بیمه حکمت

معرفی شرکت بیمه حکمت و خدمات بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو

نام شرکت: بیمه حکمت مالکیت: دولتی
تعداد شعب: ۲۴ تعداد مشاورین:
سهم از کل صنعت بیمه: رتبه از نظر رضایت مشتریان:

شرکت بیمه حکمت صبا با پشتوانه ای عظیم و سهامدارانی بزرگ در تاریخ 1395/12/18 پروانه فعالیت خود در کلیه رشته های بیمه ای را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت و فعالیت خود را آغاز نموده است.

این شرکت از نظر تعداد سهامداران حقیقی  دارای بیشترین تعداد سهامدار (بالغ بر 152،000 نفر) می باشد و با سرمایه اولیه به میزان 2،500،000،000،000 ریال وارد عرصه بیمه گری گردیده است.

سهامداران عمده حقیقی و حقوقی شرکت بیمه حکمت صبا عبارتند از:

1-بانک حکمت ایرانیان

2-شرکت هواپیمایی کاسپین

3-کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران

4-کارکنان بانک حکمت ایرانیان

با دریافت مجوز بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برنامه ریزی کامل برای عرضه بیمه نامه های کامل به بیمه گذاران ، صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری این شرکت از اردیبهشت ماه سال 1396 آغاز گردیده است.

بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری این شرکت یکی از تکمیل ترین بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری در صنعت بیمه کشور می باشد.

خانواده های محترم ایرانی می توانند با انتخاب و مراجعه به این شرکت ، فرزندان عزیز خود را تحت پوشش بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری این شرکت قرار داده و آینده فرزندان خود را با دریافت بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری این شرکت به طریق مطلوب و مطمئن تامین نمایند.

شرکت بیمه حکمت صبا درنظر دارد علاوه بر حضور موثر در عرصه فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری ، در سایر رشته های بیمه ای نیز خدمات قابل توجه خود را به بیمه گذاران عزیز خود تقدیم نماید.

-بیمه های اتومبیل (شخص ثالث و بدنه )

-بیمه های آتش سوزی خانه و خانواده

-انواع بیمه های مهندسی و مسئولیت و طرح های خاص (ده ها نوع بیمه نامه )

-انواع بیمه های عمر و حوادث گروهی و انفرادی

-بیمه های درمان تکمیلی

-بیمه های باربری و حمل کالای داخلی و خارجی ( صادرات و واردات )

 

قیمت بیمه شخص ثالث حکمت صبا | قیمت بیمه بدنه حکمت صبا | قیمت بیمه عمر حکمت صبا | قیمت بیمه آتش‌سوزی حکمت صبا

شما در طول زندگی همواره برای رفاه خود و افرادی که به آنها علاقمند هستید تلاش می نمائید. آیا شما برای تامین زندگی بهتر خود و خانواده تان در دوران بازنشستگی و کهولت فکر کرده اید؟ آیا برای کاهش تبعات حوادث و اتفاقات ناگوار و رفع این نگرانی ها چاره ای اندیشیده اید؟ شرکت بیمه حکمت صبا با ارائه بیمه نامه های عمر این آرامش خاطر را به شما و عزیزانتان هدیه می دهد که در آینده از امنیت مالی مناسب برخوردار شوید.

 

انواع بیمه عمر و مستمری:

* بیمه عمر به شرط فوت ؟

در بیمه عمر به شرط فوت، بیمه حکمت صبا تعهد می نماید در ازای پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار در صورت فوت بیمه شده سرمایه بیمه را به استفاده کننده گان تعیین شده در بیمه نامه بپردازد. در حال حاضر انواع این نوع بیمه نامه ها که توسط این شرکت عرضه می گردد عبارتند از:

 •  بیمه عمرساده زمانی
 •   بیمه عمرمانده بدهکار
 •   بیمه تمام عمر

 

بیمه‌ عمر زمانی: بیمه‌ عمر در صورت‌ فوت‌ و یا به‌ اصطلاح‌ دیگر بیمه‌ عمر ساده‌ زمانی‌، نوعی‌ از بیمه‌ اشخاص‌ است‌كه‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ برای‌ مدت‌ معینی‌ ارائه‌ می‌شود سرمایه‌ بیمه‌ در صورت‌ فوت‌ بیمه‌ شده‌ در اثناء مدت ‌اعتبار قرارداد قابل‌ پرداخت‌ است‌ و در صورتی‌كه‌ بیمه‌ شده‌ تا پایان‌ قرارداد در قید حیات ‌باشد وجهی ‌بابت‌ تعهدات‌ بیمه‌گر به‌ بیمه‌گذار پرداخت‌ نخواهد شد. این‌ گونه‌ بیمه‌نامه‌ها برای‌ مدت های‌ كمتر از یك ‌سال‌ و تا چندین‌ سال‌ صادر می‌شود که انواع آن به شرح ذیل می باشد:

1- بیمه عمر زمانی با سرمایه ثابت: در این نوع بیمه سرمایه بیمه در تمام مدت بیمه ثابت است و در صورت فوت بیمه شده در طول مدت بیمه، سرمایه بیمه به وراث قانونی یا ذینفع/ذینفعان منتخب وی پرداخت می شود.

2- بیمه عمر زمانی با سرمایه کاهشی- مانده بدهکار: این بیمه مناسب افرادی است که وامی از بانک یا موسسات دیگر دریافت کرده و قصد دارند در صورت فوت ایشان مانده وام آنان تسویه شده تا مسئولیت پرداخت اقساط وام، متوجه بازماندگان آنها نگردد و این مسئله آرامش خاطر در خصوص عدم انتقال بدهی های فرد وام گیرنده به خانواده وی پس از فوت فرد ایجاد می نماید.

3-بیمه عمر با سرمایه افزایشی: در این نوع بیمه، سرمایه بیمه معمولاً بر حسب تصاعد هندسی به صورت سالیانه افزایش می یابد.

 

بیمه تمام عمر

در این نوع بیمه ،‌شركت بیمه متعهد می شود در صورت فوت بیمه شده در هر زمان سرمایه مندرج در بیمه نامه را به استفاده كنندگان یا وراث قانونی بپردازد، مدت این بیمه نامه نامحدود بوده، بیمه گر در ازاء دریافت حق بیمه، بطور مادام العمر متعهد می شود كه هر زمان و به هر علت بیمه شده فوت نماید به تعهدات خود عمل نماید.

 

*بیمه عمر به شرط حیات ؟

بیمه ای است که در آن بیمه گر تعهد می کند در ازای پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار، در صورت حیات بیمه شده در پایان مدت بیمه، به منظور ایجاد سرمایه و یا مستمری برای ایام بازنشستگی و سالخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

*بیمه عمر مختلط ؟

1- بیمه نامه عمروپس انداز: در این بیمه‌نامه علاوه بر ارائه پوشش فوت، پشتوانه مالی مناسبی نیز برای حیات بیمه‌شده تدارک می‌گردد. در صورت فوت بیمه‌شده در مدت قرارداد، سرمایه فوت تعیین شده به ذینفع /ذینفعان پرداخت خواهد شد و در صورت حیات بیمه‌شده تا پایان قرارداد، سرمایه حیات به‌ صورت یکجا یا به‌ صورت مستمری به بیمه‌گذار یا ذی‌نفعان وی پرداخت خواهد شد.

2- بیمه عمر و سرمایه گذاری: بیمه عمروسرمایه گذاری از رایج ترین و متداول ترین رشته های بیمه در جهان به ویژه در کشورهای پیشرفته می باشد . این بیمه‌نامه علاوه بر ارائه پوشش فوت با ذخیره‌سازی حق بیمه‌های اندک هر بیمه‌گذار، امکان ایجاد سرمایه‌های بزرگ را فراهم می‌سازد. با توجه به اینکه حفظ و رشد سرمایه دشوارتر از به‌دست‌آوردن آن است، با مدیریت بهینه سرمایه‌های مردم و ایجاد سبد سرمایه‌گذاری مناسب توسط شرکت، وضعیت زندگی و رفاه بیمه‌شدگان حفظ شده و بهبود می‌یابد.

 

  انواع  مستمری پایان دوره؟

1-مستمری مدت معین: در این طرح مستمری پرداختی به بیمه­ شده از محل اندوخته تشکیل شده تامین مالی خواهد شد. دوران پرداخت مستمری با مدت معین به انتخاب بیمه­ گذار بوده و در صورت فوت مستمری بگیر، مانده مستمری به صورت یکجا یا ادامه روند مستمری تا پایان دوره تعیین شده به ذینفع / ذینفعان پرداخت میگردد.

2- مستمری مادام العمر به شرط حیات : در این طرح نیز مستمری پرداختی به بیمه­ شده از محل اندوخته تشکیل شده تامین مالی خواهد شد. همانطور که از نام این طرح مشخص است دوران پرداخت مستمری تا زمان حیات مستمری بگیر بوده و با فوت وی مستمری قطع خواهد شد. این طرح برای مستمری بگیرانی که هیچگونه ورثه­ای ندارند توصیه می­شود.

3-مستمری قطعی: در این نوع مستمری بیمه گر متعهد می شود از تاریخ تعیین شده در بیمه نامه تا پایان مدت مشخص شده، مبلغ مستمری را به مستمری بگیر پرداخت نماید و در صورت فوت مستمری بگیر، مانده اندوخته بیمه نامه، به طور یکجا به وراث قانونی مستمری بگیر به طور مساوی پرداخت می گردد

4-مستمری قطعی و مادام العمر: این نوع مستمری تلفیقی از نوع2و3 است (بهترین حالت مستمری می باشد که به نفع بیمه گذار است).      

 

اهداف و مزایا

 مزاياي سرمایه گذاری

 • تضمين سود سرمايه گذاري در بلند مدت
 • پرداخت وام از محل اندوخته به بيمه گذار تا 90% ارزش بازخریدی بیمه نامه از سال دوم
 • امكان بازخريد نمودن بيمه نامه بعداز گذشت شش ماه
 • امکان برداشت از محل اندوخته بیمه نامه بعد از سال دوم تا 90%ارزش بازخریدی
 • پرداخت اندوخته بيمه نامه به صورت يكجا يا به صورت مستمري در پايان مدت بيمه نامه به استفاده كننده
 • پرداخت سود مشاركت در منافع

 

 مزایای بيمه اي

 • پرداخت سرمايه بيمه به استفاده كننده در صورت فوت بيمه شده به صورت يكجا (علاوه بر اندوخته)
 • پرداخت سرمايه فوت ناشي از حادثه تا چهار برابر سرمايه بيمه عمر  (علاوه بر بند يك)
 • معافيت از ادامه پرداخت حق بيمه در صورت ازكار افتادگي كامل و دائم بیمه شده
 • پرداخت مستمری در صورت از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده و حداکثر تا 3 برابر حق بیمه سالانه
 • پرداخت سرمايه بيمه تعيين شده در صورت نقص عضو جزئي، کلی  و دائم ناشي از حادثه تا 100% سرمایه فوت
 • پرداخت هزينه هاي درمان بيماري هاي صعب العلاج شامل: سكته قبلي، سكته مغزي، سرطان،پيوند اعضاء و عمل جراحي كرونر قلب باز (معادل 30% سرمايه بيمه عمر و حداکثر تا سقف 300.000.000 ریال)
 • پرداخت هزینه پزشکی ناشی از حادثه (معادل 15% سرمایه بیمه عمر و حداکثر تا سقف 100.000.000 ریال)

 

  ساير مزايا

 • بهره مندي از معافيت هاي مالياتي
 • واریزمتفرقه: به منظور تقویت اندوخته سرمایه­ گذاری، بیمه گذار در هر زمانی (چه در زمان تکمیل فرم پیشنهاد و چه در طی مدت بیمه­نامه) می­تواند وجهی را تحت عنوان واریز متفرقه به حساب اندوخته بیمه نامه واریز نماید.
 • مدت بيمه نامه: 5 الي 30 سال
 • سن بيمه شده در زمان صدور: از 1 تا سن 70 سالگي
 • حداکثر سن ارائه پوشش فوت و حادثه : 75 سالگي
 • حداقل حق بیمه سالانه: 3.500.000 ريال
 • حداقل مبلغ هر قسط: 500.000 ريال
 • امکان افزایش ضریب افزايش سالانه حق بیمه: 0، %5، %10، %15 و %20 (به انتخاب بيمه گذار)
 • امکان ضریب افزايش سالانه سرمايه فوت: 0، %5، %10،%15و20% (به انتخاب بيمه گذار)
 • امكان تبديل  سرمايه بيمه نامه به بيمه مستمري
 • امكان انتخاب سرمايه بيمه عمر و صدور بيمه نامه تا سقف 4.000.000.000 ريال
 • امكان صدور يك بيمه نامه براي تمامي اعضاء خانواده ( بيمه نامه خانواده )
 • امكان حفظ پوشش هاي بيمه اي از محل اندوخته، در صورت عدم ادامه پرداخت حق بيمه توسط بيمه گذار   

 

بيمه عمر جامع  خانواده؟

بيمه عمر جامع خانواده بمنظور رفع نيازهاي بيمه اي خانواده طراحي گرديده است. اين بيمه نامه علاوه براينكه مزاياي بيمه عمر جامع را دارا مي باشد،‌ اعضاء خانواده نيز مي توانند از پوشش هاي بيمه اي بر اساس شرایط ذیل بهره مند گردند:

 

شرايط بيمه گذار و بيمه شدگان؟

1-  بيمه‌ گذار شخصي حقيقي يا حقوقي است كه قرارداد بيمه را با بيمه گر منعقد و پرداخت حق بيمه را تعهد مي نمايد

2- بيمه گذار مي تواند بيمه شده اصلي يا فرعي باشد.

3-بيمه شدگان:‌ در اين بيمه نامه كه تحت عناوين بيمه شدگان اصلي و فرعي شناخته مي شوند،‌ شخص حقيقي هستند كه فوت و يا حيات آنها موضوع قرارداد بيمه است و سن و سلامتي آنها اساس محاسبه حق بيمه قرار مي گيرد.

 

وام در بیمه عمر و سرمایه گذاری ؟

یکی از بهترین مزایای بیمه های عمر حکمت صبا دریافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری از محل اندوخته این بیمه نامه می باشد. دریافت وام بیمه عمر به بیمه شده این اجازه را می دهد قبل از سر رسید و پایان قرارداد بیمه نامه و در مواقعی که احتیاج به منبع مالی از اندوخته بیمه نامه خود را دارد بتواند از اندوخته بیمه نامه خود برداشت نماید به زبانی ساده تر بیمه گذار می تواند از مبالغی که به عنوان حق بیمه پرداخت کرده است و در طی مدت بیمه نامه به آن سود نیز تعلق گرفته است بدون بازخرید بیمه نامه از آن استفاده کند.

 

وام در چه مواقعی پیشنهاد می شود ؟

از آنجایی که بیمه های عمر قراردادی بلند مدت می باشد نیاز به استفاده از اندوخته این بیمه نامه در طی مدت بیمه نامه برای بیمه گذار امری بدیهی می باشد .امکان دریافت وام این اجازه را می دهد که بدون بازخرید بیمه نامه و محروم شدن از مزایای و پوشش های آتی این بیمه نامه در طی مدت قرارداد استفاده از اندوخته برای بیمه گذار امکان پذیر باشد و بازخریدی بیمه نامه آخرین تصمیمی باشد که بیمه گذار برای بیمه نامه خود می گیرد.

 

شرایط وام چیست ؟

1-پرداخت وام تا سقف 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه عمر بعد از پرداخت حداقل حق بیمه دو سال به بیمه گذار پرداخت می شود

2-باز پرداخت وام دریافت شده حداکثر طی 36 قسط و سه سال می باشد.

3-سود تعلق گرفته به وام بیمه عمر حداکثر 2 درصد بیش از سود قطعی است که به اندوخته این بیمه نامه تعلق می گیرد.

 

آیا برای دریافت وام تضمینی باید قرار داده شود و احتیاج به چک و یا سند می باشد ؟

خیر .از آنجایی که پرداخت وام از اعتبار صندوق بیمه نامه خود بیمه گذار تهیه می شود، نیاز به هیچ تضمینی ندارد و بدون هیچگونه تشریفاتی طی چند روزه کاری به حساب بیمه گذار واریز می شود.

 

مشارکت در منافع؟

در بيمه‌نامه‌هاي عمر وسرمايه‌گذاري، بيمه‌گذار علاوه بر سود علي‌الحساب تضميني، در 85% منافع حاصل از سرمايه ­گذاري بيمه‌گر بر روي ذخيره بيمه‌نامه‌ مشاركت دارد و اين مشاركت بصورت افزايش اندوخته سرمايه‌گذاري به استفاده‌كننده از بيمه‌نامه  پرداخت مي‌گردد. منظور بيمه‌گران از قراردادهاي با مشاركت، آن است كه در پايان مدت بيمه، علاوه بر سرمايه و اندوخته اوليه، مبلغي اضافه به بيمه‌گذار پرداخت شود تا از اين راه تا حد ممكن آثار تورم خنثي شده و مزاياي بيمه‌هاي‌ عمر جالبتر و افزون‌تر باشد. عمل مشاركت در منافع موجب مي‌گردد كه قسمت بزرگي از سود قراردادها به دارندگان آن برگشت داده شود كه اين ابزاری براي تعديل و تصحيح نرخ سود می­باشد. سود مشاركت در منافع حاصل از سرمايه‌گذاري ذخاير بيمه ­نامه هاي‌ عمروسرمايه‌گذاري با توجه به عواملي نظير طول دوره مشاركت بيمه‌گذار در پرداخت حق بيمه طي سال مالي و همچنين زمان پرداخت حق­ بيمه (قبل یا بعد از سررسید اقساط)، توزيع مي‌شود. مشارکت در منافع، سودي علاوه بر نرخ بهره (سود) فني است که در محاسبات لحاظ مي‌گردد و در محاسبه و پرداخت سرمايه به صورت تضميني، به بيمه گذار منعکس مي‌شود.

 

*مدارك لازم جهت تشكيل مراحل اوليه پرونده فوت در بيمه هاي عمر وحوادث ؟

1- ارائه تقاضاي كتبي توسط ذينفع بيمه نامه مبني بر شرح كامل علت و زمان فوت به شعبه صادر كننده بيمه نامه

 2- اصل بيمه نامه و اوراق ضميمه آن .در بيمه نامه هاي عمر ارائه  كليه دفترچه هاي پرداخت اقساط حق بيمه الزامي است.

3- اصل يا تصوير برابر با اصل خلاصه رونوشت وفات، گواهي فوت پزشكي قانوني ، گزارش معاينه جسد پزشكي قانوني در موارد مرتبط از قبيل : فوت بعلت حادثه و يا فوت مشكوك و كمتر از 24 ساعت ، كليه گزارشات نيروي انتظامي ويا ساير مراجع ذيصلاح
( در صورت فوت بعلت حادثه) ، گواهي حصر وراثت چنانچه استفاده كنندگان وراث قانوني باشند .

4- اصل كليه مدارك بيمارستاني شامل :گواهي پزشك معالج مبني تاريخ شروع بيماري و شرح سير بيماري ، شرح حال اوليه بيمارستان، شرح اتاق عمل، گزارش يا عكس راديولوژي و اسكن،  صورتحساب بيمارستان ، گواهي فوت بيمارستاني و ساير مدارك مربوطه.

5- رونوشت برابر اصل كليه صفحات شناسنامه  متوفي (بيمه شده ) و ذينفع بيمه نامه.

6- دفترچه بيمه درماني و سوابق درماني مرتبط با بيماري .

7- گواهينامه معتبر بيمه شده متناسب با وسيله نقليه مورد استفاده در صورتيكه حادثه بر اثر رانندگي باشد.

 

*مدارك لازم جهت تشكيل مراحل اوليه پرونده نقص عضو و از كار افتادگي بر اثر حادثه در بيمه هاي عمر و حوادث؟

1- ارائه تقاضاي كتبي توسط بيمه گذار يا بيمه شده مبني بر شرح كامل علت و زمان حادثه به شعبه صادر كننده بيمه نامه

2- اصل بيمه نامه و اوراق ضميمه آن .در بيمه نامه هاي عمر ارائه  كليه دفترچه هاي پرداخت اقساط حق بيمه الزامي است.

3- اصل يا تصوير برابر با اصل گزارشات نيروي انتظامي  يا ساير مراجع ذيصلاح در رابطه با حادثه .

4- اصل يا تصوير برابر با اصل گواهي پزشكي قانوني يا نظريه كميسيون پزشكي صادره از سوي بيمه سازمان تامين اجتماعي يا خدمات درماني.

5- اصل كليه مدارك بيمارستاني شامل :گواهي پزشك معالج مبني برشرح سير بيماري ، شرح حال اوليه بيمارستان، شرح اتاق عمل، گزارش يا عكس راديولوژي و اسكن،  صورتحساب بيمارستان و ساير مدارك مربوطه.

6- گواهينامه معتبر بيمه شده متناسب با وسيله نقليه مورد استفاده در صورتيكه حادثه بر اثر رانندگي باشد.

 

 *مدارك لازم جهت تشكيل مراحل اوليه پرونده هزينه پزشكي در بيمه هاي  عمر و حوادث؟

1- ارائه تقاضاي كتبي توسط بيمه گذار يا بيمه شده مبني بر شرح كامل علت و زمان خسارت به شعبه صادر كننده بيمه نامه

2- اصل بيمه نامه و اوراق ضميمه آن .

3- اصل كليه مدارك پزشكي شامل :گواهي پزشك معالج مبني برشرح سير بيماري ، شرح حال اوليه بيمارستان، شرح اتاق عمل، گزارش يا عكس راديولوژي و اسكن، نسخ ويزيت و داروخانه يا صورتحساب بيمارستان و ساير مدارك مربوطه" درصورتيكه بيمه شده تحت پوشش بيمه هاي تامين اجتماعي ويا خدمات درماني و........باشد ارائه مدارك اصل يا برابر بااصل درماني به انضمام چك بيمه گر اوليه الزامي ميباشد"

4- اصل يا تصوير برابر با اصل گزارشات نيروي انتظامي  يا ساير مراجع ذيصلاح در رابطه با حادثه

5-گواهينامه معتبر بيمه شده متناسب با وسيله نقليه مورد استفاده در صورتيكه حادثه بر اثر رانندگي باشد.

 

*مدارك لازم جهت تشكيل مراحل اوليه پرونده هزينه بيمارستاني بیماری های صعب العلاج در بيمه عمر ؟

1- ارائه تقاضاي كتبي توسط بيمه گذار يا بيمه شده مبني بر شرح كامل علت و زمان بيماري به شعبه صادر كننده بيمه نامه

2- اصل بيمه نامه و اوراق ضميمه آن بهمراه دفترچه پرداخت اقساط حق بيمه.

3- اصل كليه مدارك پزشكي شامل: گواهي پزشك معالج مبني برتاريخ شروع و شرح سير بيماري ، شرح حال اوليه بيمارستان، شرح اتاق عمل،گزارش يا عكس راديولوژي و اسكن، نسخ ويزيت و داروخانه يا صورتحساب بيمارستان و ساير مدارك مربوطه" درصورتيكه بيمه شده تحت پوشش بيمه هاي تامين اجتماعي و يا خدمات درماني و ... باشد ارائه مدارك اصل يا برابر بااصل درماني به انضمام چك بيمه گر اوليه الزامي ميباشد" 

4-دفترچه بيمه درماني و سوابق درماني مرتبط با بيماري .

 

 مهلت اعلام خسارت؟

 مهلت اعلام وقوع هر يك از خطرات تحت پوشش بشرح ذیل میباشد:

 

 

نوع تعهد مهلت اعلام كتبي
فوت 30روز
نقص عضو و از کار افتادگی 15 روز
هزینه پزشکی 15 روز
بیمه بازار
حساب کاربری
يادآور تمدید زمان بیمه