انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و تغییرات آن در ۱۴۰۱

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث مخصوصا برای کسانی‌که با رانندگی خوب و محتاطانه تا جای ممکن قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت کرده‌اند مهم است. این اهمیت، همچنین، برای افرادی که هنگام تصادف و در شرایطی که مقصر بوده‌اند هزینه خسارت را شخصا بر عهده گرفته‌اند؛ موقع فروش خودرو پر رنگ‌تر می‌شود.

به همین دلیل این پرسش که «چگونه تخفیف بیمه شخص ثالث را انتقال دهم؟» همیشه یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو محسوب می‌شود. سوالاتی که با تغییر قوانین بیمه‌ای مرتبط با خرید و تمدید بیمه شخص ثالث در هر سال، مرتب بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. مطابق قانون جدید سال ۱۴۰۰، شانس انتقال تخفیف‌های خسارت بیمه شخص ثالث به خودروی جدید و اعضای درجه یک خانواده وجود دارد. اما چگونه می‌توانیم تخفیف بیمه را انتقال بدهیم؟ امکان حفظ تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان خرید تحت چه شرایطی محفوظ است؟

سرفصل‌ها

انتقال بیمه شخص ثالث و اهمیت آن برای مالکان خودرو

بیمه شخص ثالث، برخلاف بیمه بدنه برای همه خودروهای سبک، نیمه‌سنگین و سنگین اجباری است. شخص ثالث به کسی اطلاق می‌شود که خسارت جانی یا مالی به او وارد شده؛ در حقیقت شخص اول «راننده مقصر»، شخص دوم «بیمه» و شخص ثالث، «فرد خسارت‌دیده» است.

شرایط جدید انتقال بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰

تا اواخر سال ۱۳۹۹ نحوه انتقال بیمه شخص ثالث به این شکل بود که فروشنده می‌توانست ثمره رانندگی ایمن یا عدم دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه را در قالب تخفیف بیمه شخص ثالث، به خریدار خودروی جدید انتقال بدهد. البته این انتقال تحت شرایط زیر ممکن بود:

 • هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
 • انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
 • انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.

اما با شروع سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برقرار شده است. اکنون براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین از این به بعد،  انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ فردی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده دیگر ممکن نیست. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.

تغییرات انتقال تخفیف بیمه ثالث و علت آن

 علت این تغییرات قانونی، بی‌اطلاعی برخی از فروشندگان درباره شرایط و انتقال ناخواسته تخفیف بیمه ثالث به مالک جدید بود.

مقالات دیگر  بیمه شخص ثالث و پرداخت خسارت برخورد با حیوانات (احشام)

موردی که پس از انتقال سند قطعی برای مالک قبلی، یک خسارت به حساب می‌آمد و اگر او در این زمان برای بازپس‌گیری تخفیف بیمه‌اش اقدام می‌کرد، قانون راهی پیش پایش نمی‌گذاشت.

از سوی دیگر وقتی قابلیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خریدار وجود داشته باشد، عملا نگاه تشویقی به رانندگان مطیع قانون از بین می‌رود و یک راننده متخلف و بدسابقه می‌تواند با خرید اتومبیل جدید از تخفیف‌های تشویقی بیمه شخص ثالث راننده‌ای قانون‌مدار برخوردار شود!

مطابق قانون جدید سال ۱۴۰۰، چنانچه فردی به هر نحوی تخفیف بیمه ثالث خود را به شخص دیگری خارج از دایره اعضای درجه یک خانواده‌ منتقل کند، مجرم شناخته می‌شود. در صورت فوت صاحب خودرو نیز تخفیف بیمه اتومبیل به وارث یا یکی از وارثان و نماینده قانونی او قابل انتقال خواهد بود.

تبصره‌های قانون بیمه شخص ثالث در سال 1401

 • اگر فروشنده پلاک ماشین را به نام خود تغییر دهد، کلیه تخفیف‌های عدم خسارت بیمه ثالث حذف خواهد شد.
 • سوابق عدم خسارت بیمه ثالث را نمی‌توان به خریدار خودرو انتقال داد.
 • در صورت انتقال بیمه شخص به خودروی جدید، حق بیمه از بیمه‌گزار دریافت نخواهد شد.
 • برای خودرو‍‌های فرسوده، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودرو‌های دیگر، خودرو باید تحت مالکیت شخص یا اعضای خانواده آن باشد.
 •  گرفتن حق بیمه مدت زمان باقی مانده از بیمه ثالث، برای انتقال تخفیف بیمه ثالث قانونی نیست.

در خصوص خودروهای فرسوده نیز روش انتقال بیمه شخص ثالث این اتومبیل‌ها به خودروی دیگر که تحت مالکیت شما یا اعضای درجه یک خانواده‌تان است، نیازمند ارائهاین مدارک است:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند قطعی خودروی جدید
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

ارائه همه این مدارک برای اثبات از رده خارج شدن خودروی قبلی است. یعنی شما باید ثابت کنید اتومبیل فرسوده‌تان از نظر قانون دیگر وجود خارجی ندارد. زیرا قانون جدید تعیین کرده که اگر هم‌زمان دو خودرو یا بیشتر داشته باشید، نمی‌توانید تخفیف بیمه ثالث‌تان را بین آنها جابه‌جا کنید.

انتقال تخفیفی بیمه شخص ثالث

 

 شرایط انتقال بیمه شخص ثالث در سال 1402

 • در صورتی که شخص مالک دو خودرو باشد امکان انتقال تخفیف از خودرویی به خودروی دیگر وجود ندارد.
 • مالک خودروی فرسوده در صورتی می‌تواند بیمه شخص ثالث را به خودروی جدید انتقال دهید که خودروی جدید کار کرده باشد.
 • در صورت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید، حق بیمه از بیمه‌گذار ردیافت نخواهد شد.
 • در صورتی که شخص مالک دو خودرو باشد، انتقال تخفیف از خودرویی به خودری دیگر برای او وجود ندارد.

انتقال تخفیف بیمه ثالث زمان خرید خودرو چگونه انجام می‌شود؟

تا پیش از این، بعد از فروش خودرو باید با تخفیف‌های بیمه ثالث آن هم خداحافظی می‌کردید. چرا که بیمه‌نامه ماشین به خریدار جدید آن انتقال داده می‌شد. اما در حال حاضر و پس از اجرای قانون «انتقال تخفیف به فرد»، می‌توانید پس از خرید خودرو به راحتی تخفیف‌های بیمه شخص ثالث‌تان را به خودروی جدید انتقال بدهید. البته این انتقال منوط به رعایت شرط‌هایی است که حتما باید در نظر گرفته شود. شروطی مثل:

• کاربری خودرو همانند خودروی قبلی باشد

• ماشین صفر کیلومتر نباشد

• خودروی فرسوده قبلی به ماشین جدید اما کارکرده ارتقا پیدا کرده باشد.

در صورتی که از میزان دقیق تخفیف آگاهی نداشته باشد یا بین زمان خرید و فروش خودرو جدید، فاصله زمانی قابل توجهی وجود داشته باشد؛ باید پیش از انتقال به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و از میزان دقیق آن استعلام بگیرد. بعد از این کار می‌توانید با مراجعه به شرکت بیمه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید. تعداد کمی از شرکت‌های بیمه این کار را به راحتی و به صورت آنلاین انجام می‌دهند و برای مابقی شرکت‌های بیمه نیاز است تا با در دست داشتن مدارک لازم (کپی کارت خودروی قبلی، کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی، اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اقساطی باشد، اصل و کپی کارت خودروی جدید، بیمه‌نامه خودروی جدید) به شعبه مورد نظر شرکت بیمه مراجعه کنید و کار انتقال تخفیف را به پایان برسانید.

مقالات دیگر  اعتراض به خسارت پرداختی شرکت بیمه توسط زیان‌دیده

روش انتقال بیمه شخص ثالث به خودروی جدید چگونه است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید نیازمند مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی آن شرکت بیمه‌گر است. البته هنگام مراجعه حتما باید این مدارک را به همراه داشت:

 • کپی کارت خودروی قبلی
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی
 • اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اسقاطی باشد
 • اصل و کپی کارت خودروی جدید
 • بیمه‌نامه خودروی جدید

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با توجه به حذف بیمه‌نامه کاغذی، اگر بیمه خود را به‌صورت آنلاین از بیمه‌بازار خریداری کرده باشید، گواهی دیجیتال اصالت بیمه‌نامه که از بیمه مرکزی قابل دریافت است یا لینکی که به تلفن‌همراه شما پیامک شده، به‌جای اصل نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث معتبر است.

در این فرآیند شرکت بیمه با صدور یک الحاقیه تخفیف‌های بیمه شخص ثالث قبلی را حذف و با دریافت مابه‌التفاوت بیمه‌نامه، آن‌را به خودروی جدید انتقال می‌دهد. مابه‌التفاوت نیز به محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی در روزهای باقی‌مانده بدون لحاظ تخفیف- به‌علت انتقال آن به خودروی دیگر- مربوط می‌شود.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر امکان‌پذیر است؟

گاهی ممکن است از خدمات شرکت بیمه‌ای که پیش‌تر خودرویتان ‌را بیمه کرده‌اید؛ رضایت نداشته باشید. در چنین شرایطی هیچ اجباری به ادامه مسیر با آن شرکت وجود ندارد و به‌ سادگی می‌توانید بیمه شخص ثالث‌تان ‌را به همراه تخفیف‌هایش به یک شرکت بیمه دیگر انتقال بدهید.

البته شرط‌هایی برای این کار وجود دارد:

 • برای تغییر شرکت بیمه‌گر باید چند روز پیش از انقضای بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.
 • اگر بیمه‌تان را به‌صورت آنلاین تمدید می‌کنید، باید تصویر کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی را در سایتی که از آن بیمه خریداری می‌کنید بارگذاری کنید.
 • اگر به‌صورت حضوری برای تمدید بیمه‌نامه خود در یک شرکت جدید اقدام می‌کنید نیز باید بیمه‌نامه قبلی و کارت خودرو را همراه داشته باشید.
 • به‌این‌ترتیب به‌سادگی می‌توانید یک شرکت بیمه تواناتر را جایگزین شرکت قبلی و خدمات بیمه‌ای باکیفیت‌تری در یافت کنید.

 مطلب مرتبط: نحوه شکایت از شرکت بیمه

بیمه شخص ثالث چه زمانی قابل انتقال است؟

انتقال بیمه شخص ثالث در شرایط زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

 • انتقال بیمه شخص ثالث به شرکت دیگر
 • انتقال بیمه شخص ثالث از خودروی قدیمی به جدید
 • انتقال دادن بیمه به مالک خودروی جدید
 • انتقال بیمه به همسر، فرزندان، پدر یا مادر

انتقال ندادن تخفیف بیمه شخص ثالث چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پاسخ روشن به این سوال این است که «عدم انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حین فروش خودرو هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آورد.»

تنها اگر در زمان مناسب اقدامی در این باره انجام نشود، در حقیقت تخفیف بیمه ثالث خود را از دست داده‌اید. اما از نگاه قانون این انتقال یک انتخاب از سوی مالک خودر به حساب می‌آید و اجباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

همچنین در صورت منتقل نکردن تخفیف بیمه شخص ثالث و هم‌نام نبودن سند خودرو و بیمه‌نامه شخص ثالث، بازهم طبق قوانین، شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارت‌های احتمالی به طرف مقابل خواهد بود.

حتی می‌توان از بیمه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد. به بیان ساده‌تر تخفیف بیمه ثالث تنها هزینه سالانه تمدید بیمه را کاهش می‌دهد و تفاوتی در نوع خدمات پدید نمی‌آورد.

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

نکات مهم در زمان انتقال بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در نظر بسیاری از مالکان خودرو یک موضوع گُنگ و پرابهام است. دلیل این ابهام را هم می‌توان به اعمال تغییرات و اصلاحات جدید در قوانین هر سال دانست. بر همین اساس در این بخش می‌کوشیم به چند سوال پرتکرار در این زمینه پاسخ بدهیم. پرسش‌هایی که تا حد زیادی در میان کسانی‌که قصد دارند درباره برگرداندن تخفیف بیمه اطلاعات کسب کنند، مشترک هستند.

مقالات دیگر  دیه ضربه مغزی در تصادف

سوالات متداول

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد یا انتقال بخشی از آن و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل انجام بشود و انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر. برای این کار نیازی به انتظار تا اتمام بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نیست. اما باید توجه داشت که زمانی می‌توان تخفیف را به خودروی جدید منتقل کرد که زمان تمدید بیمه شخص ثالث آن خودرو فرارسیده باشد.

 آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندانی که هنوز به سن هجده سال تمام نرسیده‌اند وجود ندارد.

آیا در صورت فروش خودور تا زمان خرید خودروی جدید می‌توانیم تخفیف بیمه شخص ثالث‌ را حفظ کنیم؟

بله. برای این کار باید به نمایندگی یا دفتر مرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه و گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان را دریافت کنید تا در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

البته توضیح ضروری این‌که اگر خودروی جدید شما صفرکیلومتر باشد، برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید تا سررسید انقضای بیمه ثالث صادر شده از سوی کارخانه که معمولا یک‌ساله است صبر کنید.

در قانون جدید این امکان نیز فراهم شده که اگر سابقه خسارتی نداشته باشید، در فاصله زمانی بین خرید ۲ خودرو، باز هم سالانه ۵ درصد تخفیف بیمه شامل حال‌تان بشود. در چنین شرایطی استفاده از مشاوره آنلاین بیمه‌بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث حتما باید خودرو را فروخته باشیم؟

بله، فروش قطعی خودرو خارج از چارچوب‌های وکالتی و قول‌نامه‌ای برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود یا بستگان درجه اول الزامی است.

 آیا امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در شرایطی‌که تاریخ انقضای آن گذشته و تمدید نشده باشد وجود دارد؟

خیر. تخفیف بیمه‌نامه فاقد اعتبار و منقضی‌شده قابل انتقال نیست. پس باید توجه داشته باشید اگر بیمه شخص ثالث خودروی شما رو به اتمام است و قصد فروش و انتقال تخفیف آن به خودروی جدید خودتان یا دیگر بستگان درجه یک را دارید، حتما آن‌را سر موعد مقرر تمدید کنید.

اگر بیمه شخص ثالث را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشیم، چگونه می‌توانیم از صحت آن اطمینان حاصل کنیم؟

برای حصول اطمینان از صحت و اعتبار بیمه شخص ثالثی که به‌صورت آنلاین برای شما صادر شده می‌توانید به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سامانه سَنهاب بیمه بازار مراجعه و تنها با چند کلیک صحت بیمه‌نامه را تائید کنید. بدیهی است در صورت عدم صحت بیمه‌نامه امکان انتقال آن نیز وجود ندارد.

آیا امکان تجمیع تخفیف بیمه‌نامه منتقل شده به خودروی جدید با تخفیف بیمه شخص ثالث خود آن وجود دارد؟

خیر، در این شرایط میزان تخفیف بیشتر از میان خودروی قبلی و جدید، سقف تخفیفی است که بیمه برای بیمه‌نامه شخص ثالث آن خودرو لحاظ می‌کند.

پیشنهاد بیمه‌بازار

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو، مخصوصاً اگر سال‌های سال برای ذخیره کردن آن تلاش کرده باشید، امکانی است که هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم با فروش خودرو آن‌ را از دست بدهید. هم‌چنین با توجه به جزئیات و ریزه‌کاری‌های قانونی توصیه می‌شود پیش از فروش خودرو و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، حتما از مشاوره‌های شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برخوردار از سایت‌های ثبت‌شده هستند، بهره بگیرید. توصیه ما این است که پرسش خود را زیر این پست بنویسید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

1,454 نظر
 1. رها

  سلام پدرمن ی ماشین سال۹۹فروخت که به نام پدرمرحومشون بوده اما وراث(خواهرا وبرادرا)وکالت تام به پدرم دادن الان پدرمن میتونه تخفیفات اون ماشین رو انتقال بده به ماشین همسرش؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که با دریافت الحاقیه تخفیفات منتقل گردد

 2. صابر

  سلام وقت. بخیر
  ببخشید من سال 97و98ماشین پراید با بیمه نامه ایران 70درصد تخفیف داشتم و اون سال 98فروختم و سند قطعی رو هم زدم و بعد چند روز ماشین جدید با مدل 97 خریدارم و اون هم با اسم خودم بیمه کردم الان بیمه داره تموم میشه الان میتونم از بیمه نامه قبلی پراید که به اسم خود بود روی ماشینی که خریده بودم انتقال بدم ممنون میشم جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که با دریافت الحاقیه تخفیفات منتقل گردد

 3. شهریار

  سلام ماشینم را قولنامه ای خریدم و چهارسال به نام خودم بیمه تمدید شده امسال سند بنامم شده وپلاک عوض شده تخفیف چهارسالی که بیمه بنامم بوده چی میشه ؟میره بنام پلاک؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت که پلاک به نام شما شده باشد با داشتن سابقه تعویض پلاک تعداد سال هایی که پلاک به نام شما بوده است به شما تعلق خواهد گرفت

 4. سید

  سلام من ماشینم رو به برادرم فروختم ولی هنوز پلاکش به نام من هست یک ماه پیش رفته ماشین رو به نام خودش بیمه کرده الان با توجه به اینکه پلاک به نام من هست تخفیف این سال بیمه که به نام برادرم هست هم برای من هست اگر نیست آیا من 7سال که بیمه به نامم بوده میشه برم الحاقیه بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است(پدر،مادر،همسر و فرزند)

 5. علی

  سلام. من یک پلاک آزاد دارم که ده سال تخفیف بیمه داره چطور میتونم تخفیف رو به پلاک جدیدم که چهارسال تخفیف داره انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مراجعه به نماینده خود درخواست الحاقیه خود را اعلام و نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید

 6. صمد

  براد من ماشین معامله کرد بیمه هم به اسم خودش زد منتها سند و پلاک خودرو به اسم من زده شد آیا راهی وجود داره که بتونم بیمه برادرم را به اسمم کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است(پدر،مادر،همسر و فرزند)

 7. محمد مهدی نژاد فرساد

  باسلام خودرو پژوه 206 بنام برادرم ولی بیمه ثالث ( هفت سال تخفیف دارد)بنام خودم می باشد بنده خودرو جک اس 5 دارم که سند و بیمه بنام خودم می باشد چگونه میتوانم بیمه پژوه را به جک انتقال دهم باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف بین دو برادر وجود ندارد و به طور قانونی تخفیفات غیرقابل انتقال می باشد

 8. مجید

  سلام. من موتور سیکلت دارم و میخام موتور جدید بخرم…چجوری بایدتخفیف بیمه موتورمو به موتور جدید منتقل بکنم؟ موتورم مدل ۱۳۸۹ هستش

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما واجد شرایط دریافت الحاقیه باشید می توانید با دریافت الحاقیه تخفیفات را به وسیله نقلیه دیگر خود منتقل نمایید

 9. پرهام

  با سلام و تشکر از پاسخگویی شما
  من 2 ماه پیش ماشین خودم را فروخته ام-میتوانم تخفیفات بیمه خودم را به خودرو پدرم انتقال دهم؟ (پدرم ماشین جدیدی نخریده و چند سال است این ماشین را دارد)
  در صورت انتقال تخفیف، تخفیف من با تخفیف قبلی پدرم جمع میشود؟
  با سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که شما تخفیفات را به پدر خود منتقل کنید
   تخفیفات نیز با هم تجمیع نمیشوند و تنها یک تخفیف که بیشتر است باقی می ماند

 10. مهرنوش

  با سلام
  من خودرویی داشتم ک خود خودرو تا مرداد امسال که موعد بیمه ش بود ۷سال تخفیف داشت من بعد تاریخ بیمه فروختم الان خودم ماشین خریدم وضعیت تخفیف برا پلاک من به چه صورت است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 11. محمدرضا

  سلام. ماشین قبلی رو فروختیم هنوز بیمه ش 6 ماه اعتبار داره. میخایم به ماشین جدید منتقل کنیم. بیمه ماشین جدید تموم شده. ماشین قبلی به نام پدرم و ماشین جدید به نام من است.
  راهنمایی کنید میخام بیمه ماشین خودم رو به نام پدر بگیرم ترجیحا. اینجوری دردسرش کمتره اگر بخاد بفروشه ماشین جدید بگیره.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 12. مهستی

  سلام وقت بخیر برای انتقال تخفیفات برگ سبز یا سند خودروی فروخته شده لازم است اگر هیچکدام از این ها را به علت فروش خودرو نداشته باشیم با ید به کجا مراجعه کنیم و این مدارک را رگیریم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مراجعه به نماینده خود درخواست الحاقیه خود را اعلام و نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید

 13. نوروزی

  با سلام و ادب
  بنده خودروی پراید با مالکیت برادرم دارم که حدود 7 ساله بنام خودم بیمه میکنم ، الان قصد تعویض پلاک بنام خودم دارم ،چطور میتونم از تخفیفم استفاده کنم ،مدل ماشین 85 که تا الان هیچ استفاده بیمه ای نداشتم و کلا تخفیف هستش

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 14. حسن احمدی

  حقیر سالل ۹۴ ماشین سواری بصورت قولنامه ای خریدم .سال ۹۹ تعویض پلاک کردم .این مدت بیمه نامه به اسم خودم بوده .الان صاحب پلاک می تواند تخفیف های مرا ببرد.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 15. میثم بابایی

  سلام.
  من ماشین رو از برادرم خریدم ولی به نام خودم نزدم هنوز به نام برادرم هستش و الان پلاکش رو میخواد میخواستم ببینم راهی برای انتقال تخفیف بیمه به نام خودم هست.
  تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خیر
   یکی از اصلی ترین شروط انتقال تخفیف ،انتقال تخفیف بین اعضای مشخص شده می باشد(پدر،مادر،همسر ،فرزند)

   1. میلاد

    سلام من یازدهم بهمن ۹۷ ماشینم رو فروختم الان رفتم از شرکت بیمه ما تقاضای تخفیف کردم میگه به شما تعلق نمیگیره الحاقیه درخواست تخفیف

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که نقل و انتقال شما تا بهمن 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 16. امیرحسین

  سلام
  یه ماشین خریدم سندش توی رهن بوده و باید کارای فک رهن رو بکنم بعدش بتونم برم تعویض پلاک و هنوز تا ۱ ماه دیگه تعویض پلا‌ک‌نمیشه،ولی بیمه ماشین فردا تموم‌میشه،ایا میتونم از تخفیف بیمه نامه ماشین قبلی که ۵ ماه پیش فروختم و قطعی زدم بنام شخص خریدار،استفاده کنم؟؟و تخفیفات بیمه نامه قبلی بنام بابامه من‌میخوام پلاک‌هارو بنام خودم عوض کنم،اگه الان ماشین رو روی پلاکهایی که قراره از عوضش بشن بیمه کنم‌مشکلی پیش نمیاد؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن الحاقیه انتقال تخفیف شما میتوانید تخفیفات خود را به خودرو مذکور انتقال دهید

 17. عباسی

  بیمه ماشین قبلی برج ۷بوده این جدیده ۱۰هست من قبلن اقدام نکردم واسه تخفیف الان رفتم، اصلا قانونی هست کارشونتخفبف منودادن به یکی دیگه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 18. عباسی

  سلام من پارسال ماشینم وفروختم برج ۱۰که ده سال تخفیف بیمه داشت تاپارسال برج ۱۱ماشین خریدم پلاکش وانتقال دادم الان که رفتم ماشین وبیمه کنم وازتخفیفات پلاک استفاده کنم گفتن برج ۷خریداراومده بیمه کرده وبیمه اسیا تخفیف من واستفاده کرده بیمه اون ماشین قبلا ایران بود بنظرتون تخفیف وبهم برمیگردونن،

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 19. علي

  باسلام
  بنده يك ماشين با ١٠ سال تخفيف دارم و به تازگي يك ماشين ديگر نيز خريده ام
  آيا تخفيف بيمه به طور همزمان براي هردو ماشينم امكانپذيره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف برای شما تنها بر روی یک خودرو امکان پذیر می باشد

 20. محمد

  سلام من یک ماشین از بنگاه بصورت قسطی خریدم و چند سال با همون پلاک ماشین رو بیمه کردم ( پلاکی که به اسم شخص دیگری بوده ) الان همون ماشین رو تعویض پلاک کردم آیا میتونم تخفیفاتمو منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. لادن

    سوال ايا بيمه شخص ثالث با كد ملى جابجا ميشه يا با پلاك؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     تخفیفات بر مبنای مالکیت پلاک منتفل میگردد

 21. علی

  سلام. يه خودرو با 10 سال تخفيف بيمه ،كه به نام خودم بود را فروختم. البته به خريدار وكالت فروش دادم و هنوز خريدار تعويض پلاك را انجام نداده است. و يك خودروي ديگر از ايرانخودرو به نام خودم خريدم. خواستم ببينم الان ميتونم تخفيف بيمه ي خودروي قبلي خودم رو تا يكسال براي خودروي جديدم نگه دارم. يا كه اول بايد خودروي قبلي ام تعويض پلاك شود.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   این امکان برای شما وجود دارد که با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف ،در تاریخ سررسید خودرو فعلی خود تخفیفات را منتقل کنید

 22. بهزاد

  سلام،من سال قبل در تاریخ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ ماشینم رو فروختم و تعویض پلاک شد،زمان اتمام بیمه نامه برج ۴ سال۱۴۰۰ بود،خریدار در زمان تمدید بیمه نامه نتونسته بود از تخفیفات من استفاده کنه و طبق اطلاعاتی که بیمه دی جایی که خریدار تمدید بیمه کرده به من داد،این شخص از تخفیفات ۷۰٪ پدر خودش استفاده کرده،بیمه قبلی من ایران بود،رفتم بیمه ایران برای گرفتن تخفیف،ولی با وجود اینکه بیمه دی تمام اطلاعات مبنی بر استفاده نشدن تخفیف من رو به بیمه ایران ارائه داده ولی بیمه ایران حاضر نیست الحاقیه صادر کنه،چیکار باید بکنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 23. جواد

  سلام و خسته نباشید
  خودروی قبلیم را آخرین بار بیمه ۶ ماهه کردم که ۱۰ درصد تخفیف رو بیمه نامه خورده بود و فروش رفت پلاک فک شد.خودردی جدیدی خریداری کردم که الان موعد بیمه نامه خودروی جدید رسیده.میتونم از تخفیف ۱۰ درصد خودروی قبلی استفاده کنم یاچون ۶ماهه بوده نمیشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   به دلیل اینکه سال تخفیف کامل نشده است این امکان وجود نخواهد داشت

 24. محمد رضا جهانگرد

  سلام
  من ماشینی که سوار میشدم به نام مادرم بوده اما من از ماشین استفاده می کردم و ۱۲ سال تخفیف بیمه دارم و الان ماشین صفر کیلومتر به نام خودم خریدم و ماشین مادرم رو به داداشم دادم(بدون زدن سند و فک پلاک)، اما خودم بیمه آن را میخوام به ماشین جدیدم منتقل کنم و از تخفیفات آن بهره ببرم
  آیا امکان پذیر هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 25. کامران

  سلام من خودروی خود را که دارای 4 سال تخفیف بیمه ثالث هست را فروخته و یک خودروی با بیمه شرکت دیگر که از طرف ایران خودرو بیمه شده را خریداری کرده ام جهت انتقال ساهای تخفیف بیمه نامه قبلی به خودروی جدید چگونه است ممنون راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 26. سروش

  سلام
  من یه وات باردارم که سال 95خریدم واز سال 95که خریداری کردم پلاک به اسم کسی بود اما بیمه نامه رو به اسم خودم بیمه کردم سالاواخر سال 1399تعویض پلاک کردم الان بخوام ماشین رو بیمه کنم سوابق بیمه ام بهم تعلق میگیره یعنی روپلاک جدید اعمال میشه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف یکسان بودن کاربری هردو خودرو می باشد و در این صورت امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو مذکور می باشد

 27. محمدجواد

  سلام آیا امکان انتقال‌ تخفیف بیمه از سواری به وانت هم هست؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف یکسان بودن کاربری هردو خودرو می باشد و امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو مذکور نمی باشد

 28. الیاس

  سلام خسته نباشین من10سال پیش ماشین ازدوستم خریدم ماشین به نام دوستم بیمه به نام من ایاراهی هست تخفیف به من برسه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 29. کمیل

  سلام ضمن تشکر بابت مطالب خوبی که بیان فرمودید
  سه تا سوال:
  اول اینکه من یه ماشین صفر از کارخانه تحویل گرفتن که بعد از مدت یک سال هنوز کارتش به دستم نرسیده آیا امکان داره که این مورد در فرایند اخذ بیمه برام مشکل ایجاد کنه؟
  دوم اینکه برگه تاریخچه خودرو چیه و از کجا میتونم تهیه کنم؟
  سومین مورد چو هم اینکه اگه بیمه ماشین من تموم بشه و بعد از چند از اتمام اون اقدام به تمدید و انتقال تخفیف بیمه کنم مشکلی پیش میاد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   در روند بیمه شما خللی پیش نمی آورد
   در صورت داشتن الحاقیه ،در زمان سررسید بیمه فعلی امکان اعمال انتقال وجود دارد

 30. جواد

  سلام،منظور از اینکه می‌گویید باید فک پلاک خودرو انجام دهید بعد تخفیفات رو به خودرو خودتان انتقال دهید چیست‌؟در حقیقت در سیستم راهنمایی و رانندگی الان من دو پلاک فعال دارم، یکی مربوط به پراید هست که فروختم و تا یک ماه دیگر فک پلاک میشود،و دیگری مربوط به یک ۲۰۶ است که به اسم خودم پلاک شده است و میخوام ازش استفاده کنم و دو ماه بعد بیمه اش تمام می‌شود آیا اگر قبل از سررسید بیمه ۲۰۶ خودرو پراید در سیستم راهنمایی و رانندگی به اسم نفر دیگر منقل شود من می‌توانم تخفیف پراید رو به ۲۰۶ انتقال دهم؟؟
  اگر جواب مثبت است چگونه باید این کار را انجام بدم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان دریافت الحاقیه انتقال تخفیف برروی بیمه جاری می باشد اما تنها در زمان سررسید بیمه نامه امکان اعمال تخفیفات وجود خواهد داشت

 31. سمیرا محمدی

  سلام خسته نباسید
  در صورتی که پس از تعدیل از شرکت ، اقدام به مهاجرت شودایا بیمه بیکاری تعلق می گیرد؟
  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نامه عدم نیاز وجود داشته باشید و دارای شرایط لازم برای ثبت نام بیمه بیکاری را داشته باشید میتوانید نسبت به این موضوع اقدام نمایید

 32. محمود

  سلام من برگه تاریخچه پلاک رو تازه گرفتم واسه انتقال تخفیف پلاک فک شده بعدش رفتم بیمه میگه ۷۰درصد تخفیف داره فقط واسه انتقال تخفیف باید تا موعد بیمه نامه فعلی صبر کنی
  میخوام بگم پلاک فک شده در تعویض پلاک نمیسوزه
  واقعا نمیشه الان تخفیف رو انتقال بدن
  موعد بیمه فعلیم هم ۲۸اسفند هست

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر تا زمان سررسید نمی شود تخفیفات را به خودرو جدید منتقل کرد

 33. مسعود

  سلام من 206 سال 95 خریدم و دی 1400 فروختم با 70 درصد تخفیف….میخواستم بپرسم :1برای انتقال باید الحاقیه بگیرم از نمایدندگی بیمه؟و اینکه تخفیفات به کد ملی من منتقل میشه؟
  2 : شایدتا 2 سال دیگه ماشین نخریدم ،آیا این تخفیفات محفوظ میمونه؟
  3:کل 70 درصد بیمه رو میتونم انتقال بدم یا فقط مدت 5 سال که به کد ملی خودم بوده؟

  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت الحاقیه باید به آخرین نمایندگی بیمه فعال خود مراجعه نمایید
   تخفیفات شما محفوظ است و امکان انتقال تخفیف برای سالهایی که خودرو به نام شما بوده است وجود دارد

 34. علی

  سلام.خودروی قبلی بنده تیبا بود که آخرین بار ۶ ماهه بیمه کردم با ۱۰ درصد تخفیف. خودروی کنونی که خریداری کردم الان موعد بیمه نامش رسیده ولی خریدار خودروی قبلی هنوز پلاک رو تعویض نکرده که بتونم از تخفیف قبلی استفاده کنم.میتونم خودروی جدید رو یکماهه بیمه کنم و بعد یکماه با استفاده از ۱۰ تخفیف خودروی قبلی بیمه نامه یکساله بگیرم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   امکان صدور بیمه نامه با تخفیف برای شما وجود ندارد

 35. محمود

  سلام
  بنده سال ۹۸ یک بنز خریدم تمام تخفیف دی ماه سال ۹۹ هم یه سمند خریدم ۶۰ درصد تخفیف و سال اردیبهشت ۱۴۰۰ بنز رو فروختم.
  الان سمند رو باید با ۶۰ درصد تخفیف تمدید کنم یا ۵ درصد؟ و اینکه تکلیف تخفیف ماشین بنژ که فروختم چه میشود؟
  ممنون از زحماتتون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای خودرو سمند خود در صورت تغییر پلاک تخفیفات شما صفر میگردد
   برای خودرو بنز نیز تنها سالهایی که مالکیت به نام شما بوده است قابل انتقال می باشد

 36. حمید

  سلام
  وانتی داشتیم که فروخته شده و انتقال سند داده شده ولی پلاک اون رو برداشتیم و خریدار پلاک خودش رو گذاشته.
  بعدا یه سواری خریداری کردیم که فروشنده سند رو به نام ما زده ولی برگ بیمه نامه (بیمه دانا) که دست ماست به نام خودش هست و پلاک قید شده در بیمه نامه را برای خودش برداشته است و ما پلاک وانت رو روی سواری گذاشته ایم.

  حالا با این موارد گفته شده ما روی بیمه نامه ثالث وانت تخفیف داشته ایم چندسال، و تاریخ انقضای بیمه ای که مالک‌قبلی سواری انجام داده تا ۲۸ دی هست، حالا چطوری میتونیم تخفیف بیمه رو به سواری منتقل کنیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف یکسان بودن کاربری هردو خودرو می باشد و امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو مذکور نمی باشد

 37. کاظم

  سلام من شهریور۹۹ یه ۴۰۵باتخفیف کامل خریدم ودی ماه هم باتخفیف بیمه کردم ولی امسال که خواستم بیمه کنم متوجه شدم که صاحب قبلی خودرو تخفیف بیمه روبه نام خودش انتقال داده حالا باید چکارکنم؟؟ایامیتونم تخفیف بیمه روبرگردونم؟؟واقعاظلمه اون موقع باتخفیف کامل خریدم خب پولشم دادم ولی دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم لطفاً اگه راهی هست راهنمایی کنین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون مالک قبلی این امکان را دارد نسبت به دریافت تخفیفات خود اقدام نماید
   و متاسفانه راهی برای شما وجود ندارد

 38. ابوالفضل

  سلام.من یک ماشين سال95خریدم،از اون‌موقع تاحالا هرسال بیمه کردم ماشین رو، ماشین رو قولنامه ای خریدم و تا الان هم طرف نه اومده تعویض پلاک نه قاعدتا واسه سند، حتی همون سال ها رفتم الزام به تنظیم سند گرفتم ولی بازم نیومدن، الان طرف بعد اینهمه مدت اومده میگه بیابزیم تعویض پلاک، یعنی من الان باید از اول بدون تخفیف ماشین رو بیمه کنم؟ ۷۰درصد تخفیف رو کامل داره ماشین؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تعویض پلاک صورت بپذیرد تخفیفات شما از بین می رود و در سیستم تخفیفات بدون تخفیف لحاظ میگردد

 39. محسن موسوی

  سلام.من ماشین فروختم ۵۰درصد تخفیف داشت ولی به اسم پدرم بود ماشین.الان من ماشین خریدم میخواستم تخفیفشو انتقال بدم روی این ماشین که خریدم.باید چیکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مراجعه به نماینده خود درخواست الحاقیه خود را اعلام و نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید

 40. محمد

  سلام.ایا تاریخ خاصی برای انتقال تخفیف وجود دارد؟من یه خودرو خریداری کردم با ۷۰درصد تخفیف بعد خریداری و تعویض پلاک و انتقال سند دو مرحله هم بیمه نامه خریداری کردم با ۷۰درصد تخفیف ولی الان که رفتم تخفیف رو انتقال بدم میگن چون تاریخ انتقال خودرو قبل از ۳۰/۱۰/۹۷ نیست نمیشه انتقال تخفیف انجام بشهو فقط همون دوسالی که من خودم خریداری کردم رو میتوم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف برای سال هایی که تخفیفات به اسم مالک فعلی می باشد که بعد از تاریخ مذکور انتقال مالکیت صورت گرفته باشد میسر می باشد

 41. رسول اقا حسینی

  سلام خودرو خود را فروخته ام و ۲۰در صد تخفیف داشته ام فعلا برای چند ماه قصد خرید ندارم برای حفظسابقه تخفیفم که از بین نره باید چکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با مراجعه به نماینده قبلی خود و با دریافت الحاقیه تخفیفات خود را فریز و در زمان خرید خودرو جدید از آن استفاده کنید

 42. حمید

  سلام .من خودرو خودم رو هفته گذشته فروختم و سند اون را هم انتقال دادم سئوال اینه که آیا اگه سال آینده خودرو جدید صفر بگیرم این تخفیفات رو میتونم انتقال بدم .
  البته در توضیحات خوندم که امکانش هست ولی چون من دقیقا نمیدونم کی میتونم خودرو جدید رو بخرم خواستم بدون زمان تاثیری در کار داره یا نه و اگه کاری باید انجام بدم که تخفیفاتم از بین نره چکار کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 43. ابوحمزه

  سلام
  آیا میتوان تخفیف بیمه را به شخصی که در حال حاضر خودرو ندارد انتقال داد؟
  مثلا پدر تخفیفات خود را به پسرش انتقال دهد درحالی که در حال حاضر پلاک خودرویی به نام پسر نیست .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 44. بهی

  سلام.من بیمه ماشینم تموم شده رفتم بیمه کنم علیرغم اینکه هشت سال تخفیف داشت و دو سال دست من بوده اما تخفیفات را با دو سالی که من داشتم همه را باهم ظاهراً انتقال دادند و من هم اطلاعی نداشتم. قبل از این خودرو در سال 88 من یک سمند را سه سال داشتم که فروختم و چندین دست فروخته شده ، اگر اونا هم تخفیفات سمند را انتقال داده باشند این وسط من بدون تخفیف میمونم . واقعا این قانون حق بعضی ها را میخوره . من سه سال سمند رو داشتم و دو سال این ماشین فعلی اما الان نمیتونم از هیچ تخفیفی استفاده کنم.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای تمامی خودروهایی که نقل و انتقال آن به بعد از بهمن 1397 برمیگردد این امکان فراهم شده است که با درخواست مالک خودرو تخفیفات به شخص مورد نظر انتقال داده شود.
   به طور اخلاقی درست است که انتقال دهنده ذینفع فعلی را در جریان قرار دهد

 45. محمد ربیعی

  سلام ،وقت بخیر من خودروی ۲۰۶ خود را که تخفیف کامل بیمه دارد میخواهم به نام پدرم بزنم آیا این تخفیف به نام پدرم منتقل می‌شود؟ یک ماه دیگر تاریخ انقضای بیمه نامه میباشد ،

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این امکان وجود خواهد داشت که تخفیفات را به خودرو جدید خود منتقل نمایید

 46. آرش

  سلام
  اگر من ماشینم که فول تخفیف بیمه هست را بفروشم و مدتی ماشین دیگری نخرم و به اقوام درجه یک هم بیمه را انتقال ندهم بیمه من از بین میره؟؟؟؟؟؟؟
  یا تا یه مدت مشخصی باید در صورت خرید ماشین , به ماشین جدید انتقال بدم؟؟
  این مدت زمان چقدره؟؟؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات شما باپرجا خواهد ماند ولی بهتر است در اسرع وقت و برای جلوگیری از سواستفاده های محتمل نسبت به دریافت الحاقیه حذف تخفیفات اقدام نمایید

 47. امیر

  با سلام .من از سال ۸۸ پلاک داشتم با تخفیف و چندین بار فک پلاک داشتم و نصب پلاک و سال ۹۷ هم پلاک نصب بوده روی ماشین با بیمه خودم ، تخفیف از چه سالی تعلق میگیره ..ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تمامی تخفیفات بعد از نقل وانتقال خودرو از بهمن سال 1397 به نام مالک فعلی انتقال می یابد

 48. مهرداد کریمی

  با سلام
  آیا تخفیف بیمه سواری تاکسی را می توان به سواری شخصی انتقال داد ؟
  و اینکه بیمه شخص ثالث من تمام شده و 10 روز گذشته و می خواهم تخفیف ماشین دیگرم را اعمال کنم آیا می توان این کار را کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف یکسان بودن کاربری هردو خودرو می باشد و امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو مذکور نمی باشد

 49. مهدب

  سلام من یه خودرو چهارماه پیش فروختم الان یه خودرو دیگه خریدم ولی پلاکم‌ تغییردادم چون آدرسم تغییر دادم آیا تخفیفش محفوظه برای خودرو جدید با پلاک دیگه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این امکان وجود خواهد داشت که تخفیفات را به خودرو جدید خود منتقل نمایید

 50. محمودفارسی

  سلام من سال۹۹خورویی با۱۰سال تخفیف فروختم تاالان ازاین قانون اطلاعی نداشتم (انتقال تخفیف)آیاحالامیتوانم برای انتقال تخفیف به خودروهمسرم اقدام کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 51. رضا

  من خودرو رو از پدرم خریدم همون موقع بیمه رو تمدید کردیم و بعدش تعویض پلاک هم کردم میخام بدونم برای انتقال تخفیف الان میتونم اقدام کنم یا باید صبر کنم تا بیمه اش تموم بشه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

  2. محمد ربیعی

   سلام ،وقت بخیر من خودروی ۲۰۶ خود را که تخفیف کامل بیمه دارد میخواهم به نام پدرم بزنم آیا این تخفیف به نام پدرم منتقل می‌شود؟ یک ماه دیگر تاریخ انقضای بیمه نامه میباشد ،

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    بله این امکان وجود دارد که با دریافت الحاقیه تخفیفات را به اقوام درجه یک منتقل شود

 52. فرامرز

  سلام من سال ۱۳/۷/۸۹ماشین خریدم بیمه کردم ۲۵/۸/۹۰ فروختم دوباره ۵/۹/۹۰ماشین خریدم با همون پلاک سال ۲۴/۱۲/۹۳فروختم ماشین نداشتم تا تاریخ ۱۵/۹/۹۹ ماشین خریدم باز با همون پلاک برای بروز کردن سابقه تخفیف بیمه گذشته بروی بیمه جدیدم اقدام کردم قبول نکردن میگن چون ماشین آخرت قبل سال ۹۷ فروختی سابقه بیمت حذف شده ایا دورست میگن محدودیت سالی وجود داره؟لطفا پاسخ دهیم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 53. صادقی

  سلام من ماشینمو که پراید بوده هفته پیش فروختم والان یه پیکان وانت خریدم خریدار پراید هنوز تعویض پلاک نرفته من میخام برای وانتم تعویض پلاک برم ایا می تونم در صورتی که پرایدرا تعویض پلاک نبرده تخفیفات بیمه نامه را انتقال بدم به وانتی که خریدم در ضمن فروش پراید وکالتی بوده

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   یکی از شروط انتقال تخفیف یکسان بودن کاربری هردو خودرو می باشد و امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو مذکور نمی باشد

 54. حمید مرادی

  سلام، من یه پراید ده سال پیش خریدم سند و پلاک ب اسم مالک اول خوردو هست و تا الان اقدام نکردم برای تعویض پلاک، ولی بیمه نامه به اسم خودم هست و هفتاد درصد تخفیف داره، آیا در صورت تعویض پلاک میتونم تخفیف بیمه رو هم انتقال بدم، باتوجه به اینکه راننده منظبطی بودم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 55. بهنام مسعودی پور

  سلام یه پراید مدل 88 داشتم که 7 سال تخفیف بیمه داشته و فروختمش البته خریدار هنوز برای تعویض پلاک نیمده… و اعتبار یک ساله بیمه نامش هم تموم شده ایا میتونم تخفیفشو رو ماشینی که به تازگی گرفتم اعمال کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 56. جواد

  سلام وقت بخیر، من خودرو پراید دارم که ۱۳ سال یا بعبارتی ۷۰درصد تا سه ماه آینده تخفیف داردیعنی سه ماه بعد نیاز به تمدید بیمه نامه دارد الان در حال خرید خودروی دیگری هستم که اون هم تا ۴ ماه آینده بیمه دارد بنظر شما من پراید رو بعد از دو ماه بیمه بکنم بفروشم و بعد این تخفیف ۷۰درصد رو به خودروی جدیدم انتقال دهم صلاح هست یا اینکه همین الان پراید رو با سه ماه بیمه باقی مانده بفروشیم و ۷۰ درصد رو به خودرو جدید انتقال دهم صلاح هست؟؟کدامیک؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در انتهای بیمه نامه فعلی خود میتوانید برای دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات خود اقدام نمایید ولی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تخفیفات به خودروی جدید تنها در صورتی که پلاک را به خودرو جدید منتقل کنید در تاریخ سررسید خودرو جدید امکان انتقال تخفیف میسر خواهد بود

 57. حجت ندایی

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من برای انتقال تخفیف کپی مدارک ماشین قبلی رو ندارم و تخفیف بیمه من ۱۶سال هست، آیا راه کاری دارد؟ ممنون از لطف شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که از مدارک شما نسخه ای در اختیار آخرین نماینده باشد امکان صدور الحاقیه اننقال تخفیف برای شما میسر خواهد بود

 58. طاهره زارع

  باسلامم پراید مدل۸۷ را۱۰سال پیش به صورت قولنامه خریدم واز ان سالل بیمه کرده ام واز بیمه هیچ استفااده نکردم الان می خواهم تعویض پلاک کنم چطور می شود بیمه ام ؟ باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 59. منصور محمدی

  سلام.ماشینم رو سال ۹۶ قولنامه ای فروختم و خریدار مهر ۱۴۰۰ تعویض پلاک کرده .ایا خریدار میتونه تخفیفات رو برای خودش نگه داره چون اخلاقا تخفیفات به خریدار میرسه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 60. سعیدمجیدی

  سلام خسته نباشید من سال ۹۴ماشین گرفتم امسال رفتم تعویض پلاک حالا تخفیفات خودرو چطورمیشه
  البته بیمه ماشینو بنام خودم زدم تواین چندسال ولی پلاک بنام صاحب ماشینه میشه تخفیفاتشو بنام خودم ثبت کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 61. فرید

  با سلام
  من خودرو رو فروختم ولی کپی از مدارک قبلیش ندارم و فروشنده کپی کارت ماشین و بیمه نامه قبلی و کپی برگ سبز خودرو قبلی … نمیده. لطفاً راهنمایی کنید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که از مدارک شما نسخه ای در اختیار آخرین نماینده باشد امکان صدور الحاقیه اننقال تخفیف برای شما میسر خواهد بود

 62. حسین پاکدل

  سلام خسته نباشین
  من س۱۳۹۹/۶/۴خودروی پرایدخریدم که اون موقع۵۰درصد تخفیف داشت درست در همان روز سند و پلاک رو به نام خودم زدم وبیمه ان رو در ناریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۴به نام و پلاک خودم تمدید کردم ودوباره درتاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۲دوباره به نام پلاک خودم تمدید کردم که ۵۵درصد شد می خواستم بدونم که الان دیگه کل تخفیف مال من هست یا امکان برداشتن تخفیف توسط صاحب قبلی هست ممنون میشم راهنمایی کنین .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای تمامی نقل و انتقال های خودرویی که بعد از دی ماه 1397 اتفاق افتاده باشد امکان مراجعه برای مالکین قبلی و دریافت الحاقیه برای افراد برای سالهایی که خودرو به نام آنها بوده است وجود خواهد داشت

 63. محمد

  با سلام من ۳سال پیش یه ماشین خریدم و وکالت فروش دارم وتعویض پلاک نرفتم.. تو این سه سال به نام خودم بیمه رو تمدید کردم آیا با تعویض پلاک تخفیف بیمه برای صاحب پلاک قبلی میره یا میتونم از تخفیف استفاده کنم ..ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 64. زهرا حاجی دوست

  میخواهم ماشینم را که 70% تخفیف بیمه دارد بنام فرزندم که ریر 18 سال است بزنم وضعیت تخفیف بیمه چی خواهد شد آیا به فرزندم منتقل میشود؟ من خودم میتوانم بعدا ماشین را از طرف خودم بیمه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تخفیفات را به شخص دیگری که نسبت به درجه یک با شما داشته باشند امکان انتقال تخفیف وجود دارد
   در صورتی که بعدا این تخفیفات به خودروی دیگری منتقل شود امکان انتقال آن به شما در آینده وجود خواهد داشت

 65. محمددد

  سلام وخسته نباشید من ماشین قبلی ام رو سال 1396 فروختم آیا میشه الان از تخفیف بیمه اون استفاده کنم و الحاقیه بگیرم .باسپاس

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 66. فرشید

  با عرض سلام و خسته نباشین خدمت شما
  بنده دو سال پیش ماشین خود را فروختم که تخفیفات بیمه را دارا بود، بلافاصه یک ماشین دیگری را خریداری کردیم که به نام پسرم کردم
  الان بعد یک سال که ماشین فعلی را بیمه کرده بودیم امسال متوجه تخفیفات پلاک قبلی خود شده ام، آیا امکان درآوردن و انتقال تخفیفات بیمه به ماشین فعلی که به نام پسرم هست، است؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 67. حامد اکبری

  سلام وقت بخیر بنده ماشین خودم فروختم ولی خریدار هنوز فک پلاک نکرده و من بلافاصله ماشین جدید گرفتم اگر من زودتر برا ماشین خریداری شده برم پلاک جدید بگیرم ،آیا انتقال تخفیفات بیمه برا ماشین با پلاک جدید میاد یا باید منتظر فک پلاک ماشین فروخته شده باشم در ضمن بیمه ماشین جدید تا یک ماه اعتبار داره ممنون راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد تخفیفات به اسم مالک قبلی باقی خواهد ماند و شما در سررسید بیمه نامه باید تخفیفات را صفر در نظر بگیرید

 68. ررضا

  سلام خودرو خریداری شده بنده قبل از انتقال سند بنام خودم باتخفیفات بیمه شده چند روز پس از ان تعویص پلاک کردم ایا در سالهای بعد هم میتوانم از تخفیفاتش استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها در صورتی که نقل و انتقال مالکیت رخ داده باشد و تنها سالهایی که به اسم مالک خودرو بوده باشد امکان انتقال تخفیف وجود دارد و درغیر صورت این امکان وجود دارد

 69. امیر

  سلام وخسته نباشید،بنده یه پراید با تخفیف کامل ۷۰ درصداز خواهرم تو سال ۹۷ خریداری کردم ولی تعویض پلاک نکردم و سند هم به نام من نشده و هیچ خودرویی هم به نام من نیست میخوام الان همون پراید مدل ۸۴ رو به نام خودم بکنم و تخفیفاتشو داشته باشم تا به امروزم خودرو رو بیمه کردم ولی به نام خواهرم بوده،تو متن بالا توضیح دادین که فقط تخفیفات به افراد درجه یک منتقل میشه،من میتونم برای اینکه تخفیفات بهم تعلق بگیره خورد رو به نام مادر یا پدرم وسپس به خودم منتقل کنم؟یعنی یه بار خودرو رو به نام مادرم سند قطعی بزنم یه بارم از مادرم به من سند قطعی بخوره این طوری تخفیفات بیمه بهم منتقل میشه؟و این که حالا حالاها توانایی خرید خودرو جدید رو ندارم به نظرتون به هزینه کردنش میارزه؟باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد اما باید در نظر داشته باشید در هر سال تنها امکان صدور یک الحاقیه وجود خواهد داشت

   1. حسین حسینی

    با سلام، اگر ماشینم را به نام فرزندم که زیر ده سال سن دارد بزنم و ضعیت تخفیف بیمه شخص ثالث چه میشود ؟ آیا برای خود ماشین که هنوز در اختیار خود من است قابل استفاده است ممنون میشم اگر زودتر پاسخ دهید.

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله امکان انتقال تخفیف به نام اقوام درجه یک وجود دارد و تخفیفات عدم خسارت باپرجا خواهد ماند

 70. عباس اسکندری

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من اردیبهشت سال ۱۳۹۹ یک ماشین خریدم که بیمه نامه اش تا تاریخ ۲۷/۱۰/۱۳۹۹ بود و من پارسال رفتم ماشینو بیمه کردم و تاریخ انقضای بیمه نامه ماشین من ۲۷/۱۰۱۴۰۰ هستش که بیمه ماشین من کلن تخفیف بود یعنی ۷۰ درصد بنده ماشینمو در تاریخ ۰۳/۱۰/۱۴۰۰ فروختم والان یک ماشین دیگه خریدم که باید ببرم پلاک بزنم آیا الان من میتوانم از تخفیف ۷۰ درصدی بیمه ماشین فروخته شده ام برای ماشین جدیدم استفاده بکنم لطفن منو راهنمایی دقیق بفرمایید که باید چه اقداماتی انجام بدم که این تخفیف بیمه به من تعلق بگیره و روند کاری من چگونه هست با تشکر از شما در ضمن بیمه ماشینی که فروختم تا ۲۷/۱۰/۱۴۰۰ اعتبار داره

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد امکان انتقال تخفیف برای شما برای سالهایی که خودرو قبلی به نام شما بوده است وجود خواهد داشت

 71. Omid

  سلام ،بنده ماشینم همین امسال فروختم با 70 درصد تخفیف بیمه و ماشین دیگه ای خریدم ،بخاطر اینکه بتونم از تخفیفم رو ماشین جدید استفاده کنم قبل سر رسید بیمه رفتم تعویض پلاک که پلاک تخفیف دارم ازاد بشه و بیارم رو ماشین جدید که البته هنوز پلاک رو این ماشین جدیده نیومده و ازاد هست،الان بنده خدا رفته بیمه رو تمدید کرده و از تخفیف پلاک من استفاده کرده سوالم اینه که چطور با اینکه پلاک من ازاد هست همچنان تخفیفش واسش حساب شده ؟؟ و الان من اگ پلاک قبلیم رو ماشین جدید بیارم میتونم از تخفیفش استفاده کنم؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد امکان انتقال تخفیف برای شما برای سالهایی که خودرو قبلی به نام شما بوده است وجود خواهد داشت

 72. بهروز بهارلویی

  سلام من سال 94ماشین را با سابقه بیمه خریدم بطور وکالت کاری وتاحال تعویض پلاک نکردم واز سال 94ماشین رابیمه کردم بانام خودم وکدملی خودم (نه بنام مالک کارت خودرو) الان پلاک خودرو بنام خودم ندارم چطور میتونم سابقه بیمه ام راکه روی پلاک خودرویی که از مالک قبلی گرفتم بردارم مالک سابق خودرو نمی‌خواهدسابقه بیمه را انتقال بدهد من چکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها در صورتی که نقل و انتقال مالکیت رخ داده باشد و تنها سالهایی که به اسم مالک خودرو بوده باشد امکان انتقال تخفیف وجود دارد و درغیر صورت این امکان وجود دارد

 73. نصراله شاهی

  سلام سند ماشین به نام خودم نبود بیش از ده سال بیمه شخص ثالث پرداخت کردم ، بیمه نامه به نام خودم بوده ، اکنون شماره ماشین را به نام دخترم کردم و برای بیمه سال جدید به بیمه ملت مراجعه کردم و میگن تمام ده سال تخفیف صفر شده است.راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که الحاقیه انتقال تخفیف داشته باشید تخفیفات شما همچنان با پرجا خواهد ماند

 74. امیر

  درودبرشما
  پژو روآبا 14 سال تخفیف بیمه شخص ثالث رو دوماه پیش فروختیم والبته بیمه ی اون تقریبا یک هفته پیش باطل شد.ایا راهی وجودداره بتونیم سالهای تخفیف اون رو به ماشین جدیدمون که پژو405 هستش و البته صفرکیلومترنیست انتقال بدیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد امکان انتقال تخفیف برای شما برای سالهایی که خودرو قبلی به نام شما بوده است وجود خواهد داشت

 75. سعید

  سلام من ماشین پارسال گرفتم تعویض پلاک و سند هم زدم و یک سال هم دستم بود و یک بار هم براش بیمه گرفتم که تخفیف 50 در صدی داشت الان تخفیف بیمشو میتونم داشته باشم و روی ماشین جدیدم با همون پلاک داشته باشم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که قصد انتقال تخفیف داشته باشید تنها سال هایی که به نام شما بوده است قابل انتقال می باشد

 76. سعید

  سلام من ماشینم که تخفیف بیمه 50 در صدی داشت پارسال گرفتم و یک سال دستم بود یک بارم به نام خودم براش بیمه گرفتم ایا تخفیف بیمش برای پلاک من هستش یا خیر ممنون میشم جواب بدید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که قصد انتقال تخفیف داشته باشید تنها سال هایی که به نام شما بوده است قابل انتقال می باشد

 77. حسین

  با سلام آیا انتقال تخفیف عدم خسارت وانت پلاک شخصی به سواری امکان داره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی یکی از اصلی ترین شروط برای انتقال تخفیفات یکسان بودن کاربری هر دو خودرو می باشد و در صورتی که یکسان نباشد تخفیفات به خودروی با کاربری دیگری منتقل نخواهد شد

 78. علی

  سلام درود
  بنده ماشین ۵ماه پیش فروختم ۵۰درصد تخفیف دادشت .قطعی زدم ماشین جدیدم گرفتم تعویض پلاک شدم ولی خریدار نرفته قطعی بزنه پلاک من رو ماشین جدیرمه پلاک جدید کرفته.بیمه میگه تاریخچه پلاک بیارم مدارک برای تاریخچه پلاک چیه و راه دیگه نداره؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سند قطعی انتقال وجود نداشته برخی از نماینده ها با تاریخچه پلاک امکان صدور الحاقیه برای درخواست کننده وجود خواهد شد

 79. اسماعیل لریان

  باسلام.من یک خودرو در سال۹۲ اسقاط کردم. ودو خودرو دیگر هم داشتم که هردو رو فروختم.الان چطور میتونم از تخفیفات این خودروها برای خودرویی که خریده ام استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 80. احمد

  من میخام ماشینو بفروشم. قبل از تعویض پلاک باید کارای مربوط به دریافت تخفیف بیمه رو انجام بدم یا همان روز تعویض پلاک باید اقدام کنم؟
  چه مدارکی باید از تعویض پلاک بگیرم که بعدا به مشکل برنخورم؟
  لطفا تمام مدارکی که لازمه و نحوه گرفتن این مدارک و زمانش رو بگید. ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 81. یاسین

  سلام وقت بخیر
  من برای اولین بار تابستان 96 ماشین جدید گرفتم و قطعی به اسم خودم کردم و پلاک جدید به اسمم شد و در تابستان 98 ماشین رو قطعی فروختم و سند رو انتقال دادم. تخفیف بیمه کامل داشتم
  زمستان98 ماشین جدید گرفتم و پلاک خودم رو (همون پلاکی که رو ماشین قبلی‌ام بود) رو ماشین گذاشتم و برج 10 سال 99 ماشین رو بیمه کردم امسال رفتم بیمه کنم دیدم تخفیف بیمه ندارم. پیگیر شدم که صاحب ماشین قبلی‌ام تو این دو سال از تخفیف بیمه من استفاده میکنه و الان تو یه شرکت بیمه گذار دیگه بیمه کرده من میخواهم تخفیف بیمه خودمو پس بگیرم آیا من میتوانم پس بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 82. امید

  با سلام.
  من یک خودرو مدل۸۹ بصورت صفر کیلومتر از اقوام غیر از درجه یک خریداری کردم .منتها بدلیل اعتماد فی مابین مان سند خودرو بنام ایشان (مالک اول)باقیمانده و فقط اسناد بیمه‌ شده به شماره گواهینامه اینجانب میباشد. الان بیمه خودرو شامل ۷۰ درصد تخفیف میباشد. و راننده خودرو بنده می‌باشم. چگونه میتوانم امتیاز تخفیف را تصاحب کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 83. مهدی

  سلام وقت بخیر من برج ۸ ماشین با ۷۰درصد تخفیف بیمه خریدم حالا۱۰.۵بیمه نامه تموم میشه
  من میتونم تمدید بیمه کنم و بعد تعویض پلاک انجام بدم تا ۱ سال دیگه از تخفیف استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 84. حسام

  با سلام وخسته نباشید بنده ماشین مو سال ۹۸ فروختم خواستم بدونم میشه الان از تخفیفش برای ماشین جدیدم استفاده کنم ؟ اگه میشه باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 85. بهنام

  باسلام خدم شما من مرداد۹۹ماشین خریدم اماتعویض پلاک وسند مونده و آذر۹۹ بیمه کردم با۷۰درصد تخفیف بنام خودم امسال آذرهم باز بیمه کردم الان میخوام تعویض پلاک کنم بعداز تعویض پلاک و سند تخفیف مال من میشه یا فروشنده؟۲بار ب اسم خودم بیمه کردم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 86. حامد

  سلام وقت شما بخیر
  من ماشین رو ۳ سال پیش از برادرم خریدم ولی سند نزدم. برادرم خودروی دیگری خریده، یعنی هردوخودرو به اسم اونه.
  الان من میتونم اول سند ماشینم رو انتقال بدم بنام خودم و بعد تخفیف بیمش رو به اسم خودم بزنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف تنها بین پدر،مادر،همسر و فرزند امکان پذیر می باشد

 87. بهروز

  با سلام
  من دوماه پيش ماشينم را فروختم و تعويض پلاك هم انجام شد. الان يك پژو خريدم كه بيمه اش بزودي تموم ميشه. براي تمديد بيمه و انتقال تخفيف ماشين قبليم به بيمه ايران مراجعه كردم. گفتند براي انتقال تخفيف بايد موقع فروش و تعويض پلاك ماشين قبلي بايد يك كپي از برگه انتقال خودرو (كه هنگام تعويض پلاك صادر و در همانجا بايگاني شده) ميگرفتيد و چون من اين كپي رو نگرفتم گفتند انتقال تخفيف مقدور نيست. آيا اين حرف درسته؟ لطفا راهنمايي كنيد.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   این برگه جز مدارک اجباری برای انتقال تخفیف می باشد
   و بدون آن امکان صدور الحاقیه متاسفانه وجود ندارد

 88. عزیزمحمدی

  سلام
  پلاک اتومبیل خودرو به سرقت رفته و پلاک جدید تحویل دادند ولی هنوز کارت ماشبن راتحویل ندادند، در استعلام حق بیمه به سر آمده هنگام انتخاب تغییر پلاک مبلغ بیمه نامه با وجود تخفیف عدم خسارت به نسبت عدم تغییر پلاک تفاوت دارد ، با وجود اینکه خودرو فروخته نشده ولی تخفیف اعمال نمی شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که الحاقیه انتقال تخفیف دریافت خودرو شما شامل قانون تغییر مالکیت نخواهد شد

 89. سعید حسین پوریان طاهری

  عرض سلام
  بنده سال ۹۷ اتومبیلمو فروختم با ۱۴ سال تخفیف بیمه، یعنی از ابتدایی که اتومبیل داشتم اصلا از بیمه شخص ثالثم استفاده نکردم و در حال حاضر بعد از ۳ سال اتومبیل خریدم و مراجعه کردم برای بیمه به من گفتند تخفیف بیمه ندارید میشه لطفا راهنمایی کنید، بیمه اتومبیلی که خردیم تموم شده
  ممنون میشم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 90. حمیدرضا

  سلام وقت بخیر
  بنده ماشین خودم رو فروختم ولی هنوز فک پلاک انجام نشده است.
  از طرفی وسیله نقلیه جدید خریدم و مجبورم سریع فک پلاک را انجام بدم و پلاک جدید بگیرم.
  میخاستم بدونم میتونم تخفیف بیمه که دارم را روی پلاک جدیدم داشته باشم.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید میتوانید تخفیفات خودروی قبلی خود را به خودروی فعلی خود انتقال دهید

 91. رضا

  با سلام
  بنده ماشین خودم را با 60% تخفیف تمدید و سپس فروختم و ماشین دیگری هم جایگزین نکردم، میخوام بدونم در شرایطی که بیمه نامه خودرو بنام بنده ست اگر طرف تصادف کنه و بخواد خسارت پرداخت کنه، روی تخفیف و سابقه بیمه من اثر میذاره یا نه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قانون سوابق بیمه تا زمان نقل و انتقال سند براساس تاریخچه پلاک صورت میگیرد اما بهتر است در اسرع وقت نسبت به دریافت الحاقیه حذف تخفیفات اقدام نمایید

 92. محمدرضا آقایی

  سلام وقت بخیر من ماشینی رو درسال۹۹ خریدم ودرآذر همان سال بیمه نامه تمدید کردم که ۷۰ درصد تخفیف داشت دوماه پیش ماشین رو فروختم الان که میخام پلاک رو ماشین جدید نصب کنم میگن چون پلاک ازسال۹۷ به اسم من نبوده تخفیف تعلق نمیگیرد..
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله تنها سال هایی که خودرو بیمه داشته و مالکیت آن به اسم شما بوده باشد امکان انتقال تخفیف آن وجود خواهد داشت

 93. محمد

  سلام وقت بخیر
  انتقال تخفيف بیمه از کامیون ایسوزو8 تن به کامیون کشنده 96تن میشه انجام داد؟؟ هردو ماشین جز سنگین ها محسوب میشنتصویب شد سند قطعی که دیگه کنسل شده. چطور بیمه میگه باید سند قطعی داشته باشین؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی مالکیت قطعی صورت نگرفته باشد امکان انتقال تخفیف وجود نخواهد داشت

 94. محمدرضا آقایی

  باسلام خودرویی را درسال ۹۹خریده ام ودرآذر ماه بیمه نامه جدید گرفتم که ۷۰ درصد تخفیف داشت ۲ماه پیش ماشین را فروختم الان که میخام تخفیف را به این ماشین جدید انتقال بدم میگن چون ازسال۹۷ به اسمتان نبوده تخفیف ۷۰درصد به شما تعلق نمیگیرد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله تنها سال هایی که خودرو بیمه داشته و مالکیت آن به اسم شما بوده باشد امکان انتقال تخفیف آن وجود خواهد داشت

 95. mtr57

  سلام.بنده ماشین پراید با پلاک شهرستان داشتم که فروختم.الان ی پژو خریدم با پلاک مشهد،آیا انتقال تخفیف به پلاک جدیدامکان پذیر.ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با داشتن مدارک مربوط به الحاقیه انتقال تخفیف با مراجعه به واحد صدور خود نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 96. جواد

  سلام من یک پراید دارم با ۷۰ درصد که می‌خوام بفروشم چطور میتونم تخفیفات اون رو به ماشین ۲۰۶ خودم که تازه خریدم و یکسال تخفیف دارم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با داشتن مدارک مربوط به الحاقیه انتقال تخفیف با مراجعه به واحد صدور خود نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 97. محمد علی صانعی پور

  سلام من اواسط سال نود هفت ماشین سواری ام را که از همان ابتدا از بیمه ثالث ان استفاده نکرده بودم فروختم‌ و ماشین جدیدی خریدم که بیمه ان استفاده شده بود و این سه سال در واقع بیمه بدون تخفیف داشتم ایا می تونم سوابق بیمه قبلی ام را به بیمه جدید الحاق کنم ؟چطور ؟این سه سالی که هزینه بیمه بدون تخفیف دادم قابل دریافت از بیمه می باشد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 98. ناهیده

  سلام وقت بخیر بیمه ماشین ما تخفیف داره که شرکت بیمه اعمال نکرده چطور میتونم بعد بیست روز تمدید بیمه تخفیف بیمه رو اعمال کنیم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به واحد صدور و در صورت تایید اطلاعات شما امکان صدور الحاقیه برای شما وجود خواهد داشت

 99. جعفر

  سلام من یه پراید داشتم با 70 درصد تخفیف بیمه که به دامادمون فروختم ولی هنوز تعویض پلاک یا سند انجام ندادم و سند و پلاک به اسم من هستش. اون رفته به اسم خودش ( بعنوان بیمه گذار)بیمه رو با تخفیف 70 درصدتخفیف تمدید کرده ( ولی شماره پلاک داخل بیمه نامه به اسم منه), حالا من چطور میتونم تخفیفات رو بنام خودم انتقال بدم؟ و اینکه برای انتقال تخفیفات حتما باید سند دفترخانه ایی به اسمش بزنم یا با تعویض پلاک هم میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با داشتن مدارک مربوط به الحاقیه انتقال تخفیف با مراجعه به واحد صدور خود نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 100. جعفر

  سلام من یه پراید داشتم با 70 درصد تخفیف بیمه که به دامادمون فروختم ولی هنوز تعویض پلاک یا سند انجام ندادم و سند و پلاک به اسم من هستش. اون رفته به اسم خودش ( بعنوان بیمه گذار)بیمه رو با تخفیف 70 درصد تمدید کرده ( ولی شماره پلاک داخل بیمه نامه به اسم منه), حالا من چطور میتونم تخفیفات رو بنام خودم انتقال بدم؟ و اینکه برای انتقال تخفیفات حتما باید سند دفترخانه ایی به اسمش بزنم یا با تعویض پلاک هم میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با داشتن مدارک مربوط به الحاقیه انتقال تخفیف با مراجعه به واحد صدور خود نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 101. علی

  سلام من ماشینم با ۸سال تخفیف میخواهم بفروشم وتادوسال قصد خرید ماشین ندارم ایا میتونم تخیف بیمه ماشینم را تادوسال حفظ کنم دوسال دیگه انتقال بدم به ماشین جدید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این مورد را انجام دهید

 102. مصطفی

  سلام. ببخشید من برای دریافت الحاقیه. هیچ مدرکی از خودرو قبلی مثل کپی بیمه نامه. برگ سبز و سند ندارم. چگونه میتوانم با این وجود اقدام به دریافت الحاقیه کنم. باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت مراجعه به واحد صدور بیمه نامه خود و با داشتن برگه نقل و انتقال خودرو یا تاریخچه میتوانید نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 103. مسعود غلامی

  سلام
  بنده خودرویی در سال ۹۲ خریداری کرده ام و از سال ۹۳ بیمه نامه به نام خودم بوده و دارای ۷۰ درصد تخفیف میباشد ولی تاکنون انتقال مالکیت به نام خود نداده ام و در حال شکایت برای انتقال مالکیت هستم
  آیا بعد از انتقال مالکیت تخفیف بیمه من از بین خواهد رفت در حالی که راننده و بیمه گدار خودم بوده ام و فقط سند به نام مالک قبلیست

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورت نقل و انتقال مالکیت تخفیفات عدم خسارت از بین خواهد رفت

 104. اسماعیلی

  سلام 1397/11/4ماشین بنام شده میخام تخفیف بیمه انتقال بدم به خودرو جدید نمایندگی بیمه مگه نمیشه انتقال داد .از سال 83دارم بیمه ماشین به اسم خودم میریزم .

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای انتقال تخفیفات تاریخ انتقال مالکیت به صورت رسمی است و صرف واریز حق بیمه در قانون تاثیری در روال دریافت الحاقیه ندارد

  2. کسرا

   سلام من یه ماشین میخام بخرم آیا در قولنامه میشه قید کرد ک من ماشین رو به همراه تخفیفات بیمه اش خریداری کردم و تخفیفاتش رو نگه دارم یا باید در برگ سبز قید کنم!؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    قید در قولنامه سندیتی به انتقال تخفیفات نخواهد داد و تنها با دریافت الحاقیه با شرایط مذکور میتوان تخفیفات را منتقل کرد

 105. حسن شکری

  سلام پراید داشتم فروختم ونمییاد پلاک من بده من باید چکار کنم برای تخفیف بیمه ماشین جدید خریدم ممنونم راهنمایی

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای انتقال تخفیفات عدم خسارت به طور حتمی باید نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد و در غیر این صورت این امکان فراهم نیست

 106. محمد

  سلام خسته نباشید.من مهرماه سال۹۷ یه پزو۴۰۵خریدم همونموقع تعویض پلاک کردم اما موعد تمدید بیمه نامه تیر۹۸بود وازاون موقع تا تیر۱۴۰۰بیمه بنام خودم بوده باتخفیف ۶۵درصد.شهریور۱۴۰۰ماشینو فروختم وحالا یه پژو۴۰۵دیگه خریدم که تخفیف بیمه۲۵درصد وتادی ماه بیمه داره.تواستم بدونم میشه تخفیف بیمه ماشین قبلی رو به این ماشین جدیدم منتقل کنم؟ازماشین قبلی هیچ مدرکی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 107. محمد تقی ربانی

  سلام،وقت بخیر.
  من ی پراید داشتم که برج7/1400فروختم که بیمش تا برج ده بود .وبرج9ی سمند خریدم که بیمه تا برج25/1/1401 داره،حالا من باید کی برای انتقال تخفیف اقدام کنم.در ضمن از بیمه نامه و کارت ماشین قبلی هم هیچ مدرکی در دست ندارم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید در طول مدت که بیمه نامه شما فعال می باشد و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید و در زمان تمدید بیمه نامه نسبت به اعمال آن اقدامات بعدی را انجام دهید

 108. سید علی اکبر حسینی

  با سلام و عرض ادب.بنده خودرو خود رو مهر ماه فروخته ام ولی هنوز تعویض پلاک و سند رو انتقال نداده ام ولی مهر ماه بیمه نامه را تمدید نموده ام البته به نام خریدار بیمه نامه رو تمدید کردیم .و الان یه خودرو جدید از همون برند خریده ام و مدل ۹۵ هست.تاریخ بیمه نامه خوردروی جدید نیز تا مهر ماه ۱۴۰۱ میباشد .لطفا راهنمایی بفرمایید چه زمانی باید برای انتقال تخفیف بیمه نامه اقدام کنم.ممنون از راهنمایی و مشاوره شما.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید در طول مدت که بیمه نامه شما فعال می باشد و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید و در زمان تمدید بیمه نامه نسبت به اعمال آن اقدامات بعدی را انجام دهید

 109. علی

  سلام وقت بخیر.من 3سال پیش از باجاناقم یه ماشین خریدم وتا امروز هم بیمه کردم به نام خودم فقط سند قطعی وشماره کذاری نکرده بودم آیا میشود تخفیف بیمه نامه رو انتقال داد یا نه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   امکان انتقال تخفیفات تنها بین اعضای درجه یک خانواده یعنی پدر،مادر ،همسر و فرزند امکان پذیر می باشد

 110. مهدی

  سلام وقت بخیر
  سال ۹۶ یک خودرو خریدم ولی تعویض پلاک انجام ندادم.طی این سالها بیمه نامه به اسم خودم تهیه کردم حالا میخوام پلاک بنام خودم بزنم.تخفیف بیمه به خودم میرسد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته نشده باشد امکان این موضوع که تخفیفات به نام بیمه گذار فعلی ادامه پیدا کند وجود دارد ولی بعد از تعویض پلاک این امکان از بین میرود

 111. حسن

  سلام من یه ماشین فروختم نمیاد تعویض پلاک کنه الان ماشین دیگری خریدم با پلاک جدید آیا می تونم تخفیفات ماشین فروخته شده و تعویض پلاک نشده را به ماشین جدید انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   از آنجا که خودروی قبلی به طور رسمی نقل و انتقال مالکیت صورت نگرفته باشد این امکان وجود نخواهد داشت

 112. محمد مهدی

  سلام وقت بخیر
  شش هفت ساله که یک پراید رو از داداشم خریدم که انهم به نام‌ زن داداشم هست و هنوز کاری برای انتقال سند و …. انجام ندادیم
  آیا هیچ تبصره ای ، ماده ای و …. وجود داره که من تخفیف‌های بیمه رو به خودم انتقال بدم ؟ مثلا کلا پلاک رو هم به من واگذار کنن
  برای واگذاری پلاک هم مشکلی نیست

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   براساس قانون تنها انتقال قانون بین اعضای درجه یک یعنی پدر ،مادر ،فرزند و همسر امکان پذیر است و غیر از آن این امکان وجود ندارد

 113. علیرضا

  سلام
  بنده سال ۹۸ یک ماشین با ۱۵ درصد تخفیف خریدم
  الان ۲۵ درصد تخفیف دارم
  صاحب قبلی میخواد کل ۲۵ درصد رو برای خودش انتقال بده
  این چه قانونیه؟نماینده بیمه هم میگه مشکلی نیست
  میتونه برداره

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله برای مالکین خودرو طبق قانون که بعد از بهمن 97 نقل و انتقال خودرو صورت گرفته باشد امکان دریافت الحاقیه برای مالک وجود دارد

  2. سینا

   سلام من یه سمند از عموم سال ۹۹ خریدم و ایشون با انتقال تخفیف بیمه به من مشکلی نداره الان با توجه به قانون جدید امکان انتقال وجود نداره؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    خیر
    براساس قانون تنها انتقال قانون بین اعضای درجه یک یعنی پدر ،مادر ،فرزند و همسر امکان پذیر است و غیر از آن این امکان وجود ندارد

 114. محمد

  سلام من یه پراید داشتم پار سال فروختم. امروز اومدم تو سایت وضعیت بیمه ماشین چک کنم دیدم ضد منقضی غیر قابل تمدید. 70 درصد هم تخفیف داشت. الان هیچ راهی نداره من تخفیف بیارم رو ماشین جدید. چرا این اتفاق افتاده منقضی شده. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال مالکیت بعد از دی ماه1397 اتفاق افتاده باشد امکان دریافت الحاقیه برای شما برای انتقال تخفیفات با مراجعه به واحد صدور برای شما وجود دارد

   1. مصطفی

    سلام. میخواستم بدونم برای استفاده از تخفیفات خودرو ی قبلی. حتما باید. پلاک خودرو قبلی را روی خودرو جدید نصب کرد. یا نیازی نیست ومیتوانیم پلاک جدید بگیریم و از تخفیفات پلاک خودرو قبلی استفاده کنیم. با تشکر

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که تخفیفات را از طریق دریافت الحاقیه به پلاک دیگری منتقل کنید نیز امکان انتقال تخفیفات وجود خواهد داشت

 115. عادل

  با سلام
  من برج 9 سال 98 یک خودرو صفر خریدم و همزمان هم یک ماشین داشتم که 70% تخفیف داشت. برج 4 سال 99 ماشین 70% تخفیف دار فروختم در صورتیکه هنوز این قانون انتقال تصویب نشده بود.
  آیا الان میتونم اون تخفیف قبلی(70%) روی ماشین جدید که حدود 2 سال دارمش انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای تمامی خودروهایی که نقل و انتقال آن بعد از بهمن 97 صورت پذیرفته باشد این امکان فراهم است که طبق قانون مالک قبلی تخفیفات را با دریافت الحاقیه به خود منقل کند

   1. عادل

    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    این نکته هم شاید لازم هست بگم که 2 تا ماشینم از یک نمایندگی و بیمه بود.
    به این حساب باید چه مراحلی طی کنم؟
    تشکر

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     با در دست داشتن مدارک مربوطه میتوانید نسبت به دریافت الحاقیه اقدامات لازم را انجام دهید

 116. امیر

  سلام
  آیا خواهر میتونه تخفیف بیمه رو به برادرش منتقل کنه؟الحاقیه از بیمه گرفتیم اما میگن برادر بستگان نزدیک محسوب نمیشه
  آیا راهی برای انتقال هست؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر متاسفانه استثنایی ازین بابت در نظر گرفته نشده و این امکان در قانون دیده نشده است

 117. فاطمه کاظم پور

  سلام وقتتون بخیر
  من برج ۷ پارسال ماشین دست دویی رو خریداری کردم که برج ۹ بیمه اش تموم میشد و خب برج ۹ با ۶۵ درصد تخفیف شخص ثالث بیمه کردم. دیروز که برای تمدید بیمه رفته بودم متوجه شدم که تخفیف بیمه رو انتقال دادن بدون اینکه به من بگن و من چیزی حدود ۳ میلیون باید بابت بیمه بدم. با توجه به اینکه قانون انتقال بیمه از برج ۱۰ اجباری شده و من ماشین رو دو ماه قبل خریداری کرده ام. کجا میتونم شکایتم رو پیگیری کنم؟ ممنون از پاسخگویی تون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای تمامی خودروهایی که نقل و انتقال آن بعد از بهمن 97 صورت پذیرفته باشد این امکان فراهم است که طبق قانون مالک قبلی تخفیفات را با دریافت الحاقیه به خود منقل کند

 118. میلاد

  سلام وقت بخیر من در تاریخ۱۳۹۸/۹/۴ماشینمو فروختم الان یه ماشین جدیدی خریدم الان تخفیف بیمه روی پلاک هست یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه از روی پلاک قبلی خود تخفیفات عدم خسارت خود را به خودرو جدید خود منتقل نمایید

   1. حمیدرضا

    سلام
    من خودرو خودم رو با نه سال تخفیف آذر امسال فروختم و یک خودرو دیگر خریدم. اتمام بیمه خودرو فبلی مرداد ماه و خودروی جدید شهریور ماه میباشد. چطور میتونم تخفیف بیمه را انتقال دهم. با تشکر.

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     شما میتوانید با داشتن مدارک مربوط به الحاقیه انتقال تخفیف با مراجعه به واحد صدور خود نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نمایید

 119. حسن

  سلام صبح بخیر،من خودروخودرافروخته ام ،صاحب خودروهنوزفک پلاک نکرده است ،آیامیتوانم تخفیفات بیمه شخص ثالث راروی پلاک جدیدبیاورم؟ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   با در دست داشتن برگه انتقال تخفیف میتوانید با مراجعه به واحد صدور خود بعد از نقل و انتقال قطعی خودرو نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیف اقدام نمایید

 120. حامد

  سلام وقت بخیر بنده دو روز پیش ماشینمو فروختم بیمش تمام تخفیف بود میخواستم بدونم چطوری میشه تخفیف بیمشو بگیرم الان هیچ برگه انتقال سند اینا ندارم همش دست صاحب جدید ه لطفا راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   با در دست داشتن برگه انتقال تخفیف میتوانید با مراجعه به واحد صدور خود بعد از نقل و انتقال قطعی خودرو نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیف اقدام نمایید

 121. سعید

  سلام
  من یه پیکان وانت دارم با ۷۰ درصد تخفیف بیمه،قصد فروشش رو دارم.
  خواستم ببینم بعد از اینکه فروختم میتونم از همون پلاکی ک روی وانت هست “بدون استفاده از تخفیف بیمش” برای سواری استفاده کنم یا چون پلاک قبلا روی وانت بوده برای سواری قابل استفاده نیس؟
  تکلیف تخفیف بیمم چی میشه،شاید دیگه من نخام وانت بخرم تا اخر عمرم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به طور کلی یکی از اصلی ترین شروط برای انتقال تخفیفات یکسان بودن کاربری هر دو خودرو می باشد و در صورتی که یکسان نباشد تخفیفات به خودروی با کاربری دیگری منتقل نخواهد شد

 122. قهرمان

  سلام من پراید مدل ۹۰تمام تخفیف رو سال۹۸سندزدم وفک پلاک شده الان میتونم همون پلاک رو باتخفیف بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که سالهایی که پلاک به نام شما بر روی خودرو بوده است را با مراجعه به نماینده قبلی خود در قالب الحاقیه انتقال تخفیفات دریافت نمایید

 123. قهرمان

  سلام من پرایدمدل۹۰تمام تخفیف سال۹۸فروختم وسندزدم فک پلاک شده الان ماشین گرفتم میتونم همون پلاک باتخفیف رو بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که سالهایی که پلاک به نام شما بر روی خودرو بوده است را با مراجعه به نماینده قبلی خود در قالب الحاقیه انتقال تخفیفات دریافت نمایید

 124. مونا

  سلام من پرایدمدل۹۰تمام تخفیف سال۹۸فرختم وسندزدم فک پلاک شده الان ماشین گرفتم میتونم همون پلاک باتخفیف رو بگیرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که سالهایی که پلاک به نام شما بر روی خودرو بوده است را با مراجعه به نماینده قبلی خود در قالب الحاقیه انتقال تخفیفات دریافت نمایید

 125. عباس

  سلام
  حالا که بیمه ها اینترنتی شده، برای تعویض پلاک باید چجوری مدرک ببرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   به همراه داشتن یک نسخه پرینت شده از بیمه نیز برای شما کفایت می کند

 126. احمدی

  سلام
  خریدار خودرو قبلی من درخواست تمدید بیمه نامه ثالث توسط خودم و پرداخت حق بیمه بوسیله خودش بجهت استفاده از تخفیف سوابق بیمه من، تا قبل از انتقال سند را دارد آیابعد از اینکار میتوانم ماشین جدید خود را که سررسید بیمه اش فرا رسیده با همان سوابق تخفیف بیمه کنم؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تخفیفات توسط مالک قبلی دریافت شده باشد این امکان برای شما وجود نخواهد داشت و به طور قانونی نیز تخفیفات برای مالک قبلی می باشد

 127. مجید حسین زاده

  با سلام و احترام
  من از سال ۸۳ که ماشین دارم تقریبا همه ۷۰درصد تخفیف داشته و با توجه به روحیه ام ماشین های زیادی در این مدت تعویض کردم با یک پلاک .در سال ۹۷ازتاریخ۹۷/۰۸/۲۰تا۹۸/۰۲/۱۶ روی یک ماشین بوده واز این تاریخ تا کنون روی یک ماشین دیگرم.اما حالا که ماشین رو آبان ۴۰۰فروختم و تصمیم داریم از تخفیفات روی ماشین جدید استفاده کنم میگویند از تاریخ دی ۹۷ به بعدباید یکسال ماشین در اختیار شما بوده باشد و۷۰درصد شما سوخته در صورتی که۷ماه ماشین در این مدت دستم بوده وتا سه سال از این تاریخ ماشین رو ۷۰درصد بیمه کردم با حالا بفرمایید کجا بایدمراجعه کنم تا۷۰درصد رو روی ماشین جدید استفاده کنم.
  ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای استعلام برای این مورد سوابق بیمه ای بر روی یک پلاک معین می باشد و در صورتی که سیستم استعلام این مورد که به شما عرض شده است ثبت شده باشد تنها همین تخفیف به شما تعلق میگیرد

 128. علی

  سلام
  الحاقیه بیمه را باید از دفتر بیمه بگیریم یا از تعویض پلاک ؟ اگر ممکن هست یه مختصر و ساده فرایند و مدارک مورد نیاز را بگید. ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   با در دست داشتن برگه سبر و مدارک شناسایی و برگه نقل و انتقال خودرو میتوانید با مراجعه به واحد صدور بیمه الحاقیه خود را دریافت نمایید

 129. رضا

  سلام، خودروی ۲۰۶ من اردیبهشت ماه اعتبار بیمه تموم میشه و میخوام تخفیف ان را به خودروی همسرم که تا مرداد بیمه یکساله خودروی صفر کیلومتر داره انتقال بدم،
  ۱. آیا امکانش هست ؟
  ۲. الان که میخوام ماشین ۲۰۶ خودم رو بفروشم قبل فروش قطعی باید به نمایندگی بیمه برای انتقال تخفیف مراجعه کنم یا بعد فروش ماشینمم میتونم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بعد از انتقال مالکیت میتوانید نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات خود اقدام نمایید ولی در زمان سررسید اولین بیمه خودرو صفر کیلومتر میتوانید تخفیفات را به آن انتقال دهید

 130. زهرا

  سلام وقت بخیر.من امروزماشینم روفروختم که تخفیف کامل بیمه داشته وتایک سال ونیم دیگه قصدخریدخودروندارم.آیاانتقال تخفیفات محدودیت زمانی داره ومن چه زمان بایدبرای انتقال تخفیفات اقدام کنم؟ضمناهنوزانتقال خودرو وتعویض پلاک انجام نشده.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بعد از انتقال مالکیت و تا قبل از سررسید بیمه جاری بهتر است نسبت به دریافت الحاقیه انتفال تخفیفات اقدام نمایید
   این الحاقیه بین شش ماه تا یکسالل معتبر می باشد

 131. Man

  سلام اگه خودروی خودرا بفروشیم وخودروی جدید خردیداری کنیم وبه جای پلاک قبلی پلاک جدید نصب کنیم
  تخفیف بیمه پلاک قبلی رو میشه به پلاک جدید انتقال داد یا خیر؟
  یا میشود ملاک جدید را باطل کرد وپلاک قبلی را نصب کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال تخفیف بر روی یک پلاک خاص وجود دارد و شما میتوانید نسبت به دریافت الحاقیه از واحد صدور اقدام نمایید

 132. آسمان

  سلام خسته نباشید
  مایه ماشین داشتیم که فروختیم وولی خریدار هنوز تعویض پلاک نکرده وقرار است درچندروز اینده تعویض پلاک انجام بدهد
  واینکه جدیدا یه ماشین جدید خریدیم که رفتیم تعویض پلاک ویه پلاک جدید بهم دادن ونمیدونستم که میتونم پلاک خودرو قبلیمو روی ماشین جدیو نصب کنم
  حالا باتوجه به اینکه پلاک جدید گرفتم ودوپلاک فعال به اسمم هست یکی پلاک ماشین قبلی ویکی پلاک ماشین جدید میتونم تخفیفات بیمه پلاک قبلی رو انتقال بدم به پلاک جدید؟چطور امکان پذیره؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان برای شما وجود دارد
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات نسبت به انتقال تخفیفات خود به خودروی جدید انتقال دهید

 133. آسمان

  سلام خسته نباشید
  مایه ماشین داشتیم که فروختیم وولی خریدار هنوز تعویض پلاک نکرده وقرار است درچندروز اینده تعویض پلاک انجام بدهد
  واینکه جدیدا یه ماشین جدید خریدیم که رفتیم تعویض پلاک ویه پلاک جدید بهم دادن ونمیدونستم که میتونم پلاک خودرو قبلیمو روی ماشین جدیو نصب کنم
  حالا باتوجه به اینکه پلاک جدید گرفتم ودوپلاک فعال به اسمم هست یکی پلاک ماشین قبلی ویکی پلاک ماشین جدید میتونم تخفیفات بیمه پلاک قبلی رو انتقال بدم به پلاک جدید؟چطور امکان پذیره؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان برای شما وجود دارد
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات نسبت به انتقال تخفیفات خود به خودروی جدید انتقال دهید

 134. مصطفی اژدرپور

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده اردیبهشت سال ۹۸ یه دستگاه پژو پارس مدل ۹۶ خریده‌ام و در خرداد امسال (۱۴۰۰) آن را فروختم یک پارس مدل ۹۹ خریدم
  و حالا که بیمه خودرو جدیدم تموم شده و میخوام تمدید کنم میگن تخفیف های بیمه قبلی که ۱۰ درصد است مورد قبول نیست و بیمه نامه جدید بدون تخفیف (صفر درصد) صادر میشود
  به نظر شما کارشناس محترم این سخن کاملا درست و قانونی است

  با تشکر و سپاس بیکران

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این مورد درست است
   براساس قانون جدید با تغییر مالکیت تخفیفات عدم خسارت نیز از بین میرود

 135. با سلام
  اگر ماشین خودر که دارای تخفیف بیمه هست بفروشم و مثلا تا 2 سال آینده قصد خرید خودروی جدید جهت انتقال بیمه نداشته باشم آیا تخفیف من باطل می شود ؟
  و آیا در این بازه زمانی 2 ساله لازم است جهت جلوگیری انقضای آن بیمه را تمدید کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   الحاقیه انتقال تخفیفات در بیمه شخص ثالث تا یکسال و در برخی از موارد تا دو سال معتبر است و بعد از خرید خودرو جدید میتوان به خودرو جدید منتقل کرد

   1. علی

    سلام من ماشینم با ۸سال تخفیف میخواهم بفروشم وتادوسال قصد خرید ماشین ندارم ایا میتونم تخیف بیمه ماشینم را تادوسال حفظ کنم دوسال دیگه انتقال بدم به ماشین جدید

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله این امکان وجود دارد که با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این مورد را انجام دهید

 136. سلام
  من مرداد ماه 400 خودرویی خریدم که مهلت بیمه آن شهریور بود . بعد با تخفیف که خودم داشتم آن را بیمه کردم .
  الان بعد از گذشت حدود 3 ماه صاحب قبلی ماشین زنگ زده میگه تخفیف ماشین من نیست و به نام خودت کردی . در صورتی که اینطور نیست .
  به نظر شما مشکل چیه و صاحب قبلی ماشین چطور باید مشکل خودش رو حل کنه ؟
  آیا به من مربوط هست ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 137. علی زارعی

  اگر گواهی تخفیف از نمایندگی بگیرم ولی به هر دلیلی خودرو تا زمان تمدید بعدی بیمه نامه هنوز فروش نرفته باشد چه اتفاقی می افتد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وفت بخیر
   زمانی امکان دریافت الحاقیه برای انتقال تخفیفات صورت می پذیرد که نقل و انتفال خودور به صورت رسمی انجام شده باشد

 138. اسماعیل تقوی

  در ضمن صاحب قبلی راهی دارپ که بدون اجازه من تخفیفات اون ماشین را به نام خودش انتقال بدهد.

  1. بیمه بازار

   بله این امکان برای مالک قبلی وجود دارد که تخفیفات را به خودشان انتقال دهند

 139. اسماعیل تقوی

  سلام من ماشینی خریدم با بیمه نامه تمام تخفیف الان بعد از دو سال مالک قبلی اقدام به گرفتن تخفیفات ماشینی که به من فروخته کرده است.ایا کار او قانونی است و میتواند تخفیفات را از من بگیرد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. عرفان

    چرا اشتباه توضیح میدین داری میگی بعداز بهمن ۹۷،در صورتی که باید بگی قبل از بهمن ۹۷

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     منظور از بعد از 29 دی 1397 این است که نقل و انتقال خودرو از آن تاریخ به بعد اتفاق افتاده است

     1. عرفان

      خوب اشتباه میگید دیگه
      حالا به دی ماه یا بهمن کاری ندارم
      طبق قانون کسایی که قبل از سال ۹۷ انتقال پلاک کرده باشن بهشون تخفیفات تعلق میگیره.و کسایی که بعداز ۹۷ انتقال داده باشن تعلق نمیگیره.مثل من که ماشین رو ۷ سال با کد ملی خودم بیمه کردم،اما برج ۴ ۹۸ تعویض پلاک کردم،و هیچ تخفیفی الان بهم تعلق نمیگیره

     2. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      براساس بخشنامه شماره 800/639218-00/3 مورخ 1400/4/1،چنان‌چه تغییر مالکیت بعد از تاریخ 1397/10/29 انجام شده باشد (تاریخ ابلاغ آیین نامه اجرایی”نحوه انتقال تخفیفات حاصل از نداشتن حوادث منجر به خسارت موضوع تبصره ماده (6) قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه”)، فقط به ازای سال‌هایی که سند خودرو به نام مالک جدید باشد، تخفیفات به وی تعلق گرفته و قابل اعمال می‌باشد.

 140. حسین

  سلام وقت بخیر من ماشین پراید داشتم و سال ۹۹ فروختم که بیمه تخفیف ۷۰ درصد داره الان بنده خواستم بیمه خودروی خودم که اون پلاک که سال ۹۹ فروختم روش بیمه کنم اما متاسفانه بهم میگه تخفیف رو اون خریدار برده چون تو ماشین سال ۹۹ فروختی و تخفیفت واسه اون فروشند رفته راست میگن راه حل چی هست ممنون جواب بدید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد میتوانند با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنند

 141. حمیدرضا امامی

  سلام پراید قبلیم ۷۰ درصد بیمه داشت.۹۹ فروختم .خریدار تصادف کردش تخفیف شد ۵درصد.الان من میتونم از اون تخفیف یعنی پراید قبلیم رو این ماشینم استفاده کنم.؟؟پلاک الانم همون پلاک ماشین قبلیمه .ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد تخفیفات شما تا سال قبل از انتقال تخفیف به شما انتقال داده شوذ

 142. مهدی

  سلام، وقت بخیر، اگر طی خرید خودرو جدید پلاک جدیدی برا ی من صادر شود که شماره آن با شما هم پلاک قبلی مغایرت داشته باشد آیا امکان انتقالتخفیف بیمه وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد که تخفیفات را از روی پلاک قبلی با دریافت الحاقیه ،انتقال دهید

   1. احسانی

    سلام.
    من از سال 1389 که اولین ماشینم رو خریداری کردم هر 3الی4 سال یکبار ماشینم رو عوض کردم که معمولا از اشنا نزدیک میخریدم. ولی هیچ کدام ازشون رو سند یا پالاک نکردم ، ولی بیمه نامهاشون به نام خودم صادر میشد و هرگز تصادف هم نداشتم که منجر به استفاده از بیمه نامه های بنامم باشه.
    خواستم بدونم آیا شرکت بیمه سوابق بیمه هایی که به نام بنده بوده وهرگز هم خسارتی پرداخت نشده رو داره؟
    و اینکه ، میشه برای ماشین جدیدی که دارم میخرم ، و قراره به نام کنم از این سابقه عدم دریافت یا پرداخت خسارت به عنوان تخفیف استفاده کرد.؟
    ایا بیمه مرکزی سوابق بیمه رو هم در این موارد مدنظر داره؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     به طور کلی براساس قانون مبنای انتقال تخفیفات تاریخ نقل و انتقال سند می باشد و براساس سوابق مالکیت پلاک تخفیفات منتقل میشود

     1. mr amir

      سلام
      من ی ماشین پراید داشتم ک سال 98خریدم خواستم ببینم درصورت فروش پراید تخفیفاتش برای منه یا صاحب قبلیش

     2. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که تخفیفات توسط مالک قبلی دریافت شده باشد این امکان برای شما وجود نخواهد داشت و به طور قانونی نیز تخفیفات برای مالک قبلی می باشد

 143. مینا صفری

  سلام بیمه ماشینی که سه ماه پیش خریدم
  امروز اتمام است مراجعه کردم که بیمه جدید بگیرم گفتن تخفیف بیمه قبلی شما باید بروید تعویض پلاک انتقال سند قطعی را اوکی کند .در صورتی که من سند قطعی دارم
  بیمه قبلی من پارسیان و ایران بوده
  این بیمه ماشین که سه ماه خریدم آسیا است
  چگونه تخفیف بگیرم من ۱۰ سال است تخفیف دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که روی پلاک قبلی خود تخفیفات عدم خسارت داشته باشید میتوانید با دریافت الحاقیه نسبت به انتقال تخفیفات خود اقدام نمایید

 144. حمید

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من سال ۹۵ تا ۹۷ یه سمند داشتم و مجموع تخفیفش ۱۵ درصد شد. اون رو فروختم و یه پراید گرفتم و اونم دو سال دستم بود و مجموع تخفیفش ده درصد شد. الان پراید رو هم فروختم که خود پراید ۴۵ درصد تا پارسال تخفیف داشت و یه رانا گرفتم که به اسم همسرم کردمش. الان خواستم برم بیمه رو تمدید کنم، بیمه گر گفتش از اون ۴۵ درصد تخفیف پراید فقط ده درصدش برای شماست و بقیه اش برای صاحب قبلی هستش و شما میتونی فقط از ۱۵ درصد تخفیف سمند استفاده کنی و اونو انتقال بدی و حتی نمیتونی مجموع دو تخفیف سمند و پراید رو استفاده کنی.
  الان میخوام بدونم که واقعا همچین قانونی هستش و من فقط ۱۵ درصد تخفیف سمند رو میتونم انتقال بدم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در انتها شما میتوانید از تخفیفات تنها یک خودرو استفاده نمایید و تحفیفات دو خودرو باهم تجمیع نمیشوند
   از مورد اتومبیل قبلی شما نیز تخفیفات دو سال که تحت مالکیت شما به شما تعلق میگیرد

 145. رضا

  سلام وقت بخیر خودرو پراید باتخفیف ۵۵ درصد بیمه پاسارگاد فروختم خریدار بعد از اتمام بیمه در بیمه ملت تمدید کرده برای گرفتن الحاقیه به کدام بیمه گذار مراجعه کنم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت الحاقیه باید به شرکت بیمه نامه جاری خود مراجعه نمایید

 146. ماهان

  با سلام
  من خودرو خود را فروخته ام و قولنامه دارم اما در دفاتر ثبت به ثبت نرسیده ولی پلاک فک شده و برگ سبز و کارت خودرو نیز به نام خریدار صادر شده است.آیا خریدار میتواند علیرغم میل اینجانب از تخفیف بیمه ثالث استفاده کند؟ در صورتی که ایشان بخواهد از تخفیف اینجانب استفاده کند چطور میتوانم جلوی این کار را بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 147. تورج

  سلام آیا برای انتقال تخفیف بیمه پلاک ماشین قدیم با ماشین جدید باید یکی باشد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   انتقال تخفیفات براساس سوابق تخفیفات روی پلاک اعمال میگردد

 148. هادی

  سلام

  وقت بخیر ایا امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خواهر و برادر وجود دارد؟
  اگر بعد از فروش خودروی داری تخفیف بیمه قصد خرید خودرو نداشته باشیم تا چه مدت تخفیف بیمه محفوظ میماند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   تنها انتقال تخفیف به اعضای خانواده به شرح ذیل امکان پذیر است
   پدر ،مادر ،همسر و فرزند

 149. ایرج

  سلام، اگه ماشینی رو که فروختی و فک پلاک شده و انتقال پیدا کرده است تا پایان اتمام بیمه نامه قبلی و توسط مالک فعلی(خریدار ماشین) تصادفی داشته باشد تخفیف های قبلی باطل میشوند؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که سررسید بیمه نامه نرسیده باشد مورد خسارت برروی بیمه جاری اعمال میگردد

   1. Hoosin

    سلام وقت بخیر من ماشین پراید داشتم و سال ۹۹ فروختم که بیمه تخفیف ۷۰ درصد داره الان بنده خواستم بیمه خودروی خودم که اون پلاک که سال ۹۹ فروختم روش بیمه کنم اما متاسفانه بهم میگه تخفیف رو اون خریدار برده چون تو ماشین سال ۹۹ فروختی و تخفیفت واسه اون فروشند رفته راست میگن راه حل چی هست ممنون جواب بدید.

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
     البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 150. خانم عبدی

  سلام. من تقریبا چهار سال پیش ماشین پسر عمویم را خریدم و دو هفته قبل برای تعویض پلاک اقدام کردم و (ماشین هم اکنون به نام من است). بیمه نامه ماشین را در سال قبل از بیمه بازار و به نام همسرم دریافت کردیم. آیا امکان انتقال تخفیفات به من وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   برای انتقال مالکین باید حتما شرط نسبت درجه یک به معنی (پدر ،مادر ،فرزند و همسر) رعایت شود

  2. مهدی

   در صورتی ماشین رو به خریدار جدید فروخته بشه و تا زمان سر رسید بیمه تصادفی ایشون داشته باشن،تخفیف بیمه کماکان هستش یا از بین میره؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    تا مبنای زمان نقل و انتقال مالکیت تخفیفات محاسبه و به مالک قبلی الحاقیه انتقال تخفیف تعلق میگیرد

 151. میثم

  سلام مدارک لازم برای انتقال بیمه چیه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بیمه نامه قبلی
   مدارک شناسایی مالک
   تاییدیه نقل و انتقال خودرو
   برگه سبز یا سند مالکیت

  2. میثم

   سلام فقط برگه تاییده باید مال ماشین قبلی باشه یا جدید

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    این مورد برای خودرو جدید باید باشد

 152. کیمیا

  سلام وقتتون بخیر
  من یک پی کی مدل ۸۳، در ۱۳۹۹/۲/۲۷ خریدم پلاک ماشین به اسم خودمه و دوساله تا الان که سال ۱۴۰۰ هست امروز بیمه کردم. ضمن ینکماشین ۷۰ درصد بیمه داره و تخفیف کامل هست در این دوسال که بیمه کردم. من میخوام این ماشین رو بفروشم و یکی دیگه بخرم بیمه اش رو میخوام. آیا به من تعلق میگیره؟ اگر الحاقیه تخفیفات بیمه رو بگیرم رسمی میشه به نام خودم؟ خریدار قبلی سال ۹۷ و ۹۸ هم ماشین به اسمش بوده از کجا بدونم برای دریافت بیمه اقدام نکرده؟ و اینکه این بیمه رو به من میدن یا ایشان؟ چیکار کنم که بیمه رو به نام خودم قطعی کنم که نتونن درخواست بدن در ضمن بخشنامه انتقال تخفیفات بیمه از ۹۷ اومده ولی از ۹۹ اجرا شده به کدوم تعلق میگیره
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی مهمه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 153. مسعود

  سلام من یه سمند سال ۹۸ برج ۱۰ خریداری وتعویض پلاک کردم یه ماه پیش فروختم ویه ماشین جدید خریدم می تونم تخفیف بیمه رو انتقال بدم به ماشین جدیدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 154. ابراهیم الماسی

  سلام.
  فردی خودروی را چند سال پیش خریده است و تا کنون نسبت به انتقال سند اقدام نکرده است. در طی این سالها به نام خود بیمه نامه برای خودرو خریداری شده تهیه کرده است. اگر فرض کنیم بیمه نامه این فرد اکنون درصد تخفیف دارد و در سال 1400 اقدام به انتقال خودرو به نام خود بکند آیا تخیفها با توجه به تغییر پلاک و مالکیت خودرو از بین می رود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 155. حسین عسک

  با سلام خودرو سواری به نام پدرم دارم، اگر تعویض پلاک بنام خودم بزنم ،برای انتقال تخفیفهای بیمه شخص ثالث پدرم ،به نام خودم، تعویض پلاک کافیست یا باید سند را هم در دفتر خانه بنام خودم بزنم؟ ومدارک لازم برای بنام زدن بیمه به نام خودم چیست و ایا پدرم هم باید برای بنام زدن در دفتر بیمه حضور یابد ؟ممنون میشم اگر توضیح دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای انتقال تخفیفات باید به طور حتمی مالکیت خودرو انتقال داده شده باشد
   مدارک مورد نیاز
   برگه سبز
   برگه تاییدیه نقل و انتقال
   بیمه نامه
   مدارک شناسایی طرفین
   نامه درخواست کتبی
   صرف داشتن نامه درخواست کتبی کفایت میکند و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد

 156. حسین عسکری

  با سلام خودرو سواری به نام پدرم دارم، اگر تعویض پلاک بنام خودم بزنم ،برای انتقال تخفیفهای بیمه شخص ثالث پدرم ،به نام خودم، تعویض پلاک کافیست یا باید سند را هم در دفتر خانه بنام خودم بزنم؟ ومدارک لازم برای بنام زدن بیمه به نام خودم چیست و ایا پدرم هم باید برای بنام زدن در دفتر بیمه حضور یابد ؟ممنون میشم اگر توضیح دهید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای انتقال تخفیفات باید به طور حتمی مالکیت خودرو انتقال داده شده باشد
   مدارک مورد نیاز
   برگه سبز
   برگه تاییدیه نقل و انتقال
   بیمه نامه
   مدارک شناسایی طرفین
   نامه درخواست کتبی

 157. عزیزی

  با سلام،من از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ حدود ۷ تا ماشین مختلف داشتم که هرکدوم رو حداقل یکبار بیمه شخص ثالث کردم و فروختمشون، با توجه به اینکه مدارک شناسایی این ماشین هارو ندارم برای دریافت الحاقیه بیمه این ماشین ها باید چکار کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تنها برای یک خودرو از خودروهایی که بعد از دی ماه 1397 نقل و انتقال مالکیت آن را انجام داده اید میتوانید درخواست الحاقیه انتقال تخفیفات داشته باشید

 158. حسین مدبر

  سلام وقت بخیر، من ماشینی داشتم که تخفیف بیمه کامل داشت و مهر ۱۴۰۰ فروختمش، البته من این ماشین رو مهر ۱۳۹۸ خریداری کرده بودم و ۲ سال بیمه شخص ثالث ان را تمدید کردم، حال سوال من این است که الان اگر برای دریافت الحاقیه تخفیفات این ماشین اقدام کنم تخفیف ۲ سال این ماشینو به بنده میدهند یا تخفیف کامل ان را؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مالک قبلی نسبت به دریافت تخفیفات اقدام کرده باشد تنها دو سال از تخفیفات با دریافت الحاقیه به شما تعلق میگیرد در غیر این صورت تمامی تخفیفات قابل انتقال به شما می باشد

 159. aliafroz

  با سلام . آیا عروس خانواده هم جزو اقوام درجه ۱ برای انتقال تخفیفات حساب میشه ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   فقط پدر،مادر،فرزند و همسر جز اقوام درجه یک محسوب میشوند

 160. قانع

  سلام وقت بخیر من8سال تخفیف بیمه روی پلاکم دارم الان ماشین جدید گرفتم پلاکمم روی ماشین جدیدمه آیا تخفیف قبلیمو میتونم برای ماشین جدیدم استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 161. علی ۴۰

  سلام چون من درآینده نزدیک قصدفروش خودرو خودم رادارم آیامیتوانم تخفیف ۷۰ درصدی پژو خودم را با تخفیف ۳۵ درصدی پژوهمسرم جابجاکنم؟ضمنادر آذرماه یعنی چندروزدیگرموعدتمدید بیمه هردو خودرو هست

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله امکان انتفال تخفیف بین دو خودرو با دریافت دو الحاقیه مجزا برای این امر وجود دارد

 162. علی اکبربرزگر

  باسلام آیامیتوانم تخفیفات بیمه شخص ثالث خودروپژو خودم را که ۷۰ درصدهست با بیمه خودرو همسرم که پژو هست و ۳۵ درصد تخفیف دارد جابجا کنم ؟شایددرآینده نزدیک بخواهم ۴۰۵ خودم رابفروشم ومیخواستم تخفیفاتش را به خودروهمسرم بدهم ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این انتقال را انجام دهید اما در جریان باشید که تخفیفات دو خودرو با هم تجمیع نمیشوند

 163. علی اکبربرزگر

  باسلان آیامیتوانم تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو ۴۰۵ خودم را که ۷۰ درصدهست با بیمه خودرو همسرم که پارس هست و ۳۵ درصد تخفیف دارد جابجا کنم ؟شایددرآینده نزدیک بخواهم ۴۰۵ خودم رابفروشم ومیخواستم تخفیفاتش را به خودروهمسرم بدهم ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات این انتقال را انجام دهید اما در جریان باشید که تخفیفات دو خودرو با هم تجمیع نمیشوند

 164. حمید

  سلام و خسته نباشید.
  یک سوال در مورد الحاقیه برای انتقال تخفیف دارم.
  من در تاریخ 11.97 یک خودرو خریداری کردم و الان دارای تخفیف کامل هست.
  میخوام بدونم که اگر من الان بخوام خودرو خود را بفروشم. الحاقیه انتقال تخفیف را باید قبل از فروش خودرو و برگ سبزی که به نام خودم هست بگیرم ؟ یا بعد از فروش خودرو و با برگ سبز جدید باید این کار انجام شود؟
  ایا نیاز به سند هست یا همون برگ سبز کفایت میکنه؟

  و این که چند سال میتونم این تخفیفات رو نگه دارم تا به خودروی جدید انتقال داده بشه؟

  با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد الحاقیه انتقال تخفیف برای انتقال تخفیف وجود دارد
   بعد از تغییر مالکیت این امکان برای شما وجود دارد
   تخفیفات شما نیز تا یکسال باپرجا باقی می ماند

 165. کاظمی

  سلام.خسته نباشید…اگه ۴ سال پیش خودرویی خریده باشیم که مالک به دلیل بدهی به کمپانی نتونسته سندخودرو رو به ما انتقال بده تکلیف تخفیف بیمه ثالث این ۴ سال چی میشه ؟ واسه مالک میمونه یاماکه خریداریم و۴ ساله ماشین دست مابوده واین تخفیفا درزمان ما به ماشین تعلق گرفته میتونیم موقع انتقال سندتخفیفاروهم انتقال بدیم؟
  درضمن
  چندروزیه بیمه ثالث ماشین منقضی شده
  میشه الان تعویض پلاک کنیم وسندروانتقال بدیم بعدبیمه ثالث روتمدید کنیم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 166. مریم

  سلام، اگر با وجود یکی بودن شماره پلاک در بیمه نامه و کارت ماشین، تخفیفات بدلیل قانونی که میگه بعداز ۹۷/۱۰/۱۷ هر کسی اولین بار برای ماشین بیمه نوشته تخفیفات برای اونه تخفیف ها پاک بشه و بیمه نامه با۵%تخفیف تمدید بشه میشه با تاریخچه نصب پلاک تخفیفات قبلی با این 5% رو گرفت

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   تخفیفات برای خودروهایی که از این تاریخ به بعد انتقال مالکیت داشتند تخفیفات به طور قانونی برای مالک قبلی خودرو می باشد

   1. مریم

    ببخشید الان من که دو سال بود بیمه ماشین رو تمدید میکردم با امسال که اگر تمدید میکردن میشد سه سال برای من چند درصد تخفیف قابل انتقال هست

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     براساس قانون به ازای هرسال که خودرو دارای سابقه تخفیف باشد 5 درصد تعلق میگیرد

 167. جواد عظیمی

  سلام
  من یه ماشین تخفیف دار میخوام بخرم.
  مالک میگه تخفیف بیمه رو هم بهت میدم. آیا می‌تواند این کار را انجام دهد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون خیر
   این مورد برای انتقال طبق قوانین جدید امکان پذیر نیست و تنها در صورتی که نسبت درجه یک وجود داشته باشد و نسبت به دریافت الحاقیه اقدام کرده باشید این امکان فراهم میگردد

  2. شاهین

   سلام ماشینم چند ساله که دارمش و پلاک بنام صحاب قبلیش هست باتعویض پلاک تخفیف بیمه برمیگردن برا اون؟ و بعد تعویض پلاک تخفیف بیمه ام میشه برا خودم بشن؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

    1. شاهین

     اگه الان تعویض پلاک کنم تخفیف بیمه از بین میرن و ماشینم با بیمه کامل میشه؟

     1. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که بین شما و مالک قبلی نسبت درجه یک باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این تخفیفات را انتقال دهید در غیر این صورت این امکان وجود ندارد

    2. شاهین

     اگه الان تعویض پلاک کنم تخفیف بیمه از بین میرن و ماشینم با بیمه کامل میشه؟ چاری میشه انجام داد که بیمه بنام خودمون بشه

     1. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      در صورتی که بین شما و مالک قبلی نسبت درجه یک باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیف این تخفیفات را انتقال دهید در غیر این صورت این امکان وجود ندارد

     2. محسن

      باسلام
      بنده درتاریخ 11/98یه خودرو باتخفیفات کامل خریداری کردم وپلاک خودرو روبنام خودم زدم درهمون تاریخ
      امروز یعنی موررخ7/9/1400برای گرفتن الحاقیه بیمه مراجعه کردم برای انتقال تخفیف بیمه قبلی که بنام خودم بود رو بنام پلاک جدید که باز بنام خودم هست بزنم
      ولی بیمه مرکزی گفتن تخفیفات کامل قابل انتقال نیست
      درصورتی
      که نقل وانتقال بعد ازسال 97بوده
      وگفتن تخفیفات این دوسال قابل انتقاله
      درصورتی که طبق گفته های شما برای دوستان
      این امر قابل اجراس

     3. بیمه بازار

      سلام وقت بخیر
      تنها تخفیفاتی قابل انتفال به مالک فعلی است که بعد از دی ماه 1397 صورت گرفته باشد و تخفیفات قبلی در صورت دریافت الحاقیه به مالک قبلی تعلق خواهد گرفت

 168. پیمان

  سلام
  من یه پراید برج 8 سال 97 تعویض پلاک کردم میخواستم بدونم تخفیف بیمه اون ماشین میاد رو خودو من.
  و یه ماشین همون موقع خریداری کردم که پلاک تعویض نکردم میخواستم بدونم تخفيف بیمه بعد تعویض پلاک میونه رو این خودرو یا نه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای این قانون براساس خودروهایی است که قبل و بعد از سال 1397 نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد
   به دلیل اینکه برای شما دقیقا در همین سال قرار گرفته است بهتر است با مراجعه به واحد صدور خود امکان این مورد را پیگیری نمایید

 169. پیمان

  سلام
  من خودرو که پلاکش رو برج 8 سال 97 فروختم و فک پلاک شده و همون موقع من خودرو خریدم و پلاک تعویض نکردم و الان میخوام تعویض پلاک کنم آیا میتونم تخفیف بیمه ماشین که فروختم سال 97 رو بیارم رو این ماشین و تخفیف بیمه این ماشین که الان دستمه چی میشه بعد تعوض پلاک.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   مبنای این قانون براساس خودروهایی است که قبل و بعد از سال 1397 نقل و انتقال مالکیت صورت گرفته باشد
   به دلیل اینکه برای شما دقیقا در همین سال قرار گرفته است بهتر است با مراجعه به واحد صدور خود امکان این مورد را پیگیری نمایید

 170. ایمان

  سلام.برای گرفتن گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث چه مدارکی لازم هست؟آیا حالا که خودرو را فروخته ایم و مدارک ماشین از جمله بیمه نامه تحویل خریدار خودرو شده برای گرفتن این گواهی برگه بیمه نامه خودرو را باید داشته باشیم؟
  ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   برای درایافت الحاقیه داشته داشتن مدرکی دال بر داشتن بیمه برای خودرو مورد نظر الزامی است
   به طور کلی نیز برگه نقل و انتقال خودرو،برگه سبز خودرو، مدارک شناسایی مالک و بیمه جز مدارک مورد احتیاج است

 171. محمد

  سلام وقت بخیر
  من مهر1398 یک پراید مدل88 که 70 درصد تخفیف داشت و هفته پیش برای سومین سال بیمه اش رو با 70 درصد پرداخت کردم. الان پراید رو فروختم و تیبا مدل96 خریدم. آیا میتونم تخفیف پراید رو به ماشین جدید انتقال بدم؟
  ماشین و بیمه نامه قبلی 2 سال به نام بودن و ماشین دیگه نداشتم. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که نسبت به دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات اقدام نمایید میتوانید تخفیفات عدم خسارت خود را منتقل نمایید

  2. هاشم دریس

   سلام من تخفیف بیمه ب نام وکدملی خودم وباپلاک ب نام کسی دیگر مدت 5 سال داشتم ک الان فک پلاک کردم آیا میشه ازتخفیف ک باک ملی خودم برای پلاک خودم استفاده کنم خودروهمان است ممنون

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 172. محمد کربلائی

  سلام بنده در سال 99برج 2یک پراید خریدم تمام تخفیف بود و پلاک به اسم خودم بود که چند هفته پیش فروختم یک ماشین دیگه خریدم که اینم تمام تخفیفه میخوام به اسم همسر بزنم تخفیف های ماشین قبل میاد به این؟؟خیلی ممنون راهنماییم کنید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 173. نیکروز

  سلام
  من ۳ سال پیش خودرو خریدم ولی بیمه گذار با همون پلاک قدیم بیمه میزد برام و الان هم(۱۴۰۰/۰۹/۰۱) یادم رفته بود که شماره پلاک جدیدم را بهش بگم و با پلاک قدیمی که به نام شخص دیگر هست بیمه زد
  آیا راهی وجود دارد تخفیفش را الان به پلاک جدیدم بزنم
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 174. احمد

  سلام،بنده سال قبل (1399) خودروی چانگان مدل 96 با تخفیف بیمه کامل داشتم که بیمه شخص ثالث را بصورت آنلاین از بیمه بازار مورخ 1399/04/13 لغایت 1400/04/13 تهیه کردم.اسفند پارسال چانگان رو فروختم و خرداد 1400 خودروی تیوولی مدل 2017 با تاریخ انقضای بیمه ثالث مورخ 1400/09/21 خریداری کردم.لطفا بفرماییدآیا میتونم از تخفیف بیمه ثالث خودروی قبلی استفاده کنم یا خیر؟ با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما با شماره تماس 91311100 درخواست خود را اعلام نمایید
   در صورت تایید اطلاعات و مدارک شما حتما انجام این کار امکان پذیر می باشد

 175. صادق

  سلام من سال 94 ماشین پژو خریدم و صاحب پلاک از ترس هزینه وکالت بمن وکالت پلاک نداد تا حالا که سال 1400 شده بیمه اش هم 60 درصد تخفیف خورده حالا اومده که پلاک کن . حالا این تخفیفات من از بین میروند . اصلاً راهی نیست از اقوام درجه یک هم نیست .

  من هم یک وانت دارم که دست یکی دیگر است و پلاکش بنام من است ایا میشود تخفیفات پیکان وانت رو روی این پژو آورد ؟؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند خودروی پژو قبل از دی 1397 باشد امکان این انتقال تخفیف برای مالک قبلی وجود ندارد ولی در غیر این صورت این امکان برای مالک وجود خواهد داشت
   برای انتقال بین دو خودرو نیز باید کاربری هر دو خودرو یکسان باشد که برای خودروی شما این مورد وجود ندارد

 176. صدرا

  باعرض سلام.بفرمایید حالا که طبق قانون جدید الزامی به ثبت سند بصورت ثبت در دفترخانه اسناد رسمی نیست آیا همان سند و برگه سبز راهنمایی و رانندگی مصداق سند قطعی محسوب میشود؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   قوانین در این زمینه بسیار جدید می باشد و بهتر است در این زمینه همچنان نسبت به داشتن هر دو نوع سند اقدام نمایید

 177. حسین

  با سلام من ماشین ۲۰۶ از سال ۹۳ تا ۱۴۰۰ پلاک به نام من بوده و تخفیف میگرفتم و ماشین رو برج دو ۱۴۰۰ فک پلاک کردم ،دوباره امسال ماشین ال ۹۰ خریدم ولی موقع فک پلاک ،پلاک دیگری برای من نام من دادن و من موقع تمدید بیمه ال ۹۰ آیا تخفیف قبلی به پلاک جدیدم میخوره یا نه

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما نسبت به دریافت الحاقیه برای خودرویی که فک پلاک کرده اید از طریق نماینده قبلی خود اقدام نمایید میتوانید در سررسید خودرو فعلی خود از تخفیفات عدم خسارت مذکور بهره مند شوید

 178. مصطفی

  با سلام
  پدر من دو خودرو به نامشون هست که هر کدام بیمه مجزا از شرکت بیمه ایران دارند. یکی ۷۰ درصد تخفیف داره و دیگری حدود ۵۰ درصد . پارسال ایشون فوت شدن و حالا میخواستم بدونم انتقال این تخفیف ها که مربوط به دو خودرو هست به دو نفر از وراث امکان پذیر است؟ یا اینکه فقط یکی از تخفیفات فوق را میشه به یک نفر از وراث منتقل کرد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که یک وکالت نامه به یکی از وراث از طرف باقی وراث تعلق گیرد امکان انتقال تخفیف تنها برای یک خودرو با تخفیف بیشتر امکان پذیر می باشد

 179. امیر

  سلام من دو تا سه ماهه و یک دو ماهه و یک چهار ماهه بیمه کوتاه مدت دارم که جمعشون یکسال میشه الان که میخواهم ماشین را بیمه کنم بیمه گر میگوید که امکانش نیست چون بینشون یه بیمه یگساله خورده در صورتی که همشون به نامه خودمه و در این مدت هیچ تصادفی و یا گرفتن خسارتی از بیمه گر اتفاق نیافتاده .
  میخوام بگم با این هزینه ها که تازه بیمه گرها بیمه کوتاه مدت را خیلی گرانتر محاسبه میکنند واین واقعیت که اتومبیل در این زمان هیچ خسارتی از بیمه نگرفته ایا این عادلانه است که تخفیفهای بیمه های کوتاه مدت محاسبه نشه ؟
  و اینکه ایا راه حلی برای محاسبه این یکسال تخفیف وجود داره ؟
  متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   براساس قوانین هر شرکتی برخی محدودیت ها را برای تجمیع تخفیفات مربوط به سوابق کوتاه مدت بیمه شخص ثالث اعمال میکند
   مورد شما نیز براساس قوانین شرکت بیمه وضع شده است
   به طور کلی بیمه های کوتاه مدت به دلیل ترغیب به خرید بیمه یکساله و با توجه به ریسک بالاتر آن و هزینه های بیمه گری به نسبت بیمه های یکساله گرانتر است
   به دلیل اینکه بین بیمه های شما فاصله ای افتاده است امکان این مورد مگر با دریافت مجوز از طریق شعب بالادست نماینده مذکور امکان پذیر نیست

  2. مصطفی

   سلام. ببخشید میخواستم بدونم. برای استفاده از تخفیفات خودروی قبلی حتما باید پلاک خودروی قبل روی خودرو جدیدنصب باشد یا با دریافت پلاک جدید هم میتوان از تخفیفات پلاک خودرو قبلی استفاده کرد. باتشکر

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که تخفیفات را از طریق دریافت الحاقیه به پلاک دیگری منتقل کنید نیز امکان انتقال تخفیفات وجود خواهد داشت

 180. علی

  سلام من تاکسی دارم والان ۵۵درصدتخفیف داردمدل ۹۶.
  اگرخودروی شخصی بخرم امکان انتقال تخفیف وجود دارد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   تنها در صورتی امکان انتقال تخفیف برای شما وجود دارد که کاربری و گروه خودرو یکسان باشد
   علاوه بر شخصی بودن هر دو خودرو باید تعداد سیلندرها نیز یکسان باشد

 181. علی حیدری

  سلام من پارسال ۱۰,۹,۹۹ ی پژو خریدم با ۹ سال تخفیف ،انتقال سند و تعویض پلاکو همرو انجام دادم ،الان سر رسید بیمه ۳,۹,۱۴۰۰ هست.
  ایا میشه از تخفیف بیمه استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر
   براساس قانون جدید تخفیفات شامل شما نمیشود و باید در سیستم های صدور گزینه دارای مالکیت یعنی بدون سابقه تخفیف ثبت شود

 182. دانیال

  باسلام
  مماشینی داشتم که از ۸۳/۰۹/۲۱تا۹۷/۱۱/۳۰ در مالکیت فروشنده قبلی و از ۹۷/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۰ در مالکیت من بوده و از تخفیف کامل بیمه استفاده میکردم
  ماشین رو فروختم و‌تعویض پلاک شده با خرید ماشین جدید میتوانم تخفیف الحاقیه تخفیف بیمه رابه ماشین با پلاک قبلیم انتقال دهم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

  2. دانیال

   سلام
   در صورتی که نقل و انتقال بعد از دی ماه ۹۷ باشد نیاز به این مورد هست که بیمه گذار هم تا این تاریخ خودم باشم

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    طبق قانون ملاک مالکیت است و به بیمه گذار اشاره ای نشده است

 183. رضا میرکریمی

  سلام وقت بخیر.انقضای بیمه نامه من 3 آذر است و من ماشین رو به برادرم فروختم و ماشین جدیدی خریداری کرده ام .انقضای بیمه ماشین جدید من برج12 است .میخواستم بپرسم اولا من میتونم ماشین قبلیو به نام خودم بیمه کنم و دوم اینکه چجوری میتونم این تخفیف رو به ماشین جدید منتقل کنم ؟ آیا حتما باید ماشین قبلی رو سند تعویض پلاک کنم یا همینجوری هم میشه ؟ وآیا این تعویض پلاک قبل از انقضا باید باشه؟

  ماشین از سال96 به نام من بوده 70 درصد تخفیف داره.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال تخفیف براساس توضیحات شما نیاز به دو شرط دارد
   شرط اول اینکه حتما نقل و انتقال سند به طور کامل انجام شده باشد
   شرط دوم اینکه انتقال بین پدر ،مادر همسر و فرزند صورت گرفته باشد
   برای شما شرط دوم صورت نگرفته است ولی میتوانید به یکی از افراد مذکور انتقال را انجام دهید

 184. ناصر صمدزاده

  سلام و خسته نباشید
  در تاریخ ۹/۱۱/۱۳۹۸ پژو تمام تخفیف گرفتم فروشنده برا انتقال سند نیامد. تا شکایت کردم و دادگاه رای ب نفع بنده داد. ولی الان ک قانون فرق کرده من چیکار کنم؟!! هنوز پلاک فروشنده رو ماشینم هست. اجرای حکم زدم. دو ساله خودم دارم بیمه اش میکنم ولی با پلاک فروشنده.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مالک قبلی اقدام به حذف تخفیفات نکرده باشد امکان استفاده از تخفیفات برای شما به روال سابق وجود دارد

 185. حسن

  سلام وقتتون بخیر
  من ماشینی داشتم در تاریخ99/3/5فروختم که تازه حدود یک هفته بود بیمه کرده بودم با تخفیف کامل وتا تاریخ 1400/05/05 ماشینی نداشتم و در این تاریخ تازه ماشین خریدم ایا میتوانم از تخفیفات ماشین قبلی استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 186. اصغر ثامنی

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پراید مدل۸۹را در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۸فروختم تاریخ اتمام بیمه پراید ۱۳۹۹/۸/۲۸بود ماشین به اسم خودم بود ولی بیمه به نام و کد ملی پدرم
  همان روزی که پراید رو فروختم پژو مدل ۸۳گرفتم و همان پلاک قبلیمو زدم رو ماشین بیمه پژو برج۱۳۹۹/۱۰/۷تموم شد ماشینو به اسم خودم ولی با پلاک قبلی خودرو بیمه کردم چون گفتن باید تاریخ بیمه پراید تموم شه تا بتونم از تخفیفاتش تو ماشین جدید استفاده کنم
  الان میخوام بدونم تخفیفات ماشین قبلیم میاد روی پلاکم یا کد ملی پدرم و یا کلا میره به اسم همون کسی که پرایدو خریده ازم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 187. شهاب

  سلام.ماشین بنام خانمم هست و پلاک شهرستان … الان قصد داریم پلاک تهران بگیریم.بیمه نامه هم بنام خانمم هست…چهار روز بعد از تاریخی که برای تعویض پلاک تعیین شده،بیمه نامه منقضی میشه…. الان میشه سوابق بیمه از پلاک قبلی به پلاک جدید همان خودرو انتقال پیدا کنه؟و اینکه چه کاری باید انجام داد؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 188. علی زارع

  سلام.خودرو قبلی ام که فروختم 17 مهر 1400تاریخ بیمه اش تمام شد و 14 سال تخفیف بیمه دارد متاسفانه چون تعویض پلاک خریدار انجام نداده نتونستم تخفیفات راانتقال بدم.آیا انتقضای بیمه خودرو قبلی مانع اعمال تخفیف روی خودرو فعلی که نمی شود؟ممنون میشم جواب سوال منو بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 189. محمد

  با عرض سلام و احترام
  من ماشینم را هفته گذشته فروختم. قبل از فروش، بیمه شخص ثالث آن را که هفتاد درصد تخفیف داشت، تا آبان ۱۴۰۱ تمدید کردم. الان یک ماشین خریدم که هفت ماه بیمه داره. هفت ماه دیگه که بخوام بیمه را تمدید کنم، آیا می‌توانم از تخفیف بیمه خودم استفاده کنم؟
  سوال دوم این‌که آیا الان می‌توانم بیمه شخص ثالث خودرویی که فروختم را کنسل کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 190. امیر

  با سلام
  من ی خودرو ۲۰۶ سال ۹۸ خریداری کردم که مدل ان ۹۷ و تاریخ تحویلش برج ۱۱ /۱۳۹۷بود از سال بعد من خودم بیمه کردم تا امسال و حالا که ماشین رو فروختم
  بیمه به من میگه که تخفیفات برای مالک اول است
  ایا این موضوع درسته ؟؟
  ممنونم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 191. علی۶۸

  سلام من پارسال برج ۲۰,۹,۹۹ ماشین پژو ۴۰۵ با ۹سال تخفیف خریدم
  سند قطعی و تعویض پلاک هم همون تاریخ انجام دادم.
  سر رسید بیمه امسال۳,۹,۱۴۰۰ هست،ایا میتونم از تخفیف ببمه اش استفاده کنم؟
  اگر میشه لطفا راهنمایی کنید تا از بیمه بازار سریع اقدام کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 192. مجتبی علیزاده

  اخه این قانون بی اساسی هست
  وقت بخیر بنده در سال ۹۹مرداد ماه پراید با وکالت تعویض پلاک و سند قطعی خریداری کردم وتا آخر برج نه۹وکالت مهلت داشت.وبه دلیل محدودیت های کرونا نشد تعویض پلاک بکنم ودر تاریخ آذر ۹۹ بیمه نامه رو مجبور بودم با پلاک قبلی آمدید کنم ولی با آدرس تلفن و اسم خودم و در تاریخ ۲۰/آذر ۹۹ پلاک رو تعویض و به نام خودم زدم……واینکه پلاک به نام مادر زن برادرم هست و نه تا به حال پشت فرمان خودرو نشسته نه گواهی نامه داره وتمام سال‌های گذشته بیمه به نام برادر من بوده .ولی پلاک به نام مادرزن.ش .والان بیمه میگه تخفیف برای صاحب پلاک هست . کسی که رانده نیست پلاک فقط به نامش هست. خواهشن جواب بدین . واین که بنده دو تا خودرو پراید دارم و اون یکی خودرو هم بنام خودم هست و ۱۳سال تخفیف داره. اگر شما میگید این قانون برای راننده های بدون تخلف هست.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 193. مجتبی علیزاده

  سلام بنده در سال ۹۹مرداد ماه پراید با وکالت تعویض پلاک و سند قطعی خریداری کردم وتا آخر برج نه۹وکالت مهلت داشت.وبه دلیل محدودیت های کرونا نشد تعویض پلاک بکنم ودر تاریخ آذر ۹۹ بیمه نامه رو مجبور بودم با پلاک قبلی آمدید کنم ولی با آدرس تلفن و اسم خودم و در تاریخ ۲۰/آذر ۹۹ پلاک رو تعویض و به نام خودم زدم……واینکه پلاک به نام مادر زن برادرم هست و نه تا به حال پشت فرمان خودرو نشسته نه گواهی نامه داره وتمام سال‌های گذشته بیمه به نام برادر من بوده .ولی پلاک به نام مادرزن.ش .والان بیمه میگه تخفیف برای صاحب پلاک هست . کسی که رانده نیست پلاک فقط به نامش هست. خواهشن جواب بدین . واین که بنده دو تا خودرو پراید دارم و اون یکی خودرو هم بنام خودم هست و ۱۳سال تخفیف داره.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 194. جعفر زاده

  با سلام
  بنده پراید با ۱۲سال تخفیف بیمه دارم پراید به اسم خانمم هستش و بیمه نامه به اسم خودم .
  در حال حاضر از نمایندگی ماشین صفر تحویل گرفتم به نام خودم و پراید را گذاشتم برای فروش
  آیا برای استفاده از تخفیف های پراید. برای ماشین جدید قبل از فروش باید چکاری انجام بدهم ؟؟
  با تشکر از بیمه بازار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 195. مریم

  باسلام
  اگر بیمه نامه ای با تخفیفات ۵٪ به صورت اقساطی تمدید بشود و مبلغ اولیه را پرداخت بکنیم آیا با صدور الحاقیه برای اعمال تخفیفات ما به التفاوت مبلغ پرداختی برمیگردد

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مازاد پرداختی براین اساس صورت گرفته باشد امکان صدور الحاقیه بازگشتی برای عودت وجه پرداختی وجود دارد

 196. علی

  باسلام. آیا امکان داره من خودرو بنام خودم به برادرم بفروشم چون قصد خرید خودرو ندارم. تخفیفات بیمه ثالث به بیمه ثالث برادرم انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید تنها به افراد ذیل تخفیفات عدم خسارت خود را انتقال دهید
   پدر ،مادر ، همسر و فرزندان

 197. حسین

  با عرض سلام و احترام
  من یه ماشین ریو داشتم اما قولنامه ای بوده و 14 سال تخفیف دارم بیمه نامه با تخفیف بنام من هست.ولی پلاک نه . الان به صورت قولنامه ای فروختم و یه 405 خریدم و تعویض پلاک کردم. میتونم تخفیف به ماشین جدیدمنتقل کنم. ممنون از شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 198. رسول

  سلام خسته نباشید.من ماشینم را فروختم ولی هنوز فک پلاک نکردم و اعتبار بیمه اش تا برج 10است و5 سال تخفیف دارد والان پدرم یک ماشین به نامش دراومده ومن ماشین را ازش خریدم ولی تا یک سال در رهن سایپا است ونمیتونه به نام من بزنه میخواستم بدونم چطور اون 5سال تخفیف را به ماشین جدیدم که تا یک سال دیگه هنوز به نام پدرم است را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 199. رسول

  سلام خسته نباشید.من ماشینم را فروختم ولی هنوز فک پلاک نکردم و اعتبار بیمه اش تا برج 10است و5 سال تخفیف دارد والان پدرم یک ماشین به نامش دراومده ومن ماشین را ازش خریدم ولی تا یک سال در رهن سایپا است ونمیتونه به نام من بزنه میخواستم بدونم چطور اون 5سال تخفیف را به ماشین جدیدم که تا یک سال دیگه هنوز به نام پدرم است را انتقال بدم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 200. اسماعیل

  آیا شخصی که ماشین را خریداری میکنه اگر فقط در تعویض پلاک انتقال پیدا کنه،و سند دفتر خانه ای نزند،مالک جدید خودرو تصادف کنه بیمه به اون تعلق میگیره،مثلا ماشین ۴ماه بیمه داره خریدم،تصادف کردم،دفتر خانه هم نرفتم؟؟؟؟؟
  🌟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در این صورت خسارت به بیمه گذار قبلی تعلق میگرد و در صورت داشتن قولنامه میتواند این خسارات را به استفاده کننده فعلی انتقال دهد

 201. ابراهیم

  با عرض سلام و احترام ؛
  من صاحب دو دستگاه خودرو هستم که یکی تخفیف کامل داره و با یکی چون تصادف کردم و خسارت از بیمه گرفتم دیگه تخفیف نداره …
  آیا میتونم با فروش خودرویی که تخفیف کامل داره ، تخفیف بیمه آن را به خودرو فعلیم که سابقه خسارت داره منتقل کنم ؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

  2. محمد

   با عرض سلام و خسته نباشید
   قبلا یک پراید مدل ۸۹ با ۷۰ درصد تخفیف بیمه با پلاک به نام خودم داشتم چند ماهه فروختم ولی هنوز طرف به دلایل مختلف نیومده برای تعویض پلاک الان یک پژو ۴۰۵ مدل ۹۹ با پلاک به نام پدرم دارم یک ماه دیگه بیمه اش تموم میشه
   میخواستم ببینم راهی هست تا از تخفیف ماشین قبلیم برای این ماشین جدیدم استفاده کنم
   ممنون میشم راهنماییم کنید
   در ضمن کسی که ماشین رو بهش فروختم مرداد ماشین رو بیمه کرده تکلیف این بیمه چی میشه با تعویض پلاک جا به جا میشه برای ماشین جدیدم یا روی ماشین خودش باقی میمونه؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 202. وحید

  سلام و عرض احترام
  بنده ۹ سال یک ماشین سواری داشتم با پلاک نجف آباد که به تازگی فروختمش و ۲هفته قبل از فروشش یک سواری جدید خریدم که تعویض پلاک کردم به آدرس جدیدم توی یک شهر جدید، یعنی پلاک ماشین جدیدم با قبلی فرق می کنه، از بیمه یک الحاقیه گرفتم مبنی بر محفوظ ماندن تخفیفات که گفتند موقع اتمام بیمه ماشین جدیدم باید ارائه بدم. سوالم این هست که آیا با تغییر شماره پلاک مشکلی در انتقال تخفیفات به بیمه ماشین جدیدم به وجود نمیاد؟ یعنی تخفیفات من به نام کدملی من هست یا شماره پلاکم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. وحید

    یعنی اینکه شماره پلاک ماشین جدیدم نسبت به ماشین قبلی که تخفیفش رو برداشتم تغییر کرده مشکلی نیست؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که مالک خودرو باشید امکان مراجعه به واحد صدور و دریافت الحاقیه برای شما وجود دارد

 203. روح اله

  سلام وقت بخیر
  بنده راننده تاکسی هستم، ماشینم را سال 1391 خریدم
  ودرتمام این سالها بیمه به نام خودم و شماره پلاک قبلی بوده است، بعد از تغییر قانون بیمه بنام خودم پلاک زدم، ایا پلاک جدید تخفیف دارم ،بیمه های قبلی با شماره ملی خودم هست
  تشکر از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 204. بهروزی

  آیا در این طرح که جهت تشویق رانندگان محطاط و شخص محور میباشد، یک راننده محتاط که خودروی دوم خریداری کرده و تخفیف های خودروی دوم به فروشنده انتقال داده شده هیچ تخفیف بیمه ثالثی برای خودروی جدید مشمول میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 205. جعفر

  سلام من یک پراید ویک پیکان بار فروختم هر دو تعویض پلاک نکردن هنوز میتونم زمان تعویض تخفیف بیمه ها را روی پلاک هام نگه دارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با استفاده از الحاقیه تخفیفات خود را حذف کنید و در صورت خریداری خودروی دیگری به همان کاربری قابل انتقال می باشد

 206. یوسف

  سلام وعرض ادب بنده تاکسی دار هستم پارسال برج هشت بیمه شخص ثالث رو به نام خود ولی باپلاک صاحب ماشین بیمه نمودم برج ده سال۹۹ تعویض پلاک کرده ویه الحاقیه هم بابت تعویض پلاک ازبیمه گرفتم که از استعلامی که ازبیمه گرفتم تمامی تخفیفات مالک قبلی به شماره پلاک جدیدم انتقال داده شده وتخفیفات مالک صفرشده حال من به چه صورت میتونم تخفیفات که روپلاکم هستش رو دوباره به بیمه جدید که دوروز بعدتموم میشه انتقال بدم…همانطورکه خدمتتون توضیح دادم تمامی تخفیفات مالک روپلاکی که به اسمم هست نشون داده میشه ولی بیمه گرامیگن چون تعویض پلاک کردی تخفیف شامل شمانمیشه هرچقدربهشون میگم تواستعلام بیمه مرکزی تخفیفات مالک صفرشده رو پلاک خودم اومده کسی راهنماییم نمیکنه چیکارکنم ممنون میشم محض رضای خدا کمکم کنید کدملیم 6038513922 پلاکی که روبیمه هست 75ت۴۱۳ایران ۲۲ پلاکی که پارسال بهمن تعویض پلاک کردم والحاقیه گرفتم 41ت545ایران11

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   نماینده قبلی موظف است که با استناد به الحاقیه که در دست شماست تخفیفات را در سررسید بیمه به خودرو شما منتقل کند مگر اینکه مالک قبلی نسبت به برداشت تخفیفات خودش مجدد اقدام کرده باشد

 207. جلال الدین جلتلی

  با سلام و تشکر از پاسخ شما
  همانطوریکه خدمتتان عرض کرده بودم خودرو قبلی در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ فروخته و فک پلاک کردم ولی پس مراجعه به دفتر بیمه با گرفتن پرینت مشخص شد که من از سال ۸۷ تا تاریخ فک رهن یعنی ۱۰ سال بیمه بدون دریافت خسارت خودرو را بیمه ایران کرده ولی مالک فعلی خودرو را در تاریخ ۹۹/۹/۴ به مدت یکسال بیمه میهن در کرج بیمه کرده بود. از من خواسته شد با مراجعه به سرپرستی بیمه میهن در اهواز که محل سکونت بنده است ، در خواست انتقال حذف تخفیفات کردم . متأسفانه مدیر بیمه میهن پاسخ ذیل (عینا خدمتتان نگارش میکنم) را کتبا ذیل درخواستم نوشتند :
  «با توجه به ابلاغ بخشنامه در اسفند ۹۹ امکان انتقال تخفیفات با توجه به فروش خودروی مذکور در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ امکانپذیر نمی باشد.» بفرمایید چه اقدام قانونی می‌توانم انجام دهم تا بتوانم ۱۰ تخفیفات بیمه خودم را به خودرو جدیدم انتقال دهم ؟؟؟
  از راهنمایی و لطف شما متشکرم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 208. ژولیت

  با سلام من ماشین را فروش قطعی کردم و خریدار برای تعویض پلاک به شهرستان رفته و من حضور نداشتم. ایا تخفیف بیمه ثالث بنده اتوماتیک منتقل میشه به ماشینی که خریدم از نمایندگی در حد نو بوده ولی کمی استفاده شده بود؟

  بیمه از من مدرک تعویض پلاک از جانب خریدار میخواهد خریدار هم میگه من مدرکی ندارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی اس

 209. مهدی

  سلام
  من دو ماه پیش ماشینم رو فروختم ۱۸ سال سابقه بیمه دارد قصد خرید و انتقال سوابق را هم ندارم چکار کنم که سوابقم نسوزد؟؟شاید چند سال دیگه ماشین خریدم و خواستم از سوابق استفاده کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی اس

 210. جلال الدین جلالی

  با درود و سپاس از لطفتان
  عنایت بفرمایید :
  خودرو سمندم را در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ فک پلاک کردم بمدت ۱۰ سال بیمه ایران بدون هیچ خسارتی کردم. این خودرو در سال مهر ۹۸ با تخفیفات قبلی متعلق به خودم بیمه البرز شود باز در ۴ آذر ۹۹ با تخفیفات بیمه میهن شد. بنده سال ۹۹ درخواست انتقال سوابق تخفیفات بیمه کردم ولی چون خودرو فعلی (پژو۲۰۶) صفر کیلومتر بود به من شفاها گفته شد تا آذر ۱۴۰۰ که موعد پایان بیمه شخص ثالث‌خودرو فعلیم می رسد اقدام کنم. هفته گذشته به بیمه ایران در اهواز مراجعه و تقاضای الحاقیه انتقال تخفیفات به خودرو جدید کردم. بیمه ایران جهت استفاده از سوابق عدم خسارت از من خواست به سرپرستی بیمه میهن ضمن تسلیم کلیه مدارک مستند خواستار انتقال تخفیفات شدم . مسئول سرپرستی پاسخ را ذیل درخواستم کتبا اینگونه داده اند « با توجه به ابلاغ بخشنامه اسفند ۹۹ امکان انتقال تخفیفات با توجه به فروش خودرو مذکور در تاریخ ۹۷/۱۲/۸ امکان پذیر نمی باشد.»
  استدعا میکنم راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
   البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

   1. جلال الدین جلالی

    ضمن سپاسگزاری از لطفت و راهنمایی شما، فروش خودرو ۹۷/۱۲/۸ انجام و همان روز فک پلاک شد. با توجه به موعد پایان بیمه شخص ثالث خودرو جدیدم برای انتقال تخفیفات بیمه به کجا مراجعه کنم که تخفیفات در بیمه نامه اعمال شود. لازم میدانم خدمتتان عرض کنم که گواهی فک پلاک و رونوشت انتقال ثبتی ، کپی کارت و خلاصه بیمه های انجام شده از سال ۱۳۸۷ نا کنون خودرو قبلی همگی را دارم ولی چون مالک فعلی خودرو را بیمه میهن کرده بودند که البته تا ۱۴۰۰/۹/۴ پایان می یابد از دفتر سرپرستی اهواز تقاضای انتقال تخفیفات کردم که ایشان از انجام آن امتناع می ورزند.
    بفرمایید چکار باید کرد. از محبتتان سپاسگزارم

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورت درخواست شما و تایید مدارک شما نماینده موظف به صدور الحاقیه می باشد
     در صورت عدم انجام درخواست شما میتوانید با مراجعه به شعب بیمه مذکور مراتب اعتراض خود را اعلام نمایید

 211. یعقوب صادقی

  عرض ادب. کامیونت دارم میخرم آیا تخفیفهای بیمه ثالث فروشنده به من منتقل میشه؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت انتقال به خودروی دیگری با همین کاربری انتقال تخفیفات امکان پذیر است

  2. هاشم

   با سلام. تابستان امسال خودروی پرایدم را فروختم و بعد ماشین ثبت نامی به نام خانمم را دریافت کردیم. تاریخ انقضاء بیمه ثالث پراید فروخته شده ام برج ۱۰ امسال است و می خواهم تخفیف آنرا به ماشین صفر خانمم که تا تابستان بعد بیمه دارد منتقل کنم. روند کار چگونه است؟

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 212. امین

  با سلام من مدتی پیش ماشینم رو فروختم وماشین دیگه ای گرفتم موقعی که خریدار میخواست انتقال پلاک انجام بده ماشین به سرقت رفت وموفق به انجام تعویض پلاک نشد الان میشه لطفا راهنمایی کنین که میتونم در این وضعیت تخفیفات رو انتقال بدم وچطور این کار انجام بدم ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

  2. هومن

   وقت بخیر خرداد ۱۴۰۰ خودرو فروختم و مهر بیمش تموم شد با ۳سال تخفیف که پلاک بنام مادرم بود الان خودرو خریدم و میخوام تخیفاتش انتقال بدم به خودم چکار باید بکنم و چه چیزی لازمه.؟.ممنون

   1. بیمه بازار

    سلام وقت بخیر
    در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید
    البته شرط داشتن نسبت درجه یک نیز الزامی است

 213. مجیدی

  سلام
  من یکسال است ماشین قبلی خود را فروخته ام و خریدار قصد بنام زدن ندارد ، و الان یک ماشین جدید نو خریده ام آیا میتوانم سوابق بیمه خودرو قبلی را به ماشین جدیدم منتقل کنم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 214. صالحی

  درود، من ماشینم رو با ۱۲ سال تخفیف سال ۹۸ فروختم و سند رو به نام خریدار زدم، اون وقت این قانون نیامده بود که بتونم تخفیف رو بنام خودم به ماشین بعدی انتقال بدم، الان بتازگی ماشین خریدم ،الان میتونم اون ۱۲ سال تخفیف رو به ماشین جدیدم منتقل کنم؟؟ سپاسگزارم از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال شما تا دی 1397 بوده باشد شامل قانون انتقال تخفیف نمیشود ولی در صورتی که بعد از آن تاریخ باشد شما میتوانید از با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات از سوابق عدم خسارت خود استفاده کنید

 215. محسن شاهنباتی

  سلام من یک خودرو پژو مدل ۹۵ از دوستم در سال اسفند ۹۸ خریدم یکسال خودم بیمه کردم به نام خودم، با پلاک دوستم اسفند ۹۹ خودرو به نام همسرم تعویض پلاک شد الان میگن ۵۵ ٪تخفیفی که داشتی هیچی میشه و بدون تخفیف باید بیمه کنی.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد

 216. محمود صیادی

  شرکت بیمه مزبور با دریافت وجه کامل بیمه که تا 4 دیماه امسال اعتبار دارد از قبول الحاقیه وعودت مبالغ اضافی به اینجانب به بهانه امکان استفاده در هنگام تمدید بیمه نامه یعنی 4 دیماه امسال استنکاف میورزد در حالیکه برخی دیگر از شرکتها حتی شرکت صادره کننده الحاقیه به صراحت منعی را در احتساب مبلغ اضافی و عودت ان قائل نمیداند. لطفا ماده قانونی و یا راه حلی که بتوان به واسطه آن بیمه گذار را قانع نمود را بفرمایید در ضمن خودرو خرداد پارسال سند خورده و یکبار دیگر نیز سند خورده و تعویض دو بار پلاک هم شده است. بی نهایت از بذل محبتی که میفرمایید سپاسگزارم

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   ممکن است هدف واحد صدور مذبور این باشد که شما با استقاده ازین الحاقیه حتما برای تمدید به همان واحد مراجعه کنید ولی طبق قانون این کار قابل پیگیری و طرح دعوی ست و میتوانید با تماس با واحد شکایات شرکت مربوطه یا بیمه مرکزی این اقدام را انجام دهید

 217. محمود صیادی

  سلام باتشکر ازشما لطفا مرا راهنمایی کنید من سال 99 خودرو خودم که تا تاریخ 30بهمن تخفیف کامل داشت فروختم و خودرو جدید را با پرداخت کامل هزینه بیمه در 5دیماه 99 بیمه نمودم امسال متوجه شدم تخفیفات خودرو قبلی برای خریدار اعمال نمیشود لذا مبادرت به دریافت الحاقیه تخفیفات بیمه قبلی نمودم و با مراجعه به شرکت بیمه گذار درخواست اعمال تخفیفات و برگشت مبلغ اصافی حق بیمه خود شدم که اعلام کردن امکان بازگشت این مبلغ تا زمان تمدید بیمه نامه وجود ندارد در صورتی که اولا خودرو جدید نو نیست ثانیا برخی از شرکت های بیمه امکان این عمل را قانونی میدانند لطفا در زاره این دوگانگی در اجرای قانون توصیحات لازم را بدهید با سپاس از شما

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نقل و انتقال سند بعد از دی ماه 97 رخ داده باشد شما میتوانید با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات،تخفیفات خودرا به خودرو جدید منتقل نمایید و در صورتی که قبل ازین تاریح باشد امکان انجام این مورد وجود ندارد
   طبق این قانون محدودیتی برای شما وجود ندارد و باید حق بیمه از طریق الحاقیه برگشتی به شما عودت داده شود

 218. سعید

  سلام من هفت سال تخفیف بیمه دارم الحاقیه ام گرفتم الان ماشین نمیخوام بخرم خواهرم یه ماشین صفر گرفته میخواستم بدونم میتونم من تخفیف بیممو به ماشین خواهرم انتقال بدم ممنون میشم راهنمایی کنید چون یجا زدین پدر مادر همسر فرزند یه جاام زدیم اقوام درجه یک ممنون میشم سوالمو جواب بدین

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   منظور از اقوام درجه یک صرفا همسر،فرزند،پدر و مادر می باشد باقی افراد خارج از لیست در این محدوده قرار نمیگیرند

 219. آرش

  سلام
  سال ۹۸ خودرو تیبا فروختم.خودرو رفت اصفهان
  از همون سال یک خودرو ساینا خریدم که تا الان ۲ سال تخفیف داره
  خودرو تیبا ۵ سال تخفیف داشت
  الان اگر بخوام اقدام کنم میتونم تخفیف اون خودرو رو بندازم رو ابن ماشین؟
  ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت تمایل برای استفاده از بیمه ی خودروی قبلی باید این نکته را در نظر بگیرید که امکان استفاده از تخفیفات عدم خسارت خودرو فعلی برای شما وجود ندارد و تخفیفات دو خودرو متفاوت تجمیع نمیشود

 220. حسین جباری

  با سلام و احترام
  برادرم خودرویی دارد که دارای 11ماه اعتبار بیمه تمام تخفیف به نام خودش بیمه شده
  در صورت فروش قطعی خودرو به پدرم (فرزند به پدر)امکان انتقال تخفیف بیمه به پدرم است و اگر پدرم در مدت این 11ماه خودرو را به نفر دیگر بفروشد تخفیفات به برادرم می رسد یا پدرم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر از زحمات بیمه‌ بازار

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتقال تخفیف به شرح ذیل می باشد
   هر ۲ خودرو در یک دسته‌بندی کاربری قرار داشته باشند. مثلا یکی کامیون یا وانت و دیگری سواری نباشد.
   انتقال قطعی سند مالکیت صورت گرفته و معامله در قالب وکالت‌نامه (کاری، بلاعزل، تعویض پلاک و …) و قول‌نامه انجام نشده باشد.
   انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث طی فرآیندهای قانونی صدور سند قطعی جدید انجام شود.
   براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر خواهد بود.
   امکان انتقال بیمه شخص ثالث به خریدار خودرو، در صورتی‌‌ که او شخصی از میان همسر، پدر، مادر و فرزندانِ فروشنده نباشد، دیگر وجود نخواهد داشت. البته در صورت فروش خودرو به اعضای درجه یک خانواده نیز ۳ شرط بالا هم‌چنان برقرار هستند.

 221. فرزاد

  با سلام واحترام
  من ده ساله که از برادرم ماشینشو خریدم اما به خاطر رابطه برادری نسبت به نقل وانتقال ان اقدام نکردم و هر سال به نام خودم بیمه کردم تا حالا حدود ۵۰ درصد تخفیف داره حال اگر نقل و انتقال رو انجام بدم طبق قانون جدید چطور می تونم همچنان از این تخفیف بهره مند شوم لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورت انتقال مالکیت باید به این نکته توجه داشت که انتقال تخفیفات در بیمه شخص ثالث بین اعضای درجه یک خانواده(همسر،فرزند، پدر ،مادر) امکان پذیر است و در غیر این صورت این امکان وجود ندارد.

 222. محمدحسین

  باسلام خدمت شما، بنده 9 سال تخفیف بیمه دارم درحال حاضر خودروی که 9 سال تخفیف بیمه شاملم می شد فروختم، وماشین جدید خریداری کردم وآنرا بنام یکی از بستگان درجه یکم زدم باشماره جدیدآیا تخفیف بیمه قبلی میتوانم بنام آنها انتقال بدم، باتشکر

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که انتقال تخفیفات به مالک جدید این امکان وجود ندارد ولی اگر این تخفیفات انتقال داده نشده باشد با مراجعه به واحد صدور بیمه نامه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید

 223. محمد درخشان ‌‌زاده

  سلام بنده دو هفته پیش خودروی خود را بیمه کردم اما فقط نام خودم رو بعنوان استفاده کننده وارد کردم
  الان میتونم فرد جدیدی بعنوان استفاده کننده (فرزندانم) اضافه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که منظور شما از استفاده کننده شخصی است که گواهینامه فردی است که برای صدور ارائه شده است باید در جریان باشید که به معنی تنها شخص استفاده کننده از بیمه شخص ثالث نیست و تنها برای تکمیل فرایند صدور آن مدرک دریافت شده است و ازین بابت نگرانی نداشته باشید.

   1. محمد درخشان ‌‌زاده

    یعنی درصورتیکه تصادفی صورت بگیرد و راننده یکی از فرزندانم باشد بیمه شامل حال میشود؟

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     بله همه افراد چه راننده چه شخص ثالث تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار میگیرند

 224. علیرضا درخشان

  سلام و وقت بخیر بنده دو هفته پیش خودروی خود را بیمه کردم
  اما فقط نام خودم رو بعنوان استفاده کننده وارد کردم
  الان میتونم استفاده کننده جدیدی اضافه کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام وقت بخیر
   خیر نیاز به انجام این مورد نیست و ازین بابت نگرانی در ارتباط با موارد مربوط به خسارت نداشته باشید

 225. مهدی پرانداخ

  سلام
  بنده قصد فروش خودروی خود را دارم
  و میخواهم برای خرید خودروی جدید اقدام کنم
  چه زمانی باید برای انتقال تخفیف بیمه ثالث اقدام کنم؟
  قبل از فروش خودرو
  یا بعد از خرید خودروی جدید؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورت درخواست پیش از فروش خودرو میتوانید به نمایندگی بیمه مراجعه کنید و برای تخفیف های خود الحاقیه دریافت کنید.
   اما در صورتی که الحاقیه نداشته باشید نیز تخفیف ها را میتوانید منتقل کنید.
   پس از فروش خودرو و نصب پلاک خودرو فروخته شده بر روی خودروی جدید میتوانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید تخفیف ها را منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 226. حسین قربانی

  با سلام. بنده حدود یک ماه پیش خودروی خود را فروختم. اگر تا مدتی طولانی خودروی جدید خریداری نکنم، و در این فاصله پلاک خودروی فروخته شده از مالکیت بنده خارج شود ، و در آینده خودرویی خریداری کنم که دارای پلاکی جدید و متفاوت با پلاک سابق باشد، آیا امکان انتقال تخفیف وجود دارد؟ چون پلاک تا مدتی معینی برای مالک قبلی محفوظ مانده و بعدا میتواند به نام دیگری صادر شود. با این اوصاف پلاک معیار مناسبی برای انتقال تخفیف نیست. آیا در قانون پلاک برای انتقال تخفیف ، ملاک میباشد یا کد ملی یا چیز دیگری؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف ها بدون هیچ محدودیتی برای شما با کد ملی و به شماره پلاک متعلق به شما محفوظ است.
   در صورتی که پلاک شما قیچی شود یا از مالکیت شما خارج شود، با استناد به خلاصه وضعیت پلاک (صادره از پلیس راهور) میتوانید برای انتقال تخفیف ها اقدام کنید.
   حال در صورتی که کپی مدارک خودرو قبلی خود را در اختیار دارید میتوانید با مراجعه به نمایندگی بیمه برای انتقال تخفیف ها الحاقیه دریافت کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. حسین قربانی

    با تشکر فراوان

 227. رامین گل دوست

  وقت بخیر
  خودرو قبلی من 50 درصد تخفیف بیمه داشت که هفته پیش با وکالت کاری با عتبار 2 ماهه فروختم. بیمه این خودرو تا 30 آبان معتبر هستش. کپی سندی که به نام خودم بود و برگ سبز این خودرو رو دارم ولی کارت خودرو و بیمه نامه رو ندارم
  خودرو جدیدم مدل 99 هست که اخیرا بیمه آن توسط مالک قبلی تمدید شده. سند دفترخونه ای نزدم ولی تعویض پلاک انجام شده
  آیا امکان انتقال تخفیف بیمه به خودرو جدید هست؟
  در صورت، به بنده وقت مشاوره بدید. با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف خودرو قبلی به خودرو جدید لازم بوده که پلاک خودرو قبلی بر روی خودرو جدید نصب میشده و اکنون شما دارای 2 پلاک فعال هستید و براساس قانون نمیتوانید تخفیف ها را بین 2 خودرو خود منتقل کنید.
   اما جای نگرانی نیست، چرا که تخفیف ها برای شما محفوظ خواهد ماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی را بر روی خودرو دیگری نصب کنید میتوانید تخفیف ها را به آن منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 228. تقی

  سلام.
  من‌ماشینی که ۸سال تخفیف بیمه داشت را سال ۹۹ فروختم و خریدار در دی ماه ۹۹ بیمه را با پلاکی که به نام خودش زده تمدید کرده و از تخفیفات استفاده کرده.
  آیا میتونم از نمایندگی بیمه و آن خریدار شکایت کنم به خاطر اینکه دی ماه۹۹ که قانون جدید آمده نباید تخفیف را اعمال میکردند.و میتوانم به حقم برسم؟ممنون

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه نامه در دی ماه 99 و پیش از اجرای قانون جدید بوده باشد و از طرفی شما نیز اقدامی برای نگه داشتن تخفیف انجام نداده باشید خلافی اتفاق نیفتاده چرا که تا پیش از ابلاغ این قانون برای ذخیره تخفیف حتما شما باید درخواست میدادید.
   اما در صورتی که بعد از اجرای قانون جدید بوده باشد میتوانید از طریق بیمه مرکزی اقدام کنید.
   در ضمن فراموش نکنید با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. hossinmohammad646@gmail.com

    باسلام خدمت شما، بنده 9 سال تخفیف بیمه دارم درحال حاضر خودروی که 9 سال تخفیف بیمه شاملم می شد فروختم، وماشین جدید خریداری کردم وآنرا بنام یکی از بستگان درجه یکم زدم باشماره جدیدآیا تخفیف بیمه قبلی میتوانم بنام آنها انتقال بدم، باتشکر

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که انتقال تخفیفات به مالک جدید این امکان وجود ندارد ولی اگر این تخفیفات انتقال داده نشده باشد با مراجعه به واحد صدور بیمه نامه الحاقیه انتقال تخفیف را دریافت کنید

 229. محسن

  سلام من ی پراید مدل ۸۴ رو به یکی از اقوام دادم ولی ایشون نه سند قطعی زده و نه پلاک عوض کردن تا سال ۹۹ شامل تخفیف بیمه ای بودیم ولی این اقا ۷۰ درصد تخفیف بیمه رو صفر کردن و به خودشون یا یکی از بستگان انتقال دادن آیا من میتونم با شکایت این چند سال تخفیف بیمه رو بگیرم و به بنده گفتن سال ۹۷ این بخشنامه که تخفیفات باید به پلاک انتقال یابد ولی چون بیمه تو سال ۹۷ بوده ولی برج ۱۱ بوده توانسته انتقال بده آیا میتوانم تخفیفاتم رو پس بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   هرچند این قانون از سال 97 اجرایی شده اما نحوه اجرای قانون به این صورت بوده که شما باید برای نگه داشتن تخفیف ها به نمایندگی بیمه مراجعه میکردید و الحاقیه انتقال تخفیف دریافت میکردید.
   اما از دی ماه سال 99 این انتقال به صورت خودکار انجام شده است، بنابراین پیش از این تاریخ خریدار خودرو میتوانسته تخفیف ها را به خود منتقل کند و کار خلاف قانون انجام نداده است.
   بیمه بازار سعی دارد با ارائه راهکاری، بخشی از ضرر شما را جبران کند.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 230. کوییک سوار

  سلام پرایدم در تاریخ برج ۳ سال ۱۴۰۰ فروختم و در تاریخ برج ۷ سال ۱۴۰۰ بیمش تموم شده و بنده کوییک صفر کیلومتر خریدم که تاریخ اتمام بیمش برج ۶ سال ۱۴۰۱ هست و اینکه پلاک ماشین جدیدم هم جدید بهش دادن و پلاک ماشین قبلی ندادن بهم . خواستم ببینم آیا تخفیفم قابل انتقال هست ؟ چه مدارکی لازم هست برای انتقال ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف خودرو پراید برای شما محفوظ است اما در صورتی که زمان تعویض پلاک خودروی جدید، خودرو پراید همچنان به نام شما بوده باشد امکان انتقال تخفیف به شما وجود ندارد اما در صورتی که اینطور نباشد با رجوع به سابقه پلاک میتوانید تخفیف ها را در زمان تمدید بیمه خودرو کوئیک منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 231. محمد

  سلام من یک خودرو پراید۸۸ با تخفیف ۱۲ سال دارم و میخواهم یک پژومدل ۹۶ بخرم تاریخ بیمه پراید برج ۵ و بیمه پژو برج ۷ است چگونه میتوانم تخفیفات بیمه پراید را به خودرو پژو جدید خریداری شده انتقال دهم با تشکر

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که پلاک خودرو پراید روی خودرو پژو نصب شود، تخفیف ها به صورت خودکار منتقل خواهد شد.
   اما شما میتوانید پیش از فروش خودرو پراید برای رفع نگرانی ناشی از انتقال تخفیف اقدام به اخذ الحاقیه برای انتقال تخفیف نمایید و در زمان تمدید بیمه خودرو جدید، الحاقیه را ارائه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 232. محمدرضا سلطانی

  سلام ده ساله که به صاحب اولیه ماشین جهت تعویض پلاک و بنام کردن سند دسترسی نداشتم و این چند سال ماشین را بیمه کردم آیا این از نظر شرعی و خدا پیغمبری درسته که نتونم تخفیفات بیمه استفاده کنم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   عدم تعویض پلاک علاوه بر اینکه امکان انتقال تخفیف را از شما خواهد گرفت، از نظر قانونی نیز برای شما تبعاتی خواهد داشت.
   در معاملات خودرو حتما تعویض پلاک را انجام دهید، چرا که از نظر قانون مالک خودرو شخصی است که پلاک به نام او باشد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون تخفیف عدم خسارت، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 233. امین

  سلام
  من یه خودرو داشتم فروختم با ۷۰ درصد تخفیف که مال خودم بوده معاوضه کردم با خودرویی دیگه که اصلا تخفیف نداره که موعد سر رسید بیمشون هم فروردین ۱۴۰۰ هست تو یه روز فرقشون هست حالا من چه جور انتقال بدم تخفیفات ماشین قبلی که به اسم خودم بوده رو ماشین فعلی. و دوم باید پلاک ماشین قبلی رو که تخفیف داره رو این ماشینم نصب کنم یا پلاک جدید هم مشکل نداره؟
  ممنون از توضیحات شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   برای انتقال تخفیف لازم است تا پلاک خودرو قبلی که تخفیف دارد بر روی خودرو جدید نصب شود.
   میتوانید پیش از تعویض پلاک از بیمه الحاقیه دریافت کنید و در زمان تمدید بیمه خودرو جدید الحاقیه را ارائه کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 234. علی

  سلام من ماشین پژو مدل ۹۰ رو درسال ۹۸ خریدم ودرسال ۱۴۰۰ فروختم الان تمام تخفیفات از سال ۹۰ برام حساب میشه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک قبلی اقدامی برای نگه داشتن بیمه در آن زمان نکرده باشد، تخفیف ها به شما انتقال پیدا کرده.
   در غیر اینصورت فقط تخفیف سال هایی که خودرو توسط شما بیمه شده به شما تعلق خواهد گرفت.

 235. ابراهیم جوشنگ

  سلام من برج۱۰سال ۹۷یه ماشین گرفتم برج۷سال۱۴۰۰فروختم یه ماشین دیگه گرفتم میتونم تخفیفش روانتقال بدم به ماشین جدید.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، شما میتوانید در زمان تمدید بیمه خودرو جدید در “صفحه خرید و تمدید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” اقدام به انتقال تخفیف هایی که متعلق به شما بوده نمایید.

 236. مرضیه

  سلام با تشکر از توضیحات شما من یک ماشین مدل 81 دارم با 70 درصد تخفیف که تا آبان 1401 مهلت داره بهمن 1400 قراره ماشین جدید تحویل بگیرم که تا یک سال و نیم بیمه داره بعد از تحویل ماشین جدید میخوام قبلی رو بفروشم برای استفاده از تخفیف چه کاری باید انجام بدم ممنون از راهنمایی شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   اگر زمانی که خودرو جدید را تحویل میگیرید همچنان خودروی فعلی را داشته باشید طبق قانون جزو افرادی محسوب میشوید که همزمان 2 خودرو دارند و نمیتوانند تخفیف ها را بین 2 خودرو خود منتقل کنند.
   البته تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و زمانی که پلاک خودرو قبلی روی خودرو جدید نصب شود میتوانید از تخفیف ها مجددا استفاده کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 237. شیخ پور

  سلام من یه پراید مدل 84 در تاریخ تیر ماه 97 خریدم و همون تاریخ پلاک و سند به نام خودم زدم و بیمه نامش هم در تاریخ آخر مهر ماه همون سال به نام خودم انتقال پیدا کرد.
  حالا سوالم این که تخفیفات بیمه شصت درصد بیمه من برداشته میشه یا نه؟
  اگر مالک قبلی خودرو هم اقدامی برای برداشتن تخفیفات نکنه در اون صورت تکلیف چیه

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک قبلی اقدامی برای انتقال انجام نداده باشد تخفیف ها به شما منتقل شده است.
   در صورتی که طی 3 سال گذشته که تمدید توسط شما انجام شده، تخفیف ها بر روی بیمه نامه شما لحاظ شده باشد دیگر نگرانی از بابت ادامه تخفیف ها در سال های پیش رو وجود نخواهد داشت.

 238. رامین

  سلام بنده حدودا یکسال ونیم پیش ماشینمو فروختم وتعویض پلاک انجام شد و برای خریدار جدید تخفیفی لحاظ نشد. خودروی صفر کیلومتری بنام همسرم خریداری کردم که کارخانه آن را یکسال بیمه کرده و شش ماه از آن سپری شده آیا بعد از گذشت شش ماه دیگر که موعد تمدید بیمه جدید فرا میرسد بنده میتوانم تخفیفی که کامل داشتم را به ماشین همسرم منتقل کنم .سپاسگذارم.

  1. بیمه بازار

   سلام
   بله، با توجه به قانون جدید مانعی برای انتقال تخفیف به همسر شما وجود ندارد.
   برای انتقال کافی است در زمان تمدید بیمه خودرو جدید موضوع را به کارشناسان بیمه بازار اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنند.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف نیز مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت میکنید.

 239. یوسف

  ایا ماشین فروخته شده حتما باید تعویض پلاک شده باشد تا الحاقیه انتقال تخفیفات رابگیریم،یا سند وقولنامه فروش کافیست.

  1. بیمه بازار

   سلام
   براساس قوانین راهنمایی و رانندگی، نقل و انتقال خودرو فقط زمانی قانونی تلقی میشود که پلاک خودرو به نام خریدار تغییر یابد.
   در تمامی مراجع قانونی قولنامه فاقد اعتبار است.
   برای استفاده از تخفیف بیمه لازم است تا مالک پلاک و بیمه کننده یک شخص واحد باشند.

 240. عباس

  سلام
  بنده یک ماشین سمند مدل ۹۰ را با ۵۵ درصد تخفیف در آبان سال ۹۹ فروختم کل مدارک تحویل خریدار شد. بیمه سمند تا فروردین ۱۴۰۰ بود. بنده اردیبهشت ماشین جدیدی خریداری کردم که مرداد ماه بیمه ثالث آن باید انجام میشد، بعد از مراجعه به بیمه گذار متوجه شدم مالک سمند از تخفیفات ۵۵ درصدی من استفاده کرده اند و بیمه برای من و ماشین جدید صفر درصد تخفیف اعمال کردند. من اصلا زمان فروش سمند اطلاعی از قانون جدید نگه داشتن تخفیفات نداشتم.
  حالا چطور میتونم تخفیفات خودم رو برگردانم روی ماشین جدیدم.
  راهی هست؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که زمان تمدید بیمه بعد از دی ماه 1399 باشد خریدار به هیچ عنوان نمیتوانسته تخفیف های شما را استفاده کند.
   در صورتی که تخفیف ها به وی منتقل شده باشد قطعا تخلف از جانب نمایندگی بیمه بوده است.
   یک بار دیگر از جانب نمایندگی دیگر بیمه اقدام کنید و در صورتی که باز هم با این موضوع موتجه شدید میتوانید به از طرف بیمه مرکزی به صورت قانونی اقدام کنید.

 241. قاسم

  با سلام
  پراید بار داشتم فروختم پلاکش نصب کردم به پراید 131 تخفیفات شامل پراید می‌شود؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   با توجه به قانون جدید، تخفیف ها فقط به وسایل نقلیه با کاربری یکسان انتقال پیدا میکند.
   اما تخفیف های قبلی برای شما محفوظ است و زمانی که مجددا خودرو با کاربری وانت بار خریدار کنید میتوانید تخفیف را به آن منتقل کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 242. احمدی

  باسلام
  من خودرو خودم را با تخفیف ۷ سال در سال ۹۹ فروختم و ۲۵اسفند۹۹ فک پلاک شده و بیمه جدیدهم بدون تخفیف برای همون خودرو گرفته شده و از تخفیفات قبلی استفاده نشده ولی حالا مراجعه میکنم برای استفاده از تخفیفات شرکت بیمه دانا قبول نمیکنه و میگن فرجه استفاده شما رد شده و تخفیف متعلق بشما نیست. بیمه جدید هم بدون تخفیف صادر شده. تکلیف تخیفات بیمه اگه بمن هم ندن چی میشه؟ چطوری میتونم تخفیفام را از شرکت بیمه دانا پس بگیرم؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   تخفیف ها برای شما محفوظ میماند و این گفته شرکت بیمه خلاف قانون اعلام شده است.
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” علاوه بر امکان استفاده از تخفیفات قبلی، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 243. علی

  سلام و عرض ادب
  با توجه به توضیحاتی که در مطلب بالا دادید
  ۱: بنده از سال ۹۰ تا ۹۷ پلاک داشتم و ماشینم رو فروختم و پلاکم فک شد. قاعدتاً الان پلاکم یا قیچی شده یا به دیگری واگذار شده! آیا سوابق و تخفیفات اون پلاکم رو میتونم استفاده کنم؟
  ۲: ماشینی که جدیدا خریداری کردم پلاک جدیدی به بنده دادند که از ظاهر پلاک مشخصه قبلاً مال دیگری بوده!! حالا سوال اینجاست که این پلاک سابقه تخفیفی داره ؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که بخواهید میتوانید با سابقه پلام خود تخفیف های قبلیتان را به بیمه نامه منتقل کنید.
   اما تخفیف های پلاکی که هم اکنون رو خودرو شما نصب است در صورتی که قبلا به شخص دیگری تعلق داشته باشد به شما انتقال نخواهد کرد.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن سابقه تخفیف قبلی، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 244. پویا

  سلام من یه پراید خریدم سال پیش تخفیف کامل بود تعویض پلاک و سند قطعی هم سال پیش انجام شده آیا میتونم ازش استفاده کنم؟سر رسید بیمه هم برج 8 1400 هستش

  یه ماشینم داشتم که فروختم سال پیش ام امسال تعویض پلاک شد و سر رسید بیمه ش برج 2 1400 بود الان از کدوم میتونم استفاده کنم چکار باید بکنم ممنون میشم رهنماییم کنید با سپاس

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که مالک اقدامی برای تخفیف ها انجام نداده باشد تخفیف ها به شما تعلق خواهد داشت.
   اما در مورد تخفیف های خودرو قبلی شما باید گفت تخفیف ها برای شما محفوظ خواهد ماند اما تا زمانی که پلاک خودرو قبلی بر روی خودروی دیگری نصب نشود نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   در ضمن با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

   1. زیبا

    من اسفند ۹۸ یک تیبا خریدم که تخفیف کامل بود اردیبهشت ۹۹ برای تعویض پلاک اقدام کردم آیا تخفیف بیمه امسال به من تعلق می گیرد

    1. بیمه بازار

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که نقل و انتقال مالکیت قبل از تاریخ سررسید بیمه قبلی صورت گرفته باشد و مالک قبلی نسبت به دریافت الحاقیه اقدام نکرده باشد این مورد امکان پذیر است

 245. رضا

  سلام. من 7 سال پیش یک سمند خریدم و تا الان تعویض پلاک انجام نداده ام. حالا میخواهم تعویض پلاک کنم. حال سوال من اینست که اولا تخفیف این 7 سال به پلاک جدید که به نام خودم میشه، تعلق میگیره. در ضمن تازه 2 ماهه که ماشینو بیمه کردم آیا این بیمه جدید به پلاک جدید انتقال پیدا میکنه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   متاسفانه به دلیل اینکه پلاک به نام شما نبوده است، تخفیف ها به شما تعلق نخواهد گرفت اما بیمه ای که اخیرا خریداری شده تا پایان قرارداد معتبر خواهد بود.
   بیمه بازار بخشی از تخفیف های شما را جبران خواهد کرد!
   با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت خواهید کرد.

 246. سیدهادی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یه پراید مدل 90 را که سال ۹۳ خریدم و سند قطعی به نام خودم زدم، سال ۹۸ فروختم و سند قطعی به نام خریدار منتقل شد، پلاکم را فک کردم. تو سال ۱۴۰۰ خودرو ساینا خریدم و تعویض پلاک بنام خودم با شماره جدید انجام دادم، الان بیمه ماشین ساینا رو به اتمامه آیا میشود از تخفیف ۴۵% پلاک فک شده بهرمند شوم؟
  سپاس از محبت شما

  1. بیمه بازار

   سلام
   در صورتی که اقدامی برای نگه داشتن تخفیف بیمه پراید انجام نداده باشید به احتمال زیاد تخفیف ها به خریدار منتقل شده و از دست شما کاری ساخته نیست.
   از طرفی پلاک نصب شده روی خودرو ساینا نیز با خودرو پراید متفاوت است و به احتمال زیاد نمیتوانید از تخفیف ها استفاده کنید.
   پیشنهاد میکنیم با خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق “صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه بازار” حتی بدون داشتن تخفیف، مبلغی کمتر از نرخ محاسبه شده پرداخت کنید.

 247. Mohamad

  بنده ۲ سال هست که ماشین برادرم رو خریدم ولی چون غریبه نبود سند نزدیم الان ۷۰ درصد تخفیف رو ماشین هست که میخوایم سند بزنیم چرا برادر درجه یک که هست نمیشه تخفیف رومنتقل کنه به نام بنده!؟ در ضمن این ۲ سال بیمه نامه به نام بنده صادر شده

  1. بیمه بازار

   سلام
   برخلاف اصول اجماعی در قوانین برادر و خواهر جزو بستگان درجه یک حساب نمیشوند.
   از طرفی تا زمانی که پلاک به نام شما نباشد شما مالک خودرو شناخته نمیشویذ و تخفیف ها به برادر شما تعلق خواهد داشت، حتی 2 سال که توسط شما بیمه شده به دلیل اینکه پلاک به نام شما نبوده باز هم به شما تعل