرو جدید نصب شود.
   میتوانید پیش از تعویض پلاک از بیمه الحاقیه دریافت کنید و در زمان تمدید بیمه خودرو جدید الحاقیه را ارائه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 98. علی

  سلام من ماشین پژو مدل ۹۰ رو درسال ۹۸ خریدم ودرسال ۱۴۰۰ فروختم الان تمام تخفیفات از سال ۹۰ برام حساب میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک قبلی اقدامی برای نگه داشتن بیمه در آن زمان نکرده باشد، تخفیف ها به شما انتقال پیدا کرده.
   در غیر اینصورت فقط تخفیف سال هایی که خودرو توسط شما بیمه شده به شما تعلق خواهد گرفت.

 99. ابراهیم جوشنگ

  سلام من برج۱۰سال ۹۷یه ماشین گرفتم برج۷سال۱۴۰۰فروختم یه ماشین دیگه گرفتم میتونم تخفیفش روانتقال بدم به ماشین جدید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، شما میتوانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید در “صفحه خرید و تمدید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” اقدام به انتقال تخفیف هایی که متعلق به شما بوده نمایید.

 100. مرضیه

  سلام با تشکر از توضیحات شما من یک ماشین مدل 81 دارم با 70 درصد تخفیف که تا آبان 1401 مهلت داره بهمن 1400 قراره ماشین جدید تحویل بگیرم که تا یک سال و نیم بیمه داره بعد از تحویل ماشین جدید میخوام قبلی رو بفروشم برای استفاده از تخفیف چه کاری باید انجام بدم ممنون از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر زمانی که خودرو جدید را تحویل میگیرید همچنان خودروی فعلی را داشته باشید طبق قانون جزو افرادی محسوب میشوید که همزمان 2 خودرو دارند و نمیتوانند تخفیف ها را بین 2 خودرو خود منتقل کنند.
   البته تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی روی خودرو جدید نصب شود میتوانید از تخفیف ها مجددا استفاده کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 101. شیخ پور

  سلام من یه پراید مدل 84 در تاریخ تیر ماه 97 خریدم و همون تاریخ پلاک و سند به نام خودم زدم و بیمه نامش هم در تاریخ آخر مهر ماه همون سال به نام خودم انتقال پیدا کرد.
  حالا سوالم این که تخفیفات بیمه شصت درصد بیمه من برداشته میشه یا نه؟
  اگر مالک قبلی خودرو هم اقدامی برای برداشتن تخفیفات نکنه در اون صورت تکلیف چیه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک قبلی اقدامی برای انتقال انجام نداده باشد تخفیف ها به شما منتقل شده است.
   در صورتی که طی 3 سال گذشته که تمدید توسط شما انجام شده، تخفیف ها بر روی بیمه نامه شما لحاظ شده باشد دیگر نگرانی از بابت ادامه تخفیف ها در سال های پیش رو وجود نخواهد داشت.

 102. رامین

  سلام بنده حدودا یکسال ونیم پیش ماشینمو فروختم وتعویض پلاک انجام شد و برای خریدار جدید تخفیفی لحاظ نشد. خودروی صفر کیلومتری بنام همسرم خریداری کردم که کارخانه آن را یکسال بیمه کرده و شش ماه از آن سپری شده آیا بعد از گذشت شش ماه دیگر که موعد تمدید بیمه جدید فرا میرسد بنده میتوانم تخفیفی که کامل داشتم را به ماشین همسرم منتقل کنم .سپاسگذارم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، با توجه به قانون جدید مانعی برای انتقال تخفیف به همسر شما وجود ندارد.
   برای انتقال کافی است در زمان تمدید بیمه خودرو جدید موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنند.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 103. یوسف

  ایا ماشین فروخته شده حتما باید تعویض پلاک شده باشد تا الحاقیه انتقال تخفیفات رابگیریم،یا سند وقولنامه فروش کافیست.

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قوانین راهنمایی و رانندگی، نقل و انتقال خودرو فقط زمانی قانونی تلقی میشود که پلاک خودرو به نام خریدار تغییر یابد.
   در تمامی مراجع قانونی قولنامه فاقد اعتبار است.
   برای استفاده از تخفیف بیمه لازم است تا مالک پلاک و بیمه کننده یک شخص واحد باشند.

 104. عباس

  سلام
  بنده یک ماشین سمند مدل ۹۰ را با ۵۵ درصد تخفیف در آبان سال ۹۹ فروختم کل مدارک تحویل خریدار شد. بیمه سمند تا فروردین ۱۴۰۰ بود. بنده اردیبهشت ماشین جدیدی خریداری کردم که مرداد ماه بیمه ثالث آن باید انجام میشد، بعد از مراجعه به بیمه گذار متوجه شدم مالک سمند از تخفیفات ۵۵ درصدی من استفاده کرده اند و بیمه برای من و ماشین جدید صفر درصد تخفیف اعمال کردند. من اصلا زمان فروش سمند اطلاعی از قانون جدید نگه داشتن تخفیفات نداشتم.
  حالا چطور میتونم تخفیفات خودم رو برگردانم روی ماشین جدیدم.
  راهی هست؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه بعد از دی ماه 1399 باشد خریدار به هیچ عنوان نمیتوانسته تخفیف های شما را استفاده کند.
   در صورتی که تخفیف ها به وی منتقل شده باشد قطعا تخلف از جانب نمایندگی بیمه بوده است.
   یک بار دیگر از جانب نمایندگی دیگر بیمه اقدام کنید و در صورتی که باز هم با این موضوع موتجه شدید میتوانید به از طرف بیمه مرکزی به صورت قانونی اقدام کنید.

 105. قاسم

  با سلام
  پراید بار داشتم فروختم پلاکش نصب کردم به پراید 131 تخفیفات شامل پراید می‌شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف ها فقط به وسایل نقلیه با کاربری یکسان انتقال پیدا میکند.
   اما تخفیف های قبلی برای شما محفوظ است و زمانی که مجددا خودرو با کاربری وانت بار خریدار کنید میتوانید تخفیف را به آن منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 106. احمدی

  باسلام
  من خودرو خودم را با تخفیف ۷ سال در سال ۹۹ فروختم و ۲۵اسفند۹۹ فک پلاک شده و بیمه جدیدهم بدون تخفیف برای همون خودرو گرفته شده و از تخفیفات قبلی استفاده نشده ولی حالا مراجعه میکنم برای استفاده از تخفیفات شرکت بیمه دانا قبول نمیکنه و میگن فرجه استفاده شما رد شده و تخفیف متعلق بشما نیست. بیمه جدید هم بدون تخفیف صادر شده. تکلیف تخیفات بیمه اگه بمن هم ندن چی میشه؟ چطوری میتونم تخفیفام را از شرکت بیمه دانا پس بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و این گفته شرکت بیمه خلاف قانون اعلام شده است.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان استفاده از تخفیفات قبلی، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 107. علی

  سلام و عرض ادب
  با توجه به توضیحاتی که در مطلب بالا دادید
  ۱: بنده از سال ۹۰ تا ۹۷ پلاک داشتم و ماشینم رو فروختم و پلاکم فک شد. قاعدتاً الان پلاکم یا قیچی شده یا به دیگری واگذار شده! آیا سوابق و تخفیفات اون پلاکم رو میتونم استفاده کنم؟
  ۲: ماشینی که جدیدا خریداری کردم پلاک جدیدی به بنده دادند که از ظاهر پلاک مشخصه قبلاً مال دیگری بوده!! حالا سوال اینجاست که این پلاک سابقه تخفیفی داره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بخواهید میتوانید با سابقه پلام خود تخفیف های قبلیتان را به بیمه نامه منتقل کنید.
   اما تخفیف های پلاکی که هم اکنون رو خودرو شما نصب است در صورتی که قبلا به شخص دیگری تعلق داشته باشد به شما انتقال نخواهد کرد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن سابقه تخفیف قبلی، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 108. پویا

  سلام من یه پراید خریدم سال پیش تخفیف کامل بود تعویض پلاک و سند قطعی هم سال پیش انجام شده آیا میتونم ازش استفاده کنم؟سر رسید بیمه هم برج 8 1400 هستش

  یه ماشینم داشتم که فروختم سال پیش ام امسال تعویض پلاک شد و سر رسید بیمه ش برج 2 1400 بود الان از کدوم میتونم استفاده کنم چکار باید بکنم ممنون میشم رهنماییم کنید با سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک اقدامی برای تخفیف ها انجام نداده باشد تخفیف ها به شما تعلق خواهد داشت.
   اما در مورد تخفیف های خودرو قبلی شما باید گفت تخفیف ها برای شما محفوظ خواهد ماند اما تا زمانی که پلاک خودرو قبلی بر روی خودروی دیگری نصب نشود نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 109. رضا

  سلام. من 7 سال پیش یک سمند خریدم و تا الان تعویض پلاک انجام نداده ام. حالا میخواهم تعویض پلاک کنم. حال سوال من اینست که اولا تخفیف این 7 سال به پلاک جدید که به نام خودم میشه، تعلق میگیره. در ضمن تازه 2 ماهه که ماشینو بیمه کردم آیا این بیمه جدید به پلاک جدید انتقال پیدا میکنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اینکه پلاک به نام شما نبوده است، تخفیف ها به شما تعلق نخواهد گرفت اما بیمه ای که اخیرا خریداری شده تا پایان قرارداد معتبر خواهد بود.
   بیمه بازار بخشی از تخفیف های شما را جبران خواهد کرد!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 110. سیدهادی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یه پراید مدل 90 را که سال ۹۳ خریدم و سند قطعی به نام خودم زدم، سال ۹۸ فروختم و سند قطعی به نام خریدار منتقل شد، پلاکم را فک کردم. تو سال ۱۴۰۰ خودرو ساینا خریدم و تعویض پلاک بنام خودم با شماره جدید انجام دادم، الان بیمه ماشین ساینا رو به اتمامه آیا میشود از تخفیف ۴۵% پلاک فک شده بهرمند شوم؟
  سپاس از محبت شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اقدامی برای نگه داشتن تخفیف بیمه پراید انجام نداده باشید به احتمال زیاد تخفیف ها به خریدار منتقل شده و از دست شما کاری ساخته نیست.
   از طرفی پلاک نصب شده روی خودرو ساینا نیز با خودرو پراید متفاوت است و به احتمال زیاد نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   پیشنهاد میکنیم با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 111. Mohamad

  بنده ۲ سال هست که ماشین برادرم رو خریدم ولی چون غریبه نبود سند نزدیم الان ۷۰ درصد تخفیف رو ماشین هست که میخوایم سند بزنیم چرا برادر درجه یک که هست نمیشه تخفیف رومنتقل کنه به نام بنده!؟ در ضمن این ۲ سال بیمه نامه به نام بنده صادر شده

  1. بیمه بازار

   سلام
   برخلاف اصول اجماعی در قوانین برادر و خواهر جزو بستگان درجه یک حساب نمیشوند.
   از طرفی تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نمیشویذ و تخفیف ها به برادر شما تعلق خواهد داشت، حتی 2 سال که توسط شما بیمه شده به دلیل اینکه پلاک به نام شما نبوده باز هم به شما تعلق نخواهد گرفت.
   اما با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، میتوانید مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 112. Mohamad

  باسلام اقوام درجه یک برادر و خواهر هم شاملش میشه چرا نمیشه انتقال داد بهشون،لطفا باقانون رواصلاح کنید ساله اقوام درجه یک هم تخفیف رومنتقل کنید،سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   خواهر و برادر از نظر اجتماعی جزو بستگان درجه یک به حساب می آیند اما در قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران بستگان درجه یک فقط پدر، مادر، همسر و فرزندان میباشند و بنابر این تخفیف ها نیز فقط به این افراد قابل انتقال است.

 113. سامان ملکی فرد

  درسال 99/8 خودروی خریدم که بیمه ان تمام شده بود و باید برای تعویض پلاک خودرو را بیمه می کردم
  خودرو را بنام خودم بیمه کردم و بعد تعویض پلاک کردم در برج 11
  ولی حالا که دوباره میخواهم خودرو را بیمه کنم به من میگویند تخفیف به شما تعلق نمیگیرد
  هر چند که بعد از تعویض پلاک در برج 11 به نمایندگی بیمه مراجعه کردم و سوال کردم قانون جدید مشکلی برای تخفیف خودرو ندارد ایشان به من گفت خیر و تخفیف به شما تعلق میگیرد حالا باید چکار کنم
  بیمه گذار پارسال و امسال هم خودم هستم
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که اشاره کردید خودرو در سال 98 با پلاک مالک قبلی و به نام شما بیمه شده که در قانون به این موضوع اشاره شده است.
   در این شرایط تخفیف به مالک پلاک تعلق خواهد گرفت اما در ادامه تخفیف ها برای شما خواهد بود و نماینده بیمه از این قانون مطلع نبوده است و شما را اشتباه راهمایی کرده.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از 2 سال تخفیف خود، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 114. فرنام ایزدی

  سلام من یک دستگاه ماشین اردی ۸۳ را از ۱۲ سال پیش خریده و الان یازده سال سنوات تخفیف دارم ولی ماشین را بصورت وکالت قولنامه خریده بودم و سند قطعی نشده بود و الان ماشینم را فروخته ام و بیمه معلم میگوید که تخفیفات شما به مالک قبلی که پلاک بنام او است و ۱۴ سال ماشین را فروخته تعلق دارد و من راننده صاحب ماشین که ۱۳ سال تصادف نکرده‌ام هیچ کاری نمیتوانم بکنم چون سند رسمی نزده بودم. آیا این راهی دارد که حق بنده ازبین نرود.ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قانون تا زمانی که پلاک خودرو به نام شخص نباشد فرد نمیتواند ادعای مالکیت بر روی خودرو داشته باشد و قولنامه فاقد ارزش است.
   به همین جهت بیمه نیز مالک خودرو را مستحق دریافت تخفیف ها میداند و متاسفانه تخفیف ها به شما تعلق نمیگیرد.
   اما شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 115. محمد

  سلام من یه خودروی پراید ۹۹/۱۲ فروختم که بیمه اش ۱۴۰۰/۲ تموم میشد الان خودم یه خودروی جدید گرفتم که بیمه اش تموم شده الان میخوام تخفیفات خودروی قبلی خودم رو انتقال بدم به خودروی جدید ولی دسترسی به مدارک خودروی قبلی ندارم چون طرفی که خودرو از من خریده حاضر به دادن مدارک به بنده نیست لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم تخفیفات خودروی قبلی رو به خودروی جدیدم منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو قبلی بر روی خودرو جدید نصب شده باشد نیازی به ارائه مدارک برای انتقال تخفیف نیست.
   در صورتی که تعویض پلاک نکرده باشید نیز نمیتوانید تخفیف ها را منتقل کنید اما نکته اینجاست که تخفیف ها برای شما محفوظ است و خریدار با ارائه ندادن مدارک نمیتواند تخفیف ها را مال خود کند.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 116. حسن باقری

  عرض سلام و وقت بخیر.چرا کسی که راننده آن خودرو هست نمیتواند از تخفیف برخوردار باشد افردای هستند که خودرو خریدند ودادند دست راننده وخودشون اصلا رانندگی نکردن ولی راننده که برای شخص رانندگی کرده مثلا بعد از ده سال صاحب ماشین میشه ولی هیچ تخفیفی نداره در صورتی که همه ملاحضات ورانندگی برای او بوده ولی تخفیف برای کس دیگه به نظر من باید به اون فرد اصلی که راننده خودرو هست تخفیف بگیره.با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   ملاک راننده محور شدن بیمه های شخص ثالث در حال حاضر براساسا مالکیت خودرو تعیین و پیش میرود و طور پیشفرض این دو مورد در بیشتر موارد یکسان در نظر گرفته است اما ممکن است در آینده بازهم قوانین دستخوش تغییرات شود

 117. خرم

  درود
  خودرویی را با ۱۴ سال تخفیف در سال ۹۹ فروختم در همان سال خودروی صفر کیلومتر خریدم.خریدار از تخفیف من استفاده کرده است.آیا می‌توانم تخفیف اتومبیلی را که قبلا فروختم به ماشین جدید منتقل کنم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که این اتفاق پیش از ابلاغ قانون جدید افتاده باشد و شما اقدامی برای انتقال تخفیف ها انجام نداده باشید نمیتوانید بر روی تخفیف های منتقل شده ادعایی داشته باشید.
   اما چنانچه انتقال تخفیف پس از ابلاغ قانون جدید بوده، در این صورت تخلف رخ داده است و با ارائه مدارک به بیمه مرکزی میتوانید برای بازگرداندن تخفیف ها اقدام کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 118. رضا

  با سلام، من 206 88رو با 70 درصد تخفيف بیمه مرداد 99 فروختم و فک پلاک، و ماشین بعدی با پلاک شهر جدید گرفتم که بیمه آن را الان میخوام تمدید کنم آیا تخفیف 70 درصد رو میتونم برگردونم و استفاده کنم یا چون پارسال فروختم دیگه نمیشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر زمان تمدید بیمه خودرو قبلی پیش از اجرای قانون جدید بوده باشد خریدار میتوانسته تخفیف ها را منتقل کند اما در صورتی که تخفیف ها موجود باشد و پلاک شهر جدید نیز به کد ملی شما باشد منعی برای انتقال تخفیف وجود ندارد اما باید سوابق پلاک خود را در هنگام تمدید بیمه نامه ارائه دهید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 119. توسلی

  سلام من ۸ سال پیش ی پراید خریدم وتا چن سال نتونستم سند بزنم وپلاک ماشین هم به اسم طرف بوده ..الان سند زدم پلاک رو هم تحویل دادم وی پلاک جدید گرفتم ..بیمه ماشین تموم شده الان تخفیفات روی همون پلاک مونده ..نمیتونم به پلاک جدید خودم منتقلش کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه با توجه به اینکه شما تا زمانی که پلاک خودرو را منتقل نکنید مالک خودرو شناخته نمی‌شوید، تخفیف های قبلی به شما تعلق نخواهد گرفت.
   اما جای نگراتی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. نادری

    سلام روزتون بخیر.بنده برج یازده 95ماشینی راباوکالت تام به شخصی فروختم وتا1400طرف فک پلاک نکرده بودوبیمه خودروراطرف تمدیدمیکرده وجریمه هایی که میشدبه همراه من ارسال میشد.سه ماه پیش ازطریق قضایی پلاک راتوقیف کردم وطرف بعدتوقیف ماشین مجبوربه فک پلاک شدومن دراین چندسال نتونستم این پلاک رابرای خودرویی که خریده بودم بزنم وپلاک جدیدبرایم صادرشد.واین ماشین راتازه فروختم .ایااگرماشینی خریدم میتونم پلاک قبلی وتخفیفاتش که مربوط به سال 95بوده رابرای ماشین جدیداستفاده کنم .ایاتخفیفات این خودروشامل حال بنده میشه؟بایدچکارکنم؟سپاس ازراهنمایی شمابزرگواران

    1. بیمه بازار

     سلام
     در صورتی که خودرو با پلاک شما اما به نام شخص خریدار بیمه شده باشد نیز تخفیف بیمه به شما تعلق خواهد گرفت.
     در صورتی که خودرو جدیدی خریداری کنید و پلاک خودرو مذکور روی آن نصب شود میتوانید از تخفیف های بیمه نامه استفاده کنید و تخفیف ها برای شما ذخیره خواهد شد.

 120. کارخانه

  سلام، وقت بخیر
  بهمن ماه ۹۹ پراید با ۳۵ درصد تخفیف رو با تعویض پلاک فروختم و سند سبز به نام خریدار صادر شد و بیمه پراید اردیبهشت ۱۴۰۰ تموم شد و خریدار نتونست از تخفیف من استفاده کنه! الان می تونم تخفیف پراید رو روی سمند صفری که دیماه ۹۹ به نام خانمم تحویل گرفتم و آذر ۱۴۰۰ بیمه اش تموم میشه، منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، شما میتوانید در زمان تمدید بیمه نامه درخواست دهید تا تخفیف های بیمه خودرو سابق خود را به بیمه نامه خودرو همسر منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

   1. کارخانه

    سپاس

 121. اسماعیل

  سلام من پراید هاچ بک داشتم فروختم که ۹ سال تخفیف بیمه داشته حالا می خوام کارت سبز ماشینی که فروختم رو از خریدار بگیرم اما موفق نمی شم چون ایشون به کس دیگه ای فروخته و از اون طرف خبر و شماره ای نداره
  ممنونم میشم راهنمایی کنید چه کار باید بکنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به فروش دوباره خودرو توسط خریدار جدید، عملا برگ سبز خودرو هیچ نشانی از شما نخواهد داشت.
   در ضمن برای انتقال تخفیف حتی بدون داشتن برگه سبز می‌توانید از سابقه بیمه خود استعلام بگیرید که این کار توسط کارشناسان بیمه بازار انجام میگیرد.

 122. عزیزی

  سلام بنده خودرو قبلی با قولنامه فروختم که بیمه نامه اش تا تا ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ مهلت دارد و تا اسفند امثال تعویض پلاک بنام خریدار میشود و خودرو جدیدی خریداری نمودم بیمه اش ۶ ماه مهلت داره تا سال ۱۴۰۱ ولی پلاک گذاری تا ده روز دیگه بنام خودم پلاک میزنم و الان دقیقا باید چه کارهای انجام بدم جهت تخفیفات انتقال بیمه نامه ماشین قبلیم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از تعویض پلاک خودروی قبلی خود، خودرو جدیدی به نام شما بشود بر اساس قانون شما دارای ۲ خودرو خواهید بود و نمیتوانید تخفیف ها را بین این ۲ اتومبیل منتقل کنید.
   شرط اول انتقال تخفیف این است که پلاک خودروی قبلی بر روی خودرو جدید نصب شود و در این حالت برای انتقال تخفیف بیمه نیازی به اقدامی از طرف شما نیست.

 123. Ali

  سلام وقت بخیر
  بنده ماشینم رو چند روز پیش فروختم که پلاک ماشین ۱۵ سال تخفیف داشت الان تعویض پلاک کردم میخوام تخفیفش بزنم روی خودرو جدیدی ک دارم مدل ۹۸ هستش باید چیکار کنم؟ اون خودرو هم ک فروختم ۹۸ بود اما پلاکش تخفیف داشت

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده مستقیما روی خودرو جدید نصب شده باشد بدون هیچ مشکلی می‌توانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   اما در صورتی که اینطور نباشد تخفیف ها محفوظ می‌ماند تا زمانی که پلاک شما روی خودروی دیگری نصب شود.
   اما جای نگرانی نیست چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” چه با تخفیف و چه بدون تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

  2. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده مستقیما روی خودرو جدید نصب شده باشد بدون هیچ مشکلی می‌توانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   اما در صورتی که اینطور نباشد تخفیف ها محفوظ می‌ماند تا زمانی که پلاک شما روی خودروی دیگری نصب شود.
   اما جای نگرانی نیست چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” چه با تخفیف و چه بدون تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 124. سید شجاع

  سلام. از سال ۹۵ بیمه گذار ماشین بودم. سال ۹۸ همون ماشین با همون شماره موتور و شماره بدنه ولی با پلاک جدید به نام من خرده. متاسفانه سال ۹۹ کار گذار بیمه واسه تمدید بیمه جدید پلاک قبل رو درج میکنه رو بیمه نامه. در صورتی که از سال ۹۸ ماشین به نام من پلاک خرده. امسال واسه اینکه بیمه جدید رو تمدید کنم به مشکل خوردم میگن نمیتونی از تخفیف استفاده کنی. حالا باید چه کار کنم؟؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اشتباه از کارگزار و نماینده بیمه باشد می‌توانید به صورت قانونی از بیمه مرکزی پیگیری کنید.
   اما توجه داشته باشید این قانون به نوعی از سال ۹۷ اجرایی شده و در صورتی که مالک پلاک قبلی اقدام کند میتواند تخفیف های تا سال ۹۸ را برای خود نگه دارد.
   با این حال با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 125. فرنام ایزدی

  من خودروی اردی مدل ۸۳ خود که ۷۰ درصد تخفیف دارد و ۱۱ سال سنوات ثالث و حوادث دارد فروخته ام و بیمه نامه در دست من است حالا چه اقدامی باید انجام دهم که تخفیف برای خودم بماند بیمه معلم است و تا برج ۱۱ امسال اعتبار دارد

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای نگه داشتن تخفیف نیازی به اقدامی از طرف شما نیست.
   چرا که تخفیف ها براساس قانون جدید امکان انتقال ندارد و برای مالک محفوظ است.
   هر زمان که پلاک خودروی فروخته شده روی خودرو جدید نصب شد میتوانید برای انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث اقدام کنید.

 126. محمد باقر

  سلام خودروی من پژو مدل 89 بوده سال 98 ان را فروخته و فک پلاک کردم آیا الان می‌توانم تخفیف بیمه آن را انتقال دهم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله تخفیف ها برای شما ذخیره شده و در صورتی که پلاک خودرو فروخته شده در حال حاضر بر روی خودرو دیگری نصب شده باشد می‌توانید برای انتقال تخفیف بیمه اقدام کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید تخفیفدهای خود را منتقل کنید و علاوه بر تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 127. مهدی نوروزی

  سلام من رفتم ماشینمو بیمه کنم مدارک کامل بیمه و ماشین قبلیمو بردم وبی گفتن باید از سال ۹۷ مالک ماشین قبلی می بودی ولی من ۹۸ خریده بودم آیا این درسته ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال ۹۷ اجرایی شده اما اطلاع رسانی کافی برای عموم انجام نشده بود و به همین دلیل احتمال دارد مالک قبلی بدون اطلاع به شما تخفیف ها را به خود منتقل کرده باشد.
   اما باز هم جای نگرانی نیست!
   چرا که با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

  2. احمد

   سلام من موتور خود را سال 99 با 8 سال تخفیف فروختم و موتور جدیدی خریدم الان که میخوام بیمه موتور جدید را تمدید کنم خواستم از تخفیف موتور قبلی استفاده کنم اما میگن خریدار اون تخفیف رو به پلاک خودش منتقل کرده برای بازگشت از من سند نقل و انتقال خواستن اما نمیدونم از کجا باید تهیه کنم؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    مدارک لازم برای بازگرداندن تخفیف ها سند نقل و انتقال است.
    سند نقل و انتقال از دفاتر اسناد رسمی قابل دریافت است و سوابق نقل و انتقال پلاک از پلیس راهور و یا دفاتر پلیس+10 قابل دسترسی است.
    اما بیمه بازار برای شما پیشنهاد دیگری دارد.
    با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 128. مقداد

  سلام، ماشینمو یه ماه پیش تعویض پلاک کردم به نام خواهرم (با 70%تخفیف) اگه دوباره همون ماشینو بگیرم با همون پلاک قبلی تخفیف بر می گرده؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که طی این مدت بیمه خودرو تمدید نشده باشد، میتوانید بدون مشکل بیمه خود را ادامه دهید.
   اما در صورتی که با تعویض پلاک بیمه خودرو تمدید شده باشد و مجددا تعویض پلاک کرده باشید نمیتوانید از تخفیف های قبلی استفاده کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 129. ابیرام

  سلام ماشین برادرم به نام من هست بخوام ماشین روبزنم بنام خودش میتونم بیمه هم بهش انتقال بدم؟?

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قانون جدید تخفیف ها فقط میتواند به بستگان درجه یک انتقال پیدا کند.
   بستگان درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان می‌شود و برادر شامل این قانون نمیشود.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی در صورت نداشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 130. مصطفایی

  سلام
  در زمان خرید خودرو خودرو قبلی را فروخته بودم و مالک جدید از تخفیف های خودرو قبلی استفاده کرد و خودرو را بیمه کرد
  بنده برای بیمه کردن خودرو جدید مراجعه کردم تخفیف ها انتقال ندادند و گفتند که مالک خودرو قبلی از تخفیف های شما استفاده کرده و شما باید از اول بیمه با تخفیف صفر انجام بدید
  پس تکلیف ما چی میشه که با چندسال سابقه خوب وبدون خسارت باید از اول و بدون تخفیفها خودرو رابیمه کنیم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی خریدار خودرو قبلی پیش از ابلاغ قانون جدید خودرو را بیمه کرده باشد و شما اقدامی برای انتقال تخفیف انجام نداده باشید تخلفی صورت نگرفته و همه چیز قانونی است.
   البته شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید و در ادامه تخفیف های خود را مجددا ذخیره کنید.

 131. رضا

  با سلام، من 206 پارسال داشتم تخفیف 70 درصد برج 5 99 فروختم و برج 10 99 خودرو دیگری خریدم که خودش بیمه داره تا برج 9/1400،،،،،، الان برج 9 1400 که من باید بیمه تمدید کنم آیا تخفیف خودرو 70 درصدی که برج 5 99 فروختم رو میتونم داشته باشم با الحاقیه چیزی برگردونم یا کاریش نمیشه کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت که نسبت به دریافت الحاقیه از واحد صدور خودرو فروخته شده اقدام نمایید میتوانید نسبت به انتقال تخفیفات با الحاقیه مذکور اقدامات بعدی را انجام دهید
   این نکته را در نظر داشته باشید که باید مالک فعلی خودرو را ازین موضوع آگاه نمایید

 132. پیمان

  سلام من پارسال پراید خریدم با تخفیف 70 درصد که گفتن تخفیف برمیگرده به صاحب قبلیش الان تخفیف من صفره. ولی الان میگن تخفیف مال خودروس و حذف نمیشه این چه جوریه نفهمیدیم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله همانطور که خود شما نیز اشاره داشتید تخفیف 70% به شما تعلق نخواهد گرفت و به مالک قبلی منتقل خواهد شد.
   تخفیف برای خودرو نیست بلکه برای مالک خودرو و به شماره پلاک است و در صورت استفاده از شماره پلاک روی خودروی جدید میتواند تخفیف ها زا منتقل کند.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 133. حامد

  سلام آیا تخفیف ۷۰ درصدی بیمه نامه که بیشتر از یک سال از تعویض پلاک گذشته باشه و پلاک روی هیچ ماشینی نصب نشده باشه باطل میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر، تخفیف های ذخیره شده هیچ مهلت استفاده و یا تاریخ انقضایی ندارند و هر زمان که خودرو جدید خریداری کنید و پلاک خودروی قبلی را بر روی آن نصب کنید میتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   در ضمن فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 134. فرشاد

  سلام من از سال 87 پلاک دارم .جدیدترین خودرو رو در در تاریخ 17/11/97 تعویض پلاک کردم و در برج 3 سال 1400 خوردرو رو فروختم. الان یک خودروی کارکرده دیگه خریدم رفتم برای انتقال تخفیف میگه شامل خودرویی میشه که قبل از تاریخ 17 دی ماه سال 97 تعویض پلاک شده میشه آیا این قانون وجود داره

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این فانون وجود دارد و فقط شامل خودرو هایی که میشود که در بازه قبل از تاریخ اعلامی قرار بگیرد

 135. کاظم

  سلام با توجه ب اینکه جدیدا با تعویض پلاک شناسنامه مالکیت خودرو صادر میشود و در حکم سند است و دیگر کسی اقدام به سند قطعی محضری نمیکند ایا انتقال تخفیفات ب بستگان درجه یک همچنان ب قوت خود باقی است ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   هرچند سند قطعی اختیاری است، اما میتوانید در صورت توافق در دفاتر اسناد رسمی سند بزنید.
   اما این مورد تاثیری بر انتقال تخفیف به بستگان درجه یک نخواهد داشت.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف بین اقوام درجه یک، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 136. علیرضا حسینی

  سلام
  من پرایدی داشتم که از سال 88 قولنامه کرده بودم و سال 98 (10 سال بعد تعویض پلاک کردم)
  70% تخفیف بیمه داشتم که هفته پیش ماشین را فروختم و تعویض پلاک شد. دیروز به نمایندگی بیمه ایران مراجعه کردم و با دیدن کپی برگ سبز خودرو گفت چون تعویض پلاک سال 98 شده بوده نمی توانم تخفیفات بیمه را منتقل کنم و حتما باید در سال 97 (طبق قانون بیمه مرکزی) باید پلاک به نام خودم می بوده!!!
  درست گفته؟ و من باید چکار کنم تا 70% تخفیف بیمه از بین نرود!؟!؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که انتقال تخفیف از طریق الحاقیه انجام نشده باشد و نسبتی بین شما و مالک قبلی خودرو وجود نداشته باشد متاسفانه تخفیفات شما حذف و خودروی شما از نظر بیمه ای دارای تغییر مالکیت محسوب میشود

 137. حامد

  با سلام بنده در تیر ماه ۹۹ ماشینم را فروختم و تعویض پلاک را هم انجام دادم تخفیف ۷۰ درصد داشتم و انقضای بیمه نامه اسفند ماه بود که بعدا متوجه شدم برای خریدار جدید بیمه بدون تخفیف صادر شده در حال حاضر هیچ خودرویی ندارم آیا تخفیف هنوز شامل حال من میشه چون قبلا میگفتن با کد ملی محاسبه میشه ممنون.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، تخفیف ها برای شما محفوظ خواهد بود.
   در هر زمان که پلاک خودرو فروخته شده بر روی خودرو جدید شما نصب شود می‌توانید برای انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث اقدام کنید.

 138. خسروی

  سلام من یه پراید داشتم یک ماه پیش با ۷۰ درصد بیمه فروختم حالا اگه ماشین جدید بخرم و اقدامی واسه برگرداندن تخفیفم نکنم به طور خودکار به ماشین جدیدم برمیگرده یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف شما باقی میماند اما در زمان تمدید بیمه نامه لازم است تا به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا فرآیند انتقال انجام گیرد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 139. میلاد

  سلام من یه پراید مدل ۸۱ خریدم در سال ۱۳۸۸ و در سال ۱۴۰۰ فروختم و بازم یه پراید مدل ۸۱ گرفتم بیمه هم ۷۰ درصد تخفیف داشت و بیمه ایران بود آیا الان میشود تخفیفم رو رو پراید جدید اعمال کنم؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلا
   بله تخفیف خودرو قبلی برای شما محفوظ است و زمان تمدید بیمه خودرو جدید میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید تخفیف قبلی خود را اعلام کنید و علاوه بر تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 140. کریمی

  سلام من خودرو خودم را فروختم 35درصد تخفید دارد وتا8ماه دیگر اعتبار دارد .همسرم خودرویی خریده است که بیمه نامه ان منقضی شده و20روز هم بدون بیمه بوده است میشود تخفیفات خودرو خودم را با توجه به اینکه خودروجدید 20روز از تاریخ انقضای آن گذشته انتقال دهم .متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوایند با دریافت الحاقیه از واحد صدور خودرو فروخته شده تخفیفات را به خودرو همسر خود منتفل کنید

 141. Tiam

  سلام و عرض احترام
  سوابق بیمه خود را فریز کردم و الان که خودرو جدید خریدم انقضای بیمه نامه زودتر از تاریخ تعویض پلاک به نام خودم تمام میشود و حتما باید خودرو را بیمه کنم، آیا امکان این هست که خودرو جدید با پلاک شخص دیگر را به نام خودم بیمه کنم؟؟؟؟
  اگر نه باید به نام صاحب پلاک بیمه کنم ؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   باید صدور بیمه نامه در بیشتر شرکت ها به طور حتمی باید به اسم مالک خودرو باشد

 142. مجید

  با سلام بنده خودرو پرایدم رو که 9 سال تخفیف داشت در آذر ماه 99 فروختم‌ و خریدار بعد از تعویض پلاک در دی ماه 99 بیمه رو با پلاک خودش تمدید کرد، آیا این تخفیفات به بنده تعلق میگیره یانه، با توجه به اینکه خودرو 9 سال به نام من بوده

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به ابلاغ قانون جدید از دی ماه سال 1399، تخفیف ها برای شما باقی است.
   برای استعلام تخفیف ها میتوانید به سامانه سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 143. فرزاد

  سلام.
  من فروردین ۹۹ یه ماشین سمند خریدم.
  اردیبهشت۹۹ تعویض پلاک کردم.
  مهر ۹۹ بیمه نامه را تمدید کردم.
  الان شماره پلاک درج در بیمه نامه و شماره پلاک نصب شده بر روی ماشین همه بنام خودم هست.و ۷۰ درصد تخفیف بیمه پلاک فروشنده قبلی هم در بیمه نامه ی من درج شده.امروز رفتم بیمه نامه رو تمدید کنم نمایندگی بیمه گفت احتمالا باید تخفیفات شما صفر بشه.چون بخشنامه بیمه مرکزی اومده که انتقال پلاک باید قبل از تاریخ بهمن سال ۹۷ باشه.آیا چنین موضوعی صحت داره؟
  الان بیمه نامه و پلاک و درصد های تخفیف همه بنام منه آیا مشکلی داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال 1397 اجرایی شده و در سال 1399 تکمیل گردیده، اما به دلیل اطلاع رسانی نادرست بسیاری از این موضوع آسیب دیده اند.
   در صورتی که مالک قبلی مدارک خودرو را در اختیار داشته، میتوانسته تخفیف های بیمه را بدون اطلاع به شما به خود منتقل کند.
   اما جای نگرانی نیست، ما سعی داریم تا بخشی از این خسارت شما را جبران کنیم.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

  2. رضا بیگی

   من دقیقا بعد از 3 سال بیمه کردن ماشینم با تخفیف 70 درصد طبق این قانون تخفیف من امروز صفر شده !!!
   صاحب قبلی بعد سه سال یادش افتاده که بیمه داشته من ماشینم تیر 98 خریدم اون زمان با تخفیف بیمه خریدم الان این چه قانونی مسخره ای هست که امده نمیدونم.
   حالا هرچه تخفیف این سه سال من چه شد؟؟؟؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی ضعیف بیمه مرکزی درباره این قانون جدید بسیاری از خریداران خودرو متوجه خسارت های جبران ناپذیری شده اند.
    اما بیمه بازار در تلاش است تا این ضرر را تا حدی جبران کند!
    با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 144. داوود

  سلام ماشین فروختم و فعلا نمی خواهم ماشین بخرم با ۶۰ درصد تخفیف خریدار تعویض پلاک کرده اگر الان تصادفی داشته باشه از تخفیف من کم میشه یا چون تعویض پلاک شده از تخفیف من کم نمی شود می خواهم تخفیف نگه دارم باید چیکار کنم خریدار هم تازه ماشین خریده و تخفیفات نداره؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه تعویض پلاک انجام شده است، تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و خسارات خریدار بر تخفیف شما تاثیرگذار نیست.
   برای نگه داشتن تخفیف نیاز به هیچ اقدامی نیست چرا که سوابق شما در بیمه مرکزی موجود است.
   در ضمن فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده حق بیمه پرداخت میکنید.

 145. رضا اعتماد

  سلام
  وقت بخیر
  پدر بنده یک خودروی پژو 405 مدل 1385 با تخفیف 15 ساله بیمه شخص ثالث دارد.
  همچنین ایشان مالک یک پژو پارس مدل 96 هم هستند.
  پژو 405 را با بیمه شخص ثالثی که دارای اعتبار تا تاریخ 15 فروردین 1400 بوده ،جدیدا فروخته اند.
  از طرفی مادر من (همسر ایشان) یک سمند مدل 1400 را تا حدود یک ماه دیگر تحویل خواهند گرفت که طبیعتا تا آبان سال 1401 بیمه خواهد داشت.
  به چه صورت میتوان تخفیف بیمه بیمه پژو 405 را به سمند منتقل کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تعویض پلاک انجام شده باشد، تخفیف بیمه خودرو قبلی برای پدر شما محفوظ است.
   در ضمن همانطور که اشاره کردید خودرو صفر به صورت کامل بیمه خواهد داشت، اما برای انتقال تخفیف ها باید تا زمان تمدید بیمه خودرو جدید صبر کنید و هنگام تمدید، موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید.
   فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد!

 146. ناصر

  با سلام خودروی صفر کیلومتر هست و کارخانه بیمه کرده برج 12 بیمه اش تمام میشه و پلاک هم کارخانه زده وماشینی که 70 درصد تخفیف داره برج 6 هست فروختم ایا تخفیف برای پلاک جدید که کارخانه نصب کرده شامل میشه یانه؟ درضمن موقع تعویض پلاک ماشین قبل عدم تخفيف خسارت زدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که خود شما نیز اقدام کرده اید، تخفیف بیمه خودرو قبلی برای شما محفوظ است.
   اما در صورتی که در زمان تحویل خودرو جدید، خودرو قبلی نیز در مالکیت شما بوده باشد، نمیتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   تحفیف ها زمانی قابلیت انتقال داند که پلاک همان خودرو بر روی خودرو جدید نصب شوند.

 147. الهام

  سند ماشین سال ۹۲ هست ولی پلاک تعویض نکردم تا ۱۳۹۹ یعنی ۸ سال من تخفیف درست کردم
  حال طبق قانون ۱۴۰۰
  میگن پلاک جدید من بدون تخفیف هست
  چون اون ۸ سال تخفیف برای پلاک قبلیه
  لطفا راهنمایی کنین

  1. بیمه بازار

   سلام
   سند مورد اشاره شما احتمالا قولنامه است و متاسفانه خرید و فروش قول نامه ای در مراجع قانونی معتبر نیست و تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نباشد، شما مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   به همین دلیل است که تخفیف ها به شما تعلق نخواهد گرفت.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد تا بخشی از ضرر شما جبران شود.

 148. مهرداد صالح

  آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از پیکان وانت به کامیون کشنده که به نام خود یا فرزندان باشد وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف در خودروهای با کاربری یکسان وجود دارد و این انتقال می تواند بین اعضای درجه یک خانواده(پدر،مادر،همسر و فرزند) انجام شود

 149. امیررضا

  باسلام
  بنده پزوی ۴۰۵ مدل ۸۳ رو بصورت قولنامه غیررسمی فروختم ولی هنوز سند نزدم و خودمم نیز فعلا قصد خرید خودرو ندارم؛
  اگر در حال حاضر سند بزنم آیا می توانم سابقه تخفیف بیمه ثالث را بنام خودم حفظ کنم در صورتی که خودرو ندارم
  آیا بخاطر نداشتن خودرو سابقه حذف نمی شود.
  با توجه به شرایط فوق برای حفظ سابقه تخفیف بیمه از چه راهی باید اقدام کنیم .
  باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت بعد از دی ماه 1397 اتفاق افتاده باشد امکان دریافت الحاقیه برای برداشت تخفیفات وجود دارد ولی در غیر این صورت متاسفانه این امکان میسر نیست

 150. محسن

  سلام بنده سال۱۳۹۸یک خودروی پرایدمدل۱۳۷۵خریداری کردم که بلافاصله تعویض پلاک کردم خودروی بنده تخفیف کامل بیمه داشت وسال۱۳۹۹باتقریبا۶۰۰هزارتومن بیمه کردم منتهادرسال۱۴۰۰که به بیمه مراجعه کردم وتمدیدکردم ازبنده مبلغ۳۲۸۰۰۰۰هزارتومن گرفتندوتمام تخفیفات بیمه روهم حذف کردندمن واقعامتوجه قضیه نمیشم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نسبت به سال بیمه ای قبلی خود تغییر پلاک(تغییر مالکیت) داشته باشید خودرو شما مشمول قانون تغییر مالکیت میشود و تخفیفات خودرو از بین میرود

 151. حدیثه

  سلام.برج 6 سال 99 ماشین پرایدی با 70 درصد تخفیف خریداری کردم و 10 روز بعد تعویض پلاک رو انجام دادم به نام خودم و برج 7 سال 99 بیمه ماشین با تخفیف کامل رو به نام خودم تمدید کردم.سند ماشین رو هم به نام خودم زدم. با توجه به اینکه 23 مهر بیمه من تموم میشه آیا 70 درصد تخفیف شامل حال من میشه؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که بر روی بیمه نامه قبلی شما اسم مالک و پلاک فعلی خودروی شما ثبت شده باشد خودروی شما مشمول قانون تغییر مالکیت نمیشود ولی در غیر این صورت تخفیفات شما حذف و خودروی شما از نظر بیمه ای دارای تغییر مالکیت محسوب میشود

 152. مهدی

  سلام
  من یه ماشین داشتم که حدود 11 ماه بیمه ثالثش باقی مونده بود و کامل تخفیف بود و اون رو فروختم. و ماشین جدیدی که خریدم حدود یک ماه دیگه ثالثش تموم میشه.
  آیا برای انتقال بیمه ثالثم به ماشین جدید باید هزینه پرداخت کنم؟ چقدر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در ابتدا باید گفت بیمه خودرو قابل انتقال نیست، بلکه تخفیف بیمه نامه شخص ثالث منتقل میشود.
   اما در بیمه بازار نیازی به پرداخت هزینه برای انتقال تخفیف نیست.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان انتقال تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 153. عیس

  سلام ایا فرزند پسر میتواند تخفیف بیمه را به مادر خودطبق قانون جدید منتقل کند و طبق قانون جدید مادرمیتواند با انتقال سند تخفیف بیمه را بنام دختر خود انتقال دهد

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قوانین جدید، انتقال تخفیف بیمه به اعضای درجه یک خانواده بلامانع است.
   انتقال تخفیف از برادر به خواهر امکان پذیر نیست اما از شما به مادر و از مادر به فرزند دیگر قابل انجام است.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 154. احد

  با سلام بنده سال پیش پرایدی داشتم که فروختم و تخفیفش 70 درصد بود که شامل من میشه و خریدار استفاده نکرده الان که میخام استفاده کنم از تخفیفش مدارک چی میخاد متاسفانه من مدرکی پیش خودم نگه نداشتم از ماشین قبلی

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای استفاده از تخفیف ها نیاز به ارائه مدرک ندارید، سوابق شما در پرونده بیمه مرکزی موجود است و میتوانید استعلام کنید.
   برای استفاده از تخفیف بیمه شخص ثالث کافی است تا اطلاعات خود را در “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” وارد کنید و منتظر صدور بیمه نامه باشید.

 155. سحر

  سلام.ما ۴ سال پیش ی ماشین خریدیم بصورت قولنانه ای ومالک قبلی ب ما وکالت بدون تاریخ دادن ک پلاک بنام بزنیم ولی ما نرفتیم الان صاحب پلاک با قانونی ک تازه گذاشتن رفتن تمام تخفیفات بیمه را برداشتن بنام پسرشون زدن ما میتونیم شکایت کنیم وبیمه روبرگردونیم ۵۰۰ تومان بیمه ما شده ۳ میلیون و۳۰۰

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تغییر مالکیت بعد از دی ماه 1397 انجام شده باشد طیق قوانین جدید این اقدام توسط مالک قانونی است ولی در غیر این صورت شما میتوانید نسبت به این موضوع اقدامات لازم را برای طرح شکایت انجام شود

 156. یعقوب علینقی پوررضائیه

  با سلام ..خودروی بنده به اسم پسرم هستش و ۶سال داره اگه تعویض پلاک به اسم خودم انجام بدم تخفیف بیمه شخص ثالث حفظ میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به دلیل داشتن نسبت درجه یک با استفاده از الحاقیه انتقال تخفیف این امکان وجود دارد که از تخفیفات خود همچنان استفاده نمایید

 157. امین عبدالهی

  با سلام وخسته نباشید من یه ماشین برج 2امسال فروختم تمام تخفیف ها رو داشته تا برج 9 هم بیمش کرده بودم کسی که ماشین رو خریداری کرد گفت پول ندارم ماشین بیمه جدید کنم و تعویض پلاک بزار وقتی بیمه تموم شدش اون وقت تعویض پلاک میکنم کمکم کن اینجوری. منم دلم سوخت گفتم باشه الان طرف میگه تصادف کردم ولی مقصر نیستم 1خواستم بدونم چیکار کنم که ببینم از تخفیفهام استفاده کرده یا نه. 2 اگر کرده چیکاری میتونم انجام بدم. 3اگر هم نکرده چطوری تخفیف هام خراب نشن و تعویض پلاک هم کنم سند ماشین بنامم نیست فقط برگه سبز و کارت و پلاک وبیمه نامه بنامم هستن تا برج 11 آینده هم شرایط خرید ماشین ندارم خلاصه ممنون میشم به نوبت پرسش هام راهنمایم کنید خیلی فکرم درگیره باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت تمایل میتوانید با استفاده از سامانه سنهاب بیمه مرکزی وضعیت تخفیفات و سوابق خسارت را بررسی نمایید
   در صورت عدم استفاده شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال ،تخفیفات را برای خود بردارید و به خودروی بعدی خود منتقل نمایید.

 158. محمدکاظم عمارتی

  درود، خودروی ٢٠۶ که به نام پسرم بود را چند ماه قبل فروخته ام و خودروی سراتویی به نام خودم خریدم که موعد تمدید بیمه نامه آن رسیده، بفرمایید چگونه تخفیفات بیمه خودروی فروخته شده ی پسرم را به خودروی خودم منتقل کنم‌؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال تخفیف به شرح ذیل می باشد
   هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
   انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.
   براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.
   امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ که او شخصی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده نباشد، دیگر وجود نخواهد داشت. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.
   در صورت دارا بودن تمامی این شرایط با ثبت درخواست الحاقیه از واحد صدور خود تخفیفات را منتقل نمایید

 159. کیانوش کاوسی

  سلام خسته نباشید.من یه تاکسی پژو شهری دارم با۷۰ درصد تخفیف بیمه.اگه بفروشم وسواری شخصی بگیرم.ایا تخفیفات شامل پلاک شخصی میشه؟باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف این است هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   در مورد شما نیز این امکان با توحه به تفاوت دو نوع متفاوت کاربری وجود ندارد ولی برخی اوقات در برخی از شرکت ها با دریافت مجوز این موضوع قابل انجام میشود

 160. ارمین ش

  سلام.من خودروی پژو رو با 70 درصد تخفیف سال 98 فروختم و خریدار از همون سال 98 پژو رو به نام خودش با پلاک جدیدش با 70 درصد بیمه کرد. حالا الان که قصد دارم خودروی خودم رو که 3سال هم تخفیف داره بیمه بکنم میتونم اون 70 درصد رو از خریدار قبلی بگیرم؟؟؟؟؟ به نمایندگی که اون رو بیمه کرده زنگ زدم گفتن این قانون از 99 اومده و اون خریدار قبلی از تخفیف استفاده کرده و دیگه شما نمیتونید ازش استفاده کنید.درسته؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون جدید انتقال تخفیف مالک قبلی حق استفاده از تخفیفات را دارد و منع قانونی برای انجام این کار ار طرف ایشان وجود ندارد

 161. علی تهرانی

  سلام،تخفیف بیمه برای کلیه پلاکهای شخص اعمال میشود؟؟مثلا بنده ۲تا پلاک دارم که فک پلاک شده،تخفیفم رو پلاک۵۵هستش،حالا میخوام پلاک۴۴بگیرم و نصب کنم..هر دو پلاک سواری بودن..

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات بیمه شخص ثالث در دو پلاک مختلف باهم تجمیع نمیشوند و تنها با الحاقیه انتقال میتوام همه تخفیف را بر روی یک پلاک لحاظ کرد

 162. سید علی

  سلام من یک خودرو خریدم که بیمه آن ۷۰درصد تخفیف دارد،اما طبق قانون جدید این هفتاد درصد برای من محسوب نمیشود،و صاحب قبلی آن میتواند از تخفیف آن استفاده کند. حالا اگر من به بیمه مراجعه کنم و یک بیمه به نام همان شخص قبلی که هفتاد درصد تخفیف داشته،اقدام کنم و به نام خودم نگیرم، مشکل پیش میآید؟ اگر به نام خودم بیمه کنم سه میلیون باید بدهم، اما به نام فرد قبلی یک میلیون است. در حال حاظر بیمه شخص ثالت به نام من نیست و به نام شخص قبلی است.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به خاطر مسائل پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث باید به اسم مالک ثبت شود
   در صورتی که مالکیت خودرو انتقال یافته است باید به اسم مالک جدید بیمه ثبت شود.

 163. محسن صادقی

  با سلام
  بنده سال 94 یک دستگاه خودروی سمند مدل 92 به صورت قولنامه ای خریداری نمودم که در سال 94 دوسال از تخفیف بیمه شخص ثالث برخوردار بود وتا الان که سال 1400 می باشد تعویض پلاک نکردم حالا قضیه تخفیفات بیمه در طول این 6 سال که خودرو دست بنده بوده چه می‌شود؟
  بنده الان بخوام خودروی خود را که قولنامه اش مال سال 94 است را بیمه کنم تخفیفاتش مال من هست یا به صاحب پلاک که 6سال پیش به من فروخته است منتقل می گردد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   قولنامه در مراجع قانونی سند خودرو محسوب نمیشود، بر همین اساس زمانی که بیمه کننده و صاحب پلاک دو شخص متفاوت باشند، تخفیف ها به مالک خودرو یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما جای نگرانی نیست!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

  2. محمد باطبی

   با سلام خدمت شما/ من از تخفیف ده ساله بیمه استفاده میکردم و ماشینم رو فروختم و ماشین جدید مدل 94 گرفتم/ تاریخ پایان بیمه ماشین اولی اردیبهشت 1401 است و تاریخ پایان ماشین جدیدم دی ماه 1400 است. ماشینی که فروختم هنوز سند نزدم به اسم خریدار و شاید یکی دوماه طول بکشه، اگه این وسط اتفاقی(تصادف مثلا) بیفته و طرف از بیمه من استفاده کنه چی میشه؟ من چه کاری از دستم بر میاد الان؟ راه حل چیه

   1. بیمه بازار

    سلام
    با توجه به این موضوع از نظر قانون شما در حال حاضر مالک 2 خودرو شناخته میشوید و تخفیف های خودرو اول را نمیتوانید به خودرو جدید منتقل کنید.
    در صورت وقوع تصادف و استفاده از بیمه، از تخفیف های شما کم خواهد شد.
    بهترین راه ذخیره تخفیف ها انتقال سریع مالکیت خودرو است.
    در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 164. محمد

  سلام،بنده قبلا خودروی اردی داشتم سال ۹۹فروختم همان سال وانت نیسان خریدم ایامیتوانم تخفیف بیمه ام رابه خودروی جدیدانتقال بدم ممنون میشم جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قوانین جدید که از دی ماه 1399 اجرا شده است، تخفیف ها فقط به وسائل نقلیه دارای کاربری یکسان قابل انتقال است.
   البته تخفیف ها برای شما محفوظ است و میتوانید زمانی که مجددا خودرو سواری خریداری کردید تخفیف ها را منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 165. حسین فرزین زاد

  سلام خدا قوت ، انقضای بیمه نامه خودرویی که فروختم ۱۱/۲۱ هست میخوام تخفیفش رو انتقال بدم به خودرویی که دخترم خریده و تاریخ انقضاش ۷/۱۷ هست چطور میتونم آنلاین بیمه رو تمدید کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   از نظر انتقال تخفیف ها به خودروی دختر شما مشکلی وجود ندارد چرا که بر اساس قانون جدید میتوانید تخفیف ها را به اعضای درجه یک خانواده منتقل کنید.
   اما برای این انتقال باید تا زمان تمدید بیمه نامه خودرویی که خریده اید منتظر بمانید.
   در زمان تمدید بیمه نامه در تاریخ 17ام موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنند.

 166. هادی

  درود اگر تخفیف ۷۰ درصدی خودرو قبلی رو به خودرو جدید انتقال دهم تکلیف تخفیف ۵۰ درصدی خودرو کنونی چی میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت خرید خودروی جدید تخفیف های قبلی آن به مالک قبلی تعلق خواهد داشت.
   در ضمن حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث 70% میباشد و شرکت های بیمه بیشتر از این مقدار تخفیف بر روی بیمه نامه اعمال نمیکنند.
   البته با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی با داشتن حداکثر تخفیف بیمه نامه، باز هم مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 167. علیاری

  سلام
  بنده خودرویی داشتم که حدود ۲.۵ سال دست من بودو دارای تخفیف ۷۰ درصدی بود.اقدام به فروش ماشبنم کردم و وقتی به شرکت بیمه مراجعه کردم تا تخفیفم در خودرو جدیدم اعمال شود شرکت بیمه فرمودن فقط ۲۰ درصد از این تخفیف شامل شما میشود و نمیتونیم کل ۷۰ درصد تخفیفو به دلیل اینکه مدت ۲.۵ سال ماشین دست شما بوده اعمال کنیم.لطفا بفرمایید این تصمیم شرگت بیمه درست بوده یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مالک قبلی نسبت به حذف تخفیفات مربوط به خود اقدام کرده باشد این مورد از نظر قانونی منعی ندارد

 168. سیدعلی

  سلام بخشید من پلاک وتخفیف بیمه ماشین قبلی به نام من بوده والان تعویض پلاک کرده ام برج ۷، سررسید بیمه هم اول برج ۷بود، تاچه تاریخی یا چندماه بعدمن می توانم ازتخفیف بیمه استفاده کنم ایابعدازیک سال ونیم می توانم ازتخفیف بیمه استفاده کنم یاخیر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که الحاقیه انتفال تخفیف داشته باشید امکان انجام این مورد برای شما وجود دارد و از نظر زمانی هم در بازه مجاز انجام این کار قرار دارید

 169. یوسف کریم زاده

  با سلام و احترام
  تخفیف بیمه به پلاک خودرو تعلق می کیرد یا صاحب و مالک خ شخصی ماشین خود را فروخت و خواست برای ماشین جدید یک پلاک غیر از پلاک قبلی بگیرد باز هم تخفیف شامل می شود ؟
  با سپاس فراوان

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات برای مالک پلاک می باشد و در صورت نقل و انتقال خودرو می توان با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات ،تمامی تخفیفات را به پلاک جدید منتفل کرد

 170. روزبه

  سلام وقت بخیر تخفیف بیمه روی پلاک هست یا روی کد ملی شخص؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات بر روی پلاک به اسم شخص لحاظ میگردد

 171. رضا

  سلام ، مدل خوردوی من ۹۸ هست ، میخاهم تخفیف منتقل کنم ، فرمودین بعداز فروش خوردو امکان انتقال تخفیف میسر میشود ! خب اگر بفروشیم و خریدار تخفیف را بعداز خرید به ما نداد تکلیف چیست ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون شما میتوانید بعد از فروش خودرو نیز با دریافت الحاقیه از واحد صدور خود تخفیفات را منتقل نمایید

 172. پیمان

  با سلام و وقت بخیر ببخشین اینجانب یه ماشین روآ داشتم که فروردین سال ۹۹ فروختم وتیر ماه ۹۹ بیمه تمام شده بوده و طرف با تخفیف های بنده بیمه را تمدید نمودند و الان بنده ماشین گرفتم و تخفیف ندارم. آیا قانون همینطور میگوید؟؟؟
  پس تخفیفی که من آن همه سال جمع کردم چه میشود؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی ضعیف این قانون بسیاری مانند شما متضرر شده اند.
   به دلیل این که خودرو شما قبل از ابلاغ قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث معامله شده و در همان زمان هم بیمه تمدید شده است، اگر شما اقدامی برای نگه داشتن تخفیف ها نکرده باشید تخفیف ها منتقل شده است.
   اما جای نگرانی نیست.
   بیمه بازار این ضرر شما را جبران میکند!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 173. مرتضی سمندری

  سلام
  وقتتون بخیر
  من در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۳۹۷ ماشین خریداری کردم و الان که دوباره میخوام پلاکمو روی ماشین جدیدم بذارم میتونم از این تخفیف بیمه استفاده کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با توجه به قانون انتقال تخفیف امکان این مورد برای شما با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف از واحد صدور وجود دارد

 174. جواد

  با سلام و وقت بخیر
  من ماشین جدید خریداری کرده ام و تعویض پلاک انجام داده ام و ماشین قبلی هم فروخته ام و طرف تعویض پلاک کرده است.الان سررسید تمدید بیمه نامه ماشین جدیدم هست و میخواهم تخفیفات بیمه ماشین قبلیم را انتقال دهم.به دفتر بیمه ای که قبلا ماشین قبلی رو بیمه کردم مراجعه کردم ولی از من سند قطعی یا گواهی تعویض پلاک خودروی قبلی را می خواهد.گواهی تعویض پلاک را دیگر مرکز شماره گذاری نمی دهد و سند قطعی را هم خریدار نمیزند و دیگر دسترسی بهش ندارم و من وکالت قطعی بهش دادم.تکلیف من برای انتقال تخفیفات بیمه چیست؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سندی منوط به نقل و انتقال پلاک مانند برگه تاییدیه نقل و انتقال خودرو داشته باشید این امکان وجود دارد که نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید

 175. منصور باستانی فرد

  با سلام. بتده ماشین خانمم را بیمه کردم و چهار سال تخفیف دارد، اللن خانمم ماشین را فروختن و میخواد تخفیف بیمه اش را منتقل کند به خودروی صفر کیلومتر با پلاک به نام خودم. بیمه هابه نام من و باشماره شهربانی یا پلاک به نام خانمم هستش ایا امکان انتقال تخفیف وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در شرایط فعلی، با توجه به اینکه هر خودروی نو طبق ضوابط کارخانه از بیمه شخص ثالث برخوردار است دست‌کم تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اتومبیل صفرکیلومتر وجود ندارد.

 176. سینا حاجی زاده

  سلام . وقت بخیر
  یه خودروی پراید مدل 88 دارم با 12 سال تخفیف . دخترم یه پژوی صفر خریده . آیا من میتونم تخفیف 12 سال رو به ماشین اون انتقال بدم ؟ در ضمن از بیمه نامه من 3 ماه مهلتش مونده و از بیمه نامه خودروی دخترم 3 ماه گذشته . لطفاً راهنمائی بفرمائید که آیا امکان انتقال وجود داره یا خیر . پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.
   این امکان از طریق دریافت الحاقیه انتقال تخفیف امکان پذیر خواهد بود

 177. جواد جوادی

  سلام وقت بخیر
  اینجانب مدت ۶ سال هست خودرو را خریدم و در این مدت شماره پلاک به نام کسی دیگه هست و بیمه نامه هم به نام اون میباشد .ولی از روز اول تنها خودرو در اختیار من بوده .چند روز پیش گفتن ماشین بنام خودم بزنند .تازه متوجه شدم تخفیف بیمه از طرف من ازبین میرود .ایا برای این رانندگان تبصره ای در این قانون هست یا نه ببخشید .ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اطلاع‌رسانی نامناسب، بسیاری از افراد مانند شما متضرر شده‌اند.
   باتوجه به اینکهلاک به نام شما نبوده است، شما نمی‌توانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما جای نگرانی نیست! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

   1. مسعود

    با سلام بنده پرایدم رو امروز فروختم ولی تعویض پلاک نکردم بیمه شخص ثالث پراید که 70درصد تخفیف دارد تا برج 8 تمام میشود.

    بهترین راه جهت انتقال تخفیف بیمه به ماشین صفر همسرم که از اول مهر 1400 از طرف کارخانه بیمه شده و انقضا ان مهر 1401 میباشد چیست؟

    ایا تعویض پلاک را بعد از تمدید بیمه نامه پراید در برج 8 انجام دهم؟ یا امروز میتوانم تعویض پلاک را انجام دهم و سابقه تخفیفم از بین نمی رود؟
    باتشکر

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در شرایط فعلی، با توجه به اینکه هر خودروی نو طبق ضوابط کارخانه از بیمه شخص ثالث برخوردار است دست‌کم تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اتومبیل صفرکیلومتر وجود ندارد.

 178. جواد نقدی

  سلام
  بنده یه پراید دارم با ۷۰تخفیف و بیمه و پلاک بنام خودم هست تا برج شش سال دیگه
  اگه یه خودرو سواری دیگه با بیمه انقضا اردیبهشت بنام خودم بخرم و تعویض پلاک کنم و بعدا پراید را بفروشم آیا میتوانم تخفیف خودرو اول را به ماشین دوم تو اردیبهشت منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون در صورتی که پلاک خودروی فروخته شده بر روی خودرو جدید نصب شود ‌می‌توانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما در صورتی که پلاک خودروی قبلی فک شود و پلاک جدید بر روی خودرو جدید نصب شود با سابقه موجود در پرونده میتوان اقدام به انتقال تخفیف ها نمود.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 179. محمدرضا

  ماشینم رو فروختم به خواهرم میتونه از تخفیف بیمه استفاده کنه اگ نمیتونه من میتونم خودم براش بیمه کنم فقط باید تعویض پلاک کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف ها فقط به اقوام درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان) قابل انتقال است.
   در صورتی که خودرو به نام ایشان تعویض پلاک شده باشد شما نمیتوانید خودرو را به نام خود بیمه کنید و از تخفیف استفاده کنید.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 180. غلامرضاایزدی

  سلام..من حدود۱۰ ساله یک ماشین خریدم پلاکش بنام من نبود ولی امسال تعویض پلاک انجام دادم..در این مدت ۱۰ سال بیمه نامه هم به نام خودم بوده..حالا میخوام ببینم میتوانم ازبیمه پلاک قبلی استفاده کنم..فقط همین یک خودرو را دارم…باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون تا زمانی که پلاک خودرو به نام شما نباشد نمیتوان شما را مالک خودرو شناخت.
   با توجه به این موضوع در صورتی که پلاک به نام شخص دیگر و بیمه کننده شخص متفاوتی باشد، تخفیف ها به مالک پلاک تعلق خواهد گرفت.
   اما جای نگرانی نیست، با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی با وجود نداشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 181. علی

  سلام ببخشید ما قبل از قانون جدید یک ماشین خریدیم و ماشین که خریده بودیم قبل از تعویض پلاک بیمه اش تموم شده بود و بیمه رو تمدید کردیم و بعد ازتمدید بیمه تعویض پلاک انجام شد در واقع چون تمدید بیمه یک روز قبل از تعویض پلاک بود پلاک فردی که ماشین به ما فروخت توی برگه بیمه است و طبق قانون جدید امروز که برای تمدید بیمه رفتیم گفتن که هفتاد درصد تخفیف شما صفر است و تخفیف ندارید یعد هر چی ما تخفیف جمع کرده بودیم صفر شده تورخدا راه حل چیه

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس نظر پلیس راهور و شرکت بیمه، تا زمانی که پلاک خودرو به نام شخص نباشد، فرد نمیتواند ادعای مالکیت بر خودرو داشته باشد.
   بر همین اساس تخفیف های بیمه شخص ثالث زمانی که بیمه کننده و صاحب پلاک متفاوت باشد به مالک خودرو یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

   1. علی

    ممنون

 182. حسین صادقی

  سلام ارزان ترین بیمه موتور کدام شرکت هست ممنونم منتظرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   حق بیمه موتورسیکلت تمام شرکت های بیمه یکسان است.
   اما شما میتوانید با ورود اطلاعات موتور سیکلت و بیمه نامه قبلی خود در صفحه “خرید بیمه موتورسیکلت بیمه بازار” مبلغ کمتری از حق بیمه محاسبه شده پرداخت کنید.

 183. داود عظیمی

  سلام وقت بخیر . من پارسال اردیبهشت ۹۹ خودرو فروختم و تاریخ انقضای بیمه نامه ماه اون خودرو اسفند ۹۹ بود و من خودروی جدید همون اردیبهشت ماه خریدم و این قانون انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از بهمن ماه ۹۹ اجرایی شد و من خودرو جدید که اردیبهشت خریده بودم اذرماه ۹۹ بیمه تمام شد من تمدید کردم و اسفند ماه با بیمه گر خودرو جدید تماس گرفتم که چرا تخفیف خودرو قبلی به خودرو جدیدم انتقال ندادید . گفتن که شما اذرماه بیمه تمدید کردید و این قانون از بهمن ماه اجرایی شده . و استعلام که گرفتن از بیمه خودرو قبلی گفتن تخفیف بیمه شما پابرجا هستش و سال بعد موقع تمدید بیمه جدید تخفیف هم رو بیمه شما میاد . دوماه دیگه باید بیمه خودرو تمدید کنم خواستم سوال کنم که واقعا. راست گفتن یا نه . ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که در حد فاصل این دو بیمه شما تغییر مالکیت داشته باشید و پلاک تغییر کرده باشد تخفیفات از بین میرود
   در صورتی که مالک قبلی نیز هم اقدام به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات کرده باشد هم نیز تخفیفات عدم خسارت حذف میگردد

 184. علیرضا

  سلام من تیرماه سال 99 یه پراید مدل 89 خریداری کردم
  آذر 99 تمام تخفیفات رو به نام خودم انتقال دادم
  ولی الان از چند تا بیمه پرسیدم
  بهم گفتن خیلی راحت میتونه تخفیف بیمه تو صاحب قبلی برداره
  درصورتی که شما به همه میگین اگه قبل دی ماه 99 باشه تخفیف مال خریداره
  میشه توضیح بدید؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای تمامی نقل و انتقالات بعد از دی ماه 97 این قانون اجرایی است که مالک قبلی بدون منع قانونی میتواند این کار را انجام دهد

 185. حسن موسوی

  با سلام و عرض ادب و احترام
  ماشین قبلی ام را فرختم و ماشین صفر با پلاک جدید گرفتم دیروز صحاب ماشین قبلی من پلاک را عوض کرد در صورتی که من پلاک صفر و جدید روی ماشین صفرم هست؟
  چکار بکنم که سوابق بیمه ماشین قبلی من به این خودروی جدید با پلاک جدید الحاق شود
  در ضمن پلاک جدید در سوایق بیمه قبلی من با آن پلاک قدیم که در تعویض پلاک بایگانی شده قابل استفاده با پلاک جدیدم هست یا خیر
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات پلاک، تخفیفات خود را به خودروی جدید انتقال دهید و ازین نظر منعی برای شما وجود ندارد

 186. محسن

  سلام و عرض ادب.
  بنده سال قبل خودرویی خریده ام و پلاک خودروی قدیمی که دو سال پیش فروخته بودم را روی آن نصب کردم.
  الان موعد تمدید بیمه خودروی جدیدم رسیده است.
  چطور میتونم تخفیفات پلاک خودم رو احصاء کنم و در تمدید بیمه جدیدم اعمالش کنم؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید

 187. فاطمه علیزاده

  سلام وقت بخیر
  من نماینده بیمه هستم بیمه نامه ای دارم که ماشین رو به نام مادرش زده ولی من متوجه این موضوع نبودم تخفیفاتش رو صفر کردم الان امکانش هست دوباره تخفیفاتش رو برگردونن

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله شما میتوانید با دریافت مجوز از شعبه بالادست با استفاده از الحاقیه تخفیفات بیمه گذار برای شخص الحاقیه اصلاحات را صادر کنید و حق بیمه برگشتی را به بیمه گذار عودت نمایید

 188. محمد علی

  ماشين 3 سال پیش خریدم با70درصد تخفيف ولی پلاک به نامم نزدم هر3سال بیمه به نام خودم صادر شده با تخفیف الان فک پلاگ کنم میتونم تخفيف ها را حفظ کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید

 189. محمد

  سلام من ۷ سال پیش خودرو را خریدم و هر سال به نام خودم بیمه کردم چون اصل سند مفقود شده بود تازه تعویضپلاک شده آیا میشود تخفیف را به من انتقال دهد ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 190. حسن

  سلام من برج 11 سررسید بیمه ماشین هست میخواهم دوماه زودتر ماشین را بفروشم وتعویض پلاک کنم ومیخواهم تخفیفات بیمه را برای خودم نگه دارم آیا تخفیف این سال آخر شامل حالم می‌شود یا باید صبر کنم همان برج 11 انتقال سند وتعویض پلاک انجام بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه سال جاری که توسط شما انجام شده نیز برای شما محاسبه خواهد شد.
   شما هر زمان از سالی که در آن خودرو را بیمه کرده اید اقدام به فروش خودرو کنید تخفیف های آن سال نیز برای شما خواهد بود و به خریدار منتقل نمیشود.

 191. بهروز سرحدی

  سلام بیمه خودرو خود را تازه تمدید کردم و ماشین را فروختم ، مدارکی از خودرو در دست ندارم خریدار نیز مدارکی از خودرو و بیمه آن بمن تحویل نمی‌دهد چطور تخفیفم را برای ماشینی که در اینده قصد خریدش را دارم نگهدارم ؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف نیازی به ارائه مدرکی از خودروی قبلی نیست.
   تمام سوابق شما در بیمه مرکزی موجود است و در زمان خرید و یا تمدید بیمه نامه جدید در بیمه نامه لحاظ خواهد شد.
   برای مشاهده تخفیف ها میتوانید به سامانه سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید.

 192. ناصر

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان بابت اين همه اطلاعات مفید من ماشینم رو ۱ماه نیم پیش فروختم و ۲ماه زمان دادام به خریدار برای تعویض پلاک و احتمالا فردا قراره بره برای تعویض پلاک .الان من بابت تخفیف بیمه خودرو قبلم که بتونم نگه دارم برای ماشین بعدی چیکار باید کنم؟با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف نیاز به انجام اقدامی از جانب شما نیست.
   تخفیف بیمه نامه در پرونده شما در بیمه مرکزی موجود است و هنگام تمدید و یا خرید بیمه جدید از طرف بیمه بازار استعلام خواهد شد.
   فقط کافیست در هنگام خرید بیمه، تخفیف قبلی خود را انتخاب کنید.
   با خرید و تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 193. هادی مهر

  سلام بنده یک پراید داشتم پارسال فروختمش با تخفیف الان رفتم ماشین جدیدمو بیمه کنم دیدم تخفیف بیمه رو پلاک من هستش الان من ماشین با ۷۰ درصد تخفیف بیمه کردم الان کسی که ماشین قبلی رو خریده شاکی میگه راضی نیستم

  1. بیمه بازار

   سلام
   این قانون از سال قبل اجرا شده و بدون انجام اقدامی از طرف شما تخفیف ها برایتان حفظ شده است.
   با توجه به اینکه خریدار از اقوام درجه یک شما نیست شما نمیتوانید تخفیف ها را به او منتقل کنید اما میتوانید به او پیشنهاد کنید تا با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کند.

 194. قاسم

  سلام آیا خودرویی را که من از پدرم خریدم تخفیفات بیمه ای آن به من منتقل میشود

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون ابلاغ شده جدید، میتوان تخفیف بیمه را به اعضای درجه یک خانواده انتقال داد و پدر و پسر نیز شامل این قانون میباشند.
   این تخفیف که در پرونده تخفیف پدر شما موجود است با درخواست ایشان و صدور الحاقیه میتواند به شما منتقل شود.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 195. علی محمدی

  سلام
  من یه ماشین۹۹/۳/۲۳خریدم و همون روز انتقال دادم
  و۹۹/۶/۲۷به نام خودم بیمه کردم وامروز رفتم بیمه کنم
  گفتند صاحب قبلی الحاقیه زده تخفیفات را برداشته آیا امکان داره

  1. بیمه بازار

   سلام
   این موضوع مربوط به قانون جدید نیست و مالکین خودرو در گذشته نیز میتوانستند با صدور الحاقیه تخفیف ها را برای خود محفوظ نگه دارند.
   مالک قبلی خودرو شما نیز از این قانون استفاده کرده و متاسفانه با اطلاع ندادن به شما باعث متضرر شدن شما شده است.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی از کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 196. سمانه

  باسلام
  بنده ماشینم رو برج ۴ فروختم و برج ۸ قراره پلاک بزنم بنام خریدار.بیمه ماشین برج ۶ تموم شده و بیمه گزار بنام خودش بیمه کرده ولی به پلاک من
  ماشین جدیدی با پلاک جدید خریدم که مهلت بیمه ان برج ۲ سال دیگرست
  چگونه میتونم تخفیفات رو انتقال بدم روی ماشین جدید
  ایا قبل تعویص پلاک قبلی مدارکی لازم است ببرم دفتر بیمه برای انتقال بیمه؟یا خودکار میتونم از تخفیفات استفاده کنم در زمان تمدید بیمه جدید ماشین جدید روی پلاک جدید…

  چون بیمه نامه رو بنام خودش گرفته ولی با پلاک من زمانیکه پلاک بنامش بخوره تخفیفات برای مالک جدید ثبت میشه؟!

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که بیمه نامه شخص ثالث خودرو با پلاک شما تمدید شود تخفیف ها برای شما اعمال میشود و در صورت تعویض پلاک تخفیف ها منتقل نمیشود و در پرونده شما باقی میماند.
   در حال حاضر 2 پلاک به نام شما وجود دارد و بر اساس قانون نمیتوان تخفیف ها را بین دو پلاک در یک زمان منتقل کرد اما پس از تعویض پلاک در زمان تمدید بیمه خودروی جدید در صورت وجود تخفیف در پرونده شما، تخفیف ها بر روی آن اعمال خواهد شد.

 197. بهنام

  خودروی من قولنامه ای بوده و ۷۰ درصد تخفیف و ۱۳ سال بیمه شخص ثالث به اسم من صادر گردیده است آیا هیچ راهی برای انتقال تخفیفات وجود ندارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در انتقال وکالتی و قولنامه ای خودرو به دلیل اینکه پلاک به نام شما منتقل نمیشود، شما برای بیمه مالک خودرو شناخته نمیشوید.
   بر همین اساس زمانی که تعویض پلاک میکنید تخفیف ها بر روی پلاک مالک قبلی باقی میماند و به شما منتقل نمیشود.
   اما با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 198. بهنام

  با سلام خدمت شما و مطالب کامل و مفیدتون،این تصمیمات جدید شرکت بیمه اول به نفع خودشان بوده و گرنه میتوانستند انتقال تخفیفات را اختیاری کنند و ظلم در حق عده ای ک خودروهای قول نامه ای خرید کرده و سالهای متمادی تخفیفات بیمه دارند بهترین کار این بود ک تخفیفات به اسم فرد بیمه کننده باشد نه مالک پلاک خودرو

  1. سمانه

   سلام
   با اینکار میخان دلالی کمتر بشه

 199. عقیل یلالی

  با سلام من از سال ۸۷ تا ۹۶ پراید داشتم بعدش رفتم سال ۹۷ نیسان وانت خریدم پلاک پراید انداختم رو نیسان سال ۹۸ نیسان فروختم الان سال ۱۴۰۰پراید خریدم میشه تخفیفات بندازم رو پراید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که خریدار خودرو نیسان تا قبل از دی ماه 99 خودرو را با تخفیف های شما بیمه نکرده باشد، تخفیف ها در پرونده شما محفوظ است اما فقط میتوانید با وسیله نقلیه با کاربری یکسان انتقال دهید که در اینصورت نمیتوانید به خودرو سواری منتقل کنید.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 200. مسعود داودآبادی

  سلام
  بنده سال۹۸ ماشینمو فرختم و تا الان ماشین نداشتم. حالا که قصد خرید دارم چطور میتونم از تخفیفاتم اطلاع پیدا کنم و انتقال بدم به ماشین جدید
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه از سال 98 تا 99 امکان تمدید بیمه نامه توسط خریدار خودرو وجود داشته است، این احتمال وجود دارد که تخفیف ها به خریدار منتقل شده باشد.
   با مراجعه به سامانه سنهاب بیمه مرکزی میتوانید از تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث خود مطلع شوید.
   در ضمن در هر زمان میتوانید با تمدید و یا خرید بیمه نامه از صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار مبلغ کمتری از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 201. ابوالفضل

  من یک پیکان و الان یک خودروی ال ۹۰ خریدم میتونم بیمه پیکان که ۷۰ درصد تخفیف یعنی تمام تخفیف است روی ال ۹۰ بزارم و اینکه پیکان مال من نیست یعنی سند پیکان یا پلاک پیکان مال من نیست فقط یک قولنامه مال منه تمام وسایل مال اون فروشنده هستش و بیمه ال ۹۰ اگه از صفر شروع کنم ۳ میلیون و ۳۰۰ هستش و اگه بیمه پیکان رو بذارم روی ال نود ۹۰۰ هزار تومان هستش و اینکه خیلی اختلاف است و آیا میتونم بیمه پیکان رو ال ۹۰ بزارم خیلی بیمه ایران هستش ممنونم اگه جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه پلاک خودرو پیکان به نام شما نیست، تخفیف های بیمه نامه نیز به مالک پلاک تعلق دارد و به شما تعلق نخواهد گرفت.
   با توجه به اختلاف قیمت موجود شما میتوانید با تمدید بیمه نامه خودرو ال 90 از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 202. مهدی عبدی

  سلام وقت بخیر. من دوسال پیش ماشین خریدم با تخفیف بیمه. بعد چند روز پیش تعویض پلاک کردم. و دو مرحله بیمه ماشین به اسم خودم کردم ولی روی پلاک قبلی. حالا دوسال بیمه ای که من ریختم به مالک قبلی تعلق میگیره یا به خودم

  1. بیمه بازار

   سلام
   شما زمانی مالک خودرو شناخته خواهید شد که پلاک خودرو به نام شما باشد، به همین جهت در صورتی که مالک پلاک و بیمه کننده متفاوت باشد تخفیف ها به مالک خورد یعنی صاحب پلاک تعلق میگیرد.
   اما شما میتوانید با تمدی بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتری از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 203. مهدی

  سلام خسته نباشین من برج ۳درسال ۹۷یک خودرو پرایدمدل۷۶ ازپسرعمویم خریده ام باشرط تخفیف بیمه و۳سال است که بیمه راخودم پرداخت میکنم ایاامکان انتقال تخیف بیمه به من وجودداردیانه البته خودش هم میگویدحاظرم دردفتربیمه تخیف بیمه بهت انتقال بدم ایا امکان دارد یاخیر

  1. بیمه بازار

   سلام
   انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث طبق قانون جدید فقط بین اقوام درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان) امکان پذیر است.
   در غیر اینصورت اگر پلاک به نام شخص دیگر و بیمه کننده شخص دیگری باشد، تخفیف ها به صاحب پلاک تعلق خواهد گرفت.
   اما برای پرداخت مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه میتوانید به “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مراجعه کنید.

 204. محسن

  سلام وقت بخیر
  بنده خودرویی دارم که اعتبار برگه بیمه اش تا پایان سال جاری هست ولی تعویض پلاک انجام داده ام میخواستم بدونم این برگه بیمه اعتباری دارد یا خیر؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   زمانی که خودرویی خرید و فروش میشود، هرچند تخفیف ها منتقل نمیشود اما اصل بیمه نامه معتبر است و خریدار تا زمان تمدید بیمه نامه نیازی به خرید بیمه نامه جدید و یا دریافت الحاقیه نخواهد داشت.

   1. توحید

    من سال گذشته یه ماشین بصورت قولنامه ای فروختم که بیمه اش برج ۸ سال ۹۹ تموم شد و صاحب ماشین با پلاک من ماشین رو بیمه کرد و برج ۱۱ هم تعویض پلاک کرد .و اون پلاک الان روی ماشین منه .با توجه به بیمه ایی که روی پلاک من انجام شده آیا الان من میتونم ماشین جدیدمو با اون تخفیف بیمه کنم؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     تا زمانی که پلاک شما روی خودرو بوده و با آن پلاک تمدید بیمه انجام شده است، تخفیف ها به شما تعلق خواهد داشت.
     در صورت تمدید بیمه خودروی جدید تخفیف ها بر روی آن بیمه نامه الحاق خواهد شد.
     با خرید و تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

    2. شیخ پور

     سلام من یه پراید مدل 84 در تاریخ تیر ماه 97 خریدم و همون تاریخ پلاک و سند به نام خودم زدم و بیمه نامش هم در تاریخ آخر مهر ماه همون سال به نام خودم انتقال پیدا کرد.
     حالا سوام این که تخفیفات بیمه شصت درصد بیمه من بردا شته میشه یا نه ؟
     اگر مالک قبلی خودرو هم اقدامی برای برداشتن تخفیفات نکنه در اون صورت تکلیف چیه

     1. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
      البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 205. جواد کبیری

  سلام وقت بخیر
  بنده خودروی تیبایی داشتم با تخفیف بیمه شصت درصد
  و الان پراید خریدم
  چه زمان و چگونه میتوانم تخفیف بیمه ماشین قبلی را به جدیدم منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که خودروی قبلی به نام شما بوده و پس از فروش و تعویض پلاک خودروی قبلی، اقدام به خرید خودروی جدید کرده اید تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   برای انتقال تخفیف ها فقط کافی است در زمان تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید و تمدید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” کارشناسان را از این موضوع مطلع کنید.

 206. رحیم خانپور

  اینجانب خودروی تیبای تولید سال 92 را از برادرم خریداری نمودم.با توجه به این که ایشان یک خودرو دیگر دارد می تواند تخفیف بیمه خودروی تیبا را به اینجانب منتقل کند؟
  به چه میزان این تخفیف قابل انتقال می باشد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بر اساس قانون جدید تخفیف ها فقط بین اقوام درجه یک قابل انتقال است.
   اقوام درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان هستند و برادر و خواهر شامل این افراد نمیشوند.
   اما شما میتوانید با تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شاخص ثالث بیمه بازار” مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 207. صابر

  سلام.من یه ماشین سواری داشتم که تازه فروختم و ۷۰درصد تخفیف بیمه دارم.و الان درحال خرید وانت هستم که امکان انتقال تخفیف واسم وجود ندارد چون کاربری متفاوت دارند.چندتا سوال دارم.
  اول اینکه میتونم به ازای ۷۰درصد تخفیف که دارم از بیمه پول دریافت کنم و تخفیفات رو باطل کنم؟
  دوم اینکه درصورت بایگانی تخفیفات محدودیت زمانی وجود نداره تا خرید خودرو سواری بعدی؟مثلا ۲سال دیگه بخرم ماشین جدید رو؟
  ممنون میشم واضح راهنمایی کنید.سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که اشاره کردید نمیتوانید تخفیف بیمه خودرو سواری را به وانت انتقال دهید.
   اما این تخفیف بدون محدودیت در پرونده شما باقی میماند و در آینده میتوانید آن را به خودرو سواری دیگری انتقال دهید.
   اما شما میتوانید در هر زمان بیمه نامه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ حق بیمه محاسبه شده تمدید کنید.

 208. مهدی

  سلام
  یه تیبا خریداری کردم و بیمه چند روز دیگه تمومه و صاحب ماشین نمیاد خودرو را بزنه به ناممون و پلاکشم روشه و خودرو هم نو هست سال 99 بوده و حالا کاراش تو محضر کردیم که بیاد وکالت بهمون بده هر روز امروز و فردا میکنه و بیمشم تمومه میخواستم ببینم میشه بیمه خودرو بابام رامنتقل کنم رو این ماشین جدید و پدرم تخفیف بیمه داره 10سال و میشه ماشین منم بیمه کنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه نامه پدر شما میتواند به بیمه نامه خودرو شما منتقل شود اما ایشان نمیتواند همزمان دو خودرو را با تخفیف بیمه کند.
   با توجه به اینکه پلاک در حال حاضر به نام مالک قبلی است، در صورت تمدید بیمه نامه توسط شما، تخفیف سال جدید نیز به مالک قبلی تعلق خواهد گرفت، پس توصیه میکنیم تا زمان تعویض پلاک اقدام به تمدید بیمه نامه نکنید.
   در هر زمان میتوانید بیمه نامه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه نامه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید کنید.

 209. پدرام

  با سلام و ممنون از پاسخگویی،
  بنده خودروی جدیدی (صفر کیلومتر-دنا) خریداری کرده ام و الان و بعد از گذشت 9 ماه از تاریخ دریافت آن (دارای کارکرد) تصمیم به فروش خودروی قدیمی (پراید) و انتقال تخفیفات بیمه به خودروی جدید (دنا) دارم.
  سوالی که مطرحه اینه که از اونجاییکه تاریخ انقضای بیمه نامه پراید 08/15 و تاریخ سررسید بیمه نامه خودروی دنا 08/30 هست، نمیدوم باید چیکار کنم! (جهت اطلاع شرکت بیمه گر پراید بیمه ایران و شرکا بیمه گر دنا بیمه پارسیان است)
  آیا میشه خودروی پراید را فروخت و با توجه به عدم سر رسید تمدید بیمه نامه دنا، انتقال تخفیف را انجام داد یا باید فروش خودرو را تا بعد از تاریخ سررسید بیمه دنا به تعویق انداخت؟
  لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در قانون به این مورد اشاره شده که در صورتی که همزمان 2 خودرو داشته باشید نمیتوانید تخفیف ها را بین آن ها منتقل کنید.
   در صورت فروش خودرو پراید تخفیف های آن برای شما محفوظ خواهد ماند.
   در زمان تمدید بیمه نامه خودرو دنا میتوانید در صفحه “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اعلام کنید تا در صورت امکان تخفیف ها را به بیمه نامه خودرو جدید الحاق کنند.

   1. پدرام

    سلام،
    بنده طبق صحبت شما خودروی پراید رو فروختم. الان میخوام بیمه خودروی دنا رو تمدید کنم که طبق گفته شما می تونم از تخفیفات بیمه خودروی قبلی (پراید) استفاده کنم. ولی الان در سایت که درخواست خرید میزنم سابقه ای برای بیمه قبلی پیدا نمی کنه؟!
    لطفاً راهنمایی بفرمایید.

    1. بیمه بازار

     سلام
     در صورت داشتن سوال حین خرید بیمه میتوانید از کارشناسان بیمه بازار کمک بگیرید.
     برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید با شماره تلفن 02191311100 تماس بگیرید.

 210. داودعباسی

  سلام.بنده در سال ۹۹خودرو پژو خودمو فروختم و یه پراید ۹۰ خریدم با اتمام بیمه جهت تمدید که مراجعه کردم بیمه گر دانا گفت که باید بیمه صفر بذارم روش.وقتی گفتم تخفیف پژو رو میتونم منتقل کنم گفت نه شخصی که ماشین رو از شما خریده با همون تخفیف بیمه ماشینو بیمه کرده و دیگه نمیشه.و من مجبور شدم بیمه صفر کنم .من امسال هم پراید ۹۰ رو فروختم و یه پراید ۹۸ گرفتم آیا الان میتونم تخفیف بیمه پژو رو به این ماشین منتقل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو قبلی رو خودروی جدید نصب شده باشد و همچنین زمان تمدید بیمه خودرو پژو شما پس از دی ماه 1399 بوده باشد، تخفیف بیمه برای شما محفوظ خواهد بود و به شما تعلق خواهد داشت.
   برای انتقال تخفیف های بیمه خودرو های قبلی به خودرو جدید کافی است تا در هنگام تمدید بیمه نامه موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید .

 211. هیبتی

  سلام. من ماشین قبلیم که فروختم از برگ سبز کپی نگرفتم آیا با کپی کارت ماشین قبلی امکان انتقال تخفیف بیمه به ماشین جدید وجود دارد؟ یا حتما برگ سبزلازمه؟
  واگر لازمه راهی برای کپی تهیه کردن از برگ سبز ماشین فروخته شده وجود ندارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اخیرا و بعد از دی ماه 1399 خودرو خود را فروخته باشید نیازی به ارائه کپی برگه سبز نیست.
   مدارک شما در پرونده بیمه شما موجود است و فقط کافی است در هنگام تمدید بیمه نامه اطلاعات مورد نظر را در صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار وارد کنید و موضوع را به کارشناسان بیمه بازار ارائه دهید.

 212. مجید

  سلام آیا درخواست الحاق تخفیف بیمه شخص ثالث ماشین قبلی هزینه دارد

  1. بیمه بازار

   سلام
   در هنگام انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث نیاز به پرداخت مابه‌التفاوت نیست.
   در صورتی که قصد ذخیره کردن تخفیف ها را داشته باشید نمایندگی بیمه هزینه ای را دریافت خواهد کرد.
   اما شما میتوانید برای انتقال بدون دردسر تخفیف بیمه خود در هنگام تمدید فقط موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید.

 213. علی

  سلام ،من چند ماه پیش ماشینمو عوض کردم ولی برای ماشین جدید پلاک جدید گرفتم،میتونم از تخفیف پلاک قبلی استفاده کنم؟ اگر میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور باید انجام بشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه احتمالا در مقطعی شما همزمان ۲ پلاک فعال داشته‌اید امکان انتقال تخفیف وجود نداشته.
   اما اگر پلاک قبلی در حال حاضر فک شده باشد میتوانید با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار در زمان تمدید بیمه نامه فعلی تخفیف ها را منتقل کنید.

 214. طالب

  با سلام
  سال 95 برای ماشین ام پلاک زدم و شش ماه پیش ماشین ام رو فروختم تخفیفات تمام پلاک سال 95 بر روی ماشین جدید ام که دوباره پلاک جدید زدم میاد یا نه؟ میشه راهنمایی کنید و چه مدارکی باید ببریم
  در ضمن پلاک 95 رو فک پلاک انجام دادم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تمام تخفیف های بیمه نامه خودرو فروخته شده شما در پرونده محفوظ است.
   در زمان تمدید بیمه نامه از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بازار” موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اعلام کنید تا علاوه بر پرداخت مبلغ کمتر از نرخ محاسبه شده، در صورت امکان تخفیف ها نیز به بیمه نامه جدید انتقال یابند.

 215. آرش

  من دوتا پلاک دارم که هر جفتش فک پلاک شده برا تخفیف بیمه هر کدام از پلاکامو رو نصب کنم رو خودرو جدید میتونم از تخفیف بیمه استفاده کنم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف هر دو پلاک شما برایتان محفوظ خواهد بود و با نصب هر کدام از آن ها تخفیف بیمه پلاک نیز به بیمه نامه الحاق خواهد شد.
   همانطور که میدانید میتوانید برای نصب پلاک، پلاکی را انتخاب کنید که تخفیف بیمه بیشتری داشته باشد.
   در ضمن با خرید بیمه از طریق صفحه “خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” میتوانید مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده بیمه نامه پرداخت کنید.

 216. وحید

  سلام خانمم تازه ماشین خریده وپلاک جدیدگرفته آیا بابیمه نامه پلاک قبلی فروشنده میشه ترددکرد یاالان ماشین بدون بیمه میباشد وباید تابیمه جدیدبگیره وترددکنه

  1. بیمه بازار

   سلام
   خیر نیازی به تهیه مجدد بیمه‌نامه نیست و بیمه قبلی تا زمان انقضای بیمه معتبر است و پس از آن باید اقدام به تمدید بیمه‌نامه به نام خود کنید.
   صرفا تخفیف های بیمه نامه به شما منتقل نمیشود اما خود بیمه نامه اعتبار خواهد داشت.

 217. حسین

  با سلام و خسته نباشید.من امروز از تخفیف بیمه پدرم برای ماشین خودم استفاده کردم ولی در برگ بیمه که به من داده شد شماره vin ماشین پدرم که از تخفیف بیمه آن استفاده کردم ثبت شده است . آیا درست می باشد یا خیر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در بیمه نامه شخص ثالث باید مشخصات خودروی شما نوشته شود.
   حتی در صورتی که تخفیف از خودروی دیگری به شما منتقل شده باشد باز هم اطلاعات شخص شما و خودروی شما باید در بیمه نامه درج شود

 218. اصغر مرادی

  باسلام و احترام .
  بنده مالک یک خودروی تیبا میباشم که دارای بیمه نامه ثالث با سقف حداکثر تخفیف یعنی ۷۰ درصد میباشد که تا پایان تیر ماه سال بعد یعنی ۱۴۰۱ نیز دارای اعتبار است و اکنون قصد فروش خودروی مذکور را دارم و به خریدار گفته ام که خودرو تا تیر سال بعد بیمه نامه ثالث دارد حال سوالاتم این است
  یک: آیا با فروش قطعی خودرو همین بیمه نامه تخفیف دار تا پایان اعتبار برای خریدار جدید معتبر است یا نه؟
  دو: اگر معتبر نیست،چون قول تامین بیمه ثالث را تا تیر سال بعد به خریدار داده ام آیا بنده باید الحاقیه بگیرم و بابت ایام باقی مانده از مدت بیمه نامه مابه التفاوت (بدون تخفیف) پرداخت کنم؟
  ممنون و سپاسگزار از پاسخ صریح و روشن شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   در زمان نقل و انتقال خودرو بیمه شخص ثالث از اعتبار ساقط نمیشود و عینا به خریدار جدید تحویل داده میشود.
   این بیمه نامه تا پایان زمان انقضای بیمه نامه معتبر است و صرفا در زمان تمدید بیمه توسط خریدار جدید امکان استفاده از تخفیف های موجود در بیمه نامه وجود ندارد.
   در زمان انتقال خودرو نیاز به دریافت هیچ گونه الحاقیه برای بیمه نامه شخص ثالث خودرو نیست.

 219. arash

  سلام بنده 7 سال تخفیف بیمه دارم و الان ماشینم رو فروختم و 2 ماه اینده خودرو جدیدم رو از ایران خودرو تحویل خواهم گرفت … چطور میتونم سوابق بیمه ام رو به خودرو جدید انتقال بدم؟ تاریخ انقضا بیمه تیر ماه 1401 خواهد بود و خودرو جدید هم احتمالا از آبان 1400 بیمه خواهد شد.

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه خودرو فروخته شده برای شما محفوظ است.
   اما برای انتقال تخفیف تا پیش از زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو جدید نمیتوانید اقدامی انجام دهید.
   هر زمان که موعد تمدید بیمه نامه خودرو جدید فر برسد با اعلام داشتن تخفیف به کارشناسان بیمه بازار، تخفیف ها بر روی بیمه نامه جدید اعمال خواهد شد.

 220. مرتضی

  تخفیف بیمه با کد ملی است یا با پلاک قبلی؟
  اگر با خودرو جدید پلاک جدید به نامم ثبت شود تکلیف تخفیف پلاک قبلی چه می شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه بر روی پلاک خودرو و به کد ملی شما در پرونده ثبت است.
   در صورتی که شما خودرو خود را به فروش برسانید و تعویض پلاک کنید، در زمان خرید خودرو مجددا همان پلاک بر روی خودرو جدید نصب میشود مگر اینکه زمانی بگذرد و پلاک قیچی شود.
   در این شرایط شما میتوانید با اطلاع به کارشناسان بیمه بازار تخفیف ها را به پلاک جدید منتقل کنید.

 221. مسلمی

  سلام من یه ماشین اردی دارم با ۷۰ درصد تخفیف بعد خانمم یه ماشین ثبت نام کرده چه جوری میتونم تخفیفش انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام
   خودرو ثبت نام شده در ابتدا دارای بیمه نامه است.
   امکان انتقال تخفیف به همسر نیز در قانون جدید وجود دارد.
   زمانی که موعد تمدید بیمه نامه خودرو جدید رسید میتوانید با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار و ارائه مدارک شناسایی تقاضای انتقال تخفیف ها را ثبت کنید.

 222. محمد

  سلام وقت بخیر…من برج ۲ سال ۹۹ پراید خریدم ۵۰ درصد تخفیف..برج ۳ تعویض پلاک کردم…برج ۷ هم بیمه رو به نام خودم صادر کردم…بیمه به من تعلق میگیره یا به صاحب قبلیش..ممنون میشم…

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از دی ماه 99 اقدام به تعویض پلاک کرده باشید، تخفیف ها به نام شما ثبت شده و در زمان تمدید بیمه سال 1400 تخفیف ها مجددا در بیمه نامه شما لحاظ خواهد شد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 223. سعید

  سلام وقت بخیر
  من سمند برج ۴ سال ۹۹ فروختم و برج ۵ سال ۹۹ فک پلاک کردم و برج ۱۰ سال ۹۹ پلاک جدید خودرو با تخفیفات من بیمه کرده.
  اکنون در سال ۱۴۰۰ میتوانم تخفیفات ۹ سال گذشته خودم رو بردارم.باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پیش از اجرای قانون جدید بوده باشد تخفیف ها به نام خریدار شده است اما در صورتی که پس از اجرای قانون جدید در دی ماه 99 بیمه خودرو تمدید شده باشد، تخفیف ها در پرونده شما موجود است.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 224. سهراب

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من چندماه پیش ماشینمو با ۱۰ سال تخفیف فروختم و حالا ماشین صفر گرفتم و خودش تا یکسال بیمه داره.میخواستم بدونم بعد از یکسال تخفیف من منقضی نمیشه و میتونم اعمالش کنم ؟؟؟ تا چه مدت میتونم تخفیف رو نگه دارم که تا سند در رهن برام ازاد بشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف های بیمه بدون انقضا در پرونده شما باقی میماند، شما در زمان تمدید بیمه خودرو جدید میتوانید به کارشناسان بیمه بازار داشتن تخفیف را اعلام کنید و با استعلام از بیمه مرکزی، تخفیف ها را به بیمه خودرو جدید منتقل کنید.
   در ضمن سند در رهن به نام شما است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 225. سید احمد رضا موسوی

  با سلام و احترام من ماشینم رو در مرداد ماه فروختم ولی هنوز پلاک بنام خودم بود و یک ماشین دیگه خریدم با یک پلاک جدید الان رفتم ماشین فروخته شده رو بنام طرف زدم و پلاک ماشینم فک شده میخواستم بپرسم تخفیفات پلاک اولم که در تعویض پلاک بایگانی است برای این ماشین جدیم که با یک پلاک جدید است لحاظ میگردد.لطفا راهنمایی نمایید .با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   تاز زمانی که پلاک شما در بایگانی موجود باشد نمیتوانید تخفیف های ذخیره شده را به پلاک جدید انتقال دهید اما در صورت قیچی شدن پلاک میتوانید تخفیف ها را به پلاک فوق انتقال دهید.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 226. سیدباهوشی

  من ماشین۲۰۶مدل۸۸ را فروختم که بیمه شخص ثالث ان یکم ابانماه تمام میشود .ماشین V8 از کسی خریدم که این ماشین ۸ماه است بیمه ان تمام سده.(البته سوارنشدم)در حال حاضر میخواهم تعویض پلاک کنم و بیمه شخص ثالث۲۰۶ را به ماشین جدید(V8) منتقل نمایم ایا تخفیف شامل من می گردد یا نه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی نیست تا اتمام زمان بیمه خودروی قبلی صبر کنید.
   در صورتی که خودروی فروخته شده را تعویض پلاک کرده باشید، هر زمان میتوانید تخفیف آن را بر روی بیمه نامه خودروی جدید منتقل کنید.
   در ضمن شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 227. سعید حبیبی

  سلام،پنج ساله خودروی خودمو بیمه میکنم ولی امسال پلاک خودرو رو به اسم خودم زدم چه طوری تخفیف خودرو رو روی پلاکم بیاورم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که صاحب پلاک و فرد بیمه کننده متفاوت باشند، صاحب پلاک مالک خودرو شناخته می‌شود.
   در این صورت تخفیف ها به صاحب پلاک تعلق می‌گیرد.
   اما نگران نباشید شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 228. محمد زارع

  سلام من چهار تا پلاک فک شده دارم که در سالهای 94 و 97 و 98 و 98 فک پلاک شده که همه تخفیف بیمه داشته ولی از اخرین فک پلاک دو سال گذشته و خودروی جدید به نامم نبوده ایا میتونم تخفیف هیچکدوم از پلاک هام را برگردونم و برای خودرویی که جدید خریداری میکنم لحاظ کنند

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اینکه زمان زیادی از فک پلاک های شما گذشته است و پیش از دی ماه 99 احتمال تمدید بیمه توسط خریداران خودرو از شما وجود داشته، احتمال وجود تخفیف در پرونده شما کم است اما در صورت که شخصی از تخفیف بیمه شما استفاده نکرده باشد در پرونده شما موجود خواهد بود.
   اما شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 229. مرتضی نظری

  ایا تاکسی هم شامل قانون انتقال تخفیفات میشود؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله تاکسی ها نیز مشمول قانون انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث هستند.
   اما با توجه به اینکه تخفیف ها به خودروهای با کاربری یکسان قابل انتقال هستند، تخفیف بیمه تاکسی فقط به تاکسی قابل انتقال است.

   1. افشار

    با سلام
    بنده مهر 99 یه ماشین با تخفیف کامل خریدم و انتقال مالکیت انجام شده ولی بیمه به اسم فروشنده هستش الان که بخوام مجددا بیمه کنم آیا تخفیفات بیمه به من تعلق میگیره؟

    1. بیمه بازار

     سلام
     با توجه به اینکه زمان تمدید بیمه نامه بعد از ابلاغ قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث است، تخفیف های بیمه نامه به مالک قبلی تعلق دارد و به شما منتقل نخواهد شد.
     شما میتوانید با خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار مبلغ کمتری از حق بیمه محاسبه شده پرداخت کنید.
     برای استعلام و خرید بیمه اینجا کلیک کنید.

 230. علی محمدپور

  ایا مالک خودروی قبلی که ماشین خود رو با تخفیف کامل به مالک جدید فروخته است درصورتی که اعضای درجه یک اونباشد اجباری به برداشت تخفیف نیست و مالک جدید میتواند صاحب تمام تخفیفات شود

  1. بیمه بازار

   سلام
   در حقیقت برعکس گفته شما صادق است.
   یعنی فقط در صورتی که خریدار خودرو جدید از اقوام درجه یک باشد امکان انتقال تخفیف وجود دارد، در غیر اینصورت تخفیف ها برای مالک قبلی باقی میماند و نمیتواند ادعا کند خودرو را با تخفیف بیمه فروخته است.

 231. علی

  سلام اگر من ۱ ماشین با تخفیف کامل داشته باشم و یک ماشین دیگر هم بخرم تخفیفها شامل اون یکی ماشینم میشه یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف بیمه مخصوص به یک خودرو است و در صورتی که شما همزمان ۲ خودرو دارید میتوانید تخفیف ها را بر روی یکی از آن ها اعمال کنید.
   اما شما میتوانید با خرید و تمدید بیمه نامه خودروی دیگر از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 232. علی

  سلام من خودرو ۲۰۶ مدل ۹۶ خریدم آیا تخفیف بیمه نامه به من انتقال می یابد ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بعد از دی ماه 99 اقدام به خرید خودرو کرده باشید، تخفیف های بیمه متعلق به مالک قبلی خودرو خواهد بود و به شما منتقل نمیشود.
   اما نگران نباشید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 233. ابوالفضل

  سلام روزتون بخیر
  ماشین فعلی بنده در همه ی اسناد به نام مادرم هست و الان قصد فروش ان و خرید ماشین جدید که بنام خودم باشه رو دارم ایا امکانش هست تخفیف بیمه از ماشین قبلی که به نام مادرم بوده به ماشین جدید که به نام بندس منتقل بشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.
   این امکان از طریق دریافت الحاقیه انتقال تخفیف امکان پذیر خواهد بود

 234. پدرام

  با سلام،
  بنده خودروی جدیدی (صفر کیلومتر-دنا) خریداری کرده ام و الان و بعد از گذشت 9 ماه از تاریخ دریافت آن (دارای کارکرد) تصمیم به فروش خودروی قدیمی خود (پراید) و انتقال تخفیفات بیمه به خودروی جدید (دنا) دارم. (پلاک و بیمه نامه هر دو خودرو به نام خودم هست)
  سوالی که مطرحه اینه که از اونجاییکه تاریخ انقضای بیمه نامه پراید 08/15 و تاریخ سررسید بیمه نامه خودروی دنا 08/30 هست، نمیدوم باید چیکار کنم! (جهت اطلاع شرکت بیمه گر پراید بیمه ایران و شرکا بیمه گر دنا بیمه پارسیان است، دو شرکت متفاوت)
  آیا میشه خوروی پراید را فروخت و با توجه به عدم سر رسید تمدید بیمه نامه دنا، انتقال تخفیف را انجام داد یا باید فروش خودرو را تا بعد از تاریخ سررسید بیمه دنا به تعویق انداخت؟
  لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت انتقال مالکیت باید به این نکته توجه داشت که انتقال تخفیفات در بیمه شخص ثالث بین اعضای درجه یک خانواده(همسر،فرزند، پدر ،مادر) امکان پذیر است و در غیر این صورت این امکان وجود ندارد.
   در صورت که تخفیفات خودروی که قرار است از آن تخفیفات حذف شود به یکسال نرسیده باشد تخفیفی منتقل نمیشود

 235. سعید

  سلام لطفا من را راهنمایی کنید ممنون میشم. ماشینمو فروختم به فامیلمون ولی ماشین دست خودم بود پلاک هم بنام فامیلمون کردم بخاطر اینکه پارکینگ نره بخاطر مهریه که خانمم گذاشته بود اجرا. بعد رفتم بیمه کنم تخفیف بیمه ۷۰ درصدم پرید گفتن و یه دوماه بیمه کردم با ۵ درصد بیمه حالا میخام بدونم پلاکمو بنام خودم کنم دوباره این ۷۰ درصد برمیگرده به نامم یا نه برنمیگرده؟ یا حتما باید شماره پلاک قبلمو برم بگیرم یا شهر دیگه ای برم پلاک یه شهر دیگه اسیب میزنه به تخفیف بیمه ماشینم یا خیر مچکر ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون جدید این امکان برای مالکین قبلی خودرو هایی که بعد از دی ماه 97 نقل و انتقال خودرو را انجام دادند که با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف،تخفیفات عدم خسارت را به خود منتقل کنند

 236. مهرداد

  سلام من یه خودرو داشتم که ۹ سال تخفیف بیمه داشت و سرقت شد حالا من میخوام تخفیف بیمه این ماشین رو که پلاکش تو لیست سیاه آگاهی هست رو به پلاک جدیدم انتقال بدم
  میخواستم بدونم امکانش هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که از پلیس+10 گزارش سابقه پلاک خود را به نمایندگی بیمه یا کارشناسان بیمه بازار انتقال دهید میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 237. سجاد

  سلام خسته نباشید من یک پراید سال ۹۷خریداری کردم وبرج ده نودو هفت تعویض پلاک و انتقال سند دادم ولی بیمه داشت بیمه نامه جدید هم که دوسال پیاپی زدم متاسفانه اشتباها با شماره پلاک قبلی بیمه گذار زده با وجود ارسال تمام مدارک خواستم ببینم تخفیفات بیمه من چطور میشه ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اشتباه از جانب نمایندگی بیمه بوده باشد، میتوانید با مراجعه به بیمه مرکزی اقدام به اصلاح پلاک و بازگرداندن حق خود نسبت به تخفیف ها نمایید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 238. محسن حسینی

  سلام
  من خودرو سواری خودم رو در سال ۹۸ فروختم الان میتونم برای انتقال سابقه بیمه خودم اقدام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر خریدار مالک طی سال 99 و قبل از اجرای قانون جدید اقدام به تمدید بیمه به نام خود کرده باشد شما نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   اما نگران نباشید! با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 239. مهدی

  سلام . من‌میخوام خودروام را که ۱۲ سال تخفیف بیمه داره بفروشم و یک خودرو صفر کیلومتر بخرم . آیا میتونم هنگام فروختن ماشینم که تخفیف داره تخفیف را بگیرم و نگه دارم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیاز به اقدامی از جانب شما نیست.
   بر اساس قانون جدید در هنگام فروش خودرو تخفیف ها برای مالک قبلی محفوظ خواهد ماند و میتوانید بر روی خودرو جدید اعمال کنید.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 240. علی عابدینی ورجانی

  آیا تخفیفات ثالث خودرویی که به سرقت رفته و بعدار دوسال هنوز پیدا نشده را میتوان به خودروی دیگر مالک همین خودرو انتقال داد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت ارائه نامه رسمی مبنی بر مسروقه بودن خودرو شما میتوانید با دریافت مجوز های لازم این انتقال تخفیف صورت می گیرد

 241. mostafa

  با سلام .من یک خودرو می خوام بخرم که حق بیمه آن ماه پیش توسط صاحب آن با 70 درصد تخفیف پرداخت شده . با توجه به قوانین جدید و با توجه به اینکه با تعویض پلاک ،شماره پلاک دیگه با اون شماره تو بیمه نامه یکی نخواهد بود آیا من باید همین الان به محض تعویض پلاک دوباره ماشین رو بیمه کنم ؟؟آیا سال بعد باید این کار رو بکنم ؟؟ با توجه به تعویض پلاک وقتی شماره پلاک ماشین و شماره ای که تو بیمه نامه هست یکسان نیست چه اتفاقی می افتد ؟؟ لطفا راهنمایی کنید .

  1. بیمه بازار

   سلام
   نیازی به تمدید بیمه یا خرید بیمه جدید در زمان خرید بیمه نیست.
   متفاوت بودن پلاک خودرو در بیمه نامه برای خودروهای خرید و فروش شده امری طبیعی است و مشکلی از این بابت تا زمان تمدید مجدد بیمه نامه توسط شما وجود نخواهد داشت.
   همچنین با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر استفاده از تخفیف بیمه نامه، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 242. پیمان

  سلام
  من ماشینمو فروختم
  ۵۵ درصد تخفیف داشت از این تایم ۳ سال دست من بوده
  یک اینا ۵درصد امثال شمال حالش میشه؟
  دوم کل تخفیف روی ماشین بوده شامل میشه یا فقط مدتی دست بنده بوده
  فردا من باید برم سند بزنم باید خریدار باشه یا نه من کپی مدارکشو بگیرم کافیه یا باید به اتفاق بعد تعویض پلاک بریم مرکز بیمه؟
  حتما باید شعبه مرکزی بیمه باشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد
   احتیاج به مراجعه به شعبه مرکزی بیمه مدنظر نیست و صرفا با مراجعه به واحد صدور خود این اقدام را انجام دهید.

 243. علی پناه آرمندتجر

  سلام من در تاریخ دی ماه سال 99 خودرو پژو با ده سال سابقه تخفیف فروختم و خریدار تعویض پلاک وانتقال سند انجام داده و بیمه نامه هم در بهمن تمدید نموده واز ده سال سابقه تخفیف استفاده کرده و همان موقع خودرو پژو دیگر خریدم و الان بیمه ان تمام شده و به بیمه گر گفتم که از سابقه تخفیف آن خودرو برای این استفاده کنید گفت چون خریدار خودرو قبل از تاریخ اجرای این قانون تعویض پلاک نموده وبه نفع خودش استفاده کرده دیگر نمی توانید از آن سابقه برای خودت استفاده کنید آیا درست است من نمی توانم بر علیه او شکایت کنم و سابقه را به نفع خودم برگردانم.لطفا پاسخ بفرمائید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 244. علی اکبر

  با سلام
  ماشین به نام پدرم هست و ایشون چند سال پیش فوت کردن اما من همچنان ماشین را به نام ایشان بیمه نمودم.خاستم بپرسم الان درصورتی که ماشین را بفروشیم میتوانیم تخفیفات بیمه را با حضور ورثه منتقل کنیم به یکی از ورثه ها؟
  واگر ورثه ماشین نداشته باشن و انتقال را انجام ندهیم این تخفیف تا زمان خریدن خودرو جدید حفظ میشود؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با داشتن نامه قضایی مربوط به وراثت نسبت به انتقال تخفیفات به ورثه اقدام نمایید

 245. عبدالله

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان چند ساله یه پراید مدل ۸۰ دارم که وقتی گرفتم مالک قبلی که سند به نامش هست و پلاک.فوت کرده بود و چند ساله به اسم خودم بیمه نامه صادر شده الان تکلیف تخفیف بیمه این چی میشه. ماشین جدید گرفتم پژوصفر هم نیست. میشه انتقال داد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 246. امیر اریا

  سلام‌زمانی که پلاک‌خودرو به نام‌کسی دیگه هس و بیمه نامه به نام شما راننده هس ایا اگر خسارتی به راننده ماشینی که پلاکش به نامش نیست وارد بشه این خسارت رو بیمه به حساب کی واریز میکنه چون‌بیمه میگه مالک خودرو رو من از پلاک میشناسم ولی الان مالک همون راننده هس که پلاک به نامش نیس ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در سیستم بیمه ،مالک براساس آنچه روی سند ذکر شده باشد لحاظ میشود نه استفاده کننده یا راننده های خودرو

 247. اکبر

  سلام من یک دستگاه ۴۰۵ مدل ۸۹ خرید کردم .
  آیا میتوان بیمه ثالث قبلی را برای خود نگه دارم و به صاحب قبلی طبق رضایت دو طرف تحویل ندهم و همچنان از تخفیف استفاده کنم؟
  هیچ نوع نصبتی باهم نداریم.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد مالک قبلی میتواند با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نماید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 248. شاهین فلاحتکار

  سلام بنده خرداد ماه پراید داشتم فروختم با ۱۳سال تخفیف الان تویض پلاک کرده ماشین جدید که خریدم ۱۱شهریور تموم میشه چند روز دیگه. الان چطور میتونم تخیف ماشین قبل بیارم برای خودم ۲۹ مراد هم بیمه نامه ماشین قبلی تموم شده . ماشین جدیدم گرفتم تویض پلاک کردم ۵۵درصدم تخفیف داره ولی برای پلاک قدیم ماشین هس بنام صاحب قبل این ۵۵درصد رو ی نمیتونم بیارم برا خودم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 249. شاهین

  سلام بنده پراید داشتم ۱۳سال تخفیف داشت که ۵ماه پیش فروختم الانم ماشین جدید گرفتم ۱۱شهریور تموم میشه بیمه اش سوالم اینه الان میتونم تخفیف ماشین قبلی رو بیارم رو این ماشین ۲۹ مرداد ۱۴۰۰بیمه نامه ماشین قبلی تموم میشد تویض پلاک هم کرده راهنمایی میکنید لطفا

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 250. امید دارابی

  سلام بنده پیکان وانت داشتم تازگی فروختم و میخوام سواری بگیرم دیگه وانت نمیخرم و بستگان نزدیک هم وانت ندارن آیا تخفیف بیمه وانت قبلی که پلاک سفید معمولی بود چی میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون برای انتقال تخفیف هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   اگر در هر حالتی جز این باشد تخفیفات انتقال داده نمیشود

 251. امید دارابی

  سلام بنده وانتمو فروختم و دیگه وانت نمیخرم آیا تخفیف بیمه چی میشه؟
  بستگان نزدیک هم وانت ندارن

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون برای انتقال تخفیف هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   اگر در هر حالتی جز این باشد تخفیفات انتقال داده نمیشود

 252. علی

  سلام.
  من کامیونتی با۷۵درصد تخفیف دارم اما سند نزدم وکالتی معامله کردم الان ماشین را فروختم اگر قبل از اتمام تاریخ بیمه فک پلاک کنم کارت ماشین پلاک وبرگ سبز با هویت بیمه یکی بشه بعد میتونم تخفیف بیمه را از بیمه بردارم تا خرید ماشینی باهمان کاربری حفظش کنم .بعد از این موضوع پلاک رابه نام خریدار جدید فک پلاک کنیم بیمه بدون تخفیف بدم بهشون اوناباتعویض پلاک بنام من و….مشکلی ندارن

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 253. محمد جواد منصوری

  سلام خسته نباشید.
  بنده 16/6/99 یک عدد پراید خریدم با تخفیفات کامل بیمه و ماشین دوماه بیمه نداشت به همین دلیل فروشنده همان روز ماشین را بیمه یکساله کرد با مشخصات خودش و 10 روز بعد من تعویض پلاک کردم الان 15/6/1400 بیمه تمام می‌شود من در سایت سنهاب مشاهده تخفیفات با پلاک خودم را زدم و دیدم تخفیفات با پلاک و کد ملی من ثبت شده الان بخام بیمه را تمدید کنم تعویض پلاک را بزنم یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام
   تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد، شما مالک خودرو شناخته نمی‌شوید.
   تخفبف های مشاهده شده در سنهاب بر اساس کد ملی مربوط به تخفیف های شما در پلاک های خود و برای خودروهای قبلی است، در صورتی که تخفیف از قبل داشته باشید در هنگام تمدید بیمه نامه، تخفیف ها اعمال خواهد شد.

 254. رضا

  سلام
  من سال 87 از یکی از بستگانم خودرو خریدم ولی به دلیل یه سری مشکلات تا حالا موفق به انتقال سند و پلاک به نام خودم نشدم ولی این مدت همه بیمه ها رو به اسم خودم گرفتم الان این تخفیفات برای منه یا مالک پلاک؟ اگه نه راهی وجود داره برای انتقالش؟ ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نخواهید شد، بر همین اساس بیمه در مواردی مانند موضوع شما صاحب پلاک را مالک خودرو میداند و در صورت تعویض پلاک تخفیف ها به شما منتقل نمیشود.
   اما در هر زمان میتوانید بیمه خود را از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” با مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده تمدید و یا خریداری کنید.

 255. ابولفضل

  با سلام،ببخشید ماشین خودم رو بیمه کردم و بعد از یه مدت کوتاه فروختم،وکالت فروش به شخص خریدار دادم تا فرصت داشته باشه تو این اوضاع باز و بسته شدن تعویض پلاک ها ،پلاک رو عوض کنه،،خودم یه ماشین دیگه خریدم و موعد بیمه اش نزدیکه،حالا میخوام واسه این که لنگ اون کسی که ماشینمو روختم نباشم یه پلاک جدید واسه خودم بگیرم برای ماشین جدید،خالا سوالم اینه که ایا میتونم از تخفیف خودم استفاده کنم برای بیمه جدید یا حتما باید منتظر باشم شخص خریدار تعویض پلاک کنه و پلاک قبلیمو بردارم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به اعلام بیمه مرکزی تخفیف ها بر روی همان پلاک قابل انتقال است.
   چرا که در صورت دریافت پلاک جدید شما مالک 2 پلاک خواهید بود و بر اساس قانون امکان انتقال تخفیف بین 2 پلاک نیست.
   در ضمن در هر زمان میتوانید بیمه خود را از طریق بیمه بازار با قیمتی کمتر از نرخ واقعی حق بیمه تمدید کنید.

 256. محسن

  سلام خوبین من سال ۹۵ یه پراید خریدم بصورت قولنامه ای که طرف آشنا بود و پلاک و سند ماشینم به نام اون بود و هست و تا الان من بیمه کردم پلاک اونوینی ۵ ساله من بیمه میکنم پلاک طرفو چجوری میتونم ینی قانونی هست که من بتونم وقتی تعویض پلاک کردم اون تخفیفارو بیارم رو پلاک جدید؟؟؟ آخه ۵ ساله من بیمه میکنم باید شرکت بیمه یه استثناهایی قائل بشه بنظرمن!

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه در قانون جدید برای این مورد استثنایی قائل نشده اند.
   در ضمن تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نمیشوید و بر این اساس تخفیف ها به مالک پلاک تعلق خواهد گرفت.

  2. سینا

   سلام ببخشید مادرم یک پلاک فعال رو ماشینش داره آیا میتواند تخفیف ها را به پلاک من انتقال دهد؟

   1. بیمه بازار

    سلام
    با توجه به قانون جدید انتقال تخفیف بیمه، نمی‌توان تخفیف ها را منتقل کرد اما اقوام درجه یک از این استثنا شده‌اند.
    یعنی بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توان تخفیف ها را بین اقوام درجه یک منتقل کرد.

 257. مجید

  سلام بنده 2 ماه پیش خودرو خودم رو که 11 سال تخفیف بیمه داشت فروختم و امروز خودروی جدید گرفتم خریدار خودروی خودم فقط تعویض پلاک کرده و هیچ تمایلی برای بنام کردن سند به اسم خودش را ندارد حالا با این تفاصیر که فروش خودروی قبلی و خرید خودروی جدید با تعویض پلاک انجام گرفته آیا انتقال تخفیف بیمه خودروی قبل به خودرویی که جدیدا خریداری کردم هست یاخیر؟ وآیا تا منقضی شدن بیمه های هر دو خودرو باید صبر کنم؟ ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام
   انتقال سند دفترخانه بر اساس اظهار نظر راهنمایی و رانندگی اختیاری است و نیازی نیست حتما سند دفترخانه ای تنظیم شود.
   ملاک بیمه برای انتقال تخفیف ها پلاک خودرو است و در صورتی که پلاک شما بر روی خودرو نصب شده است میتوانید تخفیف ها را منتقل کنید.
   لازم است برای انتقال تخفیف ها تا زمان تمدید بیمه نامه صبر کنید.

 258. قاسم ایزانلو

  آیاتخفیف بیمه سال ۹۹ هم شامل این قانون میباشد چون من ماشین قبلیم ۷۰ درصد تخفیف بیمه داشت وبرج۹۹/۵ فروختم . پلاک قبلیم رو هم روی ماشین فعلیم نصب کردم والان بیمه این خودرو که وقتی خریدم بیمه داشت الان تموم شده میتونم از تخفیف ماشین قبلی استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که تاریخ اتمام بیمه نامه بعد از اجرا شدن قانون جدید باشد، در اینصورت تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   در زمان تمدید بیمه نامه با اعلام موضوع به کارشناسان بیمه بازار میتوانید تخفیف ها را بر روی بیمه نامه خودرو جدید اعمال کنید.

 259. مهدی

  سلام خسته نباشید.بنده تقریبا ماشینم و دو سال پیش فروختم و تخفیفش کامل بودو الان پلاکش بایگانیه.الان ماشین جدید خریدم و میخوام همون پلاکمو استفاده کنم آیا اون تخفیف بیمه رو میتونم استفاده کنم .

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان اتمام بیمه بعد از اجرایی شدن قانون جدید باشد و یا خریدار از تخفیف ها استفاده نکرده باشد، تخفیف ها برای شما محفوظ است.
   البته توجه داشته باشید بر اساس قانون جدید پلاک هایی که بیش از 1 سال در انبار بمانند قیچی میشوند و در زمان خرید خودرو پلاک جدیدی به شما تعلق میگیرد اما تخفیف در پرونده شما موجود است.

 260. محمد

  سلام خسته نباشید اگه من خودروی جدید خریدم میتونم از پلاک پدرم استفاده کنم (حدود 1 ساله که خودروی خودش رو فروخته ) مثلا پدرم پلاک رو به نام من بزنه و من پلاک رو روی ماشین بزنم و از تخفیف بیمه استفاده کنم ….بیمه ای که سر پلاک پدرم بوده ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 261. سید محمود حسینی

  من حدود سه سال پیش ماشین پرایدمو فروختم که تخفیف بیمش کامل بود.خریدار بلافاصله تعویض پلاک کرد و رفت. و بعد من یک پراید ۱۴۱ خریدم که تخفیفش کامل بود بعد از چند ماه بنده تعویض پلاک کردم و مجددا همون پلاک قدیمی خودمو نصب کردم . الان تکلیف تخفیف بیمه من چه می شود؟و آیا می‌توانم الان ازآن استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 262. رضا

  سلام. من ماشین پژو داشتم که این ماشینو فروختم به پدرم بدون اینکه پلاکو به اسمش بزنم. و خودم پراید خریدم. الان دوتا پلاک به اسم منه. پدرمم ماشین خودشو که مینی بوس بود فروخت تا ماشین منو برداره.
  حالا سوالم اینه که: موقع تمدید بیمه ها تخفیف ها چطور میشن؟ پدرم میتونه تخفیف ماشین قبلیش( مینی بوسی که فروخته) رو انتقال بده به ماشین من ؟ یا برای اینکه تخفیف ها هدر نره باید برم تعویض پلاک و پژو رو بزنم به اسم پدرم تا اون خودش تخیفی مینی بوس رو بیاره به ماشینش و منم از تخفیف پژو رو که فروختم به پدرم رو بیارم به پراید؟
  یکم پیچیده نوشتم امیدوارم جواب بدید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد
   نکته ای که هست هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.

 263. Sajad

  سلام خسته نباشید میگم در صورت فروش خودرو و تعویض پلاک ایا انتقال تخفیفات بیمه انجام میشه ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 264. عمران

  باسلام ، من ماشین قبلی رو فروختم اما هنوز سند قطعی نخورده وهنوز سند وپلاک به اسم من هستش ،حالا برای انتقال تخفیف این ماشین به ماشین جدید باید چکاری انجام بدم ،بیمه ماشین قبلی رو انلاین از سایت شما گرفتم، تو این شرایط که هر دو ماشین به اسم من هستش امکان انتقال تخفیف بیمه وجود داره یا نه، تاریخ اتمام بیمه مورد نظر بهمن ماه است وبیمه ماشین جدید نیز تا اردیبشهت میباشد .لطفا راهنمایی کنید باتشکر از سایت بیمه بازار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 265. samin

  و سوال دوم اینکه پراید جدیدی که خریدم ، تخفیفات ش شامل تخفیفات من میشود یا نه برای صاحب قبلی خودرو هست ؟!

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 266. samin

  سلام وقت بخیر .ی سوال داشتم خدمتون
  سال ۸۹ پرایدی خریدیم صفر با بیمه ایران
  سال ۹۷ اواخر بهمن ماه خریدیم با پلاک جدید
  و پراید و فروختیم ، تمام تخفیفات ش رو روی پلاک جدید پژو زدیم
  آبان ماه ۹۹ با کل تخفیفاتش پژو رو فروختیم پلاک فک پلاک شد
  پراید دیگه ایی خریدیم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ و همون پلاک اولین پراید و پرچ کردیم
  حالا سوالم اینه که ایا میتونم تخفیفات و برگردونم ؟!